PWQuality library - en to nb translation catalogue (50 entries)

en: BAD PASSWORD: %s
nb: SVAKT PASSORD: %s

en: Usage: %s [user]
nb: Bruk: %s [user]

en:        The command reads the password to be scored from the standard input.
nb:        Kommandoen leser passordet det skal gis poengsum for fra standard inndata.

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: Could not obtain the password to be scored
nb: Kunne ikke hente passord å gi poengsum til

en: Password quality check failed:
     %s
nb: Passordkvalitetssjekk mislyktes:
     %s

en: Usage: %s <entropy-bits>
nb: Bruk: %s <entropibiter>

en: Memory allocation error when setting
nb: Minnetildelingsfeil ved innstillingssetting

en: Memory allocation error
nb: Minnetildelingsfeil

en: The password is the same as the old one
nb: Passordet er det samme som det gamle

en: The password is a palindrome
nb: Passordet er et palindrom

en: The password differs with case changes only
nb: Passordet skiller seg kun i endringer av liten og stor bokstav

en: The password is too similar to the old one
nb: Passordet er for likt det gamle

en: The password contains the user name in some form
nb: Passordet inneholder brukernavnet på noe vis

en: The password contains words from the real name of the user in some form
nb: Passordet inneholder ord fra det egentlige navnet på brukeren i noen form

en: The password contains forbidden words in some form
nb: Passordet inneholder forbudte ord på noe vis

en: The password contains less than %ld digits
nb: Passordet inneholder mindre enn %ld siffer

en: The password contains too few digits
nb: Passordet inneholder for få sifre

en: The password contains less than %ld uppercase letters
nb: Passordet inneholder mindre enn %ld store bokstaver

en: The password contains too few uppercase letters
nb: Passordet inneholder for få store bokstaver

en: The password contains less than %ld lowercase letters
nb: Passordet inneholder mindre enn %ld små bokstaver

en: The password contains too few lowercase letters
nb: Passordet inneholder for få små bokstaver

en: The password contains less than %ld non-alphanumeric characters
nb: Passordet inneholder mindre enn %ld ikke-alfanumeriske tegn

en: The password contains too few non-alphanumeric characters
nb: Passordet inneholder for få ikke-alfanumeriske tegn

en: The password is shorter than %ld characters
nb: Passordet er kortere enn %ld tegn

en: The password is too short
nb: Passordet er for kort

en: The password is just rotated old one
nb: Passordet er en rotering av det gamle

en: The password contains less than %ld character classes
nb: Passordet inneholder mindre enn %ld tegnklasser

en: The password does not contain enough character classes
nb: Passordet inneholder ikke nok tegnklasser

en: The password contains more than %ld same characters consecutively
nb: Passordet inneholder mer enn %ld av samme tegn i rekkefølge

en: The password contains too many same characters consecutively
nb: Passordet inneholder for mange like tegn i rekkefølge

en: The password contains more than %ld characters of the same class consecutively
nb: Passordet inneholder mer enn %ld tegn av samme klasse i rekkefølge

en: The password contains too many characters of the same class consecutively
nb: Passordet inneholder for mange tegn av samme klasse i rekkefølge

en: The password contains monotonic sequence longer than %ld characters
nb: Passordet inneholder monotone rekkefølger lengre enn %ld tegn

en: The password contains too long of a monotonic character sequence
nb: Passordet inneholder for lange monotone tegnsekvenser

en: No password supplied
nb: Passord ikke angitt

en: Cannot obtain random numbers from the RNG device
nb: Kan ikke hente tilfeldige tall fra entropigrunnlag

en: Password generation failed - required entropy too low for settings
nb: Passordgenerering mislyktes - påkrevd entropi for lav for innstillingene

en: The password fails the dictionary check
nb: Passordet er å finne i ordboken

en: Unknown setting
nb: Ukjent innstilling

en: Bad integer value of setting
nb: Feil heltallsverdi for innstilling

en: Bad integer value
nb: Feil heltallsverdi

en: Setting %s is not of integer type
nb: Innstillingen %s er ikke et heltall

en: Setting is not of integer type
nb: Innstillingen er ikke en heltallstype

en: Setting %s is not of string type
nb: Innstillingen %s er ikke en streng

en: Setting is not of string type
nb: Innstillingen er ikke en strengtype

en: Opening the configuration file failed
nb: Klarte ikke å åpne oppsettsfil

en: The configuration file is malformed
nb: Oppsettsfilen har feil utformning

en: Fatal failure
nb: Fatal feil

en: Unknown error
nb: Ukjent feil
