libsecret master - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Received invalid secret from the secret storage
fa: رمز نامعتبر از مخزن رمز دریافت شد

en: Default keyring
fa: دسته‌کلید پیش‌‌گزیده

en: Couldn’t communicate with the secret storage
fa: نتوانست با مخزن رمز‌ ارتباط برقرار کند

en: the label for the new stored item
fa: برچسب مورد ذخیره شدهٔ جدید

en: the collection in which to place the stored item
fa: مجموعهٔ قرار دادن مورد ذخیره شده

en: attribute value pairs of item to lookup
fa: جفت مقدارهای ویژگی مورد برای جست‌وجو

en: attribute value pairs which match items to clear
fa: جفت مقدارهای ویژگی برای پاک‌سازی موردهای منطبق

en: collection in which to lock
fa: مجموعه‌‌ای که در آن قفل شود

en: return all results, instead of just first one
fa: برگرداندن تمام نتیجه‌ها، به جای تنها نخستین مورد

en: unlock item results if necessary
fa: قفل‌گشایی نتیجه‌ها در صورت نیاز
