libshumate main - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Zoom In
fa: بزرگ‌نمایی به داخل

en: Zoom Out
fa: بزرگ‌نمایی به خارج

note: m is the unit for meters
en: %d m
fa: %Id م

note: km is the unit for kilometers
en: %d km
fa: %Id ک‌م

note: ft is the unit for feet
en: %d ft
fa: %Id پا

note: mi is the unit for miles
en: %d mi
fa: %Id مایل
