libshumate main - en to gl translation catalogue (5 entries)

en: Show Debug Overlay
gl: Mostrar capa superposta de depuración

en: Show Tile Bounds
gl: Mostrar limites das teselas

en: Show Collision Boxes
gl: Mostrar caixas de colisión

en: Zoom In
gl: Ampliar

en: Zoom Out
gl: Afastar
