libsoup master - en to et translation catalogue (37 entries)

en: Connection terminated unexpectedly
et: Ühendus katkes ootamatult

en: Invalid seek request
et: Sobimatu kerimispäring

en: Cannot truncate SoupBodyInputStream
et: SoupBodyInputStream-i pole võimalik lühendada

en: Network stream unexpectedly closed
et: Võrguvoog sulgus ootamatult

en: Failed to completely cache the resource
et: Ressursi täielik puhverdamine nurjus

en: Output buffer is too small
et: Väljundpuhver on liiga väike

en: Could not parse HTTP response
et: HTTP vastust polnud võimalik parsida

en: Unrecognized HTTP response encoding
et: Tundmatu HTTP vastuse kodeering

en: Header too big
et: Päis on liiga suur

en: Operation would block
et: Operatsioon blokeeruks

en: Operation was cancelled
et: Operatsioon katkestati

en: Could not parse HTTP request
et: HTTP päringut polnud võimalik parsida

en: No URI provided
et: URI-d ei antud

en: Invalid “%s” URI: %s
et: Sobimatu „%s“ URI: %s

en: Can’t create a TLS server without a TLS certificate
et: TLS serverit pole võimalik luua ilma TLS sertifikaadita

en: Could not listen on address %s, port %d:
et: Aadressi %s pordil %d polnud võimalik kuulata:

en: Could not parse URI “%s”
et: URI-d „%s“ polnud võimalik parsida

en: Unsupported URI scheme “%s”
et: URI skeem „%s“ pole toetatud

en: Not an HTTP URI
et: Pole HTTP URI

en: The server did not accept the WebSocket handshake.
et: Server ei nõustunud WebSocket kätlusega.

en: Can’t import non-socket as SoupSocket
et: Mitte-soklit pole võimalik importida SoupSocket'ina

en: Could not import existing socket:
et: Olemasoleva sokli import ebaõnnestus:

en: Can’t import unconnected socket
et: Ühendamata soklit pole võimalik importida

en: WebSocket handshake expected
et: WebSocket kätlus on eeldatud

en: Unsupported WebSocket version
et: Toetamata WebSocket versioon

en: Invalid WebSocket key
et: Sobimatu WebSocket võti

en: Incorrect WebSocket “%s” header
et: Vigane WebSocket „%s“ päis

en: Unsupported WebSocket subprotocol
et: Toetamata WebSocket alamprotokoll

en: Server rejected WebSocket handshake
et: Server keeldus WebSocket kätlusest

en: Server ignored WebSocket handshake
et: Server eiras WebSocket kätlust

en: Server requested unsupported protocol
et: Server küsis toetamata protokolli

en: Server requested unsupported extension
et: Server küsis toetamata laiendust

en: Server returned incorrect “%s” key
et: Server tagastas vigase „%s“ võtme

en: Hostname is an IP address
et: Hostinimi on IP-aadress

en: Invalid hostname
et: Sobimatu hostinimi

en: Hostname has no base domain
et: Hostinimel puudub baasdomeen

en: Not enough domains
et: Pole piisavalt domeene
