libsoup master - en to gu translation catalogue (25 entries)

en: Connection terminated unexpectedly
gu: જોડાણ અનિચ્છનીય રીતે તૂટી ગયુ

en: Invalid seek request
gu: અયોગ્ય સીક માંગણી

en: Cannot truncate SoupBodyInputStream
gu: SoupBodyInputStream કાઢી શકાતુ નથી

en: Network stream unexpectedly closed
gu: નેટવર્ક સ્ટ્રીમ અનિચ્છનીય રીતે બંધ થઇ ગઇ

en: Failed to completely cache the resource
gu: સ્ત્રોતને સંપૂર્ણપણે કેશ કરવામાં નિષ્ફળતા

en: Output buffer is too small
gu: આઉટપુટ બફર ઘણુ નાનું છે

en: Could not parse HTTP response
gu: HTTP જવાબનું પદચ્છેદન કરી શક્યા નહિં

en: Unrecognized HTTP response encoding
gu: બિનઓળખાયેલ HTTP જવાબ એનકોડીંગ

en: Operation was cancelled
gu: ક્રિયા રદ થયેલ હતી

en: Operation would block
gu: ક્રિયા રોકી રખાશે

en: Could not parse HTTP request
gu: HTTP માંગણીનુ પદચ્છેદન કરી શક્યા નહિં

en: No URI provided
gu: URI પૂરુ પાડેલ નથી

en: Invalid '%s' URI: %s
gu: અમાન્ય '%s' URI: %s

en: Can't create a TLS server without a TLS certificate
gu: TLS પ્રમાણપત્ર વગર TLS સર્વરને બનાવી શકાતુ નથી

en: Could not listen on address %s, port %d:
gu: સરનામાં %s પર સાંભળી શક્યા નહિં, પોર્ટ %d:

en: Could not parse URI '%s'
gu: URI '%s' ને પદચ્છેદન કરી શક્યા નહિં

en: Unsupported URI scheme '%s'
gu: બિનઆધારભૂત URI યોજના '%s'

en: Not an HTTP URI
gu: HTTP URI નથી

en: Can't import non-socket as SoupSocket
gu: SoupSocket તરીકે બિન-સોકેટને આયાત કરી શકાતુ નથી

en: Could not import existing socket:
gu: હાલનાં સોકેટને આયાત કરી શક્યા નહિં:

en: Can't import unconnected socket
gu: બિનજોડાયેલ સોકેટને આયાત કરી શકાતુ નથી

en: Hostname is an IP address
gu: યજમાનનામ એ IP સરનામું છે

en: Invalid hostname
gu: અમાન્ય યજમાનનામ

en: Hostname has no base domain
gu: યજમાન પાસે મૂળ ડોમેઇન નથી

en: Not enough domains
gu: પૂરતુ ડોમેઇન નથી
