libsoup master - en to mr translation catalogue (25 entries)

en: Connection terminated unexpectedly
mr: जोडणी अनपेक्षितपणे बंद झाली

en: Invalid seek request
mr: अवैध सीक विनंती

en: Cannot truncate SoupBodyInputStream
mr: SoupBodyInputStream ट्रंकेट करणे अशक्य

en: Network stream unexpectedly closed
mr: नेटवर्क स्ट्रिम अनपेक्षितरित्या बंद झाले

en: Failed to completely cache the resource
mr: रिसोअर्स संपूर्णपणे कॅशे करण्यास अपयशी

en: Output buffer is too small
mr: आउटपुट बफर खूपच लहान आहे

en: Could not parse HTTP response
mr: HTTP प्रतिसाद वाचणे अशक्य

en: Unrecognized HTTP response encoding
mr: अपरिचीत HTTP प्रतिसाद एंकोडिंग

en: Operation was cancelled
mr: कार्य रद्द केले

en: Operation would block
mr: कार्य बंधिस्त करू शकते

en: Could not parse HTTP request
mr: HTTP विनंती वाचणे अशक्य

en: No URI provided
mr: URI पुरवले नाही

en: Invalid '%s' URI: %s
mr: अवैध '%s' URI: %s

en: Can't create a TLS server without a TLS certificate
mr: TLS प्रमाणपत्रविना TLS सर्व्हर निर्माण करणे अशक्य

en: Could not listen on address %s, port %d:
mr: पत्ता %s, पोर्ट %d वर ऐकणे अशक्य:

en: Could not parse URI '%s'
mr: URI '%s' वाचणे अशक्य

en: Unsupported URI scheme '%s'
mr: असमर्थीत URI सुत्रयोजना '%s'

en: Not an HTTP URI
mr: HTTP URI नाही

en: Can't import non-socket as SoupSocket
mr: विना-सॉकेटला SoupSocket म्हणून आयात करणे अशक्य

en: Could not import existing socket:
mr: अस्तित्वातील सॉकेट आयात करणे अशक्य:

en: Can't import unconnected socket
mr: विना जोडणी सॉकेट आयात करणे अशक्य

en: Hostname is an IP address
mr: यजमाननाव IP पत्ता आहे

en: Invalid hostname
mr: अवैध यजमाननाव

en: Hostname has no base domain
mr: यजमाननावात बेस डोमैन नाही

en: Not enough domains
mr: अतिरिक्त डोमैन्स् आढळले नाही
