libsoup master - en to an translation catalogue (36 entries)

en: Connection terminated unexpectedly
an: A connexión remató inasperadament

en: Invalid seek request
an: Petición de búsqueda no válida

en: Cannot truncate SoupBodyInputStream
an: No se puede truncar SoupBodyInputStream

en: Network stream unexpectedly closed
an: O fluxo de ret se zarró inasperadament

en: Failed to completely cache the resource
an: Falló en cachear completament o recurso

en: Output buffer is too small
an: O búfer de salida ye masiau chicot

en: Could not parse HTTP response
an: No se podió analisar a respuesta HTTP

en: Unrecognized HTTP response encoding
an: Codificación d'a respuesta HTTP no reconoixida

en: Operation would block
an: A operación se blocará

en: Operation was cancelled
an: Se canceló a operación

en: Could not parse HTTP request
an: No se podió analisar a solicitut HTTP

en: No URI provided
an: No s'ha proporcionau un URI

en: Invalid '%s' URI: %s
an: URI '%s' no válida: %s

en: Can't create a TLS server without a TLS certificate
an: No se puede creyar un servidor TLS sin un certificau TLS

en: Could not listen on address %s, port %d:
an: No se puede escuitar en l'adreza %s, puerto %d:

en: Could not parse URI '%s'
an: No se podió analisar l'URI '%s'

en: Unsupported URI scheme '%s'
an: Esquema '%s' d'URI no suportau

en: Not an HTTP URI
an: No ye un URI HTTP

en: The server did not accept the WebSocket handshake.
an: O servidor no ha acceptau a negociación WebSocket.

en: Can't import non-socket as SoupSocket
an: No se puede importar bella cosa que no ye un socket como SoupSocket

en: Could not import existing socket:
an: No se podió importar o socket existent:

en: Can't import unconnected socket
an: No se puede importar un socket no connectau

en: WebSocket handshake expected
an: S'asperaba a negociación WebSocket

en: Unsupported WebSocket version
an: Versión de Websocket no suportada

en: Invalid WebSocket key
an: Clau de WebSocket no valida

en: Incorrect WebSocket "%s" header
an: Capitero "%s" de WebSocket no valida

en: Unsupported WebSocket subprotocol
an: Subprotocolo de WebSocket no suportau

en: Server rejected WebSocket handshake
an: O servidor ha refusau a negociación de WebSocket

en: Server ignored WebSocket handshake
an: O servidor ha ignorau a negociación de WebSocket

en: Server requested unsupported protocol
an: O servidor ha solicitau un protocolo no suportau

en: Server requested unsupported extension
an: O servidor ha solicitau una extensión no suportada

en: Server returned incorrect "%s" key
an: O servidor ha tornau una clau "%s" incorrecta

en: Hostname is an IP address
an: O nombre de l'equipo ye una adreza IP

en: Invalid hostname
an: O nombre de l'equipo no ye válido

en: Hostname has no base domain
an: O nombre de l'equipo no tiene un dominio base

en: Not enough domains
an: No i hai suficients dominios
