libsoup master - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Network stream unexpectedly closed
da: Netværksudsendelsen blev uventet lukket ned

en: Failed to completely cache the resource
da: Kunne ikke lave fuldt mellemlager for ressourcen

en: Output buffer is too small
da: Outputbuffer er for lille

en: Connection terminated unexpectedly
da: Forbindelsen blev uventet afbrudt

en: Invalid seek request
da: Ugyldig søgeforespørgsel

en: Cannot truncate SoupBodyInputStream
da: Kan ikke afkorte SoupBodyInputStream

en: Operation would block
da: Operationen ville blokere

en: Could not parse HTTP response
da: Kunne ikke fortolke HTTP-svar

en: Unrecognized HTTP response encoding
da: Ej genkendt HTTP-svarkodning

en: Operation was cancelled
da: Operationen blev annulleret

en: Header too big
da: Teksthovedet er for stort

en: Can’t create a TLS server without a TLS certificate
da: Kan ikke oprette en TLS-server uden et TLS-certifikat

en: Could not listen on address %s, port %d:
da: Kunne ikke lytte på adresse %s, port %d:

en: Could not import existing socket:
da: Kunne ikke importere eksisterende sokkel:

en: Can’t import unconnected socket
da: Kan ikke importere uforbundet sokkel

en: Location header is missing or empty in response headers
da: Location-header mangler eller er tom i svarets headere

en: Invalid URI “%s” in Location response header
da: Ugyldig URI “%s” i Location-svarheader

en: Too many redirects
da: For mange omdirigeringer

en: Message was restarted too many times
da: Meddelelsen blev genstartet for mange gange

en: Message is already in session queue
da: Meddelelsen er allerede i sessionskøen

en: The server did not accept the WebSocket handshake.
da: Serveren accepterede ikke WebSocket-håndtrykket.

en: No public-suffix list available.
da: Ingen liste over offentlige suffikser tilgængelig.

en: Invalid hostname
da: Ugyldigt værtsnavn

en: Hostname is an IP address
da: Værtsnavn er en IP-adresse

en: Hostname has no base domain
da: Værtsnavnet har intet basisdomæne

en: Not enough domains
da: Ikke nok domæner

en: Server requested unsupported extension
da: Serveren forespurgte om en udvidelse som ikke understøttes

en: Incorrect WebSocket “%s” header
da: Forkert “%s”-header for WebSocket

en: Server returned incorrect “%s” key
da: Serveren returnerede forkert “%s”-nøgle

en: Duplicated parameter in “%s” WebSocket extension header
da: Duplikeret parameter i WebSocket-udvidelsesheaderen “%s”

en: Server returned a duplicated parameter in “%s” WebSocket extension header
da: Server returnerede en duplikeret parameter i WebSocket-udvidelsesheaderen “%s”

en: WebSocket handshake expected
da: WebSocket-håndtryk forventet

en: Unsupported WebSocket version
da: Version af WebSocket understøttes ikke

en: Invalid WebSocket key
da: Ugyldig WebSocket-nøgle

en: Unsupported WebSocket subprotocol
da: Underprotokol for WebSocket understøttes ikke

en: Server rejected WebSocket handshake
da: Serveren afviste WebSocket-håndtryk

en: Server ignored WebSocket handshake
da: Serveren ignorerede WebSocket-håndtryk

en: Server requested unsupported protocol
da: Serveren forespurgte om en protokol som ikke understøttes
