libsoup master - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Network stream unexpectedly closed
ro: Fluxul de rețea s-a închis neașteptat

en: Failed to completely cache the resource
ro: Resursa nu a putut fi salvată în spațiul de prestocare

en: Output buffer is too small
ro: Memoria tampon de ieșire este prea mică

en: Connection terminated unexpectedly
ro: Conexiunea s-a terminat neașteptat

en: Invalid seek request
ro: Cerere greșită de poziționare

en: Cannot truncate SoupBodyInputStream
ro: Nu se poate trunchia SoupBodyInputStream

en: Operation would block
ro: Operația ar bloca

en: Could not parse HTTP response
ro: Nu s-a putut analiza răspunsul HTTP

en: Unrecognized HTTP response encoding
ro: Codare de răspuns HTTP nerecunoscută

en: Operation was cancelled
ro: Operațiunea a fost anulată

en: Header too big
ro: Antetul este prea mare

en: Could not import existing socket:
ro: Nu s-a putut importa soclul existent:

en: Can’t import unconnected socket
ro: Nu se poate importa soclul neconectat

en: Can’t create a TLS server without a TLS certificate
ro: Nu se poate crea un server TLS fără un certificat TLS

en: Location header is missing or empty in response headers
ro: Antetul de localizare lipsește sau este gol în anteturile de răspuns

en: Invalid URI “%s” in Location response header
ro: Este greșit URI-ul „%s” din antetul de răspuns Location

en: Too many redirects
ro: Prea multe redirecționări

en: Message was restarted too many times
ro: Mesajul a fost repornit de prea multe ori

en: Message is already in session queue
ro: Mesajul este deja în coada de sesiune

en: The server did not accept the WebSocket handshake.
ro: Serverul nu a acceptat conectarea WebSocket.

en: No public-suffix list available.
ro: Nu este disponibilă nicio listă cu sufix public.

en: Invalid hostname
ro: Nume greșit de gazdă

en: Hostname is an IP address
ro: Numele de gazdă este o adresă IP

en: Hostname has no base domain
ro: Numele de gazdă nu are un domeniu de bază

en: Not enough domains
ro: Nu sunt destule domenii

en: Server requested unsupported extension
ro: Serverul a cerut o extensie neacceptată

en: Incorrect WebSocket “%s” header
ro: Este greșit antetul WebSocket „%s”

en: Server returned incorrect “%s” key
ro: Nu este corectă cheia „%s” restituită de server

en: Duplicated parameter in “%s” WebSocket extension header
ro: Parametru duplicat în antetul extensiei WebSocket „%s”

en: Server returned a duplicated parameter in “%s” WebSocket extension header
ro: Serverul a restituit un parametru duplicat în antetul extensiei WebSocket „%s”

en: WebSocket handshake expected
ro: S-a așteptat o conectare WebSocket

en: Unsupported WebSocket version
ro: Versiune de WebSocket incompatibilă

en: Invalid WebSocket key
ro: Cheie WebSocket incorectă

en: Unsupported WebSocket subprotocol
ro: Subprotocol WebSocket incompatibil

en: Server rejected WebSocket handshake
ro: Serverul a respins conectarea WebSocket

en: Server ignored WebSocket handshake
ro: Serverul a ignorat conectarea WebSocket

en: Server requested unsupported protocol
ro: Serverul a solicitat un protocol incompatibil
