libuser 0.60 - en to bs translation catalogue (191 entries)

en: Failed to drop privileges.
bs: Odbacivanje privilegija nije uspjelo.

en: Internal error.
bs: Interna pogreška.

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
bs: %s nema dopuštenja za izmjenu finger podatka o %s

en: Unknown user context
bs: Nepoznati kontekst korisnika

en: Can't set default context for /etc/passwd
bs: Nije moguće postaviti zadani kontekst za /etc/passwd

en: Error initializing PAM.
bs: Pogreška pri inicijalizaciji PAM-a.

en: Authentication failed for %s.
bs: Provjere autentičnosti za %s nije uspjela.

en: Internal PAM error `%s'.
bs: Interna pogreška PAM-a `%s'.

en: Unknown user authenticated.
bs: Autentifikacija nepoznatog korisnika.

en: User mismatch.
bs: Neodgovarajući korisnik.

en: [OPTION...] user
bs: [OPCIJA...] korisnik

en: Error parsing arguments: %s.
bs: Pogreška pri raščlanjivanju argumenata: %s.

en: No user name specified.
bs: Korisničko ime nije određeno.

en: Error initializing %s: %s.
bs: Pogreška pri inicijalizaciji %s: %s.

en: User %s does not exist.
bs: Korisnik %s ne postoji.

en: Account is locked.
bs: Nalog je zaključan.

en: Account is not locked.
bs: Nalog nije zaključan.

en: Never
bs: Nikad

en: Last Change:	%s
bs: Posljednja izmjena:	%s

en: Password Expires:	%s
bs: Lozinka zastarijeva:	%s

en: Password Inactive:	%s
bs: Neaktivna lozinka:	%s

en: Account Expires:	%s
bs: Nalog zastarijeva:	%s

en: Failed to modify aging information for %s: %s
bs: Uređivanje podataka o zastari za %s nije uspjelo: %s.

en: [OPTION...] [user]
bs: [OPCIJA...] [korisnik]

en: No user name specified, no name for uid %d.
bs: Korisničko ime nije određeno. Nema naziva za uid %d.

en: Changing finger information for %s.
bs: Izmjena podataka usluge finger za %s.

en: Full Name
bs: Puno ime

en: Surname
bs: Prezime

en: Given Name
bs: Ime

en: Office
bs: Ured

en: Office Phone
bs: Uredski telefon

en: Home Phone
bs: Telefon (kućni)

en: E-Mail Address
bs: Adresa e-pošte

en: Finger information not changed:  input error.
bs: Podaci usluge finger nisu izmijenjene: pogreška unosa.

en: Finger information changed.
bs: Podaci usluge finger izmijenjeni su.

en: Finger information not changed: %s.
bs: Podaci usluge finger nisu izmijenjene: %s.

en: Changing shell for %s.
bs: Promjena korisničke ljuske za %s.

en: New Shell
bs: Nova ljuska

en: Shell not changed: %s
bs: Korisnička ljuska nije promijenjena:%s

en: Shell changed.
bs: Korisnička ljuska je promijenjena.

en: [OPTION...] group
bs: [OPCIJA...] grupa

en: No group name specified.
bs: Naziv grupe nije određen.

en: Invalid group ID %s
bs: Neispravan ID grupe %s

en: Group creation failed: %s
bs: Izrada grupe nije uspjela: %s.

en: Group %s does not exist.
bs: Grupa %s ne postoji.

en: Group %s could not be deleted: %s
bs: Grupu %s nije moguće izbrisati: %s.

en: Both -L and -U specified.
bs: Podjednako su određeni -L i -U.

en: Failed to set password for group %s: %s
bs: Postavljanja lozinke za grupu %s nije uspjelo: %s.

en: Group %s could not be locked: %s
bs: Grupu %s nije moguće zaključati: %s

en: Group %s could not be unlocked: %s
bs: Grupu %s nije moguće otključati: %s

en: Group %s could not be modified: %s
bs: Grupu %s nije moguće izmijeniti: %s.

en: Error looking up %s: %s
bs: Pogreška pri pretraživanju %s: %s.

en: No group name specified, using %s.
bs: Naziv grupe nije određen. Bit će upotrijebljen %s.

en: No group name specified, no name for gid %d.
bs: Naziv grupe nije određen. Nema naziva za gid %d.

en: No user name specified, using %s.
bs: Nije određeno korisničko ime. Bit će upotrijebljen %s.

en: [OPTION...]
bs: [OPCIJA...]

en: Error opening `%s': %s.
bs: Pogreška pri otvaranju `%s': %s.

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
bs: Pogreška pri izradi naloga za `%s': linija je nepravilno oblikovana.

en: Invalid user ID %s
bs: Neispravan ID korisnika %s

en: Refusing to create account with UID 0.
bs: Izrada naloga s UID 0 je odbijena.

en: Error creating group for `%s' with GID %jd: %s
bs: Pogreška pri izradi grupe za `%s' uz GID %jd: %s.

en: Error creating home directory for %s: %s
bs: Pogreška pri izradi početne mape za %s: %s

en: Error setting initial password for %s: %s
bs: Pogreška pri postavljanju početne lozinke za %s: %s

en: Error creating user account for %s: %s
bs: Pogreška pri izradi korisničkog naloga za %s: %s

en: Changing password for %s.
bs: Izmjena lozinke za %s.

en: New password
bs: Nova lozinka

en: New password (confirm)
bs: Nova lozinka (potvrdite)

en: Passwords do not match, try again.
bs: Lozinke se ne podudaraju, pokušajte ponovo.

en: Password change canceled.
bs: Izmjena lozinke je otkazana.

en: Error setting password for user %s: %s.
bs: Pogreška pri postavljanju lozinke za korisnika %s: %s.

en: Error setting password for group %s: %s.
bs: Pogreška pri postavljanju lozinke za grupu %s: %s.

en: Password changed.
bs: Lozinka je izmijenjena.

en: Group %jd does not exist
bs: Grupa %jd ne postoji.

en: Error creating group `%s': %s
bs: Pogreška pri izradi grupe `%s': %s.

en: Account creation failed: %s.
bs: Izradi naloga nije uspjela: %s.

en: Error creating %s: %s.
bs: Pogreška pri izradi %s: %s.

en: User %s could not be deleted: %s.
bs: Brisanje korisnika %s nije moguće: %s.

en: %s did not have a gid number.
bs: %s nema GID broj.

en: No group with GID %jd exists, not removing.
bs: Ne postoji grupa s GID %jd. Nema uklanjanja.

en: Group with GID %jd did not have a group name.
bs: Grupa s GID %jd nije imala naziv grupe.

en: Group %s could not be deleted: %s.
bs: Brisanje grupe %s nije moguće: %s.

en: Failed to set password for user %s: %s.
bs: Postavljanja lozinke za korisnika %s nije uspjelo: %s.

en: User %s could not be locked: %s.
bs: Korisnik %s nije mogao biti zaključan: %s.

en: User %s could not be unlocked: %s.
bs: Korisnik %s nije mogao biti otključan: %s.

en: User %s could not be modified: %s.
bs: Korisnik %s nije mogao biti izmijenjen: %s.

en: Group %s could not be modified: %s.
bs: Izmjena grupe %s nije moguća: %s.

en: No old home directory for %s.
bs: Prethodna početna mapa za %s ne postoji.

en: No new home directory for %s.
bs: Novi naziv za mapu %s ne postoji.

en: Error moving %s to %s: %s.
bs: Pogreška pri premještanju %s u %s: %s.

en: could not open configuration file `%s': %s
bs: Otvaranje konfiguracijske datoteke`%s' nije uspjelo: %s

en: could not stat configuration file `%s': %s
bs: Pokretanje konfiguracijske datoteke`%s' nije uspjelo: %s

en: configuration file `%s' is too large
bs: Konfiguracijska datoteka`%s' je prevelika

en: could not read configuration file `%s': %s
bs: Čitanje konfiguracijske datoteke`%s' nije uspjelo: %s

en: success
bs: Uspjeh

en: module disabled by configuration
bs: Modul je onemogućen u konfiguraciji

en: generic error
bs: Generička pogreška

en: not enough privileges
bs: Nema dovoljno privilegija

en: access denied
bs: Pristup odbijen

en: bad user/group name
bs: Loše ime korisnika ili naziv grupe

en: bad user/group id
bs: Loš ID korisnika ili grupe

en: user/group name in use
bs: Ime korisnika ili naziv grupe je u upotrebi

en: user/group id in use
bs: ID korisnika ili grupe je u upotrebi

en: error manipulating terminal attributes
bs: Pogreška pri rukovanju s atributima terminala

en: error opening file
bs: Pogreška pri otvaranju datoteke

en: error locking file
bs: Pogreška pri zaključavanju datoteke

en: error statting file
bs: Pogreška datoteke statistika

en: error reading file
bs: Pogreška pri čitanju datoteke

en: error writing to file
bs: Pogreška pri zapisivanju u datoteku

en: data not found in file
bs: Podatak nije pronađen u datoteci

en: internal initialization error
bs: Interna greška inicijalizacije

en: error loading module
bs: Pogreška pri učitavanju modula

en: error resolving symbol in module
bs: Pogreška pri razrješavanju znaka u modulu

en: library/module version mismatch
bs: Ne podudaraju se verzije biblioteke i modula

en: unlocking would make the password field empty
bs: Otključavanje će polje lozinke učiniti praznim

en: unknown error
bs: Nepoznata pogreška

en: no initialization function %s in `%s'
bs: Nema funkcije pokretanja %s u `%s'

en: module version mismatch in `%s'
bs: Ne podudaraju se verzije modula u `%s'

en: module `%s' does not define `%s'
bs: Modul `%s' ne određuje `%s'

en: error reading terminal attributes
bs: Pogreška pri čitanju atributa terminala

en: error setting terminal attributes
bs: Pogreška pri postavljanju atributa terminala

en: error reading from terminal
bs: Pogreška pri čitanja iz terminala

en: name is not set
bs: Naziv nije zadan

en: name is too short
bs: Naziv je prekratak

en: name is too long (%zu > %d)
bs: Naziv je predugačak (%zu > %d)

en: name contains non-ASCII characters
bs: Naziv sadrži znakove koji nisu ASCII

en: name contains control characters
bs: Naziv sadrži kontrolne znakove

en: name contains whitespace
bs: Naziv sadrži prazna mjesta (razmake)

en: name starts with a hyphen
bs: Naziv započinje znakom rastavljanja

en: name contains invalid char `%c'
bs: Naziv sadrži neispravni znak `%c'

en: user %s has no UID
bs: Korisnik %s nema UID

en: group %s has no GID
bs: Grupa %s nema GID

en: user %jd has no name
bs: Korisnik %jd nema naziva

en: group %jd has no name
bs: Grupa %jd nema naziva

en: user has neither a name nor an UID
bs: Korisnik nema ni naziv ni UID

en: group has neither a name nor a GID
bs: Grupa nema ni naziv ni UID

en: error locking file: %s
bs: Pogreška pri zaključavanju datoteke: %s

en: couldn't get security context of `%s': %s
bs: Dohvaćanje sigurnosnog sadržaja `%s' nije uspjelo: %s

en: couldn't set default security context to `%s': %s
bs: Dohvaćanje sigurnosnog sadržaja u `%s' nije uspjelo: %s

en: couldn't open `%s': %s
bs: Otvaranje`%s' nije uspjelo: %s

en: couldn't stat `%s': %s
bs: Izrada statistike`%s' nije uspjela: %s

en: error creating `%s': %s
bs: Pogreška pri izradi`%s': %s

en: Error changing owner of `%s': %s
bs: Pogreška pri izmjeni vlasnika`%s': %s

en: Error reading `%s': %s
bs: Pogreška pri čitanju `%s': %s

en: Error writing `%s': %s
bs: Pogreška pri zapisivanju `%s': %s

en: couldn't read from `%s': %s
bs: Čitanje iz `%s' nije moguće: %s

en: entry already present in file
bs: Unos već postoji u datoteci

en: couldn't write to `%s': %s
bs: Zapisivanje u `%s' nije moguće: %s

en: entity object has no %s attribute
bs: Objekt entiteta nema atribut %s

en: error encrypting password
bs: Pogreška pri šifriranju lozinke

en: not executing with superuser privileges
bs: Ne izvršava se s pravima superkorisnika

en: no shadow file present -- disabling
bs: Datoteka lozinki u sjeni ne postoji -- Bit će onemogućeno

en: error initializing ldap library
bs: Pogreška pri inicijalizaciji ldap biblioteke

en: could not set LDAP protocol to version %d
bs: Zadavanje LDAP protokola za verziju %d nije uspjelo

en: could not negotiate TLS with LDAP server
bs: TLS pregovaranja s LDAP poslužiteljem nije uspjelo

en: could not bind to LDAP server
bs: Povezivanje s LDAP poslužiteljem nije uspjelo

en: could not bind to LDAP server, first attempt as `%s': %s
bs: Povezivanje s LDAP poslužiteljem nije uspjelo. Prvi pokušaj kao %s': %s

en: user object had no %s attribute
bs: Korisnički objekt nije imao atribut %s

en: user object was created with no `%s'
bs: Korisnički objekt je izrađen bez `%s'

en: error creating a LDAP directory entry: %s
bs: Pogreška pri izradi unosa LDAP imenika: %s

en: error modifying LDAP directory entry: %s
bs: Pogreška pri uređivanju unosa LDAP imenika: %s

en: error renaming LDAP directory entry: %s
bs: Pogreška pri preimenovanju unosa LDAP imenika: %s

en: object had no %s attribute
bs: Objekt nije imao atribut %s

en: error removing LDAP directory entry: %s
bs: Pogreška pri uklanjanju unosa LDAP imenika: %s

en: object has no %s attribute
bs: Objekt nema atribut %s

en: no such object in LDAP directory
bs: Takav objekt ne postoji u LDAP imeniku

en: no `%s' attribute found
bs: Atribut `%s' nije pronađen

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
bs: Pogreška pri postavljanju lozinke u LDAP imeniku za %s: %s

en: LDAP Server Name
bs: Naziv LDAP poslužitelja

en: LDAP Search Base DN
bs: Osnovna DN LDAP pretrage

en: LDAP Bind Password
bs: LDAP Bind lozinka

en: LDAP SASL User
bs: LDAP SASL korisnik

en: LDAP SASL Authorization User
bs: LDAP SASL korisnik autorizacije

en: Cyrus SASL error creating user: %s
bs: Pogreška pri izradi Cyrus SASL korisnika: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s
bs: Pogreška pri uklanjanju Cyrus SASL korisnika: %s

en: error initializing Cyrus SASL: %s
bs: Pogreška pri inicijalizaciji Cyrus SASL-a: %s

en: error creating home directory for user
bs: Pogreška pri izradi početne mape za korisnika

en: error removing home directory for user
bs: Pogreška pri uklanjanju početne mape za korisnika

en: error moving home directory for user
bs: Pogreška pri premještanju početne mape za korisnika

en: Error initializing %s: %s
bs: Pogreška pri inicijalizaciji %s: %s.

en: Invalid ID %s
bs: Neispravan ID %s

en: Searching for group with ID %jd.
bs: Pretražuje se za grupom s ID %jd.

en: Searching for group named %s.
bs: Pretražuje se za grupom s nazivom %s.

en: Searching for user with ID %jd.
bs: Pretražuje se za korisnikom s ID %jd.

en: Searching for user named %s.
bs: Pretražuje se za korisnikom s nazivom %s.

en: Entry not found.
bs: Unos nije pronađen.

en: Prompts succeeded.
bs: Odzivi su uspjeli.

en: Prompts failed.
bs: Odzivi nisu uspjeli.

en: Default user object classes:
bs: Zadane klase korisničkih objekata:

en: Default user attribute names:
bs: Zadani atributi korisničkih naziva:

en: Getting default user attributes:
bs: Dohvaćanje zdanih korisničkih atributa:

en: Copying user structure:
bs: Kopiranje strukture korisnika:
