libuser 0.60 - en to ca translation catalogue (292 entries)

en: Failed to drop privileges.
ca: No s'han pogut eliminar els privilegis.

en: Internal error.
ca: S'ha produït un error intern.

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
ca: %s no té permís per canviar la informació de finger de %s

en: Unknown user context
ca: Context d'usuari desconegut

en: Can't set default context for /etc/passwd
ca: No s'ha pogut establir el context predeterminat per a /etc/passwd

en: Error initializing PAM.
ca: S'ha produït un error en iniciar PAM.

en: Authentication failed for %s.
ca: Ha fallat l'autenticació per a %s.

en: Internal PAM error `%s'.
ca: S'ha produït un error intern «%s» del PAM.

en: Unknown user authenticated.
ca: S'ha autenticat un usuari desconegut.

en: User mismatch.
ca: No coincideix l'usuari.

en: prompt for all information
ca: pregunta per tota la informació

en: list aging parameters for the user
ca: llista els paràmetres de l'antiguitat per a l'usuari

en: minimum days between password changes
ca: mínim de dies entre els canvis de contrasenya

en: DAYS
ca: DIES

en: maximum days between password changes
ca: màxim de dies entre els canvis de contrasenya

en: date of last password change in days since 1/1/70
ca: data de l'últim canvi de contrasenya en dies des de l'1/1/70

en: number of days after password expiration date when account is considered inactive
ca: nombre de dies després de la data de venciment de la contrasenya quan el compte es considera inactiu

en: password expiration date in days since 1/1/70
ca: data del venciment de la contrasenya en dies des de l'1/1/70

en: days before expiration to begin warning user
ca: dies abans del venciment per començar a advertir a l'usuari

en: [OPTION...] user
ca: [OPCIÓ...] usuari

en: Error parsing arguments: %s.
ca: S'ha produït un error en analitzar els arguments: %s.

en: No user name specified.
ca: No s'ha especificat cap nom d'usuari.

en: Error initializing %s: %s.
ca: S'ha produït un error en inicialitzar %s: %s.

en: User %s does not exist.
ca: L'usuari %s no existeix.

en: Account is locked.
ca: El compte està bloquejat.

en: Account is not locked.
ca: El compte no està bloquejat.

en: Minimum:	%ld
ca: Mínim:	%ld

en: Maximum:	%ld
ca: Màxim:	%ld

en: Maximum:	None
ca: Màxim:	Cap

en: Warning:	%ld
ca: Advertència:	%ld

en: Inactive:	%ld
ca: Inactiu:	%ld

en: Inactive:	Never
ca: Inactiu:	Mai

en: Must change password on next login
ca: Ha de canviar la contrasenya en el següent inici de sessió

en: Never
ca: Mai

en: Last Change:	%s
ca: Últim canvi:	%s

en: Password Expires:	%s
ca: La contrasenya venç:	%s

en: Password Inactive:	%s
ca: Contrasenya inactiva:	%s

en: Account Expires:	%s
ca: El compte venç:	%s

en: Failed to modify aging information for %s: %s
ca: No s'ha pogut modificar la informació d'antiguitat de %s: %s.

en: [OPTION...] [user]
ca: [OPCIÓ...] [usuari]

en: No user name specified, no name for uid %d.
ca: No s'ha especificat cap nom d'usuari, no hi ha cap nom per a l'uid %d.

en: Changing finger information for %s.
ca: S'està canviant la informació del finger per a %s.

en: Full Name
ca: Nom complet

en: Surname
ca: Cognom

en: Given Name
ca: Nom facilitat

en: Office
ca: Oficina

en: Office Phone
ca: Telèfon de l'oficina

en: Home Phone
ca: Telèfon particular

en: E-Mail Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Finger information not changed:  input error.
ca: La informació del finger no ha canviat: error d'entrada.

en: Finger information changed.
ca: La informació del finger ha canviat.

en: Finger information not changed: %s.
ca: La informació del finger no ha canviat: %s.

en: Changing shell for %s.
ca: S'està canviant el shell per a %s.

en: New Shell
ca: Nou shell

en: Shell not changed: %s
ca: No s'ha canviat el shell: %s.

en: Shell changed.
ca: S'ha canviat el shell.

en: gid for new group
ca: gid per al nou grup

en: NUM
ca: NÚM

en: create a system group
ca: crea un grup de sistema

en: [OPTION...] group
ca: [OPCIÓ...] grup

en: No group name specified.
ca: No s'ha especificat cap nom de grup.

en: Invalid group ID %s
ca: L'Id. del grup %s no és vàlid

en: Group creation failed: %s
ca: Ha fallat la creació del grup: %s.

en: Group %s does not exist.
ca: El grup %s no existeix.

en: Group %s could not be deleted: %s
ca: No s'ha pogut eliminar el grup %s: %s.

en: set GID for group
ca: estableix el GID per al grup

en: change group to have given name
ca: canvia el grup perquè tingui el nom indicat

en: NAME
ca: NOM

en: plaintext password for use with group
ca: contrasenya en text pla per utilitzar amb el grup

en: STRING
ca: TEXT

en: pre-hashed password for use with group
ca: contrasenya pre-hash per utilitzar amb l'usuari

en: list of administrators to add
ca: llista dels administradors a afegir

en: list of administrators to remove
ca: llista dels administradors a eliminar

en: list of group members to add
ca: llista dels membres del grup a afegir

en: list of group members to remove
ca: llista dels membres del grup a eliminar

en: lock group
ca: bloqueja el grup

en: unlock group
ca: desbloqueja el grup

en: Both -L and -U specified.
ca: S'han especificat -L i -U a la vegada.

en: Failed to set password for group %s: %s
ca: No s'ha pogut definir la contrasenya per al grup %s: %s

en: Group %s could not be locked: %s
ca: No s'ha pogut bloquejar el grup %s: %s

en: Group %s could not be unlocked: %s
ca: No s'ha pogut desbloquejar el grup %s: %s

en: Group %s could not be modified: %s
ca: No s'ha pogut modificar el grup %s: %s

en: Error looking up %s: %s
ca: S'ha produït un error en cercar %s: %s.

en: list members of a named group instead of the group memberships for the named user
ca: llista els membres d'un grup amb nom en lloc de les afiliacions del grup per a l'usuari amb nom

en: only list membership information by name, and not UID/GID
ca: tan sols llista la informació de l'afiliació per nom i no per UID/GID

en: No group name specified, using %s.
ca: No s'ha especificat cap nom de grup, s'utilitza %s.

en: No group name specified, no name for gid %d.
ca: No s'ha especificat cap nom de grup, el gid %d no té nom.

en: No user name specified, using %s.
ca: No s'ha especificat cap nom d'usuari, s'utilitza %s.

en: %s does not exist
ca: %s no existeix.

en: file with user information records
ca: fitxer amb els registres d'informació d'usuari

en: PATH
ca: CAMÍ

en: don't create home directories
ca: no creïs els directoris d'inici

en: don't create mail spools
ca: no creïs les cues de correu

en: [OPTION...]
ca: [OPCIÓ...]

en: Error opening `%s': %s.
ca: S'ha produït un error en obrir «%s» %s.

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
ca: S'ha produït un error en crear un compte per a «%s»: s'ha formatat la línia incorrectament.

en: Invalid user ID %s
ca: L'Id. de l'usuari %s no és vàlid

en: Refusing to create account with UID 0.
ca: No es pot crear un compte amb l'UID 0.

en: Error creating group for `%s' with GID %jd: %s
ca: S'ha produït un error en crear un grup per a «%s» amb el GID %jd: %s

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' for %s by default
ca: Es rebutja la utilització per defecte del directori d'inici perillós «%s» per a «%s»

en: Error creating home directory for %s: %s
ca: S'ha produït un error en crear un directori d'inici per a %s: %s

en: Error creating mail spool for %s: %s
ca: S'ha produït un error en crear la cua de correu per a %s: %s

en: Error setting initial password for %s: %s
ca: S'ha produït un error en establir la contrasenya inicial per a %s: %s

en: Error creating user account for %s: %s
ca: S'ha produït un error en crear un compte per a %s: %s

en: set group password instead of user password
ca: estableix la contrasenya de grup en lloc de la contrasenya d'usuari

en: new plain password
ca: nova contrasenya en text pla

en: new crypted password
ca: nova contrasenya xifrada

en: read new plain password from given descriptor
ca: llegeix la nova contrasenya en text pla per al descriptor indicat

en: read new crypted password from given descriptor
ca: llegeix la nova contrasenya xifrada per al descriptor indicat

en: Changing password for %s.
ca: S'està canviant la contrasenya per a %s.

en: New password
ca: Nova contrasenya

en: New password (confirm)
ca: Nova contrasenya (confirmació)

en: Passwords do not match, try again.
ca: Les contrasenyes són diferents, intenteu-ho de nou.

en: Password change canceled.
ca: S'ha cancel·lat el canvi de contrasenya.

en: Error reading from file descriptor %d.
ca: S'ha produït un error en llegir des del descriptor de fitxer %d.

en: Error setting password for user %s: %s.
ca: S'ha produït un error en configurar la contrasenya per a l'usuari %s: %s.

en: Error setting password for group %s: %s.
ca: S'ha produït un error en configurar la contrasenya per al grup %s: %s.

en: Password changed.
ca: S'ha canviat la contrasenya.

en: create a system user
ca: crea un usuari de sistema

en: GECOS information for new user
ca: informació GECOS per al nou usuari

en: home directory for new user
ca: directori d'inici per al nou usuari

en: directory with files for the new user
ca: directori amb fitxers per al nou usuari

en: shell for new user
ca: shell per al nou usuari

en: uid for new user
ca: uid per al nou usuari

en: group for new user
ca: grup per al nou usuari

en: don't create home directory for user
ca: no creïs el directori d'inici per a l'usuari

en: don't create group with same name as user
ca: no creïs el grup amb el mateix nom de l'usuari

en: common name for new user
ca: nom comú per al nou usuari

en: given name for new user
ca: nom per al nou usuari

en: surname for new user
ca: cognom per al nou usuari

en: room number for new user
ca: número de despatx per al nou usuari

en: telephone number for new user
ca: número de telèfon per al nou usuari

en: home telephone number for new user
ca: número de telèfon de casa per al nou usuari

en: Group %jd does not exist
ca: El grup %jd no existeix

en: Error creating group `%s': %s
ca: S'ha produït un error en crear el grup «%s»: %s.

en: Account creation failed: %s.
ca: No s'ha pogut crear el compte: %s.

en: Error creating %s: %s.
ca: S'ha produït un error en crear %s: %s.

en: Error creating mail spool: %s
ca: S'ha produït un error en crear la cua de correu: %s

en: don't remove the user's private group, if the user has one
ca: no eliminis el grup privat de l'usuari si l'usuari en té un

en: remove the user's home directory
ca: elimina el directori d'inici de l'usuari

en: User %s could not be deleted: %s.
ca: No s'ha pogut eliminar l'usuari %s: %s.

en: %s did not have a gid number.
ca: %s no té un número de gid.

en: No group with GID %jd exists, not removing.
ca: No existeix cap grup amb el GID %jd, no s'elimina.

en: Group with GID %jd did not have a group name.
ca: El grup amb el GID %jd no tenia un nom de grup.

en: Group %s could not be deleted: %s.
ca: No s'ha pogut eliminar el grup %s: %s.

en: Error removing home directory: %s.
ca: S'ha produït un error en eliminar el directori d'inici: %s.

en: Error removing mail spool: %s
ca: S'ha produït un error en eliminar la cua de correu: %s

en: GECOS information
ca: informació GECOS

en: home directory
ca: directori d'inici

en: move home directory contents
ca: mou els continguts del directori d'inici

en: set shell for user
ca: estableix el shell per a l'usuari

en: set UID for user
ca: estableix l'UID per a l'usuari

en: set primary GID for user
ca: estableix el GID primari per a l'usuari

en: change login name for user
ca: canvia el nom d'inici de sessió per a l'usuari

en: plaintext password for the user
ca: contrasenya en text pla per a l'usuari

en: pre-hashed password for the user
ca: contrasenya pre-hash per a l'usuari

en: lock account
ca: bloqueja el compte

en: unlock account
ca: desbloqueja el compte

en: set common name for user
ca: estableix el nom comú per a l'usuari

en: set given name for user
ca: estableix el nom per a l'usuari

en: set surname for user
ca: estableix el cognom per a l'usuari

en: set room number for user
ca: estableix el número de despatx per a l'usuari

en: set telephone number for user
ca: estableix el número de telèfon per a l'usuari

en: set home telephone number for user
ca: estableix el número de telèfon de casa per a l'usuari

en: Failed to set password for user %s: %s.
ca: No s'ha pogut definir la contrasenya per a l'usuari %s: %s.

en: User %s could not be locked: %s.
ca: L'usuari %s no s'ha pogut bloquejar: %s.

en: User %s could not be unlocked: %s.
ca: L'usuari %s no s'ha pogut desbloquejar: %s.

en: Warning: Group with ID %jd does not exist.
ca: Advertència: el grup amb l'Id. %jd no existeix

en: User %s could not be modified: %s.
ca: No s'ha pogut modificar l'usuari %s: %s.

en: Group %s could not be modified: %s.
ca: No s'ha pogut modificar el grup %s: %s.

en: No old home directory for %s.
ca: No hi ha cap directori personal antic per a %s.

en: No new home directory for %s.
ca: No hi ha cap directori personal nou per a %s.

en: Error moving %s to %s: %s.
ca: S'ha produït un error en moure %s cap a %s: %s.

en: could not open configuration file `%s': %s
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer de configuració «%s»: %s

en: could not stat configuration file `%s': %s
ca: no s'ha pogut obtenir informació del fitxer de configuració «%s»: %s

en: configuration file `%s' is too large
ca: el fitxer de configuració «%s» és massa gran

en: could not read configuration file `%s': %s
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer de configuració «%s»: %s

en: success
ca: correcte

en: module disabled by configuration
ca: mòdul deshabilitat per la configuració

en: generic error
ca: error genèric

en: not enough privileges
ca: no té prou privilegis

en: access denied
ca: accés denegat

en: bad user/group name
ca: nom d'usuari o de grup incorrecte

en: bad user/group id
ca: Id. d'usuari o de grup incorrecte

en: user/group name in use
ca: el nom d'usuari o de grup ja s'està utilitzant

en: user/group id in use
ca: l'Id. d'usuari o de grup ja s'està utilitzant

en: error manipulating terminal attributes
ca: s'ha produït un error en manipular els atributs del terminal

en: error opening file
ca: s'ha produït un error en obrir el fitxer

en: error locking file
ca: s'ha produït un error en bloquejar el fitxer

en: error statting file
ca: s'ha produït un error en intentar obtenir l'estat del fitxer

en: error reading file
ca: s'ha produït un error en llegir el fitxer

en: error writing to file
ca: s'ha produït un error en escriure al fitxer

en: data not found in file
ca: no s'han trobat les dades al fitxer

en: internal initialization error
ca: error d'inicialització interna

en: error loading module
ca: s'ha produït un error en carregar el mòdul

en: error resolving symbol in module
ca: s'ha produït un error en determinar el símbol al mòdul

en: library/module version mismatch
ca: la versió del mòdul o de la biblioteca no coincideix

en: unlocking would make the password field empty
ca: en desbloquejar, el camp de la contrasenya quedarà buit

en: invalid attribute value
ca: el valor de l'atribut no és vàlid

en: invalid module combination
ca: la combinació de mòdul no és vàlida

en: user's home directory not owned by them
ca: directori d'inici de l'usuari que no és de la seva propietat

en: unknown error
ca: error desconegut

en: invalid number
ca: el número no és vàlid

en: invalid ID
ca: l'Id. no és vàlid

en: no initialization function %s in `%s'
ca: no s'ha trobat cap funció d'inicialització %s a «%s»

en: module version mismatch in `%s'
ca: la versió del mòdul no coincideix a «%s»

en: module `%s' does not define `%s'
ca: el mòdul %s no defineix «%s»

en: error reading terminal attributes
ca: s'ha produït un error en llegir els atributs del terminal

en: error setting terminal attributes
ca: s'ha produït un error en configurar els atributs del terminal

en: error reading from terminal
ca: s'ha produït un error en llegir del terminal

en: name is not set
ca: no s'ha definit el nom

en: name is too short
ca: el nom és massa curt

en: name is too long (%zu > %d)
ca: el nom és massa llarg (%zu > %d)

en: name contains non-ASCII characters
ca: el nom conté caràcters que no són ASCII

en: name contains control characters
ca: el nom conté caràcters de control

en: name contains whitespace
ca: el nom conté espais en blanc

en: name starts with a hyphen
ca: el nom comença amb un guió

en: name contains invalid char `%c'
ca: el nom conté el caràcter no vàlid «%c»

en: user %s has no UID
ca: l'usuari %s no té UID

en: user %s not found
ca: no s'ha trobat l'usuari %s

en: group %s has no GID
ca: el grup %s no té GID

en: group %s not found
ca: no s'ha trobat el grup %s

en: user %jd has no name
ca: l'usuari %jd no té nom

en: group %jd has no name
ca: El grup %jd no té nom

en: user has neither a name nor an UID
ca: l'usuari no té ni nom ni UID

en: group has neither a name nor a GID
ca: el grup no té ni nom ni GID

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' by default
ca: Es rebutja la utilització per defecte del directori d'inici perillós «%s»

en: Invalid default value of field %s: %s
ca: El valor per defecte del camp %s no és vàlid: %s

en: error locking file: %s
ca: s'ha produït un error en bloquejar el fitxer: %s

en: couldn't get default security context: %s
ca: no s'ha pogut obtenir el context de seguretat per defecte: %s

en: couldn't get security context of `%s': %s
ca: no s'ha pogut obtenir el context de seguretat de «%s»: %s

en: couldn't set default security context to `%s': %s
ca: no s'ha pogut establir el context de seguretat per defecte a «%s»: %s

en: couldn't determine security context for `%s': %s
ca: no s'ha pogut determinar el context de seguretat per a «%s»: %s

en: couldn't open `%s': %s
ca: no s'ha pogut obrir «%s»: %s

en: couldn't stat `%s': %s
ca: no s'ha pogut obtenir informació de «%s»: %s

en: error creating `%s': %s
ca: s'ha produït un error en crear «%s»: %s

en: Error changing owner of `%s': %s
ca: S'ha produït un error en canviar el propietari de «%s»: %s

en: Error changing mode of `%s': %s
ca: S'ha produït un error en canviar el mode de «%s»: %s

en: Error reading `%s': %s
ca: S'ha produït un error en llegir «%s»: %s

en: Error writing `%s': %s
ca: S'ha produït un error en escriure «%s»: %s

en: couldn't read from `%s': %s
ca: no s'ha pogut llegir des de «%s»: %s

en: %s value `%s': `:' not allowed
ca: %s valor «%s»: ':' no està permès

en: entry already present in file
ca: el registre ja està present al fitxer

en: couldn't write to `%s': %s
ca: no s'ha pogut escriure a «%s»: %s

en: entity object has no %s attribute
ca: l'objecte de l'entitat no té l'atribut %s

en: entry with conflicting name already present in file
ca: el registre amb el nom conflictiu ja es troba en el fitxer

en: error encrypting password
ca: s'ha produït un error en xifrar la contrasenya

en: the `%s' and `%s' modules can not be combined
ca: els mòduls «%s» i «%s» no es poden combinar

en: not executing with superuser privileges
ca: no s'està executant amb permisos de superusuari

en: no shadow file present -- disabling
ca: no hi ha cap fitxer shadow present -- es deshabilitarà

en: error initializing ldap library
ca: s'ha produït un error en inicialitzar la biblioteca ldap

en: could not set LDAP protocol to version %d
ca: no s'ha pogut establir la versió del protocol LDAP a %d

en: could not negotiate TLS with LDAP server
ca: TLS no ha pogut negociar amb el servidor de LDAP

en: could not bind to LDAP server
ca: no s'ha pogut crear un vincle amb el servidor de LDAP

en: could not bind to LDAP server, first attempt as `%s': %s
ca: no s'ha pogut vincular amb el servidor de LDAP. El primer intent ha estat com a «%s»: %s

en: user object had no %s attribute
ca: l'objecte de l'usuari no tenia atribut %s

en: user object was created with no `%s'
ca: s'ha creat l'objecte d'usuari sense «%s»

en: error creating a LDAP directory entry: %s
ca: s'ha produït un error en crear l'entrada del directori de LDAP: %s

en: error modifying LDAP directory entry: %s
ca: s'ha produït un error en modificar el registre del directori del LDAP: %s

en: error renaming LDAP directory entry: %s
ca: s'ha produït un error en canviar l'entrada del directori del LDAP: %s

en: object had no %s attribute
ca: l'objecte no tenia cap atribut %s

en: error removing LDAP directory entry: %s
ca: s'ha produït un error en eliminar l'entrada del directori LDAP: %s

en: object has no %s attribute
ca: l'objecte no té cap atribut %s

en: unsupported password encryption scheme
ca: esquema de xifratge de contrasenyes no disponible

en: no such object in LDAP directory
ca: aquest objecte no existeix en el directori LDAP

en: no `%s' attribute found
ca: no s'ha trobat cap atribut «%s»

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
ca: s'ha produït un error en establir una contrasenya en el directori LDAP per a %s: %s

en: LDAP Server Name
ca: Nom del servidor LDAP

en: LDAP Search Base DN
ca: DN de la base de cerca de LDAP

en: LDAP Bind DN
ca: DN del vincle de LDAP

en: LDAP Bind Password
ca: Contrasenya del vincle de LDAP

en: LDAP SASL User
ca: Usuari del SASL del LDAP

en: LDAP SASL Authorization User
ca: Usuari d'autorització del SASL del LDAP

en: Cyrus SASL error creating user: %s
ca: s'ha produït un error del SASL en crear un usuari del Cyrus: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s
ca: s'ha produït un error del SASL en eliminar un usuari del Cyrus: %s

en: error initializing Cyrus SASL: %s
ca: s'ha produït un error en inicialitzar el SASL del Cyrus: %s

en: error creating home directory for user
ca: s'ha produït un error en crear el directori personal per a l'usuari

en: error removing home directory for user
ca: s'ha produït un error en eliminar el directori personal per a l'usuari

en: error moving home directory for user
ca: s'ha produït un error en moure el directori personal per a l'usuari

en: Error initializing %s: %s
ca: S'ha produït un error en inicialitzar %s: %s

en: Invalid ID %s
ca: L'Id. %s no és vàlid

en: Searching for group with ID %jd.
ca: S'està cercant el grup amb l'Id. %jd.

en: Searching for group named %s.
ca: S'està cercant el grup anomenat %s.

en: Searching for user with ID %jd.
ca: S'està cercant l'usuari amb l'Id. %jd.

en: Searching for user named %s.
ca: S'està cercant l'usuari anomenat %s.

en: Entry not found.
ca: No s'ha trobat el registre.

en: Prompts succeeded.
ca: Les sol·licituds s'han completat amb èxit.

en: Prompts failed.
ca: Les sol·licituds han fallat.

en: Default user object classes:
ca: Classes d'objecte de l'usuari per defecte:

en: Default user attribute names:
ca: Noms d'atribut de l'usuari per defecte:

en: Getting default user attributes:
ca: S'estan definint els atributs de l'usuari per defecte:

en: Copying user structure:
ca: S'està copiant l'estructura de l'usuari:
