libuser 0.60 - en to el translation catalogue (288 entries)

en: Failed to drop privileges.
el: Αποτυχία εγκατάλειψης δικαιωμάτων.

en: Internal error.
el: Εσωτερικό σφάλμα.

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
el: O %s δεν επιτρέπεται να τροποποιήσει τις πληροφορίες finger του %s

en: Unknown user context
el: Άγνωστο πλαίσιο χρήστη

en: Can't set default context for /etc/passwd
el: Αδυναμία ορισμού προεπιλεγμένου περιβάλλοντος για /etc/passwd

en: Error initializing PAM.
el: Σφάλμα αρχικοποίησης PAM.

en: Authentication failed for %s.
el: Η πιστοποίηση απέτυχε για %s.

en: Internal PAM error `%s'.
el: Εσωτερικό σφάλμα PAM `%s'.

en: Unknown user authenticated.
el: Πιστοποιήθηκε άγνωστος χρήστης.

en: User mismatch.
el: Κακό ταίριασμα χρήστη.

en: prompt for all information
el: έτοιμο για όλες τις πληροφορίες

en: list aging parameters for the user
el: προβάλετε χρονικές παραμέτρους για τον χρήστη στη λίστα

en: minimum days between password changes
el: ελάχιστος αριθμός ημερών ανάμεσα στις αλλαγές

en: DAYS
el: ΗΜΕΡΕΣ

en: maximum days between password changes
el: μέγιστος αριθμός ημερών μεταξύ των αλλαγών κωδικών πρόσβασης

en: date of last password change in days since 1/1/70
el: ημερομηνία τελευταίας αλλαγής κωδκού από τις 1/1/70.

en: number of days after password expiration date when account is considered inactive
el: αριθμός ημερών μετά την λήξη του κωδικού πρόσβασης όταν ο λογαρισμός είναι  ανενεργός

en: password expiration date in days since 1/1/70
el: ημερομηνία λήξης κωδικού πρόσβασης σε μέρες από 1/1/70

en: days before expiration to begin warning user
el: μέρες πριν την ειδοποίηση του χρήστη για την λήξη.

en: [OPTION...] user
el: [ΕΠΙΛΟΓΗ...] χρήστης

en: Error parsing arguments: %s.
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση ορισμάτων: %s.

en: No user name specified.
el: Δεν έχει οριστεί όνομα χρήστη.

en: Error initializing %s: %s.
el: Σφάλμα κατά την αρχικοποίηση %s: %s.

en: User %s does not exist.
el: Ο χρήστης %s δεν υπάρχει.

en: Account is locked.
el: Ο λογαριασμός είναι κλειδωμένος.

en: Account is not locked.
el: Ο λογαριασμός δεν είναι κλειδωμένος.

en: Minimum:	%ld
el: Ελάχιστο:	%ld

en: Maximum:	%ld
el: Μέγιστο:	%ld

en: Maximum:	None
el: Μέγιστο: Τίποτα

en: Warning:	%ld
el: Προειδοποίηση:	%ld

en: Inactive:	%ld
el: Ανενεργό:	%ld

en: Inactive:	Never
el: Ανενεργό: Ποτέ

en: Must change password on next login
el: Πρέπει να αλλάξει ο κωδικός στην επόμενη σύνδεση

en: Never
el: Ποτέ

en: Last Change:	%s
el: Τελευταία αλλαγή:	%s

en: Password Expires:	%s
el: Ο κωδικός λήγει:	%s

en: Password Inactive:	%s
el: Ανενεργός κωδικός:	%s

en: Account Expires:	%s
el: Ο λογαριασμός λήγει:	%s

en: Failed to modify aging information for %s: %s
el: Αδυναμία τροποποίησης πληροφοριών aging για %s: %s

en: [OPTION...] [user]
el: [ΕΠΙΛΟΓΗ...] [χρήστης]

en: No user name specified, no name for uid %d.
el: Δεν καθορίστηκε όνομα χρήστη, κανένα όνομα για uid %d.

en: Changing finger information for %s.
el: Τροποποίηση προσωπικών πληροφοριών για %s.

en: Full Name
el: Πλήρες όνομα

en: Surname
el: Επώνυμο

en: Given Name
el: Δοθέν όνομα

en: Office
el: Γραφείο

en: Office Phone
el: Τηλέφωνο γραφείου

en: Home Phone
el: Τηλέφωνο οικίας

en: E-Mail Address
el: Διεύθυνση E-Mail

en: Finger information not changed:  input error.
el: Οι πληροφορίες Finger δεν άλλαξαν: σφάλμα εισόδου.

en: Finger information changed.
el: Οι πληροφορίες Finger άλλαξαν.

en: Finger information not changed: %s.
el: Οι πληροφορίες Finger δεν άλλαξαν: %s.

en: Changing shell for %s.
el: Τροποποίηση κελύφους για %s.

en: New Shell
el: Νέο κέλυφος

en: Shell not changed: %s
el: Δεν έγινε αλλαγή κελύφους: %s

en: Shell changed.
el: Έγινε αλλαγή κελύφους.

en: gid for new group
el: gid για νέα ομάδα

en: NUM
el: ΑΡΙΘ.

en: create a system group
el: δημιουργείστε συστημική ομάδα

en: [OPTION...] group
el: [ΕΠΙΛΟΓΗ...] ομάδα

en: No group name specified.
el: Δεν έχει οριστεί όνομα ομάδας.

en: Invalid group ID %s
el: Μη έγκυρο ID ομάδας %s

en: Group creation failed: %s
el: Η δημιουργία ομάδας απέτυχε: %s

en: Group %s does not exist.
el: Η ομάδα %s δεν υπάρχει.

en: Group %s could not be deleted: %s
el: Δε μπόρεσε να γίνει διαγραφή ομάδας %s: %s

en: set GID for group
el: εγκατασττήστε το GID για την ομάδα.

en: change group to have given name
el: αλλαγή της ομάδς για να έχει συγκεκριμένο όνομα

en: NAME
el: ΟΝΟΜΑ

en: plaintext password for use with group
el: κωδικός πρόσβασης βασικού κειμένου για χρήση με την ομάδα

en: STRING
el: ΣΕΙΡΑ

en: pre-hashed password for use with group
el: προ-θεώρημένος κωδικός πρόσβασης για χρήση με την ομάδα

en: list of administrators to add
el: πρόσθση λίστας διαχειριστών

en: list of administrators to remove
el: λίστα διαχειριστών για αφαίρεση

en: list of group members to add
el: λίστα μελών ομάδας για πρόσθεση

en: list of group members to remove
el: λίστα μελών ομάδας για αφαίρεση

en: lock group
el: ξεκλειδώστε την ομάδα

en: unlock group
el: ξεκλειδώστε ομάδα

en: Both -L and -U specified.
el: Καθορίστηκε και το -L και το -U.

en: Failed to set password for group %s: %s
el: Αποτυχία ορισμού συνθηματικού για ομάδα %s: %s

en: Group %s could not be locked: %s
el: Δε μπόρεσε να γίνει κλείδωμα ομάδας %s: %s

en: Group %s could not be unlocked: %s
el: Δε μπόρεσε να γίνει ξεκλείδωμα ομάδας %s: %s

en: Group %s could not be modified: %s
el: Δε μπόρεσε να γίνει τροποποίηση ομάδας %s: %s

en: Error looking up %s: %s
el: Σφάλμα εύρεσης %s: %s

en: list members of a named group instead of the group memberships for the named user
el: λίστα μελών μιας συγκεκριμένης ομάδας αντί των εγγραφών μελών για τον ονομασμένο χρήστη.

en: only list membership information by name, and not UID/GID
el: πληροφοριες μόνο για την λίστα συνδρομής με όνομα, και όχι UID/GID.

en: No group name specified, using %s.
el: Δεν έχει οριστεί όνομα ομάδας, γίνεται χρήση %s.

en: No group name specified, no name for gid %d.
el: Δεν έχει οριστεί όνομα ομάδας, κανένα όνομα για gid %d.

en: No user name specified, using %s.
el: Δεν έχει οριστεί όνομα χρήστη, γίνεται χρήση %s.

en: %s does not exist
el:  %s δεν υπάρχει

en: file with user information records
el: φάκελλος με εγγραφές πληροφοριών χρήστη

en: PATH
el: ΕΙΣΟΔΟΣ

en: don't create home directories
el: μην δημιουργήσετε λίστα διευθύνσεων για χρήστη

en: don't create mail spools
el: μην δημιουργείτε συνωστισμό μηνυμάτων

en: [OPTION...]
el: [ΕΠΙΛΟΓΗ...]

en: Error opening `%s': %s.
el: Σφάλμα ανοίγματος `%s': %s.

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
el: Σφάλμα δημιουργία λογαριασμού για `%s': μη επιτρεπτή μορφοποίηση γραμμής.

en: Invalid user ID %s
el: Μη έγκυρο ID χρήστη %s

en: Refusing to create account with UID 0.
el: Άρνηση δημιουργίας λογαριασμού με UID 0.

en: Error creating group for `%s' with GID %jd: %s
el: Σφάλμα στη δημιουργία ομάδας για `%s' με GID %jd: %s

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' for %s by default
el: Απαγόρευσή χρήσης πρόσβασις κατάλογου `%s 'για%s από προεπιλογή

en: Error creating home directory for %s: %s
el: Σφάλμα ορισμού αρχικού καταλόγου για %s: %s

en: Error creating mail spool for %s: %s
el: Σφάλμα στη δημιουργία του ταχυδρομικού νήματος για %s: %s

en: Error setting initial password for %s: %s
el: Σφάλμα ορισμού αρχικού συνθηματικού για %s: %s

en: Error creating user account for %s: %s
el: Σφάλμα δημιουργίας λογαριασμού χρήστη για %s: %s

en: set group password instead of user password
el: βάλτε κωδικό ομάδας αντί κωδικό χρήστη

en: new plain password
el: νέος  κωδικός πεδίου

en: new crypted password
el: νέος κωδικός με απόκρυψη

en: read new plain password from given descriptor
el: διαβάστε τον νέο κωδικό πεδίο από την δοσμένη περιγραφή

en: read new crypted password from given descriptor
el: διαβάστε τον νέο κωδικό πεδίο από την δοσμένη περιγραφή

en: Changing password for %s.
el: Αλλαγή συνθηματικού για %s.

en: New password
el: Νέος κωδικός

en: New password (confirm)
el: Νέος κωδικός (επιβεβαίωση)

en: Passwords do not match, try again.
el: Οι κωδικοί δε συμπίπτουν, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Password change canceled.
el: Ακύρωση αλλαγής συνθηματικού.

en: Error reading from file descriptor %d.
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση από το αρχείο Περιγραφή %d.

en: Error setting password for user %s: %s.
el: Σφάλμα ορισμού συνθηματικού για το χρήστη %s: %s

en: Error setting password for group %s: %s.
el: Σφάλμα ορισμού συνθηματικού για την ομάδα %s: %s

en: Password changed.
el: Το συνθηματικό άλλαξε.

en: create a system user
el: δημιουργήστε χρήστη συστήματος

en: GECOS information for new user
el: Πληροφορίες GEGOS για τον νέο χρήστη

en: home directory for new user
el: αρχική  λίστα διευθύνσεων για τον  νέο χρήστη

en: directory with files for the new user
el: λίστα διευθύνσεων με φακέλλους για τον νέο χρήστη

en: shell for new user
el: περίβλημα για τον νέο χρήστη

en: uid for new user
el: Πληροφορίες GEGOS για τον νέο χρήστη

en: group for new user
el: ομάδα για τον νέο χρήστη

en: don't create home directory for user
el: μην δημιουργήσετε λίστα διευθύνσεων για χρήστη

en: don't create group with same name as user
el: μην δημιουργείτε ομάδα με το ίδιο όνομα χρήστη

en: common name for new user
el: κοινό όνομα για τον νέο χρήστη

en: given name for new user
el: δεδομένο όνομα για νέο χρήστη

en: surname for new user
el: επίθετο του νέου χρήστη

en: room number for new user
el: αριθμός χώρου για τον νέο χρήστη

en: telephone number for new user
el: αριθμός τηλεφώνου για τον νέο χρήστη

en: home telephone number for new user
el: αρχική  λίστα διευθύνσεων για τον  νέο χρήστη

en: Group %jd does not exist
el: Δεν υπάρχει η ομάδα %jd

en: Error creating group `%s': %s
el: Σφάλμα στη δημιουργία ομάδας `%s': %s

en: Account creation failed: %s.
el: Αποτυχία δημιουργίας λογαριασμού: %s.

en: Error creating %s: %s.
el: Σφάλμα στη δημιουργία %s: %s.

en: Error creating mail spool: %s
el: Σφάλμα στη δημιουργία του ταχυδρομικού νήματος: %s

en: don't remove the user's private group, if the user has one
el: μην αφαιρείτε την προσωπική ομάδα χρήστη, αν ο χρήστης έχει μία

en: remove the user's home directory
el: αφαιρέστε την λίστα διευθύνσεων χρήστη

en: User %s could not be deleted: %s.
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του χρήστη %s: %s.

en: %s did not have a gid number.
el: %s δεν έχει αριθμό gid.

en: No group with GID %jd exists, not removing.
el: Με υπάρχει ομάδα με GID %jd, δεν γίνεται απομάκρυνση.

en: Group with GID %jd did not have a group name.
el: Η ομάδα με GID %jd δεν έχει όνομα ομάδας.

en: Group %s could not be deleted: %s.
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή της ομάδας %s: %s.

en: Error removing mail spool: %s
el: Σφάλμα απομάκρυνσης ταχυδρομικού νήματος: %s

en: GECOS information
el: πληροφορίες GECOS

en: home directory
el: αρχική  λίστα διευθύνσεων για τον  νέο χρήστη

en: move home directory contents
el: μετακινείστε τα περιεχόμενα της λίστας σπιτιών

en: set shell for user
el: θέστε το πλαίσιο για τον χρήστη

en: set UID for user
el: θέστε το UID για τον χρήστη

en: set primary GID for user
el: θέστε το βασικό GID του χρήστη

en: change login name for user
el: αλλάξτε τον κωδικό εισόδπυ για τον χρήστη

en: plaintext password for the user
el: κωδικός κυρίως κειμένου για τον χρήστη

en: pre-hashed password for the user
el: προ-κλείδωσμα κωδικού για τον χρήστη

en: lock account
el: κλείδωμα λογαριασμού

en: unlock account
el: ξεκλείδωμα λογαρισμού

en: set common name for user
el: βάλτε κοινό όνομα χρήστη

en: set given name for user
el: βάλτε συγκεκριμένο όνομα χρήστη

en: set surname for user
el: βάλτε κύριο όνομα χρήστη

en: set room number for user
el: βάλτε αριθμό δωματίου χρήστη

en: set telephone number for user
el: βάλτε αριθμό τηλεφώνου για τον χρήστη

en: set home telephone number for user
el: βάλτε αριθμό τηλεφώνου για τον χρήστη

en: Failed to set password for user %s: %s.
el: Αποτυχία στον ορισμό συνθηματικού για το χρήστη %s: %s.

en: User %s could not be locked: %s.
el: Δε μπόρεσε να γίνει κλείδωμα του χρήστη %s: %s.

en: User %s could not be unlocked: %s.
el: Δε μπόρεσε να γίνει ξεκλείδωμα του χρήστη %s: %s.

en: Warning: Group with ID %jd does not exist.
el: Προειδοποίηση: Η ομάδα με ID %jd δεν υπάρχει.

en: User %s could not be modified: %s.
el: Δε μπόρεσε να γίνει τροποποίηση του χρήστη %s: %s.

en: Group %s could not be modified: %s.
el: Δε μπόρεσε να γίνει κλείδωμα της ομάδας %s: %s.

en: No old home directory for %s.
el: Δεν υπάρχει παλιός αρχικός κατάλογος για %s.

en: No new home directory for %s.
el: Δεν υπάρχει νέος αρχικός κατάλογος για %s.

en: Error moving %s to %s: %s.
el: Σφάλμα στη μετακίνηση του %s στο %s: %s.

en: could not open configuration file `%s': %s
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του αρχείου ρύθμισης `%s': %s

en: could not stat configuration file `%s': %s
el: δεν ήταν δυνατό το stat του αρχείου ρύθμισης `%s': %s

en: configuration file `%s' is too large
el: το αρχείο ρύθμισης `%s' είναι πολύ μεγάλο

en: could not read configuration file `%s': %s
el: αδυναμία ανάγνωσης αρχείου ρυθμίσεων `%s': %s

en: success
el: επιτυχία

en: module disabled by configuration
el: το άρθρωμα είναι απενεργοποιημένο μέσω ρύθμισης

en: generic error
el: γενικό σφάλμα

en: not enough privileges
el: ανεπαρκή προνόμια χρήστη

en: access denied
el: Άρνηση πρόσβασης

en: bad user/group name
el: κακό όνομα χρήστη/ομάδας

en: bad user/group id
el: κακό id χρήστη/ομάδας

en: user/group name in use
el: όνομα χρήστη/ομάδας σε χρήση

en: user/group id in use
el: id χρήστη/ομάδας σε χρήση

en: error manipulating terminal attributes
el: σφάλμα χειραγώγησης γνωρισμάτων τερματικού

en: error opening file
el: σφάλμα στο άνοιγμα αρχείου

en: error locking file
el: Σφάλμα στο κλείδωμα αρχείου

en: error statting file
el: Σφάλμα στο stat αρχείου

en: error reading file
el: Σφάλμα στην ανάγνωση αρχείου

en: error writing to file
el: Σφάλμα στην εγγραφή στο αρχείο

en: data not found in file
el: δεν βρέθηκαν δεδομένα στο αρχείο

en: internal initialization error
el: εσωτερικό σφάλμα αρχικοποίησης

en: error loading module
el: σφάλμα φόρτωσης αρθρώματος

en: error resolving symbol in module
el: σφάλμα στην επίλυση συμβόλου στο άρθρωμα

en: library/module version mismatch
el: αταίριαστη έκδοση αρθρώματος/βιβλιοθήκης

en: unlocking would make the password field empty
el: το ξεκλείδωμα θα καταστήσει το πεδίο κωδικού κενό

en: invalid attribute value
el: μη έγκυρη τιμή χαρακτηριστικού

en: invalid module combination
el: μη έγκυρος συνδυασμό module

en: unknown error
el: άγνωστο σφάλμα

en: invalid number
el: μη έγκυρος αριθμός

en: invalid ID
el: μη έγκυρο ID

en: no initialization function %s in `%s'
el: δεν υπάρχει συνάρτηση αρχικοποίησης %s in `%s'

en: module version mismatch in `%s'
el: αταίριαστη έκδοση αρθρώματος σε `%s'

en: module `%s' does not define `%s'
el: το άρθρωμα `%s' δεν ορίζει `%s'

en: error reading terminal attributes
el: σφάλμα κατά την ανάγνωση των γνωρισμάτων τερματικού

en: error setting terminal attributes
el: σφάλμα κατά τον ορισμό των γνωρισμάτων τερματικού

en: error reading from terminal
el: σφάλμα ανάγνωσης από τερματικό

en: name is not set
el: το όνομα δεν έχει οριστεί

en: name is too short
el: το όνομα είναι πολύ σύντομο

en: name is too long (%zu > %d)
el: το όνομα είναι πολύ μακρύ (%zu > %d)

en: name contains non-ASCII characters
el: Το όνομα περιέχει χαρακτήρες εκτός συνόλου ASCII

en: name contains control characters
el: το όνομα περιέχει χαρακτήρες ελέγχου

en: name contains whitespace
el: το όνομα περιέχει κενό διάστημα

en: name starts with a hyphen
el: το όνομα ξεκινά με μια παύλα

en: name contains invalid char `%c'
el: το όνομα περιέχει μη έγκυρο χαρακτήρα `%c'

en: user %s has no UID
el: ο χρήστης %s δεν έχει UID

en: user %s not found
el: ο χρήστης %s δεν βρέθηκε

en: group %s has no GID
el: η ομάδα %s δεν έχει GID

en: group %s not found
el: η ομάδα %s δεν βρέθηκε

en: user %jd has no name
el: ο χρήστης %jd δεν έχει όνομα

en: group %jd has no name
el: η ομάδα %jd δεν έχει όνομα

en: user has neither a name nor an UID
el: ο χρήστης δεν έχει όνομα ούτε UID

en: group has neither a name nor a GID
el: η ομάδα δεν έχει όνομα ούτε UID

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' by default
el: Άρνησή χρίσης επικίνδυνου κατάλογου `%s 'από προεπιλογή

en: Invalid default value of field %s: %s
el: Μη έγκυρη προεπιλεγμένη τιμή για το πεδίο %s: %s

en: error locking file: %s
el: σφάλμα κλειδώματος αρχείου %s

en: couldn't get default security context: %s
el: αδυναμία λήψης προεπιλεγμένου περιβάλλοντος ασφάλειας: %s

en: couldn't get security context of `%s': %s
el: αδυναμία λήψης περιβάλλοντος ασφάλειας του `%s': %s

en: couldn't set default security context to `%s': %s
el: αδυναμία λήψης περιβάλλοντος ασφάλειας του `%s': %s

en: couldn't determine security context for `%s': %s
el: αδυναμία καθορισμού περιβάλλοντος ασφάλειας του `%s': %s

en: couldn't open `%s': %s
el: αδυναμία ανοίγματος `%s': %s

en: couldn't stat `%s': %s
el: αδυναμία stat `%s': %s

en: error creating `%s': %s
el: σφάλμα στη δημιουργία `%s': %s

en: Error changing owner of `%s': %s
el: Σφάλμα αλλαγής ιδιοκτήτη του `%s': %s

en: Error changing mode of `%s': %s
el: Σφάλμα αλλαγής την κατάσταση του `%s:%s

en: Error reading `%s': %s
el: Σφάλμα στην ανάγνωση `%s': %s

en: Error writing `%s': %s
el: Σφάλμα εγγραφής `%s': %s

en: couldn't read from `%s': %s
el: αδυναμία ανάγνωσης από `%s': %s

en: %s value `%s': `:' not allowed
el: η %s τιμή `%s': `:' δεν επιτρέπεται

en: entry already present in file
el: η καταχώριση υπάρχει ήδη στο αρχείο

en: couldn't write to `%s': %s
el: αδυναμία εγγραφής σε `%s': %s

en: entity object has no %s attribute
el: το αντικείμενο οντότητας δεν έχει γνώρισμα  %s

en: entry with conflicting name already present in file
el: καταχώρηση με όνομα που υπάρχει ήδη

en: error encrypting password
el: σφάλμα κρυπτογράφησης συνθηματικού

en: the `%s' and `%s' modules can not be combined
el: το `%s 'και`%s' μονάδες δεν μπορούν να συνδυαστούν

en: not executing with superuser privileges
el: δεν γίνεται εκτέλεση με προνόμια υπερχρήστη

en: no shadow file present -- disabling
el: δεν υπάρχει αρχείο shadow -- γίνεται πενεργοποίηση

en: error initializing ldap library
el: σφάλμα κατά την ενεργοποίηση της βιβλιοθήκης ldap

en: could not set LDAP protocol to version %d
el: δε μπόρεσε να οριστεί πρωτόκολλο LDAP στην έκδοση %d

en: could not negotiate TLS with LDAP server
el: δεν ήταν δυνατή η πιστοποίηση TLS στο διακομιστή LDAP.

en: could not bind to LDAP server
el: αδυναμία δέσμευσης με τον εξυπηρετητή LDAP,

en: could not bind to LDAP server, first attempt as `%s': %s
el: αδυναμία δέσμευσης με τον εξυπηρετητή LDAP, πρώτη προσπάθεια ως `%s': %s

en: user object had no %s attribute
el: το αντικείμενο χρήστη δεν είχε όρισμα %s

en: user object was created with no `%s'
el: το αντικείμενο χρήστη δημιουργήθηκε χωρίς `%s'

en: error creating a LDAP directory entry: %s
el: Σφάλμα δημιουργίας εγγραφής καταλόγου LDAP: %s

en: error modifying LDAP directory entry: %s
el: Σφάλμα επεξεργασίας εγγραφής καταλόγου LDAP: %s

en: error renaming LDAP directory entry: %s
el: Σφάλμα μετονομασίας εγγραφής καταλόγου LDAP: %s

en: object had no %s attribute
el: το αντικείμενο δεν έχει ιδιότητα %s

en: error removing LDAP directory entry: %s
el: σφάλμα κατά την απομάκρυνση καταχώρισης καταλόγου LDAP: %s

en: object has no %s attribute
el: το αντικείμενο δεν έχει ιδιότητα %s

en: unsupported password encryption scheme
el: μη υποστηριζόμενο σχήμα κρυπτογράφησης συνθηματικού

en: no such object in LDAP directory
el: δεν υπάρχει τέτοιο αντικείμενο στον κατάλογο LDAP

en: no `%s' attribute found
el: δε βρέθηκε ιδιότητα `%s'

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
el: σφάλμα καθορισμού συνθηματικού στον κατάλογο LDAP για %s: %s

en: LDAP Server Name
el: Όνομα εξυπηρετητή LDAP

en: LDAP Bind Password
el: Συνθηματικό LDAP Bind

en: LDAP SASL User
el: Χρήστης LDAP SASL

en: LDAP SASL Authorization User
el: Χρήστης εξουσιοδότησης LDAP SASL

en: Cyrus SASL error creating user: %s
el: Σφάλμα Cyrus SASL στη δημιουργία χρήστη: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s
el: Σφάλμα Cyrus SASL στη διαγραφή χρήστη: %s

en: error initializing Cyrus SASL: %s
el: σφάλμα αρχικοποίησης Cyrus SASL: %s

en: error creating home directory for user
el: σφάλμα δημιουργίας αρχικού καταλόγου χρήστη

en: error removing home directory for user
el: σφάλμα διαγραφής αρχικού καταλόγου χρήστη

en: error moving home directory for user
el: σφάλμα μετακίνησης αρχικού καταλόγου χρήστη

en: Error initializing %s: %s
el: Σφάλμα αρχικοποίησης %s: %s

en: Invalid ID %s
el: Μη έγκυρο ID %s

en: Searching for group with ID %jd.
el: Αναζήτηση για ομάδα με ID %jd.

en: Searching for group named %s.
el: Αναζήτηση για ομάδα με όνομα %s.

en: Searching for user with ID %jd.
el: Αναζήτηση για χρήστη με ID %jd.

en: Searching for user named %s.
el: Αναζήτηση για χρήστη με όνομα %s.

en: Entry not found.
el: Η είσοδος δε βρέθηκε

en: Prompts succeeded.
el: Οι ειδοποιήσεις ολοκληρώθηκαν.

en: Prompts failed.
el: Οι ειδοποιήσεις απέτυχαν.

en: Default user object classes:
el: Προεπιλεγμένες κλάσεις αντικειμένων χρήστη:

en: Default user attribute names:
el: Προεπιλεγμένα ονόματα ιδιοτήτων χρήστη:

en: Getting default user attributes:
el: Λήψη προεπιλεγμένων ιδιοτήτων χρήστη:

en: Copying user structure:
el: Αντιγραφή δομής χρήστη:
