libuser - en to ka translation catalogue (307 entries)

en: Failed to drop privileges.
ka: პრივილეგიების მოცილების შეცდომა.

en: Internal error.
ka: შიდა შეცდომა.

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
ka: %s-ს %s-ის ანაბეჭდის ინფორმაციის შეცვლა არ შეუძლია

en: Unknown user context
ka: მომხმარებლის უცნობი კონტექსტი

en: Can't set default context for /etc/passwd
ka: /etc/passwd-სთვის ნაგულისხმები კონტექსტის დაყენების შეცდომა

en: Error initializing PAM.
ka: PAM-ის ინიციალიზაციის შეცდომა.

en: Authentication failed for %s.
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა: %s.

en: Internal PAM error `%s'.
ka: PAM-ის შიდა შეცდომა '%s'.

en: Unknown user authenticated.
ka: უცნობი მომხმარებელი ავთენტიფიცირებულია.

en: User mismatch.
ka: მომხმარებელი არ ემთხვევა

en: prompt for all information
ka: ყველა ინფორმაციის მოთხოვნა

en: list aging parameters for the user
ka: მომხმარებლის ასაკის პარამეტრების სიის ჩვენება

en: minimum days between password changes
ka: დღეების მინიმალური რაოდენობა პაროლის ცვლილებებს შორის

en: DAYS
ka: დღე

en: maximum days between password changes
ka: დღეების მაქსიმალური რაოდენობა პაროლის ცვლილებებს შორის

en: date of last password change in days since 1/1/70
ka: პაროლის ბოლო ცვლილების თარიღი 1/1/70-ის შემდეგ

en: number of days after password expiration date when account is considered inactive
ka: პაროლის ვადის ამოწურვის შემდეგ გასული დღეების რაოდენობა, როცა ანგარიშის არააქტიურად ცხადდება

en: password expiration date in days since 1/1/70
ka: პაროლის ვადის გასვლის თარიღი 1/1/70-ის შემდეგ (დღეები)

en: days before expiration to begin warning user
ka: პაროლის ვადის ამოწურვამდე დარჩენილი დღეების რაოდენობა, როცა მომხმარებელი გაფრთხილებული იქნება

en: [OPTION...] user
ka: [პარამეტრი...] მომხმარებელი

en: Error parsing arguments: %s.
ka: არგუმენტის დამუშავების შეცდომა: %s

en: No user name specified.
ka: მომხმარებლის სახელი მითითებული არაა.

en: Error initializing %s: %s.
ka: %s-ის ინიციალიზაციის შეცდომა: %s.

en: User %s does not exist.
ka: მომხმარებელი %s არ არსებობს.

en: Account is locked.
ka: ანგარიში დაბლოკილია.

en: Account is not locked.
ka: ანგარიში დაბლოკილი არაა.

en: Minimum:	%ld
ka: მინიმუმ:	%ld

en: Maximum:	%ld
ka: მაქსიმუმ:	%ld

en: Maximum:	None
ka: მაქსიმუმ: არაფერი

en: Warning:	%ld
ka: გაფრთხილება:	%ld

en: Inactive:	%ld
ka: არააქტიური:	%ld

en: Inactive:	Never
ka: არააქტიური: არასდროს

en: Must change password on next login
ka: პაროლი შემდეგ შესვლაზე უნდა შეცვალოს

en: Never
ka: არასდროს

en: Last Change:	%s
ka: ბოლო ცვლილება:	%s

en: Password Expires:	%s
ka: პაროლი იწურება:	%s

en: Password Inactive:	%s
ka: პაროლი არააქტიურია:	%s

en: Account Expires:	%s
ka: ანგარიში იწურება:	%s

en: Failed to modify aging information for %s: %s
ka: %s-სთვის ანგარიშის ინფორმაციის ცვლილების შეცდომა: %s

en: [OPTION...] [user]
ka: [პარამეტრი...] მომხმარებელი

en: No user name specified, no name for uid %d.
ka: მომხმარებლის სახელი UID-სთვის %d მითითებული არაა.

en: Changing finger information for %s.
ka: ანაბეჭდის ინფორმაციის ცვლილება %s-სთვის.

en: Full Name
ka: სრული სახელი

en: Surname
ka: გვარი

en: Given Name
ka: სახელი

en: Office
ka: ოფისი

en: Office Phone
ka: ოფისის ტელეფონი

en: Home Phone
ka: სახლის ტელეფონი

en: E-Mail Address
ka: ელფოსტის მისამართი

en: Finger information not changed:  input error.
ka: თითის ინფორმაცია არ შეცვლილა: შეყვანის შეცდომა.

en: Finger information changed.
ka: თითის ინფორმაცია შეიცვალა.

en: Finger information not changed: %s.
ka: თითის ინფორმაცია არ შეცვლილა: %s.

en: Changing shell for %s.
ka: %s-ის გარსის შეცვლა.

en: New Shell
ka: ახალი გარსი

en: Shell not changed: %s
ka: გარსი არ შეცვლილა: %s

en: Shell changed.
ka: გარსი შეიცვალა.

en: gid for new group
ka: ახალი ჯგუფის GID

en: NUM
ka: რიცხვი

en: create a system group
ka: სისტემური ჯგუფის შექმნა

en: [OPTION...] group
ka: [პარამეტრი...] ჯგუფი

en: No group name specified.
ka: ჯგუფის სახელი მითითებული არაა.

en: Invalid group ID %s
ka: ჯგუფის არასწორი ID: %s

en: Group creation failed: %s
ka: ჯგუფის შექმნის შეცდომა: %s

en: Group %s does not exist.
ka: ჯგუფი "%s" არ არსებობს.

en: Group %s could not be deleted: %s
ka: ჯგუფის (%s) წაშლა შეუძლებელია: %s

en: set GID for group
ka: ჯგუფის GID-ის დაყენება

en: change group to have given name
ka: ჯგუფისთვის მითითებული სახელის დარქმევა

en: NAME
ka: სახელი

en: plaintext password for use with group
ka: ჯგუფისთვის გამოყენებული მარტივი ტექსტის სახით მითითებული პაროლი

en: STRING
ka: სტრიქონი

en: pre-hashed password for use with group
ka: ჯგუფისთვის გამოყენებული დაჰეშილი პაროლი

en: list of administrators to add
ka: დასამატებელი ადმინისტრატორების სია

en: list of administrators to remove
ka: წასაშლელი ადმინისტრატორების სია

en: list of group members to add
ka: ჯგუფის დასამატებელი წევრების სია

en: list of group members to remove
ka: ჯგუფის წასაშლელი წევრების სია

en: lock group
ka: ჯგუფის დაბლოკვა

en: unlock group
ka: ჯგუფის განბლოკვა

en: Both -L and -U specified.
ka: მითითებულია ორივე, -L და -U.

en: Failed to set password for group %s: %s
ka: პაროლის დაყენების შეცდომა ჯგუფისთვის %s: %s

en: Group %s could not be locked: %s
ka: ჯგუფის (%s) დაბლოკვის შეცდომა: %s

en: Group %s could not be unlocked: %s
ka: ჯგუფის (%s) განბლოკვის შეცდომა: %s

en: Group %s could not be modified: %s
ka: ჯგუფის (%s) შეცვლის შეცდომა: %s

en: Error looking up %s: %s
ka: %s-ის ძებნის შეცდომა: %s

en: list members of a named group instead of the group memberships for the named user
ka: მითითებული მომხმარებლის ჯგუფის სიის მაგიერ მითითებული ჯგუფის წევრების ჩამოთვლა

en: only list membership information by name, and not UID/GID
ka: წევრობის ინფორმაციის მხოლოდ სახელით და არა UID/GD-ით

en: No group name specified, using %s.
ka: ჯგუფის სახელი მითითებული არაა. გამოიყენება %s.

en: No group name specified, no name for gid %d.
ka: ჯგუფის სახელი მითითებული არაა. GID-ს %d სახელი არ გააჩნია.

en: No user name specified, using %s.
ka: მომხმარებლის სახელი მითითებული არაა. გამოიყენება %s.

en: %s does not exist
ka: %s არ არსებობს

en: file with user information records
ka: ფაილი მომხმარებლის ინფორმაციის ჩანაწერებით

en: PATH
ka: ბილიკი

en: don't create home directories
ka: საწყისი საქაღალდეები არ შეიქმნება

en: don't create mail spools
ka: საფოსტო ყუთები არ შეიქმნება

en: [OPTION...]
ka: [პარამეტრი...]

en: Error opening `%s': %s.
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა: %s.

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
ka: '%s'-სთვის ანგარიშის შექმნის შეცდომა. ხაზი არასწორადაა ფორმატირებული.

en: Invalid user ID %s
ka: მომხმარებლის არასწორი ID "%s"

en: Refusing to create account with UID 0.
ka: UID 0-ით ანგარიშის შექმნაზე უარის თქმა.

en: Error creating group for `%s' with GID %jd: %s
ka: შეცდომა %s-სთვის ჯგუფის შექმნისას, GID-ით %jd: %s

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' for %s by default
ka: საშიში საწყისი საქაღალდის (%s) %s-სთვის ნაგულისხმებად გამოყენების უარი

en: Error creating home directory for %s: %s
ka: %s-სთვის საწყისი საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %s

en: Error creating mail spool for %s: %s
ka: %s-სთვის ფოსტის შექმნის შეცდომა: %s

en: Error setting initial password for %s: %s
ka: %s-სთვის საწყისი პაროლის დაყენება შეუძლებელია: %s

en: Error creating user account for %s: %s
ka: %s-სთვის მომხმარებლის ანგარიშის შექმნა შეუძლებელია: %s

en: set group password instead of user password
ka: მომხმარებლის მაგიერ ჯგუფის პაროლის დაყენება

en: new plain password
ka: ახალი უბრალო პაროლი

en: new crypted password
ka: ახალი დაშიფრული პაროლი

en: read new plain password from given descriptor
ka: ახალი უბრალო პაროლის მითითებული დესკრიპტორიდან წაკითხვა

en: read new crypted password from given descriptor
ka: ახალი დაშიფრული პაროლის მითიტებული დესკრიპტორიდან წაკითხვა

en: Changing password for %s.
ka: %s-ის პაროლის შეცვლა.

en: New password
ka: ახალი პაროლი

en: New password (confirm)
ka: ახალი პაროლი (დაადასტურეთ)

en: Passwords do not match, try again.
ka: პაროლი არ ემთხვევა. თავიდან სცადეთ.

en: Password change canceled.
ka: პაროლის ცვლილება გაუქმდა.

en: Error reading from file descriptor %d.
ka: ფაილის დესკრიპტორიდან (%d) წაკითხვის შეცდომა.

en: Error setting password for user %s: %s.
ka: მომხმარებლის (%s) პაროლის დაყენების შეცდომა: %s.

en: Error setting password for group %s: %s.
ka: ჯგუფის (%s) პაროლის დაყენების შეცდომა: %s.

en: Password changed.
ka: პაროლი შეიცვალა.

en: create a system user
ka: სისტემური მომხმარებლი შეცვლა

en: GECOS information for new user
ka: GECOS ინფორმაცია ახალი მომხმარებლისთვის

en: home directory for new user
ka: მომხმარებლის საწყისი საქაღალდე

en: directory with files for the new user
ka: ახალი მომხმარებლის ფაილების საქაღალდე

en: shell for new user
ka: ახალი მომხმარებლის გარსი

en: uid for new user
ka: ახალი მომხმარებლის UID

en: group for new user
ka: ახალი მომხმარებლის ჯგუფი

en: don't create home directory for user
ka: მომხმარებლის საწყისი საქაღალდე არ შეიქმნება

en: don't create group with same name as user
ka: ჯგუფი იგივე სახელით, როგორიც მომხმარებლისაა, არ შეიქმნება

en: common name for new user
ka: ახალი მომხმარებლის საერთო სახელი

en: given name for new user
ka: ახალი მომხმარებლის ნამდვილი სახელი

en: surname for new user
ka: ახალი მომხმარებლის გვარი

en: room number for new user
ka: ახალი მომხმარებლის ოთახის ნომერი

en: telephone number for new user
ka: ახალი მომხმარებლის ტელეფონის ნომერი

en: home telephone number for new user
ka: ახალი მომხმარებლის სახლის ტელეფონის ნომერი

en: Group %jd does not exist
ka: ჯგუფი არ არსებობს: %jd

en: Error creating group `%s': %s
ka: ჯგუფის (%s) შექმნის შეცდომა: %s

en: Account creation failed: %s.
ka: ანგარიშის შექმნის შეცდომა: %s

en: Error creating %s: %s.
ka: %s-ის შექმნის შეცდომა: %s.

en: Error creating mail spool: %s
ka: შეცდომა ელფოსტი შექმნისას: %s

en: don't remove the user's private group, if the user has one
ka: თუ მომხმარებელს ის გააჩნია, მისი პირადი ჯგუფი არ წაიშლება

en: remove the user's home directory
ka: მომხმარებლის საწყისის საქაღალდის წაშლა

en: User %s could not be deleted: %s.
ka: მომხმარებლის (%s) წაშლა შეუძლებელია: %s.

en: %s did not have a gid number.
ka: %s-ს GID რიცხვი არ გააჩნია.

en: No group with GID %jd exists, not removing.
ka: ჯგუფი GID-ით %jd არ არსებობს. არ წაიშლება.

en: Group with GID %jd did not have a group name.
ka: ჯგუფს GID-ით %jd სახელი არ გააჩნია.

en: Group %s could not be deleted: %s.
ka: ჯგუფის (%s) წაშლის შეცდომა: %s.

en: %s did not have a home directory.
ka: %s-ს საწყისი საქაღალდე არ გააჩნია.

en: Error removing %s: %s.
ka: %s-ის წაშლის შეცდომა: %s.

en: Error removing mail spool: %s
ka: ფოსტის წაშლის შეცდომა: %s

en: GECOS information
ka: GECOS ინფორმაცია

en: home directory
ka: საწყისი საქაღალდე

en: move home directory contents
ka: საწყისი საქაღალდის შემცველობის გადატანა

en: set shell for user
ka: მომხმარებლის გარსის დაყენება

en: set UID for user
ka: მომხმარებლის UID-ის დაყენება

en: set primary GID for user
ka: მოხმარებლის ძირითადი GID-ის დაყენება

en: change login name for user
ka: მომხმარებლის სახელის შეცვლა

en: plaintext password for the user
ka: უბრალო ტექსტური პაროლი მომხმარებლისთვის

en: pre-hashed password for the user
ka: დაჰეშილი პაროლი მომხმარებლისთვის

en: lock account
ka: ანგარიშის დაბლოკვა

en: unlock account
ka: ანგარიშის განბლოკვა

en: set common name for user
ka: მომხმარებლის საერთო სახელის დაყენება

en: set given name for user
ka: მომხმარებლის სახელის დაყენება

en: set surname for user
ka: მომხმარებლის გვარის დაყენება

en: set room number for user
ka: მომხმარებლის ოთახის ნომრის დაყენება

en: set telephone number for user
ka: მომხმარებლის ტელეფონის ნომრის დაყენება

en: set home telephone number for user
ka: მომხმარებლის სახლის ტელეფონის ნომრის დაყენება

en: Failed to set password for user %s: %s.
ka: მომხმარებლისთვის (%s) პაროლის დაყენების შეცდომა: %s.

en: User %s could not be locked: %s.
ka: მომხმარებლის (%s) დაბლოკვის შეცდომა: %s.

en: User %s could not be unlocked: %s.
ka: მომხმარებლის (%s) განბლოკვის შეცდომა: %s.

en: Warning: Group with ID %jd does not exist.
ka: გაფრთხლება: ჯგუფი ID-ით %jd არ არსებობს.

en: User %s could not be modified: %s.
ka: მომხმარებელი %s ვერ შეიცვლება: %s.

en: Group %s could not be modified: %s.
ka: ჯგუფის (%s) შეცვლის შეცდომა: %s

en: No old home directory for %s.
ka: %s-ს ძველი საწყისი საქაღალდე არ გააჩნია.

en: No new home directory for %s.
ka: %s-ს ახალი საწყისი საქაღალდე არ გააჩნია.

en: Error moving %s to %s: %s.
ka: %s-ის %s-მდე გადატანის პრობლემა: %s.

en: could not open configuration file `%s': %s
ka: კონფიგურაციის ფაილის გახსნის შეცდომა `%s': %s

en: could not stat configuration file `%s': %s
ka: კონფიგურაციის ფაილის აღმოჩენის შეცდომა `%s': %s

en: configuration file `%s' is too large
ka: კონფიგურაციის ფალი ძალიან დიდია: '%s'

en: could not read configuration file `%s': %s
ka: კონფიგურაციის ფაილის (%s) წაკითხვის შეცდომა: %s

en: success
ka: წარმატება

en: module disabled by configuration
ka: მოდული გათიშულია კონფიგურაციის მიერ

en: generic error
ka: ზოგადი შეცდომა

en: not enough privileges
ka: საკმარისი პრივილეგიების გარეშე

en: access denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: bad user/group name
ka: მომხმარებლის/ჯგუფის ცუდი სახელი

en: bad user/group id
ka: მომხმარებლის/ჯგუფის ცუდი ID

en: user/group name in use
ka: მომხმარებლის/ჯგუფის სახელი უკვე გამოიყენება

en: user/group id in use
ka: მომხმარებლის/ჯგუფის ID უკვე გამოიყენება

en: error manipulating terminal attributes
ka: ტერმინალის ატრიბუტების მართვის შეცდომა

en: error opening file
ka: შეცდომა ფაილის გახსნისას

en: error locking file
ka: ფაილის დაბლოკვის შეცდომა

en: error statting file
ka: ფაილის აღმოჩენის შეცდომა

en: error reading file
ka: ფაილის წაკითხვის შეცდომა

en: error writing to file
ka: ფაილში ჩაწერის შეცდომა

en: data not found in file
ka: ფაილში მონაცემების აღმოჩენის შეცდომა

en: internal initialization error
ka: შიდა ინიციალიზაციის შეცდომა

en: error loading module
ka: მოდულის ჩატვირთვის შეცდომა

en: error resolving symbol in module
ka: მოდულში სიმბოლოს გადაწყვეტის შეცდომა

en: library/module version mismatch
ka: ბიბლიოთეკის/მოდულის შეუთავსებელი ვერსია

en: unlocking would make the password field empty
ka: განბლოკვა პაროლის ველს ცარიელს დატოვებს

en: invalid attribute value
ka: ატრიბუტის არასწორი მნიშვნელობა

en: invalid module combination
ka: მოდულების არასწორი კომბინაცია

en: unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: invalid number
ka: არასწორი რიცხვი

en: invalid ID
ka: არასწორი ID

en: no initialization function %s in `%s'
ka: %2$s-ში ინიციალიზაციის ფუნქცია %1$s ნაპოვნი არაა

en: module version mismatch in `%s'
ka: %s-ში მოდულის ვერსია არ ემთხვევა

en: module `%s' does not define `%s'
ka: მოდული '%s' '%s'-ს არ აღწერს

en: error reading terminal attributes
ka: ტერმინალის ატრიბუტების წაკითხვის შედომა

en: error setting terminal attributes
ka: ტერმინალის ატრიბუტების დაყენების შეცდომა

en: error reading from terminal
ka: ტერმინალიდან წაკითხვის შეცდომა

en: name is not set
ka: სახელი დაყენებული არაა

en: name is too short
ka: სახელი ძალიან მოკლეა

en: name is too long (%zu > %d)
ka: სახელი ძალიან გრძელია (%zu > %d)

en: name contains non-ASCII characters
ka: სახელი არა-ASCII სიმბოლოებს შეიცავს

en: name contains control characters
ka: სახელი საკონტროლო სიმბოლოებს შეიცავს

en: name contains whitespace
ka: სახელი ცარიელ სიმბოლოს შეიცავს

en: name starts with a hyphen
ka: სახელი ჰარეთი იწყება

en: name contains invalid char `%c'
ka: სახელი არასწორ სიმბოლოს, '%c' შეიცავს

en: user %s has no UID
ka: მომხმარებელს %s UID არ გააჩნია

en: user %s not found
ka: მომხმარებელი %s არ არსებობს

en: group %s has no GID
ka: ჯგუფს %s GID-ი არ გააჩნია

en: group %s not found
ka: ჯგუფი %s არ არსებობს

en: user %jd has no name
ka: მომხარებელს %jd სახელი არ გააჩნია

en: group %jd has no name
ka: ჯგუფს %jd სახელი არ გააჩნია

en: user has neither a name nor an UID
ka: მომხმარებელს არც სახელი აქვს, არც UID-ი

en: group has neither a name nor a GID
ka: ჯგუფის არც სახელი აქვს, არც GID-ი

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' by default
ka: საშიში საწყისი საქაღალდის (%s) ნაგულისხმებად გამოყენების უარი

en: Invalid default value of field %s: %s
ka: ველის (%s) არასწორი ნაგულისხმები მნიშვნელობა: %s

en: error locking file: %s
ka: ფაილის დაბლოკვის შეცდომა: %s

en: couldn't get default security context: %s
ka: ნაგულისხმები უსაფრთხოების კონტექსტის მიღების შეცდომა: %s

en: couldn't get security context of `%s': %s
ka: %s-ის უსაფრთხოების კონტექსტის მიღების შეცდომა: %s

en: couldn't set default security context to `%s': %s
ka: უსაფრთხოების კონტექსტის %s-ზე დაყენების შეცდომა: %s

en: couldn't determine security context for `%s': %s
ka: %s-ის უსაფრთხოების კონტექსტის განსაზღვრის შეცდომა: %s

en: couldn't open `%s': %s
ka: %s-ის გახსნა შეუძლებელია: %s

en: couldn't stat `%s': %s
ka: '%s'-ის აღმოჩენის შეცდომა: %s

en: error creating `%s': %s
ka: %s-ის შექმნის შეცდომა: %s

en: backup file `%s' exists and is not a regular file
ka: მარქაფის ფაილი %s არსებობს და ჩვეულებრივ ფაილს არ წარმოადგენს

en: Error changing owner of `%s': %s
ka: '%s'-ის მფლობელის შეცვლის შეცდომა: %s

en: Error changing mode of `%s': %s
ka: %s-ის მოდელის შეცვლის შეცდომა: %s

en: Error reading `%s': %s
ka: შეცდომა '%s'-ის კითხვისას: %s

en: Error writing `%s': %s
ka: შეცდომა '%s'-ის ჩაწერისას: %s

en: backup file size mismatch
ka: მარქაფის ფაილის ზომა არ ემთხვევა

en: %s value `%s': `:' not allowed
ka: %s-ის ნიშვნელობა '%s' დაუშვებელია

en: couldn't read from `%s': %s
ka: %s-დან წაკითხვა შეუძლებელია: %s

en: entry already present in file
ka: ფაილში ჩანაწერი უკვე არსებობს

en: couldn't write to `%s': %s
ka: %s-ში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: entity object has no %s attribute
ka: ობიექტს ატრიბუტი (%s) არ გააჩნია

en: entry with conflicting name already present in file
ka: ფაილში ჩანაწერი იგივე სახელით, უკვე არსებობს

en: `:' not allowed in encrypted password
ka: დაშიფრულ პაროლში ":" დაუშვებელია

en: error encrypting password
ka: პაროლის დაშიფვრის შეცრომა

en: the `%s' and `%s' modules can not be combined
ka: '%s' და '%s' მოდულების ერთად გამოყენება შეუძლებელია

en: not executing with superuser privileges
ka: საჭიროა ზემომხმარებლის პრივილეგიები

en: no shadow file present -- disabling
ka: ფაილი shadow არ არსებობს -- გათიშვა

en: error connecting to the kadm5 server for service `%s' in realm `%s': %s
ka: შეცდომა kadm5 სერვერთან მიერთებისას სერვისისთვის '%s' რეალმში '%s': %s

en: error initializing kerberos library
ka: შეცდომა kerberos-ის ბიბლიოთეკის ინიციალიზაციისას

en: error parsing user name `%s' for kerberos
ka: შეცდომა მომხმარებლის სახელის kerberos-ისთვის დამუშავებისას: %s

en: entity structure has no %s or %s attributes
ka: ობიექტის სტრუქტურას %s ან %s ატრიბუტები არ გააჩნია

en: entity has no %s or %s attributes
ka: ობიექტს %s ან %s ატრიბუტები არ გააჩნია

en: entity was created with no %s or %s attributes
ka: ობიექტი %s ან %s ატრიბუტების გარეშე შეიქმნა

en: error reading information for `%s' from kerberos
ka: შეცდომა %s-ისთვის kerberos-დან ინფორმაციის წაკითხვისას

en: entity has no %s attribute
ka: ობიექტს ატრიბუტი (%s) არ გააჩნია

en: error setting password for `%s'
ka: შეცდომა '%s'-სთვის პაროლის დაყენებისას

en: Kerberos Realm
ka: Kerberos-ის რეალმი

en: Kerberos Admin Principal
ka: Kerberos-ის Admin Principal-ი

en: Kerberos Password for Admin Principal
ka: Kerberos-ის პაროლი Admin Principal-ისთვის

en: error initializing ldap library
ka: შეცდომა ldap-ის ბიბლიოთეკის ინიციალიზაციისას

en: could not set LDAP protocol to version %d
ka: შეცდომა LDAP-ის პროტოკოლის ვერსიის %d-ზე დაყენებისას

en: could not negotiate TLS with LDAP server
ka: "LDAP TLS" სესიის დაწყების შეცდომა: %s

en: could not bind to LDAP server
ka: შეცდომა LDAP სერვერთან მიბმისას

en: could not bind to LDAP server, first attempt as `%s': %s
ka: შეცდომა LDAP სერვერთან მიბმისას. პირველი ცდა, როგორც '%s': %s

en: user object had no %s attribute
ka: მომხმარებლის ობიექტს ატრიბუტი %s არ გააჩნია

en: user object was created with no `%s'
ka: მომხმარებლის ობიექტი %s-ის გარეშე შეიქმნა

en: error creating a LDAP directory entry: %s
ka: შეცდომა LDAP -ში ჩანაწერის შექმნისას: %s

en: error modifying LDAP directory entry: %s
ka: შეცდომა LDAP -ში ჩანაწერის შეცვლისას: %s

en: error renaming LDAP directory entry: %s
ka: შეცდომა LDAP -ში ჩანაწერის სახელის გადარქმევისას: %s

en: object had no %s attribute
ka: ობიექტს მითითებული ატრიბუტი არ გააჩნია: %s

en: error removing LDAP directory entry: %s
ka: შეცდომა LDAP -ში ჩანაწერის წაშლისას: %s

en: object has no %s attribute
ka: ობიექტს ატრიბუტი (%s) არ გააჩნია

en: unsupported password encryption scheme
ka: პაროლის დაშიფვრის მხარდაუჭერელი სქემა

en: no such object in LDAP directory
ka: "LDAP"-ში ასეთი ობიექტი არ არსებობს

en: no `%s' attribute found
ka: ატრიბუტი "%s" არ არსებობს

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
ka: შეცდომა LDAP-ში %s-ის პაროლის დაყენებისას: %s

en: LDAP Server Name
ka: LDAP სერვერის სახელი

en: LDAP Search Base DN
ka: LDAP-ის ნაგულისხმები საბაზისო DN

en: LDAP Bind DN
ka: LDAP -ის მისამაგრებელი DN

en: LDAP Bind Password
ka: LDAP -ის მისამაგრებელი პაროლი

en: LDAP SASL User
ka: LDAP SASL მომხმარებელი

en: LDAP SASL Authorization User
ka: LDAP SASL ავტორიზაციის მომხმარებელი

en: Cyrus SASL error creating user: %s
ka: Cyrus SASL -ის შეცდომა მომხმარებლის შექმნისას: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s
ka: Cyrus SASL -ის შეცდომა მომხმარებლის წაშლისას: %s

en: error initializing Cyrus SASL: %s
ka: შეცდომა Cyrus SASL-ის ინიციალიზაციისას: %s

en: error creating home directory for user
ka: შეცდომა მომხმარებლის საწყისი საქაღალდის შექმნიას

en: error removing home directory for user
ka: შეცდომა მომხმარებლის საწყისი საქაღალდის წაშლისას

en: error moving home directory for user
ka: შეცდომა მომხმარებლის საწყისი საქაღალდის გადატანისას

en: Error initializing %s: %s
ka: შეცდომა %s-ის ინიციალიზაციისას: %s

en: Invalid ID %s
ka: არასწორი ID: %s

en: Searching for group with ID %jd.
ka: ვეძებ ჯგუფს ID-ით %jd.

en: Searching for group named %s.
ka: ვეძებ ჯგუფს სახელით %s.

en: Searching for user with ID %jd.
ka: ვეძებ მომხმარებელს ID-ით %jd.

en: Searching for user named %s.
ka: ვეძებ მომხმარებელს სახელით %s.

en: Entry not found.
ka: ჩანაწერი ვერ ვიპოვე.

en: Prompts succeeded.
ka: მოთხოვნა წარმატებით დასრულდა.

en: Prompts failed.
ka: მოთხოვნის შეცდომა.

en: Default user object classes:
ka: მომხმარებლის ობიექტის ნაგულისხმები კლასები:

en: Default user attribute names:
ka: მომხმარებლის ობიექტის ნაგულისხმები ატრიბუტები:

en: Getting default user attributes:
ka: მომხმარებლის ნაგულისხმები ატრიბუტების მიღება:

en: Copying user structure:
ka: მომხმარებლის სტრუქტურის კოპირება:
