libuser 0.60 - en to ms translation catalogue (196 entries)

en: Failed to drop privileges.
ms: Gagal untuk mengurangkan kepentingan.

en: Internal error.
ms: Ralat dalaman.

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
ms: %s tidak dibenarkan untuk mengubah maklumat finger bagi %s

en: Unknown user context
ms: Konteks pengguna tidak diketahui

en: Can't set default context for /etc/passwd
ms: Tidak dapat menetapkan konteks default untuk /etc/passwd

en: Error initializing PAM.
ms: Ralat memulakan PAM.

en: Authentication failed for %s.
ms: Pengesahan gagal untuk %s.

en: Internal PAM error `%s'.
ms: Ralat dalaman PAM `%s'.

en: Unknown user authenticated.
ms: Pengguna tidak diketahui disahkan.

en: User mismatch.
ms: Pengguna tidak sepadan.

en: [OPTION...] user
ms: [PILIHAN...] pengguna

en: Error parsing arguments: %s.
ms: Ralat hujah penelitian: %s.

en: No user name specified.
ms: Tiada nama pengguna dinyatakan.

en: Error initializing %s: %s.
ms: Ralat memulakan %s: %s.

en: User %s does not exist.
ms: Pengguna %s tidak wujud.

en: Account is locked.
ms: Akaun dikunci.

en: Account is not locked.
ms: Akaun tidak dikunci.

en: Maximum:	%ld
ms: Maksimum:	%ld

en: Warning:	%ld
ms: Amaran:	%ld

en: Inactive:	%ld
ms: Tidak aktif:	%ld

en: Never
ms: Tidak sekali

en: Last Change:	%s
ms: Perubahan Terakhir:	%s

en: Password Expires:	%s
ms: Katalaluan Luput:	%s

en: Password Inactive:	%s
ms: Katalaluan Tidak Aktif:	%s

en: Account Expires:	%s
ms: Akaun Luput:	%s

en: Failed to modify aging information for %s: %s
ms: Gagal menukar maklumat usia untuk %s: %s

en: [OPTION...] [user]
ms: [PILIHAN...] [pengguna]

en: No user name specified, no name for uid %d.
ms: Tiada pengguna dinyatakan, tiada nama untuk uid %d.

en: Changing finger information for %s.
ms: Menukar maklumat finger untuk %s.

en: Full Name
ms: Nama Penuh

en: Surname
ms: Nama keluarga

en: Given Name
ms: Nama Diberi

en: Office
ms: Pejabat

en: Office Phone
ms: Telefon Pejabat

en: Home Phone
ms: Telefon Rumah

en: E-Mail Address
ms: Alamat E-Mel

en: Finger information not changed:  input error.
ms: Maklumat finger tidak bertukar:  ralat masukan.

en: Finger information changed.
ms: Maklumat finger berubah.

en: Finger information not changed: %s.
ms: Maklumat finger tidak berubah: %s.

en: Changing shell for %s.
ms: Menukar shell untuk %s.

en: New Shell
ms: Shell Baru

en: Shell not changed: %s
ms: Shell tidak berubah: %s

en: Shell changed.
ms: Shell berubah.

en: [OPTION...] group
ms: [OPTION...] kumpulan

en: No group name specified.
ms: Tiada nama kumpulan dinyatakan.

en: Invalid group ID %s
ms: ID kumpulan %s tidak sah

en: Group creation failed: %s
ms: Gagal mencipta kumpulan: %s

en: Group %s does not exist.
ms: Kumpulan %s tidak wujud.

en: Group %s could not be deleted: %s
ms: Kumpulan %s tidak dapat dipadam: %s

en: Both -L and -U specified.
ms: Kedua-dua L dan U dinyatakan.

en: Failed to set password for group %s: %s
ms: Gagal untuk menetapkan katalaluan bagi kumpulan %s: %s

en: Group %s could not be locked: %s
ms: Kumpulan %s tidak dapat dikunci: %s

en: Group %s could not be unlocked: %s
ms: Kumpulan %s tidak dapat dinyahkunci: %s

en: Group %s could not be modified: %s
ms: Kumpulan %s tidak dapat diubahsuai: %s

en: Error looking up %s: %s
ms: Ralat melihat %s: %s

en: No group name specified, using %s.
ms: Tiada nama kumpulan dinyatakan, menggunakan %s.

en: No group name specified, no name for gid %d.
ms: Tiada nama kumpulan dinyatakan, tiada nama untuk gid %d.

en: No user name specified, using %s.
ms: Tiada nama pengguna dinyatakan, menggunakan %s.

en: [OPTION...]
ms: [PILIHAN...]

en: Error opening `%s': %s.
ms: Ralat membuka `%s': %s.

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
ms: Ralat mencipta akaun untuk `%s': baris tidak diformat dengan betul.

en: Invalid user ID %s
ms: ID pengguna tidak sah %s

en: Refusing to create account with UID 0.
ms: Enggan mencipta akaun dengan UID 0.

en: Error creating group for `%s' with GID %jd: %s
ms: Ralat mencipta kumpulan untuk `%s' dengan GID %jd: %s

en: Error creating home directory for %s: %s
ms: Ralat mencipta direktori rumah untuk %s: %s

en: Error setting initial password for %s: %s
ms: Ralat menetapkan katalaluan permulaan untuk %s: %s

en: Error creating user account for %s: %s
ms: Ralat mencipta akaun pengguna untuk %s: %s

en: Changing password for %s.
ms: Menukar katalaluan untuk %s.

en: New password
ms: Katalaluan baru

en: New password (confirm)
ms: Katalaluan baru (sahkan)

en: Passwords do not match, try again.
ms: Katalaluan tidak sepadan, cuba lagi.

en: Password change canceled.
ms: Pertukaran katalaluan dibatalkan.

en: Error setting password for user %s: %s.
ms: Ralat menetapkan katalaluan untuk pengguna %s: %s.

en: Error setting password for group %s: %s.
ms: Ralat menetapkan katalaluan untuk kumpulan %s: %s.

en: Password changed.
ms: Katalaluan ditukar.

en: Group %jd does not exist
ms: Kumpulan %jd tidak wujud

en: Error creating group `%s': %s
ms: Ralat mencipta kumpulan `%s': %s

en: Account creation failed: %s.
ms: Gagal mencipta akaun: %s.

en: Error creating %s: %s.
ms: Ralat mencipta %s: %s.

en: User %s could not be deleted: %s.
ms: Pengguna %s tidak dapat dipadam: %s.

en: %s did not have a gid number.
ms: %s tidak mempunyai nombor gid.

en: No group with GID %jd exists, not removing.
ms: Tiada kumpulan dengan GID %jd wujud, tidak membuang.

en: Group with GID %jd did not have a group name.
ms: Kumpulan dengan GID %jd tidak mempunyai nama kumpulan.

en: Group %s could not be deleted: %s.
ms: Kumpulan %s tidak dapat dipadam: %s.

en: Failed to set password for user %s: %s.
ms: Gagal untuk menetapkan katalaluan bagi pengguna %s: %s

en: User %s could not be locked: %s.
ms: Pengguna %s tidak dapat dikunci: %s.

en: User %s could not be unlocked: %s.
ms: Pengguna %s tidak dapat dinyahkunci: %s.

en: User %s could not be modified: %s.
ms: Pengguna %s tidak dapat diubahsuai: %s.

en: Group %s could not be modified: %s.
ms: Kumpulan %s tidak dapat diubahsuai: %s

en: No old home directory for %s.
ms: Tiada direktori rumah lama untuk %s.

en: No new home directory for %s.
ms: Tiada direktori rumah baru untuk %s.

en: Error moving %s to %s: %s.
ms: Ralat memindahkan %s ke %s: %s.

en: could not open configuration file `%s': %s
ms: tidak dapat membuka fail tetapan `%s': %s

en: could not stat configuration file `%s': %s
ms: tidak dapat stat fail tetapan `%s': %s

en: configuration file `%s' is too large
ms: fail tetapan `%s' adalah terlalu besar

en: could not read configuration file `%s': %s
ms: tidak dapat membaca fail tetapan `%s': %s

en: success
ms: berjaya

en: module disabled by configuration
ms: modul dimatikan oleh tetapan

en: generic error
ms: ralat umum

en: not enough privileges
ms: tidak cukup kelebihan

en: access denied
ms: tiada kebenaran

en: bad user/group name
ms: nama pengguna/kumpulan buruk

en: bad user/group id
ms: id pengguna/kumpulan buruk

en: user/group name in use
ms: nama pengguna/kumpulan sedang digunakan

en: user/group id in use
ms: id pengguna/kumpulan sedang digunakan

en: error manipulating terminal attributes
ms: ralat memanipulasi sifat terminal

en: error opening file
ms: ralat membuka fail

en: error locking file
ms: ralat mengunci fail

en: error statting file
ms: ralat stat fail

en: error reading file
ms: ralat membaca fail

en: error writing to file
ms: ralat menulis ke fail

en: data not found in file
ms: data tidak ditemui dalam fail

en: internal initialization error
ms: ralat permulaan dalaman

en: error loading module
ms: ralat memuatkan modul

en: error resolving symbol in module
ms: ralat menyelesaikan simbol dalam modul

en: library/module version mismatch
ms: versi pustaka/modul tidak sepadan

en: unlocking would make the password field empty
ms: menyahkunci akan membuatkan medan katalaluan kosong

en: unknown error
ms: ralat tidak diketahui

en: no initialization function %s in `%s'
ms: tiada fungsi permulaan %s dalam `%s'

en: module version mismatch in `%s'
ms: versi modul tidak sepadan dalam `%s'

en: module `%s' does not define `%s'
ms: modul `%s' tidak mentakrif `%s'

en: error reading terminal attributes
ms: ralat membaca sifat terminal

en: error setting terminal attributes
ms: ralat menetapkan sifat terminal

en: error reading from terminal
ms: ralat membaca dari terminal

en: name is not set
ms: nama tidak ditetapkan

en: name is too short
ms: nama adalah terlalu pendek

en: name is too long (%zu > %d)
ms: nama adalah terlalu panjang (%zu > %d)

en: name contains non-ASCII characters
ms: nama mengandungi aksara bukan-ASCII

en: name contains control characters
ms: nama mengandungi aksara kawalan

en: name contains whitespace
ms: nama mengandungi ruangputih

en: name starts with a hyphen
ms: nama bermula dengan tanda sempang

en: name contains invalid char `%c'
ms: nama mengandungi aksara tidak sah `%c'

en: user %s has no UID
ms: pengguna %s tidak mempunyai UID

en: group %s has no GID
ms: kumpulan %s tidak mempunyai GID

en: user %jd has no name
ms: pengguna %jd tidak mempunyai nama

en: group %jd has no name
ms: kumpulan %jd tidak mempunyai nama

en: user has neither a name nor an UID
ms: pengguna tidak mempunyai nama mahupun UID

en: group has neither a name nor a GID
ms: kumpulan tidak mempunyai nama mahupun GID

en: Invalid default value of field %s: %s
ms: Nilai default bagi medan %s tidak sah: %s

en: error locking file: %s
ms: ralat mengunci fail: %s

en: couldn't get security context of `%s': %s
ms: tidak dapat menetapkan konteks keselamatan bagi `%s': %s

en: couldn't set default security context to `%s': %s
ms: tidak dapat menetapkan konteks keselamatan default kepada `%s': %s

en: couldn't open `%s': %s
ms: tidak dapat membuka `%s': %s

en: couldn't stat `%s': %s
ms: tidak dapat stat `%s': %s

en: error creating `%s': %s
ms: ralat mencipta `%s': %s

en: Error changing owner of `%s': %s
ms: Ralat menukar pemilik untuk `%s': %s

en: Error reading `%s': %s
ms: Ralat membaca `%s': %s

en: Error writing `%s': %s
ms: Ralat menulis `%s': %s

en: couldn't read from `%s': %s
ms: tidak dapat membaca dari `%s': %s

en: entry already present in file
ms: masukan telah ada dalam fail

en: couldn't write to `%s': %s
ms: tidak dapat menulis ke `%s': %s

en: entity object has no %s attribute
ms: objek entiti tidak mempunyai ciri %s

en: error encrypting password
ms: ralat mengenkrip katalaluan

en: not executing with superuser privileges
ms: tidak melaksanakan dengan kelebihan superuser

en: no shadow file present -- disabling
ms: tiada fail bayang wujud -- mematikan

en: error initializing ldap library
ms: ralat memulakan pustaka ldap

en: could not set LDAP protocol to version %d
ms: tidak dapat menetapkan protokol LDAP ke versi %d

en: could not negotiate TLS with LDAP server
ms: tidak dapat merunding TLS dengan pelayan LDAP

en: could not bind to LDAP server
ms: tidak dapat mengikat ke pelayan LDAP

en: could not bind to LDAP server, first attempt as `%s': %s
ms: tidak dapat mengikat ke pelayan LDAP, cubaan pertama sebagai `%s': %s

en: user object had no %s attribute
ms: objek pengguna tidak mempunyai ciri %s

en: user object was created with no `%s'
ms: objek pengguna telah dicipta dengan tanpa `%s'

en: error creating a LDAP directory entry: %s
ms: ralat mencipta masukan direktori LDAP: %s

en: error modifying LDAP directory entry: %s
ms: ralat mengubahsuai masukan direktori LDAP: %s

en: error renaming LDAP directory entry: %s
ms: ralat menamakan semula masukan direktori LDAP: %s

en: object had no %s attribute
ms: objek tidak mempunyai ciri %s

en: error removing LDAP directory entry: %s
ms: ralat membuang masukan direktori LDAP: %s

en: object has no %s attribute
ms: objek tidak mempunyai ciri %s

en: no such object in LDAP directory
ms: tiada objek sebegitu dalam direktori LDAP

en: no `%s' attribute found
ms: tiada ciri `%s' dijumpai

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
ms: ralat menetapkan katalaluan dalam direktori LDAP untuk %s: %s

en: LDAP Server Name
ms: Nama Pelayan LDAP

en: LDAP Search Base DN
ms: Asas Carian DN LDAP

en: LDAP Bind DN
ms: DN Bind LDAP

en: LDAP Bind Password
ms: Katalaluan Bind LDAP

en: LDAP SASL User
ms: Pengguna LDAP SASL

en: LDAP SASL Authorization User
ms: Pengguna Pengesahan LDAP SASL

en: Cyrus SASL error creating user: %s
ms: Cyrus SASL ralat mencipta pengguna: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s
ms: Cyrus SASL ralat membuang pengguna: %s

en: error initializing Cyrus SASL: %s
ms: ralat memulakan Cyrus SASL: %s

en: error creating home directory for user
ms: ralat mencipta direktori rumah untuk pengguna

en: error removing home directory for user
ms: ralat membuang direktori rumah untuk pengguna

en: error moving home directory for user
ms: ralat memindah direktori rumah untuk pengguna

en: Error initializing %s: %s
ms: Ralat memulakan %s: %s

en: Invalid ID %s
ms: ID tidak sah %s

en: Searching for group with ID %jd.
ms: Mencari untuk kumpulan dengan ID %jd.

en: Searching for group named %s.
ms: Mencari untuk kumpulan bernama %s.

en: Searching for user with ID %jd.
ms: Mencari untuk pengguna dengan ID %jd.

en: Searching for user named %s.
ms: Mencari untuk pengguna bernama %s.

en: Entry not found.
ms: Masukan tidak dijumpai.

en: Prompts succeeded.
ms: Prompt berjaya.

en: Prompts failed.
ms: Prom gagal.

en: Default user object classes:
ms: Kelas objek pengguna default:

en: Default user attribute names:
ms: Nama atribut pengguna default:

en: Getting default user attributes:
ms: Mendapatkan ciri-ciri pengguna default:

en: Copying user structure:
ms: Menyalin struktur pengguna:
