libusermetrics - en to sv translation catalogue (31 entries)

en: Could not open database
sv: Kunde inte öppna databas

en: Unable to register user metrics service on DBus
sv: Det gick inte att registrera användarmetrics tjänsten med DBUS

en: Unable to unregister user metrics service on DBus
sv: Det går inte att avregistrera användarmätningstjänsten med DBus

en: Could not register user data object with DBus
sv: Kunde inte registrerar användardataobjekt med DBus

en: Unknown data source
sv: Okänd datakälla

en: Attempt to create data set owned by another user
sv: Försök att skapa datauppsättning som ägs av en annan användare

en: Could not locate user data
sv: Kunde inte hitta användardata

en: Attempt to create data set owned by another application
sv: Försök att skapa datauppsättning som ägs av en annan applikation

en: Data set query failed
sv: Datauppsättningsfrågan misslyckades

en: Could not save data set
sv: Kunde inte spara datauppsättning

en: New data set could not be found
sv: Ny datauppsättning kunde inte hittas

en: Could not save data source
sv: Kunde inte spara datakälla

en: Attempt to update data owned by another user
sv: Försök att uppdatera data som ägs av en annan användare

en: Attempt to update data owned by another application
sv: Försök att uppdatera data som ägs av en annan applikation

en: Attempt to increment data owned by another user
sv: Försök att öka data som ägs av en annan användare

en: Attempt to increment data owned by another application
sv: Försök att öka data som ägs av en annan applikation

en: Unable to register user metrics object on DBus
sv: Det gick inte att registrera användarmätningsobjekt på DBus

en: Data source query failed
sv: Datakällfrågan misslyckades

en: Attempt to create user data owned by another user
sv: Försök att skapa användardata som ägs av en annan användare

en: User data query failed
sv: Användardatafråga misslyckades

en: Could not save user data
sv: Kunde inte spara användardata

en: Usage:
sv: Användning:

en: DATA_SOURCE_ID FORMAT_STRING EMPTY_DATA_STRING USERNAME [AMOUNT]
sv: DATA_SOURCE_ID FORMAT_STRING EMPTY_DATA_STRING USERNAME [MÄNGD]

en: Failed to connect to metrics service:
sv: Misslyckades att ansluta till metrics tjänst:

en: Failed to register user metric:
sv: Misslyckades med att registrera användarmätningsobjekt:

en: Failed to increment metric:
sv: Misslyckades med att öka mätvärdet:

en: Failed to update metric:
sv: Misslyckades med att uppdatera mätvärdet:

en: No data sources available
sv: Inga datakällor tillgängliga

en: Data source not found
sv: Datakälla hittades inte

en: No data for today
sv: Inga data för idag

en: Cannot open XML file '%1' for reading
sv: Kan inte öppna XML fil '%1' för läsning
