libvirt-glib 3.0.0 - en to sv translation catalogue (31 entries)

en: Connection %s is already open
sv: Anslutningen %s är redan öppen

en: Connection is not open
sv: Anslutningen är inte öppen

en: Connection is not opened
sv: Anslutningen är inte öppnad

en: Failed to create domain
sv: Misslyckades med att skapa domänen

en: Failed to create storage pool
sv: Misslyckades med att skapa lagringspoolen

en: Failed to fetch list of domains
sv: Misslyckades med att hämta listan över domäner

en: Failed to fetch list of interfaces
sv: Misslyckades med att hämta listan över gränssnitt

en: Failed to fetch list of networks
sv: Misslyckades med att hämta listan över nätverk

en: Failed to fetch list of pools
sv: Misslyckades med att hämta listan över pooler

en: Got virStreamRecv error in %s
sv: Fick felet virStreamRecv i %s

en: No XML document associated with this config object
sv: Inget XML-dokument är assoicerat med detta konfigurationsobjekt

en: No XML document to parse
sv: Ingt XML-dokument att tolka

en: No XML schema associated with this config object
sv: Inget XML-schema är assoicerat med detta konfigurationsobjekt

en: Unable to create RNG parser for %s
sv: Kan inte skap RNG-tolk för %s

en: Unable to create RNG validation context %s
sv: Kan inte skapa RNG-valideringskontext %s

en: Unable to get capabilities
sv: Kan inte hämta förmågor

en: Unable to get connection URI
sv: Kan inte hämta anslutnings-URI

en: Unable to get domain capabilities
sv: Kan inte hämta domänförmågor

en: Unable to get hypervisor name
sv: Kan inte hämta hypervisor-namnet

en: Unable to get hypervisor version
sv: Kan inte hämta hypervisor-versionen

en: Unable to get node info
sv: Kan inte hämta nodinformation

en: Unable to open %s
sv: Kan inte öppna %s

en: Unable to parse RNG %s
sv: Kan inte tolka RNG %s

en: Unable to parse configuration
sv: Kan inte tolka konfigurationen

en: Unable to perform RecvAll
sv: Kan inte utföra RecvAll

en: Unable to perform SendAll
sv: Kan inte utföra SendAll

en: Unable to restore domain
sv: Kan inte återställa domänen

en: Unable to validate doc
sv: Kan inte validera doc

en: XML data has no '%s' node
sv: XML-data har ingen ”%s”-nod

en: virStreamRecv call would block
sv: Ett anrop av virStreamRecv skulle blockera

en: virStreamSend call would block
sv: Ett anrop av virStreamSend skulle blockera
