libvirt 6.0.0 - en to el translation catalogue (134 entries)

en: Bridge generation exceeded max id %1$d
el: η δημιουργία της γέφυρας δικτύωσης υπερέβει το μέγιστο id %1$d

en: Failed to fork as daemon: %1$s
el: Αποτυχία fork ως δαίμονα: %1$s

en: Failed to generate UUID
el: αποτυχία δημιουργίας του UUID

en: Failed to parse mode '%1$s'
el: Αδυναμία επεξεργασίας της κατάστασης '%1$s'

en: Failed to register shutdown timeout
el: Αδυναμία καταχώρησης διαστήματος αναμονής τερματισμού

en: Invalid bus type '%1$s' for disk
el: Απαράδεκτος τύπος διαύλου για το δίσκο '%1$s'

en: Invalid bus type '%1$s' for floppy disk
el: Απαράδεκτος τύπος διαύλου '%1$s' για τη μονάδα δισκέτας

en: Invalid floppy device name: %1$s
el: Απαράδεκτη ονομασία μονάδας εύκαμπτης δισκέτας: %1$s

en: Invalid harddisk device name: %1$s
el: Απαράδεκτη ονομασία μονάδας σκληρού δίσκου: %1$s

en: Missing source host attribute for char device
el: Ελλιπής τιμή για την ιδιότητα πηγαίος εξυπηρετητής (source host ) για τη συσκευή χαρακτήρων (char device)

en: Missing source path attribute for char device
el: Ελλιπής τιμή για την ιδιότητα πηγαία διαδρομή (source path) για τη συσκευή χαρακτήρων (char device)

en: Missing source service attribute for char device
el: Ελλιπής τιμή για την ιδιότητα πηγαία υπηρεσία (source service ) για τη συσκευή χαρακτήρων (char device)

en: Model name contains invalid characters
el: Το όνομα του μοντέλου περιέχει εσφαλμένους χαρακτήρες

en: Network config filename '%1$s' does not match network name '%2$s'
el: το όνομα του αρχείου ρυθμίσεων του δικτύου '%1$s' δεν ταιριάζει με το όνομα του δικτύου '%2$s'

en: Path %1$s too long for unix socket
el: Η διαδρομή %1$s είναι πολύ μεγάλη για τις υποδοχές (socket) unix

en: Unknown protocol '%1$s'
el: Άγνωστο πρωτόκολλο '%1$s'

en: authentication required
el: απαιτείται ταυτοποίηση χρήστη

en: bond arp monitoring has no target
el: ο δεσμός παρακολούθησης arp δεν έχει ορισμένο στόχο

en: bond interface arpmon interval missing or invalid
el: η τιμή της ιδιότητας interval για το δεσμό προσαρμογέα arpmon είναι μη αποδεκτή ή λείπει

en: bond interface arpmon target missing
el: η τιμή της ιδιότητας target λείπει από τον ορισμό του δεσμού προσαρμογέα arpmon

en: bond interface miimon downdelay invalid
el: η τιμή <downdelay> για το δεσμό προσαρμογέα miimon είναι μη αποδεκτή

en: bond interface miimon freq missing or invalid
el: ο δεσμός προσαρμογέα miimon freq είτε δεν έχει ορισθεί ή η τιμή είναι απαράδεκτη

en: bond interface miimon updelay invalid
el: η τιμή updelay για το δεσμό προσαρμογέα miimon είναι μη αποδεκτή

en: bond interface misses the bond element
el: δεν έχει ορισθεί η ιδιότητα bond για το δεσμό προσαρμογέα (bonding interface)

en: bridge interface misses the bridge element
el: ο προσαρμογέας δικτυακής γεφύρωσης (bridge) δεν έχει ορισμένο το αντικείμενο bridge

en: bridge interface stp should be on or off got %1$s
el: ο προσαρμογέας γεφύρωσης stp θα πρέπει να βρίσκεται στην κατάσταση 'on'  ή 'off' τώρα βρίσκεται στην '%1$s'

en: bridge name '%1$s' already in use.
el: το όνομα της δικτυακής γέφυρας '%1$s' χρησιμοποιείται ήδη

en: cannot create config directory '%1$s'
el: αδυναμία δημιουργίας καταλόγου ρυθμίσεων '%1$s'

en: cannot initialize condition variable
el: αδύνατη η αρχικοποίηση υπο συνθήκη μεταβλητής (condition variable)

en: cannot initialize mutex
el: αδύνατη η αρχικοποίηση του mutex

en: cannot list SASL mechanisms %1$d (%2$s)
el: αδυναμία απαρίθμησης μηχανισμών SASL %1$d (%2$s)

en: cannot parse rdp port %1$s
el: αδυναμία ερμηνείας της πόρτας σύνδεσης rdp %1$s

en: cannot parse vnc port %1$s
el: αδυναμία ερμηνείας πόρτας σύνδεσης vnc %1$s

en: cannot query SASL ssf on connection %1$d (%2$s)
el: αδυναμία ανάκτησης SASL ssf για την σύνδεση %1$d (%2$s)

en: cannot query SASL username on connection %1$d (%2$s)
el: αδυναμία ανάκτησης ονόματος χρήστη από το SASL για τη σύνδεση %1$d (%2$s)

en: cannot remove config %1$s
el: αδυναμία διαγραφής του αρχείου ρυθμίσεων '%1$s'

en: cannot remove config file '%1$s'
el: αδυναμία διαγραφής του αρχείου ρυθμίσεων '%1$s'

en: cannot write config file '%1$s'
el: αδυναμία εγγραφής του αρχείου ρυθμίσεων '%1$s'

en: client tried invalid PolicyKit init request
el: ο πελάτης επεχείρησε μη υποστηριζόμενη κλήση αρχικοποίησης PolicyKit

en: client tried invalid SASL init request
el: ο πελάτης δοκίμασε μη αποδεκτό αίτημα αρχικοποίησης SASL

en: client tried invalid SASL start request
el: ο πελάτης δοκίμασε εσφαλμένη αίτηση εκκίνησης SASL

en: connection already open
el: η σύνδεση είναι ήδη ανοικτή

en: connection not open
el: η σύνδεση δεν είναι ανοικτή

en: interface has no name
el: η διεπαφή/προσαρμογέας (interface) δεν έχει όνομα

en: interface has unsupported type '%1$s'
el: ο προσαρμογέας έχει μη υποστηριζόμενο τύπο '%1$s'

en: invalid SCSI LUN ID supplied for '%1$s'
el: εκχωρήθηκε μη αποδεκτή τιμή στην ιδιότητα SCSI LUN ID για το '%1$s'

en: invalid SCSI bus ID supplied for '%1$s'
el: η τιμή της παραμέτρου ID για το δίαυλο SCSI είναι μη αποδεκτή '%1$s'

en: invalid SCSI host ID supplied for '%1$s'
el: η τιμή της παραμέτρου ID που αποδόθηκε στον υποδοχέα SCSI '%1$s' είναι μη αποδεκτή

en: invalid SCSI target ID supplied for '%1$s'
el: μη αποδεκτή τιμή SCSI ID στόχου για το '%1$s'

en: invalid USB bus number supplied for '%1$s'
el: μη αποδεκτή τιμή αριθμού διαύλου (bus number) USB για το '%1$s'

en: invalid USB device number supplied for '%1$s'
el: αποδόθηκε μη αποδεκτή τιμή στον αριθμό συσκευής USB στο '%1$s'

en: invalid USB interface class supplied for '%1$s'
el: μη αποδεκτή τιμή κλάσης προσαρμογέα USB '%1$s'

en: invalid USB interface number supplied for '%1$s'
el: μη αποδεκτή τιμή αριθμού προσαρμογέα USB για το '%1$s'

en: invalid USB interface protocol supplied for '%1$s'
el: μη αποδεκτό πρωτόκολλο για το προσαρμογέα USB '%1$s'

en: invalid USB interface subclass supplied for '%1$s'
el: μη αποδεκτή υποκλάση για το προσαρμογέα USB '%1$s'

en: invalid domain type %1$s
el: απαράδεκτος τύπος τομέα (domain) '%1$s'

en: invalid network type supplied for '%1$s'
el: αποδόθηκε μη αποδεκτή τιμή στη παράμετρο τύπος δικτύου του '%1$s'

en: invalid removable media size supplied for '%1$s'
el: μη αποδεκτό μέγεθος αφαιρούμενου αποθηκευτικού μέσου για τη συσκευή '%1$s'

en: invalid size supplied for '%1$s'
el: μη αποδεκτό μέγεθος για το '%1$s'

en: malformed uuid element
el: αντικείμενο uuid δεν έχει την αναμενόμενη μορφή

en: missing SCSI host capability type for '%1$s'
el: δεν ορίσθηκε τιμή για τον τύπο δυνατοτήτων του υποδοχέα SCSI '%1$s'

en: missing domain type attribute
el: δεν καθορίσθηκε η ιδιότητα τύπος τομέα

en: missing input device type
el: δεν προσδιορίζεται ο τύπος της συσκευής εισόδου

en: missing product
el: δεν δόθηκε τιμή στην παράμετρο προϊόν (product)

en: missing root element
el: λείπει το ριζικό αντικείμενο (root element)

en: missing storage capability type for '%1$s'
el: δεν προσδιορίσθηκε ο τύπος της αποθηκευτικής ικανότητας για το '%1$s'

en: missing vendor
el: δεν δόθηκε τιμή στην παράμετρο κατασκευαστής (vendor)

en: missing video model and cannot determine default
el: ελλιπές μοντέλο βίντεο και αδύνατο να προσδιοριθεί το εξ ορισμού μοντέλο επίσης

en: negotiated SSF %1$d was not strong enough
el: το αιτούμενο SSf %1$d δεν είναι αρκετά ασφαλές

en: no SCSI LUN ID supplied for '%1$s'
el: δεν έχει αποδοθεί τιμή στην παράμετρο SCSI LUN ID για τη συσκευή '%1$s'

en: no SCSI bus ID supplied for '%1$s'
el: δεν έχει αποδοθεί η τιμή στο ID του διαύλου SCSI '%1$s'

en: no SCSI host ID supplied for '%1$s'
el: δεν ορίσθηκε της παραμέτρου ID του υποδοχέα SCSI για το '%1$s'

en: no SCSI target ID supplied for '%1$s'
el: δεν έχει αποδοθεί τιμή στην ιδιότητα SCSI target ID για το '%1$s'

en: no USB bus number supplied for '%1$s'
el: δεν αποδόθηκε τιμή στον αριθμό διαύλου (bus number) USB '%1$s'

en: no USB device number supplied for '%1$s'
el: δεν έχει ορισθεί τιμή για τον αριθμό συσκευής (device number) USB για το '%1$s'

en: no USB interface class supplied for '%1$s'
el: δεν ορίσθηκε κλάση προσαρμογέα USB για το '%1$s'

en: no USB interface number supplied for '%1$s'
el: δεν έχει ορισθεί η τιμή του αριθμού προσαρμογέα USB για το '%1$s'

en: no USB interface protocol supplied for '%1$s'
el: δεν αποδόθηκε τιμή στο πρωτόκολλο του προσαρμογέα USB '%1$s'

en: no USB interface subclass supplied for '%1$s'
el: δεν αποδόθηκε τιμή στην υποκλάση του προσαρμογέα USB '%1$s'

en: no USB vendor ID supplied for '%1$s'
el: δεν έχει ορισθεί τιμή για το ID παραγωγού (vendor) USB για το '%1$s'

en: no block device path supplied for '%1$s'
el: δεν προσδιορίσθηκε διαδρομή για την συσκευή αποθήκευσης '%1$s'

en: no client username was found
el: δεν βρέθηκε όνομα χρήστη

en: no domain config
el: δεν βρέθηκαν οι παράμετροι αρχικοποίησης (config) του τομέα (domain)

en: no monitor path
el: δεν προσδιορίζεται η διαδρομή για το monitor

en: no network interface supplied for '%1$s'
el: δεν προσδιορίσθηκε ο προσαρμογέας δικτύου για το '%1$s'

en: no removable media size supplied for '%1$s'
el: δεν προσδιορίσθηκε το μέγεθος του αφιαρούμενου αποθηκευτικού μέσου '%1$s'

en: no size supplied for '%1$s'
el: δεν ορίσθηκε μέγεθος για το '%1$s'

en: nparams too large
el: η nparams είναι πολύ μεγάλη

en: protocol misses the family attribute
el: δεν καθορίζεται η ιδιότητα <οικογένεια> για το πρωτόκολλο

en: ps2 bus does not support %1$s input device
el: ο δίαυλος τύπου ps2 δεν υποστηρίζει την συσκευή εισόδου %1$s

en: sasl start reply data too long %1$d
el: το sasl απήντησε ότι τα δεδομένα έχουν πολύ μεγάλο μήκος %1$d

en: sasl step reply data too long %1$d
el: το βήμα SASL αναφέρει ότι τα δεδομένα είναι πολλά %1$d

en: security imagelabel is missing
el: λείπει η εικόνα ετικέτα ασφαλείας

en: security label is missing
el: λείπει η ετικέτα ασφαλείας

en: size > maximum buffer size
el: μέγεθος > μέγιστου μήκους προσωρινής μνήμης

en: stream aborted with unexpected status %1$d
el: η ροή διεκόπη λόγω απρόσμενης κατάστασης %1$d

en: stream had I/O failure
el: η ροή παρουσίασε σφάλμα εισόδου/εξόδου

en: stream had unexpected termination
el: η ροή διεκόπη απρόσμενα

en: unexpected boot device type %1$d
el: απροσδόκητος τύπος συσκευής εκκίνησης λειτουργικού %1$d

en: unexpected char type %1$d
el: απροσδόκητος τύπος χαρακτήρα %1$d

en: unexpected disk bus %1$d
el: απρόσμενος τύπος διαύλου δίσκου %1$d

en: unexpected disk device %1$d
el: απρόσμενος τύπος συσκευής δίσκου %1$d

en: unexpected disk type %1$d
el: απρόσμενος τύπος δίσκου %1$d

en: unexpected domain %1$s already exists
el: ο τομέας %1$s υπάρχει ήδη

en: unexpected domain type %1$d
el: απρόσμενος τύπος τομέα %1$d

en: unexpected filesystem type %1$d
el: απροσδόκητος τύπος συστήματος αρχείων %1$d

en: unexpected hostdev mode %1$d
el: απροσδόκητη κατάσταση συσκευής υποδοχής (hostdev) %1$d

en: unexpected hostdev type %1$d
el: απροσδόκητος τύπος συσκευής υποδοχής (hostdev) %1$d

en: unexpected input bus type %1$d
el: απροσδόκητος τύπος διαύλου εισόδου %1$d

en: unexpected input type %1$d
el: απροσδόκητος τύπος εισόδου %1$d

en: unexpected interface type %1$d
el: απροσδόκητος τύπος προσαρμογέα %1$d

en: unexpected net type %1$d
el: απροσδόκητος τύπος δικτύου %1$d

en: unexpected sound model %1$d
el: απροσδόκητο μοντέλο ήχου %1$d

en: unexpected video model %1$d
el: απροσδόκητη κατάσταση βίντεο %1$d

en: unknown SCSI host capability type '%1$s' for '%2$s'
el: άγνωστος τύπος δυνατοτήτων '%1$s' για τον υποδοχέα SCSI '%2$s'

en: unknown arp bonding validate %1$s
el: άγνωστη επαλήθευση δεσμού (bonding) arp %1$s

en: unknown bonding mode %1$s
el: άγνωστος ρυθμός δεσμών (bonding mode) %1$s

en: unknown forwarding type '%1$s'
el: άγνωστος τύπος προώθησης '%1$s'

en: unknown input bus type '%1$s'
el: άγνωστος τύπος διαύλου εισόδου '%1$s'

en: unknown input device type '%1$s'
el: άγνωστος τύπος συσκευής εισόδου '%1$s'

en: unknown interface startmode %1$s
el: άγνωστη κατάσταση εκκίνησης διεπαφής/προσαρμογέα (start mode) '%1$s'

en: unknown mii bonding carrier %1$s
el: άγνωστος φορέας δεσμού (bonding carrirer) mii %1$s

en: unknown procedure: %1$d
el: άγνωστη συνάρτηση: %1$d

en: unknown storage capability type '%1$s' for '%2$s'
el: άγνωστος τύπος ικανότητας αποθήκευσης '%1$s' για τη συσκευή '%2$s'

en: unsupported input bus %1$s
el: μη υποστηριζόμενος δίαυλος εισόδου '%1$s'

en: unsupported monitor type '%1$s'
el: μη υποστηριζόμενος τύπος monitor '%1$s'

en: unsupported protocol family '%1$s'
el: μη υποστηριζόμενη οικογένεια πρωτοκόλλου '%1$s'

en: version mismatch (actual %1$x, expected %2$x)
el: πρόβλημα έκδοσης (τρέχουσα %1$x, αναμενόμενη %2$x)

en: virInterfaceDefFormat unknown startmode
el: virInterfaceDefFormat άγνωστη κατάσταση εκκίνησης (startmode)

en: vlan interface misses name attribute
el: η ιδιότητα <name> δεν είναι ορισμένη για τον προσαρμογέα vlan

en: vlan interface misses the tag attribute
el: η ιδιότητα tag δεν έχει ορισθεί για τον προσαρμογέα vlan

en: vlan interface misses the vlan element
el: δεν έχει ορισθεί η ιδιότητα vlan για τον προσαρμογέα vlan

en: vlan misses the tag name
el: το εικονικό δίκτυο vlan δεν έχει ορισμένη τιμή για το tag name

en: xen bus does not support %1$s input device
el: ο δίαυλος xen δεν υποστηρίζει την %1$s μονάδα εισόδου
