libvirt 6.0.0 - en to hu translation catalogue (278 entries)

en: 
      DESCRIPTION
hu: 
      LEÍRÁS

en: 
      OPTIONS
hu: 
      OPCIÓK

en: 
    (Time: %1$.3f ms)
hu: 
    (Idő: %1$.3f ms)

en:   NAME
hu:   NÉV

en: %1$s: error: %2$s%3$c
hu: %1$s: hiba: %2$s%3$c

en: (re)connect to hypervisor
hu: (újra) csatlakozás a felügyelőhöz

en: --%1$s <number>
hu: --%1$s <szám>

en: --%1$s <string>
hu: --%1$s <szöveg>

en: Active:
hu: Aktív:

en: Autostart
hu: Automatikus indítás

en: Autostart:
hu: Automatikus indítás:

en: CPU Affinity
hu: Processzor-affinitás

en: CPU Affinity:
hu: Processzor-affinitás:

en: CPU frequency:
hu: Processzor-frekvencia:

en: CPU model:
hu: Processzormodell:

en: CPU models
hu: CPU típusok

en: CPU socket(s):
hu: Processzor-foglalat(ok):

en: CPU time
hu: Processzoridő

en: CPU time:
hu: Processzoridő:

en: CPU(s):
hu: Processzor(ok):

en: CPU:
hu: Processzor:

en: Cannot extract running %1$s hypervisor version
hu: Nem lehet meghatározni a(z) %1$s futó felügyelő verzióját

en: Change the current memory allocation in the guest domain.
hu: Az aktuális memória-lefoglalás megváltoztatása a vendégtartományban.

en: Change the maximum memory allocation limit in the guest domain.
hu: A maximális memória-lefoglalási korlát megváltoztatása a vendégtartományban.

en: Configuration file (unless overridden by -f):
hu: Konfigurációs fájl (hacsak a -f nem írja felül):

en: Configure a domain to be automatically started at boot.
hu: Beállít egy tartományt arra, hogy rendszerindításkor automatikusan elinduljon.

en: Configure a network to be automatically started at boot.
hu: Hálózat beállítása, hogy automatikusan induljon el rendszerindításkor.

en: Connect the virtual serial console for the guest
hu: Csatlakozás a vendégrendszer virtuális soros konzoljához

en: Connect to local hypervisor. This is built-in command after shell start up.
hu: Csatlakozás a helyi felügyelőhöz. Ez egy beépített parancs a parancsértelmező indítása után.

en: Core dump a domain.
hu: Egy tartomány magjának (core) kimentése.

en: Core(s) per socket:
hu: Mag(ok) foglalatonként:

en: Create a domain.
hu: Egy tartomány létrehozása.

en: Create a network.
hu: Egy hálózat létrehozása.

en: Define a domain.
hu: Egy tartomány megadása.

en: Display the system version information.
hu: Megjeleníti a rendszer verzióinformációját.

en: Domain is already active
hu: A tartomány már aktív

en: Domain is already running
hu: A tartomány már fut

en: Domain restored from %1$s
hu: A tartomány vissza lett állítva ebből: %1$s

en: Error message:
hu: Hibaüzenet:

en: Failed to create domain from %1$s
hu: Nem sikerült létrehozni tartományt ebből: %1$s

en: Failed to create network from %1$s
hu: Nem sikerült létrehozni hálózatot ebből: %1$s

en: Failed to define domain from %1$s
hu: Nem sikerült definiálni a tartományt ebből: %1$s

en: Failed to define network from %1$s
hu: Nem sikerült definiálni a hálózatot ebből: %1$s

en: Failed to destroy network %1$s
hu: %1$s hálózat megsemmisítése nem sikerült

en: Failed to get the number of active pools
hu: Nem sikerült lekérni az aktív készletek számát

en: Failed to list active domains
hu: Aktív tartományok listázása nem sikerült

en: Failed to list active networks
hu: Aktív hálózatok listázása nem sikerült

en: Failed to list inactive domains
hu: Inaktív tartományok listázása nem sikerült

en: Failed to list inactive networks
hu: Inaktív hálózatok listázása nem sikerült

en: Failed to restore domain from %1$s
hu: Nem sikerült visszaállítani a tartományt ebből: %1$s

en: Failed to start network %1$s
hu: %1$s hálózat indítása nem sikerült

en: Failed to undefine network %1$s
hu: Nem sikerült eltávolítani a(z) %1$s hálózat definícióját

en: GET operation failed
hu: GET művelet nem sikerült

en: GET operation failed: %1$s
hu: GET művelet nem sikerült: %1$s

en: Id
hu: Azonosító

en: Id:
hu: Azonosító:

en: Invalid domain checkpoint
hu: Érvénytelen internetes tartománynév ellenőrzési pont

en: Invalid domain snapshot
hu: Érvénytelen internetes tartománynév pillanatkép

en: Invalid domain supplied
hu: Érvénytelen internetes tartománynév megadva

en: Invalid migration cookie
hu: Érvénytelen migrációs süti

en: Invalid network filter binding
hu: Érvénytelen hálózati szűrő összerendelés

en: Invalid network port pointer
hu: Érvénytelen hálózati port mutató

en: Invalid resctrl monitor
hu: Érvénytelen resctrl monitor

en: Max memory:
hu: Max. memória:

en: Memory
hu: Memória

en: Memory size:
hu: Memória mérete:

en: NUMA cell number
hu: NUMA cella száma

en: NUMA cell(s):
hu: NUMA-cella:

en: NUMA free memory
hu: NUMA szabad memória

en: Name
hu: Név

en: Name:
hu: Név:

en: Network %1$s created from %2$s
hu: %1$s hálózat létrehozva ebből: %2$s

en: Network %1$s defined from %2$s
hu: A(z) %1$s hálózat definiálva lett ebből: %2$s

en: Network %1$s destroyed
hu: %1$s hálózat megsemmisítve

en: Network %1$s has been undefined
hu: A(z) %1$s hálózat definíciója el lett távolítva

en: Network %1$s marked as autostarted
hu: %1$s hálózat megjelölve automatikus indításra

en: Network %1$s started
hu: %1$s hálózat elindítva

en: Network %1$s unmarked as autostarted
hu: %1$s hálózat automatikus indításra való jelölése törölve

en: No error message provided
hu: Nincs megadva hibaüzenet

en: OS Type:
hu: OS-típus:

en: Operation:
hu: Művelet:

en: Output the IP address and port number for the VNC display.
hu: A VNC-képernyőhöz tartozó IP-cím és portszám kiírása.

en: Output the domain information as an XML dump to stdout.
hu: A tartományinformáció kiírása a szabványos kimenetre XML-kivonatként.

en: Output the network information as an XML dump to stdout.
hu: A hálózatinformáció kiírása a szabványos kimenetre XML-kivonatként.

en: POST operation failed
hu: POST művelet nem sikerült

en: POST operation failed: %1$s
hu: POST művelet nem sikerült: %1$s

en: Pin domain VCPUs to host physical CPUs.
hu: Tartomány-VCPU-k hozzárendelése a gazdagép fizikai processzoraihoz.

en: Restore a domain.
hu: Egy tartomány visszaállítása.

en: Resume a previously suspended domain.
hu: Előzőleg felfüggesztett tartomány felélesztése.

en: Returns basic information about the domain virtual CPUs.
hu: Alapvető információkat ad a tartomány virtuális processzorairól.

en: Returns basic information about the domain.
hu: Alapvető információkat ad a tartományról.

en: Returns basic information about the node.
hu: Alapvető információkat ad a csomópontról.

en: Returns capabilities of hypervisor/driver.
hu: Megadja a felügyelő/meghajtóprogram képességeit.

en: Returns list of domains.
hu: Megadja a tartományok listáját.

en: Returns list of networks.
hu: Megadja a hálózatok listáját.

en: Run a reboot command in the target domain.
hu: Egy újraindítás parancs futtatása a céltartományban.

en: Run shutdown in the target domain.
hu: Leállítás futtatása a céltartományban.

en: Running hypervisor: %1$s %2$d.%3$d.%4$d
hu: Futó felügyelő: %1$s %2$d.%3$d.%4$d

en: Shared memory:
hu: Megosztott memória:

en: Start a network.
hu: Egy hálózat indítása.

en: State
hu: Állapot

en: State:
hu: Állapot:

en: Suspend a running domain.
hu: Egy futó tartomány felfüggesztése.

en: Thread(s) per core:
hu: Szál(ak) magonként:

en: Type
hu: Típus

en: Type:  'help' for help with commands
           'quit' to quit
hu: Típus:  'help' segítség a parancsokkal együtt
           'quit' a kilépéshez

en: Unknown CPU mode: %1$X
hu: Ismeretlen CPU mód: %1$X

en: Used memory:
hu: Felhasznált memória:

en: Using API: %1$s %2$d.%3$d.%4$d
hu: Ezen API használata: %1$s %2$d.%3$d.%4$d

en: Welcome to %1$s, the virtualization interactive terminal.
hu: Üdvözli a(z) %1$s, a virtualizációs interaktív terminál.

en: XML error: %1$s
hu: XML hiba: %1$s

en: active
hu: aktív

en: autostart a domain
hu: egy tartomány automatikus indítása

en: autostart a network
hu: hálózat automatikus indítása

en: capabilities
hu: képességek

en: change maximum memory limit
hu: maximális memóriakorlát megváltoztatása

en: change memory allocation
hu: memória-lefoglalás megváltoztatása

en: change number of virtual CPUs
hu: virtuális processzorok számának megváltoztatása

en: command '%1$s' doesn't support option --%2$s
hu: '%1$s' parancs nem támogatja a(z) --%2$s opciót

en: command '%1$s' requires --%2$s option
hu: '%1$s' parancs a(z) --%2$s opciót igényli

en: command '%1$s' requires <%2$s> option
hu: '%1$s' parancs a(z) <%2$s> opciót igényli

en: configuration file syntax error
hu: formai hiba a beállítási fájlban

en: configuration file syntax error: %1$s
hu: formai hiba a beállítási fájlban: %1$s

en: connect to the guest console
hu: kapcsolódás a vendégrendszer konzoljához

en: connection not open
hu: kapcsolat nincs nyitva

en: convert a domain id or UUID to domain name
hu: tartományazonosító vagy -UUID átalakítása tartománynévvé

en: convert a domain name or UUID to domain id
hu: tartománynév vagy -UUID átalakítása tartományazonosítóvá

en: convert a domain name or id to domain UUID
hu: tartománynév vagy -azonosító átalakítása tartomány-UUID-vé

en: convert a network UUID to network name
hu: hálózat-UUID átalakítása hálózatnévvé

en: convert a network name to network UUID
hu: hálózatnév átalakítása hálózat-UUID-vé

en: could not connect to Xen Store
hu: nem lehet csatlakozni a Xen-tárolóhoz

en: could not connect to Xen Store %1$s
hu: nem lehet csatlakozni a(z) %1$s Xen-tárolóhoz

en: could not use Xen hypervisor entry
hu: a Xen-felügyelő-bejegyzés nem használható

en: could not use Xen hypervisor entry %1$s
hu: %1$s Xen-felügyelő-bejegyzés nem használható

en: crashed
hu: összeomlott

en: create a domain from an XML file
hu: egy tartomány létrehozása egy XML-fájlból

en: create a network from an XML file
hu: egy hálózat létrehozása egy XML-fájlból

en: define (but don't start) a domain from an XML file
hu: egy tartomány definiálása (de el nem indítása) egy XML-fájlból

en: disable autostarting
hu: automatikus indítás letiltása

en: domain %1$s exists already
hu: %1$s tartomány már létezik

en: domain id or name
hu: tartományazonosító vagy -név

en: domain id or uuid
hu: tartományazonosító vagy -uuid

en: domain information
hu: tartományinformáció

en: domain information in XML
hu: tartományinformáció XML-ben

en: domain name or uuid
hu: tartománynév vagy uuid

en: domain name, id or uuid
hu: tartománynév, azonosító vagy uuid

en: domain state
hu: tartományállapot

en: dump the core of a domain to a file for analysis
hu: egy tartomány magjának (core) kimentése fájlba elemzés céljából

en: error
hu: hiba

en: error count:
hu: hiba száma:

en: error:
hu: hiba:

en: expected syntax: --%1$s <%2$s>
hu: várt forma: --%1$s <%2$s>

en: expecting a name
hu: egy név várása

en: expecting a separator
hu: egy elválasztó várása

en: expecting a separator in list
hu: egy lista elválasztó várása

en: expecting a value
hu: egy érték várása

en: expecting an assignment
hu: egy hozzárendelés várása

en: failed to connect to the hypervisor
hu: nem sikerült csatlakozni a felügyelőhöz

en: failed to get capabilities
hu: nem sikerült a képességek lekérdezése

en: failed to get domain '%1$s'
hu: "%1$s" tartomány lekérdezése nem sikerült

en: failed to get domain UUID
hu: nem sikerült lekérdezni a tartomány-UUID-t

en: failed to get hypervisor type
hu: nem sikerült lekérdezni a felügyelő típusát

en: failed to get network '%1$s'
hu: '%1$s' hálózat lekérdezése nem sikerült

en: failed to get network UUID
hu: nem sikerült lekérdezni a hálózat-UUID-t

en: failed to get node information
hu: csomópont-információ lekérdezése nem sikerült

en: failed to get the hypervisor version
hu: nem sikerült lekérdezni a felügyelő verzióját

en: failed to get the library version
hu: nem sikerült lekérdezni a programkönyvtár verzióját

en: failed to mark network %1$s as autostarted
hu: Nem sikerült megjelölni a(z) %1$s hálózatot automatikus indításra

en: failed to move file to %1$s
hu: nem sikerült a fájlt a %1$s címre áthelyezni

en: failed to open file
hu: a fájl megnyitása nem sikerült

en: failed to parse configuration file
hu: nem sikerült értelmezni a beállítási fájlt

en: failed to parse configuration file %1$s
hu: nem sikerült értelmezni a(z) %1$s beállítási fájlt

en: failed to read configuration file
hu: nem sikerült olvasni a beállítási fájlt

en: failed to read configuration file %1$s
hu: nem sikerült olvasni a(z) %1$s beállítási fájlt

en: failed to save content
hu: a tartalom mentése nem sikerült

en: failed to serialize S-Expr
hu: S-kifejezés kibontása nem sikerült

en: failed to serialize S-Expr: %1$s
hu: S-kifejezés kibontása nem sikerült: %1$s

en: failed to unmark network %1$s as autostarted
hu: Nem sikerült törölni a(z) %1$s hálózat automatikus indításra való jelölését

en: failed to write configuration file
hu: a beállítási fájl írása nem sikerült

en: failed to write configuration file: %1$s
hu: a beállítási fájl írása nem sikerült: %1$s

en: file containing an XML domain description
hu: egy XML-tartományleírást tartalmazó fájl

en: file containing an XML network description
hu: egy XML-hálózatleírást tartalmazó fájl

en: gracefully shutdown a domain
hu: egy tartomány elegáns leállítása

en: hypervisor connection URI
hu: felügyelő csatlakozási URI

en: in shutdown
hu: leállítás alatt

en: inactive
hu: inaktív

en: internal error
hu: belső hiba

en: invalid VM definition
hu: érvénytelen VM definíció

en: invalid connection pointer in
hu: érvénytelen kapcsolati mutató a

en: invalid connection pointer in %1$s
hu: érvénytelen csatlakozás-mutató itt: %1$s

en: invalid domain pointer in
hu: érvénytelen internetes tartománynév mutató a

en: invalid domain pointer in %1$s
hu: érvénytelen tartománymutató itt: %1$s

en: invalid domain state: %1$d
hu: érvénytelen internetes tartománynév állapot: %1$d

en: invalid interface pointer in
hu: érvénytelen interfész mutató a

en: invalid length for new profile
hu: Érvénytelen hossz az új profilhoz

en: invalid microcode version
hu: érvénytelen mikrókód verzió

en: invalid network pointer in
hu: érvénytelen hálózati mutató ebben

en: invalid network pointer in %1$s
hu: érvénytelen hálózati mutató ebben: %1$s

en: invalid node device pointer
hu: érvénytelen csomópont eszközmutató

en: invalid storage volume pointer in
hu: érvénytelen tároló hálózati mutató

en: invalid stream pointer
hu: érvénytelen adatfolyam mutató

en: invalid transient
hu: érvénytelen átmenet

en: list domains
hu: tartományok listázása

en: list inactive & active domains
hu: inaktív és aktív tartományok listázása

en: list inactive & active networks
hu: inaktív és aktív hálózatok listázása

en: list inactive domains
hu: inaktív tartományok listázása

en: list inactive networks
hu: inaktív hálózatok listázása

en: list network filter bindings
hu: listázza a hálózati szűrő kötéseket

en: list networks
hu: hálózatok listázása

en: missing "
hu: hiányzó "

en: missing connection mode for <reservations/>
hu: hiányzó kapcsolati mód ehhez: <reservations/>

en: missing connection type for <reservations/>
hu: hiányzó kapcsolattípus ehhez: <reservations/>

en: missing devices information
hu: hiányzó eszközinformáció

en: missing devices information for %1$s
hu: hiányzó eszközinformáció ehhez: %1$s

en: missing kernel information
hu: hiányzó rendszermag-információ

en: missing operating system information
hu: hiányzó operációsrendszer-információ

en: missing operating system information for %1$s
hu: hiányzó operációsrendszer-információ ehhez: %1$s

en: missing root device information
hu: hiányzó gyökéreszköz-információ

en: missing root device information in %1$s
hu: hiányzó gyökéreszköz-információ itt: %1$s

en: missing source information for device
hu: hiányzó forrásinformáció az eszközhöz

en: missing source information for device %1$s
hu: hiányzó forrásinformáció a(z) %1$s eszközhöz

en: missing target information for device
hu: hiányzó célinformáció az eszközhöz

en: missing target information for device %1$s
hu: hiányzó célinformáció a(z) %1$s eszközhöz

en: name of the inactive domain
hu: az inaktív tartomány neve

en: network %1$s exists already
hu: %1$s hálózat már létezik

en: network information in XML
hu: hálózatinformáció XML-ben

en: network name
hu: hálózatnév

en: network name or uuid
hu: hálózatnév vagy -uuid

en: network uuid
hu: hálózat-uuid

en: no autostart
hu: nincs automatikus indítás

en: no connection driver available
hu: nincs elérhető kapcsolati illesztőprogram

en: no limit
hu: nincs korlátozás

en: no state
hu: nincs állapot

en: no valid connection
hu: nem érvényes csatlakozás

en: node information
hu: csomópont-információ

en: number
hu: szám

en: number of virtual CPUs
hu: virtuális processzorok száma

en: offline
hu: lekapcsolt

en: operation failed
hu: művelet nem sikerült

en: operation failed: %1$s
hu: művelet nem sikerült: %1$s

en: operation forbidden for read only access
hu: művelet tiltott a csak olvasható hozzáférésnél

en: out of memory
hu: nincs több memória

en: parser error
hu: feldolgozási hiba

en: paused
hu: megállítva

en: print help
hu: segítség kiírása

en: quit this interactive terminal
hu: kilépés ebből az interaktív terminálból

en: read-only connection
hu: csak olvasható csatlakozás

en: reboot a domain
hu: egy tartomány újraindítása

en: restore a domain from a saved state in a file
hu: egy tartomány visszaállítása egy fájlba mentett állapotból

en: resume a domain
hu: egy tartomány felélesztése

en: running
hu: fut

en: save a domain state to a file
hu: egy tartományállapot mentése egy fájlba

en: show version
hu: verzió megjelenítése

en: shut off
hu: leállt

en: start a (previously defined) inactive domain
hu: egy (előzőleg definiált) inaktív tartomány indítása

en: start a (previously defined) inactive network
hu: egy (előzőleg definiált) inaktív hálózat indítása

en: string
hu: szöveg

en: suspend a domain
hu: tartomány felfüggesztése

en: system call error
hu: rendszerhívási hiba

en: the state to restore
hu: állapot visszaállítása

en: this domain exists already
hu: ez a tartomány már létezik

en: this network exists already
hu: ez a hálózat már létezik

en: too many drivers registered
hu: túl sok meghajtóprogram van regisztrálva

en: too many drivers registered in %1$s
hu: túl sok meghajtóprogram van regisztrálva itt: %1$s

en: unexpected data '%1$s'
hu: váratlan adat: '%1$s'

en: unknown OS type
hu: ismeretlen OS-típus

en: unknown OS type %1$s
hu: ismeretlen OS-típus: %1$s

en: unknown command: '%1$s'
hu: ismeretlen parancs: '%1$s'

en: unknown host
hu: ismeretlen gép

en: unknown host %1$s
hu: ismeretlen gép: %1$s

en: unsupported option '-%1$c'. See --help.
hu: nem támogatott '-%1$c' opció. Lásd --help.

en: unterminated number
hu: lezáratlan szám

en: unterminated string
hu: lezáratlan szöveg

en: vcpu number
hu: VCPU-szám

en: vnc display
hu: VNC-képernyő

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: where to dump the core
hu: hova íródjon ki a mag-kivonat

en: where to save the data
hu: hova legyen mentve az adat
