libvirt 6.0.0 - en to sr translation catalogue (539 entries)

en: 
      (specify help <command> for details about the command)
sr: 
      (наведите help <наредба> за детаље о наредби)

en: 
      DESCRIPTION
sr: 
      ОПИС

en: 
      OPTIONS
sr: 
      ОПЦИЈЕ

en: 
      SYNOPSIS
sr: 
      САЖЕТАК

en: 
    (Time: %1$.3f ms)
sr: 
    (Време: %1$.3f ms)

en:   NAME
sr:   ИМЕ

en: %1$s: failed to write log file: %2$s
sr: %1$s: неуспело уписивање датотеке дневника: %2$s

en: (re)connect to hypervisor
sr: повежи се (поново) са хипервизором

en: --%1$s <number>
sr: --%1$s <број>

en: --%1$s <string>
sr: --%1$s <ниска>

en: Allocation:
sr: Додела:

en: Attach device from an XML <file>.
sr: Закачи уређај из XML <датотеке>.

en: Attach new disk device.
sr: Прикачи нови уређај диска.

en: Attach new network interface.
sr: Прикачи нову мрежну спрегу.

en: Autostart
sr: Самостално покретање

en: Autostart:
sr: Самостално покретање:

en: Available:
sr: Доступно:

en: Build a given pool.
sr: Изгради дато складиште.

en: CPU Affinity:
sr: CPU склоност:

en: CPU frequency:
sr: CPU учестаност:

en: CPU model:
sr: CPU модел:

en: CPU socket(s):
sr: CPU прикључака:

en: CPU time:
sr: CPU време:

en: CPU(s):
sr: CPU(-и):

en: Cannot extract running %1$s hypervisor version
sr: Не могу да извучем верзију текућег %1$s хипервизора

en: Capacity:
sr: Капацитет:

en: Change the current memory allocation in the guest domain.
sr: Мења текућу доделу меморије за домен госта.

en: Change the maximum memory allocation limit in the guest domain.
sr: Мења границу највећег заузећа меморије у домену госта.

en: Change the number of virtual CPUs in the guest domain.
sr: Мења број виртуелних CPU-а активних у домену госта.

en: Configure a domain to be automatically started at boot.
sr: Подесите домен да се самостално покреће при покретању система.

en: Configure a network to be automatically started at boot.
sr: Подесите мрежу да се самостално покреће при подизању система.

en: Configure a pool to be automatically started at boot.
sr: Подесите складиште да се самостално покреће при покретању система.

en: Connect the virtual serial console for the guest
sr: Прикључи виртуелну серијску конзолу за госта

en: Connect to local hypervisor. This is built-in command after shell start up.
sr: Повезивање са локалним хипервизором. Ово је уграђена наредба после подизања љуске.

en: Core dump a domain.
sr: Избаци срж домена

en: Core(s) per socket:
sr: Сржи по прикључку:

en: Create a domain.
sr: Прављење домена.

en: Create a network.
sr: Прављење мреже.

en: Create a pool.
sr: Прављење складишта.

en: Create a vol.
sr: Прављење диска.

en: Define a domain.
sr: Дефинисање домена.

en: Define a pool.
sr: Дефинисање складишта.

en: Delete a given pool.
sr: Брисање задатог складишта.

en: Delete a given vol.
sr: Уништавање задатог диска.

en: Detach device from an XML <file>
sr: Откачи уређај из XML <датотеке>.

en: Detach disk device.
sr: Откачи уређај диска.

en: Detach network interface.
sr: Откачи мрежну спрегу.

en: Display the system version information.
sr: Приказује податке о верзији система.

en: Domain is already active
sr: Домен је већ активан

en: Domain is already running
sr: Домен је већ покренут

en: Domain not found
sr: Домен није пронађен

en: Domain not found: %1$s
sr: Домен није пронађен: %1$s

en: Domain restored from %1$s
sr: Домен је повраћен из %1$s

en: Failed to allocate XML buffer
sr: Неуспело заузимање XML бафера

en: Failed to attach device from %1$s
sr: Неуспело привезивање уређај из %1$s

en: Failed to autostart VM '%1$s': %2$s
sr: Неуспело аутоматско покретање VM-а „%1$s“: %2$s

en: Failed to build pool %1$s
sr: неуспела изградња складишта %1$s

en: Failed to collect auth credentials
sr: Неуспело сакупљање уверења ауторизације

en: Failed to compile regex %1$s
sr: Неуспело компајлирање regex %1$s

en: Failed to create SASL client context: %1$d (%2$s)
sr: Неуспело прављење контекст SASL клијента: %1$d (%2$s)

en: Failed to create XML
sr: Неуспело прављење XML-а

en: Failed to create domain from %1$s
sr: Неуспело прављење домена из %1$s

en: Failed to create network from %1$s
sr: Неуспело прављење мреже из %1$s

en: Failed to create pool %1$s
sr: Неуспело прављење складишта %1$s

en: Failed to create pool from %1$s
sr: Неуспело прављење складишта из %1$s

en: Failed to create vol %1$s
sr: Неуспело прављење диска %1$s

en: Failed to create vol from %1$s
sr: Неуспело прављење диска из %1$s

en: Failed to define domain from %1$s
sr: Неуспело дефинисање домена из %1$s

en: Failed to define network from %1$s
sr: Неуспело дефинисање мреже из %1$s

en: Failed to define pool %1$s
sr: Неуспело укидање дефиниције складишта %1$s

en: Failed to define pool from %1$s
sr: Неуспело дефинисање складишта из %1$s

en: Failed to delete autostart link '%1$s': %2$s
sr: неуспело брисање везе аутоматског покретања „%1$s“: %2$s

en: Failed to delete pool %1$s
sr: Неуспело брисање складишта %1$s

en: Failed to delete vol %1$s
sr: Неуспело уништавање диска %1$s

en: Failed to destroy network %1$s
sr: Неуспело уништавање мреже %1$s

en: Failed to destroy pool %1$s
sr: Неуспело уништавање складишта %1$s

en: Failed to detach device from %1$s
sr: Неуспело откачињање уређаја из %1$s

en: Failed to determine if %1$u:%2$u:%3$u:%4$u is a Direct-Access LUN
sr: Неуспео покушај утврђивања да ли је %1$u:%2$u:%3$u:%4$u LUN са директним приступом

en: Failed to find a storage driver
sr: Неуспело проналажење управљачког програма складишта

en: Failed to find a storage driver: %1$s
sr: Неуспело проналажење управљачког програма складишта: %1$s

en: Failed to find the network
sr: Неуспело проналажење мреже

en: Failed to find the network: %1$s
sr: Неуспело проналажење мреже: %1$s

en: Failed to fork as daemon: %1$s
sr: Неуспело рачвање као системска услуга: %1$s

en: Failed to generate UUID
sr: Неуспешно прављење UUID

en: Failed to get block stats %1$s %2$s
sr: Неуспело добављање статистике блока %1$s %2$s

en: Failed to get disk information
sr: Неуспело добављање података о диску

en: Failed to get interface information
sr: Неуспело добављање података о спрези

en: Failed to get interface stats %1$s %2$s
sr: Неуспело добављање статистике спреге %1$s %2$s

en: Failed to list active domains
sr: Неуспело исписивање активних домена

en: Failed to list active networks
sr: Неуспело исписивање активних мрежа

en: Failed to list active pools
sr: Неуспело исписивање активних складишта

en: Failed to list inactive domains
sr: Неуспело исписивање неактивних домена

en: Failed to list inactive networks
sr: Неуспело исписивање неактивних мрежа

en: Failed to list inactive pools
sr: Неуспело исписивање неактивних складишта

en: Failed to make auth credentials
sr: Неуспело креирање уверења ауторизације

en: Failed to parse mode '%1$s'
sr: Неуспело рашчлањивање режима „%1$s“

en: Failed to parse vzlist output
sr: Неуспешно рашчлањавање vzlist излаза

en: Failed to refresh pool %1$s
sr: Неуспело ажурирање складишта %1$s

en: Failed to restore domain from %1$s
sr: Неуспело враћање домена из %1$s

en: Failed to set non-blocking file descriptor flag
sr: Неуспело постављање неблокирајуће заставице описника датотека

en: Failed to start SASL negotiation: %1$d (%2$s)
sr: Неуспело покретање SASL преговарања: %1$d (%2$s)

en: Failed to start network %1$s
sr: Неуспело покретање мреже %1$s

en: Failed to start pool %1$s
sr: Неуспело покретање складишта %1$s

en: Failed to undefine network %1$s
sr: Неуспело укидање дефиниције мреже %1$s

en: Failed to undefine pool %1$s
sr: Неуспело укидање дефиниције складишта %1$s

en: GET operation failed
sr: неуспела GET радња

en: GET operation failed: %1$s
sr: неуспела GET радња: %1$s

en: GNUTLS call error
sr: грешка у GNUTLS позиву

en: Get network interface stats for a running domain.
sr: Добавља статистику мрежне спреге за текући домен.

en: Invalid bus type '%1$s' for floppy disk
sr: Неисправна „%1$s“ врста магистрале за дискетну јединицу

en: Invalid floppy device name: %1$s
sr: Неисправан назив дискетног уређаја: %1$s

en: Invalid harddisk device name: %1$s
sr: Неисправан назив чврстог диска: %1$s

en: MAC address
sr: MAC адреса

en: Malformed size %1$s
sr: Лоша величина %1$s

en: Max memory:
sr: Највише меморије:

en: Memory size:
sr: Величина меморије:

en: Migrate domain to another host.  Add --live for live migration.
sr: Преселите домен на другог домаћина.  Додајте --live за пресељење уживо.

en: Missing source host attribute for char device
sr: Недостаје особина изворног домаћина за знаковни уређај

en: Missing source path attribute for char device
sr: Недостаје особина изворне путање за знаковни уређај

en: Missing source service attribute for char device
sr: Недостаје особина изворног сервиса за знаковни уређај

en: Model name contains invalid characters
sr: Назив модела садржи неисправне знаке

en: NUMA cell number
sr: број NUMA ћелије

en: NUMA cell(s):
sr: NUMA ћелија:

en: NUMA free memory
sr: слободна NUMA меморија

en: Name
sr: Име

en: Name:
sr: Име:

en: Network %1$s created from %2$s
sr: Мрежа %1$s је направљена из %2$s

en: Network %1$s defined from %2$s
sr: Мрежа %1$s је дефинисана из %2$s

en: Network %1$s destroyed
sr: Мрежа %1$s је уништена

en: Network %1$s has been undefined
sr: Мрежи %1$s је укинута дефиниција

en: Network %1$s marked as autostarted
sr: Мрежа %1$s означена као само покренута

en: Network %1$s started
sr: Мрежа %1$s је покренута

en: Network %1$s unmarked as autostarted
sr: Мрежи %1$s је скинута ознака само покренута

en: Network config filename '%1$s' does not match network name '%2$s'
sr: Назив датотеке мрежног подешавања „%1$s“ се не поклапа са називом мреже „%2$s“

en: Network not found
sr: Мрежа није пронађена

en: Network not found: %1$s
sr: Мрежа није пронађена: %1$s

en: Network type %1$d is not supported
sr: Врста мреже %1$d није подржана

en: No error message provided
sr: Није пружена порука о грешци

en: OS Type:
sr: Врста ОС-а:

en: Output the IP address and port number for the VNC display.
sr: Испиши ИП адресу и број порта за VNC приказ.

en: Output the device for the TTY console.
sr: Излазни уређај за TTY конзолу.

en: Output the domain information as an XML dump to stdout.
sr: Испиши податке о домену као XML избачај на stdout.

en: Output the network information as an XML dump to stdout.
sr: Испиши податке о мрежи као XML избачај на stdout.

en: Output the pool information as an XML dump to stdout.
sr: Испиши податке о складишту као XML избачај на stdout.

en: Output the vol information as an XML dump to stdout.
sr: Испиши податке о диску као XML избачај на stdout.

en: POST operation failed
sr: неуспела POST радња

en: POST operation failed: %1$s
sr: неуспела POST радња: %1$s

en: Path
sr: Путања

en: Pin domain VCPUs to host physical CPUs.
sr: Прикуј VCPU-е домена за физичке CPU-е домаћина.

en: Pool %1$s created
sr: Складиште %1$s је направљено

en: Pool %1$s created from %2$s
sr: Складиште %1$s је направљено из %2$s

en: Pool %1$s defined
sr: Складиште %1$s је дефинисано

en: Pool %1$s defined from %2$s
sr: Складиште %1$s је дефинисано из %2$s

en: Pool %1$s deleted
sr: Складиште %1$s је обрисано

en: Pool %1$s destroyed
sr: Складиште %1$s је уништено

en: Pool %1$s has been undefined
sr: Складишту %1$s је укинута дефиниција

en: Pool %1$s marked as autostarted
sr: Складиште %1$s је означено као само покренуто

en: Pool %1$s refreshed
sr: Складиште %1$s је ажурирано

en: Pool %1$s started
sr: Складиште %1$s је покренуто

en: Pool %1$s unmarked as autostarted
sr: Складишту %1$s је скинута ознака самопокренуто

en: RPC error
sr: RPC грешка

en: Range exceeds available cells
sr: Опсег превазилази дозвољене ћелије

en: Refresh a given pool.
sr: Ажурирај дато складиште.

en: Restore a domain.
sr: Враћање домена.

en: Resume a previously suspended domain.
sr: Настављање претходно обустављеног домена.

en: Returns basic information about the domain virtual CPUs.
sr: Враћа основне податке о виртуелним CPU-има домена.

en: Returns basic information about the domain.
sr: Враћа основне податке о домену.

en: Returns basic information about the node.
sr: Враћа основне податке о чвору.

en: Returns basic information about the storage pool.
sr: Враћа основне податке о складишту.

en: Returns basic information about the storage vol.
sr: Враћа основне податке о диску складиштења.

en: Returns capabilities of hypervisor/driver.
sr: Враћа могућности хипервизора/управљачког програма.

en: Returns list of domains.
sr: Враћа списак домена.

en: Returns list of networks.
sr: Враћа списак мрежа.

en: Returns list of pools.
sr: Враћа списак складишта.

en: Returns list of vols by pool.
sr: Враћа списак складишта.

en: Returns state about a domain.
sr: Враћа стање о домену.

en: Run a reboot command in the target domain.
sr: Покретање наредбе поновног покретања у циљном домену.

en: Run shutdown in the target domain.
sr: Покретање гашења у циљном домену.

en: Running hypervisor: %1$s %2$d.%3$d.%4$d
sr: Текући хипервизор: %1$s %2$d.%3$d.%4$d

en: SASL mechanism %1$s not supported by server
sr: SASL механизам %1$s није подржан од стране сервера

en: Scheduler
sr: Планер

en: Show/Set scheduler parameters.
sr: Прикажи/подеси параметре планера.

en: Start a network.
sr: Покрени мрежу.

en: Start a pool.
sr: Покреће складиште.

en: State
sr: Стање

en: State:
sr: Стање:

en: Storage pool not found
sr: Складиште није пронађено

en: Storage pool not found: %1$s
sr: Складиште није пронађено: %1$s

en: Storage volume not found
sr: Диск за складиштење није пронађен

en: Storage volume not found: %1$s
sr: Диск за складиштење није пронађен: %1$s

en: Suspend a running domain.
sr: Обуставља текући домен.

en: Thread(s) per core:
sr: Нити по сржи:

en: Total
sr: Укупно

en: Type:
sr: Врста:

en: Type:  'help' for help with commands
           'quit' to quit
sr: Унесите:  „help“ за помоћ око наредби
              „quit“ за излаз

en: UUID in config file malformed
sr: UUID је лоше обликован у датотеци подешавања

en: Unable to change MaxMemorySize
sr: Не могу да изменим највећу количину меморије

en: Unable to set monitor close-on-exec flag
sr: Није могуће поставити заставицу за надгледање затварања-при-извршавању

en: Undefine the configuration for an inactive pool.
sr: Укидање дефиниције подешавања за неактивано складиште.

en: Unknown
sr: Непознато

en: Used memory:
sr: Употребљена меморија:

en: Using API: %1$s %2$d.%3$d.%4$d
sr: Користим API: %1$s %2$d.%3$d.%4$d

en: VM is already active
sr: VM је већ активан

en: Vol %1$s created
sr: Диск %1$s је направљен

en: Vol %1$s created from %2$s
sr: Диск %1$s је направљен из %2$s

en: Vol %1$s deleted
sr: Диск %1$s је уништен

en: Welcome to %1$s, the virtualization interactive terminal.
sr: Добродошли у %1$s, интерактивни терминал за виртуализацију.

en: XML file
sr: XML датотека

en: active
sr: ради

en: attach device from an XML file
sr: закачи уређај из XML датотеке

en: attach disk device
sr: прикачи уређај диска

en: attach network interface
sr: прикачи мрежну спрегу

en: authentication failed
sr: неуспела аутентификација

en: authentication failed: %1$s
sr: неуспела аутентификација: %1$s

en: authentication required
sr: аутентификација неопходна

en: autostart a domain
sr: самостално покрени домен

en: autostart a network
sr: Самостално покретање мреже

en: autostart a pool
sr: самостално покрени складиште

en: block
sr: блокирано

en: block device
sr: блок уређај

en: build a pool
sr: изгради складиште

en: building
sr: изградња

en: cannot list SASL mechanisms %1$d (%2$s)
sr: не могу да прикажем SASL механизме %1$d (%2$s)

en: cannot parse device end location
sr: не могу да рашчланим место завршетка уређаја

en: cannot parse device start location
sr: не могу да рашчланим место почетка уређаја

en: cannot query SASL ssf on connection %1$d (%2$s)
sr: не могу да извршим упит SASL ssf на вези %1$d (%2$s)

en: cannot query SASL username on connection %1$d (%2$s)
sr: не могу да извршим упит SASL корисничког имена на вези %1$d (%2$s)

en: cannot remove config for %1$s
sr: не могу да уклоним подешавање за %1$s

en: cannot set external SSF %1$d (%2$s)
sr: не могу да поставим спољашњи SSF %1$d (%2$s)

en: cannot set memory higher than max memory
sr: не могу да поставим меморију већу од максималне меморије

en: cannot set security props %1$d (%2$s)
sr: не могу да поставим безбедносни props %1$d (%2$s)

en: cap for XEN_CREDIT
sr: граница за XEN_CREDIT

en: capabilities
sr: могућности

en: change maximum memory limit
sr: промени највишу границу меморије

en: change memory allocation
sr: промени доделу меморије

en: change number of virtual CPUs
sr: промени број виртуелних CPU-а

en: client tried invalid PolicyKit init request
sr: клијент је покушао са неважећим PolicyKit init захтевом

en: client tried invalid SASL init request
sr: клијент је предао неисправан SASL init захтев

en: client tried invalid SASL start request
sr: клијент је покушао са неважећим SASL стартним упитом

en: command '%1$s' doesn't support option --%2$s
sr: наредба „%1$s“ не подржава опцију --%2$s

en: command '%1$s' requires --%2$s option
sr: наредба „%1$s“ захтева --%2$s опцију

en: command '%1$s' requires <%2$s> option
sr: наредба „%1$s“ захтева <%2$s> опцију

en: config
sr: подешавање

en: configuration file syntax error
sr: синтаксна грешка у датотеци подешавања

en: configuration file syntax error: %1$s
sr: синтаксна грешка у датотеци подешавања: %1$s

en: connect to the guest console
sr: прикључи се на гостујући конзолу

en: connection already open
sr: веза је већ отворена

en: connection not open
sr: веза није отворена

en: convert a domain id or UUID to domain name
sr: пребаци id или UUID домена у име домена

en: convert a domain name or UUID to domain id
sr: пребаци име или UUID домена у id домена

en: convert a domain name or id to domain UUID
sr: пребаци име или id домена у UUID домена

en: convert a network UUID to network name
sr: пребаци мрежни UUID у име мреже

en: convert a network name to network UUID
sr: пребаци име мреже у UUID мреже

en: convert a pool UUID to pool name
sr: пребаци UUID складишта у име складишта

en: convert a pool name to pool UUID
sr: пребаци име складишта у UUID складишта

en: could not connect to Xen Store
sr: не могу да се повежем са Xen складиштем

en: could not connect to Xen Store %1$s
sr: не могу да се повежем са Xen складиштем %1$s

en: could not determine max vcpus for the domain
sr: не могу да одредим максималне vcpus за домен

en: could not use Xen hypervisor entry
sr: не могу да употребим ставку Xen хипервизора

en: could not use Xen hypervisor entry %1$s
sr: не могу да употребим %1$s ставку Xen хипервизора

en: crashed
sr: крахирало

en: create a domain from an XML file
sr: направи домен из XML датотеке

en: create a network from an XML file
sr: направи мрежу из XML датотеке

en: create a pool from a set of args
sr: направи складиште из скупа аргумената

en: create a pool from an XML file
sr: направи складиште из XML датотеке

en: create a vol from an XML file
sr: направи диск из XML датотеке

en: create a volume from a set of args
sr: направи диск из скупа аргумената

en: define (but don't start) a domain from an XML file
sr: дефиниши (али немој покретати) домен из XML датотеке

en: define a pool from a set of args
sr: дефиниши складиште из скупа аргумената

en: degraded
sr: враћено

en: delete a pool
sr: обриши складиште

en: delete a vol
sr: обриши диск

en: detach device from an XML file
sr: откачи уређај из XML датотеке

en: detach disk device
sr: откачи уређај диска

en: detach network interface
sr: откачи мрежну спрегу

en: disable
sr: искључи

en: disable autostarting
sr: онемогући самостално покретање

en: display available free memory for the NUMA cell.
sr: прикажи доступну слободну меморију за NUMA ћелију.

en: domain %1$s exists already
sr: домен %1$s већ постоји

en: domain id or name
sr: id или име домена

en: domain id or uuid
sr: id или uuid домена

en: domain information
sr: подаци о домену

en: domain information in XML
sr: подаци о домену у XML-у

en: domain is not in running state
sr: домен није у радном стању

en: domain is not in shutoff state
sr: домен није у стању гашења

en: domain is not running
sr: домен се не извршава

en: domain name or uuid
sr: име домена или uuid

en: domain name, id or uuid
sr: име домена, id или uuid

en: domain state
sr: стање домена

en: domainMigratePrepare did not set uri
sr: domainMigratePrepare није поставио ури

en: driver of disk device
sr: управљачки програм уређаја диска

en: dump the core of a domain to a file for analysis
sr: избаци срж домена у датотеку ради анализе

en: enable
sr: укључи

en: error
sr: грешка

en: error:
sr: грешка:

en: expected syntax: --%1$s <%2$s>
sr: очекивана синтакса: --%1$s <%2$s>

en: expecting a name
sr: очекујем име

en: expecting a separator
sr: очекујем разделник

en: expecting a separator in list
sr: очекујем разделник у списку

en: expecting a value
sr: очекујем вредност

en: expecting an assignment
sr: очекујем доделу

en: failed to connect to the hypervisor
sr: неуспело повезивање са хипервизором

en: failed to generate XML
sr: неуспело прављење XML-а

en: failed to get URI
sr: неуспело добављање УРИ-а

en: failed to get capabilities
sr: неуспело преузимање могућности

en: failed to get domain '%1$s'
sr: неуспело добављање домена „%1$s“

en: failed to get domain UUID
sr: неуспело добављање UUID домена

en: failed to get domain xml
sr: неуспело добављање xml-а домена

en: failed to get hostname
sr: неуспело добављање имена домаћина

en: failed to get hypervisor type
sr: неуспело добављање врсте хипервизора

en: failed to get network '%1$s'
sr: неуспело добављање мреже „%1$s“

en: failed to get network UUID
sr: неуспело добављање UUID мреже

en: failed to get node information
sr: неуспело добављање података о чвору

en: failed to get pool '%1$s'
sr: неуспело добављање диска „%1$s“

en: failed to get pool UUID
sr: неуспело добављање UUID складишта

en: failed to get the hypervisor version
sr: неуспело добављање верзије хипервизора

en: failed to get the library version
sr: неуспело добављање верзије библиотеке

en: failed to get vol '%1$s'
sr: неуспело добављање диска „%1$s“

en: failed to initialize SASL library: %1$d (%2$s)
sr: неуспело покретање SASL библиотеке: %1$d (%2$s)

en: failed to mark network %1$s as autostarted
sr: Неуспешно означавање мреже %1$s као само покренута

en: failed to mark pool %1$s as autostarted
sr: Неуспешно означавање складишта %1$s као самопокренутог

en: failed to open file
sr: неуспело отварање датотеке

en: failed to open the log file. check the log file path
sr: неуспело отварање датотеке дневника. проверите путању до датотеке дневника

en: failed to parse configuration file
sr: неуспело тумачење датотеке подешавања

en: failed to parse configuration file %1$s
sr: неуспело тумачење %1$s датотеке подешавања

en: failed to read XML
sr: неуспело читање XML-а

en: failed to read configuration file
sr: неуспело читање датотеке подешавања

en: failed to read configuration file %1$s
sr: неуспело читање %1$s датотеке подешавања

en: failed to read qemu header
sr: неуспело читање qemu заглавља

en: failed to resume domain
sr: неуспело настављање домена

en: failed to save content
sr: неуспело чување садржаја

en: failed to serialize S-Expr
sr: не могу да серијализујем С-израз

en: failed to serialize S-Expr: %1$s
sr: не могу да серијализујем С-израз: %1$s

en: failed to unmark network %1$s as autostarted
sr: Неуспешно скидање ознаке мреже %1$s као само покренута

en: failed to unmark pool %1$s as autostarted
sr: Неуспешно скидање ознаке складишта %1$s као самопокренуто

en: failed to write configuration file
sr: неуспело уписивање датотеке подешавања

en: failed to write configuration file: %1$s
sr: неуспело уписивање датотеке подешавања: %1$s

en: failed to write the log file
sr: неуспело уписивање датотеке дневника

en: file
sr: датотека

en: file containing an XML domain description
sr: датотека која садржи XML опис домена

en: file containing an XML network description
sr: датотека која садржи XML опис мреже

en: file containing an XML pool description
sr: датотека која садржи XML опис складишта

en: file containing an XML vol description
sr: датотека која садржи XML опис диска

en: get device block stats for a domain
sr: добави статистику блок уређаја за домен

en: get network interface stats for a domain
sr: добави статистику мрежне спреге за домен

en: gracefully shutdown a domain
sr: љубазно угаси домен

en: host reports map buffer length exceeds maximum: %1$d > %2$d
sr: домаћин пријављује да је бафер дужине мапе прешао свој максимум: %1$d > %2$d

en: host reports too many vCPUs: %1$d > %2$d
sr: домаћин пријављује превише vCPU-а: %1$d > %2$d

en: hypervisor connection URI
sr: УРИ хипервизорске везе

en: image magic is incorrect
sr: магија отиска није исправна

en: image version is not supported (%1$d > %2$d)
sr: верзија отиска није подржана (%1$d > %2$d)

en: in shutdown
sr: у гашењу

en: inactive
sr: неактивно

en: internal error
sr: унутрашња грешка

en: invalid MAC address
sr: неисправна MAC адреса

en: invalid MAC address: %1$s
sr: неисправна MAC адреса: %1$s

en: invalid cipher size for TLS session
sr: неисправна величина шифре за TLS сесију

en: invalid connection pointer in
sr: неисправан показивач везе у

en: invalid connection pointer in %1$s
sr: неисправан показивач везе у %1$s

en: invalid domain pointer in
sr: неисправан показивач домена у

en: invalid domain pointer in %1$s
sr: неисправан показивач домена у %1$s

en: invalid network pointer in
sr: неисправан показивач везе у

en: invalid network pointer in %1$s
sr: неисправан показивач везе у %1$s

en: invalid path, '%1$s' is not a known interface
sr: неисправна путања, „%1$s“ није позната спрега

en: invalid path: %1$s
sr: неисправна путања: %1$s

en: invalid storage pool pointer in
sr: неисправан показивач складишта у

en: invalid storage pool pointer in %1$s
sr: неисправан показивач складишта у %1$s

en: invalid storage volume pointer in
sr: неисправан показивач диска складиштења у

en: invalid storage volume pointer in %1$s
sr: неисправан показивач диска складиштења везе у %1$s

en: length of metadata out of range
sr: дужина мета податка је ван опсега

en: list domains
sr: испиши домене

en: list inactive & active domains
sr: испиши неактивне и активне домене

en: list inactive & active networks
sr: испиши неактивне и активне мреже

en: list inactive & active pools
sr: испиши неактивна и активна складишта

en: list inactive domains
sr: испиши неактивне домене

en: list inactive networks
sr: испиши неактивне мреже

en: list inactive pools
sr: испиши неактивна складишта

en: list is not closed with ]
sr: списак није затворен са ]

en: list networks
sr: списак мрежа

en: list pools
sr: испиши складишта

en: list vols
sr: испиши дискове

en: live migration
sr: пресељење уживо

en: lxcChild() passed invalid vm definition
sr: lxcChild() је проследио неисправну vm дефиницију

en: malformed capacity element
sr: лош елемент капацитета

en: malformed char device string
sr: лоше обликована ниска знаковног уређаја

en: malformed group element
sr: лош елемент група

en: malformed octal mode
sr: лош октални режим

en: malformed owner element
sr: лош елемент власник

en: malformed uuid element
sr: лоше обликован uuid елемент

en: malformed volume extent length value
sr: лоша вредност дужине опсега диска

en: malformed volume extent size value
sr: лоша вредност величине опсега диска

en: migrate domain to another host
sr: пресели домен на другог домаћина

en: migration URI, usually can be omitted
sr: УРИ селидбе, обично се може изоставити

en: mismatched header magic
sr: неслагање магије заглавља

en: missing "
sr: недостаје "

en: missing backend for pool type %1$d
sr: недостаје зачеље за врсту складишта %1$d

en: missing capacity element
sr: недостаје елемент капацитета

en: missing devices information
sr: недостају подаци о уређајима

en: missing devices information for %1$s
sr: недостају подаци о уређајима за %1$s

en: missing domain type attribute
sr: недостаје особина типа домена

en: missing input device type
sr: недостаје врста уређаја за унос

en: missing kernel information
sr: недостају подаци о језгру

en: missing operating system information
sr: недостају подаци о оперативном систему

en: missing operating system information for %1$s
sr: недостају подаци о оперативном систему за %1$s

en: missing root device information
sr: недостају подаци о коренском уређају

en: missing root device information in %1$s
sr: недостају подаци о коренском уређају %1$s

en: missing root element
sr: недостаје root елемент

en: missing source device
sr: недостаје уређај извора

en: missing source host
sr: недостаје домаћин извора

en: missing source information for device
sr: недостају изворни подаци за уређај

en: missing source information for device %1$s
sr: недостају изворни подаци за уређај %1$s

en: missing source path
sr: недостаје путања извора

en: missing target information for device
sr: недостају циљни подаци за уређај

en: missing target information for device %1$s
sr: недостају циљни подаци за уређај %1$s

en: mode of device reading and writing
sr: режим читања и уписивања уређаја

en: name of the inactive domain
sr: име неактивног домена

en: name of the pool
sr: име складишта

en: name of the volume
sr: име диска

en: negotiated SSF %1$d was not strong enough
sr: преговарани SSF %1$d није био довољно јак

en: negotiation SSF %1$d was not strong enough
sr: преговарање SSF %1$d није било довољно јако

en: network %1$s exists already
sr: мрежа %1$s већ постоји

en: network information in XML
sr: подаци о мрежи у XML-у

en: network interface type
sr: врста мрежне спреге

en: network is already active
sr: мрежа је већ активна

en: network name
sr: име мреже

en: network name or uuid
sr: име мреже или uuid

en: network uuid
sr: uuid мреже

en: no autostart
sr: без самопокретања

en: no client username was found
sr: није пронађено корисничко име клијента

en: no config file for %1$s
sr: не постоји датотека подешавања за %1$s

en: no domain with matching id %1$d
sr: нема домена који се поклапа са id %1$d

en: no domain with matching uuid
sr: не постоји домен који се подудара са uuid

en: no domain with matching uuid '%1$s'
sr: нема домена који се подудара са uuid „%1$s“

en: no large enough free extent
sr: нема довољно великог слободног опсега

en: no limit
sr: без ограничења

en: no state
sr: нема стања

en: no valid connection
sr: нема исправне везе

en: node information
sr: подаци о чвору

en: nparams too large
sr: nparams превелики

en: number
sr: број

en: number of virtual CPUs
sr: број виртуелних CPU-а

en: offline
sr: ван употребе

en: operation failed
sr: неуспела радња

en: operation failed: %1$s
sr: неуспела радња: %1$s

en: operation forbidden for read only access
sr: радња је забрањена за приступ само читања

en: out of memory
sr: нестало меморије

en: parser error
sr: грешка у рашчлањивању

en: paused
sr: паузирано

en: pool has no config file
sr: складиште нема датотеку подешавања

en: pool information in XML
sr: подаци о складишту у XML-у

en: pool name
sr: име складишта

en: pool name or uuid
sr: име складишта или uuid

en: print help
sr: штампај помоћ

en: print the hypervisor canonical URI
sr: испиши канонски УРИ хипервизора

en: print the hypervisor hostname
sr: испиши име домаћина хипервизора

en: ps2 bus does not support %1$s input device
sr: ps2 магистрала не подржава %1$s уређај за унос

en: quit this interactive terminal
sr: напусти овај интерактивни терминал

en: read-only connection
sr: веза само за читање

en: reboot a domain
sr: поново покрени домен

en: refresh a pool
sr: ажурирај складиште

en: remote_open: for 'ext' transport, command is required
sr: remote_open: за „ext“ пренос, потребна је команда

en: requested authentication type %1$s rejected
sr: захтевана врста аутентификације %1$s је одбијена

en: requested vcpus is greater than max allowable vcpus for the domain: %1$d > %2$d
sr: захтевани vcpus је већи него максимални дозвољени vcpus за домен: %1$d > %2$d

en: restore a domain from a saved state in a file
sr: врати домен из сачуваног стања у датотеци

en: resume a domain
sr: настави домен

en: resume operation failed
sr: неуспео наставак операције

en: returned buffer is not same size as requested
sr: враћени бафер није исте величине као захтевани

en: running
sr: покренуто

en: sasl start reply data too long %1$d
sr: подаци одговора sasl покретања предуги %1$d

en: sasl step reply data too long %1$d
sr: Подаци одговора sasl корака предуги %1$d

en: save a domain state to a file
sr: сачувај стање домена у датотеку

en: script used to bridge network interface
sr: скрипта употребљена за премошћавање мрежне спреге

en: show version
sr: прикажи верзију

en: show/set scheduler parameters
sr: прикажи/подеси параметре планера

en: shut off
sr: заустављено

en: size > maximum buffer size
sr: величина > максималне величине бафера

en: source device for underlying storage
sr: изворни уређај подвученог складишта

en: source of network interface
sr: извор мрежне спреге

en: source path for underlying storage
sr: путања до извора подвученог складишта

en: source-host for underlying storage
sr: домаћин извора подвученог складишта

en: start a (previously defined) inactive domain
sr: покрени (претходно дефинисан) неактивни домен

en: start a (previously defined) inactive network
sr: покрени (претходно дефинисану) неактивну мрежу

en: start a (previously defined) inactive pool
sr: покрени (претходно дефинисано) неактивно складиште

en: storage pool does not support vol deletion
sr: складиште не подржава брисање диска

en: storage pool does not support volume creation
sr: складиште не подржава прављење диска

en: storage pool information
sr: подаци о складишту

en: storage pool is not active
sr: складиште није активно

en: storage vol already exists
sr: диск складиштења већ постоји

en: storage vol information
sr: подаци о диску складиштења

en: string
sr: ниска

en: subdriver of disk device
sr: управљачки подпрограм уређаја диска

en: suspend a domain
sr: обустави домен

en: system call error
sr: грешка у системском позиву

en: target device type
sr: врста циљног уређаја

en: target for underlying storage
sr: мета подвученог складишта

en: target network name
sr: име циљне мреже

en: target of disk device
sr: циљ уређаја диска

en: testOpen: supply a path or use test:///default
sr: testOpen: наведите путању или користите test:///default

en: the state to restore
sr: стање за повраћај

en: this domain exists already
sr: овај домен већ постоји

en: this network exists already
sr: ова мрежа већ постоји

en: too many NUMA cells: %1$d > %2$d
sr: превише NUMA ћелија: %1$d > %2$d

en: too many drivers registered
sr: регистровано је превише управљачких програма

en: too many drivers registered in %1$s
sr: регистровано је превише управљачких програма у %1$s

en: transport methods unix, ssh and ext are not supported under Windows
sr: Windows не подржава unix, ssh i ext начине преноса

en: tty console
sr: tty конзола

en: type of the pool
sr: врста складишта

en: unable to generate uuid
sr: не могу да генеришем uuid

en: undefine an inactive pool
sr: укини дефиницију неактивног складишта

en: unexpected data '%1$s'
sr: неочекивани подаци „%1$s“

en: unexpected domain type %1$d
sr: неочекивана врста домена %1$d

en: unexpected pool type
sr: неочекивана врста складишта

en: unknown OS type
sr: непозната врста ОС-а

en: unknown OS type %1$s
sr: непозната врста ОС-а %1$s

en: unknown auth type '%1$s'
sr: непозната врста ауторизације %1$s

en: unknown authentication type %1$s
sr: непозната врста аутентификације %1$s

en: unknown command: '%1$s'
sr: неочекивана наредба: „%1$s“

en: unknown host
sr: непознат домаћин

en: unknown host %1$s
sr: непознат домаћин %1$s

en: unknown procedure: %1$d
sr: непозната процедура: %1$d

en: unknown storage vol type %1$d
sr: непозната врста %1$d диска за складиштење

en: unknown type '%1$s'
sr: непозната врста „%1$s“

en: unsupported authentication type %1$d
sr: неподржана врста аутентификације %1$d

en: unsupported input bus %1$s
sr: магистрала за унос %1$s није подржана

en: unsupported option '-%1$c'. See --help.
sr: неподржана опција „-%1$c“. Погледајте --help.

en: unterminated number
sr: недовршен број

en: unterminated string
sr: недовршена ниска

en: vCPU count exceeds maximum: %1$d > %2$d
sr: vCPU бројач је прешао свој максимум: %1$d > %2$d

en: vCPU map buffer length exceeds maximum: %1$d > %2$d
sr: vCPU бафер дужине мапе је прешао свој максимум: %1$d > %2$d

en: vcpu number
sr: vcpu број

en: version mismatch (actual %1$x, expected %2$x)
sr: неусаглашеност верзије (добијено %1$x, очекивано %2$x)

en: vnc display
sr: vnc приказ

en: vol information in XML
sr: подаци о диску у XML-у

en: vol name, key or path
sr: име, кључ или путања диска

en: warning
sr: упозорење

en: weight for XEN_CREDIT
sr: тежина за XEN_CREDIT

en: where to dump the core
sr: где избацити срж

en: where to save the data
sr: где сачувати податке

en: xen bus does not support %1$s input device
sr: xen магистрала не подржава %1$s уређај за унос
