libvirt 6.0.0 - en to nb translation catalogue (119 entries)

en: 
      DESCRIPTION
nb: 
      BESKRIVELSE

en: 
      OPTIONS
nb: 
      VALG

en: 
    (Time: %1$.3f ms)
nb: 
    (Tid: %1$.3f ms)

en:   NAME
nb:   NAVN

en: --%1$s <number>
nb:   %1$s <nummer>

en: --%1$s <string>
nb: --%1$s <streng>

en: CPU frequency:
nb: CPU-frekvens:

en: CPU model:
nb: CPU-modell:

en: CPU time:
nb: CPU-tid:

en: CPU(s):
nb: CPU(er):

en: Create a domain.
nb: Opprett et domene.

en: Create a network.
nb: Opprett et nettverk.

en: Define a domain.
nb: Definer et domene.

en: Domain is already active
nb: Domenet er allerede aktivt

en: Domain is already running
nb: Domenet kjører allerede

en: Domain not found
nb: Domene ikke funnet

en: Domain not found: %1$s
nb: Domene ikke funnet: %1$s

en: Failed to create domain from %1$s
nb: Kunne ikke opprette domenet fra %1$s

en: Failed to define domain from %1$s
nb: Kunne ikke definere domenet fra %1$s

en: Failed to list active domains
nb: Kunne ikke vise aktive domener

en: Failed to list active networks
nb: Kunne ikke vise aktive nettverk

en: Failed to list inactive domains
nb: Kunne ikke vise inaktive domener

en: Failed to list inactive networks
nb: Kunne ikke vise inaktive nettverk

en: Failed to start network %1$s
nb: Kunne ikke starte nettverket %1$s

en: GET operation failed
nb: GET-operasjon feilet

en: GET operation failed: %1$s
nb: GET-operasjon feilet: %1$s

en: GNUTLS call error
nb: feil i GNUTLS-kall

en: Max memory:
nb: Maksimum minne:

en: Name
nb: Navn

en: Name:
nb: Navn:

en: Network %1$s started
nb: Nettverket %1$s er startet

en: Network not found
nb: Nettverk ikke funnet

en: Network not found: %1$s
nb: Nettverk ikke funnet: %1$s

en: No error message provided
nb: Ingen feilmelding gitt

en: OS Type:
nb: OS-type:

en: POST operation failed
nb: POST-operasjon feilet

en: POST operation failed: %1$s
nb: POST-operasjon feilet: %1$s

en: RPC error
nb: RPC-feil

en: Returns list of domains.
nb: Returner liste av domener.

en: Returns list of networks.
nb: Returner liste av nettverk.

en: Start a network.
nb: Start et nettverk.

en: State
nb: Tilstand

en: State:
nb: Tilstand:

en: Type:  'help' for help with commands
           'quit' to quit
nb: Skriv: 'help' for hjelp med kommandoer
           'quit' for å avslutte

en: Used memory:
nb: Brukt minne:

en: active
nb: aktiv

en: change number of virtual CPUs
nb: endre antall virtuelle CPUer

en: command '%1$s' doesn't support option --%2$s
nb: kommando '%1$s' støtter ikke opsjonen --%2$s

en: command '%1$s' requires <%2$s> option
nb: kommando '%1$s' krever <%2$s>-opsjonen

en: convert a domain id or UUID to domain name
nb: konverter et domene-id eller -uuid til domenenavn

en: convert a domain name or UUID to domain id
nb: konverter et domenenavn eller -UUID til domene-id

en: convert a domain name or id to domain UUID
nb: konverter et domenenavn eller -id til domene-UUID

en: convert a network UUID to network name
nb: konverter et nettverks-UUID til nettverksnavn

en: convert a network name to network UUID
nb: konverter et nettverksnavn til nettverks-UUID

en: create a domain from an XML file
nb: opprett et domene fra en XML-fil

en: create a network from an XML file
nb: opprett et nettverk fra en XML-fil

en: define (but don't start) a domain from an XML file
nb: definer (men ikke start) et domene fra en XML-fil

en: domain %1$s exists already
nb: domenet %1$s eksisterer allerede

en: domain id or name
nb: domene-id eller -navn

en: domain id or uuid
nb: domene-id eller -uuid

en: domain information
nb: domeneinformasjon

en: domain information in XML
nb: domeneinformasjon i XML

en: domain name or uuid
nb: domenenavn eller uuid

en: domain name, id or uuid
nb: domenenavn, id eller uuid

en: domain state
nb: domenetilstand

en: error
nb: feil

en: expecting a name
nb: forventer et navn

en: expecting a value
nb: forventer en verdi

en: failed to open file
nb: kunne ikke åpne fil

en: failed to read configuration file
nb: feil ved lesing av konfigurasjonsfil

en: failed to read configuration file %1$s
nb: feil ved lesing av konfigurasjonsfil %1$s

en: failed to save content
nb: kunne ikke lagre innhold

en: failed to write configuration file
nb: kunne ikke skrive til konfigurasjonsfil

en: failed to write configuration file: %1$s
nb: kunne ikke skrive til konfigurasjonsfilen: %1$s

en: internal error
nb: intern feil

en: list domains
nb: vis domener

en: list inactive & active domains
nb: vis aktive og inaktive domener

en: list inactive & active networks
nb: vis aktive og inaktive nettverk

en: list inactive domains
nb: vis inaktive domener

en: list inactive networks
nb: vis inaktive nettverk

en: list networks
nb: vis nettverk

en: missing "
nb: mangler "

en: missing devices information
nb: mangler informasjon om enheter

en: missing devices information for %1$s
nb: mangler informasjon om enheter for %1$s

en: missing kernel information
nb: mangler kjerneinformasjon

en: missing operating system information
nb: mangler informasjon om operativsystem

en: missing operating system information for %1$s
nb: mangler informasjon om operativsystem for %1$s

en: missing source information for device
nb: mangler kildeinformasjon for enhet

en: missing source information for device %1$s
nb: mangler kildeinformasjon for enhet %1$s

en: network %1$s exists already
nb: nettverk %1$s eksisterer allerede

en: network name
nb: nettverksnavn

en: network name or uuid
nb: nettverksnavn eller uuid

en: network uuid
nb: nettverks-uuid

en: no state
nb: ingen tilstand

en: number of virtual CPUs
nb: antall virtuelle CPUer

en: operation failed
nb: operasjon feilet

en: operation failed: %1$s
nb: operasjon feilet: %1$s

en: out of memory
nb: slutt på minne

en: paused
nb: pauset

en: reboot a domain
nb: start et domene på nytt

en: resume a domain
nb: fortsett et domene

en: running
nb: kjører

en: save a domain state to a file
nb: lagre domenetilstanden til en fil

en: show version
nb: vis versjon

en: shut off
nb: slå av

en: system call error
nb: feil i systemkall

en: this domain exists already
nb: dette domenet eksisterer allerede

en: this network exists already
nb: dette nettverket eksisterer allerede

en: too many drivers registered
nb: for manger drivere er registrert

en: too many drivers registered in %1$s
nb: for mange drivere er registrert i %1$s

en: unknown OS type
nb: ukjent OS-type

en: unknown OS type %1$s
nb: ukjent OS-type %1$s

en: unknown command: '%1$s'
nb: ukjent kommando: '%1$s'

en: unknown host
nb: ukjent vert

en: unknown host %1$s
nb: ukjent vert %1$s

en: unsupported option '-%1$c'. See --help.
nb: usupportert opsjon '%1$c'. Se --help.

en: vcpu number
nb: vcpu-nummer:

en: warning
nb: advarsel

en: where to save the data
nb: hvor data skal lagres
