libvirt 6.0.0 - en to sr translation catalogue (10914 entries)

en: 
      (specify help <command> for details about the command)
sr: 
      (наведите help <command> за детаље о наредби)

en: 
      (specify help <group> for details about the commands in the group)
sr: 
      (наведите help <group> за детаље о наредбама у групи)

en: 
      DESCRIPTION
sr: 
      ОПИС

en: 
      Default paths:
    
        Configuration file (unless overridden by -f):
          $XDG_CONFIG_HOME/libvirt/virtlockd.conf
    
        Sockets:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlockd-sock
    
        PID file:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlockd.pid
sr: 
      Подразумеване путање:
    
        Датотека поставки (изузев ако је потиснута са -f):
          $XDG_CONFIG_HOME/libvirt/virtlockd.conf
    
        Утичнице:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlockd-sock
    
        ПИД датотека:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlockd.pid

en: 
      Default paths:
    
        Configuration file (unless overridden by -f):
          $XDG_CONFIG_HOME/libvirt/virtlogd.conf
    
        Sockets:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlogd-sock
    
        PID file:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlogd.pid
sr: 
      Подразумеване путање:
    
        Датотека поставки (изузев ако је потиснута са -f):
          $XDG_CONFIG_HOME/libvirt/virtlogd.conf
    
        Утичнице:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlogd-sock
    
        ПИД датотека:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlogd.pid

en: 
      Default paths:
    
        Configuration file (unless overridden by -f):
          %1$s/libvirt/virtlockd.conf
    
        Sockets:
          %2$s/libvirt/virtlockd-sock
    
        PID file (unless overridden by -p):
          %3$s/virtlockd.pid
sr: 
      Подразумеване путање:
    
        Датотека поставки (изузев ако је потиснута са -f):
          %1$s/libvirt/virtlockd.conf
    
        Утичнице:
          %2$s/libvirt/virtlockd-sock
    
        ПИД датотека (изузев ако је потиснута са -p):
          %3$s/virtlockd.pid

en: 
      Default paths:
    
        Configuration file (unless overridden by -f):
          %1$s/libvirt/virtlogd.conf
    
        Sockets:
          %2$s/libvirt/virtlogd-sock
    
        PID file (unless overridden by -p):
          %3$s/virtlogd.pid
sr: 
      Подразумеване путање:
    
        Датотека поставки (изузев ако је потиснута са -f):
          %1$s/libvirt/virtlogd.conf
    
        Утичнице:
          %2$s/libvirt/virtlogd-sock
    
        ПИД датотека (изузев ако је потиснута са -p):
          %3$s/virtlogd.pid

en: 
      OPTIONS
sr: 
      МОГУЋНОСТИ

en: 
      SYNOPSIS
sr: 
      САЖЕТАК

en: 
    %1$s [options]... [<command_string>]
    %2$s [options]... <command> [args...]
    
      options:
        -c | --connect=URI      daemon admin connection URI
        -d | --debug=NUM        debug level [0-4]
        -h | --help             this help
        -l | --log=FILE         output logging to file
        -q | --quiet            quiet mode
        -v                      short version
        -V                      long version
             --version[=TYPE]   version, TYPE is short or long (default short)
      commands (non interactive mode):
sr: 
    %1$s [могућности]... [<command_string>]
    %2$s [могућности]... <command> [аргументи...]
    
      могућности:
        -c | --connect=УРИ      УРИ везе администратора позадинца
        -d | --debug=БРОЈ        ниво отклањања грешака [0-4]
        -h | --help             ова помоћ
        -l | --log=ДАТОТЕКА      излаз бележења у датотеку
        -q | --quiet            тихи режим
        -v                      кратко издање
        -V                      дуго издање
             --version[=ВРСТА]   издање, ВРСТА је кратко или дуго (подразумевано кратко)
      наредбе (неинтерактивни режим):

en: 
    %1$s [options]... [<command_string>]
    %2$s [options]... <command> [args...]
    
      options:
        -c | --connect=URI      hypervisor connection URI
        -d | --debug=NUM        debug level [0-4]
        -e | --escape <char>    set escape sequence for console
        -h | --help             this help
        -k | --keepalive-interval=NUM
                                keepalive interval in seconds, 0 for disable
        -K | --keepalive-count=NUM
                                number of possible missed keepalive messages
        -l | --log=FILE         output logging to file
        -q | --quiet            quiet mode
        -r | --readonly         connect readonly
        -t | --timing           print timing information
             --no-pkttyagent    suppress registration of pkttyagent
        -v                      short version
        -V                      long version
             --version[=TYPE]   version, TYPE is short or long (default short)
      commands (non interactive mode):
sr: 
    %1$s [могућности]... [<command_string>]
    %2$s [могућности]... <command> [аргументи...]
    
      могућности:
        -c | --connect=УРИ      УРИ везе хипервизора
        -d | --debug=БРОЈ       ниво отклањања грешака [0-4]
        -e | --escape <char>    постави низу прекида за конзолу
        -h | --help             ова помоћ
        -k | --keepalive-interval=БРОЈ
                                период одржавања везе у секундама, 0 за онемогућавање
        -K | --keepalive-count=БРОЈ
                                број могућих пропуштених порука одржавања везе
        -l | --log=ДАТОТЕКА     излаз бележења у датотеку
        -q | --quiet            тихи режим
        -r | --readonly         повежи се само за читање
        -t | --timing           испиши податке о времену
             --no-pkttyagent    потисни регистрацију „pkttyagent“-а
        -v                      кратко издање
        -V                      дуго издање
             --version[=ВРСТА]  издање, ВРСТА је кратко или дуго (подразумевано кратко)
      наредбе (неинтерактивни режим):

en: 
    (Time: %1$.3f ms)
sr: 
    (Време: %1$.3f мс)

en: 
    Domain '%1$s' dumped to %2$s
sr: 
    Домен „%1$s“ је избачен у %2$s

en: 
    Domain '%1$s' saved to %2$s
sr: 
    Домен „%1$s“ је сачуван у %2$s

en: 
    Domain '%1$s' state saved by libvirt
sr: 
    Либвирт је сачувао стање домена „%1$s“

en: 
    Usage:
      %1$s [option]
    
    Options:
      -h | --help            Display program help
      -V | --version         Display program version
      -c CMD                 Run CMD via shell
    
    libvirt login shell
sr: 
    Употреба:
      %1$s [могућност]
    
    Могућности:
      -h | --help            Прикажи помоћ програма
      -V | --version         Прикажи издање програма
      -c CMD                 Покрени CMD преко шкољке
    
    либвирт шкољка за пријаву

en: 
    Usage:
      %1$s [options]
    
    Options:
      -h | --help            Display program help:
      -v | --verbose         Verbose messages.
      -d | --daemon          Run as a daemon & write PID file.
      -t | --timeout <secs>  Exit after timeout period.
      -f | --config <file>   Configuration file.
      -V | --version         Display version information.
      -p | --pid-file <file> Change name of PID file.
    
    libvirt lock management daemon:
sr: 
    Употреба:
      %1$s [могућности]
    
    Могућности:
      -h | --help            Прикажи помоћ програма:
      -v | --verbose         Опширне поруке.
      -d | --daemon          Покрени као позадинца и запиши ПИД датотеку.
      -t | --timeout <secs>  Изађи након временског рока.
      -f | --config <file>   Датотека поставки.
      -V | --version         Прикажи податке о издању.
      -p | --pid-file <file> Промени назив ПИД датотеке.
    
    либвирт позадинац за управљање закључавањем:

en: 
    Usage:
      %1$s [options]
    
    Options:
      -h | --help            Display program help:
      -v | --verbose         Verbose messages.
      -d | --daemon          Run as a daemon & write PID file.
      -t | --timeout <secs>  Exit after timeout period.
      -f | --config <file>   Configuration file.
      -V | --version         Display version information.
      -p | --pid-file <file> Change name of PID file.
    
    libvirt log management daemon:
sr: 
    Употреба:
      %1$s [могућности]
    
    Могућности:
      -h | --help            Прикажи помоћ програма:
      -v | --verbose         Опширне поруке.
      -d | --daemon          Покрени као позадинца и запиши ПИД датотеку.
      -t | --timeout <secs>  Изађи након временског рока.
      -f | --config <file>   Датотека поставки.
      -V | --version         Прикажи податке о издању.
      -p | --pid-file <file> Промени назив ПИД датотеке.
    
    либвирт позадинац за управљање дневницима:

en: 
    Usage:
    %1$s hostname port
    
    Hostname should be in one of the following forms:
    
      qemu:system/$domname		for domains under qemu:///system
      qemu:session/$domname		for domains under qemu:///session
      qemu/$domname			tries looking up $domname under system followed by session URI
sr: 
    Употреба:
    %1$s назив домаћина порт
    
    Назив домаћина треба бити у једном од следећих облика:
    
      qemu:system/$domname		за домене под qemu:///system
      qemu:session/$domname		за домене под qemu:///session
      qemu/$domname			покушава да потражи $domname под системском па под сесијском адресом (URI)

en: 
    syntax: %1$s [OPTIONS] [HVTYPE]
    
     Hypervisor types:
    
       - qemu
       - lxc
       - bhyve
       - ch
    
     Options:
       -h, --help     Display command line help
       -v, --version  Display command version
       -q, --quiet    Don't display progress information
sr: 
    синтакса: %1$s [МОГУЋНОСТИ] [ВРСТА_ХИПЕРВИЗОРА]
    
     Врсте хипервизора:
    
       - qemu
       - lxc
       - bhyve
       - ch
    
     Могућности:
       -h, --help     Прикажи помоћ за командну линију
       -v, --version  Прикажи издање наредбе
       -q, --quiet    Не приказуј податке о напретку

en:     Bandwidth limit: %1$llu bytes/s (%2$-.3lf %3$s/s)
sr:     Ограничење појасне ширине: %1$llu бајтова/с (%2$-.3lf %3$s/с)

en:   NAME
sr:   НАЗИВ

en:  %1$s (help keyword '%2$s')
sr:  %1$s (кључна реч помоћи „%2$s“)

en:  %1$s (help keyword '%2$s'):
sr:  %1$s (кључна реч помоћи „%2$s“):

en:  Hypervisors:
sr:  Хипервизори:

en:  Miscellaneous:
sr:  Разно:

en:  Networking:
sr:  Мрежа:

en:  Storage:
sr:  Складиште:

en:  type=%1$s
     bandwidth=%2$lu
     cur=%3$llu
     end=%4$llu
sr:  врста=%1$s
     пропусни опсег=%2$lu
     тренутно=%3$llu
     крај=%4$llu

en: !!! SSH HOST KEY VERIFICATION FAILED !!!: Identity of host '%1$s:%2$d' differs from stored identity. Please verify the new host key '%3$s' to avoid possible man in the middle attack. The key is stored in '%4$s'.
sr: !!! ПРОВЕРА SSH КЉУЧА ДОМАЋИНА НИЈЕ УСПЕЛА !!!: Идентитет домаћина „%1$s:%2$d“ се разликује од сачуваног идентитета. Потврдите нови кључ домаћина „%3$s“ како бисте избегли могући напад „човек у средини“. Кључ је сачуван у „%4$s“.

en: $%1$s value should be between 0 and %2$d
sr: Вредност $%1$s треба да буде између 0 и %2$d

en: %1$s %2$s '%3$s' has an unsupported type '%4$s'
sr: %1$s %2$s „%3$s“ има неподржану врсту „%4$s“

en: %1$s %2$s '%3$s' has unsupported type '%4$s', expecting '%5$s' or '%6$s'
sr: %1$s %2$s „%3$s“ има неподржану врсту „%4$s“, очекује се „%5$s“ или „%6$s“

en: %1$s (on destination side) does not support the --migration option needed for migration with shared storage
sr: %1$s (на одредишној страни) не подржава могућност --migration потребну за миграцију са дељеним складиштем

en: %1$s (out of %2$d)
sr: %1$s (од %2$d)

en: %1$s can't be empty
sr: %1$s не може бити празно

en: %1$s cannot be set higher than %2$s
sr: %1$s не може бити постављено више од %2$s

en: %1$s cannot parse GID '%2$s'
sr: %1$s не може да распозна ГИД „%2$s“

en: %1$s cannot parse UID '%2$s'
sr: %1$s не може да распозна УИД „%2$s“

en: %1$s disk is not supported with this QEMU binary
sr: %1$s диск није подржан са овим извршним бинарном датотеком Кемуа

en: %1$s does not support file storage
sr: %1$s не подржава складиште датотека

en: %1$s does not support passing a passphrase using a file descriptor
sr: %1$s не подржава прослеђивање лозинке коришћењем описника датотеке

en: %1$s does not support passing passphrase via file descriptor
sr: %1$s не подржава прослеђивање лозинке преко описника датотеке

en: %1$s expects UID and GID parameters
sr: %1$s очекује UID и GID параметре

en: %1$s family specified for non-IPv4 address '%2$s' in network '%3$s'
sr: %1$s породица је наведена за не-ИПв4 адресу „%2$s“ у мрежи „%3$s“

en: %1$s forwarding requested, but no IP address provided for network '%2$s'
sr: %1$s прослеђивање је затражено, али није достављена ИП адреса за мрежу „%2$s“

en: %1$s graphics are not supported with this QEMU
sr: %1$s графика није подржана са овим Кемуом

en: %1$s harddisk '%2$s' has unsupported cache mode '%3$s'
sr: %1$s тврди диск „%2$s“ има неподржан режим кеширања „%3$s“

en: %1$s has illegal value %2$s
sr: %1$s има недозвољену вредност %2$s

en: %1$s has unexpected '*' before last line
sr: %1$s има неочекивану звездицу „*“ пре последњег реда

en: %1$s in %2$s must be NULL
sr: %1$s у %2$s мора бити NULL

en: %1$s in %2$s must be greater than zero
sr: %1$s у %2$s мора бити веће од нуле

en: %1$s in %2$s must be zero
sr: %1$s у %2$s мора бити нула

en: %1$s in %2$s must be zero or greater
sr: %1$s у %2$s мора бити нула или веће

en: %1$s in %2$s must not be NULL
sr: %1$s у %2$s не сме бити NULL

en: %1$s in %2$s must not be zero
sr: %1$s у %2$s не сме бити нула

en: %1$s is missing 'type' property
sr: У %1$s недостаје својство „type“

en: %1$s is not an executable
sr: %1$s није извршна датотека

en: %1$s is not supported by this QEMU binary
sr: %1$s није подржан овом бинарном датотеком Кему

en: %1$s length greater than maximum: %2$d > %3$d
sr: %1$s дужина је већа од максималне: %2$d > %3$d

en: %1$s model of watchdog can go only on PCI bus
sr: %1$s модел чувара-куће може бити само на PCI сабирници

en: %1$s model of watchdog cannot be used with this machine type
sr: %1$s модел чувара-куће не може се користити са овом врстом машине

en: %1$s model of watchdog does not support configuring the address
sr: %1$s модел чувара-куће не подржава подешавање адресе

en: %1$s model of watchdog is allowed for s390 and s390x only
sr: %1$s модел чувара-куће је дозвољен само за s390 и s390x

en: %1$s model of watchdog is only part of q35 machine
sr: %1$s модел чувара-куће је само део q35 машине

en: %1$s model of watchdog is part of the machine and cannot have any address set.
sr: %1$s модел чувара-куће је део машине и не може имати постављену адресу.

en: %1$s model of watchdog is virtual and cannot go on any bus.
sr: %1$s модел чувара-куће је виртуелан и не може бити на било којој сабирници.

en: %1$s module is not loaded,
sr: %1$s модул није учитан,

en: %1$s namespace is not available
sr: %1$s именски простор није доступан

en: %1$s not found in %2$s
sr: %1$s није пронађен у %2$s

en: %1$s not implemented on Win32
sr: %1$s није израђено на Win32

en: %1$s not matched against 'allowed_users' in %2$s
sr: %1$s се не поклапа са „allowed_users“ у %2$s

en: %1$s not parseable
sr: %1$s се не може рашчланити

en: %1$s not supported in this QEMU binary
sr: %1$s није подржан у овом бинарном објекту Кему

en: %1$s object has invalid dynamic type
sr: %1$s објекат има неисправну динамичку врсту

en: %1$s object is missing the required '%2$s' property
sr: %1$s објекту недостаје захтевано својство „%2$s“

en: %1$s reply data was missing 'model'
sr: %1$s подацима одговора је недостајао „model“

en: %1$s reply data was missing 'name'
sr: %1$s подацима одговора је недостајао „name“

en: %1$s reply data was missing 'props'
sr: %1$s подацима одговора је недостајао „props“

en: %1$s rule with port specification requires protocol specification with protocol to be either one of tcp(6), udp(17), dccp(33), or sctp(132)
sr: %1$s правило са навођењем прикључка захтева навођење протокола где протокол мора бити један од tcp(6), udp(17), dccp(33) или sctp(132)

en: %1$s uri uuid action
sr: %1$s uri uuid радња

en: %1$s with index %2$d is configured for a NUMA node (%3$d) not present in the domain's <cpu><numa> array (%4$zu)
sr: %1$s са индексом %2$d је подешен за NUMA чвор (%3$d) који није присутан у <cpu><numa> низу домена (%4$zu)

en: %1$s: %2$s: unsupported auth %3$s
sr: %1$s: %2$s: неподржана потврда идентитета %3$s

en: %1$s: '%2$s' does not exist
sr: %1$s: „%2$s“ не постоји

en: %1$s: Address '%2$s' in route definition is not a network address
sr: %1$s: Адреса „%2$s“ у дефиницији руте није мрежна адреса

en: %1$s: Bad gateway address '%2$s' in route definition
sr: %1$s: Лоша адреса мрежног пролаза „%2$s“ у дефиницији руте

en: %1$s: Bad netmask address '%2$s' in route definition
sr: %1$s: Лоша адреса мрежне маске „%2$s“ у дефиницији руте

en: %1$s: Bad network address '%2$s' in route definition
sr: %1$s: Лоша мрежна адреса „%2$s“ у дефиницији руте

en: %1$s: Cannot request read and write flags together
sr: %1$s: Не могу се истовремено захтевати заставице за читање и писање

en: %1$s: Error converting address '%2$s' with netmask '%3$s' to network-address in route definition
sr: %1$s: Грешка при претварању адресе „%2$s“ са мрежном маском „%3$s“ у мрежну адресу у дефиницији руте

en: %1$s: Error converting address '%2$s' with prefix %3$u to network-address in route definition
sr: %1$s: Грешка при претварању адресе „%2$s“ са префиксом %3$u у мрежну адресу у дефиницији руте

en: %1$s: Failed to open the event monitor FIFO(%2$s) read end!
sr: %1$s: Није успело отварање краја за читање FIFO-а монитора догађаја (%2$s)!

en: %1$s: Failed to parse and process events
sr: %1$s: Неуспешно тумачење и обрада догађаја

en: %1$s: Failed to process JSON event doc: %2$s
sr: %1$s: Неуспешна обрада JSON документа догађаја: %2$s

en: %1$s: Failed to read ch events!: %2$s
sr: %1$s: Неуспешно читање ch догађаја!: %2$s

en: %1$s: File '%2$s' is too large
sr: %1$s: Датотека „%2$s“ је превелика

en: %1$s: IPv4 family specified for non-IPv4 address '%2$s' in route definition
sr: %1$s: ИПв4 породица је наведена за не-ИПв4 адресу „%2$s“ у дефиницији руте

en: %1$s: IPv4 family specified for non-IPv4 gateway '%2$s' in route definition
sr: %1$s: ИПв4 породица је наведена за не-ИПв4 мрежни пролаз „%2$s“ у дефиницији руте

en: %1$s: Invalid JSON event doc: %2$s
sr: %1$s: Неисправан JSON документ догађаја: %2$s

en: %1$s: Invalid netmask '%2$s' for address '%3$s' (both must be IPv4)
sr: %1$s: Неисправна мрежна маска „%2$s“ за адресу „%3$s“ (обе морају бити ИПв4)

en: %1$s: Invalid prefix %2$u specified in route definition, must be 0 - 128
sr: %1$s: Неисправан префикс %2$u је наведен у дефиницији руте, мора бити 0 - 128

en: %1$s: Invalid prefix %2$u specified in route definition, must be 0 - 32
sr: %1$s: Неисправан префикс %2$u је наведен у дефиницији руте, мора бити 0 - 32

en: %1$s: Missing required gateway attribute in route definition
sr: %1$s: Недостаје обавезна особина мрежног пролаза у дефиницији руте

en: %1$s: No family specified for non-IPv4 address '%2$s' in route definition
sr: %1$s: Није наведена породица за не-ИПв4 адресу „%2$s“ у дефиницији руте

en: %1$s: No family specified for non-IPv4 gateway '%2$s' in route definition
sr: %1$s: Није наведена породица за не-ИПв4 мрежни пролаз „%2$s“ у дефиницији руте

en: %1$s: Route definition cannot have both a prefix and a netmask
sr: %1$s: Дефиниција руте не може имати и префикс и мрежну маску

en: %1$s: Specifying netmask invalid for IPv6 address '%2$s' in route definition
sr: %1$s: Навођење мрежне маске је неисправно за IPv6 адресу „%2$s“ у дефиницији руте

en: %1$s: Starting external device: %2$s
    %3$s
sr: %1$s: Покрећем спољни уређај: %2$s
    %3$s

en: %1$s: Unrecognized family '%2$s' in route definition
sr: %1$s: Непрепозната породица „%2$s“ у дефиницији руте

en: %1$s: cannot connect to '%2$s': %3$s
sr: %1$s: не могу да се повежем на „%2$s“: %3$s

en: %1$s: cannot parse URI transport '%2$s': %3$s
sr: %1$s: не могу да обрадим URI транспорт „%2$s“: %3$s

en: %1$s: could not proxy traffic: %2$s
sr: %1$s: не могу да проследим саобраћај: %2$s

en: %1$s: error: %2$s%3$c
sr: %1$s: грешка: %2$s%3$c

en: %1$s: error: %2$s. Check /var/log/messages or run without --daemon for more info.
sr: %1$s: грешка: %2$s. Проверите /var/log/messages или покрените без --daemon за више података.

en: %1$s: error: unable to determine if daemon is running: %2$s
sr: %1$s: грешка: не могу да утврдим да ли је позадинац покренут: %2$s

en: %1$s: event '%2$s' for node device %3$s
sr: %1$s: догађај „%2$s“ за чворни уређај %3$s

en: %1$s: event '%2$s' for secret %3$s
sr: %1$s: догађај „%2$s“ за тајну %3$s

en: %1$s: event '%2$s' for storage pool %3$s
sr: %1$s: догађај „%2$s“ за складишни базен %3$s

en: %1$s: event 'lifecycle' for network %2$s: %3$s
sr: %1$s: догађај „lifecycle“ за мрежу %2$s: %3$s

en: %1$s: event 'lifecycle' for node device %2$s: %3$s
sr: %1$s: догађај „lifecycle“ за чворни уређај %2$s: %3$s

en: %1$s: event 'lifecycle' for secret %2$s: %3$s
sr: %1$s: догађај „lifecycle“ за тајну %2$s: %3$s

en: %1$s: event 'lifecycle' for storage pool %2$s: %3$s
sr: %1$s: догађај „lifecycle“ за складишни базен %2$s: %3$s

en: %1$s: event 'metadata-change' for network %2$s: type %3$s, uri %4$s
sr: %1$s: догађај „metadata-change“ за мрежу %2$s: врста %3$s, адреса %4$s

en: %1$s: expected a bool for '%2$s' parameter
sr: %1$s: очекиван је логички тип за параметар „%2$s“

en: %1$s: expected a signed integer for '%2$s' parameter
sr: %1$s: очекиван је означени цео број за параметар „%2$s“

en: %1$s: expected a string for '%2$s' parameter
sr: %1$s: очекивана је ниска за параметар „%2$s“

en: %1$s: expected a string list for '%2$s' parameter
sr: %1$s: очекиван је списак ниски за параметар „%2$s“

en: %1$s: expected a string or string list for '%2$s' parameter
sr: %1$s: очекиван је низ или списак ниски за параметар „%2$s“

en: %1$s: expected an unsigned integer for '%2$s' parameter
sr: %1$s: очекиван је неозначени цео број за параметар „%2$s“

en: %1$s: failed to communicate with bridge helper: %2$s
sr: %1$s: комуникација са помоћником моста није успела: %2$s

en: %1$s: failed to generate UNIX socket path
sr: %1$s: није успело стварање путање UNIX прикључнице

en: %1$s: failed to read temporary file: %2$s
sr: %1$s: није успело читање привремене датотеке: %2$s

en: %1$s: failed to write log file: %2$s
sr: %1$s: неуспело уписивање датотеке дневника: %2$s

en: %1$s: failure with %2$s: %3$s
sr: %1$s: неуспех са %2$s: %3$s

en: %1$s: initialization failed
sr: %1$s: покретање није успело

en: %1$s: initialization failed
sr: %1$s: покретање није успело

en: %1$s: ipv6 family specified for non-IPv6 address '%2$s' in route definition
sr: %1$s: наведена је ИПв6 породица за не-ИПв6 адресу „%2$s“ у дефиницији руте

en: %1$s: ipv6 specified for non-IPv6 gateway address '%2$s' in route definition
sr: %1$s: наведен је ИПв6 за не-ИПв6 адресу мрежног пролаза „%2$s“ у дефиницији руте

en: %1$s: malformed fd %2$s
sr: %1$s: лоше обликован ОД %2$s

en: %1$s: migration_port_max: port must be between the minimal port %2$d and 65535
sr: %1$s: migration_port_max: порт мора бити између најмањег порта %2$d и 65535

en: %1$s: migration_port_min: port must be greater than 0
sr: %1$s: migration_port_min: порт мора бити већи од 0

en: %1$s: must be run as root
sr: %1$s: мора се покренути као root

en: %1$s: must not be run setuid root
sr: %1$s: не сме се покретати са setuid root

en: %1$s: passthrough input device has no source
sr: %1$s: уређај за унос који се пропушта нема извор

en: %1$s: remote_display_port_max: port must be between the minimal port and %2$d
sr: %1$s: remote_display_port_max: порт мора бити између најмањег порта и %2$d

en: %1$s: remote_display_port_min: min port must not be greater than max port
sr: %1$s: remote_display_port_min: најмањи порт не сме бити већи од највећег порта

en: %1$s: remote_display_port_min: port must be greater than or equal to %2$d
sr: %1$s: remote_display_port_min: порт мора бити већи или једнак %2$d

en: %1$s: remote_websocket_port_max: port must be between the minimal port and %2$d
sr: %1$s: remote_websocket_port_max: порт мора бити између најмањег порта и %2$d

en: %1$s: remote_websocket_port_min: min port must not be greater than max port
sr: %1$s: remote_websocket_port_min: најмањи порт не сме бити већи од највећег порта

en: %1$s: remote_websocket_port_min: port must be greater than or equal to %2$d
sr: %1$s: remote_websocket_port_min: порт мора бити већи или једнак %2$d

en: %1$s: temporary filename contains shell meta or other unacceptable characters (is $TMPDIR wrong?)
sr: %1$s: привремени назив датотеке садржи мета-знакове шкољке или друге неприхватљиве знакове (да ли је $TMPDIR погрешан?)

en: %1$s: too many command line arguments
sr: %1$s: превише аргумената линије наредби

en: %1$s: try --help for more details
sr: %1$s: покушајте „--help“ за више детаља

en: %1$s: try --help for more details
sr: %1$s: покушајте „--help“ за више детаља

en: %1$s: unexpected URI transport '%2$s'
sr: %1$s: неочекивани URI пренос „%2$s“

en: %1$s: unknown remote mode '%2$s'
sr: %1$s: непознат удаљени режим „%2$s“

en: %1$s: unsupported hypervisor name %2$s
sr: %1$s: неподржан назив хипервизора %2$s

en: %1$s: value for '%2$s' parameter must be 0 or 1
sr: %1$s: вредност за параметар „%2$s“ мора бити 0 или 1

en: %1$s: value for '%2$s' parameter must be in range %3$d:%4$d
sr: %1$s: вредност за параметар „%2$s“ мора бити у опсегу %3$d:%4$d

en: %1$s: value for '%2$s' parameter must be in range %3$lld:%4$lld
sr: %1$s: вредност за параметар „%2$s“ мора бити у опсегу %3$lld:%4$lld

en: %1$s: value for '%2$s' parameter must be in range %3$zd:%4$zd
sr: %1$s: вредност за параметар „%2$s“ мора бити у опсегу %3$zd:%4$zd

en: %1$s: value for '%2$s' parameter must be in range 0:%3$u
sr: %1$s: вредност за параметар „%2$s“ мора бити у опсегу 0:%3$u

en: %1$s: value for '%2$s' parameter must be in range 0:%3$zu
sr: %1$s: вредност за параметар „%2$s“ мора бити у опсегу 0:%3$zu

en: %1$s: warning: %2$s%3$c
sr: %1$s: упозорење: %2$s%3$c

en: %1$s_DEBUG not set with a valid numeric value
sr: %1$s_DEBUG није постављен са исправном бројчаном вредношћу

en: '%1$s'
sr: „%1$s“

en: '%1$s' 'index' value '%2$s' malformed
sr: „%1$s“ вредност „index“ „%2$s“ је лоше обликована

en: '%1$s' D-Bus address is not handled
sr: „%1$s“ D-Bus адреса није обрађена

en: '%1$s' architecture is not supported by CPU driver
sr: „%1$s“ архитектура није подржана од стране управљачког програма процесора

en: '%1$s' attributes '%2$s' must not overlap
sr: „%1$s“ особине „%2$s“ се не смеју преклапати

en: '%1$s' controller cannot be hot plugged.
sr: „%1$s“ управљач се не може прикључити у ходу.

en: '%1$s' controller cannot be hot unplugged.
sr: „%1$s“ управљач се не може ископчати у току рада.

en: '%1$s' controller only supports up to '%2$u' ports
sr: „%1$s“ управљач подржава само до „%2$u“ прикључака

en: '%1$s' denied access
sr: „%1$s“ је забранио приступ

en: '%1$s' does not exist
sr: '%1$s' не постоји

en: '%1$s' hyperv feature requires '%2$s' feature
sr: Хипер-В функција '%1$s' захтева функцију '%2$s'

en: '%1$s' hyperv feature requires '%2$s' timer
sr: Хипер-В функција '%1$s' захтева одбројавач '%2$s'

en: '%1$s' is currently not supported by the qemu encryption engine
sr: Кему погон за шифровање тренутно не подржава '%1$s'

en: '%1$s' is not a VF device
sr: '%1$s' није VF уређај

en: '%1$s' is not a known interface
sr: '%1$s' није позната спрега

en: '%1$s' is not a suitable bridge helper
sr: '%1$s' није одговарајући помоћник моста

en: '%1$s' is not a suitable dbus-daemon
sr: '%1$s' није одговарајући dbus-позадинац

en: '%1$s' is not a suitable pr helper
sr: '%1$s' није одговарајући pr помоћник

en: '%1$s' is not a suitable qemu-rdp helper name
sr: '%1$s' није одговарајући назив qemu-rdp помоћника

en: '%1$s' is not supported in this QEMU binary
sr: '%1$s' није подржано у овој извршној датотеци Кемуа

en: '%1$s' launch security is not supported with this QEMU binary
sr: безбедност покретања '%1$s' није подржана у овој извршној датотеци Кемуа

en: '%1$s' missing
sr: '%1$s' недостаје

en: '%1$s' requires shared memory
sr: '%1$s' захтева дељену меморију

en: '%1$s' scheduler bitmap '%2$s' is empty
sr: Битмапа планера '%2$s' за '%1$s' је празна

en: '%1$s' starting from %2$llu has only %3$zd bytes available
sr: '%1$s' почевши од %2$llu има само %3$zd доступних бајтова

en: '%1$s' vanished unexpectedly
sr: '%1$s' је неочекивано нестао

en: '--copy-storage-synchronous-writes' requires one of '--copy-storage-all', '--copy-storage-inc'
sr: '--copy-storage-synchronous-writes' захтева једно од '--copy-storage-all', '--copy-storage-inc'

en: '--migrate-disks' requires one of '--copy-storage-all', '--copy-storage-inc'
sr: '--migrate-disks' захтева једно од '--copy-storage-all', '--copy-storage-inc'

en: '--migrate-disks-detect-zeroes' requires one of '--copy-storage-all', '--copy-storage-inc'
sr: '--migrate-disks-detect-zeroes' захтева једно од '--copy-storage-all', '--copy-storage-inc'

en: '--wipe-storage' requires '--storage <string>' or '--remove-all-storage'
sr: '--wipe-storage' захтева '--storage <string>' или '--remove-all-storage'

en: ':' not allowed in RBD source volume name '%1$s'
sr: ':' није дозвољено у називу изворног RBD тома '%1$s'

en: '<local>' element missing for 'udp' socket interface
sr: недостаје елемент '<local>' за 'udp' интерфејс прикључнице

en: 'adapter' name must be specified for scsi hostdev source
sr: назив 'adapter' мора бити наведен за извор scsi hostdev-а

en: 'address' is not supported for 'ramfb' video devices
sr: 'address' није подржано за 'ramfb' видео уређаје

en: 'address' must be specified for scsi hostdev source
sr: 'address' мора бити наведено за извор scsi hostdev-а

en: 'aes-key-wrap'/'dea-key-wrap' is not available on this architecture
sr: 'aes-key-wrap'/'dea-key-wrap' није доступно на овој архитектури

en: 'arch' element cannot be used inside 'cpu' element with 'match' attribute'
sr: елемент 'arch' се не може користити унутар елемента 'cpu' са особином 'match'

en: 'blob' support for virtio-gpu devices requires a memfd memory backend
sr: 'blob' подршка за virtio-gpu уређаје захтева memfd меморијску позадину

en: 'block' nvram backing device '%1$s' doesn't exist
sr: 'block' nvram основни уређај '%1$s' не постоји

en: 'cache' refers to a non-existent NUMA node cache
sr: 'cache' се односи на непостојећу кеш меморију NUMA чвора

en: 'cmd_per_lun' is only supported by virtio-scsi controller
sr: 'cmd_per_lun' је подржано само од стране virtio-scsi контролера

en: 'cow' storage format is not supported
sr: 'cow' формат складиштења није подржан

en: 'directory' storage format is not directly supported by QEMU, use 'dir' disk type instead
sr: 'directory' формат складиштења није директно подржан од стране КЕМУ-а, користите 'dir' врсту диска уместо тога

en: 'discard_no_unref' is not compatible with read-only disk
sr: 'discard_no_unref' није компатибилно са диском који је само за читање

en: 'discard_no_unref' is not supported by this QEMU binary
sr: 'discard_no_unref' не подржава ова Кему извршна датотека

en: 'discard_no_unref' only works with qcow2 disk format
sr: 'discard_no_unref' ради само са qcow2 форматом диска

en: 'disk' missing or not an array in reply of guest-get-fsinfo
sr: 'disk' недостаје или није низ у одговору guest-get-fsinfo-а

en: 'dpofua' option is available only for SCSI disks
sr: могућност „dpofua“ је доступна само за SCSI дискове

en: 'extended_l2' not supported with compat level %1$s
sr: „extended_l2“ није подржано са нивоом компатибилности %1$s

en: 'gluster' command line tool not found
sr: није пронађен алат линије наредби „gluster“

en: 'host-name' missing in guest-get-host-name reply
sr: недостаје „host-name“ у одговору guest-get-host-name

en: 'incremental' backup mode of disk '%1$s' requires setting 'incremental' field for disk or backup
sr: „incremental“ режим резервне копије диска „%1$s“ захтева постављање поља „incremental“ за диск или резервну копију

en: 'initiator' refers to a non-existent NUMA node
sr: „initiator“ се односи на непостојећи NUMA чвор

en: 'ioeventfd' is only supported by virtio-scsi and nvme controllers
sr: „ioeventfd“ је подржан само од стране virtio-scsi и nvme управљача

en: 'iothread' attribute only supported for virtio scsi controllers
sr: особина „iothread“ је подржана само за virtio scsi управљаче

en: 'iothread' is only supported for virtio-scsi controller
sr: „iothread“ је подржан само за virtio-scsi управљач

en: 'iscsiadm': failed new mode for target '%1$s' with status '%2$d'
sr: „iscsiadm“: нови режим за мету „%1$s“ није успео са стањем „%2$d“

en: 'legacy KVM' device assignment is no longer supported on this system
sr: додела „legacy KVM“ уређаја више није подржана на овом систему

en: 'logical-id' missing in reply of guest-get-vcpus
sr: недостаје „logical-id“ у одговору guest-get-vcpus

en: 'login-time' missing in reply of guest-get-users
sr: недостаје „login-time“ у одговору guest-get-users

en: 'manual' disk snapshot mode requires explicit quiescing (VIR_DOMAIN_SNAPSHOT_CREATE_QUIESCE is not supported)
sr: „manual“ режим снимка диска захтева изричито умиривање (VIR_DOMAIN_SNAPSHOT_CREATE_QUIESCE није подржано)

en: 'manual' memory snapshot mode not supported
sr: „manual“ режим снимка меморије није подржан

en: 'manual' snapshot mode is not supported by the test driver
sr: „manual“ режим снимка није подржан од стране пробног управљачког програма

en: 'max_sectors' is only supported by virtio-scsi controller
sr: „max_sectors“ подржава само virtio-scsi управљач

en: 'max_workers' must be greater than 0
sr: „max_workers“ мора бити веће од 0

en: 'mode' of Xen passthrough feature differs: source: '%1$s', destination: '%2$s'
sr: „mode“ Ксен passthrough функције се разликује: извор: „%1$s“, одредиште: „%2$s“

en: 'model' attribute in <hostdev> is only supported when type='%1$s'
sr: особина „model“ у <hostdev> је подржана само када је type='%1$s'

en: 'mountpoint' missing in reply of guest-get-fsinfo
sr: недостаје „mountpoint“ у одговору guest-get-fsinfo

en: 'name' missing in reply of guest-get-disks
sr: недостаје „name“ у одговору guest-get-disks

en: 'name' missing in reply of guest-get-fsinfo
sr: недостаје „name“ у одговору guest-get-fsinfo

en: 'netns' namespace source can only be used with sharenet
sr: извор „netns“ именског простора се може користити само уз sharenet

en: 'network' attribute is required for listen type 'network'
sr: особина „network“ је обавезна за врсту ослушкивања „network“

en: 'network' attribute is valid only for listen type 'network'
sr: особина „network“ је исправна само за врсту ослушкивања „network“

en: 'nfs' host must use TCP protocol
sr: „nfs“ домаћин мора користити TCP протокол

en: 'nfs' protocol requires the usage of exactly one host
sr: „nfs“ протокол захтева коришћење тачно једног домаћина

en: 'offset' missing in reply of guest-get-timezone
sr: недостаје „offset“ у одговору guest-get-timezone

en: 'online' missing in reply of guest-get-vcpus
sr: недостаје „online“ у одговору guest-get-vcpus

en: 'parent' for vHBA not specified, and cannot find one on this host
sr: није наведен „parent“ за vHBA, и не могу га пронаћи на овом домаћину

en: 'partition' missing in reply of guest-get-disks
sr: недостаје „partition“ у одговору guest-get-disks

en: 'pci-controller' missing
sr: недостаје „pci-controller“

en: 'peak' and 'burst' require 'average' attribute
sr: „peak“ и „burst“ захтевају особину „average“

en: 'pool' and 'volume' must be specified together for 'pool' type source
sr: „pool“ и „volume“ морају бити наведени заједно за извор врсте „pool“

en: 'qom-list-get' returned unexpected number of paths
sr: „qom-list-get“ је вратио неочекивани број путања

en: 'queue' count must be configured for explicit iothread to queue mapping
sr: број „queue“ мора бити подешен за изричито мапирање iothread-а у ред чекања

en: 'queues' is only supported by virtio-scsi and nvme controllers
sr: „queues“ подржавају само virtio-scsi и nvme управљачи

en: 'reconnect' attribute is not supported when source mode='server' for <interface type='vhostuser'>
sr: особина „reconnect“ није подржана када је mode='server' извора за <interface type='vhostuser'>

en: 'restrictive' mode is required in memnode element when mode is 'restrictive' in memory element
sr: режим „restrictive“ је обавезан у елементу memnode када је режим „restrictive“ у елементу memory

en: 'restrictive' mode is required in memory element when mode is 'restrictive' in memnode element
sr: режим „restrictive“ је обавезан у елементу memory када је режим „restrictive“ у елементу memnode

en: 'return' member missing
sr: недостаје члан „return“

en: 'sheepdog' protocol is no longer supported by any hypervisor driver
sr: протокол „sheepdog“ више није подржан ни од једног управљачког програма хипервизора

en: 'sibling_id %1$d' does not refer to a valid cell within NUMA 'cell id %2$d'
sr: „sibling_id %1$d“ се не односи на исправну ћелију унутар NUMA „cell id %2$d“

en: 'socket' attribute is valid only for listen type 'socket'
sr: особина „socket“ је исправна само за врсту ослушкивања „socket“

en: 'target' refers to a non-existent NUMA node
sr: „target“ се односи на непостојећи NUMA чвор

en: 'tlsHostname' field is not supported by this QEMU
sr: поље „tlsHostname“ није подржано у овом Кему

en: 'tlsHostname' field is supported only with NBD disks
sr: поље „tlsHostname“ је подржано само са NBD дисковима

en: 'trim' algorithm not supported
sr: алгоритам „trim“ није подржан

en: 'type' missing in reply of guest-get-fsinfo
sr: недостаје „type“ у одговору guest-get-fsinfo

en: 'usb' disk must not be empty
sr: „usb“ диск не сме бити празан

en: 'user' missing in reply of guest-get-users
sr: недостаје „user“ у одговору guest-get-users

en: 'value %1$d' is invalid for 'sibling id %2$d' under NUMA 'cell id %3$d'
sr: „value %1$d“ је неисправно за „sibling id %2$d“ под NUMA „cell id %3$d“

en: 'vhostuser' driver is only supported with 'virtio' device
sr: управљачки програм „vhostuser“ је подржан само са „virtio“ уређајем

en: 'virtio-s390' addresses are no longer supported
sr: адресе „virtio-s390“ више нису подржане

en: 'wwnn' and 'wwpn' must be specified for adapter type 'fchost'
sr: „wwnn“ и „wwpn“ морају бити наведени за врсту прилагођавача „fchost“

en: (CPU_definition)
sr: (дефиниција_процесора)

en: (_migration_cookie)
sr: (_колачић_миграције)

en: (bridge interface definition)
sr: (дефиниција спреге моста)

en: (capabilities)
sr: (могућности)

en: (definition_of_secret)
sr: (дефиниција_тајне)

en: (device_definition)
sr: (дефиниција_уређаја)

en: (disk_definition)
sr: (дефиниција_диска)

en: (domainCapabilities)
sr: (могућностиДомена)

en: (domain_backup)
sr: (резервна_копија_домена)

en: (domain_checkpoint)
sr: (тачка_провере_домена)

en: (domain_definition)
sr: (дефиниција_домена)

en: (domain_snapshot)
sr: (снимак_стања_домена)

en: (esx execute response)
sr: (одговор ЕсЕкс извршавања)

en: (gluster_cli_output)
sr: (излаз Гластер CLI-ја)

en: (interface definition)
sr: (дефиниција спреге)

en: (interface_definition)
sr: (дефиниција_спреге)

en: (libxl_migration_cookie)
sr: (колачић_libxl_миграције)

en: (metadata_xml)
sr: (метаподаци_xml)

en: (network_definition)
sr: (дефиниција_мреже)

en: (networkport_definition)
sr: (дефиниција_мрежног_прикључка)

en: (node_device_definition)
sr: (дефиниција_уређаја_чвора)

en: (nwfilter_definition)
sr: (дефиниција_nwfilter-а)

en: (nwfilterbinding_definition)
sr: (дефиниција_nwfilter_везивања)

en: (nwfilterbinding_status)
sr: (стање_nwfilter_везивања)

en: (qemu_migration_cookie)
sr: (кему_колачић_миграције)

en: (re)connect to hypervisor
sr: повежи се (поново) са хипервизором

en: (save cookie)
sr: (сачувај колачић)

en: (snapshot_tree)
sr: (стабло_снимка_стања)

en: (storage_pool_definition)
sr: (дефиниција_складишног_базена)

en: (storage_source_specification)
sr: (спецификација_извора_складишта)

en: (storage_volume_definition)
sr: (дефиниција_складишног_тома)

en: (test driver)
sr: (пробни управљач)

en: (volume_definition)
sr: (дефиниција_тома)

en: --%1$s and --current are mutually exclusive
sr: --%1$s и --current се међусобно искључују

en: --%1$s and --tree are mutually exclusive
sr: --%1$s и --tree се међусобно искључују

en: --%1$s or --current is required
sr: --%1$s или --current је потребно

en: --async requires at least one of --timeout, --wait, --pivot, or --finish
sr: --async захтева барем једно од --timeout, --wait, --pivot, или --finish

en: --async requires at least one of --timeout, --wait, --pivot, or --keep-overlay
sr: --async захтева барем једно од --timeout, --wait, --pivot, или --keep-overlay

en: --descendants requires --from
sr: --descendants захтева --from

en: --descendants requires either --from or --current
sr: --descendants захтева или --from или --current

en: --format only works with --memory-only
sr: --format ради само са --memory-only

en: --listen parameter not permitted with systemd activation sockets, see 'man libvirtd' for further guidance
sr: параметар --listen није дозвољен са сокетима за активацију systemd-а, погледајте „man libvirtd“ за даља упутства

en: --max-unauth-clients must be less than or equal to --max-clients
sr: --max-unauth-clients мора бити мање или једнако са --max-clients

en: --min-workers must be less than or equal to --max-workers
sr: --min-workers мора бити мање или једнако са --max-workers

en: --source-protocol option requires --sourcetype network
sr: опција --source-protocol захтева --sourcetype network

en: --verbose requires at least one of --timeout, --wait, --pivot, or --finish
sr: --verbose захтева барем једно од --timeout, --wait, --pivot или --finish

en: --verbose requires at least one of --timeout, --wait, --pivot, or --keep-overlay
sr: --verbose захтева барем једно од --timeout, --wait, --pivot или --keep-overlay

en: /proc/net/dev: Interface not found
sr: /proc/net/dev: спрега није пронађена

en: 3d acceleration is not supported by this QEMU binary
sr: 3Д убрзање није подржано од стране ове Кему бинарне датотеке

en: 3d acceleration is supported only with 'virtio' video device
sr: 3Д убрзање је подржано само са „Виртио“ видео уређајем

en: 64-bit PCI hole setting is only for root PCI controllers
sr: Подешавање 64-битне ПЦИ рупе је само за корене ПЦИ управљаче

en: <active_pcr_banks/> requires TPM version '%1$s'
sr: <active_pcr_banks/> захтева TPM издање „%1$s“

en: <address>, <interface>, and <pf> elements of <forward> in network %1$s are mutually exclusive
sr: Елементи <address>, <interface> и <pf> унутар <forward> у мрежи %1$s су међусобно искључиви

en: <config> element is currently supported only with 'rbd' disks
sr: елемент <config> је тренутно подржан само са „rbd“ дисковима

en: <dataStore> feature available only with qcow2 images
sr: функција <dataStore> је доступна само са qcow2 сликама

en: <forward dev='%1$s'> must match first <interface dev='%2$s'/> in network %3$s
sr: <forward dev='%1$s'> мора да се поклапа са првим <interface dev='%2$s'/> у мрежи %3$s

en: <hostdev> attribute 'display' is only supported with model='vfio-pci'
sr: особина „display“ за <hostdev> је подржана само уз model='vfio-pci'

en: <iotune> is not supported with bus='sd'
sr: <iotune> није подржано уз bus='sd'

en: <profile/> requires TPM version '%1$s'
sr: <profile/> захтева ТПМ издање „%1$s“

en: <reservations/> allowed only for lun devices
sr: <reservations/> је дозвољено само за ЛУН уређаје

en: <snapshot> element is currently supported only with 'rbd' disks
sr: елемент <snapshot> је тренутно подржан само са „rbd“ дисковима

en: <uuid> does not match secret file name '%1$s'
sr: <uuid> се не поклапа са називом датотеке тајне „%1$s“

en: <virtualport type='%1$s'> not supported for network '%2$s' which uses IP forwarding
sr: <virtualport type='%1$s'> није подржано за мрежу „%2$s“ која користи ИП прослеђивање

en: <virtualport type='%1$s'> not supported for network '%2$s' which uses a bridge device
sr: <virtualport type='%1$s'> није подржано за мрежу „%2$s“ која користи уређај моста

en: <virtualport type='%1$s'> not supported for network '%2$s' which uses a macvtap device
sr: <virtualport type='%1$s'> није подржано за мрежу „%2$s“ која користи уређај macvtap

en: <virtualport type='%1$s'> not supported for network '%2$s' which uses an SR-IOV Virtual Function via PCI passthrough
sr: <virtualport type='%1$s'> није подржано за мрежу „%2$s“ која користи SR-IOV виртуелну функцију путем ПЦИ пропуштања

en: <virtualport> element unsupported for <interface type='%1$s'>
sr: елемент <virtualport> није подржан за <interface type='%1$s'>

en: <virtualport> element unsupported for type='%1$s' in interface's <actual> element
sr: елемент <virtualport> није подржан за type='%1$s' у елементу спреге <actual>

en: <vlan> element specified for network %1$s, whose type doesn't support vlan configuration
sr: елемент <vlan> је наведен за мрежу %1$s, чија врста не подржава поставку ВЛАН-а

en: ? - print this help
sr: ? - испиши ову помоћ

en: A close callback is already registered
sr: Повратни позив за затварање је већ регистрован

en: A different callback was requested
sr: Затражен је другачији повратни позив

en: A domain definition can have no more than one cipher node with name %1$s
sr: Дефиниција домена не може имати више од једног чвора шифре са називом %1$s

en: A interface driver is already registered
sr: Управљачки програм спреге је већ регистрован

en: A network driver is already registered
sr: Управљачки програм мреже је већ регистрован

en: A network filter driver is already registered
sr: Управљачки програм мрежног филтера је већ регистрован

en: A network with forward mode='%1$s' can specify a bridge name or a forward dev, but not both (network '%2$s')
sr: Мрежа са режимом прослеђивања „%1$s“ може навести назив моста или уређај за прослеђивање, али не оба (мрежа „%2$s“)

en: A node device driver is already registered
sr: Управљачки програм чвора уређаја је већ регистрован

en: A secret driver is already registered
sr: Управљачки програм тајне је већ регистрован

en: A single <secret type='passphrase'...> element is expected in encryption description
sr: Очекује се један елемент <secret type='passphrase'...> у опису шифровања

en: A storage driver is already registered
sr: Управљачки програм складишта је већ регистрован

en: ACPI ERST device must reside on a PCI bus
sr: ACPI ERST уређај мора се налазити на ПЦИ сабирници

en: ACPI index is not supported with this QEMU
sr: ACPI индекс није подржан уз овај Кему

en: ACPI index is only supported for PCI devices
sr: ACPI индекс је подржан само за ПЦИ уређаје

en: ACPI nodeset is not supported with this QEMU
sr: ACPI nodeset није подржан уз овај Кему

en: ACPI requires UEFI on this architecture
sr: ACPI захтева УЕФИ на овој архитектури

en: ACPI table type '%1$s' is not supported
sr: ACPI врста табеле „%1$s“ није подржана

en: ACPI table type '%1$s' may only appear once
sr: ACPI врста табеле „%1$s“ се може појавити само једном

en: AES256CBC encryption invalid keylen=%1$zu
sr: AES256CBC шифровање: неисправна дужина кључа keylen=%1$zu

en: AES256CBC initialization vector invalid len=%1$zu
sr: AES256CBC вектор иницијализације: неисправна дужина len=%1$zu

en: API error
sr: АПИ грешка

en: Aborts the currently running domain job
sr: Прекида посао домена који је тренутно у току

en: Accept SSH host key with hash '%1$s' for host '%2$s:%3$d' (%4$s/%5$s)?
sr: Прихватити ССХ кључ домаћина са хешом „%1$s“ за домаћин „%2$s:%3$d“ (%4$s/%5$s)?

en: Access connection
sr: Приступ вези

en: Access denied
sr: Забрањен приступ

en: Access domain
sr: Приступ домену

en: Access interface
sr: Приступ спрези

en: Access network
sr: Приступ мрежи

en: Access network filter
sr: Приступ филтеру мреже

en: Access network port
sr: Приступ мрежном порту

en: Access node device
sr: Приступ уређају чвора

en: Access secret
sr: Приступ тајни

en: Access storage pool
sr: Приступ базену складишта

en: Access storage volume
sr: Приступ тому складишта

en: Accessing interface requires authorization
sr: Приступање интерфејсу захтева овлашћење

en: Accessing network filter requires authorization
sr: Приступање филтеру мреже захтева овлашћење

en: Accessing network port requires authorization
sr: Приступање мрежном порту захтева овлашћење

en: Accessing network requires authorization
sr: Приступање мрежи захтева овлашћење

en: Accessing node device requires authorization
sr: Приступање чвору уређаја захтева овлашћење

en: Accessing secret requires authorization
sr: Приступање тајни захтева овлашћење

en: Accessing storage pool requires authorization
sr: Приступање складишном базену захтева овлашћење

en: Accessing storage volume requires authorization
sr: Приступање складишном тому захтева овлашћење

en: Accessing the connection requires authorization
sr: Приступање вези захтева овлашћење

en: Accessing the domain requires authorization
sr: Приступање домену захтева овлашћење

en: Activation of snoop request failed on interface '%1$s'
sr: Активирање захтева за њушкање није успело на интерфејсу „%1$s“

en: Active %1$s devices on bus with %2$s, not doing bus reset
sr: Активни %1$s уређаји на сабирници са %2$s, не вршим поновно постављање сабирнице

en: Active Block Commit
sr: Активна предаја блока

en: Active Block Commit started
sr: Активна предаја блока је покренута

en: Active channel stream exists for this domain
sr: Активан ток канала постоји за овај домен

en: Active console session exists for this domain
sr: Активна сесија конзоле постоји за овај домен

en: Active:
sr: Активан:

en: Actual interface '%1$s' hostdev was not a PCI device
sr: Стварна спрега „%1$s“ hostdev није била ПЦИ уређај

en: Add an IOThread to the guest domain.
sr: Додајте IOThread гостујућем домену.

en: Add or remove vcpus
sr: Додајте или уклоните vcpu-ове

en: Add or update a throttling group.
sr: Додајте или ажурирајте групу за ограничавање.

en: Add or updte a throttling group.
sr: Додајте или ажурирајте групу за ограничавање.

en: Added
sr: Додато

en: Adding disk to domain failed
sr: Додавање диска домену није успело

en: Address
sr: Адреса

en: Advice from numad is needed in case of automatic numa placement
sr: Савет од numad-а је потребан у случају самосталног numa размештаја

en: After dumping core, failed to resume domain '%1$d' with libxenlight
sr: После избацивања језгра, није успело настављање домена „%1$d“ помоћу libxenlight

en: Agent authentication is not supported on this host
sr: Потврђивање идентитета заступника није подржано на овом домаћину

en: Ain't nobody heard of that much cache level
sr: Нико није чуо за толики ниво кеш меморије

en: All identities provided by the SSH Agent were rejected
sr: Сви идентитети које је доставио SSH заступник су одбијени

en: All provided authentication methods with credentials were rejected by the server
sr: Сви достављени начини потврде идентитета са акредитивима су одбијени од стране сервера

en: Allocate or free some pages in the pool for NUMA cell.
sr: Доделите или ослободите неке странице у базену за НУМА ћелију.

en: Allocation
sr: Додељивање

en: Allocation:
sr: Додела:

en: Allows setting or modifying the description or title of a domain.
sr: Омогућава постављање или измену описа или наслова домена.

en: Allows setting or modifying the description or title of a network.
sr: Омогућава постављање или измену описа или наслова мреже.

en: An error occurred, but the cause is unknown
sr: Дошло је до грешке, али је узрок непознат

en: An event loop implementation must be registered
sr: Израда петље догађаја мора бити регистрована

en: An explicit disk format must be specified
sr: Мора бити наведен изричит формат диска

en: Ancestor model %1$s not found for CPU model %2$s
sr: Модел претка „%1$s“ није пронађен за модел процесора „%2$s“

en: Another relabel transaction is already started
sr: Друга трансакција поновног означавања је већ покренута

en: AnyType is missing 'type' property
sr: AnyType-у недостаје својство „type“

en: Append, reset or remove specified key from the authorized keys file for given user
sr: Додајте, поново поставите или уклоните наведени кључ из датотеке овлашћених кључева за датог корисника

en: Argument 'cellid' in memnode element must correspond to existing guest's NUMA cell
sr: Аргумент „cellid“ у „memnode“ елементу мора одговарати постојећој НУМА ћелији госта

en: Argument 'node' %1$zu outranges defined number of NUMA nodes
sr: Аргумент „node“ %1$zu је изван опсега дефинисаног броја НУМА чворова

en: Arguments must be non null
sr: Аргументи не смеју бити ништавни

en: Arguments under memnode element do not correspond with existing guest's NUMA cell
sr: Аргументи под „memnode“ елементом не одговарају постојећој НУМА ћелији госта

en: Assigning disk alias failed
sr: Додељивање псеудонима диска није успело

en: At least one NUMA node has to have CPUs
sr: Најмање један NUMA чвор мора имати процесоре

en: At least one PTY console is required
sr: Најмање једна PTY конзола је потребна

en: At least one cgroup controller is required
sr: Најмање један cgroup контролер је потребан

en: At least one numa node has to be configured when enabling memory hotplug
sr: Најмање један numa чвор мора бити подешен приликом омогућавања врућег прикључивања меморије

en: At least one of name, mac, or ip attribute must be specified for static host definition in network '%1$s'
sr: Најмање један од особина name, mac или ip мора бити наведена за статичку дефиницију домаћина у мрежи „%1$s“

en: At least one of options --max-clients, --max-unauth-clients is mandatory
sr: Најмање једна од опција --max-clients, --max-unauth-clients је обавезна

en: At least one of options --min-workers, --max-workers, --priority-workers is mandatory
sr: Најмање једна од опција --min-workers, --max-workers, --priority-workers је обавезна

en: At least one tty is required
sr: Најмање једна конзола је потребна

en: Attach device from an XML <file>.
sr: Закачи уређај из XML <file>.

en: Attach new disk device.
sr: Закачи нови уређај диска.

en: Attach new network interface.
sr: Прикачи нову мрежну спрегу.

en: Attached device %1$s has no type
sr: Прикључени уређај %1$s нема врсту

en: Attaching devices of type %1$d is not implemented
sr: Прикључивање уређаја врсте %1$d није израђено

en: Attaching memory device with size '%1$llu' would exceed domain's maxMemory config size '%2$llu'
sr: Прикључивање меморијског уређаја величине „%1$llu“ би премашило подешену највећу величину меморије домена „%2$llu“

en: Attempt to create %1$s without specifying mode
sr: Покушај прављења %1$s без навођења режима

en: Attempt to migrate guest to the same host
sr: Покушај селидбе госта на истог домаћина

en: Attempt to migrate guest to the same host %1$s
sr: Покушај селидбе госта на истог домаћина %1$s

en: Attempt to overwrite resctrlid='%1$s' with id='%2$s'
sr: Покушај преписивања resctrlid='%1$s' са id='%2$s'

en: Attempt to send a non-blocking message with a synchronous reply
sr: Покушај слања неблокирајуће поруке са синхроним одговором

en: Attempt to send an asynchronous message with a synchronous reply
sr: Покушај слања асинхроне поруке са синхроним одговором

en: Attempted double use of PCI Address %1$s
sr: Покушано је двоструко коришћење ПЦИ адресе %1$s

en: Attempting to start nbdkit twice
sr: Покушано је покретање нбдкита двапут

en: Attribute migratable is only allowed for 'host-passthrough' / 'maximum' CPU mode
sr: Особина migratable је дозвољен само за „host-passthrough“ / „maximum“ режим процесора

en: Attribute mode is only allowed for guest CPU
sr: Особина mode је дозвољен само за гостујући процесор

en: Audit is not supported by the kernel
sr: Језгро не подржава ревизију (Audit)

en: Auto allocation of spice TLS port requested but spice TLS is disabled in qemu.conf
sr: Затражено је самостално додељивање „spice ТЛС“ порта, али је „spice ТЛС“ онемогућен у „qemu.conf“

en: Auto converge throttle:
sr: Самостално пригушивање сустизања:

en: Automatic disk lease mode enabled, but no host ID is set
sr: Омогућен је режим самосталног закупа диска, али није постављен ИД домаћина

en: Autostart
sr: Самостално покретање

en: Autostart Once:
sr: Самостално покретање једном:

en: Autostart:
sr: Самостално покретање:

en: Available
sr: Доступно

en: Available servers on a daemon. Currently only supports 'libvirtd' or 'virtproxyd'.
sr: Доступни сервери на позадинцу. Тренутно су подржани само „libvirtd“ или „virtproxyd“.

en: Available:
sr: Доступно:

en: BIOS serial console only supported on x86 architectures
sr: БИОС серијска конзола је подржана само на x86 архитектурама

en: Backup
sr: Резервна копија

en: Backup Dump XML
sr: XML извоз резервне копије

en: Backup started
sr: Резервна копија је покренута

en: Bad $%1$s value.
sr: Неисправна вредност „$%1$s“.

en: Bad ipv4 end address '%1$s' in <nat> in <forward> in network '%2$s'
sr: Неисправна ИПв4 крајња адреса „%1$s“ у <nat> у <forward> у мрежи „%2$s“

en: Bad ipv4 start address '%1$s' in <nat> in <forward> in network '%2$s'
sr: Лоша ipv4 почетна адреса „%1$s“ у <nat> у <forward> у мрежи „%2$s“

en: Bad prefix name '%1$s' for resctrl monitor
sr: Лош назив префикса „%1$s“ за „resctrl“ надзорник

en: Bad usage
sr: Лоша употреба

en: Bad value for nativeMode
sr: Лоша вредност за „nativeMode“

en: Bandwidth rate limiting is not supported
sr: Ограничавање брзине пропусног опсега није подржано

en: Before dumping core, failed to suspend domain '%1$d' with libxenlight
sr: Пре избацивања језгра, није успело обустављање домена „%1$d“ помоћу „libxenlight“

en: Bhyve version does not support NVMe
sr: Издање Бхајва не подржава NVMe

en: Bhyve version does not support framebuffer
sr: Издање Бхајва не подржава спремиште оквира

en: Bit 29 (Long Mode) of HostSystem property 'hardware.cpuFeature[].edx' with value '%1$s' has unexpected value '%2$c', expecting '0' or '1'
sr: Бит 29 (дуги режим) својства HostSystem „hardware.cpuFeature[].edx“ са вредношћу „%1$s“ има неочекивану вредност „%2$c“, очекује се „0“ или „1“

en: Block Commit
sr: Уградња блока

en: Block Commit started
sr: Предаја блока је покренута

en: Block Copy
sr: Копирање блока

en: Block Copy started
sr: Копирање блока је покренуто

en: Block I/O tuning is not available in session mode
sr: Подешавање улаза/излаза блока није доступно у режиму сесије

en: Block I/O tuning is not available on this host
sr: Подешавање улаза/излаза блока није доступно на овом домаћину

en: Block Pull
sr: Повлачење блока

en: Block Pull started
sr: Повлачење блока је покренуто

en: Block commit
sr: Предаја блока

en: Block device '%1$s' is resized
sr: Промењена је величина блок уређаја „%1$s“

en: Booted
sr: Покренуто

en: Both 'name' and 'parent' cannot be specified for the 'scsi_host' adapter
sr: И „name“ и „parent“ не могу бити наведени за „scsi_host“ адаптер

en: Both port and URI requested for disk migration while being mutually exclusive
sr: И порт и УРИ су захтевани за миграцију диска иако се међусобно искључују

en: Both secret and the secret header are required
sr: И тајна и заглавље тајне су обавезни

en: Bounded
sr: Ограничено

en: Bridge '%1$s' has no QoS set, therefore unable to set 'floor' on '%2$s'
sr: Мост „%1$s“ нема постављен QoS, стога није могуће поставити „floor“ на „%2$s“

en: Bridge generation exceeded max id %1$d
sr: Стварање моста је премашило највећи ИД %1$d

en: Bridge interface %1$s started
sr: Спрега моста %1$s је покренута

en: Bridge:
sr: Мост:

en: Buffer to small for ipset name
sr: Спремиште је премало за назив скупа ИП адреса

en: Buffer too small for IPSETFLAGS type
sr: Спремиште је премало за врсту IPSETFLAGS

en: Buffer too small for MAC address
sr: Спремиште је премало за MAC адресу

en: Buffer too small for uint16 type
sr: Спремиште је премало за врсту uint16

en: Buffer too small for uint32 type
sr: Спремиште је премало за врсту uint32

en: Buffer too small for uint8 type
sr: Спремиште је премало за врсту uint8

en: Buffer too small to print variable '%1$s' into
sr: Спремиште је премало за исписивање променљиве „%1$s“

en: Build a given pool.
sr: Изгради одређени базен.

en: Bus 0 must be PCI for integrated PIIX3 USB or IDE controllers
sr: Сабирница 0 мора бити ПЦИ за уграђене PIIX3 усб или ИДЕ управљаче

en: Busy
sr: Заузето

en: CA certificate '%1$s' does not exist
sr: Уверење издавача уверења „%1$s“ не постоји

en: CA certificate:
sr: Уверење издавача уверења:

en: CCW addresses are not supported by machine type '%1$s'
sr: ССК адресе нису подржане за врсту машине „%1$s“

en: CH does not support device assignment mode '%1$s'
sr: CH не подржава режим додељивања уређаја „%1$s“

en: CHS geometry can not be set for '%1$s' bus
sr: CHS геометрија се не може поставити за сабирницу „%1$s“

en: CHS translation mode can only be set for 'ide' bus not '%1$s'
sr: CHS режим превођења се може поставити само за „ide“ сабирницу, а не за „%1$s“

en: CPU %1$d in cpulist '%2$s' exceed the maxcpu %3$d
sr: Процесор %1$d у списку процесора „%2$s“ премашује максимални број процесора %3$d

en: CPU Affinity
sr: Афинитет процесора

en: CPU Affinity:
sr: CPU склоност:

en: CPU IDs in <numa> exceed the <vcpu> count
sr: ИД-ови процесора у <numa> премашују број <vcpu>

en: CPU Model %1$s too long for destination
sr: Модел процесора %1$s је предугачак за одредиште

en: CPU arch %1$s does not match host arch
sr: Архитектура процесора %1$s се не подудара са архитектуром домаћина

en: CPU architecture (/domain/os/type/@arch)
sr: Архитектура процесора (/domain/os/type/@arch)

en: CPU cache mode '%1$s' can only be used with '%2$s' / '%3$s' CPUs
sr: режим кеш меморије процесора „%1$s“ се може користити само са „%2$s“ / „%3$s“ процесорима

en: CPU cache mode '%1$s' can only be used with level='3'
sr: режим кеш меморије процесора „%1$s“ се може користити само са level='3'

en: CPU cache specification is not supported for '%1$s' architecture
sr: Спецификација кеш меморије процесора није подржана за архитектуру „%1$s“

en: CPU data
sr: Подаци о процесору

en: CPU described in %1$s is identical to host CPU
sr: Процесор описан у %1$s је идентичан процесору домаћина

en: CPU described in %1$s is identical to the CPU provided by hypervisor on the host
sr: Процесор описан у %1$s је идентичан процесору који обезбеђује хипервизор на домаћину

en: CPU described in %1$s is incompatible with host CPU
sr: Процесор описан у %1$s није усаглашен са процесором домаћина

en: CPU described in %1$s is incompatible with the CPU provided by hypervisor on the host
sr: Процесор описан у %1$s није усаглашен са процесором који обезбеђује хипервизор на домаћину

en: CPU driver '%1$s' does not exist
sr: Управљачки програм процесора „%1$s“ не постоји

en: CPU feature %1$s already defined
sr: Функција процесора %1$s је већ дефинисана

en: CPU feature '%1$s' specified more than once
sr: Функција процесора „%1$s“ је наведена више пута

en: CPU features not supported by hypervisor for %1$s architecture
sr: Функције процесора нису подржане од стране хипервизора за архитектуру %1$s

en: CPU flags requested but can't determine default CPU for arch %1$s
sr: Затражене су заставице процесора, али се не може одредити подразумевани процесор за архитектуру %1$s

en: CPU frequency:
sr: Учесталост процесора:

en: CPU map:
sr: Мапа процесора:

en: CPU maximum physical address bits number specification cannot be used with mode='%1$s'
sr: Спецификација броја битова највеће физичке адресе процесора се не може користити са mode='%1$s'

en: CPU maximum physical address bits specification is not supported for '%1$s' architecture
sr: Спецификација битова највеће физичке адресе процесора није подржана за архитектуру „%1$s“

en: CPU mode '%1$s' for %2$s %3$s domain on %4$s host is not supported by hypervisor
sr: режим процесора „%1$s“ за домен %2$s %3$s на домаћину %4$s није подржан од стране хипервизора

en: CPU model %1$s already defined
sr: Модел процесора %1$s је већ дефинисан

en: CPU model %1$s is not supported by hypervisor
sr: Хипервизор не подржава модел процесора %1$s

en: CPU model %1$s too long for destination
sr: Модел процесора %1$s је превише дугачак за одредиште

en: CPU model '%1$s'
sr: Модел процесора „%1$s“

en: CPU model '%1$s' not supported by hypervisor
sr: Хипервизор не подржава модел процесора „%1$s“

en: CPU model:
sr: Модел процесора:

en: CPU models
sr: Модели процесора

en: CPU socket topology has changed
sr: Топологија прикључнице процесора је измењена

en: CPU socket(s):
sr: Прикључнице процесора:

en: CPU throttling rate increment for auto-convergence
sr: Повећање стопе пригушивања процесора за самосталну конвергенцију

en: CPU time
sr: Време процесора

en: CPU time:
sr: Време процесора:

en: CPU topology doesn't match maximum vcpu count
sr: Топологија процесора се не подудара са највећим бројем в-процесора

en: CPU topology doesn't match the desired vcpu count
sr: Топологија процесора се не подудара са жељеним бројем в-процесора

en: CPU tuning is not available in session mode
sr: Подешавање процесора није доступно у режиму сесије

en: CPU tuning is not available on this host
sr: Подешавање процесора није доступно на овом домаћину

en: CPU vendor %1$s already defined
sr: Произвођач процесора „%1$s“ је већ дефинисан

en: CPU vendor %1$s not found
sr: Произвођач процесора „%1$s“ није пронађен

en: CPU vendor %1$s of model %2$s differs from vendor %3$s
sr: Произвођач процесора „%1$s“ модела „%2$s“ се разликује од произвођача „%3$s“

en: CPU vendor specified without CPU model
sr: Произвођач процесора је наведен без модела процесора

en: CPU vendor value 0x%1$2llx already defined
sr: Вредност произвођача процесора 0x%1$2llx је већ дефинисана

en: CPU vendors do not match
sr: Произвођачи процесора се не подударају

en: CPU(s):
sr: Процесори:

en: CPU:
sr: Процесор:

en: CPUID registers unavailable
sr: CPUID регистри су недоступни

en: CPUs are incompatible
sr: Процесори су некомпатибилни

en: CPUs online:
sr: Активни процесори:

en: CPUs present:
sr: Присутни процесори:

en: CURL (multi) mismatch
sr: CURL (multi) неслагање

en: CURL (share) mismatch
sr: CURL (share) неслагање

en: Cache allocation for the whole cache is not possible, specify size smaller than %1$llu
sr: Додела кеша за цео кеш није могућа, наведите величину мању од %1$llu

en: Cache allocation of size %1$llu is not divisible by granularity %2$llu
sr: Додела кеша величине %1$llu није дељива зрнатошћу %2$llu

en: Cache allocation of size %1$llu is smaller than the minimum allowed allocation %2$llu
sr: Додела кеша величине %1$llu је мања од најмање дозвољене доделе %2$llu

en: Cache level %1$d does not support tuning
sr: Ниво кеша %1$d не подржава фино подешавање

en: Cache level %1$d does not support tuning for scope type '%2$s'
sr: Ниво кеша %1$d не подржава фино подешавање за врсту опсега „%2$s“

en: Cache level %1$d id %2$u does not support tuning for scope type '%3$s'
sr: Ниво кеша %1$d са ид-ом %2$u не подржава фино подешавање за врсту опсега „%3$s“

en: Cache level '%1$u' already defined
sr: Ниво кеша „%1$u“ је већ дефинисан

en: Cache with id %1$u does not exists for level %2$d
sr: Кеш са ид-ом %1$u не постоји за ниво %2$d

en: Calculate a vm's memory dirty rate
sr: Израчунај стопу промене меморије ВМ-а

en: Calculate memory dirty rate of a domain in order to decide whether it's proper to be migrated out or not.
    The calculated dirty rate information is available by calling 'domstats --dirtyrate'.
sr: Израчунај стопу промене меморије домена како би се одлучило да ли је прикладан за миграцију или не.
    Подаци о израчунатој стопи промене су доступни позивањем „domstats --dirtyrate“.

en: Call to %1$s for unexpected type '%2$s'
sr: Позив %1$s за неочекивану врсту „%2$s“

en: Call to %1$s for unexpected type '%2$s', expected '%3$s'
sr: Позив %1$s за неочекивану врсту „%2$s“, очекивано „%3$s“

en: Call to '%1$s' returned a list, expecting exactly one item
sr: Позив „%1$s“ је вратио списак, очекује се тачно једна ставка

en: Call to '%1$s' returned an empty result, expecting a non-empty result
sr: Позив за „%1$s“ је вратио празан резултат, очекује се непразан резултат

en: Call to '%1$s' returned something, expecting an empty result
sr: Позив за „%1$s“ је вратио нешто, очекује се празан резултат

en: Calling %1$s from '%2$s' failed
sr: Позивање %1$s из „%2$s“ није успело

en: Can only modify disk quota
sr: Може се изменити само квота диска

en: Can only open VNC, SPICE or D-Bus p2p graphics backends, not %1$s
sr: Могу се отворити само VNC, SPICE или D-Bus p2p графички позадинци, а не %1$s

en: Can't add USB hub: USB is disabled for this domain
sr: Не могу да додам УСБ разводник: УСБ је онемогућен за овај домен

en: Can't add USB input device. USB bus is disabled
sr: Не могу да додам УСБ улазни уређај. УСБ сабирница је онемогућена

en: Can't add another USB controller: USB is disabled for this domain
sr: Не могу да додам још један УСБ контролер: УСБ је онемогућен за овај домен

en: Can't add host USB device: USB is disabled in this host
sr: Не могу да додам домаћински УСБ уређај: УСБ је онемогућен на овом домаћину

en: Can't apply empty firewall command
sr: Не могу да применим празну наредбу заштитног зида

en: Can't change domain configuration in managed save state
sr: Не може се променити поставка домена у стању управљаног чувања

en: Can't change domain state.
sr: Не може се променити стање домена.

en: Can't connect to $uri. Skipping.
sr: Не могу да се повежем на $uri. Прескаче се.

en: Can't create %1$s container: %2$s
sr: Не може се направити %1$s контејнер: %2$s

en: Can't create initial configuration
sr: Не може се направити почетна поставка

en: Can't define NWFilter bindings in session mode
sr: Немогуће је одредити NWFilter везивања у режиму сесије

en: Can't define NWFilters in session mode
sr: Немогуће је одредити NWFilters у режиму сесије

en: Can't determine config path
sr: Немогуће је утврдити путању подешавања

en: Can't determine page size
sr: Немогуће је утврдити величину странице

en: Can't determine pid file path.
sr: Немогуће је утврдити путању ПИД датотеке.

en: Can't determine restart state file path
sr: Не могу да утврдим путању датотеке стања поновног покретања

en: Can't determine socket paths
sr: Не могу да утврдим путање прикључница

en: Can't find boot device of type: %1$d, device index: %2$d
sr: Не могу да пронађем покретачки уређај врсте: %1$d, индекс уређаја: %2$d

en: Can't find boot device of type: %1$s, index: %2$d
sr: Не могу да пронађем покретачки уређај врсте: %1$s, индекс: %2$d

en: Can't find disk '%1$s' in domain definition
sr: Не могу да пронађем диск „%1$s“ у дефиницији домена

en: Can't find network boot device for index: %1$d
sr: Не могу да нађем мрежни уређај за покретање за индекс: %1$d

en: Can't get the UUID of the file to be attached as harddisk/dvd/floppy: %1$s
sr: Не могу да добијем УУИД датотеке која се прилаже као тврди диск/ДВД/дискета: %1$s

en: Can't initialize access manager
sr: Не могу да покренем управника приступа

en: Can't load config file: %1$s: %2$s
sr: Не могу да учитам датотеку подешавања: %1$s: %2$s

en: Can't modify device type '%1$s'
sr: Не могу да изменим врсту уређаја „%1$s“

en: Can't parse barrier from vzlist output '%1$s'
sr: Не могу да обрадим препреку из излаза „vzlist“-а „%1$s“

en: Can't parse limit from vzlist output '%1$s'
sr: Не могу да обрадим ограничење из излаза „vzlist“-а „%1$s“

en: Can't parse prlctl output
sr: Не могу да обрадим излаз „prlctl“-а

en: Can't perform authentication: Authentication callback not provided
sr: Не могу да извршим потврђивање идентитета: није достављен повратни позив за потврђивање идентитета

en: Can't perform keyboard-interactive authentication: Authentication callback not provided
sr: Не могу да извршим интерактивно потврђивање идентитета тастатуром: није достављен повратни позив за потврђивање идентитета

en: Can't read %1$s
sr: Не могу да прочитам %1$s

en: Can't rename domain to itself
sr: Не могу да преименујем домен у самог себе

en: Can't set 0 processors for a VM
sr: Не могу да поставим 0 процесора за виртуелну машину

en: Can't set soft limit without hard limit
sr: Не могу да поставим меко ограничење без чврстог ограничења

en: Can't setup disk for non-block device
sr: Не могу да подесим диск за неблоковски уређај

en: Can't setup disk without media
sr: Немогуће је подесити диск без медијума

en: Can't setup host uuid
sr: Немогуће је подесити УУИД домаћина

en: Can't shrink capacity below current capacity unless shrink flag explicitly specified
sr: Немогуће је смањити капацитет испод тренутног осим ако заставица за смањивање није изричито наведена

en: Cancelable task is blocked by an unanswered question but cancellation failed
sr: Задатак који се може отказати је блокиран неодговореним питањем, али отказивање није успело

en: Cancelled
sr: Отказано

en: Cannot access '%1$s'
sr: Не може се приступити „%1$s“

en: Cannot access backing file '%1$s' of storage file '%2$s'
sr: Не може се приступити основној датотеци „%1$s“ датотеке складишта „%2$s“

en: Cannot access backing file '%1$s' of storage file '%2$s' (as uid:%3$u, gid:%4$u)
sr: Не може се приступити основној датотеци „%1$s“ датотеке складишта „%2$s“ (као uid:%3$u, gid:%4$u)

en: Cannot access storage file '%1$s'
sr: Не може се приступити датотеци складишта „%1$s“

en: Cannot access storage file '%1$s' (as uid:%2$u, gid:%3$u)
sr: Не може се приступити датотеци складишта „%1$s“ (као uid:%2$u, gid:%3$u)

en: Cannot add CURL handle to a multi handle twice
sr: Немогуће је двапут додати КУРЛ ручку вишеструкој ручки

en: Cannot add multicast MAC %1$s on '%2$s' interface
sr: Немогуће је додати мултикаст МАК %1$s на спрегу „%2$s“

en: Cannot add pid to non-existing resctrl group
sr: Немогуће је додати ПИД непостојећој „resctrl“ групи

en: Cannot add uninitialized CURL handle to a multi handle
sr: Немогуће је додати непокренуту КУРЛ ручку вишеструкој ручки

en: Cannot alter an existing mem_nodes set
sr: Немогуће је изменити постојећи скуп „mem_nodes“

en: Cannot alter an existing nmem_nodes distances set for node: %1$zu
sr: Не могу да изменим постојећи скуп растојања „nmem_nodes“ за чвор: %1$zu

en: Cannot attach disk until init PID is known
sr: Не могу да прикачим диск док се не сазна „init“ ПИД

en: Cannot attach hostdev until init PID is known
sr: Не могу да прикачим „hostdev“ док се не сазна „init“ ПИД

en: Cannot automatically add a new PCI bus for a device with unrecognized connect flags %1$.2x
sr: Не могу аутоматски да додам нову ПЦИ сабирницу за уређај са непрепознатим заставицама повезивања %1$.2x

en: Cannot boot from device %1$s
sr: Не могу да покренем систем са уређаја %1$s

en: Cannot check NBD device %1$s pid
sr: Не могу да проверим ПИД НБД уређаја %1$s

en: Cannot check QEMU binary %1$s
sr: Не могу да проверим КУЕМУ извршну датотеку %1$s

en: Cannot check QEMU module directory %1$s
sr: Не могу да проверим КУЕМУ директоријум модула %1$s

en: Cannot check address family on this platform
sr: Не могу да проверим породицу адреса на овој платформи

en: Cannot chown uniq path: %1$s
sr: Не могу да променим власника јединствене путање: %1$s

en: Cannot close resctrl
sr: Не могу да затворим „resctrl“

en: Cannot complete within timeout period
sr: Немогуће завршити унутар временског рока

en: Cannot convert domain name to wide character string
sr: Немогуће претворити назив домена у ниску широких знакова

en: Cannot convert socket address to string: %1$s
sr: Немогуће претворити адресу прикључнице у ниску: %1$s

en: Cannot convert wide character string back to multi-byte domain name
sr: Немогуће претворити ниску широких знакова назад у вишебајтни назив домена

en: Cannot create %1$s
sr: Немогуће направити %1$s

en: Cannot create /dev
sr: Не може се направити /dev

en: Cannot create /dev/pts
sr: Не може се направити /dev/pts

en: Cannot create a vboxSnapshotXmlHardDisk
sr: Не може се направити vboxSnapshotXmlHardDisk

en: Cannot create a vboxSnapshotXmlSnapshotPtr
sr: Не може се направити vboxSnapshotXmlSnapshotPtr

en: Cannot create autostart directory %1$s
sr: Не може се направити директоријум за самостално покретање %1$s

en: Cannot create daemon common directory '%1$s'
sr: Не може се направити заједнички директоријум позадинаца „%1$s“

en: Cannot create directory '%1$s'
sr: Не може се направити директоријум „%1$s“

en: Cannot create log directory '%1$s'
sr: Не може се направити директоријум дневника „%1$s“

en: Cannot create macvlan devices on this platform
sr: Не могу се направити МАКВЛАН уређаји на овој платформи

en: Cannot create monitor FIFO
sr: Не може се направити ФИФО управљача

en: Cannot create resctrl directory '%1$s'
sr: Не могу да направим resctrl директоријум „%1$s“

en: Cannot create save directory '%1$s'
sr: Не могу да направим директоријум за чување „%1$s“

en: Cannot create socket '%1$s'
sr: Не могу да направим прикључницу „%1$s“

en: Cannot create socket directory '%1$s'
sr: Не могу да направим директоријум прикључнице „%1$s“

en: Cannot create user runtime directory '%1$s'
sr: Не могу да направим кориснички извршни директоријум „%1$s“

en: Cannot deactivate network autostart
sr: Не могу да деактивирам самопокретање мреже

en: Cannot deactivate storage pool autostart
sr: Не могу да деактивирам самопокретање складишног базена

en: Cannot delete directory '%1$s'
sr: Не могу да обришем директоријум „%1$s“

en: Cannot delete file '%1$s'
sr: Не могу да обришем датотеку „%1$s“

en: Cannot detach %1$s device with no alias
sr: Не могу да откачим уређај %1$s без надимка

en: Cannot detach platform device
sr: Не могу да откачим уређај платформе

en: Cannot determine balloon device path
sr: Не могу да одредим путању уређаја за балонирање

en: Cannot determine system clock HZ
sr: Не могу да одредим учесталост (HZ) системског сата

en: Cannot determine the default interface
sr: Не могу да одредим подразумевану спрегу

en: Cannot disable close-on-exec flag
sr: Не могу да онемогућим заставицу „close-on-exec“

en: Cannot disable close-on-exec flag on pipe %1$d
sr: Не могу да онемогућим заставицу „close-on-exec“ на спојци %1$d

en: Cannot disable close-on-exec flag on socket %1$d
sr: Не могу да онемогућим заставицу „close-on-exec“ на прикључници %1$d

en: Cannot duplicate FD %1$d
sr: Не могу да удвостручим описник датотеке (FD) %1$d

en: Cannot duplicate fd %1$d onto fd %2$d
sr: Не могу да удвостручим описник датотеке %1$d на описник датотеке %2$d

en: Cannot enable close-on-exec flag
sr: Не могу да омогућим заставицу „close-on-exec“

en: Cannot enable general autostart option without affecting other domains
sr: Немогуће је омогућити општу могућност самосталног покретања без утицаја на друге домене

en: Cannot extract CPU definition from domain capabilities XML
sr: Немогуће је извући дефиницију процесора из XML-а могућности домена

en: Cannot extract running %1$s hypervisor version
sr: Немогуће је извући издање покренутог %1$s хипервизора

en: Cannot find '%1$s' in node device database
sr: Немогуће је пронаћи „%1$s“ у бази података уређаја чвора

en: Cannot find '%1$s' in path
sr: Немогуће је пронаћи „%1$s“ у путањи

en: Cannot find 'iothread' : %1$u
sr: Не могу да пронађем „iothread“: %1$u

en: Cannot find CPU model with PVR 0x%1$03llx, vendor id 0x%2$02llx
sr: Не могу да пронађем модел процесора са PVR 0x%1$03llx, ИД-ом произвођача 0x%2$02llx

en: Cannot find CPU model with PVR 0x%1$08x
sr: Не могу да пронађем модел процесора са PVR 0x%1$08x

en: Cannot find CPU vendor with vendor id 0x%1$02llx
sr: Не могу да пронађем произвођача процесора са ИД-ом 0x%1$02llx

en: Cannot find blkio cgroup stats (%1$s) for block device '%2$s' (%3$s)
sr: Не могу да пронађем статистику „blkio cgroup“ (%1$s) за блок уређај „%2$s“ (%3$s)

en: Cannot find boot device of requested type %1$s
sr: Не могу да пронађем уређај за покретање захтеване врсте %1$s

en: Cannot find byte '%1$s' stats for block device '%2$s'
sr: Не могу да пронађем статистику за бајт „%1$s“ за блок-уређај „%2$s“

en: Cannot find byte stats for block device '%1$s'
sr: Не могу да пронађем статистику бајтова за блок-уређај „%1$s“

en: Cannot find program %1$d version %2$d
sr: Не могу да пронађем програм %1$d издање %2$d

en: Cannot find security driver '%1$s'
sr: Не могу да пронађем безбедносни управљачки програм „%1$s“

en: Cannot find start time for pid %1$d
sr: Не могу да пронађем време покретања за ПИД %1$d

en: Cannot find suitable CPU model for given data
sr: Не могу да пронађем одговарајући модел процесора за дате податке

en: Cannot get all servers from daemon
sr: Не могу да добијем све сервере од позадинца

en: Cannot get cbm_mask from resctrl cache info
sr: Не могу да добијем „cbm_mask“ из података „resctrl“ кеша

en: Cannot get device slot
sr: Не могу да добијем прикључак уређаја

en: Cannot get disk location
sr: Не може се добити локација диска

en: Cannot get hard disk by location
sr: Не може се добити чврсти диск према локацији

en: Cannot get host interface addresses
sr: Не могу се добити адресе мрежне спреге домаћина

en: Cannot get interface MAC on '%1$s'
sr: Не може се добити МАК адреса спреге на „%1$s“

en: Cannot get interface MTU on '%1$s'
sr: Не може се добити МТУ спреге на „%1$s“

en: Cannot get interface flags on '%1$s'
sr: Не могу да добијем заставице спреге „%1$s“

en: Cannot get interface name for index '%1$i'
sr: Не могу да добијем назив спреге за индекс „%1$i“

en: Cannot get max allocation from resctrl memory info
sr: Не могу да добијем највећу доделу из информација о меморији resctrl-а

en: Cannot get maximum scheduler priority value
sr: Не могу да добијем највећу вредност првенства планера

en: Cannot get medium
sr: Не могу да добијем медијум

en: Cannot get medium attachment port
sr: Немогуће је добити порт за прикључивање медијума

en: Cannot get medium attachment slot
sr: Немогуће је добити слот за прикључивање медијума

en: Cannot get medium attachment type
sr: Немогуће је добити врсту прикључивања медијума

en: Cannot get min bandwidth from resctrl memory info
sr: Немогуће је добити најмањи пропусни опсег из информација о меморији resctrl-а

en: Cannot get min_cbm_bits from resctrl cache info
sr: Немогуће је добити min_cbm_bits из информација о кешу resctrl-а

en: Cannot get minimum scheduler priority value
sr: Не могу да добијем најмању вредност првенства планера

en: Cannot get mon_features from resctrl
sr: Не могу да добијем mon_features из resctrl-а

en: Cannot get process uid and gid on this platform
sr: Не могу да добијем uid и gid процеса на овој платформи

en: Cannot get read only attribute
sr: Не могу да добијем особину „само за читање“

en: Cannot get storage controller
sr: Не могу да добијем управљача складишта

en: Cannot get storage controller bus
sr: Не може се добити сабирница управљача складишта

en: Cannot get storage controller by name
sr: Не може се добити управљач складишта према називу

en: Cannot get storage controller name
sr: Не може се добити назив управљача складишта

en: Cannot have more than one disk per NVMe controller
sr: Не могу имати више од једног диска по NVMe контролеру

en: Cannot hotplug platform device
sr: Не може се прикључити уређај платформе у току рада

en: Cannot initialize thread local for current identity
sr: Немогуће је успоставити локалну нит за тренутни идентитет

en: Cannot instantiate filter due to unresolvable variables or unavailable list elements: %1$s
sr: Немогуће је инстанцирати филтер због нерешивих променљивих или недоступних елемената списка: %1$s

en: Cannot lock resctrl
sr: Немогуће је закључати resctrl

en: Cannot migrate empty or read-only disk %1$s
sr: Немогуће је преселити празан диск или диск само за читање %1$s

en: Cannot mount filesystem type %1$s
sr: Немогуће је закачити систем датотека врсте %1$s

en: Cannot move fd %1$d out of the way
sr: Не могу да померим ОД %1$d на друго место

en: Cannot obtain CPU count
sr: Не могу да добијем број процесора

en: Cannot offline enough CPUs
sr: Не могу да искључим довољно процесора

en: Cannot open %1$s
sr: Не могу да отворим „%1$s“

en: Cannot open /proc/cgroups
sr: Не могу да отворим „/proc/cgroups“

en: Cannot open embedded driver at path '%1$s', already open with path '%2$s'
sr: Не могу да отворим угњежденог гонича на путањи „%1$s“, већ је отворен са путањом „%2$s“

en: Cannot open init control %1$s
sr: Не могу да отворим управљање успостављањем „%1$s“

en: Cannot open log file: '%1$s'
sr: Не могу да отворим датотеку дневника: „%1$s“

en: Cannot open network interface control socket
sr: Не могу да отворим утичницу за управљање мрежном спрегом

en: Cannot open resctrl
sr: Не могу да отворим „resctrl“

en: Cannot parse '%1$s' stat '%2$s'
sr: Не могу да обрадим „%1$s“ стање „%2$s“

en: Cannot parse 'memory.stat' cgroup file.
sr: Не могу да обрадим „memory.stat“ cgroup датотеку.

en: Cannot parse <HardDisk> 'format' attribute
sr: Не могу да обрадим <HardDisk> особину „format“

en: Cannot parse <HardDisk> 'location' attribute
sr: Не могу да обрадим <HardDisk> особину „location“

en: Cannot parse <HardDisk> 'uuid' attribute
sr: Не могу да обрадим <HardDisk> особину „uuid“

en: Cannot parse <Machine> 'currentSnapshot' attribute
sr: Не могу да рашчланим <Machine> особину „currentSnapshot“

en: Cannot parse <Machine> 'lastStateChange' attribute
sr: Не могу да рашчланим <Machine> особину „lastStateChange“

en: Cannot parse <Machine> 'name' attribute
sr: Не могу да рашчланим <Machine> особину „name“

en: Cannot parse <Machine> 'snapshotFolder' attribute
sr: Не могу да рашчланим <Machine> особину „snapshotFolder“

en: Cannot parse <Machine> 'uuid' attribute
sr: Не могу да рашчланим <Machine> особину „uuid“

en: Cannot parse <Machine> <Hardware> node
sr: Не могу да обрадим чвор <Hardware> елемента <Machine>

en: Cannot parse <Machine> <MediaRegistry> node
sr: Не могу да обрадим чвор <MediaRegistry> елемента <Machine>

en: Cannot parse <Machine> <StorageControllers> node
sr: Не могу да обрадим чвор <StorageControllers> елемента <Machine>

en: Cannot parse <Snapshot> 'name' attribute
sr: Не могу да обрадим особину „name“ елемента <Snapshot>

en: Cannot parse <Snapshot> 'timeStamp' attribute
sr: Не могу да обрадим особину „timeStamp“ елемента <Snapshot>

en: Cannot parse <Snapshot> 'uuid' attribute
sr: Не могу да обрадим особину „УУИД“ елемента <Snapshot>

en: Cannot parse <Snapshot> <Hardware> node
sr: Не могу да обрадим чвор <Hardware> елемента <Snapshot>

en: Cannot parse <Snapshot> <StorageControllers> node
sr: Не могу да обрадим чвор <StorageControllers> елемента <Snapshot>

en: Cannot parse <VirtualBox> <Machine> node
sr: Не могу да обрадим чвор <Machine> елемента <VirtualBox>

en: Cannot parse <address> 'port' attribute
sr: Не могу да обрадим особину „порт“ елемента <address>

en: Cannot parse MAC address '%1$s' in network '%2$s'
sr: Не могу да обрадим МАК адресу „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: Cannot parse USB device version %1$s
sr: Не могу да обрадим издање УСБ уређаја %1$s

en: Cannot parse UUID '%1$s'
sr: Не могу да обрадим УУИД „%1$s“

en: Cannot parse adapter '%1$s'
sr: Не могу да обрадим прилагођивач „%1$s“

en: Cannot parse blkio cgroup (%1$s) entry '%2$s'
sr: Не могу да обрадим унос „%2$s“ blkio cgroup-е (%1$s)

en: Cannot parse blkio cgroup ('%1$s') entry '%2$s'
sr: Не могу да обрадим унос „%2$s“ blkio cgroup-е („%1$s“)

en: Cannot parse byte '%1$s' stat '%2$s'
sr: Не могу да обрадим бајт „%1$s“ статуса „%2$s“

en: Cannot parse category in %1$s
sr: Не могу да обрадим категорију у %1$s

en: Cannot parse cbm_mask from resctrl cache info
sr: Не могу да обрадим cbm_mask из података resctrl кеша

en: Cannot parse mode string
sr: Не могу да обрадим ниску режима

en: Cannot parse resctrl schema level '%1$s'
sr: Немогуће је обрадити ниво resctrl шеме „%1$s“

en: Cannot parse socket address '%1$s': %2$s
sr: Немогуће је обрадити адресу утичнице „%1$s“: %2$s

en: Cannot parse socket service '%1$s': %2$s
sr: Немогуће је обрадити услугу утичнице „%1$s“: %2$s

en: Cannot parse start time %1$s for pid %2$d
sr: Немогуће је обрадити време почетка %1$s за ПИД %2$d

en: Cannot parse sys stat '%1$s'
sr: Немогуће је обрадити системско стање „%1$s“

en: Cannot parse user stat '%1$s'
sr: Не могу да обрадим корисничко стање „%1$s“

en: Cannot plug '%1$s' interface into '%2$s' because new combined inbound floor=%3$llu would overcommit average=%4$llu on network '%5$s'
sr: Не могу да прикључим спрегу „%1$s“ у „%2$s“ јер би нови комбиновани долазни доњи праг=%3$llu прекорачио просек=%4$llu на мрежи „%5$s“

en: Cannot plug '%1$s' interface into '%2$s' because new combined inbound floor=%3$llu would overcommit peak=%4$llu on network '%5$s'
sr: Не могу да прикључим спрегу „%1$s“ у „%2$s“ јер би нови комбиновани долазни доњи праг=%3$llu прекорачио максимум=%4$llu на мрежи „%5$s“

en: Cannot print data type %1$x
sr: Не могу да испишем врсту података %1$x

en: Cannot read cputime for domain
sr: Не могу да прочитам време ЦПЈ-а за домен

en: Cannot read host CPUID
sr: Не могу да прочитам CPUID домаћина

en: Cannot recv data
sr: Не могу да примим податке

en: Cannot recv data: %1$s
sr: Не могу да примим податке: %1$s

en: Cannot remove CURL handle from a multi handle when it wasn't added before
sr: Не могу да уклоним КУРЛ ручку из вишеструке ручке када претходно није била додата

en: Cannot remove stale PID file %1$s
sr: Не могу да уклоним застарелу ПИД датотеку %1$s

en: Cannot remove uninitialized CURL handle from a multi handle
sr: Не могу да уклоним неуспостављену КУРЛ ручку из вишеструке ручке

en: Cannot rename checkpoint %1$s to %2$s
sr: Не могу да преименујем тачку провере %1$s у %2$s

en: Cannot rename interface '%1$s' to '%2$s' on this platform
sr: Не могу да преименујем спрегу „%1$s“ у „%2$s“ на овој платформи

en: Cannot resize the max memory on an active domain
sr: Не могу да променим величину максималне меморије на домену који ради

en: Cannot resolve %1$s address: %2$s
sr: Не могу да разрешим адресу %1$s: %2$s

en: Cannot run interactive console without a controlling TTY
sr: Не може се покренути интерактивна конзола без управљачког TTY-а

en: Cannot set CPU model '%1$s' as canonical name of '%2$s' which is already an alias of '%3$s'
sr: Не може се поставити модел процесора „%1$s“ као канонски назив за „%2$s“, који је већ псеудоним за „%3$s“

en: Cannot set a base label with AppArmor
sr: Не може се поставити основна ознака помоћу AppArmor-а

en: Cannot set an empty mem_nodes set
sr: Не може се поставити празан скуп mem_nodes

en: Cannot set autostart for transient domain
sr: Не може се поставити самостално покретање за привремени домен

en: Cannot set close-on-exec %1$d
sr: Немогуће је поставити close-on-exec %1$d

en: Cannot set close-on-exec flag for socket
sr: Немогуће је поставити заставицу close-on-exec за утичницу

en: Cannot set coalesce info on '%1$s'
sr: Немогуће је поставити податке о састављању за „%1$s“

en: Cannot set coalesce info on interface '%1$s'
sr: Немогуће је поставити податке о састављању на интерфејсу „%1$s“

en: Cannot set context %1$s
sr: Немогуће је поставити контекст %1$s

en: Cannot set interface MAC on '%1$s'
sr: Не могу да поставим МАК адресу спреге на „%1$s“

en: Cannot set interface MAC to %1$s for ifname %2$s vf %3$d
sr: Не могу да поставим МАК адресу спреге на %1$s за ifname %2$s vf %3$d

en: Cannot set interface MAC to %1$s on '%2$s'
sr: Не могу да поставим МАК адресу спреге на %1$s на „%2$s“

en: Cannot set interface MTU on '%1$s'
sr: Не могу да поставим МТУ спреге на „%1$s“

en: Cannot set interface flags on '%1$s'
sr: Не могу да поставим заставице спреге на „%1$s“

en: Cannot set interface vlanid to %1$d for ifname %2$s vf %3$d
sr: Не могу да поставим vlanid спреге на %1$d за ifname %2$s vf %3$d

en: Cannot set memory higher than max memory
sr: Не могу да поставим меморију већу од максималне меморије

en: Cannot set scheduler parameters for pid %1$lld
sr: Не могу да поставим параметре планера за ПИД %1$lld

en: Cannot setup CPU affinity until process is started
sr: Не могу да подесим склоност процесора док се процес не покрене

en: Cannot setup cgroups until process is started
sr: Не могу да подесим cgroups док се процес не покрене

en: Cannot setup keepalive on connection as requested, disconnecting
sr: Не могу да подесим одржавање везе као што је затражено, прекидам везу

en: Cannot share CURL handle that is already shared
sr: Не могу да делим КУРЛ ручку која је већ дељена

en: Cannot share uninitialized CURL handle
sr: Не могу да делим неуспостављену КУРЛ ручку

en: Cannot specify a label if relabelling is turned off. model=%1$s
sr: Не могу да наведем ознаку ако је поновно означавање искључено. модел=%1$s

en: Cannot specify relabel if label is missing. model=%1$s
sr: Не могу да наведем поновно означавање ако недостаје ознака. модел=%1$s

en: Cannot stat %1$s
sr: Не могу да добијем податке о %1$s

en: Cannot stat '%1$s'
sr: Не могу да добијем податке о „%1$s“

en: Cannot undefine HostVirtualSwitch that has a '%1$s' port
sr: Не могу да поништим дефиницију HostVirtualSwitch-а који има порт „%1$s“

en: Cannot undefine transient domain
sr: Не могу да поништим дефиницију привременог домена

en: Cannot unlock resctrl
sr: Не могу да откључам resctrl

en: Cannot unshare CURL handle that is not shared
sr: Не могу да престанем да делим CURL ручку која није дељена

en: Cannot unshare mount namespace
sr: Не могу да престанем да делим именски простор качења

en: Cannot unshare uninitialized CURL handle
sr: Не могу да престанем да делим неуспостављену КУРЛ ручку

en: Cannot update device '%1$s', parent address mismatch (current parent address '%2$s')
sr: Не могу да ажурирам уређај „%1$s“, адреса родитеља се не подудара (тренутна адреса родитеља је „%2$s“)

en: Cannot update device '%1$s', type mismatch (current type '%2$s')
sr: Не могу да ажурирам уређај „%1$s“, врста се не подудара (тренутна врста је „%2$s“)

en: Cannot update device '%1$s, uuid mismatch (current uuid '%2$s')
sr: Не могу да ажурирам уређај „%1$s, УУИД се не подудара (тренутни УУИД је „%2$s“)

en: Cannot use direct socket mode for %1$s transport
sr: Не могу да користим режим директне утичнице за пренос %1$s

en: Cannot use host name '%1$s' in network '%2$s'
sr: Не могу да користим назив домаћина „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: Cannot use migrate v2 protocol with lock manager %1$s
sr: Не могу да користим протокол за сељење в2 са руководиоцем закључавања %1$s

en: Cannot use predefined UUID
sr: Не могу да користим унапред одређени УУИД

en: Cannot use slcp with devices other than console
sr: Не може се користити slcp са уређајима који нису конзола

en: Cannot use virtio serial for parallel/serial devices
sr: Виртио серијски се не може користити за паралелне/серијске уређаје

en: Cannot use volume path '%1$s'
sr: Не може се користити путања тома „%1$s“

en: Cannot write data
sr: Не могу се записати подаци

en: Cannot write device.map '%1$s'
sr: Не може се записати „device.map“ „%1$s“

en: Cannot write into schemata file '%1$s'
sr: Не могу да упишем у датотеку шеме „%1$s“

en: Cannot write pid in tasks file '%1$s'
sr: Не могу да упишем ПИД у датотеку задатака „%1$s“

en: Capacity
sr: Капацитет

en: Capacity:
sr: Капацитет:

en: Cardinality of list items must be the same for processing them in parallel
sr: Кардиналност ставки списка мора бити иста за њихову паралелну обраду

en: Category range c%1$d-c%2$d too small
sr: Опсег категорије c%1$d-c%2$d је премали

en: Ceph usage specified, but name is missing
sr: Наведено је коришћење Цефа, али назив недостаје

en: Certificate %1$s owner does not match the hostname %2$s
sr: Власник уверења %1$s се не подудара са називом домаћина %2$s

en: Certificate %1$s purpose does not allow use for with a TLS client
sr: Сврха уверења %1$s не дозвољава коришћење са ТЛС клијентом

en: Certificate %1$s purpose does not allow use for with a TLS server
sr: Сврха уверења %1$s не дозвољава коришћење са ТЛС сервером

en: Certificate %1$s usage does not permit certificate signing
sr: Употреба уверења %1$s не дозвољава потписивање уверења

en: Certificate %1$s usage does not permit digital signature
sr: Употреба уверења %1$s не дозвољава дигитални потпис

en: Certificate '%1$s' does not exist
sr: Уверење „%1$s“ не постоји

en: Certificate '%1$s' does not exist, but key '%2$s' does
sr: Уверење „%1$s“ не постоји, али кључ „%2$s“ постоји

en: Certificate failed validation: %1$s
sr: Валидација уверења није успела: %1$s

en: Cgroup backend '%1$s' already registered.
sr: Позадинац ц-групе „%1$s“ је већ регистрован.

en: Chain name contains invalid characters
sr: Назив ланца садржи неисправне знакове

en: Change bottom limit to number of workers.
sr: Промените доњу границу на број радника.

en: Change lifecycle actions for the guest domain.
sr: Промените радње животног циклуса за домен госта.

en: Change media of CD or floppy drive
sr: Промени медијум ЦД или флопи уређаја

en: Change media of CD or floppy drive.
sr: Промени медијум ЦД или флопи уређаја.

en: Change name of PID file
sr: Промени назив ПИД датотеке

en: Change the current directory.
sr: Промени тренутни директоријум.

en: Change the current memory allocation in the guest domain.
sr: Промени тренутну доделу меморије у домену госта.

en: Change the current number of priority workers
sr: Промени тренутни број првенствених радника

en: Change the maximum memory allocation limit in the guest domain.
sr: Промени максимално ограничење додељивања меморије у домену госта.

en: Change the number of virtual CPUs in the guest domain.
sr: Промени број виртуелних процесора у домену госта.

en: Change the upper limit to number of clients waiting for authentication to be connected to the server
sr: Промени горње ограничење броја клијената који чекају на потврду идентитета како би се повезали са сервером

en: Change the upper limit to overall number of clients connected to the server.
sr: Промени горње ограничење укупног броја клијената повезаних са сервером.

en: Change upper limit to number of workers.
sr: Промени горње ограничење броја радника.

en: Changing destination XML is not supported
sr: Мењање одредишног XML-а није подржано

en: Changing device type to/from spicevmc would change default target channel name
sr: Мењање врсте уређаја у/из spicevmc би променило подразумевани назив циљног канала

en: Changing fs access mode is not supported by vz driver.
sr: Мењање режима приступа систему датотека није подржано vz гоничем.

en: Changing fs write policy is not supported by vz driver.
sr: Мењање политике уписа система датотека није подржано vz гоничем.

en: Check /dev/kvm is world writable or you are in a group that is allowed to access it
sr: Проверите да ли је /dev/kvm уписиво за све или сте у групи којој је дозвољен приступ

en: Check that CPU and firmware supports virtualization and kvm module is loaded
sr: Проверите да ли процесор и фирмвер подржавају виртуелизацију и да ли је квм модул учитан

en: Check that the 'kvm-intel' or 'kvm-amd' modules are loaded & the BIOS has enabled virtualization
sr: Проверите да ли су 'kvm-intel' или 'kvm-amd' модули учитани и да ли је БИОС омогућио виртуелизацију

en: Check the host setup: interface %1$s has kernel autoconfigured IPv6 routes and enabling forwarding without accept_ra set to 2 will cause the kernel to flush them, breaking networking.
sr: Проверите подешавање домаћина: спрега %1$s има ИПв6 руте које је језгро самостално подесило и омогућавање прослеђивања без accept_ra постављеног на 2 ће довести до тога да их језгро избаци, што ће прекинути мрежу.

en: Checking CA cert access
sr: Провера приступа сертификату издавача уверења

en: Checking cert access
sr: Провера приступа сертификату

en: Checking cert hostname match
sr: Провера поклапања назива домаћина сертификата

en: Checking cert properties
sr: Провера својстава сертификата

en: Checking custom PKI base dir access
sr: Провера приступа произвољној ПКИ основној фасцикли

en: Checking for %1$s module
sr: Провера за модул „%1$s“

en: Checking for Linux >= %1$d.%2$d.%3$d
sr: Провера за Линукс >= %1$d.%2$d.%3$d

en: Checking for PowerPC KVM module loaded
sr: Провера да ли је учитан ПоверПЦ КВМ модул

en: Checking for cgroup '%1$s' controller support
sr: Провера подршке за „%1$s“ управљач ц-групе

en: Checking for device assignment IOMMU support
sr: Провера ИОММУ подршке за додељивање уређаја

en: Checking for hardware virtualization
sr: Провера хардверске виртуелизације

en: Checking for namespace '%1$s'
sr: Провера именског простора „%1$s“

en: Checking for secure guest support
sr: Провера подршке за безбедног госта

en: Checking if CA cert exists
sr: Провера да ли постоји ЦА уверење

en: Checking if IOMMU is enabled by kernel
sr: Провера да ли је ИОММУ омогућен у језгру

en: Checking if cert exists
sr: Провера да ли постоји уверење

en: Checking if custom PKI base dir exists
sr: Провера да ли постоји произвољна ПКИ основна фасцикла

en: Checking if device '%1$s' exists
sr: Провера да ли постоји уређај „%1$s“

en: Checking if device '%1$s' is accessible
sr: Провера да ли је уређај „%1$s“ приступачан

en: Checking if key exists
sr: Провера да ли постоји кључ

en: Checking if system CA dir exists
sr: Провера да ли постоји системска ЦА фасцикла

en: Checking if system PKI dir exists
sr: Провера да ли постоји системска ПКИ фасцикла

en: Checking if system cert dir exists
sr: Провера да ли постоји системска фасцикла са уверењима

en: Checking if system key dir exists
sr: Провера да ли постоји системска фасцикла са кључевима

en: Checking if user PKI base dir exists
sr: Проверавам да ли постоји основна ПКИ фасцикла корисника

en: Checking key access
sr: Проверавам приступ кључу

en: Checking system CA dir access
sr: Проверавам приступ системској ЦА фасцикли

en: Checking system PKI dir access
sr: Проверавам приступ системској ПКИ фасцикли

en: Checking system cert dir access
sr: Проверавам приступ системској фасцикли уверења

en: Checking system key dir access
sr: Проверавам приступ системској фасцикли кључева

en: Checking user PKI base dir access
sr: Проверавам приступ основној ПКИ фасцикли корисника

en: Checkpoint %1$s XML configuration not changed.
sr: XML подешавање тачке провере %1$s није измењено.

en: Checkpoint %1$s edited.
sr: Тачка провере %1$s је измењена.

en: Checkpoint '%1$s' for incremental backup of disk '%2$s' not found
sr: Тачка провере „%1$s“ за постепено резервисање диска „%2$s“ није пронађена

en: Checkpoint Delete
sr: Брисање тачке провере

en: Checkpoint Dump XML
sr: Избаци ИксМЛ тачке провере

en: Checkpoint List
sr: Списак тачака провере

en: Checkpoint domain
sr: Домен тачке провере

en: Checkpointing domain requires authorization
sr: Прављење тачке провере домена захтева овлашћење

en: Checkpoints have inconsistent relations for domain %1$s
sr: Контролни пунктови имају недоследне односе за домен %1$s

en: Child process (%1$lld) unexpected %2$s
sr: Неочекивани %2$s потпроцеса (%1$lld)

en: Child process (%1$s) unexpected %2$s%3$s%4$s
sr: Неочекивани %2$s%3$s%4$s потпроцеса (%1$s)

en: Child quit during startup handshake
sr: Потпроцес је прекинуо рад током почетног руковања

en: Children:
sr: Садржаоци:

en: Class %1$s must derive from virDomainEvent
sr: Класа %1$s мора да проистекне из „virDomainEvent“

en: Class %1$s must derive from virObjectEvent
sr: Класа %1$s мора да проистекне из „virObjectEvent“

en: Class %1$s must derive from virObjectLockable
sr: Класа %1$s мора да проистекне из „virObjectLockable“

en: Class %1$s must derive from virObjectRWLockable
sr: Класа %1$s мора да проистекне из „virObjectRWLockable“

en: Client '%1$llu' disconnected
sr: Клијент „%1$llu“ је прекинуо везу

en: Client ID or DUID
sr: ИД клијента или ДУИД

en: Client not found
sr: Клијент није пронађен

en: Client not found: %1$s
sr: Клијент није пронађен: %1$s

en: Client socket identity not available
sr: Идентитет утичнице клијента није доступан

en: Client's Distinguished Name is not on the list of allowed clients (tls_allowed_dn_list).  Use 'virt-pki-query-dn clientcert.pem' to view the Distinguished Name field in the client certificate, or run this daemon with --verbose option.
sr: Издвојено име клијента није на списку дозвољених клијената (tls_allowed_dn_list). Користите „virt-pki-query-dn clientcert.pem“ да прегледате поље издвојеног имена у уверењу клијента, или покрените овај позадинац са могућношћу „--verbose“.

en: Client's username is not on the list of allowed clients
sr: Корисничко име клијента није на списку дозвољених клијената

en: Clone an existing volume within the parent pool.
sr: Клонирајте постојећи том унутар родитељског базена.

en: Cloud-Hypervisor doesn't support '%1$s' device
sr: Клауд-хипервизор не подржава уређај „%1$s“

en: Cloud-Hypervisor state driver is not active
sr: Гонич стања Клауд-хипервизора није активан

en: Cloud-Hypervisor version is too old (v15.0 is the minimum supported version)
sr: Издање Cloud-Hypervisor-а је престаро (v15.0 је најмање подржано издање)

en: Colliding cache allocations for cache level '%1$u' id '%2$u', type '%3$s'
sr: Сукобљене доделе кеша за ниво кеша „%1$u“ ИД „%2$u“, врсте „%3$s“

en: Commit aborted
sr: Предаја је прекинута

en: Commit changes from a snapshot down to its backing image.
sr: Предајте измене из снимка стања до његове резервне слике.

en: Commit complete
sr: Предаја је завршена

en: Commit complete, overlay image kept
sr: Предаја је завршена, преклопна слика је задржана

en: Commit failed
sr: Предаја није успела

en: Compiled against library: libvirt %1$d.%2$d.%3$d
sr: Компилирано за библиотеку: libvirt %1$d.%2$d.%3$d

en: Compiled with support for:
sr: Компилирано са подршком за:

en: Compiled with support for:
sr: Компилирано са подршком за:

en: Completed
sr: Завршено

en: Completed with no error
sr: Завршено без грешке

en: Compressed data:
sr: Компримовани подаци:

en: Compressed migration is not supported by QEMU binary
sr: QEMU бинарна датотека не подржава компримовану миграцију

en: Compressed pages:
sr: Компримоване странице:

en: Compression cache misses:
sr: Промашаји кеша компресије:

en: Compression cache:
sr: Кеш сажимања:

en: Compression cache: %1$.3lf %2$s
sr: Кеш сажимања: %1$.3lf %2$s

en: Compression method '%1$s' is only supported with parallel migration
sr: Метод компресије „%1$s“ је подржан само уз паралелну миграцију

en: Compression method '%1$s' is specified twice
sr: Метод компресије „%1$s“ је наведен двапут

en: Compression method '%1$s' isn't supported with parallel migration
sr: Метод компресије „%1$s“ није подржан уз паралелну миграцију

en: Compression overflows:
sr: Прекорачења компресије:

en: Compression program for %1$s image format in configuration file isn't available
sr: Програм за компресију за формат слике %1$s у датотеци подешавања није доступан

en: Compute baseline CPU for a set of given CPUs.
sr: Израчунај основни процесор за скуп датих процесора.

en: Compute baseline CPU for a set of given CPUs. The result will be tailored to the specified hypervisor.
sr: Израчунај основни процесор за скуп датих процесора. Резултат ће бити прилагођен наведеном хипервизору.

en: Concrete job for %1$s invocation is in error state
sr: Конкретан посао за призивање %1$s је у стању грешке

en: Concrete job for %1$s invocation is in unknown state
sr: Конкретан посао за призивање %1$s је у непознатом стању

en: Config asks for inherit net namespace as well as private network interfaces
sr: Подешавање захтева наслеђивање мрежног именског простора као и личне мрежне спреге

en: Config entry '%1$s' must represent a boolean value (true|false)
sr: Унос подешавања „%1$s“ мора да представља логичку вредност (тачно|нетачно)

en: Config entry '%1$s' must represent an integer value
sr: Унос подешавања „%1$s“ мора да представља целобројну вредност

en: Configuration file
sr: Датотека подешавања

en: Configuration file (unless overridden by -f):
sr: Датотека подешавања (осим ако није преиначена са -f):

en: Configure a domain to be automatically started at boot.
sr: Подесите домен да се самостално покреће при покретању система.

en: Configure a network to be automatically started at boot.
sr: Подесите мрежу да се самостално покреће при подизању система.

en: Configure a node device to be automatically started at boot.
sr: Подесите уређај чвора да се самостално покреће при подизању система.

en: Configure a pool to be automatically started at boot.
sr: Подесите базен да се самостално покреће при покретању система.

en: Configuring the '%1$s' timer is not supported for virtType=%2$s arch=%3$s machine=%4$s guests
sr: Подешавање одбројавача „%1$s“ није подржано за virtType=%2$s arch=%3$s machine=%4$s госте

en: Configuring the '%1$s' timer is not supported with this QEMU binary
sr: Подешавање одбројавача „%1$s“ није подржано са овом КЕМУ извршном датотеком

en: Conflicting NVME disk serial number, all disks on a controller must have the same serial number as the controller itself
sr: Сукобљени серијски број НВМе диска, сви дискови на управљачу морају имати исти серијски број као и сам управљач

en: Connect the virtual serial console for the guest
sr: Прикључи виртуелну серијску конзолу за госта

en: Connect to a daemon's administrating server.
sr: Повежите се на административни сервер позадинца.

en: Connect to local hypervisor. This is built-in command after shell start up.
sr: Повезивање са локалним хипервизором. Ово је уграђена наредба после подизања љуске.

en: Connected since
sr: Повезан од

en: Connected to domain '%1$s'
sr: Повезан на домен „%1$s“

en: Connected to the admin server
sr: Повезан на административни сервер

en: Connections from inside daemon must be direct
sr: Везе изнутар позадинског програма морају бити директне

en: Console only works in PTY mode
sr: Конзола ради само у ПТИ режиму

en: Constant pages:
sr: Константне странице:

en: Container ID is not specified
sr: ИД садржаоца није наведен

en: Container does not provide an initctl pipe
sr: Садржаолац не обезбеђује „initctl“ спојку

en: Container is not defined
sr: Садржаолац није дефинисан

en: Control groups not supported on this platform
sr: Управљачке групе нису подржане на овој платформи

en: Controllers must use the 'ccid' address type
sr: Управљачи морају користити „ccid“ врсту адресе

en: Controlling domain init process requires authorization
sr: Управљање процесом покретања домена захтева овлашћење

en: Convert domain XML config to a native guest configuration format.
sr: Претворите ИксМЛ подешавање домена у изворни формат подешавања госта.

en: Convert domain XML to native config
sr: Претворите ИксМЛ домена у изворно подешавање

en: Convert native config to domain XML
sr: Претворите изворно подешавање у ИксМЛ домена

en: Convert native guest configuration format to domain XML format.
sr: Претворите изворни формат подешавања госта у ИксМЛ формат домена.

en: Copy a disk backing image chain to dest.
sr: Умножите ланац позадинских слика диска на одредиште.

en: Copy aborted
sr: Умножавање је прекинуто

en: Copy failed
sr: Умножавање неуспешно

en: Core dump a domain.
sr: Избаци срж домена.

en: Core(s) per socket:
sr: Сржи по прикључку:

en: Could detach device
sr: Могуће је откачити уређај

en: Could find volume with name: %1$s
sr: Пронађен је том под називом: %1$s

en: Could not add CDATA to doc root
sr: Не могу да додам CDATA у корен документа

en: Could not add attribute to XML node
sr: Не могу да додам особину ИксМЛ чвору

en: Could not add attribute to node
sr: Не могу да додам особину чвору

en: Could not add child node %1$s
sr: Не могу да додам подређени чвор %1$s

en: Could not add child node to methodNode
sr: Не могу да додам подређени чвор у methodNode

en: Could not add child to XML node
sr: Не могу да додам подређени елемент ИксМЛ чвору

en: Could not add virtual disk parent
sr: Не могу да додам родитеља виртуелног диска

en: Could not allocate disk def
sr: Не могу да доделим дефиницију диска

en: Could not allocate disk definition
sr: Не могу да доделим дефиницију диска

en: Could not assign address to disk '%1$s'
sr: Не могу да доделим адресу диску „%1$s“

en: Could not attach network %1$zu
sr: Не могу да закачим мрежу %1$zu

en: Could not attach serial port %1$zu
sr: Не могу да закачим серијски порт %1$zu

en: Could not attach the file as harddisk/dvd/floppy: %1$s
sr: Не могу да прикачим датотеку као тврди диск/ДВД/флопи: %1$s

en: Could not build CURL header list
sr: Не могу да саставим КУРЛ листу заглавља

en: Could not build disk json
sr: Не могу да генеришем JSON за диск

en: Could not change memory parameters: %1$s
sr: Не могу да променим меморијске параметре: %1$s

en: Could not change scheduler parameters: %1$s
sr: Не могу да променим параметре планера: %1$s

en: Could not chown on swtpm logfile %1$s
sr: Није било могуће променити власника swtpm датотеке дневника %1$s

en: Could not complete transfer: %1$s (%2$d)
sr: Није било могуће довршити пренос: %1$s (%2$d)

en: Could not configure network
sr: Није било могуће подесити мрежу

en: Could not convert domain name to VEID
sr: Није било могуће претворити назив домена у VEID

en: Could not convert from %1$s to UTF-8 encoding
sr: Није било могуће претворити из %1$s у UTF-8 кодирање

en: Could not copy an XML node
sr: Не могу да умножим XML чвор

en: Could not copy default config
sr: Не могу да умножим подразумевано подешавање

en: Could not copy volume: %1$s
sr: Не могу да умножим том: %1$s

en: Could not create CDATA element
sr: Не могу да направим CDATA елемент

en: Could not create TPM directory %1$s
sr: Не могу да направим TPM директоријум %1$s

en: Could not create WQL filter
sr: Не могу да направим WQL филтер

en: Could not create XML document
sr: Не могу да направим XML документ

en: Could not create base storage, rc=%1$08x
sr: Не могу да направим основно складиште, rc=%1$08x

en: Could not create directory %1$s as %2$u:%3$d
sr: Не могу да направим директоријум %1$s као %2$u:%3$d

en: Could not create filter
sr: Не могу да направим филтер

en: Could not create harddisk, rc=%1$08x
sr: Не могу да направим тврди диск, rc=%1$08x

en: Could not create monitor
sr: Не могу да направим монитор

en: Could not create openwsman client
sr: Не могу да направим openwsman клијента

en: Could not create simple param
sr: Не могу да направим једноставан параметар

en: Could not create snapshot: %1$s
sr: Не могу да направим снимак стања: %1$s

en: Could not create temporary xml doc
sr: Не могу да направим привремени xml документ

en: Could not create thread. QEMU initialization might be incomplete
sr: Не могу да направим нит. Покретање Кемуа можда није потпуно

en: Could not create volume: %1$s
sr: Не могу да направим том: %1$s

en: Could not define domain: %1$s
sr: Не могу да одредим домен: %1$s

en: Could not delete snapshot '%1$s': %2$s
sr: Не могу да обришем снимак стања „%1$s“: %2$s

en: Could not delete volume: %1$s
sr: Не могу да обришем том: %1$s

en: Could not deserialize pull response item
sr: Не могу да десеријализујем ставку одговора повлачења

en: Could not destroy domain: %1$s
sr: Не могу да уништим домен: %1$s

en: Could not dlsym %1$s from '%2$s': %3$s
sr: Не могу да извршим dlsym %1$s из „%2$s“: %3$s

en: Could not extract VirtualBox version
sr: Не могу да извучем издање VirtualBox-а

en: Could not extract vzctl version
sr: Не могу да извучем издање vzctl-а

en: Could not find %1$s
sr: Не могу да пронађем %1$s

en: Could not find %1$s controller with index %2$d required for device
sr: Не могу да пронађем контролер %1$s са индексом %2$d који је потребан за уређај

en: Could not find %1$s with name '%2$s'
sr: Не могу да пронађем %1$s са називом „%2$s“

en: Could not find 'active' element
sr: Не могу да пронађем елемент „active“

en: Could not find <name>
sr: Не могу да пронађем <name>

en: Could not find <uuid>
sr: Не могу да пронађем <uuid>

en: Could not find HostPortGroup for key '%1$s'
sr: Не могу да пронађем HostPortGroup за кључ „%1$s“

en: Could not find HostPortGroup with key '%1$s'
sr: Не могу да пронађем HostPortGroup са кључем „%1$s“

en: Could not find HostVirtualSwitch with UUID '%1$s'
sr: Није могуће пронаћи HostVirtualSwitch са УУИД-ом „%1$s“

en: Could not find HostVirtualSwitch with name '%1$s'
sr: Није могуће пронаћи HostVirtualSwitch са називом „%1$s“

en: Could not find Msvm_DiskDrive object
sr: Није могуће пронаћи објекат Msvm_DiskDrive

en: Could not find PCI controller with index '%1$u' required for device at address '%2$s'
sr: Није могуће пронаћи ПЦИ управљач са индексом „%1$u“ који је потребан за уређај на адреси „%2$s“

en: Could not find PhysicalNic with key '%1$s'
sr: Није могуће пронаћи PhysicalNic са кључем „%1$s“

en: Could not find PhysicalNic with name '%1$s'
sr: Не могу да пронађем PhysicalNic са називом „%1$s“

en: Could not find a suitable controller for smmuv3
sr: Не могу да пронађем одговарајући контролер за smmuv3

en: Could not find any 'network' element in status file
sr: Не могу да пронађем ниједан елемент „network“ у датотеци стања

en: Could not find any 'pool' element in state file
sr: Не могу да пронађем ниједан елемент „pool“ у датотеци стања

en: Could not find any mounted v1 controllers
sr: Не могу да пронађем ниједан монтирани v1 контролер

en: Could not find any network device under PCI device at %1$s
sr: Не могу да пронађем ниједан мрежни уређај под ПЦИ уређајем на %1$s

en: Could not find any vport capable device
sr: Не могу да пронађем ниједан уређај који подржава vport

en: Could not find auto-added %1$s controller with index %2$zu
sr: Не могу да пронађем самостално додатог управљача %1$s са индексом %2$zu

en: Could not find compute resource specified in '%1$s'
sr: Не могу да пронађем рачунарски ресурс наведен у „%1$s“

en: Could not find controller for disk!
sr: Не могу да пронађем управљач за диск!

en: Could not find datacenter specified in '%1$s'
sr: Не могу да пронађем центар података наведен у „%1$s“

en: Could not find datastore containing absolute path '%1$s'
sr: Не могу да пронађем складиште података које садржи апсолутну путању „%1$s“

en: Could not find datastore with name '%1$s'
sr: Не могу да пронађем складиште података са називом „%1$s“

en: Could not find directory separator in %1$s
sr: Не могу да пронађем раздвајач директоријума у %1$s

en: Could not find domain snapshot with internal name '%1$s'
sr: Не могу да пронађем снимак стања домена са унутрашњим називом „%1$s“

en: Could not find domain with UUID '%1$s'
sr: Не могу да пронађем домен са УУИД-ом „%1$s“

en: Could not find domain with name '%1$s'
sr: Не могу да пронађем домен са називом „%1$s“

en: Could not find host system specified in '%1$s'
sr: Не могу да пронађем систем домаћина наведен у „%1$s“

en: Could not find matching device '%1$s'
sr: Не могу да пронађем одговарајући уређај „%1$s“

en: Could not find parent device for '%1$s'
sr: Не могу да пронађем надређени уређај за „%1$s“

en: Could not find physical NIC with MAC address '%1$s'
sr: Није могуће пронаћи физичку мрежну картицу са МАК адресом „%1$s“

en: Could not find physical NIC with name '%1$s'
sr: Није могуће пронаћи физичку мрежну картицу са називом „%1$s“

en: Could not find placement for v1 controller %1$s
sr: Није могуће пронаћи размештај за v1 управљач %1$s

en: Could not find placement for v2 controller
sr: Није могуће пронаћи размештај за v2 управљач

en: Could not find selectors in method response
sr: Није могуће пронаћи бираче у одговору метода

en: Could not find snapshot with name '%1$s'
sr: Не могу да пронађем снимак стања са називом „%1$s“

en: Could not find storage pool with name '%1$s'
sr: Не могу да пронађем базен складишта са називом „%1$s“

en: Could not find storage pool with name: %1$s
sr: Не могу да пронађем базен складишта са називом: %1$s

en: Could not find storage pool with uuid '%1$s'
sr: Не могу да пронађем базен складишта са УУИД-ом „%1$s“

en: Could not find storage volume with key '%1$s'
sr: Не могу да пронађем том складишта са кључем „%1$s“

en: Could not find value for variable '%1$s'
sr: Не могу да пронађем вредност за променљиву „%1$s“

en: Could not find variable '%1$s' in iterator
sr: Не могу да пронађем променљиву „%1$s“ у итератору

en: Could not find vf/instanceId %1$u/%2$s in netlink response
sr: Не могу да пронађем vf/instanceId %1$u/%2$s у netlink одговору

en: Could not find volume with name: %1$s
sr: Не могу да пронађем том са називом: %1$s

en: Could not format channel target type
sr: Не могу да форматирам врсту циља канала

en: Could not format console target type
sr: Не могу да форматирам врсту циља конзоле

en: Could not format serial target type
sr: Не могу да форматирам врсту циља серијске везе

en: Could not free deserialized data
sr: Не могу да ослободим десеријализоване податке

en: Could not generate eth name for container
sr: Не могу да генеришем eth назив за контејнер

en: Could not generate medium name for the disk at: port:%1$d, slot:%2$d
sr: Не могу да направим назив медијума за диск на: порт:%1$d, место:%2$d

en: Could not generate next class ID
sr: Не могу да генеришем ИД следеће класе

en: Could not generate veth name
sr: Не могу да генеришем veth назив

en: Could not get EPR address
sr: Не могу да добијем EPR адресу

en: Could not get EPR items
sr: Не могу да добијем EPR ставке

en: Could not get IMedium
sr: Не могу да добијем IMedium

en: Could not get Msvm_DiskDrive default InstanceID
sr: Не могу да добавим подразумевани InstanceID за Msvm_DiskDrive

en: Could not get Msvm_ShutdownComponent for domain with UUID '%1$s'
sr: Не могу да добијем Msvm_ShutdownComponent за домен са УУИД-ом „%1$s“

en: Could not get SOAP body
sr: Не могу да добијем SOAP тело

en: Could not get UUID of virtual machine
sr: Не могу да добијем УУИД виртуелне машине

en: Could not get Virtual functions on %1$s
sr: Не могу да добијем виртуелне функције на %1$s

en: Could not get access to ACL tech driver '%1$s'
sr: Не могу да добијем приступ АЦЛ технолошком гоничу „%1$s“

en: Could not get checkpoint name
sr: Не могу да добијем назив тачке провере

en: Could not get count of free %1$uKiB pages, no data returned
sr: Не могу да добијем број слободних страница од %1$uKiB, подаци нису враћени

en: Could not get current time
sr: Не могу да добијем тренутно време

en: Could not get device port
sr: Не могу да добијем порт уређаја

en: Could not get device slot
sr: Не могу да добијем слот уређаја

en: Could not get device type
sr: Не могу да добијем врсту уређаја

en: Could not get free memory for host %1$s
sr: Не могу да добијем слободну меморију за домаћина %1$s

en: Could not get index of disk '%1$s'
sr: Не могу да добијем индекс диска „%1$s“

en: Could not get instance ID for %1$s invocation
sr: Не могу да добијем ИД примерка за призивање %1$s

en: Could not get interface information for '%1$s', which is a enslaved in bond '%2$s'
sr: Не могу да се добију подаци о спрези „%1$s“, која је подређена вези „%2$s“

en: Could not get interface information for '%1$s', which is a member of bridge '%2$s'
sr: Не могу да се добију подаци о спрези „%1$s“, која је чланица моста „%2$s“

en: Could not get interface list
sr: Не могу да се добије списак спрега

en: Could not get interface list for '%1$s'
sr: Не могу да се добије списак спрега за „%1$s“

en: Could not get iterator index for (internal) iterator ID %1$u
sr: Не могу да се добије индекс итератора за (унутрашњи) ИД итератора %1$u

en: Could not get iterator index for iterator ID %1$u
sr: Није било могуће добити индекс итератора за ИД итератора %1$u

en: Could not get list of Defined Domains
sr: Није било могуће добити списак дефинисаних домена

en: Could not get list of Domains
sr: Није било могуће добити списак домена

en: Could not get list of domains
sr: Није било могуће добити списак домена

en: Could not get list of machines
sr: Није било могуће добити списак машина

en: Could not get maximum definition of Msvm_ProcessorSettingData for host %1$s
sr: Не могу да се добије максимална дефиниција за „Msvm_ProcessorSettingData“ за домаћина %1$s

en: Could not get medium storage location
sr: Не могу да се добије локација складишта медијума

en: Could not get members of bridge '%1$s'
sr: Не могу да се добију чланови моста „%1$s“

en: Could not get name of virtual machine
sr: Не могу да се добије назив виртуелне машине

en: Could not get nth (%1$u) value of variable '%2$s'
sr: Не могу да се добије n-та (%1$u) вредност променљиве „%2$s“

en: Could not get number of Defined Domains
sr: Није могуће добити број дефинисаних домена

en: Could not get number of Domains
sr: Није могуће добити број домена

en: Could not get parent of '%1$s'
sr: Није могуће добити родитеља за „%1$s“

en: Could not get process ID of passt
sr: Није могуће добити ИД процеса за „passt“

en: Could not get process id of swtpm
sr: Није могуће добити ИД процеса за „swtpm“

en: Could not get process id of vhost-user-gpu
sr: Не могу да добијем ИД процеса за „vhost-user-gpu“

en: Could not get read only state
sr: Не могу да добијем стање само за читање

en: Could not get response
sr: Не могу да добијем одговор

en: Could not get response items
sr: Не могу да добијем ставке одговора

en: Could not get return value for %1$s invocation
sr: Не могу да добијем повратну вредност за призивање „%1$s“

en: Could not get root node of XML document
sr: Не могу да добијем корени чвор ИксМЛ документа

en: Could not get root of XML document
sr: Не могу да добијем корен ИксМЛ документа

en: Could not get slaves of bond '%1$s'
sr: Не могу да добијем потчињене за везу „%1$s“

en: Could not get snapshot id
sr: Не могу да добијем ИД снимка

en: Could not get snapshot name
sr: Не могу да добијем назив снимка стања

en: Could not get storage controller bus
sr: Нисам могао да добијем сабирницу управљача складиштем

en: Could not get storage controller by name
sr: Нисам могао да добијем управљача складиштем по називу

en: Could not get syspath for parent of '%1$s'
sr: Нисам могао да добијем системску путању за родитеља „%1$s“

en: Could not get temp xml doc root
sr: Нисам могао да добијем корен привременог XML документа

en: Could not get version information for host %1$s
sr: Нисам могао да добијем податке о издању за домаћина %1$s

en: Could not handle file name '%1$s'
sr: Нисам могао да обрадим назив датотеке „%1$s“

en: Could not init options
sr: Нисам могао да успоставим могућности

en: Could not initialize CURL
sr: Нисам могао да успоставим КУРЛ

en: Could not initialize CURL (multi)
sr: Нисам могао да успоставим КУРЛ (вишеструко)

en: Could not initialize CURL (share)
sr: Нисам могао да успоставим КУРЛ (дељено)

en: Could not initialize CURL mutex
sr: Немогуће је успоставити КУРЛ мутекс

en: Could not initialize a CURL (share) mutex
sr: Немогуће је успоставити КУРЛ (дељени) мутекс

en: Could not initialize openwsman transport
sr: Немогуће је успоставити openwsman пренос

en: Could not initialize options
sr: Немогуће је успоставити могућности

en: Could not initialize session mutex
sr: Немогуће је успоставити мутекс сесије

en: Could not instantiate XML document
sr: Нисам могао да покренем примерак XML документа

en: Could not look up Win32_ComputerSystem
sr: Нисам могао да потражим Win32_ComputerSystem

en: Could not look up active virtual machines
sr: Нисам могао да потражим активне виртуелне машине

en: Could not look up inactive virtual machines
sr: Нисам могао да потражим неактивне виртуелне машине

en: Could not look up processor setting data with virtual system instance ID '%1$s'
sr: Нисам могао да потражим податке подешавања процесора са ИД-ом примерка виртуелног система „%1$s“

en: Could not look up processor(s) on '%1$s'
sr: Не могу да пронађем процесор(е) на „%1$s“

en: Could not look up resource allocation setting data with virtual system instance ID '%1$s'
sr: Не могу да пронађем податке подешавања доделе ресурса са ИД-ом примерка виртуелног система „%1$s“

en: Could not lookup %1$s for %2$s invocation
sr: Не могу да пронађем %1$s за призивање %2$s

en: Could not lookup '%1$s' from '%2$s'
sr: Не могу да пронађем „%1$s“ из „%2$s“

en: Could not lookup '%1$s' list from '%2$s'
sr: Не могу да пронађем списак „%1$s“ из „%2$s“

en: Could not lookup EPR item reference parameters
sr: Не могу да потражим параметре упуте EPR ставке

en: Could not lookup SOAP body
sr: Не могу да потражим SOAP тело

en: Could not lookup controller model for '%1$s'
sr: Не могу да потражим модел управљача за „%1$s“

en: Could not lookup datastore host mount
sr: Не могу да потражим качење домаћина складишта података

en: Could not lookup pull response
sr: Не могу да потражим одговор повлачења

en: Could not lookup pull response items
sr: Не могу да потражим ставке одговора повлачења

en: Could not lookup root snapshot list
sr: Не могу да потражим списак коренских снимака стања

en: Could not migrate domain, migration task finished with an error: %1$s
sr: Не могу да преселим домен, задатак пресељења је завршен са грешком: %1$s

en: Could not migrate domain, validation reported a problem
sr: Не могу да преселим домен, потврђивање је пријавило проблем

en: Could not migrate domain, validation reported a problem: %1$s
sr: Не могу да преселим домен, потврђивање је пријавило проблем: %1$s

en: Could not open '%1$s' to trigger host scan
sr: Не могу да отворим „%1$s“ ради покретања скенирања домаћина

en: Could not open /proc/net/dev
sr: Не могу да отворим /proc/net/dev

en: Could not open TPM device %1$s
sr: Не могу да отворим TPM уређај %1$s

en: Could not open TPM device's cancel path %1$s
sr: Не могу да отворим путању отказивања TPM уређаја %1$s

en: Could not parse 'bonding/arp_interval' '%1$s' for '%2$s'
sr: Не могу да обрадим „bonding/arp_interval“ „%1$s“ за „%2$s“

en: Could not parse 'bonding/arp_validate' '%1$s' for '%2$s'
sr: Не могу да обрадим „bonding/arp_validate“ „%1$s“ за „%2$s“

en: Could not parse 'bonding/downdelay' '%1$s' for '%2$s'
sr: Не могу да обрадим „bonding/downdelay“ „%1$s“ за „%2$s“

en: Could not parse 'bonding/miimon' '%1$s' for '%2$s'
sr: Не могу да обрадим „bonding/miimon“ „%1$s“ за „%2$s“

en: Could not parse 'bonding/mode' '%1$s' for '%2$s'
sr: Не могу да обрадим „bonding/mode“ „%1$s“ за „%2$s“

en: Could not parse 'bonding/updelay' '%1$s' for '%2$s'
sr: Не могу да обрадим „bonding/updelay“ „%1$s“ за „%2$s“

en: Could not parse 'bonding/use_carrier' '%1$s' for '%2$s'
sr: Није могуће рашчланити „bonding/use_carrier“ „%1$s“ за „%2$s“

en: Could not parse 'bridge/stp_state' '%1$s' for '%2$s'
sr: Није могуће рашчланити „bridge/stp_state“ „%1$s“ за „%2$s“

en: Could not parse MTU value '%1$s'
sr: Није могуће рашчланити вредност МТУ „%1$s“

en: Could not parse UUID from '%1$s'
sr: Није могуће рашчланити УУИД из „%1$s“

en: Could not parse UUID from string '%1$s'
sr: Није могуће рашчланити УУИД из ниске „%1$s“

en: Could not parse VI API version '%1$s'
sr: Не могу да обрадим издање VI АПИ-ја „%1$s“

en: Could not parse VPS ID %1$s
sr: Не могу да обрадим ВПС ИД %1$s

en: Could not parse barrier and limit of '%1$s' from config for container %2$d
sr: Не могу да обрадим препреку и ограничење за „%1$s“ из подешавања за контејнер %2$d

en: Could not parse barrier of '%1$s' from config for container %2$d
sr: Не могу да обрадим препреку за „%1$s“ из подешавања за контејнер %2$d

en: Could not parse chain priority '%1$s'
sr: Не могу да обрадим првенство ланца „%1$s“

en: Could not parse domain definition
sr: Не могу да обрадим дефиницију домена

en: Could not parse positive integer from '%1$s'
sr: Не могу да обрадим позитиван цео број из „%1$s“

en: Could not parse product version '%1$s'
sr: Не могу да обрадим издање производа „%1$s“

en: Could not parse return code from '%1$s'
sr: Не могу да обрадим повратни код из „%1$s“

en: Could not parse usb file %1$s
sr: Не могу да обрадим УСБ датотеку „%1$s“

en: Could not parse valid disk index from '%1$s'
sr: Не могу да обрадим исправан индекс диска из „%1$s“

en: Could not parse version from '%1$s'
sr: Не могу да обрадим издање из „%1$s“

en: Could not produce packed version number from '%1$s'
sr: Немогуће је добити запаковани број издања из „%1$s“

en: Could not read '%1$s' from config for container %2$d
sr: Немогуће је прочитати „%1$s“ из подешавања за контејнер %2$d

en: Could not read 'IP_ADDRESS' from config for container %1$d
sr: Немогуће је прочитати „IP_ADDRESS“ из подешавања за контејнер %1$d

en: Could not read 'NETIF' from config for container %1$d
sr: Не могу да прочитам „NETIF“ из подешавања за контејнер %1$d

en: Could not read 'OSTEMPLATE' from config for container %1$d
sr: Не могу да прочитам „OSTEMPLATE“ из подешавања за контејнер %1$d

en: Could not read 'VE_PRIVATE' from config for container %1$d
sr: Не могу да прочитам „VE_PRIVATE“ из подешавања за контејнер %1$d

en: Could not read a device name from the <name> element
sr: Не могу да прочитам назив уређаја из елемента <name>

en: Could not read config for container %1$d
sr: Не могу да прочитам подешавање за контејнер %1$d

en: Could not read container config
sr: Не могу да прочитам подешавање контејнера

en: Could not read embedded param hash table
sr: Не могу да прочитам уграђену хеш табелу параметара

en: Could not read schemata file for group %1$s
sr: Не могу да прочитам датотеку шема за групу %1$s

en: Could not read schemata file for the default group
sr: Не могу да прочитам датотеку шема за подразумевану групу

en: Could not read type information
sr: Не могу да прочитам податке о врсти

en: Could not resume domain: %1$s
sr: Не могу да наставим домен: %1$s

en: Could not retrieve 'bonding/arp_interval' for '%1$s'
sr: Не могу да преузмем „bonding/arp_interval“ за „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/arp_ip_target' for '%1$s'
sr: Не могу да преузмем „bonding/arp_ip_target“ за „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/arp_validate' for '%1$s'
sr: Не могу да преузмем „bonding/arp_validate“ за „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/downdelay' for '%1$s'
sr: Не могу да преузмем „bonding/downdelay“ за „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/miimon' for '%1$s'
sr: Не могу да преузмем „bonding/miimon“ за „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/mode' for '%1$s'
sr: Није могуће преузети „bonding/mode“ за „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/updelay' for '%1$s'
sr: Није могуће преузети „bonding/updelay“ за „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/use_carrier' for '%1$s'
sr: Није могуће преузети „bonding/use_carrier“ за „%1$s“

en: Could not retrieve 'bridge/forward_delay' for '%1$s'
sr: Није могуће преузети „bridge/forward_delay“ за „%1$s“

en: Could not retrieve 'bridge/stp_state' for '%1$s'
sr: Није могуће преузети „bridge/stp_state“ за „%1$s“

en: Could not retrieve NIC settings
sr: Не могу да преузмем подешавања мрежне картице

en: Could not retrieve default Msvm_DiskDrive object
sr: Не могу да преузмем подразумевани објекат Msvm_DiskDrive

en: Could not retrieve pool information
sr: Не могу да преузмем податке о базену

en: Could not retrieve resource pool
sr: Не могу да преузмем базен ресурса

en: Could not retrieve screenshot
sr: Не могу да преузмем снимак екрана

en: Could not retrieve the AutoStartDefaults object
sr: Не могу да преузмем објекат AutoStartDefaults

en: Could not retrieve virtual switch
sr: Не могу да преузмем виртуелни пребацивач

en: Could not revert to snapshot '%1$s': %2$s
sr: Не могу да вратим на снимак стања „%1$s“: %2$s

en: Could not run '%1$s --print-info'. exitstatus: %2$d; stderr: %3$s
sr: Не могу да покренем „%1$s --print-info“. Излазно стање: %2$d; stderr: %3$s

en: Could not run '%1$s --reconfigure'. exitstatus: %2$d; Check error log '%3$s' for details.
sr: Не могу да покренем „%1$s --reconfigure“. Излазно стање: %2$d; погледајте дневник грешака „%3$s“ за детаље.

en: Could not run '%1$s' to create config files. exitstatus: %2$d;
    Error: %3$s
sr: Није успело покретање „%1$s“ за прављење датотека подешавања. Статус изласка: %2$d;
    Грешка: %3$s

en: Could not run '%1$s'. exitstatus: %2$d; Check error log '%3$s' for details.
sr: Није успело покретање „%1$s“. Статус изласка: %2$d; проверите дневник грешака „%3$s“ за детаље.

en: Could not search in datastore '%1$s': %2$s
sr: Није успела претрага у складишту података „%1$s“: %2$s

en: Could not set UUID
sr: Није успело постављање УУИД-а

en: Could not set disk quota
sr: Није успело постављање квоте диска

en: Could not set limit to %1$lld MHz, expecting positive value or -1 (unlimited)
sr: Немогуће је поставити ограничење на %1$lld MHz; очекује се позитивна вредност или -1 (неограничено)

en: Could not set max-memory to %1$lu kilobytes: %2$s
sr: Немогуће је поставити максималну меморију на %1$lu килобајта: %2$s

en: Could not set memory size
sr: Немогуће је поставити величину меморије

en: Could not set memory to %1$lu kilobytes: %2$s
sr: Немогуће је поставити меморију на %1$lu килобајта: %2$s

en: Could not set namespace address for xmlNodeParam
sr: Немогуће је поставити адресу именског простора за „xmlNodeParam“

en: Could not set number of vCPUs
sr: Не могу да поставим број виртуелних процесора (vCPU)

en: Could not set number of virtual CPUs to %1$d: %2$s
sr: Не могу да поставим број виртуелних процесора на %1$d: %2$s

en: Could not set reservation to %1$lld MHz, expecting positive value
sr: Не могу да поставим резервацију на %1$lld MHz, очекује се позитивна вредност

en: Could not set shares to %1$d, expecting positive value or -1 (low), -2 (normal) or -3 (high)
sr: Не могу да поставим уделе на %1$d, очекује се позитивна вредност или -1 (ниско), -2 (нормално) или -3 (високо)

en: Could not set the source dir for the filesystem
sr: Не могу да поставим изворни директоријум за систем датотека

en: Could not set wsman namespace address for xmlNodeParam
sr: Не могу да поставим адресу „wsman“ именског простора за „xmlNodeParam“

en: Could not start 'nbdkit'. exitstatus: %1$d
sr: Не могу да покренем „nbdkit“. Излазно стање: %1$d

en: Could not start 'virtiofsd'
sr: Не могу да покренем „virtiofsd“

en: Could not start domain: %1$s
sr: Не могу да покренем домен: %1$s

en: Could not stat %1$s
sr: Не могу да одредим статус за %1$s

en: Could not suspend domain: %1$s
sr: Није било могућности да се обустави домен: %1$s

en: Could not transfer data: %1$s (%2$d)
sr: Није било могућности да се пренесу подаци: %1$s (%2$d)

en: Could not translate keycode
sr: Није било могућности да се преведе код тастера

en: Could not verify disk address
sr: Није било могућности да се потврди адреса диска

en: Could not wait for transfer: %1$s (%2$d)
sr: Није било могућности да се сачека пренос: %1$s (%2$d)

en: Could not wipe volume: %1$s
sr: Немогуће је обрисати том: %1$s

en: Couldn't create lock file for device '%1$s' in path '%2$s'
sr: Немогуће је направити датотеку закључавања за уређај „%1$s“ на путањи „%2$s“

en: Couldn't read volume target path '%1$s'
sr: Немогуће је прочитати циљну путању тома „%1$s“

en: Couldn't set link state on interface: %1$s
sr: Немогуће је поставити стање везе на спрези: %1$s

en: Couldn't write to lock file for device '%1$s' in path '%2$s'
sr: Немогуће је писати у датотеку закључавања за уређај „%1$s“ на путањи „%2$s“

en: Cpu '%1$u' in node '%2$zu' is out of range of the provided bitmap
sr: Процесор „%1$u“ у чвору „%2$zu“ је изван опсега достављене битмапе

en: Crashed
sr: Пао

en: Crashloaded
sr: Учитано након пада

en: Create a checkpoint from XML
sr: Направи тачку провере из ИксМЛ-а

en: Create a checkpoint from XML for use in future incremental backups
sr: Направи тачку провере из ИксМЛ-а за коришћење у будућим растућим резервама

en: Create a checkpoint from a set of args
sr: Направи тачку провере из скупа аргумената

en: Create a checkpoint from arguments for use in future incremental backups
sr: Направи тачку провере из аргумената за коришћење у будућим растућим резервама

en: Create a device on the node.  Note that this command creates devices on the physical host that can then be assigned to a virtual machine.
sr: Направи уређај на чвору. Имајте у виду да ова наредба прави уређаје на физичком домаћину који се затим могу доделити виртуелној машини.

en: Create a domain.
sr: Прављење домена.

en: Create a network port.
sr: Направи мрежни прикључник.

en: Create a network.
sr: Прављење мреже.

en: Create a new network filter binding.
sr: Направи ново увезивање мрежног филтера.

en: Create a pool.
sr: Прављење базена.

en: Create a restore point for interfaces settings
sr: Направи тачку повраћаја за подешавања спрега

en: Create a snapshot (disk and RAM) from XML
sr: Направи снимак стања (диск и РАМ) из XML-а

en: Create a snapshot (disk and RAM) from arguments
sr: Направи снимак стања (диск и РАМ) из аргумената

en: Create a snapshot from XML
sr: Направи снимак стања из XML-а

en: Create a snapshot from a set of args
sr: Направи снимак стања из скупа аргумената

en: Create a vol from an existing volume.
sr: Направи том из постојећег тома.

en: Create a vol.
sr: Направи том.

en: Create network filter binding
sr: Направи увезивање мрежног филтера

en: Create network port
sr: Направи мрежни прикључник

en: Create storage volume
sr: Направи том складишта

en: Create the dir %1$s
sr: Направи директоријум %1$s

en: Created
sr: Направљено

en: Created bridge %1$s with attached device %2$s
sr: Направљен је мост %1$s са приложеним уређајем %2$s

en: Creating network filter binding requires authorization
sr: Стварање увезивања мрежног филтера захтева овлашћење

en: Creating network port configuration requires authorization
sr: Стварање подешавања мрежног прикључника захтева овлашћење

en: Creating non-file volumes is not supported
sr: Стварање не-датотечних томова није подржано

en: Creating storage volume requires authorization
sr: Стварање тома складишта захтева овлашћење

en: Creation Time
sr: Време стварања

en: Creation of %1$s volumes is not supported
sr: Стварање тома врсте %1$s није подржано

en: Crypto device is missing alias
sr: Крипто уређају недостаје псеудоним

en: Current memory size too large
sr: Тренутна величина меморије је превелика

en: Current:
sr: Текућа:

en: Custom loader requires explicit %1$s configuration
sr: Прилагођени учитавач захтева изричиту %1$s поставку

en: D-Bus audio is not supported with this QEMU
sr: D-Bus звук није подржан уз овај Кему

en: D-Bus p2p with an address is not supported
sr: D-Bus p2p са адресом није подржан

en: DAC imagelabel couldn't be determined
sr: DAC ознака слике (imagelabel) се не може одредити

en: DAC seclabel couldn't be determined
sr: DAC безбедносна ознака (seclabel) се не може одредити

en: DNS SRV port attribute not permitted without target for service '%1$s' in network '%2$s'
sr: Особина ДНС SRV порта није дозвољена без циља за услугу „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: DNS SRV priority attribute not permitted without target for service '%1$s' in network '%2$s'
sr: Особина ДНС SRV првенства није дозвољена без циља за услугу „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: DNS SRV records cannot be modified, only added or deleted
sr: ДНС SRV записи се не могу мењати, већ само додавати или брисати

en: DNS SRV weight attribute not permitted without target for service '%1$s' in network '%2$s'
sr: Особина ДНС SRV тежине није дозвољена без циља за услугу „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: Data processed:
sr: Обрађени подаци:

en: Data remaining:
sr: Преостали подаци:

en: Data total:
sr: Укупно података:

en: Datastore has unexpected type '%1$s'
sr: Складиште података има неочекивану врсту „%1$s“

en: Datastore path '%1$s' doesn't have expected format '[<datastore>] <path>'
sr: Путања складишта података „%1$s“ нема очекивани формат „[<datastore>] <path>“

en: Datastore path '%1$s' doesn't reference a file
sr: Путања складишта података „%1$s“ не упућује на датотеку

en: DatastoreInfo has unexpected type
sr: DatastoreInfo има неочекивану врсту

en: Default paths:
sr: Подразумеване путање:

en: Define a domain.
sr: Дефинисање домена.

en: Define a new network filter or update an existing one.
sr: Дефинишите нови мрежни филтер или ажурирајте постојећи.

en: Define a pool.
sr: Дефинисање базена.

en: Define or modify a device by an xml file on a node
sr: Дефинишите или измените уређај помоћу xml датотеке на чвору

en: Define or modify a persistent physical host interface.
sr: Дефинишите или измените трајну спрегу физичког домаћина.

en: Define or modify a persistent storage pool.
sr: Дефинишите или измените истрајни базен складишта.

en: Define or modify a persistent virtual network.
sr: Дефинишите или измените трајну виртуелну мрежу.

en: Define or modify a secret.
sr: Дефинишите или измените тајну.

en: Defined
sr: Дефинисано

en: Defines or modifies a persistent device on the node that can be assigned to a domain. The device must be started before it can be assigned to a domain.
sr: Дефинише или мења трајни уређај на чвору који се може доделити домену. Уређај мора бити покренут пре него што се може доделити домену.

en: Delete a domain checkpoint
sr: Обриши тачку провере домена

en: Delete a domain snapshot
sr: Обриши снимак стања домена

en: Delete a given network filter binding.
sr: Обриши дато увезивање мрежног филтера.

en: Delete a given pool.
sr: Брисање задатог базена.

en: Delete a given vol.
sr: Брисање задатог тома.

en: Delete a throttling group.
sr: Брисање групе за пригушивање.

en: Delete an IOThread from the guest domain.
sr: Брисање IOThread-а из гостујућег домена.

en: Delete domain
sr: Обриши домен

en: Delete interface
sr: Обриши спрегу

en: Delete network
sr: Обриши мрежу

en: Delete network filter
sr: Обриши мрежни филтер

en: Delete network filter binding
sr: Обриши увезивање мрежног филтера

en: Delete network port
sr: Обриши мрежни прикључник

en: Delete node device
sr: Обриши чворни уређај

en: Delete secret
sr: Обриши тајну

en: Delete storage pool
sr: Обриши складишни базен

en: Delete storage volume
sr: Обриши складишни том

en: Delete the specified network port.
sr: Обриши наведени мрежни прикључник.

en: Deleted
sr: Обрисано

en: Deleting domain configuration requires authorization
sr: Брисање подешавања домена захтева овлашћење

en: Deleting interface configuration requires authorization
sr: Брисање поставки спреге захтева овлашћење

en: Deleting network configuration requires authorization
sr: Брисање поставки мреже захтева овлашћење

en: Deleting network filter binding requires authorization
sr: Брисање увезивања мрежног филтера захтева овлашћење

en: Deleting network filter configuration requires authorization
sr: Брисање подешавања мрежног филтера захтева овлашћење

en: Deleting network port configuration requires authorization
sr: Брисање подешавања мрежног прикључка захтева овлашћење

en: Deleting node device driver requires authorization
sr: Брисање гонича уређаја чвора захтева овлашћење

en: Deleting secret configuration requires authorization
sr: Брисање подешавања тајне захтева овлашћење

en: Deleting storage pool configuration requires authorization
sr: Брисање подешавања складишног базена захтева овлашћење

en: Deleting storage volume requires authorization
sr: Брисање складишног тома захтева овлашћење

en: Depending on whether run with or without options, the command fetches or redefines the existing active set of filters on daemon.
sr: У зависности од тога да ли се покреће са или без могућности, наредба дохвати или поново дефинише постојећи активни скуп филтера на позадинцу.

en: Depending on whether run with or without options, the command fetches or redefines the existing active set of outputs on daemon.
sr: У зависности од тога да ли се покреће са или без могућности, наредба дохвати или поново дефинише постојећи активни скуп излаза на позадинцу.

en: Descendants:
sr: Наследници:

en: Destination libvirt does not support migration with extensible parameters
sr: Одредишни либвирт не подржава миграцију са проширивим параметрима

en: Destination libvirt does not support peer-to-peer migration protocol
sr: Одредишни либвирт не подржава протокол миграције парњак-парњаку

en: Destroy a device on the node.  Note that this command destroys devices on the physical host
sr: Уништите уређај на чвору. Имајте на уму да ова наредба уништава уређаје на физичком домаћину

en: Destroyed
sr: Уништено

en: Destroyed node device '%1$s'
sr: Уништен је уређај чвора „%1$s“

en: Detach device from an XML <file>
sr: Одвојте уређај из ИксМЛ <file>

en: Detach device identified by the given alias from a domain
sr: Одвојте уређај идентификован датим псеудонимом из домена

en: Detach disk device.
sr: Откачи уређај диска.

en: Detach network interface.
sr: Откачи мрежну спрегу.

en: Detach node device
sr: Одвојте уређај чвора

en: Detach node device from its device driver before assigning to a domain.
sr: Одвојте уређај чвора од његовог гонича пре додељивања домену.

en: Detaching node device driver requires authorization
sr: Одвајање гонича уређаја чвора захтева овлашћење

en: Detect storage pools
sr: Откриј складишне базене

en: Detecting storage pools requires authorization
sr: Откривање складишних базена захтева овлашћење

en: Device
sr: Уређај

en: Device %1$s already exists
sr: Уређај %1$s већ постоји

en: Device %1$s detached
sr: Уређај %1$s је откачен

en: Device %1$s is already in use
sr: Уређај %1$s је већ у употреби

en: Device %1$s is behind a switch lacking ACS and cannot be assigned
sr: Уређај %1$s је иза прекидача коме недостаје ACS и не може бити додељен

en: Device %1$s is not a bridge
sr: Уређај %1$s није мост

en: Device %1$s marked as autostarted
sr: Уређај %1$s је означен за самопокретање

en: Device %1$s not found: could not access %2$s
sr: Уређај %1$s није пронађен: не могу да приступим %2$s

en: Device %1$s re-attached
sr: Уређај %1$s је поново прикачен

en: Device %1$s reset
sr: Уређај %1$s је поново постављен

en: Device %1$s started
sr: Уређај %1$s је покренут

en: Device %1$s un-attached from bridge %2$s
sr: Уређај %1$s је откачен са моста %2$s

en: Device %1$s unmarked as autostarted
sr: Уређају %1$s је скинута ознака за самопокретање

en: Device '%1$s' already formatted using '%2$s'
sr: Уређај „%1$s“ је већ форматиран помоћу „%2$s“

en: Device '%1$s' is not active
sr: Уређај „%1$s“ није активан

en: Device '%1$s' is unrecognized, requires build
sr: Уређај „%1$s“ није препознат, захтева изградњу

en: Device alias was not set for %1$s controller with index %2$d
sr: Надимак уређаја није постављен за управљач %1$s са индексом %2$d

en: Device alias was not set for PCI controller with index '%1$u' required for device at address '%2$s'
sr: Псеудоним уређаја није постављен за PCI контролер са индексом „%1$u“ који је потребан за уређај на адреси „%2$s“

en: Device attached successfully
sr: Уређај је успешно прикачен

en: Device attached to bridge %1$s has no name
sr: Уређај прикачен на мост %1$s нема назив

en: Device configuration is not compatible: Domain has no USB bus support
sr: Поставка уређаја није усаглашена: домен нема подршку за USB сабирницу

en: Device detach request sent successfully
sr: Захтев за откачивање уређаја је успешно послат

en: Device detached successfully
sr: Уређај је успешно откачен

en: Device is already active
sr: Уређај је већ активан

en: Device is not a fibre channel HBA
sr: Уређај није fibre channel HBA

en: Device updated successfully
sr: Уређај је успешно ажуриран

en: Device: %1$s
sr: Уређај: %1$s

en: Did not create EK and certificates since this requires privileged mode for a TPM 1.2
sr: Нисам направио EK и сертификате пошто је за ово потребан овлашћени режим за ТПМ 1.2

en: Did not get all free page data for node %1$d
sr: Нисам добио све податке о слободним страницама за чвор %1$d

en: Different bind and connect parameters for udp character device is not supported.
sr: Различити параметри везивања и повезивања за udp знаковни уређај нису подржани.

en: Different inbound and outbound bandwidth is unsupported
sr: Различити долазни и одлазни пропусни опсези су неподржани

en: Dirty rate:
sr: Измењени проток:

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Disallowing client %1$lld with uid %2$lld
sr: Онемогућавање клијента %1$lld са uid-ом %2$lld

en: Disallowing client %1$llu with uid %2$llu
sr: Онемогућивање клијента %1$llu са uid-ом %2$llu

en: Disconnected from %1$s due to I/O error
sr: Веза са %1$s је прекинута због У/И грешке

en: Disconnected from %1$s due to end of file
sr: Веза са %1$s је прекинута због краја датотеке

en: Disconnected from %1$s due to keepalive timeout
sr: Веза са %1$s је прекинута због истека времена одржавања везе

en: Disk
sr: Диск

en: Disk address %1$d:%2$d:%3$d doesn't match target device '%4$s'
sr: Адреса диска %1$d:%2$d:%3$d се не поклапа са циљним уређајем „%4$s“

en: Disk attached successfully
sr: Диск је успешно прикачен

en: Disk cache mode %1$s is not supported
sr: Режим кеша диска %1$s није подржан

en: Disk copy_on_read is not supported by vz driver.
sr: Диск „copy_on_read“ није подржан од стране „vz“ гонича.

en: Disk detached successfully
sr: Диск је успешно откопчан

en: Disk device '%1$s' does not support snapshotting
sr: Уређај диска „%1$s“ не подржава прављење одраза

en: Disk discard_no_unref is not supported by vz driver.
sr: Диск „discard_no_unref“ није подржан од стране „vz“ гонича.

en: Disk iothread '%1$u' not defined in iothreadid
sr: Није одређен „iothread“ диска „%1$u“ у „iothreadid“

en: Disk label already formatted using '%1$s'
sr: Ознака диска је већ форматирана коришћењем „%1$s“

en: Disk source %1$s must be a block device
sr: Извор диска %1$s мора бити блок уређај

en: Disk source %1$s must be a character/block device
sr: Извор диска %1$s мора бити знаковни/блок уређај

en: Disks on SCSI controller %1$d have inconsistent controller models, cannot autodetect model
sr: Дискови на SCSI контролеру %1$d имају недоследне моделе контролера, не могу аутоматски препознати модел

en: Display per-CPU and total statistics about the domain's CPUs
sr: Прикажи статистику по процесору и укупну статистику о процесорима домена

en: Display program help
sr: Прикажи помоћ програма

en: Display the system and also the daemon version information.
sr: Прикажи податке о издању система и позадинца.

en: Display the system version information.
sr: Приказује податке о издању система.

en: Display version information
sr: Прикажи податке о издању

en: Displays the node's total number of CPUs, the number of online CPUs and the list of online CPUs.
sr: Приказује укупан број процесора чвора, број процесора на мрежи и списак процесора на мрежи.

en: Distance value %1$d under node %2$zu is LOCAL_DISTANCE and should be set to 10
sr: Вредност удаљености %1$d под чвором %2$zu је LOCAL_DISTANCE и треба бити подешена на 10

en: Distance value of %1$d is not in valid range
sr: Вредност удаљености %1$d није у исправном опсегу

en: Do not change process security label
sr: Не мењај безбедносни натпис процеса

en: Do not include features that block migration
sr: Не укључујте могућности које блокирају миграцију

en: Domain %1$s didn't show up
sr: Домен %1$s се није појавио

en: Domain %1$s didn't show up in /dev/vmm
sr: Домен %1$s се није појавио у /dev/vmm

en: Domain '%1$d' has to be running because libxenlight will suspend it
sr: Домен „%1$d“ мора бити покренут јер ће га libxenlight обуставити

en: Domain '%1$s' XML configuration edited.
sr: ИксМЛ подешавање домена „%1$s“ је уређено.

en: Domain '%1$s' XML configuration not changed.
sr: ИксМЛ подешавање домена „%1$s“ није промењено.

en: Domain '%1$s' attached to pid %2$u
sr: Домен „%1$s“ је прикачен на ПИД %2$u

en: Domain '%1$s' could not be suspended
sr: Домен „%1$s“ се не може обуставити

en: Domain '%1$s' could not be woken up
sr: Домен „%1$s“ се не може пробудити

en: Domain '%1$s' created from %2$s
sr: Домен „%1$s“ је направљен из %2$s

en: Domain '%1$s' defined from %2$s
sr: Домен „%1$s“ је дефинисан из %2$s

en: Domain '%1$s' destroyed
sr: Домен „%1$s“ је уништен

en: Domain '%1$s' has been undefined
sr: Домен „%1$s“ више није дефинисан

en: Domain '%1$s' has no manage save image; removal skipped
sr: Домен „%1$s“ нема слику за управљање чувањем; уклањање је прескочено

en: Domain '%1$s' is already running
sr: Домен „%1$s“ је већ покренут

en: Domain '%1$s' is being rebooted
sr: Домен „%1$s“ се поново покреће

en: Domain '%1$s' is being shutdown
sr: Домен „%1$s“ се гаси

en: Domain '%1$s' marked as autostarted
sr: Домен „%1$s“ је означен за самопокретање

en: Domain '%1$s' marked as autostarted on next boot
sr: Домен „%1$s“ је означен за самопокретање при следећем подизању система

en: Domain '%1$s' resumed
sr: Домен „%1$s“ је настављен

en: Domain '%1$s' started
sr: Домен „%1$s“ је покренут

en: Domain '%1$s' successfully suspended
sr: Домен „%1$s“ је успешно обустављен

en: Domain '%1$s' successfully woken up
sr: Домен „%1$s“ је успешно пробуђен

en: Domain '%1$s' suspended
sr: Домен „%1$s“ је обустављен

en: Domain '%1$s' sysinfo are not available
sr: Системски подаци домена „%1$s“ нису доступни

en: Domain '%1$s' unmarked as autostarted
sr: Домену „%1$s“ је уклоњена ознака самопокретања

en: Domain '%1$s' unmarked as autostarted on next boot
sr: Домену „%1$s“ је уклоњена ознака самопокретања при следећем подизању система

en: Domain '%1$s' was reset
sr: Домен „%1$s“ је поново постављен

en: Domain Events
sr: Догађаји домена

en: Domain UUID is malformed or empty
sr: УУИД домена је лоше обликован или празан

en: Domain XML doesn't contain any disks, cannot deduce datastore and path for VMX file
sr: ИксМЛ домена не садржи ниједан диск, не могу да изведем складиште података и путању за ВМКс датотеку

en: Domain XML doesn't contain any file-based harddisks, cannot deduce datastore and path for VMX file
sr: ИксМЛ домена не садржи ниједан чврсти диск заснован на датотеци, не могу да изведем складиште података и путању за ВМКс датотеку

en: Domain already contains a device with the same address
sr: Домен већ садржи уређај са истом адресом

en: Domain already contains a disk with that address
sr: Домен већ садржи диск са том адресом

en: Domain already exists, editing existing domains is not supported yet
sr: Домен већ постоји, уређивање постојећих домена још увек није подржано

en: Domain autodestroy not supported for embedded drivers yet
sr: Самоуништавање домена још увек није подржано за угњеждене драјвере

en: Domain autodestroy requires a connection handle
sr: Самоуништавање домена захтева ручку везе

en: Domain backup job id not found
sr: ИД резервне копије домена није пронађен

en: Domain backup job id not found: %1$s
sr: ИД резервне копије домена није пронађен: %1$s

en: Domain checkpoint %1$s children deleted
sr: Деца тачке провере домена %1$s су обрисана

en: Domain checkpoint %1$s created
sr: Тачка провере домена %1$s је направљена

en: Domain checkpoint %1$s created from '%2$s'
sr: Тачка провере домена %1$s је направљена из „%2$s“

en: Domain checkpoint %1$s deleted
sr: Тачка провере домена %1$s је обрисана

en: Domain checkpoint not found
sr: Није пронађена тачка провере домена

en: Domain checkpoint not found: %1$s
sr: Није пронађена тачка провере домена: %1$s

en: Domain description not changed
sr: Опис домена није промењен

en: Domain description updated successfully
sr: Опис домена је успешно ажуриран

en: Domain does not have suspend support
sr: Домен нема подршку за обустављање

en: Domain has %1$zd interfaces. Please specify which one to detach using --mac
sr: Домен има %1$zd спрега. Наведите коју треба откачити користећи --mac

en: Domain has multiple interfaces matching MAC address %1$s. You must use detach-device and specify the device pci address to remove it.
sr: Домен има више спрега које се подударају са МАК адресом %1$s. Морате користити „detach-device“ и навести ПЦИ адресу уређаја да бисте га уклонили.

en: Domain has no current snapshot
sr: Домен нема тренутни снимак стања

en: Domain has no managed save image
sr: Домен нема управљану слику чувања

en: Domain hostdev device
sr: Уређај домаћина (hostdev) домена

en: Domain information of managed save state file in XML
sr: Подаци домена о управљаној датотеци стања чувања у XML-у

en: Domain init control
sr: Управљање покретањем (init) домена

en: Domain interface
sr: Спрега домена

en: Domain is already active
sr: Домен је већ активан

en: Domain is already active or is in state transition
sr: Домен је већ активан или је у прелазу стања

en: Domain is already running
sr: Домен је већ покренут

en: Domain is not active
sr: Домен није активан

en: Domain is not active or in state transition
sr: Домен није активан или је у прелазу стања

en: Domain is not active or is in state transition
sr: Домен није активан или је у стању прелаза

en: Domain is not paused
sr: Домен није паузиран

en: Domain is not powered off
sr: Домен није искључен

en: Domain is not powered on
sr: Домен није укључен

en: Domain is not running
sr: Домен није покренут

en: Domain is not suspended
sr: Домен није обустављен

en: Domain is not suspended or powered off
sr: Домен није обустављен или искључен

en: Domain name contains invalid escape sequence
sr: Назив домена садржи неисправан низ за напуштање

en: Domain not found
sr: Домен није пронађен

en: Domain not found: %1$s
sr: Домен није пронађен: %1$s

en: Domain requires KVM, but it is not available. Check that virtualization is enabled in the host BIOS, and host configuration is setup to load the kvm modules.
sr: Домен захтева КВМ, али он није доступан. Проверите да ли је виртуелизација омогућена у БИОС-у домаћина и да ли је подешавање домаћина постављено да учита квм модуле.

en: Domain requires MSHV device, but it is not available. Check that virtualization is enabled in the host BIOS, and host configuration is setup to load the mshv modules.
sr: Домен захтева MSHV уређај, али он није доступан. Проверите да ли је виртуелизација омогућена у БИОС-у домаћина и да ли је подешавање домаћина постављено да учита mshv модуле.

en: Domain requires at least 1 vCPU
sr: Домен захтева најмање 1 vCPU

en: Domain restored from %1$s
sr: Домен је враћен из %1$s

en: Domain should have at least one disk defined
sr: Домен треба да има дефинисан барем један диск

en: Domain snapshot %1$s children deleted
sr: Деца снимка стања домена %1$s су обрисана

en: Domain snapshot %1$s created
sr: Снимак стања домена %1$s је направљен

en: Domain snapshot %1$s created from '%2$s'
sr: Снимак стања домена %1$s је направљен из „%2$s“

en: Domain snapshot %1$s deleted
sr: Снимак стања домена %1$s је обрисан

en: Domain snapshot %1$s reverted
sr: Снимак стања домена %1$s је повраћен

en: Domain snapshot not found
sr: Снимак стања домена није пронађен

en: Domain snapshot not found: %1$s
sr: Снимак стања домена није пронађен: %1$s

en: Domain title can't contain newlines
sr: Наслов домена не може да садржи нове редове

en: Domain title not changed
sr: Наслов домена није измењен

en: Domain title updated successfully
sr: Наслов домена је успешно ажуриран

en: Domain-0 cannot be migrated
sr: Домен-0 не може бити премештен

en: Domain-0 does not support requested operation
sr: Домен-0 не подржава захтевану радњу

en: Domain:
sr: Домен:

en: Done.
sr: Завршено.

en: Download length is too large
sr: Дужина преузимања је превелика

en: Download volume contents to a file
sr: Преузми садржај тома у датотеку

en: Downtime w/o network:
sr: Време неактивности без мреже:

en: Driver %1$s cannot be used in embedded mode
sr: Гонич %1$s се не може користити у угњежденом режиму

en: Driver does not support embedded mode
sr: Гонич не подржава угњеждени режим

en: Driver does not support setting multiple IP addresses
sr: Гонич не подржава подешавање више ИП адреса

en: Driver state initialization failed
sr: Успостављање стања гонича није успела

en: Dump
sr: Избачај

en: Dump XML for a domain checkpoint
sr: Избаци ИксМЛ (XML) за тачку провере домена

en: Dump XML for a domain snapshot
sr: Избаци ИксМЛ (XML) за снимак стања домена

en: Dump XML for an ongoing domain block backup job
sr: Избаци ИксМЛ (XML) за текући посао резервне копије блока домена

en: Dump XML of domain information for a managed save state file to stdout.
sr: Избаци ИксМЛ (XML) података о домену за управљану датотеку сачуваног стања на стандардни излаз (stdout).

en: Dump XML of domain information for a saved state file to stdout.
sr: Избаци ИксМЛ (XML) података о домену за датотеку сачуваног стања на стандардни излаз (stdout).

en: Dump domain
sr: Избаци стање домена

en: Dump failed
sr: Избацивање стања није успело

en: Dumping domain corefile requires authorization
sr: Избацивање језгрене датотеке домена захтева овлашћење

en: Duplicate NUMA cell info for cell id '%1$u'
sr: Поновљени подаци о NUMA ћелији за ид ћелије „%1$u“

en: Duplicate USB address bus %1$u port %2$s
sr: Поновљена USB адреса сабирнице %1$u порта %2$s

en: Duplicate USB controllers with index %1$u
sr: Дупликати УСБ управљача са индексом %1$u

en: Duplicate USB hub on bus %1$u port %2$s
sr: Дупликат УСБ разводника на сабирници %1$u порта %2$s

en: Duplicate block info for '%1$s'
sr: Дупликат података о блоку за „%1$s“

en: Duplicate cache type in resctrl for level %1$u
sr: Дупликат врсте кеша у resctrl-у за ниво %1$u

en: Duplicate hash table key '%1$s'
sr: Дупликат кључа хеш табеле „%1$s“

en: Duplicate info for NUMA latencies
sr: Дуплирани подаци за NUMA кашњења

en: Duplicate security driver %1$s
sr: Дупликат безбедносног гонича %1$s

en: Duration not supported. Use 0 for now
sr: Трајање није подржано. Користите 0 за сада

en: EOF notify callback must be supplied
sr: Мора се доставити повратни позив за обавештење о крају датотеке (EOF)

en: EOF on stdin
sr: Крај датотеке (EOF) на стандардном улазу (stdin)

en: EOF on stdout
sr: Крај датотеке на стандардном излазу

en: Echo back arguments, possibly with quoting. Used for internal testing.
sr: Враћа аргументе као одјек, по могућству са цитирањем. Користи се за унутрашње тестирање.

en: Edit the XML configuration for a domain.
sr: Уредите ИксМЛ подешавање за домен.

en: Edit the XML configuration for a network filter.
sr: Уредите ИксМЛ подешавање за мрежни филтер.

en: Edit the XML configuration for a network.
sr: Уредите ИксМЛ подешавање за мрежу.

en: Edit the XML configuration for a physical host interface.
sr: Уредите ИксМЛ поставку за физичку спрегу домаћина.

en: Edit the XML configuration for a storage pool.
sr: Уредите ИксМЛ поставку за складишни базен.

en: Edit the domain XML associated with a saved state file
sr: Уредите ИксМЛ домена придружен датотеци сачуваног стања

en: Edit the domain XML associated with the managed save state file
sr: Уредите ИксМЛ домена придружен управљаној датотеци сачуваног стања

en: Edit the domain checkpoint XML for a named checkpoint
sr: Уредите ИксМЛ тачке провере домена за именовану тачку провере

en: Edit the domain snapshot XML for a named snapshot
sr: Уредите ИксМЛ снимка домена за именовани снимак

en: Either 'name' or 'parent' must be specified for the 'scsi_host' adapter
sr: Мора се навести или „name“ или „parent“ за „scsi_host“ адаптер

en: Either --%1$s or --%2$s must be provided
sr: Мора се доставити или --%1$s или --%2$s

en: Eject the media
sr: Избаци медијум

en: Element 'memnode' is invalid without any guest NUMA cells
sr: Елемент „memnode“ је неисправан без иједног NUMA поља госта

en: Empty cpu list for pinning
sr: Празан списак процесора за причвршћивање

en: Empty iothread cpumap list for pinning
sr: Празан списак cpumap-а нити у/и за причвршћивање

en: Empty prefix name for resctrl monitor
sr: Празно име префикса за resctrl надзорник

en: Empty response during %1$s
sr: Празан одговор током %1$s

en: Emulator '%1$s' does not support arch '%2$s'
sr: Емулатор „%1$s“ не подржава архитектуру „%2$s“

en: Emulator '%1$s' does not support machine type '%2$s'
sr: Емулатор „%1$s“ не подржава врсту машине „%2$s“

en: Emulator '%1$s' does not support os type '%2$s'
sr: Емулатор „%1$s“ не подржава врсту ОС-а „%2$s“

en: Emulator '%1$s' does not support virt type '%2$s'
sr: Емулатор „%1$s“ не подржава врсту виртуелизације „%2$s“

en: Enabled
sr: Омогућено

en: End of file from agent socket
sr: Крај датотеке са утичнице заступника

en: End of file from qemu monitor (vm='%1$s')
sr: Крај датотеке Кему надзорника (вм=„%1$s“)

en: End of file while reading data
sr: Крај датотеке приликом читања података

en: End of file while reading data: %1$s
sr: Крај датотеке приликом читања података: %1$s

en: End of file while writing data
sr: Крај датотеке приликом уписивања података

en: Ensure data previously on a volume is not accessible to future reads
sr: Осигурајте да подаци који су претходно били на тому нису доступни за будућа читања

en: Enter %1$s's password for %2$s
sr: Унесите лозинку корисника %1$s за %2$s

en: Enter new value for secret:
sr: Унесите нову вредност за тајну:

en: Enter username for %1$s
sr: Унесите корисничко име за %1$s

en: Enter username for %1$s [%2$s]
sr: Унесите корисничко име за %1$s [%2$s]

en: Ephemeral secrets are loaded
sr: Ефемерне тајне су учитане

en: Error adding route to %1$s
sr: Грешка при додавању руте за %1$s

en: Error checking for disk label, failed to get disk partition information
sr: Грешка при провери ознаке диска, није успело добијање података о партицији диска

en: Error creating initial configuration
sr: Грешка при стварању почетних поставки

en: Error from child process creating '%1$s'
sr: Грешка из потпроцеса при стварању „%1$s“

en: Error from child process opening '%1$s'
sr: Грешка из потпроцеса при отварању „%1$s“

en: Error getting 'total-bytes' in reply of guest-get-fsinfo
sr: Грешка при добављању „total-bytes“ у одговору guest-get-fsinfo

en: Error getting 'used-bytes' in reply of guest-get-fsinfo
sr: Грешка при добављању „used-bytes“ у одговору guest-get-fsinfo

en: Error getting physical function's '%1$s' virtual_functions
sr: Грешка при преузимању виртуелних функција физичке функције „%1$s“

en: Error in xmlAddPrevSibling
sr: Грешка у xmlAddPrevSibling

en: Error in xmlNewProp
sr: Грешка у xmlNewProp

en: Error message:
sr: Порука о грешци:

en: Error notify callback must be supplied
sr: Мора се доставити повратни позив за обавештење о грешци

en: Error opening file %1$s
sr: Грешка при отварању датотеке %1$s

en: Error reading secret: %1$s
sr: Грешка при читању тајне: %1$s

en: Error removing IP address from %1$s
sr: Грешка при уклањању ИП адресе са %1$s

en: Error while building firewall
sr: Грешка при изградњи заштитног зида

en: Error while building firewall: %1$s
sr: Грешка при изградњи заштитног зида: %1$s

en: Error while closing medium, rc=%1$08x
sr: Грешка при затварању медијума, rc=%1$08x

en: Error while creating diff storage, rc=%1$08x
sr: Грешка при стварању складишта разлика, rc=%1$08x

en: Error while processing agent IO
sr: Грешка при обради ИО заступника

en: Error while processing command's IO
sr: Грешка при обради ИО наредбе

en: Error while processing monitor IO (vm='%1$s')
sr: Грешка при обради ИО управљаоца (vm='%1$s')

en: Error while reading /proc/cgroups
sr: Грешка при читању /proc/cgroups

en: Error while reading the domain name
sr: Грешка при читању назива домена

en: Error while removing hostonly network interface, rc=%1$08x
sr: Грешка при уклањању мрежне спреге само за домаћина, rc=%1$08x

en: Escape character is %1$s
sr: Знак за бежање је %1$s

en: Ethernet controller index %1$d out of [0..%2$d] range
sr: Индекс управљача жичне везе %1$d је изван опсега [0..%2$d]

en: Event thread is already running
sr: Нит догађаја је већ покренута

en: Event wakeup
sr: Буђење догађајем

en: Exactly one 'cell' element per guest NUMA cell allowed, non-contiguous ranges or ranges not starting from 0 are not allowed
sr: Дозвољен је тачно један елемент „cell“ по NUMA ћелији госта, неконтинуирани опсези или опсези који не почињу од 0 нису дозвољени

en: Exceeded max iface limit %1$d
sr: Прекорачено је највеће ограничење сучеља %1$d

en: Executing new processes is not supported on Win32 platform
sr: Извршавање нових процеса није подржано на Win32 платформи

en: Existing device %1$s has no type
sr: Постојећи уређај %1$s нема врсту

en: Existing device %1$s is already a bridge
sr: Постојећи уређај %1$s је већ мост

en: Exit after timeout period
sr: Изађи након периода истека времена

en: Expected a /dev path for '%1$s'
sr: Очекивана је /dev путања за „%1$s“

en: Expected an interface of type 'network' not '%1$s'
sr: Очекивана је спрега врсте „network“, а не „%1$s“

en: Expected at least one file descriptor
sr: Очекиван је барем један описник датотеке

en: Expected caps for '%1$s' but saw '%2$s'
sr: Очекиване су могућности за „%1$s“, али је виђено „%2$s“

en: Expected downtime:
sr: Очекивано време застоја:

en: Expected exactly 1 host for the storage pool
sr: Очекиван је тачно 1 домаћин за базен складишта

en: Expecting %1$d FD names but got %2$u
sr: Очекујем %1$d назива описника датотека (FD), али добих %2$u

en: Expecting '%1$s' to be a %2$s host but found a %3$s host
sr: Очекујем да „%1$s“ буде %2$s домаћин, али пронађох %3$s домаћина

en: Expecting VI API type 'HostAgent' or 'VirtualCenter' but found '%1$s'
sr: Очекујем VI API врсту „HostAgent“ или „VirtualCenter“, али пронађох „%1$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'ata-hardDisk' or 'disk' but found '%2$s'
sr: Очекујем да VMX унос „%1$s“ буде „ata-hardDisk“ или „disk“, али пронађох „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'buslogic' or 'lsilogic' or 'lsisas1068' or 'pvscsi' but found '%2$s'
sr: Очекује се да VMX унос „%1$s“ буде „buslogic“, „lsilogic“, „lsisas1068“ или „pvscsi“, али је пронађен „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'cdrom-image' but found '%2$s'
sr: Очекује се да VMX унос „%1$s“ буде „cdrom-image“, али је пронађен „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'device' or 'file' but found '%2$s'
sr: Очекује се да VMX унос „%1$s“ буде „device“ или „file“, али је пронађен „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'device', 'file' or 'pipe' or 'network' but found '%2$s'
sr: Очекује се да VMX унос „%1$s“ буде „device“, „file“, „pipe“ или „network“, али је пронађен „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'generated' or 'static' or 'vpx' but found '%2$s'
sr: Очекује се да VMX унос „%1$s“ буде „generated“, „static“ или „vpx“, али је пронађен „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'scsi-hardDisk' or 'disk' but found '%2$s'
sr: Очекује се да VMX унос „%1$s“ буде „scsi-hardDisk“ или „disk“, али је пронађен „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'server' or 'client' but found '%2$s'
sr: Очекује се да VMX унос „%1$s“ буде „server“ или „client“, али је пронађен „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'vlance' or 'vmxnet' or 'vmxnet3' or 'e1000' or 'e1000e' but found '%2$s'
sr: Очекује се да VMX унос „%1$s“ буде „vlance“, „vmxnet“, „vmxnet3“, „e1000“ или „e1000e“, али је пронађен „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be MAC address but found '%2$s'
sr: Очекује се да VMX унос „%1$s“ буде MAC адреса, али је пронађен „%2$s“

en: Expecting VMX entry 'config.version' to be 8 but found %1$lld
sr: Очекује се VMX унос „config.version“ да буде 8, али је пронађен %1$lld

en: Expecting VMX entry 'memsize' to be an unsigned integer (multiple of 4) but found %1$lld
sr: Очекује се VMX унос „memsize“ да буде непотписани цео број (умножак броја 4) али је пронађено %1$lld

en: Expecting VMX entry 'numvcpus' to be an unsigned integer greater than 0 but found %1$lld
sr: Очекује се VMX унос „numvcpus“ да буде непотписани цео број већи од 0 али је пронађено %1$lld

en: Expecting VMX entry 'sched.cpu.affinity' to be a comma separated list of unsigned integers but found '%1$s'
sr: Очекује се VMX унос „sched.cpu.affinity“ да буде списак непотписаних целих бројева раздвојених зарезом али је пронађено „%1$s“

en: Expecting VMX entry 'sched.cpu.affinity' to contain at least as many values as 'numvcpus' (%1$lld) but found only %2$u value(s)
sr: Очекује се VMX унос „sched.cpu.affinity“ да садржи барем онолико вредности колико и „numvcpus“ (%1$lld) али је пронађено само %2$u вредности

en: Expecting VMX entry 'sched.cpu.shares' to be an unsigned integer or 'low', 'normal' or 'high' but found '%1$s'
sr: Очекује се VMX унос „sched.cpu.shares“ да буде непотписани цео број или „low“, „normal“ или „high“ али је пронађено „%1$s“

en: Expecting VMX entry 'virtualHW.version' to be 4 or higher but found %1$lld
sr: Очекује се VMX унос „virtualHW.version“ да буде 4 или већи али је пронађено %1$lld

en: Expecting domain XML CPU mode 'custom' but found '%1$s'
sr: Очекује се XML режим процесора домена „custom“ али је пронађено „%1$s“

en: Expecting domain XML CPU sockets per core as %1$d but found %2$d
sr: Очекују се XML сокети процесора домена по језгру као %1$d али је пронађено %2$d

en: Expecting domain XML attribute 'arch' of entry 'os/type' to be 'i686' or 'x86_64' but found '%1$s'
sr: Очекује се XML особина домена „arch“ уноса „os/type“ да буде „i686“ или „x86_64“ али је пронађено „%1$s“

en: Expecting domain XML attribute 'cpuset' of entry 'vcpu' to contain at least %1$d CPU(s)
sr: Очекује се XML особина домена „cpuset“ уноса „vcpu“ да садржи барем %1$d процесора

en: Expecting domain XML attribute 'dev' of entry 'devices/disk/target' to start with 'fd'
sr: Очекује се XML особина домена „dev“ уноса „devices/disk/target“ да почиње са „fd“

en: Expecting domain XML attribute 'dev' of entry 'devices/disk/target' to start with 'hd'
sr: Очекује се XML особина домена „dev“ уноса „devices/disk/target“ да почиње са „hd“

en: Expecting domain XML attribute 'dev' of entry 'devices/disk/target' to start with 'sd'
sr: Очекује се XML особина домена „dev“ уноса „devices/disk/target“ да почиње са „sd“

en: Expecting domain XML attribute 'model' of entry 'controller' to be 'buslogic' or 'lsilogic' or 'lsisas1068' or 'vmpvscsi' but found '%1$s'
sr: Очекује се XML особина домена „model“ уноса „controller“ да буде „buslogic“, „lsilogic“, „lsisas1068“ или „vmpvscsi“, али је пронађено „%1$s“

en: Expecting domain XML entry 'devices/interface/model' to be 'vlance' or 'vmxnet' or 'vmxnet2' or 'vmxnet3' or 'e1000' or 'e1000e' but found '%1$s'
sr: Очекује се XML унос домена „devices/interface/model“ да буде „vlance“, „vmxnet“, „vmxnet2“, „vmxnet3“, „e1000“ или „e1000e“, али је пронађено „%1$s“

en: Expecting domain XML entry 'vcpu' to be greater than 0
sr: Очекује се XML унос домена „vcpu“ да буде већи од 0

en: Expecting product 'gsx' or 'esx' or 'embeddedEsx' or 'vpx' but found '%1$s'
sr: Очекује се производ „gsx“, „esx“, „embeddedEsx“ или „vpx“, али је пронађено „%1$s“

en: Expecting source '%1$s' of first file-based harddisk to be a VMDK image
sr: Очекује се извор „%1$s“ првог чврстог диска заснованог на датотеци да буде VMDK слика

en: Expecting type '%1$s' but found '%2$s'
sr: Очекује се врста „%1$s“, али је пронађено „%2$s“

en: Expecting type to begin with 'ArrayOf' but found '%1$s'
sr: Очекује се врста која почиње са „ArrayOf“, али је пронађено „%1$s“

en: Expecting virt type to be '%1$s' but found '%2$s'
sr: Очекује се врста виртуализације „%1$s“, али је пронађено „%2$s“

en: Expiry Time
sr: Време истека

en: Explicit destination hostname is required for TLS migration over UNIX socket
sr: Изричит назив домаћина одредишта је потребан за ТЛС миграцију преко ЈУНИКС утичнице

en: Extended attributes are not supported on this system
sr: Проширене особине нису подржане на овом систему

en: Extra data in disabled network '%1$s'
sr: Вишак података у онемогућеној мрежи „%1$s“

en: Extract the checkpoint's parent, if any
sr: Извуци родитеља тачке провере, ако га има

en: Extract the snapshot's parent, if any
sr: Извуци родитеља снимка стања, ако га има

en: FAIL
sr: НЕУСПЕХ

en: FDC bus index %1$d out of [0] range
sr: Индекс FDC сабирнице %1$d је изван опсега [0]

en: FDC controller index %1$d out of [0] range
sr: Индекс FDC контролера %1$d је изван опсега [0]

en: FDC unit index %1$d out of [0..1] range
sr: Индекс FDC јединице %1$d је изван опсега [0..1]

en: Fail to create socket for incoming migration
sr: Нисам успео да направим утичницу за долазну миграцију

en: Failed
sr: Неуспешно

en: Failed disable mount propagation out of the root filesystem
sr: Нисам успео да онемогућим ширење монтирања изван кореног система датотека

en: Failed new node mode for target '%1$s'
sr: Неуспешан нови режим чвора за циљ „%1$s“

en: Failed set TLS x509 credentials: %1$s
sr: Нисам успео да подесим ТЛС x509 акредитиве: %1$s

en: Failed testunitready: %1$s
sr: Није успело „testunitready“: %1$s

en: Failed to accept migration connection
sr: Нисам успео да прихватим везу за миграцију

en: Failed to access '%1$s'
sr: Нисам успео да приступим „%1$s“

en: Failed to acquire inhibitor: %1$s
sr: Нисам успео да прибавим инхибитор: %1$s

en: Failed to acquire lock
sr: Није успело прибављање закључка

en: Failed to acquire lock: %1$s
sr: Није успело прибављање закључка: %1$s

en: Failed to acquire pid file '%1$s'
sr: Није успело прибављање ПИД датотеке „%1$s“

en: Failed to add IP address %1$s to IP address cache for interface %2$s
sr: Није успело додавање ИП адресе %1$s у оставу ИП адреса за спрегу %2$s

en: Failed to add IP address %1$s/%2$d%3$s%4$s%5$s%6$s to %7$s
sr: Није успело додавање ИП адресе %1$s/%2$d%3$s%4$s%5$s%6$s у %7$s

en: Failed to add PCI device %1$s to the inactive list
sr: Није успело додавање ПЦИ уређаја %1$s на списак неактивних

en: Failed to add capability %1$s: %2$d
sr: Није успело додавање могућности %1$s: %2$d

en: Failed to add device
sr: Није успело додавање уређаја

en: Failed to add driver '%1$s' to driver_override interface of PCI device '%2$s'
sr: Није успело додавање гонича „%1$s“ у „driver_override“ спрегу ПЦИ уређаја „%2$s“

en: Failed to add netlink event handle watch
sr: Није успело додавање праћења ручке „netlink“ догађаја

en: Failed to add signal handle watch
sr: Није успело додавање праћења ручке сигнала

en: Failed to add storage controller (name: %1$s, busType: %2$d)
sr: Није успело додавање управљача складиштења (назив: %1$s, врста сабирнице: %2$d)

en: Failed to allocate AF_VSOCK socket
sr: Није успело додељивање „AF_VSOCK“ прикључнице

en: Failed to allocate PCI device list: %1$s
sr: Није успело додељивање списка ПЦИ уређаја: %1$s

en: Failed to allocate XML buffer
sr: Неуспело заузимање XML спремишта

en: Failed to allocate tty
sr: Није успело додељивање конзоле

en: Failed to apply capabilities: %1$d
sr: Није успело примењивање могућности: %1$d

en: Failed to apply firewall command '%1$s': %2$s
sr: Није успело примењивање наредбе заштитног зида „%1$s“: %2$s

en: Failed to attach device from %1$s
sr: Није успело привезивање уређаја из %1$s

en: Failed to attach disk
sr: Није успело качење диска

en: Failed to attach interface
sr: Није успело качење спреге

en: Failed to attach to pid %1$u
sr: Није успело качење на ПИД %1$u

en: Failed to authenticate as 'none': %1$s
sr: Није успело потврђивање идентитета као „none“: %1$s

en: Failed to autostart VM '%1$s': %2$s
sr: Неуспело самостално покретање виртуелне машине „%1$s“: %2$s

en: Failed to autostart storage pool '%1$s': %2$s
sr: Није успело самостално покретање базена складишта „%1$s“: %2$s

en: Failed to balloon domain0 memory
sr: Није успело балонирање меморије домена 0

en: Failed to begin network config change transaction
sr: Није успело покретање трансакције измене мрежних подешавања

en: Failed to bind %1$s on to %2$s
sr: Није успело везивање %1$s на %2$s

en: Failed to bind %1$s to new root %2$s
sr: Није успело везивање %1$s на нови корен %2$s

en: Failed to bind cgroup '%1$s' on '%2$s'
sr: Није успело везивање ц-групе „%1$s“ на „%2$s“

en: Failed to bind mount directory %1$s to %2$s
sr: Није успело везано качење директоријума %1$s на %2$s

en: Failed to bind socket to '%1$s'
sr: Није успело везивање утичнице за „%1$s“

en: Failed to build QEMU command line for acpi-generic-initiator
sr: Није успела изградња КЕМУ линије наредби за acpi-generic-initiator

en: Failed to build acpi-generic-initiator properties
sr: Није успела изградња својстава за acpi-generic-initiator

en: Failed to build net json
sr: Није успела изградња мрежног JSON-а

en: Failed to build pidfile path
sr: Није успела изградња путање датотеке пид-а

en: Failed to build pidfile path.
sr: Није успела изградња путање датотеке пид-а.

en: Failed to build pool %1$s
sr: Није успела изградња базена %1$s

en: Failed to change owner of %1$s to %2$u:%3$u
sr: Није успела измена власника %1$s на %2$u:%3$u

en: Failed to change ownership of '%1$s' to %2$d:%3$d
sr: Није успела измена власништва над „%1$s“ на %2$d:%3$d

en: Failed to change ownership of tty %1$s
sr: Није успела измена власништва над конзолом %1$s

en: Failed to change size of volume '%1$s' by %2$s
sr: Није успела измена величине тома „%1$s“ за %2$s

en: Failed to change size of volume '%1$s' to %2$s
sr: Није успела измена величине тома „%1$s“ на %2$s

en: Failed to change storage controller model
sr: Није успело мењање модела контролера складишта

en: Failed to chdir into %1$s
sr: Није успело прелажење у „%1$s“

en: Failed to check for domain managed save image
sr: Није успела провера одраза сачуваног управљаног домена

en: Failed to check for managed save image
sr: Није успела провера одраза сачуваног управљаног стања

en: Failed to check system token '%1$s'
sr: Није успела провера системског жетона „%1$s“

en: Failed to chown device %1$s
sr: Није успела промена власника уређаја „%1$s“

en: Failed to clean up %1$s
sr: Није успело чишћење „%1$s“

en: Failed to cleanup stale managed save dir '%1$s'
sr: Није успело чишћење застарелог управљаног директоријума чувања „%1$s“

en: Failed to clear security context for agent for %1$s
sr: Није успело очишћавање безбедносног контекста за заступника за %1$s

en: Failed to clear security context for monitor for %1$s
sr: Није успело очишћавање безбедносног контекста за монитор за %1$s

en: Failed to clone vol from %1$s
sr: Није успело клонирање тома из %1$s

en: Failed to close bind target %1$s
sr: Није успело затварање циља везивања %1$s

en: Failed to collect auth credentials
sr: Неуспело сакупљање уверења ауторизације

en: Failed to commit network config change transaction
sr: Није успело слање трансакције измене мрежних подешавања

en: Failed to compare host CPU with %1$s
sr: Није успело поређење процесора домаћина са %1$s

en: Failed to compare hypervisor CPU with %1$s
sr: Није успело поређење процесора хипервизора са %1$s

en: Failed to compile regex %1$s
sr: Није успело компилирање регуларног израза %1$s

en: Failed to complete action %1$s on media
sr: Није успело довршавање радње %1$s на медијуму

en: Failed to complete tree listing
sr: Није успело довршавање излиставања стабла

en: Failed to connect network interfaces
sr: Није успело повезивање мрежних интерфејса

en: Failed to connect socket to '%1$s'
sr: Није успело повезивање утичнице на „%1$s“

en: Failed to connect to dbus-daemon: %1$s
sr: Није успело повезивање на позадинац Д-сабирнице: %1$s

en: Failed to connect to mon socket
sr: Није успело повезивање на „mon“ утичницу

en: Failed to connect to nbdkit for '%1$s': %2$s
sr: Није успело повезивање на „nbdkit“ за „%1$s“: %2$s

en: Failed to connect to ssh agent
sr: Није успело повезивање на SSH заступника

en: Failed to connect to the admin server
sr: Није успело повезивање на административни сервер

en: Failed to connect to vsock (cid=%1$llu port=%2$u)
sr: Није успело повезивање на „vsock“ (cid=%1$llu port=%2$u)

en: Failed to connect: %1$s
sr: Није успело повезивање: %1$s

en: Failed to convert '%1$s' to int
sr: Није успело претварање „%1$s“ у цео број

en: Failed to convert '%1$s' to unsigned int
sr: Није успело претварање „%1$s“ у неозначени цео број

en: Failed to convert '%1$s' to unsigned long long
sr: Није успело претварање „%1$s“ у неозначени дуги дуги број

en: Failed to convert interface index %1$d to a name
sr: Није успело претварање индекса спреге %1$d у назив

en: Failed to convert loadparm '%1$s' to upper case
sr: Није успело претварање „loadparm“ „%1$s“ у велика слова

en: Failed to convert the command string to argv-lists
sr: Није успело претварање ниске наредбе у „argv“ спискове

en: Failed to copy XML node
sr: Није успело копирање XML чвора

en: Failed to core dump domain '%1$s' to %2$s
sr: Није успело избацивање сржи домена „%1$s“ у %2$s

en: Failed to count network filters
sr: Није успело бројање мрежних филтера

en: Failed to count node devices
sr: Није успело бројање чворова уређаја

en: Failed to count secrets
sr: Није успело бројање тајни

en: Failed to create %1$s
sr: Није успело прављење %1$s

en: Failed to create '%1$s': %2$s
sr: Није успело прављење „%1$s“: %2$s

en: Failed to create SASL client context: %1$d (%2$s)
sr: Неуспешно стварање контекста SASL клијента: %1$d (%2$s)

en: Failed to create SAVE dir %1$s
sr: Није успело прављење „SAVE“ директоријума %1$s

en: Failed to create XML
sr: Неуспешно прављење XML-а

en: Failed to create XML config object
sr: Неуспешно прављење објекта XML подешавања

en: Failed to create bind target %1$s
sr: Није успело прављење циља везивања %1$s

en: Failed to create bridge node in xml document
sr: Неуспешно прављење чвора моста у XML документу

en: Failed to create cache dir %1$s
sr: Неуспешно прављење кеш директоријума %1$s

en: Failed to create channel target dir %1$s
sr: Није успело прављење циљног директоријума канала %1$s

en: Failed to create checkpoint dir %1$s
sr: Није успело прављење директоријума тачке провере %1$s

en: Failed to create dbus state dir %1$s
sr: Није успело прављење директоријума стања d-bus-а %1$s

en: Failed to create directory for '%1$s' dev '%2$s'
sr: Није успело прављење директоријума за „%1$s“ уређај „%2$s“

en: Failed to create directory for device %1$s
sr: Није успело прављење директоријума за уређај %1$s

en: Failed to create disk pool geometry
sr: Није успело прављење геометрије базена диска

en: Failed to create domain from %1$s
sr: Неуспело прављење домена из %1$s

en: Failed to create domain save file '%1$s'
sr: Није успело прављење датотеке чувања домена „%1$s“

en: Failed to create dump dir %1$s
sr: Није успело прављење директоријума избачаја %1$s

en: Failed to create file '%1$s'
sr: Није успело прављење датотеке „%1$s“

en: Failed to create file '%1$s': couldn't determine fs type
sr: Није успело прављење датотеке „%1$s“: немогуће је одредити врсту система датотека

en: Failed to create filesystem probe for device %1$s
sr: Није успело прављење испитивања система датотека за уређај %1$s

en: Failed to create interface node under bridge node in xml document
sr: Нисам успео да направим чвор интерфејса испод чвора моста у ХМЛ документу

en: Failed to create iscsi context for %1$s
sr: Није успело прављење iscsi контекста за %1$s

en: Failed to create lib dir %1$s
sr: Није успело прављење lib директоријума %1$s

en: Failed to create memory backing dir %1$s
sr: Није успело прављење директоријума позадинске меморије %1$s

en: Failed to create network filter from %1$s
sr: Није успело прављење мрежног филтера из %1$s

en: Failed to create network from %1$s
sr: Неуспело прављење мреже из %1$s

en: Failed to create node device from %1$s
sr: Није успело прављење чвора уређаја из %1$s

en: Failed to create nvram dir %1$s
sr: Није успело прављење nvram директоријума %1$s

en: Failed to create or modify the state XML attribute
sr: Није успело прављење или мењање XML особина стања

en: Failed to create passt state dir %1$s
sr: Није успело прављење директоријума passt стања %1$s

en: Failed to create pool %1$s
sr: Неуспело прављење базена %1$s

en: Failed to create pool from %1$s
sr: Неуспело прављење базена из %1$s

en: Failed to create rdp state dir %1$s
sr: Неуспело прављење директоријума РДП стања %1$s

en: Failed to create reboot thread, killing domain
sr: Неуспело прављење нити за поновно покретање, гашење домена

en: Failed to create save dir %1$s
sr: Неуспело прављење директоријума за чување %1$s

en: Failed to create slirp state dir %1$s
sr: Неуспело прављење директоријума slirp стања %1$s

en: Failed to create snapshot dir %1$s
sr: Неуспело прављење директоријума снимка стања %1$s

en: Failed to create socket
sr: Неуспело прављење прикључнице

en: Failed to create state dir %1$s
sr: Неуспело прављење директоријума стања %1$s

en: Failed to create state dir '%1$s'
sr: Неуспело прављење директоријума стања „%1$s“

en: Failed to create symlink '%1$s' to '%2$s'
sr: Неуспешно стварање симболичке везе „%1$s“ ка „%2$s“

en: Failed to create thread
sr: Неуспешно стварање нити

en: Failed to create thread for receiving migration data
sr: Неуспешно стварање нити за примање података миграције

en: Failed to create thread to handle daemon restart
sr: Неуспешно стварање нити за управљање поновним покретањем позадинца

en: Failed to create thread to handle domain death
sr: Неуспешно стварање нити за управљање прекидом рада домена

en: Failed to create thread to handle domain shutdown
sr: Неуспешно стварање нити за управљање искључивањем домена

en: Failed to create thread to handle firewall reload/restart
sr: Неуспешно стварање нити за управљање поновним учитавањем/покретањем заштитног зида

en: Failed to create thread to handle pool refresh
sr: Неуспешно стварање нити за управљање освежавањем базена

en: Failed to create thread to suspend the host
sr: Неуспешно стварање нити за обустављање домаћина

en: Failed to create unique directory with template '%1$s' for probing QEMU
sr: Неуспешно стварање јединственог директоријума са шаблоном „%1$s“ за испитивање Кемуа

en: Failed to create v1 controller %1$s for group
sr: Неуспешно стварање v1 управљача %1$s за групу

en: Failed to create v2 cgroup '%1$s'
sr: Неуспешно стварање v2 cgroup „%1$s“

en: Failed to create vbox driver object.
sr: Неуспешно стварање објекта vbox гонича.

en: Failed to create vol %1$s
sr: Неуспешно стварање диска %1$s

en: Failed to create vol from %1$s
sr: Неуспешно стварање диска из %1$s

en: Failed to create/open domain save xml file '%1$s'
sr: Неуспешно стварање/отварање XML датотеке чувања домена „%1$s“

en: Failed to define domain from %1$s
sr: Неуспешно дефинисање домена из %1$s

en: Failed to define interface from %1$s
sr: Неуспешно дефинисање спреге из %1$s

en: Failed to define network filter from %1$s
sr: Неуспешно дефинисање мрежног филтера из %1$s

en: Failed to define network from %1$s
sr: Неуспешно дефинисање мреже из %1$s

en: Failed to define new bridge interface %1$s
sr: Неуспешно дефинисање нове мостне спреге %1$s

en: Failed to define new interface %1$s
sr: Неуспешно дефинисање нове спреге %1$s

en: Failed to define node device from '%1$s'
sr: Неуспешно дефинисање чворног уређаја из „%1$s“

en: Failed to define pool %1$s
sr: Неуспешно дефинисање базена %1$s

en: Failed to define pool from %1$s
sr: Неуспешно дефинисање базена из %1$s

en: Failed to delete DiskDescriptor.xml of volume '%1$s'
sr: Неуспешно брисање DiskDescriptor.xml тома „%1$s“

en: Failed to delete autostart link '%1$s': %2$s
sr: Неуспешно брисање везе за самостално покретање „%1$s“: %2$s

en: Failed to delete checkpoint %1$s
sr: Неуспешно брисање тачке провере %1$s

en: Failed to delete network filter binding on %1$s
sr: Неуспешно брисање увезивања мрежног филтера на %1$s

en: Failed to delete network port %1$s
sr: Неуспешно брисање мрежног порта %1$s

en: Failed to delete overlay file '%1$s' for transient disk '%2$s'
sr: Није успело брисање преклопне датотеке „%1$s“ за привремени диск „%2$s“

en: Failed to delete pool %1$s
sr: Неуспешно брисање базена %1$s

en: Failed to delete secret %1$s
sr: Неуспешно брисање тајне %1$s

en: Failed to delete snapshot %1$s
sr: Неуспешно брисање снимка стања %1$s

en: Failed to delete symlink '%1$s'
sr: Неуспешно брисање симболичке везе „%1$s“

en: Failed to delete veth device %1$s
sr: Неуспешно брисање Вет уређаја %1$s

en: Failed to delete vol %1$s
sr: Неуспешно брисање тома %1$s

en: Failed to destroy bridge interface %1$s
sr: Неуспешно уништавање мостне спреге %1$s

en: Failed to destroy domain '%1$d'
sr: Неуспешно уништавање домена „%1$d“

en: Failed to destroy domain '%1$s'
sr: Неуспешно уништавање домена „%1$s“

en: Failed to destroy interface %1$s
sr: Није успело уништавање спреге %1$s

en: Failed to destroy network %1$s
sr: Није успело уништавање мреже %1$s

en: Failed to destroy node device '%1$s'
sr: Није успело уништавање уређаја чвора „%1$s“

en: Failed to destroy pool %1$s
sr: Није успело уништавање базена %1$s

en: Failed to detach device %1$s
sr: Није успело откачивање уређаја %1$s

en: Failed to detach device from %1$s
sr: Није успело откачивање уређаја из %1$s

en: Failed to detach device with alias %1$s
sr: Није успело откачивање уређаја са надимком %1$s

en: Failed to detach disk
sr: Није успело откачивање диска

en: Failed to detach interface
sr: Није успело откачивање спреге

en: Failed to determine broadcast address for '%1$s/%2$d'
sr: Није успело одређивање адресе емитовања за „%1$s/%2$d“

en: Failed to determine if %1$u:%2$u:%3$u:%4$u is a Direct-Access LUN
sr: Неуспео покушај утврђивања да ли је %1$u:%2$u:%3$u:%4$u ЛУН са директним приступом

en: Failed to determine prefix for IP address '%1$s'
sr: Није успело одређивање префикса за ИП адресу „%1$s“

en: Failed to determine prefix for route with destination '%1$s'
sr: Није успело одређивање префикса за руту са одредиштем „%1$s“

en: Failed to determine state of guest: $guest. Not tracking it anymore.
sr: Није успело одређивање стања госта: $guest. Више се не прати.

en: Failed to disconnect client '%1$llu' from server %2$s
sr: Није успело прекидање везе клијента „%1$llu“ са сервером %2$s

en: Failed to disconnect from the admin server
sr: Није успело прекидање везе са административним сервером

en: Failed to disconnect from the hypervisor
sr: Није успело прекидање везе са хипервизором

en: Failed to disconnect: %1$s
sr: Није успело прекидање везе: %1$s

en: Failed to discover session: %1$s
sr: Није успело откривање сесије: %1$s

en: Failed to dump core of domain '%1$d' with libxenlight
sr: Није успело избацивање сржи домена „%1$d“ помоћу „libxenlight“

en: Failed to enable controller '%1$s' for '%2$s'
sr: Није успело омогућавање управљача „%1$s“ за „%2$s“

en: Failed to escape password for XML
sr: Није успело есципирање лозинке за XML

en: Failed to execute symbol '%1$s' in module '%2$s'
sr: Није успело извршавање симбола „%1$s“ у модулу „%2$s“

en: Failed to extract interface information
sr: Није успело извлачење података о спрези

en: Failed to extract interface information or no interfaces found
sr: Није успело извлачење података о спрези или спреге нису пронађене

en: Failed to find QOM Object path for device '%1$s'
sr: Није успело проналажење путање QOM објекта за уређај „%1$s“

en: Failed to find SCSI host with wwnn='%1$s', wwpn='%2$s'
sr: Није успело проналажење SCSI домаћина са wwnn=„%1$s“, wwpn=„%2$s“

en: Failed to find a node driver
sr: Није успело проналажење гонича чвора

en: Failed to find a node driver: %1$s
sr: Није успело проналажење гонича чвора: %1$s

en: Failed to find a secret storage driver
sr: Није успело проналажење гонича за складиштење тајни

en: Failed to find a secret storage driver: %1$s
sr: Није успело проналажење гонича за складиштење тајни: %1$s

en: Failed to find a storage driver
sr: Неуспело проналажење гонича складишта

en: Failed to find a storage driver: %1$s
sr: Неуспело проналажење гонича складишта: %1$s

en: Failed to find any %1$s pool sources
sr: Неуспело проналажење било којих извора базена %1$s

en: Failed to find fc_host for wwnn='%1$s' and wwpn='%2$s'
sr: Неуспело проналажење fc_host за wwnn='%1$s' и wwpn='%2$s'

en: Failed to find group record for gid '%1$u'
sr: Неуспело проналажење записа групе за gid '%1$u'

en: Failed to find module '%1$s'
sr: Неуспело проналажење модула '%1$s'

en: Failed to find parent device for %1$s
sr: Неуспело проналажење родитељског уређаја за %1$s

en: Failed to find scsi_host using PCI '%1$s' and unique_id='%2$u'
sr: Неуспело проналажење scsi_host коришћењем PCI '%1$s' и unique_id='%2$u'

en: Failed to find symbol '%1$s' in module '%2$s': %3$s
sr: Неуспело проналажење симбола '%1$s' у модулу '%2$s': %3$s

en: Failed to find the interface
sr: Неуспело проналажење интерфејса

en: Failed to find the interface: %1$s
sr: Није успело проналажење интерфејса: %1$s

en: Failed to find the network
sr: Неуспело проналажење мреже

en: Failed to find the network: %1$s
sr: Неуспело проналажење мреже: %1$s

en: Failed to find user record for uid '%1$u'
sr: Није успело проналажење записа корисника за uid „%1$u“

en: Failed to fork as daemon: %1$s
sr: Неуспело рачвање као позадинац: %1$s

en: Failed to format new xml document for bridge %1$s
sr: Није успело форматирање новог XML документа за мост %1$s

en: Failed to format new xml document for detached interface %1$s
sr: Није успело форматирање новог XML документа за откачену спрегу %1$s

en: Failed to fully read directory %1$s
sr: Није успело потпуно читање директоријума %1$s

en: Failed to generate UUID
sr: Неуспешно прављење UUID

en: Failed to generate genid
sr: Није успело стварање „genid“-а

en: Failed to get %1$s minor number
sr: Није успело добијање споредног броја %1$s

en: Failed to get SRIOV function from device link '%1$s'
sr: Није успело добијање SRIOV функције са везе уређаја „%1$s“

en: Failed to get UUID of created secret
sr: Није успело добијање UUID-а створене тајне

en: Failed to get VNC port. Is this domain using VNC?
sr: Није успело добијање VNC порта. Да ли овај домен користи VNC?

en: Failed to get block stats %1$s %2$s
sr: Није успело добијање статистике блока %1$s %2$s

en: Failed to get block stats for domain '%1$s' device '%2$s'
sr: Није успело добијање статистике блока за домен „%1$s“ на уређају „%2$s“

en: Failed to get capabilities from libxenlight
sr: Није успело добијање могућности из „libxenlight“-а

en: Failed to get capability names of the device
sr: Није успело добијање назива могућности уређаја

en: Failed to get capability numbers of the device
sr: Није успело добијање бројева могућности уређаја

en: Failed to get capacity of lun: %1$s
sr: Није успело добијање капацитета за LUN: %1$s

en: Failed to get certificate %1$s distinguished name: %2$s
sr: Није успело добијање издвојеног назива уверења %1$s: %2$s

en: Failed to get checkpoint count
sr: Није успело добијање броја тачака провере

en: Failed to get client socket PID
sr: Није успело добијање ПИД-а утичнице клијента

en: Failed to get client socket identity
sr: Није успело добијање идентитета утичнице клијента

en: Failed to get current process capabilities: %1$d
sr: Није успело добијање могућности тренутног процеса: %1$d

en: Failed to get disk information
sr: Неуспешно добијање података о диску

en: Failed to get distinguished name: %1$s
sr: Није успело добијање издвојеног назива: %1$s

en: Failed to get domain autostart state
sr: Није успело добијање стања самосталног покретања домена

en: Failed to get domain description xml
sr: Није успело добијање XML описа домена

en: Failed to get domain persistence info
sr: Није успело добијање података о постојаности домена

en: Failed to get domain state
sr: Није успело добијање стања домена

en: Failed to get domain's UUID
sr: Није успело добијање УУИД-а домена

en: Failed to get host number for iSCSI session with path '%1$s'
sr: Није успело добијање броја домаћина за iSCSI сесију са путањом „%1$s“

en: Failed to get interface information
sr: Није успело добијање података о интерфејсу

en: Failed to get interface stats %1$s %2$s
sr: Није успело добијање статистике интерфејса %1$s %2$s

en: Failed to get leases info for %1$s
sr: Није успело добијање података о закупима за %1$s

en: Failed to get memory statistics for domain %1$s
sr: Није успело добијање статистике меморије за домен %1$s

en: Failed to get network autostart state
sr: Није успело добијање стања самопокретања мреже

en: Failed to get network description xml
sr: Није успело добијање XML описа мреже

en: Failed to get network persistence info
sr: Није успело добијање података о постојаности мреже

en: Failed to get network's UUID
sr: Неуспешно добијање УУИД-а мреже

en: Failed to get node physical info from libxenlight
sr: Неуспешно добијање физичких података чвора из libxenlight

en: Failed to get option '%1$s': %2$s
sr: Неуспешно добијање могућности „%1$s“: %2$s

en: Failed to get pool autostart state
sr: Неуспешно добијање стања самосталног покретања базена

en: Failed to get pool persistence info
sr: Неуспешно добијање података о постојаности базена

en: Failed to get scheduler id for domain '%1$d' with libxenlight
sr: Неуспешно добијање ИД-а планера за домен „%1$d“ помоћу libxenlight

en: Failed to get scheduler parameters for domain '%1$d' with libxenlight
sr: Неуспешно добијање параметара планера за домен „%1$d“ помоћу libxenlight

en: Failed to get snapshot count
sr: Неуспешно добијање броја снимака стања

en: Failed to get storage controller name
sr: Неуспешно добијање назива управљача складиштем

en: Failed to get the number of active networks
sr: Неуспешно добијање броја активних мрежа

en: Failed to get the number of active pools
sr: Неуспешно добијање броја активних депоа

en: Failed to get the number of inactive networks
sr: Неуспешно добијање броја неактивних мрежа

en: Failed to get the number of inactive pools
sr: Неуспешно добијање броја неактивних депоа

en: Failed to get udev device for syspath '%1$s'
sr: Неуспешно добијање udev уређаја за системску путању „%1$s“

en: Failed to get uuid of secret
sr: Неуспешно добијање УУИД-а тајне

en: Failed to get valid client socket identity
sr: Неуспешно добијање исправног идентитета утичнице клијента

en: Failed to get valid client socket identity groups
sr: Неуспешно добијање исправних група идентитета утичнице клијента

en: Failed to get version info from libxenlight
sr: Неуспешно добијање података о издању из libxenlight-а

en: Failed to init transport: %1$s
sr: Неуспешно успостављање преноса: %1$s

en: Failed to initialize TLS session: %1$s
sr: Неуспешно успостављање ТЛС сесије: %1$s

en: Failed to initialize cgroup backend.
sr: Није успело покретање позадинца cgroup-а.

en: Failed to initialize host cpu features
sr: Није успело покретање могућности процесора домаћина

en: Failed to initialize libpciaccess
sr: Није успело покретање libpciaccess-а

en: Failed to initialize libssh session
sr: Није успело покретање libssh сесије

en: Failed to initialize libssh2 agent handle
sr: Није успело покретање ручке заступника libssh2

en: Failed to initialize libssh2 known hosts table
sr: Није успело покретање табеле познатих домаћина libssh2

en: Failed to initialize libssh2 session
sr: Није успело покретање libssh2 сесије

en: Failed to initialize libvirt
sr: Није успело покретање libvirt-а

en: Failed to initialize libvirt error handling
sr: Није успело покретање руковања грешкама libvirt-а

en: Failed to initialize mutex
sr: Није успело покретање мутекса

en: Failed to initialize security drivers
sr: Није успело покретање безбедносних драјвера

en: Failed to initialize storage pool '%1$s': %2$s
sr: Није успело успостављање базена за смештај „%1$s“: %2$s

en: Failed to inquire lock
sr: Није успело испитивање закључка

en: Failed to inquire lock: %1$s
sr: Није успело испитивање закључка: %1$s

en: Failed to kill process %1$lld
sr: Није успело убијање процеса %1$lld

en: Failed to list active domains
sr: Неуспело исписивање активних домена

en: Failed to list active interfaces
sr: Није успело излиставање активних спрега

en: Failed to list active networks
sr: Неуспело исписивање активних мрежа

en: Failed to list active pools
sr: Неуспело исписивање активних базена

en: Failed to list domains
sr: Није успело излиставање домена

en: Failed to list inactive domains
sr: Неуспело исписивање неактивних домена

en: Failed to list inactive interfaces
sr: Није успело излиставање неактивних спрега

en: Failed to list inactive networks
sr: Неуспело исписивање неактивних мрежа

en: Failed to list inactive pools
sr: Неуспело исписивање неактивних складишта

en: Failed to list interfaces
sr: Није успело излиставање спрега

en: Failed to list network filter bindings
sr: Није успело излиставање везивања филтера мреже

en: Failed to list network filters
sr: Није успело излиставање филтера мреже

en: Failed to list networks
sr: Није успело излиставање мрежа

en: Failed to list node devices
sr: Није успело излиставање уређаја чвора

en: Failed to list node secrets
sr: Није успело излиставање тајни чвора

en: Failed to list persistent guests on $uri
sr: Није успело излиставање трајних гостију на $uri

en: Failed to list pools
sr: Није успело излиставање складишта

en: Failed to list secrets
sr: Није успело излиставање тајни

en: Failed to list ssh agent identities
sr: Није успело излиставање идентитета ssh агента

en: Failed to list storage volumes
sr: Није успело излиставање томова складишта

en: Failed to list transient guests
sr: Није успело излиставање привремених гостију

en: Failed to list vcpus for domain '%1$d' with libxenlight
sr: Није успело излиставање vcpu-а за домен „%1$d“ помоћу libxenlight

en: Failed to list volumes
sr: Није успело излиставање томова

en: Failed to load PCI driver module %1$s: %2$s
sr: Није успело учитавање модула PCI гонича %1$s: %2$s

en: Failed to load PCI driver module %1$s: administratively prohibited
sr: Није успело учитавање модула PCI гонича %1$s: административно забрањено

en: Failed to load config for binding '%1$s'
sr: Није успело учитавање подешавања за увезивање „%1$s“

en: Failed to load config for domain '%1$s'
sr: Није успело учитавање подешавања за домен „%1$s“

en: Failed to load module '%1$s': %2$s
sr: Није успело учитавање модула „%1$s“: %2$s

en: Failed to load nbd module
sr: Није успело учитавање nbd модула

en: Failed to load nbd module: administratively prohibited
sr: Није успело учитавање nbd модула: административно забрањено

en: Failed to load plugin %1$s: %2$s
sr: Није успело учитавање прикључка %1$s: %2$s

en: Failed to locate parent device with ID '%1$s'
sr: Није успело проналажење родитељског уређаја са ИД-ом „%1$s“

en: Failed to lock system token '%1$s'
sr: Није успело закључавање системског жетона „%1$s“

en: Failed to login: %1$s
sr: Пријава није успела: %1$s

en: Failed to logout: %1$s
sr: Одјава није успела: %1$s

en: Failed to make auth credentials
sr: Неуспело стварање уверења ауторизације

en: Failed to make device %1$s
sr: Неуспело стварање уређаја %1$s

en: Failed to make directory %1$s readonly
sr: Неуспело постављање директоријума %1$s само за читање

en: Failed to make dnsmasq (PID: %1$d) reload config files.
sr: Неуспело приморавање dnsmasq-а (ПИД: %1$d) да поново учита датотеке подешавања.

en: Failed to make domain persistent after migration
sr: Неуспело постављање домена као истрајног након миграције

en: Failed to make domain persistent after migration: %1$s
sr: Неуспело постављање домена као истрајног након миграције: %1$s

en: Failed to make mount %1$s readonly
sr: Неуспело постављање закачивања %1$s само за читање

en: Failed to make new root %1$s readonly
sr: Неуспело постављање новог корена %1$s само за читање

en: Failed to make path %1$s
sr: Неуспело стварање путање %1$s

en: Failed to make root private
sr: Неуспело постављање корена као приватног

en: Failed to mark domain '%1$s' as autostarted
sr: Нисам успео да означим домен „%1$s“ као самопокренут

en: Failed to mark domain '%1$s' as autostarted on next boot
sr: Нисам успео да означим домен „%1$s“ као самопокренут при следећем подизању система

en: Failed to mkdir %1$s
sr: Нисам успео да направим директоријум %1$s

en: Failed to mount %1$s on %2$s type %3$s
sr: Нисам успео да закачим %1$s на %2$s врсте %3$s

en: Failed to mount %1$s on %2$s type %3$s flags=0x%4$x
sr: Нисам успео да закачим %1$s на %2$s врсте %3$s заставице=0x%4$x

en: Failed to mount %1$s on /dev
sr: Нисам успео да закачим %1$s на /dev

en: Failed to mount %1$s on /dev/pts
sr: Нисам успео да закачим %1$s на /dev/pts

en: Failed to mount %1$s on /proc/meminfo
sr: Нисам успео да закачим %1$s на /proc/meminfo

en: Failed to mount devfs on %1$s type %2$s (%3$s)
sr: Нисам успео да закачим devfs на %1$s врсте %2$s (%3$s)

en: Failed to mount device %1$s to %2$s
sr: Нисам успео да закачим уређај %1$s на %2$s

en: Failed to mount device %1$s to %2$s as %3$s
sr: Није успело качење уређаја %1$s на %2$s као %3$s

en: Failed to mount device %1$s to %2$s, unable to detect filesystem
sr: Није успело качење уређаја %1$s на %2$s, није могуће открити систем датотека

en: Failed to mount devpts on %1$s
sr: Није успело качење devpts на %1$s

en: Failed to mount directory %1$s as tmpfs
sr: Није успело качење директоријума %1$s као tmpfs

en: Failed to mount empty tmpfs at %1$s
sr: Није успело качење празног tmpfs на %1$s

en: Failed to move '%1$s' element in xml document
sr: Није успело премештање елемента „%1$s“ у XML документу

en: Failed to open %1$s
sr: Није успело отварање %1$s

en: Failed to open '%1$s'
sr: Није успело отварање „%1$s“

en: Failed to open a UNIX socket
sr: Није успело отварање Јуникс утичнице

en: Failed to open config space file '%1$s'
sr: Није успело отварање датотеке конфигурацијског простора „%1$s“

en: Failed to open cpuinfo file '%1$s'
sr: Неуспешно отварање датотеке cpuinfo „%1$s“

en: Failed to open domain image file '%1$s'
sr: Неуспешно отварање датотеке слике домена „%1$s“

en: Failed to open domain save file '%1$s'
sr: Неуспешно отварање датотеке чувања домена „%1$s“

en: Failed to open file '%1$s'
sr: Неуспешно отварање датотеке „%1$s“

en: Failed to open file '%1$s': couldn't determine fs type
sr: Неуспешно отварање датотеке „%1$s“: није успело одређивање врсте система датотека

en: Failed to open pid file '%1$s'
sr: Неуспешно отварање ПИД датотеке „%1$s“

en: Failed to open socket to sanlock daemon
sr: Неуспешно отварање утичнице ка sanlock позадинцу

en: Failed to open socket to sanlock daemon: %1$s
sr: Неуспешно отварање утичнице ка sanlock позадинцу: %1$s

en: Failed to open storage volume with path '%1$s'
sr: Неуспешно отварање складишног тома на путањи „%1$s“

en: Failed to open the following disk/dvd/floppy to the machine: %1$s
sr: Неуспешно отварање следећег диска/ДВД-а/дискете за машину: %1$s

en: Failed to open tty %1$s
sr: Није успело отварање tty %1$s

en: Failed to parse %1$s: only com1 and com2 supported.
sr: Није успело обрађивање %1$s: подржани су само com1 и com2.

en: Failed to parse CCW address '%1$s'
sr: Није успело обрађивање CCW адресе „%1$s“

en: Failed to parse HTTP response code
sr: Није успело обрађивање кода HTTP одговора

en: Failed to parse MAC address from '%1$s'
sr: Није успело обрађивање МАК адресе из „%1$s“

en: Failed to parse PCI address %1$s
sr: Није успело обрађивање ПЦИ адресе %1$s

en: Failed to parse PCI config address '%1$s'
sr: Није успело обрађивање ПЦИ адресе подешавања „%1$s“

en: Failed to parse arguments for bhyve command
sr: Није успело обрађивање аргумената за bhyve наредбу

en: Failed to parse arguments: VM name mismatch
sr: Није успело обрађивање аргумената: назив ВМ-а се не подудара

en: Failed to parse bitmap '%1$s'
sr: Није успело обрађивање битмапе „%1$s“

en: Failed to parse block name %1$s
sr: Нисам успео да обрадим назив блока %1$s

en: Failed to parse configuration of %1$s
sr: Нисам успео да обрадим поставку за %1$s

en: Failed to parse dir name '%1$s'
sr: Нисам успео да обрадим назив директоријума „%1$s“

en: Failed to parse domain description xml
sr: Нисам успео да обрадим XML опис домена

en: Failed to parse firewalld version '%1$s'
sr: Нисам успео да обрадим издање firewalld-а „%1$s“

en: Failed to parse group '%1$s'
sr: Нисам успео да обрадим групу „%1$s“

en: Failed to parse int '%1$s' from udev property '%2$s' on '%3$s'
sr: Нисам успео да обрадим цео број „%1$s“ из udev својства „%2$s“ на „%3$s“

en: Failed to parse interface index from '%1$s'
sr: Нисам успео да обрадим индекс спреге из „%1$s“

en: Failed to parse memory
sr: Нисам успео да обрадим меморију

en: Failed to parse memory allocation threads
sr: Нисам успео да обрадим нити доделе меморије

en: Failed to parse memory slot count
sr: Нисам успео да обрадим број меморијских слотова

en: Failed to parse memory: size mismatch
sr: Нисам успео да обрадим меморију: величина се не подудара

en: Failed to parse mode '%1$s'
sr: Неуспело рашчлањивање режима „%1$s“

en: Failed to parse network description xml
sr: Нисам успео да обрадим XML опис мреже

en: Failed to parse network device name from '%1$s'
sr: Нисам успео да обрадим назив мрежног уређаја из „%1$s“

en: Failed to parse number of vCPUs
sr: Нисам успео да обрадим број vCPU-ова

en: Failed to parse port number
sr: Нисам успео да обрадим број прикључка

en: Failed to parse positive integer from '%1$s'
sr: Нисам успео да обрадим позитиван цео број из „%1$s“

en: Failed to parse rate '%1$s'
sr: Нисам успео да обрадим проток „%1$s“

en: Failed to parse rotated index from '%1$s'
sr: Нисам успео да обрадим ротирани индекс из „%1$s“

en: Failed to parse snapshot XML from file '%1$s'
sr: Није успело рашчлањивање XML-а снимка стања из датотеке „%1$s“

en: Failed to parse target '%1$s'
sr: Није успело рашчлањивање мете „%1$s“

en: Failed to parse uid and gid from '%1$s'
sr: Није успело рашчлањивање uid-а и gid-а из „%1$s“

en: Failed to parse uint '%1$s' from udev property '%2$s' on '%3$s'
sr: Није успело рашчлањивање uint-а „%1$s“ из својства udev-а „%2$s“ на „%3$s“

en: Failed to parse user '%1$s'
sr: Није успело рашчлањивање корисника „%1$s“

en: Failed to parse users from '%1$s'
sr: Није успело рашчлањивање корисника из „%1$s“

en: Failed to parse value '%1$s' as number.
sr: Није успело рашчлањивање вредности „%1$s“ као броја.

en: Failed to parse value '%1$s' from cpu.max.
sr: Није успело рашчлањивање вредности „%1$s“ из cpu.max.

en: Failed to parse value of URI component %1$s
sr: Није успело рашчлањивање вредности дела УРИ-ја %1$s

en: Failed to parse vzlist output
sr: Неуспешно рашчлањивање излаза vzlist-а

en: Failed to parse wwn '%1$s' as number
sr: Неуспешно рашчлањивање wwn-а „%1$s“ као броја

en: Failed to pin vcpu '%1$d' with libxenlight
sr: Неуспешно качење vCPU-а „%1$d“ помоћу libxenlight-а

en: Failed to pivot root
sr: Неуспешно промењање корена (pivot root)

en: Failed to pre-allocate space for file '%1$s'
sr: Неуспешно унапред додељивање простора за датотеку „%1$s“

en: Failed to probe capabilities for %1$s: %2$s
sr: Неуспешно испитивање могућности за %1$s: %2$s

en: Failed to probe for format type '%1$s'
sr: Неуспешно испитивање врсте формата „%1$s“

en: Failed to process SCSI device with sysfs path '%1$s'
sr: Неуспешна обрада SCSI уређаја са sysfs путањом „%1$s“

en: Failed to query for interfaces addresses
sr: Неуспешан упит за адресе спрега

en: Failed to query numad for the advisory nodeset
sr: Неуспешан упит numad-у за саветодавни скуп чворова

en: Failed to re-attach PCI device: %1$s
sr: Неуспешно поновно качење PCI уређаја: %1$s

en: Failed to re-attach device %1$s
sr: Неуспешно поновно качење уређаја %1$s

en: Failed to re-mount %1$s on %2$s flags=0x%3$x
sr: Неуспешно поновно качење %1$s на %2$s заставице=0x%3$x

en: Failed to read %1$s
sr: Неуспешно читање %1$s

en: Failed to read '%1$s'
sr: Неуспешно читање „%1$s“

en: Failed to read /proc/mounts
sr: Неуспешно читање /proc/mounts

en: Failed to read AppArmor profiles list '%1$s'
sr: Неуспешно читање списака AppArmor профила „%1$s“

en: Failed to read PCI config space for %1$s
sr: Неуспешно читање PCI конфигурационог простора за %1$s

en: Failed to read RDP port value, rc=%1$08x
sr: Неуспешно читање вредности RDP порта, rc=%1$08x

en: Failed to read checkpoint file %1$s
sr: Неуспешно читање датотеке тачке провере %1$s

en: Failed to read file '%1$s'
sr: Неуспешно читање датотеке „%1$s“

en: Failed to read from signal pipe
sr: Нисам успео да прочитам из сигналне спојке

en: Failed to read pid file %1$s
sr: Нисам успео да прочитам ПИД датотеку %1$s

en: Failed to read pidfile %1$s
sr: Нисам успео да прочитам ПИД датотеку %1$s

en: Failed to read product/vendor ID for %1$s
sr: Нисам успео да прочитам ИД производа/произвођача за %1$s

en: Failed to read secret
sr: Нисам успео да прочитам тајну

en: Failed to read snapshot file %1$s
sr: Нисам успео да прочитам датотеку снимка стања %1$s

en: Failed to read system token '%1$s'
sr: Нисам успео да прочитам системски жетон „%1$s“

en: Failed to read the container continue message
sr: Нисам успео да прочитам поруку о наставку контејнера

en: Failed to readdir for %1$s (%2$d)
sr: Нисам успео да извршим readdir за %1$s (%2$d)

en: Failed to reattach NVMe for disk target: %1$s
sr: Нисам успео поново да закачим НВМе за циљ диска: %1$s

en: Failed to reboot domain '%1$d' with libxenlight
sr: Неуспешно поновно покретање домена „%1$d“ помоћу libxenlight

en: Failed to reboot domain '%1$s'
sr: Неуспешно поновно покретање домена „%1$s“

en: Failed to reconnect to the admin server
sr: Није успело поновно повезивање са административним сервером

en: Failed to reconnect to the hypervisor
sr: Није успело поновно повезивање са хипервизором

en: Failed to recv file descriptor
sr: Није успео пријем описника датотеке

en: Failed to refresh pool %1$s
sr: Неуспешно освежавање базена %1$s

en: Failed to register lock failure action
sr: Није успело регистровање радње неуспеха закључавања

en: Failed to register lock failure action: %1$s
sr: Није успело регистровање радње неуспеха закључавања: %1$s

en: Failed to register shutdown timeout
sr: Није успело регистровање временског рока за гашење

en: Failed to register xml namespace '%1$s'
sr: Није успело регистровање xml именског простора „%1$s“

en: Failed to release lock
sr: Није успело отпуштање катанца

en: Failed to release lock: %1$s
sr: Није успело отпуштање катанца: %1$s

en: Failed to remove capability %1$s: %2$d
sr: Није успело уклањање могућности %1$s: %2$d

en: Failed to remove domain managed save image
sr: Није успело уклањање управљане слике чувања домена

en: Failed to remove managed save file '%1$s'
sr: Није успело уклањање управљане датотеке чувања „%1$s“

en: Failed to remove managed save image for domain '%1$s'
sr: Није успело уклањање управљане слике чувања за домен „%1$s“

en: Failed to remove managed save path '%1$s'
sr: Није успело уклањање управљане путање чувања „%1$s“

en: Failed to remove storage volume '%1$s'(%2$s)
sr: Није успело уклањање складишног тома „%1$s“ (%2$s)

en: Failed to remove the file: %1$s
sr: Није успело уклањање датотеке: %1$s

en: Failed to reportluns: %1$s
sr: Није успело reportluns: %1$s

en: Failed to request maximum NUMA node id
sr: Није успео захтев за највећим ИД-ом NUMA чвора

en: Failed to reserve port %1$d
sr: Није успело резервисање порта %1$d

en: Failed to reserve port %1$zu
sr: Није успело резервисање порта %1$zu

en: Failed to reset PCI device: %1$s
sr: Није успело враћање ПЦИ уређаја: %1$s

en: Failed to reset device %1$s
sr: Није успело враћање уређаја %1$s

en: Failed to reset domain '%1$s'
sr: Није успело враћање домена „%1$s“

en: Failed to resize block device '%1$s'
sr: Није успело променити величину блок уређаја „%1$s“

en: Failed to resolve device link '%1$s'
sr: Није успело разрешити везу уређаја „%1$s“

en: Failed to resolve symlink at %1$s
sr: Није успело разрешити симболичку везу на %1$s

en: Failed to restart VM '%1$s': %2$s
sr: Није успело поново покренути ВМ „%1$s“: %2$s

en: Failed to restart storage pool '%1$s': %2$s
sr: Неуспешно поновно покретање базена за складиште „%1$s“: %2$s

en: Failed to restore PCI config space for %1$s
sr: Неуспешно враћање ПЦИ простора конфигурације за %1$s

en: Failed to restore domain from %1$s
sr: Неуспешно враћање домена из %1$s

en: Failed to restrict process
sr: Неуспешно ограничавање процеса

en: Failed to restrict process: %1$s
sr: Неуспешно ограничавање процеса: %1$s

en: Failed to resume domain '%1$d'
sr: Неуспешно настављање домена „%1$d“

en: Failed to resume domain '%1$d' with libxenlight
sr: Неуспешно настављање домена „%1$d“ помоћу „libxenlight“

en: Failed to resume domain '%1$s'
sr: Неуспешно настављање домена „%1$s“

en: Failed to resume guest %1$s after failure
sr: Неуспешно настављање госта %1$s након неуспеха

en: Failed to retrieve CPU statistics for domain '%1$s'
sr: Неуспешно преузимање статистике процесора за домен „%1$s“

en: Failed to retrieve config for VM '%1$s'. Unable to perform soft reset. Destroying VM
sr: Неуспешно преузимање подешавања за ВМ „%1$s“. Немогуће је извршити нежно враћање. Уништавање ВМ

en: Failed to retrieve current vcpu count
sr: Неуспешно преузимање тренутног броја VCPU-ова

en: Failed to retrieve image data
sr: Неуспешно преузимање података слике

en: Failed to retrieve maximum vcpu count
sr: Неуспешно преузимање највећег броја VCPU-ова

en: Failed to retrieve ssh host key: %1$s
sr: Неуспешно преузимање SSH кључа домаћина: %1$s

en: Failed to retrieve vCPU count from the guest
sr: Неуспешно преузимање броја VCPU-ова из госта

en: Failed to retrieve vcpu state bitmap
sr: Неуспешно преузимање битмапе стања VCPU-ова

en: Failed to revert snapshot %1$s
sr: Неуспешно враћање снимка стања %1$s

en: Failed to rollback network config change transaction
sr: Неуспешно поништавање трансакције измене мрежних подешавања

en: Failed to run clone container
sr: Неуспешно покретање контејнера клона

en: Failed to run command 'iscsiadm' to create new iscsi interface
sr: Није успело извршавање наредбе „iscsiadm“ за прављење новог iSCSI спреге

en: Failed to run command 'iscsiadm' to update iscsi interface with IQN '%1$s'
sr: Није успело извршавање наредбе „iscsiadm“ за ажурирање iSCSI спреге са IQN-ом „%1$s“

en: Failed to run firewall command %1$s: %2$s
sr: Није успело извршавање наредбе заштитног зида %1$s: %2$s

en: Failed to save '%1$s' for '%2$s'
sr: Није успело чување „%1$s“ за „%2$s“

en: Failed to save VM settings
sr: Није успело чување подешавања ВМ-а

en: Failed to save domain
sr: Није успело чување домена

en: Failed to save domain '%1$d' with libxenlight
sr: Није успело чување домена „%1$d“ помоћу libxenlight-а

en: Failed to save domain '%1$s' state
sr: Није успело чување стања домена „%1$s“

en: Failed to save domain '%1$s' to %2$s
sr: Није успело чување домена „%1$s“ у %2$s

en: Failed to seek to %1$llu bytes to the end in volume with path '%2$s'
sr: Није успело премотавање на %1$llu бајтова до краја у тому са путањом „%2$s“

en: Failed to seek to the start in volume with path '%1$s'
sr: Није успело премотавање на почетак у тому са путањом „%1$s“

en: Failed to send continue signal to controller
sr: Није успело слање сигнала за наставак управљачу

en: Failed to send file descriptor %1$d
sr: Није успело слање описника датотеке %1$d

en: Failed to send inquiry command: %1$s
sr: Није успело слање наредбе упита: %1$s

en: Failed to send migration data to destination host
sr: Није успело слање података миграције одредишном домаћину

en: Failed to send net-add request to CH
sr: Није успело слање захтева за додавање мреже ка CH

en: Failed to send request to init control %1$s
sr: Није успело слање захтева за управљање успостављањем %1$s

en: Failed to send restore request to CH
sr: Није успело слање захтева за повраћај ка CH

en: Failed to serialize snapshot
sr: Није успела серијализација снимка стања

en: Failed to set %1$s for %2$s: value too large
sr: Није успело постављање %1$s за %2$s: вредност је превелика

en: Failed to set TLS session priority to %1$s: %2$s
sr: Није успело постављање приоритета TLS сесије на %1$s: %2$s

en: Failed to set attributes from %1$s
sr: Није успело постављање особина из %1$s

en: Failed to set bridge %1$s %2$s via ioctl
sr: Није успело постављање моста %1$s %2$s путем ioctl-а

en: Failed to set bridge delay %1$d in xml document
sr: Није успело постављање кашњења моста %1$d у XML документу

en: Failed to set bridge interface type to 'bridge' in xml document
sr: Није успело постављање врсте спреге моста на „bridge“ у XML документу

en: Failed to set close-on-exec flag '%1$s'
sr: Није успело постављање „close-on-exec“ заставице „%1$s“

en: Failed to set com port %1$s: does not start with '/dev/nmdm'.
sr: Није успело постављање com порта %1$s: не почиње са „/dev/nmdm“.

en: Failed to set credential: %1$s
sr: Није успело постављање података за пријављивање: %1$s

en: Failed to set hostname
sr: Није успело постављање назива домаћина

en: Failed to set interface name to '%1$s' in xml document
sr: Није успело постављање назива спреге на „%1$s“ у XML документу

en: Failed to set interface type to '%1$s' in xml document
sr: Није успело постављање врсте спреге на „%1$s“ у XML документу

en: Failed to set logging priority, argument '%1$s' is invalid
sr: Није успело постављање првенства бележења, аргумент „%1$s“ је неисправан

en: Failed to set logging priority, argument '%1$u' is invalid
sr: Није успело постављање првенства бележења, аргумент „%1$u“ је неисправан

en: Failed to set master bridge interface name to '%1$s' in xml document
sr: Није успело постављање назива главне спреге моста на „%1$s“ у XML документу

en: Failed to set maximum memory for domain '%1$d' with libxenlight
sr: Није успело постављање највеће меморије за домен „%1$d“ помоћу libxenlight-а

en: Failed to set memory for domain
sr: Није успело постављање меморије за домен

en: Failed to set memory for domain '%1$d' with libxenlight
sr: Није успело постављање меморије за домен „%1$d“ помоћу libxenlight-а

en: Failed to set new attached interface name to '%1$s' in xml document
sr: Није успело постављање назива нове приклочене спреге на „%1$s“ у XML документу

en: Failed to set new attached interface type to '%1$s' in xml document
sr: Није успело постављање врсте нове приклочене спреге на „%1$s“ у XML документу

en: Failed to set new domain description
sr: Није успело постављање новог описа домена

en: Failed to set new domain title
sr: Није успело постављање новог наслова домена

en: Failed to set new network description
sr: Није успело постављање новог описа мреже

en: Failed to set new network title
sr: Није успело постављање новог наслова мреже

en: Failed to set non-blocking file descriptor flag
sr: Неуспело постављање неблокирајуће заставице описника датотека

en: Failed to set permissions for device %1$s
sr: Није успело постављање овлашћења за уређај %1$s

en: Failed to set scheduler parameters for domain '%1$d' with libxenlight
sr: Није успело постављање параметара планера за домен „%1$d“ помоћу libxenlight-а

en: Failed to set secret value
sr: Није успело постављање тајне вредности

en: Failed to set security context for agent for %1$s
sr: Није успело постављање безбедносног контекста за заступника за %1$s

en: Failed to set security context for monitor for %1$s
sr: Није успело постављање безбедносног контекста за управљаоца за %1$s

en: Failed to set session type: %1$s
sr: Није успело постављање врсте сесије: %1$s

en: Failed to set slave for %1$s: last letter not 'A' or 'B'
sr: Није успело постављање подређеног за %1$s: последње слово није „A“ или „B“

en: Failed to set stp attribute in xml document
sr: Није успело постављање stp особине у XML документу

en: Failed to set target name: %1$s
sr: Није успело постављање назива циља: %1$s

en: Failed to set vcpus for domain '%1$d' with libxenlight
sr: Није успело постављање vCPU-ова за домен „%1$d“ помоћу libxenlight-а

en: Failed to setup keepalive on connection
sr: Није успело подешавање одржавања везе на вези

en: Failed to shutdown domain '%1$d' with libxenlight
sr: Није успело искључивање домена „%1$d“ помоћу libxenlight-а

en: Failed to shutdown domain '%1$s'
sr: Није успело искључивање домена „%1$s“

en: Failed to shutoff after domain save
sr: Није успело искључивање након чувања домена

en: Failed to soft reset VM '%1$s'. Destroying VM
sr: Није успело меко поновно покретање ВМ-а „%1$s“. Уништавање ВМ-а

en: Failed to start QEMU binary %1$s for probing: %2$s
sr: Није успело покретање Кему бинарне датотеке %1$s ради пропитивања: %2$s

en: Failed to start SASL negotiation: %1$d (%2$s)
sr: Неуспело покретање SASL преговарања: %1$d (%2$s)

en: Failed to start bridge interface %1$s
sr: Није успело покретање спреге моста %1$s

en: Failed to start device %1$s
sr: Није успело покретање уређаја %1$s

en: Failed to start domain '%1$s'
sr: Није успело покретање домена „%1$s“

en: Failed to start interface %1$s
sr: Није успело покретање спреге %1$s

en: Failed to start network %1$s
sr: Неуспело покретање мреже %1$s

en: Failed to start pool %1$s
sr: Неуспело покретање базена %1$s

en: Failed to start slirp
sr: Није успело покретање „slirp“-а

en: Failed to start the nwfilter driver
sr: Није успело покретање „nwfilter“ гонича

en: Failed to start the nwfilter driver: %1$s
sr: Није успело покретање „nwfilter“ гонича: %1$s

en: Failed to stat %1$s
sr: Није успело утврђивање статуса за %1$s

en: Failed to stat storage volume with path '%1$s'
sr: Није успело утврђивање статуса складишног тома са путањом „%1$s“

en: Failed to step SASL negotiation: %1$d (%2$s)
sr: Није успео корак SASL преговарања: %1$d (%2$s)

en: Failed to suspend domain '%1$d'
sr: Није успело обустављање домена „%1$d“

en: Failed to suspend domain '%1$d' with libxenlight
sr: Није успело обустављање домена „%1$d“ помоћу „libxenlight“

en: Failed to suspend domain '%1$s'
sr: Није успело обустављање домена „%1$s“

en: Failed to symlink device %1$s to %2$s
sr: Није успело прављење симболичке везе уређаја %1$s на %2$s

en: Failed to terminate process %1$lld with SIG%2$s
sr: Није успело окончавање процеса %1$lld сигналом SIG%2$s

en: Failed to translate bridge '%1$s' prefix %2$d to netmask
sr: Није успело превођење префикса „%2$d“ моста „%1$s“ у мрежну маску

en: Failed to translate net prefix %1$d to netmask
sr: Није успело превођење мрежног префикса „%1$d“ у мрежну маску

en: Failed to trigger a probe for PCI device '%1$s'
sr: Није успело покретање испитивања за ПЦИ уређај „%1$s“

en: Failed to truncate file '%1$s'
sr: Није успело скраћивање датотеке „%1$s“

en: Failed to truncate pid file '%1$s'
sr: Није успело скраћивање ПИД датотеке „%1$s“

en: Failed to truncate volume with path '%1$s' to %2$ju bytes
sr: Није успело скраћивање тома са путањом „%1$s“ на %2$ju бајтова

en: Failed to truncate volume with path '%1$s' to 0 bytes
sr: Нисам успео да скратим том са путањом „%1$s“ на 0 бајтова

en: Failed to unbind PCI device '%1$s' from %2$s
sr: Нисам успео да одвежем ПЦИ уређај „%1$s“ са %2$s

en: Failed to undefine bridge interface %1$s
sr: Нисам успео да поништим дефиницију спреге моста %1$s

en: Failed to undefine domain '%1$s'
sr: Нисам успео да поништим дефиницију домена „%1$s“

en: Failed to undefine interface %1$s
sr: Нисам успео да поништим дефиницију спреге %1$s

en: Failed to undefine network %1$s
sr: Неуспело укидање дефиниције мреже %1$s

en: Failed to undefine network filter %1$s
sr: Нисам успео да поништим дефиницију мрежног филтера %1$s

en: Failed to undefine node device '%1$s'
sr: Нисам успео да поништим дефиницију уређаја чвора „%1$s“

en: Failed to undefine pool %1$s
sr: Неуспело укидање дефиниције базена %1$s

en: Failed to unescape command line string
sr: Нисам успео да уклоним карактере за бег из ниске командне линије

en: Failed to unlink '%1$s'
sr: Неуспешно уклањање „%1$s“

en: Failed to unmark domain '%1$s' as autostarted
sr: Неуспешно уклањање ознаке самопокретања са домена „%1$s“

en: Failed to unmark domain '%1$s' as autostarted on next boot
sr: Неуспешно уклањање ознаке самопокретања при следећем покретању са домена „%1$s“

en: Failed to unmarshall reply: %1$s
sr: Неуспешно десеријализовање одговора: %1$s

en: Failed to unmarshall reportluns: %1$s
sr: Неуспешно десеријализовање reportluns: %1$s

en: Failed to unmount '%1$s' and could not detach subtree '%2$s'
sr: Неуспешно откачињање „%1$s“ и неуспешно откачивање подстабла „%2$s“

en: Failed to unmount '%1$s' and could not unmount old root '%2$s'
sr: Неуспешно откачињање „%1$s“ и неуспешно откачињање старог корена „%2$s“

en: Failed to unpause domain
sr: Неуспешно одпаузирање домена

en: Failed to update %1$s
sr: Неуспешно ажурирање %1$s

en: Failed to update %1$s XML configuration
sr: Неуспешно ажурирање XML поставки за %1$s

en: Failed to update '%1$s' of node mode for target '%2$s'
sr: Неуспешно ажурирање „%1$s“ режима чвора за циљ „%2$s“

en: Failed to update device from %1$s
sr: Неуспешно ажурирање уређаја са %1$s

en: Failed to update interface link state
sr: Неуспешно ажурирање стања везе спреге

en: Failed to update network %1$s
sr: Неуспешно ажурирање мреже %1$s

en: Failed to update node device %1$s from '%2$s'
sr: Неуспешно ажурирање уређаја чвора %1$s са „%2$s“

en: Failed to verify peer's certificate
sr: Неуспешна провера уверења парњака

en: Failed to wipe vol %1$s
sr: Неуспешно брисање тома %1$s

en: Failed to write %1$zu bytes to storage volume with path '%2$s'
sr: Неуспешно уписивање %1$zu бајтова у том складишта са путањом „%2$s“

en: Failed to write '%1$s'
sr: Неуспешно уписивање „%1$s“

en: Failed to write file header
sr: Неуспешно уписивање заглавља датотеке

en: Failed to write pixel data
sr: Нисам успео да упишем податке пиксела

en: Failed to write save file header
sr: Нисам успео да упишем заглавље датотеке чувања

en: Failed to write system token '%1$s'
sr: Нисам успео да упишем системски жетон „%1$s“

en: Failed to write to pid file '%1$s'
sr: Нисам успео да упишем у ПИД датотеку „%1$s“

en: Failed to write vmx file '%1$s'
sr: Нисам успео да упишем vmx датотеку „%1$s“

en: Failed to write xml definition
sr: Нисам успео да упишем xml дефиницију

en: Failed to write xml description
sr: Нисам успео да упишем xml опис

en: Failed while adding guest interfaces
sr: Није успело приликом додавања спрега госта

en: Failed! Volume not removed.
sr: Није успело! Том није уклоњен.

en: Failed.
sr: Није успело.

en: Failure action %1$s is not supported by sanlock
sr: Радња при неуспеху %1$s није подржана у санлоку

en: Failure in libvirt_lxc startup: %1$s
sr: Неуспех при покретању libvirt_lxc-а: %1$s

en: Failure to mask address
sr: Није успело маскирање адресе

en: Failure while reading log output
sr: Неуспех приликом читања излаза дневника

en: Family 'ipv6' specified for non-IPv6 address '%1$s' in network '%2$s'
sr: Породица „ipv6“ је наведена за адресу која није IPv6 „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: Feature %1$s required by CPU model %2$s not found
sr: Функција %1$s коју захтева модел процесора %2$s није пронађена

en: Fibre Channel 'appid' is not a printable string
sr: Fibre Channel „appid“ није ниска за штампање

en: Fibre Channel 'appid' string length must be between [%1$d, %2$d]
sr: Дужина Fibre Channel „appid“ ниске мора бити између [%1$d, %2$d]

en: Field '%1$s' too long for destination
sr: Поље „%1$s“ је предугачко за одредиште

en: Field kernel memory too long for destination
sr: Поље меморије језгра је предугачко за одредиште

en: Field name '%1$s' too long
sr: Назив поља „%1$s“ је предугачак

en: File %1$s contains no keys
sr: Датотека %1$s не садржи кључеве

en: File '%1$s' does not contain any <cpu> element or valid domain XML, host capabilities XML, or domain capabilities XML
sr: Датотека „%1$s“ не садржи ниједан <cpu> елемент или исправан ИксМЛ домена, ИксМЛ могућности домаћина или ИксМЛ могућности домена

en: File '%1$s' does not exist
sr: Датотека „%1$s“ не постоји

en: File '%1$s' has unknown type
sr: Датотека „%1$s“ има непознату врсту

en: File '%1$s/%2$s/%3$s' does not exist.
sr: Датотека „%1$s/%2$s/%3$s“ не постоји.

en: File bandwidth:
sr: Проток датотеке:

en: File descriptor returned by udev %1$d does not match node device file descriptor %2$d
sr: Описник датотеке који је вратио udev %1$d се не подудара са описником датотеке чвора уређаја %2$d

en: File name '%1$s' doesn't have expected format '/vmfs/volumes/<datastore>/<path>'
sr: Назив датотеке „%1$s“ нема очекивани формат „/vmfs/volumes/<datastore>/<path>“

en: File name '%1$s' refers to non-existing datastore '%2$s'
sr: Назив датотеке „%1$s“ упућује на непостојеће складиште података „%2$s“

en: File processed:
sr: Обрађена датотека:

en: File remaining:
sr: Преостала датотека:

en: File streams are not supported on this platform
sr: Токови датотека нису подржани на овој платформи

en: File total:
sr: Укупно датотека:

en: Filesystem driver type not supported
sr: Врста гонича система датотека није подржана

en: Filesystems in VMs are not supported by vz driver
sr: Системи датотека у ВМ-овима нису подржани од стране vz гонича

en: Filter
sr: Филтер

en: Filter '%1$s' is in use.
sr: Филтер „%1$s“ је у употреби.

en: Filtering is not supported by this libvirt
sr: Филтрирање није подржано од стране овог либвирта

en: Filtering using --type is not supported by this libvirt
sr: Филтрирање помоћу --type није подржано од стране овог либвирта

en: Finished
sr: Завршено

en: Finished after guest request
sr: Завршено након захтева госта

en: Finished after host request
sr: Завршено након захтева домаћина

en: Firewall backend '%1$s' not available on this platform
sr: Позадинац заштитног зида „%1$s“ није доступан на овој платформи

en: Firewall backend is not implemented
sr: Позадинац заштитног зида није израдљен

en: Firmware entry is missing 'name' attribute
sr: Уносу фирмвера недостаје особина „name“

en: Firmware entry must have either value or 'file' attribute
sr: Унос фирмвера мора имати или вредност или особину „file“

en: First file-based harddisk has no source, cannot deduce datastore and path for VMX file
sr: Први тврди диск заснован на датотеци нема извор, не могу извести складиште података и путању за VMX датотеку

en: Flag '%1$s' is required by flag '%2$s'
sr: Заставица „%1$s“ је неопходна за заставицу „%2$s“

en: Flags '%1$s' and '%2$s' are mutually exclusive
sr: Заставице „%1$s“ и „%2$s“ се међусобно искључују

en: Flags 'VIR_DOMAIN_AFFECT_LIVE' and 'VIR_DOMAIN_AFFECT_CONFIG' are mutually exclusive
sr: Могућности „VIR_DOMAIN_AFFECT_LIVE“ и „VIR_DOMAIN_AFFECT_CONFIG“ се међусобно искључују

en: Flags 'VIR_NETWORK_UPDATE_AFFECT_LIVE' and 'VIR_NETWORK_UPDATE_AFFECT_CONFIG' are mutually exclusive
sr: Могућности „VIR_NETWORK_UPDATE_AFFECT_LIVE“ и „VIR_NETWORK_UPDATE_AFFECT_CONFIG“ се међусобно искључују

en: Floppy '%1$s' has unsupported type '%2$s', expecting '%3$s' or '%4$s'
sr: Дискета „%1$s“ има неподржану врсту „%2$s“, очекује се „%3$s“ или „%4$s“

en: Floppy disk index (parsed from '%1$s') is too large
sr: Индекс дискете (рашчлањен из „%1$s“) је превелик

en: For IPv4, multiple DHCP definitions cannot be specified.
sr: За IPv4, не може се навести више DHCP дефиниција.

en: For IPv6, multiple DHCP definitions cannot be specified.
sr: За IPv6, не може се навести више DHCP дефиниција.

en: Force close a specific client's connection to the given server.
sr: Присилно затвори везу одређеног клијента са датим сервером.

en: Forcefully stop a given domain, but leave its resources intact.
sr: Присилно заустави дати домен, али остави његове ресурсе нетакнутим.

en: Forcefully stop a given network.
sr: Присилно заустави дату мрежу.

en: Forcefully stop a given pool. Raw data in the pool is untouched
sr: Присилно заустави дати базен. Сирови подаци у базену остају нетакнути

en: Format of device '%1$s' does not match the expected format '%2$s'
sr: Формат уређаја „%1$s“ се не поклапа са очекиваним форматом „%2$s“

en: Format of device '%1$s' does not match the expected format '%2$s', forced overwrite is necessary
sr: Формат уређаја „%1$s“ се не поклапа са очекиваним форматом „%2$s“, неопходно је присилно преписивање

en: Format storage pool
sr: Форматирај базен складишта

en: Format storage volume
sr: Форматирај том складишта

en: Formatting IP address for host '%1$s' failed: %2$s
sr: Форматирање ИП адресе за домаћина „%1$s“ није успело: %2$s

en: Formatting storage pool data requires authorization
sr: Форматирање података базена складишта захтева овлашћење

en: Formatting storage volume data requires authorization
sr: Форматирање података тома складишта захтева овлашћење

en: Found additional probes to run, probing may be incorrect
sr: Пронађена су додатна испитивања за покретање, испитивање може бити нетачно

en: Found duplicate drive address for disk with target name '%1$s' controller='%2$u' bus='%3$u' target='%4$u' unit='%5$u'
sr: Пронађена је удвостручена адреса уређаја за диск са циљним називом „%1$s“ управљач=„%2$u“ сабирница=„%3$u“ циљ=„%4$u“ јединица=„%5$u“

en: Found invalid device link '%1$s' in '%2$s'
sr: Пронађена је неисправна веза уређаја „%1$s“ у „%2$s“

en: Found unexpected controller model '%1$s' for disk '%2$s'
sr: Пронађен је неочекивани модел управљача „%1$s“ за диск „%2$s“

en: Freeze and thaw domain filesystems
sr: Замрзни и одмрзни системе датотека домена

en: Freeze domain's mounted filesystems.
sr: Замрзни монтиране системе датотека домена.

en: Freezing and thawing domain filesystems requires authorization
sr: Замрзавање и одмрзавање система датотека домена захтева овлашћење

en: Froze %1$d filesystem(s)
sr: Замрзнуто је %1$d система датотека

en: Fully-qualified path of block device
sr: Потпуно квалификована путања блок уређаја

en: Fully-qualified path or target of disk device
sr: Потпуно квалификована путања или циљ диск уређаја

en: GET operation failed
sr: неуспела GET радња

en: GET operation failed: %1$s
sr: неуспела GET радња: %1$s

en: GNUTLS call error
sr: грешка у GNUTLS позиву

en: Get a throttling group.
sr: Преузми групу успоравања.

en: Get block device size info for a domain.
sr: Преузми податке о величини блок уређаја за домен.

en: Get device block stats for a running domain. See man page or use --human for explanation of fields
sr: Преузми статистику блокова уређаја за покренут домен. Погледајте man страницу или користите --human за објашњење поља

en: Get domain launch security info
sr: Преузми податке о безбедности покретања домена

en: Get information of domain's mounted filesystems.
sr: Преузми податке о монтираним системима датотека домена.

en: Get link state of a domain's virtual interface.
sr: Преузми стање везе виртуелне спреге домена.

en: Get maximum tolerable downtime of a domain which is being live-migrated to another host.
sr: Преузми максимално подношљиво време неактивности домена који се уживо премешта на други рачунар.

en: Get memory statistics for a running domain.
sr: Преузми статистику меморије за покренут домен.

en: Get network interface stats for a running domain.
sr: Преузми статистику мрежне спреге за покренут домен.

en: Get network interfaces' addresses for a running domain
sr: Преузми адресе мрежних спрега за покренут домен

en: Get or set blkio parameters
sr: Добави или постави blkio параметре

en: Get or set memory parameters
sr: Добави или постави параметре меморије

en: Get or set node memory parameters
sr: Добави или постави параметре меморије чвора

en: Get or set numa parameters
sr: Добави или постави нума параметре

en: Get or set perf event
sr: Добави или постави догађај учинка

en: Get or set the current blkio parameters for a guest domain.
sr: Добави или постави тренутне блк-уи параметре за домен госта.

en: Get or set the current memory parameters for a guest domain.
sr: Добави или постави тренутне параметре меморије за домен госта.

en: Get or set the current numa parameters for a guest domain.
sr: Добави или постави тренутне нума параметре за домен госта.

en: Get or set the current perf events for a guest domain.
sr: Добави или постави тренутне догађаје учинка за домен госта.

en: Get or set the current snapshot
sr: Добави или постави тренутни снимак стања

en: Get persistent config failed
sr: Преузимање трајног подешавања није успело

en: Get persistent interface state
sr: Преузми стање трајне спреге

en: Get the CPU models for an arch.
sr: Прибави моделе процесора за архитектуру.

en: Get the CPU models reported by the hypervisor.
sr: Прибави моделе процесора које је пријавио хипервизор.

en: Get the launch security parameters for a guest domain
sr: Прибави безбедносне параметре покретања за домен госта

en: Get the maximum migration bandwidth
sr: Прибави највећи проток миграције

en: Get the maximum migration bandwidth (in MiB/s) for a domain.
sr: Прибави највећи проток миграције (у MiB/s) за домен.

en: Get the name of the parent of a checkpoint
sr: Прибави назив родитеља тачке провере

en: Get the name of the parent of a snapshot
sr: Прибави назив родитеља снимка стања

en: Get the summary of block devices for a domain.
sr: Прибави сажетак блок уређаја за домен.

en: Get the summary of throttle groups for a domain.
sr: Добави сажетак група ограничења за домен.

en: Get the summary of virtual interfaces for a domain.
sr: Добави сажетак виртуелних интерфејса за домен.

en: Get/set parameters of a domain's virtual interface.
sr: Добави/постави параметре виртуелног интерфејса домена.

en: Get/set size of the cache (in bytes) used for compressing repeatedly transferred memory pages during live migration.
sr: Добави/постави величину оставе (у бајтовима) која се користи за компримовање више пута пренесених страница меморије током миграције уживо.

en: Gets or sets the domain's system time
sr: Добавља или поставља системско време домена

en: Gets statistics about one or more (or all) domains
sr: Добавља статистику о једном или више (или свим) доменима

en: Global feature %1$d should have already been handled
sr: Општа функција %1$d је већ требало да буде обрађена

en: Got empty feature list from resctrl
sr: Добијен је празан списак функција од „resctrl“

en: Got invalid memory size %1$d
sr: Добијена је неисправна величина меморије %1$d

en: Graphics are only supported when booting using UEFI
sr: Графика је подржана само приликом покретања уз помоћ УЕФИ-ја

en: Group %1$s doesn't exist
sr: Група %1$s не постоји

en: Grouped commands:
sr: Груписане наредбе:

en: Guest %1$s got signal %2$d and crashed
sr: Гост %1$s је примио сигнал %2$d и пао је

en: Guest agent disappeared while executing command
sr: Агент госта је нестао током извршавања наредбе

en: Guest agent is not responding
sr: Агент госта не даје одзив

en: Guest agent is not responding: %1$s
sr: Агент госта не даје одзив: %1$s

en: Guest networking is not supported by this version of ch
sr: Мрежа госта није подржана овим издањем „ch“

en: HMAT is not supported with this QEMU
sr: ХМАТ није подржан уз овај КЕМУ

en: HTTP response code %1$d for call to '%2$s'
sr: ХТТП код одговора %1$d за позив ка „%2$s“

en: HTTP response code %1$d for call to '%2$s'. Fault is unknown, XPath evaluation failed
sr: ХТТП код одговора %1$d за позив ка „%2$s“. Грешка је непозната, процењивање XPath-а није успело

en: HTTP response code %1$d for call to '%2$s'. Fault is unknown, deserialization failed
sr: ХТТП код одговора %1$d за позив ка „%2$s“. Грешка је непозната, десеријализација није успела

en: HTTP response code %1$d for call to '%2$s'. Fault: %3$s - %4$s
sr: ХТТП код одговора %1$d за позив ка „%2$s“. Грешка: %3$s - %4$s

en: HTTP response code %1$d for download from '%2$s'
sr: ХТТП код одговора %1$d за преузимање са „%2$s“

en: HTTP response code %1$d for upload to '%2$s'
sr: ХТТП код одговора %1$d за отпремање на „%2$s“

en: Handshake is already complete
sr: Руковање је већ завршено

en: Hard disk is null
sr: Тврди диск је ништаван

en: Hibernate domain
sr: Замрзни домен

en: Holes are not supported with this stream
sr: Шупљине нису подржане са овим током

en: Hook for %1$s, failed to find operation #%2$d
sr: Кука за %1$s, радња бр. %2$d није пронађена

en: Hook script execution failed
sr: Извршавање скрипте куке није успело

en: Hook script execution failed: %1$s
sr: Извршавање скрипте куке није успело: %1$s

en: Host CPU does not provide required features
sr: Домаћински ЦПЈ не пружа потребне могућности

en: Host CPU does not provide required features: %1$s
sr: Домаћински ЦПЈ не пружа потребне могућности: %1$s

en: Host CPU does not strictly match guest CPU: Extra features
sr: Домаћински ЦПЈ се не подудара строго са гостујућим ЦПЈ-ом: Додатне могућности

en: Host CPU does not support compatibility modes
sr: Домаћински ЦПЈ не подржава режиме усаглашености

en: Host CPU is a superset of CPU described in %1$s
sr: Домаћински ЦПЈ је надскуп ЦПЈ-а описаног у %1$s

en: Host CPU model does not match required CPU vendor %1$s or(and) model %2$s
sr: Модел домаћинског ЦПЈ-а се не подудара са потребним произвођачем ЦПЈ-а %1$s и(ли) моделом %2$s

en: Host CPU provides forbidden feature '%1$s'
sr: Домаћински ЦПЈ пружа забрањену функцију „%1$s“

en: Host CPU provides forbidden features
sr: Домаћински ЦПЈ пружа забрањене могућности

en: Host SMBIOS information is not available
sr: SMBIOS подаци домаћина нису доступни

en: Host not compatible with KVM; HW virtualization CPU features not found. Only emulated CPUs are available; performance will be significantly limited
sr: Домаћин није усаглашен са КВМ-ом, хардверске могућности виртуелизације процесора нису пронађене. Доступни су само опонашани процесори, учинак ће бити значајно ограничен

en: Host sysinfo extraction not supported on this platform
sr: Извлачење системских података домаћина није подржано на овој платформи

en: HostCpuIdInfo register '%1$s' has an unexpected format
sr: Регистар HostCpuIdInfo-а „%1$s“ има неочекиван формат

en: HostCpuIdInfo register '%1$s' has an unexpected length
sr: Регистар HostCpuIdInfo-а „%1$s“ има неочекивану дужину

en: HostPortGroup with name '%1$s' exists already
sr: HostPortGroup са називом „%1$s“ већ постоји

en: HostVirtualSwitch already exists, editing existing ones is not supported yet
sr: HostVirtualSwitch већ постоји, уређивање постојећих још увек није подржано

en: Hostdev already exists in the domain configuration
sr: Hostdev већ постоји у подешавањима домена

en: Hostdev source %1$s must be a block device
sr: Извор Hostdev-а %1$s мора бити блок уређај

en: Hostname
sr: Назив домаћина

en: Hostname is needed for host key verification
sr: Име домаћина је неопходно за проверу кључа домаћина

en: Hostname of '%1$s' is unset
sr: Назив домаћина за „%1$s“ није постављен

en: Hotplug unsupported for char device type '%1$s'
sr: Вруће прикључивање није подржано за знаковни уређај врсте „%1$s“

en: Human monitor command is not available to run %1$s
sr: Наредба људског монитора није доступна за покретање %1$s

en: Human readable output
sr: Излаз читљив људима

en: Hybrid-Suspend
sr: Хибридна обустава

en: Hyper-v enlightenment feature '%1$s' is not supported for Xen domains.
sr: Хипер-В енлајтмент функција „%1$s“ није подржана за Ксен домене.

en: HyperV spinlock retry count differs: source: '%1$u', destination: '%2$u'
sr: Број поновних покушаја Хипер-В spinlock-а се разликује: извор: „%1$u“, одредиште: „%2$u“

en: HyperV spinlock retry count must be at least 4095
sr: Број поновних покушаја Хипер-В spinlock-а мора бити најмање 4095

en: HyperV vendor_id differs: source: '%1$s', destination: '%2$s'
sr: Хипер-В vendor_id се разликује: извор: „%1$s“, одредиште: „%2$s“

en: HyperV vendor_id value is invalid
sr: Вредност Хипер-В vendor_id је неисправна

en: HyperV vendor_id value must not be more than %1$d characters.
sr: Вредност Хипер-В vendor_id не сме имати више од %1$d знакова.

en: Hyperv features are not supported for architecture '%1$s' or machine type '%2$s'
sr: Хипер-В функције нису подржане за архитектуру „%1$s“ или врсту машине „%2$s“

en: Hypervisor reported CPU models
sr: Хипервизор је пријавио моделе процесора

en: I/O Error
sr: У/И грешка

en: I/O error
sr: У/И грешка

en: I/O error: disk='%1$s', index='%2$d', path='%3$s', timestamp='%4$s', message='%5$s'
sr: У/И грешка: диск='%1$s', индекс='%2$d', путања='%3$s', временска ознака='%4$s', порука='%5$s'

en: I/O size in bytes
sr: У/И величина у бајтовима

en: ID of a screen to take screenshot of
sr: ИД екрана за прављење снимка екрана

en: IDE bus index %1$d out of [0..1] range
sr: Индекс ИДЕ сабирнице %1$d је изван опсега [0..1]

en: IDE controller index %1$d out of [0] range
sr: Индекс ИДЕ контролера %1$d је изван опсега [0]

en: IDE controllers are unsupported for this QEMU binary or machine type
sr: ИДЕ управљачи нису подржани за ову КЕМУ извршну датотеку или врсту машине

en: IDE disk index (parsed from '%1$s') is too large
sr: Индекс ИДЕ диска (обрађен из '%1$s') је превелик

en: IDE unit index %1$d out of [0..1] range
sr: Индекс ИДЕ јединице %1$d је изван опсега [0..1]

en: IFLA_PORT_SELF is missing
sr: Недостаје IFLA_PORT_SELF

en: IFLA_VF_PORTS is missing
sr: Недостаје IFLA_VF_PORTS

en: IO Weight
sr: УИ тежина

en: IO error on stdin
sr: УИ грешка на стандардном улазу (stdin)

en: IO error stdout
sr: УИ грешка на стандардном излазу (stdout)

en: IOMMU device: '%1$s' is not supported with this QEMU binary
sr: IOMMU уређај: „%1$s“ није подржан у овој КЕМУ извршној датотеци

en: IOMMU device: '%1$s' is only supported with ARM Virt machines
sr: IOMMU уређај: „%1$s“ је подржан само на АРМ Вирт машинама

en: IOMMU device: '%1$s' is only supported with Q35 and ARM Virt machines
sr: IOMMU уређај: „%1$s“ је подржан само на Q35 и АРМ Вирт машинама

en: IOMMU device: '%1$s' is only supported with Q35 machines
sr: IOMMU уређај: „%1$s“ је подржан само на Q35 машинама

en: IOMMU device: '%1$s' needs a PCI address
sr: IOMMU уређај: „%1$s“ захтева PCI адресу

en: IOMMU device: '%1$s' requires ACPI
sr: IOMMU уређај: „%1$s“ захтева ACPI

en: IOMMU eim requires interrupt remapping to be enabled
sr: IOMMU eim захтева да пресликавање прекида буде омогућено

en: IOMMU interrupt remapping requires split I/O APIC (ioapic driver='qemu')
sr: IOMMU пресликавање прекида захтева подељени I/O APIC (ioapic driver='qemu')

en: IOMMU model smmuv3 must be specified for multiple IOMMU definitions
sr: IOMMU модел smmuv3 мора бити наведен за више IOMMU дефиниција

en: IORT table header ended early
sr: Заглавље IORT табеле се прерано завршило

en: IORT table node header ended early
sr: Заглавље чвора IORT табеле се прерано завршило

en: IORT table node type %1$s has invalid length: got %2$u, expected at least %3$zu
sr: Врста чвора IORT табеле %1$s има неисправну дужину: добијено %2$u, очекивано барем %3$zu

en: IOThread ID
sr: ИД IOThread-а

en: IOThread ID number
sr: Број ИД-а IOThread-а

en: IOThread mapping for disk '%1$s' is not available with this QEMU binary
sr: Мапирање IOThread-а за диск „%1$s“ није доступно са овом QEMU бинарном датотеком

en: IOThread mapping for virtio-scsi controllers is not available with this QEMU binary
sr: Мапирање IOThread-а за virtio-scsi контролере није доступно са овом QEMU бинарном датотеком

en: IOThread to be used by supported device
sr: IOThread који ће користити подржани уређај

en: IOThreads not available for bus %1$s target %2$s
sr: IOThread-ови нису доступни за сабирницу %1$s циљ %2$s

en: IP address
sr: ИП адреса

en: IP address lookup for host '%1$s' failed: %2$s
sr: Тражење ИП адресе за домаћина „%1$s“ није успело: %2$s

en: IP parameter must be given since libvirt was not compiled with IP address learning support
sr: ИП параметар мора бити задат пошто либвирт није компилиран са подршком за учење ИП адреса

en: IP parameter must be provided since snooping the IP address does not work possibly due to missing tools
sr: ИП параметар мора бити достављен пошто њушкање ИП адресе не ради, вероватно због недостатка алата

en: IPC namespace support is required
sr: Подршка за IPC именски простор је потребна

en: ISession object is null
sr: Објекат ISession је ништаван

en: IVirtualBox object is null
sr: Објекат IVirtualBox је ништаван

en: Id
sr: Ид

en: Id:
sr: Ид:

en: Identical vcpus found in same type monitors
sr: Идентични vcpu-ови су пронађени у мониторима исте врсте

en: Identical vcpus in cachetunes found
sr: Пронађени су идентични vcpu-ови у cachetunes

en: Identity attribute is already set
sr: Особина идентитета је већ постављена

en: Ignoring guests on $uri URI
sr: Занемарујем госте на адреси $uri

en: Image file for %1$s %2$s '%3$s' has unsupported suffix, expecting '%4$s'
sr: Датотека одраза за %1$s %2$s „%3$s“ има неподржан суфикс, очекујем „%4$s“

en: In use
sr: У употреби

en: Inappropriate new pci controller index %1$zu exceeds addrs array length
sr: Неодговарајући нови индекс ПЦИ контролера %1$zu премашује дужину низа адреса

en: Incoming cookie data had unexpected UUID %1$s vs %2$s
sr: Долазни подаци колачића имају неочекивани УУИД %1$s наспрам %2$s

en: Incoming cookie data had unexpected name %1$s vs %2$s
sr: Долазни подаци колачића имају неочекивани назив %1$s наспрам %2$s

en: Incoming migration
sr: Долазна миграција

en: Incomplete vnuma configuration for vnode %1$zu
sr: Непотпуна vNUMA поставка за vnode %1$zu

en: Inconsistent SCSI controller model ('%1$s' is not '%2$s') for SCSI controller index %3$d
sr: Недоследан модел СЦСИ контролера („%1$s“ није „%2$s“) за индекс СЦСИ контролера %3$d

en: Incorrect data type
sr: Неисправна врста података

en: Incorrect number of cells in a table row
sr: Неисправан број ћелија у реду табеле

en: Incorrect xpath '%1$s'
sr: Неисправан xpath „%1$s“

en: Index for '%1$s' controllers must be 0
sr: Индекс за „%1$s“ контролере мора бити 0

en: Index for '%1$s' controllers must be > 0
sr: Индекс за „%1$s“ контролере мора бити већи од 0

en: Init pid is not yet available
sr: Инит ПИД још увек није доступан

en: Init process ID is not yet known
sr: ИД инит процеса још увек није познат

en: Initial memory size too large
sr: Почетна величина меморије је превелика

en: Initialization of %1$s state driver failed: %2$s
sr: Покретање гонича стања %1$s није успело: %2$s

en: Initialization of mandatory %1$s state driver skipped
sr: Покретање обавезног гонича стања %1$s је прескочено

en: Inject NMI to the guest
sr: Убаци НМИ госту

en: Inject NMI to the guest domain.
sr: Убаци НМИ у гостујући домен.

en: Inject domain NMI
sr: Убаци НМИ домена

en: Injecting interrupt requires authorization
sr: Убацивање прекида захтева овлашћење

en: Input devices are not supported by this virtualization driver.
sr: Улазни уређаји нису подржани овим гоничем виртуелизације.

en: Input secret value is missing
sr: Недостаје вредност улазне тајне

en: Insert the media
sr: Убаците медијум

en: Installed bhyve binary does not support UEFI loader
sr: Инсталирана извршна датотека bhyve не подржава УЕФИ учитавач

en: Installed bhyve binary does not support UTC clock
sr: Инсталирана извршна датотека bhyve не подржава КУВ сат

en: Installed bhyve binary does not support bootrom
sr: Инсталирана извршна датотека bhyve не подржава bootrom

en: Installed bhyve binary does not support defining CPU topology
sr: Инсталирана извршна датотека bhyve не подржава дефинисање топологије процесора

en: Instantiation of rules failed on interface '%1$s'
sr: Креирање правила није успело на спрези „%1$s“

en: Integrity error in watchdog models
sr: Грешка интегритета у моделима чувара-куће

en: Intel TDX launch security is not supported with PMU enabled
sr: Безбедност покретања Intel TDX није подржана са укљученим PMU-ом

en: Intel TDX launch security is not supported with SMM enabled
sr: Безбедност покретања Intel TDX није подржана са укљученим SMM-ом

en: Intel TDX launch security is not supported with pflash loader
sr: Безбедност покретања Intel TDX није подржана са pflash учитавачем

en: Intel TDX launch security is not supported with this QEMU binary
sr: Безбедност покретања Intel TDX није подржана са овом извршном датотеком QEMU-а

en: Intel TDX launch security needs split kernel irqchip
sr: Безбедност покретања Intel TDX захтева подељено језгро irqchip

en: Interface
sr: Спрега

en: Interface %1$s XML configuration edited.
sr: XML поставка спреге %1$s је уређена.

en: Interface %1$s XML configuration not changed.
sr: XML поставка спреге %1$s није измењена.

en: Interface %1$s defined from %2$s
sr: Спрега %1$s је дефинисана из %2$s

en: Interface %1$s destroyed
sr: Спрега %1$s је уништена

en: Interface %1$s started
sr: Спрега %1$s је покренута

en: Interface %1$s undefined
sr: Спрега %1$s је недефинисана

en: Interface (dev: %1$s) not found.
sr: Спрега (dev: %1$s) није пронађена.

en: Interface (mac: %1$s) not found.
sr: Спрега (mac: %1$s) није пронађена.

en: Interface attached successfully
sr: Спрега је успешно прикључена

en: Interface backend parameters are not supported by vz driver.
sr: Позадински параметри спреге нису подржани од стране vz гонича.

en: Interface detached successfully
sr: Спрега је успешно откачена

en: Interface name from config %1$s doesn't match given supplied name %2$s
sr: Назив интерфејса из подешавања %1$s се не поклапа са достављеним називом %2$s

en: Interface name not provided
sr: Назив интерфејса није достављен

en: Interface not found
sr: Спрега није пронађена

en: Interface not found: %1$s
sr: Спрега није пронађена: %1$s

en: Interface transactions
sr: Трансакције интерфејса

en: Interface type hostdev is currently supported on SR-IOV Virtual Functions only
sr: Врста спреге hostdev је тренутно подржана само на SR-IOV виртуелним функцијама

en: Invalid %1$s attribute 'vcpus' value '%2$s'
sr: Неисправна вредност „%2$s“ за особину „vcpus“ елемента %1$s

en: Invalid 'cpu.max' data.
sr: Неисправни „cpu.max“ подаци.

en: Invalid --with-loader-nvram list: %1$s
sr: Неисправан --with-loader-nvram списак: %1$s

en: Invalid BIOS 'date' format
sr: Неисправан 'date' формат БИОС-а

en: Invalid CIDR address: '%1$s'
sr: Неисправна CIDR адреса: '%1$s'

en: Invalid CPU feature name
sr: Неисправан назив функције процесора

en: Invalid CPU feature policy
sr: Неисправна политика функције процесора

en: Invalid CPU signature family in model %1$s
sr: Неисправна породица потписа процесора у моделу %1$s

en: Invalid CPU signature model in model %1$s
sr: Неисправан модел потписа процесора у моделу %1$s

en: Invalid CPU topology: total number of vCPUs must equal the product of sockets, cores, and threads
sr: Неисправна топологија процесора: укупан број vCPU-а мора бити једнак производу прикључака, језгара и нити

en: Invalid CPU vendor string '%1$s'
sr: Неисправна ниска произвођача процесора '%1$s'

en: Invalid DNS SRV priority attribute for service '%1$s' in network '%2$s'
sr: Неисправна особина приоритета DNS SRV-а за услугу '%1$s' у мрежи '%2$s'

en: Invalid HTTP response code from CH: %1$d
sr: Неисправан код HTTP одговора од CH-а: %1$d

en: Invalid IOThread id value: '%1$d'
sr: Неисправна вредност ИД-а IOThread-а: „%1$d“

en: Invalid IP address in network '%1$s' DNS HOST record
sr: Неисправна ИП адреса у ДНС HOST запису мреже „%1$s“

en: Invalid IP address in static host definition for network '%1$s'
sr: Неисправна ИП адреса у статичкој дефиницији домаћина за мрежу „%1$s“

en: Invalid IPv4 prefix '%1$u' in network '%2$s'
sr: Неисправан ИПв4 префикс „%1$u“ у мрежи „%2$s“

en: Invalid IPv6 prefix '%1$u' in network '%2$s'
sr: Неисправан ИПв6 префикс „%1$u“ у мрежи „%2$s“

en: Invalid NULL callback provided
sr: Достављен је неисправан NULL повратни позив

en: Invalid PCI address %1$s. Only PCI buses up to %2$zu are available
sr: Неисправна ПЦИ адреса %1$s. Доступне су само PCI сабирнице до %2$zu

en: Invalid PCI address %1$s. Only PCI domain 0 is available
sr: Неисправна ПЦИ адреса %1$s. Доступан је само PCI домен 0

en: Invalid PCI address %1$s. function must be <= %2$u
sr: Неисправна ПЦИ адреса %1$s. Функција мора бити <= %2$u

en: Invalid PCI address %1$s. slot must be <= %2$zu
sr: Неисправна ПЦИ адреса %1$s. место мора бити <= %2$zu

en: Invalid PCI address %1$s. slot must be >= %2$zu
sr: Неисправна ПЦИ адреса %1$s. место мора бити >= %2$zu

en: Invalid PCI address 0000:00:00, at least one of domain, bus, or slot must be > 0
sr: Неисправна ПЦИ адреса 0000:00:00, барем једно од домена, сабирнице или места мора бити > 0

en: Invalid PCI address bus='0x%1$x', must be <= 0xFF
sr: Неисправна сабирница ПЦИ адресе '0x%1$x', мора бити <= 0xFF

en: Invalid PCI address function=0x%1$x, must be <= 7
sr: Неисправна функција ПЦИ адресе 0x%1$x, мора бити <= 7

en: Invalid PCI address slot='0x%1$x', must be <= 0x1F
sr: Неисправно место ПЦИ адресе '0x%1$x', мора бити <= 0x1F

en: Invalid PCI address uid='0x%1$.4x', must be > 0x0000 and <= 0x%2$.4x
sr: Неисправан УИД ПЦИ адресе '0x%1$.4x', мора бити > 0x0000 и <= 0x%2$.4x

en: Invalid PID %1$d for VM
sr: Неисправан ПИД %1$d за ВМ

en: Invalid STP state value %1$d received for '%2$s'. Must be -1, 0, or 1.
sr: Примљена је неисправна вредност СТП стања %1$d за '%2$s'. Мора бити -1, 0 или 1.

en: Invalid URI path '%1$s', try '/system'
sr: Неисправна УРИ путања '%1$s', покушајте '/system'

en: Invalid USB Class code 0x%1$x
sr: Неисправан код УСБ разреда 0x%1$x

en: Invalid UUID
sr: Неисправан УУИД

en: Invalid XML response
sr: Неисправан XML одговор

en: Invalid absolute path '%1$s'
sr: Неисправна апсолутна путања „%1$s“

en: Invalid adapter name '%1$s' for SCSI pool
sr: Неисправан назив адаптера „%1$s“ за СЦСИ базен

en: Invalid address '%1$s' in <ip>
sr: Неисправна адреса „%1$s“ у <ip>

en: Invalid address '%1$s' in <portForward>
sr: Неисправна адреса „%1$s“ у <portForward>

en: Invalid address '%1$s' in network '%2$s'
sr: Неисправна адреса „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: Invalid address for a USB device
sr: Неисправна адреса за УСБ уређај

en: Invalid address type '%1$s' for the disk '%2$s' with the bus type '%3$s'
sr: Неисправна врста адресе „%1$s“ за диск „%2$s“ са врстом сабирнице „%3$s“

en: Invalid address.
sr: Неисправна адреса.

en: Invalid argument
sr: Неисправан аргумент

en: Invalid async job start
sr: Неисправан почетак асинхроног посла

en: Invalid attempt to reset PCI device %1$s. Only PCI endpoint devices can be reset
sr: Неисправан покушај враћања ПЦИ уређаја %1$s. Само ПЦИ крајњи уређаји се могу вратити

en: Invalid attempt to set network interface host-side IP route and/or address info on interface of type '%1$s'. This is only supported on interfaces of type 'ethernet'
sr: Неисправан покушај постављања ИП руте и/или података о адреси домаћинове стране на спрези врсте „%1$s“. Ово је подржано само на спрегама врсте „ethernet“

en: Invalid attempt to set peer IP for guest
sr: Неисправан покушај постављања ИП-а парњака за госта

en: Invalid auth_pending and auth combination in JSON state document
sr: Неисправна комбинација „auth_pending“ и „auth“ у документу JSON стања

en: Invalid authentication method: '%1$s'
sr: Неисправан начин потврђивања идентитета: „%1$s“

en: Invalid autoGenerated value: %1$s
sr: Неисправна вредност за „autoGenerated“: %1$s

en: Invalid bandwidth %1$u
sr: Неисправна пропусна моћ %1$u

en: Invalid boolean value for field '%1$s'
sr: Неисправна логичка вредност за поље „%1$s“

en: Invalid bridge mac address '%1$s' in network '%2$s'
sr: Неисправна МАК адреса моста „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: Invalid bus type '%1$s' for disk
sr: Неисправна врста сабирнице „%1$s“ за диск

en: Invalid bus type '%1$s' for floppy disk
sr: Неисправна врста сабирнице „%1$s“ за дискетну јединицу

en: Invalid cache id '%1$s'
sr: Неисправан ИД кеша „%1$s“

en: Invalid call
sr: Неисправан позив

en: Invalid call, no mutex
sr: Неисправан позив, нема мутекса

en: Invalid call, no session
sr: Неисправан позив, нема сесије

en: Invalid capability type
sr: Неисправна врста могућности

en: Invalid certificate
sr: Неисправно уверење

en: Invalid chain name '%1$s'. Please use a chain name called '%2$s' or any of the following prefixes:
sr: Неисправан назив ланца „%1$s“. Користите назив ланца „%2$s“ или неки од следећих префикса:

en: Invalid character '%1$c' in id '%2$s' of network '%3$s'
sr: Неисправан знак „%1$c“ у ИД-у „%2$s“ мреже „%3$s“

en: Invalid character in source channel for char device
sr: Неисправан знак у изворном каналу за знаковни уређај

en: Invalid check/@partial value '%1$s' in CPU model %2$s
sr: Неисправна check/@partial вредност „%1$s“ у моделу процесора %2$s

en: Invalid class ID %1$d
sr: Неисправан ИД класе %1$d

en: Invalid collection period value '%1$d'
sr: Неисправна вредност периода прикупљања „%1$d“

en: Invalid compressed save format %1$d
sr: Неисправан формат сажетог чувања %1$d

en: Invalid context
sr: Неисправан контекст

en: Invalid controller id '%1$d'
sr: Неисправан ИД управљача „%1$d“

en: Invalid controller type for LUN
sr: Неисправна врста управљача за ЛУН

en: Invalid cpuNum in %1$s
sr: Неисправан cpuNum у %1$s

en: Invalid cpuid[%1$zu]
sr: Неисправан cpuid[%1$zu]

en: Invalid cpulist '%1$s'
sr: Неисправан cpulist „%1$s“

en: Invalid data provided by guest agent
sr: Неисправни подаци које је доставио заступник госта

en: Invalid delay value in network '%1$s'
sr: Неисправна вредност интервала у мрежи „%1$s“

en: Invalid device %1$s driver file %2$s is not a symlink
sr: Неисправан уређај %1$s, датотека гонича %2$s није симболичка веза

en: Invalid device %1$s iommu_group file %2$s is not a symlink
sr: Неисправан уређај %1$s, датотека iommu_group %2$s није симболичка веза

en: Invalid device type supplied: %1$s
sr: Достављена је неисправна врста уређаја: %1$s

en: Invalid disk bus in definition
sr: Неисправна сабирница диска у дефиницији

en: Invalid disk read error policy: '%1$s'
sr: Неисправна политика грешке читања диска: „%1$s“

en: Invalid domain checkpoint
sr: Неисправна тачка провере домена

en: Invalid domain checkpoint: %1$s
sr: Неисправна тачка провере домена: %1$s

en: Invalid domain snapshot
sr: Неисправан снимак стања домена

en: Invalid domain snapshot: %1$s
sr: Неисправан снимак стања домена: %1$s

en: Invalid domain state %1$s
sr: Неисправно стање домена %1$s

en: Invalid domain supplied
sr: Достављен је неисправан домен

en: Invalid drive address of disk %1$s, vz driver does not support non default name mappings.
sr: Неисправна адреса уређаја диска %1$s, „vz“ гонич не подржава неподразумевана мапирања назива.

en: Invalid drive address of disk %1$s, vz driver supports only bus 0 for SATA and SCSI bus.
sr: Неисправна адреса уређаја диска %1$s, „vz“ гонич подржава само сабирницу 0 за САТА и SCSI сабирнице.

en: Invalid drive address of disk %1$s, vz driver supports only one controller.
sr: Неисправна адреса уређаја диска %1$s, „vz“ гонич подржава само један управљач.

en: Invalid drive address of disk %1$s, vz driver supports only target 0.
sr: Неисправна адреса уређаја диска %1$s, „vz“ гонич подржава само одредиште 0.

en: Invalid drive address of disk %1$s, vz driver supports only units 0-1 for IDE bus.
sr: Неисправна адреса уређаја диска %1$s, „vz“ гонич подржава само јединице 0-1 за ИДЕ сабирницу.

en: Invalid driver type: %1$d
sr: Неисправна врста гонича: %1$d

en: Invalid dump_image_format '%1$s'
sr: Неисправан „dump_image_format“ „%1$s“

en: Invalid duration
sr: Неисправно трајање

en: Invalid enslaved interface name '%1$s' seen for bond '%2$s'
sr: Виђен је неисправан назив подређене спреге „%1$s“ за везу „%2$s“

en: Invalid environment name, it must begin with a letter or underscore
sr: Неисправан назив окружења, мора почети словом или доњом цртом

en: Invalid environment name, it must contain only alphanumerics and underscore
sr: Неисправан назив окружења, мора садржати само алфанумеричке знакове и доњу црту

en: Invalid fallback attribute
sr: Неисправна резервна особина

en: Invalid file descriptor while waiting for agent
sr: Неисправан описник датотеке током чекања на заступника

en: Invalid file descriptor while waiting for monitor (vm='%1$s')
sr: Неисправан описник датотеке током чекања на надзорник (vm='%1$s')

en: Invalid firewall command has 0 arguments
sr: Неисправна наредба заштитног зида има 0 аргумената

en: Invalid firmware name
sr: Неисправан назив фирмвера

en: Invalid floppy device name: %1$s
sr: Неисправан назив дискетног уређаја: %1$s

en: Invalid format '%1$s' for ROM loader type
sr: Неисправан формат '%1$s' за врсту РОМ учитавача

en: Invalid format for 'bonding/arp_validate' for '%1$s'
sr: Неисправан формат за 'bonding/arp_validate' за '%1$s'

en: Invalid format for 'bonding/mode' for '%1$s'
sr: Неисправан формат за 'bonding/mode' за '%1$s'

en: Invalid format for launch security cbitpos
sr: Неисправан формат за cbitpos безбедности покретања

en: Invalid format for launch security reduced-phys-bits
sr: Неисправан формат за reduced-phys-bits безбедности покретања

en: Invalid forwarder IP address '%1$s' in network '%2$s'
sr: Неисправна ИП адреса прослеђивача „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: Invalid forwarder element, must contain at least one of addr or domain
sr: Неисправан елемент прослеђивача, мора да садржи барем једно од „addr“ или „domain“

en: Invalid harddisk device name: %1$s
sr: Неисправан назив чврстог диска: %1$s

en: Invalid hexadecimal string '%1$s'
sr: Неисправна хексадецимална ниска „%1$s“

en: Invalid hook name for #%1$d
sr: Неисправан назив куке за бр. %1$d

en: Invalid host key verification method: '%1$s'
sr: Неисправан начин провере кључа домаћина: „%1$s“

en: Invalid host_data provided. Expected '%1$zu' bytes
sr: Достављени су неисправни подаци домаћина („host_data“). Очекивано је %1$zu бајтова

en: Invalid hostdev protocol '%1$s'
sr: Неисправан „hostdev“ протокол „%1$s“

en: Invalid image_format '%1$s'
sr: Неисправан формат слике („image_format“) „%1$s“

en: Invalid integer value '%1$s' in file '%2$s'
sr: Неисправна целобројна вредност „%1$s“ у датотеци „%2$s“

en: Invalid ipv6 setting '%1$s' in network '%2$s'
sr: Неисправно ИПв6 подешавање „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: Invalid libxl cpuid key=value element: %1$s
sr: Неисправан „libxl cpuid“ елемент кључ=вредност: %1$s

en: Invalid libxl cpuid value: %1$s
sr: Неисправна „libxl cpuid“ вредност: %1$s

en: Invalid lifecycle action '%1$s'.
sr: Неисправна радња животног циклуса „%1$s“.

en: Invalid lifecycle type '%1$s'.
sr: Неисправна врста животног циклуса „%1$s“.

en: Invalid log destination '%1$s' for log output '%2$s'
sr: Неисправно одредиште дневника „%1$s“ за излаз дневника „%2$s“

en: Invalid log priority %1$d
sr: Неисправан приоритет дневника %1$d

en: Invalid log priority '%1$s' for log output '%2$s'
sr: Неисправан приоритет дневника „%1$s“ за излаз дневника „%2$s“

en: Invalid log_level %1$u
sr: Неисправан log_level %1$u

en: Invalid lookup from '%1$s'
sr: Неисправна претрага из „%1$s“

en: Invalid lookup of '%1$s' from '%2$s'
sr: Неисправна претрага „%1$s“ из „%2$s“

en: Invalid macTableManager setting '%1$s' in domain interface's <actual> element
sr: Неисправно подешавање macTableManager-а „%1$s“ у елементу <actual> спреге домена

en: Invalid macTableManager setting '%1$s' in network '%2$s'
sr: Неисправно подешавање macTableManager-а „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: Invalid macTableManager setting '%1$s' in network port
sr: Неисправно подешавање macTableManager-а „%1$s“ у мрежном порту

en: Invalid match string '%1$s'
sr: Неисправна ниска за подударање „%1$s“

en: Invalid message prog=%1$d type=%2$d serial=%3$u proc=%4$d
sr: Неисправна порука prog=%1$d type=%2$d serial=%3$u proc=%4$d

en: Invalid migration cookie
sr: Неисправан колачић миграције

en: Invalid mode attribute '%1$s'
sr: Неисправна особина режима „%1$s“

en: Invalid mode setting '%1$s' in network port
sr: Неисправно подешавање режима „%1$s“ у мрежном порту

en: Invalid mode: %1$s
sr: Неисправан режим: %1$s

en: Invalid monitor cache level '%1$d'
sr: Неисправан ниво кеша монитора „%1$d“

en: Invalid msr[%1$zu]
sr: Неисправан msr[%1$zu]

en: Invalid mtu size '%1$s' in network '%2$s'
sr: Неисправна величина MTU-a „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: Invalid multicast bridge mac address '%1$s' in network '%2$s'
sr: Неисправна MAC адреса мултикаст моста „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: Invalid netmask '%1$s' for address '%2$s' in network '%3$s' (both must be IPv4)
sr: Неисправна мрежна маска „%1$s“ за адресу „%2$s“ у мрежи „%3$s“ (обе морају бити IPv4)

en: Invalid netmask '%1$s' in network '%2$s'
sr: Неисправна мрежна маска „%1$s“ у мрежи „%2$s“

en: Invalid network filter
sr: Неисправан мрежни филтер

en: Invalid network filter binding
sr: Неисправно везивање мрежног филтера

en: Invalid network filter binding: %1$s
sr: Неисправно везивање мрежног филтера: %1$s

en: Invalid network filter: %1$s
sr: Неисправан мрежни филтер: %1$s

en: Invalid network port pointer
sr: Неисправан показивач мрежног порта

en: Invalid network port pointer: %1$s
sr: Неисправан показивач мрежног порта: %1$s

en: Invalid node id %1$u
sr: Неисправан ИД чвора %1$u

en: Invalid nodeset of 'numatune': %1$s
sr: Неисправан скуп чворова за „numatune“: %1$s

en: Invalid nvram format: '%1$s'
sr: Неисправан nvram формат: „%1$s“

en: Invalid or not yet handled value '%1$s' for VMX entry '%2$s' for device type '%3$s'
sr: Неисправна или још увек необрађена вредност „%1$s“ за VMX унос „%2$s“ за врсту уређаја „%3$s“

en: Invalid parameter
sr: Неисправан параметар

en: Invalid parameter type passed to free
sr: Неисправан тип параметра прослеђен функцији free

en: Invalid parameters macaddr=%1$p allowRetry=%2$p
sr: Неисправни параметри macaddr=%1$p allowRetry=%2$p

en: Invalid partial specification for virtio ccw address
sr: Неисправна делимична спецификација за virtio ccw адресу

en: Invalid partition type
sr: Неисправна врста партиције

en: Invalid passthrough mode %1$s
sr: Неисправан режим прослеђивања %1$s

en: Invalid peer '%1$s' in <ip>
sr: Неисправан парњак „%1$s“ у <ip>

en: Invalid persistent_state value, either 'yes' or 'no'
sr: Неисправна вредност за persistent_state, мора бити „yes“ или „no“

en: Invalid pool type '%1$s'
sr: Неисправна врста базена „%1$s“

en: Invalid port range '%1$u-%2$u'.
sr: Неисправан опсег порта „%1$u-%2$u“.

en: Invalid portForward proto value %1$u
sr: Неисправна вредност протокола за portForward %1$u

en: Invalid prefix or netmask for '%1$s'
sr: Неисправан префикс или мрежна маска за „%1$s“

en: Invalid prefix value '%1$s' in <ip>
sr: Неисправна вредност префикса „%1$s“ у <ip>

en: Invalid priority '%1$s' for filter '%2$s'
sr: Неисправан приоритет „%1$s“ за филтер „%2$s“

en: Invalid rate '%1$s' specified
sr: Наведена је неисправна брзина „%1$s“

en: Invalid resctrl monitor
sr: Неисправан „resctrl“ монитор

en: Invalid response from CH. Device removal failed for device %1$s.
sr: Неисправан одговор од CH-а. Уклањање уређаја није успело за уређај %1$s.

en: Invalid save_image_format '%1$s'
sr: Неисправан „save_image_format“ „%1$s“

en: Invalid secret
sr: Неисправна тајна

en: Invalid secret: %1$s
sr: Неисправна тајна: %1$s

en: Invalid security label %1$s
sr: Неисправна безбедносна ознака %1$s

en: Invalid security label '%1$s'
sr: Неисправна безбедносна ознака „%1$s“

en: Invalid setting for HPT resizing
sr: Неисправно подешавање за промену величине HPT-а

en: Invalid setting for pseries feature '%1$s'
sr: Неисправно подешавање за „pseries“ функцију „%1$s“

en: Invalid snapshot_image_format '%1$s'
sr: Неисправан „snapshot_image_format“ „%1$s“

en: Invalid source mode: %1$s
sr: Неисправан изворни режим: %1$s

en: Invalid specification for virtio ccw address: cssid='0x%1$x' ssid='0x%2$x' devno='0x%3$04x'
sr: Неисправна спецификација за „virtio ccw“ адресу: cssid='0x%1$x' ssid='0x%2$x' devno='0x%3$04x'

en: Invalid state '%1$s' in domain snapshot XML
sr: Неисправно стање „%1$s“ у XML-у снимка стања домена

en: Invalid state for this operation
sr: Неисправно стање за ову радњу

en: Invalid state transition
sr: Неисправан прелаз стања

en: Invalid stream hole
sr: Неисправна рупа у току

en: Invalid string '%1$s' for escape sequence
sr: Неисправна ниска „%1$s“ за излазну секвенцу

en: Invalid suspend target
sr: Неисправна мета обуставе

en: Invalid syntax for --set, expecting name=value
sr: Неисправна синтакса за --set, очекује се име=вредност

en: Invalid target
sr: Неисправна мета

en: Invalid target domain state '%1$s'. Refusing snapshot reversion
sr: Неисправно стање циљног домена „%1$s“. Одбија се враћање на снимак стања

en: Invalid target model for serial device
sr: Неисправан модел мете за серијски уређај

en: Invalid to specify MAC address '%1$s' in network '%2$s' IPv6 static host definition
sr: Неисправно навођење MAC адресе „%1$s“ у IPv6 дефиницији статичког домаћина мреже „%2$s“

en: Invalid unsigned integer value '%1$s' in file '%2$s'
sr: Неисправна вредност неозначеног целог броја „%1$s“ у датотеци „%2$s“

en: Invalid unsigned long long value '%1$s' in file '%2$s'
sr: Неисправна вредност неозначеног дугог дугог целог броја „%1$s“ у датотеци „%2$s“

en: Invalid unsigned scaled integer value '%1$s' in file '%2$s'
sr: Неисправна вредност неозначеног сразмерног целог броја „%1$s“ у датотеци „%2$s“

en: Invalid use of 'floor' on interface with MAC address %1$s - 'floor' is only supported for interface type 'network' with forward type 'nat', 'route', 'open' or none
sr: Неисправна употреба „floor“ на интерфејсу са MAC адресом %1$s - „floor“ је подржан само за врсту интерфејса „network“ са врстом прослеђивања „nat“, „route“, „open“ или ништа

en: Invalid use of 'floor' on interface with MAC address %1$s - network '%2$s' has no inbound QoS set
sr: Неисправна употреба „floor“ на интерфејсу са MAC адресом %1$s - мрежа „%2$s“ нема постављен улазни QoS

en: Invalid uuid '%1$s' for new mdev device
sr: Неисправан УУИД „%1$s“ за нови mdev уређај

en: Invalid value '%1$s' for '%2$s'
sr: Неисправна вредност „%1$s“ за „%2$s“

en: Invalid value '%1$s' for VMX entry '%2$s'
sr: Неисправна вредност „%1$s“ за VMX унос „%2$s“

en: Invalid value '%1$s' for element or attribute '%2$s'
sr: Неисправна вредност „%1$s“ за елемент или особина „%2$s“

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': '%3$s'.
sr: Неисправна вредност за особину „%1$s“ у елементу „%2$s“: „%3$s“.

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': '%3$s'. Expected UUID
sr: Неисправна вредност за особину „%1$s“ у елементу „%2$s“: „%3$s“. Очекује се УУИД

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': '%3$s'. Expected integer value
sr: Неисправна вредност за особину „%1$s“ у елементу „%2$s“: „%3$s“. Очекује се вредност целог броја

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': '%3$s'. Expected long long integer value
sr: Неисправна вредност за особину „%1$s“ у елементу „%2$s“: „%3$s“. Очекује се дуги цео број (long long)

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': '%3$s'. Expected non-negative integer value
sr: Неисправна вредност за особину „%1$s“ у елементу „%2$s“: „%3$s“. Очекује се не-негативан цео број

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': '%3$s'. Expected non-negative value
sr: Неисправна вредност за особину „%1$s“ у елементу „%2$s“: „%3$s“. Очекује се не-негативна вредност

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': Zero is not permitted
sr: Неисправна вредност за особину „%1$s“ у елементу „%2$s“: нула није дозвољена

en: Invalid value for field '%1$s': expected double
sr: Неисправна вредност за поље „%1$s“: очекиван је double

en: Invalid value for field '%1$s': expected int
sr: Неисправна вредност за поље „%1$s“: очекиван је int

en: Invalid value for field '%1$s': expected long long
sr: Неисправна вредност за поље „%1$s“: очекиван је long long

en: Invalid value for field '%1$s': expected unsigned int
sr: Неисправна вредност за поље „%1$s“: очекиван је неозначени int

en: Invalid value for field '%1$s': expected unsigned long long
sr: Неисправна вредност за поље „%1$s“: очекиван је неозначени long long

en: Invalid value for number of CPUs to show
sr: Неисправна вредност за број процесора за приказ

en: Invalid value for option %1$s
sr: Неисправна вредност за могућност %1$s

en: Invalid value for start CPU
sr: Неисправна вредност за почетни процесор

en: Invalid value for timeout
sr: Неисправна вредност за временско ограничење

en: Invalid value of %1$d for I/O weight
sr: Неисправна вредност %1$d за I/O тежину

en: Invalid value of 'cpuset': %1$s
sr: Неисправна вредност за „cpuset“: %1$s

en: Invalid value of 'nodemask': %1$s
sr: Неисправна вредност за „nodemask“: %1$s

en: Invalid value of 'nodeset': %1$s
sr: Неисправна вредност за „nodeset“: %1$s

en: Invalid vendor element in CPU model %1$s
sr: Неисправан елемент произвођача у моделу процесора %1$s

en: Invalid virNetLibsshSession *
sr: Неисправан virNetLibsshSession *

en: Invalid virNetSSHSession *
sr: Неисправан virNetSSHSession *

en: Invalid vlan filter command %1$d
sr: Неисправна наредба ВЛАН филтера %1$d

en: Invalid vnuma configuration for vnode %1$zu
sr: Неисправна vNUMA поставка за vnode %1$zu

en: Invalid volume name %1$s
sr: Неисправан назив тома %1$s

en: Invalid vport operation (%1$d)
sr: Неисправна радња в-порта (%1$d)

en: Invocation of %1$s returned an error: %2$s (%3$d)
sr: Призивање %1$s је вратило грешку: %2$s (%3$d)

en: Invoke fstrim on domain's mounted filesystems.
sr: Призови fstrim на монтираним системима датотека домена.

en: Iteration:
sr: Понављање:

en: Iterator ID exceeds maximum ID of %1$u
sr: ИД итератора премашује највећи ИД од %1$u

en: JSON array -> commandline conversion function not provided
sr: Није достављена функција претварања JSON низа у линију наредби

en: JSON backing volume definition '%1$s' lacks 'file' object
sr: Дефиницији JSON резервног тома „%1$s“ недостаје објекат „file“

en: JSON backing volume definition '%1$s' lacks driver name
sr: Дефиницији JSON резервног тома „%1$s“ недостаје назив гонича

en: JSON backing volume definition '%1$s' must not have nested format drivers
sr: Дефиниција JSON резервног тома „%1$s“ не сме имати угнежђене гониче формата

en: JSON string array contains non-string element
sr: JSON низ ниски садржи елемент који није ниска

en: Job submission failed on interface '%1$s'
sr: Подношење посла на спрези „%1$s“ није успело

en: Job type:
sr: Врста посла:

en: Just a hint to ignore contiguous free ranges smaller than this (Bytes)
sr: Само савет за занемаривање непрекидних слободних опсега мањих од овог (у бајтовима)

en: KVM is not supported on this platform
sr: КВМ није подржан на овој платформи

en: Kernel does not provide mount namespace
sr: Језгро не обезбеђује именски простор качења

en: Kernel does not support private devpts
sr: Језгро не подржава приватни девптс

en: Kernel doesn't support user namespace
sr: Језгро не подржава кориснички именски простор

en: Kernel image path in this domain is not defined
sr: Путања слике језгра у овом домену није одређена

en: Kernel image path is not defined. With sev_snp=on, pass an igvm path
sr: Путања слике језгра није одређена. Уз sev_snp=on, проследите igvm путању

en: Key '%1$s' does not exist, but certificate '%2$s' does
sr: Кључ „%1$s“ не постоји, али уверење „%2$s“ постоји

en: Key file path must be provided for private key authentication
sr: Путања датотеке кључа мора бити достављена за потврду идентитета приватним кључем

en: Key of the current session differs from the key at last login
sr: Кључ текуће сесије се разликује од кључа при последњој пријави

en: Known, but different label format present, requires build --overwrite
sr: Познат, али је присутан другачији формат ознаке, захтева build --overwrite

en: LXC Guest Enter Namespace
sr: LXC гост улази у именски простор

en: LXC containers are running
sr: LXC контејнери су покренути

en: Lease %1$s in lockspace %2$s already exists
sr: Закуп %1$s у простору закључавања %2$s већ постоји

en: Lease %1$s in lockspace %2$s does not exist
sr: Закуп %1$s у простору закључавања %2$s не постоји

en: Lease path '%1$s' exceeds %2$d characters
sr: Путања закупа „%1$s“ премашује %2$d знакова

en: Library '%1$s' doesn't exist
sr: Библиотека „%1$s“ не постоји

en: Library function returned error but did not set virError
sr: Функција библиотеке је вратила грешку али није поставила virError

en: Libvirt LXC
sr: Либвирт LXC

en: Libvirt Network
sr: Либвирт мрежа

en: Libvirt QEMU
sr: Либвирт QEMU

en: Libvirt Secret
sr: Либвирт тајна

en: Libvirt Xen
sr: Либвирт Xen

en: Lifecycle event '%1$s' doesn't support '%2$s' action
sr: Догађај животног циклуса „%1$s“ не подржава радњу „%2$s“

en: Link already defined
sr: Веза је већ дефинисана

en: List all manageable clients connected to <server>.
sr: Излистај све управљиве клијенте повезане на <server>.

en: List all manageable servers on a daemon.
sr: Излистај све управљиве сервере на позадинцу.

en: List checkpoints for a domain
sr: Излистај тачке провере за домен

en: List domains
sr: Излистај домене

en: List event types, or wait for domain events to occur
sr: Излистај врсте догађаја, или сачекај да се догоде догађаји домена

en: List event types, or wait for network events to occur
sr: Излистај врсте догађаја, или сачекај да се догоде мрежни догађаји

en: List event types, or wait for node device events to occur
sr: Излистај врсте догађаја, или сачекај да се догоде догађаји уређаја чвора

en: List event types, or wait for secret events to occur
sr: Излистај врсте догађаја, или сачекај да се догоде догађаји тајности

en: List event types, or wait for storage pool events to occur
sr: Излистај врсте догађаја, или сачекај да се догоде догађаји складишног базена

en: List interfaces
sr: Излистај спреге

en: List network filter bindings
sr: Излистај везивања мрежних филтера

en: List network filters
sr: Излистај мрежне филтере

en: List network ports
sr: Излистај мрежне прикључке

en: List networks
sr: Излистај мреже

en: List node devices
sr: Излистај уређаје чвора

en: List secrets
sr: Излистај тајне

en: List snapshots for a domain
sr: Излистај снимке стања за домен

en: List storage pool volumes
sr: Излистај томове складишног базена

en: List storage pools
sr: Излистај складишне базене

en: Listen for QEMU Monitor Events
sr: Ослушкуј за догађаје Кему монитора

en: Listen for TCP/IP connections
sr: Слушај за TCP/IP везе

en: Listing domains or using domain events requires authorization
sr: Листање домена или коришћење догађаја домена захтева овлашћење

en: Listing interfaces requires authorization
sr: Листање интерфејса захтева овлашћење

en: Listing network filter bindings requires authorization
sr: Листање везивања мрежних филтера захтева овлашћење

en: Listing network filters requires authorization
sr: Листање мрежних филтера захтева овлашћење

en: Listing network ports requires authorization
sr: Листање мрежних прикључака захтева овлашћење

en: Listing networks or using network events requires authorization
sr: Листање мрежа или коришћење мрежних догађаја захтева овлашћење

en: Listing node devices requires authorization
sr: Листање уређаја чворова захтева овлашћење

en: Listing secrets requires authorization
sr: Листање тајни захтева овлашћење

en: Listing storage pool volumes requires authorization
sr: Листање томова складишних базена захтева овлашћење

en: Listing storage pools requires authorization
sr: Листање складишних базена захтева овлашћење

en: Load kvm_hv for better performance
sr: Учитај „kvm_hv“ за бољи учинак

en: Load the 'fuse' module to enable /proc/ overrides
sr: Учитај модул „fuse“ да би се омогућила преписивања /proc/

en: Load the 'tun' module to enable networking for QEMU guests
sr: Учитај модул „tun“ да омогућиш умрежавање за КЕМУ госте

en: Load the 'vhost_net' module to improve performance of virtio networking
sr: Учитај модул „vhost_net“ да побољшаш учинак Виртио умрежавања

en: Location:
sr: Локација:

en: Lockspace for path %1$s already exists
sr: Простор закључавања за путању %1$s већ постоји

en: Lockspace for path %1$s does not exist
sr: Простор закључавања за путању %1$s не постоји

en: Lockspace location %1$s exists, but is not a directory
sr: Локација простора закључавања %1$s постоји, али није директоријум

en: Lockspace path '%1$s' exceeded %2$d characters
sr: Путања простора закључавања „%1$s“ је премашила %2$d знакова

en: Lockspace resource '%1$s' is locked
sr: Ресурс простора закључавања „%1$s“ је закључан

en: Lockspace resource '%1$s' is not locked
sr: Ресурс простора закључавања „%1$s“ није закључан

en: Log output '%1$s' does not meet the format requirements for destination type '%2$s'
sr: Излаз дневника „%1$s“ не испуњава захтеве формата за врсту одредишта „%2$s“

en: Logging filters:
sr: Филтери бележења:

en: Logging outputs:
sr: Излази бележења:

en: Lookup of value at index %1$u resulted in a NULL pointer
sr: Претрага вредности на индексу %1$u је резултирала ништавним показивачем

en: Lost connection to destination host
sr: Изгубљена је веза са одредишним домаћином

en: MAC Address
sr: MAC адреса

en: MAC address
sr: MAC адреса

en: MCS level for existing domain label %1$s already reserved
sr: MCS ниво за постојећу ознаку домена %1$s је већ резервисан

en: MD5 hash '%1$s' unexpectedly larger than %2$d characters
sr: МД5 хеш „%1$s“ је неочекивано већи од %2$d знакова

en: Machine is Null
sr: Машина је ништавна

en: Machine is null
sr: Машина је ништавна

en: Machine type '%1$s' does not support PCI
sr: Врста машине „%1$s“ не подржава ПЦИ

en: Machine type '%1$s' supports PCI but no PCI controller added
sr: Врста машине „%1$s“ подржава ПЦИ, али није додат ниједан ПЦИ управљач

en: Machine type '%1$s' wants PCI but PCI is not supported
sr: Врста машине „%1$s“ захтева ПЦИ, али ПЦИ није подржан

en: Malformatted array index
sr: Неправилно обликован индекс низа

en: Malformatted iterator id
sr: Неправилно обликован ИД итератора

en: Malformatted variable
sr: Неправилно обликована променљива

en: Malformed 'domuuid' in JSON document
sr: Неправилно обликован „domuuid“ у JSON документу

en: Malformed 'floor_sum' attribute: %1$s
sr: Неправилно обликована особина „floor_sum“: %1$s

en: Malformed 'maxCount' parameter
sr: Неправилно обликован параметар „maxCount“

en: Malformed 'uri_aliases' config entry '%1$s', aliases may only contain 'a-Z, 0-9, _, -'
sr: Неправилно обликован унос подешавања „uri_aliases“ „%1$s“, надимци могу садржати само „a-Z, 0-9, _, -“

en: Malformed 'uri_aliases' config entry '%1$s', expected 'alias=uri://host/path'
sr: Неправилно обликован унос подешавања „uri_aliases“ „%1$s“, очекивано је „alias=uri://host/path“

en: Malformed PCI address %1$s
sr: Неправилно обликована ПЦИ адреса %1$s

en: Malformed PCI options %1$s
sr: Неправилно обликоване ПЦИ могућности %1$s

en: Malformed auth_pending field in JSON state document
sr: Неправилно обликовано поље „auth_pending“ у документу JSON стања

en: Malformed clients array
sr: Неправилно обликован низ клијената

en: Malformed conn_time field in JSON state document
sr: Неправилно обликовано поље „conn_time“ у документу JSON стања

en: Malformed ctrl-alt-del setting '%1$s'
sr: Неправилно обликовано подешавање „ctrl-alt-del“ „%1$s“

en: Malformed daemon data from JSON file
sr: Неправилно обликовани подаци позадинца из JSON датотеке

en: Malformed device value '%1$s'
sr: Неправилно обликована вредност уређаја „%1$s“

en: Malformed disk capacity: '%1$s'
sr: Неправилно обликован капацитет диска: „%1$s“

en: Malformed disk target
sr: Неправилно обликован циљ диска

en: Malformed file structure: %1$s
sr: Неправилно обликована структура датотеке: %1$s

en: Malformed files array
sr: Неправилно обликован низ датотека

en: Malformed format for filter '%1$s'
sr: Неправилно обликован формат за филтер „%1$s“

en: Malformed format for log output '%1$s'
sr: Неправилно обликован формат за излаз дневника „%1$s“

en: Malformed id field in JSON state document
sr: Неправилно обликовано поље „id“ у документу JSON стања

en: Malformed lease_entries array
sr: Неправилно обликован низ „lease_entries“

en: Malformed lockspaces array
sr: Неправилно обликован низ простора закључавања

en: Malformed max_anonymous_clients data in JSON document
sr: Неправилно обликовани подаци „max_anonymous_clients“ у JSON документу

en: Malformed nbd port '%1$s'
sr: Неправилно обликован nbd прикључник „%1$s“

en: Malformed output of dmidecode
sr: Неправилно обликован излаз програма „dmidecode“

en: Malformed ovs-vsctl output
sr: Неправилно обликован излаз наредбе „ovs-vsctl“

en: Malformed owner value in JSON document
sr: Неправилно обликована вредност власника у JSON документу

en: Malformed owners array
sr: Неправилно обликован низ власника

en: Malformed resources array
sr: Неправилно обликован низ ресурса

en: Malformed servers data in JSON document
sr: Неправилно обликовани подаци сервера у JSON документу

en: Malformed services array
sr: Неправилно обликован низ услуга

en: Malformed size %1$s
sr: Неправилно обликована величина %1$s

en: Malformed socks array
sr: Неправилно обликован низ socks-а

en: Malformed stream hole packet
sr: Неправилно обликован пакет рупе тока

en: Malformed wwn: %1$s
sr: Неправилно обликован wwn: %1$s

en: Manage active block operations
sr: Управљај активним радњама блокова

en: Manage local virtualized systems
sr: Управљај локалним виртуелизованим системима

en: Managed save image of Domain '%1$s' XML configuration edited.
sr: XML поставка слике управљаног чувања домена „%1$s“ је измењена.

en: Managed save image of domain '%1$s' XML configuration not changed.
sr: XML поставка слике управљаног чувања домена „%1$s“ није промењена.

en: Managed save state file of domain '%1$s' updated.
sr: Датотека стања управљаног чувања домена „%1$s“ је ажурирана.

en: Managed save:
sr: Управљано чување:

en: ManagedObjectReference is missing 'type' property
sr: У „ManagedObjectReference“ недостаје својство „type“

en: Managedsave
sr: Управљано чување

en: Mandatory option not present
sr: Обавезна могућност није присутна

en: Manipulate pages pool size
sr: Управљање величином базена страница

en: Max backup %1$zu must be less than or equal to %2$d
sr: Највећи број резерви %1$zu мора бити мањи или једнак %2$d

en: Max memory plus swap, as scaled integer (default KiB)
sr: Највећа меморија плус размена, као раширени цео број (подразумевано KiB)

en: Max memory, as scaled integer (default KiB)
sr: Највећа меморија, као раширени цео број (подразумевано KiB)

en: Max memory:
sr: Највише меморије:

en: Maximum CPUs greater than specified machine type limit %1$u
sr: Највећи број процесора је већи од ограничења наведене врсте машине %1$u

en: Maximum supported number of ISA serial ports is '%1$d'
sr: Највећи подржани број ISA серијских прикључака је „%1$d“

en: Media Registry is null
sr: Регистар медијума је ништаван

en: Media registry is null
sr: Регистар медијума је ништаван

en: Mediated host device assignment requires VFIO support
sr: Посредована додела уређаја домаћина захтева VFIO подршку

en: Memory
sr: Меморија

en: Memory '%1$llu' must be less than %2$llu
sr: Меморија „%1$llu“ мора бити мања од %2$llu

en: Memory Bandwidth allocation of size %1$u is not divisible by granularity %2$u
sr: Додела пропусног опсега меморије величине %1$u није дељива зрнатошћу %2$u

en: Memory Bandwidth allocation of size %1$u is smaller than the minimum allowed allocation %2$u
sr: Додела пропусног опсега меморије величине %1$u је мања од најмање дозвољене доделе %2$u

en: Memory Bandwidth already defined for node %1$u
sr: Пропусни опсег меморије је већ одређен за чвор %1$u

en: Memory balloon device type '%1$s' is not supported by this version of qemu
sr: Врста уређаја за „балон“ меморије „%1$s“ није подржана у овом издању Кему-а

en: Memory bandwidth:
sr: Пропусни опсег меморије:

en: Memory cgroup is not available on this host
sr: Cgroup меморије није доступна на овом домаћину

en: Memory during contention, as scaled integer (default KiB)
sr: Меморија током сукоба, као сразмерни цео број (подразумевано KiB)

en: Memory parameter is not supported by vz driver
sr: Параметар меморије није подржан од стране vz гонича

en: Memory processed:
sr: Обрађена меморија:

en: Memory remaining:
sr: Преостала меморија:

en: Memory size must be specified via <memory> or in the <numa> configuration
sr: Величина меморије мора бити наведена преко <memory> или у <numa> поставци

en: Memory size should be multiple of 1Mb.
sr: Величина меморије треба да буде умножак од 1 MB.

en: Memory size:
sr: Величина меморије:

en: Memory total:
sr: Укупна меморија:

en: Memory tuning is not available in session mode
sr: Фино подешавање меморије није доступно у режиму сесије

en: Messages:
sr: Поруке:

en: Metadata modified
sr: Метаподаци су измењени

en: Metadata not changed
sr: Метаподаци нису измењени

en: Metadata removed
sr: Метаподаци су уклоњени

en: Metadata:
sr: Метаподаци:

en: MethodFault is missing 'type' property
sr: MethodFault-у недостаје својство „type“

en: Migratable attribute for host-passthrough CPU is not supported by this QEMU binary
sr: Особина за миграцију за host-passthrough процесор није подржана од стране овог Кему извршног програма

en: Migrate domain
sr: Мигрирај домен

en: Migrate domain to another host.  Add --live for live migration.
sr: Мигрирајте домен на другог домаћина.  Додајте --live за миграцију уживо.

en: Migrated
sr: Мигрирано

en: Migrating domain requires authorization
sr: Миграција домена захтева овлашћивање

en: Migration
sr: Миграција

en: Migration APIs with extensible parameters are not supported but extended parameters were passed
sr: API-ји за миграцију са проширивим параметрима нису подржани, али су прослеђени проширени параметри

en: Migration URI has to specify resource pool and host system
sr: URI миграције мора да наведе базен ресурса и систем домаћина

en: Migration capabilities can only be set by a migration job
sr: Могућности миграције могу бити постављене само од стране посла миграције

en: Migration cookie parameters are not provided.
sr: Параметри колачића миграције нису достављени.

en: Migration cookie was not NULL terminated
sr: Миграциони колачић није завршен са NULL

en: Migration failed. Domain is not running on destination host
sr: Миграција није успела. Домен није покренут на одредишном домаћину

en: Migration failed. No domain on destination host with matching name '%1$s'
sr: Миграција није успела. Нема домена на одредишном домаћину са подударним називом „%1$s“

en: Migration graphics data already present
sr: Миграциони графички подаци су већ присутни

en: Migration lockstate data already present
sr: Миграциони подаци стања закључавања су већ присутни

en: Migration may lead to data corruption if disks use cache other than none or directsync
sr: Миграција може довести до оштећења података ако дискови користе кеш који није „none“ или „directsync“

en: Migration not possible without a vCenter
sr: Миграција није могућа без vCenter-а

en: Migration option '%1$s' is not supported by QEMU binary
sr: Миграциона могућност „%1$s“ није подржана у Кемуовој извршној датотеци

en: Migration persistent data already present
sr: Миграциони трајни подаци су већ присутни

en: Migration source and destination have to refer to the same vCenter
sr: Извор и одредиште миграције морају се односити на исти vCenter

en: Migration with lock driver %1$s requires cookie support
sr: Миграција са гоничем закључавања %1$s захтева подршку за колачиће

en: Migration without shared storage is unsafe
sr: Миграција без дељеног складишта је небезбедна

en: Min guaranteed memory, as scaled integer (default KiB)
sr: Најмања гарантована меморија, као раширени цео број (подразумевано KiB)

en: Minimum supported %1$s version is %2$s but found version '%3$s'
sr: Минимално подржано издање %1$s је %2$s, али је пронађено издање „%3$s“

en: Missing %1$s attribute 'vcpus'
sr: Недостаје %1$s особина „vcpus“

en: Missing %1$s lock state for migration cookie
sr: Недостаје %1$s стање закључавања за миграциони колачић

en: Missing '%1$s' field in lock manager driver
sr: Недостаје поље „%1$s“ у гоничу управника закључавања

en: Missing '%1$s' property
sr: Недостаје својство „%1$s“

en: Missing '%1$s' property while looking for ManagedEntityStatus
sr: Недостаје својство „%1$s“ приликом тражења ManagedEntityStatus

en: Missing '/' separator in cgroup mount '%1$s'
sr: Недостаје „/“ раздвајач у cgroup монтирању „%1$s“

en: Missing 'domname' in JSON document
sr: Недостаје „domname“ у JSON документу

en: Missing 'domuuid' in JSON document
sr: Недостаје „domuuid“ у JSON документу

en: Missing 'driver' in JSON document
sr: Недостаје „driver“ у JSON документу

en: Missing 'end' attribute in dhcp range for network '%1$s'
sr: Недостаје особина „end“ у DHCP опсегу за мрежу „%1$s“

en: Missing 'filename' in CPU map include
sr: Недостаје „filename“ у укључивању процесорске мапе

en: Missing 'key' element for lease
sr: Недостаје елемент „key“ за закуп

en: Missing 'link' attribute for NIC
sr: Недостаје особина „link“ за мрежну картицу (NIC)

en: Missing 'name' property in %1$s lookup
sr: Недостаје својство „name“ у претрази за %1$s

en: Missing 'path' attribute to 'target' element for lease
sr: Недостаје особина „path“ за елемент „target“ за закуп

en: Missing 'path' field in JSON document
sr: Недостаје поље „path“ у JSON документу

en: Missing 'pipefd' in JSON document
sr: Недостаје „pipefd“ у JSON документу

en: Missing 'runtime.powerState' property
sr: Недостаје својство „runtime.powerState“

en: Missing 'start' attribute in dhcp range for network '%1$s'
sr: Недостаје особина „start“ у DHCP опсегу за мрежу „%1$s“

en: Missing 'target' element for lease
sr: Недостаје елемент „target“ закупа

en: Missing <address> element
sr: Недостаје елемент <address>

en: Missing <block> element in hostdev storage device
sr: Недостаје елемент <block> у hostdev уређају за складиштење

en: Missing <char> element in hostdev character device
sr: Недостаје елемент <char> у hostdev знаковном уређају

en: Missing <interface> element in hostdev net device
sr: Недостаје елемент <interface> у hostdev мрежном уређају

en: Missing <secret> element in auth
sr: Недостаје елемент <secret> у потврди идентитета

en: Missing <source> element in hostdev device
sr: Недостаје елемент <source> у hostdev уређају

en: Missing <source> element with bridge name in interface's <actual> element
sr: Недостаје елемент <source> са називом моста у елементу спреге <actual>

en: Missing CPU architecture
sr: Недостаје архитектура ЦПЈ-а

en: Missing CPU feature name
sr: Недостаје назив функције ЦПЈ-а

en: Missing CPU model name
sr: Недостаје назив модела ЦПЈ-а

en: Missing ID parameter for domain object
sr: Недостаје параметар ИД-а за објекат домена

en: Missing IP address in network '%1$s' DNS HOST record
sr: Недостаје ИП адреса у ДНС запису за домацина мреже „%1$s“

en: Missing IP address in static host definition for network '%1$s'
sr: Недостаје ИП адреса у дефиницији статичког домаћина за мрежу „%1$s“

en: Missing LISTEN_FDNAMES env from systemd socket activation
sr: Недостаје променљива окружења LISTEN_FDNAMES при покретању системд утичнице

en: Missing PVR information for CPU model %1$s
sr: Недостају PVR подаци за модел ЦПЈ-а %1$s

en: Missing SCSI controller for index %1$d
sr: Недостаје SCSI контролер за индекс %1$d

en: Missing TPM device path
sr: Недостаје путања TPM уређаја

en: Missing URI parameter '%1$s'
sr: Недостаје параметар УРИ-ја „%1$s“

en: Missing USB bus %1$u
sr: Недостаје USB сабирница %1$u

en: Missing UUID parameter for domain object
sr: Недостаје параметар УУИД-а за објекат домена

en: Missing VIR_CRED_AUTHNAME credential type
sr: Недостаје врста акредитива VIR_CRED_AUTHNAME

en: Missing XPath context
sr: Недостаје XPath контекст

en: Missing XPath expression
sr: Недостаје XPath израз

en: Missing actual data for interface '%1$s'
sr: Недостају стварни подаци за спрегу „%1$s“

en: Missing address
sr: Недостаје адреса

en: Missing address in 'phys_function' capability
sr: Недостаје адреса у могућности „phys_function“

en: Missing agent reply object
sr: Недостаје објекат одговора агента

en: Missing ancestor's name in CPU model %1$s
sr: Недостаје назив претка у моделу процесора %1$s

en: Missing argument for '%1$s'
sr: Недостаје аргумент за „%1$s“

en: Missing attribute '%1$s' in element '%2$s'
sr: Недостаје особина „%1$s“ у елементу „%2$s“

en: Missing auth field in JSON state document
sr: Недостаје поље за потврду идентитета у JSON документу стања

en: Missing authentication callback
sr: Недостаје повратни позив за потврду идентитета

en: Missing authentication credentials
sr: Недостају акредитиви за потврду идентитета

en: Missing auxiliary data in output definition
sr: Недостају помоћни подаци у дефиницији излаза

en: Missing backend %1$d
sr: Недостаје позадинац %1$d

en: Missing bridge helper name
sr: Недостаје назив помоћника моста

en: Missing bridge name
sr: Недостаје назив моста

en: Missing callback definition for event type '%1$d'
sr: Недостаје дефиниција повратног позива за врсту догађаја „%1$d“

en: Missing capability type
sr: Недостаје врста могућности

en: Missing certificate file '%1$s'
sr: Недостаје датотека уверења „%1$s“

en: Missing check/@partial in CPU model %1$s
sr: Недостаје check/@partial у моделу процесора %1$s

en: Missing client data in JSON document
sr: Недостају подаци клијента у JSON документу

en: Missing clients data in JSON document
sr: Недостају подаци клијената у JSON документу

en: Missing data in ccw_device with ref '%1$s' in members for '%2$s'
sr: Недостају подаци у ccw_device са референцом „%1$s“ у члановима за „%2$s“

en: Missing defaultLockspace data from JSON file
sr: Недостају подразумевани подаци defaultLockspace из JSON датотеке

en: Missing device name for container-side veth
sr: Недостаје назив уређаја за veth на страни контејнера

en: Missing disk alias
sr: Недостаје надимак диска

en: Missing disk file path in domain
sr: Недостаје путања датотеке диска у домену

en: Missing disk source file path
sr: Недостаје путања изворне датотеке диска

en: Missing domain
sr: Недостаје домен

en: Missing errfd data in JSON document
sr: Недостају „errfd“ подаци у JSON документу

en: Missing essential config entry '%1$s'
sr: Недостаје кључни унос подешавања „%1$s“

en: Missing evdev path for input device
sr: Недостаје „evdev“ путања за улазни уређај

en: Missing fd data in JSON document
sr: Недостају „fd“ подаци у JSON документу

en: Missing feature name for CPU model %1$s
sr: Недостаје назив функције за модел процесора %1$s

en: Missing files data from JSON file
sr: Недостају подаци о датотекама из JSON датотеке

en: Missing group 'credentials-%1$s' referenced from group '%2$s' in '%3$s'
sr: Недостаје група „credentials-%1$s“ на коју упућује група „%2$s“ у „%3$s“

en: Missing hostname in network '%1$s' DNS HOST record
sr: Недостаје назив домаћина у DNS HOST запису мреже „%1$s“

en: Missing ip and hostname in network '%1$s' DNS HOST record
sr: Недостају ИП и назив домаћина у DNS HOST запису мреже „%1$s“

en: Missing isClient data in JSON document
sr: Недостају „isClient“ подаци у JSON документу

en: Missing item 'credentials' in group '%1$s' in '%2$s'
sr: Недостаје ставка „credentials“ у групи „%1$s“ у „%2$s“

en: Missing keepaliveCount data in JSON document
sr: Недостају „keepaliveCount“ подаци у JSON документу

en: Missing keepaliveInterval data in JSON document
sr: Недостају „keepaliveInterval“ подаци у JSON документу

en: Missing key file '%1$s'
sr: Недостаје датотека кључа „%1$s“

en: Missing listen element
sr: Недостаје елемент ослушкивања

en: Missing lock driver name in migration cookie
sr: Недостаје назив гонича закључавања у колачићу миграције

en: Missing lockspaces data from JSON file
sr: Недостају подаци простора закључавања из JSON датотеке

en: Missing macs
sr: Недостају MAC адресе

en: Missing magic data in JSON document
sr: Недостају магични подаци у JSON документу

en: Missing mandatory average or floor attributes
sr: Недостају обавезне особине „average“ или „floor“

en: Missing mandatory serial for NVMe controller
sr: Недостаје обавезни серијски број за NVMe контролер

en: Missing max_clients data in JSON document
sr: Недостају подаци „max_clients“ у JSON документу

en: Missing max_workers data in JSON document
sr: Недостају подаци „max_workers“ у JSON документу

en: Missing min_workers data in JSON document
sr: Недостају подаци „min_workers“ у JSON документу

en: Missing monitor reply object
sr: Недостаје објекат одговора монитора

en: Missing name parameter for domain object
sr: Недостаје параметар назива за објекат домена

en: Missing network port PCI address
sr: Недостаје ПЦИ адреса мрежног порта

en: Missing network port bridge name
sr: Недостаје назив моста мрежног порта

en: Missing network port link device name
sr: Недостаје назив уређаја везе мрежног порта

en: Missing nrequests_client_max field in JSON state document
sr: Недостаје поље „nrequests_client_max“ у JSON документу стања

en: Missing or empty 'hostName' property
sr: Својство „hostName“ недостаје или је празно

en: Missing or inconsistent resctrl info for level '%1$u' type '%2$s'
sr: Недостају или су недоследни resctrl подаци за ниво „%1$u“ врсте „%2$s“

en: Missing or inconsistent resctrl info for memory bandwidth allocation
sr: Недостају или су недоследни resctrl подаци за доделу меморијског пропусног опсега

en: Missing or invalid 'broadcast-allowed' in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправно „broadcast-allowed“ у query-rx-filter одговору

en: Missing or invalid 'end' attribute in <port> in <nat> in <forward> in network %1$s
sr: Недостаје или је неисправна особина „end“ у <port> у <nat> у <forward> у мрежи %1$s

en: Missing or invalid 'main-mac' in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправно „main-mac“ у query-rx-filter одговору

en: Missing or invalid 'multicast' in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправан „multicast“ у одговору „query-rx-filter“

en: Missing or invalid 'multicast-overflow' in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправан „multicast-overflow“ у одговору „query-rx-filter“

en: Missing or invalid 'multicast-table' array in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправан низ „multicast-table“ у одговору „query-rx-filter“

en: Missing or invalid 'promiscuous' in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправан „promiscuous“ у одговору „query-rx-filter“

en: Missing or invalid 'start' attribute in <port> in <nat> in <forward> in network %1$s
sr: Недостаје или је неисправна особина „start“ у <port> у <nat> у <forward> у мрежи %1$s

en: Missing or invalid 'unicast' in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправан „unicast“ у одговору „query-rx-filter“

en: Missing or invalid 'unicast-overflow' in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправан „unicast-overflow“ у одговору „query-rx-filter“

en: Missing or invalid 'unicast-table' array in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправан низ „unicast-table“ у одговору „query-rx-filter“

en: Missing or invalid 'vlan' in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправан „vlan“ у одговору „query-rx-filter“

en: Missing or invalid 'vlan-table' array in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправан низ „vlan-table“ у одговору „query-rx-filter“

en: Missing or invalid CPU address size in %1$s
sr: Недостаје или је неисправна величина адресе процесора у %1$s

en: Missing or invalid CPU frequency in %1$s
sr: Недостаје или је неисправна учесталост процесора у %1$s

en: Missing or invalid element %1$zu of 'multicast' list in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправан елемент %1$zu списка „multicast“ у одговору „query-rx-filter“

en: Missing or invalid element %1$zu of 'unicast' list in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправан елемент %1$zu списка „unicast“ у одговору „query-rx-filter“

en: Missing or invalid element %1$zu of 'vlan-table' array in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправан елемент %1$zu низа „vlan-table“ у одговору „query-rx-filter“

en: Missing or invalid name in query-rx-filter response
sr: Недостаје или је неисправан назив у одговору „query-rx-filter“

en: Missing or invalid scsi adapter 'unique_id' value
sr: Недостаје или је неисправна вредност „unique_id“ SCSI адаптера

en: Missing ownerId data in JSON document
sr: Недостају подаци „ownerId“ у JSON документу

en: Missing ownerName data in JSON document
sr: Недостају подаци „ownerName“ у JSON документу

en: Missing ownerPid data in JSON document
sr: Недостају подаци „ownerPid“ у JSON документу

en: Missing ownerUUID data in JSON document
sr: Недостају подаци „ownerUUID“ у JSON документу

en: Missing password
sr: Недостаје лозинка

en: Missing path or lockspace for lease resource
sr: Недостаје путања или простор закључавања за ресурс закупа

en: Missing pid data in JSON document
sr: Недостају подаци „pid“ у JSON документу

en: Missing plugin initialization symbol 'virLockDriverImpl'
sr: Недостаје симбол за покретање прикључка „virLockDriverImpl“

en: Missing priority_workers data in JSON document
sr: Недостају подаци „priority_workers“ у JSON документу

en: Missing privateData field in JSON state document
sr: Недостаје поље „privateData“ у JSON документу стања

en: Missing property '%1$s' in answer
sr: Недостаје својство „%1$s“ у одговору

en: Missing readonly field in JSON state document
sr: Недостаје поље „readonly“ у JSON документу стања

en: Missing ref property on ccw_device in members for '%1$s'
sr: Недостаје својство ref на ccw_device у члановима за „%1$s“

en: Missing required 'service' attribute in SRV record of network '%1$s'
sr: Недостаје обавезна особина „service“ у SRV запису мреже „%1$s“

en: Missing required address attribute in network '%1$s'
sr: Недостаје обавезна особина адресе у мрежи „%1$s“

en: Missing required address in <ip>
sr: Недостаје обавезна адреса у <ip>

en: Missing required attribute '%1$s' in element '%2$s'
sr: Недостаје обавезна особина „%1$s“ у елементу „%2$s“

en: Missing required dev attribute in <forward> <interface> element of network %1$s
sr: Недостаје обавезна особина dev у елементу <forward> <interface> мреже %1$s

en: Missing required dev attribute in <pf> element of network '%1$s'
sr: Недостаје обавезна особина dev у елементу <pf> мреже „%1$s“

en: Missing required name attribute in portgroup
sr: Недостаје обавезна особина назива у групи прикључака (portgroup)

en: Missing required name or value in DNS TXT record of network %1$s
sr: Недостаје обавезан назив или вредност у DNS TXT запису мреже %1$s

en: Missing required nodeset attribute in memnode element
sr: Недостаје обавезна особина nodeset у елементу memnode

en: Missing resctrl monitor alloc
sr: Недостаје алокација resctrl монитора

en: Missing resource fd in JSON document
sr: Недостаје fd ресурса у JSON документу

en: Missing resource flags in JSON document
sr: Недостају заставице ресурса у ЈСОН документу

en: Missing resource lockHeld in JSON document
sr: Недостаје „lockHeld“ ресурса у ЈСОН документу

en: Missing resource name in JSON document
sr: Недостаје назив ресурса у ЈСОН документу

en: Missing resource owners in JSON document
sr: Недостају власници ресурса у ЈСОН документу

en: Missing resource path in JSON document
sr: Недостаје путања ресурса у ЈСОН документу

en: Missing resources value in JSON document
sr: Недостаје вредност ресурса у ЈСОН документу

en: Missing restricted data in JSON document
sr: Недостају ограничени подаци у ЈСОН документу

en: Missing scsi_host PCI address element
sr: Недостаје елемент ПЦИ адресе „scsi_host“-а

en: Missing separator in sched info '%1$s'
sr: Недостаје раздвајач у подацима распоређивача „%1$s“

en: Missing server data from JSON file
sr: Недостају подаци сервера из ЈСОН датотеке

en: Missing service data in JSON document
sr: Недостају подаци услуге у ЈСОН документу

en: Missing services data in JSON document
sr: Недостају подаци услуга у ЈСОН документу

en: Missing sock field in JSON state document
sr: Недостаје поље прикључнице (sock) у ЈСОН документу стања

en: Missing socks field in JSON state document
sr: Недостаје поље прикључница (socks) у ЈСОН документу стања

en: Missing source channel attribute for char device
sr: Недостаје особина изворног канала за знаковни уређај

en: Missing source host attribute for char device
sr: Недостаје особина изворног домаћина за знаковни уређај

en: Missing source path attribute for char device
sr: Недостаје особина изворне путање за знаковни уређај

en: Missing source service attribute for char device
sr: Недостаје особина изворне услуге за знаковни уређај

en: Missing storage block path
sr: Недостаје путања блока складишта

en: Missing storage host block path
sr: Недостаје путања блока домаћина складишта

en: Missing storage volume name for disk '%1$s'
sr: Недостаје назив тома складишта за диск „%1$s“

en: Missing udev property '%1$s' on '%2$s'
sr: Недостаје „udev“ својство „%1$s“ на „%2$s“

en: Missing vendor string for CPU vendor %1$s
sr: Недостаје ниска произвођача за произвођача процесора %1$s

en: Model
sr: Модел

en: Model %1$s too big for destination
sr: Модел %1$s је превелик за одредиште

en: Model name contains invalid characters
sr: Назив модела садржи неисправне знаке

en: Modifies an existing IOThread of the guest domain.
sr: Мења постојећи IOThread гостујућег домена.

en: Monitor local virtualized systems
sr: Надгледај локалне виртуелизоване системе

en: Monitor path %1$s too big for destination
sr: Путања монитора %1$s је превелика за одредиште

en: Monitor vcpus conflicts with allocation
sr: Монитор вирт. процесора је у сукобу са доделом

en: Mount namespace support is required
sr: Потребна је подршка за именски простор качења

en: Mountpoint
sr: Тачка качења

en: Multi-head video devices are unsupported
sr: Видео уређаји са више глава нису подржани

en: Multiple '%1$s' controllers with index '%2$d'
sr: Више „%1$s“ управљача са индексом „%2$d“

en: Multiple <model> elements in controller definition not allowed
sr: Није дозвољено више <model> елемената у дефиницији управљача

en: Multiple <target> elements in controller definition not allowed
sr: Није дозвољено више <target> елемената у дефиницији управљача

en: Multiple IPv4 dhcp sections found -- dhcp is supported only for a single IPv4 address on each network
sr: Пронађено је више IPv4 dhcp одељака - dhcp је подржан само за једну IPv4 адресу на свакој мрежи

en: Multiple IPv6 dhcp sections found -- dhcp is supported only for a single IPv6 address on each network
sr: Пронађено је више IPv6 dhcp одељака - dhcp је подржан само за једну IPv6 адресу на свакој мрежи

en: Multiple USB devices for %1$x:%2$x, use <address> to specify one
sr: Пронађено је више УСБ уређаја за %1$x:%2$x, користите <address> да наведете један

en: Multiple definitions of CPU model '%1$s'
sr: Више дефиниција модела процесора „%1$s“

en: Multiple domains exist with the name '%1$s': repeat the request using a UUID
sr: Постоји више домена са називом „%1$s“: поновите захтев користећи УУИД

en: Multiple graphics devices are not supported
sr: Више графичких уређаја није подржано

en: Multiple interfaces attached to bridge
sr: Више интерфејса је приложено на мост

en: Multiple memnode elements with cellid %1$u
sr: Више memnode елемената са cellid %1$u

en: Multiple panic devices with model '%1$s'
sr: Вишеструки панични уређаји са моделом „%1$s“

en: Multiple serial devices are not supported by xen-xm
sr: Ксен-xm не подржава вишеструке серијске уређаје

en: Multiqueue devices are not supported on this system
sr: Уређаји са више редова нису подржани на овом систему

en: Must use --rename or --clone to change %1$s to %2$s
sr: Морате користити --rename или --clone да бисте променили %1$s у %2$s

en: N/A
sr: н/д

en: NBD URI must be supplied when migration URI uses UNIX transport method
sr: NBD УРИ мора бити наведен када УРИ миграције користи Јуникс транспортни метод

en: NBD migration with TLS is not supported over UNIX socket
sr: NBD миграција са ТЛС-ом није подржана преко Јуникс утичнице

en: NIC model 'e1000' is not supported by given bhyve binary
sr: Дата bhyve бинарна датотека не подржава NIC модел „e1000“

en: NIC model is not supported
sr: NIC модел није подржан

en: NOTE
sr: НАПОМЕНА

en: NOTE: Connecting to default daemon. Specify daemon using '-c' (e.g. virtqemud:///system)
sr: НАПОМЕНА: Повезивање са подразумеваним позадинацом. Наведите позадинац користећи „-c“ (нпр. virtqemud:///system)

en: NULL JSON type can't be converted to commandline
sr: NULL JSON тип се не може претворити у линију наредби

en: NULL argument - %1$p %2$p
sr: NULL аргумент - %1$p %2$p

en: NULL string parameter '%1$s'
sr: NULL параметар ниске „%1$s“

en: NULL value for field '%1$s'
sr: NULL вредност за поље „%1$s“

en: NUMA cell number
sr: број NUMA ћелије

en: NUMA cell(s):
sr: NUMA ћелија:

en: NUMA cells %1$u and %2$zu have overlapping vCPU ids
sr: NUMA ћелије %1$u и %2$zu имају преклапајуће vCPU ИД-ове

en: NUMA distances defined without siblings
sr: NUMA растојања су дефинисана без сродника

en: NUMA free memory
sr: слободна NUMA меморија

en: NUMA free pages
sr: NUMA слободне странице

en: NUMA isn't available on this host
sr: NUMA није доступна на овом домаћину

en: NUMA memory tuning in 'preferred' mode only supports single node
sr: Подешавање NUMA меморије у режиму „preferred“ подржава само један чвор

en: NUMA mode, one of strict, preferred and interleave or a number from the virDomainNumatuneMemMode enum
sr: NUMA режим, један од „strict“, „preferred“ и „interleave“ или број из набрајања „virDomainNumatuneMemMode“

en: NUMA node %1$d is not available
sr: NUMA чвор %1$d није доступан

en: NUMA node %1$d is out of range
sr: NUMA чвор %1$d је ван опсега

en: NUMA node %1$zd is unavailable
sr: NUMA чвор %1$zd је недоступан

en: NUMA node %1$zu is not available
sr: NUMA чвор %1$zu није доступан

en: NUMA node selections to set
sr: Одабир НУМА чворова за постављање

en: NUMA nodes are not supported for virtio-mem-ccw
sr: НУМА чворови нису подржани за „virtio-mem-ccw“

en: NUMA nodes without CPUs can't be initiator
sr: НУМА чворови без процесора не могу бити иницијатори

en: NUMA topology defined without NUMA cells
sr: НУМА топологија је дефинисана без НУМА ћелија

en: NUMA tuning is not available in session mode
sr: НУМА подешавање није доступно у режиму сесије

en: NVMe NSID %1$d out of [0..14] range
sr: NVMe NSID %1$d је ван опсега [0..14]

en: NVMe controller index %1$d out of [0..3] range
sr: Индекс NVMe контролера %1$d је ван опсега [0..3]

en: NVMe controllers are not supported with this QEMU binary
sr: NVMe контролери нису подржани уз ову QEMU извршну датотеку

en: NVMe device %1$s already in use by driver %2$s domain %3$s
sr: NVMe уређај %1$s већ је у употреби гонича %2$s домена %3$s

en: NVMe device %1$s namespace %2$u is already on the list
sr: Именски простор %2$u NVMe уређаја %1$s је већ на списку

en: NVMe device %1$s namespace %2$u not found
sr: Именски простор %2$u НВМе уређаја %1$s није пронађен

en: NVMe disk source is missing address
sr: Извору НВМе диска недостаје адреса

en: NVMe disks are not supported with this QEMU binary
sr: НВМе дискови нису подржани уз ову Кему извршну датотеку

en: NVMe namespace can't be zero
sr: НВМе именски простор не може бити нула

en: Name
sr: Назив

en: Name of chain is longer than %1$u characters
sr: Назив ланца је дужи од %1$u знакова

en: Name:
sr: Назив:

en: Namespaces are not supported on this platform
sr: Именски простори нису подржани на овој платформи

en: Network %1$s XML configuration edited.
sr: ИксМЛ поставка мреже %1$s је измењена.

en: Network %1$s XML configuration not changed.
sr: ИксМЛ поставка мреже %1$s није промењена.

en: Network %1$s created from %2$s
sr: Мрежа %1$s је направљена из %2$s

en: Network %1$s defined from %2$s
sr: Мрежа %1$s је дефинисана из %2$s

en: Network %1$s destroyed
sr: Мрежа %1$s је уништена

en: Network %1$s has been undefined
sr: Мрежи %1$s је укинута дефиниција

en: Network %1$s marked as autostarted
sr: Мрежа %1$s означена за самопокретање

en: Network %1$s started
sr: Мрежа %1$s је покренута

en: Network %1$s unmarked as autostarted
sr: Мрежи %1$s је скинута ознака само покренута

en: Network '%1$s' IP address cannot have both a prefix and a netmask
sr: ИП адреса мреже „%1$s“ не може имати и префикс и мрежну маску

en: Network '%1$s' is already running
sr: Мрежа „%1$s“ је већ покренута

en: Network '%1$s' is still running
sr: Мрежа „%1$s“ је још увек покренута

en: Network Events
sr: Мрежни догађаји

en: Network bandwidth tuning is not available in session mode
sr: Подешавање пропусног опсега мреже није доступно у режиму сесије

en: Network config change transaction committed
sr: Трансакција измене подешавања мреже је потврђена

en: Network config change transaction rolled back
sr: Трансакција измене подешавања мреже је поништена

en: Network config change transaction started
sr: Трансакција измене подешавања мреже је започета

en: Network config filename '%1$s' does not match network name '%2$s'
sr: Назив датотеке мрежног подешавања „%1$s“ се не поклапа са називом мреже „%2$s“

en: Network description not changed
sr: Опис мреже није измењен

en: Network description updated successfully
sr: Опис мреже је успешно ажуриран

en: Network device %1$s already exists
sr: Мрежни уређај %1$s већ постоји

en: Network device configuration is not supported on this platform
sr: Поставка мрежног уређаја није подржана на овој платформи

en: Network device type is not supported
sr: Врста мрежног уређаја није подржана

en: Network filter %1$s XML configuration edited.
sr: Измењена је XML поставка мрежног филтера „%1$s“.

en: Network filter %1$s XML configuration not changed.
sr: XML поставка мрежног филтера „%1$s“ није измењена.

en: Network filter %1$s defined from %2$s
sr: Мрежни филтер „%1$s“ је дефинисан из „%2$s“

en: Network filter %1$s undefined
sr: Мрежни филтер „%1$s“ није дефинисан

en: Network filter binding not found
sr: Није пронађено увезивање мрежног филтера

en: Network filter binding not found: %1$s
sr: Није пронађено увезивање мрежног филтера: %1$s

en: Network filter binding on %1$s created from %2$s
sr: Увезивање мрежног филтера на „%1$s“ је направљено из „%2$s“

en: Network filter binding on %1$s deleted
sr: Увезивање мрежног филтера на „%1$s“ је обрисано

en: Network filter not found
sr: Мрежни филтер није пронађен

en: Network filter not found: %1$s
sr: Мрежни филтер није пронађен: %1$s

en: Network interface name '%1$s' is too long
sr: Назив мрежне спреге „%1$s“ је предугачак

en: Network is already in use by interface %1$s
sr: Спрега %1$s већ користи мрежу

en: Network migration data already present
sr: Подаци о миграцији мреже су већ присутни

en: Network namespace support is recommended
sr: Препоручује се подршка за именски простор мреже

en: Network not found
sr: Мрежа није пронађена

en: Network not found: %1$s
sr: Мрежа није пронађена: %1$s

en: Network port %1$s created from %2$s
sr: Мрежни прикључник %1$s је направљен из %2$s

en: Network port %1$s deleted
sr: Мрежни прикључник %1$s је обрисан

en: Network port with UUID %1$s already exists
sr: Мрежни прикључник са УУИД-ом %1$s већ постоји

en: Network port with UUID %1$s does not exist
sr: Мрежни прикључник са УУИД-ом %1$s не постоји

en: Network title can't contain newlines
sr: Наслов мреже не може да садржи нове редове

en: Network title not changed
sr: Наслов мреже није измењен

en: Network title updated successfully
sr: Наслов мреже је успешно ажуриран

en: New disk media source was not specified
sr: Није наведен извор медијума новог диска

en: New resctrl 'id' cannot be NULL
sr: Нови „id“ за „resctrl“ не може бити NULL

en: New size of the block device, as scaled integer (default KiB)
sr: Нова величина блок уређаја, као сразмерни цео број (подразумевано KiB)

en: Nicdev support unavailable
sr: Подршка за „Nicdev“ је недоступна

en: No CA certificate path set to match server key(s)/cert(s)
sr: Није подешена путања до уверења издавача која се поклапа са кључевима/уверењима сервера

en: No DRM render nodes available
sr: Нема доступних чворова за ДРМ исцртавање

en: No FD available at slot %1$zu
sr: Нема доступног ОД-а на месту %1$zu

en: No IOThreads found for the domain
sr: Нису пронађене ИО нити за домен

en: No IP address for host '%1$s' found: %2$s
sr: Није пронађена ИП адреса за домаћина „%1$s“: %2$s

en: No JSON parser implementation is available
sr: Није доступна изведба ЈСОН обрађивача

en: No PCI address provided
sr: Није достављена ПЦИ адреса

en: No PCI buses available
sr: Нема доступних ПЦИ сабирница

en: No UNIX caller UID available
sr: Није доступан УНИКС УИД позиваоца

en: No URI is provided and cannot identify any listening daemon socket path to attempt to connect to. Please ensure the expected daemon sockets are active and/or provide an explicit URI. For more information see https://libvirt.org/kbase/failed_connection_after_install.html
sr: Није достављена адреса (URI) и не могу да препознам ниједну путању утичнице позадинца који ослушкује за покушај повезивања. Осигурајте да су очекиване утичнице позадинца активне и/или доставите изричиту адресу. За више података погледајте https://libvirt.org/kbase/failed_connection_after_install.html

en: No URI scheme specified
sr: Није наведена шема адресе (URI)

en: No URI scheme specified: %1$s
sr: Није наведена шема адресе (URI): %1$s

en: No access manager registered
sr: Није регистрован управник приступа

en: No active block job '%1$s'
sr: Нема активног блок посла „%1$s“

en: No addresses to bind to
sr: Нема адреса за везивање

en: No authentication callback available
sr: Није доступан повратни позив за потврђивање идентитета

en: No authentication methods and credentials provided
sr: Нису достављени методи потврђивања идентитета и акредитиви

en: No authentication methods supplied
sr: Нису достављени методи потврђивања идентитета

en: No available USB controller and port, and failed to attach a new one
sr: Нема доступног УСБ управљача и порта, и нисам успео да прикачим нови

en: No bhyve command-line argument specified
sr: Није наведен bhyve аргумент линије наредби

en: No bridge name specified
sr: Није наведен назив моста

en: No bridge node in xml document
sr: Нема чвора моста у XML документу

en: No category range available
sr: Нема доступног опсега категорије

en: No channel command provided
sr: Није достављена наредба канала

en: No client with matching ID '%1$llu'
sr: Нема клијента са одговарајућим ИД-ом „%1$llu“

en: No complete agent response found in %1$d bytes
sr: Није пронађен потпун одговор агента у %1$d бајтова

en: No compression algorithm selected for parallel migration
sr: Није изабран алгоритам сажимања за паралелну миграцију

en: No current block job for %1$s
sr: Нема тренутног посла блока за %1$s

en: No current identity
sr: Нема тренутног идентитета

en: No current identity to elevate
sr: Нема тренутног идентитета за подизање

en: No data supplied for <initarg> element
sr: Нису достављени подаци за <initarg> елемент

en: No default server names provided
sr: Нису достављени подразумевани називи сервера

en: No description for domain: %1$s
sr: Нема описа за домен: %1$s

en: No description for network: %1$s
sr: Нема описа за мрежу: %1$s

en: No device model command-line argument specified
sr: Није наведен аргумент линије наредби за модел уређаја

en: No device with bus '%1$s' and target '%2$s'
sr: Нема уређаја са сабирницом „%1$s“ и циљем „%2$s“

en: No disk found whose source path or target is %1$s
sr: Није пронађен диск чија је изворна путања или циљ %1$s

en: No disk with bus '%1$s' and target '%2$s'
sr: Нема диска са сабирницом „%1$s“ и циљем „%2$s“

en: No dnsmasq options value specified
sr: Није наведена вредност dnsmasq опција

en: No domain with ID %1$d
sr: Нема домена са ИД-ом %1$d

en: No domain with UUID %1$s
sr: Нема домена са УУИД-ом %1$s

en: No domain with matching ID '%1$d'
sr: Нема домена са одговарајућим ИД-ом „%1$d“

en: No domain with matching id %1$d
sr: Нема домена са одговарајућим ИД-ом %1$d

en: No domain with matching name '%1$s'
sr: Нема домена са одговарајућим називом „%1$s“

en: No domain with matching uuid '%1$s'
sr: Нема домена са одговарајућим УУИД-ом „%1$s“

en: No domain with name %1$s
sr: Нема домена са називом %1$s

en: No emulator found for arch '%1$s'
sr: Није пронађен емулатор за архитектуру „%1$s“

en: No emulator found for cloud-hypervisor
sr: Није пронађен емулатор за cloud-hypervisor

en: No error message from child failure
sr: Нема поруке о грешци од неуспеха потпроцеса

en: No error message provided
sr: Није пружена порука о грешци

en: No errors found
sr: Нису пронађене грешке

en: No event expected with procedure 0x%1$x
sr: Ниједан догађај се не очекује са поступком 0x%1$x

en: No filesystems are mounted in the domain
sr: Ниједан систем датотека није монтиран у домену

en: No firewall backend is available
sr: Ниједна позадина заштитног зида није доступна

en: No free NBD devices
sr: Нема слободних NBD уређаја

en: No free USB ports
sr: Нема слободних УСБ прикључака

en: No free busNr lower than current lowest busNr is available to auto-assign to bus %1$d. Must be manually assigned
sr: Ниједан слободан број сабирнице (busNr) нижи од тренутно најнижег није доступан за самостално додељивање сабирници %1$d. Мора се доделити ручно

en: No graphical display found
sr: Није пронађен графички приказ

en: No graphical display with type '%1$s' found
sr: Није пронађен графички приказ врсте „%1$s“

en: No graphics backend with index %1$d
sr: Нема позадинца графике са индексом %1$d

en: No identity information available for client
sr: Нема доступних података о идентитету за клијента

en: No interface attached to bridge
sr: Ниједна спрега није приложена на мост

en: No interface found whose type is %1$s
sr: Није пронађена спрега чија је врста %1$s

en: No interface with MAC address %1$s was found
sr: Није пронађена спрега са МАК адресом %1$s

en: No lxc environment type specified
sr: Није наведена врста lxc окружења

en: No master USB controller specified
sr: Није наведен главни УСБ управљач

en: No matches for socket service '%1$s': %2$s
sr: Нема поклапања за услугу утичнице „%1$s“: %2$s

en: No memory balloon device configured, can not set the collection period
sr: Није подешен уређај за балон меморије, не може се поставити период прикупљања

en: No message in the queue
sr: Нема порука у реду

en: No more available PCI slots
sr: Нема више доступних ПЦИ слотова

en: No name supplied for <initenv> element
sr: Није достављен назив за елемент <initenv>

en: No net with mac '%1$s'
sr: Нема мреже са МАК адресом „%1$s“

en: No network found with property '%1$s' = '%2$s'
sr: Није пронађена мрежа са својством „%1$s“ = „%2$s“

en: No network socket associated with client
sr: Ниједна мрежна утичница није придружена клијенту

en: No open log file %1$s
sr: Нема отворене датотеке дневника %1$s

en: No per-CPU stats available
sr: Није доступна статистика по процесору

en: No process ID available
sr: Није доступан ИД процеса

en: No process start time available
sr: Није доступно време почетка процеса

en: No qemu command-line argument specified
sr: Није наведен аргумент линије наредби КЕМУ-а

en: No qemu environment name specified
sr: Није наведен назив окружења КЕМУ-а

en: No runstatedir specified
sr: Није наведен „runstatedir“

en: No server certificate path(s) set to match server key(s)
sr: Није подешена путања сертификата сервера која се подудара са кључевима сервера

en: No server key path(s) set to match server cert(s)
sr: Није подешена путања кључа сервера која се подудара са сертификатима сервера

en: No server named '%1$s'
sr: Не постоји сервер под називом „%1$s“

en: No socket address provided
sr: Није достављена адреса утичнице

en: No socket addresses found for '%1$s'
sr: Нису пронађене адресе утичница за „%1$s“

en: No source device specified when formatting pool '%1$s'
sr: Није наведен изворни уређај приликом форматирања базена „%1$s“

en: No storage volume with key or path '%1$s'
sr: Не постоји том складишта са кључем или путањом „%1$s“

en: No stub driver configured for PCI device %1$s
sr: Није подешен зачетни гонич за ПЦИ уређај %1$s

en: No such disk in media registry %1$s
sr: Нема таквог диска у регистру медијума %1$s

en: No support for %1$s in command 'attach-disk'
sr: Нема подршке за %1$s у наредби „attach-disk“

en: No support for %1$s in command 'attach-interface'
sr: Нема подршке за %1$s у наредби „attach-interface“

en: No support for domain XML entry 'vcpu' attribute 'current'
sr: Нема подршке за особину „current“ у XML уносу домена „vcpu“

en: No support for multiple video devices
sr: Нема подршке за више видео уређаја

en: No title for domain: %1$s
sr: Нема наслова за домен: %1$s

en: No title for network: %1$s
sr: Нема наслова за мрежу: %1$s

en: No total stats available
sr: Нису доступни укупни статистички подаци

en: No transaction is set
sr: Ниједна трансакција није постављена

en: No usable Vf's present on SRIOV PF %1$s
sr: Нема употребљивих виртуелних функција (VF) на SRIOV PF %1$s

en: No usable target index found for %1$d
sr: Није пронађен употребљив индекс циља за %1$d

en: No usable vsock found
sr: Није пронађен употребљив „vsock“

en: No user interaction callback provided: Can't get input from keyboard interactive authentication
sr: Није достављен повратни позив за интеракцију корисника: Не могу да добијем унос из интерактивног потврђивања идентитета путем тастатуре

en: No user interaction callback provided: Can't retrieve private key passphrase
sr: Није достављен повратни позив за интеракцију корисника: Не могу да преузмем лозинку приватног кључа

en: No user interaction callback provided: Can't verify the session host key
sr: Није достављен повратни позив за интеракцију корисника: Не могу да потврдим кључ домаћина сесије

en: No valid cgroup for machine %1$s
sr: Нема исправне „cgroup“ за машину %1$s

en: No value supplied for <initenv name='%1$s'> element
sr: Није достављена вредност за елемент <initenv name='%1$s'>

en: No yet handled value '%1$s' for VMX entry '%2$s'
sr: Још увек необрађена вредност „%1$s“ за VMX унос „%2$s“

en: No zPCI %1$s to reserve
sr: Нема zPCI %1$s за резервисање

en: Node %1$d:
sr: Чвор %1$d:

en: Node %1$zu out of range
sr: Чвор %1$zu је изван опсега

en: Node Device Events
sr: Догађаји чвора уређаја

en: Node device %1$s created from %2$s
sr: Чвор уређаја %1$s је направљен из %2$s

en: Node device '%1$s' defined from '%2$s'
sr: Чвор уређаја „%1$s“ је одређен из „%2$s“

en: Node device '%1$s' is not defined
sr: Чвор уређаја „%1$s“ није одређен

en: Node device not found
sr: Није пронађен чвор уређаја

en: Node device not found: %1$s
sr: Чвор уређаја није пронађен: %1$s

en: Non-blocking streams are not supported yet
sr: Неблокирајући токови још нису подржани

en: Non-cancelable task is blocked by an unanswered question
sr: Задатак који се не може отказати је блокиран неодговореним питањем

en: Non-empty feature list specified without CPU model
sr: Наведен је непразан списак могућности без модела процесора

en: Non-endpoint PCI devices cannot be assigned to guests
sr: ПЦИ уређаји који нису крајње тачке се не могу доделити гостима

en: None
sr: Ништа

en: None of the requested authentication methods are supported by the server
sr: Сервер не подржава ниједан од захтеваних начина потврђивања идентитета

en: Normal data:
sr: Обични подаци:

en: Normal pages:
sr: Обичне странице:

en: Not a download stream
sr: Није ток преузимања

en: Not all servers restored, cannot run server
sr: Нису сви сервери повраћени, сервер не може да се покрене

en: Not an upload stream
sr: Није ток отпремања

en: Not detaching active device %1$s
sr: Не отваја се активни уређај %1$s

en: Not enough arguments passed, nothing to set
sr: Није прослеђено довољно аргумената, нема шта да се постави

en: Not enough free space in pool for volume '%1$s'
sr: Нема довољно слободног простора у базену за том „%1$s“

en: Not enough room for allocation of %1$llu bytes for level %2$u cache %3$u scope type '%4$s'
sr: Нема довољно места за доделу %1$llu бајтова за ниво %2$u кеша %3$u врсте опсега „%4$s“

en: Not enough space left in storage pool
sr: Нема довољно преосталог простора у базену за смештај

en: Not reattaching active device %1$s
sr: Не поновно качи се активни уређај %1$s

en: Not resetting active device %1$s
sr: Активни уређај %1$s се не ресетује

en: Not shutting down transient guests on URI: $uri:
sr: Не гасе се привремени гости на адреси $uri:

en: Not supported
sr: Неподржано

en: Not supported on this platform
sr: Није подржано на овој платформи

en: Not suspending transient guests on URI: $uri:
sr: Не обустављају се привремени гости на адреси: $uri:

en: Now in mirroring phase
sr: Сада је у фази пресликавања

en: Now in synchronized phase
sr: Сада је у фази усклађивања

en: Number of CPUs in <numa> exceeds the <vcpu> count
sr: Број процесора у <numa> премашује број <vcpu>

en: Number of CPUs in <numa> exceeds the desired maximum vcpu count
sr: Број процесора у <numa> премашује жељени највећи број в-процесора

en: Number of certificates (%1$zu) must match number of keys (%2$zu)
sr: Број сертификата (%1$zu) мора да се подудара са бројем кључева (%2$zu)

en: Number of domain stats records is %1$d, which exceeds max limit: %2$d
sr: Број записа статистике домена је %1$d, што премашује највеће ограничење: %2$d

en: Number of interfaces, %1$d exceeds the max limit: %2$d
sr: Број спрега, %1$d премашује највеће ограничење: %2$d

en: Number of keys %1$d, which exceeds max limit: %2$d
sr: Број кључева %1$d, што премашује највеће ограничење: %2$d

en: Number of leases is %1$d, which exceeds max limit: %2$d
sr: Број закупа је %1$d, што премашује највеће ограничење: %2$d

en: Number of msgs %1$d, which exceeds max limit: %2$d
sr: Број порука %1$d, што премашује највеће ограничење: %2$d

en: Number of shown CPUs at most
sr: Највише приказаних процесора

en: Number of stats entries is %1$d, which exceeds max limit: %2$d
sr: Број уноса статистике је %1$d, што премашује највеће ограничење: %2$d

en: Number of vCPUs should be >= 1
sr: Број в-процесора треба да буде >= 1

en: Numeric value '%1$s' for <%2$s> option is malformed or out of range
sr: Бројевна вредност „%1$s“ за могућност <%2$s> је лоше обликована или је изван опсега

en: Numeric value '%1$u' for <%2$s> option is malformed or out of range
sr: Бројевна вредност „%1$u“ за могућност <%2$s> је лоше обликована или је изван опсега

en: OS Type:
sr: Врста ОС-а:

en: O_DIRECT read needs entire seekable file
sr: O_DIRECT читање захтева целу датотеку која омогућава померање

en: O_DIRECT unsupported on this platform
sr: O_DIRECT није подржан на овој платформи

en: O_DIRECT write needs empty seekable file
sr: O_DIRECT писање захтева празну датотеку која омогућава померање

en: ObjectContent does not reference a virtual machine
sr: ObjectContent не упућује на виртуелну машину

en: Offset must be zero for this lock manager
sr: Померај мора бити нула за овог управника закључавања

en: One of options --enable or --disable is required by option --cpulist
sr: Једна од могућности --enable или --disable је потребна уз могућност --cpulist

en: One or more references were leaked after disconnect from the hypervisor
sr: Једна или више референци су процуриле након прекида везе са хипервизором

en: Only %1$d CPUs available to show
sr: Доступно је само %1$d процесора за приказ

en: Only '%1$s' filesystem type is supported
sr: Подржана је само „%1$s“ врста система датотека

en: Only 'credit' and 'credit2' schedulers are supported
sr: Подржани су само „credit“ и „credit2“ планирачи

en: Only 'nmdm' and 'tcp' console types are supported
sr: Подржане су само „nmdm“ и „tcp“ врсте конзола

en: Only 'nmdm' console type is supported on arm64
sr: На arm64 је подржана само „nmdm“ врста конзоле

en: Only 'random' backend model is supported
sr: Подржан је само „random“ позадински модел

en: Only 'raw' protocol is supported for TCP sockets
sr: За TCP утичнице је подржан само „сирови“ протокол

en: Only 'virio' RNG device model is supported
sr: Подржан је само „virio“ модел ГНБ (RNG) уређаја

en: Only /dev/random source is supported
sr: Подржан је само /dev/random извор

en: Only 1 IDE controller is supported
sr: Подржан је само 1 IDE контролер

en: Only 1 cluster per die is supported
sr: Подржан је само 1 кластер по плочици

en: Only 1 die per socket is supported
sr: Подржана је само 1 плочица по утичници

en: Only 1 fdc bus is supported
sr: Подржана је само 1 fdc сабирница

en: Only 1 fdc controller is supported
sr: Подржан је само 1 fdc контролер

en: Only 1 thread per core is supported
sr: Подржана је само 1 нит по језгру

en: Only IPv4 is supported
sr: Само ИПв4 је подржан

en: Only IPv4 or IPv6 addresses can be used with a prefix
sr: Само ИПв4 или ИПв6 адресе се могу користити са префиксом

en: Only PCI device addresses with function=0 are supported
sr: Само адресе ПЦИ уређаја са function=0 су подржане

en: Only PTY console types are supported
sr: Подржане су само ПТИ врсте конзола

en: Only RANDOM backend is supported for RNG devices
sr: Само RANDOM позадинац је подржан за ГНБ (RNG) уређаје

en: Only VNC supported
sr: Само VNC је подржан

en: Only a single ACPI table is supported
sr: Подржана је само једна АЦПИ табела

en: Only a single IDE controller is supported for this machine type
sr: Само један ИДЕ контролер је подржан за ову врсту машине

en: Only a single RNG device can be configured for this domain
sr: Само један ГНБ (RNG) уређај се може подесити за овај домен

en: Only a single console can be configured for this domain
sr: Само једна конзола се може подесити за овај домен

en: Only a single console or serial can be configured for this domain
sr: Само једна конзола или серијски порт се могу подесити за овај домен

en: Only a single serial can be configured for this domain
sr: Само један серијски порт се може подесити за овај домен

en: Only bit0(debug) and bit28(sept-ve-disable) are supported intel TDX launch security policy
sr: Само bit0(debug) и bit28(sept-ve-disable) су подржане полисе безбедности покретања за Интел TDX

en: Only bridged veth devices can be detached
sr: Само премошћени veth уређаји се могу откачити

en: Only disk and block storage types are supported by vz driver.
sr: Само врсте складишта диска и блока су подржане од стране vz гонича.

en: Only disk image supported for resize
sr: Само одраз диска је подржан за промену величине

en: Only emulated CPUs are available, performance will be significantly limited
sr: Доступни су само опонашани процесори, учинак ће бити значајно ограничен

en: Only end address '%1$s' specified in <nat> in <forward> in network '%2$s'
sr: Само је крајња адреса „%1$s“ наведена у <nat> у <forward> у мрежи „%2$s“

en: Only file based or volume based filesystems are supported by vz driver.
sr: Само системи датотека засновани на датотекама или томовима су подржани од стране vz гонича.

en: Only four serial ports are supported
sr: Подржана су само четири серијска прикључка

en: Only hard disks and cdroms are supported by vz driver.
sr: Само тврди дискови и ЦД-РОМ уређаји су подржани од стране vz гонича.

en: Only ide and scsi disk support wwn
sr: Само ide и scsi дискови подржавају wwn

en: Only ide, sata and scsi disk supports 'product'
sr: Само ide, sata и scsi дискови подржавају „product“

en: Only listening TCP sockets are supported
sr: Подржане су само TCP утичнице које слушају

en: Only luks encryption is supported for raw files
sr: За сирове датотеке је подржано само ЛУКС шифровање

en: Only mac option can be specified for virt-net
sr: За virt-net се може навести само МАК опција

en: Only native iomode is supported by vz driver.
sr: Гонич за vz подржава само изворни iomode.

en: Only one <address> element is allowed in <nat> in <forward> in network %1$s
sr: Дозвољен је само један <address> елемент у <nat> у <forward> у мрежи %1$s

en: Only one <nat> element is allowed in <forward> of network %1$s
sr: Дозвољен је само један <nat> елемент у <forward> мреже %1$s

en: Only one <pf> element is allowed in <forward> of network %1$s
sr: Дозвољен је само један <pf> елемент у <forward> мреже %1$s

en: Only one <port> element is allowed in <nat> in <forward> in network %1$s
sr: Дозвољен је само један <port> елемент у <nat> у <forward> у мрежи %1$s

en: Only one IPv4 address per interface is allowed
sr: Дозвољена је само једна IPv4 адреса по спрези

en: Only one IPv6 address per interface is allowed
sr: Дозвољена је само једна IPv6 адреса по спрези

en: Only one argument from --table and --uuid may be specified.
sr: Може се навести само један аргумент из --table и --uuid.

en: Only one argument from --table, --name and --uuid may be specified.
sr: Може се навести само један аргумент из --table, --name и --uuid.

en: Only one boot device is supported
sr: Подржан је само један уређај за покретање

en: Only one compression method could be specified with parallel compression
sr: Уз паралелно сажимање се може навести само један начин сажимања

en: Only one console is supported on arm64
sr: На arm64 је подржана само једна конзола

en: Only one hostdev of model vfio-ap is supported
sr: Подржан је само један hostdev модела vfio-ap

en: Only one primary video device is supported
sr: Подржан је само један примарни видео уређај

en: Only one vgpu device can have 'ramfb' enabled
sr: Само један vgpu уређај може имати омогућен „ramfb“

en: Only ploop disk images are supported by vz driver.
sr: Vz гонич подржава само ploop одразе диска.

en: Only ploop fs driver is supported by vz driver.
sr: Vz гонич подржава само ploop КП гонича.

en: Only read-only pflash is supported.
sr: Подржан је само pflash који је само за читање.

en: Only scsi disk supports 'vendor'
sr: Само scsi диск подржава „vendor“

en: Only start address '%1$s' specified in <nat> in <forward> in network '%2$s'
sr: Само је почетна адреса „%1$s“ наведена у <nat> у <forward> у мрежи „%2$s“

en: Only tap devices supported
sr: Подржани су само tap уређаји

en: Only the PCI controller with index 0 can have target index 0, and vice versa
sr: Само PCI управљач са индексом 0 може имати циљни индекс 0, и обрнуто

en: Only the first console can be a serial port
sr: Само прва конзола може бити серијски прикључак

en: Only the init process may be killed
sr: Само се инит процес може убити

en: Only virtio bus types are supported for '%1$s'
sr: За „%1$s“ су подржане само virtio врсте сабирница

en: Only virtio model is supported for RNG devices
sr: За ГНБ (RNG) уређаје је подржан само Виртио модел

en: Only vpxmigr:// migration URIs are supported
sr: Подржани су само vpxmigr:// УРИ-јеви за миграцију

en: Only x509 certificates are supported
sr: Подржани су само x509 сертификати

en: Open domain device
sr: Отвори уређај домена

en: Open domain graphics
sr: Отвори графику домена

en: Open domain namespace
sr: Отвори именски простор домена

en: OpenRemoteSession/LaunchVMProcess failed, domain can't be started
sr: OpenRemoteSession/LaunchVMProcess није успело, домен се не може покренути

en: OpenVZ control file /proc/vz does not exist
sr: OpenVZ управљачка датотека /proc/vz не постоји

en: OpenVZ control file /proc/vz is not accessible
sr: OpenVZ управљачка датотека /proc/vz није доступна

en: Opening domain devices requires authorization
sr: Отварање уређаја домена захтева овлашћивање

en: Opening domain graphics console requires authorization
sr: Отварање графичке конзоле домена захтева овлашћивање

en: Opening domain namespaces requires authorization
sr: Отварање именских простора домена захтева овлашћивање

en: Operation cancelled by client
sr: Радњу је отказао клијент

en: Operation not supported
sr: Радња није подржана

en: Operation not supported: %1$s
sr: Радња није подржана: %1$s

en: Operation:
sr: Радња:

en: Option '%1$s' has invalid value for PCI controller with index '%2$d', model '%3$s' and modelName '%4$s'
sr: Опција „%1$s“ има неисправну вредност за PCI контролер са индексом „%2$d“, моделом „%3$s“ и називом модела „%4$s“

en: Option '%1$s' is not supported by '%2$s' device with this QEMU binary
sr: Опција „%1$s“ није подржана од стране уређаја „%2$s“ са овим QEMU извршним програмом

en: Option '%1$s' is not valid for PCI controller with index '%2$d', model '%3$s' and modelName '%4$s'
sr: Опција „%1$s“ није исправна за PCI контролер са индексом „%2$d“, моделом „%3$s“ и називом модела „%4$s“

en: Option --%1$s is required by option --%2$s
sr: Опција --%1$s је потребна за опцију --%2$s

en: Option --all is incompatible with --inactive
sr: Могућност --all је некомпатибилна са --inactive

en: Option --file is required
sr: Могућност --file је обавезна

en: Option --transient is incompatible with --persistent and --inactive
sr: Могућност --transient је некомпатибилна са --persistent и --inactive

en: Option --tree is incompatible with --cap, --inactive, --persistent and --transient
sr: Могућност --tree је некомпатибилна са --cap, --inactive, --persistent и --transient

en: Option argument is empty
sr: Аргумент могућности је празан

en: Optional flags or --rawstats are not supported by the daemon
sr: Необавезне заставице или --rawstats нису подржани од стране позадинца

en: Options --%1$s and --%2$s are mutually exclusive
sr: Могућности --%1$s и --%2$s се међусобно искључују

en: Options:
sr: Могућности:

en: Other tasks are pending for this domain
sr: Други задаци су на чекању за овај домен

en: Our own certificate %1$s failed validation against %2$s: %3$s
sr: Наше сопствено уверење %1$s није прошало потврђивање наспрам %2$s: %3$s

en: Out of memory
sr: Недовољно меморије

en: Out of space while reading log output: %1$s
sr: Нестало је простора приликом читања излаза дневника: %1$s

en: Outgoing migration
sr: Одлазна миграција

en: Output a secret value
sr: Испиши вредност тајне

en: Output a secret value to stdout.
sr: Испиши вредност тајне на стандардни излаз.

en: Output attributes of a secret as an XML dump to stdout.
sr: Испиши особине тајне као XML извоз на стандардни излаз.

en: Output the IP address and port number for the VNC display.
sr: Испиши ИП адресу и број порта за VNC приказ.

en: Output the IP address and port number for the graphical display.
sr: Испиши ИП адресу и број порта за графички приказ.

en: Output the device for the TTY console.
sr: Испиши уређај за TTY конзолу.

en: Output the domain information as an XML dump to stdout.
sr: Испиши податке о домену као XML извоз на стандардни излаз.

en: Output the network filter information as an XML dump to stdout.
sr: Испиши податке о мрежном филтеру као XML извоз на стандардни излаз.

en: Output the network information as an XML dump to stdout.
sr: Испиши податке о мрежи као XML извоз на стандардни излаз.

en: Output the network port information as an XML dump to stdout.
sr: Испиши податке о мрежном порту као XML извоз на стандардни излаз.

en: Output the node device details as an XML dump to stdout.
sr: Испиши детаље о уређају чвора као XML извоз на стандардни излаз.

en: Output the physical host interface information as an XML dump to stdout.
sr: Испиши податке о физичкој спрези домаћина као XML извоз на стандардни излаз.

en: Output the pool information as an XML dump to stdout.
sr: Испиши податке о базену као XML извоз на стандардни излаз.

en: Output the vol information as an XML dump to stdout.
sr: Испиши податке о тому као XML извоз на стандардни излаз.

en: Overlapping vcpus in resctrls
sr: Преклапање vcpu-ова у resctrl-овима

en: PASS
sr: ПРОШЛО

en: PCI controller at index %1$d (0x%2$02x) has bus='0x%3$02x', but index must be larger than bus
sr: PCI контролер на индексу %1$d (0x%2$02x) има сабирницу='0x%3$02x', али индекс мора бити већи од сабирнице

en: PCI controller busNr '%1$d' out of range - must be 1-254
sr: busNr ПЦИ управљача „%1$d“ је ван опсега - мора бити 1-254

en: PCI controller chassis '%1$d' out of range - must be 0-255
sr: Кућиште ПЦИ управљача „%1$d“ је ван опсега - мора бити 0-255

en: PCI controller chassisNr '%1$d' out of range - must be 1-255
sr: chassisNr ПЦИ управљача „%1$d“ је ван опсега - мора бити 1-255

en: PCI controller index %1$d too high, maximum is 255
sr: Индекс ПЦИ управљача %1$d је превисок, максимум је 255

en: PCI controller model was not set correctly
sr: Модел ПЦИ управљача није исправно постављен

en: PCI controller port '%1$d' out of range - must be 0-255
sr: Порт ПЦИ управљача „%1$d“ је ван опсега - мора бити 0-255

en: PCI controller target index '%1$d' out of range - must be 0-30
sr: Циљни индекс ПЦИ управљача „%1$d“ је ван опсега - мора бити 0-30

en: PCI device %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$x allocated from network %5$s is already in use by domain %6$s
sr: ПЦИ уређај %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$x додељен из мреже %5$s је већ у употреби од стране домена %6$s

en: PCI device %1$s is in use
sr: ПЦИ уређај %1$s је у употреби

en: PCI device %1$s is in use by driver %2$s, domain %3$s
sr: ПЦИ уређај %1$s употребљава гонич %2$s, домен %3$s

en: PCI device %1$s is not assignable
sr: ПЦИ уређај %1$s се не може доделити

en: PCI device '%1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$x' can only be listed once in network %5$s
sr: ПЦИ уређај „%1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$x“ може бити наведен само једном у мрежи %5$s

en: PCI host devices must use 'pci' or 'unassigned' address type
sr: ПЦИ домаћи уређаји морају користити врсту адресе „pci“ или „unassigned“

en: PID file (unless overridden by -p):
sr: ПИД датотека (осим ако није потиснута са -p):

en: PID namespace support is required
sr: Потребна је подршка за ПИД именски простор

en: PIIX3 USB controller at index 0 must have PCI address 0:0:1.2
sr: PIIX3 УСБ контролер на индексу 0 мора имати ПЦИ адресу 0:0:1.2

en: PMSuspend type %1$d not supported by libxenlight driver
sr: PMSuspend врста %1$d није подржана од стране libxenlight гонича

en: PMU is always enabled for architecture '%1$s'
sr: PMU је увек омогућен за архитектуру „%1$s“

en: POST operation failed
sr: неуспела POST радња

en: POST operation failed: %1$s
sr: неуспела POST радња: %1$s

en: PTR domain for %1$s network with prefix %2$u cannot be automatically created
sr: PTR домен за мрежу %1$s са префиксом %2$u не може бити аутоматски направљен

en: PTY device is not yet assigned
sr: PTY уређај још увек није додељен

en: PVH guest os type not supported
sr: PVH врста оперативног система госта није подржана

en: Page size:
sr: Величина странице:

en: Panicked
sr: Паника

en: Parallel devices are not supported by libxl
sr: Паралелни уређаји нису подржани од стране libxl-а

en: Parallel port index %1$d out of [0..2] range
sr: Индекс паралелног прикључника %1$d је изван опсега [0..2]

en: Parallel save is only supported with the 'sparse' save image format
sr: Паралелно чување је подржано само са „sparse“ форматом одраза чувања

en: Parameter '%1$s' is not a string
sr: Параметар „%1$s“ није ниска

en: Parameter '%1$s' is not supported by this kernel
sr: Параметар „%1$s“ није подржан од стране овог језгра

en: Parameter 'min_guarantee' not supported by QEMU.
sr: Параметар „min_guarantee“ није подржан у Кему-у.

en: Parent
sr: Родитељ

en: Parent attribute '%1$s' does not match parent '%2$s' determined for the '%3$s' wwnn/wwpn lookup.
sr: Особина родитеља „%1$s“ се не поклапа са родитељем „%2$s“ одређеним за „%3$s“ wwnn/wwpn претрагу.

en: Parent device %1$s is not capable of vport operations
sr: Родитељски уређај %1$s не подржава vport операције

en: Parent device's JSON object data is not an array
sr: Подаци JSON објекта родитељског уређаја нису низ

en: Parent:
sr: Родитељ:

en: Parsed JSON reply '%1$s' isn't an object
sr: Обрађени JSON одговор „%1$s“ није објекат

en: Partition path '%1$s' must start with '/'
sr: Путања партиције „%1$s“ мора почети са „/“

en: Passing secret value as command-line argument is insecure!
sr: Прослеђивање тајне вредности као аргумента линије наредби је небезбедно!

en: Passphrase for key '%1$s'
sr: Лозинка за кључ „%1$s“

en: Password may not contain ',' character
sr: Лозинка не сме да садржи знак „,“

en: Password set successfully for %1$s in %2$s
sr: Лозинка је успешно постављена за %1$s у %2$s

en: Path
sr: Путања

en: Path %1$s too long for unix socket
sr: Путања %1$s је превише дуга за Уникс-утичницу

en: Path '%1$s' does not specify a compute resource
sr: Путања „%1$s“ не наводи ресурс за израчунавање

en: Path '%1$s' does not specify a datacenter
sr: Путања „%1$s“ не наводи центар података

en: Path '%1$s' does not specify a host system
sr: Путања „%1$s“ не наводи систем домаћина

en: Path '%1$s' ends with an excess item
sr: Путања „%1$s“ се завршава вишком ставки

en: Path '%1$s' is not accessible
sr: Путања „%1$s“ није приступна

en: Path '%1$s' must be a block device
sr: Путања „%1$s“ мора бити блок уређај

en: Path has to specify the datacenter and compute resource
sr: Путања мора да наведе центар података и ресурс за израчунавање

en: Paused
sr: Паузирано

en: Pending question blocks virtual machine execution, question is '%1$s', no possible answers
sr: Питање на чекању блокира извршавање виртуелне машине, питање је „%1$s“, нема могућих одговора

en: Pending question blocks virtual machine execution, question is '%1$s', possible answers are %2$s
sr: Питање на чекању блокира извршавање виртуелне машине, питање је „%1$s“, могући одговори су %2$s

en: Pending question blocks virtual machine execution, question is '%1$s', possible answers are %2$s, but no default answer is specified
sr: Питање на чекању блокира извршавање виртуелне машине, питање је „%1$s“, могући одговори су %2$s, али није наведен подразумевани одговор

en: Per-node binding is not compatible with automatic NUMA placement.
sr: Везивање по чвору није усаглашено са самосталним НУМА размештајем.

en: Perf not supported on this platform
sr: Перф није подржан на овој платформи

en: Persistent
sr: Трајно

en: Persistent domain state changes are not supported
sr: Измене стања трајног домена нису подржане

en: Persistent:
sr: Трајно:

en: Physical
sr: Физички

en: Physical:
sr: Физички:

en: Pin domain IOThreads to host physical CPUs.
sr: Закачи У/И нити домена за физичке процесоре домаћина.

en: Pin domain VCPUs to host physical CPUs.
sr: Закачи vCPU-ове домена за физичке процесоре домаћина.

en: Pin domain emulator threads to host physical CPUs.
sr: Закачи нити емулатора домена за физичке процесоре домаћина.

en: Plugin %1$s not accessible
sr: Прикључак %1$s није приступачан

en: Policy kit denied action %1$s from <anonymous>
sr: PolicyKit је одбио радњу %1$s од <anonymous>

en: Polkit auth attempted, even though polkit is not available
sr: Покушана је Полкит потврда идентитета, иако Полкит није доступан

en: Poll on sock %1$d failed
sr: Праћење прикључнице %1$d није успело

en: Poll on sock %1$d timed out
sr: Време за праћење на прикључници %1$d је истекло

en: Pool %1$s XML configuration edited.
sr: XML поставка базена %1$s је измењена.

en: Pool %1$s XML configuration not changed.
sr: XML поставка базена %1$s није промењена.

en: Pool %1$s built
sr: Базен %1$s је изграђен

en: Pool %1$s created
sr: Базен %1$s је направљен

en: Pool %1$s created from %2$s
sr: Базен %1$s је направљен из %2$s

en: Pool %1$s defined
sr: Базен %1$s је дефинисан

en: Pool %1$s defined from %2$s
sr: Базен %1$s је дефинисан из %2$s

en: Pool %1$s deleted
sr: Базен %1$s је обрисан

en: Pool %1$s destroyed
sr: Базен %1$s је уништен

en: Pool %1$s has been undefined
sr: Базену %1$s је укинута дефиниција

en: Pool %1$s marked as autostarted
sr: Базен %1$s је означен као самопокренут

en: Pool %1$s refreshed
sr: Базен %1$s је освежен

en: Pool %1$s started
sr: Базен %1$s је покренут

en: Pool %1$s unmarked as autostarted
sr: Базену %1$s је скинута ознака за самопокретање

en: Populate a disk from its backing image.
sr: Попуни диск из његове позадинске слике.

en: Port Dev
sr: Уређај порта

en: Port profile Associate failed for %1$s
sr: Придруживање профила порта није успело за %1$s

en: Port reclaim not requested but plug type is not none
sr: Ослобађање порта није затражено, али врста прикључка није „none“

en: Port reclaim requested but plug type is none
sr: Ослобађање порта је затражено, али је врста прикључка „none“

en: Post-copy
sr: Након-копирање

en: Post-copy Error
sr: Грешка након-копирања

en: Postcopy requests:
sr: Захтеви након-копирања:

en: PrepareTunnel called but no TUNNELLED flag set
sr: PrepareTunnel је позван, али није постављена заставица TUNNELLED

en: Primary IDE controller must have PCI address 0:0:1.1
sr: Примарни IDE контролер мора имати PCI адресу 0:0:1.1

en: Primary SATA controller must have PCI address 0:0:1f.2
sr: Примарни SATA контролер мора имати PCI адресу 0:0:1f.2

en: Print lease info for a given network
sr: Испиши податке о закупу за дату мрежу

en: Print the current directory.
sr: Испиши текући директоријум.

en: Prints cpu stats of the node.
sr: Исписује статистику процесора чвора.

en: Prints global help, command specific help, or help for a
        group of related commands
sr: Исписује општу помоћ, помоћ за одређену наредбу или помоћ за
        групу повезаних наредби

en: Prints global help, command specific help, or help for a group of related commands
sr: Исписује општу помоћ, помоћ за одређену наредбу или помоћ за групу повезаних наредби

en: Prints memory stats of the node.
sr: Исписује статистику меморије чвора.

en: Priority '%1$d' is outside valid range of [%2$d,%3$d]
sr: Приоритет „%1$d“ је изван важећег опсега [%2$d,%3$d]

en: Probing TSC is not supported on this platform
sr: Пропитивање TSC-а није подржано на овој платформи

en: Process CPU affinity is not supported on this platform
sr: Афинитет процеса према процесору није подржан на овој платформи

en: Process CPU scheduling is not supported on this platform
sr: Заказивање процеса на процесору није подржано на овој платформи

en: Process exited prior to exec
sr: Процес је изашао пре извршавања (exec)

en: Process spawning is not supported on this platform
sr: Креирање процеса није подржано на овој платформи

en: Processes %1$d refused to die
sr: Процеси %1$d су одбили да се окончају

en: Processor mask of target NUMA node %1$zu doesn't match source
sr: Маска процесора циљног NUMA чвора %1$zu се не поклапа са извором

en: Profile of 0 size detected, will attempt to remove it
sr: Детектован је профил величине 0, покушаћу да га уклоним

en: Property 'guest-stats-polling-interval' not found on memory balloon driver.
sr: Својство „guest-stats-polling-interval“ није пронађено на гоничу балона меморије.

en: Protocol
sr: Протокол

en: Protocol '%1$s' is not supported for tcp character device.
sr: Протокол „%1$s“ није подржан за tcp знаковни уређај.

en: Pull aborted
sr: Повлачење је прекинуто

en: Pull complete
sr: Повлачење је завршено

en: Pull failed
sr: Повлачење није успело

en: QEMU '%1$s' does not support any CPU models for virttype '%2$s'
sr: Кему „%1$s“ не подржава ниједан модел процесора за врсту виртуелизације „%2$s“

en: QEMU '%1$s' does not support reporting CPU model for virttype '%2$s'
sr: Кему „%1$s“ не подржава пријављивање модела процесора за врсту виртуелизације „%2$s“

en: QEMU Attach
sr: Кему - Закачи

en: QEMU Guest Agent Command
sr: Наредба Кему гостујућег заступника

en: QEMU Monitor Command
sr: Наредба Кемувог монитора

en: QEMU Monitor Events
sr: Догађаји Кемувог монитора

en: QEMU NBD server does not support TLS transport
sr: Кемуов NBD сервер не подржава TLS пренос

en: QEMU agent command '%1$s' returned neither error nor success
sr: Наредба Кемувог заступника „%1$s“ није вратила ни грешку ни успех

en: QEMU binary %1$s is not executable
sr: Кемуова бинарна датотека %1$s није извршна

en: QEMU does not support SEV guest
sr: Кему не подржава SEV госта

en: QEMU does not support calculating dirty page rate
sr: Кему не подржава израчунавање стопе измењених страница

en: QEMU does not support device assignment mode '%1$s'
sr: Кему не подржава режим доделе уређаја „%1$s“

en: QEMU does not support dirty page rate calculation mode.
sr: Кему не подржава режим израчунавања стопе измењених страница.

en: QEMU does not support multiple listens for one graphics device.
sr: Кему не подржава вишеструко ослушкивање за један графички уређај.

en: QEMU does not support setting a launch secret
sr: Кему не подржава подешавање тајне покретања

en: QEMU guest agent is not available due to an error
sr: Кемуов заступник госта није доступан због грешке

en: QEMU guest agent is not configured
sr: Кемуов заступник госта није подешен

en: QEMU guest agent is not connected
sr: Кемуов заступник госта није повезан

en: QEMU monitor reply exceeds buffer size (%1$d bytes)
sr: Одговор Кемуовог управљаоца премашује величину спремишта (%1$d бајта)

en: QEMU monitor was closed
sr: Кемуов управљаоц је затворен

en: QEMU reports invalid default CPU model "host" for non-kvm domain virt type
sr: Кему извештава о неисправном подразумеваном моделу процесора „host“ за врсту виртуелизације домена који није квм

en: QEMU reports migration is still running
sr: Кему извештава да је миграција још увек у току

en: QEMU unexpectedly closed the monitor (vm='%1$s')
sr: Кему је неочекивано затворио управљаоца (вм=„%1$s“)

en: QEMU version >= %1$d.%2$d.%3$d is required, but %4$d.%5$d.%6$d found
sr: Потребно је Кему издање >= %1$d.%2$d.%3$d, али је пронађено %4$d.%5$d.%6$d

en: QEMU/KVM virtual machines are running
sr: Кему/КВМ виртуелне машине су покренуте

en: QOM Object '%1$s' has no property 'ram_size'
sr: КОМ објекат „%1$s“ нема својство „ram_size“

en: QOM Object '%1$s' has no property 'vgamem_mb'
sr: КОМ објекат „%1$s“ нема својство „vgamem_mb“

en: QOM Object '%1$s' has no property 'vram64_size_mb'
sr: КОМ објекат „%1$s“ нема својство „vram64_size_mb“

en: QOM Object '%1$s' has no property 'vram_size'
sr: КОМ објекат „%1$s“ нема својство „vram_size“

en: Query parameter 'auto_answer' has unexpected value '%1$s' (should be 0 or 1)
sr: Параметар упита „auto_answer“ има неочекивану вредност „%1$s“ (треба да буде 0 или 1)

en: Query parameter 'no_verify' has unexpected value '%1$s' (should be 0 or 1)
sr: Параметар упита „no_verify“ има неочекивану вредност „%1$s“ (треба да буде 0 или 1)

en: Query parameter 'proxy' contains unexpected type '%1$s' (should be (http|socks(|4|4a|5))
sr: Параметар упита „proxy“ садржи неочекивану врсту „%1$s“ (треба да буде (http|socks(|4|4a|5))

en: Query parameter 'proxy' doesn't contain a hostname
sr: Параметар упита „proxy“ не садржи назив домаћина

en: Query parameter 'proxy' has unexpected port value '%1$s' (should be [1..65535])
sr: Параметар упита „proxy“ има неочекивану вредност прикључника „%1$s“ (треба да буде [1..65535])

en: Query parameter 'transport' has unexpected value '%1$s' (should be http|https)
sr: Параметар упита „transport“ има неочекивану вредност „%1$s“ (треба да буде http|https)

en: Query, adjust speed, or cancel active block operations.
sr: Упитајте, подесите брзину или откажите активне операције над блоковима.

en: QueryPerf returned object with unexpected type '%1$s'
sr: „QueryPerf“ је вратио објекат са неочекиваном врстом „%1$s“

en: QueryVirtualDiskUuid not available, cannot lookup storage volume by UUID
sr: „QueryVirtualDiskUuid“ није доступан, не могу да потражим складишни том према УУИД-у

en: Querying migration downtime is not supported by QEMU binary
sr: Бинарна датотека Кему не подржава упит о времену застоја миграције

en: RBD image %1$s is old format. Does not support extended features and striping
sr: RBD одраз %1$s је у старом формату. Не подржава проширене могућности и тракасто записивање

en: RDP doesn't support 'multiUser'
sr: RDP не подржава „multiUser“

en: RDP doesn't support 'replaceUser'
sr: RDP не подржава „replaceUser“

en: RDP password expiration isn't supported
sr: Истек лозинке за RDP није подржан

en: RDT Memory Bandwidth allocation unsupported
sr: Додела пропусног опсега RDT меморије није подржана

en: RNG backend is not supported
sr: ГНБ (RNG) позадинац није подржан

en: RNG device is missing alias
sr: ГНБ (RNG) уређају недостаје надимак

en: ROM loader type cannot be used as read/write
sr: Врста ROM учитавача се не може користити за читање/писање

en: ROM tuning is not supported when ROM is disabled
sr: Подешавање ROM-а није подржано када је ROM онемогућен

en: ROM tuning is only supported for PCI devices
sr: Подешавање ROM-а је подржано само за ПЦИ уређаје

en: RPC error
sr: RPC грешка

en: Range exceeds available cells
sr: Опсег превазилази доступне ћелије

en: Rate string '%1$s' has too many fields
sr: Ниска за брзину „%1$s“ има превише поља

en: Raw I/O is not supported on this platform
sr: Сирови У/И није подржан на овој платформи

en: Read domain
sr: Читање домена

en: Read domain block
sr: Читање блока домена

en: Read domain memory
sr: Читање меморије домена

en: Read host
sr: Читање домаћина

en: Read interface
sr: Читање спреге

en: Read network
sr: Читање мреже

en: Read network filter
sr: Читање филтера мреже

en: Read network filter binding
sr: Читање увезивања филтера мреже

en: Read network port
sr: Читање мрежног порта

en: Read node device
sr: Читање чворног уређаја

en: Read secret
sr: Читање тајне

en: Read secure domain
sr: Читање безбедног домена

en: Read secure secret
sr: Читање безбедне тајне

en: Read storage pool
sr: Читање складишног базена

en: Read storage volume
sr: Читање складишног тома

en: Read storage volume data
sr: Читање података складишног тома

en: Read/write, exclusive access, disks were present, but no leases specified
sr: Читање/писање, искључиви приступ, дискови су били присутни, али закуп није наведен

en: Reading CPUID is not supported on this platform
sr: Читање CPUID-а није подржано на овој платформи

en: Reading MSRs is not supported on this platform
sr: Читање MSR-ова није подржано на овој платформи

en: Reading domain block devices requires authorization
sr: Читање блок уређаја домена захтева овлашћење

en: Reading domain configuration requires authorization
sr: Читање поставке домена захтева овлашћење

en: Reading domain memory requires authorization
sr: Читање меморије домена захтева овлашћење

en: Reading interface configuration requires authorization
sr: Читање поставке спреге захтева овлашћење

en: Reading network configuration requires authorization
sr: Читање поставки мреже захтева овлашћење

en: Reading network filter configuration requires authorization
sr: Читање поставки мрежног филтера захтева овлашћење

en: Reading network port configuration requires authorization
sr: Читање поставки мрежног порта захтева овлашћење

en: Reading node device configuration requires authorization
sr: Читање поставки чворног уређаја захтева овлашћење

en: Reading secret configuration requires authorization
sr: Читање поставки тајне захтева овлашћење

en: Reading secure domain configuration requires authorization
sr: Читање поставки безбедног домена захтева овлашћење

en: Reading secure secret configuration requires authorization
sr: Читање поставки безбедне тајне захтева овлашћење

en: Reading storage pool configuration requires authorization
sr: Читање поставки складишног базена захтева овлашћење

en: Reading storage volume configuration requires authorization
sr: Читање поставки складишног тома захтева овлашћење

en: Reading storage volume data requires authorization
sr: Читање података складишног тома захтева овлашћење

en: Reading the host configuration requires authorization
sr: Читање поставки домаћина захтева овлашћење

en: Reattach node device to its device driver once released by the domain.
sr: Поново закачите чворни уређај за његов гонич након што га домен ослободи.

en: Received too many FDs %1$d, expected %2$d maximum
sr: Примљено је превише ФД-ова %1$d, очекивано је највише %2$d

en: Receiving file descriptors is not supported on this socket
sr: Примање описа датотека није подржано на овој утичници

en: Reconnected to the admin server
sr: Поново повезан на административни сервер

en: Reconnected to the hypervisor
sr: Поново повезан на хипервизор

en: Recreated
sr: Поново направљено

en: Redirection bus %1$s is not supported by QEMU
sr: Сабирница за преусмеравање %1$s није подржана од стране Кему-а

en: Refresh a given pool.
sr: Освежи задати базен.

en: Refresh storage pool
sr: Освежи складишни базен

en: Refreshing storage pool volumes requires authorization
sr: Освежавање томова складишног базена захтева овлашћење

en: Refusing to undefine while %1$d snapshots exist
sr: Одбијање поништавања дефиниције док постоји %1$d снимака стања

en: Refusing to undefine while domain managed save image exists
sr: Одбијање поништавања дефиниције док постоји управљана слика чувања домена

en: Refusing to undefine while snapshots exist
sr: Одбија се поништавање дефиниције док постоје снимци стања

en: Regular expression '%1$s' must have exactly 1 match group, not %2$d
sr: Регуларни израз „%1$s“ мора имати тачно 1 групу поклапања, а не %2$d

en: Relative backing during copy not supported yet
sr: Релативни ослоначни сто током копирања још увек није подржан

en: Reload domain's graphics display certificates
sr: Поново учитај сертификате графичког приказа домена

en: Remote command terminated with non-zero code: %1$d
sr: Удаљена наредба је окончана са кодом који није нула: %1$d

en: Remote program terminated with non-zero code: %1$d
sr: Удаљени програм је окончан са кодом који није нула: %1$d

en: Removable media not supported for %1$s device
sr: Уклоњиви медијум није подржан за %1$s уређај

en: Remove an existing managed save state file from a domain
sr: Уклоните постојећу датотеку стања управљаног чувања са домена

en: Remove managed save of a domain
sr: Уклони управљано чување домена

en: Removed
sr: Уклоњено

en: Removed managedsave image for domain '%1$s'
sr: Уклоњена је слика управљаног чувања за домен „%1$s“

en: Renamed
sr: Преименована

en: Renaming domains on migration not supported
sr: Преименовање домена при миграцији није подржано

en: Replace the domain XML associated with a managed save state file
sr: Замените XML домена придружен датотеци стања управљаног чувања

en: Replace the domain XML associated with a saved state file
sr: Замените XML домена придружен датотеци сачуваног стања

en: Requested TSC frequency %1$llu Hz is outside tolerance range ([%2$llu, %3$llu] Hz) around host frequency %4$llu Hz and TSC scaling is not supported by the host CPU
sr: Затражена TSC учестаност %1$llu Hz је изван опсега толеранције ([%2$llu, %3$llu] Hz) око учестаности домаћина %4$llu Hz и TSC промена размере није подржана од стране процесора домаћина

en: Requested data len %1$llu is larger than maximum %2$d
sr: Затражена дужина података %1$llu је већа од максималне %2$d

en: Requested device '%1$s' is locked by lock file '%2$s' held by process %3$lld
sr: Затражени уређај „%1$s“ је закључан датотеком закључавања „%2$s“ коју држи процес %3$lld

en: Requested metadata element is not present
sr: Затражени елемент метаподатака није присутан

en: Requested number of virtual CPUs is greater than max allowable number of virtual CPUs for the domain: %1$d > %2$d
sr: Затражени број виртуелних процесора је већи од највећег дозвољеног броја виртуелних процесора за домен: %1$d > %2$d

en: Requested number of virtual CPUs must at least be 1
sr: Затражени број виртуелних процесора мора бити барем 1

en: Requested operation is not valid
sr: Затражена радња није исправна

en: Requested operation is not valid: %1$s
sr: Затражена радња није исправна: %1$s

en: Requested resize to '%1$llu' but device size is '%2$llu'
sr: Затражена промена величине на „%1$llu“, али је величина уређаја „%2$llu“

en: Requested volume '%1$s' is not in pool '%2$s'
sr: Затражени том „%1$s“ није у базену „%2$s“

en: Required option '%1$s' is not set for PCI controller with index '%2$d', model '%3$s' and modelName '%4$s'
sr: Потребна могућност „%1$s“ није постављена за ПЦИ управљач са индексом „%2$d“, моделом „%3$s“ и називом модела „%4$s“

en: Resctrl ID must be set before determining resctrl parentpath='%1$s' prefix='%2$s'
sr: Resctrl ИД мора бити постављен пре одређивања resctrl parentpath='%1$s' prefix='%2$s'

en: Resctrl allocation path is already set to '%1$s'
sr: Resctrl путања доделе је већ постављена на „%1$s“

en: Resctrl monitor path is already set to '%1$s'
sr: Resctrl путања надзора је већ постављена на „%1$s“

en: Reset domain
sr: Врати домен

en: Reset node device before or after assigning to a domain.
sr: Вратите уређај чвора пре или након додељивања домену.

en: Reset the target domain as if by power button
sr: Вратите циљни домен као дугметом за напајање

en: Resetting the domain requires authorization
sr: Поновно покретање домена захтева овлашћење

en: Resize block device of domain.
sr: Промените величину блок уређаја домена.

en: Resize storage volume
sr: Промени величину складишног тома

en: Resizes a storage volume. This is safe only for storage volumes not in use by an active guest.
    See blockresize for live resizing.
sr: Мења величину складишног тома. Ово је безбедно само за складишне томове које не користи активни гост.
    Погледај „blockresize“ за промену величине уживо.

en: Resizing storage volume requires authorization
sr: Промена величине складишног тома захтева овлашћење

en: Resolved device mapper name too long
sr: Разрешено име мапера уређаја је предугачко

en: Resource control is not supported on this host
sr: Управљање ресурсима није подржано на овом домаћину

en: Resource lockspace '%1$s' exceeds %2$d characters
sr: Простор закључавања ресурса „%1$s“ премашује %2$d знакова

en: Resource name '%1$s' exceeds %2$d characters
sr: Име ресурса „%1$s“ премашује %2$d знакова

en: Resource partition '%1$s' must start with '/'
sr: Партиција ресурса „%1$s“ мора почети са „/“

en: Restore
sr: Поврати

en: Restore a domain.
sr: Поврати домен.

en: Restored
sr: Повраћено

en: Restoring of leases failed on interface '%1$s'
sr: Враћање закупа није успело на спрези „%1$s“

en: Resume a previously suspended domain.
sr: Настави претходно обустављени домен.

en: Resume operation failed
sr: Радња настављања није успела

en: Resumed
sr: Настављено

en: Resuming after dump failed
sr: Настављање након избацаја није успело

en: Resuming guest $name:
sr: Настављање госта $name:

en: Resuming guests on $uri URI...
sr: Настављање гостију на $uri адреси...

en: Retrieve identity details about <client> from <server>
sr: Дохвати детаље идентитета о <client> са <server>

en: Retrieve server's client-related configuration limits
sr: Дохвати ограничења поставки сервера која се односе на клијента

en: Retrieve threadpool attributes from a server.
sr: Дохвати особине скупа нити са сервера.

en: Return pool info in bytes
sr: Врати податке о базену у бајтовима

en: Returns XML <sources> document.
sr: Враћа XML <sources> документ.

en: Returns a list of secrets
sr: Враћа списак тајни

en: Returns basic SEV information about the node.
sr: Враћа основне SEV податке о чвору.

en: Returns basic information about a checkpoint.
sr: Враћа основне податке о тачки провере.

en: Returns basic information about a snapshot.
sr: Враћа основне податке о снимку стања.

en: Returns basic information about the domain IOThreads.
sr: Враћа основне податке о IOThreads домена.

en: Returns basic information about the domain virtual CPUs.
sr: Враћа основне податке о виртуелним процесорима домена.

en: Returns basic information about the domain.
sr: Враћа основне податке о домену.

en: Returns basic information about the network
sr: Враћа основне податке о мрежи

en: Returns basic information about the node device
sr: Враћа основне податке о уређају чвора

en: Returns basic information about the node.
sr: Враћа основне податке о чвору.

en: Returns basic information about the storage pool.
sr: Враћа основне податке о базену складишта.

en: Returns basic information about the storage vol.
sr: Враћа основне податке о складишном томеу.

en: Returns capabilities of emulator with respect to host and libvirt.
sr: Враћа могућности емулатора у односу на домаћина и либвирт.

en: Returns capabilities of hypervisor/driver.
sr: Враћа могућности хипервизора/гонича.

en: Returns capabilities of storage pool support.
sr: Враћа могућности подршке базена складишта.

en: Returns cpu stats of the node, in nanoseconds.
sr: Враћа статистику процесора чвора, у наносекундама.

en: Returns information about jobs running on a domain.
sr: Враћа податке о пословима који се извршавају на домену.

en: Returns list of domains.
sr: Враћа списак домена.

en: Returns list of network filter bindings.
sr: Враћа списак везивања мрежних филтера.

en: Returns list of network filters.
sr: Враћа списак мрежних филтера.

en: Returns list of network ports.
sr: Враћа списак мрежних прикључака.

en: Returns list of networks.
sr: Враћа списак мрежа.

en: Returns list of physical host interfaces.
sr: Враћа списак физичких домаћих спрега.

en: Returns list of pools.
sr: Враћа списак складишта.

en: Returns list of vols by pool.
sr: Враћа списак томова по базену.

en: Returns memory stats of the node, in kilobytes.
sr: Враћа статистику меморије чвора, у килобајтима.

en: Returns state about a domain.
sr: Враћа стање о домену.

en: Returns state of a control interface to the domain.
sr: Враћа стање управљачке спреге домена.

en: Returns the number of virtual CPUs used by the domain.
sr: Враћа број виртуелних процесора које користи домен.

en: Revert a domain to a snapshot
sr: Врати домен на снимак стања

en: Revert domain to snapshot
sr: Врати домен на снимак стања

en: Route address '%1$s' conflicts with IP address for '%2$s'
sr: Адреса руте „%1$s“ је у сукобу са ИП адресом за „%2$s“

en: Run a reboot command in the target domain.
sr: Покреће наредбу поновног покретања у циљном домену.

en: Run an arbitrary command in a lxc guest namespace; use at your own risk
sr: Покрените произвољну наредбу у именском простору LXC госта; користите на сопствени ризик

en: Run an arbitrary qemu guest agent command; use at your own risk
sr: Покрените произвољну наредбу гостујућег заступника Кему; користите на сопствени ризик

en: Run as a daemon & write PID file
sr: Покрени као позадинац и упиши ПИД датотеку

en: Run shutdown in the target domain.
sr: Покреће гашење у циљном домену.

en: Running against daemon: %1$d.%2$d.%3$d
sr: Покренуто наспрам позадинца: %1$d.%2$d.%3$d

en: Running guests on $uri URI:
sr: Покренути гости на $uri адреси:

en: Running hypervisor: %1$s %2$d.%3$d.%4$d
sr: Текући хипервизор: %1$s %2$d.%3$d.%4$d

en: S3 state is disabled for this domain
sr: S3 стање је онемогућено за овај домен

en: S390 PV launch security is not supported by this host or kernel
sr: S390 PV безбедност покретања није подржана од стране овог домаћина или језгра

en: S4 state is disabled for this domain
sr: S4 стање је онемогућено за овај домен

en: SASL client identity '%1$s' not allowed by ACL
sr: Идентитет SASL клијента „%1$s“ није дозвољен од стране ACL-а

en: SASL data length %1$zu too long, max %2$zu
sr: Дужина SASL података %1$zu је превелика, највише %2$zu

en: SASL mechanism %1$s not supported by server
sr: SASL механизам %1$s није подржан од стране сервера

en: SASL negotiation data too long: %1$zu bytes
sr: Подаци SASL преговарања су превелики: %1$zu бајтова

en: SATA controller index %1$d out of [0..3] range
sr: Индекс SATA контролера %1$d је изван опсега [0..3]

en: SATA is not supported with this QEMU binary
sr: САТА није подржан овим КЕМУ извршним програмом

en: SATA unit index %1$d out of [0..29] range
sr: Индекс САТА јединице %1$d је ван опсега [0..29]

en: SCHED_CORE not supported by kernel
sr: Језгро не подржава „SCHED_CORE“

en: SCSI bus index %1$d out of [0] range
sr: Индекс СЦСИ сабирнице %1$d је ван опсега [0]

en: SCSI controller index %1$d out of [0..3] range
sr: Индекс СЦСИ управљача %1$d је ван опсега [0..3]

en: SCSI controller only supports 1 bus
sr: СЦСИ управљач подржава само 1 сабирницу

en: SCSI device %1$s is already in use by other domain(s) as '%2$s'
sr: СЦСИ уређај %1$s већ користе други домени као „%2$s“

en: SCSI device '%1$s': could not access %2$s
sr: СЦСИ уређај „%1$s“: није могуће приступити „%2$s“

en: SCSI disk index (parsed from '%1$s') is too large
sr: Индекс СЦСИ диска (рашчлањен из „%1$s“) је превелик

en: SCSI host address controller='%1$u' bus='%2$u' target='%3$u' unit='%4$u' in use by a SCSI disk
sr: Адреса СЦСИ домаћина управљач=„%1$u“ сабирница=„%2$u“ мета=„%3$u“ јединица=„%4$u“ је у употреби од стране СЦСИ диска

en: SCSI host address controller='%1$u' bus='%2$u' target='%3$u' unit='%4$u' in use by another SCSI disk
sr: Адреса СЦСИ домаћина управљач='%1$u' сабирница='%2$u' мета='%3$u' јединица='%4$u' је у употреби од стране другог СЦСИ диска

en: SCSI host address controller='%1$u' bus='%2$u' target='%3$u' unit='%4$u' in use by another SCSI host device
sr: Адреса СЦСИ домаћина управљач='%1$u' сабирница='%2$u' мета='%3$u' јединица='%4$u' је у употреби од стране другог уређаја СЦСИ домаћина

en: SCSI host device doesn't support managed mode
sr: Уређај СЦСИ домаћина не подржава управљани режим

en: SCSI host device must use 'drive' address type
sr: Уређај СЦСИ домаћина мора користити врсту адресе 'drive'

en: SCSI unit index %1$d out of [0..6,8..%2$u] range
sr: Индекс СЦСИ јединице %1$d је ван опсега [0..6,8..%2$u]

en: SCSI unit index %1$d out of [0..6,8..15] range
sr: Индекс СЦСИ јединице %1$d је ван опсега [0..6,8..15]

en: SCSI_host host device must use 'pci' or 'ccw' address type
sr: Уређај домаћина 'SCSI_host' мора користити 'pci' или 'ccw' врсту адресе

en: SEV measured direct kernel boot is not supported with this QEMU binary
sr: СЕВ измерено директно покретање језгра није подржано овим КЕМУ извршним програмом

en: SHUTDOWN_TIMEOUT must be equal or greater than 0
sr: SHUTDOWN_TIMEOUT мора бити једнако или веће од 0

en: SMM TSEG differs: source: %1$s, destination: '%2$s'
sr: SMM TSEG се разликује: извор: %1$s, одредиште: '%2$s'

en: SMM TSEG is only supported with q35 machine type
sr: SMM TSEG је подржан само уз тип машине q35

en: SMM TSEG size must be divisible by 1 MiB
sr: Величина SMM TSEG мора бити дељива са 1 MiB

en: SOAP fault during %1$s: code '%2$s', subcode '%3$s', reason '%4$s', detail '%5$s'
sr: SOAP грешка током %1$s: код „%2$s“, подкод „%3$s“, разлог „%4$s“, детаљи „%5$s“

en: SSH Agent did not provide any authentication identity
sr: SSH агент није доставио ниједан идентитет за потврду идентитета

en: SSH host key for '%1$s' (%2$s) was not accepted
sr: SSH кључ домаћина за „%1$s“ (%2$s) није прихваћен

en: SSH session handshake failed: %1$s
sr: Руковање SSH сесијом није успело: %1$s

en: SSH transport error
sr: Грешка SSH преноса

en: SSH transport error: %1$s
sr: Грешка SSH преноса: %1$s

en: STP filtering in %1$s direction with source MAC address set is not supported
sr: STP филтрирање у смеру %1$s са постављеном изворном MAC адресом није подржано

en: SVE disabled, but SVE vector lengths provided
sr: SVE је онемогућен, али су достављене дужине SVE вектора

en: Sanlock helper arguments are longer than %1$d: '%2$s'
sr: Аргументи помоћника Санлока су дужи од %1$d: „%2$s“

en: Sanlock helper path is longer than %1$d: '%2$s'
sr: Путања помоћника Санлока је дужа од %1$d: „%2$s“

en: Sanlock plugin is not initialized
sr: Прикључак Санлока није успостављен

en: Save
sr: Сачувај

en: Save and destroy a running domain, so it can be restarted from
        the same state at a later time.  When the virsh 'start'
        command is next run for the domain, it will automatically
        be started from this saved state.
sr: Сачува и уништи покренути домен, тако да се може поново покренути из
        истог стања касније. Када се наредба „start“ програма virsh
        следећи пут покрене за домен, он ће самостално
        бити покренут из овог сачуваног стања.

en: Save domain
sr: Сачувај домен

en: Save interface
sr: Сачувај интерфејс

en: Save network
sr: Сачувај мрежу

en: Save network filter
sr: Сачувај филтер мреже

en: Save node device
sr: Сачувај уређај чвора

en: Save secret
sr: Сачувај тајну

en: Save storage pool
sr: Сачувај базен складишта

en: Save the RAM state of a running domain.
sr: Сачувај РАМ стање покренутог домена.

en: Saved
sr: Сачувано

en: Saved image %1$s XML configuration not changed.
sr: XML подешавање сачуване слике %1$s није измењено.

en: Saving domain configuration requires authorization
sr: Чување подешавања домена захтева овлашћење

en: Saving domain state requires authorization
sr: Чување стања домена захтева овлашћење

en: Saving interface configuration requires authorization
sr: Чување подешавања интерфејса захтева овлашћење

en: Saving network configuration requires authorization
sr: Чување подешавања мреже захтева овлашћење

en: Saving network filter configuration requires authorization
sr: Чување подешавања мрежног филтера захтева овлашћење

en: Saving node device driver requires authorization
sr: Чување гонича уређаја чвора захтева овлашћење

en: Saving secret configuration requires authorization
sr: Чување подешавања тајне захтева овлашћење

en: Saving storage pool configuration requires authorization
sr: Чување подешавања базена складишта захтева овлашћење

en: Scaled numeric value '%1$s' for <%2$s> option is malformed or out of range
sr: Сразмерна бројевна вредност „%1$s“ за могућност <%2$s> је лоше обликована или је изван опсега

en: Scaled numeric value '%1$s' for <--bandwidth> option is malformed or out of range
sr: Сразмерна бројевна вредност „%1$s“ за могућност <--bandwidth> је лоше обликована или је изван опсега

en: Scheduler
sr: Планер

en: Scheduler '%1$s' is not supported on this platform
sr: Планер „%1$s“ није подржан на овој платформи

en: Scheduler priority %1$d out of range [%2$d, %3$d]
sr: Првенство планера %1$d је изван опсега [%2$d, %3$d]

en: Screen cannot be selected
sr: Екран се не може изабрати

en: Screenshot feature is unsupported
sr: Функција снимка екрана није подржана

en: Screenshot saved to %1$s, with type of %2$s
sr: Снимак екрана је сачуван у %1$s, са врстом %2$s

en: Secret %1$s created
sr: Тајна %1$s је направљена

en: Secret %1$s deleted
sr: Тајна %1$s је обрисана

en: Secret Events
sr: Тајни догађаји

en: Secret not found
sr: Тајна није пронађена

en: Secret not found: %1$s
sr: Тајна није пронађена: %1$s

en: Secret value is not valid base64
sr: Вредност тајне није исправан base64

en: Secret value set
sr: Вредност тајне је постављена

en: Secure boot is not supported on Xen
sr: Безбедно подизање система није подржано на Ксену

en: Secure boot is supported for x86_64 architecture only
sr: Безбедно подизање система је подржано само за x86_64 архитектуру

en: Secure boot is supported with q35 machine types only
sr: Безбедно подизање система је подржано само са q35 врстама машина

en: Secure boot requires SMM feature enabled
sr: Безбедно подизање система захтева омогућену SMM функцију

en: Security DOI:
sr: DOI безбедности:

en: Security driver "none" cannot create confined guests
sr: Безбедносни гонич „none“ не може да направи ограничене госте

en: Security driver %1$s not enabled
sr: Безбедносни гонич %1$s није омогућен

en: Security driver %1$s not found
sr: Безбедносни гонич %1$s није пронађен

en: Security driver model '%1$s' is not available
sr: Модел безбедносног гонича „%1$s“ није доступан

en: Security label:
sr: Безбедносна ознака:

en: Security model %1$s cannot be entered
sr: Модел безбедности %1$s не се може унети

en: Security model not found
sr: Модел безбедности није пронађен

en: Security model not found: %1$s
sr: Модел безбедности није пронађен: %1$s

en: Security model:
sr: Модел безбедности:

en: Security warning: VNC auth is not supported.
sr: Сигурносно упозорење: VNC потврда идентитета није подржана.

en: Security warning: VNC is used without authentication.
sr: Сигурносно упозорење: VNC се користи без потврђивања идентитета.

en: See web site at %1$s
sr: Погледајте веб страницу на %1$s

en: Send domain input
sr: Пошаљи унос домену

en: Send domain signal
sr: Пошаљи сигнал домену

en: Send keycodes (integers or symbolic names) to the guest
sr: Пошаљи кодове тастера (цели бројеви или симболичка имена) госту

en: Send keycodes to the guest
sr: Пошаљи кодове тастера госту

en: Send signals to processes
sr: Пошаљи сигнале процесима

en: Send signals to processes in the guest
sr: Слање сигнала процесима у госту

en: Sending file descriptors is not supported on this socket
sr: Слање описника датотека није подржано на овој утичници

en: Sending input events to domain requires authorization
sr: Слање догађаја уноса домену захтева овлашћење

en: Sending signals to processes in domain requires authorization
sr: Слање сигнала процесима у домену захтева овлашћење

en: Serial device with target type '%1$s' and target model '%2$s' not compatible with guest architecture or machine type
sr: Серијски уређај са циљном врстом „%1$s“ и циљним моделом „%2$s“ није сагласан са архитектуром госта или врстом машине

en: Serial only works in UNIX/PTY modes
sr: Серијски прикључак ради само у UNIX/PTY режимима

en: Serial port index %1$d out of [0..3] range
sr: Индекс серијског прикључка %1$d је изван опсега [0..3]

en: Serial property not supported for drive bus '%1$s'
sr: Серијско својство није подржано за сабирницу уређаја „%1$s“

en: Server certificate:
sr: Уверење сервера:

en: Server count %1$zd greater than default name count %2$zu
sr: Број сервера %1$zd је већи од подразумеваног броја назива %2$zu

en: Server not found
sr: Сервер није пронађен

en: Server not found: %1$s
sr: Сервер није пронађен: %1$s

en: Server private key:
sr: Приватни кључ сервера:

en: Server to alter the client-related configuration limits on.
sr: Сервер на коме се мењају ограничења поставки везаних за клијента.

en: Server to alter threadpool attributes on.
sr: Сервер на коме се мењају особине скупа нити.

en: Server to retrieve the client limits from.
sr: Сервер са кога се преузимају ограничења клијента.

en: Server to retrieve threadpool attributes from.
sr: Сервер са кога се преузимају особине скупа нити.

en: Set a secret in the guest domain's memory
sr: Постави тајну у меморију домена госта

en: Set a secret value.
sr: Постави вредност тајне.

en: Set domain launch security state
sr: Постави стање безбедности покретања домена

en: Set link state of a domain's virtual interface. This command wraps usage of update-device command.
sr: Постави стање везе виртуелне спреге домена. Ова наредба обухвата коришћење наредбе update-device.

en: Set maximum tolerable downtime of a domain which is being live-migrated to another host.
sr: Постави највеће подношљиво време застоја домена који се премешта уживо на други домаћин.

en: Set or query a block device I/O tuning parameters.
sr: Постави или испитај параметре подешавања У/И блок уређаја.

en: Set or query disk I/O parameters such as block throttling.
sr: Постави или испитај У/И параметре диска као што је успоравање блокова.

en: Set password of the domain's account
sr: Постави лозинку налога домена

en: Set the guest agent timeout
sr: Постави време истека за агента госта

en: Set the maximum migration bandwidth
sr: Постави највећи пропусни опсег миграције

en: Set the maximum migration bandwidth (in MiB/s) for a domain which is being migrated to another host.
sr: Постави највећи пропусни опсег миграције (у MiB/s) за домен који се мигрира на други домаћин.

en: Set the number of seconds to wait for a response from the guest agent.
sr: Постави број секунди за чекање на одговор од агента госта.

en: Setting TSEG size is not supported with this QEMU binary
sr: Подешавање величине TSEG није подржано са овом бинарном датотеком Кему-а

en: Setting device info for character devices is not supported by vz driver.
sr: Подешавање података о уређају за знаковне уређаје није подржано од стране vz гонича.

en: Setting device info for network devices is not supported by vz driver.
sr: Подешавање података о уређају за мрежне уређаје није подржано од стране vz гонича.

en: Setting different DAC user or group on %1$s which is already in use
sr: Подешавање различитог DAC корисника или групе на %1$s који је већ у употреби

en: Setting different SELinux label on %1$s which is already in use
sr: Подешавање различитог SELinux натписа на %1$s који је већ у употреби

en: Setting disk block sizes is not supported by vz driver.
sr: Подешавање величина блокова диска није подржано у vz гоничу.

en: Setting disk error policy is not supported by vz driver.
sr: Подешавање политике грешака диска није подржано у vz гоничу.

en: Setting disk io limits is not supported by vz driver yet.
sr: Подешавање io ограничења диска још увек није подржано у vz гоничу.

en: Setting disk product id is not supported by vz driver.
sr: Подешавање ИД-а производа диска није подржано у vz гоничу.

en: Setting disk serial number is supported only for disk devices.
sr: Подешавање серијског броја диска је подржано само за уређаје диска.

en: Setting disk vendor is not supported by vz driver.
sr: Подешавање произвођача диска није подржано у vz гоничу.

en: Setting disk wwn id is not supported by vz driver.
sr: Подешавање wwn ИД-а диска није подржано у vz гоничу.

en: Setting fs quotas is not supported by vz driver.
sr: Подешавање квота система датотека није подржано у vz гоничу.

en: Setting guest interface name is not supported by vz driver.
sr: Подешавање назива интерфејса госта није подржано у vz гоничу.

en: Setting interface script is not supported by vz driver.
sr: Подешавање скрипте интерфејса није подржано у vz гоничу.

en: Setting interface sndbuf is not supported by vz driver.
sr: Подешавање sndbuf-а спреге није подржано од стране vz гонича.

en: Setting network bandwidth is not supported by vz driver.
sr: Подешавање протока мреже није подржано од стране vz гонича.

en: Setting network filter is not supported by vz driver.
sr: Подешавање мрежног филтера није подржано од стране vz гонича.

en: Setting readonly for filesystems is not supported by vz driver.
sr: Подешавање режима само за читање за системе датотека није подржано од стране vz гонича.

en: Setting security context '%1$s' on '%2$s' not supported. Consider setting virt_use_nfs
sr: Подешавање безбедносног контекста „%1$s“ на „%2$s“ није подржано. Размотрите подешавање „virt_use_nfs“

en: Setting security labels is not supported by vz driver.
sr: Подешавање безбедносних ознака није подржано од стране vz гонича.

en: Setting startupPolicy is only allowed for USB devices
sr: Подешавање startupPolicy је дозвољено само за УСБ уређаје

en: Setting the 64-bit PCI hole size is not supported for machine '%1$s'
sr: Подешавање величине 64-битне ПЦИ рупе није подржано за машину „%1$s“

en: Setting the domain accounts' password requires authorization
sr: Подешавање лозинке налога домена захтева овлашћење

en: Setting the domain time requires authorization
sr: Подешавање времена домена захтева овлашћење

en: Setting up disk discard parameter is not supported by vz driver.
sr: Подешавање параметра за одбацивање диска није подржано од стране vz гонича.

en: Setting up disk io thread # is not supported by vz driver.
sr: Подешавање броја нити за у/и диска није подржано од стране vz гонича.

en: Setting up disk startup policy is not supported by vz driver.
sr: Подешавање политике покретања диска није подржано од стране vz гонича.

en: Setting up vlans is not supported by vz driver.
sr: Подешавање VLAN-ова није подржано од стране vz гонича.

en: Setting vendor or product is not supported for lun device
sr: Подешавање произвођача или производа није подржано за ЛУН уређај

en: Setting wwn is not supported for lun device
sr: Подешавање WWN-а није подржано за ЛУН уређај

en: Setup time:
sr: Време подешавања:

en: Shared memory:
sr: Дељена меморија:

en: Shell '%1$s' should have absolute path
sr: Шкољка „%1$s“ треба да има апсолутну путању

en: Shortcut for calling the command with a single CPU model and no additional features
sr: Пречица за позивање наредбе са једним моделом процесора и без додатних могућности

en: Should define both master and slave path attributes for nmdm device
sr: Треба одредити и главну и помоћну особину путање за nmdm уређај

en: Show block device errors
sr: Прикажи грешке блок уређаја

en: Show errors on block devices
sr: Прикажи грешке на блок уређајима

en: Show features that are part of the CPU model type
sr: Прикажи могућности које су део врсте модела процесора

en: Show maximum number of virtual CPUs for guests on this connection.
sr: Прикажи највећи број виртуелних процесора за госте на овој вези.

en: Show statistics from this CPU
sr: Прикажи статистику за овај процесор

en: Show total statistics only
sr: Прикажи само укупну статистику

en: Show/Set scheduler parameters.
sr: Прикажи/подеси параметре распоредилаца.

en: Shows or modifies the XML metadata of a domain.
sr: Приказује или мења XML метаподатке домена.

en: Shows or modifies the XML metadata of a network.
sr: Приказује или мења XML метаподатке мреже.

en: Shutdown
sr: Угаси

en: Shutdown of guest $name complete.
sr: Искључивање госта $name је завршено.

en: Shutdown of guest $name failed to complete in time.
sr: Искључивање госта $name није успело на време.

en: Shutting down guests on $uri URI...
sr: Искључивање госта на $uri адреси...

en: Signal handling not available on this platform
sr: Руковање сигналима није доступно на овој платформи

en: Size of SMM TSEG size differs: source: '%1$llu %2$s', destination: '%3$llu %4$s'
sr: Величина SMM TSEG-а се разликује: извор: „%1$llu %2$s“, одредиште: „%3$llu %4$s“

en: Size of target NUMA node %1$zu (%2$llu) doesn't match source (%3$llu)
sr: Величина циљног NUMA чвора %1$zu (%2$llu) се не поклапа са извором (%3$llu)

en: Size of volume '%1$s' successfully changed by %2$s
sr: Величина тома „%1$s“ је успешно измењена за %2$s

en: Size of volume '%1$s' successfully changed to %2$s
sr: Величина тома „%1$s“ је успешно измењена на %2$s

en: Skipping is not supported with this stream
sr: Прескакање није подржано са овим током

en: Snapshot
sr: Снимак стања

en: Snapshot %1$s XML configuration not changed.
sr: XML поставка снимка стања %1$s није промењена.

en: Snapshot %1$s cloned to %2$s.
sr: Снимак стања %1$s је клониран у %2$s.

en: Snapshot %1$s edited.
sr: Снимак стања %1$s је измењен.

en: Snapshot %1$s set as current
sr: Снимак стања %1$s је постављен као тренутни

en: Snapshot '%1$s' already exists
sr: Снимак стања „%1$s“ већ постоји

en: Snapshot Delete
sr: Обриши снимак стања

en: Snapshot Dump XML
sr: Избаци XML снимка стања

en: Snapshot List
sr: Списак снимака стања

en: Snapshot delete
sr: Обриши снимак стања

en: Snapshot domain
sr: Снимак стања домена

en: Snapshot is Null
sr: Снимак стања је ништаван

en: Snapshot revert
sr: Повратак на снимак стања

en: Snapshots are not yet supported with 'pool' volumes
sr: Снимци стања још увек нису подржани са томовима базена

en: Snapshots have inconsistent relations for domain %1$s
sr: Снимци стања имају недоследне односе за домен %1$s

en: Snapshotting domain requires authorization
sr: Прављење снимка стања домена захтева овлашћење

en: Socket path %1$s too big for destination
sr: Путања утичнице %1$s је превелика за одредиште

en: Sockets:
sr: Утичнице:

en: Some activation file descriptors are unclaimed
sr: Неки описници датотека активације су непреузети

en: Some features cannot be reliably used with this QEMU: %1$s
sr: Неке могућности се не могу поуздано користити са овим Кемуом: %1$s

en: Some parameters are not supported by migration protocol 2
sr: Неки параметри нису подржани протоколом миграције 2

en: Some parameters are not supported by migration protocol 3
sr: Неки параметри нису подржани протоколом миграције 3

en: Some processes refused to die
sr: Неки процеси су одбили да се окончају

en: Sound device model is not supported
sr: Модел звучног уређаја није подржан

en: Sound devices emulation is not supported by given bhyve binary
sr: Опонашање звучних уређаја није подржано датом bhyve бинарном датотеком

en: Source
sr: Извор

en: Source device does not exist when formatting pool '%1$s'
sr: Изворни уређај не постоји при форматирању базена „%1$s“

en: Source host lock driver %1$s different from target %2$s
sr: Гонич за закључавање изворног домаћина %1$s се разликује од циљног %2$s

en: Specified both --storage and --remove-all-storage
sr: Наведено је и --storage и --remove-all-storage

en: Specified character device source type is not supported by vz driver.
sr: Наведена врста извора знаковног уређаја није подржана vz гоничем.

en: Specified character device target type is not supported by vz driver.
sr: Наведена врста циља знаковног уређаја није подржана vz гоничем.

en: Specified character device type is not supported by vz driver.
sr: Наведена врста знаковног уређаја није подржана vz гоничем.

en: Specified disk bus is not supported by vz driver.
sr: Наведена сабирница диска није подржана vz гоничем.

en: Specified network adapter model is not supported by vz driver.
sr: Наведени модел мрежног прилагођавача није подржан vz гоничем.

en: Specified network adapter type is not supported by vz driver.
sr: Наведена врста мрежног адаптера није подржана vz гоничем.

en: Specifies if pages from different numa nodes can be merged
sr: Наводи да ли се странице са различитих NUMA чворова могу стопити

en: Specifying mount point is not supported for now
sr: Навођење тачке качења за сада није подржано

en: Spice audio is not supported without spice graphics
sr: Spice звук није подржан без Spice графике

en: Start
sr: Покрени

en: Start CPU %1$d is out of range (min: 0, max: %2$d)
sr: Почетни процесор %1$d је изван опсега (мин: 0, макс: %2$d)

en: Start a block commit operation.
sr: Започни радњу предаје блока.

en: Start a block copy operation.
sr: Започни радњу копирања блока.

en: Start a disk backup of a live domain
sr: Започни прављење резервне копије диска за домен уживо

en: Start a domain, either from the last managedsave
        state, or via a fresh boot if no managedsave state
        is present.
sr: Покрени домен, било из последњег управљаног стања
        чувања, или путем свежег покретања ако управљано стање
        чувања није присутно.

en: Start a network.
sr: Покрени мрежу.

en: Start a pool.
sr: Покрени базен.

en: Start an inactive node device
sr: Покрени неактиван уређај чвора

en: Start domain
sr: Покрени домен

en: Start interface
sr: Покрени спрегу

en: Start network
sr: Покрени мрежу

en: Start node device
sr: Покрени уређај чвора

en: Start storage pool
sr: Покрени базен за складиште

en: Start to calculate domain's memory dirty rate successfully.
sr: Успешно је започето израчунавање стопе измена меморије домена.

en: Started
sr: Покренут

en: Starting interface requires authorization
sr: Покретање спреге захтева овлашћење

en: Starting network requires authorization
sr: Покретање мреже захтева овлашћивање

en: Starting node device requires authorization
sr: Покретање уређаја чвора захтева овлашћивање

en: Starting shutdown on guest: $name
sr: Покретање искључивања на госту: $name

en: Starting storage pool configuration requires authorization
sr: Покретање подешавања базена складишта захтева овлашћивање

en: Starting the domain requires authorization
sr: Покретање домена захтева овлашћивање

en: Starts an inactive node device that was previously defined
sr: Покреће неактивни уређај чвора који је претходно дефинисан

en: State
sr: Стање

en: State file %1$s edited.
sr: Датотека стања %1$s је уређена.

en: State file %1$s updated.
sr: Датотека стања %1$s је ажурирана.

en: State of HyperV enlightenment feature '%1$s' differs: source: '%2$s', destination: '%3$s'
sr: Стање функције Хајпер-В енлајтмента „%1$s“ се разликује: извор: „%2$s“, одредиште: „%3$s“

en: State of HyperV stimer direct feature differs: source: '%1$s', destination: '%2$s'
sr: Стање HyperV stimer direct функције се разликује: извор: „%1$s“, одредиште: „%2$s“

en: State of KVM feature '%1$s' differs: source: '%2$s', destination: '%3$s'
sr: Стање КВМ функције „%1$s“ се разликује: извор: „%2$s“, одредиште: „%3$s“

en: State of Xen feature '%1$s' differs: source: '%2$s', destination: '%3$s'
sr: Стање Ксен функције „%1$s“ се разликује: извор: „%2$s“, одредиште: „%3$s“

en: State of feature '%1$s' differs: source: '%2$s', destination: '%3$s'
sr: Стање функције „%1$s“ се разликује: извор: „%2$s“, одредиште: „%3$s“

en: State of feature '%1$s' differs: source: '%2$s,%3$s=%4$s', destination: '%5$s,%6$s=%7$s'
sr: Стање функције „%1$s“ се разликује: извор: „%2$s,%3$s=%4$s“, одредиште: „%5$s,%6$s=%7$s“

en: State of feature '%1$s' differs: source: '%2$s,%3$s=%4$s,%5$s=%6$llu', destination: '%7$s,%8$s=%9$s,%10$s=%11$llu'
sr: Стање функције „%1$s“ се разликује: извор: „%2$s,%3$s=%4$s,%5$s=%6$llu“, одредиште: „%7$s,%8$s=%9$s,%10$s=%11$llu“

en: State of feature '%1$s' differs: source: '%2$s=%3$s', destination: '%4$s=%5$s'
sr: Стање функције „%1$s“ се разликује: извор: „%2$s=%3$s“, одредиште: „%4$s=%5$s“

en: State of vCPU '%1$zu' differs between source and destination definitions
sr: Стање vCPU-а „%1$zu“ се разликује између изворних и одредишних дефиниција

en: State:
sr: Стање:

en: Static host definition in IPv4 network '%1$s' must have mac or name attribute
sr: Дефиниција статичког домаћина у IPv4 мрежи „%1$s“ мора имати особину mac или name

en: Static host definition in IPv6 network '%1$s' must have id or name attribute
sr: Дефиниција статичког домаћина у IPv6 мрежи „%1$s“ мора имати особину id или name

en: Stats %1$s too big for destination
sr: Статистика %1$s је превелика за одредиште

en: Stats types bits 0x%1$x are not supported by this daemon
sr: Битови врста статистике 0x%1$x нису подржани у овом позадинацу

en: Stats types bits 0x%1$x are not supported by this daemon or QEMU
sr: Битови врста статистике 0x%1$x нису подржани у овом позадинацу или КЕМУ-у

en: Status is unknown
sr: Статус је непознат

en: Stop domain
sr: Заустави домен

en: Stop interface
sr: Заустави спрегу

en: Stop network
sr: Заустави мрежу

en: Stop node device
sr: Заустави чворни уређај

en: Stop storage pool
sr: Заустави базен складишта

en: Stopped
sr: Заустављено

en: Stopping interface requires authorization
sr: Заустављање спреге захтева овлашћење

en: Stopping network requires authorization
sr: Заустављање мреже захтева овлашћење

en: Stopping node device requires authorization
sr: Заустављање чворног уређаја захтева овлашћење

en: Stopping storage pool configuration requires authorization
sr: Заустављање поставке базена складишта захтева овлашћење

en: Stopping the domain requires authorization
sr: Заустављање домена захтева овлашћење

en: Storage Pool Events
sr: Догађаји базена складишта

en: Storage pool '%1$s' for volume '%2$s' not found.
sr: Базен складишта „%1$s“ за том „%2$s“ није пронађен.

en: Storage pool already built
sr: Базен складишта је већ изграђен

en: Storage pool already built: %1$s
sr: Базен складишта је већ изграђен: %1$s

en: Storage pool config filename '%1$s' does not match pool name '%2$s'
sr: Назив датотеке подешавања базена складишта „%1$s“ се не подудара са називом базена „%2$s“

en: Storage pool not found
sr: Базен складишта није пронађен

en: Storage pool not found: %1$s
sr: Базен складишта није пронађен: %1$s

en: Storage pool probe failed
sr: Испитивање базена складишта није успело

en: Storage pool probe failed: %1$s
sr: Испитивање базена складишта није успело: %1$s

en: Storage pool state file '%1$s' does not match pool name '%2$s'
sr: Датотека стања базена складишта „%1$s“ се не поклапа са називом базена „%2$s“

en: Storage source %1$s must be a block device
sr: Складишни извор %1$s мора бити блок уређај

en: Storage source %1$s must be a character device
sr: Складишни извор %1$s мора бити знаковни уређај

en: Storage source conflict with pool: '%1$s'
sr: Сукоб складишног извора са базеном: „%1$s“

en: Storage volume '%1$s'(%2$s) is not managed by libvirt. Remove it manually.
sr: Складишним томом „%1$s“(%2$s) не управља либвирт. Уклоните га ручно.

en: Storage volume deletion is supported only on stopped domains
sr: Брисање складишног тома је подржано само на заустављеним доменима

en: Storage volume not found
sr: Складишни том није пронађен

en: Storage volume not found: %1$s
sr: Диск за складиштење није пронађен: %1$s

en: Stream data too long to send (%1$zu bytes needed, %2$zu bytes available)
sr: Подаци тока су превише дугачки за слање (потребно је %1$zu бајтова, доступно је %2$zu бајтова)

en: Stream has untransferred data left
sr: Току је преостало непренесених података

en: Stream is not open
sr: Ток није отворен

en: Successfully copied
sr: Успешно копирано

en: Successfully ejected media.
sr: Медијум је успешно избачен.

en: Successfully inserted media.
sr: Медијум је успешно уметнут.

en: Successfully pivoted
sr: Успешно заокренуто

en: Successfully updated media.
sr: Медијум је успешно ажуриран.

en: Sum of byte '%1$s' stat overflows
sr: Збир статистике бајтова „%1$s“ прелива

en: Support for AppArmor is not enabled
sr: Подршка за Ап-армор није омогућена

en: Support for SELinux is not enabled
sr: Подршка за СЕЛинукс није омогућена

en: Support only default gateway
sr: Подржава само подразумевани мрежни пролаз

en: Support only one IPv4 default gateway
sr: Подржава само један ИПв4 подразумевани мрежни пролаз

en: Support only one IPv6 default gateway
sr: Подржава само један ИПв6 подразумевани мрежни пролаз

en: Suspend a running domain.
sr: Обустави покренут домен.

en: Suspend domain
sr: Обустави домен

en: Suspend duration in seconds, at least 60
sr: Трајање обуставе у секундама, најмање 60

en: Suspend duration is too short, must be at least %1$u seconds
sr: Трајање обуставе је прекратко, мора бити најмање %1$u секунди

en: Suspend operation already in progress
sr: Радња обуставе је већ у току

en: Suspend operation failed
sr: Радња обуставе није успела

en: Suspend the host node for a given time duration and attempt to resume thereafter.
sr: Обустави чвор домаћина на дато трајање и покушај накнадно настављање.

en: Suspend-to-Disk
sr: Обустави на диск

en: Suspend-to-RAM
sr: Обустави у РАМ

en: Suspended
sr: Обустављено

en: Suspending $name:
sr: Обустављам $name:

en: Suspending domain CPUs requires authorization
sr: Обустава процесора домена захтева овлашћење

en: Suspending guests on $uri URI...
sr: Обустављам госте на $uri адреси...

en: Suspends a running domain using guest OS's power management. (Note: This requires a guest agent configured and running in the guest OS).
sr: Обуставља покренути домен коришћењем управљања напајањем гостујућег ОС-а. (Напомена: Ово захтева подешеног и покренутог заступника госта у гостујућем ОС-у).

en: Switch running migration from pre-copy to post-copy
sr: Пребаци покренуту миграцију са пре-копирања на пост-копирање

en: Switch running migration from pre-copy to post-copy. The migration must have been started with --postcopy option.
sr: Пребаци покренуту миграцију са пре-копирања на пост-копирање. Миграција мора бити покренута са могућношћу --postcopy.

en: System is in use
sr: Систем је у употреби

en: System is not available
sr: Систем није доступан

en: System policy prevents management of local virtualized systems
sr: Системска политика спречава управљање локалним виртуелизованим системима

en: System policy prevents monitoring of local virtualized systems
sr: Системска политика спречава надгледање локалних виртуелизованих система

en: System token in %1$s was corrupt
sr: Системски жетон у %1$s је оштећен

en: TCG features are incompatible with domain type '%1$s'
sr: TCG могућности нису компатибилне са врстом домена „%1$s“

en: TLS handshake failed %1$s
sr: TLS руковање није успело %1$s

en: TLS migration is not supported with this QEMU binary
sr: TLS миграција није подржана са овим бинарном датотеком Кему-а

en: TLS transport is not supported for disk protocol '%1$s'
sr: TLS пренос није подржан за протокол диска „%1$s“

en: TLS usage specified, but name is missing
sr: Наведено је коришћење TLS-а, али назив недостаје

en: TLS:
sr: ТЛС:

en: TPM 1.2 is not supported for model '%1$s'
sr: TPM 1.2 није подржан за модел „%1$s“

en: TPM 1.2 is not supported on architecture '%1$s'
sr: TPM 1.2 није подржан на архитектури „%1$s“

en: TPM Proxy model %1$s requires 'Passthrough' backend
sr: Модел TPM-посредника %1$s захтева позадинац „Passthrough“

en: TPM device path %1$s is invalid
sr: Путања TPM уређаја %1$s је неисправна

en: TPM version '%1$s' is not supported
sr: TPM издање „%1$s“ није подржано

en: Table row cannot be empty
sr: Ред табеле не може бити празан

en: Take domain screenshot
sr: Направи снимак екрана домена

en: Taking domain screenshots requires authorization
sr: Прављење снимака екрана домена захтева овлашћење

en: Target
sr: Циљ

en: Target ACPI index '%1$u' does not match source '%2$u'
sr: Циљни АЦПИ индекс „%1$u“ се не подудара са изворним „%2$u“

en: Target CPU arch %1$s does not match source %2$s
sr: Архитектура циљног процесора %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target CPU cache does not match source
sr: Кеш меморија циљног процесора се не подудара са изворном

en: Target CPU check %1$s does not match source %2$s
sr: Провера циљног процесора %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target CPU clusters %1$d does not match source %2$d
sr: Кластери циљног процесора %1$d се не подударају са изворним %2$d

en: Target CPU cores %1$d does not match source %2$d
sr: Број циљних језгара процесора %1$d се не подудара са изворним %2$d

en: Target CPU dies %1$d does not match source %2$d
sr: Циљни кристали процесора %1$d се не подударају са изворним %2$d

en: Target CPU does not match source
sr: Циљни процесор се не подудара са изворним

en: Target CPU feature %1$s does not match source %2$s
sr: Циљна функција процесора %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target CPU feature count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број циљних функција процесора %1$zu се не подудара са изворним %2$zu

en: Target CPU feature policy %1$s does not match source %2$s
sr: Политика циљне функције процесора %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target CPU maxphysaddr does not match source
sr: Циљни „maxphysaddr“ процесора се не подудара са изворним

en: Target CPU mode %1$s does not match source %2$s
sr: Режим циљног процесора %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target CPU model %1$s does not match source %2$s
sr: Модел циљног процесора %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target CPU sockets %1$d does not match source %2$d
sr: Број циљних сокета процесора %1$d се не подудара са изворним %2$d

en: Target CPU threads %1$d does not match source %2$d
sr: Број циљних нити процесора %1$d се не подудара са изворним %2$d

en: Target CPU type %1$s does not match source %2$s
sr: Тип циљног процесора %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target CPU vendor %1$s does not match source %2$s
sr: Произвођач циљног процесора %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target CPU vendor id %1$s does not match source %2$s
sr: ИД произвођача циљног процесора %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target NUMA distance from %1$zu to %2$zu doesn't match source
sr: Циљна NUMA удаљеност од %1$zu до %2$zu се не подудара са изворном

en: Target NUMA node count '%1$zu' doesn't match source '%2$zu'
sr: Број циљних NUMA чворова „%1$zu“ се не подудара са изворним „%2$zu“

en: Target NVDIMM UUID doesn't match source NVDIMM
sr: Циљни NVDIMM UUID се не подудара са изворним NVDIMM-ом

en: Target NVDIMM alignment '%1$llu' doesn't match source NVDIMM alignment '%2$llu'
sr: Циљно NVDIMM поравнање „%1$llu“ се не подудара са изворним NVDIMM поравнањем „%2$llu“

en: Target NVDIMM label size '%1$llu' doesn't match source NVDIMM label size '%2$llu'
sr: Величина циљне NVDIMM ознаке „%1$llu“ се не подудара са величином изворне NVDIMM ознаке „%2$llu“

en: Target NVDIMM pmem flag doesn't match source NVDIMM pmem flag
sr: Циљна NVDIMM pmem заставица се не подудара са изворном NVDIMM pmem заставицом

en: Target NVDIMM readonly flag doesn't match source NVDIMM readonly flag
sr: Циљна NVDIMM readonly заставица се не подудара са изворном NVDIMM readonly заставицом

en: Target RNG model '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Циљни RNG модел „%1$s“ се не подудара са изворним „%2$s“

en: Target TPM device model doesn't match source
sr: Циљни модел TPM уређаја се не подудара са изворним

en: Target TPM device type doesn't match source
sr: Циљна врста TPM уређаја се не подудара са изворном

en: Target TPM version doesn't match source
sr: Циљно TPM издање се не подудара са изворним

en: Target TSC frequency %1$llu does not match source %2$llu
sr: Циљна TSC учесталост %1$llu се не подудара са изворном %2$llu

en: Target TSC mode %1$s does not match source %2$s
sr: Циљни TSC режим %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target USB Class code does not match source
sr: Циљни код УСБ класе се не подудара са изворним

en: Target USB allow '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Циљна УСБ дозвола „%1$s“ се не подудара са изворном „%2$s“

en: Target USB product ID does not match source
sr: Циљни УСБ ИД производа се не подудара са изворним

en: Target USB redirection filter rule count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Циљни број правила филтера УСБ преусмеравања %1$zu се не подудара са изворним %2$zu

en: Target USB vendor ID does not match source
sr: Циљни УСБ ИД произвођача се не подудара са изворним

en: Target USB version does not match source
sr: Циљно УСБ издање се не подудара са изворним

en: Target active PCR banks doesn't match source
sr: Циљни активни PCR скупови се не подударају са изворним

en: Target already exists
sr: Циљ већ постоји

en: Target balloon autodeflate attribute value '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Вредност особине „autodeflate“ циљног балона „%1$s“ се не подудара са изворном „%2$s“

en: Target balloon freePageReporting attribute value '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Вредност особине „freePageReporting“ циљног балона „%1$s“ се не подудара са изворном „%2$s“

en: Target balloon model %1$s does not match source %2$s
sr: Модел циљног балона %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target base board does not match source
sr: Циљна матична плоча се не подудара са изворном

en: Target channel addr %1$s does not match source %2$s
sr: Адреса циљног канала %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target channel name %1$s does not match source %2$s
sr: Назив циљног канала %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target channel type %1$s does not match source %2$s
sr: Врста циљног канала %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target chassis does not match source
sr: Циљно кућиште се не подудара са изворним

en: Target console type %1$s does not match source %2$s
sr: Врста циљне конзоле %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target controller index %1$d does not match source %2$d
sr: Индекс циљног управљача %1$d се не поклапа са изворним %2$d

en: Target controller model %1$d does not match source %2$d
sr: Модел циљног управљача %1$d се не поклапа са изворним %2$d

en: Target controller ports %1$d does not match source %2$d
sr: Прикључници циљног управљача %1$d се не поклапају са изворним %2$d

en: Target controller type %1$s does not match source %2$s
sr: Врста циљног управљача %1$s се не поклапа са изворном %2$s

en: Target controller vectors %1$d does not match source %2$d
sr: Вектори циљног управљача %1$d се не поклапају са изворним %2$d

en: Target device CCW address %1$x.%2$x.%3$04x does not match source %4$x.%5$x.%6$04x
sr: CCW адреса циљног уређаја %1$x.%2$x.%3$04x се не поклапа са изворном %4$x.%5$x.%6$04x

en: Target device PCI address %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d does not match source %5$04x:%6$02x:%7$02x.%8$d
sr: PCI адреса циљног уређаја %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d се не поклапа са изворном %5$04x:%6$02x:%7$02x.%8$d

en: Target device address type %1$s does not match source %2$s
sr: Врста адресе циљног уређаја %1$s се не поклапа са изворном %2$s

en: Target device ats option '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Опција ATS циљног уређаја „%1$s“ се не поклапа са изворном „%2$s“

en: Target device ccid address %1$d:%2$d does not match source %3$d:%4$d
sr: CCID адреса циљног уређаја %1$d:%2$d се не поклапа са изворном %3$d:%4$d

en: Target device dimm base address '%1$llx' does not match source '%2$llx'
sr: Основна адреса dimm циљног уређаја „%1$llx“ се не подудара са изворном „%2$llx“

en: Target device dimm slot %1$u does not match source %2$u
sr: Dimm слот циљног уређаја %1$u се не подудара са изворним %2$u

en: Target device drive address %1$d:%2$d:%3$d does not match source %4$d:%5$d:%6$d
sr: Адреса драјва циљног уређаја %1$d:%2$d:%3$d се не подудара са изворном %4$d:%5$d:%6$d

en: Target device iommu option '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Iommu могућност циљног уређаја „%1$s“ се не подудара са изворном „%2$s“

en: Target device isa address %1$d:%2$d does not match source %3$d:%4$d
sr: Isa адреса циљног уређаја %1$d:%2$d се не подудара са изворном %3$d:%4$d

en: Target device packed option '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Могућност „packed“ циљног уређаја „%1$s“ се не подудара са изворном „%2$s“

en: Target device page_per_vq option '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Могућност „page_per_vq“ циљног уређаја „%1$s“ се не подудара са изворном „%2$s“

en: Target device virtio options don't match the source
sr: Виртио могућности циљног уређаја се не подударају са извором

en: Target device virtio serial address %1$d:%2$d:%3$d does not match source %4$d:%5$d:%6$d
sr: Виртио серијска адреса циљног уређаја %1$d:%2$d:%3$d се не подудара са изворном %4$d:%5$d:%6$d

en: Target disk %1$s does not match source %2$s
sr: Циљни диск %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target disk 'dpofua' property %1$s does not match source %2$s
sr: Својство „dpofua“ циљног диска %1$s се не поклапа са извором %2$s

en: Target disk 'removable' property %1$s does not match source %2$s
sr: Својство „removable“ циљног диска %1$s се не поклапа са извором %2$s

en: Target disk access mode does not match source
sr: Режим приступа циљном диску се не поклапа са извором

en: Target disk bus %1$s does not match source %2$s
sr: Сабирница циљног диска %1$s се не поклапа са извором %2$s

en: Target disk device %1$s does not match source %2$s
sr: Уређај циљног диска %1$s се не поклапа са извором %2$s

en: Target disk discard_granularity %1$u does not match source %2$u
sr: „discard_granularity“ циљног диска %1$u се не поклапа са извором %2$u

en: Target disk logical_block_size %1$u does not match source %2$u
sr: „logical_block_size“ циљног диска %1$u се не поклапа са извором %2$u

en: Target disk model %1$s does not match source %2$s
sr: Модел циљног диска %1$s се не поклапа са извором %2$s

en: Target disk physical_block_size %1$u does not match source %2$u
sr: „physical_block_size“ циљног диска %1$u се не поклапа са извором %2$u

en: Target disk queue count %1$u does not match source %2$u
sr: Број редова циљног диска %1$u се не поклапа са извором %2$u

en: Target disk queue size %1$u does not match source %2$u
sr: Величина реда циљног диска %1$u се не поклапа са извором %2$u

en: Target disk rotation rate %1$u RPM does not match source %2$u RPM
sr: Брзина ротације циљног диска од %1$u о/мин се не поклапа са извором од %2$u о/мин

en: Target disk serial %1$s does not match source %2$s
sr: Серијски број циљног диска %1$s се не поклапа са извором %2$s

en: Target disk wwn '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: WWN циљног диска „%1$s“ се не поклапа са извором „%2$s“

en: Target domain IOMMU device caching mode '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Режим кеширања IOMMU уређаја циљног домена „%1$s“ се не поклапа са извором „%2$s“

en: Target domain IOMMU device count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број IOMMU уређаја циљног домена %1$zu се не поклапа са извором %2$zu

en: Target domain IOMMU device dma translation '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: DMA превод IOMMU уређаја циљног домена „%1$s“ се не поклапа са извором „%2$s“

en: Target domain IOMMU device eim value '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Вредност „EIM“ IOMMU уређаја циљног домена „%1$s“ се не поклапа са извором „%2$s“

en: Target domain IOMMU device intremap value '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Вредност „intremap“ IOMMU уређаја циљног домена „%1$s“ се не поклапа са извором „%2$s“

en: Target domain IOMMU device iotlb value '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Вредност IOTLB IOMMU уређаја циљног домена „%1$s“ се не подудара са изворном „%2$s“

en: Target domain IOMMU device model '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Модел IOMMU уређаја циљног домена „%1$s“ се не подудара са изворним „%2$s“

en: Target domain IOMMU device pci_bus value '%1$d' does not match source '%2$d'
sr: Вредност pci_bus IOMMU уређаја циљног домена „%1$d“ се не подудара са изворном „%2$d“

en: Target domain OS type %1$s does not match source %2$s
sr: Врста ОС-а циљног домена %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target domain RNG device count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број RNG уређаја циљног домена %1$zu се не подудара са изворним %2$zu

en: Target domain SMBIOS mode %1$s does not match source %2$s
sr: Режим SMBIOS циљног домена %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target domain TPM device count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број TPM уређаја циљног домена %1$zu се не подудара са изворним %2$zu

en: Target domain USB redirection filter count %1$d does not match source %2$d
sr: Број филтера USB преусмеравања циљног домена %1$d се не подудара са изворним %2$d

en: Target domain architecture %1$s does not match source %2$s
sr: Архитектура циљног домена %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target domain channel count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број канала циљног домена %1$zu се не подудара са изворним %2$zu

en: Target domain console count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број конзола циљног домена %1$zu се не подудара са изворним %2$zu

en: Target domain controller count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број контролера циљног домена %1$zu се не подудара са изворним %2$zu

en: Target domain count of sysinfo does not match source
sr: Број системских информација циљног домена се не подудара са изворним

en: Target domain current memory %1$lld does not match source %2$lld
sr: Тренутна меморија циљног домена %1$lld се не подудара са изворном %2$lld

en: Target domain disk count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број дискова циљног домена %1$zu се не подудара са изворним %2$zu

en: Target domain filesystem count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број система датотека циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain genid %1$s does not match source %2$s
sr: ИД генерације циљног домена %1$s се не поклапа са изворним %2$s

en: Target domain host device count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број уређаја домаћина циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain hub device count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број разводних уређаја циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain input device count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број улазних уређаја циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain machine type %1$s does not match source %2$s
sr: Врста машине циљног домена %1$s се не поклапа са изворном %2$s

en: Target domain max memory %1$lld does not match source %2$lld
sr: Највећа меморија циљног домена %1$lld се не поклапа са изворном %2$lld

en: Target domain memory balloon count %1$d does not match source %2$d
sr: Број балона меморије циљног домена %1$d се не поклапа са изворним %2$d

en: Target domain memory device count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број меморијских уређаја циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain memory slots count '%1$u' doesn't match source '%2$u'
sr: Број меморијских слотова циљног домена „%1$u“ се не поклапа са изворним „%2$u“

en: Target domain name '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Назив циљног домена „%1$s“ се не поклапа са изворним „%2$s“

en: Target domain net card count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број мрежних картица циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain panic device count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број уређаја панике циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain parallel port count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број паралелних прикључака циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain pstore device count does not match source
sr: Број pstore уређаја циљног домена се не поклапа са изворним

en: Target domain redirected devices count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број преусмерених уређаја циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain requested genid does not match source
sr: Затражени ген-ид циљног домена се не поклапа са изворним

en: Target domain serial port count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број серијских прикључака циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain shared memory device count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број дељених меморијских уређаја циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain smartcard count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број паметних картица циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain sound card count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број звучних картица циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain timers do not match source
sr: Одбројавачи циљног домена се не поклапају са изворним

en: Target domain uuid %1$s does not match source %2$s
sr: УУИД циљног домена %1$s се не поклапа са изворним %2$s

en: Target domain vCPU max %1$zu does not match source %2$zu
sr: Највећи број вЦПЈ-а циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain video card count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број видео картица циљног домена %1$zu се не поклапа са изворним %2$zu

en: Target domain virt type %1$s does not match source %2$s
sr: Врста виртуелизације циљног домена %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target domain vsock device count does not match source
sr: Број vsock уређаја циљног домена се не подудара са изворним

en: Target domain vsock device model '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Модел vsock уређаја циљног домена „%1$s“ се не подудара са изворним „%2$s“

en: Target domain watchdog device count %1$zu does not match source %2$zu
sr: Број watchdog уређаја циљног домена %1$zu се не подудара са изворним %2$zu

en: Target filesystem access mode does not match source
sr: Режим приступа циљног система датотека се не подудара са изворним

en: Target filesystem guest target %1$s does not match source %2$s
sr: Циљ госта циљног система датотека %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target filesystem model does not match source
sr: Модел циљног система датотека се не подудара са изворним

en: Target host device mode %1$s does not match source %2$s
sr: Режим уређаја циљног домаћина %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target host device subsystem type %1$s is not compatible with source subsystem type %2$s
sr: Врста подсистема уређаја циљног домаћина %1$s није усаглашена са изворном врстом подсистема %2$s

en: Target hub device type %1$s does not match source %2$s
sr: Врста разводног уређаја циљног домаћина %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target input device bus %1$s does not match source %2$s
sr: Сабирница улазног уређаја циља %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target input device type %1$s does not match source %2$s
sr: Врста улазног уређаја циља %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target input model %1$s does not match source %2$s
sr: Модел улазног уређаја циља %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target maximum memory size '%1$llu' doesn't match source '%2$llu'
sr: Највећа величина меморије циља „%1$llu“ се не подудара са изворном „%2$llu“

en: Target memory device 'dynamicMemslots' property doesn't match source memory device
sr: Својство „dynamicMemslots“ меморијског уређаја циља се не подудара са изворним меморијским уређајем

en: Target memory device address '0x%1$llx' doesn't match source memory device address '0x%2$llx'
sr: Адреса циљног меморијског уређаја „0x%1$llx“ се не подудара са адресом изворног меморијског уређаја „0x%2$llx“

en: Target memory device alias '%1$s' doesn't match source alias '%2$s'
sr: Надимак циљног меморијског уређаја „%1$s“ се не подудара са изворним надимком „%2$s“

en: Target memory device block size '%1$llu' doesn't match source memory device block size '%2$llu'
sr: Величина блока циљног меморијског уређаја „%1$llu“ се не подудара са величином блока изворног меморијског уређаја „%2$llu“

en: Target memory device model '%1$s' doesn't match source model '%2$s'
sr: Модел циљног меморијског уређаја „%1$s“ се не подудара са изворним моделом „%2$s“

en: Target memory device requested size '%1$llu' doesn't match source memory device requested size '%2$llu'
sr: Затражена величина циљног меморијског уређаја „%1$llu“ се не подудара са затраженом величином изворног меморијског уређаја „%2$llu“

en: Target memory device size '%1$llu' doesn't match source memory device size '%2$llu'
sr: Величина циљног меморијског уређаја „%1$llu“ се не подудара са величином изворног меморијског уређаја „%2$llu“

en: Target memory device targetNode '%1$d' doesn't match source targetNode '%2$d'
sr: Параметар „targetNode“ циљног меморијског уређаја „%1$d“ се не подудара са изворним „targetNode“ „%2$d“

en: Target memoryBacking source '%1$s' doesn't match source memoryBacking source'%2$s'
sr: Извор „memoryBacking“ циља „%1$s“ се не подудара са извором „memoryBacking“ изворишта „%2$s“

en: Target model '%1$s' requires target type '%2$s'
sr: Циљни модел „%1$s“ захтева циљну врсту „%2$s“

en: Target network card MTU %1$d does not match source %2$d
sr: MTU циљне мрежне картице %1$d се не подудара са изворним %2$d

en: Target network card mac %1$s does not match source %2$s
sr: MAC адреса циљне мрежне картице %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target network card model %1$s does not match source %2$s
sr: Модел циљне мрежне картице %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target not found
sr: Циљ није пронађен

en: Target panic model '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Модел панике циља „%1$s“ се не подудара са изворним „%2$s“

en: Target parallel port %1$d does not match source %2$d
sr: Циљни паралелни прикључак %1$d се не подудара са изворним %2$d

en: Target pstore device backend '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Позадинац „pstore“ уређаја циља „%1$s“ се не подудара са изворним „%2$s“

en: Target pstore size '%1$llu' does not match source '%2$llu'
sr: Величина „pstore“ циља „%1$llu“ се не подудара са изворном „%2$llu“

en: Target redirected device bus %1$s does not match source %2$s
sr: Сабирница циљног преусмереног уређаја %1$s се не подудара са изворном %2$s

en: Target redirected device source type %1$s does not match source device source type %2$s
sr: Врста извора циљног преусмереног уређаја %1$s се не подудара са врстом извора изворног уређаја %2$s

en: Target serial model %1$s does not match source %2$s
sr: Циљни серијски модел %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target serial port %1$d does not match source %2$d
sr: Циљни серијски прикључак %1$d се не подудара са извором %2$d

en: Target serial type %1$s does not match source %2$s
sr: Циљна врста серијског прикључка %1$s се не подудара са извором %2$s

en: Target shared memory MSI configuration doesn't match source
sr: Поставка MSI циљне дељене меморије се не подудара са извором

en: Target shared memory model '%1$s' does not match source model '%2$s'
sr: Модел циљне дељене меморије „%1$s“ се не подудара са изворним моделом „%2$s“

en: Target shared memory role '%1$s' does not match source role '%2$s'
sr: Улога циљне дељене меморије „%1$s“ се не подудара са изворном улогом „%2$s“

en: Target shared memory server usage doesn't match source
sr: Коришћење сервера циљне дељене меморије се не подудара са извором

en: Target shared memory size '%1$llu' does not match source size '%2$llu'
sr: Величина циљне дељене меморије „%1$llu“ се не подудара са изворном величином „%2$llu“

en: Target sound card model %1$s does not match source %2$s
sr: Модел циљне звучне картице %1$s се не подудара са извором %2$s

en: Target sound card multichannel setting '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Вишеканално подешавање циљне звучне картице „%1$s“ се не подудара са извором „%2$s“

en: Target sysinfo %1$s %2$s does not match source %3$s
sr: Циљни системски подаци %1$s %2$s се не подударају са извором %3$s

en: Target sysinfo %1$s does not match source %2$s
sr: Циљни системски подаци %1$s се не подударају са извором %2$s

en: Target sysinfo base board count '%1$zu' does not match source '%2$zu'
sr: Број основних плоча циљних системских података „%1$zu“ се не подудара са извором „%2$zu“

en: Target sysinfo does not match source
sr: Циљни системски подаци се не подударају са извором

en: Target timer %1$s does not match source %2$s
sr: Циљни одбројавач %1$s се не подудара са извором %2$s

en: Target timer presence '%1$s' does not match source '%2$s'
sr: Присуство циљног одбројавача „%1$s“ се не подудара са извором „%2$s“

en: Target type '%1$s' cannot have an associated address
sr: Циљна врста „%1$s“ не може имати придружену адресу

en: Target type '%1$s' requires address type '%2$s'
sr: Циљна врста „%1$s“ захтева врсту адресе „%2$s“

en: Target video card 2d accel %1$u does not match source %2$u
sr: 2D убрзање циљне видео картице %1$u се не подудара са извором %2$u

en: Target video card 3d accel %1$u does not match source %2$u
sr: 3D убрзање циљне видео картице %1$u се не подудара са извором %2$u

en: Target video card acceleration does not match source
sr: Убрзање циљне видео картице се не подудара са извором

en: Target video card edid %1$s does not match source %2$s
sr: Циљни ЕДИД видео картице %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target video card heads %1$u does not match source %2$u
sr: Циљни број глава видео картице %1$u се не подудара са изворним %2$u

en: Target video card model %1$s does not match source %2$s
sr: Циљни модел видео картице %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Target video card ram %1$u does not match source %2$u
sr: Циљни РАМ видео картице %1$u се не подудара са изворним %2$u

en: Target video card vgamem %1$u does not match source %2$u
sr: Циљна VGA меморија видео картице %1$u се не подудара са изворном %2$u

en: Target video card vram %1$u does not match source %2$u
sr: Циљни ВРАМ видео картице %1$u се не подудара са изворним %2$u

en: Target video card vram64 %1$u does not match source %2$u
sr: Циљни ВРАМ64 видео картице %1$u се не подудара са изворним %2$u

en: Target virtio network queue count '%1$d' does not match source '%2$d'
sr: Циљни број редова Виртио мреже „%1$d“ се не подудара са изворним „%2$d“

en: Target watchdog model %1$s does not match source %2$s
sr: Циљни модел чувара-куће %1$s се не подудара са изворним %2$s

en: Temporary disk space total:
sr: Укупно привременог простора на диску:

en: Temporary disk space use:
sr: Искоришћеност привременог простора на диску:

en: That firmware name is reserved
sr: Тај назив фирмвера је резервисан

en: Thaw domain's mounted filesystems.
sr: Одмрзни монтиране системе датотека домена.

en: Thawed %1$d filesystem(s)
sr: Одмрзнуто је %1$d система датотека

en: The %1$s interface already exists
sr: Спрега %1$s већ постоји

en: The '%1$s' device is not supported by this QEMU binary
sr: Уређај „%1$s“ није подржан овим Кему извршним програмом

en: The '%1$s' feature is not supported for architecture '%2$s' or machine type '%3$s'
sr: Функција „%1$s“ није подржана за архитектуру „%2$s“ или тип машине „%3$s“

en: The '%1$s' timer can't be disabled
sr: Тајмер „%1$s“ се не може онемогућити

en: The '%1$s' timer does not support tickpolicy '%2$s'
sr: Тајмер „%1$s“ не подржава политику откуцаја (tickpolicy) „%2$s“

en: The 'dev' attribute of the <source> element can only be used with <interface> type='user' or type='vhostuser' if the <backend> type='passt'
sr: Особина „dev“ елемента <source> се може користити само са <interface> type='user' или type='vhostuser' ако је <backend> type='passt'

en: The 'eoi' attribute of the '%1$s' feature is not supported for architecture '%2$s' or machine type '%3$s'
sr: Особина „eoi“ функције „%1$s“ није подржана за архитектуру „%2$s“ или врсту машине „%3$s“

en: The 'fqdn' attribute of the <backend> element can only be used with the <backend> type='passt'
sr: Особина „fqdn“ елемента <backend> може се користити само уз <backend> type='passt'

en: The 'passt' backend can only be used with interface type='user' or type='vhostuser'
sr: Позадинац „passt“ се може користити само уз интерфејс type='user' или type='vhostuser'

en: The 'range' of a 'portForward' requires 'start' attribute if 'end', 'to', or 'exclude' is specified
sr: „range“ за „portForward“ захтева особину „start“ ако је наведено „end“, „to“ или „exclude“

en: The <nat> element can only be used when <forward> 'mode' is 'nat' in network %1$s
sr: Елемент <nat> се може користити само када је „mode“ за <forward> постављен на „nat“ у мрежи %1$s

en: The <portForward> element can only be used with the 'passt' backend of interface type='user' or type='vhostuser'
sr: Елемент <portForward> се може користити само са позадинцем „passt“ интерфејса type='user' или type='vhostuser'

en: The <source> of <dataStore> can't have another nested <dataStore> or <backingStore> element
sr: Елемент <source> за <dataStore> не може имати други угнежђени елемент <dataStore> или <backingStore>

en: The CA certificate %1$s has expired
sr: ЦА уверење %1$s је истекло

en: The CA certificate %1$s is not yet active
sr: Уверење издавача уверења %1$s још увек није активно

en: The CCW devno '%1$s' is in use already
sr: CCW devno „%1$s“ је већ у употреби

en: The CPU provided by hypervisor on the host is a superset of CPU described in %1$s
sr: Процесор који је обезбедио хипервизор на домаћину је надскуп процесора описаног у %1$s

en: The PCI controller with index='0' must be model='pci-root' for this machine type, but model='%1$s' was found instead
sr: ПЦИ контролер са индексом „0“ мора бити модела „pci-root“ за ову врсту машине, али је уместо тога пронађен модел „%1$s“

en: The PCI controller with index='0' must be model='pcie-root' for this machine type, but model='%1$s' was found instead
sr: ПЦИ контролер са индексом „0“ мора бити модела „pcie-root“ за ову врсту машине, али је уместо тога пронађен модел „%1$s“

en: The PCI controller with index=0 can't be associated with a NUMA node
sr: ПЦИ контролер са индексом=0 не може бити придружен NUMA чвору

en: The PF device for VF %1$s has no network device name
sr: ПФ уређај за ВФ %1$s нема назив мрежног уређаја

en: The PF device for VF %1$s has no network device name, cannot get virtual function info
sr: ПФ уређај за ВФ %1$s нема назив мрежног уређаја, не могу се добити подаци о виртуелној функцији

en: The QEMU executable %1$s does not support TPM backend type %2$s
sr: Извршна датотека QEMU %1$s не подржава ТПМ врсту позадинца %2$s

en: The QEMU executable %1$s does not support TPM model %2$s
sr: Извршна датотека Кему %1$s не подржава ТПМ модел %2$s

en: The XML configuration was changed by another user.
sr: XML поставку је изменио други корисник.

en: The associated audio is not of 'dbus' kind.
sr: Придружени звук није врсте „dbus“.

en: The certificate %1$s basic constraints do not show a CA
sr: Основна ограничења уверења %1$s не приказују издавача уверења (CA)

en: The certificate %1$s basic constraints show a CA, but we need one for a client
sr: Основна ограничења уверења %1$s приказују издавача уверења (CA), али нам је потребно једно за клијента

en: The certificate %1$s basic constraints show a CA, but we need one for a server
sr: Основна ограничења уверења %1$s приказују издавача уверења (CA), али нам је потребно једно за сервер

en: The certificate %1$s is missing basic constraints for a CA
sr: Уверењу %1$s недостају основна ограничења за издавача уверења (CA)

en: The certificate has been revoked.
sr: Уверење је опозвано.

en: The certificate has no peers
sr: Уверење нема парњаке

en: The certificate hasn't got a known issuer.
sr: Уверење нема познатог издавача.

en: The certificate is not trusted.
sr: Уверење није од поверења.

en: The certificate uses an insecure algorithm
sr: Уверење користи небезбедан алгоритам

en: The client certificate %1$s has expired
sr: Клијентско уверење %1$s је истекло

en: The client certificate %1$s is not yet active
sr: Клијентско уверење %1$s још увек није активно

en: The device at %1$s has no network device name
sr: Уређај на %1$s нема назив мрежног уређаја

en: The device at PCI address %1$s cannot be plugged into the PCI controller with index='%2$d'. It requires a controller that accepts a %3$s.
sr: Уређај на ПЦИ адреси %1$s не може бити прикључен на ПЦИ управљач са индексом „%2$d“. Захтева управљача који прихвата %3$s.

en: The device at PCI address %1$s has unrecognized connection type flags 0x%2$.2x
sr: Уређај на ПЦИ адреси %1$s има непрепознате заставице врсте повезивања 0x%2$.2x

en: The device at PCI address %1$s needs to be an integrated device (bus=0)
sr: Уређај на ПЦИ адреси %1$s мора бити уграђени уређај (сабирница=0)

en: The device at PCI address %1$s requires hotplug capability, but the PCI controller with index='%2$d' doesn't support hotplug
sr: Уређај на ПЦИ адреси %1$s захтева могућност врућег прикључивања, али ПЦИ управљач са индексом „%2$d“ не подржава вруће прикључивање

en: The device at PCI address %1$s was auto-assigned this address, but the PCI controller with index='%2$d' doesn't allow auto-assignment
sr: Уређају на ПЦИ адреси %1$s је самостално додељена ова адреса, али ПЦИ управљач са индексом „%2$d“ не дозвољава самостално додељивање

en: The disk device '%1$s' already has media
sr: Уређај диска „%1$s“ већ има медијум

en: The disk device '%1$s' doesn't have media
sr: Уређај диска „%1$s“ нема медијум

en: The disk device '%1$s' is not removable
sr: Уређај диска „%1$s“ није уклоњив

en: The domain is not running
sr: Домен није покренут

en: The host was not suspended
sr: Домаћин није обустављен

en: The ich9-intel-hda audio controller is not supported in this QEMU binary
sr: ich9-intel-hda звучни управљач није подржан у овом Кему бинарном програму

en: The machine cannot act as a client or server. See https://libvirt.org/kbase/tlscerts.html#setting-up-a-certificate-authority-ca on how to install %1$s
sr: Рачунар не може да делује као клијент или сервер. Погледајте https://libvirt.org/kbase/tlscerts.html#setting-up-a-certificate-authority-ca за начин инсталације %1$s

en: The machine cannot act as a client. See https://libvirt.org/kbase/tlscerts.html#issuing-client-certificates on how to regenerate %1$s
sr: Рачунар не може да делује као клијент. Погледајте https://libvirt.org/kbase/tlscerts.html#issuing-client-certificates за начин поновног генерисања %1$s

en: The machine cannot act as a server. See https://libvirt.org/kbase/tlscerts.html#issuing-server-certificates on how to regenerate %1$s
sr: Рачунар не може да делује као сервер. Погледајте https://libvirt.org/kbase/tlscerts.html#issuing-server-certificates за начин поновног генерисања %1$s

en: The machine has no snapshot and it should have it
sr: Машина нема снимак стања а требало би да га има

en: The maximum 'start' value for <clock offset='absolute'> is 253402300799
sr: Највећа вредност „start“ за <clock offset='absolute'> је 253402300799

en: The minimum lease time should be greater than 2 minutes
sr: Најмање време закупа би требало да буде веће од 2 минута

en: The number of virtual CPU address bits cannot exceed the number supported by the host CPU
sr: Број битова адресе виртуелног процесора не може премашити број који подржава процесор рачунара

en: The overall maximum number of clients must not be less than the number of clients waiting for authentication
sr: Укупан највећи број клијената не сме бити мањи од броја клијената који чекају на потвђивање идентитета

en: The read only disk has no parent
sr: Диск само за читање нема надређеног

en: The read only disk number must be greater or equal to the read write disk number
sr: Број диска само за читање мора бити већи или једнак броју диска за читање и писање

en: The server certificate %1$s has expired
sr: Уверење сервера %1$s је истекло

en: The server certificate %1$s is not yet active
sr: Уверење сервера %1$s још увек није активно

en: The server redirects from '%1$s' to '%2$s'
sr: Сервер преусмерава са „%1$s“ на „%2$s“

en: The slirp-helper doesn't support migration
sr: slirp-helper не подржава миграцију

en: The system CA dir %1$s is usually installed as part of the base filesystem or openssl packages
sr: Системски директоријум издавача уверења %1$s се обично инсталира као део основног система датотека или пакета openssl

en: The system PKI dir %1$s is usually installed as part of the base filesystem or openssl packages
sr: Системски директоријум јавне инфраструктуре кључева %1$s се обично инсталира као део основног система датотека или пакета openssl

en: The system cert dir %1$s is usually installed as part of the libvirt package
sr: Системски директоријум сертификата %1$s се обично инсталира као део пакета либвирт

en: The system key dir %1$s is usually installed as part of the libvirt package
sr: Системски директоријум кључева %1$s се обично инсталира као део пакета либвирт

en: The vbox driver does not support %1$s SCSI controller model
sr: vbox гонич не подржава %1$s модел SCSI управљача

en: The vbox driver does not support %1$s bus type
sr: vbox гонич не подржава %1$s тип сабирнице

en: The vbox driver does not support %1$s controller type
sr: vbox гонич не подржава %1$s тип управљача

en: The vbox driver does not support %1$s disk device
sr: vbox гонич не подржава %1$s диск уређај

en: There are no more free CCW devnos.
sr: Нема више слободних CCW бројева уређаја (devnos).

en: There is no more free %1$s.
sr: Нема више слободног %1$s.

en: This QEMU binary doesn't support zPCI
sr: Овај Кему извршни програм не подржава zPCI

en: This QEMU doesn't support '-device usb-bot'
sr: Овај Кему не подржава „-device usb-bot“

en: This QEMU doesn't support '-device usb-storage'
sr: Овај Кему не подржава „-device usb-storage“

en: This QEMU doesn't support OpenGL rendernode with egl-headless graphics type
sr: Овај Кему не подржава OpenGL чвор цртача са egl-headless врстом графике

en: This QEMU doesn't support SCSI emulation with 'virtio-blk' device
sr: Овај Кему не подржава SCSI емулацију са „virtio-blk“ уређајем

en: This QEMU doesn't support scsi-block for lun passthrough
sr: Овај Кему не подржава scsi-block за пропуштање LUN-а

en: This QEMU doesn't support spice OpenGL
sr: Овај Кему не подржава spice OpenGL

en: This QEMU doesn't support spice OpenGL rendernode
sr: Овај Кему не подржава spice OpenGL чвор цртача

en: This QEMU doesn't support target greater than 7
sr: Овај Кему не подржава циљ већи од 7

en: This QEMU doesn't support the AM53C974 (ESP) controller
sr: Овај Кему не подржава управљач AM53C974 (ESP)

en: This QEMU doesn't support the DC390 (ESP) controller
sr: Овај Кему не подржава управљач DC390 (ESP)

en: This QEMU doesn't support the LSI 53C895A SCSI controller
sr: Овај Кему не подржава SCSI управљач LSI 53C895A

en: This QEMU doesn't support the LSI SAS1068 (MPT Fusion) controller
sr: Овај Кему не подржава управљач LSI SAS1068 (MPT Fusion)

en: This QEMU doesn't support the LSI SAS1078 (MegaRAID) controller
sr: Овај Кему не подржава управљач LSI SAS1078 (MegaRAID)

en: This QEMU doesn't support the NCR53C90 (ESP) controller
sr: Овај Кему не подржава управљач NCR53C90 (ESP)

en: This QEMU doesn't support the pvscsi (VMware paravirtual SCSI) controller
sr: Овај Кему не подржава управљач pvscsi (VMware паравиртуелни SCSI)

en: This QEMU doesn't support vhost-scsi devices
sr: Овај Кему не подржава vhost-scsi уређаје

en: This QEMU doesn't support virtio scsi controller
sr: Овај Кему не подржава virtio scsi управљач

en: This QEMU only supports both bus and unit equal to 0
sr: Овај Кему подржава само када су и сабирница и јединица једнаки 0

en: This command is intended to be used by libvirtd and not used directly.
sr: Ова наредба је намењена за libvirtd и не треба је користити директно.

en: This function is not supported on WIN32 platform
sr: Ова функција није подржана на WIN32 платформи

en: This host is managed by a vCenter with IP address %1$s, but a mismatching vCenter '%2$s' (%3$s) has been specified
sr: Овим домаћином управља vCenter са ИП адресом %1$s, али је наведен неподударајући vCenter „%2$s“ (%3$s)

en: This host is not managed by a vCenter
sr: Овим домаћином не управља vCenter

en: This snapshot has children, please delete these snapshots before
sr: Овај снимак стања има потомке, молимо обришите те снимке стања пре

en: This type of disk cannot be hot unplugged
sr: Ова врста диска не може бити ископчана „на живо“

en: Thread(s) per core:
sr: Нити по језгру:

en: Throttle group deleted successfully
sr: Група ограничивача је успешно обрисана

en: Throttle group set successfully
sr: Група ограничивача је успешно постављена

en: Time '%1$lld' is too big for guest agent
sr: Време „%1$lld“ је превелико за заступника госта

en: Time elapsed w/o network:
sr: Протекло време без мреже:

en: Time elapsed:
sr: Протекло време:

en: Time remaining:
sr: Преостало време:

en: Time: %1$lld
sr: Време: %1$lld

en: Time: %1$s
sr: Време: %1$s

en: Timed out during operation
sr: Време за радњу је истекло

en: Timed out during operation: %1$s
sr: Време за радњу је истекло: %1$s

en: Timed out while reading log output: %1$s
sr: Време је истекло приликом читања излаза дневника: %1$s

en: Timeout
sr: Време истекло

en: Timeout expired while shutting down domains
sr: Временски рок је истекао приликом гашења домена

en: Timeout parameter not supported
sr: Параметар временског рока није подржан

en: Timeout waiting for %1$s invocation
sr: Временски рок је истекао чекајући на призивање %1$s

en: Title
sr: Наслов

en: To enable ip%1$stables filtering for the VM do 'echo 1 > %2$s'
sr: Да бисте омогућили ip%1$stables филтрирање за ВМ, извршите „echo 1 > %2$s“

en: Too long bridge device name
sr: Предугачак назив мрежног моста

en: Too long network device name
sr: Предугачак назив мрежног уређаја

en: Too many CPU models '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише модела процесора „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many FDs to send %1$d, expected %2$d maximum
sr: Превише дескриптора датотека за слање %1$d, очекивано је највише %2$d

en: Too many IOThreads in info: %1$d for limit %2$d
sr: Превише нити за улаз/излаз у подацима: %1$d за ограничење %2$d

en: Too many bytes to read from stream
sr: Превише бајтова за читање из тока

en: Too many bytes to write to stream
sr: Превише бајтова за писање у ток

en: Too many clients '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише клијената „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many disks in fsinfo: %1$zd for limit %2$d
sr: Превише дискова у fsinfo: %1$zd за ограничење %2$d

en: Too many domain elements in migration cookie
sr: Превише елемената домена у колачићу миграције

en: Too many domain_checkpoints '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише domain_checkpoints „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many domain_snapshots '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише domain_snapshots „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many domains '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише домена „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many drivers, cannot register %1$s
sr: Превише драјвера, не могу да региструјем %1$s

en: Too many drivers, cannot register storage backend '%1$s'
sr: Превише драјвера, не могу да региструјем позадину складишта „%1$s“

en: Too many drivers, cannot register storage file backend '%1$s'
sr: Превише драјвера, не могу да региструјем позадину датотеке складишта „%1$s“

en: Too many filesystems detected for %1$s
sr: Превише система датотека је откривено за %1$s

en: Too many id mappings defined.
sr: Дефинисано је превише мапирања ИД-ова.

en: Too many interfaces '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише спрега „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many levels of symbolic links: %1$s
sr: Превише нивоа симболичких веза: %1$s

en: Too many migration parameters '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише параметара миграције „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many model names '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише назива модела „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many mountpoints in fsinfo: %1$d for limit %2$d
sr: Превише тачака монтирања у „fsinfo“: %1$d за ограничење %2$d

en: Too many network_ports '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише мрежних прикључака (network_ports) „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many networks '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише мрежа „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many node_devices '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише уређаја чвора (node_devices) „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many nwfilter_bindings '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише везивања мрежног филтера (nwfilter_bindings) „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many nwfilters '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише мрежних филтера (nwfilters) „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many resources %1$d for object
sr: Превише ресурса %1$d за објекат

en: Too many secrets '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише тајни „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many servers '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише сервера „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many snapshots claiming to be current for domain %1$s
sr: Превише снимака стања који тврде да су тренутни за домен %1$s

en: Too many storage_pools '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише storage_pools „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Too many storage_vols '%1$d' for limit '%2$d'
sr: Превише storage_vols „%1$d“ за ограничење „%2$d“

en: Total
sr: Укупно

en: Total downtime:
sr: Укупно време застоја:

en: Total size of memory devices exceeds the total memory size
sr: Укупна величина меморијских уређаја премашује укупну величину меморије

en: Total:
sr: Укупно:

en: Transient disks are not supported by vz driver.
sr: Привремени дискови нису подржани од стране „vz“ гонича.

en: Transition started
sr: Прелаз је покренут

en: Transport
sr: Пренос

en: Transport error during %1$s: %2$s (%3$d)
sr: Грешка у преносу током %1$s: %2$s (%3$d)

en: Tried to write socket in error state
sr: Покушај писања на утичницу у стању грешке

en: Trim domain filesystems
sr: Скрати системе датотека домена

en: Trimming domain filesystems requires authorization
sr: Скраћивање система датотека домена захтева овлашћење

en: Try again?
sr: Покушајте поново?

en: Trying to free MultiCURL object that is still in use
sr: Покушај ослобађања MultiCURL објекта који је још увек у употреби

en: Trying to free SharedCURL object that is still in use
sr: Покушај ослобађања SharedCURL објекта који је још увек у употреби

en: Trying to lock unknown SharedCURL lock %1$d
sr: Покушај закључавања непознатог SharedCURL закључка %1$d

en: Trying to unlock unknown SharedCURL lock %1$d
sr: Покушај откључавања непознатог SharedCURL закључка %1$d

en: Tune server's client-related configuration limits. See OPTIONS for currently supported attributes.
sr: Подесите ограничења подешавања сервера која се односе на клијенте. Погледајте МОГУЋНОСТИ за тренутно подржане особине.

en: Tune threadpool attributes on a server. See OPTIONS for currently supported attributes.
sr: Подесите особине скупа нити на серверу. Погледајте МОГУЋНОСТИ за тренутно подржане особине.

en: Tunnelled migration requested but invalid RPC method called
sr: Затражена је тунелисана миграција, али је позван неисправан RPC метод

en: Tunnelling sockets not supported on this platform
sr: Тунелисање прикључница није подржано на овој платформи

en: Turn auto convergence on to tune it
sr: Укључите аутоматску конвергенцију да бисте је подесили

en: Turn multithread compression on to tune it
sr: Укључите вишенитно сажимање да бисте га подесили

en: Turn parallel migration on to tune it
sr: Укључите паралелну миграцију да бисте је подесили

en: Turn xbzrle compression on to tune it
sr: Укључите xbzrle сажимање да бисте га подесили

en: Turn zlib compression on to tune it
sr: Укључите zlib сажимање да бисте га подесили

en: Turn zstd compression on to tune it
sr: Укључите zstd сажимање да бисте га подесили

en: Type
sr: Врста

en: Type mismatch for '%1$s' migration parameter
sr: Непоклапање врсте за параметар миграције „%1$s“

en: Type:
sr: Врста:

en: Type:  'help' for help with commands
           'quit' to quit
sr: Унесите:  „help“ за помоћ око наредби
              „quit“ за излаз

en: Type='%1$s' unsupported for <interface type='vhostuser'>
sr: Врста „%1$s“ није подржана за <interface type='vhostuser'>

en: UEFI requires ACPI on this architecture
sr: UEFI захтева ACPI на овој архитектури

en: UNIX disks URI does not include path
sr: Адреса UNIX дискова не садржи путању

en: UNIX socket address is required
sr: Адреса UNIX утичнице је потребна

en: UNIX socket path '%1$s' too long
sr: Путања UNIX утичнице „%1$s“ је предугачка

en: UNIX sockets are not supported on this platform
sr: UNIX утичнице нису подржане на овој платформи

en: UNIX sockets not supported on this platform
sr: UNIX утичнице нису подржане на овој платформи

en: URI '%1$s' does not include a driver name
sr: Адреса „%1$s“ не садржи назив гонича

en: URI is missing the server part
sr: Адреси недостаје део са сервером

en: URI must be qemu:///embed
sr: Адреса мора бити qemu:///embed

en: URI must be secret:///embed
sr: Адреса мора бити secret:///embed

en: URI of the namespace
sr: Адреса именског простора

en: URI scheme '%1$s' for embedded driver is not valid
sr: Шема адресе „%1$s“ за угњеждени гонич није исправна

en: URI to use for disks migration (overrides --disks-port)
sr: Адреса за миграцију дискова (потискује --disks-port)

en: URI with tcp scheme did not provide a server part: %1$s
sr: Адреса са tcp шемом није обезбедила део са сервером: %1$s

en: USB bus %1$u requested but no controller with that index is present
sr: УСБ сабирница %1$u је затражена, али ниједан управљач са тим индексом није присутан

en: USB controller model '%1$s' not supported in this QEMU binary
sr: Модел УСБ управљача „%1$s“ није подржан у овој Кему бинарној датотеци

en: USB controller model '%1$s' requires PCI but machine type '%2$s' does not support PCI
sr: Модел УСБ управљача „%1$s“ захтева PCI, али врста машине „%2$s“ не подржава PCI

en: USB controller model type 'qusb1' or 'qusb2' is not supported in %1$s
sr: Врста модела УСБ управљача „qusb1“ или „qusb2“ није подржана у %1$s

en: USB device %1$s is already in use
sr: УСБ уређај %1$s је већ у употреби

en: USB device %1$s is in use by driver %2$s, domain %3$s
sr: УСБ уређај %1$s је у употреби гонича %2$s, домен %3$s

en: USB disk model was not selected. This QEMU doesn't support 'usb-storage' or 'usb-bot'.
sr: Модел USB диска није изабран. Овај Кему не подржава „usb-storage“ или „usb-bot“.

en: USB disk supports only the following models: 'usb-storage', 'usb-bot'
sr: USB диск подржава само следеће моделе: „usb-storage“, „usb-bot“

en: USB host device is missing bus/device information
sr: УСБ уређају домаћина недостају подаци о сабирници/уређају

en: USB host device must use 'usb' address type
sr: УСБ уређај домаћина мора користити „usb“ врсту адресе

en: USB is disabled for this domain, but USB devices are present in the domain XML
sr: УСБ је онемогућен за овај домен, али су УСБ уређаји присутни у XML-у домена

en: USB redirection filter is not supported by this version of QEMU
sr: Филтер УСБ преусмеравања није подржан у овом издању КЕМУ-а

en: USB redirection is not supported by this version of QEMU
sr: УСБ преусмеравање није подржано у овом издању КЕМУ-а

en: USB source %1$s was not a character device
sr: УСБ извор %1$s није био знаковни уређај

en: UTS namespace support is required
sr: Потребна је подршка за UTS именски простор

en: UUID
sr: УУИД

en: UUID in config file malformed
sr: УУИД је лоше обликован у датотеци подешавања

en: UUID is not supported for NVDIMM device
sr: УУИД није подржан за NVDIMM уређај

en: UUID mismatch between <hwuuid> and <sysinfo>
sr: УУИД се не подудара између <hwuuid> и <sysinfo>

en: UUID mismatch between <uuid> and <sysinfo>
sr: Неподударање УУИД-а између <uuid> и <sysinfo>

en: UUID:
sr: УУИД:

en: Unable to accept client
sr: Немогућност прихватања клијента

en: Unable to access %1$s
sr: Немогућност приступа %1$s

en: Unable to access cache '%1$s' for '%2$s'
sr: Немогућност приступа кешу „%1$s“ за „%2$s“

en: Unable to access config file %1$s
sr: Немогућност приступа датотеци подешавања %1$s

en: Unable to access file descriptor %1$d
sr: Немогућност приступа описнику датотеке %1$d

en: Unable to access kernel32.dll
sr: Немогућност приступа датотеци kernel32.dll

en: Unable to access stream for '%1$s'
sr: Немогућност приступа току за „%1$s“

en: Unable to acquire PID file: %1$s
     errno=%2$d
sr: Немогућност добијања ПИД датотеке: %1$s
     грешка=%2$d

en: Unable to acquire lock on '%1$s'
sr: Не могу да закључам „%1$s“

en: Unable to add address to interface multicast list on this platform
sr: Не могу да додам адресу на списак за вишеструко емитовање спреге на овој платформи

en: Unable to add bridge %1$s port %2$s
sr: Не могу да додам порт %2$s моста %1$s

en: Unable to add epoll fd
sr: Не могу да додам epoll дескриптор датотеке

en: Unable to add extra data
sr: Не могу да додам додатне податке

en: Unable to add hard disk to media Registry
sr: Не могу да додам чврсти диск у регистар медија

en: Unable to add hard disk to media registry
sr: Не могу да додам чврсти диск у регистар медија

en: Unable to add hard disk to the media registry
sr: Не могу да додам чврсти диск у регистар медија

en: Unable to add hardware machine
sr: Не могу да додам хардверску машину

en: Unable to add keepalive timer
sr: Не могу да додам одбројавач за одржавање везе

en: Unable to add lockspace %1$s
sr: Није могуће додати простор за закључавање %1$s

en: Unable to add lockspace %1$s: %2$s
sr: Није могуће додати простор за закључавање %1$s: %2$s

en: Unable to add log cleanup timer
sr: Није могуће додати одбројавач за чишћење дневника

en: Unable to add media registry other media
sr: Није могуће додати друге медије у регистар медија

en: Unable to add port %1$s to OVS bridge %2$s: %3$s
sr: Није могуће додати прикључак %1$s у OVS мост %2$s: %3$s

en: Unable to add service timer
sr: Није могуће додати одбројавач услуге

en: Unable to add shutdown timer
sr: Није могуће додати одбројавач за гашење

en: Unable to add socket timer
sr: Није могуће додати одбројавач утичнице

en: Unable to add storage controller
sr: Није могуће додати управљач складиштења

en: Unable to add the snapshot hardware
sr: Није могуће додати хардвер снимка стања

en: Unable to add the snapshot storageController
sr: Не могу да додам управљач складиштења снимка стања

en: Unable to add the snapshot to the machine description
sr: Не могу да додам снимак стања у опис машине

en: Unable to add this snapshot, there is already a snapshot linked to the machine
sr: Не могу да додам овај снимак стања, већ постоји снимак стања повезан са машином

en: Unable to add timer to event loop
sr: Не могу да додам одбројавач у петљу догађаја

en: Unable to add watch on log FD %1$d
sr: Не могу да додам праћење на ФД дневника %1$d

en: Unable to add watch on stdin
sr: Не могу да додам праћење на стандардни улаз (stdin)

en: Unable to add watch on stdout
sr: Не могу да додам праћење на стандардни излаз (stdout)

en: Unable to add watch on udev FD %1$d
sr: Не могу да додам праћење на udev ФД %1$d

en: Unable to add/delete fdb entries on this platform
sr: Не могу да додам/обришем fdb уносе на овој платформи

en: Unable to allocate %1$llu pages. Allocated only %2$llu
sr: Не могу да доделим %1$llu страница. Додељено је само %2$llu

en: Unable to allocate lease %1$s
sr: Није могуће доделити закуп %1$s

en: Unable to allocate lockspace %1$s
sr: Није могуће доделити простор закључавања %1$s

en: Unable to allocate stack
sr: Није могуће резервисати стек

en: Unable to allocate x509 credentials: %1$s
sr: Није могуће доделити x509 акредитиве: %1$s

en: Unable to append command 'id' string
sr: Није могуће прикачити ниску наредбе „id“

en: Unable to associate TAP device
sr: Није могуће придружити ТАП уређај

en: Unable to associate device %1$s with blkid library
sr: Није могуће повезати уређај %1$s са blkid библиотеком

en: Unable to associate file %1$s with NBD device
sr: Није могуће повезати датотеку %1$s са NBD уређајем

en: Unable to associate file %1$s with loop device
sr: Није могуће повезати датотеку %1$s са петљним уређајем

en: Unable to attach %1$s to loop device
sr: Није могуће прикачити %1$s на петљни уређај

en: Unable to become session leader
sr: Не могу да постанем вођа сесије

en: Unable to bind port %1$s to the virtual port %2$s
sr: Не могу да вежем порт %1$s на виртуелни порт %2$s

en: Unable to bind to UNIX socket path '%1$s'
sr: Не могу да вежем Јуникс утичницу на путању „%1$s“

en: Unable to bind to port
sr: Не могу да вежем порт

en: Unable to bind to port %1$d
sr: Не могу да вежем порт %1$d

en: Unable to change MaxMemorySize
sr: Не могу да променим максималну величину меморије

en: Unable to change balloon collection period.
sr: Не могу да променим период прикупљања балона.

en: Unable to change blkio parameters
sr: Не могу да променим blkio параметре

en: Unable to change block I/O throttle
sr: Не могу да променим пригушивање блок У/И-а

en: Unable to change daemon logging settings
sr: Не могу да променим подешавања бележења демона

en: Unable to change lifecycle action.
sr: Није могуће променити радњу животног циклуса.

en: Unable to change memory of active domain without the balloon device and guest OS balloon driver
sr: Није могуће променити меморију активног домена без уређаја за балонирање и гонича за балонирање гостујућег ОС-а

en: Unable to change memory parameters
sr: Није могуће променити параметре меморије

en: Unable to change numa parameters
sr: Није могуће променити NUMA параметре

en: Unable to change server workerpool parameters
sr: Није могуће променити параметре базена радника сервера

en: Unable to change server's client-related configuration limits
sr: Није могуће променити ограничења поставки сервера која се односе на клијенте

en: Unable to change target guest XML during migration
sr: Није могуће променити XML циљног госта током миграције

en: Unable to change to %1$s
sr: Није могуће променити на %1$s

en: Unable to change to root dir
sr: Није могуће прећи у коренити директоријум

en: Unable to chdir(%1$s)
sr: Није могуће прећи у директоријум (%1$s)

en: Unable to check interface %1$s
sr: Не могу да проверим спрегу %1$s

en: Unable to check interface config on this platform
sr: Не могу да проверим подешавање спреге на овој платформи

en: Unable to check interface flags for %1$s
sr: Не могу да проверим заставице спреге за %1$s

en: Unable to check status of pid file '%1$s'
sr: Не могу да проверим статус ПИД датотеке „%1$s“

en: Unable to check virtual function status on this platform
sr: Не могу да проверим статус виртуелне функције на овој платформи

en: Unable to clear thread local variable
sr: Не могу да очистим локалну променљиву нити

en: Unable to clone to check reboot support
sr: Не могу да клонирам ради провере подршке за поновно покретање

en: Unable to close
sr: Не могу да затворим

en: Unable to close %1$s
sr: Не могу да затворим %1$s

en: Unable to close HardDisk
sr: Не могу да затворим тврди диск

en: Unable to close disk children
sr: Није могуће затворити садржаоце диска

en: Unable to close recursively all disks
sr: Није могуће рекурзивно затворити све дискове

en: Unable to close the new medium
sr: Није могуће затворити нови носилац

en: Unable to compile regex
sr: Није могуће компилисати регуларни израз

en: Unable to compute hash of data: %1$s
sr: Није могуће израчунати хеш података: %1$s

en: Unable to configure VF %1$d of PF '%2$s' because the PF is not online. Please change host network config to put the PF online.
sr: Није могуће подесити VF %1$d од PF-а „%2$s“ јер PF није на мрежи. Промените конфигурацију мреже домаћина да бисте поставили PF на мрежу.

en: Unable to configure libxl's memory management parameters
sr: Није могуће подесити параметре управљања меморијом за libxl

en: Unable to construct table of device aliases
sr: Није могуће израдити табелу надимка уређаја

en: Unable to convert lease expiry time to long long: %1$s
sr: Није могуће претворити време истека закупа у тип „long long“: %1$s

en: Unable to convert time
sr: Није могуће претворити време

en: Unable to copy socket file handle
sr: Није могуће умножити ручку датотеке утичнице

en: Unable to create %1$s
sr: Није могуће направити %1$s

en: Unable to create HardDisk
sr: Није могуће направити тврди диск

en: Unable to create KVM VM for TSC probing
sr: Није могуће направити KVM VM за TSC испитивање

en: Unable to create KVM vCPU for TSC probing
sr: Није могуће направити KVM vCPU за TSC испитивање

en: Unable to create RelaxNG parser for schema '%1$s'
sr: Није могуће направити RelaxNG рашчлањивач за шему „%1$s“

en: Unable to create RelaxNG validation context for schema '%1$s'
sr: Није могуће направити контекст RelaxNG потврђивања за шему „%1$s“

en: Unable to create TAP devices on this platform
sr: Није могуће направити TAP уређаје на овој платформи

en: Unable to create UNIX socket
sr: Није могуће направити UNIX утичницу

en: Unable to create and set qos configuration on port %1$s: %2$s
sr: Није могуће направити и поставити QoS подешавање на прикључнику %1$s: %2$s

en: Unable to create blkid library handle
sr: Не може се направити ручка blkid библиотеке

en: Unable to create bridge %1$s
sr: Не може се направити мост %1$s

en: Unable to create bridge device
sr: Не може се направити уређај моста

en: Unable to create device %1$s
sr: Не може се направити уређај %1$s

en: Unable to create directory %1$s
sr: Не може се направити директоријум %1$s

en: Unable to create directory '%1$s'
sr: Не може се направити директоријум „%1$s“

en: Unable to create epoll fd
sr: Не може се направити epoll fd

en: Unable to create firewall command
sr: Не може се направити наредба заштитног зида

en: Unable to create kqueue
sr: Не може се направити kqueue

en: Unable to create lock '%1$s'
sr: Не може се направити закључак „%1$s“

en: Unable to create lockspace %1$s
sr: Не могу да направим простор за закључавање %1$s

en: Unable to create lockspace %1$s: parent directory does not exist or is not a directory
sr: Не могу да направим простор за закључавање %1$s: родитељски директоријум не постоји или није директоријум

en: Unable to create media registry
sr: Не могу да направим регистар медија

en: Unable to create mediated device: %1$s
sr: Не могу да направим посредовани уређај: %1$s

en: Unable to create migration thread
sr: Не могу да направим нит миграције

en: Unable to create multiple fds for tap device %1$s (maybe existing device was created without multi_queue flag)
sr: Не могу да направим више описника датотека за тап уређај %1$s (можда је постојећи уређај направљен без заставице „multi_queue“)

en: Unable to create pipes
sr: Не могу да направим спојке

en: Unable to create socket
sr: Не могу да направим утичницу

en: Unable to create socket object: %1$s
sr: Не могу да направим објекат утичнице: %1$s

en: Unable to create symlink %1$s (pointing to %2$s)
sr: Не могу да направим симболичку везу %1$s (показује на %2$s)

en: Unable to create tap device
sr: Не може се направити ТАП уређај

en: Unable to create tap device %1$s
sr: Не може се направити ТАП уређај %1$s

en: Unable to create thread to process command's IO
sr: Не може се направити нит за обраду У/И наредбе

en: Unable to create tunnel migration thread
sr: Не може се направити нит миграције тунела

en: Unable to create: %1$s
     errno=%2$d
sr: Не може се направити: %1$s
    број грешке=%2$d

en: Unable to decode header until len is received
sr: Не може се декодирати заглавље док се не прими дужина

en: Unable to decode message header
sr: Не може се декодирати заглавље поруке

en: Unable to decode message length
sr: Не може се декодирати дужина поруке

en: Unable to decode message payload
sr: Не може се декодирати товар поруке

en: Unable to decode number of FDs
sr: Не може се декодирати број дескриптора датотека

en: Unable to define mediated device: %1$s
sr: Не може се одредити посредовани уређај: %1$s

en: Unable to delete %1$s
sr: Не може се обрисати %1$s

en: Unable to delete TAP devices on this platform
sr: Не могу се обрисати ТАП уређаји на овој платформи

en: Unable to delete address from interface multicast list on this platform
sr: Не може се обрисати адреса са списака вишеструког емитовања спреге на овој платформи

en: Unable to delete bridge %1$s
sr: Не може се обрисати мост %1$s

en: Unable to delete file %1$s
sr: Не може се обрисати датотека %1$s

en: Unable to delete lockspace resource %1$s
sr: Не може се обрисати ресурс простора закључавања %1$s

en: Unable to delete medium
sr: Не може се обрисати медијум

en: Unable to delete port %1$s from OVS: %2$s
sr: Не може се обрисати порт %1$s са OVS-а: %2$s

en: Unable to destroy '%1$s': %2$s
sr: Не може се уништити „%1$s“: %2$s

en: Unable to destroy '%1$s': device in use
sr: Не могу да уништим „%1$s“: уређај је у употреби

en: Unable to detect SCHED_CORE
sr: Не могу да откријем SCHED_CORE

en: Unable to detect filesystem for %1$s
sr: Не могу да откријем систем датотека за %1$s

en: Unable to determine Partition Type, requires build --overwrite
sr: Не могу да одредим врсту партиције, захтева изградњу уз --overwrite

en: Unable to determine current file inode: %1$s
sr: Не могу да одредим и-чвор тренутне датотеке: %1$s

en: Unable to determine current file offset: %1$s
sr: Не могу да одредим померај тренутне датотеке: %1$s

en: Unable to determine model for SCSI controller idx=%1$d
sr: Не могу да одредим модел за SCSI контролер idx=%1$d

en: Unable to determine model for USB controller idx=%1$d
sr: Не могу да одредим модел за USB контролер idx=%1$d

en: Unable to determine mount table on this platform
sr: Не могу да одредим табелу качења на овој платформи

en: Unable to disable nagle algorithm
sr: Не могу да онемогућим Нејглов алгоритам

en: Unable to dump link info on this platform
sr: Не могу да избацим податке о вези на овој платформи

en: Unable to duplicate FD %1$d
sr: Не могу да удвостручим ОД %1$d

en: Unable to enable keepalives without async IO support
sr: Не могу да омогућим одржавање везе без подршке за асинхрони УИ

en: Unable to enable namespace: %1$s
sr: Не могу да омогућим именски простор: %1$s

en: Unable to enable non-blocking flag
sr: Не могу да омогућим неблокирајућу заставицу

en: Unable to enable/disable perf events
sr: Не могу да омогућим/онемогућим perf догађаје

en: Unable to encode message header
sr: Не могу да кодирам заглавље поруке

en: Unable to encode message length
sr: Не могу да кодирам дужину поруке

en: Unable to encode message payload
sr: Не могу да кодирам товар поруке

en: Unable to encode number of FDs
sr: Не могу да кодирам број ОД-ова

en: Unable to enter mount namespace
sr: Није могуће ући у именски простор качења

en: Unable to exec shell %1$s
sr: Није могуће извршити шкољку %1$s

en: Unable to find '%1$s' binary in $PATH
sr: Није могуће пронаћи извршну датотеку „%1$s“ у путањи $PATH

en: Unable to find '%1$s' firmware that is compatible with the current configuration
sr: Није могуће пронаћи фирмвер „%1$s“ који је усаглашен са тренутном поставком

en: Unable to find '%1$s' limit for block device '%2$s'
sr: Није могуће пронаћи ограничење „%1$s“ за блок уређај „%2$s“

en: Unable to find 'cpuacct' cgroups controller mount
sr: Није могуће пронаћи тачку качења „cpuacct“ cgroups управљача

en: Unable to find 'devices' cgroups controller mount
sr: Није могуће пронаћи тачку качења „devices“ cgroups управљача

en: Unable to find 'dnsmasq' binary in $PATH
sr: Није могуће пронаћи извршну датотеку „dnsmasq“ у путањи $PATH

en: Unable to find 'memory' cgroups controller mount
sr: Није могуће пронаћи тачку качења „memory“ cgroups управљача

en: Unable to find 'qemu-nbd' binary in $PATH
sr: Није могуће пронаћи извршну датотеку „qemu-nbd“ у путањи $PATH

en: Unable to find UUID %1$s
sr: Не могу да пронађем УУИД %1$s

en: Unable to find UUID for location %1$s
sr: Не могу да пронађем УУИД за локацију %1$s

en: Unable to find a free loop device in /dev
sr: Не могу да пронађем слободан „loop“ уређај у /dev

en: Unable to find a free port on virtio-serial controller %1$u
sr: Не могу да пронађем слободан прикључак на „virtio-serial“ контролеру %1$u

en: Unable to find a free virtio-serial port
sr: Не могу да пронађем слободан „virtio-serial“ прикључак

en: Unable to find a satisfying vhost-user-gpu
sr: Не могу да пронађем одговарајући „vhost-user-gpu“

en: Unable to find a satisfying virtiofsd
sr: Не могу да пронађем одговарајући „virtiofsd“

en: Unable to find a vCPU that is online
sr: Не могу да пронађем vCPU који је активан

en: Unable to find address for mdev parent device '%1$s'
sr: Не могу да пронађем адресу за „mdev“ родитељски уређај „%1$s“

en: Unable to find address for parent device '%1$s'
sr: Не могу да пронађем адресу за родитељски уређај „%1$s“

en: Unable to find an unused port in range '%1$s' (%2$d-%3$d)
sr: Не могу да пронађем слободан порт у опсегу „%1$s“ (%2$d-%3$d)

en: Unable to find any /dev mount
sr: Не могу да пронађем ниједну /dev тачку монтирања

en: Unable to find any usable hugetlbfs mount for %1$llu KiB
sr: Не могу да пронађем ниједну употребљиву „hugetlbfs“ тачку монтирања за %1$llu KiB

en: Unable to find correct value in 'bonding/arp_validate' for '%1$s'
sr: Не могу да пронађем исправну вредност у „bonding/arp_validate“ за „%1$s“

en: Unable to find correct value in 'bonding/mode' for '%1$s'
sr: Не могу да пронађем исправну вредност у „bonding/mode“ за „%1$s“

en: Unable to find filesystem type for %1$s
sr: Не могу да пронађем врсту система датотека за %1$s

en: Unable to find major for %1$s
sr: Не могу да пронађем главни број (major) за %1$s

en: Unable to find the hard disk with uuid %1$s
sr: Не могу да пронађем чврсти диск са УУИД-ом %1$s

en: Unable to find the snapshot %1$s
sr: Не могу да пронађем снимак стања %1$s

en: Unable to find the snapshot with name %1$s
sr: Не могу да пронађем снимак стања са називом %1$s

en: Unable to force bind to IPv6 only
sr: Не успева приморано везивање само на IPv6

en: Unable to format NUMA node cache
sr: Не успева форматирање кеша NUMA чвора

en: Unable to format SELinux context
sr: Не успева форматирање SELinux контекста

en: Unable to format guestfwd port
sr: Не успева форматирање guestfwd порта

en: Unable to format metadata element
sr: Не успева форматирање елемента метаподатака

en: Unable to format time
sr: Не успева форматирање времена

en: Unable to freeze filesystems
sr: Не успева замрзавање система датотека

en: Unable to get ACLs on %1$s
sr: Не успева добијање ACL-ова за %1$s

en: Unable to get Capabilities
sr: Не успева добијање могућности

en: Unable to get Console object for domain %1$s
sr: Не успева добијање објекта конзоле за домен %1$s

en: Unable to get IP address on this platform
sr: Немогуће је добити ИП адресу на овој платформи

en: Unable to get IPv4 address for interface %1$s via ioctl
sr: Немогуће је добити ИПв4 адресу за спрегу %1$s преко ioctl-а

en: Unable to get Keyboard object for domain %1$s
sr: Немогуће је добити објекат тастатуре за домен %1$s

en: Unable to get LVM key for %1$s
sr: Немогуће је добити ЛВМ кључ за %1$s

en: Unable to get NUMA node of cpu %1$zd
sr: Немогуће је добити NUMA чвор процесора %1$zd

en: Unable to get SCSI key for %1$s
sr: Немогуће је добити SCSI кључ за %1$s

en: Unable to get SELinux label from %1$s
sr: Немогуће је добити SELinux ознаку из %1$s

en: Unable to get STP delay on %1$s on this platform
sr: Немогуће је добити СТП интервал на %1$s на овој платформи

en: Unable to get STP on %1$s on this platform
sr: Немогуће је добити СТП на %1$s на овој платформи

en: Unable to get VF net device stats on this platform
sr: Немогуће је добити статистику ВФ мрежног уређаја на овој платформи

en: Unable to get VLAN for interface %1$s
sr: Није могуће добити ВЛАН за спрегу %1$s

en: Unable to get VLAN on this platform
sr: Није могуће добити ВЛАН на овој платформи

en: Unable to get XATTR %1$s on %2$s
sr: Није могуће добити XATTR %1$s на %2$s

en: Unable to get XML Desc of snapshot
sr: Није могуће добити XML опис снимка стања

en: Unable to get a virDomainSnapshotDef *
sr: Није могуће добити virDomainSnapshotDef *

en: Unable to get any controller
sr: Није могуће добити ниједан управљач

en: Unable to get blkio parameters
sr: Није могуће добити blkio параметре

en: Unable to get block I/O throttle parameters
sr: Није могуће добити параметре ограничења протока блок У/И

en: Unable to get bridge %1$s %2$s
sr: Није могуће добити мост %1$s %2$s

en: Unable to get bridge %1$s port %2$s %3$s
sr: Није могуће добити прикључник моста %1$s %2$s %3$s

en: Unable to get bridge port isolated on this platform
sr: Немогуће је изоловати прикључник моста на овој платформи

en: Unable to get bridge port learning on this platform
sr: Немогуће је подесити учење прикључника моста на овој платформи

en: Unable to get bridge port unicast_flood on this platform
sr: Немогуће је подесити „unicast_flood“ прикључника моста на овој платформи

en: Unable to get bridge vlan_filtering on this platform
sr: Немогуће је подесити „vlan_filtering“ моста на овој платформи

en: Unable to get childMedium location
sr: Немогуће је добити локацију „childMedium“

en: Unable to get cpu map
sr: Немогуће је добити мапу процесора

en: Unable to get current position in file
sr: Немогуће је добити тренутни положај у датотеци

en: Unable to get current position in stream
sr: Немогуће је добити тренутни положај у току

en: Unable to get current process SELinux context
sr: Немогуће је добити СЕЛинукс контекст тренутног процеса

en: Unable to get current time
sr: Немогуће је добити тренутно време

en: Unable to get daemon logging filters information
sr: Не могу да добијем податке о филтерима бележења позадинца

en: Unable to get daemon logging outputs information
sr: Не могу да добијем податке о излазима бележења позадинца

en: Unable to get default interface name
sr: Не могу да добијем назив подразумеване спреге

en: Unable to get device master from netlink on this platform
sr: Не могу да добијем главни уређај из мрежне везе на овој платформи

en: Unable to get device-mapper version
sr: Не могу да добијем издање мапера уређаја

en: Unable to get devmapper targets for %1$s
sr: Не могу да добијем циљеве мапера уређаја за %1$s

en: Unable to get disk children
sr: Не могу да добијем садржаоце диска

en: Unable to get disk format
sr: Не могу да добијем формат диска

en: Unable to get disk parent
sr: Не могу да добијем садржаоца диска

en: Unable to get disk uuid
sr: Не могу да добијем УУИД диска

en: Unable to get domain IOThreads information
sr: Није могуће добити податке о улазно-излазним нитима домена

en: Unable to get domain status
sr: Није могуће добити статус домена

en: Unable to get driver name for '%1$s'
sr: Није могуће добити назив гонича за „%1$s“

en: Unable to get filesystem information
sr: Није могуће добити податке о систему датотека

en: Unable to get free loop device via ioctl
sr: Није могуће добити слободан повратни уређај преко „ioctl“-а

en: Unable to get hard disk format
sr: Није могуће добити формат тврдог диска

en: Unable to get hard disk id
sr: Није могуће добити ИД тврдог диска

en: Unable to get host SEV information
sr: Није могуће добити СЕВ податке домаћина

en: Unable to get host boot time
sr: Није могуће добити време подизања домаћина

en: Unable to get index for interface %1$s
sr: Није могуће добити индекс за спрегу %1$s

en: Unable to get interface index for %1$s
sr: Немогуће је добити индекс спреге за %1$s

en: Unable to get interface index for '%1$s'
sr: Немогуће је добити индекс спреге за „%1$s“

en: Unable to get interface index on this platform
sr: Немогуће је добити индекс спреге на овој платформи

en: Unable to get interface parameters
sr: Немогуће је добити параметре спреге

en: Unable to get kvm descriptor: %1$s
sr: Немогуће је добити КВМ описник: %1$s

en: Unable to get launch security parameters
sr: Немогуће је добити безбедносне параметре покретања

en: Unable to get local socket name
sr: Немогуће је добити назив локалне утичнице

en: Unable to get loop status on %1$s
sr: Немогуће је добити стање петље на %1$s

en: Unable to get medium location
sr: Немогуће је добити локацију медијума

en: Unable to get medium uuid
sr: Немогуће је добити УУИД медијума

en: Unable to get memory parameters
sr: Није могуће добити параметре меморије

en: Unable to get memory stats
sr: Није могуће добити статистику меморије

en: Unable to get node cpu stats
sr: Није могуће добити статистику процесора чвора

en: Unable to get numa parameters
sr: Није могуће добити НУМА параметре

en: Unable to get number of blkio parameters
sr: Није могуће добити број блкио параметара

en: Unable to get number of block I/O throttle parameters
sr: Није могуће добити број параметара ограничења улаза/излаза блока

en: Unable to get number of cpu stats
sr: Није могуће добити број статистика процесора

en: Unable to get number of interface parameters
sr: Није могуће добити број параметара спреге

en: Unable to get number of memory parameters
sr: Није могуће добити број параметара меморије

en: Unable to get number of memory stats
sr: Није могуће добити број статистика меморије

en: Unable to get parent hard disk
sr: Немогуће добити родитељски чврсти диск

en: Unable to get peer socket name
sr: Немогуће добити назив утичнице парњака

en: Unable to get perf events
sr: Немогуће добити догађаје перформанси

en: Unable to get physical function status on this platform
sr: Немогуће добити статус физичке функције на овој платформи

en: Unable to get pointer to VirtualBox vtable
sr: Немогуће добити показивач на VirtualBox vtable

en: Unable to get remote socket name
sr: Немогуће добити назив удаљене утичнице

en: Unable to get server workerpool parameters
sr: Немогуће добити параметре скупа радника сервера

en: Unable to get session bus connection: %1$s
sr: Немогуће добити везу са сесијском сабирницом: %1$s

en: Unable to get snapshot content
sr: Немогуће добити садржај снимка стања

en: Unable to get sysfs info on this platform
sr: Немогуће добити sysfs податке на овој платформи

en: Unable to get system bus connection: %1$s
sr: Немогуће је остварити везу са системском сабирницом: %1$s

en: Unable to get the machine location path
sr: Немогуће је добити путању локације машине

en: Unable to get the parent disk
sr: Немогуће је добити родитељски диск

en: Unable to get the read write medium format
sr: Немогуће је добити формат медијума за читање и писање

en: Unable to get the read write medium id
sr: Немогуће је добити ИД медијума за читање и писање

en: Unable to get the snapshot to remove
sr: Немогуће је добити снимак стања за уклањање

en: Unable to get virtual function index on this platform
sr: Немогуће је добити индекс виртуелне функције на овој платформи

en: Unable to get virtual function info on this platform
sr: Немогуће је добити податке о виртуелној функцији на овој платформи

en: Unable to get virtual function name on this platform
sr: Немогуће је добити назив виртуелне функције на овој платформи

en: Unable to get virtual functions on this platform
sr: Немогуће је добити виртуелне функције на овој платформи

en: Unable to import certificate list %1$s
sr: Није могуће увести списак уверења %1$s

en: Unable to import client certificate %1$s
sr: Није могуће увести уверење клијента %1$s

en: Unable to import server certificate %1$s
sr: Није могуће увести уверење сервера %1$s

en: Unable to init device stream mutex
sr: Није могуће успоставити мутекс тока уређаја

en: Unable to initialize RW lock
sr: Није могуће успоставити RW закључак

en: Unable to initialize VirtualBox C API client
sr: Није могуће успоставити клијента ВиртуалБокс C API-ја

en: Unable to initialize audit layer
sr: Није могуће успоставити слој провере

en: Unable to initialize certificate
sr: Није могуће успоставити уверење

en: Unable to initialize certificate: %1$s
sr: Није могуће успоставити уверење: %1$s

en: Unable to initialize condition variable
sr: Није могуће успоставити условну променљиву

en: Unable to initialize lease %1$s
sr: Није могуће успоставити закуп %1$s

en: Unable to initialize lease %1$s: %2$s
sr: Није могуће успоставити закуп %1$s: %2$s

en: Unable to initialize libxml2 RelaxNG data
sr: Није могуће успоставити libxml2 RelaxNG податке

en: Unable to initialize libxml2 schema types
sr: Није могуће успоставити libxml2 врсте шеме

en: Unable to initialize lockspace %1$s
sr: Није могуће успоставити простор закључавања %1$s

en: Unable to initialize lockspace %1$s: %2$s
sr: Није могуће успоставити простор закључавања %1$s: %2$s

en: Unable to initialize lockspace mutex
sr: Није могуће успоставити мутекс простора закључавања

en: Unable to initialize mutex
sr: Није могуће успоставити мутекс

en: Unable to initialize thread local variable
sr: Није могуће успоставити локалну променљиву нити

en: Unable to invoke fstrim
sr: Није могуће покренути fstrim

en: Unable to join domain namespace
sr: Не могу да се придружим именском простору домена

en: Unable to kill all processes
sr: Не могу да убијем све процесе

en: Unable to know if disk is in media registry
sr: Не могу да сазнам да ли је диск у регистру медија

en: Unable to know if the snapshot is the current snapshot
sr: Не могу да сазнам да ли је снимак стања тренутни снимак стања

en: Unable to label files under %1$s
sr: Не могу да означим датотеке под %1$s

en: Unable to list RBD images
sr: Не могу да излистам RBD слике

en: Unable to listen on socket
sr: Не могу да слушам на утичници

en: Unable to listen to UNIX socket path '%1$s'
sr: Не могу да слушам на путањи UNIX утичнице „%1$s“

en: Unable to load %1$s: %2$s
sr: Не могу да учитам %1$s: %2$s

en: Unable to load certificate
sr: Не могу да учитам уверење

en: Unable to load certificate, make sure it is in PEM format: %1$s
sr: Није могуће учитати уверење, уверите се да је у PEM формату: %1$s

en: Unable to lock '%1$s'
sr: Није могуће закључати „%1$s“

en: Unable to lookup SELinux process context
sr: Није могуће потражити контекст SELinux процеса

en: Unable to make TAP device non-persistent
sr: Није могуће учинити TAP уређај неистрајним

en: Unable to make dir %1$s
sr: Није могуће направити директоријум %1$s

en: Unable to mark loop device as autoclear
sr: Није могуће означити „loop“ уређај као самочистећи

en: Unable to mass close FDs (first=%1$zd, last=%2$d
sr: Не могу масовно да затворим описнике датотека (први=%1$zd, последњи=%2$d)

en: Unable to mass close FDs (first=%1$zd, last=%2$zd)
sr: Није могуће масовно затворити описнике датотека (први=%1$zd, последњи=%2$zd)

en: Unable to modify live devices
sr: Није могуће изменити живе уређаје

en: Unable to modify mediated device '%1$s': %2$s
sr: Није могуће изменити посреднички уређај „%1$s“: %2$s

en: Unable to modify mediated device '%1$s': modify unsupported
sr: Није могуће изменити посреднички уређај „%1$s“: измена није подржана

en: Unable to monitor directory: %1$s
sr: Није могуће надзирати директоријум: %1$s

en: Unable to move %1$s mount to %2$s
sr: Није могуће преместити тачку качења „%1$s“ на „%2$s“

en: Unable to notify child process
sr: Није могуће обавестити потпроцес

en: Unable to notify parent process
sr: Није могуће обавестити надпроцес

en: Unable to obtain host UUID
sr: Није могуће добити УУИД домаћина

en: Unable to obtain hostInternetScsiHba
sr: Није могуће добити hostInternetScsiHba

en: Unable to obtain iSCSI adapter
sr: Није могуће добити iSCSI адаптер

en: Unable to obtain information about pid: %1$d
sr: Није могуће добити податке о ПИД-у: %1$d

en: Unable to open %1$s
sr: Није могуће отворити %1$s

en: Unable to open %1$s (%2$d)
sr: Немогуће отворити „%1$s“ (%2$d)

en: Unable to open %1$s, is tun module loaded?
sr: Немогуће отворити „%1$s“, да ли је учитан tun модул?

en: Unable to open '%1$s'
sr: Немогуће отворити „%1$s“

en: Unable to open '%1$s' for vdpa device
sr: Немогуће отворити „%1$s“ за vDPA уређај

en: Unable to open /dev/loop-control
sr: Немогуће отворити /dev/loop-control

en: Unable to open /proc/mounts
sr: Немогуће отворити /proc/mounts

en: Unable to open HardDisk
sr: Немогуће отворити тврди диск

en: Unable to open Machine
sr: Немогуће отворити машину

en: Unable to open UNIX socket
sr: Немогуће отворити ЈУНИКС утичницу

en: Unable to open VirtualBox session with domain %1$s
sr: Немогуће отворити VirtualBox сесију са доменом „%1$s“

en: Unable to open control socket
sr: Не могу да отворим управљачку утичницу

en: Unable to open file: %1$s
sr: Не могу да отворим датотеку: %1$s

en: Unable to open filesystem %1$s
sr: Не могу да отворим систем датотека %1$s

en: Unable to open log file %1$s
sr: Не могу да отворим датотеку дневника %1$s

en: Unable to open resource %1$s
sr: Не могу да отворим ресурс %1$s

en: Unable to open stream for '%1$s'
sr: Не могу да отворим ток за „%1$s“

en: Unable to open system token %1$s
sr: Не могу да отворим системски жетон %1$s

en: Unable to open test socket
sr: Не могу да отворим тестну утичницу

en: Unable to open/create resource %1$s
sr: Не могу да отворим/направим ресурс %1$s

en: Unable to override peer2peer migration URI
sr: Не могу да заменим адресу миграције „peer2peer“

en: Unable to parse %1$s %2$s
sr: Немогуће рашчланити %1$s %2$s

en: Unable to parse '%1$s' as an integer
sr: Немогуће рашчланити „%1$s“ као цео број

en: Unable to parse FD number '%1$s'
sr: Немогуће рашчланити ФД број „%1$s“

en: Unable to parse HPT maxpagesize setting
sr: Немогуће рашчланити HPT поставку „maxpagesize“

en: Unable to parse MAC '%1$s'
sr: Немогуће рашчланити МАК адресу „%1$s“

en: Unable to parse RelaxNG schema '%1$s': %2$s
sr: Немогуће рашчланити RelaxNG шему „%1$s“: %2$s

en: Unable to parse URI %1$s
sr: Немогуће рашчланити адресу %1$s

en: Unable to parse UUID '%1$s'
sr: Немогуће рашчланити УУИД „%1$s“

en: Unable to parse base SELinux context '%1$s'
sr: Немогуће рашчланити основни SELinux контекст „%1$s“

en: Unable to parse child device
sr: Немогуће рашчланити садржани уређај

en: Unable to parse class id '%1$s'
sr: Не могу да обрадим ид разреда „%1$s“

en: Unable to parse cloud-hypervisor version: %1$s
sr: Не могу да обрадим издање хипервизора у облаку: %1$s

en: Unable to parse current SELinux context '%1$s'
sr: Не могу да обрадим тренутни SELinux контекст „%1$s“

en: Unable to parse group-name parameter
sr: Не могу да обрадим параметар назива групе

en: Unable to parse integer parameter
sr: Не могу да обрадим целобројни параметар

en: Unable to parse integer parameter %1$s
sr: Не могу да обрадим целобројни параметар %1$s

en: Unable to parse integer parameter '%1$s'
sr: Не могу да обрадим целобројни параметар „%1$s“

en: Unable to parse lock state %1$s
sr: Не могу да обрадим стање закључавања %1$s

en: Unable to parse lock state %1$s: %2$s
sr: Не могу да обрадим стање закључавања %1$s: %2$s

en: Unable to parse ovs-vsctl output
sr: Не могу да обрадим излаз ovs-vsctl-а

en: Unable to parse port: %1$s
sr: Немогуће обрадити порт: %1$s

en: Unable to parse quota
sr: Немогуће обрадити квоту

en: Unable to parse sched info value '%1$s'
sr: Немогуће обрадити вредност података о распоређивању „%1$s“

en: Unable to parse schedstat info at '%1$s'
sr: Немогуће обрадити податке о статистици распоређивања на „%1$s“

en: Unable to parse secret uuid '%1$s'
sr: Немогуће обрадити УУИД тајне „%1$s“

en: Unable to parse string parameter
sr: Немогуће обрадити ниску параметра

en: Unable to parse the xml
sr: Немогуће обрадити XML

en: Unable to parse uptime value '%1$s'
sr: Немогуће обрадити вредност времена рада „%1$s“

en: Unable to parse: %1$s
sr: Немогуће обрадити: %1$s

en: Unable to preserve mac/vlan tag for device = %1$s, vf = %2$d
sr: Немогуће очувати МАК/ВЛАН ознаку за уређај = %1$s, vf = %2$d

en: Unable to probe '%1$s' for existing data, forced overwrite is necessary
sr: Не могу да испитам „%1$s“ за постојеће податке, неопходно је присилно преписивање

en: Unable to probe TSC frequency
sr: Не могу да испитам TSC учестаност

en: Unable to process file with flags %1$d
sr: Не могу да обрадим датотеку са заставицама %1$d

en: Unable to query NVMe disk address
sr: Не могу да упитам адресу НВМе диска

en: Unable to query TSC scaling support
sr: Не могу да упитам подршку за TSC промену размере

en: Unable to query certificate %1$s basic constraints %2$s
sr: Не могу да упитам основна ограничења уверења %1$s %2$s

en: Unable to query certificate %1$s key purpose %2$s
sr: Не могу да упитам сврху кључа уверења %1$s %2$s

en: Unable to query certificate %1$s key usage %2$s
sr: Не могу да упитам употребу кључа уверења %1$s %2$s

en: Unable to query dependencies for %1$s
sr: Не могу да упитам зависности за %1$s

en: Unable to query kqueue
sr: Не могу да упитам kqueue

en: Unable to query memory available
sr: Немогуће пропитати доступну меморију

en: Unable to query memory page size
sr: Немогуће пропитати величину странице меморије

en: Unable to query memory total
sr: Немогуће пропитати укупну меморију

en: Unable to query peer security context
sr: Немогуће пропитати безбедносни контекст парњака

en: Unable to query process ID start time
sr: Немогуће пропитати време почетка ИД-а процеса

en: Unable to query process stats
sr: Немогуће пропитати статистику процеса

en: Unable to query sector size %1$s
sr: Немогуће пропитати величину сектора %1$s

en: Unable to query sector size %1$s: %2$s
sr: Немогуће пропитати величину сектора %1$s: %2$s

en: Unable to query tap interface name
sr: Немогуће пропитати назив ТАП спреге

en: Unable to re-encode message length
sr: Немогуће поново кодирати дужину поруке

en: Unable to read %1$s
sr: Не могу да прочитам %1$s

en: Unable to read %1$s for ipv6 forwarding checks
sr: Не могу да прочитам %1$s за провере прослеђивања ИПв6

en: Unable to read TLS confirmation
sr: Не могу да прочитам ТЛС потврду

en: Unable to read container pty
sr: Не могу да прочитам псеудо-терминал контејнера

en: Unable to read directory '%1$s'
sr: Не могу да прочитам директоријум '%1$s'

en: Unable to read from %1$s
sr: Не могу да прочитам из %1$s

en: Unable to read from '%1$s'
sr: Не могу да прочитам из '%1$s'

en: Unable to read from agent
sr: Не могу да прочитам из заступника

en: Unable to read from file %1$s
sr: Не могу да прочитам из датотеке %1$s

en: Unable to read from file '%1$s'
sr: Не могу да прочитам из датотеке '%1$s'

en: Unable to read from log file
sr: Немогућност читања из датотеке дневника

en: Unable to read from log pipe
sr: Немогућност читања из спојке дневника

en: Unable to read from monitor
sr: Немогућност читања из монитора

en: Unable to read leases file: %1$s
sr: Немогућност читања датотеке закупа: %1$s

en: Unable to read net device config on this platform
sr: Немогућност читања конфигурације мрежног уређаја на овој платформи

en: Unable to read pidfile '%1$s'
sr: Немогућност читања PID-датотеке '%1$s'

en: Unable to read qemu-rdp pidfile '%1$s'
sr: Немогућност читања qemu-rdp PID-датотеке '%1$s'

en: Unable to read slirp pidfile '%1$s'
sr: Немогућност читања slirp PID-датотеке '%1$s'

en: Unable to read vhost-user-gpu pidfile '%1$s'
sr: Немогућност читања vhost-user-gpu PID-датотеке '%1$s'

en: Unable to read virtiofsd pidfile '%1$s'
sr: Немогућност читања virtiofsd PID-датотеке '%1$s'

en: Unable to register Machine
sr: Није могуће регистровати машину

en: Unable to register async IO callback
sr: Није могуће регистровати асинхрони IO повратни позив

en: Unable to register disconnect callback
sr: Није могуће регистровати повратни позив за прекид везе

en: Unable to register process kevent
sr: Није могуће регистровати kevent процеса

en: Unable to remove %1$s
sr: Није могуће уклонити %1$s

en: Unable to remove %1$s (%2$d)
sr: Није могуће уклонити %1$s (%2$d)

en: Unable to remove Fake Disks
sr: Није могуће уклонити лажне дискове

en: Unable to remove XATTR %1$s on %2$s
sr: Није могуће уклонити XATTR %1$s на %2$s

en: Unable to remove bridge %1$s
sr: Није могуће уклонити мост %1$s

en: Unable to remove bridge %1$s port %2$s
sr: Није могуће уклонити прикључак %2$s моста %1$s

en: Unable to remove device %1$s
sr: Немогуће уклонити уређај %1$s

en: Unable to remove disk from media registry. uuid = %1$s
sr: Немогуће уклонити диск из регистра медија. УУИД = %1$s

en: Unable to remove epoll fd
sr: Немогуће уклонити epoll fd

en: Unable to remove hard disk %1$s from media registry
sr: Немогуће уклонити чврсти диск %1$s из регистра медија

en: Unable to remove metadata of %1$d snapshots
sr: Немогуће уклонити метаподатке за %1$d снимка стања

en: Unable to remove snapshot %1$s
sr: Немогуће уклонити снимак стања %1$s

en: Unable to remove stale socket path: %1$s
sr: Немогуће уклонити застарелу путању утичнице: %1$s

en: Unable to remove status '%1$s' for nwfilter binding %2$s'
sr: Немогуће уклонити статус '%1$s' за nwfilter увезивања %2$s'

en: Unable to remove symlink %1$s
sr: Немогуће уклонити симболичку везу %1$s

en: Unable to remove tap device %1$s
sr: Немогуће уклонити ТАП уређај %1$s

en: Unable to rename %1$s to %2$s
sr: Немогуће преименовати %1$s у %2$s

en: Unable to rename '%1$s' to '%2$s'
sr: Немогуће преименовати '%1$s' у '%2$s'

en: Unable to request personality for %1$s on %2$s
sr: Немогуће захтевати идентитет за %1$s на %2$s

en: Unable to reset PCI device %1$s: %2$s
sr: Немогуће вратити ПЦИ уређај %1$s: %2$s

en: Unable to reset ingress on port %1$s: %2$s
sr: Немогуће вратити улаз на порту %1$s: %2$s

en: Unable to resolve address '%1$s' service '%2$s': %3$s
sr: Немогуће разрешити адресу '%1$s' услуге '%2$s': %3$s

en: Unable to resolve device %1$s driver symlink %2$s
sr: Немогуће разрешити симболичку везу гонича уређаја %1$s %2$s

en: Unable to resolve device %1$s iommu_group symlink %2$s
sr: Немогуће разрешити симболичку везу iommu_group уређаја %1$s %2$s

en: Unable to resolve device subsystem symlink %1$s
sr: Немогуће разрешити симболичку везу подсистема уређаја %1$s

en: Unable to resolve link: %1$s
sr: Немогуће разрешити везу: %1$s

en: Unable to restart self
sr: Немогуће поново покренути себе

en: Unable to restore file labels under %1$s
sr: Немогуће повратити ознаке датотека под %1$s

en: Unable to retrieve client limits from server's configuration
sr: Немогуће прибавити ограничења клијента из поставки сервера

en: Unable to retrieve threadpool parameters
sr: Немогуће прибавити параметре пула нити

en: Unable to run among %1$llu
sr: Немогуће покренути међу %1$llu

en: Unable to run command to get OVS master for interface %1$s: %2$s
sr: Немогуће извршити наредбу за прибављање главног контролера OVS-а за прочеље %1$s: %2$s

en: Unable to run command to get OVS port data for interface %1$s
sr: Немогуће извршити наредбу за прибављање података о прикључку OVS-а за прочеље %1$s

en: Unable to run command to get OVS port data for interface %1$s: %2$s
sr: Немогуће извршити наредбу за прибављање података о прикључку OVS-а за прочеље %1$s: %2$s

en: Unable to run command to set OVS port data for interface %1$s
sr: Немогуће извршити наредбу за постављање података о прикључку OVS-а за прочеље %1$s

en: Unable to run command to set OVS port data for interface %1$s: %2$s
sr: Немогуће извршити наредбу за постављање података о прикључку OVS-а за прочеље %1$s: %2$s

en: Unable to run one time GDBus initializer
sr: Немогуће покренути једнократни GDBus иницијализатор

en: Unable to save '%1$s'
sr: Немогуће сачувати „%1$s“

en: Unable to save lease %1$s
sr: Немогуће сачувати зајам %1$s

en: Unable to save lockspace %1$s
sr: Немогуће сачувати lockspace %1$s

en: Unable to save net device config on this platform
sr: Немогуће сачувати поставку мрежног уређаја на овој платформи

en: Unable to save new snapshot xml file
sr: Немогуће сачувати нову XML датотеку снимка стања

en: Unable to save socket state when SASL session is active
sr: Немогуће сачувати стање утичнице док је SASL сесија активна

en: Unable to save socket state when TLS session is active
sr: Немогуће сачувати стање утичнице док је TLS сесија активна

en: Unable to save state file %1$s
sr: Немогуће сачувати датотеку стања %1$s

en: Unable to save the xml
sr: Немогуће сачувати XML

en: Unable to seek %1$s to %2$llu
sr: Није могуће премотати %1$s на %2$llu

en: Unable to seek log file %1$s to %2$llu
sr: Није могуће премотати датотеку дневника %1$s на %2$llu

en: Unable to seek to EOF
sr: Није могуће премотати до краја датотеке

en: Unable to seek to data
sr: Није могуће премотати до података

en: Unable to seek to end of domain logfile
sr: Није могуће премотати до краја датотеке дневника домена

en: Unable to seek to inode %1$llu offset %2$llu
sr: Није могуће премотати до и-чвора %1$llu на померај %2$llu

en: Unable to send %1$d signal to process %2$d
sr: Није могуће послати сигнал %1$d процесу %2$d

en: Unable to send SIGTERM to init pid %1$llu
sr: Није могуће послати SIGTERM инит ПИД-у %1$llu

en: Unable to send a VF SETLINK request on this platform
sr: Није могуће послати VF SETLINK захтев на овој платформи

en: Unable to send container continue message
sr: Није могуће послати поруку за настављање контејнера

en: Unable to send keyboard scan codes to domain %1$s
sr: Не могу да пошаљем кодове скенирања тастатуре домену %1$s

en: Unable to send keyboard scancodes for domain %1$s
sr: Не могу да пошаљем кодове скенирања тастатуре за домен %1$s

en: Unable to serialize the machine description
sr: Није могуће серијализовати опис машине

en: Unable to set ACLs on %1$s
sr: Није могуће поставити ACL-ове на %1$s

en: Unable to set FD %1$d blocking
sr: Није могуће поставити блокирање за ОД %1$d

en: Unable to set IPV6_V6ONLY flag
sr: Није могуће поставити ознаку IPV6_V6ONLY

en: Unable to set SCHED_CORE
sr: Није могуће поставити SCHED_CORE

en: Unable to set SELinux context MCS '%1$s'
sr: Није могуће поставити SELinux контекст MCS '%1$s'

en: Unable to set SELinux context role '%1$s'
sr: Није могуће поставити SELinux контекст улоге '%1$s'

en: Unable to set SELinux context user '%1$s'
sr: Није могуће поставити SELinux контекст корисника '%1$s'

en: Unable to set SELinux label on %1$s
sr: Није могуће поставити SELinux ознаку на %1$s

en: Unable to set STP delay on %1$s
sr: Није могуће поставити STP интервал на %1$s

en: Unable to set STP delay on %1$s on this platform
sr: Није могуће поставити STP интервал на %1$s на овој платформи

en: Unable to set STP on %1$s on this platform
sr: Није могуће поставити STP на %1$s на овој платформи

en: Unable to set XATTR %1$s on %2$s
sr: Није могуће поставити XATTR %1$s на %2$s

en: Unable to set a VF MAC on this platform
sr: Није могуће поставити VF MAC на овој платформи

en: Unable to set a VF VLAN on this platform
sr: Није могуће поставити VF VLAN на овој платформи

en: Unable to set a VF config on this platform
sr: Није могуће поставити VF поставку на овој платформи

en: Unable to set agent close-on-exec flag
sr: Није могуће поставити ознаку агента за затварање при извршавању

en: Unable to set autostart on '%1$s': %2$s
sr: Није могуће поставити самостално покретање за '%1$s': %2$s

en: Unable to set backing file %1$s
sr: Не може се поставити датотека резерве %1$s

en: Unable to set bandwidth for interface because device name is unknown
sr: Не може се поставити проток за спрегу зато што је назив уређаја непознат

en: Unable to set bridge %1$s %2$s via ioctl
sr: Не може се поставити мост %1$s %2$s преко ioctl-а

en: Unable to set bridge %1$s port %2$s %3$s to %4$s
sr: Не може се поставити порт моста %1$s %2$s %3$s на %4$s

en: Unable to set bridge port isolated on this platform
sr: Не може се поставити изолован порт моста на овој платформи

en: Unable to set bridge port learning on this platform
sr: Не може се поставити учење порта моста на овој платформи

en: Unable to set bridge port unicast_flood on this platform
sr: Не може се поставити unicast_flood за порт моста на овој платформи

en: Unable to set bridge vlan_filtering on this platform
sr: Не може се поставити vlan_filtering за мост на овој платформи

en: Unable to set cloexec flag
sr: Не може се поставити ознака cloexec

en: Unable to set close-on-exec flag
sr: Не може се поставити ознака close-on-exec

en: Unable to set console file descriptor non-blocking
sr: Немогуће поставити описник датотеке конзоле као неблокирајући

en: Unable to set copy-on-write state on '%1$s' to '%2$s'
sr: Немогуће поставити стање копирања при записивању за '%1$s' на '%2$s'

en: Unable to set interface parameters
sr: Немогуће поставити параметре спреге

en: Unable to set launch security state
sr: Немогуће поставити безбедносно стање покретања

en: Unable to set monitor close-on-exec flag
sr: Није могуће поставити заставицу затварања при извршавању монитора

en: Unable to set net device config on this platform
sr: Немогуће поставити поставке мрежног уређаја на овој платформи

en: Unable to set network bandwidth on direct interfaces
sr: Немогуће поставити мрежни пропусни опсег на директним спрегама

en: Unable to set non-blocking mode
sr: Немогуће поставити неблокирајући режим

en: Unable to set pipes to non-blocking
sr: Немогуће поставити цеви као неблокирајуће

en: Unable to set port profile on direct interfaces
sr: Немогуће поставити профил порта на директним спрегама

en: Unable to set qos configuration on port %1$s: %2$s
sr: Немогуће поставити QoS поставку на порту %1$s: %2$s

en: Unable to set queue configuration on port %1$s: %2$s
sr: Немогуће поставити поставку реда чекања на порту %1$s: %2$s

en: Unable to set socket reuse addr flag
sr: Немогуће поставити ознаку за поновну употребу адресе утичнице

en: Unable to set tap device %1$s to persistent
sr: Немогуће поставити ТАП уређај %1$s као трајан

en: Unable to set thread local identity
sr: Немогуће поставити локални идентитет нити

en: Unable to set thread local variable
sr: Немогуће поставити локалну променљиву нити

en: Unable to set throttle group
sr: Немогуће поставити групу ограничавања

en: Unable to set vlan configuration on port %1$s: %2$s
sr: Немогуће поставити ВЛАН поставку на порту %1$s: %2$s

en: Unable to set x509 CA certificate: %1$s: %2$s
sr: Немогуће поставити X.509 сертификат издавача уверења: %1$s: %2$s

en: Unable to set x509 certificate revocation list: %1$s: %2$s
sr: Немогуће поставити X.509 списак опозива уверења: %1$s: %2$s

en: Unable to set x509 key and certificate: %1$s, %2$s: %3$s
sr: Не може се поставити X.509 кључ и уверење: %1$s, %2$s: %3$s

en: Unable to split FD list '%1$s'
sr: Не може се поделити списак FD-ова '%1$s'

en: Unable to start event thread: %1$s
sr: Не може се покренути нит догађаја: %1$s

en: Unable to start mediated device: %1$s
sr: Не може се покренути посредни уређај: %1$s

en: Unable to stat %1$p
sr: Не може се одредити статус %1$p

en: Unable to stat %1$s
sr: Не може се одредити статус %1$s

en: Unable to stat bind source %1$s
sr: Не може се одредити статус извора везивања %1$s

en: Unable to stat bind target %1$s
sr: Не може се одредити статус одредишта везивања %1$s

en: Unable to stat: %1$s
sr: Не може се одредити статус: %1$s

en: Unable to symlink directory %1$s to %2$s
sr: Не може се направити симболичка веза директоријума %1$s ка %2$s

en: Unable to thaw all processes
sr: Немогуће је одмрзнути све процесе

en: Unable to thaw filesystems
sr: Немогуће је одмрзнути системе датотека

en: Unable to truncate %1$s
sr: Немогуће је скратити %1$s

en: Unable to umount %1$s
sr: Немогуће је одмонтирати %1$s

en: Unable to unbind the virtual port %1$s from Midonet
sr: Немогуће је развезати виртуелни порт %1$s из Мидонета

en: Unable to undefine mediated device: %1$s
sr: Немогуће је поништити дефиницију посредног уређаја: %1$s

en: Unable to unlink %1$s
sr: Немогуће је уклонити %1$s

en: Unable to unlink path '%1$s'
sr: Немогуће је уклонити путању '%1$s'

en: Unable to unregister machine
sr: Немогуће је опозвати регистрацију машине

en: Unable to update server's tls related files.
sr: Немогуће је ажурирати датотеке сервера повезане са ТЛС-ом.

en: Unable to validate doc against %1$s
    %2$s
sr: Не могу да проверим ваљаност документа у односу на %1$s
    %2$s

en: Unable to verify TLS peer: %1$s
sr: Не могу да потврдим ТЛС парњака: %1$s

en: Unable to verify client certificate %1$s against CA certificate %2$s
sr: Не могу да потврдим клијентско уверење %1$s у односу на уверење издавача %2$s

en: Unable to verify server certificate %1$s against CA certificate %2$s
sr: Не могу да потврдим серверско уверење %1$s у односу на уверење издавача %2$s

en: Unable to wait for child process
sr: Не могу да сачекам подпроцес

en: Unable to wait on agent socket condition
sr: Не могу да сачекам услов утичнице заступника

en: Unable to wait on epoll
sr: Не могу да сачекам epoll

en: Unable to wait on monitor condition (vm='%1$s')
sr: Не могу да сачекам услов надзора (vm='%1$s')

en: Unable to wait on parent process
sr: Не могу да сачекам родитељски процес

en: Unable to watch epoll FD
sr: Не могу да пратим epoll ОД

en: Unable to watch host console PTY
sr: Не могу да пратим ПТИ конзолу рачунара

en: Unable to write %1$s
sr: Не могу да запишем %1$s

en: Unable to write '%1$s' to '%2$s'
sr: Не могу да запишем '%1$s' у '%2$s'

en: Unable to write pid file '%1$s/%2$s.pid'
sr: Не могу да запишем ПИД датотеку '%1$s/%2$s.pid'

en: Unable to write to %1$s
sr: Не могу да запишем у %1$s

en: Unable to write to '%1$s'
sr: Не могу да запишем у '%1$s'

en: Unable to write to agent
sr: Не могу да запишем заступнику

en: Unable to write to container pty
sr: Не могу да запишем у пт-терминал контејнера

en: Unable to write to domain logfile
sr: Не могу да запишем у дневник домена

en: Unable to write to file %1$s
sr: Не могу да запишем у датотеку %1$s

en: Unable to write to file '%1$s'
sr: Није могуће записати у датотеку '%1$s'

en: Unable to write to monitor
sr: Није могуће записати у монитор

en: Unable to write to: %1$s
sr: Није могуће записати у: %1$s

en: Unbounded
sr: Неограничено

en: Unconfined guests are not allowed on this host
sr: Неограничени гости нису дозвољени на овом рачунару

en: Undefine a given network filter.
sr: Уклони дефиницију задатог мрежног филтера.

en: Undefine a secret.
sr: Уклони дефиницију тајне.

en: Undefine an inactive domain, or convert persistent to transient.
sr: Уклони дефиницију неактивног домена или претвори истрајни у привремени.

en: Undefine an inactive node device
sr: Уклони дефиницију неактивног уређаја чворишта

en: Undefine the configuration for a persistent network.
sr: Уклони поставку истрајне мреже.

en: Undefine the configuration for an inactive pool.
sr: Уклони поставку неактивног базена.

en: Undefined
sr: Неодређено

en: Undefined node device '%1$s'
sr: Недефинисан уређај чворишта '%1$s'

en: Undefines the configuration for an inactive node device
sr: Поништава поставку за неактивни уређај чворишта

en: Unexpected CPU fallback value: %1$d
sr: Неочекивана резервна вредност процесора: %1$d

en: Unexpected CPU feature policy %1$d
sr: Неочекивана политика функција процесора %1$d

en: Unexpected CPU match policy %1$d
sr: Неочекивана политика поклопа процесора %1$d

en: Unexpected CPU mode %1$d
sr: Неочекиван режим процесора %1$d

en: Unexpected HTTP response code %1$lu
sr: Неочекивана шифра ХТТП одговора %1$lu

en: Unexpected HTTP response during %1$s: %2$d
sr: Неочекиван ХТТП одговор током %1$s: %2$d

en: Unexpected IDE controller model %1$d
sr: Неочекиван модел ИДЕ управљача %1$d

en: Unexpected JSON format: %1$s
sr: Неочекиван JSON формат: %1$s

en: Unexpected JSON reply '%1$s'
sr: Неочекиван JSON одговор ’%1$s’

en: Unexpected LXC URI path '%1$s', try lxc:///system
sr: Неочекивана путања LXC УРИ-ја ’%1$s’, покушајте lxc:///system

en: Unexpected PCI controller model %1$d
sr: Неочекиван модел ПЦИ управљача %1$d

en: Unexpected QEMU agent still active during domain deletion
sr: Неочекивано је да је Кему заступник и даље активан током брисања домена

en: Unexpected QEMU monitor still active during domain deletion
sr: Неочекивано је да је Кему монитор и даље активан током брисања домена

en: Unexpected SCSI controller model %1$d
sr: Неочекиван модел SCSI управљача %1$d

en: Unexpected Virtuozzo URI path '%1$s', try vz:///system
sr: Неочекивана путања Виртуозо УРИ-ја ’%1$s’, покушајте vz:///system

en: Unexpected address type for '%1$s'
sr: Неочекивана врста адресе за ’%1$s’

en: Unexpected bhyve URI path '%1$s', try bhyve:///system
sr: Неочекивана путања bhyve УРИ-ја ’%1$s’, покушајте bhyve:///system

en: Unexpected boot device type %1$i
sr: Неочекивана врста покретанског уређаја %1$i

en: Unexpected confirm code '%1$c' from parent
sr: Неочекиван потврдни код ’%1$c’ од родитеља

en: Unexpected dconnuri parameter with non-peer2peer migration
sr: Неочекиван параметар dconnuri при миграцији која није peer2peer

en: Unexpected device type %1$d
sr: Неочекивана врста уређаја %1$d

en: Unexpected disk sgio mode '%1$d'
sr: Неочекиван SGIO режим диска ’%1$d’

en: Unexpected driver type '%1$s' opened
sr: Отворена је неочекивана врста гонича ’%1$s’

en: Unexpected element '%1$s' in CPU map '%2$s'
sr: Неочекиван елемент ’%1$s’ у мапи процесора ’%2$s’

en: Unexpected event thread still active during domain deletion
sr: Неочекивана нит догађаја која је и даље активна током брисања домена

en: Unexpected filesystem type %1$s
sr: Неочекивана врста система датотека %1$s

en: Unexpected format for mdevctl response
sr: Неочекиван формат одговора mdevctl-а

en: Unexpected hostdev mode %1$d
sr: Неочекиван режим hostdev-а %1$d

en: Unexpected length of '%1$s', expected %2$u got %3$zu
sr: Неочекивана дужина '%1$s', очекивано %2$u, добијено %3$zu

en: Unexpected lock parameters for disk resource
sr: Неочекивани параметри закључавања за ресурс диска

en: Unexpected message proc %1$d != %2$d
sr: Неочекиван процес поруке %1$d != %2$d

en: Unexpected message serial %1$d != %2$d
sr: Неочекиван серијски број поруке %1$d != %2$d

en: Unexpected message status %1$d
sr: Неочекиван статус поруке %1$d

en: Unexpected message status %1$u
sr: Неочекиван статус поруке %1$u

en: Unexpected message type %1$d
sr: Неочекивана врста поруке %1$d

en: Unexpected message type %1$u
sr: Неочекивана врста поруке %1$u

en: Unexpected message type: %1$d
sr: Неочекивана врста поруке: %1$d

en: Unexpected network port type %1$s
sr: Неочекивана врста мрежног порта %1$s

en: Unexpected output of cloud-hypervisor binary
sr: Неочекиван излаз бинарне датотеке cloud-hypervisor-а

en: Unexpected parameter %1$s for lease resource
sr: Неочекиван параметар %1$s за ресурс зајма

en: Unexpected parameter %1$s for object
sr: Неочекиван параметар %1$s за објекат

en: Unexpected parameters for disk resource
sr: Неочекивани параметри за ресурс диска

en: Unexpected product line
sr: Неочекивана линија производа

en: Unexpected protocol %1$d
sr: Неочекиван протокол %1$d

en: Unexpected response from CH: %1$s
sr: Неочекиван одговор од CH: %1$s

en: Unexpected root filesystem without loop device
sr: Неочекиван коренски систем датотека без loop-уређаја

en: Unexpected rule protocol %1$d
sr: Неочекиван протокол правила %1$d

en: Unexpected server name '%1$s' during restart
sr: Неочекиван назив сервера '%1$s' током поновног покретања

en: Unexpected signal received: %1$d
sr: Примљен неочекиван сигнал: %1$d

en: Unexpected state of feature '%1$s'
sr: Неочекивано стање функције '%1$s'

en: Unexpected stream hole
sr: Неочекивана рупа у току

en: Unexpected volume path format: %1$s
sr: Неочекиван формат путање тома: %1$s

en: Unexpectedly got a network port without a network bridge
sr: Неочекивано је добијен мрежни порт без мрежног моста

en: Unexpectedly got a network port without a plug
sr: Неочекивано је добијен мрежни порт без прикључка

en: Unix Socket backend is not supported by this version of ch.
sr: Позадинац Јуникс прикључнице није подржан у овом издању ch.

en: Unix file descriptors not supported on this platform
sr: Јуникс описи датотека нису подржани на овој платформи

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown CPU feature %1$s
sr: Непозната функција процесора %1$s

en: Unknown CPU mode: %1$X
sr: Непознат режим процесора: %1$X

en: Unknown CPU mode: %1$s
sr: Непознат режим процесора: %1$s

en: Unknown CPU model %1$s
sr: Непознат модел процесора %1$s

en: Unknown CPU vendor %1$s
sr: Непознат произвођач процесора %1$s

en: Unknown Command '%1$i'
sr: Непозната наредба '%1$i'

en: Unknown Error
sr: Непозната грешка

en: Unknown IP address data source %1$d
sr: Непознат извор података ИП адресе %1$d

en: Unknown JSON reply '%1$s'
sr: Непознат JSON одговор '%1$s'

en: Unknown LXC namespace source '%1$s'
sr: Непознат извор LXC именског простора '%1$s'

en: Unknown PCI header type '%1$d' for device '%2$s'
sr: Непозната врста ПЦИ заглавља '%1$d' за уређај '%2$s'

en: Unknown Partition Type, requires build --overwrite
sr: Непозната врста партиције, захтева изградњу са --overwrite

en: Unknown QEMU arch %1$s
sr: Непозната Кему архитектура %1$s

en: Unknown QEMU device for '%1$s' controller
sr: Непознат Кему уређај за управљач '%1$s'

en: Unknown SCSI controller model %1$s
sr: Непознат модел SCSI управљача %1$s

en: Unknown URI parameter '%1$s'
sr: Непознат УРИ-параметар '%1$s'

en: Unknown adapter type: %1$X
sr: Непозната врста адаптера: %1$X

en: Unknown architecture %1$s
sr: Непозната архитектура %1$s

en: Unknown async job type %1$s
sr: Непозната врста асинхроног посла %1$s

en: Unknown autostart mode: %1$X
sr: Непознат режим самопокретања: %1$X

en: Unknown blkio parameter %1$s
sr: Непознат blkio-параметар %1$s

en: Unknown cache type '%1$s'
sr: Непозната врста кеша '%1$s'

en: Unknown calculation mode '%1$s'
sr: Непознат режим израчунавања '%1$s'

en: Unknown cgroup controller '%1$s'
sr: Непознат cgroup-управљач '%1$s'

en: Unknown char device type: %1$d
sr: Непозната врста знак-уређаја: %1$d

en: Unknown compatibility mode %1$s
sr: Непознат режим усаглашености %1$s

en: Unknown connection URI: '%1$s'
sr: Непозната УРИ-адреса везе: '%1$s'

en: Unknown controller type %1$d
sr: Непозната врста управљача %1$d

en: Unknown core size '%1$s'
sr: Непозната величина језгра '%1$s'

en: Unknown crypto hash %1$d
sr: Непознат крипто-хеш %1$d

en: Unknown data source '%1$s'
sr: Непознат извор података '%1$s'

en: Unknown default_cpu_deprecated_features value %1$s
sr: Непозната вредност default_cpu_deprecated_features %1$s

en: Unknown dirty page rate calculation mode: %1$s
sr: Непознат режим израчунавања брзине измењених страница: %1$s

en: Unknown dirty rate status: %1$s
sr: Непознат статус брзине измена: %1$s

en: Unknown disk bus: %1$X
sr: Непозната диск сабирница: %1$X

en: Unknown disk name '%1$s' and no address specified
sr: Непознат назив диска '%1$s' и адреса није наведена

en: Unknown domain type: %1$X
sr: Непозната врста домена: %1$X

en: Unknown driver name '%1$s'
sr: Непознат назив гонича '%1$s'

en: Unknown driver type %1$s
sr: Непозната врста гонича %1$s

en: Unknown enable type %1$d in network
sr: Непозната врста омогућавања %1$d у мрежи

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown error value
sr: Непозната вредност грешке

en: Unknown family %1$d
sr: Непозната породица %1$d

en: Unknown firewall layer %1$d
sr: Непознат слој заштитног зида %1$d

en: Unknown forward type %1$d in network '%2$s'
sr: Непозната врста прослеђивања %1$d у мрежи '%2$s'

en: Unknown forwardPlainNames type %1$d in network
sr: Непозната врста forwardPlainNames %1$d у мрежи

en: Unknown input device type
sr: Непозната врста уређаја за унос

en: Unknown invocation state
sr: Непознато стање призивања

en: Unknown job
sr: Непознат посао

en: Unknown job phase %1$s
sr: Непозната фаза посла %1$s

en: Unknown job type %1$s
sr: Непозната врста посла %1$s

en: Unknown localOnly type %1$d in network
sr: Непозната врста localOnly %1$d у мрежи

en: Unknown lock manager object type %1$d
sr: Непозната врста објекта управника закључавања %1$d

en: Unknown lock manager object type %1$d for domain lock object
sr: Непозната врста објекта управника закључавања %1$d за објекат закључавања домена

en: Unknown migration cookie feature %1$s
sr: Непозната функција миграционог колачића %1$s

en: Unknown mode %1$s value, expecting 'acpi', 'agent', 'initctl', 'signal' or 'paravirt'
sr: Непозната вредност режима %1$s, очекује се ’acpi’, ’agent’, ’initctl’, ’signal’ или ’paravirt’

en: Unknown mode %1$s value, expecting 'acpi', 'agent', 'initctl', 'signal', or 'paravirt'
sr: Непозната вредност режима %1$s, очекује се ’acpi’, ’agent’, ’initctl’, ’signal’ или ’paravirt’

en: Unknown model type '%1$s'
sr: Непозната врста модела ’%1$s’

en: Unknown namespace: %1$s
sr: Непознат именски простор: %1$s

en: Unknown parameter %1$s
sr: Непознат параметар %1$s

en: Unknown parameter type
sr: Непозната врста параметра

en: Unknown qemu capabilities flag %1$s
sr: Непозната ознака могућности кему-а %1$s

en: Unknown release: %1$s
sr: Непознато издање: %1$s

en: Unknown remote mode '%1$s'
sr: Непознат удаљени режим ’%1$s’

en: Unknown return code
sr: Непознат повратни код

en: Unknown sched_core value %1$s
sr: Непозната вредност sched_core %1$s

en: Unknown serial type: %1$X
sr: Непозната серијска врста: %1$X

en: Unknown slirp feature %1$s
sr: Непозната slirp функција %1$s

en: Unknown source type: '%1$s'
sr: Непозната врста извора: ’%1$s’

en: Unknown state of the remote server SSH key
sr: Непознато стање SSH кључа удаљеног сервера

en: Unknown stdio handler %1$s
sr: Непознат stdio руководилац %1$s

en: Unknown storage type: '%1$s'
sr: Непозната врста складишта: ’%1$s’

en: Unknown stub driver configured for PCI device %1$s
sr: Непознат стуб гонич подешен за ПЦИ уређај %1$s

en: Unknown suspend target: %1$u
sr: Непознат циљ обустављања: %1$u

en: Unknown taint flag %1$s
sr: Непозната ознака запрљања %1$s

en: Unknown uri scheme: '%1$s'
sr: Непозната шема УРИ-ја: '%1$s'

en: Unknown value '%1$s' for %2$s
sr: Непозната вредност '%1$s' за %2$s

en: Unknown value '%1$s' for %2$s 'type' property
sr: Непозната вредност '%1$s' за својство 'type' објекта %2$s

en: Unknown value '%1$s' for AnyType 'type' property
sr: Непозната вредност '%1$s' за својство 'type' типа AnyType

en: Unknown value '%1$s' for xsd:boolean
sr: Непозната вредност '%1$s' за xsd:boolean

en: Unknown vendor %1$s referenced by CPU model %2$s
sr: Непознат произвођач %1$s на који се ослања модел процесора %2$s

en: Unknown virDomainControllerPCIModelName value: %1$d
sr: Непозната вредност virDomainControllerPCIModelName: %1$d

en: Unmanaged PCI device %1$s must be manually detached from the host
sr: Неуправљивани ПЦИ уређај %1$s мора бити ручно одвојен од домаћина

en: Unnkown proxy type '%1$s'
sr: Непозната врста посредника: '%1$s'

en: Unpaused
sr: Непаузирано

en: Unrecognized controller type %1$d
sr: Непрепозната врста управљача %1$d

en: Unrecognized disk label found, requires build
sr: Пронађена је непрепозната ознака диска, захтева изградњу

en: Unrecognized family '%1$s' in network '%2$s'
sr: Непрепозната породица '%1$s' у мрежи '%2$s'

en: Unrecognized firewalld backend type: %1$s
sr: Непрепозната врста позадине Фајерволда: %1$s

en: Unrecognized value in %1$s: %2$s
sr: Непрепозната вредност у %1$s: %2$s

en: Unsafe migration
sr: Небезбедна миграција

en: Unsafe migration: %1$s
sr: Небезбедна миграција: %1$s

en: Unsupported <bandwidth> element in network '%1$s' in portgroup '%2$s' with forward mode='%3$s'
sr: Неподржан елемент <bandwidth> у мрежи '%1$s' у групи прикључака '%2$s' са режимом прослеђивања '%3$s'

en: Unsupported <dns> element in network %1$s with forward mode='%2$s'
sr: Неподржан елемент <dns> у мрежи %1$s са режимом прослеђивања '%2$s'

en: Unsupported <domain> element in network %1$s with forward mode='%2$s'
sr: Неподржан елемент <domain> у мрежи %1$s са режимом прослеђивања '%2$s'

en: Unsupported <ip> element in network %1$s with forward mode='%2$s'
sr: Неподржан елемент <ip> у мрежи %1$s са режимом прослеђивања '%2$s'

en: Unsupported <mac> element in network %1$s with forward mode='%2$s'
sr: Неподржан елемент <mac> у мрежи %1$s са режимом прослеђивања '%2$s'

en: Unsupported <tftp> element in an IPv6 element in network '%1$s'
sr: Неподржан елемент <tftp> унутар ИПв6 елемента у мрежи '%1$s'

en: Unsupported IP address data source %1$d
sr: Неподржан извор података за ИП адресу %1$d

en: Unsupported NUMA memory placement mode '%1$s'
sr: Неподржан режим размештаја NUMA меморије '%1$s'

en: Unsupported NUMA memory tuning mode '%1$s'
sr: Неподржан режим финог подешавања NUMA меморије '%1$s'

en: Unsupported Network type %1$d
sr: Неподржана врста мреже %1$d

en: Unsupported OS type: %1$s
sr: Неподржана врста ОС-а: %1$s

en: Unsupported PCI Express root controller
sr: Неподржан коренски управљач PCI Express-а

en: Unsupported PCR banks '%1$s'
sr: Неподржане PCR банке '%1$s'

en: Unsupported SCSI controller address type '%1$d'
sr: Неподржана врста адресе SCSI управљача '%1$d'

en: Unsupported SCSI controller model %1$s
sr: Неподржан модел SCSI управљача %1$s

en: Unsupported SCSI controller model '%1$d'
sr: Неподржан модел SCSI управљача '%1$d'

en: Unsupported SMBIOS mode '%1$s'
sr: Неподржан режим SMBIOS-а '%1$s'

en: Unsupported URI scheme '%1$s'
sr: Неподржана URI шема '%1$s'

en: Unsupported VPD field access type '%1$s'
sr: Неподржана врста приступа VPD пољу '%1$s'

en: Unsupported action: %1$s
sr: Неподржана радња: %1$s

en: Unsupported address family %1$d Only IPv4 or IPv6 default gateway
sr: Неподржана породица адреса %1$d. Само IPv4 или IPv6 подразумевани мрежни пролаз

en: Unsupported address type '%1$s' with mediated device model '%2$s'
sr: Неподржана врста адресе '%1$s' са моделом посредничког уређаја '%2$s'

en: Unsupported address type for character device
sr: Неподржана врста адресе за знаковни уређај

en: Unsupported algorithm '%1$s'
sr: Неподржан алгоритам '%1$s'

en: Unsupported await condition name '%1$s'
sr: Неподржан назив услова чекања '%1$s'

en: Unsupported boot device type: '%1$s'
sr: Неподржана врста уређаја за подизање: '%1$s'

en: Unsupported boot order configuration
sr: Неподржана поставка поредка подизања

en: Unsupported bus type '%1$s'
sr: Неподржана врста сабирнице '%1$s'

en: Unsupported bus type '%1$s' for %2$s
sr: Неподржана врста сабирнице '%1$s' за %2$s

en: Unsupported bus type '%1$s' for device type '%2$s'
sr: Неподржана врста сабирнице '%1$s' за врсту уређаја '%2$s'

en: Unsupported capacity-to-allocation relation
sr: Неподржан однос капацитета и доделе

en: Unsupported character device type '%1$s'
sr: Неподржана врста знаковног уређаја '%1$s'

en: Unsupported codeset '%1$d'
sr: Неподржан кодни скуп '%1$d'

en: Unsupported compression method '%1$s'
sr: Неподржан начин сажимања '%1$s'

en: Unsupported config format '%1$s'
sr: Неподржан формат подешавања '%1$s'

en: Unsupported config type %1$s
sr: Неподржана врста подешавања %1$s

en: Unsupported configuration
sr: Неподржана поставка

en: Unsupported controller model: %1$s
sr: Неподржан модел управљача: %1$s

en: Unsupported controller type
sr: Неподржана врста управљача

en: Unsupported controller type %1$s
sr: Неподржана врста управљача %1$s

en: Unsupported controller type: %1$s
sr: Неподржана врста управљача: %1$s

en: Unsupported device type
sr: Неподржана врста уређаја

en: Unsupported device type %1$d
sr: Неподржана врста уређаја %1$d

en: Unsupported device type '%1$s'
sr: Неподржана врста уређаја '%1$s'

en: Unsupported device-mapper version. Expected %1$d got %2$d
sr: Неподржано издање device-mapper-а. Очекивано %1$d, добијено %2$d

en: Unsupported disk address type
sr: Неподржана врста адресе диска

en: Unsupported disk address type '%1$s'
sr: Неподржана врста адресе диска '%1$s'

en: Unsupported disk bus
sr: Неподржана сабирница диска

en: Unsupported disk bus type %1$s
sr: Неподржана врста сабирнице диска %1$s

en: Unsupported disk device type '%1$s'
sr: Неподржана врста уређаја диска '%1$s'

en: Unsupported disk type
sr: Неподржана врста диска

en: Unsupported disk type %1$d
sr: Неподржана врста диска %1$d

en: Unsupported format of disk %1$s
sr: Неподржан формат диска %1$s

en: Unsupported forward mode '%1$s'
sr: Неподржан режим прослеђивања '%1$s'

en: Unsupported graphics type '%1$s'
sr: Неподржана врста графике '%1$s'

en: Unsupported host device mode %1$s
sr: Неподржан режим уређаја домаћина %1$s

en: Unsupported host device type %1$s
sr: Неподржана врста уређаја домаћина %1$s

en: Unsupported hostdev mode %1$s
sr: Неподржан режим hostdev-а %1$s

en: Unsupported hostdev type %1$s
sr: Неподржана врста hostdev-а %1$s

en: Unsupported listen type
sr: Неподржана врста слушања

en: Unsupported loader format '%1$s'
sr: Неподржан формат учитавача '%1$s'

en: Unsupported migration cookie feature %1$s
sr: Неподржана функција колачића за миграцију %1$s

en: Unsupported net type %1$s
sr: Неподржана мрежна врста %1$s

en: Unsupported net type '%1$s'
sr: Неподржана мрежна врста '%1$s'

en: Unsupported network block protocol '%1$s'
sr: Неподржан мрежни блок-протокол '%1$s'

en: Unsupported network type %1$s
sr: Неподржана мрежна врста %1$s

en: Unsupported network-wide <bandwidth> element in network %1$s with forward mode='%2$s'
sr: Неподржан елемент <bandwidth> за целу мрежу у мрежи %1$s са режимом прослеђивања '%2$s'

en: Unsupported null storage bus
sr: Неподржана нула сабирница за складиштење

en: Unsupported numatune mode '%1$d'
sr: Неподржан режим numatune-а '%1$d'

en: Unsupported numatune placement '%1$d'
sr: Неподржан размештај numatune-а '%1$d'

en: Unsupported nvram format '%1$s'
sr: Неподржан nvram формат '%1$s'

en: Unsupported nvram template format '%1$s'
sr: Неподржан формат nvram шаблона '%1$s'

en: Unsupported object type %1$d
sr: Неподржана врста објекта %1$d

en: Unsupported qemu-rdp listen type
sr: Неподржана врста слушања qemu-rdp-а

en: Unsupported resctrl monitor type
sr: Неподржана врста надзора resctrl-а

en: Unsupported root filesystem type %1$s
sr: Неподржана врста кореног система датотека %1$s

en: Unsupported scheme in disks URI: %1$s
sr: Неподржана шема у URI-ју дискова: %1$s

en: Unsupported spicevmc target name '%1$s'
sr: Неподржан назив одредишта spicevmc-а '%1$s'

en: Unsupported storage type %1$s, the only supported type is %2$s
sr: Неподржана врста складиштења %1$s, једина подржана врста је %2$s

en: Unsupported vbox device type: %1$d
sr: Неподржана врста vbox уређаја: %1$d

en: Unsupported video device type '%1$s'
sr: Неподржана врста видео-уређаја '%1$s'

en: Unsupported virt type
sr: Неподржана врста виртуалзације

en: Unsupported volume format '%1$s'
sr: Неподржан формат тома '%1$s'

en: Unused
sr: Слободно

en: Unusual value in %1$s/devices/%2$s/class: %3$s
sr: Необична вредност у %1$s/devices/%2$s/class: %3$s

en: Update a active and/or inactive node device
sr: Ажурирај активни и/или неактивни уређај чvora

en: Update device from an XML <file>.
sr: Ажурирај уређај из XML <file>.

en: Update the media
sr: Ажурирај медијуме

en: Update values of a memory device of a domain
sr: Ажурирај вредности меморијског уређаја домена

en: Updated
sr: Ажурирано

en: Updated network %1$s live state
sr: Ажурирано живо стање мреже %1$s

en: Updated network %1$s persistent config
sr: Ажурирана истрајна конфигурација мреже %1$s

en: Updated network %1$s persistent config and live state
sr: Ажуриране истрајна конфигурација и живо стање мреже %1$s

en: Updated node device %1$s live state
sr: Ажурирано живо стање уређаја чvora %1$s

en: Updated node device %1$s persistent config
sr: Ажурирана истрајна конфигурација уређаја чvora %1$s

en: Updated node device %1$s persistent config and live state
sr: Ажуриране истрајна конфигурација и живо стање уређаја чvora %1$s

en: Updates on a running domain need VIR_DOMAIN_AFFECT_LIVE flag
sr: Ажурирања на покренутом домену захтевају ознаку VIR_DOMAIN_AFFECT_LIVE

en: Updates the configuration of a node device
sr: Ажурира поставку уређаја чvora

en: Upgrade to a kernel supporting namespaces
sr: Надогради на језгро које подржава именске просторе

en: Upload file contents to a volume
sr: Отпреми садржај датотеке у том

en: Usage
sr: Начин коришћења

en: Usage of listen-address is forbidden when migration URI uses UNIX transport method
sr: Коришћење адресе слушања је забрањено када УРИ миграције користи Јуникс метод преноса

en: Usage:
sr: Начин коришћења:

en: Usage:
      %1$s FILE
      %2$s { -v | -h }
    
    Extract Distinguished Name from a PEM certificate.
    The output is meant to be used in the tls_allowed_dn_list
    configuration option in the libvirtd.conf file.
    
      FILE            certificate file to extract the DN from
    
    options:
      -h | --help     display this help and exit
      -v | --version  output version information and exit
sr: Начин коришћења:
      %1$s ДАТОТЕКА
      %2$s { -v | -h }
    
    Извуци издвојени назив из ПЕМ уверења.
    Излаз је намењен за употребу у поставци tls_allowed_dn_list
    у датотеци libvirtd.conf.
    
      ДАТОТЕКА            датотека уверења из које се извлачи издвојени назив
    
    могућности:
      -h | --help     прикажи ову помоћ и изађи
      -v | --version  прикажи податке о издању и изађи

en: Usage:
      %1$s { -v | -h } [TRUST|SERVER|CLIENT]
    
    Validate TLS certificate configuration
    
    options:
      -s     | --system   validate system certificates (default)
      -u     | --user     validate user certificates
      -p DIR | --path DIR validate custom certificate path
      -h     | --help     display this help and exit
      -v     | --version  output version information and exit
sr: Начин коришћења:
      %1$s { -v | -h } [TRUST|SERVER|CLIENT]
    
    Провери исправност поставке ТЛС уверења
    
    могућности:
      -s     | --system   провери ваљаност системских уверења (подразумевано)
      -u     | --user     провери ваљаност корисничких уверења
      -p ДИР | --path ДИР провери ваљаност прилагођене путање до уверења
      -h     | --help     прикажи ову помоћ и изађи
      -v     | --version  прикажи податке о издању и изађи

en: Usage: $program_name {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|gueststatus|shutdown}
sr: Начин коришћења: $program_name {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|gueststatus|shutdown}

en: Usage: %1$s FILENAME FD
sr: Начин коришћења: %1$s НАЗИВ_ДАТОТЕКЕ ФД

en: Usage: %1$s add|old|del|init mac|clientid ip [hostname]
    Designed for use with 'dnsmasq --dhcp-script'
    Refer to man page of dnsmasq for more details'
sr: Начин коришћења: %1$s add|old|del|init mac|clientid ip [hostname]
    Намењен за употребу са 'dnsmasq --dhcp-script'
    Погледајте man страницу dnsmasq-a за више детаља'

en: Use XML to start a full or incremental disk backup of a live domain, optionally creating a checkpoint
sr: Користите XML за покретање потпуне или инкременталне резервне копије диска активног домена, уз опционо стварање контролног пункта

en: Use domain power management
sr: Користите управљање напајањем домена

en: Use host power management
sr: Користите управљање напајањем домаћина

en: Use of 'parentaddr' element requires use of the adapter 'type'
sr: Коришћење елемента 'parentaddr' захтева коришћење 'type' адаптера

en: Use of 'wwnn', 'wwpn', and 'parent' attributes requires use of the adapter 'type'
sr: Коришћење особина ’wwnn’, ’wwpn’ и ’parent’ захтева коришћење особине ’type’ адаптера

en: Use the guest agent to query authorized SSH keys for given user
sr: Користите заступника госта за упит овлашћених SSH кључева за одређеног корисника

en: Use the guest agent to query or set cpu state from guest's point of view
sr: Користите заступника госта за упит или постављање стања процесора из перспективе госта

en: Use the guest agent to query various information from guest's point of view
sr: Користите заступника госта за упит о разним информацијама из перспективе госта

en: Used memory:
sr: Употребљена меморија:

en: User %1$s doesn't exist
sr: Корисник %1$s не постоји

en: User namespace support is recommended
sr: Препоручује се подршка за кориснички именски простор

en: Username request failed
sr: Захтев за корисничко име није успео

en: Using API: %1$s %2$d.%3$d.%4$d
sr: Користи се API: %1$s %2$d.%3$d.%4$d

en: Using domain power management requires authorization
sr: Коришћење управљања напајањем домена захтева овлашћење

en: Using host power management requires authorization
sr: Коришћење управљања напајањем рачунара захтева овлашћење

en: Using interface transactions requires authorization
sr: Коришћење трансакција интерфејса захтева овлашћење

en: Using library: libvirt %1$d.%2$d.%3$d
sr: Користи се библиотека: либвирт %1$d.%2$d.%3$d

en: Uuid is null
sr: УУИД је ништа

en: V1 controller '%1$s' is not wanted, but '%2$s' is co-mounted
sr: V1 управљач '%1$s' није тражен, али је '%2$s' заједно прикључен

en: VF %1$d of PF '%2$s' is not bound to a net driver, so its MAC address cannot be set to %3$s
sr: VF %1$d од PF '%2$s' није повезан са мрежним гоничем, па његова МАК адреса не може бити постављена на %3$s

en: VFB %1$s too big for destination
sr: VFB %1$s је превелик за одредиште

en: VFIO AP device assignment is not supported by this version of QEMU
sr: Додељивање VFIO AP уређаја није подржано у овом издању КЕМУ-а

en: VFIO CCW device assignment is not supported by this version of QEMU
sr: Додељивање VFIO CCW уређаја није подржано у овом издању КЕМУ-а

en: VFIO PCI device assignment is not supported by the host
sr: Додељивање VFIO PCI уређаја није подржано од стране рачунара

en: VFIO PCI device assignment is not supported by this QEMU binary
sr: Додељивање VFIO PCI уређаја није подржано у овој бинарној датотеци КЕМУ-а

en: VFIO PCI device assignment is not supported by this version of QEMU
sr: Додељивање VFIO PCI уређаја није подржано у овом издању КЕМУ-а

en: VFIO PCI device assignment is not supported by this version of qemu
sr: Додељивање VFIO PCI уређаја није подржано у овом издању кему-а

en: VFIO device assignment is currently not supported on this system
sr: Додељивање VFIO уређаја тренутно није подржано на овом систему

en: VFIO device assignment is not available on this platform
sr: Додељивање VFIO уређаја није доступно на овој платформи

en: VM disk source and snapshot disk source are not the same
sr: Извор диска ВМ-а и извор диска снимка стања нису исти

en: VM doesn't have disk '%1$s' referenced by snapshot '%2$s'
sr: ВМ нема диск '%1$s' на који се односи снимак стања '%2$s'

en: VM is already active
sr: ВМ је већ активан

en: VM is not defined
sr: ВМ није дефинисана

en: VMX entry '%1$s' contains unsupported scheme '%2$s'
sr: VMX унос '%1$s' садржи неподржану шему '%2$s'

en: VMX entry 'annotation' contains invalid escape sequence
sr: VMX унос 'annotation' садржи неисправан низ за избегавање

en: VMX entry 'cpuid.coresPerSocket' smaller than 'numvcpus'
sr: VMX унос 'cpuid.coresPerSocket' је мањи од 'numvcpus'

en: VMX entry 'firmware' has unknown value '%1$s'
sr: VMX унос 'firmware' има непознату вредност '%1$s'

en: VMX entry 'name' contains invalid escape sequence
sr: VMX унос 'name' садржи неисправан низ за избегавање

en: VMX entry 'sched.cpu.affinity' contains a %1$d, this value is too large
sr: VMX унос 'sched.cpu.affinity' садржи %1$d, ова вредност је превелика

en: VNC Password authentication not supported by bhyve
sr: VNC потврђивање идентитета лозинком не подржава bhyve

en: VNC password is %1$zu characters long, only 8 permitted
sr: VNC лозинка има %1$zu знакова, дозвољено је само 8

en: VNC power control is not available
sr: VNC управљање напајањем није доступно

en: VNC supports connected='keep' only
sr: VNC подржава само connected='keep'

en: Value '%1$s' is not representable as %2$s
sr: Вредност '%1$s' не може се представити као %2$s

en: Value '%1$s' is out of %2$s range
sr: Вредност '%1$s' је ван опсега %2$s

en: Value of cputune '%1$s' must be in range [%2$llu, %3$llu]
sr: Вредност cputune-а '%1$s' мора бити у опсегу [%2$llu, %3$llu]

en: Variable value contains invalid character
sr: Вредност променљиве садржи неисправан знак

en: Verbose messages
sr: Детаљне поруке

en: Video adapters are not supported in containers.
sr: Видео адаптери нису подржани у контејнерима.

en: Virsh command line tool of libvirt %1$s
sr: Virsh алат командне линије за либвирт %1$s

en: Virt-admin command line tool of libvirt %1$s
sr: Virt-admin алат командне линије за либвирт %1$s

en: Virtual network portgroups are not supported by vz driver.
sr: Групе прикључака виртуелне мреже не подржава гонич vz.

en: Virtual networks are active
sr: Виртуелне мреже су активне

en: Virtual port profile association not supported on this platform
sr: Удруживање профила виртуелних прикључака није подржано на овој платформи

en: Vol %1$s cloned from %2$s
sr: Том %1$s је клониран из %2$s

en: Vol %1$s created
sr: Том %1$s је направљен

en: Vol %1$s created from %2$s
sr: Том %1$s је направљен из %2$s

en: Vol %1$s created from input vol %2$s
sr: Том %1$s је направљен из улазног тома %2$s

en: Vol %1$s deleted
sr: Том %1$s је обрисан

en: Vol %1$s wiped
sr: Том %1$s је очишћен

en: Volume '%1$s' was not found in domain's definition.
sr: Том '%1$s' није пронађен у дефиницији домена.

en: Volume '%1$s'(%2$s) removed.
sr: Том '%1$s'(%2$s) је уклоњен.

en: Volume name '%1$s' doesn't have expected format '<directory>/<file>'
sr: Назив тома '%1$s' нема очекиван формат '<directory>/<file>'

en: Volume name '%1$s' has unsupported suffix, expecting '.vmdk'
sr: Назив тома '%1$s' има неподржан суфикс, очекује се '.vmdk'

en: Volume path '%1$s' did not start with parent pool source device name.
sr: Путања тома '%1$s' не почиње називом изворног уређаја матичног базена.

en: Volume path '%1$s' is a FIFO
sr: Путања тома '%1$s' је ФИФО датотека

en: Volume path '%1$s' is a socket
sr: Путања тома '%1$s' је утичница

en: WARN
sr: УПОЗОРЕЊЕ

en: WS-Management fault during %1$s invocation: %2$s
sr: Грешка у WS-Management-у током призива %1$s: %2$s

en: Waiting for %d guests to shut down, %d seconds left\n
sr: Чекање да се %d госта искључи, преостало је %d секунди\n

en: Waiting for %d guests to shut down\n
sr: Чекање да се %d госта искључи\n

en: Waiting for guest %s to shut down, %d seconds left\n
sr: Чекање да се гост %s искључи, преостало је %d секунди\n

en: Waiting for guest %s to shut down\n
sr: Чекање да се гост %s искључи\n

en: Wakeup a domain that was previously suspended by power management.
sr: Пробуди домен који је претходно обустављен управљањем напоном.

en: Watchdog
sr: Чувар-кућа

en: Welcome to %1$s, the administrating virtualization interactive terminal.
sr: Добро дошли у %1$s, интерактивни терминал за управљање виртуелизацијом.

en: Welcome to %1$s, the virtualization interactive terminal.
sr: Добро дошли у %1$s, интерактивни терминал за виртуелизацију.

en: Wiping volume '%1$s'(%2$s) ...
sr: Брише се том '%1$s'(%2$s) ...

en: Write domain
sr: Запиши домен

en: Write domain block
sr: Запиши блок домена

en: Write domain time
sr: Запиши време домена

en: Write filtering of PCI device configuration space is not supported by qemu
sr: Филтрирање уписа простора конфигурације ПЦИ уређаја није подржано од стране кему-а

en: Write host
sr: Запиши домацина

en: Write interface
sr: Запиши интерфејс

en: Write network
sr: Запиши мрежу

en: Write network filter
sr: Запиши мрежни филтер

en: Write node device
sr: Запиши уређај чвора

en: Write of '%1$s' to '%2$s' during vport create/delete failed
sr: Упис '%1$s' у '%2$s' током стварања/брисања vport-а није успео

en: Write secret
sr: Запиши тајну

en: Write storage pool
sr: Запиши базен складишта

en: Write storage volume data
sr: Запиши податке тома складишта

en: Write to '%1$s' to trigger host scan failed
sr: Упис у '%1$s' за покретање скенирања рачунара није успео

en: Writing domain block devices requires authorization
sr: Записивање блок уређаја домена захтева овлашћење

en: Writing domain configuration requires authorization
sr: Записивање поставки домена захтева овлашћење

en: Writing interface configuration requires authorization
sr: Записивање поставки спреге захтева овлашћење

en: Writing network configuration requires authorization
sr: Записивање мрежних поставки захтева овлашћење

en: Writing network filter configuration requires authorization
sr: Записивање поставки мрежних филтера захтева овлашћење

en: Writing network port configuration requires authorization
sr: Записивање поставки мрежних портова захтева овлашћење

en: Writing node device configuration requires authorization
sr: Записивање поставки уређаја чvora захтева овлашћење

en: Writing secret configuration requires authorization
sr: Записивање поставки тајне захтева овлашћење

en: Writing storage pool configuration requires authorization
sr: Записивање поставки базена складишта захтева овлашћење

en: Writing storage volume data requires authorization
sr: Уписивање података тома складишта захтева овлашћење

en: Writing the host configuration requires authorization
sr: Записивање поставки домацина захтева овлашћење

en: Wrong MAC address
sr: Погрешна МАК адреса

en: Wrong XML element type %1$d
sr: Погрешна врста ИксМЛ елемента %1$d

en: Wrong address type for USB hub
sr: Погрешна врста адресе за УСБ разводник

en: Wrong length MAC address
sr: Погрешна дужина МАК адресе

en: XBZRLE is active, but 'bytes' data was missing
sr: XBZRLE је активан, али недостају подаци 'bytes'

en: XBZRLE is active, but 'cache-miss' data was missing
sr: XBZRLE је активан, али недостају подаци 'cache-miss'

en: XBZRLE is active, but 'cache-size' data was missing
sr: XBZRLE је активан, али недостају подаци 'cache-size'

en: XBZRLE is active, but 'overflow' data was missing
sr: XBZRLE је активан, али недостају подаци 'overflow'

en: XBZRLE is active, but 'pages' data was missing
sr: XBZRLE је активан, али недостају подаци 'pages'

en: XEN does not support device assignment mode '%1$s'
sr: Ксен не подржава режим додељивања уређаја '%1$s'

en: XML description is invalid or not well formed
sr: ИксМЛ опис је неисправан или није добро формиран

en: XML document failed to validate against schema
sr: XML документ није успео у провери ваљаности по шеми

en: XML document failed to validate against schema: %1$s
sr: XML документ није успео у провери ваљаности по шеми: %1$s

en: XML does not contain expected 'cpu' element
sr: XML не садржи очекивани 'cpu' елемент

en: XML error: %1$s
sr: XML грешка: %1$s

en: XML file
sr: XML датотека

en: XML node doesn't contain text, expecting an %1$s value
sr: XML чвор не садржи текст, очекује се вредност %1$s

en: XML node doesn't contain text, expecting an xsd:dateTime value
sr: XML чвор не садржи текст, очекује се вредност xsd:dateTime

en: XPath evaluation of response for call to '%1$s' failed
sr: Процена XPath-а одговора за позив '%1$s' није успела

en: Xen migration stream version '%1$d' is not supported on this host
sr: Ксен издање тока миграције '%1$d' није подржано на овом рачунару

en: Xen only supports 'xenpv', 'xenpvh' and 'xenfv' machines
sr: Ксен подржава само 'xenpv', 'xenpvh' и 'xenfv' машине

en: Xen virtual machines are running
sr: Ксен виртуелне машине су покренуте

en: You are trying to remove a snapshot which does not exists
sr: Покушавате да уклоните снимак стања који не постоји

en: You must map the root user of container
sr: Морате мапирати коренског корисника контејнера

en: a 'none' video type must be the only video device defined for the domain
sr: Врста видеа 'none' мора бити једини дефинисан видео уређај за овај домен

en: a PCIe slot is needed to connect a PCI controller model='%1$s', but none is available, and it cannot be automatically added
sr: Потребан је PCIe слот за повезивање ПЦИ управљача модела '%1$s', али ниједан није доступан и не може се самостално додати

en: a conventional PCI slot is needed to connect a PCI controller model='%1$s', but none is available, and it cannot be automatically added
sr: Потребан је конвенционални ПЦИ слот за повезивање ПЦИ управљача модела '%1$s', али ниједан није доступан и не може се самостално додати

en: a device with the same address already exists
sr: уређај са истом адресом већ постоји

en: a different backing store cannot be specified.
sr: Не може се навести друго основно спремиште.

en: a different portgroup entry in network '%1$s' is already set as the default. Only one default is allowed.
sr: Другачији унос групе прикључака у мрежи '%1$s' је већ постављен као подразумевани. Дозвољен је само један подразумевани унос.

en: a maximum of two TPM devices is supported, one of them being a TPM Proxy device
sr: Подржано је највише два TPM уређаја, од којих је један TPM посреднички уређај

en: a redefined checkpoint must have a name
sr: Редефинисана тачка провере мора имати назив

en: a redefined snapshot must have a name
sr: Редефинисан снимак стања мора имати назив

en: a secret with UUID %1$s already defined for use with %2$s
sr: Тајна са УУИД-ом %1$s је већ дефинисана за употребу са %2$s

en: a secret with UUID %1$s is already defined for use with %2$s
sr: Тајна са УУИД-ом %1$s је већ дефинисана за употребу са %2$s

en: a slirp-helper cannot be migrated
sr: slirp-помоћник не може бити премештен

en: abort active domain job
sr: прекини активни посао домена

en: abort on soft errors during migration
sr: прекини при благим грешкама током миграције

en: abort the active job on the specified disk
sr: прекини активни посао на наведеном диску

en: absolute path must be used as block copy target
sr: мора се користити апсолутна путања као мета за копирање блока

en: access denied
sr: приступ одбијен

en: access denied by policy
sr: приступ одбијен политиком

en: access denied: %1$s
sr: приступ одбијен: %1$s

en: acpi-erst backend of pstore device is not supported
sr: acpi-erst позадинац pstore уређаја није подржан

en: active
sr: ради

en: active commit requested but '%1$s' is not active
sr: затражена је активна предаја, али '%1$s' није активан

en: active qemu domains require external disk snapshots; disk %1$s requested internal
sr: активни кему домени захтевају спољне снимке стања диска; за диск %1$s затражен је унутрашњи снимак

en: adapter name to be used for underlying storage
sr: назив адаптера који ће се користити за основно складиште

en: adapter parent scsi_hostN fabric_wwn to be used for underlying vHBA storage
sr: fabric_wwn родитељског адаптера scsi_hostN који ће се користити за основно vHBA складиште

en: adapter parent scsi_hostN to be used for underlying vHBA storage
sr: родитељски адаптер scsi_hostN који ће се користити за основно vHBA складиште

en: adapter parent scsi_hostN wwnn to be used for underlying vHBA storage
sr: wwnn родитељског адаптера scsi_hostN који ће се користити за основно vHBA складиште

en: adapter parent scsi_hostN wwpn to be used for underlying vHBA storage
sr: wwpn родитељског адаптера scsi_hostN који ће се користити за основно vHBA складиште

en: adapter wwnn to be used for underlying storage
sr: wwnn адаптера који ће се користити за основно складиште

en: adapter wwpn to be used for underlying storage
sr: wwpn адаптера који ће се користити за основно складиште

en: add a column showing parent checkpoint
sr: додај колону која приказује родитељску тачку провере

en: add a column showing parent snapshot
sr: додај колону која приказује родитељски снимак стања

en: add an IOThread to the guest domain
sr: додај IOThread у домен госта

en: add backing chain information to block stats
sr: додај податке о ланцу подлоге у статистику блокова

en: additionally display the type and device value
sr: дополнидно прикажи врсту и вредност уређаја

en: address not supported for video type ramfb
sr: адреса није подржана за видео-врсту ramfb

en: address of disk device
sr: адреса уређаја диска

en: address of type '%1$s' is supported only for hostdevs
sr: адреса врсте '%1$s' је подржана само за hostdev-ове

en: address source: 'lease' or 'agent'
sr: извор адресе: 'lease' или 'agent'

en: address source: 'lease', 'agent', or 'arp'
sr: извор адресе: 'lease', 'agent' или 'arp'

en: address type drive is not supported for bus '%1$s'
sr: врста адресе drive није подржана за сабирницу '%1$s'

en: address type='%1$s' not supported in hostdev interfaces
sr: врста адресе '%1$s' није подржана у hostdev спрегама

en: admin MAC can only be set for SR-IOV VFs, but %1$s is not a VF
sr: админ МАК се може поставити само за SR-IOV VF-ове, али %1$s није VF

en: affect current domain
sr: утиче на текући домен

en: affect current state of network
sr: утиче на текуће стање мреже

en: affect current state of node device
sr: утиче на тренутно стање уређаја чвора

en: affect next boot
sr: утиче на следеће покретање система

en: affect next network startup
sr: утиче на следеће покретање мреже

en: affect next node device startup
sr: утиче на следеће покретање уређаја чвора

en: affect running domain
sr: утиче на покренути домен

en: affect running network
sr: утиче на покренуту мрежу

en: affect running node device
sr: утиче на покренути уређај чвора

en: after reverting, change state to paused
sr: након враћања, промени стање у паузирано

en: after reverting, change state to running
sr: након враћања, промени стање у покренуто

en: aia feature is not available with this QEMU binary
sr: aia функција није доступна са овим Квему бинарном датотеком

en: aia feature is only supported with RISC-V Virt machines
sr: aia функција је подржана само са RISC-V Virt машинама

en: algorithm=%1$d is not supported
sr: алгоритам=%1$d није подржан

en: alias '%1$s' of command '%2$s' has mismatched alias type
sr: надимак '%1$s' наредбе '%2$s' има неодговарајућу врсту надимка

en: alias '%1$s' of command '%2$s' has missing alias option
sr: надимку '%1$s' наредбе '%2$s' недостаје могућност надимка

en: all CPU models are accepted
sr: сви модели процесора су прихваћени

en: all vcpus must have either set or unset order
sr: сви виртуелни процесори (vCPU) морају имати или постављен или непостављен поредак

en: allocate the new capacity, rather than leaving it sparse
sr: доделите нови капацитет, уместо да га оставите ретким

en: allocated netlink buffer is too small
sr: додељено netlink спремиште је премало

en: allow cloning to new name
sr: дозволи клонирање у нови назив

en: allow renaming an existing snapshot
sr: дозволи преименовање постојећег снимка стања

en: allow the resize to shrink the volume
sr: дозволи промену величине ради смањења тома

en: allow_disk_format_probing is no longer supported
sr: allow_disk_format_probing више није подржано

en: already active
sr: већ је активно

en: also print reason for the state
sr: такође испиши разлог за стање

en: also set edited snapshot as current
sr: такође постави уређени снимак стања као текући

en: alter live configuration of running domain
sr: измени поставку уживо покренутог домена

en: alter persistent configuration, effect observed on next boot
sr: измени трајну поставку, ефекат ће се приметити приликом следећег покретања система

en: always display names and MACs of interfaces
sr: увек прикажи називе и MAC адресе интерфејса

en: amount of data to download
sr: количина података за преузимање

en: amount of data to upload
sr: количина података за отпремање

en: an <auth> definition already found for disk source
sr: дефиниција <auth> је већ пронађена за извор диска

en: an <encryption> definition already found for disk source
sr: дефиниција <encryption> је већ пронађена за извор диска

en: an IOThread is already using iothread_id '%1$u'
sr: IOThread већ користи iothread_id '%1$u'

en: an os <type> must be specified
sr: мора бити наведена врста ОС-а <type>

en: another backup job is already running
sr: други посао резервне копије је већ у току

en: another migration job is already running for domain '%1$s'
sr: други посао миграције за домен '%1$s' је већ у току

en: any configuration
sr: било која поставка

en: ap-domain value '%1$s' is out of range for '%2$s'
sr: вредност ap-домена '%1$s' је ван опсега за '%2$s'

en: api error
sr: грешка АПИ-ја

en: apparmor_parser exited with error
sr: apparmor_parser је изашао са грешком

en: applyDHCPOnlyRules failed - spoofing not protected!
sr: applyDHCPOnlyRules није успело - није заштићено од лажирања!

en: architecture
sr: архитектура

en: architecture from emulator '%1$s' doesn't match given architecture '%2$s'
sr: архитектура емулатора '%1$s' се не поклапа са задатом архитектуром '%2$s'

en: argument key '%1$s' is too short or malformed
sr: кључ аргумента '%1$s' је прекратко или је неисправан

en: argument key '%1$s' must not be negative
sr: кључ аргумента '%1$s' не сме бити негативан

en: argument key '%1$s' must not have null value
sr: кључ аргумента '%1$s' не сме имати нулту вредност

en: argument unsupported
sr: аргумент није подржан

en: argument unsupported: %1$s
sr: аргумент није подржан: %1$s

en: argument virt_type must not be NULL
sr: аргумент virt_type не сме бити NULL

en: arguments to echo
sr: аргументи за одјек

en: array element '%1$zd' of '%2$zd' missing in guest-get-fsinfo 'disk' data
sr: елемент низа '%1$zd' од '%2$zd' недостаје у подацима guest-get-fsinfo 'disk'

en: array element '%1$zd' of '%2$zd' missing in guest-get-fsinfo return data
sr: елемент низа '%1$zd' од '%2$zd' недостаје у повратним подацима guest-get-fsinfo

en: array element missing in guest-get-disks return value
sr: елемент низа недостаје у повратној вредности guest-get-disks

en: array element missing in guest-get-users return value
sr: елемент низа недостаје у повратној вредности guest-get-users

en: array element missing in guest-get-vcpus return value
sr: елемент низа недостаје у повратној вредности guest-get-vcpus

en: associate a FD with a domain
sr: повежи ОД са доменом

en: asynchronous teardown is not available with this QEMU binary
sr: асинхроно раставиљање није доступно са овим Кему бинарном датотеком

en: at least 1 server is necessary in JSON backing definition for gluster volume
sr: неопходен је најмање један сервер у JSON дефиницији подлошке за Гластер том

en: at line %1$d: %2$s%3$s
    %4$s
sr: на реду %1$d: %2$s%3$s
    %4$s

en: at most 1 fd can be passed to qemu along with a command
sr: највише један ОД може бити прослеђен Кему-у уз наредбу

en: at most one CPU cache element may be specified
sr: може бити наведено највише један елемент кеша процесора

en: ats driver option is only supported for virtio devices
sr: могућност ATS гонича је подржана само за Виртио уређаје

en: attach device from an XML file
sr: закачи уређај из XML датотеке

en: attach disk device
sr: закачи уређај диска

en: attach network interface
sr: закачи мрежну спрегу

en: attach to console after creation
sr: прикључи се на конзолу након стварања

en: attach/detach vcpu or groups of threads
sr: закачи/откачи vCPU или групе нити

en: attaching device type '%1$s' is unsupported
sr: закачивање уређаја врсте '%1$s' није подржано

en: attaching network device to VM is unsupported
sr: закачивање мрежног уређаја на ВМ није подржано

en: attaching serial console is not supported
sr: закачивање серијске конзоле није подржано

en: attempt to merge virtualports with mismatched instanceids ('%1$s' and '%2$s')
sr: покушај спојивања виртуелних портова са неслагајућим идентификаторима инстанци ('%1$s' и '%2$s')

en: attempt to merge virtualports with mismatched interfaceids ('%1$s' and '%2$s')
sr: покушај спојивања виртуелних портова са неслагајућим идентификаторима интерфејса ('%1$s' и '%2$s')

en: attempt to merge virtualports with mismatched managerids (%1$d and %2$d)
sr: покушај спојивања виртуелних портова са неслагајућим идентификаторима управљача (%1$d и %2$d)

en: attempt to merge virtualports with mismatched profileids ('%1$s' and '%2$s')
sr: покушај спојивања виртуелних портова са неслагајућим идентификаторима профила ('%1$s' и '%2$s')

en: attempt to merge virtualports with mismatched typeids (%1$d and %2$d)
sr: покушај спојивања виртуелних портова са неслагајућим идентификаторима врста (%1$d и %2$d)

en: attempt to merge virtualports with mismatched typeidversions (%1$d and %2$d)
sr: покушај спојивања виртуелних портова са неслагајућим верзијама идентификатора врста (%1$d и %2$d)

en: attempt to merge virtualports with mismatched types (%1$s and %2$s)
sr: покушај спојивања виртуелних портова са неслагајућим врстама (%1$s и %2$s)

en: attribute 'limit' is only supported for maxphysaddr mode 'passthrough'
sr: особина 'limit' је подржана само за режим maxphysaddr 'passthrough'

en: attribute 'register=yes' in <domain> element requires 'localOnly=yes' in network %1$s
sr: особина 'register=yes' у елементу <domain> захтева 'localOnly=yes' у мрежи %1$s

en: audio ID %1$u is used multiple times
sr: звучни ИД %1$u се користи више пута

en: audio settings specified without fixed settings flag
sr: аудио подешавања су наведена без ознаке за неизмењива подешавања

en: auth is not supported with vhostuser disk
sr: потврда идентитета није подржана са vhostuser диском

en: auth secret UUID to be used for underlying storage
sr: УУИД тајне за потврду идентитета који ће се користити за основно складиште

en: auth secret usage to be used for underlying storage
sr: начин коришћења тајне за потврду идентитета који ће се користити за основно складиште

en: auth type to be used for underlying storage
sr: врста потврде идентитета која ће се користити за основно складиште

en: auth username to be used for underlying storage
sr: корисничко име за потврду идентитета које ће се користити за основно складиште

en: authentication cancelled
sr: потврђивање идентитета је отказано

en: authentication cancelled: %1$s
sr: потврђивање идентитета је отказано: %1$s

en: authentication failed
sr: потврђивање идентитета није успело

en: authentication failed, see test XML for the correct username/password
sr: потврђивање идентитета није успело, погледајте тест XML за исправно корисничко име/лозинку

en: authentication failed: %1$s
sr: неуспешна пријава: %1$s

en: authentication is not supported for protocol '%1$s'
sr: потврђивање идентитета није подржано за протокол ’%1$s’

en: authentication is supported only for network backed disks
sr: потврђивање идентитета је подржано само за дискове базиране на мрежи

en: authentication required
sr: потребно је потврђивање идентитета

en: authentication unavailable
sr: потврђивање идентитета није доступно

en: authentication unavailable: %1$s
sr: потврђивање идентитета није доступно: %1$s

en: authentication with private key '%1$s' has failed: %2$s
sr: потврђивање идентитета са приватним кључем ’%1$s’ није успело: %2$s

en: automatically destroy the guest when virsh disconnects
sr: самостално уништи госта када се вирш одјави

en: automatically switch to post-copy migration after one pass of pre-copy
sr: самостално пребаци на post-copy миграцију након једног пролазка pre-copy

en: autostart a defined node device
sr: самостално покрени дефинисан уређај чvora

en: autostart a domain
sr: аутоматски покрени домен

en: autostart a network
sr: аутоматски покрени мрежу

en: autostart a pool
sr: аутоматски покрени базен

en: avoid file system cache when dumping
sr: избегавај кеш система датотека при избацивању

en: avoid file system cache when loading
sr: избегавај кеш система датотека при учитавању

en: avoid file system cache when restoring
sr: избегавај кеш система датотека при враћању

en: avoid file system cache when saving
sr: избегавај кеш система датотека при чувању

en: avoid shutdown of the domain while the backup is running
sr: избегавај искључивање домена док је прављење резерве у току

en: await a domain event
sr: чекај догађај домена

en: background job
sr: посао у позадини

en: backing chains more than 200 layers deep are not supported
sr: ланци подлога дубљи од 200 слојева нису подржани

en: backing chains more than 200 layers deep are not supported for disk '%1$s'
sr: ланци подлога дубљи од 200 слојева нису подржани за диск '%1$s'

en: backing storage not supported for directories volumes
sr: складиште подлоге није подржано за томове директоријума

en: backing storage not supported for raw volumes
sr: складиште подлоге није подржано за сирове томове

en: backing store for %1$s is self-referential or too deeply nested
sr: складиште подлоге за %1$s је самореференцијално или превише дубоко угнежђено

en: backing store parser is not implemented for protocol %1$s
sr: растављач складишта подлоге није израдњен за протокол %1$s

en: backing store protocol '%1$s' is not yet supported
sr: протокол складишта подлоге '%1$s' још увек није подржан

en: backingStore is not supported with NVRAM
sr: backingStore није подржано са NVRAM-ом

en: backingStore is not supported with vhostuser disk
sr: backingStore није подржан са vhostuser диском

en: backingStore of mirror without VIR_DOMAIN_BLOCK_COPY_SHALLOW doesn't make sense
sr: backingStore огледала без VIR_DOMAIN_BLOCK_COPY_SHALLOW нема смисла

en: backup
sr: резервна копија

en: backup TLS directory not configured
sr: директоријум за резервну копију TLS-а није подешен

en: backup job data missing
sr: подаци о послу резервне копије недостају

en: backup socket path '%1$s' must be absolute
sr: путања утичнице за резервну копију '%1$s' мора бити апсолутна

en: backup_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
sr: директоријум backup_tls_x509_cert_dir '%1$s' не постоји

en: bad command
sr: погрешна наредба

en: bad name
sr: погрешан назив

en: bad pathname
sr: погрешна путања

en: bad prefix %1$d for network %2$s when checking range %3$s - %4$s
sr: погрешан префикс %1$d за мрежу %2$s при провери опсега %3$s - %4$s

en: balloon device cannot be disabled
sr: балон-уређај се не може онемогућити

en: bandwidth %1$llu cannot be represented in result
sr: пропусни опсег %1$llu не може бити представљен у резултату

en: bandwidth %1$llu is greater than %2$lu which is the maximum value supported by this API
sr: пропусни опсег %1$llu је већи од %2$lu, што је максимална вредност коју овај АПИ подржава

en: bandwidth (in MiB/s) available for the final phase of migration
sr: пропусни опсег (у MiB/с) доступен за завршну фазу миграције

en: bandwidth controller id %1$zd does not exist
sr: идентификатор управљача пропусног опсега %1$zd не постоји

en: bandwidth limit in MiB/s
sr: ограничење пропусног опсега у MiB/с

en: bandwidth must be less than %1$llu
sr: пропусни опсег мора бити мањи од %1$llu

en: bandwidth must be less than %1$llu bytes
sr: пропусни опсег мора бити мањи од %1$llu бајтова

en: bandwidth must be less than '%1$llu' bytes/s (%2$llu MiB/s)
sr: пропусни опсег мора бити мањи од '%1$llu' бајтова/с (%2$llu MiB/с)

en: base '%1$s' is not immediately below '%2$s' in chain for '%3$s'
sr: основа '%1$s' није непосредно испод '%2$s' у ланцу за '%3$s'

en: base64-encoded secret value
sr: тајна вредност кодирана у Base64

en: bhyve state driver is not active
sr: Гонич за стање bhyve не ради

en: binary '%1$s' does not exist in $PATH
sr: бинарна датотека '%1$s' не постоји у $PATH

en: binding '%1$s' already exists
sr: увезивање '%1$s' већ постоји

en: binding '%1$s' is already being removed
sr: увезивање '%1$s' се већ уклања

en: bitmap '%1$s' not found in backing chain of '%2$s'
sr: битмапа '%1$s' није пронађена у ланцу датотека подлоге за '%2$s'

en: bitmap for disk '%1$s' must match checkpoint name '%2$s'
sr: битмапа за диск '%1$s' мора одговарати називу тачке провере '%2$s'

en: blkio cgroup isn't mounted
sr: blkio cgroup није прикључена

en: blkio device weight is valid only for bfq or cfq scheduler
sr: тежина blkio уређаја је исправна само за bfq или cfq планираче

en: blkio device weight is valid only for cfq scheduler
sr: тежина blkio уређаја је исправна само за cfq планирач

en: blkio parameters are not supported by vz driver
sr: параметри blkio-а нису подржани од стране vz гонича

en: blkio weight is valid only for bfq or cfq scheduler
sr: тежина blkio-а је исправна само за bfq или cfq планираче

en: block
sr: блок

en: block 'iotune' can't be used together with 'throttlefilters' for disk '%1$s'
sr: блок 'iotune' не може се користити заједно са 'throttlefilters' за диск '%1$s'

en: block 'throttlefilters' can't be used together with 'iotune' for disk '%1$s'
sr: блок 'throttlefilters' не може се користити заједно са 'iotune' за диск '%1$s'

en: block I/O throttle limit must be no more than %1$llu using QEMU
sr: ограничење пропустања блок-улаза/излаза мора бити највише %1$llu при коришћењу Кему

en: block I/O throttle limit value must be no more than %1$llu
sr: вредност ограничења пропустања блок-улаза/излаза мора бити највише %1$llu

en: block I/O throttling is not supported for disk '%1$s'
sr: ограничавање пропустања блок-улаза/излаза није подржано за диск '%1$s'

en: block commit failed while deleting disk '%1$s' snapshot: '%2$s'
sr: предаја блока није успела приликом брисања снимка стања диска '%1$s': '%2$s'

en: block copy still active
sr: копирање блока је и даље активно

en: block copy still active: %1$s
sr: копирање блока је и даље активно: %1$s

en: block device
sr: блок уређај

en: block device backed disk must be resized to its actual size '%1$llu'
sr: диск заснован на блок уређају мора се привести стварној величини '%1$llu'

en: block device snapshot target '%1$s' doesn't exist
sr: циљ снимка стања блок уређаја '%1$s' не постоји

en: block info is not supported for FD passed disk image
sr: информације о блоку нису подржане за слику диска пренету путем дескриптора датотеке

en: block info is not supported for vhostuser disk
sr: информације о блоку нису подржане за vhostuser диск

en: block job '%1$s' failed while pivoting
sr: блок посао '%1$s' није успео приликом пивотирања

en: block job '%1$s' failed while pivoting: %2$s
sr: блок посао '%1$s' није успео приликом пивотирања: %2$s

en: block job '%1$s' not ready for pivot yet
sr: блок посао '%1$s' још увек није спреман за пивотирање

en: block job on disk '%1$s' is still being ended
sr: блок посао на диску '%1$s' се и даље завршава

en: block jobs are not supported on disk '%1$s' using bus 'sd'
sr: блок послови нису подржани на диску '%1$s' који користи магистралу 'sd'

en: block jobs are not supported on transient disk '%1$s'
sr: блок послови нису подржани на привременом диску '%1$s'

en: block jobs are not supported on vhostuser disk '%1$s'
sr: блок послови нису подржани на vhostuser диску '%1$s'

en: block peek request too large for remote protocol, %1$zi > %2$d
sr: захтев за увид у блок је превелик за удаљени протокол, %1$zi > %2$d

en: block resize is not supported for vhostuser disk
sr: промена величине блока није подржана за vhostuser диск

en: block size must be a power of two
sr: величина блока мора бити степен двојке

en: block size too small, must be at least %1$lluKiB
sr: величина блока је премала, мора бити најмање %1$lluKiB

en: block stats are not supported for vhostuser disk
sr: статистика блокова није подржана за vhostuser диск

en: block_io_throttle device entry was not in expected format
sr: унос уређаја block_io_throttle није био у очекиваном формату

en: block_io_throttle field '%1$s' missing in qemu's output
sr: поље '%1$s' за block_io_throttle недостаје у излазу кему-а

en: block_io_throttle inserted entry was not in expected format
sr: уметнути унос block_io_throttle није био у очекиваном формату

en: blockdev flag requested for disk %1$s, but file '%2$s' is not a block device
sr: ознака blockdev је затражена за диск %1$s, али датотека '%2$s' није блок-уређај

en: blockdev-create job was cancelled
sr: посао blockdev-create је отказан

en: blocked
sr: блокирано

en: blockio is not supported with vhostuser disk
sr: blockio није подржан са vhostuser диском

en: blockstats device entry was not in expected format
sr: унос уређаја blockstats није био у очекиваном формату

en: blockstats stats entry was not in expected format
sr: унос статистике blockstats није био у очекиваном формату

en: bond arp monitoring has no target
sr: надгледање АРП-а везе нема циљ

en: bond interface arpmon interval missing or invalid
sr: период arpmon-а спреге везе недостаје или је неисправан

en: bond interface arpmon target missing
sr: циљ arpmon-а спреге везе недостаје

en: bond interface miimon downdelay invalid
sr: miimon downdelay спреге везе је неисправан

en: bond interface miimon freq missing or invalid
sr: miimon freq спреге везе недостаје или је неисправан

en: bond interface miimon updelay invalid
sr: miimon updelay спреге везе је неисправно

en: bond interface misses the bond element
sr: спрега везе нема елемент везе

en: bool parameter '%1$s' of command '%2$s' has completer set
sr: логички параметар '%1$s' наредбе '%2$s' има постављеног довршавача

en: boolean parameter '%1$s' of command '%2$s' must not be positional
sr: логички параметар '%1$s' наредбе '%2$s' не сме бити позициониран

en: boot order %1$u is already used by another device
sr: поредак покретања %1$u је већ заузет од стране другог уређаја

en: boot order '%1$s' used for more than one device
sr: поредак покретања '%1$s' се користи за више од једног уређаја

en: boot order is only supported for virtiofs
sr: поредак покретања је подржан само за virtiofs

en: booted
sr: покренуто

en: booting from assigned devices is not supported by mediated devices of model vfio-ap
sr: покретање са додељених уређаја није подржано од стране посредованих уређаја модела vfio-ap

en: booting from assigned devices is not supported by mediated devices of model vfio-pci
sr: покретање са додељених уређаја није подржано од стране посредованих уређаја модела vfio-pci

en: booting from assigned devices is not supported by vhost SCSI devices
sr: покретање са додељених уређаја није подржано од стране vhost SCSI уређаја

en: bootloader is not supported by QEMU
sr: подизач система није подржан од стране Кему

en: both interface name and type must not be NULL
sr: и назив и врста спреге не смеју бити NULL

en: bridge '%1$s' has an invalid netmask or IP address
sr: мост '%1$s' има неисправну мрежну маску или ИП адресу

en: bridge '%1$s' has an invalid prefix
sr: мост '%1$s' има неисправан префикс

en: bridge an existing network device
sr: повези постојећи мрежни уређај на мост

en: bridge delay/stp/zone options only allowed in open, route, nat, and isolated mode, not in %1$s (network '%2$s')
sr: опције за интервал/СТП/зону моста дозвољене су само у режимима отворено, рутирање, НАТ и изоловано, а не у %1$s (мрежа '%2$s')

en: bridge interface misses the bridge element
sr: спреги моста недостаје елемент моста

en: bridge interface stp should be on or off got %1$s
sr: СТП спреге моста треба да буде укључен или искључен, добијено је %1$s

en: bridge macTableManager setting not allowed in %1$s mode (network '%2$s')
sr: подешавање macTableManager моста није дозвољено у режиму %1$s (мрежа '%2$s')

en: bridge name '%1$s' already in use.
sr: назив моста '%1$s' је већ у употреби.

en: bridge name not allowed in %1$s mode (network '%2$s')
sr: назив моста није дозвољен у режиму %1$s (мрежа '%2$s')

en: bridge port creation is not supported on this platform
sr: створање порта моста није подржано на овој платформи

en: bridge zone not allowed in %1$s mode (network '%2$s')
sr: зона моста није дозвољена у режиму %1$s (мрежа '%2$s')

en: buffer for root interface name is too small
sr: спремиште за назив кореног спрега је премало

en: buffer too small for IP address
sr: спремиште је премало за ИП адресу

en: buffer too small for IPv6 address
sr: спремиште је премало за ИПв6 адресу

en: build a pool
sr: изгради базен

en: build the pool as normal
sr: изгради базен на уобичајен начин

en: building
sr: изградња

en: bus must be 0 for sata controller
sr: сабирница мора бити 0 за САТА управљач

en: bypass cache unsupported by this system
sr: заобилажење кеша није подржано на овом систему

en: bytes
sr: бајтова

en: cache is not supported with vhostuser disk
sr: кеш није подржан са vhostuser диском

en: cache mode of disk device
sr: режим кеша уређаја диска

en: cachetune is only supported for KVM domains
sr: cachetune је подржан само за КВМ домене

en: calculate memory dirty rate within specified seconds, the supported value range from 1 to 60, default to 1.
sr: израчунај брзину измењене меморије у наведеним секундама; подржан опсег вредности је од 1 до 60, подразумевано је 1.

en: caller ignores cookie or cookielen
sr: позивалац игнорише колачић или дужину колачића

en: caller ignores cookieout or cookieoutlen
sr: позивалац игнорише cookieout или дужину cookieout

en: caller ignores uri_out
sr: позивалац игнорише uri_out

en: can be either or both of --live and --config, depends on implementation hypervisor driver
sr: може бити или --live или --config, или оба, у зависности од изведбе гонича хипервизора

en: can't add memory backend as guest has no NUMA nodes configured
sr: немогуће додати позадинац меморије јер гост не има подешене NUMA чворове

en: can't add memory backend for guest node '%1$d' as the guest has only '%2$zu' NUMA nodes configured
sr: немогуће додати позадинац меморије за чвор госта '%1$d' јер гост има подешено само '%2$zu' NUMA чворова

en: can't change link state: device alias not found
sr: немогуће променити стање везе: надимак уређаја није пронађен

en: can't change media while a block job is running on the device
sr: немогуће променити медијум док је посао блока у току на уређају

en: can't change nodeset for strict mode for running domain
sr: немогуће променити скуп чворова за строги режим покренутог домена

en: can't change numatune mode for running domain
sr: не може се променити numatune режим за покренутог домена

en: can't connect to virtlogd
sr: немогуће је повезати се са virtlogd

en: can't convert relative size: '%1$s'
sr: немогуће је претворити релативну величину: '%1$s'

en: can't create storage format '%1$s'
sr: немогуће је направити формат складишта '%1$s'

en: can't deflatten colliding key '%1$s'
sr: немогуће је раставити кључ који се преклапа '%1$s'

en: can't download volume, all existing snapshots will be lost
sr: немогуће је преузмети том, сви постојећи снимци стања ће бити изгубљени

en: can't find created snapshot
sr: немогуће је пронаћи направљени снимак стања

en: can't identify pool in uri %1$s
sr: немогуће је препознати базен у УРИ-ју %1$s

en: can't identify volume in uri %1$s
sr: немогуће је препознати том у УРИ-ју %1$s

en: can't keep relative backing relationship
sr: немогуће је задржати релативни однос потпоре

en: can't manipulate inactive snapshots of disk '%1$s'
sr: не могу да управљам неактивним снимцима стања диска '%1$s'

en: can't open log context
sr: не могу да отворим контекст дневника

en: can't open session to the domain with id %1$d
sr: не могу да отворим сесију за домен са ИД-јем %1$d

en: can't parse cputune emulator period value
sr: грешка при обради вредности периода емулатора cputune

en: can't parse cputune emulator quota value
sr: грешка при обради вредности квоте емулатора cputune

en: can't parse cputune global period value
sr: грешка при обради глобалне вредности периода cputune

en: can't parse cputune global quota value
sr: грешка при обради глобалне вредности квоте cputune

en: can't parse cputune iothread period value
sr: грешка при обради вредности периода iothread-а cputune

en: can't parse cputune iothread quota value
sr: немогуће обрадити вредност квоте cputune iothread-а

en: can't parse cputune period value
sr: немогуће обрадити вредност периода cputune-а

en: can't parse cputune quota value
sr: немогуће обрадити вредност квоте cputune-а

en: can't parse cputune shares value
sr: немогуће обрадити вредност удела cputune-а

en: can't pivot a shared disk to a storage volume not supporting sharing
sr: немогуће пребацити дељени диск на том складишта који не подржава дељење

en: can't query rx filters: device alias not found
sr: немогуће упити rx филтере: надимак уређаја није пронађен

en: can't reopen image with unknown presence of backing store
sr: немогуће поново отворити слику због непознате присутности складишта подлоге

en: can't resize empty or readonly disk '%1$s'
sr: немогуће променити величину празног диска или диска само за читање '%1$s'

en: can't shrink capacity below existing allocation
sr: немогуће смањити капацитет испод постојеће доделе

en: can't undefine transient network
sr: немогуће поништити дефиницију привремене мреже

en: can't update '%1$s' section of network '%2$s'
sr: немогуће ажурирати одељак '%1$s' мреже '%2$s'

en: can't update unrecognized section of network
sr: немогуће ажурирати непрепознат одељак мреже

en: can't upload volume, all existing snapshots will be lost
sr: немогуће отпремити том, сви постојећи снимци стања ће бити изгубљени

en: can't use data file definition '%1$s'
sr: немогуће користити дефиницију датотеке података '%1$s'

en: canceled
sr: отказано

en: canceled by client
sr: отказано од стране клијента

en: cannot abort VM start; use virDomainDestroy instead
sr: немогуће прекинути покретање ВМ-а; уместо тога користите virDomainDestroy

en: cannot abort incoming migration; use virDomainDestroy instead
sr: немогуће прекинути долазну миграцију; уместо тога користите virDomainDestroy

en: cannot abort memory-only dump
sr: немогуће прекинути избацивање стања само из меморије

en: cannot abort migration in post-copy mode
sr: немогуће прекинути миграцију у режиму пост-копирања

en: cannot acquire job mutex
sr: не може да преузме мјутекс посла

en: cannot acquire state change lock
sr: не може да преузме закључак промене стања

en: cannot acquire state change lock (held by agent=%1$s)
sr: не може да преузме закључак промене стања (држи га заступник=%1$s)

en: cannot acquire state change lock (held by agent=%1$s) due to max_queued limit
sr: не може да преузме закључак промене стања (држи га заступник=%1$s) због ограничења максималног броја на чекању

en: cannot acquire state change lock (held by monitor=%1$s agent=%2$s)
sr: не може да преузме закључавање промене стања (држи га управљао=%1$s заступник=%2$s)

en: cannot acquire state change lock (held by monitor=%1$s agent=%2$s) due to max_queued limit
sr: не може да преузме закључавање промене стања (држи га управљао=%1$s заступник=%2$s) због ограничења максималног броја заказаних

en: cannot acquire state change lock (held by monitor=%1$s)
sr: не може да преузме закључавање промене стања (држи га управљао=%1$s)

en: cannot acquire state change lock (held by monitor=%1$s) due to max_queued limit
sr: не може да преузме закључавање промене стања (држи га управљао=%1$s) због ограничења максималног броја заказаних

en: cannot acquire state change lock due to max_queued limit
sr: не може да преузме закључавање промене стања због ограничења максималног броја заказаних

en: cannot add domain %1$s device %2$s to nonexistent bridge %3$s
sr: не може да дода уређај %2$s домена %1$s у непостојећи мост %3$s

en: cannot add guest CPU feature for %1$s architecture
sr: не може да дода функцију процесора госта за архитектуру %1$s

en: cannot add netlink membership
sr: не може да дода чланство у netlink

en: cannot add redirected USB device: USB is disabled for this domain
sr: не може да дода преусмерен УСБ уређај: УСБ је онемогућен за овај домен

en: cannot allocate %1$llu bytes in file '%2$s'
sr: не може да додели %1$llu бајтова у датотеци '%2$s'

en: cannot allocate nlhandle for netlink
sr: није могуће доделити nlhandle за netlink

en: cannot allocate placeholder nlhandle for netlink
sr: није могуће доделити nlhandle као местодржач за netlink

en: cannot apply process capabilities %1$d
sr: није могуће применити могућности процеса %1$d

en: cannot apply process capabilities: %1$d
sr: није могуће применити могућности процеса: %1$d

en: cannot become session leader
sr: није могуће постати вођа сесије

en: cannot block signals
sr: није могуће блокирати сигнале

en: cannot both keep and delete TPM
sr: није могуће истовремено задржати и обрисати ТПМ

en: cannot both keep and delete nvram
sr: није могуће истовремено задржати и обрисати nvram

en: cannot change between disk only and full system in snapshot %1$s
sr: није могуће променити између само диска и целог система у снимку стања %1$s

en: cannot change between online and offline snapshot state in snapshot %1$s
sr: није могуће променити између онлајн и офлајн стања у снимку стања %1$s

en: cannot change config of '%1$s' network interface type
sr: не могу да променим конфигурацију врсте мрежне спреге '%1$s'

en: cannot change keymap setting on spice graphics
sr: не могу да променим подешавање мапе тастера за Спајс графику

en: cannot change keymap setting on vnc graphics
sr: не могу да променим подешавање мапе тастера за VNC графику

en: cannot change listen address setting on '%1$s' graphics
sr: не могу да променим подешавање адресе слушања за графику '%1$s'

en: cannot change listen socket setting on '%1$s' graphics
sr: не могу да променим подешавање утичнице слушања за графику '%1$s'

en: cannot change network interface mac address from %1$s to %2$s
sr: не могу да променим МАК адресу мрежне спреге са %1$s на %2$s

en: cannot change network interface type to '%1$s'
sr: не могу да променим врсту мрежне спреге у '%1$s'

en: cannot change permission of '%1$s'
sr: не могу да променим овлашћење за '%1$s'

en: cannot change persistent config of a transient domain
sr: не могу да променим трајну конфигурацију привременог домена

en: cannot change persistent config of a transient network
sr: не могу да променим трајну конфигурацију привремене мреже

en: cannot change port settings on rdp graphics
sr: не могу да променим подешавања порта за РДП графику

en: cannot change port settings on spice graphics
sr: не могу да променим подешавања прикључка за Спајс графику

en: cannot change port settings on vnc graphics
sr: не могу да променим подешавања прикључка за VNC графику

en: cannot change private flag on existing secret
sr: не могу да променим приватну ознаку за постојећу тајну

en: cannot change the number of listen addresses on '%1$s' graphics
sr: не могу да променим број адреса за слушање на графици '%1$s'

en: cannot change the type of listen address on '%1$s' graphics
sr: не могу да променим врсту адресе за слушање на графици '%1$s'

en: cannot change to '%1$u' group
sr: не могу да пребацим на групу '%1$u'

en: cannot change to root directory
sr: не могу да пребацим на коренски директоријум

en: cannot change to root directory: %1$s
sr: не могу да пребацим на коренски директоријум: %1$s

en: cannot change to uid to '%1$u'
sr: не могу да променим кориснички ИД на '%1$u'

en: cannot check guest CPU feature for %1$s architecture
sr: не могу да проверим особину процесора госта за архитектуру %1$s

en: cannot chmod '%1$s' to 0660
sr: не могу да променим дозволе за '%1$s' на 0660

en: cannot chown %1$s to (%2$u, %3$u)
sr: не могу да променим власника %1$s на (%2$u, %3$u)

en: cannot chown '%1$s' to (%2$u, %3$u)
sr: не могу да променим власника '%1$s' на (%2$u, %3$u)

en: cannot chown '%1$s' to group %2$u
sr: не могу да променим групу власника за '%1$s' на %2$u

en: cannot close file
sr: не могу да затворим датотеку

en: cannot close file %1$s
sr: не могу да затворим датотеку %1$s

en: cannot close file '%1$s'
sr: не могу да затворим датотеку '%1$s'

en: cannot close file: %1$s
sr: не могу да затворим датотеку: %1$s

en: cannot close stream on domain '%1$s'
sr: не могу да затворим ток на домену '%1$s'

en: cannot close volume %1$s
sr: не могу да затворим том %1$s

en: cannot compare CPUs of %1$s architecture
sr: не могу да упоредим процесоре %1$s архитектуре

en: cannot compute baseline CPU of %1$s architecture
sr: не могу да израчунам основни процесор %1$s архитектуре

en: cannot connect to netlink socket with protocol %1$d
sr: не могу да се повежем на netlink утичницу са протоколом %1$d

en: cannot convert disk '%1$s' to bus/device index
sr: не могу да претворим диск '%1$s' у индекс сабирнице/уређаја

en: cannot copy from volume to a directory volume
sr: не могу да копирам са тома на том-директоријум

en: cannot create %1$s
sr: не могу да направим %1$s

en: cannot create a mediated device without a parent
sr: не могу да направим посреднички уређај без родитеља

en: cannot create a new stream
sr: не могу да направим нови ток

en: cannot create a vboxSnapshotXmlPtr
sr: не могу да направим vboxSnapshotXmlPtr

en: cannot create autostart directory %1$s
sr: не могу да направим директоријум за самостално покретање %1$s

en: cannot create autostart directory '%1$s'
sr: не могу да направим директоријум за самостално покретање '%1$s'

en: cannot create capabilities for libxenlight
sr: не могу да направим могућности за libxenlight

en: cannot create checkpoint directory '%1$s'
sr: не могу да направим директоријум тачке провере '%1$s'

en: cannot create checkpoint for inactive domain
sr: не могу да направим тачку провере за неактивни домен

en: cannot create checkpoint while snapshot exists
sr: не могу да направим тачку провере док снимак стања постоји

en: cannot create config directory %1$s
sr: не могу да направим директоријум подешавања %1$s

en: cannot create config directory '%1$s'
sr: не могу да направим директоријум подешавања '%1$s'

en: cannot create directory %1$s
sr: не могу да направим директоријум %1$s

en: cannot create file %1$s
sr: не могу да направим датотеку %1$s

en: cannot create file '%1$s'
sr: не могу да направим датотеку '%1$s'

en: cannot create log directory %1$s
sr: не могу да направим директоријум дневника %1$s

en: cannot create logger for libxenlight, disabling driver
sr: не могу да направим бележника за libxenlight, онемогућавам гонич

en: cannot create path '%1$s'
sr: не могу да направим путању '%1$s'

en: cannot create pipe for tunnelled migration
sr: не могу да направим спојку за тунелисану миграцију

en: cannot create snapshot directory '%1$s'
sr: не могу да направим директоријум снимка стања '%1$s'

en: cannot create snapshot while checkpoint exists
sr: не могу да направим снимак стања док тачка провере постоји

en: cannot create state directory '%1$s'
sr: не могу да направим директоријум стања '%1$s'

en: cannot decode CPU data for %1$s architecture
sr: не могу да декодирам податке процесора за архитектуру %1$s

en: cannot define a mediated device without a parent
sr: не могу да одредим посредни уређај без родитеља

en: cannot delete checkpoint for inactive domain
sr: не могу да обришем тачку провере за неактивни домен

en: cannot delete domain snapshot for running domain
sr: не могу да обришем снимак стања домена за покренут домен

en: cannot delete external snapshots when there is another active block job
sr: не могу да обришем спољне снимке стања када постоји други активни посао за блокове

en: cannot delete inactive domain with %1$d checkpoints
sr: не могу да обришем неактивни домен са %1$d контролним тачкама

en: cannot delete inactive domain with %1$d snapshots
sr: не могу да обришем неактивни домен са %1$d снимцима стања

en: cannot delete metadata of a snapshot with children
sr: не могу да обришем метаподатке снимка стања који има подређене снимке

en: cannot delete snapshots of running domain
sr: не могу да обришем снимке стања покренутог домена

en: cannot detect host CPU model for %1$s architecture
sr: не могу да откријем модел процесора домаћина за архитектуру %1$s

en: cannot determine filesystem for '%1$s'
sr: не могу да одредим систем датотека за '%1$s'

en: cannot do managed save for transient domain
sr: не могу да извршим управљано чување привременог домена

en: cannot download from volume %1$s
sr: не могу да преузмем са томка %1$s

en: cannot encode CPU data for %1$s architecture
sr: не могу да кодирам податке о процесору за архитектуру %1$s

en: cannot enforce change protection
sr: не могу да спровем заштиту од промена

en: cannot execute binary %1$s
sr: не могу да извршим бинарну датотеку %1$s

en: cannot export the public key from the private key '%1$s'
sr: не могу да извезем јавни кључ из приватног кључа '%1$s'

en: cannot extend file '%1$s'
sr: не могу да проширим датотеку '%1$s'

en: cannot fill file '%1$s'
sr: не могу да попуним датотеку '%1$s'

en: cannot find %1$s name in CPU map '%2$s'
sr: не могу да пронађем назив %1$s у мапи процесора '%2$s'

en: cannot find CPU map for %1$s architecture
sr: не могу да пронађем мапу процесора за архитектуру %1$s

en: cannot find IOThread '%1$u' in iothreadids
sr: не могу да пронађем IOThread '%1$u' у iothreadids

en: cannot find IOThread '%1$u' in iothreadids list
sr: не могу да пронађем IOThread '%1$u' на списку iothreadids

en: cannot find VNC graphics device
sr: не могу да пронађем VNC графички уређај

en: cannot find any matching source devices for logical volume group '%1$s'
sr: не могу да пронађем ниједан одговарајући изворни уређај за логичку групу томкова '%1$s'

en: cannot find architecture %1$s
sr: не могу да пронађем архитектуру %1$s

en: cannot find channel %1$s
sr: не могу да пронађем канал %1$s

en: cannot find character device %1$s
sr: не могу да пронађем знаковни уређај %1$s

en: cannot find console device '%1$s'
sr: не могу да пронађем конзолни уређај '%1$s'

en: cannot find device number
sr: не могу да пронађем број уређаја

en: cannot find existing graphics device to modify of type '%1$s'
sr: не могу да пронађем постојећи графички уређај врсте '%1$s' за измену

en: cannot find existing graphics type '%1$s' device to modify
sr: не могу да пронађем постојећи графички уређај врсте '%1$s' за измену

en: cannot find init path '%1$s' relative to container root
sr: не могу да пронађем путању покретања '%1$s' релативно у односу на корен контејнера

en: cannot find iscsiadm session: %1$s
sr: не могу да пронађем iscsiadm сесију: %1$s

en: cannot find logical volume group name '%1$s'
sr: не могу да пронађем назив логичке групе томова '%1$s'

en: cannot find new IOThread '%1$u' in QEMU monitor.
sr: не могу да пронађем нови IOThread '%1$u' у КЕМУ надзору.

en: cannot find newly created volume '%1$s'
sr: не могу да пронађем новонаправљен том '%1$s'

en: cannot find parent '%1$s' definition
sr: не могу да пронађем дефиницију родитеља '%1$s'

en: cannot find parent using provided fabric_wwn
sr: не могу да пронађем родитеља коришћењем достављеног fabric_wwn

en: cannot find parent using provided wwnn/wwpn
sr: не могу да пронађем родитеља коришћењем достављеног wwnn/wwpn

en: cannot find pid in vmware log file
sr: не могу да пронађем ПИД у дневнику ВМваре

en: cannot find statistics for device '%1$s'
sr: не могу да пронађем статистику за уређај '%1$s'

en: cannot find throttling info for device '%1$s'
sr: не могу да пронађем информације о успоравању за уређај '%1$s'

en: cannot find version pattern "%1$s"
sr: немогуће је пронаћи образац издања "%1$s"

en: cannot fork child process
sr: немогуће је створити помоћни процес

en: cannot format %1$s CPU data
sr: немогуће је форматирати податке о процесору %1$s

en: cannot generate a random uuid for instanceid
sr: немогуће је генерисати случајни УУИД за ИД примерка

en: cannot generate a random uuid for interfaceid
sr: немогуће је генерисати случајни УУИД за ИД интерфејса

en: cannot generate dac user and group id for domain %1$s
sr: немогуће је генерисати DAC кориснички и групни ИД за домен %1$s

en: cannot generate external snapshot name for disk '%1$s' on a '%2$s' device
sr: немогуће је генерисати назив спољног снимка стања за диск '%1$s' на уређају '%2$s'

en: cannot generate external snapshot name for disk '%1$s' without source
sr: немогуће је генерисати назив спољног снимка стања за диск '%1$s' без извора

en: cannot generate external snapshot name for disk '%1$s': collision with disk '%2$s'
sr: немогуће је генерисати назив спољног снимка стања за диск '%1$s': сукоб са диском '%2$s'

en: cannot get CPU affinity of process %1$d
sr: немогуће је прибавити афинитет процесора за процес %1$d

en: cannot get RSS for domain
sr: немогуће је прибавити RSS за домен

en: cannot get cert distinguished name: %1$s
sr: немогуће је прибавити истакнути назив сертификата: %1$s

en: cannot get children disk
sr: немогуће је прибавити потдискове

en: cannot get current time
sr: немогуће је прибавити тренутно време

en: cannot get disk location
sr: немогуће је прибавити локацију диска

en: cannot get feature flags on macvtap tap
sr: немогуће је прибавити заставице функција на macvtap TAP-у

en: cannot get file context of '%1$s'
sr: немогуће је прибавити контекст датотеке '%1$s'

en: cannot get host CPU capabilities
sr: немогуће је прибавити могућности процесора домаћина

en: cannot get interface flags on macvtap tap
sr: немогуће је прибавити заставице спреге на macvtap TAP-у

en: cannot get locked memory limit of process %1$lld
sr: немогуће је прибавити ограничење закључане меморије процеса %1$lld

en: cannot get machine
sr: не могу да прибавим машину

en: cannot get machine name
sr: не могу да прибавим назив машине

en: cannot get medium
sr: не могу да прибавим медијум

en: cannot get medium attachment type
sr: не могу да прибавим врсту прилога медијума

en: cannot get medium attachments
sr: не могу да прибавим прилоге медијума

en: cannot get netlink socket fd
sr: не могу да прибавим ОД утичнице netlink-а

en: cannot get security props %1$d (%2$s)
sr: не могу да прибавим безбедносна својства %1$d (%2$s)

en: cannot get settings file path
sr: не могу да прибавим путању датотеке подешавања

en: cannot get snapshot ids
sr: не могу да прибавим ИД-ове снимака стања

en: cannot get the host uuid
sr: не могу да прибавим УУИД рачунара

en: cannot get vCPU placement & pCPU time
sr: не могу да прибавим размештај vCPU-а и време pCPU-а

en: cannot get vcpupin for offline domain
sr: не могу да прибавим vcpupin за домен ван мреже

en: cannot get vcpupin for transient domain
sr: не могу да прибавим vcpupin за привремени домен

en: cannot halt after snapshot of transient domain
sr: не могу да зауставим након снимања стања привременог домена

en: cannot halt after transient domain snapshot
sr: не могу да зауставим након снимања стања привременог домена

en: cannot hot unplug %1$s device with PCI guest address: %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$d - controller not found
sr: не могу да извучем %1$s уређај у живом режиму са ПЦИ адресом госта: %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$d - управљач није пронађен

en: cannot hot unplug %1$s device with PCI guest address: %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$d - not allowed by controller
sr: не могу да извучем %1$s уређај у живом режиму са ПЦИ адресом госта: %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$d - управљач то не дозвољава

en: cannot hot unplug %1$s device with multifunction PCI guest address: %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$d
sr: не могу да извучем %1$s уређај у живом режиму са вишефункционалном ПЦИ адресом госта: %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$d

en: cannot hot unplug multifunction PCI device: %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d
sr: не могу да извучем вишефункционалан ПЦИ уређај у живом режиму: %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d

en: cannot initialize agent condition
sr: не могу да успоставим услов заступника

en: cannot initialize cert object: %1$s
sr: не могу да успоставим објекат сертификата: %1$s

en: cannot initialize condition variable
sr: не могу да успоставим условну променљиву

en: cannot initialize console condition
sr: не могу да успоставим услов конзоле

en: cannot initialize libxenlight context, probably not running in a Xen Dom0, disabling driver
sr: не могу да успоставим контекст libxenlight-а, вероватно није покренут у Ксен Dom0, онемогућавам гонич

en: cannot initialize monitor condition
sr: не могу да успоставим услов управљаоца

en: cannot initialize mutex
sr: не могу да успоставим мутекс

en: cannot limit core file size of process %1$lld to %2$llu
sr: не могу да ограничим величину датотеке језгра процеса %1$lld на %2$llu

en: cannot limit locked memory of process %1$lld to %2$llu
sr: не могу да ограничим закључану меморију процеса %1$lld на %2$llu

en: cannot limit number of open files of process %1$lld to %2$u
sr: не могу да ограничим број отворених датотека процеса %1$lld на %2$u

en: cannot limit number of subprocesses of process %1$lld to %2$u
sr: не могу да ограничим број подпроцеса процеса %1$lld на %2$u

en: cannot list IOThreads for an inactive domain
sr: не могу да излистам IO нити за неактивни домен

en: cannot list SASL mechanisms %1$d (%2$s)
sr: не могу да прикажем SASL механизме %1$d (%2$s)

en: cannot list vcpu pinning for an inactive domain
sr: не могу да излистам приврзивање vcpu-ова за неактивни домен

en: cannot list vcpus for an inactive domain
sr: не могу да излистам vcpu-ове за неактивни домен

en: cannot load AppArmor profile '%1$s'
sr: не могу да учитам AppArmor профил '%1$s'

en: cannot load cert data from %1$s: %2$s
sr: не могу да учитам податке сертификата из %1$s: %2$s

en: cannot lookup default selinux label for tap fd %1$d
sr: не могу да потражим подразумевану SELinux ознаку за ТАП ОД %1$d

en: cannot migrate a domain with <hostdev mode='capabilities'>
sr: не могу да преселим домен са <hostdev mode='capabilities'>

en: cannot migrate a domain with <hostdev mode='subsystem' type='%1$s'>
sr: не могу да преселим домен са <hostdev mode='subsystem' type='%1$s'>

en: cannot migrate a domain with <interface type='%1$s'>
sr: не могу да преселим домен са <interface type='%1$s'>

en: cannot migrate domain with %1$d snapshots
sr: не могу да преселим домен са %1$d снимцима стања

en: cannot migrate domain with I/O error
sr: не могу да преселим домен због грешке у/извода

en: cannot migrate domain: %1$s
sr: не могу да преселим домен: %1$s

en: cannot migrate this domain without dbus-vmstate support
sr: не могу да преселим овај домен без подршке за dbus-vmstate

en: cannot mix caller fds with blocking execution
sr: не могу мешати описе датотека позиваоца са блокирајућим извршавањем

en: cannot mix string I/O with asynchronous command
sr: не могу мешати у/извод низова са асинхроном наредбом

en: cannot mix string I/O with daemon
sr: не могу мешати у/извод низова са позадинцем

en: cannot modify '<iothreads>' configuration of the disk
sr: не могу да изменим поставку '<iothreads>' диска

en: cannot modify MTU
sr: не могу да изменим МТУ

en: cannot modify field '%1$s' of the disk
sr: не могу да изменим поље '%1$s' диска

en: cannot modify memory access from '%1$s' to '%2$s'
sr: не могу да изменим приступ меморији са '%1$s' на '%2$s'

en: cannot modify memory address from '0x%1$llx' to '0x%2$llx'
sr: не могу да изменим адресу меморије са '0x%1$llx' на '0x%2$llx'

en: cannot modify memory block size from '%1$llu' to '%2$llu'
sr: не могу да изменим величину блока меморије са '%1$llu' на '%2$llu'

en: cannot modify memory discard from '%1$s' to '%2$s'
sr: не могу да изменим одбацивање меморије са '%1$s' на '%2$s'

en: cannot modify memory model from '%1$s' to '%2$s'
sr: не могу да изменим модел меморије са '%1$s' на '%2$s'

en: cannot modify memory of model '%1$s'
sr: не могу да изменим меморију модела '%1$s'

en: cannot modify memory pagesize from '%1$llu' to '%2$llu'
sr: не могу да изменим величину странице меморије са '%1$llu' на '%2$llu'

en: cannot modify memory size from '%1$llu' to '%2$llu'
sr: не могу да изменим величину меморије са '%1$llu' на '%2$llu'

en: cannot modify memory source nodes
sr: не могу да изменим изворне чворове меморије

en: cannot modify memory targetNode from '%1$d' to '%2$d'
sr: не могу да изменим циљни чвор меморије са '%1$d' на '%2$d'

en: cannot modify network device address type
sr: не могу да изменим врсту адресе мрежног уређаја

en: cannot modify network device backend settings
sr: не могу да изменим позадинска подешавања мрежног уређаја

en: cannot modify network device boot index setting
sr: не могу да изменим подешавање индекса покретања мрежног уређаја

en: cannot modify network device guest PCI address
sr: не могу да изменим ПЦИ адресу мрежног уређаја у госту

en: cannot modify network device model from %1$s to %2$s
sr: не могу да изменим модел мрежног уређаја са %1$s на %2$s

en: cannot modify network device portgroup attribute
sr: не могу да изменим особину групе прикључака мрежног уређаја

en: cannot modify network device rom bar setting
sr: не могу да изменим подешавање РОМ траке мрежног уређаја

en: cannot modify network device rom enabled setting
sr: не могу да изменим подешавање омогућеног РОМ-а мрежног уређаја

en: cannot modify network device script attribute
sr: не могу да изменим особину скрипте мрежног уређаја

en: cannot modify network device tap name
sr: не могу да изменим назив ТАП-а мрежног уређаја

en: cannot modify network rom file
sr: не могу да изменим РОМ датотеку мреже

en: cannot modify the persistent configuration of a domain
sr: не могу да изменим трајну поставку домена

en: cannot modify virtio network device driver attributes
sr: не могу да изменим особине гонича Виртио мрежног уређаја

en: cannot modify virtio network device driver options
sr: не могу да изменим могућности гонича Виртио мрежног уређаја

en: cannot obtain CPU freq
sr: не могу да добијем фреквенцију процесора

en: cannot open %1$s
sr: не могу да отворим %1$s

en: cannot open '%1$s'
sr: не могу да отворим '%1$s'

en: cannot open SELinux label_handle
sr: не могу да отворим SELinux label_handle

en: cannot open bus path
sr: не могу да отворим путању сабирнице

en: cannot open directory '%1$s'
sr: не могу да отворим директоријум '%1$s'

en: cannot open file using fd
sr: не могу да отворим датотеку помоћу описивача датотеке

en: cannot open macvtap tap device %1$s
sr: не могу да отворим macvtap ТАП уређај %1$s

en: cannot open path '%1$s'
sr: не могу да отворим путању '%1$s'

en: cannot open path '%1$s' in '%2$s'
sr: не могу да отворим путању '%1$s' у '%2$s'

en: cannot open volume '%1$s'
sr: не могу да отворим том '%1$s'

en: cannot parse %1$s CPU data
sr: не могу да обрадим податке о процесору %1$s

en: cannot parse %1$s version number in '%3$.*2$s'
sr: не могу да обрадим број издања %1$s у '%3$.*2$s'

en: cannot parse 'dspPolicy' value '%1$i'
sr: не могу да обрадим вредност 'dspPolicy' '%1$i'

en: cannot parse CPU data
sr: не могу да обрадим податке о процесору

en: cannot parse MAC address '%1$s' from file '%2$s'
sr: не могу да обрадим МАК адресу '%1$s' из датотеке '%2$s'

en: cannot parse cpu sys stat '%1$s'
sr: немогуће је обрадити системски податак о процесору '%1$s'

en: cannot parse cpu usage stat '%1$s'
sr: немогуће је обрадити статистику употребе процесора '%1$s'

en: cannot parse cpu user stat '%1$s'
sr: немогуће је обрадити статистику корисничког режима процесора '%1$s'

en: cannot parse device end location
sr: немогуће је рашчланити крајњу локацију уређаја

en: cannot parse device start location
sr: немогуће је рашчланити почетну локацију уређаја

en: cannot parse openfiles '%1$s' for virtiofs
sr: немогуће је обрадити openfiles '%1$s' за virtiofs

en: cannot parse partition number from target '%1$s'
sr: немогуће је обрадити број партиције из одредишта '%1$s'

en: cannot parse password validity time '%1$s', expect YYYY-MM-DDTHH:MM:SS
sr: немогуће је обрадити време ваљаности лозинке '%1$s', очекује се YYYY-MM-DDTHH:MM:SS

en: cannot parse pci address '%1$s' for network interface
sr: немогуће је обрадити ПЦИ адресу '%1$s' за мрежно прочеље

en: cannot parse pid in vmware log file
sr: немогуће је обрадити PID у дневнику ВМВер-а

en: cannot parse queue size '%1$s' for virtiofs
sr: немогуће је обрадити величину реде '%1$s' за virtiofs

en: cannot parse target for lunStr '%1$s'
sr: немогуће је обрадити одредиште за lunStr '%1$s'

en: cannot parse thread pool size '%1$s' for virtiofs
sr: немогуће је обрадити величину базена нити '%1$s' за virtiofs

en: cannot parse usage '%1$s' for RAM filesystem
sr: немогуће је обрадити употребу '%1$s' за RAM систем датотека

en: cannot parse value '%1$s' for coalesce parameter
sr: немогуће је обрадити вредност '%1$s' за параметар за обједињавање

en: cannot parse vlan tag '%1$s' from file '%2$s'
sr: немогуће је обрадити ВЛАН ознаку '%1$s' из датотеке '%2$s'

en: cannot pass pipe for tunnelled migration
sr: немогуће је проследити спојку за тунелисану миграцију

en: cannot perform disk backup for inactive domain
sr: немогуће је извршити резервну копију диска за неактивни домен

en: cannot perform tunnelled migration without using peer2peer flag
sr: немогуће је извршити тунелисану миграцију без коришћења ознаке peer2peer

en: cannot pin vcpus on an inactive domain
sr: немогуће је приковати vCPU-ове на неактивном домену

en: cannot precreate storage for disk type '%1$s'
sr: немогуће је прекреирати складиште за врсту диска '%1$s'

en: cannot probe backing volume format: %1$s
sr: немогуће је испитати формат основног тома: %1$s

en: cannot query SASL ssf on connection %1$d (%2$s)
sr: не могу да извршим упит SASL ssf на вези %1$d (%2$s)

en: cannot query SASL username on connection %1$d (%2$s)
sr: не могу да извршим упит SASL корисничког имена на вези %1$d (%2$s)

en: cannot query both live and config at once
sr: немогуће је истовремено упити и живе и конфигурацијске податке

en: cannot read %1$s
sr: немогуће је прочитати %1$s

en: cannot read %1$s statistic
sr: немогуће је прочитати статистику за %1$s

en: cannot read SELinux virtual domain context file '%1$s'
sr: немогуће је прочитати SELinux датотеку контекста виртуелног домена '%1$s'

en: cannot read SELinux virtual image context file %1$s
sr: немогуће је прочитати SELinux датотеку контекста виртуелне слике %1$s

en: cannot read beginning of file '%1$s'
sr: немогуће је прочитати почетак датотеке '%1$s'

en: cannot read cputime for domain
sr: немогуће је прочитати време процесора за домен

en: cannot read cputime for domain %1$d
sr: немогуће је прочитати време процесора за домен %1$d

en: cannot read dir '%1$s'
sr: немогуће је прочитати директоријум '%1$s'

en: cannot read domain image '%1$s'
sr: немогуће је прочитати слику домена '%1$s'

en: cannot read file '%1$s'
sr: немогуће је прочитати датотеку '%1$s'

en: cannot read from stdin
sr: немогуће је читати са стандартног улаза (stdin)

en: cannot read from stream
sr: немогуће је читати из тока

en: cannot read header '%1$s'
sr: немогуће је прочитати заглавље '%1$s'

en: cannot read mount list '%1$s'
sr: не могу да прочитам списак качења „%1$s“

en: cannot read node header '%1$s'
sr: не могу да прочитам заглавље чvora „%1$s“

en: cannot receive data from volume %1$s
sr: не могу да примим податке са тома %1$s

en: cannot register file watch on stream
sr: не могу да региструјем праћење датотеке на току

en: cannot remove IOThread %1$u since it is being used by disk '%2$s'
sr: не могу да уклоним IOThread %1$u јер га диск „%2$s“ користи

en: cannot remove IOThread '%1$u' since it is being used by controller
sr: не могу да уклоним IOThread „%1$u“ јер га управљач користи

en: cannot remove checkpoint from inactive domain
sr: не могу да уклоним тачку провере из неактивног домена

en: cannot remove config %1$s
sr: не могу да уклоним подешавање %1$s

en: cannot remove config file '%1$s'
sr: не могу да уклоним датотеку подешавања „%1$s“

en: cannot remove config for %1$s
sr: не могу да уклоним подешавање за %1$s

en: cannot remove corrupt file: %1$s
sr: не могу да уклоним оштећену датотеку: %1$s

en: cannot remove directory '%1$s'
sr: не могу да уклоним директоријум „%1$s“

en: cannot remove gluster volume dir '%1$s'
sr: не могу да уклоним директоријум Гластер тома „%1$s“

en: cannot remove gluster volume file '%1$s'
sr: не могу да уклоним датотеку Гластер тома „%1$s“

en: cannot remove managed save file %1$s
sr: не могу да уклоним управљану датотеку чувања %1$s

en: cannot rename a transient domain
sr: не могу да преименујем привремени домен

en: cannot rename active domain
sr: не могу да преименујем активни домен

en: cannot rename file '%1$s' as '%2$s'
sr: не могу да преименујем датотеку „%1$s“ у „%2$s“

en: cannot replace NETIF config
sr: не могу да заменим NETIF поставку

en: cannot reset '%1$s' when '%2$s' is set
sr: не могу да вратим '%1$s' када је '%2$s' постављено

en: cannot reset current job
sr: не могу да поново поставим тренутни посао

en: cannot resize the maximum memory on an active domain
sr: не могу да променим величину највеће меморије на активном домену

en: cannot resolve '%1$s' without starting directory
sr: не могу да разрешим '%1$s' без почетног директоријума

en: cannot resolve driver link %1$s
sr: не могу да разрешим везу гонича %1$s

en: cannot restore domain '%1$s' uuid %2$s from a file which belongs to domain '%3$s' uuid %4$s
sr: не могу да повратим домен '%1$s' УУИД %2$s из датотеке која припада домену '%3$s' УУИД %4$s

en: cannot restore domain snapshot for running domain
sr: не могу да повратим снимак стања домена за покренут домен

en: cannot retrieve vcpu information for inactive domain
sr: не могу да преузмем податке о vCPU-у за неактивни домен

en: cannot revert snapshot of running domain
sr: не могу да вратим снимак стања покренутог домена

en: cannot save file '%1$s'
sr: не могу да сачувам датотеку '%1$s'

en: cannot save/restore domain with host devices
sr: не могу да сачувам/повратим домен са уређајима рачунара

en: cannot save/restore domain with network devices
sr: не могу да сачувам/повратим домен са мрежним уређајима

en: cannot seek in '%1$s'
sr: не могу да премотам у '%1$s'

en: cannot seek into '%1$s'
sr: не могу да премотам у '%1$s'

en: cannot seek to beginning of file '%1$s'
sr: не могу да премотам на почетак датотеке '%1$s'

en: cannot seek to start of '%1$s'
sr: не могу да премотам на почетак '%1$s'

en: cannot send data to volume %1$s
sr: не могу да пошаљем податке на том %1$s

en: cannot send to netlink socket
sr: немогуће је послати на netlink утичницу

en: cannot set CPU affinity on process %1$d
sr: немогуће је поставити афинитет процесора за процес %1$d

en: cannot set autostart for transient device
sr: немогуће је поставити самостално покретање за привремени уређај

en: cannot set autostart for transient domain
sr: немогуће је поставити самостално покретање за привремени домен

en: cannot set autostart for transient network
sr: немогуће је поставити самостално покретање за привремену мрежу

en: cannot set backing store for raw volume
sr: немогуће је поставити основно спремиште за сирови том

en: cannot set common audio backend settings
sr: немогуће је поставити општа подешавања аудио позадине

en: cannot set current job to %1$s
sr: немогуће је поставити тренутни посао на %1$s

en: cannot set external SSF %1$d (%2$s)
sr: немогуће је поставити спољашњи SSF %1$d (%2$s)

en: cannot set file mode '%1$s'
sr: немогуће је поставити режим датотеке '%1$s'

en: cannot set file owner '%1$s'
sr: немогуће је поставити власника датотеке '%1$s'

en: cannot set initial memory size greater than the maximum memory size
sr: почетна величина меморије не може бити већа од максималне величине меморије

en: cannot set memory higher than max memory
sr: немогуће је поставити меморију већу од максималне меморије

en: cannot set mode of '%1$s' to %2$04o
sr: немогуће је поставити режим '%1$s' на %2$04o

en: cannot set moment %1$s as its own parent
sr: немогуће је поставити моменат %1$s као сопственог родитеља

en: cannot set netlink socket buffer size to 128k
sr: немогуће је поставити величину спремишта netlink утичнице на 128k

en: cannot set netlink socket nonblocking
sr: немогуће је поставити netlink утичницу као неблокирајућу

en: cannot set security props %1$d (%2$s)
sr: немогуће је поставити безбедносне особине %1$d (%2$s)

en: cannot set supplemental groups
sr: немогуће је поставити додатне групе

en: cannot set time: qemu doesn't support rtc-reset-reinjection command
sr: немогуће је поставити време: кему не подржава наредбу rtc-reset-reinjection

en: cannot set to start of '%1$s'
sr: немогуће је поставити на почетак '%1$s'

en: cannot set topology for CPU type '%1$s'
sr: немогуће је поставити топологију за врсту процесора '%1$s'

en: cannot set vcpus on an inactive domain
sr: немогуће је поставити виртуелне процесоре на неактивном домену

en: cannot set worker name to %1$s
sr: немогуће је поставити назив радника на %1$s

en: cannot start RDMA migration with no memory hard limit set
sr: не могу да започнем RDMA миграцију јер није постављено чврсто ограничење меморије

en: cannot stat '%1$s'
sr: не могу да прибавим информације о '%1$s'

en: cannot stat fd %1$d
sr: не могу добавити fd %1$d

en: cannot stat file '%1$s'
sr: не могу да прибавим информације о датотеци '%1$s'

en: cannot stat path '%1$s'
sr: не могу да прибавим информације о путањи '%1$s'

en: cannot stat tap fd %1$d
sr: не могу да прибавим информације о ТАП дескриптору датотеке %1$d

en: cannot statvfs path '%1$s'
sr: не могу да прибавим информације о систему датотека на путањи '%1$s'

en: cannot statvfs path '%1$s' in '%2$s'
sr: не могу да прибавим информације о систему датотека на путањи '%1$s' у '%2$s'

en: cannot sync data to file '%1$s'
sr: не могу да ускладим податке у датотеци '%1$s'

en: cannot sync data to volume with path '%1$s'
sr: не могу да ускладим податке у тому на путањи '%1$s'

en: cannot sync file '%1$s'
sr: не могу да ускладим датотеку '%1$s'

en: cannot terminate console stream
sr: не могу да окончам конзолни ток

en: cannot translate CPU model %1$s to a supported model
sr: не могу да преведем модел процесора %1$s у подржани модел

en: cannot translate keycode %1$u of %2$s codeset to qnum keycode
sr: не могу да преведем код тастера %1$u из кодног скупа %2$s у qnum код тастера

en: cannot translate keycode %1$u of %2$s codeset to xt keycode
sr: не могу да преведем код тастера %1$u из кодног скупа %2$s у xt код тастера

en: cannot unblock signals
sr: не могу да одблокирам сигнале

en: cannot undefine domain with nvram
sr: не могу да поништим дефиницију домена са NVRAM-ом

en: cannot undefine transient domain
sr: не могу да поништим дефиницију привременог домена

en: cannot unlink '%1$s'
sr: не могу да уклоним '%1$s'

en: cannot unlink file '%1$s'
sr: не могу да уклоним датотеку '%1$s'

en: cannot update AppArmor profile '%1$s'
sr: не могу да ажурирам AppArmor профил '%1$s'

en: cannot update guest CPU for %1$s architecture
sr: не могу да ажурирам процесор госта за архитектуру %1$s

en: cannot update lifecycle action because QEMU was started with incompatible -no-reboot setting
sr: не могу да ажурирам радњу животног циклуса јер је кему покренут са некомпатибилним подешавањем -no-reboot

en: cannot upload to volume %1$s
sr: не могу да отпремим на том %1$s

en: cannot use custom tap device in session mode
sr: не могу да користим произвољни ТАП уређај у режиму сесије

en: cannot use feature-based firmware autoselection when firmware autoselection is disabled
sr: не могу да користим самостални избор фирмвера заснован на функцијама када је самостални избор фирмвера онемогућен

en: cannot use namespaces in session mode
sr: не могу да користим именске просторе у режиму сесије

en: cannot use/hotplug a memory device when domain 'maxMemory' is not defined
sr: не могу да користим/прикључим уређај за меморију док 'maxMemory' домена није дефинисан

en: cannot version information from libxenlight, disabling driver
sr: не могу да добијем податке о издању из libxenlight, онемогућујем гонич

en: cannot wipe extended partition '%1$s'
sr: не могу да обришем проширену партицију '%1$s'

en: cannot write config file '%1$s'
sr: не могу да запишем датотеку подешавања '%1$s'

en: cannot write data to file '%1$s'
sr: не могу да запишем податке у датотеку '%1$s'

en: cannot write to '%1$s' on bridge '%2$s'
sr: не могу да запишем у '%1$s' на мосту '%2$s'

en: cannot write to stdout
sr: не могу да запишем на стандардни излаз

en: cannot write to stream
sr: не могу да запишем у ток

en: cap for XEN_CREDIT
sr: граница за XEN_CREDIT

en: capabilities
sr: могућности

en: capability names, separated by comma
sr: називи могућности, одвојени зарезом

en: capacity in %1$s cannot be zero without 'delta' or 'shrink' flags set
sr: капацитет у %1$s не може бити нула без постављених заставица 'delta' или 'shrink'

en: capture disk state but not vm state
sr: захвати стање диска, али не и стање виртуелне машине

en: cdrom device with throttle filters isn't supported
sr: цдром уређај са филтерима за ограничавање пропусног опсега није подржан

en: cdrom device with virtio bus isn't supported
sr: цдром уређај са Виртио сабирничком није подржан

en: cdrom device without source path not supported
sr: цдром уређај без путање до извора није подржан

en: cell number must be non-negative integer or -1
sr: број ћелије мора бити не-негативан цео број или -1

en: cellNum in %1$s must be less than or equal to %2$d
sr: cellNum у %1$s мора бити мањи или једнак %2$d

en: cellNum in %1$s only accepts %2$d as a negative value
sr: cellNum у %1$s прихвата само %2$d као негативну вредност

en: cert_file/key_file are mutually exclusive with cert_files/key_files
sr: cert_file/key_file су међусобно искључени са cert_files/key_files

en: cfs_period '%1$llu' must be in range (%2$llu, %3$llu)
sr: cfs_period '%1$llu' мора бити у опсегу (%2$llu, %3$llu)

en: cfs_quota '%1$lld' must be in range (%2$llu, %3$llu)
sr: cfs_quota '%1$lld' мора бити у опсегу (%2$llu, %3$llu)

en: cgroup CPU controller is not mounted
sr: cgroup управљач процесором није монтиран

en: cgroup CPUACCT controller is not mounted
sr: cgroup управљач CPUACCT није монтиран

en: cgroup cpu is required for scheduler tuning
sr: cgroup процесор је потребан за подешавање распоређивача

en: cgroup cpuset controller is not mounted
sr: cgroup управљач cpuset није монтиран

en: cgroup memory controller is not mounted
sr: cgroup управљач меморијом није монтиран

en: cgroups v2 BPF devices not supported with this kernel
sr: cgroups v2 BPF уређаји нису подржани у овом језгру

en: change lifecycle actions
sr: промени радње животног циклуса

en: change maximum memory limit
sr: промени највишу границу меморије

en: change memory allocation
sr: промени доделу меморије

en: change number of virtual CPUs
sr: промени број виртуелних процесора

en: change of nodeset for running domain requires restrictive numa mode
sr: измена скупа чворова за покренут домен захтева ограничен NUMA режим

en: change of nodeset for running domain requires strict numa mode
sr: измена скупа чворова за покренут домен захтева строг NUMA режим

en: change the current directory
sr: промени тренутни директоријум

en: changed
sr: промењено

en: changes the password of the specified user inside the domain
sr: мења лозинку одређеног корисника унутар домена

en: changing OS parameters is not supported by vz driver
sr: мењање параметара ОС-а није подржано од стране vz гонича

en: changing OS type is not supported by vz driver
sr: мењање врсте ОС-а није подржано од стране vz гонича

en: changing balloon parameters is not supported by vz driver
sr: мењање параметара балона није подржано од стране vz гонича

en: changing clock parameters is not supported by vz driver
sr: мењање параметара часовника није подржано од стране vz гонича

en: changing cpu placement mode is not supported by vz driver
sr: мењање режима размештаја процесора није подржано од стране vz гонича

en: changing device 'acpi index' is not allowed
sr: мењање уређаја 'АЦПИ индекс' није дозвољено

en: changing device alias is not allowed
sr: мењање надимка уређаја није дозвољено

en: changing devices parameters is not supported by vz driver
sr: мењање параметара уређаја није подржано од стране vz гонича

en: changing emulator is not supported by vz driver
sr: мењање емулатора није подржано од стране vz гонича

en: changing features is not supported by vz driver
sr: мењање могућности није подржано од стране vz гонича

en: channel %1$s is not using a UNIX socket
sr: канал %1$s не користи ЈУНИКС утичницу

en: channel event
sr: догађај канала

en: channel source type not supported
sr: врста извора канала није подржана

en: channel target name missing
sr: недостаје назив циља канала

en: channel target type not supported
sr: врста циља канала није подржана

en: character device %1$s is not using a PTY
sr: знаковни уређај %1$s не користи ПТИ

en: character device information was missing array element
sr: у подацима о знаковном уређају недостаје елемент низа

en: character device information was missing filename
sr: у подацима о знаковном уређају недостаје назив датотеке

en: character device information was missing label
sr: у подацима о знаковном уређају недостаје ознака

en: character device name
sr: назив знаковног уређаја

en: chardev '%1$s' not supported in this QEMU binary
sr: chardev '%1$s' није подржан у овој бинарној датотеци Кему-а

en: chardev '%1$s' not supported without spice graphics
sr: chardev '%1$s' није подржан без Спајс графике

en: chardev already exists
sr: chardev већ постоји

en: chardev reconnect is possible only for connect mode
sr: поновно повезивање chardev-а је могуће само за режим „повежи се“

en: chardev reconnect source timeout cannot be '0'
sr: време истека извора за поновно повезивање chardev-а не може бити „0“

en: chardev-add reply was missing pty path
sr: у одговору на chardev-add недостаје путања ПТИ-ја

en: chardev_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
sr: директоријум chardev_tls_x509_cert_dir '%1$s' не постоји

en: check attribute specified for CPU with no model
sr: особина check је наведена за процесор без модела

en: checkpoint '%1$s' does not have a parent
sr: тачка провере '%1$s' нема родитеља

en: checkpoint '%1$s' has no parent
sr: тачка провере '%1$s' нема родитеља

en: checkpoint for disk %1$s unsupported for storage type %2$s
sr: тачка провере за диск %1$s није подржана за врсту складишта %2$s

en: checkpoint inconsistent
sr: тачка провере је недоследна

en: checkpoint inconsistent: %1$s
sr: тачка провере је недоследна: %1$s

en: checkpoint information
sr: подаци о тачки провере

en: checkpoint name
sr: назив тачке провере

en: child didn't write error (status=%1$d)
sr: потпроцес није записао грешку (статус=%1$d)

en: child failed to create directory '%1$s'
sr: потпроцес није успео да направи директоријум „%1$s“

en: child process failed to create file '%1$s'
sr: потпроцес није успео да направи датотеку „%1$s“

en: child process failed to force owner mode file '%1$s'
sr: потпроцес није успео присилно да постави режим власника за датотеку „%1$s“

en: child process failed to send fd to parent
sr: потпроцес није успео да пошаље дескриптор датотеке родитељу

en: child reported (status=%1$d): %2$s
sr: потпроцес је пријавио (статус=%1$d): %2$s

en: chr type '%1$s' device not present in domain configuration
sr: Уређај знаковне врсте „%1$s“ није присутан у поставкама домена

en: cipher info missing 'name' attribute
sr: Подацима о шифри недостаје особина „name“

en: classID attribute not supported on <bandwidth> in this usage context
sr: Особина classID није подржана за <bandwidth> у овом контексту коришћења

en: clear out authorized keys file before adding new keys
sr: Очистите датотеку овлашћених кључева пре додавања нових кључева

en: client hooks cannot be NULL
sr: Клијентске куке не могу бити NULL

en: client socket is closed
sr: Клијентска утичница је затворена

en: client tried invalid PolicyKit init request
sr: клијент је покушао са неисправним Полисикит захтевом за успостављање

en: client tried invalid SASL init request
sr: клијент је покушао са неисправним SASL захтевом за успостављање

en: client tried invalid SASL start request
sr: клијент је покушао са неисправним SASL захтевом за покретање

en: client which to disconnect, specified by ID
sr: Клијент са којим треба прекинути везу, наведен помоћу ИД-а

en: client which to retrieve identity information for
sr: Клијент за којим се преузимају подаци о идентитету

en: clone a volume.
sr: клонирај том.

en: clone name
sr: назив клона

en: close: %1$s: failed to write or close temporary file: %2$s
sr: затварање: %1$s: није успело записивање или затварање привремене датотеке: %2$s

en: coalesce settings on interface type %1$s are not supported
sr: подешавања за обједињавање на врсти спреге %1$s нису подржана

en: comma separated list of compression methods to be used
sr: листа метода сажимања одвојена запетама која ће се користити

en: comma separated list of disks to be migrated
sr: листа дискова за миграцију одвојена запетама

en: comma separated list of disks to be migrated with zero detection enabled
sr: листа дискова за миграцију одвојена запетама са омогућеним откривањем нула

en: comma separated list of throttle groups to be applied
sr: листа група ограничавача одвојена запетама која ће се применити

en: command
sr: наредба

en: command '%1$s' doesn't support option --%2$s
sr: наредба „%1$s“ не подржава могућност --%2$s

en: command '%1$s' has handler set
sr: наредба „%1$s“ има постављени руковалац

en: command '%1$s' has info set
sr: наредба „%1$s“ има постављене информације

en: command '%1$s' has multiple flags set
sr: наредба „%1$s“ има постављено више заставица

en: command '%1$s' has options set
sr: наредба '%1$s' има постављене могућности

en: command '%1$s' lacks help
sr: наредба '%1$s' нема помоћ

en: command '%1$s' must have exactly one of the handler callbacks set
sr: наредба '%1$s' мора имати постављен тачно један од повратних позива руковалаца

en: command '%1$s' requires --%2$s option
sr: наредба '%1$s' захтева могућност --%2$s

en: command '%1$s' requires <%2$s> option
sr: наредба '%1$s' захтева могућност <%2$s>

en: command 'domblkinfo' requires <device> option
sr: наредба 'domblkinfo' захтева могућност <device>

en: command alias '%1$s' is pointing to a non-existent command '%2$s'
sr: надимак наредбе '%1$s' указује на наредбу '%2$s' која не постоји

en: command alias '%1$s' is pointing to another command alias '%2$s'
sr: надимак наредбе '%1$s' указује на други надимак наредбе '%2$s'

en: command groups is NULL run vshInit before reloading
sr: групе наредби су NULL, покрените vshInit пре поновног учитавања

en: command groups must be non-NULL
sr: групе наредби не смеју бити NULL

en: command is already running as pid %1$lld
sr: наредба се већ извршава под ПИД-ом %1$lld

en: command is in human monitor protocol
sr: наредба је у протоколу људског монитора

en: command is not yet running
sr: наредба још увек није покренута

en: command or command group '%1$s' doesn't exist
sr: наредба или група наредби '%1$s' не постоји

en: command to run
sr: наредба за покретање

en: commit changes and free restore point
sr: предај измене и ослободи тачку враћања

en: commit changes made since iface-begin and free restore point
sr: предај измене направљене од iface-begin и ослободи тачку враћања

en: commit of '%1$s' active layer requires active flag
sr: предаја активног слоја '%1$s' захтева активну ознаку

en: compare CPU with host CPU
sr: упореди процесор са процесором домаћина

en: compare CPU with hypervisor CPU
sr: упореди процесор са процесором хипервизора

en: compare a CPU with the CPU created by a hypervisor on the host
sr: упореди процесор са процесором који је на рачунару направио хипервизор

en: compare host CPU with a CPU described by an XML file
sr: упореди процесор рачунара са процесором описаним у XML датотеци

en: comparing with the hypervisor CPU is not supported for arch %1$s
sr: поређење са процесором хипервизора није подржано за архитектуру %1$s

en: compatibility option only available with qcow2
sr: могућност усаглашености је доступна само уз qcow2

en: completed
sr: завршено

en: completer_flags of argument '%1$s' of command '%2$s' must be 0 if no completer is used
sr: completer_flags за аргумент '%1$s' наредбе '%2$s' морају бити 0 ако се не користи довршавач

en: compress level for multithread compression
sr: ниво сажимања за вишенитну компресију

en: compress level for zlib compression
sr: ниво сажимања за zlib компресију

en: compress level for zstd compression
sr: ниво сажимања за zstd компресију

en: compress repeated pages during live migration
sr: сажми поновљене странице током живе миграције

en: compute baseline CPU
sr: израчунај основу процесора

en: compute baseline CPU usable by a specific hypervisor
sr: израчунај основу процесора коју одређени хипервизор може да користи

en: computing baseline hypervisor CPU is not supported for arch %1$s
sr: израчунавање основе процесора хипервизора није подржано за архитектуру %1$s

en: config
sr: подешавање

en: config data file to import from
sr: датотека података о подешавањима за увоз

en: config value %1$s was malformed
sr: вредност подешавања %1$s је била неисправна

en: config value %1$s was missing
sr: вредност подешавања %1$s је недостајала

en: configuration file syntax error
sr: синтаксна грешка у датотеци поставки

en: configuration file syntax error: %1$s
sr: синтаксна грешка у датотеци поставки: %1$s

en: configuration potentially modified by hook script
sr: поставка потенцијално измењена скриптом куке

en: configuring disks is not supported for vz snapshots
sr: подешавање дискова није подржано за ВЗ снимке стања

en: configuring memory location is not supported
sr: подешавање локације меморије није подржано

en: conn must match stream connection
sr: веза мора одговарати вези тока

en: connect
sr: повежи се

en: connect to daemon's admin server
sr: повежи се на администраторски сервер позадинца

en: connect to the guest console
sr: прикључи се на гостујућу конзолу

en: connected
sr: повезано

en: connection URI of the destination host as seen from the client(normal migration) or source(p2p migration)
sr: УРИ везе одредишњг рачунара како га види клијент (обична миграција) или извор (П2П миграција)

en: connection already open
sr: веза је већ отворена

en: connection closed due to keepalive timeout
sr: веза је затворена због истека времена за одржавање везе

en: connection not open
sr: веза није отворена

en: connection vcpu maximum
sr: максимални број vCPU-ова везе

en: control domain IOThread affinity
sr: склоност IOThread-а контролног домена

en: control domain's incoming traffics
sr: долазни саобраћај контролног домена

en: control domain's outgoing traffics
sr: одлазни саобраћај контролног домена

en: control next boot state
sr: управљај стањем следећег покретања

en: control or query domain emulator affinity
sr: управљај или упитай склоност емулатора домена

en: control or query domain vcpu affinity
sr: управљај или упитай склоност vCPU-ова домена

en: controller %1$s:%2$d not found
sr: контролер %1$s:%2$d није пронађен

en: controller driver 'iothread' attribute can't be used together with 'iothreads' subelement
sr: Особина гонича управљача 'iothread' не може се користити заједно са поделементом 'iothreads'

en: controller index='%1$d' already exists
sr: Управљач са индексом '%1$d' већ постоји

en: controller iothread '%1$u' not defined in iothreadid
sr: IOThread управљача '%1$u' није дефинисан у iothreadid-у

en: conversion from 'xen-sxpr' format is no longer supported
sr: Претварање из формата 'xen-sxpr' више није подржано

en: conversion from hyper to %1$s overflowed
sr: Претварање из хипера у %1$s је прекорило капацитет

en: conversion from string failed
sr: Претварање из ниске није успело

en: conversion of the nvram template to another target format is not supported
sr: Претварање шаблона NVRAM-а у други циљни формат није подржано

en: convert a domain id or UUID to domain name
sr: претвори ИД или УУИД домена у назив домена

en: convert a domain name or UUID to domain id
sr: претвори назив или УУИД домена у ИД домена

en: convert a domain name or id to domain UUID
sr: претвори назив или ИД домена у УУИД домена

en: convert a network UUID to network name
sr: претвори мрежни УУИД у назив мреже

en: convert a network name to network UUID
sr: претвори назив мреже у УУИД мреже

en: convert a pool UUID to pool name
sr: претвори УУИД базена у назив базена

en: convert a pool name to pool UUID
sr: претвори назив базена у УУИД базена

en: convert an interface MAC address to interface name
sr: претвори МАК адресу спреге у назив спреге

en: convert an interface name to interface MAC address
sr: претвори назив спреге у МАК адресу спреге

en: cookie name '%1$s' contains invalid characters
sr: Назив колачића '%1$s' садржи неисправне знакове

en: cookie name must not be empty
sr: Назив колачића не сме бити празан

en: copy destination is block device instead of regular file
sr: Одредиште копирања је блок уређај уместо обичне датотеке

en: copy to a FD passed disk source is not yet supported
sr: Копирање на извор диска пренешен путем FD-а још увек није подржано

en: copy-on-write ploop volumes are not yet supported
sr: ploop томови са копирањем при записивању још увек нису подржани

en: copy_on_read is not compatible with 'lun' disk '%1$s'
sr: Опција copy_on_read није усаглашена са ЛУН диском '%1$s'

en: copy_on_read is not compatible with read-only disk '%1$s'
sr: Опција copy_on_read није усаглашена са диском само за читање '%1$s'

en: copy_on_read is not supported with removable disk '%1$s'
sr: Опција copy_on_read није подржана са уклоњивим диском '%1$s'

en: copy_on_read is not supported with vhostuser disk
sr: Опција copy_on_read није подржана са vhostuser диском

en: corrupted profileid string
sr: Оштећена profileid ниска

en: could not allocate memory
sr: Није било могућности да се додели меморија

en: could not attach shared folder '%1$s'
sr: Немогуће је приложити дељену фасциклу „%1$s“

en: could not build absolute core file path
sr: Немогуће је изградити апсолутну путању до датотеке језгра

en: could not build absolute input file path
sr: Немогуће је изградити апсолутну путању до улазне датотеке

en: could not build absolute output file path
sr: Немогуће је изградити апсолутну путању до излазне датотеке

en: could not change ACPI status to: %1$s
sr: Немогуће је променити АЦПИ статус у: %1$s

en: could not change APIC status to: %1$s
sr: Немогуће је променити АПИК статус у: %1$s

en: could not change PAE status to: %1$s
sr: Немогуће је променити ПАЕ статус у: %1$s

en: could not close handshake fd
sr: Немогуће је затворити ОД руковања

en: could not close logfile
sr: Није успело затварање дневника

en: could not connect to Xen Store
sr: Није успело повезивање са Ксен складиштем

en: could not connect to Xen Store %1$s
sr: Није успело повезивање са Ксен складиштем %1$s

en: could not create profile
sr: Није успело стварање профила

en: could not define a domain
sr: Није успело одређивање домена

en: could not delete snapshot
sr: Није успело брисање снимка стања

en: could not delete the domain
sr: Није успело брисање домена

en: could not detach shared folder '%1$s'
sr: Није успело одкачивање дељене фасцикле „%1$s“

en: could not determine max vcpus for the domain
sr: Није успело одређивање максималног броја vCPU-ова за домен

en: could not find a usable firewall backend
sr: Није успело проналажење употребљивог позадинца за заштитни зид

en: could not find backing store index '%1$u' in chain for '%2$s'
sr: Није могуће пронаћи индекс позадинског складишта „%1$u“ у ланцу за „%2$s“

en: could not find base disk source in disk source chain
sr: Није могуће пронаћи основен извор диска у ланцу извора дискова

en: could not find base image in chain for '%1$s'
sr: Није могуће пронаћи основну слику у ланцу за „%1$s“

en: could not find capabilities for %1$s
sr: Није могуће пронаћи могућности за %1$s

en: could not find event callback %1$d for deletion
sr: Није могуће пронаћи повратни позив догађаја %1$d за брисање

en: could not find image '%1$s' beneath '%2$s' in chain for '%3$s'
sr: Није могуће пронаћи слику „%1$s“ испод „%2$s“ у ланцу за „%3$s“

en: could not find image '%1$s' in chain for '%2$s'
sr: Није могуће пронаћи слику „%1$s“ у ланцу за „%2$s“

en: could not find libvirtd
sr: Није могуће пронаћи libvirtd

en: could not find name in XML
sr: Није могуће пронаћи назив у XML-у

en: could not find realpath
sr: Није могуће пронаћи стварну путању

en: could not get MAC address of interface %1$s
sr: Немогуће је добити МАК адресу спреге %1$s

en: could not get VM definition
sr: Немогуће је добити дефиницију ВМ

en: could not get children snapshots
sr: Немогуће је добити потснимке стања

en: could not get creation time of snapshot %1$s
sr: Немогуће је добити време стварања снимка стања %1$s

en: could not get current snapshot
sr: Немогуће је добити тренутни снимак стања

en: could not get current snapshot name
sr: Немогуће је добити назив тренутног снимка стања

en: could not get current snapshot of domain %1$s
sr: Немогуће је добити тренутни снимак стања домена %1$s

en: could not get description of snapshot %1$s
sr: Немогуће је добити опис снимка стања %1$s

en: could not get domain UUID
sr: Немогуће је добити УУИД домена

en: could not get domain state
sr: Немогуће је добити стање домена

en: could not get information about NUMA topology
sr: Не могу да прибавим податке о NUMA топологији

en: could not get information about supported page sizes
sr: Не могу да прибавим податке о подржаним величинама страница

en: could not get interface XML description: %1$s%2$s%3$s
sr: Не могу да прибавим XML опис спреге: %1$s%2$s%3$s

en: could not get machine
sr: Не могу да прибавим машину

en: could not get name of parent of snapshot %1$s
sr: Не могу да прибавим назив родитеља снимка стања %1$s

en: could not get number of volumes in the pool: %1$s, rc=%2$08x
sr: Не могу да прибавим број томова у базену: %1$s, rc=%2$08x

en: could not get online state of snapshot %1$s
sr: Не могу да прибавим стање повезаности снимка стања %1$s

en: could not get parent of snapshot %1$s
sr: Не могу да прибавим родитеља снимка стања %1$s

en: could not get preferred machine for %1$s type=%2$s
sr: Не могу да прибавим жељену машину за %1$s врста=%2$s

en: could not get root snapshot for domain %1$s
sr: Не могу да прибавим корени снимак стања за домен %1$s

en: could not get snapshot UUID
sr: није могуће добити УУИД снимка стања

en: could not get snapshot children
sr: није могуће добити потснимке стања

en: could not get snapshot count for domain %1$s
sr: није могуће добити број снимака стања за домен %1$s

en: could not get snapshot count for listed domains
sr: није могуће добити број снимака стања за наведене домене

en: could not get snapshot name
sr: није могуће добити назив снимка стања

en: could not get the volume list in the pool: %1$s, rc=%2$08x
sr: није могуће добити списак томова у базену: %1$s, rc=%2$08x

en: could not initialize domain event timer
sr: није могуће успоставити одбројавач догађаја домена

en: could not open VirtualBox session with domain %1$s
sr: није могуће отворити ВиртуалБокс сесију са доменом %1$s

en: could not open input path '%1$s'
sr: није могуће отворити улазну путању „%1$s“

en: could not parse XML
sr: није могуће обрадити XML

en: could not parse arguments
sr: нисам успео да рашчланим аргументе

en: could not parse read bytes sec %1$s
sr: нисам успео да рашчланим прочитане бајтове по секунди %1$s

en: could not parse read iops sec %1$s
sr: нисам успео да рашчланим прочитане IOPS по секунди %1$s

en: could not parse weight %1$s
sr: нисам успео да рашчланим тежину %1$s

en: could not parse write bytes sec %1$s
sr: нисам успео да рашчланим записане бајтове по секунди %1$s

en: could not parse write iops sec %1$s
sr: нисам успео да рашчланим записане IOPS по секунди %1$s

en: could not read xml file
sr: није било могуће прочитати XML датотеку

en: could not receive data from domain '%1$s'
sr: није било могуће примити податке из домена '%1$s'

en: could not remove profile
sr: није било могуће уклонити профил

en: could not remove profile for '%1$s'
sr: није било могуће уклонити профил за '%1$s'

en: could not restore snapshot for domain %1$s
sr: није било могуће вратити снимак стања за домен %1$s

en: could not set IFS
sr: није било могуће поставити IFS

en: could not set PATH
sr: није било могуће поставити PATH

en: could not set the memory size of the domain to: %1$llu Kb
sr: није било могуће поставити величину меморије домена на: %1$llu Kb

en: could not set the memory size of the domain to: %1$lu Kb
sr: није било могуће поставити величину меморије домена на: %1$lu Kb

en: could not set the number of cpus of the domain to: %1$u
sr: није било могуће поставити број процесора домена на: %1$u

en: could not set the number of virtual CPUs to: %1$u
sr: није било могуће поставити број виртуелних процесора на: %1$u

en: could not take a screenshot of %1$s
sr: није било могуће направити снимак екрана за %1$s

en: could not take snapshot of domain %1$s
sr: није било могуће направити снимак стања домена %1$s

en: could not use Xen hypervisor entry
sr: није било могуће употребити ставку Ксен хипервизора

en: could not use Xen hypervisor entry %1$s
sr: није било могуће употребити ставку Ксен хипервизора %1$s

en: couldn't fetch array of leases
sr: није било могуће преузети низ зајамница

en: couldn't find IFLA_VF_INFO for VF %1$d in netlink response
sr: није било могуће пронаћи IFLA_VF_INFO за VF %1$d у netlink одговору

en: couldn't find a portgroup entry in network '%1$s' matching <portgroup name='%2$s'>
sr: није било могуће пронаћи унос групе прикључака у мрежи '%1$s' који одговара <portgroup name='%2$s'>

en: couldn't find an interface entry in network '%1$s' matching <interface dev='%2$s'>
sr: није било могуће пронаћи унос спреге у мрежи '%1$s' који одговара <interface dev='%2$s'>

en: couldn't find interface named '%1$s'
sr: није било могуће пронаћи спрегу под називом '%1$s'

en: couldn't find interface named '%1$s': %2$s%3$s%4$s
sr: није било могуће пронаћи спрегу под називом '%1$s': %2$s%3$s%4$s

en: couldn't find interface with MAC address '%1$s'
sr: није пронађена спрега са МАК адресом '%1$s'

en: couldn't find interface with MAC address '%1$s': %2$s%3$s%4$s
sr: није пронађена спрега са МАК адресом '%1$s': %2$s%3$s%4$s

en: couldn't locate a matching DNS HOST record in network %1$s
sr: није пронађен одговарајући ДНС запис о домаћину у мрежи %1$s

en: couldn't locate a matching DNS SRV record in network %1$s
sr: није пронађен одговарајући ДНС СРВ запис у мрежи %1$s

en: couldn't locate a matching DNS TXT record in network %1$s
sr: није пронађен одговарајући ДНС ТКСТ запис у мрежи %1$s

en: couldn't locate a matching dhcp host entry in network '%1$s'
sr: није пронађен одговарајући ДХЦП унос за рачунар у мрежи '%1$s'

en: couldn't locate a matching dhcp range entry in network '%1$s'
sr: није пронађен одговарајући ДХЦП унос за опсег у мрежи '%1$s'

en: couldn't locate an existing dhcp host entry with "mac='%1$s'" "name='%2$s'" "ip='%3$s'" in network '%4$s'
sr: није пронађен постојећи ДХЦП унос за рачунар са "mac='%1$s'" "name='%2$s'" "ip='%3$s'" у мрежи '%4$s'

en: couldn't register rollback command - command '%1$s' had no valid handle in output ('%2$s')
sr: није могуће регистровати наредбу за враћање на старо - наредба '%1$s' нема исправну ручку у излазу ('%2$s')

en: couldn't retrieve authentication methods list: %1$s
sr: није могуће преузети списак метода за потврђивање идентитета: %1$s

en: couldn't update dhcp host entry - no <ip> element found at index %1$d in network '%2$s'
sr: није могуће ажурирати ДХЦП унос за рачунар - елемент <ip> није пронађен на индексу %1$d у мрежи '%2$s'

en: couldn't update dhcp host entry - no <ip> element found in network '%1$s'
sr: није могуће ажурирати ДХЦП унос за рачунар - елемент <ip> није пронађен у мрежи '%1$s'

en: couldn't write dnsmasq config file '%1$s'
sr: није могуће записати dnsmasq датотеку подешавања '%1$s'

en: count of memory devices requiring memory slots '%1$zu' exceeds slots count '%2$u'
sr: број уређаја меморије који захтевају места за меморију '%1$zu' премашује укупан број места '%2$u'

en: cow feature may only be used for 'fs' and 'dir' pools
sr: COW функција се може користити само за 'fs' и 'dir' складишне базе

en: cpu affinity is not supported
sr: афинитет процесора није подржан

en: cpu count too large
sr: број процесора је превелик

en: cpu hotplug is not supported
sr: динамичко прикључивање процесора (hotplug) није подржано

en: cpu parameter is missing a model name
sr: параметру процесора недостаје назив модела

en: cpu topology results in more than %1$u cpus
sr: топологија процесора доводи до више од %1$u процесора

en: cpuNum in %1$s only accepts %2$d as a negative value
sr: cpuNum у %1$s прихвата само %2$d као негативну вредност

en: cpuacct parse error
sr: грешка при обради cpuacct

en: cpuid starting with %1$s is not supported, only libxl format is
sr: cpuid који почиње са %1$s није подржан, подржан је само формат libxl

en: cputune is not supported by vz driver
sr: vz гонич не подржава cputune

en: crash the domain after core dump
sr: сруши домен након избацивања стања језгра (core dump)

en: crashed
sr: пао

en: create a bridge device and attach an existing network device to it
sr: направи мрежни мост и прикључи постојећи мрежни уређај њему

en: create a device defined by an XML file on the node
sr: направи уређај дефинисан XML датотеком на чвору

en: create a domain from an XML file
sr: направи домен из XML датотеке

en: create a network filter binding from an XML file
sr: направи увезивање мрежног филтера из XML датотеке

en: create a network from an XML file
sr: направи мрежу из XML датотеке

en: create a network port from an XML file
sr: направи мрежни порт из XML датотеке

en: create a pool from a set of args
sr: направи базен из скупа аргумената

en: create a pool from an XML file
sr: направи базен из XML датотеке

en: create a snapshot of current interfaces settings, which can be later committed (iface-commit) or restored (iface-rollback)
sr: направи снимак стања текућих подешавања интерфејса, који се касније може предати (iface-commit) или вратити (iface-rollback)

en: create a vol from an XML file
sr: направи диск из XML датотеке

en: create a vol, using another volume as input
sr: направи том коришћењем другог тома као улаза

en: create a volume from a set of args
sr: направи том из скупа аргумената

en: creating a new group/updating existing with all tune parameters zero is not supported
sr: створање нове групе/ажурирање постојеће са свим параметрима подешавања постављеним на нулу није подржано

en: creating snapshot
sr: створање снимка стања

en: creation of images with slice type='storage' is not supported
sr: створање слика са делом врсте 'storage' није подржано

en: creation of non-raw file images is not supported without qemu-img.
sr: створање слика-датотека које нису сирове није подржано без qemu-img.

en: creation of pid file requires daemonized command
sr: створање ПИД датотеке захтева демонизовану наредбу

en: creation of qcow/qcow2 files supports only 'luks' encryption
sr: при стварању qcow/qcow2 датотека подржано је само 'luks' шифровање

en: creation of qcow2 encrypted image is not supported
sr: створање шифроване qcow2 слике није подржано

en: creation of storage images with <dataStore> feature is not supported
sr: створање слика складишта са функцијом <dataStore> није подржано

en: crypto backend %1$s is not supported
sr: криптографски позадинац %1$s није подржан

en: crypto model %1$s is not supported
sr: криптографски модел %1$s није подржан

en: crypto type %1$s is not supported
sr: криптографска врста %1$s није подржана

en: curl_easy_getinfo(CURLINFO_REDIRECT_URL) returned an error: %1$s (%2$d) : %3$s
sr: curl_easy_getinfo(CURLINFO_REDIRECT_URL) је вратио грешку: %1$s (%2$d) : %3$s

en: curl_easy_getinfo(CURLINFO_RESPONSE_CODE) returned a negative response code
sr: curl_easy_getinfo(CURLINFO_RESPONSE_CODE) је вратио негативан код одговора

en: curl_easy_getinfo(CURLINFO_RESPONSE_CODE) returned an error: %1$s (%2$d)
sr: curl_easy_getinfo(CURLINFO_RESPONSE_CODE) је вратио грешку: %1$s (%2$d)

en: curl_easy_getinfo(CURLINFO_RESPONSE_CODE) returned an error: %1$s (%2$d) : %3$s
sr: curl_easy_getinfo(CURLINFO_RESPONSE_CODE) је вратио грешку: %1$s (%2$d) : %3$s

en: curl_easy_perform() returned an error: %1$s (%2$d)
sr: curl_easy_perform() је вратио грешку: %1$s (%2$d)

en: curl_easy_perform() returned an error: %1$s (%2$d) : %3$s
sr: curl_easy_perform() је вратио грешку: %1$s (%2$d) : %3$s

en: current
sr: тренутно

en: current bridge device name
sr: тренутни назив уређаја моста

en: current job is not outgoing migration in post-copy mode
sr: тренутни посао није одлазна миграција у режиму после-копирања

en: current vcpu count must equal maximum
sr: тренутни број vcpu-ова мора бити једнак максималном

en: current vcpus must be equal to maxvcpus
sr: тренутни vcpu-ови морају бити једнаки maxvcpus-овима

en: custom alias name of disk device
sr: произвољни надимак уређаја диска

en: custom alias name of interface device
sr: произвољни назив надимка уређаја спреге

en: custom configuration parameters specified
sr: наведени произвољни параметри поставки

en: custom device configuration
sr: произвољна поставка уређаја

en: custom device tree blob used
sr: коришћен произвољни блоб стабла уређаја

en: custom guest agent control commands issued
sr: издате произвољне наредбе за управљање заступником госта

en: custom monitor control commands issued
sr: издате произвољне наредбе за управљање монитором

en: daemon
sr: позадинац

en: daemon's admin server connection URI
sr: УРИ везе администраторског сервера позадинца

en: daemonized command cannot set working directory %1$s
sr: наредба покренута као позадинац не може да постави радни директоријум %1$s

en: daemonized command cannot use virCommandRunAsync
sr: наредба покренута као позадинац не може користити virCommandRunAsync

en: dangling \
sr: неповезани \

en: data sinks cannot be used for non-blocking streams
sr: одводи података не могу се користити за неблокирајуће токове

en: data sources cannot be used for non-blocking streams
sr: извори података не могу се користити за неблокирајуће токове

en: dbus-daemon %1$s didn't show up
sr: позадинац Д-сабирнице %1$s се није појавио

en: dbus-daemon died and reported:
    %1$s
sr: позадинац Д-сабирнице је престао да ради и пријавио:
    %1$s

en: default
sr: подразумевано

en: default_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
sr: Директоријум default_tls_x509_cert_dir '%1$s' не постоји

en: define (but don't start) a domain from an XML file
sr: дефиниши (али немој покретати) домен из XML датотеке

en: define a pool from a set of args
sr: дефиниши складиште из скупа аргумената

en: define an inactive persistent physical host interface or modify an existing persistent one from an XML file
sr: одреди неактивну трајну физичку спрегу домаћина или измени постојећу трајну из XML датотеке

en: define an inactive persistent storage pool or modify an existing persistent one from an XML file
sr: одреди неактиван трајан базен за складиште или измени постојећи трајан из XML датотеке

en: define an inactive persistent virtual network or modify an existing persistent one from an XML file
sr: одреди неактивну трајну виртуелну мрежу или измени постојећу трајну из XML датотеке

en: define or modify a secret from an XML file
sr: одреди или измени тајну из XML датотеке

en: define or update a network filter from an XML file
sr: одреди или ажурирај мрежни филтер из XML датотеке

en: definition for checkpoint %1$s must use uuid %2$s
sr: дефиниција за тачку провере %1$s мора користити УУИД %2$s

en: definition for snapshot %1$s must use uuid %2$s
sr: дефиниција за снимак стања %1$s мора користити УУИД %2$s

en: deflate-on-oom is not supported by this QEMU binary
sr: опција deflate-on-oom није подржана овом бинарном датотеком Кему-а

en: degraded
sr: деградирано

en: delete a network filter binding
sr: обриши увезивање мрежног филтера

en: delete a pool
sr: обриши базен

en: delete a vol
sr: обриши диск

en: delete an IOThread from the guest domain
sr: обриши IOThread из домена госта

en: delete checkpoint and all children
sr: обриши тачку провере и све потомке

en: delete children but not checkpoint
sr: обриши потомке, али не и тачку провере

en: delete children but not snapshot
sr: обриши потомке, али не и снимак стања

en: delete current snapshot
sr: обриши тренутни снимак стања

en: delete files that were successfully committed
sr: обриши датотеке које су успешно предате

en: delete only libvirt metadata, leaving checkpoint contents behind
sr: обриши само метаподатке либвирта, оставивши садржај тачке провере

en: delete only libvirt metadata, leaving snapshot contents behind
sr: обриши само метаподатке либвирта, оставивши садржај снимка стања

en: delete snapshot and all children
sr: обриши снимак стања и све потомке

en: delete snapshots associated with volume (must be supported by storage driver)
sr: обриши снимке стања повезане са томом (мора бити подржано од стране гонича за складиште)

en: delete snapshots associated with volume(s), requires --remove-all-storage (must be supported by storage driver)
sr: обриши снимке стања повезане са томом(има), захтева --remove-all-storage (мора бити подржано од стране гонича за складиште)

en: delete the specified network port
sr: обриши наведени мрежни порт

en: deleting external snapshot that has internal snapshot as parent not supported
sr: брисање спољног снимка стања који има унутрашњи снимак стања као родитеља није подржано

en: deletion of active external snapshot that is not a leaf snapshot is not supported
sr: брисање активног спољног снимка стања који није лисни снимак стања није подржано

en: deletion of external and internal children disk snapshots not supported
sr: брисање спољних и унутрашњих садржаоца снимака стања диска није подржано

en: deletion of external children disk snapshots not supported
sr: брисање спољних садржаоца снимака стања диска није подржано

en: deletion of external disk snapshot with multiple children snapshots not supported
sr: брисање спољног снимка стања диска са више садржаоца снимака стања није подржано

en: deletion of external disk snapshots with children not supported
sr: брисање спољних снимака стања диска са садржаоцима није подржано

en: deletion of internal snapshot '%1$s' job failed: %2$s
sr: посао брисања унутрашњег снимка стања '%1$s' није успео: %2$s

en: deletion of non-leaf external snapshot that is not in active chain is not supported
sr: брисање спољног снимка стања који није лист и који није у активном ланцу није подржано

en: deprecated configuration: %1$s
sr: застарела поставка: %1$s

en: description
sr: опис

en: description of checkpoint
sr: опис тачке провере

en: description of snapshot
sr: опис снимка стања

en: destroy (stop) a device on the node
sr: уништи (заустави) уређај на чвору

en: destroy (stop) a domain
sr: уништи (заустави) домен

en: destroy (stop) a network
sr: уништи (заустави) мрежу

en: destroy (stop) a pool
sr: уништи (заустави) базен

en: destroy a physical host interface (disable it / "if-down")
sr: уништи физичку спрегу рачунара (онемогући га / "if-down")

en: destroyed
sr: уништено

en: detach device from an XML file
sr: откачи уређај из XML датотеке

en: detach device from an alias
sr: откачи уређај са надимка

en: detach disk device
sr: откачи уређај диска

en: detach network interface
sr: откачи мрежну спрегу

en: detach node device from its device driver
sr: откачи уређај чвора са његовог гонича

en: detaching device type '%1$s' is unsupported
sr: откачивање уређаја врсте '%1$s' није подржано

en: detaching network device from VM is unsupported
sr: откачивање мрежног уређаја са ВМ није подржано

en: detaching of <console/> is unsupported. Try corresponding <serial/> instead
sr: откачивање <console/> није подржано. Уместо тога покушајте одговарајући <serial/>

en: detaching serial console is not supported
sr: откачивање серијске конзоле није подржано

en: detailed domain vcpu information
sr: детаљни подаци о VCPU домена

en: detect_zeroes is not supported with vhostuser disk
sr: detect_zeroes није подржано са vhostuser диском

en: dev->id buffer overflow: %1$d %2$d
sr: прекорачење спремишта dev->id: %1$d %2$d

en: dev->id buffer overflow: %1$s %2$s
sr: прекорачење спремишта dev->id: %1$s %2$s

en: dev->name buffer overflow: %1$.3d:%2$.3d
sr: прекорачење спремишта dev->name: %1$.3d:%2$.3d

en: device %1$s iommu_group symlink %2$s has invalid group number %3$s
sr: симболичка веза iommu_group %2$s уређаја %1$s има неисправан број групе %3$s

en: device %1$s is already in use
sr: уређај %1$s је већ у употреби

en: device %1$s is not a PCI device
sr: уређај %1$s није ПЦИ уређај

en: device '%1$s' in network '%2$s' is not an SR-IOV Virtual Function
sr: уређај „%1$s“ у мрежи „%2$s“ није SR-IOV виртуелна функција

en: device API '%1$s' not supported yet
sr: апи уређаја „%1$s“ још увек није подржан

en: device alias
sr: надимак уређаја

en: device alias not found: cannot set link state to down
sr: надимак уређаја није пронађен: немогуће поставити стање везе на искључено

en: device cannot be detached: device is busy
sr: уређај не може бити одвојен: уређај је заузет

en: device is already in the domain configuration
sr: уређај је већ у поставци домена

en: device key
sr: кључ уређаја

en: device list is not an object
sr: списак уређаја није објекат

en: device modalias file %1$s content has improper format
sr: садржај датотеке modalias уређаја %1$s има неисправан формат

en: device name
sr: назив уређаја

en: device name or wwn pair in 'wwnn,wwpn' format
sr: назив уређаја или пар wwn у формату „wwnn,wwpn“

en: device not found
sr: уређај није пронађен

en: device not found: %1$s
sr: уређај није пронађен: %1$s

en: device not present in domain configuration
sr: уређај није присутан у поставкама домена

en: device of type '%1$s' has no device info
sr: уређај врсте „%1$s“ нема податке о уређају

en: device path '%1$s' doesn't exist
sr: путања уређаја „%1$s“ не постоји

en: device to set threshold for
sr: уређај за постављање прага

en: device type '%1$s' cannot be attached
sr: врста уређаја „%1$s“ не може бити приложена

en: device type '%1$s' cannot be detached
sr: врста уређаја „%1$s“ не може бити одвојена

en: device type '%1$s' cannot be updated
sr: врста уређаја „%1$s“ не може бити ажурирана

en: device type '%1$s' cannot hot unplugged
sr: врста уређаја „%1$s“ не може бити вруће ископчана

en: device-pluggable IOMMU with pciBus attribute must be specified for multiple IOMMU definitions
sr: За више дефиниција IOMMU-а мора бити наведена особина pciBus за прикључљиви IOMMU уређај

en: devices cgroup isn't mounted
sr: cgroup за уређаје није монтирана

en: dhcp is supported only for a single %1$s address on each network
sr: ДХЦП је подржан само за једну %1$s адресу на свакој мрежи

en: dhcp ranges cannot be modified, only added or deleted
sr: Опсези ДХЦП-а не могу бити измењени, већ само додати или обрисани

en: different iotunes for disks %1$s and %2$s
sr: Различита подешавања улаза/излаза за дискове %1$s и %2$s

en: dimm memory info data is missing 'id'
sr: Подацима о DIMM меморији недостаје 'id'

en: dir
sr: дир

en: direct migration
sr: Директна миграција

en: direct migration is not supported by the source host
sr: Директна миграција није подржана од стране изворног рачунара

en: direct setting of the vlan tag is not allowed for hostdev devices using %1$s mode
sr: Директно подешавање ВЛАН ознаке није дозвољено за hostdev уређаје који користе режим %1$s

en: directory to switch to (default: home or else root)
sr: Директоријум на који треба пребацити (подразумевано: почетни или иначе корен)

en: dirty page rate calculation mode, either of these 3 options 'page-sampling, dirty-bitmap, dirty-ring' can be specified.
sr: начин израчунавања брзине измењених страница; могу се навести једна од ове три могућности: 'page-sampling, dirty-bitmap, dirty-ring'.

en: dirty ring must be power of 2 and ranges [1024, 65536]
sr: Прстен измењених страница мора бити степен двојке и у опсези [1024, 65536]

en: dirty ring size of KVM feature '%1$s' differs: source: '%2$d', destination: '%3$d'
sr: Величина прстена измењених страница КВМ функције '%1$s' се разликује: извор: '%2$d', одредиште: '%3$d'

en: dirty-ring calculation mode requires dirty-ring feature enabled.
sr: Режим израчунавања прстена измењених страница захтева да функција прстена измењених страница буде омогућена.

en: disable
sr: онемогући

en: disable autostarting
sr: онемогући самостално покретање

en: disable cpus specified by cpulist
sr: онемогући процесоре наведене у cpulist-и

en: disable cpus specified by cpumap
sr: онемогући процесоре наведене у cpumap-и

en: disabled
sr: онемогућено

en: discard is not supported for model '%1$s'
sr: Одбацивање није подржано за модел '%1$s'

en: discard is not supported for nvdimms
sr: Одбацивање није подржано за nvdimm-ове

en: discard is not supported with vhostuser disk
sr: одбацивање није подржано са vhostuser диском

en: discarding %1$llu bytes failed on RBD image %2$s at offset %3$llu
sr: одбацивање %1$llu бајтова није успело на RBD слици %2$s на померају %3$llu

en: disconnect
sr: прекини везу

en: disconnected
sr: веза је прекинута

en: discover potential storage pool sources
sr: потражи потенцијалне изворе базена складишта

en: disk %1$s does not have an active block job
sr: диск %1$s нема активан блок-посао

en: disk %1$s has no source file to be committed
sr: диск %1$s нема изворну датотеку за потврду

en: disk %1$s not found
sr: диск %1$s није пронађен

en: disk '%1$s' already in active block job
sr: диск '%1$s' већ има активан блок-посао

en: disk '%1$s' does not currently have a source assigned
sr: диску '%1$s' тренутно није додељен извор

en: disk '%1$s' has a blockjob assigned
sr: диску '%1$s' је додељен блок-задатак

en: disk '%1$s' has no media
sr: диск '%1$s' нема медијум

en: disk '%1$s' is empty or readonly
sr: диск '%1$s' је празан или само за читање

en: disk '%1$s' must use snapshot mode '%2$s'
sr: диск '%1$s' мора користити режим снимања стања '%2$s'

en: disk '%1$s' not found
sr: диск '%1$s' није пронађен

en: disk '%1$s' not found in domain
sr: диск '%1$s' није пронађен у домену

en: disk '%1$s' referenced by snapshot '%2$s' not found in the VM definition of the deleted snapshot
sr: диск '%1$s' на који се односи снимак стања '%2$s' није пронађен у дефиницији ВМ-а обрисаног снимка стања

en: disk '%1$s' referenced by snapshot '%2$s' not found in the current definition
sr: диск '%1$s' на који се односи снимак стања '%2$s' није пронађен у тренутној дефиницији

en: disk '%1$s' specified twice
sr: диск '%1$s' је наведен два пута

en: disk '%1$s' was not found in the domain config
sr: диск '%1$s' није пронађен у подешавањима домена

en: disk attributes: disk[,checkpoint=type][,bitmap=name]
sr: особине диска: disk[,checkpoint=type][,bitmap=name]

en: disk attributes: disk[,snapshot=type][,driver=type][,stype=type][,file=name]
sr: особине диска: disk[,snapshot=type][,driver=type][,stype=type][,file=name]

en: disk backend not supported: %1$s
sr: позадинац диска није подржан: %1$s

en: disk bus '%1$s' cannot be hot unplugged.
sr: сабирница диска '%1$s' не може се ископчати у току рада.

en: disk bus '%1$s' cannot be hotplugged.
sr: сабирница диска '%1$s' не може се прикључити у току рада.

en: disk bus '%1$s' cannot be updated.
sr: сабирница диска '%1$s' не може се ажурирати.

en: disk bus '%1$s' doesn't support transiend disk backing image sharing
sr: сабирница диска '%1$s' не подржава дељење привременог помоћног одраза диска

en: disk device 'lun' doesn't support encryption
sr: уређај диска 'lun' не подржава шифровање

en: disk device 'lun' doesn't support storage slice
sr: уређај диска 'lun' не подржава део складишта

en: disk device 'lun' must use 'raw' format
sr: уређај диска 'lun' мора користити сирови формат 'raw'

en: disk device type '%1$s' cannot be detached
sr: врста уређаја диска '%1$s' не може се одвојити

en: disk device type '%1$s' cannot be hotplugged
sr: врста уређаја диска '%1$s' не може се прикључити у току рада

en: disk device='lun' is not supported for bus='%1$s'
sr: уређај диска='lun' није подржан за сабирницу='%1$s'

en: disk device='lun' is not supported for protocol='%1$s'
sr: уређај диска='lun' није подржан за протокол='%1$s'

en: disk device='lun' is not supported for usb bus
sr: уређај диска='lun' није подржан за УСБ сабирницу

en: disk device='lun' is only valid for block type disk source
sr: уређај диска='lun' важи само за извор диска врсте блок

en: disk does not have an alias
sr: диск нема надимак

en: disk driver %1$s is not supported
sr: гонич диска %1$s није подржан

en: disk driver 'iothread' attribute can't be used together with 'iothreads' subelement
sr: особина гонича диска 'iothread' не може се користити заједно са под-елементом 'iothreads'

en: disk event_idx mode supported only for virtio bus
sr: режим event_idx диска подржан је само за Виртио сабирницу

en: disk format %1$s is not supported
sr: формат диска %1$s није подржан

en: disk image '%1$s' for internal snapshot '%2$s' is not the same as disk image currently used by VM
sr: слика диска '%1$s' за унутрашњи снимак стања '%2$s' није иста као слика диска коју тренутно користи ВМ

en: disk image format not supported: %1$s
sr: формат слике диска није подржан: %1$s

en: disk ioeventfd mode supported only for virtio bus
sr: режим disk ioeventfd је подржан само за Виртио сабирницу

en: disk iotune field '%1$s' must be an integer
sr: поље disk iotune '%1$s' мора бити цео број

en: disk migration was active, but 'remaining' data was missing
sr: миграција диска је била активна, али су 'преостали' подаци недостајали

en: disk migration was active, but 'total' data was missing
sr: миграција диска је била активна, али су 'укупни' подаци недостајали

en: disk migration was active, but 'transferred' data was missing
sr: миграција диска је била активна, али су 'пребачени' подаци недостајали

en: disk model '%1$s' not supported for bus '%2$s'
sr: модел диска '%1$s' није подржан за сабирницу '%2$s'

en: disk port address is not supported by tunnelled migration
sr: адреса порта диска није подржана тунелисаном миграцијом

en: disk product is more than %1$zu characters
sr: назив производа диска има више од %1$zu знакова

en: disk product is not printable string
sr: назив производа диска није ниска која се може одштампати

en: disk snapshot image path '%1$s' must be absolute
sr: путања слике снимка стања диска '%1$s' мора бити апсолутна

en: disk snapshots not supported yet
sr: снимци стања диска још увек нису подржани

en: disk source can be changed only in removable drives
sr: извор диска се може променити само код уклоњивих дискова

en: disk source mode is only valid when storage pool is of iscsi type
sr: режим извора диска је валидан само када је базен за смештање iSCSI типа

en: disk source path is missing
sr: недостаје путања извора диска

en: disk startupPolicy '%1$s' is not allowed for disk of '%2$s' type
sr: политика покретања диска '%1$s' није дозвољена за диск '%2$s' типа

en: disk startupPolicy 'requisite' is allowed only for cdrom or floppy
sr: политика покретања диска 'requisite' је дозвољена само за ЦД читач или савитљиви диск

en: disk target %1$s not found
sr: циљ диска %1$s није пронађен

en: disk type '%1$s' requires cache mode '%2$s' or '%3$s'
sr: врста диска '%1$s' захтева режим кеша '%2$s' или '%3$s'

en: disk type of '%1$s' does not support ejectable media
sr: врста диска '%1$s' не подржава медије који се могу извадити

en: disk vendor is more than %1$d characters
sr: назив произвођача диска има више од %1$d знакова

en: disk vendor is not printable string
sr: назив произвођача диска није штамљива ниска

en: disk-only flag for snapshot %1$s requires disk-snapshot state
sr: ознака „само-диск“ за снимак стања %1$s захтева стање снимака диска

en: disk-only snapshots require at least one disk to be selected for snapshot
sr: снимци стања „само-диск“ захтевају да за снимак стања буде изабран најмање један диск

en: display
sr: приказ

en: display all block devices info
sr: прикажи све податке о блок уређајима

en: display available free memory for the NUMA cell.
sr: прикажи доступну слободну меморију за NUMA ћелију.

en: display available free pages for the NUMA cell.
sr: прикажи доступне слободне странице за NUMA ћелију.

en: display extended details for pools
sr: прикажи проширене детаље за складишта

en: display extended details for volumes
sr: прикажи проширене детаље за томове

en: display the progress of dump
sr: прикажи напредак избацивања стања

en: display the progress of migration
sr: прикажи напредак миграције

en: display the progress of save
sr: прикажи напредак сачувања

en: dnsmasq version >= %1$u.%2$u required but %3$llu.%4$llu found
sr: потребно је издање dnsmasq >= %1$u.%2$u, али је пронађено %3$llu.%4$llu

en: do not enable STP for this bridge
sr: немој омогућити СТП за овај мост

en: do not overwrite any existing data
sr: немој преписивати постојеће податке

en: do not pretty-print the fields
sr: немој користити улепшани испис поља

en: do not restart the domain on the destination host
sr: немој поново покренути домен на одредишном рачунару

en: domain %1$s exists already
sr: домен %1$s већ постоји

en: domain %1$s has no snapshots with name %2$s
sr: домен %1$s нема снимке стања са називом %2$s

en: domain %1$s is already running
sr: домен %1$s је већ покренут

en: domain '%1$s' already exists with uuid %2$s
sr: домен '%1$s' већ постоји са УУИД-ом %2$s

en: domain '%1$s' coredump: failed to open %2$s
sr: избачај језгра домена '%1$s': није успело отварање %2$s

en: domain '%1$s' coredump: failed to write header to %2$s
sr: избачај језгра домена '%1$s': није успело записивање заглавља у %2$s

en: domain '%1$s' coredump: write failed: %2$s
sr: избачај језгра домена '%1$s': записивање није успело: %2$s

en: domain '%1$s' has no capabilities recorded
sr: домен '%1$s' нема забележене могућности

en: domain '%1$s' has no current snapshot
sr: домен '%1$s' нема тренутни снимак стања

en: domain '%1$s' in %2$s must match connection
sr: домен '%1$s' у %2$s мора одговарати вези

en: domain '%1$s' is already active
sr: домен '%1$s' је већ активан

en: domain '%1$s' is already being removed
sr: домен '%1$s' се већ уклања

en: domain '%1$s' is already being started
sr: домен '%1$s' се већ покреће

en: domain '%1$s' is already defined with uuid %2$s
sr: домен '%1$s' је већ дефинисан са УУИД-ом %2$s

en: domain '%1$s' is being migrated out
sr: домен '%1$s' се мигрира напоље

en: domain '%1$s' is not being migrated
sr: домен '%1$s' се не мигрира

en: domain '%1$s' is not processing incoming migration
sr: домен '%1$s' не обрађује долазну миграцију

en: domain '%1$s' is not running
sr: домен '%1$s' није покренут

en: domain '%1$s' must match connection
sr: домен '%1$s' мора одговарати вези

en: domain '%1$s' not paused
sr: домен '%1$s' није паузиран

en: domain '%1$s' not running
sr: домен '%1$s' није покренут

en: domain already has VNC graphics
sr: домен већ има VNC графику

en: domain already has a vsock device
sr: домен већ има vsock уређај

en: domain already has an iommu device
sr: домен већ има IOMMU уређај

en: domain architecture (/domain/os/type/@arch)
sr: архитектура домена (/domain/os/type/@arch)

en: domain backup XML
sr: XML резервна копија домена

en: domain block device size information
sr: подаци о величини блок уређаја домена

en: domain can only have one watchdog with model '%1$s'
sr: домен може имати само један надзорни одбројавач (watchdog) модела '%1$s'

en: domain capabilities
sr: могућности домена

en: domain checkpoint XML
sr: XML тачка провере домена

en: domain config update needs VIR_DOMAIN_AFFECT_CONFIG flag to be set
sr: Ажурирање конфигурације домена захтева постављену ознаку VIR_DOMAIN_AFFECT_CONFIG

en: domain configuration does not support rng model '%1$s'
sr: Поставка домена не подржава ГНБ (RNG) модел '%1$s'

en: domain configuration does not support video model '%1$s'
sr: Поставка домена не подржава видео модел '%1$s'

en: domain control interface state
sr: Стање спреге за управљање доменом

en: domain core dump
sr: избачај језгра домена

en: domain display connection URI
sr: УРИ везе за приказ домена

en: domain does not have managed save image
sr: Домен нема управљану слику чувања

en: domain event %1$d not registered
sr: Догађај домена %1$d није регистрован

en: domain event callback %1$d not registered
sr: Повратни позив догађаја домена %1$d није регистрован

en: domain has 'invtsc' CPU feature but TSC frequency is not specified
sr: Домен има процесорску функцију 'invtsc', али учесталост TSC није наведена

en: domain has active block job
sr: Домен има активни блок посао

en: domain has assigned host devices
sr: Домену су додељени уређаји рачунара

en: domain has no snapshots
sr: домен нема снимке стања

en: domain has to be shutoff before renaming
sr: домен мора бити искључен пре преименовања

en: domain id or name
sr: ид или назив домена

en: domain id or uuid
sr: ид или ууид домена

en: domain information
sr: подаци о домену

en: domain information in XML
sr: подаци о домену у XML-у

en: domain is already running
sr: домен је већ покренут

en: domain is marked for auto destroy
sr: домен је означен за самостално уништавање

en: domain is no longer running
sr: домен више није покренут

en: domain is not in running state
sr: домен није у радном стању

en: domain is not in shutoff state
sr: домен није у искљученом стању

en: domain is not in suspend state
sr: домен није у стању обуставе

en: domain is not running
sr: домен није покренут

en: domain is not running on destination host
sr: домен није покренут на рачунару одредишта

en: domain is not transient
sr: домен није привремени

en: domain is pmsuspended
sr: домен је у стању PM-обуставе

en: domain is transient
sr: домен је привремени

en: domain job information
sr: подаци о послу домена

en: domain master key file doesn't exist in %1$s
sr: датотека главног кључа домена не постоји у %1$s

en: domain moment %1$s already exists
sr: моменат домена %1$s већ постоји

en: domain must be in a paused state
sr: домен мора бити у паузираном стању

en: domain must have at least one disk to perform backup
sr: домен мора имати најмање један диск за прављење резервне копије

en: domain must have at least one disk to perform checkpoints
sr: домен мора имати најмање један диск за прављење контролних пунктова

en: domain name or uuid
sr: име домена или УУИД

en: domain name, id or uuid
sr: назив домена, ИД или УУИД

en: domain save
sr: чување домена

en: domain snapshot XML
sr: XML снимка стања домена

en: domain started
sr: домен је покренут

en: domain state
sr: стање домена

en: domain stats query failed
sr: упит за статистику домена није успео

en: domain time
sr: време домена

en: domain type
sr: врста домена

en: domain type is not defined
sr: врста домена није дефинисана

en: domain vcpu counts
sr: број vCPU-а домена

en: domain with a managed saved state can't be renamed
sr: домен са управљаним сачуваним стањем не може бити преименован

en: domain with managedsave data can only have runstate 'shutoff'
sr: домен са подацима о управљаном чувању може имати само стање извршавања 'shutoff'

en: domain with name '%1$s' already exists
sr: домен са називом '%1$s' већ постоји

en: domain's dimm info lacks slot ID or base address
sr: информацијама о DIMM-у домена недостаје ИД места или основна адреса

en: domainMigratePrepare did not set uri
sr: domainMigratePrepare није поставио УРИ

en: domainMigratePrepare2 did not set uri
sr: domainMigratePrepare2 није поставио УРИ

en: domainMigratePrepare3 did not set uri
sr: domainMigratePrepare3 није поставио УРИ

en: domains in 'doms' array must belong to a single connection
sr: домени у низу 'doms' морају припадати једној вези

en: doms array in %1$s must contain at least one domain
sr: низ 'doms' у %1$s мора садржати најмање један домен

en: don't destroy statistics of a recently completed job when reading
sr: не уништавај статистику недавно завршеног посла при читању

en: don't know how to remove a %1$s device
sr: не знам како да уклоним уређај %1$s

en: don't start the bridge immediately
sr: не покрећи мост одмах

en: don't start the detached interface immediately (not recommended)
sr: не покрећи одвојену спрегу одмах (не препоручује се)

en: done
sr: готово

en: download volume contents to a file
sr: преузми садржај тома у датотеку

en: driver does not support FD passing for disk '%1$s'
sr: гонич не подржава пренос ОД-а за диск '%1$s'

en: driver does not support net model '%1$s'
sr: гонич не подржава мрежни модел '%1$s'

en: driver of disk device
sr: гонич уређаја диска

en: driver serial '%1$s' contains unsafe characters
sr: серијски број гонича '%1$s' садржи небезбедне знакове

en: driver type not set
sr: врста гонича није постављена

en: dropped
sr: одбачено

en: dump domain's memory only
sr: избаци само меморију домена

en: dump query failed, status=%1$d
sr: упит за избацивање није успео, статус=%1$d

en: dump the core of a domain to a file for analysis
sr: избаци језгро домена у датотеку ради анализе

en: dumpformat '%1$d' is not supported
sr: формат избацивања '%1$d' није подржан

en: dumping
sr: избацивање

en: dup2(stderr) failed
sr: dup2(stderr) није успело

en: dup2(stdin) failed
sr: dup2(stdin) није успело

en: dup2(stdout) failed
sr: dup2(stdout) није успело

en: duplicate 'id' found in '%1$s'
sr: пронађен је дупликат 'id'-а у '%1$s'

en: duplicate blkio device path '%1$s'
sr: дупликат путање уређаја blkio '%1$s'

en: duplicate cookie '%1$s'
sr: дупликат колачића '%1$s'

en: duplicate domain '%1$s'
sr: дупликат домена '%1$s'

en: duplicate filter name '%1$s' found
sr: пронађен је дупликат назива филтера '%1$s'

en: duplicate group name '%1$s' found
sr: пронађен је дупликат назива групе '%1$s'

en: duplicate iothread id '%1$u' found
sr: пронађен је дупликат ИД-а iothread-а '%1$u'

en: duplicate iothreadpin for same iothread '%1$u'
sr: дупликат iothreadpin-а за исти iothread '%1$u'

en: duplicate key '%1$s'
sr: дупликат кључа '%1$s'

en: duplicate mapping for iothread '%1$u'
sr: дупликат мапирања за iothread '%1$u'

en: duplicate native vlan setting
sr: дупликат подешавања за изворни ВЛАН

en: duplicate vcpu order '%1$u'
sr: дупликат поредка VCPU-а '%1$u'

en: duplicate vcpupin for vcpu '%1$d'
sr: дупликат vcpupin-а за VCPU '%1$d'

en: duration in seconds
sr: трајање у секундама

en: duration in seconds to allow read I/O operations max
sr: максимално трајање у секундама за I/O операције читања

en: duration in seconds to allow read max bytes
sr: трајање у секундама за омогућавање читања максималног броја бајтова

en: duration in seconds to allow total I/O operations max
sr: трајање у секундама за омогућавање максималног броја укупно I/O операција

en: duration in seconds to allow total max bytes
sr: трајање у секундама за омогућавање укупног максималног броја бајтова

en: duration in seconds to allow write I/O operations max
sr: трајање у секундама за омогућавање максималног броја I/O операција записивања

en: duration in seconds to allow write max bytes
sr: трајање у секундама за омогућавање записивања максималног броја бајтова

en: dynamic label type must use resource relabeling
sr: врста динамичке ознаке мора користити поновно означавање ресурса

en: echo arguments. Used for internal testing.
sr: аргументи наредбе echo. Користи се за унутрашње тестирање.

en: edit XML configuration for a domain
sr: Уреди XML поставке за домен

en: edit XML configuration for a network
sr: Уреди XML поставке за мрежу

en: edit XML configuration for a network filter
sr: Уреди XML поставке за филтер мреже

en: edit XML configuration for a physical host interface
sr: Уреди XML поставке за физичку спрегу домаћина

en: edit XML configuration for a storage pool
sr: Уреди XML поставке за базен складишта

en: edit XML for a checkpoint
sr: Уреди XML за тачку провере

en: edit XML for a domain's managed save state file
sr: Уреди XML за датотеку управљаног стања чувања домена

en: edit XML for a domain's saved state file
sr: Уреди XML за датотеку сачуваног стања домена

en: edit XML for a snapshot
sr: Уреди XML за снимак стања

en: either --list or --event <type> is required
sr: потребна је наредба --list или --event <type>

en: either inbound average or floor is mandatory
sr: обавезан је или долазни просек или најнижа вредност (floor)

en: either secret uuid or usage expected
sr: Очекиван је или УУИД тајне или начин коришћења

en: element
sr: елемент

en: element '%1$s' requires either 'keyfile' or 'agentsock' attribute
sr: елемент '%1$s' захтева особину 'keyfile' или 'agentsock'

en: element 'genid' can only appear once
sr: елемент 'genid' се може појавити само једном

en: element 'name' is mandatory for RBD pool
sr: елемент 'name' је обавезан за RBD базен

en: empty json array
sr: празан јсон низ

en: empty path
sr: празна путања

en: empty rbd option name specified
sr: наведен је празан назив RBD могућности

en: empty rbd option value specified for name '%1$s'
sr: наведена је празна вредност RBD могућности за назив '%1$s'

en: emulator '%1$s' is not executable
sr: емулатор '%1$s' није извршан

en: emulator '%1$s' not found
sr: емулатор '%1$s' није пронађен

en: emulator:
sr: емулатор:

en: enable
sr: омогући

en: enable cpus specified by cpulist
sr: омогући процесоре наведене у cpulist-и

en: enable cpus specified by cpumap
sr: омогући процесоре наведене у cpumap-и

en: enable parallel migration
sr: омогући паралелну миграцију

en: enable post-copy migration; switch to it using migrate-postcopy command
sr: омогући post-copy миграцију; пребаците се на њу помоћу наредбе migrate-postcopy

en: enabled
sr: омогућено

en: encountered an error on interface %1$s index %2$d
sr: дошло је до грешке на спрези %1$s, индекс %2$d

en: encrypted ploop volumes are not supported with ploop init
sr: шифровани ploop томови нису подржани са ploop init

en: encryption format %1$d doesn't match expected format %2$d
sr: формат шифровања %1$d не одговара очекиваном формату %2$d

en: encryption format of inputvol must be LUKS
sr: формат шифровања улазног тома мора бити ЛУКС

en: encryption is not supported with vhostuser disk
sr: шифровање није подржано са vhostuser диском

en: encryption is supported only with 'raw' and 'qcow2' image format
sr: шифровање је подржано само са форматом слике 'raw' и 'qcow2'

en: end of range %1$s - %2$s in network %3$s/%4$d is the broadcast address
sr: крај опсега %1$s - %2$s у мрежи %3$s/%4$d је адреса емитовања

en: enforce requested stats parameters
sr: наметни затражене параметре статистике

en: entry was missing 'device'
sr: уносу је недостајао 'уређај'

en: entry was missing 'len'
sr: уносу је недостајала 'дужина'

en: entry was missing 'offset'
sr: уносу је недостајао 'померај'

en: entry was missing 'speed'
sr: уносу је недостајала 'брзина'

en: entry was missing 'type'
sr: уносу је недостајала 'врста'

en: enumerate devices on this host
sr: наброј уређаје на овом рачунару

en: error
sr: грешка

en: error %1$d during port-profile setlink on interface %2$s (%3$d)
sr: грешка %1$d током setlink-а профила порта на спрези %2$s (%3$d)

en: error adding fdb entry for %1$s
sr: грешка при додавању уноса fdb-а за %1$s

en: error adding vlan filter to interface %1$s
sr: грешка при додавању ВЛАН филтера на спрезу %1$s

en: error calling aa_change_profile()
sr: грешка при позивању aa_change_profile()

en: error calling security_getenforce()
sr: грешка при позивању security_getenforce()

en: error changing profile to %1$s
sr: грешка при промени профила на %1$s

en: error copying UUID
sr: грешка при копирању УУИД-а

en: error copying profile name
sr: грешка при копирању назива профила

en: error count:
sr: број грешака:

en: error creating %1$s interface %2$s@%3$s (%4$s)
sr: грешка при стварању %1$s спреге %2$s@%3$s (%4$s)

en: error creating bridge interface %1$s
sr: грешка при стварању спреге моста %1$s

en: error creating directory for ploop volume
sr: грешка при стварању директоријума за ploop том

en: error destroying network device %1$s
sr: грешка при уништавању мрежног уређаја %1$s

en: error dumping %1$s (%2$d) interface
sr: грешка при извођењу спреге %1$s (%2$d)

en: error dumping neighbor table
sr: грешка при извођењу табеле комшија

en: error during virtual port configuration of ifindex %1$d
sr: грешка током подешавања виртуелног порта за ifindex %1$d

en: error from service
sr: грешка у услузи

en: error from service: %1$s
sr: грешка у услузи: %1$s

en: error getting profile status
sr: грешка при прибављању статуса профила

en: error in original firewall object
sr: грешка у изворном објекту заштитног зида

en: error in poll call
sr: грешка у позиву poll

en: error parsing IFLA_PORT_SELF part
sr: грешка при рашчлањивању дела IFLA_PORT_SELF

en: error parsing IFLA_VF_INFO
sr: грешка при рашчлањивању IFLA_VF_INFO

en: error parsing IFLA_VF_PORT during error reporting
sr: грешка при рашчлањивању IFLA_VF_PORT током пријављивања грешке

en: error parsing IFLA_VF_PORT part
sr: грешка при рашчлањивању дела IFLA_VF_PORT

en: error parsing IFLA_VF_STATS
sr: грешка при рашчлањивању IFLA_VF_STATS

en: error parsing pid of lldpad
sr: грешка при рашчлањивању ПИД-а lldpad

en: error receiving signal from container
sr: грешка при примању сигнала из контејнера

en: error removing vlan filter from interface %1$s
sr: грешка при уклањању ВЛАН филтера са спреге %1$s

en: error sending continue signal to daemon
sr: грешка при слању сигнала за наставак позадинацу

en: error waiting for continue signal from daemon
sr: Грешка при чекању сигнала за наставак од позадинаца

en: error while iterating over IFLA_VF_PORTS part
sr: Грешка приликом пролажења кроз део IFLA_VF_PORTS

en: error while opening private key '%1$s', wrong passphrase?
sr: Грешка приликом отварања приватног кључа '%1$s', погрешна лозинка?

en: error while reading private key '%1$s'
sr: Грешка приликом читања приватног кључа '%1$s'

en: error while reading public key '%1$s'
sr: Грешка приликом читања јавног кључа '%1$s'

en: error while resuming the domain
sr: Грешка приликом настављања домена

en: error while suspending the domain
sr: Грешка приликом обустављања домена

en: error: %1$s
sr: Грешка: %1$s

en: error_policy is not supported with vhostuser disk
sr: error_policy није подржана са vhostuser диском

en: escape for XML use
sr: заштита за употребу у XML-у

en: escape for shell use
sr: заштита за употребу у шкољци

en: ethernet type supports a single guest ip
sr: врста етернета подржава једну ИП адресу госта

en: ethtool ioctl error on %1$s
sr: Грешка ethtool ioctl на %1$s

en: event '%1$s' for domain '%2$s'
sr: догађај '%1$s' за домен '%2$s'

en: event '%1$s' for domain '%2$s': %3$s for %4$s %5$s
sr: догађај '%1$s' за домен '%2$s': %3$s за %4$s %5$s

en: event '%1$s' for node device %2$s
sr: догађај '%1$s' за уређај чvora %2$s

en: event '%1$s' for secret %2$s
sr: догађај '%1$s' за тајну %2$s

en: event '%1$s' for storage pool %2$s
sr: догађај '%1$s' за складни базен %2$s

en: event 'agent-lifecycle' for domain '%1$s': state: '%2$s' reason: '%3$s'
sr: догађај 'agent-lifecycle' за домен '%1$s': стање: '%2$s' разлог: '%3$s'

en: event 'balloon-change' for domain '%1$s': %2$lluKiB
sr: догађај 'balloon-change' за домен '%1$s': %2$lluКиБ

en: event 'block-threshold' for domain '%1$s': dev: %2$s(%3$s) %4$llu %5$llu
sr: догађај 'block-threshold' за домен '%1$s': уређај: %2$s(%3$s) %4$llu %5$llu

en: event 'device-added' for domain '%1$s': %2$s
sr: догађај 'device-added' за домен '%1$s': %2$s

en: event 'device-removal-failed' for domain '%1$s': %2$s
sr: догађај 'device-removal-failed' за домен '%1$s': %2$s

en: event 'device-removed' for domain '%1$s': %2$s
sr: догађај 'device-removed' за домен '%1$s': %2$s

en: event 'disk-change' for domain '%1$s' disk %2$s: %3$s -> %4$s: %5$s
sr: догађај 'disk-change' за домен '%1$s' диск %2$s: %3$s -> %4$s: %5$s

en: event 'graphics' for domain '%1$s': %2$s local[%3$s %4$s %5$s] remote[%6$s %7$s %8$s] %9$s
sr: догађај 'graphics' за домен '%1$s': %2$s локално[%3$s %4$s %5$s] удаљено[%6$s %7$s %8$s] %9$s

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) none
sr: догађај 'io-error' за домен '%1$s': %2$s (%3$s) нема

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) none due to %4$s
sr: догађај 'io-error' за домен '%1$s': %2$s (%3$s) нема због %4$s

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) pause
sr: догађај 'io-error' за домен '%1$s': %2$s (%3$s) пауза

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) pause due to %4$s
sr: догађај 'io-error' за домен '%1$s': %2$s (%3$s) пауза због %4$s

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) report
sr: извештај о догађају 'io-error' за домен '%1$s': %2$s (%3$s)

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) report due to %4$s
sr: извештај о догађају 'io-error' за домен '%1$s': %2$s (%3$s) због %4$s

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) unknown
sr: извештај о догађају 'io-error' за домен '%1$s': %2$s (%3$s) је непознат

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) unknown due to %4$s
sr: извештај о догађају 'io-error' за домен '%1$s': %2$s (%3$s) је непознат због %4$s

en: event 'job-completed' for domain '%1$s':
sr: догађај 'job-completed' за домен '%1$s':

en: event 'lifecycle' for domain '%1$s': %2$s %3$s
sr: догађај 'lifecycle' за домен '%1$s': %2$s %3$s

en: event 'lifecycle' for network %1$s: %2$s
sr: догађај 'lifecycle' за мрежу %1$s: %2$s

en: event 'lifecycle' for node device %1$s: %2$s
sr: догађај 'lifecycle' за уређај чворишта %1$s: %2$s

en: event 'lifecycle' for secret %1$s: %2$s
sr: догађај 'lifecycle' за тајну %1$s: %2$s

en: event 'lifecycle' for storage pool %1$s: %2$s
sr: догађај 'lifecycle' за базен смештаја %1$s: %2$s

en: event 'memory-device-size-change' for domain '%1$s':
    alias: %2$s
    size: %3$llu
sr: догађај 'memory-device-size-change' за домен '%1$s':
    алијас: %2$s
    величина: %3$llu

en: event 'memory-failure' for domain '%1$s':
    recipient: %2$s
    action: %3$s
sr: догађај 'memory-failure' за домен '%1$s':
    прималац: %2$s
    радња: %3$s

en: event 'metadata-change' for domain '%1$s': type %2$s, uri %3$s
sr: догађај 'metadata-change' за домен '%1$s': врста %2$s, URI %3$s

en: event 'metadata-change' for network %1$s: type %2$s, uri %3$s
sr: догађај 'metadata-change' за мрежу %1$s: врста %2$s, URI %3$s

en: event 'migration-iteration' for domain '%1$s': iteration: '%2$d'
sr: догађај 'migration-iteration' за домен '%1$s': понављање: '%2$d'

en: event 'nic-mac-change' for domain '%1$s':
    alias: %2$s
    oldMAC: %3$s
    newMAC: %4$s
sr: догађај 'nic-mac-change' за домен '%1$s':
    алијас: %2$s
    стара МАК адреса: %3$s
    нова МАК адреса: %4$s

en: event 'rtc-change' for domain '%1$s': %2$lld
sr: догађај 'rtc-change' за домен '%1$s': %2$lld

en: event 'tray-change' for domain '%1$s' disk %2$s: closed
sr: догађај 'tray-change' за домен '%1$s' диск %2$s: затворено

en: event 'tray-change' for domain '%1$s' disk %2$s: opened
sr: догађај 'tray-change' за домен '%1$s' диск %2$s: отворено

en: event 'tray-change' for domain '%1$s' disk %2$s: unknown
sr: догађај 'tray-change' за домен '%1$s' диск %2$s: непознато

en: event 'tunable' for domain '%1$s':
sr: догађај 'tunable' за домен '%1$s':

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': debug
sr: догађај 'watchdog' за домен '%1$s': отклањање грешака

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': inject-nmi
sr: догађај 'watchdog' за домен '%1$s': inject-nmi

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': none
sr: догађај 'watchdog' за домен '%1$s': ништа

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': pause
sr: догађај 'watchdog' за домен '%1$s': пауза

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': poweroff
sr: догађај 'watchdog' за домен '%1$s': искључивање

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': reset
sr: догађај 'watchdog' за домен '%1$s': поништавање

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': shutdown
sr: догађај 'watchdog' за домен '%1$s': гашење

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': unknown
sr: догађај 'watchdog' за домен '%1$s': непознато

en: event callback already tracked
sr: Повратни позив догађаја се већ прати

en: event callback function %1$p not registered
sr: Функција повратног позива догађаја %1$p није регистрована

en: event callback id %1$d not registered
sr: ИД повратног позива догађаја %1$d није регистрован

en: event from unexpected fd %1$d!=%2$d / watch %3$d!=%4$d
sr: Догађај из неочекиваног ОД-а %1$d!=%2$d / праћење %3$d!=%4$d

en: event from unexpected proc %1$ju!=%2$ju
sr: Догађај из неочекиваног процеса %1$ju!=%2$ju

en: event loop interrupted
sr: Петља догађаја је прекинута

en: event loop timed out
sr: Време за петљу догађаја је истекло

en: event wakeup
sr: Буђење догађаја

en: eventID in %1$s must be less than %2$d
sr: ИД догађаја у %1$s мора бити мањи од %2$d

en: eventID must be less than %1$d
sr: ИД догађаја мора бити мањи од %1$d

en: events received: %1$d
sr: Примљени догађаји: %1$d

en: exactly one of 'device' and 'nodename' need to be specified
sr: Мора бити наведен тачно један од: 'device' и 'nodename'

en: exclude <domain> from XML
sr: Искључи <domain> из XML-а

en: execute command without timeout
sr: Изврши наредбу без временског ограничења

en: execute command without waiting for timeout
sr: Изврши наредбу без чекања на истек времена

en: existing interface name
sr: Постојећи назив спреге

en: exit status %1$d
sr: Статус изласка %1$d

en: expected exactly 1 device for the storage pool
sr: Очекиван је тачно један уређај за базен складишта

en: expected exactly 1 host for the storage pool
sr: Очекиван је тачно један рачунар за базен складишта

en: expected protocol '%1$s' but got '%2$s' in URI JSON volume definition
sr: Очекиван је протокол '%1$s', али је добијен '%2$s' у URI JSON дефиницији тома

en: expected syntax: --%1$s <number>
sr: очекивана синтакса: --%1$s <number>

en: expected syntax: --%1$s <string>
sr: очекивана синтакса: --%1$s <string>

en: expected unicast mac address, found multicast '%1$s'
sr: очекивана уникаст МАК адреса, пронађен је мултикаст '%1$s'

en: expected unicast mac address, found multicast '%1$s' in network '%2$s'
sr: очекивана уникаст МАК адреса, пронађен је мултикаст '%1$s' у мрежи '%2$s'

en: expecting %1$zu consoles, but got %2$zu tty file handlers
sr: очекује се %1$zu конзола, али је добијено %2$zu руковалаца ТТИ датотека

en: expecting %1$zu veths, but got %2$zu
sr: очекује се %1$zu veth-интерфејса, али је добијено %2$zu

en: expecting JSON array
sr: очекује се JSON низ

en: expecting JSON object
sr: очекује се JSON објекат

en: expecting a name
sr: очекује се име

en: expecting a pci:0000.00.00.00 or ccw:00.0.0000 address.
sr: очекује се адреса pci:0000.00.00.00 или ccw:00.0.0000.

en: expecting a scsi:00.00.00 or usb:00.00 or sata:00.00.00 address.
sr: очекује се адреса scsi:00.00.00, usb:00.00 или sata:00.00.00.

en: expecting a separator
sr: очекује се раздвајач

en: expecting a separator in list
sr: очекује се раздвајач у списку

en: expecting a value
sr: очекује се вредност

en: expecting a value for value of type %1$s
sr: очекује се вредност за врсту %1$s

en: expecting absolute path: %1$s
sr: очекује се потпуна путања: %1$s

en: expecting an assignment
sr: очекује се додељивање

en: expecting an ide:00.00.00 address.
sr: очекује се адреса ide:00.00.00.

en: expecting root element of '%1$s', not '%2$s'
sr: очекује се коренити елемент '%1$s', а не '%2$s'

en: extended partition already exists
sr: проширена партиција већ постоји

en: external
sr: спољни

en: external active snapshots are not supported on '%1$s' disks
sr: спољни активни снимци стања нису подржани на дисковима '%1$s'

en: external active snapshots are not supported on scsi passthrough devices
sr: спољни активни снимци стања нису подржани на SCSI уређајима са пропуштањем

en: external destination file for disk %1$s already exists and is not a block device: %2$s
sr: спољна датотека одредишта за диск %1$s већ постоји и није блок-уређај: %2$s

en: external inactive snapshots are not supported on '%1$s' disks
sr: спољни неактивни снимци стања нису подржани на дисковима '%1$s'

en: external inactive snapshots are not supported on 'network' disks using '%1$s' protocol
sr: спољни неактивни снимци стања нису подржани на 'мрежним' дисковима који користе протокол '%1$s'

en: external memory snapshots require a filename
sr: Спољни снимци стања меморије захтевају назив датотеке

en: external snapshot file for disk %1$s already exists and is not a block device: %2$s
sr: спољна датотека снимка стања за диск %1$s већ постоји и није блок-уређај: %2$s

en: external snapshot format for disk %1$s is unsupported: %2$s
sr: спољни формат снимка стања за диск %1$s није подржан: %2$s

en: extra %1$s unsupported in <virtualport type='%2$s'>
sr: додатни %1$s није подржан у <virtualport type='%2$s'>

en: extract the value of the 'return' key from the returned string
sr: извуци вредност кључа 'return' из враћене ниске

en: f - force, try to redefine again
sr: f - приморај, покушај поново да дефинишеш

en: failed
sr: неуспело

en: failed Xen syscall
sr: није успео Ксенов системски позив

en: failed Xen syscall %1$s
sr: није успео Ксенов системски позив %1$s

en: failed probing capabilities
sr: неуспешно пропитивање могућности

en: failed reading from file '%1$s'
sr: неуспешно читање из датотеке '%1$s'

en: failed recvfd for child creating '%1$s'
sr: Неуспешан recvfd за дете које ствара '%1$s'

en: failed to abort job for disk '%1$s'
sr: неуспешно прекидање посла за диск '%1$s'

en: failed to access '%1$s'
sr: неуспешан приступ до '%1$s'

en: failed to acquire guest cid
sr: неуспешно преузимање CID-a госта

en: failed to add chardev '%1$s' info
sr: није успело додавање података о chardev-у '%1$s'

en: failed to add device into new map
sr: није успело додавање уређаја у нову мапу

en: failed to add metadata to XML document
sr: није успело додавање метаподатака у XML документ

en: failed to add new filter rules to '%1$s' - attempting to restore old rules
sr: није успело додавање нових правила филтера за '%1$s' - покушава се повратити стара правила

en: failed to add subsystem filter
sr: није успело додавање филтера подсистема

en: failed to apply capabilities: %1$d
sr: није успело применење могућности: %1$d

en: failed to attach cgroup BPF prog
sr: није успело прикључивање BPF програма cgroup-е

en: failed to attach the namespace
sr: није успело прикључивање именског простора

en: failed to authenticate using SSH agent: %1$s
sr: није успело потврђивање идентитета помоћу SSH заступника: %1$s

en: failed to authenticate using agent: %1$s
sr: није успело потврђивање идентитета помоћу заступника: %1$s

en: failed to authenticate: %1$s
sr: није успело потврђивање идентитета: %1$s

en: failed to begin transaction: %1$s%2$s%3$s
sr: није успело покретање трансакције: %1$s%2$s%3$s

en: failed to boot guest VM
sr: није успело покретање гост ВМ-а

en: failed to calculate ssh host key hash
sr: није успело израчунавање хеша SSH кључа рачунара

en: failed to change to directory '%1$s' in '%2$s'
sr: није успела промена директоријума на '%1$s' у '%2$s'

en: failed to chown secret file
sr: није успела промена власника тајне датотеке

en: failed to clone RBD volume %1$s to %2$s
sr: није успело клонирање RBD тома %1$s у %2$s

en: failed to clone files from '%1$s'
sr: није успело клонирање датотека из '%1$s'

en: failed to close file
sr: није успело затварање датотеке

en: failed to close or write to profile
sr: није успело затварање или уписивање у профил

en: failed to close screenshot file
sr: није успело затварање датотеке снимка екрана

en: failed to collect snapshot list
sr: није успело прикупљање списка снимка стања

en: failed to commit transaction: %1$s%2$s%3$s
sr: није успела примена трансакције: %1$s%2$s%3$s

en: failed to compile regex '%1$s': %2$s
sr: није успело компајлирање регуларног израза '%1$s': %2$s

en: failed to connect to %1$s
sr: није успело повезивање са %1$s

en: failed to connect to agent socket
sr: није успело повезивање са утичницей заступника

en: failed to connect to monitor socket
sr: није успело повезивање са утичницей монитора

en: failed to connect to the RADOS monitor on: %1$s
sr: није успело повезивање са RADOS монитором на: %1$s

en: failed to connect to the hypervisor
sr: није успело повезивање са хипервизором

en: failed to construct broadcast or network address for network %1$s/%2$d
sr: није успело одређивање адресе за емитовање или мрежне адресе за мрежу %1$s/%2$d

en: failed to convert size: '%1$s'
sr: није успело претварање величине: „%1$s“

en: failed to convert the XML node tree
sr: није успело претварање XML стабла чворова

en: failed to copy all device rules
sr: није успело копирање свих правила уређаја

en: failed to count cgroup BPF map items
sr: није успело бројање ставки BPF мапе cgroup-а

en: failed to create %1$s
sr: није успело направљење %1$s

en: failed to create (start) interface %1$s: %2$s%3$s%4$s
sr: није успело направљење (покретање) спреге %1$s: %2$s%3$s%4$s

en: failed to create JSON tokener
sr: није успело направљење JSON токенизатора

en: failed to create RBD snapshot %1$s@%2$s
sr: није успело направљење RBD снимка стања %1$s@%2$s

en: failed to create XML node
sr: није успело направљење XML чвора

en: failed to create a new XML namespace
sr: није успело направљење новог XML именског простора

en: failed to create channel dir '%1$s'
sr: није успело направљење директоријума канала „%1$s“

en: failed to create connection to CH socket
sr: није успело успостављање везе са CH утичницом

en: failed to create copy target
sr: није успело направљење циља копирања

en: failed to create directory '%1$s'
sr: није успело направљење директоријума „%1$s“

en: failed to create dump dir '%1$s'
sr: није успело направљење директоријума за избацивање стања „%1$s“

en: failed to create glfs object for '%1$s'
sr: није успело направљење glfs објекта за „%1$s“

en: failed to create guest VM
sr: није успело направљење гост ВМ

en: failed to create image file '%1$s'
sr: није успело стварање датотеке слике „%1$s“

en: failed to create include file
sr: није успело стварање датотеке за укључивање

en: failed to create json
sr: није успело стварање JSON-а

en: failed to create lib dir '%1$s'
sr: није успело стварање библиотечког директоријума „%1$s“

en: failed to create libssh channel: %1$s
sr: није успело стварање libssh канала: %1$s

en: failed to create log dir '%1$s'
sr: није успело стварање директоријума за дневник „%1$s“

en: failed to create logfile %1$s
sr: није успело стварање датотеке дневника %1$s

en: failed to create profile
sr: није успело стварање профила

en: failed to create save dir '%1$s'
sr: није успело стварање директоријума за чување „%1$s“

en: failed to create socket
sr: није успело стварање утичнице

en: failed to create socket needed for '%1$s'
sr: није успело стварање утичнице потребне за „%1$s“

en: failed to create socketpair
sr: није успело стварање пара утичница

en: failed to create state dir '%1$s'
sr: није успело стварање директоријума за стање „%1$s“

en: failed to create the RADOS cluster
sr: није успело стварање RADOS кластера

en: failed to create the RBD IoCTX. Does the pool '%1$s' exist?
sr: није успело стварање RBD IoCTX-а. Да ли базен „%1$s“ постоји?

en: failed to create udev context
sr: није успело стварање udev контекста

en: failed to create udev handler thread
sr: није успело стварање нити за руковање udev-ом

en: failed to create volume '%1$s/%2$s'
sr: није успело стварање тома „%1$s/%2$s“

en: failed to decode SASL data: %1$d (%2$s)
sr: није успело декодирање SASL података: %1$d (%2$s)

en: failed to delete root.hds of volume '%1$s'
sr: није успело брисање root.hds тома „%1$s“

en: failed to destroy (stop) interface %1$s: %2$s%3$s%4$s
sr: није успело уништење (заустављање) спреге %1$s: %2$s%3$s%4$s

en: failed to determine host name
sr: није успело одређивање назива домаћина

en: failed to determine loop exit status: %1$s
sr: није успело одређивање статуса изласка из петље: %1$s

en: failed to duplicate file descriptor for fd group '%1$s'
sr: није успело удвостручивање описника датотеке за групу описника „%1$s“

en: failed to duplicate passed fd with index '%1$zu'
sr: није успело удвостручивање прослеђеног описника са индексом „%1$zu“

en: failed to enable IP forwarding
sr: није успело омогућавање ИП-прослеђивања

en: failed to enable mac filter in '%1$s'
sr: није успело омогућавање МАК-филтера у „%1$s“

en: failed to encode SASL data: %1$d (%2$s)
sr: није успело кодирање SASL података: %1$d (%2$s)

en: failed to encrypt the data: '%1$s'
sr: није успело шифровање података: „%1$s“

en: failed to execute command '%1$s': %2$s
sr: није успело извршавање наредбе „%1$s“: %2$s

en: failed to extract gluster volume name
sr: није успело извлачење назива Гластер тома

en: failed to find USB device busnum:devnum for %1$x:%2$x
sr: није успело проналажење УСБ уређаја број-сабирнице:број-уређаја за %1$x:%2$x

en: failed to find a supported CCW group capability type '%1$s'
sr: није успело проналажење подржане врсте могућности CCW групе „%1$s“

en: failed to find an empty memory slot
sr: није успело проналажење празног места за меморију

en: failed to find appropriate hotpluggable vcpus to reach the desired target vcpu count
sr: није успело проналажење одговарајућих vCPU-ова који се могу променити у ходу како би се достигао жељени циљни број vCPU-ова

en: failed to find data for block node '%1$s'
sr: није успело проналажење података за блок-чвор „%1$s“

en: failed to find disk '%1$s'
sr: није успело проналажење диска „%1$s“

en: failed to find disk '%1$s' in snapshot VM XML
sr: није успело проналажење диска „%1$s“ у XML снимаку виртуелне машине

en: failed to find iothread id for '%1$s'
sr: није успело проналажење ИД-а iothread-а за „%1$s“

en: failed to find parent disk source in backing chain
sr: није успело проналажење извора родитељског диска у позадинском ланцу

en: failed to find the VID for the VLAN device '%1$s'
sr: није успело проналажење ВИД-а за ВЛАН уређај „%1$s“

en: failed to find the real device for the VLAN device '%1$s'
sr: није успело проналажење стварног уређаја за ВЛАН уређај „%1$s“

en: failed to finish job for disk %1$s
sr: није успело завршење посла за диск %1$s

en: failed to format image: '%1$s'
sr: није успело форматирање слике: '%1$s'

en: failed to generate XML
sr: неуспешно прављење XML-а

en: failed to generate byte stream: %1$s
sr: није успело генерисање тока бајтова: %1$s

en: failed to generate uuid
sr: није успело генерисање УУИД-а

en: failed to get CPU model names
sr: није успело прибављање назива модела процесора

en: failed to get IPv4 address for start or end of range %1$s - %2$s
sr: није успело прибављање ИПв4 адресе за почетак или крај опсега %1$s - %2$s

en: failed to get IPv6 address for start or end of range %1$s - %2$s
sr: није успело прибављање ИПв6 адресе за почетак или крај опсега %1$s - %2$s

en: failed to get URI
sr: неуспешно прибављање УРИ-а

en: failed to get capabilities
sr: неуспешно преузимање могућности

en: failed to get cgroup BPF map FD
sr: није успело прибављање ОД-а за cgroup BPF мапу

en: failed to get cgroup BPF map info
sr: није успело прибављање података о cgroup BPF мапи

en: failed to get cgroup BPF prog FD
sr: није успело прибављање ОД-а за cgroup BPF програм

en: failed to get cgroup BPF prog info
sr: није успело прибављање података о cgroup BPF програму

en: failed to get cgroup backend for '%1$s' controller '%2$u'
sr: није успело прибављање позадинца cgroup-а '%1$s' за управљач '%2$u'

en: failed to get cmt scaling factor
sr: није успело прибављање фактора сразмере CMT-а

en: failed to get current time
sr: није успело прибављање тренутног времена

en: failed to get domain '%1$s'
sr: није успело прибављање домена „%1$s“

en: failed to get domain UUID
sr: није успело прибављање УУИД-а домена

en: failed to get domain xml
sr: није успело прибављање XML-а домена

en: failed to get emulator capabilities
sr: није успело прибављање могућности емулатора

en: failed to get features from '%1$s'
sr: неуспешно прибављање могућности из '%1$s'

en: failed to get free memory for NUMA node number: %1$lu
sr: неуспешно прибављање слободне меморије за NUMA чвор број: %1$lu

en: failed to get hostname
sr: неуспешно прибављање назива домаћина

en: failed to get hypervisor CPU model names
sr: неуспешно прибављање назива модела процесора хипервизора

en: failed to get hypervisor type
sr: неуспешно прибављање врсте хипервизора

en: failed to get interface '%1$s'
sr: неуспешно прибављање спреге '%1$s'

en: failed to get launch security policy
sr: неуспешно прибављање политике безбедности покретања

en: failed to get launch security policy for launch security type TDX
sr: неуспешно прибављање политике безбедности покретања за врсту безбедности покретања TDX

en: failed to get list of %1$s interfaces on host
sr: неуспешно прибављање списка %1$s спрега на домаћину

en: failed to get network '%1$s'
sr: неуспешно прибављање мреже '%1$s'

en: failed to get network UUID
sr: неуспешно добијање УУИД-а мреже

en: failed to get network port '%1$s'
sr: неуспешно добијање мрежног порта „%1$s“

en: failed to get node information
sr: неуспешно добијање података о чвору

en: failed to get number of host interfaces: %1$s%2$s%3$s
sr: неуспешно добијање броја интерфејса домаћина: %1$s%2$s%3$s

en: failed to get nwfilter '%1$s'
sr: неуспешно добијање nwfilter-а „%1$s“

en: failed to get nwfilter binding '%1$s'
sr: неуспешно добијање повезивања nwfilter-а „%1$s“

en: failed to get parent pool
sr: неуспешно добијање родитељског базена

en: failed to get persistent definition object
sr: неуспешно добијање објекта истрајне дефиниције

en: failed to get pool '%1$s'
sr: неуспешно добијање базена „%1$s“

en: failed to get pool UUID
sr: неуспешно добијање УУИД-а базена

en: failed to get rdt event type
sr: није успело прибављање врсте rdt догађаја

en: failed to get secret '%1$s'
sr: није успело прибављање тајне „%1$s“

en: failed to get source from sourceList
sr: није успело прибављање извора из sourceList-е

en: failed to get stat for '%1$s'
sr: није успело прибављање података о стању за „%1$s“

en: failed to get status of interface %1$s: %2$s%3$s%4$s
sr: није успело прибављање статуса спреге %1$s: %2$s%3$s%4$s

en: failed to get storage pool capabilities
sr: није успело прибављање могућности базена складишта

en: failed to get stripe count of RBD image %1$s
sr: није успело прибављање броја пруга RBD слике %1$s

en: failed to get sysinfo
sr: није успело прибављање системских информација

en: failed to get the daemon version
sr: није успело прибављање издања позадинаца

en: failed to get the features of RBD image %1$s
sr: није успело прибављање могућности RBD слике %1$s

en: failed to get the flags of RBD image %1$s
sr: није успело прибављање заставица RBD слике %1$s

en: failed to get the format of RBD image %1$s
sr: није успело прибављање формата RBD слике %1$s

en: failed to get the hypervisor version
sr: није успело прибављање издања хипервизора

en: failed to get the key of the current session
sr: није успело прибављање кључа тренутне сесије

en: failed to get the library version
sr: није успело прибављање издања библиотеке

en: failed to get the stripe count of RBD image %1$s
sr: није успело прибављање броја пруга RBD слике %1$s

en: failed to get the stripe unit of RBD image %1$s
sr: није успело прибављање јединице пруга RBD слике %1$s

en: failed to get vol '%1$s'
sr: није успело прибављање диска „%1$s“

en: failed to get vol '%1$s', specifying --%2$s might help
sr: није успело прибављање диска „%1$s“; навођење --%2$s можда помогне

en: failed to initialize RADOS
sr: није успело покретање RADOS-а

en: failed to initialize SASL library: %1$d (%2$s)
sr: није успело покретање SASL библиотеке: %1$d (%2$s)

en: failed to initialize cipher: '%1$s'
sr: није успело успостављање шифре: '%1$s'

en: failed to initialize device BPF map
sr: није успело успостављање BPF мапе уређаја

en: failed to initialize device BPF map; locked memory limit for libvirtd probably needs to be raised
sr: није успело успостављање BPF мапе уређаја; вероватно је потребно повећати ограничење закључане меморије за libvirtd

en: failed to initialize domain condition
sr: није успело успостављање услова домена

en: failed to initialize gluster connection (src=%1$p priv=%2$p)
sr: није успело успостављање Гластер везе (извор=%1$p прив=%2$p)

en: failed to initialize libssh
sr: није успело успостављање libssh-а

en: failed to initialize netcf
sr: није успело успостављање netcf-а

en: failed to iterate RBD image '%1$s'
sr: није успело пролажење кроз RBD слику '%1$s'

en: failed to iterate RBD snapshot %1$s@%2$s
sr: није успело пролажење кроз RBD снимак стања %1$s@%2$s

en: failed to list host interfaces: %1$s%2$s%3$s
sr: није успело излиставање спрега рачунара: %1$s%2$s%3$s

en: failed to load cgroup BPF prog
sr: није успело учитавање cgroup BPF програма

en: failed to lookup device in old map
sr: није успело проналажење уређаја у старој мапи

en: failed to lookup interface with MAC address '%1$s'
sr: није успело проналажење спреге са МАК адресом '%1$s'

en: failed to mark device %1$s as autostarted
sr: није успело обележивање уређаја %1$s за самостално покретање

en: failed to mark network %1$s as autostarted
sr: није успело обележивање мреже %1$s за самостално покретање

en: failed to mark pool %1$s as autostarted
sr: није успело обележивање базена %1$s за самостално покретање

en: failed to monitor nbdkit process %1$i
sr: није успело праћење nbdkit процеса %1$i

en: failed to monitor qemu in-shutdown process %1$i
sr: није успело праћење qemu процеса за искључивање %1$i

en: failed to move file to %1$s
sr: није успело премештање датотеке на %1$s

en: failed to obtain list of available servers from %1$s
sr: није успело преузимање списка доступних сервера са %1$s

en: failed to obtain list of connected clients from server '%1$s'
sr: није успело преузимање списка повезаних клијената са сервера '%1$s'

en: failed to open %1$s
sr: није успело отварање %1$s

en: failed to open configuration file
sr: није успело отварање датотеке са поставкама

en: failed to open configuration file %1$s
sr: није успело отварање датотеке са поставкама %1$s

en: failed to open domain master key file for read
sr: није успело отварање главне датотеке кључа домена за читање

en: failed to open domain master key file for write
sr: није успело отварање главне датотеке кључа домена за упис

en: failed to open file
sr: није успело отварање датотеке

en: failed to open logfile %1$s
sr: није успело отварање дневника %1$s

en: failed to open netns %1$s
sr: није успело отварање netns-а %1$s

en: failed to open ns %1$s
sr: није успело отварање ns-а %1$s

en: failed to open secret file for write
sr: није успело отварање датотеке са тајном за упис

en: failed to open ssh channel: %1$s
sr: није успело отварање SSH канала: %1$s

en: failed to open the RBD image %1$s
sr: није успело отварање RBD слике %1$s

en: failed to open the RBD image '%1$s'
sr: није успело отварање RBD слике '%1$s'

en: failed to open the log file. check the log file path
sr: неуспело отварање датотеке дневника. проверите путању до датотеке дневника

en: failed to parse %1$s
sr: није успело рашчлањивање %1$s

en: failed to parse %1$sversion
sr: није успело рашчлањивање %1$sversion

en: failed to parse JSON returned by qemu
sr: није успело рашчлањивање JSON-а који је вратио кему

en: failed to parse JSON: %1$s
sr: није успело рашчлањивање JSON-а: %1$s

en: failed to parse SCSI host '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање SCSI домаћина '%1$s'

en: failed to parse agent timeout
sr: није успело рашчлањивање временског рока заступника

en: failed to parse backing file location '%1$s'
sr: није успело обрађивање локације позадинске датотеке '%1$s'

en: failed to parse block device '%1$s'
sr: није успело обрађивање блок уређаја '%1$s'

en: failed to parse configuration file
sr: није успело обрађивање датотеке подешавања

en: failed to parse configuration file %1$s
sr: није успело обрађивање датотеке подешавања %1$s

en: failed to parse device weight: '%1$s'
sr: није успело обрађивање тежине уређаја: '%1$s'

en: failed to parse int: '%1$s'
sr: није успело обрађивање целог броја: '%1$s'

en: failed to parse integer: '%1$s'
sr: није успело обрађивање целог броја: '%1$s'

en: failed to parse json
sr: није успело обрађивање JSON-а

en: failed to parse multicast address from '%1$s'
sr: није успело обрађивање адресе за вишеструко емитовање из '%1$s'

en: failed to parse node name index
sr: није успело обрађивање индекса назива чвора

en: failed to parse original memlock size
sr: није успело рашчлањивање изворне величине закључавања меморије

en: failed to parse port number '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање броја порта '%1$s'

en: failed to parse pre-migration memlock limit
sr: није успело рашчлањивање ограничења закључавања меморије пре миграције

en: failed to parse qemu device list
sr: није успело рашчлањивање списка уређаја кему

en: failed to parse read_bps_device: '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање read_bps_device: '%1$s'

en: failed to parse read_iops_device: '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање read_iops_device: '%1$s'

en: failed to parse slirp helper list
sr: није успело рашчлањивање списка помоћника за slirp

en: failed to parse the AP Card from sysfs path: '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање AP картице са sysfs путање: '%1$s'

en: failed to parse the AP Queue from sysfs path: '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање AP реде за чекање са sysfs путање: '%1$s'

en: failed to parse the CCW address from sysfs path: '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање CCW адресе са sysfs путање: '%1$s'

en: failed to parse the PCI address from sysfs path: '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање ПЦИ адресе са sysfs путање: '%1$s'

en: failed to parse the SCSI address from filename: '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање SCSI адресе из назива датотеке: '%1$s'

en: failed to parse the index of the VMX key '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање индекса VMX кључа '%1$s'

en: failed to parse write_bps_device: '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање write_bps_device: '%1$s'

en: failed to parse write_iops_device: '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање write_iops_device: '%1$s'

en: failed to parse xml document '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање XML документа '%1$s'

en: failed to pivot job for disk %1$s
sr: није успело окретање посла за диск %1$s

en: failed to populate iothreadids
sr: није успело попуњавање iothreadids

en: failed to preserve fd %1$d
sr: није успело очување ОД %1$d

en: failed to protect RBD snapshot %1$s@%2$s
sr: није успело заштићивање RBD снимка стања %1$s@%2$s

en: failed to query job for disk %1$s
sr: није успело упитивање посла за диск %1$s

en: failed to query mdevs from mdevctl: %1$s
sr: није успело упитивање mdev-ова путем mdevctl-а: %1$s

en: failed to re-init netcf
sr: није успело поновно успостављање netcf-а

en: failed to read '%1$s'
sr: није успело читање '%1$s'

en: failed to read AppArmor template
sr: није успело читање шаблона Ап-армора

en: failed to read CHSaveXMLHeader header
sr: није успело читање заглавља CHSaveXMLHeader

en: failed to read XML
sr: неуспело читање XML-а

en: failed to read configuration file
sr: неуспело читање датотеке подешавања

en: failed to read configuration file %1$s
sr: неуспело читање датотеке подешавања %1$s

en: failed to read cookie
sr: није успело читање колачића

en: failed to read directory '%1$s' in '%2$s'
sr: није успело читање директоријума '%1$s' у '%2$s'

en: failed to read domain XML
sr: није успело читање ИксМЛ-а домена

en: failed to read from wakeup fd
sr: није успело читање из ОД-а за буђење

en: failed to read libxl header
sr: није успело читање заглавља libxl

en: failed to read metadata length in '%1$s'
sr: није успело читање дужине метаподатака у '%1$s'

en: failed to read qemu header
sr: није успело читање заглавља КЕМУ

en: failed to read temporary file created with template %1$s
sr: није успело читање привремене датотеке направљене помоћу шаблона %1$s

en: failed to reboot domain
sr: није успело поново покретање домена

en: failed to receive device from udev monitor
sr: није успело примање уређаја са udev надзора

en: failed to regenerate genid
sr: није успело поновно генерисање genid-а

en: failed to register name server
sr: није успело регистровање именског сервера

en: failed to register name server: systemd-resolved is not available
sr: није успело регистровање именског сервера: systemd-resolved није доступан

en: failed to register udev interface driver
sr: није успело регистровање управљачког програма за udev спрегу

en: failed to remove device from BPF cgroup map
sr: није успело уклањање уређаја из BPF cgroup мапе

en: failed to remove nvram: %1$s
sr: није успело уклањање nvram-а: %1$s

en: failed to remove pool '%1$s'
sr: није успело уклањање базена '%1$s'

en: failed to remove snapshot '%1$s/%2$s@%3$s'
sr: није успело уклањање снимака стања '%1$s/%2$s@%3$s'

en: failed to remove volume '%1$s/%2$s'
sr: није успело уклањање тома '%1$s/%2$s'

en: failed to resize the RBD image '%1$s'
sr: није успело променити величину RBD одраза '%1$s'

en: failed to resolve '%1$s'
sr: није успело разрешивање '%1$s'

en: failed to resolve relative backing name: base image is not in backing chain
sr: није успело разрешивање релативног назива основице: основна слика није у ланцу основица

en: failed to resolve symlink %1$s: %2$s
sr: није успело разрешивање симболичке везе %1$s: %2$s

en: failed to restore domain
sr: није успело враћање домена

en: failed to restore domain from managed save
sr: није успело враћање домена из управљеног чувања

en: failed to resume domain
sr: није успело настављање домена

en: failed to resume domain after restore
sr: није успело настављање рада домена након враћања

en: failed to resume domain after restore from managed save
sr: није успело настављање рада домена након враћања из управљеног чувања

en: failed to retrieve XML
sr: није успело преузимање XML-а

en: failed to retrieve client identity information for client '%1$llu' connected to server '%2$s'
sr: није успело преузимање података о идентитету клијента за клијента '%1$llu' који је повезан на сервер '%2$s'

en: failed to retrieve credentials
sr: није успело преузимање акредитива

en: failed to retrieve decision to accept host key
sr: није успело преузимање одлуке о прихватању кључа рачунара

en: failed to retrieve private key passphrase: callback has failed
sr: није успело преузимање лозинке за приватни кључ: повратни позив је не успео

en: failed to retrieve user response for authentication callback
sr: није успело преузимање одговора корисника за повратни позив потврђивања идентитета

en: failed to rollback transaction: %1$s%2$s%3$s
sr: није успело враћање трансакције на пређашње стање: %1$s%2$s%3$s

en: failed to run apparmor_parser
sr: није успело покретање apparmor_parser-а

en: failed to save content
sr: није успело чување садржаја

en: failed to seek in log file %1$s
sr: није успело позиционирање у датотеци дневника %1$s

en: failed to seek on file descriptor
sr: није успело позиционирање на описнику датотеке

en: failed to seek to end of %1$s
sr: није успело позиционирање на крај %1$s

en: failed to serialize S-Expr
sr: није успела серијализација С-израза

en: failed to serialize S-Expr: %1$s
sr: неуспешна серијализација С-израза: %1$s

en: failed to set %1$s
sr: није успело постављање %1$s

en: failed to set RADOS option: %1$s
sr: није успело постављање RADOS могућности: %1$s

en: failed to set checkpoint '%1$s' as current
sr: није успело постављање тачке провере '%1$s' као тренутне

en: failed to set close-on-exec flag on %1$s
sr: није успело постављање ознаке close-on-exec на %1$s

en: failed to set cpuset.cpus in cgroup for emulator threads
sr: није успело постављање cpuset.cpus у cgroup-у за нити емулатора

en: failed to set cpuset.cpus in cgroup for iothread %1$d
sr: није успело постављање cpuset.cpus у cgroup-у за iothread %1$d

en: failed to set gluster volfile server '%1$s'
sr: није успело постављање Гластер volfile сервера '%1$s'

en: failed to set guest cid
sr: није успело постављање CID-а госта

en: failed to setup stderr file handle
sr: није успело подешавање ручке датотеке stderr

en: failed to setup stdin file handle
sr: није успело подешавање ручке датотеке stdin

en: failed to setup stdout file handle
sr: није успело подешавање ручке датотеке stdout

en: failed to shutdown guest VM
sr: није успело искључивање виртуелне машине госта

en: failed to split path '%1$s' into 'pool/image' or 'pool/namespace/image' components
sr: није успело раздвајање путање '%1$s' на компоненте 'базен/слика' или 'базен/именски простор/слика'

en: failed to stat remote file '%1$s'
sr: није успело учитавање информација о удаљеној датотеци '%1$s'

en: failed to stat the RADOS cluster
sr: није успело учитавање информација о RADOS кластеру

en: failed to stat the RADOS pool '%1$s'
sr: није успело учитавање информација о RADOS базену '%1$s'

en: failed to stat the RBD image %1$s
sr: није успело учитавање информација о RBD слици %1$s

en: failed to stat the RBD image '%1$s'
sr: није успело учитавање информација о RBD слици '%1$s'

en: failed to store %1$lld to %2$s
sr: није успело смештање %1$lld у %2$s

en: failed to suspend domain
sr: није успело обустављање домена

en: failed to suspend domain before saving
sr: није успело обустављање домена пре чувања

en: failed to take screenshot
sr: није успело прављење снимка екрана

en: failed to truncate %1$s
sr: није успело скраћивање %1$s

en: failed to umount devfs on /dev
sr: није успело одкачињање devfs на /dev

en: failed to undefine interface %1$s: %2$s%3$s%4$s
sr: није успело поништавање дефиниције спреге %1$s: %2$s%3$s%4$s

en: failed to unmark device %1$s as autostarted
sr: није успело уклањање ознаке за самопокретање уређаја %1$s

en: failed to unmark network %1$s as autostarted
sr: није успело уклањање ознаке за самопокретање мреже %1$s

en: failed to unmark pool %1$s as autostarted
sr: није успело уклањање ознаке за самопокретање базена %1$s

en: failed to unprotect snapshot '%1$s/%2$s@%3$s'
sr: није успело уклањање заштите снимка стања '%1$s/%2$s@%3$s'

en: failed to update capacity data for block node '%1$s'
sr: није успело ажурирање података о капацитету за блок чвор '%1$s'

en: failed to update capacity of '%1$s'
sr: није успело ажурирање капацитета '%1$s'

en: failed to update device in BPF cgroup map
sr: није успело ажурирање уређаја у BPF cgroup мапи

en: failed to update domain state
sr: није успело ажурирање стања домена

en: failed to validate SSH host key: %1$s
sr: није успело проверавање ваљаности SSH кључа домаћина: %1$s

en: failed to validate prefix for a new XML namespace
sr: није успело проверавање ваљаности префикса за нови XML именски простор

en: failed to verify if RBD snapshot %1$s@%2$s is protected
sr: није успело проверавање да ли је RBD снимак стања %1$s@%2$s заштићен

en: failed to verify if snapshot '%1$s/%2$s@%3$s' is protected
sr: није успело проверавање да ли је снимак стања '%1$s/%2$s@%3$s' заштићен

en: failed to wait for domain condition
sr: није успело чекање на услов домена

en: failed to wait for file '%1$s' to appear
sr: није успело чекање на појављивање датотеке '%1$s'

en: failed to wait on condition
sr: није успело чекање на услов

en: failed to wakeup migration tunnel
sr: није успело буђење миграционог тунела

en: failed to wipe RBD image %1$s
sr: није успело брисање RBD одраза %1$s

en: failed to wrap arguments '%1$s' into a QMP command wrapper
sr: није успело уомотавање аргумената '%1$s' у омотач QMP наредбе

en: failed to write configuration file
sr: неуспешно уписивање датотеке поставки

en: failed to write configuration file: %1$s
sr: неуспешно уписивање датотеке поставки: %1$s

en: failed to write cookie to '%1$s'
sr: није успело уписивање колачића у '%1$s'

en: failed to write data to config '%1$s'
sr: није успело уписивање података у поставку '%1$s'

en: failed to write domain xml to '%1$s'
sr: није успело уписивање XML-а домена у '%1$s'

en: failed to write header data to '%1$s'
sr: није успело уписивање података заглавља у '%1$s'

en: failed to write header to domain save file '%1$s'
sr: није успело уписивање заглавља у датотеку за чување домена '%1$s'

en: failed to write known_host file '%1$s': %2$s
sr: није успело уписивање датотеке known_host '%1$s': %2$s

en: failed to write log file: %1$s
sr: није успело уписивање датотеке дневника: %1$s

en: failed to write master key file for domain
sr: није успело уписивање датотеке главног кључа за домен

en: failed to write padding to '%1$s'
sr: није успело уписивање попуне у '%1$s'

en: failed to write secret
sr: није успело уписивање тајне

en: failed to write secret file
sr: није успело уписивање датотеке тајне

en: failed to write the log file
sr: неуспело уписивање датотеке дневника

en: failed to write to LUN %1$d: %2$s
sr: није успело уписивање у ЛУН %1$d: %2$s

en: failed to write to profile
sr: није успело уписивање у профил

en: failed writing to file '%1$s'
sr: није успело уписивање у датотеку „%1$s“

en: fatal
sr: кобно

en: fatal signal %1$d
sr: кобни сигнал %1$d

en: fcntl failed to set O_NONBLOCK
sr: fcntl није успео да постави O_NONBLOCK

en: fd %1$d must be a socket
sr: ОД %1$d мора бити утичница

en: fd must be valid
sr: ОД мора бити исправен

en: fd passed image source not initialized
sr: прослеђени ОД извор слике није успостављен

en: fd passing is not supported by this connection
sr: прослеђивање ОД-а није подржано овом везом

en: fdset '%1$u' is already in use by qemu
sr: fdset „%1$u“ већ користи кему

en: fetch or set the currently defined set of logging filters on daemon
sr: преузми или постави тренутно одређени скуп филтера бележења на позадинцу

en: fetch or set the currently defined set of logging outputs on daemon
sr: преузми или постави тренутно одређени скуп излаза бележења на позадинцу

en: field '%1$s' is malformed
sr: поље „%1$s“ је лоше обликовано

en: file
sr: датотека

en: file %1$s does not exist
sr: датотека %1$s не постоји

en: file '%1$s' for disk '%2$s' requires use of external snapshot mode
sr: датотека „%1$s“ за диск „%2$s“ захтева коришћење спољног режима снимања стања

en: file containing XML CPU descriptions
sr: датотека која садржи XML описе процесора

en: file containing an XML CPU description
sr: датотека која садржи XML опис процесора

en: file containing an XML description of the device
sr: датотека која садржи XML опис уређаја

en: file containing an XML domain description
sr: датотека која садржи XML опис домена

en: file containing an XML interface description
sr: датотека која садржи XML опис спреге

en: file containing an XML network description
sr: датотека која садржи XML опис мреже

en: file containing an XML network filter binding description
sr: датотека која садржи XML опис увезивања мрежних филтера

en: file containing an XML network filter description
sr: датотека која садржи XML опис мрежног филтера

en: file containing an XML network port description
sr: датотека која садржи XML опис мрежног порта

en: file containing an XML pool description
sr: датотека која садржи XML опис базена

en: file containing an XML vol description
sr: датотека која садржи XML опис тома

en: file containing secret attributes in XML
sr: датотека која садржи тајне особине у XML-у

en: file descriptor group '%1$s' must contain only 1 file descriptor for NBD server
sr: група описника датотека '%1$s' мора садржити само 1 описник датотеке за NBD сервер

en: file descriptor group '%1$s' was not associated with the domain
sr: група описника датотека '%1$s' није била повезана са доменом

en: file descriptors N,M,... to associate
sr: описници датотека N,M,... за повезивање

en: file format type raw,bochs,qcow,qcow2,qed,vmdk
sr: врста формата датотеке raw,bochs,qcow,qcow2,qed,vmdk

en: filePath is null
sr: filePath је null

en: filename containing XML description of the copy destination
sr: назив датотеке која садржи XML опис одредишта копирања

en: filename containing updated XML for the target
sr: назив датотеке која садржи ажурирани XML за мету

en: filename containing updated persistent XML for the target
sr: назив датотеке која садржи ажурирани истрајни XML за мету

en: filesystem is not of type 'template' or 'mount'
sr: систем датотека није врсте 'шаблон' или 'качење'

en: filesystem target '%1$s' specified twice
sr: одредиште система датотека '%1$s' је наведено два пута

en: filesystem usage limits are not supported with QEMU
sr: ограничења коришћења система датотека нису подржана са Кему-ом

en: filter '%1$s' already exists with uuid %2$s
sr: филтер '%1$s' већ постоји са УУИД-ом %2$s

en: filter '%1$s' learning value '%2$s' invalid.
sr: вредност учења филтера '%1$s' '%2$s' је неисправна.

en: filter binding has no MAC address
sr: увезивање филтера нема МАК адресу

en: filter binding has no filter reference
sr: Увезивање филтера нема референцу на филтер

en: filter binding has no link dev name
sr: Увезивање филтера нема назив уређаја везе

en: filter binding has no owner UUID
sr: Увезивање филтера нема УУИД власника

en: filter binding has no owner name
sr: Увезивање филтера нема назив власника

en: filter binding has no port dev name
sr: Увезивање филтера нема назив уређаја порта

en: filter binding status missing content
sr: статусу увезивања филтера недостаје садржај

en: filter by disk-only snapshots
sr: филтрирај по снимцима стања само диска

en: filter by domain name, id or uuid
sr: филтрирај по називу домена, ИД-ју или УУИД-ју

en: filter by event name
sr: филтрирај по називу догађаја

en: filter by external snapshots
sr: филтрирај по спољним снимцима стања

en: filter by internal snapshots
sr: филтрирај по унутрашњим снимцима стања

en: filter by network name or uuid
sr: филтрирај по називу мреже или УУИД-ју

en: filter by node device name
sr: филтрирај по називу уређаја чворишта

en: filter by secret name or uuid
sr: филтрирај по називу тајне или УУИД-ју

en: filter by snapshots taken while active (full system snapshots)
sr: филтрирај по снимцима стања направљеним док је активан (потпуни снимци система)

en: filter by snapshots taken while inactive
sr: филтрирај по снимцима стања направљеним док је неактиван

en: filter by storage pool name or uuid
sr: филтрирај по називу базена складишта или УУИД-ју

en: filter creation API error
sr: грешка АПИ-ја при стварању филтера

en: filter has no name
sr: филтер нема назив

en: filter with same UUID but different name ('%1$s') already exists
sr: филтер са истим УУИД-јем али другим називом ('%1$s') већ постоји

en: filter would introduce a loop
sr: филтер би довео до циклуса

en: filterref is not supported in %1$s
sr: filterref није подржан у %1$s

en: filters not supported on interfaces of type %1$s
sr: филтери нису подржани на спрегама врсте %1$s

en: find parent of checkpoint name
sr: пронађи садржалац назива тачке провере

en: find parent of current snapshot
sr: пронађи садржалац тренутног снимка стања

en: find parent of snapshot name
sr: пронађи садржалац назива снимка стања

en: find potential storage pool sources
sr: пронађи потенцијалне изворе базена складишта

en: finish step ignored that migration was cancelled
sr: завршни корак је занемарио чињеницу да је миграција отказана

en: finishing block job failed while deleting disk '%1$s' snapshot: '%2$s'
sr: завршавање посла за блок није успело приликом брисања снимка стања диска '%1$s': '%2$s'

en: firewalld can't find the 'libvirt' zone that should have been installed with libvirt
sr: firewalld не може да пронађе зону 'libvirt' која би требало да буде инсталирана уз либвирт

en: firmware auto selection not implemented for this driver
sr: самостални избор фирмвера није израдјен за овај гонич

en: firmware feature 'enrolled-keys' cannot be enabled when firmware feature 'secure-boot' is disabled
sr: функција фирмвера 'enrolled-keys' не може бити омогућена када је функција фирмвера 'secure-boot' онемогућена

en: fixed audio settings requires mixing engine
sr: неизмењива подешавања звука захтевају мотор за мешање

en: flag VIR_DOMAIN_BLOCK_REBASE_RELATIVE is valid only with non-null base
sr: заставица VIR_DOMAIN_BLOCK_REBASE_RELATIVE је исправна само уз ненулту основу

en: flags parameter must be VIR_MEMORY_VIRTUAL or VIR_MEMORY_PHYSICAL
sr: параметар заставица мора бити VIR_MEMORY_VIRTUAL или VIR_MEMORY_PHYSICAL

en: flags:
    	action required: %1$d
    	recursive: %2$d
sr: заставице:
    	потребна радња: %1$d
    	рекурзивно: %2$d

en: floor attribute is not supported for this config
sr: особина 'floor' није подржана за ову поставку

en: floppy device hotplug isn't supported
sr: прикључивање уређаја за дискете током рада није подржано

en: fmode and dmode must be used with accessmode=mapped
sr: fmode и dmode се морају користити уз accessmode=mapped

en: forbidden characters in 'compat' attribute
sr: забрањени знакови у особини 'compat'

en: force console connection (disconnect already connected sessions)
sr: приморај повезивање на конзолу (прекини везу са сесијама које су већ повезане)

en: force convergence during live migration
sr: приморај конвергенцију током живе миграције

en: force device update
sr: приморај ажурирање уређаја

en: force disconnect a client from the given server
sr: приморај прекид везе клијента са наведеним сервером

en: force fresh boot by discarding any managed save
sr: приморај ново покретање занемаривањем свих управљаних снимака

en: force guest disk writes to be synchronously written to the destination to improve storage migration convergence
sr: приморај синхроно уписивање података са диска госта на одредиште како би се побољшала конвергенција миграције складишта

en: force media changing
sr: приморај промену медијума

en: force migration even if it may be unsafe
sr: приморај миграцију чак и ако то може бити небезбедно

en: forcefully stop a physical host interface.
sr: присилно заустави спрегу физичког рачунара.

en: format '%1$s' is not supported, expecting 'kdump-zlib', 'kdump-lzo', 'kdump-snappy', 'win-dmp' or 'elf'
sr: формат '%1$s' није подржан; очекује се формат 'kdump-zlib', 'kdump-lzo', 'kdump-snappy', 'win-dmp' или 'elf'

en: format features only available with qcow2
sr: могућности формата доступне су само уз qcow2

en: format for underlying storage
sr: формат за основно складиште

en: format of backing image '%1$s' of image '%2$s' was not specified in the image metadata (See https://libvirt.org/kbase/backing_chains.html for troubleshooting)
sr: формат резервног одраза '%1$s' за одраз '%2$s' није наведен у метаподацима одраза (Погледајте https://libvirt.org/kbase/backing_chains.html за решавање проблема)

en: format of backing volume if taking a snapshot
sr: формат резервног тома при прављењу снимка

en: format of the destination file
sr: формат датотеке на одредишту

en: format of the save image file
sr: формат датотеке снимљеног одраза

en: formatter for %1$s %2$s reported error
sr: форматор за %1$s %2$s је пријавио грешку

en: forward dev not allowed for network '%1$s' with forward mode='%2$s'
sr: прослеђивање уређаја није дозвољено за мрежу '%1$s' са режимом прослеђивања '%2$s'

en: forward interface entries cannot be modified, only added or deleted
sr: уноси за прослеђивање спреге не могу да се измене, већ само да се додају или обришу

en: found lease without expiry-time
sr: пронађен је зајам без времена истека

en: found lease without ip-address
sr: пронађен је зајам без ИП-адресе

en: found lease without mac-address
sr: пронађен је зајам без МАК-адресе

en: freePageReporting is not supported by this QEMU binary
sr: овај Кему извршни програм не подржава freePageReporting

en: from snapshot
sr: из снимка стања

en: fs driver %1$s is not supported
sr: гонич система датотека %1$s није подржан

en: fs format %1$s is not supported
sr: формат система датотека %1$s није подржан

en: fully-qualified path of disk
sr: потпуно квалификована путања диска

en: fully-qualified path of source disk
sr: потпуно квалификована путања изворног диска

en: fuse_loop failed
sr: fuse_loop није успео

en: g_mkstemp("%1$s") failed
sr: g_mkstemp("%1$s") није успео

en: g_mkstemp_full: failed to create temporary file: %1$s
sr: g_mkstemp_full: није успело стварање привремене датотеке: %1$s

en: geometry is not supported with vhostuser disk
sr: геометрија није подржана са vhostuser диском

en: get active job information for the specified disk
sr: прибави податке о активном послу за наведеним диском

en: get arp table not implemented on this platform
sr: прибављање АРП табеле није реализовано на овој платформи

en: get device block stats for a domain
sr: прибави статистику блок уређаја за домен

en: get inactive rather than running configuration
sr: прибави неактивну уместо покренуте поставке

en: get link state of a virtual interface
sr: прибави стање везе виртуелне спреге

en: get maximum count of vcpus
sr: прибави максималан број vCPU-ова

en: get maximum tolerable downtime
sr: прибави максимално толерисано време застоја

en: get memory statistics for a domain
sr: прибави статистику меморије за домен

en: get network interface stats for a domain
sr: прибави статистику мрежне спреге за домен

en: get number of currently active vcpus
sr: прибави број тренутно активних вЦПЈ-ова

en: get post-copy migration bandwidth
sr: прибави проток миграције након копирања

en: get server workerpool parameters
sr: прибави параметре пула радника сервера

en: get server's client-related configuration limits
sr: прибави ограничења поставки сервера повезана са клијентима

en: get statistics about one or multiple domains
sr: прибави статистику о једном или више домена

en: get value according to current domain state
sr: прибави вредност према тренутном стању домена

en: get value from running domain
sr: прибави вредност из покренутог домена

en: get value to be used on next boot
sr: прибави вредност која ће се користити при следећем покретању система

en: get value without converting to base64
sr: прибави вредност без претварања у base64

en: get/set bandwidth in bytes rather than MiB/s
sr: прибави/постави проток у бајтовима уместо у MiB/s

en: get/set compression cache size
sr: преузми/постави величину кеша сажимања

en: get/set current scheduler info
sr: преузми/постави тренутне податке о планеру

en: get/set parameters of a virtual interface
sr: преузми/постави параметре виртуелне спреге

en: get/set value from running domain
sr: преузми/постави вредност из покренутог домена

en: get/set value to be used on next boot
sr: преузми/постави вредност која ће се користити при следећем покретању система

en: gic-version option is not available with this QEMU binary
sr: могућност gic-version није доступна са овим бинарном датотеком Кемуа

en: given uuid does not match XML uuid
sr: наведени УУИД се не поклапа са XML УУИД-ом

en: gluster pool name '%1$s' must not contain /
sr: назив Гластер базена '%1$s' не сме садржати /

en: gluster pool path '%1$s' must start with /
sr: путања Гластер базена '%1$s' мора почети са /

en: got unexpected RPC call prog %1$d vers %2$d proc %3$d type %4$d
sr: добивен неочекиван RPC позив прогр %1$d вер %2$d проц %3$d врсте %4$d

en: got unknown HTTP error code
sr: добивена непозната HTTP шифра грешке

en: got unknown HTTP error code %1$s
sr: Примљен непознат HTTP код грешке %1$s

en: got wrong number of IOThread ids from QEMU monitor. got %1$d, wanted %2$d
sr: добивен погрешан број ИД-ова IOThread-а из монитора Кемуа; добивено %1$d, тражено %2$d

en: got wrong number of IOThread pids from QEMU monitor. got %1$d, wanted %2$zu
sr: добивен погрешан број ПИД-ова IOThread-а из монитора Кемуа; добивено %1$d, тражено %2$zu

en: gracefully shutdown a domain
sr: контролисано угаси домен

en: granularity must be power of 2
sr: зрнатост мора бити степен броја 2

en: graphics 'listen' attribute '%1$s' must match 'address' attribute of first listen element (found '%2$s')
sr: графичка особина 'listen' '%1$s' мора одговарати особини 'address' првог елемента за слушање (пронађено '%2$s')

en: graphics 'socket' attribute '%1$s' must match 'socket' attribute of first listen element (found '%2$s')
sr: графичка особина 'socket' '%1$s' мора одговарати особини 'socket' првог елемента за слушање (пронађено '%2$s')

en: graphics URI to be used for seamless graphics migration
sr: графички URI који ће се користити за бешавну миграцију графике

en: graphics device is needed for attribute value 'display=on' in <hostdev>
sr: за вредност особине 'display=on' у <hostdev> потребан је графички уређај

en: graphics display type
sr: врста графичког приказа

en: graphics type 'egl-headless' is only supported with one of: 'vnc', 'spice' graphics types
sr: графичка врста 'egl-headless' је подржана само уз једну од следећих врста графике: 'vnc', 'spice'

en: group name to share I/O quota between multiple drives
sr: назив групе за дељење I/O квоте између више дискова

en: group_name can be configured only together with settings
sr: group_name се може подесити само заједно са подешавањима

en: guest
sr: гост

en: guest CIDs must be >= 3
sr: ЦИД-ови госта морају бити >= 3

en: guest CPU doesn't match specification
sr: процесор госта не одговара спецификацији

en: guest CPU doesn't match specification: extra features: %1$s
sr: процесор госта не одговара спецификацији: додатне могућности: %1$s

en: guest CPU doesn't match specification: extra features: %1$s, missing features: %2$s
sr: процесор госта не одговара спецификацији: додатне могућности: %1$s, недостајуће могућности: %2$s

en: guest CPU doesn't match specification: missing features: %1$s
sr: процесор госта не одговара спецификацији: недостајуће могућности: %1$s

en: guest agent command failed
sr: наредба заступника госта није успела

en: guest agent command failed: %1$s
sr: наредба заступника госта није успела: %1$s

en: guest agent command timed out
sr: време за наредбу заступника госта је истекло

en: guest agent command timed out: %1$s
sr: Време за наредбу заступника госта је истекло: %1$s

en: guest agent didn't respond to command within '%1$d' seconds
sr: Заступник госта није одговорио на наредбу у року од '%1$d' секунди

en: guest agent didn't respond to synchronization within '%1$d' seconds
sr: Заступник госта није одговорио на усклађивање у року од '%1$d' секунди

en: guest agent replied with wrong id to guest-sync command
sr: Заступник госта је одговорио погрешним ИД-јем на наредбу за усклађивање госта

en: guest agent replied with wrong id to guest-sync command: %1$s
sr: Заступник госта је одговорио погрешним ИД-јем на наредбу за усклађивање госта: %1$s

en: guest agent reports less cpu than requested
sr: Заступник госта пријављује мање процесоре него што је захтевано

en: guest agent returned malformed or invalid return value
sr: Заступник госта је вратио неправилно формирану или неисправну вредност

en: guest agent timeout '%1$d' is less than the minimum '%2$d'
sr: Време истека заступника госта '%1$d' је мање од минималног '%2$d'

en: guest crashed while connecting to the guest agent
sr: Гост је пао приликом повезивања са заступником госта

en: guest failed to start: %1$s
sr: Гост није успео да се покрене: %1$s

en: guest failed to start: terminated abnormally
sr: Гост није успео да се покрене: неочекивано прекинуто

en: guest failed to start: unexpected exit status %1$d
sr: Гост није успео да се покрене: неочекиван статус изласка %1$d

en: guest interface
sr: спрега госта

en: guest is missing vCPUs '%1$s'
sr: Госту недостају виртуелни процесори „%1$s“

en: guest shutdown
sr: Гашење госта

en: guest unexpectedly quit
sr: Гост је неочекивано престао са радом

en: guest unexpectedly quit during hotplug
sr: Гост је неочекивано престао са радом током прикључивања уређаја у ходу

en: guest-get-fsinfo reply was missing or not an array
sr: Одговор на guest-get-fsinfo је недостајао или није био низ

en: guest-get-osinfo reply was missing return data
sr: Одговор на guest-get-osinfo није садржао податке за враћање

en: guest-get-timezone reply was missing return data
sr: Одговор на guest-get-timezone није садржао податке за враћање

en: guest-get-users reply was missing return data
sr: У одговору на guest-get-users недостају враћени подаци

en: guest-get-vcpus reply was missing return data
sr: У одговору на guest-get-vcpus недостају враћени подаци

en: guest:
sr: Гост:

en: guestReset is not supported with this version of QEMU
sr: guestReset није подржан у овом издању програма Кему

en: guestfwd channel does not define a target address
sr: Канал guestfwd не одређује циљну адресу

en: guestfwd channel only supports IPv4 addresses
sr: Канал guestfwd подржава само ИПв4 адресе

en: halt domain after snapshot is created
sr: заустави домен након што снимак стања буде направљен

en: handler failed to wait on condition
sr: Руковалац није успео да сачека услов

en: hash lookup resulted in NULL pointer
sr: Претрага хеша је резултирала ништашним указивачем

en: host CPU model does not match required CPU model %1$s
sr: Модел процесора рачунара се не поклопи са захтеваним моделом процесора %1$s

en: host CPU vendor does not match required CPU vendor %1$s
sr: Произвођач процесора домаћиног рачунара се не поклопи са захтеваним произвођачем процесора %1$s

en: host USB device Busnum: %1$3x, Devnum: %2$3x not found
sr: УСБ уређај рачунара Busnum: %1$3x, Devnum: %2$3x није пронађен

en: host USB device already exists
sr: УСБ уређај домаћиног рачунара већ постоји

en: host arch %1$s is too big for destination
sr: Домаћинска архитектура %1$s је превелика за одредиште

en: host cpu counting not implemented on this platform
sr: Бројање процесора домаћиног рачунара није израђено на овој платформи

en: host cpu number(s) to set
sr: Број(еви) процесора домаћиног рачунара за постављање

en: host cpu number(s) to set, or omit option to query
sr: Број(еви) процесора домаћиног рачунара за постављање, или заопустите могућност за упит

en: host device already exists
sr: Уређај домаћиног рачунара већ постоји

en: host doesn't support VFIO PCI passthrough
sr: Домаћи рачунар не подржава VFIO ПЦИ пропуштање

en: host doesn't support hyperv '%1$s' feature
sr: Домаћи рачунар не подржава Хајпер-Ви функцију '%1$s'

en: host doesn't support hyperv stimer '%1$s' feature
sr: домаћин не подржава функцију Хајпер-Ви стајмера '%1$s'

en: host doesn't support hyperv tlbflush '%1$s' feature
sr: домаћин не подржава функцију пражњења TLB-а Хајпер-Ви-ја '%1$s'

en: host doesn't support invariant TSC
sr: домаћин не подржава инваријантни TSC

en: host doesn't support legacy PCI passthrough
sr: домаћин не подржава застарело пропуштање ПЦИ-ја

en: host doesn't support paravirtual spinlocks
sr: домаћин не подржава паравиртуелне спинлокове

en: host doesn't support passthrough of host PCI devices
sr: домаћин не подржава пропуштање домаћинских ПЦИ уређаја

en: host isn't capable of IPv6
sr: домаћин не подржава ИПв6

en: host migration TLS directory not configured
sr: директоријум за ТЛС миграцију домаћина није подешен

en: host name for source of disk device
sr: име домаћина за извор уређаја диска

en: host pci device %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d not found
sr: домаћински ПЦИ уређај %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d није пронађен

en: host pci device %1$s not found
sr: домаћински ПЦИ уређај %1$s није пронађен

en: host reports map buffer length exceeds maximum: %1$d > %2$d
sr: домаћин пријављује да је дужина спремиште мапе премашила највишу дозвољену: %1$d > %2$d

en: host reports too many vCPUs: %1$d > %2$d
sr: домаћин пријављује превише vCPU-а: %1$d > %2$d

en: host scsi device %1$s:%2$u:%3$u.%4$llu not found
sr: Домаћински СЦСИ уређај %1$s:%2$u:%3$u.%4$llu није пронађен

en: host scsi iSCSI path %1$s not found
sr: Домаћинска СЦСИ iSCSI путања %1$s није пронађена

en: host socket for source of disk device
sr: Домаћинска утичница за извор уређаја диска

en: host transport for source of disk device
sr: Домаћински пренос за извор уређаја диска

en: host usb device %1$03d.%2$03d not found
sr: Домаћински УСБ уређај %1$03d.%2$03d није пронађен

en: host usb device vendor=0x%1$.4x product=0x%2$.4x not found
sr: Домаћински УСБ уређај произвођача 0x%1$.4x и производа 0x%2$.4x није пронађен

en: host-certificates mode needs exactly three certificates
sr: режим са сертификатима домаћина захтева тачно три сертификата

en: host-model hyperv mode unsupported, no hyperv capabilities found
sr: режим са моделом домаћина Hyper-V није подржан, нису пронађене могућности Hyper-V

en: hostName field not available (missing VMware Tools?)
sr: Поље назива домаћина није доступно (недостају VMware алати?)

en: hostdev %1$s not found
sr: Уређај домаћина %1$s није пронађен

en: hostdev does not have an alias
sr: Уређај домаћина нема надимак

en: hostdev interface missing hostdev data
sr: Спрега уређаја домаћина нема податке о уређају домаћина

en: hostdev invalid secret type '%1$s'
sr: Неисправна врста тајне уређаја домаћина '%1$s'

en: hostdev mode '%1$s' not supported
sr: Режим уређаја домаћина '%1$s' није подржан

en: hostdev mode 'capabilities' is not supported in %1$s
sr: Режим 'могућности' уређаја домаћина није подржан у %1$s

en: hostdev network '%1$s' lists '%2$s' in the device pool, but hostdev networks require all devices to be listed by PCI address, not network device name
sr: Мрежа уређаја домаћина '%1$s' наводи '%2$s' у базену уређаја, али мреже уређаја домаћина захтевају да сви уређаји буду наведени преко ПЦИ адресе, а не преко назива мрежног уређаја

en: hostdev subsys type '%1$s' not supported
sr: Неподржана врста подсистема уређаја домаћина '%1$s'

en: hostname must be specified for gluster sources
sr: Назив домаћина мора бити наведен за Гластер изворе

en: hostname must be specified for iscsi sources
sr: Назив домаћина мора бити наведен за iSCSI изворе

en: hostname must be specified for netfs sources
sr: назив домаћина мора бити наведен за netfs изворе

en: hostname on destination resolved to localhost, but migration requires an FQDN
sr: назив домаћина на одредишту је разрешен на localhost, али миграција захтева FQDN

en: hot unplug is not supported for hostdev mode '%1$s'
sr: вруће одкључивање није подржано за hostdev режим '%1$s'

en: hot unplug of watchdog of model %1$s is not supported
sr: вруће одкључивање чувара-куће модела %1$s није подржано

en: hotplug is not supported for hostdev mode '%1$s'
sr: вруће прикључивање није подржано за hostdev режим '%1$s'

en: hotplug is not supported for hostdev subsys type '%1$s'
sr: вруће прикључивање није подржано за hostdev врсту подсистема '%1$s'

en: hotplug is not supported for the %1$s device
sr: вруће прикључивање није подржано за уређај %1$s

en: hotplug of interface type of %1$s is not implemented yet
sr: вруће прикључивање спреге врсте %1$s још увек није израђено

en: hotplug of watchdog model '%1$s' is not supported
sr: вруће прикључивање чувара-куће модела '%1$s' није подржано

en: hpet timer is not supported by this architecture
sr: hpet одбројач није подржан овом архитектуром

en: http cookies are supported only with HTTP(S) protocol
sr: HTTP колачићи су подржани само уз HTTP(S) протокол

en: hub type %1$s not supported
sr: врста разводника %1$s није подржана

en: hugepage size can't be zero
sr: величина велике странице не може бити нула

en: hugepages are not allowed with anonymous memory source
sr: велике странице нису дозвољене са анонимним извором меморије

en: hugepages are not allowed with memory allocation ondemand
sr: велике странице нису дозвољене са доделом меморије по потреби

en: hugepages is not supported with memfd memory source
sr: велике странице нису подржане са memfd извором меморије

en: hugepages: node %1$zd not found
sr: велике странице: чвор %1$zd није пронађен

en: hugetlbfs filesystem is not mounted or disabled by administrator config
sr: систем датотека hugetlbfs није прикључен или је онемогућен конфигурацијом администратора

en: hypervisor
sr: хипервизор

en: hypervisor connection URI
sr: УРИ везе са хипервизором

en: hypervisor connection not open
sr: Веза са хипервизором није отворена

en: hypervisor feature autodetection override
sr: Замена аутоматског откривања функција хипервизора

en: hypervisor provided conflicting CPU data: feature '%1$s' is both enabled and disabled at the same time
sr: Хипервизор је испоручио сукобљене податке о процесору: функција '%1$s' је истовремено и укључена и искључена

en: i - turn off validation and try to redefine again
sr: i - искључите валидацију и покушајте поново да дефинишете

en: iSCSI protocol accepts only one host
sr: iSCSI протокол прихвата само један рачунар

en: iSCSI storage pool does not support volume creation
sr: iSCSI складишни базен не подржава стварање томова

en: iSCSI storage pool does not support volume deletion
sr: iSCSI складишни базен не подржава брисање томова

en: iSCSI storage pool does not support volume wiping
sr: iSCSI складишни базен не подржава брисање података из томова

en: iSCSI usage specified, but target is missing
sr: Наведена је употреба iSCSI-ја, али циљ недостаје

en: idle
sr: неактиван

en: idle:
sr: Неактивно:

en: ids of vcpus to manipulate
sr: Идентификатори vCPU-ова за управљање

en: ifkey "%1$s" has no req
sr: ifkey "%1$s" нема захтев

en: ignore
sr: занемари

en: ignoring debug level %1$d out of range [%2$d-%3$d]
sr: занемарује се ниво отклањања грешака %1$d који је ван опсега [%2$d-%3$d]

en: ignoring host is only allowed when computing baseline from multiple CPUs
sr: занемаривање рачунара је дозвољено само приликом израчунавања основе из више процесора

en: image magic is incorrect
sr: магични број слике није исправан

en: image of disk '%1$s' does not have internal snapshot '%2$s'
sr: слика диска '%1$s' нема унутрашњи снимак '%2$s'

en: image version is not supported (%1$d > %2$d)
sr: издање слике није подржано (%1$d > %2$d)

en: implies --abort; conclude and pivot a copy or commit job
sr: подразумева --abort; завршите и окрените посао копирања или предаје

en: implies --abort; request but don't wait for job end
sr: подразумева --abort; захтева, али не чека завршетак посла

en: implies --active --wait, pivot when commit is synced
sr: подразумева --active --wait, окреће се када се предаја усклади

en: implies --active --wait, quit when commit is synced
sr: подразумева --active --wait, излази када се предаја усклади

en: implies --info; output details rather than human summary
sr: подразумева --info; исписује детаље уместо сажетка за људе

en: implies --wait, abort if copy exceeds timeout (in seconds)
sr: подразумева --wait, прекида ако копирање пређе време ограничења (у секундама)

en: implies --wait, pivot when mirroring starts
sr: подразумева --wait, окреће се када пресликавање почне

en: implies --wait, quit when mirroring starts
sr: подразумева --wait, излази када пресликавање почне

en: in shutdown
sr: у гашењу

en: inaccessible
sr: недоступно

en: inaccessible backing store volume %1$s
sr: недоступни том резервног складишта %1$s

en: inactive
sr: неактивно

en: inbound rate larger than maximum %1$u
sr: долазна брзина већа од максималне %1$u

en: include all CPU models known to the hypervisor for the architecture
sr: укључи све моделе процесора које хипервизор познаје за ову архитектуру

en: include backup size estimate in XML dump
sr: укључи процену величине резервне копије у XML избацај

en: include security sensitive information in XML dump
sr: укључи безбедносно осетљиве податке у XML избацај

en: includes the password into the connection URI if available
sr: укључује лозинку у URI везе, ако је доступна

en: incomplete metadata in '%1$s'
sr: недовршени метаподаци у '%1$s'

en: incomplete result, failed to get completed
sr: недовршен резултат, довршивање није успело

en: incomplete result, failed to get status
sr: недовршен резултат, није успело добијање статуса

en: incomplete result, failed to get total
sr: недовршен резултат, није успело добијање укупног броја

en: incomplete result, unknown status string '%1$s'
sr: недовршен резултат, непозната ниска статуса '%1$s'

en: incomplete save header in '%1$s'
sr: недовршено заглавље чувања у '%1$s'

en: individual CPU state configuration is not supported
sr: појединачно подешавање стања процесора није подржано

en: info balloon reply was missing balloon data
sr: одговору за информације о балону је недостајао податак о балону

en: info migration reply was missing return status
sr: одговору за информације о миграцији је недостајао статус повратка

en: info on current snapshot
sr: информације о тренутном снимку стања

en: init binary must be specified
sr: бинарна датотека за покретање мора бити наведена

en: initial CPU throttling rate for auto-convergence
sr: почетна стопа успоравања процесора за самосталну конвергенцију

en: initial allocation size, as scaled integer (default bytes)
sr: почетна величина доделе, као скалирани цео број (подразумевано у бајтовима)

en: initial memory size of a domain with NUMA nodes cannot be modified with this API
sr: почетна величина меморије домена са NUMA чворовима не може се изменити помоћу овог АПИ-ја

en: initial memory size overflowed after alignment
sr: почетна величина меморије је прекорила границу након поравнања

en: initialize
sr: успостави

en: initiator iqn for underlying storage
sr: IQN иницијатора за основно складиште

en: inject
sr: убаци

en: input device on bus '%1$s' cannot be detached
sr: уређај за унос на сабирници '%1$s' не може бити одвајен

en: input device on bus '%1$s' cannot be hot plugged.
sr: уређај за унос на сабирници '%1$s' не може бити прикључен „у хду“.

en: input devices without vnc are not supported
sr: уређаји за унос без VNC-а нису подржани

en: input evdev doesn't support bus element
sr: унос evdev не подржава елемент сабирнице

en: input too large: %1$d * %2$d
sr: унос је превелик: %1$d * %2$d

en: input too large: %1$lu
sr: унос је превелик: %1$lu

en: input too large: %1$u * %2$u
sr: унос је превелик: %1$u * %2$u

en: instead of setting given time, synchronize from domain's RTC
sr: уместо постављања наведеног времена, усклади време из RTC-а домена

en: instead of setting new pool size add pages to it
sr: уместо постављања нове величине базена, додај јој странице

en: integer overflow on %1$s. Please contact the libvirt development team at devel@lists.libvirt.org
sr: прекорачење целог броја на %1$s. Молимо вас да контактирате развојни тим либвирта на devel@lists.libvirt.org

en: interface %1$s - <port isolated='yes'/> is not supported for network interfaces with type='%2$s'
sr: спрега %1$s - <port isolated='yes'/> није подржана за мрежне спреге врсте '%2$s'

en: interface %1$s - <port isolated='yes'/> is not supported for network interfaces with virtualport type='%2$s'
sr: спрега %1$s - <port isolated='yes'/> није подржана за мрежне спреге са виртуелним прикључником врсте '%2$s'

en: interface %1$s - bandwidth settings are not supported for hostdev interfaces
sr: спрега %1$s - подешавања протока нису подржана за hostdev спреге

en: interface %1$s - custom tap device path is not supported for network interfaces of type %2$s
sr: спрега %1$s - прилагођена путања ТАП уређаја није подржана за мрежне спреге врсте %2$s

en: interface %1$s - filterref is not supported for network interfaces of type %2$s
sr: спрега %1$s - filterref није подржан за мрежне спреге врсте %2$s

en: interface %1$s - filterref is not supported for network interfaces with virtualport type %2$s
sr: спрега %1$s - filterref није подржан за мрежне спреге са виртуелним прикључником врсте %2$s

en: interface %1$s - multiqueue is not supported for network interfaces of type %2$s
sr: спрега %1$s - multiqueue није подржано за мрежне спреге врсте %2$s

en: interface %1$s - teaming transient device must be type='hostdev', not '%2$s'
sr: спрега %1$s - привремени уређај за teaming мора бити врсте 'hostdev', а не '%2$s'

en: interface %1$s - vlan tag not supported for this connection type
sr: спрега %1$s - ВЛАН ознака није подржана за ову врсту везе

en: interface '%1$s' can only be listed once in network %2$s
sr: спрега '%1$s' може бити наведена само једном у мрежи %2$s

en: interface '%1$s' failing; reopening
sr: спрега '%1$s' отказује; поново отварање

en: interface '%1$s' not found
sr: спрега '%1$s' није пронађена

en: interface device (MAC Address)
sr: уређај спреге (МАК адреса)

en: interface device specified by name or MAC Address
sr: уређај спреге одређен називом или МАК адресом

en: interface has no name
sr: спрега нема назив

en: interface has unsupported type '%1$s'
sr: спрега има неподржану врсту '%1$s'

en: interface host IP
sr: ИП адреса домаћина спреге

en: interface information in XML
sr: информације о спрези у XML-у

en: interface is already running
sr: спрега је већ покренута

en: interface is not running
sr: спрега није покренута

en: interface mac
sr: МАК адреса спреге

en: interface name
sr: назив спреге

en: interface name %1$s does not fit into buffer
sr: назив спреге %1$s не стаје у спремиште

en: interface name or MAC address
sr: назив спреге или МАК адреса

en: interface not set
sr: спрега није постављена

en: interface state driver is not active
sr: гонич за стање спреге није активан

en: interface stats not implemented on this platform
sr: статистика спреге није израђена на овој платформи

en: interface type='%1$s' requires a 'source' element
sr: врста спреге '%1$s' захтева елемент 'извор'

en: internal
sr: унутрашњи

en: internal (locking) error
sr: унутрашња грешка (закључавање)

en: internal and full system snapshots require all disks to be selected for snapshot
sr: унутрашњи и потпуни снимци стања система захтевају да сви дискови буду изабрани за снимање стања

en: internal command for autocompletion
sr: унутрашња наредба за самодовршавање

en: internal command for testing virt shells
sr: унутрашња наредба за тестирање вирт шкољки

en: internal error
sr: унутрашња грешка

en: internal error: %1$s
sr: унутрашња грешка: %1$s

en: internal inactive snapshots are not supported on '%1$s' disks
sr: унутрашњи неактивни снимци стања нису подржани на дисковима '%1$s'

en: internal inactive snapshots are not supported on 'network' disks using '%1$s' protocol
sr: унутрашњи неактивни снимци стања нису подржани на 'мрежним' дисковима који користе протокол '%1$s'

en: internal parse requested with NULL current
sr: затражена је унутрашња анализа са NULL тренутним

en: internal snapshot for disk %1$s unsupported for storage type %2$s
sr: унутрашњи снимак стања за диск %1$s није подржан за врсту складишта %2$s

en: internal snapshot of a running VM must include the memory state
sr: унутрашњи снимак стања покренуте ВМ мора укључити стање меморије

en: internal snapshots of a VM with pflash based firmware require QCOW2 nvram format
sr: унутрашњи снимци стања ВМ са фирмвером заснованим на pflash-у захтевају QCOW2 nvram формат

en: internal use only
sr: само за унутрашњу употребу

en: interrupt post-copy migration
sr: прекини пост-копијску миграцију

en: intr:
sr: прек:

en: invalid "trunk='%1$s'" in <vlan> - must be yes or no
sr: неисправно "trunk='%1$s'" у <vlan> - мора бити yes или no

en: invalid "trunk='%1$s'" in <vlan> - trunk='yes' is required for more than one vlan tag
sr: неисправно "trunk='%1$s'" у <vlan> - trunk='yes' је потребно за више од једне ВЛАН ознаке

en: invalid %1$s value: '%2$s'
sr: неисправна вредност %1$s: '%2$s'

en: invalid %1$s: '%2$s'
sr: неисправно %1$s: '%2$s'

en: invalid '=' after option --%1$s
sr: неисправно '=' после могућности --%1$s

en: invalid 'type' attribute for vhostuser disk source
sr: неисправна особина 'type' за vhostuser извор диска

en: invalid CPU cache level, must be in range [1,3]
sr: неисправан ниво кеш меморије процесора, мора бити у опсегу [1,3]

en: invalid CPU definition at index %1$zu
sr: неисправна дефиниција процесора на индексу %1$zu

en: invalid CPU definition stub
sr: неисправан зачетак дефиниције процесора

en: invalid DNS SRV port attribute for service '%1$s' in network '%2$s'
sr: неисправна особина порта ДНС СРВ за услугу '%1$s' у мрежи '%2$s'

en: invalid DNS SRV weight attribute for service '%1$s' in network '%2$s'
sr: неисправна особина тежине ДНС СРВ за услугу '%1$s' у мрежи '%2$s'

en: invalid MAC address
sr: неисправна МАК адреса

en: invalid MAC address: %1$s
sr: неисправна МАК адреса: %1$s

en: invalid NUMA node ID supplied for '%1$s'
sr: неисправан ИД NUMA чворишта наведен за '%1$s'

en: invalid NUMA node in target
sr: неисправан NUMA чвор у одредишту

en: invalid PCI bus ID supplied for '%1$s'
sr: достављени ПЦИ ИД сабирнице за '%1$s' није исправан

en: invalid PCI class supplied for '%1$s'
sr: достављена ПЦИ класа за '%1$s' није исправна

en: invalid PCI domain ID supplied for '%1$s'
sr: достављени ПЦИ ИД домена за '%1$s' није исправан

en: invalid PCI function ID supplied for '%1$s'
sr: достављени ПЦИ ИД функције за '%1$s' није исправан

en: invalid PCI passthrough type '%1$s'
sr: Неисправна врста ПЦИ пропуштања '%1$s'

en: invalid PCI product ID supplied for '%1$s'
sr: Достављени ПЦИ ИД производа за '%1$s' није исправан

en: invalid PCI slot ID supplied for '%1$s'
sr: Достављени ПЦИ ИД места за '%1$s' није исправан

en: invalid PCI vendor ID supplied for '%1$s'
sr: Достављени ПЦИ ИД произвођача за '%1$s' није исправан

en: invalid RNG rate bytes value
sr: Неисправна вредност брзине ГНБ-а у бајтовима

en: invalid RNG rate period value
sr: Неисправна вредност периода брзине ГНБ-а

en: invalid SCSI LUN ID supplied for '%1$s'
sr: Достављени SCSI LUN ИД за '%1$s' није исправан

en: invalid SCSI bus ID supplied for '%1$s'
sr: Достављени SCSI ИД сабирнице за '%1$s' није исправан

en: invalid SCSI host ID supplied for '%1$s'
sr: Достављени SCSI ИД домаћина за '%1$s' није исправан

en: invalid SCSI target ID supplied for '%1$s'
sr: Достављени SCSI ИД одредишта за '%1$s' није исправан

en: invalid URI %1$s (maybe you want %2$s:///%3$s)
sr: Неисправна УРИ адреса %1$s (можда желите %2$s:///%3$s)

en: invalid USB bus number supplied for '%1$s'
sr: Достављени број УСБ сабирнице за '%1$s' није исправан

en: invalid USB device number supplied for '%1$s'
sr: Достављени број УСБ уређаја за '%1$s' није исправан

en: invalid USB interface class supplied for '%1$s'
sr: Достављени разред УСБ спреге за '%1$s' није исправан

en: invalid USB interface number supplied for '%1$s'
sr: достављен је неисправан број УСБ спреге за '%1$s'

en: invalid USB interface protocol supplied for '%1$s'
sr: достављен је неисправан УСБ протокол спреге за '%1$s'

en: invalid USB interface subclass supplied for '%1$s'
sr: достављена је неисправна подврста УСБ спреге за '%1$s'

en: invalid USB product ID supplied for '%1$s'
sr: достављен је неисправан УСБ ИД производа за '%1$s'

en: invalid USB vendor ID supplied for '%1$s'
sr: достављен је неисправан УСБ ИД продавца за '%1$s'

en: invalid UUID
sr: неисправан УУИД

en: invalid UUID source: %1$s
sr: неисправан извор УУИД-а: %1$s

en: invalid VM definition
sr: неисправна дефиниција ВМ-а

en: invalid XML length: %1$d
sr: неисправна дужина XML-а: %1$d

en: invalid ap-adapter value '%1$s' for '%2$s'
sr: неисправна вредност ap-адаптера '%1$s' за '%2$s'

en: invalid ap-domain value '%1$s' for '%2$s'
sr: неисправна вредност ap-домена '%1$s' за '%2$s'

en: invalid argument
sr: неисправан аргумент

en: invalid argument: %1$s
sr: неисправан аргумент: %1$s

en: invalid backing protocol '%1$s'
sr: неисправан основни протокол '%1$s'

en: invalid backing protocol string '%1$s'
sr: неисправан низ основног протокола '%1$s'

en: invalid capability_filters capability '%1$s'
sr: неисправна могућност capability_filters '%1$s'

en: invalid char in %1$s: %2$c
sr: неисправан знак у %1$s: %2$c

en: invalid character in protocol attribute '%1$s' in DNS SRV record of network '%2$s'
sr: неисправан знак у особини протокола '%1$s' у ДНС СРВ запису мреже '%2$s'

en: invalid character in service attribute '%1$s' in DNS SRV record of network '%2$s'
sr: неисправан знак у особини услуге '%1$s' у ДНС СРВ запису мреже '%2$s'

en: invalid cipher size for TLS session
sr: неисправна величина шифре за TLS сесију

en: invalid configuration in <vlan> - "trunk='no'" is not allowed with a native vlan id
sr: неисправна поставка у <vlan> - "trunk='no'" није дозвољена са изворним ВЛАН ИД-ом

en: invalid connection pointer in
sr: неисправан показивач везе у

en: invalid connection pointer in %1$s
sr: неисправан показивач везе у %1$s

en: invalid cssid value '%1$s' for '%2$s'
sr: неисправна вредност cssid-а '%1$s' за '%2$s'

en: invalid device API '%1$s' for device %2$s: device only supports '%3$s'
sr: неисправан АПИ уређаја '%1$s' за уређај %2$s: уређај подржава само '%3$s'

en: invalid devno value '%1$s' for '%2$s'
sr: неисправна вредност devno-а '%1$s' за '%2$s'

en: invalid disk index '%1$s'
sr: неисправан индекс диска '%1$s'

en: invalid disk target '%1$s'
sr: неисправно одредиште диска '%1$s'

en: invalid disk target '%1$s', partitions can't appear in disk targets
sr: неисправно одредиште диска '%1$s', партиције не могу се појавити у одредиштима диска

en: invalid dmode: '0%1$o'
sr: неисправан dmode: '0%1$o'

en: invalid domain pointer in
sr: неисправан показивач домена у

en: invalid domain pointer in %1$s
sr: неисправан показивач домена у %1$s

en: invalid domain state reason '%1$s'
sr: неисправан разлог стања домена '%1$s'

en: invalid domain state: %1$d
sr: неисправно стање домена: %1$d

en: invalid domain type %1$s
sr: неисправна врста домена %1$s

en: invalid driver type for version detection
sr: неисправна врста гонича за откривање издања

en: invalid empty data-file definition in '%1$s'
sr: неисправна празна дефиниција датотеке података у '%1$s'

en: invalid failure action: '%1$s'
sr: неисправна радња при неуспеху: '%1$s'

en: invalid fd %1$d for %2$s
sr: неисправан ОД %1$d за %2$s

en: invalid flag
sr: неисправна ознака

en: invalid flag combination: (0x%1$x)
sr: неисправна комбинација ознака: (0x%1$x)

en: invalid fmode: '0%1$o'
sr: неисправан fmode: '0%1$o'

en: invalid hasmanagedsave
sr: неисправно hasmanagedsave

en: invalid header data length: %1$d
sr: неисправна дужина података заглавља: %1$d

en: invalid host UUID: %1$s
sr: неисправан УУИД рачунара: %1$s

en: invalid hostdev mode
sr: неисправан режим уређаја домаћина

en: invalid hostdev subsystem type
sr: неисправна врста подсистема уређаја домаћина

en: invalid idmap start/target/count settings
sr: неисправна подешавања за почетак/циљ/број мапирања ИД-ова

en: invalid interface name %1$s
sr: неисправан назив спреге %1$s

en: invalid interface pointer in
sr: неисправан показивач спреге у

en: invalid interface pointer in %1$s
sr: неисправан показивач спреге у %1$s

en: invalid iommuGroup number attribute for '%1$s'
sr: неисправна особина броја iommuGroup за '%1$s'

en: invalid iothreads count '%1$s'
sr: неисправан број iothreads '%1$s'

en: invalid job statistics type
sr: неисправна врста статистике посла

en: invalid job type '%1$d'
sr: неисправна врста посла '%1$d'

en: invalid json in file: %1$s
sr: неисправан JSON у датотеци: %1$s

en: invalid json in file: %1$s, rewriting it
sr: неисправан JSON у датотеци: %1$s, поново се записује

en: invalid json in net device saved config file '%1$s': '%2$.60s'
sr: неисправан JSON у сачуваној датотеци подешавања мрежног уређаја '%1$s': '%2$.60s'

en: invalid keycode %1$u of %2$s codeset
sr: неисправан код тастера %1$u кодног скупа %2$s

en: invalid keycode: '%1$s'
sr: неисправан код тастера: '%1$s'

en: invalid length for new profile
sr: неисправна дужина за нови профил

en: invalid lifecycle action '%1$u'
sr: неисправна радња животног циклуса '%1$u'

en: invalid lifecycle type '%1$u'
sr: неисправна врста животног циклуса '%1$u'

en: invalid link state '%1$s'
sr: неисправно стање везе '%1$s'

en: invalid loadparm value '%1$s', expecting chars in set of [a-zA-Z0-9.] and blank spaces
sr: неисправна вредност loadparm-а '%1$s', очекују се знакови из скупа [a-zA-Z0-9.] и размаци

en: invalid mac address '%1$s' in 'multicast-table' array in query-rx-filter response
sr: неисправна МАК адреса '%1$s' у низу 'multicast-table' у одговору на query-rx-filter упит

en: invalid mac address '%1$s' in 'unicast-table' array in query-rx-filter response
sr: неисправна МАК адреса '%1$s' у низу 'unicast-table' у одговору на упит query-rx-filter

en: invalid master key read, size=%1$zd
sr: неисправно читање главног кључа, величина=%1$zd

en: invalid microcode version
sr: неисправно издање микрокода

en: invalid mode
sr: неисправан режим

en: invalid model for interface of type '%1$s': '%2$s' - must be 'virtio'
sr: неисправан модел за спрегу врсте '%1$s': '%2$s' - мора бити 'virtio'

en: invalid model for video type '%1$s'
sr: неисправан модел за видео врсту '%1$s'

en: invalid model for virtio-balloon-pci
sr: неисправан модел за virtio-balloon-pci

en: invalid nested value key '%1$s'
sr: неисправан кључ угнежђене вредности '%1$s'

en: invalid netfs path (ends in /): %1$s
sr: неисправна netfs путања (завршава се са /): %1$s

en: invalid netfs path (no /): %1$s
sr: неисправна netfs путања (нема /): %1$s

en: invalid network pointer in
sr: неисправан показивач мреже у

en: invalid network pointer in %1$s
sr: неисправан показивач мреже у %1$s

en: invalid network type supplied for '%1$s'
sr: достављена неисправна врста мреже за '%1$s'

en: invalid node cpu active value
sr: неисправна активна вредност процесора чворишта

en: invalid node cpu cores value
sr: неисправна вредност језгара процесора чворишта

en: invalid node cpu mhz value
sr: неисправна вредност MHz процесора чворишта

en: invalid node cpu nodes value
sr: неисправна вредност чворова процесора чворишта

en: invalid node cpu sockets value
sr: неисправна вредност утичница процесора чвора

en: invalid node cpu threads value
sr: неисправна вредност нити процесора чвора

en: invalid node device pointer
sr: неисправан показивач уређаја чвора

en: invalid node device pointer in %1$s
sr: неисправан показивач уређаја чвора у %1$s

en: invalid node memory value
sr: неисправна вредност меморије чвора

en: invalid number '%1$s' in '%2$s'
sr: неисправан број „%1$s“ у „%2$s“

en: invalid number value for '%1$s' host CPU model property in QEMU capabilities cache
sr: неисправна бројна вредност за својство модела процесора домаћина „%1$s“ у кешу могућности Кему

en: invalid parent device '%1$s'
sr: неисправан надређени уређај „%1$s“

en: invalid partition name '%1$s', expected '%2$s'
sr: неисправан назив партиције „%1$s“, очекивано је „%2$s“

en: invalid path %1$s not assigned to domain
sr: неисправна путања %1$s није додељена домену

en: invalid path for master key file
sr: неисправна путања за датотеку главног кључа

en: invalid path, '%1$s' is not a known interface
sr: неисправна путања, „%1$s“ није позната спрега

en: invalid path: %1$s
sr: неисправна путања: %1$s

en: invalid prefix, must be in range of 4-27
sr: неисправан префикс, мора бити у опсегу од 4-27

en: invalid protocol argument: %1$d
sr: неисправан аргумент протокола: %1$d

en: invalid protocol transport type '%1$s'
sr: неисправна врста преноса протокола „%1$s“

en: invalid qemu namespace capability '%1$s'
sr: неисправна могућност именског простора Кему „%1$s“

en: invalid readahead size or timeout
sr: неисправна величина пречитавања унапред или време истека

en: invalid removable media size supplied for '%1$s'
sr: неисправна величина уклоњивог медијума за „%1$s“

en: invalid runstate
sr: неисправно стање извршавања

en: invalid scale %1$llu
sr: неисправна размера %1$llu

en: invalid scheduler option: %1$s
sr: неисправна могућност планера: %1$s

en: invalid secret type %1$s
sr: неисправна врста тајне %1$s

en: invalid secret type '%1$s'
sr: неисправна врста тајне '%1$s'

en: invalid server address
sr: неисправна адреса сервера

en: invalid size of ACPI ERST pstore device
sr: неисправна величина ACPI ERST pstore уређаја

en: invalid size supplied for '%1$s'
sr: достављена величина за '%1$s' је неисправна

en: invalid snapshot name '%1$s': name can't contain '/'
sr: неисправан назив снимка стања '%1$s': назив не сме да садржи '/'

en: invalid snapshot name '%1$s': name can't start with '.'
sr: неисправан назив снимка стања '%1$s': назив не сме да почиње тачком '.'

en: invalid ssid value '%1$s' for '%2$s'
sr: неисправна вредност ССИД-а '%1$s' за '%2$s'

en: invalid storage pool pointer in
sr: неисправан показивач базена складишта у

en: invalid storage pool pointer in %1$s
sr: неисправан показивач базена складишта у %1$s

en: invalid storage source index '%1$s'
sr: неисправан индекс извора складишта '%1$s'

en: invalid storage volume pointer in
sr: неисправан показивач тома складишта у

en: invalid storage volume pointer in %1$s
sr: неисправан показивач тома складишта у %1$s

en: invalid stream pointer
sr: неисправан показивач тока

en: invalid stream pointer in %1$s
sr: неисправан показивач тока у %1$s

en: invalid string value for '%1$s' host CPU model property in QEMU capabilities cache
sr: неисправна вредност ниске за својство '%1$s' модела процесора домаћина у кешу могућности Кемуа

en: invalid tlsPort number: %1$s
sr: неисправан број tlsPort-а: %1$s

en: invalid transient
sr: неисправано привремено стање

en: invalid type '%1$s' for parameter '%2$s', expected '%3$s'
sr: неисправна врста '%1$s' за параметар '%2$s', очекивано је '%3$s'

en: invalid type 'NONE' of option '%1$s' of command '%2$s'
sr: неисправна врста 'NONE' могућности '%1$s' наредбе '%2$s'

en: invalid unique_id supplied for '%1$s'
sr: достављени unique_id за '%1$s' је неисправан

en: invalid use of command API
sr: неисправна употреба АПИ-ја наредби

en: invalid use of conf API
sr: неисправна употреба АПИ-ја конфигурације

en: invalid use with no flags
sr: неисправна употреба без заставица

en: invalid uuid %1$s
sr: неисправан УУИД %1$s

en: invalid value %1$d
sr: неисправна вредност %1$d

en: invalid value '%1$s' for migration parameter '%2$s'
sr: неисправна вредност '%1$s' за параметар миграције '%2$s'

en: invalid value '%1$s' for parameter '%2$s' of device '%3$s'
sr: неисправна вредност '%1$s' за параметар '%2$s' уређаја '%3$s'

en: invalid value '%1$s' of 'value' attribute of 'qemu:property'
sr: неисправна вредност '%1$s' особине 'value' својства 'qemu:property'

en: invalid value for boot menu timeout, must be in range [0,65535]
sr: неисправна вредност за време истека изборника за покретање, мора бити у опсегу [0,65535]

en: invalid value for rebootTimeout, must be in range [-1,65535]
sr: неисправна вредност за rebootTimeout, мора бити у опсегу [-1,65535]

en: invalid value of 'ephemeral'
sr: неисправна вредност за 'ephemeral'

en: invalid value of 'private'
sr: неисправна вредност за 'private'

en: invalid value of 0 for iothread_id
sr: неисправна вредност 0 за iothread_id

en: invalid value of memory device node
sr: неисправна вредност чворишта уређаја меморије

en: invalid vcpu index '%1$u'
sr: неисправан индекс vCPU-а '%1$u'

en: invalid vncdisplay value '%1$s'
sr: неисправна вредност vncdisplay-а '%1$s'

en: invalid watchdog action
sr: неисправна радња чувара-куће

en: io is not supported with vhostuser disk
sr: Увод/извод није подржан са vhostuser диском

en: io policy of disk device
sr: политика увода/извода уређаја диска

en: io uring is not supported by this QEMU binary
sr: io uring није подржан овом бинарном датотеком Кемуа

en: io='native' needs either no disk cache or directsync cache mode
sr: io='native' захтева или да нема кеш меморије диска или режим кеша directsync

en: ioeventfd is not supported with vhostuser disk
sr: ioeventfd није подржан са vhostuser диском

en: iommu driver option is only supported for virtio devices
sr: могућност гонича iommu је подржана само за Виртио уређаје

en: iommu model '%1$s' can't have address
sr: iommu модел '%1$s' не може имати адресу

en: iommu model '%1$s' doesn't support some additional attributes
sr: iommu модел '%1$s' не подржава неке додатне особине

en: iommu: aw_bits is not supported with this QEMU binary
sr: iommu: aw_bits није подржан са овим Кему бинарном датотеком

en: iommu: caching mode is not supported with this QEMU binary
sr: iommu: режим кеширања није подржан са овим Кему бинарном датотеком

en: iommu: device IOTLB is not supported with this QEMU binary
sr: iommu: уређај IOTLB није подржан са овим Кему бинарном датотеком

en: iommu: eim is not supported with this QEMU binary
sr: iommu: eim није подржан са овим Кему бинарном датотеком

en: iommu: interrupt remapping is not supported with this QEMU binary
sr: iommu: поновно картирање прекида није подржано са овим Кему бинарном датотеком

en: iommu: updating dma translation is not supported with this QEMU binary
sr: iommu: ажурирање DMA превода није подржано са овим Кему бинарном датотеком

en: iothread %1$d not found
sr: iothread %1$d није пронађен

en: iothread '%1$u' not defined in iothreadid
sr: iothread '%1$u' није дефинисан у iothreadid

en: iothread for the new IOThread
sr: iothread за нови IOThread

en: iothread id of existing IOThread
sr: iothread идентфикатор постојећег IOThread-а

en: iothread is not supported with vhostuser disk
sr: iothread није подржан са vhostuser диском

en: iothread queue '%1$u' is already assigned
sr: iothread ред '%1$u' је већ додељен

en: iothread queue '%1$u' mapping out of range
sr: мапирање iothread реда '%1$u' је ван опсега

en: iothread to queue mapping must be provided for all iothreads or for none
sr: мапирање IOThread-а у реду мора бити достављено за све IOThread-ове или за ниједан

en: iothread_id for the IOThread to delete
sr: iothread_id за IOThread који треба обрисати

en: iothreadid %1$d not found
sr: iothreadid %1$d није пронађен

en: iothreads are supported only by 'virtio-scsi' controllers
sr: iothread-ове подржавају само „virtio-scsi“ управљачи

en: iotune is not supported with vhostuser disk
sr: iotune није подржан са vhostuser диском

en: ipset name contains invalid characters
sr: назив ipset-а садржи неисправне знакове

en: ipset name is too long
sr: назив ipset-а је предугачак

en: isa-debug serial type only valid on x86 architecture
sr: серијска врста isa-debug је исправна само на x86 архитектури

en: iscsi pool only supports 'chap' auth type
sr: iSCSI базен подржава само „chap“ врсту потврде идентитета

en: iscsi-direct pool only supports 'chap' auth type
sr: iscsi-direct базен подржава само „chap“ врсту потврде идентитета

en: ivgen element found, but cipher is missing
sr: пронађен је ivgen елемент, али шифра недостаје

en: ivshmem device is no longer supported
sr: ivshmem уређај више није подржан

en: job '%1$s' canceled by client
sr: клијент је отказао посао „%1$s“

en: job '%1$s' failed due to I/O error
sr: посао „%1$s“ није успео због I/O грешке

en: job '%1$s' failed in post-copy phase
sr: посао „%1$s“ није успео у фази после копирања

en: job '%1$s' failed: %2$s
sr: посао „%1$s“ није успео: %2$s

en: job '%1$s' is not active
sr: посао „%1$s“ није активан

en: job '%1$s' unexpectedly failed
sr: посао „%1$s“ је неочекивано неуспео

en: job type '%1$s' does not support pivot
sr: врста посла „%1$s“ не подржава окрет

en: kdump-compressed format is not supported here
sr: запаковани kdump формат овде није подржан

en: kdump-compressed format is only supported with memory-only dump
sr: запаковани kdump формат је подржан само са избацивањем стања само у меморију

en: keep TPM state
sr: задржи ТПМ стање

en: keep the backing chain relatively referenced
sr: задржи релативне референце ланца потпоре

en: keepalive interval %1$d too large
sr: интервал одржавања везе %1$d је превелик

en: keepalive interval already set
sr: интервал одржавања везе је већ постављен

en: kernel cpu time field is too long for the destination
sr: поље времена процесора језгра је предуго за одредиште

en: key to be used as a namespace identifier
sr: кључ који ће се користити као одредник именског простора

en: keyboard interactive authentication failed: %1$s
sr: интерактивно потврђивање идентитета путем тастатуре није успело: %1$s

en: keycode %1$zu is invalid: 0x%2$X
sr: код тастера %1$zu је неисправан: 0x%2$X

en: known hosts file '%1$s' does not exist
sr: датотека познатих домаћина '%1$s' не постоји

en: label overrides require relabeling to be enabled at the domain level
sr: Преписивања ознака захтевају да поновно означавање буде омогућено на нивоу домена

en: label size is required for NVDIMM device
sr: Величина ознаке је потребна за NVDIMM уређај

en: label size must be smaller than NVDIMM size
sr: Величина ознаке мора бити мања од величине NVDIMM-а

en: lazy_refcounts not supported with compat level %1$s
sr: lazy_refcounts није подржано са нивом компатибилности %1$s

en: lease file write failed
sr: Упис у датотеку за зајам није успео

en: leave the guest paused after creation
sr: оставите госта паузираног након стварања

en: length of metadata out of range
sr: дужина метаподатака је ван опсега

en: level %1$u cache size %2$llu does not match expected size %3$llu
sr: величина кеша на нивоу %1$u од %2$llu не одговара очекиваној величини %3$llu

en: libnl was not available at build time
sr: libnl није био доступан у време изградње

en: library call failed
sr: позив библиотеке није успео

en: library call failed: %1$s
sr: позив библиотеке није успео: %1$s

en: librbd encryption is not supported by this QEMU binary
sr: librbd шифровање није подржано овом кему бинарном датотеком

en: librbd encryption is supported only with RBD backed disks
sr: librbd шифровање је подржано само са дисковима заснованим на RBD-у

en: librbd encryption layering is not supported by this QEMU binary
sr: слојевитост librbd шифровања није подржана овом кему бинарном датотеком

en: libssh transport error
sr: грешка у преносу libssh-а

en: libssh transport error: %1$s
sr: грешка у преносу libssh-а: %1$s

en: libssh transport support was not enabled
sr: подршка за пренос libssh-а није била омогућена

en: libssh2 transport support was not enabled
sr: подршка за пренос libssh2-а није била омогућена

en: libvirt management daemon:
sr: либвирт позадинац за управљање:

en: libvirt was built without the '%1$s' driver
sr: либвирт је изграђен без гонича '%1$s'

en: libvirt was not compiled with libpcap and "%1$s" requires it
sr: либвирт није компилиран са libpcap-ом, а "%1$s" га захтева

en: libvirt will automatically detach/attach the device from/to host
sr: либвирт ће самостално откачити/закачити уређај са/на рачунар

en: libvirt-guests is configured not to start any guests on boot
sr: libvirt-guests је подешен тако да не покреће ниједног госта при покретању

en: libvirt.so is not safe to use from setuid/setgid programs
sr: libvirt.so није безбедан за употребу из setuid/setgid програма

en: libvirtd quit during handshake
sr: libvirtd је изашао током руковања

en: libxenlight does not support disk driver %1$s
sr: libxenlight не подржава гонич за диск %1$s

en: libxenlight does not support disk format %1$s with disk driver %2$s
sr: libxenlight не подржава формат диска %1$s са гоничем за диск %2$s

en: libxenlight does not support transient disks
sr: libxenlight не подржава привремене дискове

en: libxenlight failed to attach USB controller
sr: libxenlight није успео да закачи УСБ управљач

en: libxenlight failed to attach disk '%1$s'
sr: libxenlight није успео да закачи диск '%1$s'

en: libxenlight failed to attach network device
sr: libxenlight није успео да прикључи мрежни уређај

en: libxenlight failed to attach pci device %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d
sr: libxenlight није успео да прикључи ПЦИ уређај %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d

en: libxenlight failed to attach usb device Busnum:%1$3x, Devnum:%2$3x
sr: libxenlight није успео да прикључи УСБ уређај Busnum:%1$3x, Devnum:%2$3x

en: libxenlight failed to change media for disk '%1$s'
sr: libxenlight није успео да промени медијум за диск '%1$s'

en: libxenlight failed to create new domain '%1$s'
sr: libxenlight није успео да створи нови домен '%1$s'

en: libxenlight failed to detach USB controller
sr: libxenlight није успео да одкључи УСБ управљач

en: libxenlight failed to detach USB device Busnum: %1$3x, Devnum: %2$3x
sr: libxenlight није успео да одкључи УСБ уређај Busnum: %1$3x, Devnum: %2$3x

en: libxenlight failed to detach disk '%1$s'
sr: libxenlight није успео да откачи диск '%1$s'

en: libxenlight failed to detach network device
sr: libxenlight није успео да одкључи мрежни уређај

en: libxenlight failed to detach pci device %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d
sr: libxenlight није успео да откачи ПЦИ уређај %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d

en: libxenlight failed to parse UUID '%1$s'
sr: libxenlight није успео да обради УУИД '%1$s'

en: libxenlight failed to resolve security label '%1$s'
sr: libxenlight није успео да разреши безбедносну ознаку '%1$s'

en: libxenlight failed to restore domain '%1$s'
sr: libxenlight није успео да поврати домен '%1$s'

en: libxenlight failed to store userdata
sr: libxenlight није успео да сачува корисничке податке

en: libxenlight state driver is not active
sr: гонич за стање libxenlight није активан

en: libxl_domain_info failed for domain '%1$d'
sr: libxl_domain_info није успео за домен '%1$d'

en: libxl_get_cpu_topology failed
sr: libxl_get_cpu_topology није успео

en: libxl_get_numainfo failed
sr: libxl_get_numainfo није успео

en: libxl_get_physinfo_info failed
sr: libxl_get_physinfo_info није успео

en: libxml2 doesn't handle %1$s encoding
sr: libxml2 не подржава кодирање %1$s

en: lifecycle action to set
sr: радња животног циклуса за постављање

en: lifecycle type to modify
sr: врста животног циклуса за измену

en: limit list to children of current snapshot
sr: ограничи списак на садржаоце тренутног снимка стања

en: limit list to children of given checkpoint
sr: ограничи списак на садржаоце дате тачке провере

en: limit list to children of given snapshot
sr: ограничи списак на садржаоце датог снимка стања

en: line %1$d corrupt ipaddr "%2$s"
sr: линија %1$d има оштећену IP адресу "%2$s"

en: list UUID of active pools only
sr: испиши само УУИД-ове активних складишта

en: list all domain blocks
sr: испиши све блокове домена

en: list all domain throttlegroups.
sr: испиши све групе ограничења пропусног односа домена.

en: list all domain virtual interfaces
sr: испиши све виртуелне спреге домена

en: list authorized SSH keys for given user (via agent)
sr: испиши овлашћене SSH кључеве за датог корисника (преко заступника)

en: list available servers on a daemon
sr: испиши доступне сервере на позадинцу

en: list checkpoint names only
sr: прикажи само називе тачака провере

en: list checkpoints in a tree
sr: прикажи тачке провере у облику стабла

en: list clients connected to <server>
sr: прикажи клијенте повезане на <server>

en: list devices in a tree
sr: прикажи уређаје у облику стабла

en: list domain IDs only
sr: прикажи само ИД-ове домена

en: list domain names only
sr: прикажи само називе домена

en: list domains
sr: испиши домене

en: list domains in other states
sr: прикажи домене у другим стањима

en: list domains in paused state
sr: прикажи домене у паузираном стању

en: list domains in running state
sr: прикажи домене у покренутом стању

en: list domains in shutoff state
sr: прикажи домене у искљученом стању

en: list domains with autostart disabled
sr: прикажи домене са онемогућеним самосталним покретањем

en: list domains with autostart enabled
sr: прикажи домене са омогућеним самосталним покретањем

en: list domains with existing checkpoint
sr: прикажи домене са постојећом тачком провере

en: list domains with existing snapshot
sr: прикажи домене са постојећим снимком стања

en: list domains with managed save state
sr: прикажи домене са управљаним стањем чувања

en: list domains without a checkpoint
sr: прикажи домене без тачке провере

en: list domains without a snapshot
sr: прикажи домене без снимка стања

en: list domains without managed save
sr: прикажи домене без управљаног чувања

en: list ephemeral secrets
sr: прикажи ефемеране тајне

en: list inactive & active devices
sr: излистај неактивне и активне уређаје

en: list inactive & active domains
sr: испиши неактивне и активне домене

en: list inactive & active interfaces
sr: излистај неактивне и активне спреге

en: list inactive & active networks
sr: испиши неактивне и активне мреже

en: list inactive & active pools
sr: испиши неактивна и активна складишта

en: list inactive devices
sr: излистај неактивне уређаје

en: list inactive domains
sr: испиши неактивне домене

en: list inactive interfaces
sr: излистај неактивне спреге

en: list inactive networks
sr: испиши неактивне мреже

en: list inactive pools
sr: испиши неактивна складишта

en: list is not closed with ]
sr: списак није затворен са ]

en: list name of active pools only
sr: излистај само називе активних складишта

en: list network filter bindings
sr: излистај везивања мрежних филтера

en: list network filters
sr: излистај мрежне филтере

en: list network names only
sr: излистај само мрежне називе

en: list network ports
sr: излистај мрежне портове

en: list networks
sr: излистај мреже

en: list networks with autostart disabled
sr: излистај мреже са искљученим самосталним покретањем

en: list networks with autostart enabled
sr: излистај мреже са укљученим самосталним покретањем

en: list non-ephemeral secrets
sr: излистај неефемерне тајне

en: list non-private secrets
sr: излистај неприватне тајне

en: list of cpus to enable or disable
sr: списак процесора за омогућивање или онемогућивање

en: list of domains to get stats for
sr: списак домена за прибављање статистике

en: list only active domains
sr: излистај само активне домене

en: list only checkpoints that are not leaves (with children)
sr: излистај само контролне пунктове који нису листови (са потомцима)

en: list only checkpoints without children
sr: излистај само контролне пунктове без потомка

en: list only checkpoints without parents
sr: излистај само контролне пунктове без родитеља

en: list only domains in other states
sr: излистај само домене у другим стањима

en: list only inactive domains
sr: излистај само неактивне домене

en: list only paused domains
sr: излистај само паузиране домене

en: list only persistent domains
sr: излистај само истрајне домене

en: list only running domains
sr: излистај само покренуте домене

en: list only shutoff domains
sr: излистај само искључене домене

en: list only snapshots that are not leaves (with children)
sr: излистај само снимке стања који нису листови (са детецима)

en: list only snapshots that have metadata that would prevent undefine
sr: излистај само снимке стања који имају метаподатке који би спречили поништавање дефиниције

en: list only snapshots that have no metadata managed by libvirt
sr: излистај само снимке стања који немају метаподатке којима либвирт управља

en: list only snapshots without children
sr: излистај само снимке стања без деце

en: list only snapshots without parents
sr: излистај само снимке стања без родитеља

en: list only transient domains
sr: излистај само привремене домене

en: list persistent devices
sr: излистај истрајне уређаје

en: list persistent domains
sr: излистај истрајне домене

en: list persistent networks
sr: излистај истрајне мреже

en: list persistent pools
sr: излистај истрајна складишта

en: list physical host interfaces
sr: излистај физичке спреге домаћина

en: list pools
sr: излистај складишта

en: list pools with autostart disabled
sr: излистај складишта са онемогућеним самосталним покретањем

en: list pools with autostart enabled
sr: излистај складишта са омогућеним самосталним покретањем

en: list private secrets
sr: излистај приватне тајне

en: list secrets
sr: излистај тајне

en: list snapshot names only
sr: излистај само називе снимака стања

en: list snapshots in a tree
sr: излистај снимке стања у стаблу

en: list table (default)
sr: излистај табелу (подразумевано)

en: list the name, rather than the full xml
sr: излистај назив, уместо целог XML-а

en: list transient devices
sr: излистај привремене уређаје

en: list transient domains
sr: излистај привремене домене

en: list transient networks
sr: излистај привремене мреже

en: list transient pools
sr: излистај привремене базене

en: list uuid's only
sr: излистај само УУИД-ове

en: list valid event types
sr: излистај исправне врсте догађаја

en: list vols
sr: испиши томове

en: listen address is not supported by tunnelled migration
sr: адреса слушања није подржана код тунелисане миграције

en: listen address that destination should bind to for incoming migration
sr: адреса слушања на коју одредиште треба да се веже за долазну миграцију

en: listen type 'none' is not available for graphics type '%1$s'
sr: врста слушања 'none' није доступна за врсту графике '%1$s'

en: listen type 'socket' is not available for graphics type '%1$s'
sr: врста слушања 'socket' није доступна за врсту графике '%1$s'

en: lists not allowed in VMX format
sr: спискови нису дозвољени у VMX формату

en: live
sr: уживо

en: live attach of device '%1$s' is not supported
sr: живо прикључивање уређаја '%1$s' није подржано

en: live detach of device '%1$s' is not supported
sr: живо откачивање уређаја '%1$s' није подржано

en: live detach of interface type %1$s is not implemented yet
sr: Живо откачивање спреге врсте %1$s још увек није израђено

en: live detach of shmem model '%1$s' is not supported
sr: Живо откачивање shmem модела '%1$s' није подржано

en: live migration
sr: пресељење уживо

en: live snapshot creation is supported only during full system snapshots
sr: Живо стварање снимака стања је подржано само током потпуних снимака стања система

en: live update of device '%1$s' is not supported
sr: Живо ажурирање уређаја '%1$s' није подржано

en: load of internal snapshot '%1$s' job failed: %2$s
sr: Посао учитавања унутрашњег снимака стања '%1$s' није успео: %2$s

en: loadparm value '%1$s' must be between 1 and 8 characters
sr: Вредност loadparm '%1$s' мора бити између 1 и 8 знакова

en: lock manager connection has been restricted
sr: Веза са управником закључавања је ограничена

en: lock owner details have not been registered
sr: Детаљи о власнику закључавања нису регистровани

en: locking options are not supported by this virtiofsd
sr: могућности закључавања нису подржане у овом virtiofsd-у

en: logical volume '%1$s' is sparse, volume wipe not supported
sr: Логички том '%1$s' је ретко насељен, брисање тома није подржано

en: loop until timeout or interrupt, rather than one-shot
sr: понављај до истека времена или прекида, уместо једнократног извршења

en: lower boundary for worker thread pool
sr: доња граница за базен радних нити

en: luks-any encryption is not supported by this QEMU binary
sr: Шифровање luks-any није подржано у овој бинарној датотеци Кемуа

en: lxc state driver is not active
sr: Гонич за LXC стање није активан

en: lxc.mount.fstab or lxc.mount found, use lxc.mount.entry lines instead
sr: Пронађен је lxc.mount.fstab или lxc.mount, уместо тога користите редове lxc.mount.entry

en: lxcChild() passed invalid vm definition
sr: lxcChild() је проследио неисправну VM дефиницију

en: machine already powered down
sr: Машина је већ искључена

en: machine is not in poweroff|saved|aborted state, so couldn't start it
sr: Машина није у стању poweroff|saved|aborted, па је немогуће покренути

en: machine is null
sr: Машина је NULL

en: machine not in running state to suspend it
sr: машина није покренута да би се обуставила

en: machine not paused, so can't resume it
sr: машина није паузирана, па се не може наставити

en: machine not running, so can't reboot it
sr: машина није покренута, па се не може поново покренути

en: machine paused, so can't power it down
sr: машина је паузирана, па се не може искључити

en: machine type '%1$s'
sr: врста машине '%1$s'

en: machine type '%1$s' does not support ACPI
sr: врста машине '%1$s' не подржава АЦПИ

en: machine type (/domain/os/type/@machine)
sr: врста машине (/domain/os/type/@machine)

en: make added vcpus hot(un)pluggable
sr: учини додатне vCPU-ове динамички прикључиваним/одкључиваним

en: make live change persistent
sr: учини живу промену истрајном

en: make the copy share a backing chain
sr: учини да копија дели ланац подлошка

en: malformed 'offset' property of 'raw' driver
sr: неисправно обликовано својство 'offset' 'raw' гонича

en: malformed 'prefix' field
sr: неисправно обликовано поље 'prefix'

en: malformed 'readahead' field in backing store definition '%1$s'
sr: неисправно обликовано поље 'readahead' у дефиницији базног складишта '%1$s'

en: malformed 'size' property of 'raw' driver
sr: неисправно обликовано својство 'size' 'raw' гонича

en: malformed 'sslverify' field in backing store definition '%1$s'
sr: неисправно обликовано поље 'sslverify' у дефиницији базног складишта '%1$s'

en: malformed 'timeout' field in backing store definition '%1$s'
sr: неисправно обликовано поље 'timeout' у дефиницији базног складишта '%1$s'

en: malformed 'wwpn' value
sr: неисправна вредност 'wwpn'

en: malformed <blockDirtyBitmaps> in migration cookie
sr: неисправно обликовано <blockDirtyBitmaps> у колачићу миграције

en: malformed <sysinfo> uuid element
sr: неисправан <sysinfo> УУИД елемент

en: malformed <tempBlockDirtyBitmaps> in status XML
sr: неисправно обликован <tempBlockDirtyBitmaps> у XML статусу

en: malformed GIC version in QEMU capabilities cache
sr: неправилно издање GIC-а у кешу могућности Кемуа

en: malformed QAPI schema when querying '%1$s' of '%2$s'
sr: неправилна QAPI шема при упиту за '%1$s' од '%2$s'

en: malformed QMP schema
sr: неправилна QMP шема

en: malformed TDX panic data
sr: неправилни подаци о TDX паници

en: malformed TLS secret uuid '%1$s' provided
sr: достављен је неправилан ТЛС тајни УУИД '%1$s'

en: malformed backing store path for protocol %1$s
sr: неправилна путања резервног складишта за протокол %1$s

en: malformed capacity element
sr: неправилан елемент капацитета

en: malformed char device string
sr: неправилно обликована ниска знаковног уређаја

en: malformed disk path: %1$s
sr: неправилна путања диска: %1$s

en: malformed emulated GIC information in QEMU capabilities cache
sr: неправилни подаци о опонашаном GIC-у у кешу могућности Кемуа

en: malformed genid element
sr: неисправан genid елемент

en: malformed group element
sr: неисправан елемент групе

en: malformed hostuuid element in migration data
sr: неисправан hostuuid елемент у подацима о миграцији

en: malformed http cookie '%1$s' in backing store definition '%2$s'
sr: неисправан HTTP колачић '%1$s' у дефиницији резервног складишта '%2$s'

en: malformed hwuuid element
sr: неисправан hwuuid елемент

en: malformed hyperv panic data
sr: неисправни подаци о Hyper-V паници

en: malformed in-kernel GIC information in QEMU capabilities cache
sr: неисправне информације о GIC-у у језгру у кешу могућности Кемуа

en: malformed ipset flags
sr: неисправне заставице ipset-а

en: malformed mac address '%1$s'
sr: неисправна МАК адреса '%1$s'

en: malformed mtu size
sr: неисправна величина МТУ

en: malformed namespace name: %1$s
sr: неисправан назив именског простора: %1$s

en: malformed nbd string '%1$s'
sr: неисправна nbd ниска '%1$s'

en: malformed netlink response message
sr: неисправна порука одговора netlink-а

en: malformed octal mode
sr: неисправан октални режим

en: malformed output of 'iscsiadm': %1$s
sr: неисправан излаз наредбе 'iscsiadm': %1$s

en: malformed owner element
sr: неисправан елемент власник

en: malformed prManager reply
sr: неисправан одговор prManager-а

en: malformed qemu-current-machine reply
sr: неисправан одговор qemu-current-machine-а

en: malformed query string
sr: неисправна ниска упита

en: malformed refcount %1$s on %2$s
sr: неисправан бројач референци %1$s на %2$s

en: malformed refreservation reported
sr: пријављена неисправна refreservation

en: malformed return value
sr: неисправна повратна вредност

en: malformed s390 panic data
sr: неисправни подаци о паници s390

en: malformed signal name: %1$s
sr: неисправан назив сигнала: %1$s

en: malformed uuid element
sr: лоше обликован УУИД елемент

en: malformed uuid element for '%1$s'
sr: лоше обликован УУИД елемент за '%1$s'

en: malformed value '%1$s' of 'offset' attribute of slice
sr: лоше обликована вредност '%1$s' особине 'offset' дела

en: malformed value '%1$s' of 'size' attribute of slice
sr: лоше обликована вредност '%1$s' особине 'size' дела

en: malformed volsize reported
sr: пријављена лоше обликована volsize

en: malformed volume allocation value
sr: лоше обликована вредност доделе тома

en: malformed volume extent devices value
sr: лоше обликована вредност уређаја за опсег тома

en: malformed volume extent length value
sr: лоше обликована вредност дужине опсега тома

en: malformed volume extent offset value
sr: лоше обликована вредност помераја опсега тома

en: malformed volume extent size value
sr: лоше обликована вредност величине опсега тома

en: malformed volume extent stripes value
sr: неправилно формирана вредност штрафта опсега тома

en: malformed/missing addr in dimm memory info
sr: Неисправна или недостајућа адреса у информацијама о DIMM меморији

en: malformed/missing hotpluggable in dimm memory info
sr: Неисправна или недостајућа могућност за топло убацивање у информацијама о DIMM меморији

en: malformed/missing hotplugged in dimm memory info
sr: Неисправна или недостајућа информација о топлом убацивању у информацијама о DIMM меморији

en: malformed/missing memaddr in sgx-epc memory info
sr: Неисправна или недостајућа меморијска адреса у информацијама о SGX-EPC меморији

en: malformed/missing memaddr in virtio memory info
sr: Неисправна или недостајућа меморијска адреса у информацијама о Virtio меморији

en: malformed/missing size in sgx-epc memory info
sr: Неисправна или недостајућа величина у информацијама о SGX-EPC меморији

en: malformed/missing size in virtio memory info
sr: Неисправна или недостајућа величина у информацијама о Virtio меморији

en: malformed/missing slot in dimm memory info
sr: Неисправно или недостајуће место у информацијама о DIMM меморији

en: managed save cannot be requested for transient domains
sr: Управљано чување не може се захтевати за привремене домене

en: managed save of a domain state
sr: Управљано чување стања домена

en: managing externally launched configuration
sr: Управљање поставком покренутом споља

en: manipulate authorized SSH keys file for given user (via agent)
sr: мењај датотеку овлашћених SSH кључева за одређеног корисника (преко заступника)

en: maplen must be non-negative
sr: maplen не сме бити негативан

en: mark inactive domains with managed save state
sr: Обележи неактивне домене стањем управљаног чувања

en: masterbus not found
sr: Главна сабирница није пронађена

en: match mode %1$s not supported
sr: Режим поклапања %1$s није подржан

en: matching filesystem not found
sr: Одговарајући систем датотека није пронађен

en: matching input device not found
sr: Одговарајући улазни уређај није пронађен

en: matching iommu device not found
sr: Одговарајући IOMMU уређај није пронађен

en: matching memory device was not found
sr: одговарајући уређај меморије није пронађен

en: matching shmem device was not found
sr: одговарајући shmem уређај није пронађен

en: matching vsock device not found
sr: одговарајући vsock уређај није пронађен

en: maxWorkers must not be switched from zero to non-zero and vice versa
sr: maxWorkers не сме се пребацити са нуле на вредност различну од нуле и обрнуто

en: maxcells must be non-negative
sr: maxcells не сме бити негативан

en: maxerrors too large
sr: maxerrors је превелик

en: maxids must be non-negative
sr: maxids не сме бити негативан

en: maximum
sr: највише

en: maximum CPU is not supported by QEMU binary
sr: Кему бинарна датотека не подржава максимални процесор

en: maximum amount of in-flight data during the copy
sr: максимална количина података у преносу током копирања

en: maximum memory size must be equal or greater than the actual memory size
sr: максимална величина меморије мора бити једнака или већа од стварне величине меморије

en: maximum memory size must be specified when specifying number of memory slots
sr: максимална величина меморије мора бити наведена при навођењу броја места за меморију

en: maximum memory size overflowed after alignment
sr: максимална величина меморије је прекорила границу након поравнања

en: maximum tolerable downtime (in milliseconds) for migration
sr: максимално толерисано време застоја (у милисекундама) за миграцију

en: maximum vCPU count must not be less than current vCPU count
sr: максималан број vCPU-ова не сме бити мањи од тренутног броја vCPU-ова

en: maximum vcpu count of a live domain can't be modified
sr: максималан број vcpu-ова за живи домен не може бити измењен

en: maximum vcpus count must be an integer
sr: максимални број vCPU-ова мора бити цео број

en: maxinfo must be non-negative
sr: maxinfo не сме бити негативан

en: maxnames must be non-negative
sr: maxnames мора бити не-негативни број

en: maxuuids must be non-negative
sr: maxuuids мора бити не-негативни број

en: mdev attribute missing name or value
sr: mdev особини недостаје назив или вредност

en: mdevctl JSON response contains no devices
sr: mdevctl JSON одговор не садржи ниједан уређај

en: mediated device %1$s is in use by driver %2$s, domain %3$s
sr: посредовани уређај %1$s користе гонич %2$s, домен %3$s

en: mediated device '%1$s' not found
sr: посредовани уређај '%1$s' није пронађен

en: mediated devices are not supported on non-linux platforms
sr: посредовани уређаји нису подржани на платформама које нису Линукс

en: mem(Suspend-to-RAM), disk(Suspend-to-Disk), hybrid(Hybrid-Suspend)
sr: mem(Обустава у меморију), disk(Обустава на диск), hybrid(Хибридна обустава)

en: memory '%1$s' not found
sr: меморија „%1$s“ није пронађена

en: memory access mode '%1$s' not supported without guest numa node
sr: режим приступа меморији „%1$s“ није подржан без NUMA-чвора госта

en: memory address must be aligned to %1$ld bytes
sr: адреса меморије мора бити поравната на %1$ld бајтова

en: memory attributes: [file=]name[,snapshot=type]
sr: особине меморије: [file=]назив[,snapshot=врста]

en: memory device address [0x%1$llx:0x%2$llx] overlaps with other memory device (0x%3$llx)
sr: адреса уређаја за меморију [0x%1$llx:0x%2$llx] се преклапа са другим уређајем за меморију (0x%3$llx)

en: memory device address is not supported for model '%1$s'
sr: адреса уређаја за меморију није подржана за модел „%1$s“

en: memory device address must be aligned to blocksize
sr: адреса уређаја за меморију мора бити поравната на величину блока

en: memory device alias
sr: надимак уређаја за меморију

en: memory device alias is not assigned
sr: надимак уређаја за меморију није додељен

en: memory device slot '%1$u' exceeds slots count '%2$u'
sr: место уређаја за меморију „%1$u“ премашује број места „%2$u“

en: memory device slot '%1$u' is already being used by another memory device
sr: место уређаја за меморију „%1$u“ већ је заузето другим уређајем за меморију

en: memory device target node
sr: циљни чвор уређаја за меморију

en: memory device total size exceeds hotplug space
sr: укупна величина уређаја за меморију премашује простор за прикључивање у ходу

en: memory devices are not supported by this driver
sr: уређаји за меморију нису подржани овим гоничем

en: memory filename '%1$s' requires external snapshot
sr: назив датотеке меморије „%1$s“ захтева спољни снимак стања

en: memory hard_limit tunable value must be lower than or equal to swap_hard_limit
sr: вредност hard_limit за меморију која се може подешавати мора бити мања или једнака вредности swap_hard_limit

en: memory hotplug isn't supported by this QEMU binary
sr: ова Кему бинарна датотека не подржава прикључивање меморије у ходу

en: memory hotplug tunables <maxMemory> are not supported by this hypervisor driver
sr: овај гонич хипервизора не подржава подешавања за прикључивање меморије у ходу <maxMemory>

en: memory not found
sr: меморија није пронађена

en: memory peek request too large for remote protocol, %1$zi > %2$d
sr: захтев за увид у меморију је превелик за удаљени протокол, %1$zi > %2$d

en: memory size can't be changed unless domain is powered down
sr: величина меморије се не може променити осим ако домен није искључен

en: memory size of NUMA node '%1$zu' overflowed after alignment
sr: величина меморије NUMA чворића „%1$zu“ је прекорила границу након поравнања

en: memory snapshot file path (%1$s) must be absolute
sr: путања датотеке снимка стања меморије (%1$s) мора бити апсолутна

en: memory state cannot be saved with offline or disk-only snapshot
sr: стање меморије се не може сачувати уз офлајн снимак стања или снимак стања само на диску

en: memory-only dump failed for unknown reason
sr: избацивање стања само меморије није успело из непознатог разлога

en: memory-only dump failed: %1$s
sr: избацивање стања само меморије није успело: %1$s

en: message
sr: порука

en: metadata cache max size control is supported only with qcow2 images
sr: управљање максималном величином кеша метаподатака је подржано само са qcow2 сликама

en: metadata not found
sr: метаподаци нису пронађени

en: metadata not found: %1$s
sr: метаподаци нису пронађени: %1$s

en: metadata preallocation conflicts with backing store
sr: преалокација метаподатака се сукоби са основним складиштем

en: metadata preallocation is not supported for block volumes
sr: преалокација метаподатака није подржана за блок томове

en: metadata preallocation is not supported for raw volumes
sr: преалокација метаподатака није подржана за сирове томове

en: metadata preallocation only available with qcow2
sr: преалокација метаподатака је доступна само са qcow2

en: metadata title can't contain newlines
sr: наслов метаподатака не може садржати нове редове

en: metadata_cache is not supported with vhostuser disk
sr: metadata_cache није подржан са vhostuser диском

en: migrate domain to another host
sr: пресели домен на другог домаћина

en: migrate uri is not set
sr: URI миграције није постављен

en: migrate: Invalid downtime
sr: миграција: неисправно време застоја

en: migrate: Unexpected --timeout-* option without --timeout
sr: миграција: неочекивана могућност --timeout-* без --timeout

en: migrate: Unexpected timeout for offline migration
sr: миграција: неочекивано време истека за миграцију ван мреже

en: migrate_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
sr: директоријум migrate_tls_x509_cert_dir '%1$s' не постоји

en: migrated
sr: премештено

en: migrating
sr: премештање

en: migration
sr: премештање

en: migration URI is not supported by tunnelled migration
sr: адреса за премештање није подржана тунелисаним премештањем

en: migration URI, usually can be omitted
sr: адреса за премештање, обично се може изоставити

en: migration bandwidth limit in MiB/s
sr: ограничење појасне ширине премештања у MiB/с

en: migration canceled
sr: премештање је отказано

en: migration failed. Message from the source host: %1$s. Message from the destination host: %2$s
sr: премештање није успело. Порука са изворног рачунара: %1$s. Порука са одредишног рачунара: %2$s

en: migration in
sr: премештање у

en: migration of disk %1$s failed
sr: премештање диска %1$s није успело

en: migration of disk %1$s failed: %2$s
sr: премештање диска %1$s није успело: %2$s

en: migration of domain %1$s is being actively monitored by another thread
sr: премештање домена %1$s је активно праћено од стране друге нити

en: migration of domain %1$s is not in post-copy phase
sr: миграција домена %1$s није у фази после копирања

en: migration of non-shared disks requested but NBD is not set up
sr: затражена је миграција недељених дискова, али NBD није подешен

en: migration of non-shared storage is not supported with tunnelled migration and this QEMU
sr: миграција недељеног складишта није подржана тунелисаном миграцијом и овим Кему

en: migration out
sr: Излазна миграција

en: migration parameter '%1$s' must be less than %2$llu
sr: Параметар миграције '%1$s' мора бити мањи од %2$llu

en: migration parameter '%1$s' must be less than %2$u
sr: Параметар миграције '%1$s' мора бити мањи од %2$u

en: migration protocol going backwards %1$s => %2$s
sr: Протокол миграције се враћа уназад %1$s => %2$s

en: migration statistics are available only on the source host
sr: Статистика миграције је доступна само на изворном рачунару

en: migration successfully aborted
sr: Миграција је успешно прекинута

en: migration successfully aborted: %1$s
sr: Миграција је успешно прекинута: %1$s

en: migration was active, but RAM 'remaining' data was missing
sr: Миграција је била активна, али су подаци о 'преосталом' РАМ-у недостајали

en: migration was active, but RAM 'total' data was missing
sr: Миграција је била активна, али су подаци о 'укупном' РАМ-у недостајали

en: migration was active, but RAM 'transferred' data was missing
sr: Миграција је била активна, али су подаци о 'пребаченом' РАМ-у недостајали

en: migration with non-shared storage with full disk copy
sr: Миграција са недељеним складиштем уз потпуно копирање диска

en: migration with non-shared storage with incremental copy (same base image shared between source and destination)
sr: Миграција са недељеним складиштем уз инкрементално копирање (иста основна слика дељена између извора и одредишта)

en: migration with this virtiofs device is not supported
sr: Миграција са овим virtiofs уређајем није подржана

en: migration with transient disk is not supported
sr: Миграција са привременим диском није подржана

en: migration_address must not be the address of the local machine: %1$s
sr: migration_address не сме бити адреса локалне машине: %1$s

en: migration_host must not be the address of the local machine: %1$s
sr: migration_host не сме бити адреса локалне машине: %1$s

en: minWorkers cannot be larger than maxWorkers
sr: minWorkers не може бити већи од maxWorkers

en: minimum SSF levels lower than %1$d are not supported
sr: Најнижи нивои SSF-а испод %1$d нису подржани

en: minimum target size for the NVDIMM must be 256MB plus the label size
sr: Најмања циљна величина за NVDIMM мора бити 256 MB плус величина ознаке

en: mirror requires file name
sr: за огледало је потребан назив датотеке

en: mirror requires source element
sr: за огледало је потребан изворни елемент

en: mirror without type only supported by copy job
sr: огледало без врсте је подржано само код послао копирања

en: mishandled storage format '%1$s'
sr: неправилно обрађен формат складишта ’%1$s’

en: mismatch between configured type for snapshot disk '%1$s' and the type of existing file '%2$s'
sr: неподударање између подешене врсте за диск снимка стања ’%1$s’ и врсте постојеће датотеке ’%2$s’

en: mismatch of address family in range %1$s - %2$s
sr: неподударање породице адреса у опсегу %1$s - %2$s

en: mismatch of address family in range %1$s - %2$s for network %3$s
sr: неподударање породице адреса у опсегу %1$s - %2$s за мрежу %3$s

en: mismatched header magic
sr: неслагање магије заглавља

en: missing "
sr: недостаје "

en: missing %1$s in <virtualport type='%2$s'>
sr: недостаје %1$s у <virtualport type='%2$s'>

en: missing '%1$s' in 'config' from cloud-hypervisor
sr: недостаје ‘%1$s’ у ‘config’ из облачног хипервизора

en: missing 'DateTime' element
sr: недостаје елемент ‘DateTime’

en: missing 'alias' attribute for qemu:device
sr: недостаје особина ‘alias’ за qemu:device

en: missing 'config' in info query result from cloud-hypervisor
sr: недостаје ‘config’ у резултату упита за информације из облачног хипервизора

en: missing 'content' value in selinux lxc contexts file '%1$s'
sr: недостаје вредност ‘content’ у датотеци SELinux LXC контекста ‘%1$s’

en: missing 'end' attribute in <address> element in <nat> in <forward> in network %1$s
sr: недостаје особина ‘end’ у елементу <address> у <nat> у <forward> у мрежи %1$s

en: missing 'file' in '%1$s' from cloud-hypervisor
sr: недостаје ‘file’ у ‘%1$s’ из облачног хипервизора

en: missing 'file' value in selinux lxc contexts file '%1$s'
sr: недостаје вредност ‘file’ у датотеци SELinux LXC контекста ‘%1$s’

en: missing 'filename' field in JSON backing volume definition
sr: недостаје поље ‘filename’ у JSON дефиницији основног тома

en: missing 'guid' attribute
sr: недостаје особина ’guid’

en: missing 'id' attribute for mediated device's <type> element
sr: недостаје особина ’id’ за елемент <type> посредничког уређаја

en: missing 'name' attribute for a host CPU model deprecated property in QEMU capabilities cache
sr: недостаје особина „name“ за застарело својство модела процесора рачунара у кешу могућности Кемуа

en: missing 'name' attribute for a host CPU model property in QEMU capabilities cache
sr: недостаје особина „name“ за својство модела процесора рачунара у кешу могућности Кемуа

en: missing 'name' attribute for qemu:property
sr: недостаје особина „name“ за qemu:property

en: missing 'path' attribute for vhostuser disk source
sr: недостаје особина „path“ за извор диска vhostuser-а

en: missing 'path' attribute in JSON backing definition for NFS volume
sr: недостаје особина „path“ у JSON дефиницији подлоге за NFS том

en: missing 'portal' address in iSCSI backing definition
sr: недостаје адреса „portal“ у дефиницији подлоге iSCSI-ја

en: missing 'process' value in selinux lxc contexts file '%1$s'
sr: недостаје вредност „process“ у датотеци контекста СЕ-Линукса за LXC „%1$s“

en: missing 'server' attribute in JSON backing definition for NFS volume
sr: недостаје особина „server“ у JSON дефиницији подлоге за NFS том

en: missing 'start' attribute for clock with offset='absolute'
sr: недостаје особина „start“ за часовник са offset='absolute'

en: missing 'start' attribute in <address> element in <nat> in <forward> in network %1$s
sr: недостаје особина „start“ у елементу <address> у <nat> у <forward> у мрежи %1$s

en: missing 'state' attribute
sr: недостаје особина „state“

en: missing 'target' in iSCSI backing definition
sr: недостаје „target“ у дефиницији подлошке iSCSI-ја

en: missing 'timezone' attribute for clock with offset='timezone'
sr: недостаје особина „timezone“ за часовник са offset='timezone'

en: missing 'type' attribute for vhostuser disk source
sr: недостаје особина „type“ за извор диска vhostuser-а

en: missing 'type' attribute to disk source
sr: недостаје особина „type“ за извор диска

en: missing 'url' in JSON backing volume definition
sr: недостаје „url“ у JSON дефиницији подлошке тома

en: missing 'usage' attribute for RAM filesystem
sr: недостаје особина „usage“ за РАМ систем датотека

en: missing 'user' or 'group' attribute in JSON backing definition for NFS volume
sr: недостаје особина „user“ или „group“ у JSON дефиницији подлошке за NFS том

en: missing 'value' attribute for 'qemu:property'
sr: недостаје особина „value“ за „qemu:property“

en: missing 'value' attribute for HyperV feature 'vendor_id'
sr: недостаје особина „value“ за функцију Хајпер-В „vendor_id“

en: missing 'vdisk-id' or 'server' attribute in JSON backing definition for VxHS volume
sr: недостаје особина „vdisk-id“ или „server“ у JSON дефиницији носиоца за VxHS том

en: missing 'volume', 'path' or 'server' attribute in JSON backing definition for gluster volume
sr: недостаје особина „volume“, „path“ или „server“ у JSON дефиницији носиоца за Гластер том

en: missing <target> element for <memory> device
sr: недостаје елемент <target> за уређај <memory>

en: missing <type> element in <capability> element
sr: недостаје елемент <type> у елементу <capability>

en: missing CPU data architecture
sr: недостаје архитектура података процесора

en: missing CPU definition
sr: недостаје дефиниција процесора

en: missing EGD backend type
sr: недостаје врста позадинца EGD

en: missing GIC version
sr: недостаје издање GIC

en: missing GIC version in QEMU capabilities cache
sr: недостаје издање GIC у кешу могућности Кему

en: missing IFLA_VF_INFO in netlink response
sr: недостаје IFLA_VF_INFO у одговору нетлинка

en: missing SCSI host capability type for '%1$s'
sr: недостаје врста могућности SCSI домаћина за '%1$s'

en: missing SEV certChain information in QEMU capabilities cache
sr: недостају подаци о SEV certChain у кешу могућности Кему

en: missing SEV pdh information in QEMU capabilities cache
sr: недостају подаци о SEV pdh у кешу могућности Кему

en: missing SEV platform data in QEMU capabilities cache
sr: недостају подаци о SEV платформи у кешу могућности Кему

en: missing SGX platform data in QEMU capabilities cache
sr: недостају подаци о SGX платформи у кешу могућности Кему

en: missing TPM device backend
sr: недостаје позадинац уређаја TPM

en: missing TPM source path
sr: недостаје изворна путања TPM-а

en: missing Xen migration stream version
sr: недостаје издање тока миграције Ксена

en: missing address type in network %1$s
sr: недостаје врста адресе у мрежи %1$s

en: missing alias for memory device
sr: недостаје надимак за уређај меморије

en: missing alias for network device
sr: недостаје надимак за мрежни уређај

en: missing alias on encryption secret #%1$zu
sr: недостаје надимак у тајни шифровања #%1$zu

en: missing alias or qom-type for qemu object '%1$s'
sr: недостаје надимак или QOM-врста за Кему објекат '%1$s'

en: missing ap-adapter value for '%1$s'
sr: недостаје вредност ap-адаптера за '%1$s'

en: missing ap-domain value for '%1$s'
sr: недостаје вредност ap-домена за '%1$s'

en: missing arch in QEMU capabilities cache
sr: недостаје архитектура у кешу могућности Кемуа

en: missing argument
sr: недостаје аргумент

en: missing array element
sr: недостаје елемент низа

en: missing backend for pool type %1$d
sr: недостаје позадинац за врсту базена %1$d

en: missing backend for pool type %1$d (%2$s)
sr: недостаје позадинац за врсту базена %1$d (%2$s)

en: missing bitmap name for disk '%1$s' of checkpoint '%2$s'
sr: недостаје назив битмапе за диск '%1$s' тачке провере '%2$s'

en: missing block job data for disk '%1$s'
sr: недостају подаци о блок-послу за диск '%1$s'

en: missing blocker name in QEMU capabilities cache
sr: недостаје назив блокатора у кешу могућности Кемуа

en: missing capability name
sr: недостаје назив могућности

en: missing capacity element
sr: недостаје елемент капацитета

en: missing cellno argument
sr: недостаје аргумент cellno

en: missing connection mode for <reservations/>
sr: недостаје начин повезивања за <reservations/>

en: missing connection type for <reservations/>
sr: недостаје врста повезивања за <reservations/>

en: missing cookie name
sr: недостаје назив колачића

en: missing cpu name in QEMU capabilities cache
sr: недостаје назив процесора у кешу могућности КЕМУ-а

en: missing cpuset for emulatorpin
sr: недостаје скуп процесора за emulatorpin

en: missing cpuset for iothreadpin
sr: недостаје скуп процесора за iothreadpin

en: missing cpuset for vcpupin
sr: недостаје скуп процесора за vcpupin

en: missing creationTime from existing checkpoint
sr: недостаје време стварања (creationTime) из постојеће тачке провере

en: missing creationTime from existing snapshot
sr: недостаје време стварања (creationTime) из постојећег снимка стања

en: missing cssid value for '%1$s'
sr: недостаје вредност cssid-а за '%1$s'

en: missing data file store format
sr: недостаје формат смештања датотеке података

en: missing decode element in CPU model %1$s
sr: недостаје елемент декодирања у моделу процесора %1$s

en: missing destination file for disk %1$s: %2$s
sr: недостаје датотека одредишта за диск %1$s: %2$s

en: missing dev attribute in <interface> element
sr: недостаје особина dev у елементу <interface>

en: missing device API for mediated device type '%1$s'
sr: недостаје АПИ уређаја за врсту посредованог уређаја '%1$s'

en: missing devices information
sr: недостају подаци о уређајима

en: missing devices information for %1$s
sr: недостају подаци о уређајима за %1$s

en: missing devno value for '%1$s'
sr: недостаје вредност devno-а за '%1$s'

en: missing disk backing store format
sr: недостаје формат резервног смешталишта диска

en: missing disk backing store source
sr: недостаје извор резервног смешталишта диска

en: missing disk data file store source
sr: недостаје извор смешталишта датотеке података диска

en: missing disk device alias name for %1$s
sr: недостаје надимак уређаја диска за %1$s

en: missing domain in checkpoint
sr: недостаје домен у тачки провере

en: missing domain in snapshot
sr: недостаје домен у снимку стања

en: missing domain name
sr: недостаје назив домена

en: missing domain type attribute
sr: недостаје особина врсте домена

en: missing element or attribute '%1$s'
sr: недостаје елемент или особина „%1$s“

en: missing emulated GIC information
sr: недостају подаци о опонашаном ГИЦ-у

en: missing emulated GIC information in QEMU capabilities cache
sr: недостају подаци о опонашаном ГИЦ-у у кешу могућности Кемуа

en: missing emulator in QEMU capabilities cache
sr: недостаје емулатор у кешу могућности Кемуа

en: missing encryption description
sr: недостаје опис шифровања

en: missing entry in GIC capabilities list
sr: недостаје унос у списку могућности ГИЦ-а

en: missing entry in migration capabilities list
sr: недостаје унос у списку могућности миграције

en: missing entry in supported dump formats
sr: недостаје унос у подржаним форматима избацивања стања

en: missing existing file for disk %1$s: %2$s
sr: недостаје постојећа датотека за диск %1$s: %2$s

en: missing external TPM backend source type
sr: недостаје врста извора спољног ТПМ-овог позадинаца

en: missing feature name
sr: недостаје назив функције

en: missing filter parameter table
sr: недостаје табела параметра филтера

en: missing flag name in QEMU capabilities cache
sr: недостаје назив ознаке у кешу могућности Кемуа

en: missing group name
sr: недостаје назив групе

en: missing group_device value for '%1$s'
sr: недостаје вредност group_device за „%1$s“

en: missing host CPU model info from QEMU capabilities for binary %1$s
sr: недостају подаци о моделу процесора рачунара из могућности Кемуа за бинарну датотеку %1$s

en: missing host CPU model name in QEMU capabilities cache
sr: недостаје назив модела процесора рачунара у кешу могућности Кемуа

en: missing host in migration URI: %1$s
sr: недостаје рачунар у УРИ-ју миграције: %1$s

en: missing host specification of NBD server in JSON backing volume definition
sr: недостаје одредба рачунара NBD сервера у JSON дефиницији резервног тома

en: missing host/server or path of SSH JSON backing volume definition
sr: недостаје рачунар/сервер или путања у SSH JSON дефиницији резервног тома

en: missing hostname element in migration data
sr: недостаје елемент назива домаћина у подацима о миграцији

en: missing hostname for tcp backing server in JSON backing volume definition
sr: недостаје назив домаћина за tcp резервни сервер у JSON дефиницији резервног тома

en: missing hostuuid element in migration data
sr: недостаје елемент hostuuid у подацима о миграцији

en: missing hub device type
sr: недостаје врста уређаја разводника

en: missing iSCSI hostdev source path name
sr: недостаје назив путање извора iSCSI hostdev-а

en: missing in-kernel GIC information
sr: недостају подаци о GIC-у у језгру

en: missing in-kernel GIC information in QEMU capabilities cache
sr: недостају подаци о GIC-у у језгру у кеш меморији могућности Кемуа

en: missing info on pr-manager %1$s
sr: недостају подаци о pr-manager-у %1$s

en: missing initiator IQN
sr: недостаје IQN покретача

en: missing input device type
sr: недостаје врста уређаја за унос

en: missing input volume target path
sr: недостаје путања одредишта улазног тома

en: missing iothread mapping for queue '%1$zd'
sr: недостаје мапирање iothread-а за ред '%1$zd'

en: missing ivgen info name string
sr: недостаје ниска назива података о ivgen-у

en: missing job chain data
sr: недостају подаци о ланцу послова

en: missing kernel information
sr: недостају подаци о језгру

en: missing kernel information: %1$s
sr: недостају подаци о језгру: %1$s

en: missing label for static security driver in domain %1$s
sr: недостаје ознака за статичког гонича безбедности у домену %1$s

en: missing listen attribute in migration data
sr: недостаје особина слушања у подацима о миграцији

en: missing listen element
sr: недостаје елемент слушања

en: missing listen element for VNC graphics
sr: недостаје елемент слушања за VNC графику

en: missing listen element for spice graphics
sr: недостаје елемент слушања за SPICE графику

en: missing microcode version in QEMU capabilities cache
sr: недостаје издање микрокода у кешу могућности Кемуа

en: missing migration capability name
sr: недостаје назив могућности миграције

en: missing migration parameter name
sr: недостаје назив параметра миграције

en: missing name element in migration data
sr: недостаје елемент назива у подацима о миграцији

en: missing name for disk source
sr: недостаје назив за извор диска

en: missing name for host
sr: недостаје назив за рачунар

en: missing name from disk backup element
sr: недостаје назив у елементу резервне копије диска

en: missing name from disk snapshot element
sr: недостаје назив у елементу снимака стања диска

en: missing name information
sr: недостају подаци о називу

en: missing name information in %1$s
sr: недостају подаци о називу у %1$s

en: missing nbdkit pidfile
sr: недостаје nbdkit pid-датотека

en: missing nbdkit socketfile
sr: недостаје nbdkit socket-датотека

en: missing network device feature name
sr: недостаје назив функције мрежног уређаја

en: missing node name in QEMU capabilities cache
sr: недостаје назив чвора у кешу могућности Кемуа

en: missing number of available instances for mediated device type '%1$s'
sr: недостаје број доступних примерка за врсту посредованог уређаја '%1$s'

en: missing offset or size attribute of slice
sr: недостаје особина помераја или величине дела

en: missing operating system information
sr: недостају подаци о оперативном систему

en: missing operating system information for %1$s
sr: недостају подаци о оперативном систему за %1$s

en: missing or broken bitmap '%1$s' for disk '%2$s'
sr: битмапа '%1$s' за диск '%2$s' недостаје или је неисправна

en: missing or invalid CPU model property type in QEMU capabilities cache
sr: недостаје или је неисправна врста својства модела процесора у кешу могућности Кемуа

en: missing or invalid SGX platform flc in QEMU capabilities cache
sr: недостаје или је неисправно flc SGX платформе у кешу могућности Кемуа

en: missing or invalid SGX platform sgx1 in QEMU capabilities cache
sr: недостаје или је неисправно sgx1 SGX платформе у кешу могућности Кемуа

en: missing or invalid SGX platform sgx2 in QEMU capabilities cache
sr: недостаје или је неисправно sgx2 SGX платформе у кешу могућности Кемуа

en: missing or malformed 'device' field of 'nvme' storage
sr: недостаје или је лоше обликовано поље 'device' НВМе складишта

en: missing or malformed 'namespace' field of 'nvme' storage
sr: недостаје или је лоше обликовано поље 'namespace' НВМе складишта

en: missing or malformed SEV cbitpos information in QEMU capabilities cache
sr: недостају или су лоше обликовани подаци о SEV cbitpos у кешу могућности Кемуа

en: missing or malformed SEV reducedPhysBits information in QEMU capabilities cache
sr: недостају или су лоше обликовани подаци о SEV reducedPhysBits у кешу могућности Кемуа

en: missing or malformed SGX platform section_size in QEMU capabilities cache
sr: недостаје или је лоше обликован SGX платформа section_size у кешу могућности Кемуа

en: missing or malformed session-uuid element in migration data
sr: недостаје или је лоше обликован елемент session-uuid у подацима о миграцији

en: missing or malformed uuid element in migration data
sr: недостаје или је лоше обликован елемент uuid у подацима о миграцији

en: missing pagesize argument
sr: недостаје аргумент pagesize

en: missing parent device
sr: недостаје родитељски уређај

en: missing parser implementation for JSON backing volume driver '%1$s'
sr: недостаје изведба растављача за JSON гонич за резервни том '%1$s'

en: missing path for <reservations/>
sr: недостаје путања за <reservations/>

en: missing path for ACPI ERST pstore device
sr: недостаје путања за ACPI ERST pstore уређај

en: missing path in nbdkit capabilities cache
sr: недостаје путања у остави могућности nbdkit-а

en: missing path to restore from
sr: недостаје путања за враћање

en: missing per-device path
sr: недостаје путања по уређају

en: missing persistent configuration for disk '%1$s'
sr: недостаје истрајна поставка за диск '%1$s'

en: missing pool or image name in ceph backing volume JSON specification
sr: недостаје назив базена или слике у JSON спецификацији позадинског тома Ceph-а

en: missing pool source name element
sr: недостаје елемент назива извора базена

en: missing port attribute in migration data
sr: недостаје особина порта у подацима о миграцији

en: missing product
sr: недостаје производ

en: missing qemuctime in QEMU capabilities XML
sr: недостаје qemuctime у XML-у могућности КЕМУ-а

en: missing remote server specification in JSON backing volume definition
sr: недостаје спецификација удаљеног сервера у JSON дефиницији позадинског тома

en: missing required name attribute in DNS TXT record of network %1$s
sr: недостаје потребна особина назива у ДНС ТЕКСТ запису мреже %1$s

en: missing required persistent attribute in hostdev teaming element
sr: недостаје потребна истрајна особина у елементу hostdev teaming

en: missing required protocol attribute in DNS SRV record '%1$s' of network '%2$s'
sr: недостаје потребна особина протокола у ДНС СРВ запису '%1$s' мреже '%2$s'

en: missing required service attribute in DNS SRV record of network '%1$s'
sr: недостаје потребна особина услуге у ДНС СРВ запису мреже '%1$s'

en: missing required value attribute in DNS TXT record named '%1$s' of network %2$s
sr: недостаје потребна особина вредности у ДНС ТЕКСТ запису под називом '%1$s' мреже %2$s

en: missing required virtualport type
sr: недостаје потребна врста виртуелне утичнице

en: missing root device information
sr: недостају подаци о коренском уређају

en: missing root device information in %1$s
sr: недостају подаци о коренском уређају у %1$s

en: missing root element
sr: недостаје коренски елемент

en: missing rport name for '%1$s'
sr: недостаје назив rport-а за '%1$s'

en: missing scheme for URI
sr: недостаје шема за УРИ

en: missing scheme in migration URI: %1$s
sr: недостаје шема у УРИ-ју миграције: %1$s

en: missing secret info for 'luks' driver
sr: недостају подаци о тајни за гонич 'luks'

en: missing secret uuid or usage attribute
sr: недостаје УУИД тајне или особина употребе

en: missing security model in domain seclabel
sr: недостаје модел безбедности у ознаци безбедности (seclabel) домена

en: missing security model when using multiple labels
sr: недостаје модел безбедности при коришћењу вишеструких ознака

en: missing selfctime in QEMU capabilities XML
sr: недостаје selfctime у XML-у могућности Кемуа

en: missing sheepdog URI in JSON backing volume definition
sr: недостаје УРИ Шипдога у дефиницији тома резерве у JSON-у

en: missing sheepdog vdi name
sr: недостаје назив VDI-а Шипдога

en: missing size name in QEMU capabilities cache
sr: недостаје назив величине у кешу могућности Кемуа

en: missing socket address type in JSON backing volume definition
sr: недостаје врста адресе утичнице у дефиницији тома резерве у JSON-у

en: missing socket for unix transport
sr: недостаје утичница за Јуникс пренос

en: missing socket path for external TPM device
sr: недостаје путања утичнице за спољни ТПМ уређај

en: missing socket path for udp backing server in JSON backing volume definition
sr: недостаје путања утичнице за УДП сервер резерве у дефиницији тома резерве у JSON-у

en: missing source device
sr: недостаје уређај извора

en: missing source devices
sr: недостају изворни уређаји

en: missing source host
sr: недостаје домаћин извора

en: missing source information for device
sr: недостају изворни подаци за уређај

en: missing source information for device %1$s
sr: недостају изворни подаци за уређај %1$s

en: missing source path
sr: недостаје путања извора

en: missing ssid value for '%1$s'
sr: недостаје вредност ССИД-а за '%1$s'

en: missing state from existing snapshot
sr: недостаје стање из постојећег снимка стања

en: missing storage backend for '%1$s' storage
sr: недостаје позадинац складишта за складиште '%1$s'

en: missing storage backend for network files using %1$s protocol
sr: недостаје позадинац складишта за мрежне датотеке које користе протокол %1$s

en: missing storage capability type for '%1$s'
sr: недостаје врста могућности складишта за '%1$s'

en: missing storage pool host name
sr: недостаје назив рачунара базена складишта

en: missing storage pool source adapter
sr: недостаје изворни адаптер базена складишта

en: missing storage pool source device name
sr: недостаје назив изворног уређаја базена складишта

en: missing storage pool source device path
sr: недостаје путања изворног уређаја базена складишта

en: missing storage pool source host name
sr: недостаје назив рачунара извора базена складишта

en: missing storage pool source path
sr: недостаје путања извора базена смештаја

en: missing storage pool target path
sr: недостаје циљна путања базена смештаја

en: missing storage source format
sr: недостаје формат извора смештаја

en: missing storage source type
sr: недостаје врста извора смештаја

en: missing supported dump formats
sr: недостају подржани формати избацивања стања

en: missing tag id - each <vlan> must have at least one <tag id='n'/> subelement
sr: недостаје ИД ознаке - сваки <vlan> мора имати најмање један подэлемент <tag id='n'/>

en: missing target information for device
sr: недостају циљни подаци за уређај

en: missing target information for device %1$s
sr: недостају циљни подаци за уређај %1$s

en: missing the host address for the iSCSI hostdev
sr: недостаје адреса домаћина за iSCSI уређај домаћина

en: missing tlsPort attribute in migration data
sr: недостаје особина tlsPort у подацима о миграцији

en: missing tmpfs size, set the size option
sr: недостаје величина tmpfs-а, поставите могућност за величину

en: missing type attribute in migration data
sr: недостаје особина врсте у подацима о миграцији

en: missing type for SCSI target capability for '%1$s'
sr: недостаје врста за могућност SCSI циља за '%1$s'

en: missing type id attribute for '%1$s'
sr: недостаје особина ИД-а врсте за '%1$s'

en: missing type in redirdev
sr: недостаје врста у redirdev-у

en: missing username for auth
sr: недостаје корисничко име за потврду идентитета

en: missing username in /node/auth/user field
sr: недостаје корисничко име у пољу /node/auth/user

en: missing uuid element in migration data
sr: недостаје елемент УУИД-а у подацима о миграцији

en: missing value for cookie '%1$s'
sr: недостаје вредност за колачић '%1$s'

en: missing value for migration parameter '%1$s'
sr: недостаје вредност за параметар миграције '%1$s'

en: missing value of modifying DNS TXT record in network %1$s
sr: недостаје вредност приликом мењања ДНС ТЕКСТ записа у мрежи %1$s

en: missing values for acceleration
sr: недостају вредности за убрзање

en: missing vendor
sr: недостаје произвођач

en: missing version in QEMU capabilities cache
sr: недостаје издање у кешу могућности Кемуа

en: missing vhost-scsi hostdev source wwpn
sr: недостаје извор wwpn за vhost-scsi уређај домаћина

en: missing video model and cannot determine default
sr: недостаје видео модел и не може се одредити подразумевани

en: missing vlan tag data
sr: недостају подаци о ВЛАН ознаци

en: missing vmstate section when reverting active internal snapshot '%1$s'
sr: недостаје одељак vmstate приликом враћања активног унутрашњег снимка стања '%1$s'

en: missing volume name element
sr: недостаје елемент за назив тома

en: missing vporttype attribute in migration data
sr: недостаје особина vporttype у подацима о миграцији

en: missing wwpn identifier for '%1$s'
sr: недостаје wwpn одредник за '%1$s'

en: mixing internal and external targets for a snapshot is not yet supported
sr: мешање унутрашњих и спољних циљева за снимак стања још увек није подржано

en: mixing nested objects and values is forbidden in JSON deflattening
sr: мешање угнежђених објеката и вредности је забрањено при растављању JSON-а

en: mode attribute of <source/> element
sr: особина режима елемента <source/>

en: mode of device reading and writing
sr: режим читања и уписивања уређаја

en: model '%1$s' RNG device not present in domain configuration
sr: уређај RNG модела '%1$s' није присутан у поставци домена

en: model '%1$s' memory device not present in the domain configuration
sr: уређај за меморију модела '%1$s' није присутан у поставци домена

en: model '%1$s' shmem device not present in domain configuration
sr: shmem уређај модела '%1$s' није присутан у поставци домена

en: model resolution is not supported
sr: резолуција модела није подржана

en: model type
sr: врста модела

en: modifies an existing IOThread of the guest domain
sr: измењање постојећег IOThread-а домена госта

en: modify cpu state in the guest
sr: измени стање процесора у госту

en: modify/get current state configuration
sr: измени/прибави поставку тренутног стања

en: modify/get persistent configuration
sr: измени/прибави истрајну поставку

en: modify/get running state
sr: измени/прибави стање у раду

en: modify/get the title instead of description
sr: измени/прибави наслов уместо описа

en: modprobe reported success loading module '%1$s', but module is missing from /sys/module
sr: modprobe је пријавио успех при учитавању модула '%1$s', али модул недостаје у /sys/module

en: module '%1$s' does not implement any pci driver
sr: модул '%1$s' не реализује ниједан ПЦИ гонич

en: monitor failure
sr: неуспех надзора

en: monitor must not be NULL
sr: управљао не сме бити NULL

en: more than %1$d vCPUs are only supported on q35-based machine types
sr: више од %1$d vCPU-а подржано је само на врстама машина заснованим на q35

en: more than one snapshot claims to be active
sr: више од једног снимка стања тврди да је активно

en: mount is not supported on this platform.
sr: качење није подржано на овој платформи.

en: mount move is not supported on this platform.
sr: премештање качења није подржано на овој платформи.

en: mount point not found: %1$s
sr: тачка качења није пронађена: %1$s

en: mountpoint path to be frozen
sr: путања тачке качења која треба да буде залеђена

en: mountpoint path to be thawed
sr: путања тачке качења која треба да буде одмрзнута

en: msi option is only supported with a server
sr: могућност MSI подржана је само са сервером

en: mtp is not supported with this QEMU binary
sr: MTP није подржан са овом бинарном датотеком Кему-а

en: mtp only supports passthrough accessmode
sr: MTP подржава само пропусни режим приступа

en: mtu size only allowed in open, route, nat, and isolated mode, not in %1$s (network '%2$s')
sr: Величина МТУ је дозвољена само у отвореном, рутираном, NAT и изолованом режиму, али не и у %1$s (мрежа '%2$s')

en: multidevs is not supported with this QEMU binary
sr: multidevs није подржан са овом бинарном датотеком Кему-а

en: multiple <portgroup> elements with the same name (%1$s) in network '%2$s'
sr: више <portgroup> елемената са истим називом (%1$s) у мрежи '%2$s'

en: multiple DNS SRV records matching all specified fields were found in network %1$s
sr: у мрежи %1$s пронађено је више DNS SRV записа који одговарају свим наведеним пољима

en: multiple OpenGL displays are not supported by QEMU
sr: Кему не подржава више OpenGL приказа

en: multiple devices matching MAC address %1$s found
sr: пронађено је више уређаја који одговарају MAC адреси %1$s

en: multiple forwarding interfaces specified for network '%1$s', only one is supported
sr: за мрежу '%1$s' наведено је више спрега за прослеђивање, подржана је само једна

en: multiple interfaces with matching MAC address
sr: више спрега са идентичном MAC адресом

en: multiple matching DNS HOST records were found in network %1$s
sr: у мрежи %1$s пронађено је више одговарајућих ДНС записа о домаћинима

en: multiple matching devices found
sr: пронађено је више одговарајућих уређаја

en: multiple matching domains found
sr: пронађено је више одговарајућих домена

en: multiple matching domains found: %1$s
sr: пронађено је више одговарајућих домена: %1$s

en: multiple matching interfaces found
sr: пронађено је више одговарајућих интерфејса

en: multiple matching interfaces found: %1$s
sr: пронађено је више одговарајућих интерфејса: %1$s

en: multiple memory devices found, use --alias or --node to select one
sr: пронађено је више уређаја за меморију, користите --alias или --node да бисте изабрали један

en: multiple optional positional arguments (%1$s, %2$s) of command '%3$s' are not allowed
sr: вишеструки необавезни позициони аргументи (%1$s, %2$s) наредбе '%3$s' нису дозвољени

en: multiple stream callbacks not supported
sr: вишеструки повратни позиви токовима нису подржани

en: mutex initialization failed
sr: иницијализација мутекса није успела

en: n - no, throw away my changes
sr: n - не, одбаци моје измене

en: name %1$s cannot contain '/'
sr: назив %1$s не може садржати '/'

en: name of checkpoint
sr: назив тачке провере

en: name of existing snapshot to make current
sr: назив постојећег снимка стања који ће постати текући

en: name of file containing xml (or, if it starts with '<', the complete xml element itself) to add/modify, or to be matched for search
sr: назив датотеке која садржи XML (или, ако почиње са '<', сам комплетан XML елемент) за додавање/измену, или за подударање при претрази

en: name of snapshot
sr: назив снимка стања

en: name of the FD group
sr: назив групе дескриптора датотека (FD)

en: name of the inactive domain
sr: назив неактивног домена

en: name of the pool
sr: назив базена

en: name of the volume
sr: назив тома

en: namespace key is required when modifying metadata
sr: кључ именског простора је потребан при измени метаподатака

en: nbd port must be in range 0-65535
sr: nbd порт мора бити у опсегу 0-65535

en: nbd protocol accepts only one host
sr: nbd протокол прихвата само један рачунар

en: nbd_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
sr: директоријум nbd_tls_x509_cert_dir '%1$s' не постоји

en: nbdkit restart failed
sr: поновно покретање nbdkit-а није успело

en: nbdkit support is not enabled
sr: подршка за nbdkit није омогућена

en: ncpumaps must be non-negative
sr: ncpumaps не сме бити негативан

en: ncpus count exceeds maximum: %1$u > %2$u
sr: број процесора премашује максимум: %1$u > %2$u

en: ncpus must be 1 when start_cpu is -1
sr: број процесора мора бити 1 када је start_cpu -1

en: ncpus too large
sr: број процесора је превелик

en: ncr53c90 SCSI controller is not a built-in for this machine
sr: SCSI управљач ncr53c90 није уграђен за ову машину

en: ncr53c90 can only be used as first SCSI controller
sr: ncr53c90 се може користити само као први SCSI управљач

en: need at least one serial port to use BIOS serial output
sr: потребан је барем један серијски порт за коришћење БИОС серијског излаза

en: need either --dest or --xml
sr: потребно је навести или --dest или --xml

en: need either domain or domain XML
sr: потребан је или домен или XML домена

en: needs rawio capability
sr: потребна је могућност rawio

en: negative size requires --shrink
sr: негативна величина захтева --shrink

en: negotiated SSF %1$d was not strong enough
sr: преговарани SSF %1$d није био довољно јак

en: negotiation SSF %1$d was not strong enough
sr: преговарање SSF %1$d није било довољно јако

en: nested JSON array to commandline conversion is not supported
sr: претварање угнежденог JSON низа у линију наредби није подржано

en: net %1$s not found
sr: мрежа %1$s није пронађена

en: net definition failed validation
sr: дефиниција мреже није прошла валидацију

en: netcat path not valid with native proxy mode
sr: путања netcat-а није исправна у изворном режиму посредника

en: netdir
sr: мрежни директоријум

en: netlink error
sr: грешка мрежне везе (netlink)

en: netlink event service not running
sr: услуга за догађаје мрежне везе (netlink) није покренута

en: netmask not allowed for IPv6 address '%1$s' in network '%2$s'
sr: мрежна маска није дозвољена за ИПв6 адресу '%1$s' у мрежи '%2$s'

en: network
sr: мрежа

en: network %1$s exists already
sr: мрежа %1$s већ постоји

en: network %1$s is not active
sr: мрежа %1$s није активна

en: network '%1$s' already exists with uuid %2$s
sr: мрежа '%1$s' већ постоји са УУИД-ом %2$s

en: network '%1$s' claims dev='%2$s' is already in use by a different port
sr: мрежа '%1$s' тврди да је уређај dev='%2$s' већ у употреби од стране другог порта

en: network '%1$s' claims the PCI device at domain=%2$d bus=%3$d slot=%4$d function=%5$d is already in use by a different network port
sr: мрежа '%1$s' тврди да је ПЦИ уређај на домену=%2$d сабирници=%3$d месту=%4$d функцији=%5$d већ у употреби од стране другог мрежног порта

en: network '%1$s' does not have a bridge name.
sr: мрежа '%1$s' нема назив моста.

en: network '%1$s' doesn't have PCI device %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$x in use by domain
sr: мрежа '%1$s' нема ПЦИ уређај %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$x који користи домен

en: network '%1$s' doesn't have PCI device %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$x in use by network port
sr: мрежа '%1$s' нема ПЦИ уређај %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$x који користи мрежни порт

en: network '%1$s' doesn't have an IP address
sr: мрежа '%1$s' нема ИП адресу

en: network '%1$s' doesn't have dev='%2$s' in use by domain
sr: мрежа '%1$s' нема уређај dev='%2$s' који користи домен

en: network '%1$s' doesn't have dev='%2$s' in use by network port '%3$s'
sr: мрежа '%1$s' нема уређај dev='%2$s' који користи мрежни порт '%3$s'

en: network '%1$s' has an invalid netmask or IP address in route definition
sr: мрежа '%1$s' има неисправну мрежну маску или ИП адресу у дефиницији руте

en: network '%1$s' has forward mode '%2$s' but lists a device by PCI address in the device pool. This is only supported for networks with forward mode 'hostdev'
sr: мрежа '%1$s' има режим прослеђивања '%2$s', али наводи уређај према ПЦИ адреси у базену уређаја. Ово је подржано само за мреже са режимом прослеђивања 'hostdev'

en: network '%1$s' has multiple default <portgroup> elements (%2$s and %3$s), but only one default is allowed
sr: мрежа '%1$s' има вишеструке подразумеване елементе <portgroup> (%2$s и %3$s), али је дозвољено само једно подразумевано

en: network '%1$s' has no associated interface or bridge
sr: мрежа '%1$s' нема повезану спрегу или мост

en: network '%1$s' has no bridge name defined
sr: мрежа '%1$s' нема дефинисан назив моста

en: network '%1$s' in %2$s must match connection
sr: мрежа '%1$s' у %2$s мора да одговара вези

en: network '%1$s' is already defined with uuid %2$s
sr: мрежа '%1$s' је већ дефинисана са УУИД-ом %2$s

en: network '%1$s' is not active
sr: мрежа '%1$s' није активна

en: network '%1$s' requires exclusive access to interfaces, but none are available
sr: мрежа '%1$s' захтева искључиви приступ спрегама, али ниједна није доступна

en: network '%1$s' uses a direct mode, but has no forward dev and no interface pool
sr: мрежа '%1$s' користи директан режим, али нема уређај за прослеђивање нити базен спрега

en: network '%1$s' uses a hostdev mode, but has no forward dev and no interface pool
sr: мрежа '%1$s' користи режим hostdev, али нема уређај за прослеђивање нити базен спрега

en: network configuration using opaque shell scripts
sr: поставка мреже помоћу непрозирних скрипти шкољке

en: network device saved config file '%1$s' has unexpected contents, missing both 'MAC' and 'adminMAC': '%2$.60s'
sr: сачувана датотека подешавања мрежног уређаја '%1$s' има неочекиван садржај, недостају и 'MAC' и 'adminMAC': '%2$.60s'

en: network device type '%1$s' is not supported by this hypervisor
sr: врста мрежног уређаја '%1$s' није подржана од стране овог хипервизора

en: network device with mac %1$s already exists
sr: мрежни уређај са МАК адресом %1$s већ постоји

en: network event callback %1$d not registered
sr: повратни позив за мрежни догађај %1$d није регистрован

en: network filter binding port dev
sr: увезивање мрежног филтера на порт уређаја

en: network filter binding portdev
sr: увезивање мрежног филтера на порт-уређај

en: network filter config filename '%1$s' does not match name '%2$s'
sr: назив датотеке подешавања мрежног филтера '%1$s' се не поклапа са називом '%2$s'

en: network filter information in XML
sr: подаци о мрежном филтеру у XML-у

en: network filter name or uuid
sr: назив или УУИД мрежног филтера

en: network information
sr: подаци о мрежи

en: network information in XML
sr: подаци о мрежи у XML-у

en: network interface name
sr: назив мрежне спреге

en: network interface type
sr: врста мрежне спреге

en: network is already active
sr: мрежа је већ активна

en: network is already active as '%1$s'
sr: мрежа је већ активна као '%1$s'

en: network is not running
sr: мрежа није покренута

en: network name
sr: назив мреже

en: network name or uuid
sr: назив мреже или УУИД

en: network port %1$s exists already
sr: мрежни порт %1$s већ постоји

en: network port has no mac
sr: мрежни порт нема МАК адресу

en: network port has no owner UUID
sr: мрежни порт нема УУИД власника

en: network port has no owner name
sr: мрежни порт нема назив власника

en: network port has no uuid
sr: мрежни порт нема УУИД

en: network port information in XML
sr: подаци о мрежном порту у XML-у

en: network port not found
sr: мрежни порт није пронађен

en: network port not found: %1$s
sr: мрежни порт није пронађен: %1$s

en: network state driver is not active
sr: Гонич за стање мреже није активан

en: network uuid
sr: УУИД мреже

en: network-based listen isn't possible, network driver isn't present
sr: Слушање засновано на мрежи није могуће, гонич за мрежу није присутан

en: network_update_xml
sr: Ажурирање мреже XML

en: new bridge device name
sr: Нови назив уређаја моста

en: new capacity for the vol, as scaled integer (default bytes)
sr: Нови капацитет за том, као раширени цео број (подразумевано бајтова)

en: new domain name
sr: Нови назив домена

en: new maximum memory size, as scaled integer (default KiB)
sr: Нова максимална величина меморије, као раширени цео број (подразумевано КиБ)

en: new memory size, as scaled integer (default KiB)
sr: Нова величина меморије, као раширени цео број (подразумевано КиБ)

en: new metadata to set
sr: Нови метаподаци за постављање

en: new state of the device
sr: Ново стање уређаја

en: new value of <requested/> size, as scaled integer (default KiB)
sr: Нова вредност величине <requested/>, као раширени цео број (подразумевано КиБ)

en: new xml too large to fit in file
sr: Нови XML је превелик да би стао у датотеку

en: nfsvers value for NFS pool mount option
sr: Вредност nfsvers за могућност качења НФС базена

en: nkeycodes must be <= %1$d
sr: nkeycodes морају бити <= %1$d

en: nl_recv failed
sr: nl_recv није успело

en: nl_recv failed - returned 0 bytes
sr: nl_recv није успело - враћено је 0 бајтова

en: nl_recv returned with error
sr: nl_recv је вратило грешку

en: no
sr: не

en: no CPU model specified
sr: Није наведен модел процесора

en: no CPU model specified at index %1$zu
sr: Није наведен модел процесора на индексу %1$zu

en: no CPUs found
sr: Нису пронађени процесори

en: no CPUs given
sr: Нису наведени процесори

en: no D-Bus address
sr: Нема D-Bus адресе

en: no FLR, PM reset or bus reset available
sr: није доступно ни FLR, ни PM враћање, ни враћање сабирнице

en: no IFLA_PORT_RESPONSE found in netlink message
sr: у поруци мрежне везе није пронађен IFLA_PORT_RESPONSE

en: no IP address found for interface '%1$s'
sr: није пронађена ИП адреса за спрегу '%1$s'

en: no PCI bus ID supplied for '%1$s'
sr: није наведен ИД ПЦИ сабирнице за '%1$s'

en: no PCI domain ID supplied for '%1$s'
sr: није наведен ИД ПЦИ домена за '%1$s'

en: no PCI function ID supplied for '%1$s'
sr: није наведен ИД ПЦИ функције за '%1$s'

en: no PCI product ID supplied for '%1$s'
sr: није наведен ИД ПЦИ производа за '%1$s'

en: no PCI slot ID supplied for '%1$s'
sr: није наведен ИД ПЦИ места за '%1$s'

en: no PCI vendor ID supplied for '%1$s'
sr: није наведен ИД ПЦИ произвођача за '%1$s'

en: no SASL mechanisms are available
sr: ниједна SASL механизмија није доступна

en: no SCSI LUN ID supplied for '%1$s'
sr: није наведен ИД SCSI ЛУН-а за '%1$s'

en: no SCSI bus ID supplied for '%1$s'
sr: није наведен ИД SCSI сабирнице за '%1$s'

en: no SCSI host ID supplied for '%1$s'
sr: није наведен ИД SCSI домаћина за '%1$s'

en: no SCSI target ID supplied for '%1$s'
sr: није наведен ИД SCSI циља за '%1$s'

en: no USB bus number supplied for '%1$s'
sr: није наведен број УСБ сабирнице за '%1$s'

en: no USB device number supplied for '%1$s'
sr: није наведен број УСБ уређаја за '%1$s'

en: no USB interface class supplied for '%1$s'
sr: није наведена класа УСБ спреге за '%1$s'

en: no USB interface number supplied for '%1$s'
sr: није наведен број УСБ спреге за '%1$s'

en: no USB interface protocol supplied for '%1$s'
sr: није наведен протокол УСБ спреге за '%1$s'

en: no USB interface subclass supplied for '%1$s'
sr: није наведена подкласа УСБ спреге за '%1$s'

en: no USB product ID supplied for '%1$s'
sr: није наведен ИД производа УСБ-а за '%1$s'

en: no USB vendor ID supplied for '%1$s'
sr: није наведен ИД произвођача УСБ-а за '%1$s'

en: no WWNN supplied for '%1$s', and auto-generation failed
sr: није наведен WWNN за '%1$s' и аутоматско генерисање није успело

en: no WWPN supplied for '%1$s', and auto-generation failed
sr: није наведен WWPN за '%1$s' и аутоматско генерисање није успело

en: no assigned pty for device %1$s
sr: нема додељеног pty-а за уређај %1$s

en: no audio device with ID %1$u
sr: нема аудио уређаја са ИД-ом %1$u

en: no autostart
sr: без самопокретања

en: no available memory line found
sr: није пронађена доступна линија меморије

en: no block device path supplied for '%1$s'
sr: није наведена путања блок уређаја за '%1$s'

en: no call waiting for reply with prog %1$d vers %2$d serial %3$d
sr: нема позива који чека одговор са програмом %1$d, верзијом %2$d, серијским бројем %3$d

en: no cgroup backend available
sr: нема доступног cgroup позадинца

en: no client username was found
sr: није пронађено корисничко име клијента

en: no client with matching id '%1$llu' found
sr: није пронађен клијент са одговарајућим ИД-ом '%1$llu'

en: no config file for %1$s
sr: не постоји датотека подешавања за %1$s

en: no connection driver available
sr: нема доступног гонича за везу

en: no connection driver available for %1$s
sr: нема доступног гонича за везу за %1$s

en: no console devices available
sr: нема доступних конзолних уређаја

en: no device capabilities for '%1$s'
sr: нема могућности уређаја за '%1$s'

en: no device found at address '%1$s' matching MAC address '%2$s' and alias '%3$s'
sr: није пронађен уређај на адреси '%1$s' који одговара МАК адреси '%2$s' и надимку '%3$s'

en: no device found with alias %1$s
sr: није пронађен уређај са надимком %1$s

en: no disk format for %1$s was specified
sr: није наведен формат диска за %1$s

en: no disk found with alias '%1$s' or id '%2$s'
sr: није пронађен диск са надимком '%1$s' или ИД-ем '%2$s'

en: no disk named '%1$s'
sr: није пронађен диск са називом '%1$s'

en: no disks selected for backup
sr: нису изабрани дискови за резервну копију

en: no domain XML passed
sr: није прослеђен XML домена

en: no domain backup job present
sr: не постоји посао резервне копије домена

en: no domain checkpoint with matching name '%1$s'
sr: не постоји контролна тачка домена са одговарајућим називом '%1$s'

en: no domain config
sr: нема подешавања домена

en: no domain snapshot with matching name '%1$s'
sr: не постоји снимак стања домена са одговарајућим називом '%1$s'

en: no domain with matching id %1$d
sr: не постоји домен са одговарајућим ИД-ем %1$d

en: no domain with matching id '%1$d'
sr: не постоји домен са одговарајућим ИД-ем '%1$d'

en: no domain with matching name '%1$s'
sr: не постоји домен са одговарајућим називом '%1$s'

en: no domain with matching uuid
sr: не постоји домен са одговарајућим УУИД-ом

en: no domain with matching uuid '%1$s'
sr: не постоји домен са одговарајућим УУИД-ом '%1$s'

en: no domain with matching uuid '%1$s' (%2$s)
sr: не постоји домен са одговарајућим УУИД-ом '%1$s' (%2$s)

en: no error
sr: нема грешке

en: no extended partition found and no primary partition available
sr: није пронађена проширена партиција и нема доступне примарне партиције

en: no file descriptor received
sr: није примљен дескриптор датотеке

en: no firmwares found in %1$s
sr: нису пронађени фирмвери у %1$s

en: no free memory device slot available
sr: нема доступног слободног места за уређај меморије

en: no fs mount option name specified
sr: није наведен назив могућности за качење система датотека

en: no guest CPU model specified
sr: није наведен модел процесора госта

en: no host device manager defined
sr: није дефинисан управник уређајима домаћина

en: no hostname found
sr: назив домаћина није пронађен

en: no hostname found for domain %1$s
sr: назив домаћина за домен %1$s није пронађен

en: no hostname found: %1$s
sr: назив домаћина није пронађен: %1$s

en: no iSCSI interface defined for IQN %1$s
sr: iSCSI спрега није дефинисана за IQN %1$s

en: no interface name specified
sr: назив спреге није наведен

en: no interface with matching mac '%1$s'
sr: није пронађена спрега са одговарајућом MAC адресом '%1$s'

en: no interface with matching name '%1$s'
sr: није пронађена спрега са одговарајућим називом '%1$s'

en: no job is active on the domain
sr: никакав посао не ради на домену

en: no large enough free extent
sr: нема довољно великог слободног опсега

en: no limit
sr: без ограничења

en: no loader path specified and firmware auto selection disabled
sr: путања учитавача није наведена и аутоматски избор фирмвера је онемогућен

en: no map for cgroup BPF prog
sr: нема мапе за cgroup BPF програм

en: no matching RNG device was found
sr: није пронађен одговарајући ГНБ уређај

en: no matching filesystem device was found
sr: није пронађен одговарајући уређај система датотека

en: no matching redirdev was not found
sr: није пронађен одговарајући redirdev

en: no matching watchdog was found
sr: није пронађена одговарајућа чувар-кућа

en: no medium attachments
sr: нема прикључених медијума

en: no memory device found
sr: уређај меморије није пронађен

en: no monitor path
sr: нема путање монитора

en: no network interface supplied for '%1$s'
sr: није наведена мрежна спрега за '%1$s'

en: no network with matching name '%1$s'
sr: није пронађена мрежа са одговарајућим називом '%1$s'

en: no network with matching uuid '%1$s'
sr: није пронађена мрежа са одговарајућим УУИД-ом '%1$s'

en: no network with matching uuid '%1$s' (%2$s)
sr: није пронађена мрежа са одговарајућим УУИД-ом '%1$s' (%2$s)

en: no node device for '%1$s' with matching wwnn '%2$s' and wwpn '%3$s'
sr: није пронађен уређај чvora за '%1$s' са одговарајућим wwnn '%2$s' и wwpn '%3$s'

en: no node device with matching name '%1$s'
sr: није пронађен уређај чvora са одговарајућим називом '%1$s'

en: no node device with matching name 'scsi_host12'
sr: није пронађен уређај чvora са одговарајућим називом 'scsi_host12'

en: no nwfilter binding for port dev '%1$s'
sr: није пронађено повезивање nwfilter-а за порт dev '%1$s'

en: no nwfilter with matching name '%1$s'
sr: није пронађен nwfilter са одговарајућим називом '%1$s'

en: no nwfilter with matching uuid '%1$s'
sr: нема nwfilter-а са одговарајућим УУИД-ом '%1$s'

en: no panic model provided, and no default for the architecture and machine type
sr: није наведен модел панике, а нема ни подразумеваног за архитектуру и врсту машине

en: no parent for this device
sr: нема родитеља за овај уређај

en: no polkit agent available to authenticate
sr: нема доступног polkit заступника за потврду идентитета

en: no polkit agent available to authenticate action '%1$s'
sr: нема доступног polkit заступника за потврду идентитета радње '%1$s'

en: no prefix found
sr: префикс није пронађен

en: no rbd option name specified
sr: није наведен назив rbd могућности

en: no rbd option value specified for name '%1$s'
sr: није наведена вредност rbd могућности за назив '%1$s'

en: no removable media size supplied for '%1$s'
sr: није наведена величина уклоњивих медија за '%1$s'

en: no replacement string in template
sr: нема заменичке ниске у шаблону

en: no running guests.
sr: нема покренутих гостију.

en: no screens to take screenshot from
sr: нема екрана са којих се може направити снимак екрана

en: no secret provided for luks encryption
sr: није наведена тајна за ЛУКС шифровање

en: no secret with matching usage '%1$s'
sr: нема тајне са одговарајућом употребом '%1$s'

en: no secret with matching uuid '%1$s'
sr: нема тајне са одговарајућим УУИД-ом '%1$s'

en: no server with matching name '%1$s' found
sr: није пронађен сервер са називом '%1$s'

en: no size supplied for '%1$s'
sr: није наведена величина за '%1$s'

en: no sockets found
sr: нису пронађене утичнице

en: no space
sr: нема простора

en: no state
sr: нема стања

en: no storage pool with matching name '%1$s'
sr: нема базена складишта са називом '%1$s'

en: no storage pool with matching target path '%1$s'
sr: нема базена складишта са одговарајућом мета-путањом '%1$s'

en: no storage pool with matching target path '%1$s' (%2$s)
sr: нема базена складишта са одговарајућом мета-путањом '%1$s' (%2$s)

en: no storage pool with matching uuid '%1$s'
sr: нема базена складишта са одговарајућим УУИД-ом '%1$s'

en: no storage pool with matching uuid '%1$s' (%2$s)
sr: нема базена складишта са одговарајућим УУИД-ом '%1$s' (%2$s)

en: no storage pools were found on host '%1$s'
sr: нису пронађени базени складишта на рачунару '%1$s'

en: no storage vol with matching key %1$s
sr: нема тома складишта са одговарајућим кључем %1$s

en: no storage vol with matching key '%1$s'
sr: нема тома складишта са одговарајућим кључем '%1$s'

en: no storage vol with matching name '%1$s'
sr: нема тома складишта са називом '%1$s'

en: no storage vol with matching path '%1$s'
sr: нема тома складишта са путањом '%1$s'

en: no storage vol with matching path '%1$s' (%2$s)
sr: нема тома складишта са путањом '%1$s' (%2$s)

en: no stream callback registered
sr: није регистрован повратни позив тока

en: no such screen ID
sr: не постоји такав ИД екрана

en: no suitable callback authentication callback was found
sr: није пронађен одговарајући повратни позив за потврђивање идентитета

en: no suitable callback for host key verification
sr: нема одговарајућег повратног позива за потврду кључа рачунара

en: no suitable info found
sr: није пронађена одговарајућа информација

en: no suitable method to retrieve authentication credentials
sr: не постоји одговарајућа метода за преузимање акредитива за потврђивање идентитета

en: no suitable method to retrieve key passphrase
sr: не постоји одговарајућа метода за преузимање лозинке за кључ

en: no system UUID supplied for '%1$s'
sr: није наведен системски УУИД за '%1$s'

en: no target device %1$s
sr: нема циљног уређаја %1$s

en: no target name supplied for '%1$s'
sr: није наведен назив циља за '%1$s'

en: no threads found
sr: нису пронађене нити

en: no tls service found, unable to update tls files
sr: није пронађен ТЛС сервис, ажурирање ТЛС датотека није могуће

en: no transaction running, nothing to be committed.
sr: трансакција није покренута, нема ничега за потврђивање.

en: no transaction running, nothing to rollback.
sr: трансакција није покренута, нема ничега за враћање.

en: no unused %1$s names available
sr: нема доступних неискоришћених назива за %1$s

en: no valid connection
sr: нема исправне везе

en: no valid netlink response was received
sr: није примљен исправан netlink одговор

en: no vcpus selected for modification
sr: није изабран ниједан vCPU за измену

en: no virtio-serial controllers are available
sr: нема доступних Виртио-серијских управљача

en: no x86 CPU data found
sr: нису пронађени подаци о x86 процесору

en: node '%1$s' has unexpected NULL content. This could be caused by malformed input, or a memory allocation failure
sr: чвор '%1$s' има неочекиван NULL садржај. Ово може бити узроковано погрешним уносом или грешком при додели меморије

en: node '%1$s' has unexpected type %2$d
sr: чвор '%1$s' има неочекивану врсту %2$d

en: node CPU stats not implemented on this platform
sr: статистика процесора чвора није израђена на овој платформи

en: node SEV information
sr: подаци о СЕВ-у чвора

en: node cpu info not implemented on this platform
sr: подаци о процесору чвора нису израђени на овој платформи

en: node cpu map
sr: мапа процесора чвора

en: node device '%1$s' in %2$s must match connection
sr: уређај чвора '%1$s' у %2$s мора одговарати вези

en: node device '%1$s' is not persistent
sr: уређај чвора '%1$s' није трајан

en: node device details in XML
sr: детаљи о уређају чвора у XML-у

en: node device event callback %1$d not registered
sr: повратни позив за догађај уређаја чвора %1$d није регистрован

en: node device information
sr: подаци о уређају чвора

en: node device is not active
sr: уређај чвора није активан

en: node get memory parameters not implemented on this platform
sr: преузимање параметара меморије чвора није реализовано на овој платформи

en: node info not implemented on this platform
sr: информације о чвору нису реализоване на овој платформи

en: node information
sr: подаци о чвору

en: node memory stats not implemented on this platform
sr: статистика меморије чвора није реализована на овој платформи

en: node online CPU map not implemented on this platform
sr: мапа активних процесора чвора није реализована на овој платформи

en: node present CPU map not implemented on this platform
sr: мапа присутних процесора чвора није реализована на овој платформи

en: node set memory parameters not implemented on this platform
sr: подешавање параметара меморије чвора није реализовано на овој платформи

en: node-name '%1$s' too long for qemu
sr: назив чвора '%1$s' је предугачак за кему

en: nodedev state driver is not active
sr: гонич за стање nodedev-а није активан

en: nodeset attribute of hugepages of sizes %1$llu and %2$llu intersect
sr: особина скупа чворова за огромне странице величина %1$llu и %2$llu се преклапају

en: nodeset for NUMA memory tuning must be set if 'placement' is 'static'
sr: скуп чворова за подешавање NUMA меморије мора бити постављен ако је 'placement' 'static'

en: non unique alias detected: %1$s
sr: откривен нејединствени надимак: %1$s

en: non-shared storage migration into '%1$s' target is not supported
sr: миграција не-дељеног складишта у циљ '%1$s' није подржана

en: nonzero ncpus doesn't match with NULL cpus
sr: број процесора који није нула не одговара вредности NULL за процесоре

en: nonzero ncpus doesn't match with NULL xmlCPUs
sr: број процесора који није нула се не поклопи са NULL xmlCPUs

en: not a hugetlbfs mount: '%1$s'
sr: није hugetlbfs тачка качења: '%1$s'

en: not specified
sr: није наведено

en: not supported on non-linux platforms
sr: није подржано на платформама које нису линукс

en: nothing selected for snapshot
sr: ништа није изабрано за снимак стања

en: notify server to update TLS related files online.
sr: обавести сервер да ажурира датотеке повезане са ТЛС-ом на мрежи.

en: notify server to update the CA cert, CA CRL, server cert / key without restarts. See OPTIONS for currently supported attributes.
sr: обавести сервер да ажурира уверење издавача, CRL издавача, серверско уверење / кључ без поновног покретања. Видите могућности за тренутно подржане особине.

en: nparams count exceeds maximum: %1$u > %2$u
sr: број nparams-а премашује максимум: %1$u > %2$u

en: nparams in %1$s must be %2$d
sr: број nparams-а у %1$s мора бити %2$d

en: nparams in %1$s must be equal to %2$d
sr: број nparams-а у %1$s мора бити једнак %2$d

en: nparams must be non-negative
sr: број nparams-а не сме бити негативан

en: nparams too large
sr: број nparams-а је превелик

en: numa parameters are not supported by vz driver
sr: NUMA параметри нису подржани од стране vz гонича

en: numad is not available on this host
sr: numad није доступен на овом рачунару

en: number of IO channels to use for parallel restore
sr: број канала за улаз/излаз за паралелно враћање

en: number of IO channels to use for parallel save
sr: број канала за улаз/излаз за паралелно чување

en: number of bytes read:
sr: број прочитаних бајтова:

en: number of bytes written:
sr: број уписаних бајтова:

en: number of compression threads for multithread compression
sr: број нити за вишенитно сажимање

en: number of connections for parallel migration
sr: број веза за паралелну миграцију

en: number of decompression threads for multithread compression
sr: број нити за разожимање при вишенитном сажимању

en: number of flush operations:
sr: број операција пражњења:

en: number of millisecs the shared memory service should sleep before next scan
sr: број милисекунди толико колико би услуга дељене меморије требало да спава пре следећег скенирања

en: number of pages to scan before the shared memory service goes to sleep
sr: број страница за скенирање пре него што услуга дељене меморије оде у стање спавања

en: number of parallel save channels cannot be less than 1
sr: број паралелних канала за чување не може бити мањи од 1

en: number of read operations:
sr: број операција читања:

en: number of seconds the daemon will run without any active connection
sr: број секунди које ће позадинац радити без икакве активне везе

en: number of seconds to squelch traffic on newly connected ports
sr: број секунди за пригушивање саобраћаја на новоповезаним прикључницима

en: number of virtual CPUs
sr: број виртуелних процесора

en: number of write operations:
sr: број операција уписа:

en: numbers not allowed in VMX format
sr: бројеви који нису дозвољени у VMX формату

en: numeric overflow in conf value
sr: нумеричко преливање у вредности конфигурације

en: numerical overflow
sr: нумеричко преливање

en: numerical overflow: %1$s
sr: нумеричко преливање: %1$s

en: nvcpus is zero
sr: nvcpus је нула

en: nvdimm isn't supported by this QEMU binary
sr: nvdimm није подржан овим Кему бинарном датотеком

en: nvdimm label must be at least 128KiB
sr: ознака nvdimm-а мора бити најмање 128KiB

en: nvdimm pmem property is not available with this QEMU binary
sr: својство nvdimm pmem није доступно у овој Кему бинарној датотеци

en: nvdimm readonly property is not available with this QEMU binary
sr: својство nvdimm readonly није доступно у овој Кему бинарној датотеци

en: nvram address type must be spaprvio
sr: врста адресе nvram-а мора бити spaprvio

en: nvram device is not supported by this QEMU binary
sr: nvram уређај није подржан овим Кему бинарном датотеком

en: nvram device is only supported for PPC64
sr: nvram уређај је подржан само за PPC64

en: nwfilter is in use
sr: nwfilter је у употреби

en: nwfilter state driver is not active
sr: гонич стања nwfilter-а не ради

en: object props can't be NULL
sr: својства објекта не могу бити NULL

en: object size %1$zu of %2$s is not larger than parent class %3$zu
sr: величина објекта %1$zu од %2$s није већа од величине родитељске класе %3$zu

en: occupied
sr: заузето

en: offline
sr: ван мреже

en: offline migration
sr: миграција ван мреже

en: offline migration cannot handle non-shared storage
sr: миграција ван мреже не може да рукује недељеним складиштем

en: offline migration is not supported by the destination host
sr: миграција ван мреже није подржана на одредишном рачунару

en: offline migration is not supported by the source host
sr: миграција ван мреже није подржана на изворном рачунару

en: offline migration must be specified with the persistent flag set
sr: миграција ван мреже мора бити наведена уз постављену трајну ознаку

en: ok
sr: у реду

en: old qcow/qcow2 encryption is not supported
sr: старо qcow/qcow2 шифровање није подржано

en: on_reboot, on_poweroff and on_crash parameters are not supported by vz driver
sr: параметри on_reboot, on_poweroff и on_crash нису подржани у vz гоничу

en: one of --enable, --disable is required
sr: потребно је навести једну од опција --enable или --disable

en: one of --list, --all, or --event <type> is required
sr: потребно је навести једну од опција --list, --all или --event <type>

en: online non-hotpluggable vcpus must be ordered in ascending order
sr: онлајн vcpu-ови који се не могу динамички прикључити морају бити поређани узлазно

en: online non-hotpluggable vcpus need to be ordered prior to hotpluggable vcpus
sr: онлајн vcpu-ови који се не могу динамички прикључити морају бити поређани пре оних који се могу динамички прикључити

en: only 'connect' mode is supported for external TPM device
sr: за спољни TPM уређај је подржан само режим 'connect'

en: only 'dimm' addresses are supported for the pc-dimm device
sr: за pc-dimm уређај су подржане само 'dimm' адресе

en: only 'file' type is supported with NVRAM
sr: уз NVRAM је подржана само врста 'file'

en: only 'pci' addresses are supported for the shared memory device
sr: за уређај дељене меморије су подржане само 'pci' адресе

en: only 'pci' addresses are supported for the virtio-pmem device
sr: само 'pci' адресе су подржане за virtio-pmem уређај

en: only 'pci' and 'ccw' addresses are supported for the %1$s device
sr: само 'pci' и 'ccw' адресе су подржане за %1$s уређај

en: only 'qcow2' formatted 'block' nvram backing can be formatted
sr: само 'qcow2' форматирани 'блок' nvram backing може бити форматиран

en: only 'raw' images supported as <dataStore>
sr: подржане су само 'raw' слике као <dataStore>

en: only 1 graphics device of each type (sdl, vnc, spice, headless, dbus, rdp) is supported
sr: подржан је само један графички уређај сваке врсте (sdl, vnc, spice, headless, dbus, rdp)

en: only JSON objects can be top level
sr: само JSON објекти могу бити на највишем нивоу

en: only RAW volumes are supported by this storage pool
sr: овај базен складишта подржава само сирове томове

en: only S390 guests support panic device of model 's390'
sr: само S390 гости подржавају уређај за панику модела 's390'

en: only TCP protocol can be converted to InetSocketAddress
sr: само TCP протокол може бити конвертован у InetSocketAddress

en: only TCP transport is supported for iSCSI volumes
sr: само TCP пренос је подржан за iSCSI томове

en: only USB input devices are supported
sr: подржани су само УСБ уређаји за унос

en: only a single QGS element is supported
sr: подржан је само један QGS елемент

en: only a single TPM Proxy device is supported
sr: подржан је само један TPM уређај-посредник

en: only a single TPM non-proxy device is supported
sr: подржан је само један TPM уређај који није посредник

en: only a single memory balloon device is supported
sr: подржан је само један уређај за балонирање меморије

en: only a single nvram device is supported
sr: подржан је само један NVRAM уређај

en: only a single pstore device is supported
sr: подржан је само један PStore уређај

en: only a single vsock device is supported
sr: подржан је само један VSOCK уређај

en: only bus 'virtio' is supported for 'passthrough' input devices
sr: за уређаје за унос у режиму прослеђивања подржана је само сабирница 'virtio'

en: only bus 'virtio' is supported for input model '%1$s'
sr: за модел уноса '%1$s' подржана је само сабирница 'virtio'

en: only can reboot running/paused domain
sr: може се поново покренути само покренут/паузиран домен

en: only can resume paused domain
sr: може се наставити само паузиран домен

en: only can save running/paused domain
sr: може се сачувати само покренут/паузиран домен

en: only can shutdown running/paused domain
sr: може се искључити само покренут/паузиран домен

en: only can suspend running domain
sr: може се обуставити само покренут домен

en: only connect if safe console handling is supported
sr: повежи се само ако је подржано безбедно руковање конзолом

en: only cpu feature policies 'require' and 'disable' are supported for %1$s
sr: за %1$s су подржане само полисе функција процесора 'require' и 'disable'

en: only i686 and x86_64 guests support panic device of model 'hyperv'
sr: само гости i686 и x86_64 подржавају уређај панике модела 'hyperv'

en: only list pool of specified type(s) (if supported)
sr: листај само базене наведених врста (ако су подржане)

en: only model 'netfront' is supported for Xen PV(H) domains
sr: за Ксен PV(H) домене је подржан само модел 'netfront'

en: only nmdm console types are supported
sr: подржане су само nmdm врсте конзола

en: only one RNG backend is supported
sr: подржан је само један ГНБ (RNG) позадинац

en: only one TPM backend is supported
sr: подржан је само један TPM позадинац

en: only one backup job is supported
sr: подржан је само један посао резервне копије

en: only one crypto backend is supported
sr: подржан је само један крипто позадинац

en: only one emulatorpin is supported
sr: подржан је само један emulatorpin

en: only one emulatorsched is supported
sr: подржан је само један emulatorsched

en: only one filesystem supported
sr: подржан је само један систем датотека

en: only one hotpluggable entity can be selected
sr: може се изабрати само један објект који се може прикључити у ходу

en: only one log element is allowed for character device
sr: за знаковни уређај дозвољен је само један елемент записа

en: only one numatune is supported
sr: подржано је само једно numatune подешавање

en: only one protocol element is allowed for character device
sr: за знаковни уређај дозвољен је само један елемент протокола

en: only one resource element is supported
sr: подржано је само један елемент ресурса

en: only one set of redirection filter rule is supported
sr: подржан је само један скуп правила филтера за преусмеравање

en: only one source element is allowed for character device
sr: за знак-уређај је дозвољен само један изворни елемент

en: only one source host address may be specified for the iSCSI hostdev
sr: за iSCSI hostdev може бити наведена само једна изворна адреса рачунара

en: only pSeries guests support panic device of model 'pseries'
sr: само pSeries гости подржавају уређај за панику модела 'pseries'

en: only scheme, host and port are supported in vz migration URI: %1$s
sr: у vz УРИ-ју за миграцију: %1$s подржани су само шема, рачунар и порт

en: only sending a signal to pid 1 is supported
sr: подржано је само слање сигнала ПИД-у 1

en: only single ISA controller is supported
sr: подржан је само једини ISA управљач

en: only single USB controller is supported
sr: подржан је само једини USB управљач

en: only single input device is supported
sr: подржан је само једини уређај за унос

en: only snapshot=no is supported with vhostuser disk
sr: са vhostuser диском подржано је само snapshot=no

en: only source type 'unix' is supported for external TPM device
sr: за спољни TPM уређај подржана је само изворна врста 'unix'

en: only supports mount filesystem type
sr: подржава само врсту система датотека за качење

en: only tablet input devices are supported
sr: подржани су само таблет уређаји за унос

en: only the 'qemu' driver can be used with network disks
sr: са мрежним дисковима може се користити само гонич 'Кему'

en: only two source elements are allowed for character device
sr: за знак-уређај дозвољена су само два изворна елемента

en: only virtiofs filesystems can be hotplugged
sr: само virtiofs системи датотека могу се прикључити у ходу

en: open an editor to modify the description
sr: отвори уређивач за измену описа

en: openwsman: %1$s
sr: опенвсман: %1$s

en: operation '%1$s' not supported for backend '%2$s'
sr: радња '%1$s' није подржана за позадинац '%2$s'

en: operation aborted
sr: радња прекинута

en: operation aborted: %1$s
sr: радња прекинута: %1$s

en: operation failed
sr: радња није успела

en: operation failed: %1$s
sr: радња није успела: %1$s

en: operation forbidden for read only access
sr: радња је забрањена за приступ само читања

en: operation forbidden: %1$s
sr: радња забрањена: %1$s

en: operation type %1$d not supported
sr: врста радње %1$d није подржана

en: option %1$s requires a positive integer argument
sr: могућност %1$s захтева позитиван цео број као аргумент

en: option %1$s takes a numeric argument
sr: могућност %1$s прима нумерички аргумент

en: option '-%1$c' requires an argument
sr: могућност '-%1$c' захтева аргумент

en: option '-%1$c'/'--%2$s' requires an argument
sr: могућност '-%1$c'/'--%2$s' захтева аргумент

en: option --%1$s already seen
sr: могућност --%1$s је већ виђена

en: option parsing failed: %1$s
sr: распознавање могућности није успело: %1$s

en: optional CPU features are not supported
sr: опционе могућности процесора нису подржане

en: optional file of source xml to query for pools
sr: опционална датотека изворног XML-а за упите за пулове

en: optional file to read keys from
sr: опционална датотека из које се читају кључеви

en: optional host to query
sr: опционални рачунар за упит

en: optional initiator IQN to use for query
sr: опционални IQN иницијатора за употребу у упиту

en: optional port to query
sr: опционални порт за упит

en: options
sr: могућности

en: os.type is not defined
sr: os.type није дефинисан

en: out of bounds index - count %1$zu at %2$zu
sr: индекс ван граница - број %1$zu на %2$zu

en: out of memory
sr: нестало меморије

en: out of memory: %1$s
sr: нестало меморије: %1$s

en: outbound average is mandatory
sr: одлазни просек је обавезан

en: outbound floor is unsupported yet
sr: одлазни доњи праг још увек није подржан

en: outbound rate larger than maximum %1$u
sr: одлазни проток је већи од максималног %1$u

en: output an XML string for the hypervisor sysinfo, if available
sr: испиши XML ниску за sysinfo хипервизора, ако је доступно

en: output help for each command
sr: прикажи помоћ за сваку наредбу

en: output the list of options which are missing completers
sr: прикажи списак могућности којима недостају помоћници за допуњавање

en: output to stderr
sr: испиши на stderr

en: overflow in converting %1$ld MiB/s to bytes
sr: преливање при конвертовању %1$ld MiB/s у бајтове

en: overflow in sum of statistic for blkio cgroup (%1$s) field '%2$s'
sr: преливање збира статистике за blkio cgroup (%1$s) поље '%2$s'

en: override the destination host name used for TLS verification
sr: замени назив одредишног рачунара који се користи за TLS потврду

en: overwrite any existing data
sr: препиши све постојеће податке

en: owner %1$lld does not hold the resource lock
sr: власник %1$lld не држи закључак ресурса

en: p2p migration is not supported by the source host
sr: p2p миграција није подржана на изворном рачунару

en: packed driver option is only supported for virtio devices
sr: могућност за збијеног гонича је подржана само за виртио уређаје

en: packet %1$d bytes received from server too large, want %2$d
sr: пакет од %1$d бајтова примљен са сервера је превелик, очекивано %2$d

en: packet %1$d bytes received from server too small, want %2$d
sr: пакет од %1$d бајтова примљен са сервера је премали, очекивано %2$d

en: page cache size for xbzrle compression
sr: величина кеша страница за xbzrle сажимање

en: page count
sr: број страница

en: page info is not supported on this platform
sr: информације о страницама нису подржане на овој платформи

en: page pool allocation is not supported on this platform
sr: додела базена страница није подржана на овој платформи

en: page size %1$u is not available
sr: величина странице %1$u није доступна

en: page size %1$u is not available on node %2$d
sr: величина странице %1$u није доступна на чвору %2$d

en: page size (in kibibytes)
sr: величина странице (у кибибајтома)

en: page_per_vq option is only supported for virtio devices
sr: могућност page_per_vq је подржана само за Виртио уређаје

en: panic is supported only with ISA address type
sr: паника је подржана само са ISA врстом адресе

en: panicked
sr: паника

en: parallel ports are not supported
sr: паралелни прикључници нису подржани

en: parallels bus does not support %1$s input device
sr: сабирница Паралелс не подржава %1$s уређај за унос

en: parallels containers don't support input bus %1$s
sr: контејнери Паралелс не подржавају сабирницу за унос %1$s

en: parameter %1$s too big for destination
sr: параметар %1$s је превелик за одредиште

en: parameter '%1$s' is missing in reply of guest-get-load
sr: параметар '%1$s' недостаје у одговору на guest-get-load

en: parameter '%1$s' not supported
sr: параметар '%1$s' није подржан

en: parameter '%1$s' occurs multiple times
sr: параметар '%1$s' се појављује више пута

en: parameter '%1$s' of command '%2$s' has incorrect alias option
sr: параметар '%1$s' наредбе '%2$s' има неправилну могућност надимка

en: parameter '%1$s' of command '%2$s' misused 'required' flag
sr: параметар '%1$s' наредбе '%2$s' погрешно користи заставицу 'обавезно'

en: parameter '%1$s' of command '%2$s' must be listed before optional parameters
sr: параметар '%1$s' наредбе '%2$s' мора бити наведен пре необавезних параметара

en: parameter '%1$s' of command '%2$s' must be listed last
sr: параметар '%1$s' наредбе '%2$s' мора бити наведен последњи

en: parameter=value
sr: параметар=вредност

en: parent %1$s for moment %2$s not found
sr: родитељ %1$s за тренутак %2$s није пронађен

en: parent %1$s would create cycle to %2$s
sr: родитељ %1$s би створио циклус до %2$s

en: parent '%1$s' is not an fc_host for the wwnn/wwpn
sr: родитељ '%1$s' није fc_host за wwnn/wwpn

en: parent '%1$s' is not properly formatted
sr: родитељ '%1$s' није правилно форматиран

en: parent '%1$s' specified for vHBA does not exist
sr: наведени родитељ '%1$s' за vHBA не постоји

en: parser error
sr: грешка у рашчлањивању

en: partial string to autocomplete
sr: делимична ниска за самодопуњавање

en: pass file descriptors N,M,... along with the command
sr: проследи описе датотека N,M,... заједно са наредбом

en: pass file descriptors N,M,... to the guest
sr: проследи описе датотека N,M,... госту

en: passphrase is too long for the buffer
sr: лозинка је предугачка за спремиште

en: passthrough mode requires a character device type attribute
sr: режим пропуштања захтева особина врсте уређаја за знакове

en: path '%1$s' doesn't reference a file
sr: путања '%1$s' не упућује на датотеку

en: path '%1$s' is not absolute
sr: путања '%1$s' није апсолутна

en: path does not exist, skipping file type checks
sr: путања не постоји, прескаче се провера врсте датотеке

en: path is required for model '%1$s'
sr: путања је обавезна за модел '%1$s'

en: path is required for model 'nvdimm'
sr: путања је обавезна за модел 'nvdimm'

en: path of backing file in chain for a partial pull
sr: путања помоћне датотеке у ланцу за делимично повлачење

en: path of base file to commit into (default bottom of chain)
sr: путања основне датотеке у коју се предаје (подразумевано дно ланца)

en: path of the copy to create
sr: путања копије која треба да се направи

en: path of top file to commit from (default top of chain)
sr: путања врховне датотеке из које се предаје (подразумевано врх ланца)

en: path to emulator binary (/domain/devices/emulator)
sr: путања до бинарне датотеке емулатора (/domain/devices/emulator)

en: path to file containing the secret
sr: путања до датотеке која садржи тајну

en: path to file containing the secret header
sr: путања до датотеке која садржи заглавље тајне

en: path to inputvol secret data file is required
sr: обавезна је путања до датотеке са подацима о тајни за inputvol

en: path to secret data file is required
sr: обавезна је путања до датотеке са подацима о тајни

en: paused
sr: паузирано

en: pcap_create failed
sr: pcap_create није успело

en: pci backend driver type '%1$s' is not supported
sr: врста ПЦИ гонича за позадину '%1$s' није подржана

en: pci device %1$s is not a PCI-Express device
sr: ПЦИ уређај %1$s није ПЦИ-Експрес уређај

en: pci device assignment backend driver (e.g. 'vfio' or 'xen')
sr: гонич позадине за додељивање ПЦИ уређаја (нпр. 'vfio' или 'xen')

en: pci driver '%1$s' supposedly loaded by module '%2$s' not found in sysfs
sr: ПЦИ гонич '%1$s' који је наводно учитао модул '%2$s' није пронађен у sysfs

en: pci-expander-bus controllers are only supported on 440fx-based machinetypes
sr: Управљачи ПЦИ-сабирнице за проширење су подржани само на типовима машина заснованим на 440fx

en: pci-root and pcie-root controllers should have index 0
sr: управљачи ПЦИ-корена и ПЦИе-корена треба да имају индекс 0

en: pci-root and pcie-root controllers should not have an address
sr: управљачи ПЦИ-корена и ПЦИе-корена не би требало да имају адресу

en: pcie-expander-bus controllers are not supported with this machine type
sr: Управљачи ПЦИе-сабирнице за проширење нису подржани са овом врстом машине

en: peeking is not supported for FD passed images
sr: Преглед није подржан за слике пренете путем ОД-а

en: peeking is not supported for vhostuser disk
sr: Преглед није подржан за vhostuser диск

en: peeking is only supported for disk with 'raw' format not '%1$s'
sr: Преглед је подржан само за диск у „сировом” формату, а не у формату '%1$s'

en: peer-2-peer migration
sr: Миграција парњак-на-парњак

en: per-device IO Weights, in the form of /path/to/device,weight,...
sr: УИ тежине по уређају, у облику /path/to/device,weight,...

en: per-device boot elements cannot be used together with os/boot elements
sr: Елементи подизања по уређају не могу се користити заједно са ОС/подизним елементима

en: per-device bytes read per second, in the form of /path/to/device,read_bytes_sec,...
sr: Број прочитаних бајтова по секунди по уређају, у облику /path/to/device,read_bytes_sec,...

en: per-device bytes wrote per second, in the form of /path/to/device,write_bytes_sec,...
sr: Број записаних бајтова по секунди по уређају, у облику /path/to/device,write_bytes_sec,...

en: per-device read I/O limit per second, in the form of /path/to/device,read_iops_sec,...
sr: Ограничење читања УИ по секунди по уређају, у облику /path/to/device,read_iops_sec,...

en: per-device write I/O limit per second, in the form of /path/to/device,write_iops_sec,...
sr: Ограничење записа УИ по секунди по уређају, у облику /path/to/device,write_iops_sec,...

en: perf event '%1$s' was already specified
sr: perf догађај '%1$s' је већ наведен

en: perf events which will be disabled
sr: perf догађаји који ће бити онемогућени

en: perf events which will be enabled
sr: perf догађаји који ће бити омогућени

en: perform a live core dump if supported
sr: изврши живо избацивање стања језгра ако је подржано

en: perform selected wiping algorithm
sr: изврши изабрани алгоритам за брисање

en: period in seconds to set collection
sr: период у секундама за постављање прикупљања

en: persist VM on destination
sr: Трајно чување ВМ на одредишту

en: persistent attach of device '%1$s' is not supported
sr: Трајно качење уређаја '%1$s' није подржано

en: persistent attach of device is not supported
sr: Трајно качење уређаја није подржано

en: persistent detach of device '%1$s' is not supported
sr: Трајно откачивање уређаја '%1$s' није подржано

en: persistent detach of device is not supported
sr: Трајно откачивање уређаја није подржано

en: persistent reservations are not supported with NVRAM
sr: Трајне резервације нису подржане са NVRAM-ом

en: persistent update of device '%1$s' is not supported
sr: Трајно ажурирање уређаја '%1$s' није подржано

en: persistent update of device is not supported
sr: Трајно ажурирање уређаја није подржано

en: physical address within the guest domain's memory to set the secret
sr: физичка адреса унутар меморије гост-домена за постављање тајне

en: pid
sr: ПИД

en: pid_value in %1$s is too large
sr: вредност ПИД-а у %1$s је превелика

en: pidfd_open failed for %1$i
sr: pidfd_open није успело за %1$i

en: pin all memory before starting RDMA live migration
sr: забоди сву меморију пре покретања живе миграције RDMA-а

en: platform unsupported
sr: платформа није подржана

en: pmsuspended
sr: pmsuspended (паузирано управљање потрошњом енергије)

en: polkit text authentication agent unavailable
sr: polkit заступник за текстуално потврђивање идентитета није доступан

en: poll failed in libxlTunnel3MigrationSrcFunc
sr: poll није успело у libxlTunnel3MigrationSrcFunc

en: poll failed in migration tunnel
sr: poll је неуспешан у тунелу за миграцију

en: pool '%1$s' already exists with uuid %2$s
sr: Базен '%1$s' већ постоји са УУИД-ом %2$s

en: pool '%1$s' has asynchronous jobs running.
sr: У базену '%1$s' су покренути асинхрони послови.

en: pool '%1$s' is already defined with uuid %2$s
sr: Базен '%1$s' је већ дефинисан са УУИД-ом %2$s

en: pool '%1$s' is not active
sr: Базен '%1$s' није активан

en: pool '%1$s' is starting up
sr: Базен '%1$s' се покреће

en: pool = '%1$s', volume = '%2$s'
sr: базен = '%1$s', том = '%2$s'

en: pool does not support pool deletion
sr: базен не подржава брисање базена

en: pool has no config file
sr: базен нема датотеку подешавања

en: pool information in XML
sr: подаци о базену у XML-у

en: pool is already active as '%1$s'
sr: базен је већ активан као '%1$s'

en: pool name
sr: име базена

en: pool name or uuid
sr: име базена или УУИД

en: pool name or uuid of the input volume's pool
sr: назив базена или УУИД базена улазног тома

en: pool type '%1$s' does not support source discovery
sr: врста базена '%1$s' не подржава откривање извора

en: port %1$u out of range in USB address bus: %2$u port: %3$s
sr: порт %1$u је ван опсега на УСБ адресној сабирници: %2$u порт: %3$s

en: port '%1$d' out of range
sr: порт '%1$d' је ван опсега

en: port '%1$s' out of range
sr: порт '%1$s' је ван опсега

en: port UUID
sr: УУИД порта

en: port cannot be specified in 'nfs' protocol host
sr: порт се не може навести за рачунар са 'нфс' протоколом

en: port to use by target server for incoming disks migration
sr: порт који ће циљни сервер користити за долазну миграцију дискова

en: port-profile setlink timed out
sr: време за подешавање везе профила порта је истекло

en: possible loop in QMP schema
sr: могућа петља у QMP шеми

en: post-copy
sr: пост-копирање

en: post-copy can only be started while outgoing migration is in progress
sr: пост-копирање се може покренути само док је одлазна миграција у току

en: post-copy failed
sr: пост-копирање није успело

en: post-copy is not supported with tunnelled migration
sr: пост-копирање није подржано са тунелисаном миграцијом

en: post-copy migration bandwidth limit in MiB/s
sr: ограничење протока миграције са пост-копирањем у MiB/с

en: post-copy migration is not supported with non-live or paused migration
sr: миграција са пост-копирањем није подржана са миграцијом која није уживо или је паузирана

en: post-copy migration of domain %1$s has not failed
sr: миграција са пост-копирањем домена %1$s није неуспела

en: potentially unsafe disk format probing
sr: потенцијално небезбедно истраживање формата диска

en: potentially unsafe use of host CPU passthrough
sr: потенцијално небезбедна употреба пропуштања процесора рачунара

en: power-of-two granularity to use during the copy
sr: зрнатост степена двојке коју треба користити током копирања

en: pr helper %1$s didn't show up
sr: помоћник pr %1$s се није појавио

en: pr helper %1$s died unexpectedly
sr: помоћник pr %1$s је неочекивано престао да ради

en: pr helper died and reported: %1$s
sr: помоћник pr је престао да ради и пријавио: %1$s

en: pr helper socked did not show up
sr: помоћник pr socked се није појавио

en: prctl failed to enable '%1$s' in the AMBIENT set
sr: prctl није успео да омогући '%1$s' у AMBIENT скупу

en: prctl failed to reset KEEPCAPS
sr: prctl није успео да врати KEEPCAPS

en: prctl failed to set KEEPCAPS
sr: prctl није успео да постави KEEPCAPS

en: pre-creation of storage target for incremental storage migration of disk '%1$s' is not supported
sr: унапред стварање циља складишта за растућу миграцију складишта диска '%1$s' није подржано

en: preallocate is not supported on this platform
sr: преалокација није подржана на овој платформи

en: preallocate is only supported for an unencrypted raw volume
sr: преалокација је подржана само за нешифровани сирови том

en: preallocate is only supported for raw type volume
sr: преалокација је подржана само за томове сирове врсте

en: preallocate metadata (for qcow2 instead of full allocation)
sr: преалокација метаподатака (за qcow2 уместо пуне доделе)

en: preallocation threads are unsupported with this QEMU
sr: Нити за преалокацију нису подржане у овом Кему

en: prefix the message
sr: Додај префикс поруци

en: prefix too long
sr: Префикс је предугао

en: preserve sparseness of volume
sr: Очувај разредност тома

en: preserve state before shutting down
sr: Очувај стање пре искључивања

en: pretty-print any JSON output
sr: Лепо испиши било који JSON излаз

en: pretty-print any qemu monitor protocol output
sr: Лепо испиши било који излаз протокола монитора Кемуа

en: pretty-print the output
sr: Лепо испиши излаз

en: prevent any configuration changes to domain until migration ends
sr: Спречи било које измене поставки домена док миграција не заврши

en: print XML document rather than attach the disk
sr: Испиши XML документ уместо да закачиш диск

en: print XML document rather than attach the interface
sr: Испиши XML документ уместо да закачиш спрегу

en: print XML document rather than change media
sr: Испиши XML документ уместо да промениш медију

en: print XML document rather than clone the volume
sr: Испиши XML документ уместо да клонираш том

en: print XML document rather than create
sr: Испиши XML документ уместо да направиш

en: print XML document rather than detach the disk
sr: Испиши XML документ уместо да откачиш диск

en: print XML document rather than detach the interface
sr: Испиши XML документ уместо да откачиш спрегу

en: print XML document rather than set the interface link state
sr: Испиши XML документ уместо да поставиш стање везе спреге

en: print XML document, but don't define/create
sr: Испиши XML документ, али га не одреди/направи

en: print a more human readable output
sr: Испиши људски читљивији излаз

en: print domain's time in human readable form
sr: Испиши време домена у људски читљивој форми

en: print help
sr: прикажи помоћ

en: print lease info for a given network
sr: исписује информације о зајму за задату мрежу

en: print statistics for any kind of job (even failed ones)
sr: исписује статистику за било коју врсту посла (чак и за неуспешне)

en: print the XML used to start the copy job instead of starting the job
sr: исписује XML који се користи за покретање посла копирања уместо да покрене посао

en: print the admin server URI
sr: исписује УРИ администраторског сервера

en: print the current directory
sr: исписује тренутни директоријум

en: print the domain's hostname
sr: испиши назив домаћина домена

en: print the hypervisor canonical URI
sr: испиши канонски УРИ хипервизора

en: print the hypervisor hostname
sr: испиши назив домаћина хипервизора

en: print the hypervisor sysinfo
sr: испиши системске информације хипервизора

en: print the raw data returned by libvirt
sr: испиши сирове податке које је вратио либвирт

en: print updated memory device XML instead of executing the change
sr: испиши ажурирани XML уређаја меморије уместо да изврши промену

en: prints by percentage during 1 second.
sr: исписује по процентима током 1 секунде.

en: prints specified cell statistics only.
sr: исписује само статистику за наведене ћелије.

en: prints specified cpu statistics only.
sr: исписује само статистику за наведени процесор.

en: process exited while connecting to monitor
sr: процес је изашао током повезивања са монитором

en: product is not supported with vhostuser disk
sr: производ није подржан са vhostuser диском

en: profile does not exist
sr: профил не постоји

en: profile exists
sr: профил постоји

en: profileid parameter too long
sr: параметар profileid је предугао

en: program mismatch (actual %1$x, expected %2$x)
sr: неслагање програма (стварно %1$x, очекивано %2$x)

en: program mismatch in event (actual 0x%1$x, expected 0x%2$x)
sr: неслагање програма у догађају (стварно 0x%1$x, очекивано 0x%2$x)

en: prohibited character in DNS TXT record name '%1$s' of network %2$s
sr: забрањен знак у називу DNS TXT записа '%1$s' мреже %2$s

en: property '%1$s' in reply data was missing value
sr: Својство '%1$s' у подацима одговора није имало вредност

en: property with name 'id' can't be overridden
sr: Својство са називом 'id' не може бити замењено

en: protocol '%1$s' accepts only one host
sr: Протокол '%1$s' прихвата само један домаћин

en: protocol '%1$s' is not supported by nbdkit
sr: nbdkit не подржава протокол '%1$s'

en: protocol misses the family attribute
sr: Протоколу недостаје особина породице

en: protocol used by disk device source
sr: Протокол који користи извор уређаја диска

en: provide XML suitable for migrations
sr: Обезбеди одговарајући XML за миграције

en: ps2 bus does not support %1$s input device
sr: ps2 сабирница не подржава %1$s уређај за унос

en: ps2 bus inputs require the ps2 feature not to be disabled
sr: Улази PS2 сабирнице захтевају да функција PS2 не буде онемогућена

en: ps2 feature is not available with this QEMU binary
sr: Функција PS2 није доступна са овом бинарном датотеком Кемуа

en: ps2 feature state cannot be controlled with this QEMU binary
sr: Стање функције PS2 не може се контролисати са овом бинарном датотеком Кемуа

en: pstore device is missing alias
sr: Уређају pstore недостаје надимак

en: pull mode backup for disk '%1$s' requires qcow2 driver
sr: Резервна копија у режиму повлачења за диск '%1$s' захтева qcow2 гонич

en: pvpanic is supported only with PCI address type
sr: pvpanic је подржан само са ПЦИ врстом адресе

en: qemu agent didn't provide 'ip-address' field for interface '%1$s'
sr: Заступник Кемуа није обезбедио поље 'ip-address' за спрегу '%1$s'

en: qemu agent didn't provide 'ip-address-type' field for interface '%1$s'
sr: Заступник Кемуа није обезбедио поље 'ip-address-type' за спрегу '%1$s'

en: qemu agent didn't provide 'name' field
sr: Заступник Кемуа није обезбедио поље 'name'

en: qemu agent didn't return an array of disks
sr: Заступник Кемуа није вратио низ дискова

en: qemu agent didn't return an array of interfaces
sr: Заступник Кемуа није вратио низ спрега

en: qemu agent didn't return an array of keys
sr: Заступник Кемуа није вратио низ кључева

en: qemu agent didn't return an array of loads
sr: Заступник Кемуа није вратио низ оптерећења

en: qemu didn't report thread id for vcpu '%1$zu'
sr: кему није пријавио ИД нити за vCPU '%1$zu'

en: qemu does not allow specifying screen ID
sr: кему не дозвољава спецификацију ИД-а екрана

en: qemu does not support more than one entry to Type 2 in SMBIOS table
sr: кему не подржава више од једног уноса за Врсту 2 у SMBIOS табели

en: qemu does not support the accel2d setting
sr: кему не подржава подешавање accel2d

en: qemu doesn't support reversion of snapshot taken in PMSUSPENDED state
sr: кему не подржава враћање снимка стања направљеног у стању PMSUSPENDED

en: qemu doesn't support taking snapshots of PMSUSPENDED guests
sr: кему не подржава прављење снимака стања за госте у стању PMSUSPENDED

en: qemu driver doesn't support 'onReboot' set to 'destroy and 'onPoweroff' set to 'reboot'
sr: гонич за кему не подржава постављење 'onReboot' на 'destroy' и 'onPoweroff' на 'reboot'

en: qemu driver doesn't support the 'preserve' action for 'on_reboot'/'on_poweroff'
sr: гонич за кему не подржава радњу 'preserve' за 'on_reboot'/'on_poweroff'

en: qemu driver doesn't support the 'rename-restart' action for 'on_reboot'/'on_poweroff'/'on_crash'
sr: гонич за кему не подржава радњу 'rename-restart' за 'on_reboot'/'on_poweroff'/'on_crash'

en: qemu emulator '%1$s' does not support xen
sr: кему емулатор '%1$s' не подржава Ксен

en: qemu encryption engine expects only a single secret
sr: кему мотор за шифровање очекује само једну тајну

en: qemu monitor event callback %1$d not registered
sr: кему управљао повратни позив за догађај %1$d није регистрован

en: qemu reported thread id for inactive vcpu '%1$zu'
sr: кему је пријавио ИД нити за неактиван vCPU '%1$zu'

en: qemu returned malformed time
sr: кему је вратио неисправно време

en: qemu state driver is not active
sr: кему гонич за стање није активан

en: qemu-rdp died and reported:
    %1$s
sr: кему-РДП је престао да ради и пријавио:
    %1$s

en: qemu-rdp does not support multiple listens for one graphics device.
sr: кему-РДП не подржава вишеструко слушање за један графички уређај.

en: qemu-rdp support requires a D-Bus bus graphics device.
sr: подршка за кему-РДП захтева D-Bus сабирницу за графички уређај.

en: qom-get invalid object property type %1$d
sr: qom-get неисправна врста својства објекта %1$d

en: qom-get reply was missing return data
sr: qom-get одговору недостају повратни подаци

en: qom-list reply data was missing 'name'
sr: Подацима одговора qom-list недостаје 'назив'

en: qom-list reply has malformed 'type' data
sr: Одговор qom-list има неисправне податке о 'врсти'

en: qom-list-types reply data was missing 'name'
sr: Подацима одговора qom-list-types недостаје 'назив'

en: qom-set invalid object property type %1$d
sr: qom-set неисправна врста својства објекта %1$d

en: query information about the guest (via agent)
sr: упит за податке о госту (преко заступника)

en: query is supported only with HTTP(S) protocols
sr: упит је подржан само са HTTP(S) протоколима

en: query or modify state of vcpu in the guest (via agent)
sr: упит или измена стања vcpu-а у госту (преко заступника)

en: query-accelerators was missing 'enabled'
sr: У query-accelerators недостаје 'омогућено'

en: query-block device entry was not in expected format
sr: унос за query-block уређај није био у очекиваном формату

en: query-cpu-definitions reply data was missing 'name'
sr: Подацима одговора query-cpu-definitions недостаје 'назив'

en: query-cpu-model-comparison reply data was missing 'result'
sr: Подацима одговора query-cpu-model-comparison недостаје 'резултат'

en: query-dirty-rate parsing 'vcpu-dirty-rate' in failure
sr: грешка приликом обраде 'vcpu-dirty-rate' у query-dirty-rate

en: query-dirty-rate reply was missing 'calc-time' data
sr: Одговору query-dirty-rate недостају подаци о 'calc-time-у'

en: query-dirty-rate reply was missing 'dirty-rate' data
sr: Одговору query-dirty-rate недостају подаци о 'dirty-rate-у'

en: query-dirty-rate reply was missing 'id' data
sr: Одговору query-dirty-rate недостају подаци о 'id-ју'

en: query-dirty-rate reply was missing 'return' data
sr: Одговору query-dirty-rate недостају подаци о 'return-у'

en: query-dirty-rate reply was missing 'start-time' data
sr: Одговору query-dirty-rate недостају подаци о 'start-time-у'

en: query-dirty-rate reply was missing 'status' data
sr: Одговору query-dirty-rate недостају подаци о 'status-у'

en: query-fdsets reply was missing 'fdset-id'
sr: Одговору query-fdsets недостаје 'fdset-id'

en: query-fdsets return data missing fd array element
sr: подацима о повратку query-fdsets недостаје елемент низа fd

en: query-fdsets return data missing fdset array element
sr: подацима које је вратио query-fdsets недостаје елемент низа fdset-а

en: query-hotpluggable-cpus didn't return device props
sr: query-hotpluggable-cpus није вратио својства уређаја

en: query-hotpluggable-cpus didn't return device type
sr: query-hotpluggable-cpus није вратио врсту уређаја

en: query-hotpluggable-cpus didn't return vcpus-count
sr: query-hotpluggable-cpus није вратио број вЦПУ-ова

en: query-hotpluggable-cpus entry doesn't report topology information
sr: ставка query-hotpluggable-cpus не пријављује податке о топологији

en: query-iothreads reply data was missing 'id'
sr: подацима у одговору query-iothreads недостајао је 'id'

en: query-iothreads reply has malformed 'thread-id' data
sr: одговор query-iothreads садржи погрешно формиране податке о 'thread-id'-у

en: query-kvm replied unexpected data
sr: query-kvm је одговорио неочекиваним подацима

en: query-machines reply data was missing 'name'
sr: подацима у одговору query-machines недостајао је 'name'

en: query-machines reply has malformed 'acpi data
sr: одговор query-machines садржи погрешно формиране 'АЦПИ податке

en: query-machines reply has malformed 'alias' data
sr: одговор query-machines садржи погрешно формиране податке о 'alias'-у

en: query-machines reply has malformed 'cpu-max' data
sr: одговор query-machines садржи погрешно формиране податке о 'cpu-max'-у

en: query-machines reply has malformed 'default-cpu-type' data
sr: Одговор query-machines садржи погрешно формиране податке о 'подразумеваној врсти процесора'

en: query-machines reply has malformed 'default-ram-id' data
sr: Одговор query-machines садржи погрешно формиране податке о 'подразумеваном ИД-у РАМ-а'

en: query-machines reply has malformed 'is-default' data
sr: Одговор query-machines садржи погрешно формиране податке о томе да ли је подразумевано ('is-default')

en: query-machines reply has malformed 'numa-mem-supported' data
sr: Одговор query-machines садржи погрешно формиране податке о 'подржаној NUMA меморији'

en: query-memory-devices reply data doesn't contain enum data
sr: Подаци у одговору query-memory-devices не садрже податке о избројавању (enum)

en: query-memory-devices reply data doesn't contain enum type discriminator
sr: Подаци у одговору query-memory-devices не садрже дискриминатор врсте избројавања (enum)

en: query-named-block-nodes entry was not in expected format
sr: ставка query-named-block-nodes није била у очекиваном формату

en: query-rx-filter return data missing array element
sr: Подацима које је вратио query-rx-filter недостаје елемент низа

en: query-sev reply was missing some data
sr: У одговору на упит query-sev недостају неки подаци

en: query-sev-capabilities reply was missing 'cbitpos' field
sr: У одговору на упит query-sev-capabilities недостаје поље 'cbitpos'

en: query-sev-capabilities reply was missing 'cert-chain' field
sr: У одговору на упит query-sev-capabilities недостаје поље 'cert-chain'

en: query-sev-capabilities reply was missing 'pdh' field
sr: У одговору на упит query-sev-capabilities недостаје поље 'pdh'

en: query-sev-capabilities reply was missing 'reduced-phys-bits' field
sr: У одговору на упит query-sev-capabilities недостаје поље 'reduced-phys-bits'

en: query-sev-launch-measure reply was missing 'data'
sr: У одговору на упит query-sev-launch-measure недостаје 'data'

en: query-sgx-capabilities reply was missing 'flc' field
sr: У одговору на упит query-sgx-capabilities недостаје поље 'flc'

en: query-sgx-capabilities reply was missing 'node' field
sr: У одговору на упит query-sgx-capabilities недостаје поље 'node'

en: query-sgx-capabilities reply was missing 'section-size' field
sr: У одговору на упит query-sgx-capabilities недостаје поље 'section-size'

en: query-sgx-capabilities reply was missing 'sgx1' field
sr: У одговору на упит query-sgx-capabilities недостаје поље 'sgx1'

en: query-sgx-capabilities reply was missing 'sgx2' field
sr: У одговору на упит query-sgx-capabilities недостаје поље 'sgx2'

en: query-sgx-capabilities reply was missing 'size' field
sr: У одговору на упит query-sgx-capabilities недостаје поље 'size'

en: query-status reply was missing running state
sr: У одговору на упит query-status недостаје стање покренутости

en: query-target reply was missing arch data
sr: У одговору на упит query-target недостају подаци о архитектури

en: query-version reply was missing 'major' version
sr: У одговору на упит query-version недостаје главно издање

en: query-version reply was missing 'micro' version
sr: У одговору на упит query-version недостаје микро-издање

en: query-version reply was missing 'minor' version
sr: У одговору на упит query-version недостаје споредно издање

en: query-version reply was missing 'package' version
sr: У одговору на упит query-version недостаје издање пакета

en: query-version reply was missing 'qemu' data
sr: У одговору на упит query-version недостају подаци о Кему

en: querying maximum post-copy migration speed is not supported by QEMU binary
sr: Упит о највишој брзини post-copy миграције није подржан од стране бинарне датотеке Кему

en: queue configuration is only valid for NVMe bus
sr: Поставка редова је исправна само за НВМе сабирницу

en: queue-size property isn't supported by this QEMU binary
sr: Својство queue-size није подржано овом бинарном датотеком Кему

en: queue_size attribute in disk driver is only supported for virtio bus
sr: Особина queue_size у гоничу за диск подржана је само за Виртио сабирницу

en: queues attribute in disk driver element is only supported for virtio bus
sr: Особина queues у елементу гонича за диск подржана је само за Виртио сабирницу

en: quiesce guest's file systems
sr: смирите системе датотека госта

en: quit this interactive terminal
sr: изађи из овог интерактивног терминала

en: ram attribute only supported for video type qxl
sr: Особина RAM подржана је само за видео врсту qxl

en: range %1$s - %2$s is not entirely within network %3$s/%4$d
sr: Опсег %1$s - %2$s није у потпуности унутар мреже %3$s/%4$d

en: range %1$s - %2$s is reversed
sr: опсег %1$s - %2$s је обрнут

en: range %1$s - %2$s is too large (> 65535)
sr: Опсег %1$s - %2$s је превелик (> 65535)

en: range %1$s - %2$s start larger than end
sr: Почетак опсега %1$s - %2$s је већи од краја

en: ras feature is not available with this QEMU binary
sr: Функција RAS није доступна са овим бинарном датотеком Кема

en: ras feature is only supported with ARM Virt machines
sr: Функција RAS подржана је само на ARM Virt машинама

en: rawio can be used only with device='lun'
sr: rawio се може користити само са уређајем='lun'

en: rawio is only supported for scsi host device
sr: rawio је подржано само за SCSI уређај рачунара

en: rdp
sr: РДП

en: rdp_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
sr: Директоријум rdp_tls_x509_cert_dir '%1$s' не постоји

en: read I/O operations limit per second
sr: ограничење операција читања улаза/излаза по секунди

en: read I/O operations max
sr: максималан број операција читања улаза/излаза

en: read error on pipe
sr: грешка при читању из спојке

en: read max, as scaled integer (default bytes)
sr: прочитана максимална вредност, као раширени цео број (подразумевано у бајтовима)

en: read only access prevents %1$s
sr: приступ само за читање спречава %1$s

en: read secret from file
sr: читање тајне из датотеке

en: read the secret from file without converting from base64
sr: читање тајне из датотеке без конвертовања из base64

en: read the secret from the terminal
sr: читање тајне из терминала

en: read throughput limit, as scaled integer (default bytes)
sr: читање ограничења пропусног односа, као раширени цео број (подразумевано у бајтовима)

en: read-only connection
sr: веза само за читање

en: readahead is supported only with HTTP(S)/FTP(s) protocols
sr: Читање унапред је подржано само за HTTP(S)/FTP(s) протоколе

en: readonly ide disks are not supported
sr: ИДЕ дискови само за читање нису подржани

en: readonly is not supported with vhostuser disk
sr: режим само за читање није подржан са vhostuser диском

en: readonly mode cannot be set for externally started virtiofsd
sr: режим само за читање не може бити постављен за спољно покренут virtiofsd

en: readonly sata disks are not supported
sr: САТА дискови само за читање нису подржани

en: ready
sr: спреман

en: reattach node device to its device driver
sr: поновно качење уређаја чвора његовом гоничу

en: reboot a domain
sr: поново покрени домен

en: received error event on socket
sr: примљен догађај грешке на утичници

en: received hangup event on socket
sr: примљен догађај обуставе на утичници

en: received malformed monitor, check the XML definition
sr: примљен погрешно формиран монитор, провери XML дефиницију

en: received unexpected cookie with P2P migration
sr: примљен неочекиван колачић при P2P миграцији

en: reconnect delay is supported only with NBD protocol
sr: интервал поновног повезивања је подржан само са NBD протоколом

en: recv handler failed
sr: руковалац примања није успео

en: recv holeHandler failed
sr: руковалац holeHandler при примању није успео

en: recv on sock %1$d failed
sr: пријем на утичници %1$d није успео

en: redefine metadata for existing checkpoint
sr: поново дефиниши метаподатке за постојећу тачку провере

en: redefine metadata for existing snapshot
sr: поново дефиниши метаподатке за постојећи снимак стања

en: redefine the XML for a domain's managed save state file
sr: поново дефиниши XML за датотеку управљаног стања чувања домена

en: redefine the XML for a domain's saved state file
sr: поново дефиниши XML за датотеку сачуваног стања домена

en: redefine the existing set of logging filters
sr: поново дефиниши постојећи скуп филтера бележења

en: redefine the existing set of logging outputs
sr: поново дефиниши постојећи скуп излаза бележења

en: referenced filter '%1$s' is missing
sr: наведени филтер '%1$s' недостаје

en: refresh a pool
sr: освежи базен

en: refresh ploop failed: unable to delete DiskDescriptor.xml
sr: освежавање ploop-a није успело: није могуће обрисати DiskDescriptor.xml

en: refusing to generate file name for disk '%1$s'
sr: одбијање генерисања назива датотеке за диск '%1$s'

en: remoteDomainAuthorizedSSHKeysGet: returned number of keys exceeds limit
sr: remoteDomainAuthorizedSSHKeysGet: враћени број кључева премашује ограничење

en: remoteDomainAuthorizedSSHKeysSet: returned number of keys exceeds limit
sr: remoteDomainAuthorizedSSHKeysSet: враћени број кључева премашује ограничење

en: remoteDomainBlockStatsFlags: returned number of stats exceeds limit
sr: remoteDomainBlockStatsFlags: враћени број статистика премашује ограничење

en: remoteDomainGetCPUStats: returned number of stats exceeds limit
sr: remoteDomainGetCPUStats: враћени број резултата премашује ограничење

en: remoteDomainGetMessages: returned number of msgs exceeds limit
sr: remoteDomainGetMessages: враћени број порука премашује ограничење

en: remoteNodeGetCPUStats: returned number of stats exceeds limit
sr: remoteNodeGetCPUStats: враћени број резултата премашује ограничење

en: remoteNodeGetMemoryStats: returned number of stats exceeds limit
sr: remoteNodeGetMemoryStats: враћени број резултата премашује ограничење

en: remote_open: for 'ext' transport, command is required
sr: remote_open: за „ext“ транспорт, потребна је наредба

en: remote_open: transport in URL not recognised (should be tls|unix|ssh|ext|tcp|libssh2|libssh)
sr: remote_open: транспорт у адреси није препознат (треба да буде tls|unix|ssh|ext|tcp|libssh2|libssh)

en: removable is only valid for usb or scsi disks
sr: уклоњиво је применљиво само за УСБ или СЦСИ дискове

en: remove TPM state
sr: уклони ТПМ стање

en: remove all associated storage volumes (use with caution)
sr: уклоните све повезане томове складишта (користите с пажњом)

en: remove all domain checkpoint metadata (vm must be inactive)
sr: уклоните све метаподатке тачака провере домена (виртуелна машина мора бити неактивна)

en: remove all domain snapshot metadata (vm must be inactive)
sr: уклони све метаподатке снимака стања домена (вм мора бити неактивна)

en: remove associated storage volumes (comma separated list of targets or source paths) (see domblklist)
sr: уклони повезане томове складишта (листа циљева или путања извора одвојена запетама) (видите domblklist)

en: remove domain logs
sr: уклони дневнике домена

en: remove domain managed state file
sr: уклони датотеку управљаног стања домена

en: remove keys from the authorized keys file
sr: уклони кључеве из датотеке овлашћених кључева

en: remove the metadata corresponding to an uri
sr: уклони метаподатке који одговарају УРИ-ју

en: removing block or network volumes is not supported: %1$s
sr: уклањање блок или мрежних томова није подржано: %1$s

en: removing of '%1$s' volumes is not supported by the gluster backend: %2$s
sr: уклањање томова '%1$s' није подржано од стране gluster позадинца: %2$s

en: rename a domain
sr: преименуј домен

en: rename to new name during migration (if supported)
sr: преименуј у нови назив током миграције (ако је подржано)

en: rename("%1$s", "%2$s")
sr: преименуј("%1$s", "%2$s")

en: reply data was missing 'name'
sr: подацима одговора је недостајао 'назив'

en: reply data was missing 'option' name or parameters
sr: подацима одговора је недостајао назив 'могућности' или параметри

en: reply data was missing 'properties' array
sr: подацима одговора је недостајао низ 'својстава'

en: reply was missing return data
sr: одговору су недостајали повратни подаци

en: report active users
sr: извештај о активним корисницима

en: report daemon version too
sr: извештај и о издању позадинца

en: report disk information
sr: пријавити податке о диску

en: report domain IOThread information
sr: пријавити податке о IOThread-у домена

en: report domain balloon statistics
sr: пријавити статистику балонирања домена

en: report domain block device statistics
sr: пријавити статистику блок-уређаја домена

en: report domain dirty rate information
sr: пријавити податке о стопи измена домена

en: report domain memory usage
sr: пријавити употребу меморије домена

en: report domain network interface information
sr: пријавити податке о мрежним спрегама домена

en: report domain perf event statistics
sr: пријавити статистику perf-догађаја домена

en: report domain physical cpu usage
sr: пријавити употребу физичког процесора домена

en: report domain state
sr: пријавити стање домена

en: report domain virtual cpu information
sr: пријавити податке о виртуелним процесорима домена

en: report error if CPUs are incompatible
sr: пријавити грешку ако процесори нису компатибилни

en: report filesystem information
sr: пријавити податке о систему датотека

en: report host CPU model with deprecated features disabled
sr: пријавити модел процесора домаћина са онемогућеним застарелим могућностима

en: report hostname
sr: пријавити назив домаћина

en: report hypervisor-specific statistics
sr: пријавити статистику специфичну за хипервизор

en: report interface information
sr: пријавити податке о спрези

en: report load averages information
sr: пријавити податке о просечним оптерећењима

en: report only stats that are accessible instantly
sr: пријавити само статистику која је одмах доступна

en: report operating system information
sr: пријавити податке о оперативном систему

en: report timezone information
sr: пријавити податке о временској зони

en: requested USB port %1$s not present on USB bus %2$u
sr: затражени УСБ порт %1$s није присутен на УСБ сабирници %2$u

en: requested authentication type %1$s rejected
sr: захтевана врста потврђивања идентитета %1$s је одбијена

en: requested cpu amount exceeds maximum (%1$d > %2$d)
sr: затражена количина процесора премашује максималну (%1$d > %2$d)

en: requested cpu amount exceeds maximum supported amount (%1$d > %2$d)
sr: затражена количина процесора премашује максималну подржану количину (%1$d > %2$d)

en: requested firewall_backend '%1$s' is not available
sr: затражени позадинац заштитног зида '%1$s' није доступен

en: requested size must be an integer multiple of block size
sr: затражена величина мора бити целобројни вишеструкац величине блока

en: requested size must be smaller than or equal to @size (%1$lluKiB)
sr: затражена величина мора бити мања или једнака @size (%1$lluKiB)

en: requested size of the cache (in bytes) used for compression
sr: затражена величина кеша (у бајтовима) који се користи за сажимање

en: requested target '%1$s' does not match target '%2$s'
sr: затражена мета '%1$s' се не поклапа са метом '%2$s'

en: requested vcpu '%1$d' is not present in the domain
sr: затражени vcpu '%1$d' није присутен у домену

en: requested vcpu count is greater than the count of enabled vcpus in the domain: %1$d > %2$d
sr: затражен број vcpu-ова је већи од броја омогућених vcpu-ова у домену: %1$d > %2$d

en: requested vcpus is greater than max allowable vcpus for the domain: %1$d > %2$d
sr: захтевани број виртуелних процесора је већи од максимално дозвољеног за домен: %1$d > %2$d

en: requested vcpus is greater than max allowable vcpus for the live domain: %1$u > %2$u
sr: захтевани број виртуелних процесора је већи од максимално дозвољеног броја виртуелних процесора за живи домен: %1$u > %2$u

en: requested vcpus is greater than max allowable vcpus for the persistent domain: %1$u > %2$u
sr: захтевани број виртуелних процесора је већи од максимално дозвољеног броја виртуелних процесора за истрајни домен: %1$u > %2$u

en: require atomic operation
sr: захтева атомску операцију

en: required positional argument '%1$s' declared after an optional positional argument '%2$s' of command '%3$s'
sr: обавезни позициони аргумент '%1$s' је дефинисан након опционог позиционог аргумента '%2$s' наредбе '%3$s'

en: resctrl locking is not supported on this platform
sr: закључавање resctrl-а није подржано на овој платформи

en: reservations not supported with this QEMU binary
sr: резервације нису подржане овом QEMU бинарном датотеком

en: reset
sr: врати

en: reset a domain
sr: врати домен

en: reset node device
sr: врати уређај чвора

en: reset the domain after core dump
sr: врати домен након избацаја језгра

en: resetting of nvram is not supported with nvram device backed by '%1$s'
sr: поновно постављање nvram-а није подржано за nvram уређај који се ослања на '%1$s'

en: resize a vol
sr: промени величину том-а

en: resize of a 'sd' disk with storage slice is not supported
sr: промена величине 'sd' диска са делом складишта није подржана

en: resize of a disk with storage slice is supported only for 'raw' images
sr: промена величине диска са делом складишта подржана је само за 'raw' слике

en: resize of a disk with storage slice with non-zero 'offset' is not supported
sr: промена величине диска са делом складишта са 'померајем' који није нула није подржана

en: resize of qcow2 encrypted image is not supported
sr: промена величине шифроване qcow2 слике није подржана

en: resize to capacity of source (block device)
sr: промени величину на капацитет извора (блок уређај)

en: resource busy
sr: ресурс је заузет

en: resource busy: %1$s
sr: ресурс је заузет: %1$s

en: resource relabeling is not compatible with 'none' label type
sr: поновно означивање ресурса није усаглашено са врстом ознаке 'none'

en: restore a domain from a saved state in a file
sr: поврати домен из сачуваног стања у датотеци

en: restore domain into paused state
sr: поврати домен у паузирано стање

en: restore domain into running state
sr: поврати домен у покренуто стање

en: restored
sr: враћено

en: result too large: %1$llu
sr: резултат је превелик: %1$llu

en: resume a domain
sr: настави домен

en: resume a paused guest after connecting to console
sr: настави рад паузираног госта након повезивања на конзолу

en: resume failed post-copy migration
sr: настави неуспешну post-copy миграцију

en: resume operation failed
sr: неуспео наставак операције

en: resuming after dump failed
sr: наставак након неуспешног избацивања стања

en: resuming after snapshot failed
sr: наставак након неуспешног снимања стања

en: resuming failed post-copy migration of domain %1$s already in progress
sr: наставак неуспешне post-copy миграције домена %1$s је већ у току

en: resuming failed post-copy migration requires change protection
sr: наставак неуспешне post-copy миграције захтева заштиту од промена

en: resuming failed post-copy migration requires post-copy to be enabled
sr: наставак неуспешне post-copy миграције захтева да post-copy буде омогућен

en: retrieve client's identity info from server
sr: преузми информације о идентитету клијента са сервера

en: retrieve vcpu count from the guest instead of the hypervisor
sr: преузми број VCPU од госта уместо од хипервизора

en: return human readable output
sr: врати читљив излаз

en: return statistics of a recently completed job
sr: врати статистику недавно завршеног посла

en: return the physical size of the volume in allocation field
sr: врати физичку величину тома у пољу доделе

en: return the pool uuid rather than pool name
sr: врати УУИД базена уместо назива базена

en: returned buffer is not same size as requested
sr: враћено спремиште није исте величине као захтевано

en: returned number of disk errors exceeds limit
sr: враћени број грешака диска премашује ограничење

en: returns the storage pool for a given volume key or path
sr: враћа базен складишта за дати кључ или путању тома

en: returns the volume key for a given volume name or path
sr: враћа кључ тома за дати назив или путању тома

en: returns the volume name for a given volume key or path
sr: враћа назив тома за дати кључ или путању тома

en: returns the volume path for a given volume name or key
sr: враћа путању тома за дати назив или кључ тома

en: reuse any existing external files
sr: поново употреби било које постојеће спољне датотеке

en: reuse existing destination
sr: поново употреби постојеће одредиште

en: reuse files provided by caller
sr: поново употреби датотеке које је послао позивач

en: reused mirror destination format must be specified
sr: формат поновно употребљеног одредишта огледала мора бити наведен

en: revert requires force
sr: Враћање захтева присилно извршење

en: revert requires force: %1$s
sr: Враћање захтева присилно извршење: %1$s

en: revert to current snapshot
sr: Врати на тренутни снимак стања

en: rollback to previous restore point
sr: врати на претходну тачку враћања

en: rollback to previous saved configuration created via iface-begin
sr: врати на претходну сачувану поставку направљену преко iface-begin

en: root path must be absolute
sr: коренска путања мора бити апсолутна

en: rotation rate is not supported with this QEMU
sr: брзина окретања није подржана са овим кему-ом

en: rotation rate is only valid for SATA bus
sr: брзина окретања је исправна само за SATA сабирницу

en: rotation rate is only valid for SCSI/IDE/SATA bus
sr: брзина окретања је исправна само за SCSI/IDE/SATA сабирницу

en: rotation rate is only valid for disk device
sr: брзина окретања је исправна само за уређај диска

en: run action specified by --timeout-* option (suspend by default) if live migration exceeds timeout (in seconds)
sr: покрени радњу наведену могућношћу --timeout-* (подразумевано обустави) ако живо мигрирање пређе временски рок (у секундама)

en: running
sr: покренуто

en: running with undesirable elevated privileges
sr: покренуто са непожељним повишеним овлашћењима

en: runstate '%1$d' out of range'
sr: стање покретања '%1$d' је ван опсега'

en: rx_queue_size has to be a power of two
sr: rx_queue_size мора бити степен двојке

en: sandbox can only be used with driver=virtiofs
sr: изолација (Sandbox) се може користити само са driver=virtiofs

en: sanlock error %1$d
sr: грешка sanlock-а %1$d

en: sasl start reply data too long %1$d
sr: подаци одговора на покретање sasl-а су предуги %1$d

en: sasl step reply data too long %1$d
sr: подаци одговора на sasl корак су предуги %1$d

en: save a domain state to a file
sr: сачувај стање домена у датотеку

en: save canceled
sr: сачување је отказано

en: save image format %1$s is not supported by this QEMU binary
sr: формат слике за чување %1$s није подржан овом кему-овом бинарном датотеком

en: save image is incomplete
sr: слика за чување је недовршена

en: save image magic is incorrect
sr: магијски број слике за чување је неисправан

en: saved
sr: сачувано

en: saved state domain information in XML
sr: подаци о домену сачуваног стања у XML-у

en: saved state file to edit
sr: датотека сачуваног стања за уређивање

en: saved state file to modify
sr: датотека сачуваног стања за измену

en: saved state file to read
sr: датотека сачуваног стања за читање

en: saving
sr: Снимање

en: saving domain '%1$s' failed to allocate space for metadata
sr: снимање домена '%1$s' није успело због недостатка простора за метаподатке

en: saving domain '%1$s' to '%2$s': open failed
sr: снимање домена '%1$s' у '%2$s': отварање није успело

en: saving domain '%1$s' to '%2$s': write failed
sr: снимање домена '%1$s' у '%2$s': упис није успео

en: scheme and host are mandatory vz migration URI: %1$s
sr: шема и рачунар су обавезни за ВЗ УРИ миграције: %1$s

en: sclpconsole is not supported in this QEMU binary
sr: sclpconsole није подржана у овој Кему бинарној датотеци

en: sclplmconsole is not supported in this QEMU binary
sr: sclplmconsole није подржана у овој Кему бинарној датотеци

en: screen ID higher than monitor count (%1$d)
sr: ИД екрана је већи од броја монитора (%1$d)

en: screenshot of a current domain console
sr: снимак екрана тренутне конзоле домена

en: script used to bridge network interface
sr: скрипта употребљена за премошћавање мрежне спреге

en: scripts are not supported on LXC network interfaces
sr: скрипте нису подржане на LXC мрежним интерфејсима

en: scripts are not supported on interfaces of type %1$s
sr: скрипте нису подржане на интерфејсима врсте %1$s

en: scsi-block 'lun' devices do not support the serial property
sr: scsi-block 'lun' уређаји не подржавају серијско својство

en: sd card '%1$s' does not support multiple encryption secrets
sr: СД картица '%1$s' не подржава вишеструке тајне шифровања

en: seclabel for model %1$s is already provided
sr: seclabel за модел %1$s је већ обезбеђен

en: seconds=%1$d is invalid, please choose value within [%2$d, %3$d].
sr: секунди=%1$d није исправно, молимо изаберите вредност у опсегу [%2$d, %3$d].

en: secret '%1$s' does not have a value
sr: тајна '%1$s' нема вредност

en: secret '%1$s' in %2$s must match connection
sr: тајна '%1$s' у %2$s мора одговарати вези

en: secret UUID
sr: тајна УУИД

en: secret attributes in XML
sr: тајне особине у XML-у

en: secret is private
sr: Тајна је приватна

en: secret state driver is not active
sr: Гонич за стање тајни није активан

en: secret with uuid %1$s is of type '%2$s' not expected '%3$s' type
sr: Тајна са УУИД-ом %1$s је врсте '%2$s', а не очекиване врсте '%3$s'

en: security DOI string exceeds max %1$d bytes
sr: Ниска безбедносног DOI-а премашује максимум од %1$d бајтова

en: security doi exceeds maximum: %1$zu
sr: Безбедносни DOI премашује максимум: %1$zu

en: security image label already defined for VM
sr: Ознака безбедносне слике је већ дефинисана за виртуелну машину

en: security imagelabel is missing
sr: Ознака безбедносне слике недостаје

en: security label already defined for VM
sr: Безбедносна ознака је већ дефинисана за виртуелну машину

en: security label driver mismatch: '%1$s' model configured for domain, but hypervisor driver is '%2$s'.
sr: Неслагање гонича безбедносних ознака: модел '%1$s' је конфигурисан за домен, али је гонич хипервизора '%2$s'.

en: security label exceeds maximum length: %1$d
sr: Безбедносна ознака премашује максималну дужину: %1$d

en: security label exceeds maximum: %1$zd
sr: Ознака безбедности премашује максимум: %1$zd

en: security label exceeds maximum: %1$zu
sr: Ознака безбедности премашује максимум: %1$zu

en: security label is missing
sr: Ознака безбедности недостаје

en: security label model %1$s is not supported with selinux
sr: Модел ознака безбедности %1$s није подржан са selinux-ом

en: security model exceeds maximum: %1$zu
sr: Модел безбедности премашује максимум: %1$zu

en: security model string exceeds max %1$d bytes
sr: Ниска модела безбедности премашује максимум од %1$d бајтова

en: select particular graphical display (e.g. "vnc", "spice", "rdp", "dbus")
sr: изабери одређени графички приказ (нпр. "vnc", "spice", "rdp", "dbus")

en: send handler failed
sr: руковалац за слање није успео

en: send holeHandler failed
sr: руковалац holeHandler за слање није успео

en: send skipHandler failed
sr: руковалац skipHandler за слање није успео

en: sending of PortProfileRequest failed.
sr: Слање PortProfileRequest-а није успело.

en: serial is not supported with vhostuser disk
sr: серијски приступ није подржан са vhostuser диском

en: serial of disk device
sr: серијски број уређаја диска

en: server to which <client> is connected to
sr: сервер на који је <client> повезан

en: server verification (of our certificate or IP address) failed
sr: потврда сервера (нашег уверења или ИП адресе) није успела

en: server which the client is currently connected to
sr: сервер на који је клијент тренутно повезан

en: server which to list connected clients from
sr: сервер са коег треба излисти повезане клијенте

en: service attribute '%1$s' in network '%2$s' is too long, limit is %3$d bytes
sr: особина услуге '%1$s' у мрежи '%2$s' је предугачка, ограничење је %3$d бајтова

en: set a secret value
sr: постави вредност тајне

en: set domain to be paused on next start
sr: постави домен тако да буде паузиран при наредном покретању

en: set domain to be paused on restore
sr: постави домен тако да буде паузиран при враћању

en: set domain to be paused on start
sr: постави домен тако да буде паузиран при покретању

en: set domain to be running on next start
sr: постави домен тако да буде покренут при наредном покретању

en: set domain to be running on restore
sr: постави домен тако да буде покренут при враћању

en: set domain to be running on start
sr: постави домен тако да буде покренут при покретању

en: set link state of a virtual interface
sr: постави стање везе виртуелне спреге

en: set maximum limit on next boot
sr: постави највише ограничење при наредном подизању

en: set maximum tolerable downtime
sr: постави највише толерисано време застоја

en: set on all NUMA cells
sr: постави на свим NUMA ћелијама

en: set post-copy migration bandwidth
sr: постави проток пост-копијске миграције

en: set server workerpool parameters
sr: постави параметре серверног пула радника

en: set server's client-related configuration limits
sr: постави ограничења поставки сервера повезана са клијентом

en: set the auto shutdown timeout of the daemon
sr: постави рок за аутоматско искључивање позадинца

en: set the bandwidth limit in MiB/s
sr: постави ограничење протока у MiB/s

en: set the maximum IOThread polling time in ns
sr: постави максимално време упитивања IOThread-а у ns

en: set the threshold for block-threshold event for a given block device or it's backing chain element
sr: постави праг за догађај „праг блока” за одређени блок уређај или елемент његовог помоћног ланца

en: set the user password inside the domain
sr: постави лозинку корисника унутар домена

en: set the value for reduction of the IOThread polling time
sr: постави вредност за смањење времена упитивања IOThread-а

en: set the value to increase the IOThread polling time
sr: постави вредност за повећање времена упитивања IOThread-а

en: set threshold for block-threshold event for a block device
sr: постави праг за догађај „праг блока” за блок уређај

en: set to the time of the host running virsh
sr: постави на време рачунара који покреће virsh

en: setting 'value' attribute of 'qemu:property' doesn't make sense with 'remove' type
sr: постављање особине 'вредност' за 'qemu:property' нема смисла уз врсту 'уклони'

en: setting ACPI S3/S4 not supported
sr: подешавање АЦПИ S3/S4 није подржано

en: setting IP addresses for SLIRP networking is not supported
sr: постављање ИП адреса за SLIRP мреже није подржано

en: setting MTU on interface type %1$s is not supported yet
sr: постављање МТУ на спрези врсте %1$s још увек није подржано

en: setting a launch secret is only supported in SEV-enabled domains
sr: постављање тајне покретања је подржано само у доменима са омогућеним SEV-ом

en: setting bandwidth on interfaces of type '%1$s' is not implemented yet
sr: постављање протока на спрегама врсте '%1$s' још увек није израђено

en: setting device threshold is not supported for vhostuser disk
sr: постављање прага уређаја није подржано за vhostuser диск

en: setting of timer catchup policies is only supported with tickpolicy='catchup'
sr: постављање политика настизања одбројавача је подржано само уз tickpolicy='catchup'

en: setting source evdev path only supported for passthrough input devices
sr: постављање путање извора evdev-а је подржано само за уређаје за унос кроз пропуштање

en: setting the '%1$s' property on a '%2$s' device is not supported by this QEMU binary
sr: подешавање својства '%1$s' на уређају '%2$s' није подржано у овој кему бинарној датотеци

en: setting the panic device address is not supported for model 'hyperv'
sr: подешавање адресе уређаја за панику није подржано за модел 'hyperv'

en: setting the panic device address is not supported for model 'pseries'
sr: подешавање адресе уређаја за панику није подржано за модел 'pseries'

en: setting the panic device address is not supported for model 's390'
sr: подешавање адресе уређаја за панику није подржано за модел 's390'

en: setting virtiofs boot order is not supported with this QEMU binary
sr: подешавање редоследа подизања virtiofs-а није подржано у овој кему бинарној датотеци

en: setting virtiofs boot order is supported only with PCI bus
sr: подешавање редоследа подизања virtiofs-а подржано је само са ПЦИ сабирницом

en: setuid or setgid failed
sr: подешавање setuid-а или setgid-а није успело

en: setup of pcap handle failed: %1$s
sr: подешавање pcap ручке није успело: %1$s

en: sgio can be used only with device='lun'
sr: sgio се може користити само са уређајем='lun'

en: sgio is only supported for scsi host device
sr: sgio је подржано само за scsi уређај рачунара

en: sgx epc isn't supported by this QEMU binary
sr: sgx epc није подржано у овој кему бинарној датотеци

en: sgx epc size %1$lld on host node %2$d is less than requested size %3$lld
sr: величина sgx epc-а %1$lld на чвору рачунара %2$d је мања од захтеване величине %3$lld

en: sgx epc size %1$lld on host node %2$zd is less than requested size %3$lld
sr: величина sgx epc-а %1$lld на чвору рачунара %2$zd је мања од захтеване величине %3$lld

en: sgx-epc memory info data is missing 'memdev'
sr: подацима о меморији sgx-epc-а недостаје 'memdev'

en: shallow copy of disk '%1$s' into a raw file is not possible
sr: површна копија диска '%1$s' у сирову датотеку није могућа

en: shareable is not supported with vhostuser disk
sr: опција shareable није подржана са vhostuser диском

en: shared access for disk '%1$s' requires use of supported storage format
sr: дељени приступ за диск '%1$s' захтева употребу подржаног формата складишта

en: shared access mode required for virtio-pmem device
sr: за уређај virtio-pmem је потребан режим дељеног приступа

en: shares '%1$llu' must be in range [%2$llu, %3$llu]
sr: удео '%1$llu' мора бити у опсегу [%2$llu, %3$llu]

en: shim is not supported by this QEMU binary
sr: shim није подржан у овој кему бинарној датотеци

en: shim only allowed with kernel option
sr: шим је дозвољен само уз могућност језгра

en: shmem device '%1$s' cannot be migrated, only shmem with role='%2$s' can be migrated
sr: shmem уређај '%1$s' не може бити премештен, само shmem са улогом '%2$s' може бити премештен

en: shmem element must contain 'name' attribute
sr: shmem елемент мора садржати особину 'name'

en: shmem model '%1$s' does not support size setting
sr: shmem модел '%1$s' не подржава подешавање величине

en: shmem model '%1$s' doesn't support msi
sr: shmem модел '%1$s' не подржава msi

en: shmem model '%1$s' is not supported by this QEMU binary
sr: shmem модел '%1$s' није подржан овом КЕМУ бинарном датотеком

en: shmem model '%1$s' is supported only with server option disabled
sr: shmem модел '%1$s' је подржан само када је могућност сервера искључена

en: shmem model '%1$s' is supported only with server option enabled
sr: shmem модел '%1$s' је подржан само када је могућност сервера укључена

en: shmem name '%1$s' must not contain '/'
sr: shmem назив '%1$s' не сме садржати знак '/'

en: shmem name cannot be equal to '.'
sr: shmem назив не може бити једнак тачки '.'

en: shmem name cannot be equal to '..'
sr: назив shmem-а не може бити једнак '..'

en: shmem name cannot include '/' character
sr: назив shmem-а не може садржати знак '/'

en: shmem size must be a power of 2 and at least 1 MiB (1024 KiB)
sr: величина shmem-а мора бити степен двојке и најмање 1 MiB (1024 KiB)

en: show all possible graphical displays
sr: прикажи све могуће графичке екране

en: show domain cpu statistics
sr: прикажи статистику процесора за домен

en: show domain title
sr: прикажи наслов домена

en: show free memory for all NUMA cells
sr: прикажи слободну меморију за све NUMA ћелије

en: show free pages for all NUMA cells
sr: прикажи слободне странице за све NUMA ћелије

en: show inactive defined XML
sr: прикажи неактивни дефинисани XML

en: show network title
sr: прикажи наслов мреже

en: show or set domain's custom XML metadata
sr: Прикажи или постави прилагођене XML метаподатке домена

en: show or set domain's description or title
sr: Прикажи или постави опис или наслов домена

en: show or set network's custom XML metadata
sr: Прикажи или постави прилагођене XML метаподатке мреже

en: show or set network's description or title
sr: Прикажи или постави опис или наслов мреже

en: show timestamp for each printed event
sr: Прикажи временску ознаку за сваки одштампани догађај

en: show version
sr: прикажи издање

en: show/set scheduler parameters
sr: прикажи/подеси параметре планера

en: shut off
sr: искључено

en: shutdown
sr: угаси

en: shutdown mode: acpi|agent|initctl|signal|paravirt
sr: Режим гашења: acpi|agent|initctl|signal|paravirt

en: shutting down
sr: гашење у току

en: signum value %1$d is out of range
sr: Вредност знака %1$d је ван опсега

en: size > maximum buffer size
sr: величина > највећа величина спремиште

en: size must be less than %1$llu
sr: величина мора бити мања од %1$llu

en: size must not exceed %1$zu
sr: величина не сме премашити %1$zu

en: size of memory module '%1$zu' overflowed after alignment
sr: величина модула меморије '%1$zu' је прекорила лимит након поравнања

en: size of the vol, as scaled integer (default bytes)
sr: величина тома, као скалирани цео број (подразумевано бајтови)

en: size value too large
sr: вредност величине је превелика

en: sizes are represented in bytes rather than pretty units
sr: величине су приказане у бајтовима уместо у читаочним јединицама

en: skip validation of the XML against the schema
sr: прескочи валидацију XML-а у односу на шему

en: skipped non-absolute path
sr: прескочена не-апсолутна путања

en: skipped restricted file
sr: Прескочена ограничена датотека

en: slices are not supported for <dataStore>
sr: Исеци нису подржани за <dataStore>

en: slices are not supported with NVRAM
sr: Исеци нису подржани са NVRAM-ом

en: snapshot
sr: снимак стања

en: snapshot %1$s disappeared from list
sr: снимак стања %1$s је нестао са списака

en: snapshot '%1$s' does not have a parent
sr: снимак стања '%1$s' нема родитеља

en: snapshot '%1$s' has no parent
sr: снимак стања '%1$s' нема родитеља

en: snapshot '%1$s' lacks domain '%2$s' rollback info
sr: снимак стања '%1$s' нема информације о враћању домена '%2$s'

en: snapshot VM disk source and parent disk source are not the same
sr: извор диска виртуелне машине снимка стања и извор родитељског диска нису исти

en: snapshot disk '%1$s' was target of not completed snapshot delete
sr: диск снимка стања '%1$s' је био циљ незавршеног брисања снимка стања

en: snapshot information
sr: подаци о снимку стања

en: snapshot name
sr: назив снимка стања

en: snapshot without memory state, removal of existing managed saved state strongly recommended to avoid corruption
sr: снимак стања без стања меморије, снажно се препоручује уклонити постојеће управљано сачувано стање како би се избегло оштећење

en: snapshot-save job failed: %1$s
sr: посао чувања снимка стања није успео: %1$s

en: snapshotName is null
sr: snapshotName је ништа

en: snapshots have inconsistent relations
sr: снимци стања имају недоследне односе

en: sndbuf must be a positive integer
sr: sndbuf мора бити позитиван цео број

en: socketpair failed
sr: socketpair није успео

en: sockpair failed
sr: sockpair није успео

en: sort list topologically rather than by name
sr: поређај списак тополошки уместо по називу

en: sound card model '%1$s' is not supported by qemu
sr: кему не подржава модел звучне картице '%1$s'

en: source config data format
sr: формат података изворне конфигурације

en: source device for underlying storage
sr: изворни уређај за основно складиште

en: source disk for '%1$s' is not a regular file, reverting to snapshot is not supported
sr: изворни диск за '%1$s' није обична датотека, враћање на снимак стања није подржано

en: source media is a block device
sr: извор медија је блок уређај

en: source name for underlying storage
sr: изворни назив за основно складиште

en: source of disk device or name of network disk
sr: извор диск уређаја или назив мрежног диска

en: source of network interface
sr: извор мрежне спреге

en: source of the media
sr: извор медија

en: source path for underlying storage
sr: путања извора за подлежаће складиште

en: source-host for underlying storage
sr: домаћин-извор за подлежаће складиште

en: source-mode is mandatory
sr: режим-извор је обавезан

en: spapr-vio address %1$#llx already in use
sr: spapr-vio адреса %1$#llx се већ користи

en: spapr-vio reg='0x%1$llx' exceeds maximum possible value (0xffffffff)
sr: spapr-vio reg='0x%1$llx' прелази највишу могућу вредност (0xffffffff)

en: sparse files not supported
sr: разредне датотеке нису подржане

en: specified
sr: наведено

en: specify the format of memory-only dump
sr: наведите формат избацивања стања само меморије

en: specifying a script is only supported with interface types bridge and ethernet
sr: навођење скрипте је подржано само уз врсте спрега мост и жична веза

en: specifying mountpoints is not supported
sr: навођење тачака монтирања није подржано

en: spice TLS port set in XML configuration, but TLS is disabled in qemu.conf
sr: спајс ТЛС порт је постављен у XML подешавањима, али је ТЛС онемогућен у qemu.conf

en: spice defaultMode insecure requested in XML configuration, but plaintext connection is not available
sr: затражен је спајс defaultMode небезбедан у XML подешавањима, али веза обичним текстом није доступна

en: spice defaultMode secure requested in XML configuration, but TLS connection is not available
sr: затражен је спајс defaultMode безбедан у XML подешавањима, али ТЛС веза није доступна

en: spice insecure channels set in XML configuration, but plaintext connection is not available
sr: спајс небезбедни канали су постављени у XML подешавањима, али веза обичним текстом није доступна

en: spice secure channels set in XML configuration, but TLS connection is not available
sr: спајс безбедни канали су постављени у XML подешавањима, али ТЛС веза није доступна

en: spice_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
sr: директоријум spice_tls_x509_cert_dir '%1$s' не постоји

en: spicevmc device type only supports virtio
sr: врста уређаја spicevmc подржава само Виртио

en: split each argument on ','; ',,' is an escape sequence
sr: подели сваки аргумент на ','; ',,' је низ за бег

en: splitting StorageUrl failed %1$s
sr: подела StorageUrl-а није успела %1$s

en: ssh protocol accepts only one host
sr: SSH протокол прихвата само један рачунар

en: ssl verification is supported only with HTTPS/FTPS protocol
sr: SSL потврда је подржана само са HTTPS/FTPS протоколом

en: start
sr: покрени

en: start a (previously defined) inactive domain
sr: покрени (претходно дефинисан) неактивни домен

en: start a (previously defined) inactive network
sr: покрени (претходно дефинисану) неактивну мрежу

en: start a (previously defined) inactive pool
sr: покрени (претходно дефинисано) неактивно складиште

en: start a physical host interface (enable it / "if-up")
sr: покрени спрегу физичког рачунара (омогући је / "if-up")

en: start a physical host interface.
sr: покрени спрегу физичког рачунара.

en: start cell %1$d out of range (0-%2$d)
sr: почетна ћелија %1$d је ван опсега (0-%2$d)

en: start of range %1$s - %2$s in network %3$s/%4$d is the network address
sr: почетак опсега %1$s - %2$s у мрежи %3$s/%4$d је мрежна адреса

en: start_cpu %1$d larger than maximum of %2$d
sr: start_cpu %1$d је већи од максималног %2$d

en: started
sr: покренуто

en: starting up
sr: покреће се

en: stat of '%1$s' failed
sr: stat '%1$s' није успео

en: statistic value too large
sr: вредност статистике је превелика

en: statistics collection is not supported by disks on bus '%1$s'
sr: прикупљање статистике није подржано за дискове на сабирници '%1$s'

en: statistics collection is not supported by this QEMU binary
sr: прикупљање статистике није подржано за ову бинарну датотеку Кему-а

en: status mismatch in event (actual 0x%1$x, expected 0x%2$x)
sr: неслагање статуса у догађају (стварно 0x%1$x, очекивано 0x%2$x)

en: stop the daemon
sr: заустави позадинца

en: stopped, with no saved guests
sr: заустављено, без сачуваних гостију

en: stopped, with saved guests
sr: заустављено, са сачуваним гостима

en: storage file backend not initialized
sr: позадинац датотеке складишта није успостављен

en: storage file reading is not supported for storage type %1$s (protocol: %2$s)
sr: читање датотеке складишта није подржано за врсту складишта %1$s (протокол: %2$s)

en: storage format '%1$s' does not support backing store
sr: формат складишта '%1$s' не подржава помоћно складиште

en: storage format 'fat' is supported only with 'dir' storage type
sr: формат складишта 'fat' је подржан само са врстом складишта 'dir'

en: storage format 'iso' is not directly supported by QEMU, use 'raw' instead
sr: Кему директно не подржава формат складишта 'iso', уместо тога употребите 'raw'

en: storage pool '%1$s' containing volume '%2$s' is not active
sr: базен складишта '%1$s' који садржи том '%2$s' није активан

en: storage pool '%1$s' in %2$s must match connection
sr: базен складишта '%1$s' у %2$s мора одговарати вези

en: storage pool '%1$s' is active
sr: базен складишта '%1$s' је активан

en: storage pool '%1$s' is already active
sr: базен складишта '%1$s' је већ активан

en: storage pool '%1$s' is not active
sr: базен складишта '%1$s' није активан

en: storage pool '%1$s' is starting up
sr: базен складишта '%1$s' се покреће

en: storage pool '%1$s' is still active
sr: базен складишта '%1$s' је још увек активан

en: storage pool capabilities
sr: могућности базена складишта

en: storage pool does not support changing of volume capacity
sr: базен складишта не подржава промену капацитета тома

en: storage pool does not support encrypted volumes
sr: базен складишта не подржава шифроване томове

en: storage pool does not support vol deletion
sr: базен складишта не подржава брисање тома

en: storage pool does not support volume creation
sr: базен складишта не подржава прављење тома

en: storage pool does not support volume creation from an existing volume
sr: базен складишта не подржава стварање тома из постојећег тома

en: storage pool doesn't support volume download
sr: базен складишта не подржава преузимање тома

en: storage pool doesn't support volume upload
sr: базен складишта не подржава отпремање тома

en: storage pool doesn't support volume wiping
sr: базен складишта не подржава брисање тома

en: storage pool event callback %1$d not registered
sr: повратни позив догађаја базена складишта %1$d није регистрован

en: storage pool information
sr: подаци о базену складишта

en: storage pool is not active
sr: базен складишта није активен

en: storage pool missing auth type
sr: базену складишта недостаје врста потврде идентитета

en: storage pool only supports LUKS encrypted volumes
sr: базен складишта подржава само ЛУКС шифроване томове

en: storage pool protocol ver '%1$s' must not contain ','
sr: Верзија протокола базена складишта '%1$s' не сме да садржи ','

en: storage pool protocol ver unsupported for pool type '%1$s'
sr: Верзија протокола базена складишта није подржана за врсту базена '%1$s'

en: storage protocol '%1$s' is not supported by this QEMU
sr: Овај КЕМУ не подржава протокол складишта '%1$s'

en: storage source pool '%1$s' volume '%2$s' is not translated
sr: Том '%2$s' изворног базена складишта '%1$s' није преведен

en: storage state driver is not active
sr: Гонич за стање складишта није активен

en: storage type 'dir' requires use of storage format 'fat'
sr: Врста складишта 'dir' захтева употребу формата складишта 'fat'

en: storage vol already exists
sr: том складишта већ постоји

en: storage vol information
sr: подаци о волумену складиштења

en: storage volume %1$s exists already
sr: волумен складиштења %1$s већ постоји

en: storage volume name '%1$s' already in use.
sr: назив волумена складиштења '%1$s' је већ у употреби.

en: store '%1$s' for backup of '%2$s' exists
sr: складиште '%1$s' за резервну копију '%2$s' постоји

en: stream aborted by another thread
sr: ток је прекинула друга нит

en: stream aborted with unexpected status %1$d
sr: ток је прекинут са неочекиваним стањем %1$d

en: stream already has a callback registered
sr: ток већ има регистрован повратни позив

en: stream does not have a callback registered
sr: ток нема регистрован повратни позив

en: stream had I/O failure
sr: ток је имао I/O неуспех

en: stream had unexpected termination
sr: ток је имао неочекивано окончање

en: stream in %1$s must match connection of volume '%2$s'
sr: Ток у %1$s мора одговарати вези тома '%2$s'

en: stream is closed
sr: Ток је затворен

en: stream is not open
sr: Ток није отворен

en: stream must match connection of domain '%1$s'
sr: Ток мора одговарати вези домена '%1$s'

en: string %1$s in %2$s must not be empty
sr: Ниска %1$s у %2$s не сме бити празна

en: string parameter '%1$s' unsupported
sr: Параметар ниске '%1$s' није подржан

en: string parameter name '%2$.*1$s' too long
sr: Назив параметра ниске '%2$.*1$s' је предугао

en: subdriver of disk device
sr: управљачки подпрограм уређаја диска

en: summary statistics are not supported yet
sr: сажетак статистике још увек није подржан

en: supplying <cipher> for domain disk definition is unnecessary
sr: навођење <cipher> за дефиницију диска домена је непотребно

en: support for offline external snapshots while checkpoint exists was not yet implemented
sr: подршка за спољне снимке стања ван мреже док тачка провере постоји још није израђена

en: suspend a domain
sr: обустави домен

en: suspend a domain gracefully using power management functions
sr: обустави домен на правилан начин користећи функције за управљање напајањем

en: suspend the guest after timeout
sr: обустави госта након истека времена

en: suspend the host node for a given time duration
sr: обустави чвор домаћина на одређено време

en: switch to post-copy after timeout
sr: пребаци на пост-копирање након истека времена

en: switching to post-copy requires migration to be started with VIR_MIGRATE_POSTCOPY flag
sr: пребацивање на пост-копирање захтева да миграција буде покренута са ознаком VIR_MIGRATE_POSTCOPY

en: swtpm didn't show up
sr: swtpm се није појавио

en: swtpm died and reported: %1$s
sr: swtpm је престао да ради и пријавио: %1$s

en: swtpm died unexpectedly
sr: swtpm је неочекивано престао да ради

en: swtpm socket did not show up
sr: утичница swtpm се није појавила

en: swtpm_setup has no support for profiles
sr: swtpm_setup нема подршку за профиле

en: syntax: %1$s DEVICE [-g]|[-p]
sr: синтакса: %1$s УРЕЂАЈ [-g]|[-p]

en: sysconf(_SC_OPEN_MAX) failed
sr: sysconf(_SC_OPEN_MAX) није успело

en: sysctl failed for '%1$s'
sr: sysctl није успео за '%1$s'

en: system call error
sr: грешка у системском позиву

en: system pages pool can't be modified
sr: базен системских страница не може бити измењен

en: system:
sr: систем:

en: tainted: %1$s
sr: укаљано: %1$s

en: take a live snapshot
sr: направи снимак стања уживо

en: take a screenshot of a current domain console and store it into a file
sr: направи снимак екрана тренутне конзоле домена и смести га у датотеку

en: take snapshot but create no metadata
sr: направи снимку стања, али не прави метаподатке

en: tap fd %1$d is not character device
sr: тап од %1$d није знаковни уређај

en: target %1$s already exists
sr: циљ %1$s већ постоји

en: target %1$s already exists.
sr: циљ %1$s већ постоји.

en: target %1$s doesn't exist.
sr: циљ %1$s не постоји.

en: target %1$s:%2$d already exists
sr: циљ %1$s:%2$d већ постоји

en: target '%1$s' duplicated for disk sources '%2$s' and '%3$s'
sr: циљ '%1$s' је дуплиран за изворе диска '%2$s' и '%3$s'

en: target NUMA node needs to be specified for memory device
sr: циљ NUMA чvora мора бити наведен за уређај меморије

en: target bus of disk device
sr: циљ сабирнице уређаја диска

en: target config data type format
sr: формат врсте података подешавања циља

en: target dev must be supplied when managed='no'
sr: циљни уређај мора бити наведен када је managed='no'

en: target device type
sr: врста циљног уређаја

en: target for underlying storage
sr: мета основног складишта

en: target managed='no' but specified dev doesn't exist
sr: циљ је managed='no', али наведени уређај не постоји

en: target must be 0 for controller fdc
sr: циљ мора бити 0 за управљач fdc

en: target must be 0 for controller model 'lsilogic'
sr: циљ мора бити 0 за управљач модела 'lsilogic'

en: target must be 0 for ide controller
sr: циљ мора бити 0 за ИДЕ управљач

en: target must be 0 for sata controller
sr: циљ мора бити 0 за САТА управљач

en: target network name
sr: назив циљне мреже

en: target of disk device
sr: циљ уређаја диска

en: target pci device %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d already exists
sr: циљни ПЦИ уређај %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d већ постоји

en: target port '%1$d' already allocated
sr: циљни порт '%1$d' је већ додељен

en: target type must be specified for %1$s device
sr: врста циља мора бити наведена за уређај %1$s

en: target vm vcpu granularity does not allow the desired vcpu count
sr: зрнатост vcpu-а циљне виртуелне машине не дозвољава жељени број vcpu-а

en: tb-cache size must be an integer multiple of MiB
sr: величина тб-кеша мора бити целобројни вишеструкац MiB

en: tcp chardev protocol '%1$s' not supported
sr: tcp chardev протокол '%1$s' није подржан

en: teaming hostdev devices must have type='transient'
sr: уређаји hostdev за teaming морају имати type='transient'

en: teaming is only supported for pci hostdev devices
sr: teaming је подржан само за ПЦИ hostdev уређаје

en: teaming persistent attribute must be set if teaming type is 'transient'
sr: истрајна особина за teaming мора бити постављена ако је врста teaming-а 'transient'

en: teaming persistent attribute not allowed if teaming type is '%1$s'
sr: истрајна особина за teaming није дозвољена ако је врста teaming-а '%1$s'

en: template does not exist
sr: шаблон не постоји

en: terminal QAPI query component '%1$s' of '%2$s' must not have followers
sr: терминални део QAPI упита '%1$s' за '%2$s' не сме имати последујуће делове

en: terminate gracefully
sr: контролисано заврши

en: test hypervisor does not support device assignment mode '%1$s'
sr: тест хипервизор не подржава режим додељивања уређаја '%1$s'

en: testOpen: supply a path or use test:///default
sr: testOpen: наведите путању или користите test:///default

en: the '%1$s' network backend is not supported with this QEMU binary
sr: мрежни backend '%1$s' није подржан са овом Кему бинарном датотеком

en: the <forward> 'dev' attribute cannot be used when <address> or <pf> sub-elements are present in network %1$s
sr: особина 'dev' елемента <forward> не може се користити када су поделементи <address> или <pf> присутни у мрежи %1$s

en: the CPU is incompatible with host CPU
sr: процесор је некомпатибилан са процесором домаћина

en: the CPU is incompatible with host CPU: %1$s
sr: процесор је некомпатибилан са процесором рачунара: %1$s

en: the MAC address '%1$s' matches multiple interfaces
sr: МАК адреса '%1$s' се подудара са више спрега

en: the QEMU binary does not support the ISA panic device
sr: Бинарна датотека Кему-а не подржава ISA уређај за панику

en: the QEMU binary does not support the PCI pvpanic device
sr: Бинарна датотека Кему-а не подржава ПЦИ pvpanic уређај

en: the accel '%1$s' is not supported by '%2$s' on this host
sr: убрзање '%1$s' није подржано од стране '%2$s' на овом рачунару

en: the address family of a dhcp range must match the address family of the dhcp element's parent
sr: породица адреса DHCP опсега мора одговарати породици адреса родитеља DHCP елемента

en: the address family of a host entry IP must match the address family of the dhcp element's parent
sr: породица адреса ИП адресе уноса рачунара мора одговарати породици адреса родитеља DHCP елемента

en: the backing volume if taking a snapshot
sr: основни том ако се прави снимак стања

en: the bandwidth limit is in bytes/s rather than MiB/s
sr: ограничење појасне ширине је у бајтовима/с, а не у MiB/с

en: the caller doesn't support keepalive protocol; perhaps it's missing event loop implementation
sr: позиваоц не подржва keepalive протокол; вероватно недостаје изведба петље догађаја

en: the codeset of keycodes, default:linux
sr: скуп кодова за кодове тастера, подразумевано:линукс

en: the copy job forces guest writes to be synchronously written to the destination
sr: посао копирања присиљава записе госта да буду синхроно уписани на одредиште

en: the copy job is not persisted if VM is turned off
sr: посао копирања није трајно сачуван ако је ВМ искључена

en: the default lockspace already exists
sr: подразумевани простор за закључивање већ постоји

en: the domain already has a vsock device
sr: домен већ има vsock уређај

en: the domain does not have a current snapshot
sr: домен нема тренутни снимак стања

en: the guest hasn't updated any stats yet
sr: гост још увек није ажурирао статистику

en: the key code
sr: код тастера

en: the machine '%1$s' is not supported by emulator '%2$s'
sr: машина '%1$s' није подржана од стране емулатора '%2$s'

en: the machine has no snapshot
sr: машина нема снимак стања

en: the new password
sr: нова лозинка

en: the password is already encrypted
sr: лозинка је већ шифрована

en: the process ID
sr: ид процеса

en: the result won't fit into REMOTE_NODE_MAX_CELLS
sr: резултат неће стати у REMOTE_NODE_MAX_CELLS

en: the running swtpm does not support migration with shared storage
sr: покренуто swtpm не подржава миграцију са дељеним складиштем

en: the signal number or name
sr: број или назив сигнала

en: the state to restore
sr: стање за повраћај

en: the time (in milliseconds) how long the keys will be held
sr: време (у милисекундама) колико ће кључеви бити притиснути

en: the username
sr: корисничко име

en: the virtiofs export directory '%1$s' does not exist
sr: директоријум за извоз virtiofs-а '%1$s' не постоји

en: the wwnn/wwpn for '%1$s' are assigned to an HBA
sr: wwnn/wwpn за '%1$s' су додељени неком HBA-у

en: there is already a DNS TXT record with name '%1$s' in network %2$s
sr: већ постоји ДНС TXT запис са називом '%1$s' у мрежи %2$s

en: there is already at least one DNS HOST record with a matching field in network %1$s
sr: већ постоји најмање један ДНС HOST запис са поклапајућим пољем у мрежи %1$s

en: there is already at least one DNS SRV record matching all specified fields in network %1$s
sr: већ постоји најмање један ДНС СРВ запис који одговара свим наведеним пољима у мрежи %1$s

en: there is an existing dhcp host entry in network '%1$s' that matches "<host mac='%2$s' name='%3$s' ip='%4$s'/>"
sr: у мрежи '%1$s' постоји DHCP унос за рачунар који одговара запису "<host mac='%2$s' name='%3$s' ip='%4$s'/>"

en: there is an existing dhcp range entry in network '%1$s' that matches "<range start='%2$s' end='%3$s'/>"
sr: у мрежи '%1$s' постоји DHCP унос за опсег који одговара запису "<range start='%2$s' end='%3$s'/>"

en: there is an existing interface entry in network '%1$s' that matches "<interface dev='%2$s'>"
sr: у мрежи '%1$s' постоји унос за спрегу који одговара запису "<interface dev='%2$s'>"

en: there is an existing portgroup entry in network '%1$s' that matches "<portgroup name='%2$s'>"
sr: у мрежи '%1$s' постоји унос за групу прикључака који одговара запису "<portgroup name='%2$s'>"

en: there is another transaction running.
sr: друга трансакција је у току.

en: there is no hub at port %1$u in USB address bus: %2$u port: %3$s
sr: нема разводника на порту %1$u на УСБ адресној сабирници: %2$u порт: %3$s

en: this QEMU binary lacks multiple smartcard support
sr: ова Кему бинарна датотека нема подршку за вишеструке паметне картице

en: this QEMU binary lacks smartcard host mode support
sr: ова Кему бинарна датотека нема подршку за режим паметне картице на домаћину

en: this QEMU binary lacks smartcard passthrough mode support
sr: ова Кему бинарна датотека нема подршку за режим пропуштања паметних картица

en: this QEMU does not support 'blob' for virtio-gpu devices
sr: овај Кему не подржава 'blob' за virtio-gpu уређаје

en: this QEMU does not support 'vhost-user' video device
sr: овај Кему не подржава 'vhost-user' видео уређај

en: this QEMU does not support the 'genid' capability
sr: овај Кему не подржава могућност 'genid'

en: this QEMU version didn't provide SGX EPC NUMA info
sr: тово издање Кемуа није обезбедило информације о SGX EPC NUMA

en: this disk doesn't support update
sr: овај диск не подржава ажурирање

en: this domain exists already
sr: овај домен већ постоји

en: this function is not supported by the connection driver
sr: ову функцију не подржава гонич везе

en: this function is not supported by the connection driver: %1$s
sr: ову функцију не подржава гонич везе: %1$s

en: this libvirtd instance allows migration only with VIR_MIGRATE_TLS flag
sr: овај примерак libvirtd-а дозвољава пресељење само са заставицом VIR_MIGRATE_TLS

en: this machine type do not support floppy devices
sr: ова врста машине не подржава флопи уређаје

en: this network exists already
sr: ова мрежа већ постоји

en: this network port exists already
sr: овај мрежни порт већ постоји

en: this platform is missing dlopen
sr: на овој платформи недостаје dlopen

en: this qemu does not support TLS transport for NBD
sr: овај Кему не подржава ТЛС пренос за NBD

en: this qemu doesn't support the memory-backend-memfd object
sr: овај Кему не подржава објекат memory-backend-memfd

en: this qemu doesn't support the rng-builtin backend
sr: овај Кему не подржава rng-builtin позадинац

en: this qemu doesn't support the rng-egd backend
sr: овај Кему не подржава rng-egd позадинац

en: this qemu doesn't support the rng-random backend
sr: овај Кему не подржава rng-random позадинац

en: this qemu version does not support specific vCPU hotplug
sr: Ово издање Кемуа не подржава специфичан vCPU hotplug

en: this storage volume exists already
sr: овај том складишта већ постоји

en: thread_pool_max (%1$d) must be a positive number or -1
sr: thread_pool_max (%1$d) мора бити позитиван број или -1

en: thread_pool_max (%1$d) must be equal to or greater than 0 for live change
sr: thread_pool_max (%1$d) мора бити једнако или веће од 0 за промену у току рада

en: thread_pool_max must be a positive integer
sr: thread_pool_max мора бити позитиван цео број

en: thread_pool_min (%1$d) can't be greater than thread_pool_max (%2$d)
sr: thread_pool_min (%1$d) не може бити већи од thread_pool_max (%2$d)

en: thread_pool_min (%1$d) must be equal to or greater than -1
sr: thread_pool_min (%1$d) мора бити једнако или веће од -1

en: thread_pool_min (%1$d) must be equal to or greater than 0 for live change
sr: thread_pool_min (%1$d) мора бити једнако или веће од 0 за промену у току рада

en: thread_pool_min and thread_pool_max is not supported by this QEMU binary
sr: thread_pool_min и thread_pool_max не подржава ова бинарна датотека Кемуа

en: thread_pool_min must be smaller or equal to thread_pool_max
sr: thread_pool_min мора бити мањи или једнак thread_pool_max

en: threshold as a scaled number (by default bytes)
sr: праг као скалиран број (подразумевано у бајтовима)

en: throttle group '%1$s' is still being used by disk %2$s
sr: групу одмеравача '%1$s' и даље користи диск %2$s

en: throttle group '%1$s' not found
sr: група одмеравача '%1$s' није пронађена

en: throttle group field '%1$s' must be an integer
sr: поље групе одмеравача '%1$s' мора бити цео број

en: throttle group name
sr: назив групе одмеравача

en: time to set
sr: време за постављање

en: timed out waiting to open tray of '%1$s'
sr: истекло је време чекања на отварање тацне за '%1$s'

en: timeout is supported only with HTTP(S)/FTP(s) protocols
sr: време истека се подржава само уз HTTP(S)/FTP(s) протоколе

en: timeout must be positive
sr: време истека мора бити позитивно

en: timeout seconds
sr: време истека у секундама

en: timeout seconds.
sr: време истека у секундама.

en: timeout seconds. must be positive.
sr: време истека у секундама. мора бити позитивно.

en: timeout, async and block options are exclusive
sr: могућности за време истека, асинхроно рађење и блокирање су међусобно искључиве

en: timer %1$s doesn't support setting of timer frequency
sr: одбројавач %1$s не подржава подешавање учесталости одбројавача

en: timer %1$s doesn't support setting of timer mode
sr: одбројавач %1$s не подржава подешавање режима одбројавача

en: timer %1$s doesn't support setting of timer tickpolicy
sr: одбројавач %1$s не подржава подешавање политике тикова (tickpolicy) одбројавача

en: timer %1$s doesn't support setting of timer track
sr: одбројавач %1$s не подржава подешавање праћења одбројавача

en: title
sr: наслов

en: titles are not supported by vz driver
sr: наслови нису подржани у vz управљачком програму

en: tls
sr: TLS

en: toggling deprecated features for CPU model is unsupported
sr: промена застарелих могућности за модел процесора није подржана

en: too many NUMA cells: %1$d > %2$d
sr: превише NUMA ћелија: %1$d > %2$d

en: too many current snapshots
sr: превише тренутних снимака стања

en: too many disk checkpoint requests for domain
sr: превише захтева за тачку провере диска за домен

en: too many disk snapshot requests for domain
sr: превише захтева за снимак стања диска за домен

en: too many disks
sr: превише дискова

en: too many drivers registered
sr: регистровано је превише управљачких програма

en: too many drivers registered in %1$s
sr: регистровано је превише управљачких програма у %1$s

en: too many file descriptors received
sr: примљено је превише описника датотеке

en: too many keycodes
sr: превише кодова тастера

en: too many memory stats requested: %1$d > %2$d
sr: затражено је превише статистика меморије: %1$d > %2$d

en: too many parameters '%1$d' for limit '%2$d'
sr: превише параметара '%1$d' за ограничење '%2$d'

en: too many parameters '%1$u' for limit '%2$d'
sr: превише параметара '%1$u' за ограничење '%2$d'

en: too many parameters '%1$u' for nparams '%2$d'
sr: превише параметара '%1$u' за nparams '%2$d'

en: too many remote clients: %1$d > %2$d,in parameter 'clients' for 'virServerListClients'
sr: превише удаљених клијената: %1$d > %2$d, у параметру 'clients' за 'virServerListClients'

en: too many remote domain_checkpoints: %1$d > %2$d,in parameter 'checkpoints' for 'virDomainCheckpointListAllChildren'
sr: превише удаљених контролних тачака домена: %1$d > %2$d, у параметру 'checkpoints' за 'virDomainCheckpointListAllChildren'

en: too many remote domain_checkpoints: %1$d > %2$d,in parameter 'checkpoints' for 'virDomainListAllCheckpoints'
sr: превише удаљених контролних тачака домена: %1$d > %2$d, у параметру 'checkpoints' за 'virDomainListAllCheckpoints'

en: too many remote domain_snapshots: %1$d > %2$d,in parameter 'snapshots' for 'virDomainListAllSnapshots'
sr: превише удаљених снимака стања домена: %1$d > %2$d, у параметру 'snapshots' за 'virDomainListAllSnapshots'

en: too many remote domain_snapshots: %1$d > %2$d,in parameter 'snapshots' for 'virDomainSnapshotListAllChildren'
sr: превише удаљених снимака стања домена: %1$d > %2$d, у параметру 'snapshots' за 'virDomainSnapshotListAllChildren'

en: too many remote domains: %1$d > %2$d,in parameter 'domains' for 'virConnectListAllDomains'
sr: превише удаљених домена: %1$d > %2$d, у параметру 'domains' за 'virConnectListAllDomains'

en: too many remote interfaces: %1$d > %2$d,in parameter 'ifaces' for 'virConnectListAllInterfaces'
sr: превише удаљених интерфејса: %1$d > %2$d, у параметру 'ifaces' за 'virConnectListAllInterfaces'

en: too many remote network_ports: %1$d > %2$d,in parameter 'ports' for 'virNetworkListAllPorts'
sr: превише удаљених мрежних прикључника: %1$d > %2$d, у параметру 'ports' за 'virNetworkListAllPorts'

en: too many remote networks: %1$d > %2$d,in parameter 'nets' for 'virConnectListAllNetworks'
sr: превише удаљених мрежа: %1$d > %2$d, у параметру 'nets' за 'virConnectListAllNetworks'

en: too many remote node_devices: %1$d > %2$d,in parameter 'devices' for 'virConnectListAllNodeDevices'
sr: превише удаљених уређаја чвора: %1$d > %2$d, у параметру 'devices' за 'virConnectListAllNodeDevices'

en: too many remote nwfilter_bindings: %1$d > %2$d,in parameter 'bindings' for 'virConnectListAllNWFilterBindings'
sr: превише удаљених везивања мрежних филтера: %1$d > %2$d, у параметру 'bindings' за 'virConnectListAllNWFilterBindings'

en: too many remote nwfilters: %1$d > %2$d,in parameter 'filters' for 'virConnectListAllNWFilters'
sr: превише удаљених мрежних филтера: %1$d > %2$d, у параметру 'filters' за 'virConnectListAllNWFilters'

en: too many remote secrets: %1$d > %2$d,in parameter 'secrets' for 'virConnectListAllSecrets'
sr: превише удаљених тајни: %1$d > %2$d, у параметру 'secrets' за 'virConnectListAllSecrets'

en: too many remote servers: %1$d > %2$d,in parameter 'servers' for 'virConnectListServers'
sr: превише удаљених сервера: %1$d > %2$d, у параметру 'servers' за 'virConnectListServers'

en: too many remote storage_pools: %1$d > %2$d,in parameter 'pools' for 'virConnectListAllStoragePools'
sr: превише удаљених складишних базена: %1$d > %2$d, у параметру 'pools' за 'virConnectListAllStoragePools'

en: too many remote storage_vols: %1$d > %2$d,in parameter 'vols' for 'virStoragePoolListAllVolumes'
sr: превише удаљених складишних томова: %1$d > %2$d, у параметру 'vols' за 'virStoragePoolListAllVolumes'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListDefinedDomains'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'names' за 'virConnectListDefinedDomains'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListDefinedInterfaces'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'names' за 'virConnectListDefinedInterfaces'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListDefinedNetworks'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'names' за 'virConnectListDefinedNetworks'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListDefinedStoragePools'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'names' за 'virConnectListDefinedStoragePools'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListInterfaces'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'names' за 'virConnectListInterfaces'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListNWFilters'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'names' за 'virConnectListNWFilters'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListNetworks'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'names' за 'virConnectListNetworks'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListStoragePools'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'names' за 'virConnectListStoragePools'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virDomainSnapshotListChildrenNames'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'names' за 'virDomainSnapshotListChildrenNames'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virDomainSnapshotListNames'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'names' за 'virDomainSnapshotListNames'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virNodeDeviceListCaps'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'names' за 'virNodeDeviceListCaps'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virNodeListDevices'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'names' за 'virNodeListDevices'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virStoragePoolListVolumes'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'names' за 'virStoragePoolListVolumes'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'uuids' for 'virConnectListSecrets'
sr: превише удаљених низова: %1$d > %2$d, у параметру 'uuids' за 'virConnectListSecrets'

en: too many secrets for luks encryption
sr: превише тајни за ЛУКС шифровање

en: top '%1$s' in chain for '%2$s' has no backing file
sr: врх '%1$s' у ланцу за '%2$s' нема основну датотеку

en: total I/O operations limit per second
sr: укупно ограничење операција улаза/излаза по секунди

en: total I/O operations max
sr: укупно највише операција улаза/излаза

en: total and read/write bytes_sec cannot be set at the same time
sr: укупно и читање/упис bytes_sec не могу бити постављени у исто време

en: total and read/write bytes_sec_max cannot be set at the same time
sr: укупно и читање/упис bytes_sec_max не могу бити постављени у исто време

en: total and read/write iops_sec cannot be set at the same time
sr: укупно и читање/упис iops_sec не могу бити постављени у исто време

en: total and read/write iops_sec_max cannot be set at the same time
sr: укупно и читање/упис iops_sec_max не могу бити постављени у исто време

en: total and read/write of bytes_sec cannot be set at the same time
sr: укупно и читање/упис bytes_sec не могу бити постављени у исто време

en: total and read/write of bytes_sec_max cannot be set at the same time
sr: укупно и читање/упис bytes_sec_max не могу бити постављени у исто време

en: total and read/write of iops_sec cannot be set at the same time
sr: укупно и читање/упис iops_sec не могу бити постављени у исто време

en: total and read/write of iops_sec_max cannot be set at the same time
sr: укупно и читање/упис iops_sec_max не могу бити постављени у исто време

en: total duration of flushes (ns):
sr: укупно трајање испражњања (нс):

en: total duration of reads (ns):
sr: укупно трајање читања (нс):

en: total duration of writes (ns):
sr: укупно трајање уписа (нс):

en: total max, as scaled integer (default bytes)
sr: укупно највише, као раширени цео број (подразумевано бајтови)

en: total throughput limit, as scaled integer (default bytes)
sr: укупно ограничење пропусног односа, као раширени цео број (подразумевано бајтови)

en: transient disk '%1$s' must not be empty
sr: Привремени диск '%1$s' не сме бити празан

en: transient disk '%1$s' must not be read-only
sr: Привремени диск '%1$s' не сме бити само за читање

en: transient disk backing image sharing with destroy action of lifecycle isn't supported by this QEMU binary
sr: Дељење слике-основе привременог диска са радњом уништавања животног циклуса није подржано у овој КЕМУ бинарној датотеци

en: transient disk supported only with 'disk' device (%1$s)
sr: Привремени диск је подржан само са уређајем 'диск' (%1$s)

en: transient disk supported only with 'file' type (%1$s)
sr: Привремени диск је подржан само са врстом 'датотека' (%1$s)

en: transient disks not supported yet
sr: Привремени дискови још увек нису подржани

en: transient domain cannot have runstate 'shutoff'
sr: Привремени домен не може имати стање рада 'искључено'

en: transient domain needs to request run or pause to revert to inactive snapshot
sr: Привремени домен мора да захтева покретање или паузу да би се вратио на неактиван снимак стања

en: transient domains do not have any persistent config
sr: Привремени домени немају истрајна подешавања

en: transient is not supported with vhostuser disk
sr: Привремени режим није подржан са vhostuser диском

en: transient node devices do not have any persistent config
sr: Привремени уређаји чвора немају истрајна подешавања

en: transport '%1$s' does not support socket attribute
sr: Пренос '%1$s' не подржава особину утичнице

en: transport 'fd' is now allowed
sr: Пренос 'fd' је сада дозвољен

en: transport methods unix, ssh and ext are not supported under Windows
sr: Методе преноса unix, ssh и ext нису подржане на Виндоузу

en: transport protocol '%1$s' is not yet supported
sr: Протокол преноса '%1$s' још увек није подржан

en: transport rdma is not supported for <server>
sr: Пренос rdma није подржан за <server>

en: tray is only valid for cdrom and floppy
sr: Тацна је исправна само за ЦД читач и дискету

en: treat event as a regex rather than literal filter
sr: Третирај догађај као регуларни израз уместо дословног филтера

en: treat event case-insensitively
sr: Третирај догађај без обзира на величину слова

en: trigger two-stage active commit of top file
sr: Покрени двостепену активну предају врхне датотеке

en: try harder on risky reverts
sr: покушајте темељније при ризикованим враћањима

en: try to restore security label after use if possible
sr: покушајте да вратите ознаку безбедности након употребе, ако је могуће

en: tty console
sr: tty конзола

en: tunnelFD argument is required for tunnelled migration
sr: аргумент tunnelFD је потребан за тунелисану миграцију

en: tunnelled migration
sr: тунелисана миграција

en: tunnelled migration failed to read from qemu
sr: тунелисана миграција није успела да прочита из кему

en: tunnelled migration failed to read from xen side
sr: тунелисана миграција није успела да прочита са ксен стране

en: tunnelled migration requested but NULL stream passed
sr: затражена је тунелисана миграција, али је прослеђен NULL ток

en: tunnelled offline migration does not make sense
sr: тунелисана миграција ван мреже нема смисла

en: two disks images contain vm state section for internal snapshot '%1$s'
sr: две слике дискова садрже одељак за стање ВМ за унутрашњи снимак стања '%1$s'

en: two master hugepages detected: %1$llu and %2$llu
sr: детектоване су две главне огромне странице: %1$llu и %2$llu

en: tx_queue_size has to be a power of two
sr: tx_queue_size мора бити степен двојке

en: type %1$s is not supported
sr: врста %1$s није подржана

en: type mismatch in event (actual 0x%1$x, expected 0x%2$x)
sr: неслагање врста у догађају (стварна 0x%1$x, очекивана 0x%2$x)

en: type must be less than %1$d
sr: врста мора бити мања од %1$d

en: type of source (block|file|network)
sr: врста извора (блок|датотека|мрежа)

en: type of storage pool sources to discover
sr: врста извора базена складишта за откривање

en: type of storage pool sources to find
sr: врста извора базена складишта за проналажење

en: type of the pool
sr: врста складишта

en: type of update (add-first, add-last (add), delete, or modify)
sr: врста ажурирања (додај-прво, додај-последње (додај), обриши или измени)

en: udev_monitor_new_from_netlink returned NULL
sr: udev_monitor_new_from_netlink је вратио NULL

en: uid and gid should be mapped both
sr: и uid и gid треба да буду мапирани

en: unable control COW flag on '%1$s'
sr: није успело управљање заставицом COW на '%1$s'

en: unable create new SELinux label based on label '%1$s' and file '%2$s'
sr: није успело прављење нове SELinux ознаке на основу ознаке '%1$s' и датотеке '%2$s'

en: unable get directory flags on '%1$s'
sr: није успело преузимање заставица директоријума на '%1$s'

en: unable query filesystem type on '%1$s'
sr: није успело вршење упита о врсти система датотека на '%1$s'

en: unable to access device %1$s
sr: није успео приступ уређају %1$s

en: unable to access disk %1$s
sr: није успео приступ диску %1$s

en: unable to add SSH host key for host '%1$s': %2$s
sr: није успело додавање SSH кључа рачунара за рачунар '%1$s': %2$s

en: unable to allocate security context
sr: није успело додељивање безбедносног контекста

en: unable to allocate socket security context '%1$s'
sr: није успело додељивање безбедносног контекста утичнице '%1$s'

en: unable to canonicalize %1$s
sr: није успело канонизовање %1$s

en: unable to change config on '%1$s' graphics type
sr: није успела промена подешавања за врсту графике на '%1$s'

en: unable to change config on '%1$s' network type
sr: није успела промена подешавања за врсту мреже на '%1$s'

en: unable to clear socket security context '%1$s'
sr: није успело чишћење безбедносног контекста утичнице '%1$s'

en: unable to close %1$s
sr: није успело затварање %1$s

en: unable to close file %1$s
sr: није успело затварање датотеке %1$s

en: unable to close pipe
sr: није успело затварање спојке

en: unable to connect to server at '%1$s:%2$s'
sr: није успело повезивање са сервером на '%1$s:%2$s'

en: unable to control COW flag on '%1$s', not btrfs
sr: Немогуће је управљати заставицом COW на '%1$s', није Бтрфс

en: unable to create %1$s <-> %2$s veth pair
sr: није успело прављење veth пара %1$s <-> %2$s

en: unable to create blockdev props for vhostuser disk type
sr: Немогуће је направити својства блок-уређаја за врсту диска vhostuser

en: unable to create hugepage path %1$s
sr: Немогуће је направити путању за hugepage %1$s

en: unable to create rundir %1$s: %2$s
sr: Немогуће је направити rundir %1$s: %2$s

en: unable to create selinux context for: %1$s
sr: Немогуће је направити SELinux контекст за: %1$s

en: unable to create socket pair
sr: Немогуће је направити пар утичница

en: unable to delete interface '%1$s' in network '%2$s'. It is currently being used by %3$d domains.
sr: Немогуће је обрисати спрегу '%1$s' у мрежи '%2$s'. Тренутно је користе %3$d домена.

en: unable to determine access mode of %1$s
sr: Немогуће је одредити режим приступа за %1$s

en: unable to determine if checkpoint has parent
sr: Немогуће је одредити да ли тачка провере има родитеља

en: unable to determine if snapshot has parent
sr: није успело одређивање да ли снимак стања има родитеља

en: unable to disable host cpu perf event for %1$s
sr: није успело искључивање догађаја за перформансе процесора рачунара за %1$s

en: unable to enable host cpu perf event for %1$s
sr: није успело укључивање догађаја за перформансе процесора рачунара за %1$s

en: unable to execute QEMU agent command '%1$s'
sr: није успело извршавање наредбе заступника КЕМУ '%1$s'

en: unable to execute QEMU agent command '%1$s': %2$s
sr: није успело извршавање наредбе заступника КЕМУ '%1$s': %2$s

en: unable to execute QEMU command '%1$s'
sr: није успело извршавање наредбе КЕМУ '%1$s'

en: unable to execute QEMU command '%1$s': %2$s
sr: није успело извршавање наредбе КЕМУ '%1$s': %2$s

en: unable to find a SCSI controller for idx=%1$d
sr: није успело проналажење SCSI управљача за idx=%1$d

en: unable to find any emulator to serve '%1$s' architecture
sr: није успело проналажење било ког емулатора за архитектуру '%1$s'

en: unable to find any master var store for loader: %1$s
sr: није успело проналажење било ког главног смешталишта променљивих за учитавач: %1$s

en: unable to find audio backend for sound device
sr: није могуће пронаћи аудио позадинац за звучни уређај

en: unable to find disk target '%1$s' for non-shared-storage migration
sr: није могуће пронаћи циљ диска '%1$s' за миграцију без дељеног складишта

en: unable to find nvram template image
sr: није могуће пронаћи слику шаблона nvram-а

en: unable to find parent device '%1$s'
sr: није пронађен родитељски уређај '%1$s'

en: unable to find ploop tools, please install them
sr: нису пронађени ploop алати, молимо вас да их инсталирајте

en: unable to find ploop, please install ploop tools
sr: није пронађен ploop, молимо вас да инсталирајте ploop алате

en: unable to find qemu-img
sr: није пронађен qemu-img

en: unable to find valid requested VMware backend '%1$s'
sr: није пронађен исправан затражен ВМваре позадинац '%1$s'

en: unable to fsync %1$s
sr: није могуће извршити fsync за %1$s

en: unable to generate uuid
sr: није могуће направити УУИД

en: unable to get Domain-0 information from libxenlight
sr: није успело преузимање података о Домену-0 из libxenlight

en: unable to get PID %1$d security context
sr: није успело преузимање контекста безбедности за ПИД %1$d

en: unable to get PID %1$d uid and gid via sysctl
sr: није успело преузимање uid и gid за ПИД %1$d преко sysctl

en: unable to get SELinux context for '%1$s'
sr: није успело преузимање SELinux контекста за '%1$s'

en: unable to get SELinux context for current process
sr: није успело преузимање SELinux контекста за тренутни процес

en: unable to get SELinux context of %1$s
sr: није успело преузимање SELinux контекста за %1$s

en: unable to get cpu account
sr: није успело преузимање налога процесора

en: unable to get current process context '%1$s'
sr: није успело преузимање контекста тренутног процеса '%1$s'

en: unable to get interface index for %1$s
sr: није успело преузимање индекса спреге за %1$s

en: unable to get machine from console. (error %1$d)
sr: није успело преузимање машине са конзоле. (грешка %1$d)

en: unable to get monitor count
sr: није успело преузимање броја монитора

en: unable to get node capabilities
sr: није успело преузимање могућности чвора

en: unable to get numa affinity
sr: није успело преузимање NUMA афинитета

en: unable to get screen resolution
sr: није успело преузимање резолуције екрана

en: unable to get selinux context range
sr: није успело добијање опсега SELinux контекста

en: unable to get size of '%1$s'
sr: није успело добијање величине '%1$s'

en: unable to get tty attributes: %1$s
sr: није успело добијање особина конзоле: %1$s

en: unable to get uid and gid for PID %1$d via procfs
sr: није успело добијање УИД-а и ГИД-а за ПИД %1$d преко procfs-а

en: unable to handle agent type: %1$s
sr: није успело руковање врстом заступника: %1$s

en: unable to handle monitor type: %1$s
sr: није успело руковање врстом управљаоца: %1$s

en: unable to init mutex
sr: није успело успостављање мјутекса

en: unable to initialize VirtualBox driver API
sr: није успело успостављање API-ја гонича ВиртуалБокса

en: unable to load knownhosts file '%1$s': %2$s
sr: није успело учитавање датотеке knownhosts '%1$s': %2$s

en: unable to lock %1$s for metadata change
sr: није успело закључавање %1$s за промену метаподатака

en: unable to make terminal raw: console isn't a tty
sr: није успело постављање терминала у сирови режим: конзола није tty

en: unable to open %1$s
sr: није успело отварање %1$s

en: unable to open '%1$s'
sr: није успело отварање '%1$s'

en: unable to open host cpu perf event for %1$s
sr: није успело отварање догађаја процесорских перформанси домаћина за %1$s

en: unable to open stream
sr: није успело отварање тока

en: unable to open vhost-vsock device
sr: није успело отварање vhost-vsock уређаја

en: unable to parse %1$s
sr: није успело рашчлањивање %1$s

en: unable to parse FD: %1$s
sr: није успело рашчлањивање ОД-а: %1$s

en: unable to parse URI scheme '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање шеме УРИ '%1$s'

en: unable to parse URI: %1$s
sr: није успело рашчлањивање УРИ-ја: %1$s

en: unable to parse blkio device '%1$s' '%2$s'
sr: није успело рашчлањивање blkio уређаја '%1$s' '%2$s'

en: unable to parse contents of 'file' field in '%1$s' from cloud-hypervisor
sr: није успело рашчлањивање садржаја поља 'датотека' у '%1$s' из облачног хипервизора

en: unable to parse diskspec: %1$s
sr: није успело рашчлањивање diskspec-а: %1$s

en: unable to parse json capabilities '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање JSON могућности '%1$s'

en: unable to parse json file '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање JSON датотеке '%1$s'

en: unable to parse mac address '%1$s'
sr: није успело рашчлањивање МАК адресе '%1$s'

en: unable to parse memspec: %1$s
sr: није успело рашчлањивање memspec-а: %1$s

en: unable to parse node capabilities
sr: није успело рашчлањивање могућности чвора

en: unable to parse numa node id: %1$s
sr: није успело рашчлањивање ИД-а NUMA чвора: %1$s

en: unable to parse page size: %1$s
sr: није успело рашчлањивање величине странице: %1$s

en: unable to parse: %1$s
sr: није успело рашчлањивање: %1$s

en: unable to perform snapshot filtering
sr: није успело филтрирање снимака стања

en: unable to poll on child
sr: није успело испитивање подопеченог процеса

en: unable to query block list
sr: није успео упит за списак блокова

en: unable to query cgroup BPF progs
sr: није успео упит за cgroup BPF програме

en: unable to read '%1$s'
sr: није успело читање '%1$s'

en: unable to read child stderr
sr: није успело читање stderr-а подопеченог процеса

en: unable to read child stdout
sr: није успело читање stdout-а подопеченог процеса

en: unable to read domain master key file
sr: није успело читање датотеке главног кључа домена

en: unable to read from pipe
sr: није успело читање из спојке

en: unable to read server cert %1$s
sr: није успело да прочита сертификат сервера %1$s

en: unable to read vmware log file
sr: није успело да прочита датотеку записа Вимевара

en: unable to read: %1$s
sr: није успело да прочита: %1$s

en: unable to register monitor events
sr: није успело да региструје догађаје монитора

en: unable to remove just-created copy target
sr: није успело да уклони управо направљену мету копирања

en: unable to resolve symlink '%1$s'
sr: није успело да разреши симличку везу '%1$s'

en: unable to restore position in file
sr: Немогуће је повратити позицију у датотеци

en: unable to save metadata for checkpoint %1$s
sr: Немогуће је сачувати метаподатке за тачку провере %1$s

en: unable to save metadata for snapshot %1$s
sr: Немогуће је сачувати метаподатке за снимак стања %1$s

en: unable to seek
sr: Немогуће је премотати

en: unable to seek in %1$s
sr: Немогуће је премотати у %1$s

en: unable to seek to hole
sr: Немогуће је премотати до рупе

en: unable to set AppArmor profile '%1$s' for '%2$s'
sr: Немогуће је поставити AppArmor профил '%1$s' за '%2$s'

en: unable to set SELinux security context '%1$s' for '%2$s'
sr: Немогуће је поставити безбедносни контекст SELinux-а '%1$s' за '%2$s'

en: unable to set balloon driver collection period
sr: Немогуће је поставити период прикупљања за гонич за балонирање

en: unable to set blocking mode for '%1$s'
sr: Немогуће је поставити режим блокирања за '%1$s'

en: unable to set ownership of '%1$s' to %2$d:%3$d
sr: Немогуће је поставити власништво над '%1$s' на %2$d:%3$d

en: unable to set ownership of '%1$s' to user %2$d:%3$d
sr: Немогуће је поставити власништво над '%1$s' на корисника %2$d:%3$d

en: unable to set pipe size
sr: Немогуће је поставити величину спојке

en: unable to set security context '%1$s'
sr: Немогуће је поставити безбедносни контекст '%1$s'

en: unable to set security context '%1$s' on '%2$s'
sr: Немогуће је поставити безбедносни контекст '%1$s' на '%2$s'

en: unable to set security context '%1$s' on fd %2$d
sr: Немогуће је поставити безбедносни контекст '%1$s' на ОД %2$d

en: unable to set security context range '%1$s'
sr: Немогуће је поставити опсег безбедносног контекста '%1$s'

en: unable to set socket security context '%1$s'
sr: Немогуће је поставити безбедносни контекст утичнице '%1$s'

en: unable to set tty attributes: %1$s
sr: Немогуће је поставити особине конзоле: %1$s

en: unable to set user and group to '%1$ld:%2$ld' on '%3$s'
sr: Немогуће је поставити корисника и групу на '%1$ld:%2$ld' за '%3$s'

en: unable to set vnet or multiqueue flags on macvtap
sr: немогуће поставити vnet или multiqueue заставице на macvtap

en: unable to share scheduling cookie from %1$lld
sr: немогуће поделити колачић за заказивање од %1$lld

en: unable to share scheduling cookie to %1$lld
sr: немогуће поделити колачић за заказивање са %1$lld

en: unable to stat %1$s
sr: немогуће утврдити статус %1$s

en: unable to stat block copy target '%1$s'
sr: немогуће утврдити статус циља копирања блока '%1$s'

en: unable to stat file descriptor %1$d path %2$s
sr: немогуће утврдити статус описача датотеке %1$d на путањи %2$s

en: unable to stat for disk %1$s: %2$s
sr: немогуће утврдити статус диска %1$s: %2$s

en: unable to stat: %1$s
sr: немогуће утврдити статус: %1$s

en: unable to truncate
sr: немогуће скратити

en: unable to truncate %1$s
sr: немогуће скратити %1$s

en: unable to unload already unloaded profile
sr: није успело уклањање профила који је већ уклоњен

en: unable to use target path '%1$s' for dev '%2$s'
sr: није успело коришћење циљне путање '%1$s' за уређај '%2$s'

en: unable to verify existence of block copy target
sr: није успело потврђивање постојања циља копирања блока

en: unable to wait for process %1$lld
sr: није успело чекање на процес %1$lld

en: unable to wait on console condition
sr: није успело чекање на услов конзоле

en: unable to wait on dhcp snoop thread
sr: није успело чекање на нит за прислушкивање DHCP-а

en: unable to write data to '%1$s'
sr: није успело записивање података у '%1$s'

en: unable to write to child input
sr: није успело записивање у унос подопроцеса

en: unable write to %1$s
sr: није успело записивање у %1$s

en: unbridge a network device
sr: уклони мрежни уређај из моста

en: undefine VM on source
sr: уклони дефиницију виртуелне машине са извора

en: undefine a bridge device after detaching its device(s)
sr: уклони дефиницију моста након одвајања његових уређаја

en: undefine a domain
sr: уклони дефиницију домена

en: undefine a network filter
sr: уклони дефиницију мрежног филтера

en: undefine a persistent network
sr: уклони дефиницију истрајне мреже

en: undefine a physical host interface (remove it from configuration)
sr: уклони дефиницију физичке спреге домаћина (уклони је из поставки)

en: undefine a secret
sr: уклони дефиницију тајне

en: undefine an inactive pool
sr: уклони дефиницију неактивног базена

en: undefine an interface.
sr: уклони дефиницију интерфејса.

en: undefined
sr: неодређено

en: undefined hardware architecture
sr: неодређена хардверска архитектура

en: unexpected %1$s URI path '%2$s', try %3$s:///session
sr: неочекивана %1$s УРИ путања '%2$s', покушајте %3$s:///session

en: unexpected %1$s URI path '%2$s', try %3$s:///system
sr: неочекивана %1$s УРИ путања '%2$s', покушајте %3$s:///system

en: unexpected %1$s action: %2$d
sr: неочекивана %1$s радња: %2$d

en: unexpected DateTime format: '%1$s'
sr: неочекиван формат датума и времена: '%1$s'

en: unexpected OpenVZ URI path '%1$s', try openvz:///system
sr: неочекивана OpenVZ УРИ путања '%1$s', покушајте openvz:///system

en: unexpected VIR_DOMAIN_DEVICE_NONE
sr: неочекиван VIR_DOMAIN_DEVICE_NONE

en: unexpected VMware URI path '%1$s', try vmwareplayer:///session, vmwarews:///session or vmwarefusion:///session
sr: неочекивана ВМваре УРИ путања '%1$s', покушајте vmwareplayer:///session, vmwarews:///session или vmwarefusion:///session

en: unexpected Xen URI path '%1$s', try xen:///system
sr: неочекивана Ксен УРИ путања '%1$s', покушајте xen:///system

en: unexpected accessmode %1$d
sr: неочекиван режим приступа %1$d

en: unexpected actual net type %1$d
sr: неочекивана стварна врста мреже %1$d

en: unexpected address type for fdc disk
sr: неочекивана врста адресе за fdc диск

en: unexpected address type for ide disk
sr: неочекивана врста адресе за ИДЕ диск

en: unexpected address type for nvme disk
sr: неочекивана врста адресе за НВМе диск

en: unexpected address type for sata disk
sr: неочекивана врста адресе за САТА диск

en: unexpected address type for scsi disk
sr: неочекивана врста адресе за СКСИ диск

en: unexpected address type for usb disk
sr: неочекивана врста адресе за УСБ диск

en: unexpected async job %1$d type expected %2$d
sr: неочекиван асинхрони посао %1$d, очекивана врста %2$d

en: unexpected audio type %1$d
sr: неочекивана врста звука %1$d

en: unexpected binding %1$s already exists
sr: неочекивано увезивање %1$s већ постоји

en: unexpected boot device type %1$d
sr: неочекивана врста подизног уређаја %1$d

en: unexpected bus type '%1$d'
sr: неочекивана врста сабирнице '%1$d'

en: unexpected capability feature '%1$s'
sr: неочекивана функција могућности '%1$s'

en: unexpected char device type %1$d
sr: неочекивана врста карактерног уређаја %1$d

en: unexpected char type %1$d
sr: неочекивана врста карактера %1$d

en: unexpected chr device type
sr: неочекивана врста карактерног уређаја

en: unexpected clock offset '%1$d'
sr: неочекиван померај сата '%1$d'

en: unexpected code path
sr: неочекивана путања кода

en: unexpected codec type %1$d
sr: неочекивана врста кодека %1$d

en: unexpected controller type %1$d
sr: неочекивана врста управљача %1$d

en: unexpected data '%1$s'
sr: неочекивани подаци „%1$s“

en: unexpected disk address type %1$s
sr: неочекивана врста адресе диска %1$s

en: unexpected disk backing store format %1$d
sr: неочекиван формат резервног смешталишта диска %1$d

en: unexpected disk bus %1$d
sr: неочекивана сабирница диска %1$d

en: unexpected disk device %1$d
sr: неочекиван уређај диска %1$d

en: unexpected disk type %1$d
sr: неочекивана врста диска %1$d

en: unexpected disk type %1$s
sr: неочекивана врста диска %1$s

en: unexpected domain %1$s already exists
sr: неочекиван домен %1$s већ постоји

en: unexpected domain type %1$d
sr: неочекивана врста домена %1$d

en: unexpected element <%1$s>, expecting <%2$s>, while updating network '%3$s'
sr: неочекиван елемент <%1$s>, очекиван <%2$s>, током ажурирања мреже '%3$s'

en: unexpected encryption engine
sr: неочекиван мотор за шифровање

en: unexpected encryption format
sr: неочекиван формат шифровања

en: unexpected feature '%1$s'
sr: неочекивана функција '%1$s'

en: unexpected filesystem type %1$d
sr: неочекивана врста система датотека %1$d

en: unexpected graphics type '%1$d'
sr: неочекивана врста графике '%1$d'

en: unexpected host-model CPU for %1$s architecture
sr: неочекиван процесор модела рачунара за архитектуру %1$s

en: unexpected hostdev mode %1$d
sr: неочекиван режим hostdev %1$d

en: unexpected hostdev type %1$d
sr: неочекивана врста hostdev %1$d

en: unexpected hub type %1$d
sr: неочекивана врста разводника %1$d

en: unexpected input bus type %1$d
sr: неочекивана врста сабирнице за унос %1$d

en: unexpected input model %1$d
sr: неочекиван модел за унос %1$d

en: unexpected input type %1$d
sr: неочекивана врста уноса %1$d

en: unexpected interface type %1$d
sr: неочекивана врста спреге %1$d

en: unexpected iscsi volume name '%1$s'
sr: неочекиван назив iSCSI тома '%1$s'

en: unexpected lifecycle action %1$d
sr: неочекивана радња животног циклуса %1$d

en: unexpected memballoon model %1$d
sr: неочекиван модел memballoon-а %1$d

en: unexpected message type
sr: неочекивана врста поруке

en: unexpected migration schema: %1$d
sr: неочекивана шема миграције: %1$d

en: unexpected migration status in %1$s
sr: неочекиван статус миграције у %1$s

en: unexpected mode 0x%1$x for %2$s
sr: неочекиван режим 0x%1$x за %2$s

en: unexpected model name value %1$d
sr: неочекивана вредност назива модела %1$d

en: unexpected model type %1$d
sr: неочекивана врста модела %1$d

en: unexpected multidevs %1$d
sr: неочекивана вредност за више уређаја %1$d

en: unexpected name value %1$d
sr: неочекивана вредност назива %1$d

en: unexpected net type %1$d
sr: неочекивана врста мреже %1$d

en: unexpected number of snapshots < %1$u
sr: неочекиван број снимака стања < %1$u

en: unexpected number of snapshots > %1$u
sr: неочекиван број снимака стања > %1$u

en: unexpected nwfilter URI path '%1$s', try nwfilter:///system
sr: неочекивана путања УРИ-ја nwfilter-а '%1$s', покушајте nwfilter:///system

en: unexpected pci hostdev driver name %1$d
sr: неочекиван назив гонича ПЦИ уређаја домаћина %1$d

en: unexpected pool type
sr: неочекивана врста базена

en: unexpected problem querying checkpoint state
sr: неочекиван проблем при упиту за стање тачке провере

en: unexpected problem querying checkpoints
sr: неочекиван проблем при упиту за тачке провере

en: unexpected problem reading snapshot xml
sr: неочекиван проблем при читању XML-а снимка стања

en: unexpected protocol type
sr: неочекивана врста протокола

en: unexpected secret usage type %1$d
sr: неочекивана врста коришћења тајне %1$d

en: unexpected security label type '%1$s'
sr: неочекивана врста ознаке безбедности '%1$s'

en: unexpected smartcard type %1$d
sr: неочекивана врста паметне картице %1$d

en: unexpected smbios mode %1$d
sr: неочекиван SMBIOS режим %1$d

en: unexpected snapshot state: %1$s
sr: неочекивано стање снимка стања: %1$s

en: unexpected sound model %1$d
sr: неочекиван модел звука %1$d

en: unexpected source mode %1$d
sr: неочекиван режим извора %1$d

en: unexpected storage mode for '%1$s'
sr: неочекиван режим складишта за '%1$s'

en: unexpected storage volume type '%1$s' for storage pool type '%2$s'
sr: неочекивана врста тома складишта '%1$s' за врсту базена складишта '%2$s'

en: unexpected stream hole
sr: неочекивана рупа у току

en: unexpected sysinfo type model %1$d
sr: неочекиван модел врсте sysinfo %1$d

en: unexpected transport in <domainbackup>
sr: неочекиван пренос у <domainbackup>

en: unexpected type %1$d for field %2$s
sr: неочекивана врста %1$d за поље %2$s

en: unexpected type for file '%1$s'
sr: неочекивана врста за датотеку '%1$s'

en: unexpected type returned by QEMU command '%1$s'
sr: неочекивана врста коју је вратила Кему наредба '%1$s'

en: unexpected value %1$s for on_crash
sr: неочекивана вредност %1$s за on_crash

en: unexpected value %1$s for on_poweroff
sr: неочекивана вредност %1$s за on_poweroff

en: unexpected value %1$s for on_reboot
sr: неочекивана вредност %1$s за on_reboot

en: unexpected video model %1$d
sr: неочекиван видео модел %1$d

en: unexpected volume encryption secret type
sr: неочекивана врста тајне за шифровање тома

en: unexpected watchdog action %1$d
sr: неочекивана радња чувар-куће %1$d

en: unexpected watchdog model %1$d
sr: неочекиван модел чувар-куће %1$d

en: unexpected zero/negative length request %1$lld
sr: неочекиван захтев нуле или негативне дужине %1$lld

en: unfiltered sgio is no longer supported
sr: нефилтрирани sgio више није подржан

en: unimplemented parameter type %1$d
sr: непримењена врста параметра %1$d

en: unknown
sr: непознато

en: unknown %1$s action: %2$s
sr: непозната %1$s радња: %2$s

en: unknown CPU feature %1$s
sr: непозната функција процесора %1$s

en: unknown CPU feature: %1$s
sr: непозната функција процесора: %1$s

en: unknown CPU model %1$s
sr: непознат модел процесора %1$s

en: unknown OS type
sr: непозната врста ОС-а

en: unknown OS type %1$s
sr: непозната врста ОС-а %1$s

en: unknown OS type '%1$s'
sr: непозната врста ОС-а '%1$s'

en: unknown QEMU_AUDIO_DRV setting %1$s
sr: непознато подешавање QEMU_AUDIO_DRV %1$s

en: unknown SCSI host capability type '%1$s' for '%2$s'
sr: непозната врста могућности SCSI рачунара '%1$s' за '%2$s'

en: unknown SCSI target capability type '%1$s' for '%2$s'
sr: непозната врста могућности SCSI циља '%1$s' за '%2$s'

en: unknown SDL_AUDIODRIVER setting %1$s
sr: непознато подешавање SDL_AUDIODRIVER %1$s

en: unknown SEV type '%1$s'
sr: непозната врста SEV-а '%1$s'

en: unknown address type '%1$s' in network %2$s
sr: непозната врста адресе '%1$s' у мрежи %2$s

en: unknown arch %1$s in QEMU capabilities cache
sr: непозната архитектура %1$s у кешу могућности Кемуа

en: unknown architecture: %1$s
sr: непозната архитектура: %1$s

en: unknown arp bonding validate %1$s
sr: непозната вредност за проверу ваљаности ARP повезивања %1$s

en: unknown auth type '%1$s'
sr: непозната врста потврде идентитета '%1$s'

en: unknown authentication type %1$s
sr: непозната врста потврђивања идентитета %1$s

en: unknown auto_shutdown_poweroff '%1$s'
sr: непознато auto_shutdown_poweroff '%1$s'

en: unknown auto_shutdown_try_save '%1$s'
sr: непознато auto_shutdown_try_save '%1$s'

en: unknown auto_shutdown_try_shutdown '%1$s'
sr: непознато auto_shutdown_try_shutdown '%1$s'

en: unknown backend source type '%1$s' for external TPM
sr: непозната врста извора позадинца '%1$s' за спољни TPM

en: unknown backend type '%1$s' for egd
sr: непозната врста позадинца '%1$s' за egd

en: unknown backup mode '%1$s'
sr: непознат режим резервне копије '%1$s'

en: unknown base name while formatting virtio device
sr: непознат основни назив током форматирања Виртио уређаја

en: unknown bonding mode %1$s
sr: непознат режим повезивања %1$s

en: unknown capability type '%1$d' for '%2$s'
sr: непозната врста могућности '%1$d' за '%2$s'

en: unknown character device type: %1$s
sr: непозната врста уређаја за знакове: %1$s

en: unknown chr device type '%1$s'
sr: непозната врста chr уређаја '%1$s'

en: unknown chrdev type
sr: непозната врста chrdev-а

en: unknown clock adjustment '%1$s'
sr: непознато подешавање сата '%1$s'

en: unknown clock basis '%1$s'
sr: непозната основа сата '%1$s'

en: unknown clock offset '%1$s'
sr: непознат померај сата '%1$s'

en: unknown codec type '%1$s'
sr: непозната врста кодека '%1$s'

en: unknown codeset: '%1$s'
sr: непознат скуп кодова: '%1$s'

en: unknown command: '%1$s'
sr: непозната наредба: '%1$s'

en: unknown connected value %1$s
sr: непозната повезана вредност %1$s

en: unknown device type '%1$s'
sr: непозната врста уређаја '%1$s'

en: unknown disk snapshot driver '%1$s'
sr: непознат гонич за снимке стања диска '%1$s'

en: unknown driver format value '%1$s'
sr: непозната вредност формата гонича '%1$s'

en: unknown drm type '%1$s' for '%2$s'
sr: непозната врста DRM-а '%1$s' за '%2$s'

en: unknown dumpformat '%1$d'
sr: непознат формат извоза '%1$d'

en: unknown error
sr: непозната грешка

en: unknown event type %1$s
sr: непозната врста догађаја %1$s

en: unknown firmware value %1$s
sr: непозната вредност фирмвера %1$s

en: unknown forwarding type '%1$s'
sr: непозната врста прослеђивања '%1$s'

en: unknown graphics type %1$s
sr: непозната врста графике %1$s

en: unknown host
sr: непознат домаћин

en: unknown host %1$s
sr: непознат домаћин %1$s

en: unknown host CPU
sr: непознат процесор рачунара

en: unknown host CPU model
sr: непознат модел процесора рачунара

en: unknown host device source address type '%1$s'
sr: непозната врста адресе извора уређаја рачунара '%1$s'

en: unknown hub device type '%1$s'
sr: непозната врста уређаја разводника '%1$s'

en: unknown indexing value '%1$u'
sr: непозната вредност индексирања '%1$u'

en: unknown input bus type '%1$s'
sr: непозната врста сабирнице за унос '%1$s'

en: unknown input device type '%1$s'
sr: непозната врста уређаја за унос '%1$s'

en: unknown input model '%1$s'
sr: непознат модел уноса '%1$s'

en: unknown inputvol storage vol type %1$d
sr: непозната врста волумена складишта за унос %1$d

en: unknown interface link state '%1$s'
sr: непознато стање везе спреге '%1$s'

en: unknown interface startmode %1$s
sr: непознат начин покретања спреге %1$s

en: unknown ip address type '%1$s'
sr: непозната врста ИП адресе '%1$s'

en: unknown memoryBacking/access/mode '%1$s'
sr: непознат режим приступа подлози меморије '%1$s'

en: unknown memoryBacking/allocation/mode '%1$s'
sr: непознат режим доделе подлоге меморије '%1$s'

en: unknown memoryBacking/source/type '%1$s'
sr: непозната врста извора подлоге меморије '%1$s'

en: unknown metadata type '%1$d'
sr: непозната врста метаподатака '%1$d'

en: unknown migration parameter '%1$s'
sr: непознат параметар миграције '%1$s'

en: unknown migration protocol
sr: непознат протокол миграције

en: unknown mii bonding carrier %1$s
sr: непознат MII bonding носилац %1$s

en: unknown mirror job type '%1$s'
sr: непозната врста посла пресликавања '%1$s'

en: unknown mirror ready state %1$s
sr: непознато стање спремности огледала %1$s

en: unknown network device feature '%1$s'
sr: непозната функција мрежног уређаја '%1$s'

en: unknown option
sr: непозната могућност

en: unknown panic info type '%1$s'
sr: непозната врста информација о паници '%1$s'

en: unknown panic model '%1$s'
sr: непознат модел панике '%1$s'

en: unknown parameter '%1$s'
sr: непознат параметар '%1$s'

en: unknown parameter type: %1$d
sr: непозната врста параметра: %1$d

en: unknown partition type
sr: непозната врста партиције

en: unknown pool format number %1$d
sr: непознат број формата базена %1$d

en: unknown pool format type %1$s
sr: непозната врста формата базена %1$s

en: unknown procedure: %1$d
sr: непознат поступак: %1$d

en: unknown redirdev bus '%1$s'
sr: непозната сабирница преусмераченог уређаја '%1$s'

en: unknown redirdev character device type '%1$s'
sr: непозната врста знак-уређаја преусмераченог уређаја '%1$s'

en: unknown rng-random backend
sr: непознат позадинац ГНБ-насумичности

en: unknown secret type '%1$s'
sr: непозната врста тајне '%1$s'

en: unknown smbios mode '%1$s'
sr: непознат режим SMBIOS-а '%1$s'

en: unknown state '%1$s' for '%2$s'
sr: непознато стање '%1$s' за '%2$s'

en: unknown storage capability type '%1$s' for '%2$s'
sr: непозната врста могућности складишта '%1$s' за '%2$s'

en: unknown storage file meta->format %1$d
sr: непознат формат метаподатака датотеке складишта %1$d

en: unknown storage pool type %1$s
sr: непозната врста базена складишта %1$s

en: unknown storage pool volume refresh allocation type %1$s
sr: непозната врста доделе освежавања тома базена складишта %1$s

en: unknown storage source format '%1$s'
sr: непознат формат извора складишта '%1$s'

en: unknown storage source type '%1$s'
sr: непозната врста извора складишта '%1$s'

en: unknown storage vol backing store type %1$d
sr: непозната врста позадинског складишта тома складишта %1$d

en: unknown storage vol type %1$d
sr: непозната врста тома складишта %1$d

en: unknown suffix '%1$s'
sr: непознат суфикс '%1$s'

en: unknown target model '%1$s' specified for character device
sr: непознат модел циља '%1$s' наведен за знак-уређај

en: unknown target type '%1$s' specified for character device
sr: непозната врста циља '%1$s' наведена за знак-уређај

en: unknown teaming type '%1$s'
sr: непозната врста тејминга '%1$s'

en: unknown type '%1$s'
sr: непозната врста „%1$s“

en: unknown type presented to host for character device: %1$s
sr: непозната врста пријављена рачунару за знак-уређај: %1$s

en: unknown value '%1$s' in attribute 'usable'
sr: непозната вредност '%1$s' у особини 'usable'

en: unknown vhost-user type: '%1$s'
sr: непозната врста vhost-user-а: '%1$s'

en: unknown virttype: %1$s
sr: непозната virttype: %1$s

en: unknown virtualization type
sr: непозната врста виртуелизације

en: unknown volume encryption format
sr: непознат формат шифровања тома

en: unknown volume encryption format type %1$s
sr: непозната врста формата шифровања тома %1$s

en: unknown volume encryption secret type
sr: непозната врста тајне за шифровање тома

en: unknown volume encryption secret type %1$s
sr: непозната врста тајне за шифровање тома %1$s

en: unknown volume format number %1$d
sr: непознат број формата тома %1$d

en: unknown volume format type %1$s
sr: непозната врста формата тома %1$s

en: unknown volume type '%1$s'
sr: непозната врста тома '%1$s'

en: unknown write_policy value '%1$u'
sr: непозната вредност за write_policy '%1$u'

en: unlimited
sr: неограничено

en: unmanaged target dev is not supported on interfaces of type '%1$s'
sr: неуправљиви циљни уређај није подржан на интерфејсима врсте '%1$s'

en: unpaused
sr: непаузирано

en: unplug of device was rejected by the guest
sr: гост је одбио искључивање уређаја

en: unprocessed hole of size %1$lld already in the queue
sr: необрађена рупа величине %1$lld је већ у реду

en: unreachable static route gateway '%1$s' specified for network '%2$s'
sr: недоступни мрежни пролаз статичке руте '%1$s' наведен за мрежу '%2$s'

en: unrecognized command name '%1$s'
sr: непрепознат назив наредбе '%1$s'

en: unrecognized firewall_backend = '%1$s' set in network driver config file %2$s
sr: непрепознато firewall_backend = '%1$s' постављено у датотеци подешавања мрежног гонича %2$s

en: unrecognized network update command code %1$d
sr: непрепознат код наредбе за ажурирање мреже %1$d

en: unrecognized section name '%1$s'
sr: непрепознат назив одељка '%1$s'

en: unspecified error
sr: непозната грешка

en: unsupported <bandwidth> element in <portgroup name='%1$s'> of network '%2$s' with forward mode='%3$s'
sr: неподржан елемент <bandwidth> у <portgroup name='%1$s'> мреже '%2$s' са режимом прослеђивања '%3$s'

en: unsupported CPU cache level for mode '%1$s'
sr: неподржан ниво кеш меморије процесора за режим '%1$s'

en: unsupported CPU type: %1$s
sr: неподржана врста процесора: %1$s

en: unsupported Hyper-V stimer feature: %1$s
sr: неподржана функција Хипер-В stimer-а: %1$s

en: unsupported Hyper-V tlbflush feature: %1$s
sr: неподржана функција Хипер-В tlbflush-а: %1$s

en: unsupported HyperV Enlightenment feature: %1$s
sr: неподржана функција Хипер-В Enlightenment-а: %1$s

en: unsupported IPv6 address prefix='%1$u' - must be 64
sr: неподржан префикс ИПв6 адресе '%1$u' - мора бити 64

en: unsupported KVM feature: %1$s
sr: неподржана КВМ функција: %1$s

en: unsupported Namespace feature: %1$s
sr: неподржана функција именског простора: %1$s

en: unsupported OS parameters
sr: неподржани параметри оперативног система

en: unsupported PCI controller model: only PCI root supported
sr: неподржан модел ПЦИ управљача: подржан је само ПЦИ корен

en: unsupported SSH key type
sr: неподржана врста SSH кључа

en: unsupported Xen feature: %1$s
sr: неподржана Ксен функција: %1$s

en: unsupported address family for range %1$s - %2$s, must be ipv4 or ipv6
sr: неподржана породица адреса за опсег %1$s - %2$s, мора бити ИПв4 или ИПв6

en: unsupported address type '%1$s' in network %2$s
sr: неподржана врста адресе '%1$s' у мрежи %2$s

en: unsupported algorithm %1$d
sr: неподржан алгоритам %1$d

en: unsupported architecture: %1$s
sr: неподржана архитектура: %1$s

en: unsupported audio backend '%1$s'
sr: Неподржан аудио-позадинац '%1$s'

en: unsupported audio model %1$s
sr: Неподржан аудио-модел %1$s

en: unsupported authentication type %1$d
sr: неподржана врста потврђивања идентитета %1$d

en: unsupported backend for pstore device: %1$s
sr: Неподржан позадинац за pstore уређај: %1$s

en: unsupported balloon device model '%1$s'
sr: Неподржан модел balloon уређаја '%1$s'

en: unsupported chardev '%1$s'
sr: Неподржан chardev '%1$s'

en: unsupported chr device type '%1$s'
sr: Неподржана врста chr уређаја '%1$s'

en: unsupported clock adjustment='reset'
sr: Неподржано подешавање сата adjustment='reset'

en: unsupported clock offset '%1$s'
sr: Неподржан померај сата '%1$s'

en: unsupported clock offset='%1$s'
sr: Неподржан померај сата offset='%1$s'

en: unsupported config type %1$s
sr: Неподржана врста подешавања %1$s

en: unsupported configuration
sr: Неподржана поставка

en: unsupported configuration: %1$s
sr: Неподржана поставка: %1$s

en: unsupported connection mode for <reservations/>: %1$s
sr: Неподржан режим везе за <reservations/>: %1$s

en: unsupported connection type for <reservations/>: %1$s
sr: Неподржана врста везе за <reservations/>: %1$s

en: unsupported console target type %1$s
sr: Неподржана врста конзолне мете %1$s

en: unsupported controller device
sr: Неподржан уређај управљача

en: unsupported cpu feature '%1$s'
sr: Неподржана функција процесора '%1$s'

en: unsupported data type '%1$c' for arg '%2$s'
sr: Неподржана врста података '%1$c' за аргумент '%2$s'

en: unsupported device type %1$s 0%2$o
sr: Неподржана врста уређаја %1$s 0%2$o

en: unsupported device type in network %1$s interface pool
sr: неподржана врста уређаја у базену мрежних спрега %1$s

en: unsupported disk backup type '%1$s'
sr: неподржана врста резервне копије диска '%1$s'

en: unsupported disk bus '%1$s' with device setup
sr: неподржана сабирница диска '%1$s' при постављању уређаја

en: unsupported disk device
sr: неподржан уређај диска

en: unsupported disk driver %1$s
sr: неподржан гонич диска %1$s

en: unsupported disk protocol
sr: неподржан протокол диска

en: unsupported disk snapshot type '%1$s'
sr: неподржана врста снимка стања диска '%1$s'

en: unsupported disk type
sr: неподржана врста диска

en: unsupported disk type %1$s
sr: неподржана врста диска %1$s

en: unsupported driver name '%1$s'
sr: неподржан назив гонича '%1$s'

en: unsupported driver name '%1$s' for disk '%2$s'
sr: неподржан назив гонича '%1$s' за диск '%2$s'

en: unsupported dumpformat '%1$s' for this QEMU binary
sr: неподржан формат извоза '%1$s' за ову бинарну датотеку кему

en: unsupported element '%1$s' of 'origstates'
sr: неподржан елемент '%1$s' у 'origstates'

en: unsupported event ID %1$d
sr: неподржан ИД догађаја %1$d

en: unsupported failure action: '%1$s'
sr: неподржана радња у случају неуспеха: '%1$s'

en: unsupported feature %1$s
sr: неподржана функција %1$s

en: unsupported filesystem accessmode '%1$s'
sr: неподржан режим приступа система датотека '%1$s'

en: unsupported filesystem driver '%1$s'
sr: неподржан гонич система датотека '%1$s'

en: unsupported filesystem type '%1$s'
sr: неподржана врста система датотека '%1$s'

en: unsupported flags (0x%1$x)
sr: неподржане заставице (0x%1$x)

en: unsupported flags (0x%1$x) in function %2$s
sr: неподржане заставице (0x%1$x) у функцији %2$s

en: unsupported flags: (0x%1$x)
sr: неподржане заставице: (0x%1$x)

en: unsupported format %1$s
sr: неподржан формат %1$s

en: unsupported gluster lookup
sr: неподржана потрага по Гластеру

en: unsupported graphics type %1$s
sr: неподржана врста графике %1$s

en: unsupported guest information types '0x%1$x'
sr: неподржане врсте података о госту '0x%1$x'

en: unsupported input bus %1$s
sr: неподржана сабирница за унос %1$s

en: unsupported input device configuration
sr: неподржана поставка уређаја за унос

en: unsupported input storage vol type %1$d
sr: неподржана врста улазног тома складишта %1$d

en: unsupported interface type %1$s
sr: неподржана врста спреге %1$s

en: unsupported launch security type '%1$s'
sr: неподржана врста безбедности покретања '%1$s'

en: unsupported monitor type '%1$s'
sr: неподржана врста управљаоца '%1$s'

en: unsupported nested HVM setting for %1$s machine on this Xen version
sr: неподржано угнеждено HVM подешавање за машину %1$s у овом Ксен издању

en: unsupported network event ID %1$d
sr: неподржан ИД мрежног догађаја %1$d

en: unsupported node device event ID %1$d
sr: неподржан ИД догађаја уређаја чвора %1$d

en: unsupported numatune mode: '%1$d'
sr: неподржан режим numatune-а: '%1$d'

en: unsupported nvram disk type '%1$s'
sr: неподржана врста nvram диска '%1$s'

en: unsupported option
sr: неподржана могућност

en: unsupported option '%1$s'. See --help.
sr: неподржана могућност '%1$s'. Видите --help.

en: unsupported option '-%1$c'. See --help.
sr: неподржана могућност '-%1$c'. Видите --help.

en: unsupported pit tickpolicy '%1$s'
sr: неподржана политика тикова pit-а '%1$s'

en: unsupported protocol family '%1$s'
sr: неподржана породица протокола '%1$s'

en: unsupported protocol type %1$s
sr: Неподржана врста протокола %1$s

en: unsupported rendernode accel attribute without 'vhostuser'
sr: Неподржана особина убрзања rendernode-а без 'vhostuser'

en: unsupported rtc timer tickpolicy '%1$s'
sr: Неподржана политика тикова RTC одбројавача '%1$s'

en: unsupported rtc timer track '%1$s'
sr: Неподржано праћење RTC одбројавача '%1$s'

en: unsupported save image format: %1$d
sr: Неподржан формат слике за чување: %1$d

en: unsupported scheme %1$s in migration URI %2$s
sr: Неподржана шема %1$s у УРИ-ју за миграцију %2$s

en: unsupported secret event ID %1$d
sr: Неподржан ИД догађаја тајне %1$d

en: unsupported source type '%1$s'
sr: Неподржана врста извора '%1$s'

en: unsupported state value
sr: Неподржана вредност стања

en: unsupported storage pool event ID %1$d
sr: Неподржан ИД догађаја базена складишта %1$d

en: unsupported storage type for this code path
sr: Неподржана врста складишта за ову путању кода

en: unsupported timer type (name) '%1$s'
sr: Неподржана врста одбројавача (назив) '%1$s'

en: unsupported type '%1$s' in interface's <actual> element
sr: Неподржана врста '%1$s' у елементу <actual> спреге

en: unsupported type='%1$s' to model 'none'
sr: Неподржана врста='%1$s' за модел 'none'

en: unsupported usb model
sr: Неподржан УСБ модел

en: unsupported use of long flags in function %1$s
sr: Неподржана употреба дугих заставица у функцији %1$s

en: unsupported value
sr: Неподржана вредност

en: unsupported volume encryption format %1$d
sr: Неподржан формат шифровања тома %1$d

en: unterminated number
sr: недовршен број

en: unterminated string
sr: незатворена ниска

en: unwanted_positional flag of argument '%1$s' of command '%2$s' must not be used together with positional
sr: заставица unwanted_positional аргумента '%1$s' наредбе '%2$s' не сме се користити заједно са позиционим аргументима

en: update device from an XML file
sr: ажурирај уређај из XML датотеке

en: update guest CPU according to host CPU
sr: ажурирај процесор госта према процесору домаћина

en: update memory device of a domain
sr: ажурирај уређај за меморију домена

en: update parts of an existing network's configuration
sr: ажурирај делове поставки постојеће мреже

en: updating device type '%1$s' is unsupported
sr: ажурирање врсте уређаја '%1$s' није подржано

en: upload file contents to a volume
sr: отпреми садржај датотеке у том

en: upper boundary for worker thread pool
sr: горња граница за базен радних нити

en: uptime file has unexpected format '%1$s'
sr: датотека времена рада има неочекиван формат '%1$s'

en: usage:
sr: начин коришћења:

en: usb controller type '%1$s' doesn't support 'ports' with this QEMU binary
sr: врста усб управљача '%1$s' не подржава 'прикључнике' са овом Кему бинарном датотеком

en: usb device not found
sr: усб уређај није пронађен

en: usb keyboard is not supported by this QEMU binary
sr: усб тастатура није подржана овом Кему бинарном датотеком

en: usb-audio controller is not supported by this QEMU binary
sr: усб-аудио управљач није подржан овом Кему бинарном датотеком

en: usb-hub not supported by QEMU binary
sr: усб-разводник није подржан Кему бинарном датотеком

en: usb-serial requires address of usb type
sr: усб-серијски захтева адресу усб врсте

en: use TLS for migration
sr: употреби ТЛС за миграцију

en: use an editor to change the metadata
sr: употреби уређивач да промениш метаподатке

en: use backing file of top as base
sr: употреби помоћну датотеку врха као основу

en: use btrfs COW lightweight copy
sr: употреби Бтрфс COW лагану копију

en: use capacity as a delta to current size, rather than the new size
sr: употреби капацитет као делту за тренутну величину, уместо за нову величину

en: use multifunction pci under specified address
sr: употреби вишефункционалну ПЦИ на наведеној адреси

en: use of 'VIR_MIGRATE_PARAM_MIGRATE_DISKS' requires use of 'VIR_MIGRATE_NON_SHARED_DISK' or 'VIR_MIGRATE_NON_SHARED_INC' flag
sr: Употреба 'VIR_MIGRATE_PARAM_MIGRATE_DISKS' захтева употребу заставице 'VIR_MIGRATE_NON_SHARED_DISK' или 'VIR_MIGRATE_NON_SHARED_INC'

en: use of 'VIR_MIGRATE_PARAM_MIGRATE_DISKS_DETECT_ZEROES' requires use of 'VIR_MIGRATE_NON_SHARED_DISK' or 'VIR_MIGRATE_NON_SHARED_INC' flag
sr: Употреба 'VIR_MIGRATE_PARAM_MIGRATE_DISKS_DETECT_ZEROES' захтева употребу заставице 'VIR_MIGRATE_NON_SHARED_DISK' или 'VIR_MIGRATE_NON_SHARED_INC'

en: use of <server> requires pull mode backup
sr: Употреба <server> захтева резервну копију у режиму повлачења

en: use of deprecated configuration settings
sr: Употреба застарелих подешавања поставки

en: use of flags requires a copy job
sr: Употреба заставица захтева посао копирања

en: use of host cdrom passthrough
sr: Употреба пропуштања ЦД-РМ-а рачунара

en: use seclabels allowing writes
sr: употреби ознаке безбедности које дозвољавају записе

en: use virDomainMigrateToURI3 for peer-to-peer migration
sr: употреби virDomainMigrateToURI3 за пресељење између два парњака

en: use zero-copy mechanism for migrating memory pages
sr: Употреби механизам без копирања (zero-copy) за пребацивање страница меморије

en: user
sr: корисник

en: user cancelled authentication process
sr: корисник је отказао процес потврђивања идентитета

en: user to list authorized keys for
sr: корисник за извлачење списака овлашћених кључева за

en: user to set authorized keys for
sr: корисник за постављање овлашћених кључева за

en: user:
sr: корисник:

en: using '%1$s' pools for backing 'volume' disks isn't yet supported
sr: употреба базе '%1$s' за подршку дисковима у облику томова још увек није подржана

en: using disk target name '%1$s' conflicts with SCSI host device address controller='%2$u' bus='%3$u' target='%4$u' unit='%5$u
sr: Употреба назива циља диска '%1$s' сукобљава се са адресом СЦСИ уређаја рачунара управљач='%2$u' сабирница='%3$u' циљ='%4$u' јединица='%5$u'

en: using host CPU definition as input may provide incorrect results
sr: употреба дефиниције процесора домаћина као уноса може дати нетачне резултате

en: using passthrough devices requires locking guest memory
sr: употреба уређаја са пропуштањем захтева закључавање меморије госта

en: using unix socket and remote server '%1$s' is not supported.
sr: Употреба Уникс утичнице и удаљеног сервера '%1$s' није подржана.

en: uuidstr in %1$s must be a valid UUID
sr: uuidstr у %1$s мора бити исправан УУИД

en: v1 controller '%1$s' is not enabled for group
sr: v1 управљач '%1$s' није омогућен за групу

en: v1 controller '%1$s' is not mounted
sr: v1 управљач '%1$s' није прикључен

en: v2 controller '%1$s' is not available
sr: v2 управљач '%1$s' није доступен

en: vCPU '%1$u' is not offlinable
sr: vCPU '%1$u' не може бити ван употребе

en: vCPU '%1$u' is not present in domain definition
sr: vCPU '%1$u' није присутан у дефиницији домена

en: vCPU '0' can't be modified
sr: vCPU '0' не може бити измењен

en: vCPU count exceeds maximum: %1$d > %2$d
sr: Број vCPU-ова прелази максимални: %1$d > %2$d

en: vCPU count provided by the guest agent can only be requested for live domains
sr: број vCPU-ова који је пружио гост-заступник може се захтевати само за живе домене

en: vCPU map buffer length exceeds maximum: %1$d > %2$d
sr: Дужина спремишта мапе vCPU премашује највише: %1$d > %2$d

en: vCPUs count must be a multiple of the vCPU hotplug granularity (%1$u)
sr: број vCPU-ова мора бити дељив са зрнатошћу vCPU-овског прикључивања у ходу (%1$u)

en: vDPA chardev path '%1$s' does not exist
sr: путања vDPA chardev-а '%1$s' не постоји

en: vDPA devices are not supported with this QEMU binary
sr: vDPA уређаји нису подржани са овом КЕМУ бинарном датотеком

en: vDPA devices cannot be migrated
sr: vDPA уређаји не могу бити мигрирани

en: vTPM usage specified, but name is missing
sr: употреба vTPM-а је наведена, али назив недостаје

en: validate the XML against the schema
sr: проверите исправност XML-а у односу на шему

en: validate the XML document against schema
sr: проверите исправност XML документа у односу на шему

en: validate the redefined checkpoint
sr: проверите исправност поново дефинисане тачке провере

en: value '%1$llu' is too big for '%2$s' parameter, maximum is '%3$llu'
sr: вредност '%1$llu' је превелика за параметар '%2$s', највиша је '%3$llu'

en: value '%1$llu' is too big for coalesce parameter, maximum is '%2$lu'
sr: вредност '%1$llu' је превелика за параметар за спајање, највиша је '%2$lu'

en: value '%1$s' cannot be set if '%2$s' is not set
sr: вредност '%1$s' не може бити постављена ако '%2$s' није постављена

en: value '%1$s' cannot be smaller than '%2$s'
sr: вредност '%1$s' не може бити мања од '%2$s'

en: value for 'ram' must be less than '%1$u'
sr: вредност за 'ram' мора бити мања од '%1$u'

en: value for 'vgamem' must be at least 1 MiB (1024 KiB)
sr: вредност за 'vgamem' мора бити најмање 1 MiB (1024 KiB)

en: value for 'vgamem' must be power of two
sr: вредност за 'vgamem' мора бити степен двојке

en: value for 'vram' must be at least 1 MiB (1024 KiB)
sr: вредност за 'vram' мора бити најмање 1 MiB (1024 KiB)

en: value for 'vram' must be less than '%1$u'
sr: вредност за 'vram' мора бити мања од '%1$u'

en: value for typeid out of range
sr: вредност за typeid је ван опсега

en: value of '%1$s' is out of range [%2$lld, %3$lld]
sr: вредност '%1$s' је ван опсега [%2$lld, %3$lld]

en: value of '%1$s' is too large
sr: вредност '%1$s' је превелика

en: value of cookie '%1$s' contains invalid characters
sr: вредност колачића '%1$s' садржи неисправне знакове

en: value of managerid out of range
sr: вредност managerid-а је ван опсега

en: value of the 'size' attribute of 'mtu' element must be at most 100000
sr: вредност особине 'size' елемента 'mtu' мора бити највише 100000

en: value of typeidversion out of range
sr: вредност typeidversion-а је ван опсега

en: value too large: %1$llu%2$s
sr: вредност је превелика: %1$llu%2$s

en: vcpu %1$d is out of range of live cpu count %2$d
sr: vcpu %1$d је ван опсега броја живих процесора %2$d

en: vcpu %1$d is out of range of persistent cpu count %2$d
sr: vcpu %1$d је ван опсега броја истрајних процесора %2$d

en: vcpu %1$zd is not present in live config
sr: vcpu %1$zd није присутан у живој конфигурацији

en: vcpu %1$zd is not present in persistent config
sr: vcpu %1$zd није присутан у истрајној конфигурацији

en: vcpu '%1$u' can't be unplugged
sr: vcpu '%1$u' не може бити ископчан

en: vcpu '%1$u' is not active
sr: vcpu '%1$u' није активан

en: vcpu '%1$zd' belongs to a larger hotpluggable entity, but siblings were not selected
sr: vcpu '%1$zd' припада већем објекту који је динамички прикључљив, али сродници нису означени

en: vcpu '%1$zd' can't be hotunplugged
sr: vcpu '%1$zd' не може бити динамички уклоњен

en: vcpu '%1$zd' can't be modified as it is followed by non-hotpluggable online vcpus
sr: VCPU '%1$zd' не може бити измењен јер га следе активни VCPU-ови који се не могу динамички уклонити

en: vcpu '%1$zd' is already in requested state
sr: VCPU '%1$zd' је већ у захтеваном стању

en: vcpu '%1$zu' is both offline and not hotpluggable
sr: VCPU '%1$zu' је и ван употребе и не може бити динамички уклоњен

en: vcpu '%1$zu' is missing hotplug data
sr: VCPU '%1$zu' недостају подаци о динамичком додавању

en: vcpu '%1$zu' was not selected but it belongs to hotpluggable entity '%2$zd-%3$zd' which was partially selected
sr: VCPU '%1$zu' није означен, али припада објекту који се може динамички уклонити '%2$zd-%3$zd' који је делимично означен

en: vcpu 0 can't be offline
sr: VCPU 0 не може бити ван употребе

en: vcpu enable order of vCPU '%1$zu' differs between source and destination definitions
sr: Поредак омогућавања VCPU-а '%1$zu' се разликује између дефиниција извора и одредишта

en: vcpu id '%1$u' is out of range of maximum vcpu count
sr: ИД VCPU-а '%1$u' је ван опсега максималног броја VCPU-ова

en: vcpu id '%1$u' reported by guest agent is out of range
sr: ИД VCPU-а '%1$u' који је пријавио гост заступник је ван опсега

en: vcpu number
sr: Број VCPU-а

en: vcpu order '%1$u' exceeds vcpu count
sr: Поредак VCPU-а '%1$u' премашује број VCPU-ова

en: vcpu unplug request timed out. Unplug result must be manually inspected in the domain
sr: Захтев за уклањање VCPU-а је истекао. Резултат уклањања мора ручно бити проверен у домену

en: vcpu0 can't be hotpluggable
sr: VCPU0 не може бити динамички прикључљив

en: vcpu0 must be enabled first
sr: VCPU0 мора прво бити омогућен

en: vcpupin cpumask differs from default cpumask
sr: vcpupin cpumask се разликује од подразумеваног cpumask-а

en: vcpupin: Missing vCPU number in pin mode.
sr: vcpupin: Недостаје број VCPU-а у режиму фиксирања.

en: vcpus '%1$zu' and '%2$zu' are in the same hotplug group but differ in configuration
sr: VCPU-ови '%1$zu' и '%2$zu' су у истој групи за динамичко прикључивање, али се разликују по поставкама

en: vcpus is empty
sr: Списак VCPU-ова је празан

en: vcpus overlaps in resctrl groups
sr: VCPU-ови се преклапају у resctrl групама

en: vendor id is invalid
sr: ИД произвођача је неисправан

en: vendor is not supported with vhostuser disk
sr: Произвођач није подржан са vhostuser диском

en: vendor_id must be exactly %1$d characters long
sr: vendor_id мора имати тачно %1$d знакова

en: version mismatch (actual %1$x, expected %2$x)
sr: неслагање издања (добијено %1$x, очекивано %2$x)

en: version mismatch in event (actual 0x%1$x, expected 0x%2$x)
sr: неслагање издања у догађају (актуелно 0x%1$x, очекивано 0x%2$x)

en: version parsing error
sr: грешка при анализи издања

en: vfio migration was active, but 'transferred' data was missing
sr: vfio миграција је била активна, али су „пренесени” подаци недостајали

en: vgamem attribute only supported for video type qxl
sr: особина vgamem је подржана само за видео врсту qxl

en: vhost-net is not supported with this QEMU binary
sr: vhost-net није подржан са овом Кему бинарном датотеком

en: vhost-net is only supported for virtio network interfaces
sr: vhost-net је подржан само за виртио мрежне спреге

en: vhost-net was requested for an interface, but is unavailable
sr: vhost-net је затражен за спрегу, али је недоступан

en: vhost-scsi device file '%1$s' cannot be found
sr: датотека vhost-scsi уређаја '%1$s' не може бити пронађена

en: vhost-user type '%1$s' not supported
sr: врста vhost-user '%1$s' није подржана

en: vhost-user-gpu failed to start
sr: vhost-user-gpu није успео да се покрене

en: vhostuser disk supports only virtio bus
sr: vhostuser диск подржава само виртио сабирницу

en: video resolution values must be greater than 0
sr: вредности видео резолуције морају бити веће од 0

en: video type %1$s is not supported by libxl
sr: врста видеа %1$s није подржана од стране libxl

en: video type '%1$s' does not support blob resources
sr: врста видеа '%1$s' не подржава blob ресурсе

en: video type '%1$s' does not support edid
sr: врста видеа '%1$s' не подржава edid

en: video type '%1$s' doesn't support multiple 'heads'
sr: врста видеа '%1$s' не подржава вишеструке „главе”

en: video type '%1$s' is only valid as primary video device
sr: врста видеа '%1$s' је исправна само као примарни видео уређај

en: videoram must be at least 128MB for QXL
sr: видео-РАМ мора бити најмање 128 МБ за QXL

en: videoram must be at least 16MB for VGA
sr: видео-меморија мора бити најмање 16 МБ за VGA

en: videoram must be at least 4MB for CIRRUS
sr: видео-меморија мора бити најмање 4 МБ за CIRRUS

en: videoram must be at least 8MB for CIRRUS
sr: видео-меморија мора бити најмање 8 МБ за CIRRUS

en: videoram must be at least 8MB for VGA
sr: видео-меморија мора бити најмање 8 МБ за VGA

en: view domain IOThreads
sr: преглед IOThread-ова домена

en: virDirCreate is not implemented for WIN32
sr: virDirCreate није реализовано за WIN32

en: virDomainCheckpointGetXMLDesc with secure flag
sr: virDomainCheckpointGetXMLDesc са безбедном ознаком

en: virDomainGetXMLDesc with secure flag
sr: virDomainGetXMLDesc са безбедном ознаком

en: virDomainManagedSaveGetXMLDesc with secure flag
sr: virDomainManagedSaveGetXMLDesc са безбедном ознаком

en: virDomainSnapshotGetXMLDesc with secure flag
sr: virDomainSnapshotGetXMLDesc са безбедном ознаком

en: virFileDiskCopy unsupported on this platform
sr: virFileDiskCopy није подржано на овој платформи

en: virFileOpenAs is not implemented for WIN32
sr: virFileOpenAs није израђено за WIN32

en: virFileWrapperFd unsupported on this platform
sr: virFileWrapperFd није подржано на овој платформи

en: virGetGroupID is not available
sr: virGetGroupID није доступно

en: virGetGroupName is not available
sr: virGetGroupName није доступно

en: virGetUserID is not available
sr: virGetUserID није доступно

en: virGetUserName is not available
sr: virGetUserName није доступно

en: virGetUserShell is not available
sr: virGetUserShell није доступно

en: virInterfaceDefFormat NULL def
sr: virInterfaceDefFormat NULL дефиниција

en: virInterfaceDefFormat missing interface name
sr: virInterfaceDefFormat недостаје назив спреге

en: virInterfaceDefFormat unknown startmode
sr: virInterfaceDefFormat непознат начин покретања

en: virNWFilterDHCPSnoopReq ifname map failed on interface "%1$s" key "%2$s"
sr: virNWFilterDHCPSnoopReq мапирање имена спреге није успело на спрези "%1$s" кључу "%2$s"

en: virNWFilterDHCPSnoopReq req add failed on interface "%1$s" ifkey "%2$s"
sr: virNWFilterDHCPSnoopReq додавање захтева није успело на спрези "%1$s" кључу спреге "%2$s"

en: virNWFilterDHCPSnoopReq virThreadCreate failed on interface '%1$s'
sr: virNWFilterDHCPSnoopReq virThreadCreate није успело на спрези '%1$s'

en: virNWFilterSnoopLeaseFileLoad lease file line %1$d corrupt
sr: virNWFilterSnoopLeaseFileLoad линија %1$d датотеке за зајам је оштећена

en: virNWFilterSnoopLeaseFileLoad req add failed on interface "%1$s"
sr: virNWFilterSnoopLeaseFileLoad додавање захтева није успело на спрези "%1$s"

en: virNWFilterSnoopListDel failed
sr: virNWFilterSnoopListDel није успело

en: virNWFilterSnoopReqNew called with invalid key "%1$s" (%2$zu)
sr: virNWFilterSnoopReqNew је позван са неисправним кључем "%1$s" (%2$zu)

en: virSetUIDGID is not available
sr: virSetUIDGID није доступно

en: virVMXContext has no formatFileName function set
sr: virVMXContext нема постављену функцију formatFileName

en: virVMXContext has no parseFileName function set
sr: virVMXContext нема постављену функцију parseFileName

en: virt type '%1$s' is not supported
sr: врста виртуелизације '%1$s' није подржана

en: virtio (non-)transitional models are not supported for address type=%1$s
sr: Виртио (не-)транзициони модели нису подржани за врсту адресе=%1$s

en: virtio (non-)transitional models are not supported for input type=%1$s
sr: Виртио (не-)транзициони модели нису подржани за врсту уноса=%1$s

en: virtio disk cannot have an address of type '%1$s'
sr: Виртио диск не може имати адресу врсте '%1$s'

en: virtio non-transitional model not supported for this qemu
sr: Виртио не-транзициони модел није подржан за овај кему

en: virtio rss hash report is not supported with this QEMU binary
sr: Виртио rss хеш извештај није подржан са овом кему бинарном датотеком

en: virtio rss is not supported with this QEMU binary
sr: Виртио rss није подржан са овом кему бинарном датотеком

en: virtio rx_queue_size option %1$d is not same with tx_queue_size %2$d
sr: Виртио могућност rx_queue_size %1$d није иста као tx_queue_size %2$d

en: virtio serial controller %1$u does not have port %2$u
sr: Виртио серијски управљач %1$u нема порт %2$u

en: virtio serial controller %1$u is missing
sr: Виртио серијски управљач %1$u недостаје

en: virtio serial controller with index %1$u already exists in the address set
sr: Виртио серијски управљач са индексом %1$u већ постоји у скупу адреса

en: virtio serial device has invalid address type
sr: Виртио серијски уређај има неисправну врсту адресе

en: virtio serial port %1$u on controller %2$u is already occupied
sr: Виртио серијски порт %1$u на управљачу %2$u је већ заузет

en: virtio-mem device is missing <requested/>
sr: Виртио-мем уређај недостаје <requested/>

en: virtio-mem does not support dynamicMemslots
sr: Виртио-мем не подржава dynamicMemslots

en: virtio-mem isn't supported by this QEMU binary
sr: Виртио-мем није подржан овом Кему бинарном датотеком

en: virtio-mem-ccw can't use different page size than the boot memory
sr: Виртио-мем-CCW не може користити различиту величину странице од подизне меморије

en: virtio-net teaming persistent interface must be <model type='virtio'/>, not '%1$s'
sr: Виртио-нет тиминг истрајна спрега мора бити <model type='virtio'/>, а не '%1$s'

en: virtio-net teaming transient interface must be type='hostdev', not '%1$s'
sr: Виртио-нет тиминг привремена спрега мора бити врсте 'hostdev', а не '%1$s'

en: virtio-pmem does not support NUMA nodes
sr: Виртио-пмем не подржава NUMA чворове

en: virtio-pmem isn't supported by this QEMU binary
sr: Виртио-пмем није подржан овом Кему бинарном датотеком

en: virtio-s390 bus doesn't have an address
sr: Виртио-с390 сабирница нема адресу

en: virtio-scsi IOThreads only available for virtio pci and virtio ccw controllers
sr: Виртио-сцси IOThreads су доступни само за Виртио ПЦИ и Виртио CCW управљаче

en: virtio-serial controller %1$u not available
sr: Виртио-серијски управљач %1$u није доступан

en: virtio-sound controller is not supported in this QEMU binary
sr: Виртио-звучни управљач није подржан овом бинарном датотеком Кему-а

en: virtiofs does not support fmode and dmode
sr: Виртиофс не подржава fmode и dmode

en: virtiofs does not support format
sr: Виртиофс не подржава формат

en: virtiofs does not support model
sr: Виртиофс не подржава модел

en: virtiofs does not support multidevs
sr: virtiofs не подржава више уређаја

en: virtiofs does not support wrpolicy
sr: virtiofs не подржава политику уписа

en: virtiofs is not supported with this QEMU binary
sr: virtiofs није подржан са овом бинарном датотеком Кему-а

en: virtiofs only supports passthrough accessmode
sr: virtiofs подржава само режим приступа кроз пропуштање

en: virtiofsd binary '%1$s' is not executable
sr: virtiofsd бинарна датотека '%1$s' није извршна

en: virtiofsd died unexpectedly
sr: virtiofsd је неочекивано престао да ради

en: virtual FAT storage can't be accessed in read-write mode
sr: виртуелном ФАТ складишту не може се приступити у режиму читања и записа

en: virtualization type (/domain/@type)
sr: врста виртуелизације (/domain/@type)

en: virtualport type %1$s is currently not supported on interfaces of type hostdev
sr: врста виртуелног порта %1$s тренутно није подржана на спрегама врсте hostdev

en: vlan can only be set for SR-IOV VFs, but %1$s is not a VF
sr: ВЛАН може бити постављен само за SR-IOV VF-ове, али %1$s није VF

en: vlan interface misses name attribute
sr: ВЛАН спрега нема особине назива

en: vlan interface misses the tag attribute
sr: ВЛАН спрега нема особине ознаке

en: vlan interface misses the vlan element
sr: ВЛАН спрега нема ВЛАН елемента

en: vlan misses the tag name
sr: ВЛАН нема назива ознаке

en: vlan tag id %1$u too large (maximum 4095)
sr: ИД ВЛАН ознаке %1$u је превелик (највише 4095)

en: vlan tag set for interface %1$s but caller requested it not be set
sr: ВЛАН ознака је постављена за спрегу %1$s, али је позивач захтевао да не буде постављена

en: vlan trunking is not supported by SR-IOV network devices
sr: ВЛАН транкинг не подржавају SR-IOV мрежни уређаји

en: vlanid out of range: %1$d
sr: ИД ВЛАН-а је ван опсега: %1$d

en: vmcoreinfo is not available with this QEMU binary
sr: vmcoreinfo није доступан са овом Кему бинарном датотеком

en: vmplayer does not support libvirt suspend/resume (vmware pause/unpause) operation
sr: ВМплејер не подржава либвирт радњу обустави/настави (вмваре паузирај/настави)

en: vmport feature requires the ps2 feature not to be disabled
sr: функција vmport захтева да функција ps2 не буде онемогућена

en: vmport is not available with this QEMU binary
sr: vmport није доступен са овом бинарном датотеком КЕМУ-а

en: vmrun utility is missing
sr: помоћни програм vmrun недостаје

en: vnc display
sr: VNC приказ

en: vnc port must be in range [5900,65535]
sr: VNC порт мора бити у опсегу [5900, 65535]

en: vnc_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
sr: директоријум vnc_tls_x509_cert_dir '%1$s' не постоји

en: vnuma configuration contains %1$zu vcpus, which is greater than %2$zu maxvcpus
sr: vnuma поставка садржи %1$zu vcpu-а, што је више од %2$zu maxvcpus

en: vnuma pnode %1$d configured '%2$s' (count %3$zu) doesn't fit the number of specified vnodes %4$zu
sr: vnuma pnode %1$d подешен као '%2$s' (број %3$zu) не одговара броју наведених vnode-ова %4$zu

en: vnuma sibling %1$zu missing vcpus set
sr: vnuma sibling %1$zu недостаје скуп vcpu-а

en: vnuma vnode %1$zu contains invalid pnode value '%2$s'
sr: vnuma vnode %1$zu садржи неисправну вредност pnode-а '%2$s'

en: vnuma vnode invalid format '%1$s'
sr: vnuma vnode неисправан формат '%1$s'

en: vol information in XML
sr: подаци о диску у XML-у

en: vol name, key or path
sr: назив, кључ или путања диска

en: volume '%1$s' is still being allocated.
sr: том '%1$s' се још увек додељује.

en: volume '%1$s' is still in use.
sr: том '%1$s' се још увек користи.

en: volume capacity required for this storage pool
sr: потребан капацитет тома за овај базен складишта

en: volume encryption unsupported with format %1$s
sr: шифровање тома није подржано са форматом %1$s

en: volume key or path
sr: кључ или путања тома

en: volume name '%1$s' cannot contain '/'
sr: назив тома '%1$s' не може садржити '/'

en: volume name or key
sr: назив или кључ тома

en: volume name or path
sr: назив или путања тома

en: volume offset to download from
sr: померај тома од којег се преузима

en: volume offset to upload to
sr: померај тома за отпремање на

en: volume target path '%1$s' already exists
sr: циљна путања тома '%1$s' већ постоји

en: volume target path empty for source path '%1$s'
sr: циљна путања тома је празна за изворну путању '%1$s'

en: volume usage specified, but volume path is missing
sr: употреба тома је наведена, али путања тома недостаје

en: vport operation '%1$s' is not supported for host%2$d
sr: радња vport-а '%1$s' није подржана за рачунар %2$d

en: vram64 attribute only supported for video type qxl
sr: особина vram64 је подржана само за видео врсту qxl

en: vsock device is not supported with this QEMU binary
sr: уређај vsock није подржан са овом кему бинарном датотеком

en: vz driver doesn't support exclusive share policy for VNC graphics.
sr: vz гонич не подржава политику искључивог дељења за VNC графику.

en: vz driver doesn't support given action in case of password change.
sr: vz гонич не подржава наведену радњу у случају промене лозинке.

en: vz driver doesn't support more than one listening VNC server per domain
sr: vz гонич не подржава више од једног VNC сервера који слуша по домену

en: vz driver doesn't support multihead video adapters.
sr: vz гонич не подржава видео адаптере са више излаза.

en: vz driver doesn't support setting password expire time.
sr: vz гонич не подржава подешавање времена истека лозинке.

en: vz driver doesn't support setting video acceleration parameters.
sr: vz гонич не подржава подешавање параметара убрзања видеа.

en: vz driver doesn't support specified serial source type.
sr: vz гонич не подржава наведену врсту серијског извора.

en: vz driver doesn't support websockets for VNC graphics.
sr: vz гонич не подржава вебсокете за VNC графику.

en: vz driver supports only "en-us" keymap for VNC graphics.
sr: vz гонич подржава само "en-us" мапу тастатуре за VNC графику.

en: vz driver supports only VGA video adapters.
sr: vz гонич подржава само VGA видео адаптере.

en: vz driver supports only VNC graphics
sr: vz гонич подржава само VNC графику

en: vz driver supports only VNC graphics.
sr: vz гонич подржава само VNC графику.

en: vz driver supports only address-based VNC listening
sr: vz гонич подржава само VNC слушање засновано на адреси

en: vz driver supports only one video adapter.
sr: vz гонич подржава само један видео адаптер.

en: vz state driver is not active
sr: vz гонич за стање није активан

en: wait for all events instead of just one type
sr: сачекај све догађаје уместо само једне врсте

en: wait for job to complete (with --active, wait for job to sync)
sr: сачекај да посао заврши (са --active, сачекај да се посао усклади)

en: wait for job to finish
sr: сачекај да посао заврши

en: wait for job to reach mirroring phase
sr: сачекај да посао достигне фазу пресликавања

en: waits for a certain domain event to happen and then terminates
sr: чека да се деси одређени догађај домена, а затим завршава

en: wakeup a domain from pmsuspended state
sr: пробуди домен из PMSuspended стања

en: warning
sr: упозорење

en: warning: %1$s
sr: упозорење: %1$s

en: watchdog
sr: чувар-кућа

en: watchdogs with different actions are not supported with this QEMU binary
sr: чувар-куће са различитим радњама нису подржани са овом Кему бинарном датотеком

en: weight for XEN_CREDIT
sr: тежина за XEN_CREDIT

en: when computing baseline from several CPUs, do not take hypervisor capabilities into account and work with input data only
sr: при рачунању основе са неколико процесора, немојте узимати у обзир могућности хипервизора и радите само са уносним подацима

en: when providing parent wwnn='%1$s', the wwpn must also be provided
sr: када наводите родитеља wwnn='%1$s', мора се навести и wwpn

en: when providing parent wwpn='%1$s', the wwnn must also be provided
sr: када наводите родитеља wwpn='%1$s', мора се навести и wwnn

en: when providing parent_wwnn='%1$s', the parent_wwpn must also be provided
sr: када наводите parent_wwnn='%1$s', мора се навести и parent_wwpn

en: when providing parent_wwpn='%1$s', the parent_wwnn must also be provided
sr: када наводите parent_wwpn='%1$s', мора се навести и parent_wwnn

en: where to dump the core
sr: где избацити срж

en: where to save the data
sr: где сачувати податке

en: where to store the screenshot
sr: где да се смести снимак екрана

en: which condition to wait until
sr: до ког услова чекати

en: which event type to wait for
sr: коју врсту догађаја сачекати

en: which mount point to trim
sr: коју тачку закачивања очистити

en: which parent object to search through
sr: кроз који родитељски објекат тражити

en: which section of network configuration to update
sr: који одељак мрежне конфигурације ажурирати

en: wipe a vol
sr: обриши том

en: wipe data on the removed volumes
sr: обриши податке на уклоњеним томовима

en: wiping algorithm %1$d not supported
sr: алгоритам брисања %1$d није подржан

en: with --from, list all descendants
sr: са --from, излисти све наследнике

en: with --wait, abort if pull exceeds timeout (in seconds)
sr: са --wait, прекини ако повлачење пређе временски рок (у секундама)

en: with --wait, display the progress
sr: са --wait, прикажи напредак

en: with --wait, don't wait for cancel to finish
sr: са --wait, не чекај да се отказивање заврши

en: with redefine, set current snapshot
sr: са redefine, постави тренутни снимак стања

en: wrap xpath results in an common root element
sr: увиј xpath резултате у заједнички коренски елемент

en: write I/O operations limit per second
sr: ограничење уписа I/O радњи по секунди

en: write I/O operations max
sr: максимум уписа I/O радњи

en: write failed: %1$s
sr: упис није успео: %1$s

en: write max, as scaled integer (default bytes)
sr: максимум уписа, као раширени цео број (подразумевано бајтови)

en: write throughput limit, as scaled integer (default bytes)
sr: ограничење пропусног капацитета записивања, као раширени цео број (подразумевани бајтови)

en: write: %1$s: failed to write to temporary file: %2$s
sr: запис: %1$s: није успело записивање у привремену датотеку: %2$s

en: writing %1$llu bytes failed on RBD image %2$s at offset %3$llu
sr: писање %1$llu бајтова није успело на RBD слици %2$s на померају %3$llu

en: wrong format of 'cookie' field in backing store definition '%1$s'
sr: погрешан формат поља 'колачић' у дефиницији помоћног смешталишта '%1$s'

en: wrong nlmsg len
sr: погрешна дужина nlmsg

en: wwn is not supported with vhostuser disk
sr: WWN није подржано са vhostuser диском

en: wwn of disk device
sr: WWN уређаја диска

en: xen bus does not support %1$s input device
sr: Ксен сабирница не подржава %1$s уређај за унос

en: xml data file to export from
sr: XML датотека података из које се извози

en: xml modification unsupported
sr: измена XML-а је неподржана

en: xpath expression to filter the XML document
sr: xpath израз за филтрирање XML документа

en: xsd:dateTime value '%1$s' has unexpected format
sr: вредност xsd:dateTime '%1$s' има неочекиван формат

en: y - yes, start editor again
sr: y - да, покрени уређивач поново

en: yes
sr: да

en: zPCI %1$s %2$o is already reserved
sr: zPCI %1$s %2$o је већ резервисано

en: zero-copy is only available for parallel migration
sr: нула-копија је доступна само за паралелну миграцију

en: zone %1$s requested for network %2$s but firewalld is not active
sr: зона %1$s је захтевана за мрежу %2$s, али firewalld није активан

en: zone %1$s requested for network %2$s but firewalld is not supported on BSD
sr: зона %1$s је захтевана за мрежу %2$s, али firewalld није подржан на BSD-у
