libwnck - en to fy translation catalogue (217 entries)

note: * * SECTION:application * @short_description: an object representing a group of windows of the same * application. * @see_also: wnck_window_get_application() * @stability: Unstable * The #WnckApplication is a group of #WnckWindow that are all in the same * application. It can be used to represent wi
en: Untitled application
fy: Nammelease tapassing

en: Workspace Switcher
fy: Wurkromteskeakeler

en: Tool to switch between workspaces
fy: Ark om tusken wurktomtes te skeakelje

en: Click this to switch to workspace %s
fy: Klik hjir om te skeakelje nei wurkromte %s

en: Click to start dragging "%s"
fy: Klik om te starte mei it slepe fan "%s"

en: Current workspace: "%s"
fy: Hjoeddeiske wurkromte: "%s"

en: Click to switch to "%s"
fy: Klik hjir om te skeakelje nei "%s"

en: No Windows Open
fy: Gjin iepen finsters

en: Window Selector
fy: Finsterkiezer

en: Tool to switch between windows
fy: Ark om te skeakelje tusken finsters

en: Window List
fy: Finsterlist

en: Tool to switch between visible windows
fy: Ark om te skeakelje tusken sichtbere finsters

en: Mi_nimize All
fy: Alle mi_nimalisearje

en: Un_minimize All
fy: Alle tebek _minimalisearje

en: Ma_ximize All
fy: Alle maksimalisearje

en: _Unmaximize All
fy: Alle tebek maksimalisearje

en: _Close All
fy: Alle slute

en: Unmi_nimize
fy: Tebek mi_nimalisearje

en: Mi_nimize
fy: Mi_nimalisearje

en: Unma_ximize
fy: Tebek maximalisearje

en: Ma_ximize
fy: Maksimalisearje

en: Workspace %d
fy: Wurkromte %d

en: Workspace 1_0
fy: Wurkromte 1_0

en: Workspace %s%d
fy: Wurkromte %s%d

en: _Move
fy: Ferpleatse

en: _Resize
fy: G_rutte feroarje

en: Always On _Top
fy: Altyd boppe

en: _Always on Visible Workspace
fy: _Altyd op sichtbere wurkromte

en: _Only on This Workspace
fy: Allinich op dizze wurkr_omte

en: Move to Workspace _Left
fy: Nei de wurkromte _loft ferpleatse

en: Move to Workspace R_ight
fy: Nei de wurkromte _rjochts ferpleatse

en: Move to Workspace _Up
fy: Nei de w_urkromte omheech ferpleatse

en: Move to Workspace _Down
fy: Nei _de wurkromte omleech ferpleatse

en: Move to Another _Workspace
fy: Nei in oare _wurkromte ferpleatse

en: _Close
fy: Slute

note: * * SECTION:window * @short_description: an object representing a window. * @see_also: #WnckWorkspace, #WnckApplication, #WnckClassGroup * @stability: Unstable * The #WnckWindow objects are always owned by libwnck and must not be * referenced or unreferenced.
en: Untitled window
fy: Nammeleas finster

en: X window ID of the window to examine or modify
fy: X-finster-ID fan it te undersykjen of oan te passen finster

note: Translators: A group leader is the window that is the "owner" of a * group of windows, ie: if you have multiple windows in one * application, one window has some information about the application * (like the application name).
en: X window ID of the group leader of an application to examine
fy: X-finster-ID fan de groeplieder fan in te ûndersykjen tapassing

note: Translators: A class is like a "family". E.g., all gvim windows * are of the same class.
en: Class resource of the class group to examine
fy: Klassehelpboarne fan de te ûndersykjen klassegroep

en: CLASS
fy: KLASSE

en: NUMBER of the workspace to examine or modify
fy: NÛMER fan de wurkromte om te ûndersykje of feroarje

en: NUMBER
fy: NÛMER

en: NUMBER of the screen to examine or modify
fy: NÛMER fan it skerm om te ûndersykje of feroarje

en: Alias of --window
fy: Alias fan --window

note: Translators: A class is like a "family". E.g., all gvim windows * are of the same class.
en: List windows of the application/class group/workspace/screen (output format: "XID: Window Name")
fy: De finsters fan de tapassing/klassegroep/wurkromte/it skerm op in rige sette (útfieropmaak: "XID: finsternamme")

en: List workspaces of the screen (output format: "Number: Workspace Name")
fy: Wurkromtes fan it skerm op in rige sette (útfieropmaak: "Nûmer: wurkromtenamme")

en: Change the number of workspaces of the screen to NUMBER
fy: It tal wurkromten fan it skerm nei NÛMER feroarje

en: Change the workspace layout of the screen to use NUMBER rows
fy: De yndieling fan de wurkromtes feroarje nei it brûken fan NÛMER rigels

en: Change the workspace layout of the screen to use NUMBER columns
fy: De yndieling fan de wurkromtes feroarje nei it brûken fan NÛMER kolommen

en: Show the desktop
fy: It buroblêd sjen litte

en: Stop showing the desktop
fy: Stoppe mei it sjen litte fan it buroblêd

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport * can be used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); * however it is not just the current workspace.
en: Move the viewport of the current workspace to X coordinate X
fy: It eachweid fan de hjoeddeiske wurkromte nei X-koördinaat X

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport * can be used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); * however it is not just the current workspace.
en: Move the viewport of the current workspace to Y coordinate Y
fy: It eachweid fan de hjoeddeiske wurkromte nei Y-koördinaat Y

en: Minimize the window
fy: It finster minimalisearje

en: Unminimize the window
fy: It finster tebek minimalisearje

en: Maximize the window
fy: It finster maksimalisearje

en: Unmaximize the window
fy: It finster tebek maksimalisearje

en: Maximize horizontally the window
fy: It finster horizontaal maksimalisearje

en: Unmaximize horizontally the window
fy: It finster horizontaal tebek maksimalisearje

en: Maximize vertically the window
fy: It finster fertikaal maksimalisearje

en: Unmaximize vertically the window
fy: It finster fertikaal tebek maksimalisearje

en: Start moving the window via the keyboard
fy: Begjin mei it ferpleatsen fan it finster mei it toetseboerd

en: Start resizing the window via the keyboard
fy: Begjin mei it feroarje fan de grutte fan it finster mei it toetseboerd

en: Activate the window
fy: It finster aktyf meitsje

en: Close the window
fy: It finster slute

en: Make the window fullscreen
fy: It finster folslein skerm meitsje

en: Make the window quit fullscreen mode
fy: It finster folslein-skerm-modus dien meitsje litte

en: Make the window always on top
fy: It finster altyd boppe meitsje

en: Make the window not always on top
fy: It finster net altyd boppe meitsje

en: Make the window below other windows
fy: It finster ûnder oare finsters meitsje

en: Make the window not below other windows
fy: It finster net ûnder oare finsters meitsje

en: Shade the window
fy: It finster skaadzje

en: Unshade the window
fy: It finster ûntskaadzje

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport * can be used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); * however it is not just the current workspace.
en: Make the window have a fixed position in the viewport
fy: It finster in fêste posysje yn it eachweid jaan

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport * can be used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); * however it is not just the current workspace.
en: Make the window not have a fixed position in the viewport
fy: It finster net in fêste posysje yn it eachweid jaan

note: Translators: A pager is the technical term for the workspace * switcher. It's a representation of all workspaces with windows * inside it. Please make sure that the translation is in sync with * gnome-panel, where this term is also used in translatable strings
en: Make the window not appear in pagers
fy: It finster net yn de wurkromteskeakeler ferskine litte

note: Translators: A pager is the technical term for the workspace * switcher. It's a representation of all workspaces with windows * inside it. Please make sure that the translation is in sync with * gnome-panel, where this term is also used in translatable strings
en: Make the window appear in pagers
fy: It finster yn de wurkromteskeakeler ferskine litte

note: Translators: "tasklist" is the list of running applications (the * window list)
en: Make the window not appear in tasklists
fy: It finster net yn taaklisten ferskine litte

note: Translators: "tasklist" is the list of running applications (the * window list)
en: Make the window appear in tasklists
fy: It finster yn taaklisten ferskine litte

en: Make the window visible on all workspaces
fy: It finster op alle wurkromtes sichtber meitsje

en: Make the window visible on the current workspace only
fy: It finster allinnich sichtber meitsje op dizze wurkromte

en: Move the window to workspace NUMBER (first workspace is 0)
fy: It finster nei wurkromte NÛMER ferpleatse (earste wurkromte is 0)

en: Change the X coordinate of the window to X
fy: De X-koördinaat fan it finster nei X feroarje

en: Change the Y coordinate of the window to Y
fy: De Y-koördinaat fan it finster nei Y feroarje

en: Change the width of the window to WIDTH
fy: De breedte fan it finster nei BREEDTE feroarje

en: WIDTH
fy: BREEDTE

en: Change the height of the window to HEIGHT
fy: De hichte fan it finster nei HICHTE feroarje

en: HEIGHT
fy: HICHTE

note: Translators: do not translate "normal, desktop, dock..."
en: Change the type of the window to TYPE (valid values: normal, desktop, dock, dialog, toolbar, menu, utility, splash)
fy: De type fan it finster nei TYPE feroarje (jildige weardes: normal, desktop, dock, dialog, toolbar, menu, utility, splash)

en: Change the name of the workspace to NAME
fy: De namme fan de wurkromte nei NAMME feroarje

en: NAME
fy: NAMME

en: Activate the workspace
fy: De wurkromte aktyf meitsje

en: Invalid value "%s" for --%s
fy: Ûnjildige wearde "%s" foar --%s

en: Conflicting options are present: screen %d should be interacted with, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: mei skerm %d soe omgean wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: windows or workspaces of screen %d should be listed, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: finsters of wurkromtes fan skerm %d soen op in rige set wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: workspace %d should be interacted with, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: mei wurkromte %d soe omgean wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: windows of workspace %d should be listed, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: finsters fan wurkromte %d soen op in rige set wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: an application should be interacted with, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: mei in tapassing soe omgean wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: windows of an application should be listed, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: finsters fan in tapassing soen op in rige set wurde, mar --%s war brûkt

note: Translators: A class is like a "family". E.g., all gvim windows * are of the same class.
en: Conflicting options are present: class group "%s" should be interacted with, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: mei klassegroep %s soe omgean wurde, mar --%s war brûkt

note: Translators: A class is like a "family". E.g., all gvim windows * are of the same class.
en: Conflicting options are present: windows of class group "%s" should be listed, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: finsters fan klassegroep "%s" soen op in rige set wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: a window should be interacted with, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: mei in finster soe omgean wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: --%s and --%s
fy: Stridige opsjes oanwêzich: --%s en --%s

en: Invalid argument "%d" for --%s: the argument must be strictly positive
fy: Ûnjildich argumint "%d" foar --%s: it argumint moat folslein posityf wêze

en: Invalid argument "%d" for --%s: the argument must be positive
fy: Ûnjildich argumint "%d" foar --%s: it argumint moat posityf wêze

en: Conflicting options are present: --%s or --%s, and --%s
fy: Stridige opsjes oanwêzich: --%s of --%s, en --%s

en: Invalid argument "%s" for --%s, valid values are: %s
fy: Ûnjildich argumint "%s" foar --%s, jildige wearden binne: %s

en: Cannot change the workspace layout on the screen: the layout is already owned
fy: Kin de yndieling fan de wurkromtes op it skerm net feroarje: de yndieling hat al in eigener

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport * can be used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); * however it is not just the current workspace.
en: Viewport cannot be moved: the current workspace does not contain a viewport
fy: Eachweid kin net ferpleatst wurde: de hjoeddeiske wurkromte befêt gjin eachweid

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport * can be used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); * however it is not just the current workspace.
en: Viewport cannot be moved: there is no current workspace
fy: Eachweid kin net ferpleatst wurde: er is gjin hjoeddeiske wurkromte

note: FIXME: why do we have dual & boolean API. This is not consistent!
en: Action not allowed
fy: Aksje net tastean

en: Window cannot be moved to workspace %d: the workspace does not exist
fy: Finster kin net ferpleatst wurde nei wurkromte %d: de wurkromte bestiet net

note: Translators: 'unset' in the sense of "something has not been set".
en: <name unset>
fy: <namme net set>

en: Screen Number: %d
fy: Skermnûmer: %d

en: Geometry (width, height): %d, %d
fy: Geometry (breedte, hichte): %d, %d

en: Number of Workspaces: %d
fy: Tal wurkromten: %d

en: Workspace Layout (rows, columns, orientation): %d, %d, %s
fy: Yndieling fan wurkromtes (rigen, kolommen, oriïntearring): %d, %d, %s

en: <no EWMH-compliant window manager>
fy: <gjin EWMH-neikommende finsterbehearder>

en: Window Manager: %s
fy: Finsterbehearder %s

[ctx: workspace]
note: Translators: "none" here means "no workspace"
en: none
fy: gjin

en: Active Workspace: %s
fy: Aktive wurkromte: %s

[ctx: window]
note: Translators: "none" here means "no window"
en: none
fy: gjin

en: Active Window: %s
fy: Aktyf finster: %s

en: Showing the desktop: %s
fy: Dwaande mei sjen litte fan it buroblêd: %s

en: true
fy: wier

en: false
fy: net wier

en: Workspace Name: %s
fy: Namme fan wurkromte: %s

en: Workspace Number: %d
fy: Nûmer fan wurkromte: %d

en: On Screen: %d (Window Manager: %s)
fy: Op skerm: %d (finsterbehearder: %s)

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport can be * used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); however it is * not just the current workspace.
en: <no viewport>
fy: <gjin eachweid>

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport can be * used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); however it is * not just the current workspace.
en: Viewport position (x, y): %s
fy: Posysje fan eachweid (x, y): %s

en: Position in Layout (row, column): %d, %d
fy: Posysje yn yndieling (rige, kolom): %d, %d

en: Left Neighbor: %s
fy: Lofter buorman: %s

en: Right Neighbor: %s
fy: Rjochter buorman: %s

en: Top Neighbor: %s
fy: Boppenbuorman: %s

en: Bottom Neighbor: %s
fy: Ûnderbuorman: %s

note: Translators: Resource class is the name to identify a class.
en: Resource Class: %s
fy: Helpboarneklasse: %s

en: Group Name: %s
fy: Groepnamme: %s

note: Translators: 'set' in the sense of "something has been set".
en: set
fy: stelt

note: Translators: 'unset' in the sense of "something has not been set".
en: <unset>
fy: <net stelt>

en: Icons: %s
fy: Ikoanen: %s

en: Number of Windows: %d
fy: Tal finsters: %d

en: Name: %s
fy: Namme: %s

note: Translators: note that "Icon" here has a specific window * management-related meaning. It means minimized.
en: Icon Name: %s
fy: Ikoannamme: %s

[ctx: startupID]
note: Translators: "none" here means "no startup ID"
en: none
fy: gjin

en: Startup ID: %s
fy: Opstart-ID: %s

en: all workspaces
fy: alle wurkromten

en: On Workspace: %s
fy: Op wurkromte: %s

en: normal window
fy: normaal finster

en: desktop
fy: buroblêd

en: dock or panel
fy: dock of paniel

en: dialog window
fy: dialoochfinster

en: tearoff toolbar
fy: ôfskuor-arkbalk

en: tearoff menu
fy: ôfskuor-menu

en: utility window
fy: arkfinster

en: splash screen
fy: opstartskerm

en: Window Type: %s
fy: Finstertype: %s

en: Geometry (x, y, width, height): %d, %d, %d, %d
fy: Geometry (x, y, breedte, hichte): %d, %d, %d, %d

note: Translators: A class is like a "family". E.g., all gvim windows are of the * same class.
en: Class Group: %s
fy: Klassegroep: %s

en: Session ID: %s
fy: Sesje-ID: %s

note: Translators: A group leader is the window that is the "owner" of a group * of windows, ie: if you have multiple windows in one application, one * window has some information about the application (like the application * name).
en: Group Leader: %lu
fy: Groeplieder: %lu

note: Translators: A window can be transient for another window: it means it's * on top of it
en: Transient for: %lu
fy: Tydlik foar: %lu

en: minimized
fy: minimalisearre

en: maximized
fy: maksimalisearre

en: maximized horizontally
fy: horizontaal maksimalisearre

en: maximized vertically
fy: fertikaal maksimalisearre

en: shaded
fy: skaad

en: pinned
fy: fêstset

en: sticky
fy: kleve

en: above
fy: boppe

en: below
fy: ûnder

en: fullscreen
fy: folslein skerm

en: needs attention
fy: moat omtinken

note: Translators: A pager is the technical term for the workspace switcher. * It's a representation of all workspaces with windows inside it. * Please make sure that the translation is in sync with gnome-panel, * where this term is also used in translatable strings
en: skip pager
fy: wurktomeskeakeler oerslaan

note: Translators: "tasklist" is the list of running applications (the window * list)
en: skip tasklist
fy: taaklist oerslaan

en: normal
fy: normaal

en: State: %s
fy: Steat: %s

en: move
fy: ferpleatse

en: resize
fy: grutte feroarje

en: shade
fy: skaadzje

en: unshade
fy: ûntskaadzje

en: stick
fy: kleve

en: unstick
fy: net kleve

en: maximize horizontally
fy: horizontaal maksimalisearje

en: unmaximize horizontally
fy: horizontaal tebek maksimalisearje

en: maximize vertically
fy: fertikaal maksimalisearje

en: unmaximize vertically
fy: fertikaal tebek maksimalisearje

en: change workspace
fy: wurkromte feroarje

en: pin
fy: fêstsette

en: unpin
fy: net fêstsette

en: minimize
fy: minimalisearje

en: unminimize
fy: tebek minimalisearje

en: maximize
fy: maksimalisearje

en: unmaximize
fy: tebek maksimalisearje

en: change fullscreen mode
fy: folslein skerm feroarje

en: close
fy: slute

en: make above
fy: boppe meitsje

en: unmake above
fy: net boppe meitsje

en: make below
fy: ûnder meitsje

en: unmake below
fy: net ûnder meitsje

en: no action possible
fy: gjin aksje mooglik

en: Possible Actions: %s
fy: Mooglike aksjes: %s

en: Print or modify the properties of a screen/workspace/window, or interact with it, following the EWMH specification.
    For information about this specification, see:
    	http://freedesktop.org/wiki/Specifications/wm-spec
fy: De eigenskippen fan in skerm/wurkromte/finster ôfdrukke of feroarje, of er mei omgean, neffens de EWMH-spesifikaasje.
    Foar mear ynformaasje oer dizze spesifikaasje, sjoch:
    	http://freedesktop.org/wiki/Specifications/wm-spec

en: Options to list windows or workspaces
fy: Opsjes foar it op in rige sette fan finsters of wurkromtes

en: Show options to list windows or workspaces
fy: Opsjes foar it op in rige sette fan finsters of wurkromtes sjen litte

en: Options to modify properties of a window
fy: Opsjes foar it oanpasse fan finstereigenskippen

en: Show options to modify properties of a window
fy: Opsjes foar it oanpasse fan finstereigenskippen sjen litte

en: Options to modify properties of a workspace
fy: Opsjes foar it oanpasse fan wurkromte-eigenskippen

en: Show options to modify properties of a workspace
fy: Opsjes foar it oanpasse fan wurkromte-eigenskippen sjen litte

en: Options to modify properties of a screen
fy: Opsjes foar it oanpasse fan skermeigenskippen

en: Show options to modify properties of a screen
fy: Opsjes foar it oanpasse fan skermeigenskippen sjen litte

en: Error while parsing arguments: %s
fy: Flater ûnder it ûntlede fan arguminten: %s

en: Cannot interact with screen %d: the screen does not exist
fy: Kin net omgean mei skerm %d: it skerm bestiet net

en: Cannot interact with workspace %d: the workspace cannot be found
fy: Kin net omgean mei wurkromte %d: de wurkromte kin net fûn wurde

note: Translators: A class is like a "family". E.g., all gvim windows are * of the same class.
en: Cannot interact with class group "%s": the class group cannot be found
fy: Kin net omgean mei klassegroep "%s": de klassegroep kin net fûn wurde

en: Cannot interact with application having its group leader with XID %lu: the application cannot be found
fy: Kin net omgean mei tapassing hokker groeplieder XID %lu hat: de tapassing kin net fûn wurde

en: Cannot interact with window with XID %lu: the window cannot be found
fy: Kin net omgean mei finster mei XID %lu: it finster kin net fûn wurde
