Libxfce4ui - en to am translation catalogue (106 entries)

en: Failed to open web browser for online documentation
am: የ ዌብ መቃኛ መክፈት አልተቻለም ለ መስመር ላይ ሰነድ

en: Do you want to read the %s manual online?
am: እርስዎ ማንበብ ይፈልጋሉ %s መምሪያውን በ መስመር ላይ?

en: Do you want to read the manual online?
am: እርስዎ ማንበብ ይፈልጋሉ መምሪያውን በ መስመር ላይ?

note: Create cancel button
en: _Cancel
am: _መሰረዣ

en: _Read Online
am: በ መስመር ላይ _ማንበቢያ

en: Close
am: መዝጊያ

en: No
am: አይ

en: Yes
am: አዎ

en: Cancel
am: መሰረዣ

en: Warning
am: ማስጠንቀቂያ

en: Do _not ask me again
am: በድ_ጋሚ አትጠይቀኝ

en: Use '%s'
am: ይጠቀሙ '%s'

en: Keep '%s'
am: ያስቀምጡ '%s'

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: action
am: ተግባር

en: Command Shortcut
am: የ ትእዛዝ አቋራጭ

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: command
am: ትእዛዝ:

en: Shortcut
am: አቋራጭ

en: Clear
am: ማጽጃ

en: Window operations menu
am: የመስኮት ስራ ምናሌ

en: Up
am: ወደ ላይ

en: Down
am: ወደ ታች

en: Left
am: በ ግራ

en: Right
am: በ ቀኝ

en: Cycle windows
am: መስኮትን ፈትሽ

en: Switch application
am: መተግበሪያ መቀየሪያ

en: Close window
am: መስኮት መዝጊያ

en: Maximize window horizontally
am: መስኮት በ አግድም ማሳደጊያ

en: Maximize window vertically
am: መስኮት በ ቁመት ማሳደጊያ

en: Maximize window
am: መስኮት ማሳደጊያ

en: Hide window
am: መስኮት መደበቂያ

en: Move window
am: መስኮት ማንቀሳቀሻ

en: Resize window
am: መስኮት እንደገና መመጠኛ

en: Shade window
am: የ መስኮት ጥላ

en: Stick window
am: መስኮትን ሰካ

en: Raise window
am: መስኮትን ከፍ አድርግ

en: Lower window
am: መስኮትን ዝቅ አድርግ

en: Raise or lower window
am: መስኮት ከፍ ወይንም ዝቅ ማድረጊያ

en: Fill window
am: መስኮት መሙያ

en: Fill window horizontally
am: መስኮት በ አግድም መሙያ

en: Fill window vertically
am: መስኮት በ ቁመት መሙያ

en: Toggle above
am: ከ ላይ መቀያየሪያ

en: Toggle fullscreen
am: ሙሉ-ስክሪን አድርግ

en: Move window to upper workspace
am: መስኮቱን ወደላይኛው የስራ ገበታ ውሰድ

en: Move window to bottom workspace
am: መስኮቱን ወደታችናው የስራ ገበታ ውሰድ

en: Move window to left workspace
am: መስኮቱን ወደግራ የስራ ገበታ ውሰድ

en: Move window to right workspace
am: መስኮቱን ወደቀኝ የስራ ገበታ ውሰድ

en: Move window to previous workspace
am: መስኮቱን ወደቀድሞው የስራ ገበታ ውሰድ

en: Move window to next workspace
am: መስኮቱን ወደሚቀጥለው የስራ ገበታ ውሰድ

en: Move window to workspace 1
am: መስኮቱን ወደ ስራ ቦታ 1 ማንቀሳቀሻ

en: Move window to workspace 2
am: መስኮቱን ወደ ስራ ቦታ 2 ማንቀሳቀሻ

en: Move window to workspace 3
am: መስኮቱን ወደ ስራ ቦታ 3 ማንቀሳቀሻ

en: Move window to workspace 4
am: መስኮቱን ወደ ስራ ቦታ 4 ማንቀሳቀሻ

en: Move window to workspace 5
am: መስኮቱን ወደ ስራ ቦታ 5 ማንቀሳቀሻ

en: Move window to workspace 6
am: መስኮቱን ወደ ስራ ቦታ 6 ማንቀሳቀሻ

en: Move window to workspace 7
am: መስኮቱን ወደ ስራ ቦታ 7 ማንቀሳቀሻ

en: Move window to workspace 8
am: መስኮቱን ወደ ስራ ቦታ 8 ማንቀሳቀሻ

en: Move window to workspace 9
am: መስኮቱን ወደ ስራ ቦታ 9 ማንቀሳቀሻ

en: Move window to workspace 10
am: መስኮቱን ወደ ስራ ቦታ 10 ማንቀሳቀሻ

en: Move window to workspace 11
am: መስኮቱን ወደ ስራ ቦታ 11 ማንቀሳቀሻ

en: Move window to workspace 12
am: መስኮቱን ወደ ስራ ቦታ 12 ማንቀሳቀሻ

en: Show desktop
am: ዴስክቶፕ ማሳያ

en: Upper workspace
am: የ ላይኛው የ ስራ ቦታ

en: Bottom workspace
am: የ ታችኛው የ ስራ ቦታ

en: Left workspace
am: የ ግራ የ ስራ ቦታ

en: Right workspace
am: የ ቀኝ የ ስራ ቦታ

en: Previous workspace
am: ያለፈው የ ስራ ቦታ

en: Next workspace
am: የሚቀጥለው የ ስራ ቦታ

en: Workspace 1
am: የ ስራ ቦታ 1

en: Workspace 2
am: የ ስራ ቦታ 2

en: Workspace 3
am: የ ስራ ቦታ 3

en: Workspace 4
am: የ ስራ ቦታ 4

en: Workspace 5
am: የ ስራ ቦታ 5

en: Workspace 6
am: የ ስራ ቦታ 6

en: Workspace 7
am: የ ስራ ቦታ 7

en: Workspace 8
am: የ ስራ ቦታ 8

en: Workspace 9
am: የ ስራ ቦታ 9

en: Workspace 10
am: የ ስራ ቦታ 10

en: Workspace 11
am: የ ስራ ቦታ 11

en: Workspace 12
am: የ ስራ ቦታ 12

en: Add workspace
am: የ ስራ ቦታ መጨመሪያ

en: Add adjacent workspace
am: አጓዳኝ የ ስራ ቦታ መጨመሪያ

en: Delete last workspace
am: የ መጨረሻ የ ስራ ቦታ ማጥፊያ

en: Delete active workspace
am: ንቁ የ ስራ ቦታ ማጥፊያ

en: Subtitle
am: ንዑስ አርእስት

en: Version information
am: የ እትም መረጃ

en: Window Manager
am: ማስኮት አስተዳዳሪ

en: Panel
am: ክፍል

en: Desktop Manager
am: የ ዴስክቶፕ አስተዳዳሪ

en: File Manager
am: የ ፋይል አስተዳዳሪ

en: Session Manager
am: የ ክፍለ ጊዜ አስተዳዳሪ

en: Settings Manager
am: የ ማሰናጃዎች አስተዳዳሪ

en: Application Finder
am: መተግበሪያ ፈላጊ

en: Type '%s --help' for usage information.
am: ይጻፉ '%s --እርዳታ' መረጃ ለ መጠቀም

en: Unable to initialize GTK+.
am: ማስጀመር አልተቻለም GTK+.

en: Please report bugs to <%s>.
am: እባክዎን ችግሩን ያሳውቁን ለ <%s>.

en: Translators
am: ተርጓሚዎች

en: About Xfce
am: ስለ Xfce

en: License
am: ፈቃድ

en: _Help
am: _እርዳታ

en: _Close
am: ዝጋ _C

en: Device
am: አካል

en: System
am: ስርአት

en: About
am: ስለ

en: Credits
am: ምስጋና

en: Copyright
am: የ ቅጂ መብት

en: Unknown
am: ያልታወቀ
