Libxfce4ui - en to az translation catalogue (198 entries)

en: Failed to open web browser for online documentation
az: Çevrim içi  bəlgələndirmə üçün tor darayıcısının açılışı alınmadı

en: Do you want to read the %s manual online?
az: %s qulabuzunu çevrim içi oxumaq istəyirsinizmi?

en: Do you want to read the manual online?
az: Qulabuzu çevrim içi oxumaq istəyirsinizmi?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
az: Yardım yarpaqlarının dəstəklənən, çevirilən bəlgələndirmə saytına yönləndiriləcəksiniz.

note: Create cancel button
en: _Cancel
az: _Dayandır

en: _Read Online
az: Çevrim içi _Oxu

en: _Always go directly to the online documentation
az: _Həmişə birbaşa çevrim içi bəlgələndirməyə get

en: Close
az: Bağla

en: No
az: Yox

en: Yes
az: Hə

en: Cancel
az: Dayandır

en: Close window with multiple tabs?
az: Çox səkməli pəncərə bağlansın?

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
az: Bu pəncərədə açıq səkmə çoxdur. Onu bağladıqda, onun bütün səkmələri də bağlanacaq.

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
az: Bu pəncərədə %d açıq səkmə var. Onu bağladıqda, onun bütün səkmələri də bağlanacaq.

en: Warning
az: Uyarı

en: Close T_ab
az: _Səkməni bağla

en: Close _Window
az: _Pəncərəni bağla

en: Do _not ask me again
az: Bir daha soruş_ma

en: Session management client ID
az: Oturum yönətimi alıcısı kimliyi

en: ID
az: Kimlik

en: Disable session management
az: Oturum yönətimini bağla

en: Session management options
az: Oturum yönətimi seçimləri

en: Show session management options
az: Oturum yönətimi seçimlərini göstər

en: Failed to connect to the session manager: %s
az: Oturum yönətiminə bağlantı alınmadı: %s

en: Session manager did not return a valid client id
az: Oturum yönəldəni, keçərli alıcı kimliyi qaytarmadı

note: print warning for user
en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
az: "%s" çalışma dizini yoxdur.  "%s" çıxarkən, o işlədilməyəcək.

note: retrieve the error and warning messages
en: Filename is too long
az: Düzüm adı çox uzundur

en: Directory separator illegal in file name
az: Düzüm adındakı dizin ayırıcısı yolverilməzdir

en: Filenames should not start or end with a space
az: Düzüm adları aralıqla başlamalı ya da bitməli deyil

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
az: Bu qısayol artıq '%s' eyləmi üçün də işlənməkdədir. Hansı eyləmi işlətmək istəyirsiniz?

en: Use '%s'
az: '%s' işlət

en: Keep '%s'
az: '%s' tut

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
az: Bu qısayol artıq '%s' göstərişi üçün də işlənilməkdədir. Hansı eyləmi seçmək istəyirsiniz?

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
az: Bu qısayolu '%s' eyləmi də artıq işlətməkdədir. Hansı eyləmi seçmək istəyirsiniz?

note: This shortcut already exists in the provider, we don't want it twice Warn the user
en: Please use another key combination.
az: Başqa düymə birləşimi işlədin.

en: %s already triggers this action.
az: %s artıq bu eyləmi çağırır.

en: Conflicting actions for %s
az: %s üçün çəlişən eyləmlər.

en: This shortcut is already being used for something else.
az: Bu qısayol başqa bir nəsnə üçün də işlənməkdədir.

en: Shortcuts Editor
az: Qısayol Düzəldən

en: Clear the shortcut
az: Qısayolu təmizlə

en: Restore the default shortcut
az: Varsayılan qısayolları qaytar

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
az: Bu düyməlik qısayolunu indilik işlədir: '%s'

en: Keyboard shortcut already in use
az: Düyməlik qısayolu artıq işlənir

en: Window Manager Action Shortcut
az: Pəncərə Yönəldəni Eyləmi Qısayolu

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: action
az: eyləm

en: Command Shortcut
az: Göstəriş Qısayolu

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: command
az: göstəriş

en: Shortcut
az: Qısayol

en: Clear
az: Təmizlə

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
az: %s '%s' çağırmaq üçün düyməlik düymələri basın.

en: Please press a key
az: Bir düymə basın

en: Could not grab the keyboard.
az: Düyməliyi yaxalamaq olmadı

en: Window operations menu
az: Pəncərə işləmləri seçməsi

en: Up
az: Yuxarı

en: Down
az: Aşağı

en: Left
az: Sol

en: Right
az: Sağ

en: Cycle windows
az: Pəncərələri çevir

en: Cycle windows (Reverse)
az: Pəncərələri çevir (Tərsinə)

en: Switch window for same application
az: Eyni uyğulama üçün pəncərəni dəyiş

en: Switch application
az: Uyğulamanı dəyiş

en: Close window
az: Pəncərəni bağla

en: Maximize window horizontally
az: Pəncərəni yatay olaraq böyüt

en: Maximize window vertically
az: Pəncərəni dikək olaraq böyüt

en: Maximize window
az: Pəncərəni böyüt

en: Hide window
az: Pəncərəni gizlət

en: Move window
az: Pəncərəni daşı

en: Resize window
az: Pəncərə ölçüsünü dəyiş

en: Shade window
az: Pəncərəni kölgələndir

en: Stick window
az: Pəncərəni yapışdır

en: Raise window
az: Pəncərəni yüksəlt

en: Lower window
az: Pəncərəni alçalt

en: Raise or lower window
az: Pəncərəni yüksəlt/alçalt

en: Fill window
az: Pəncərəni doldur

en: Fill window horizontally
az: Pəncərəni yatay olaraq doldur

en: Fill window vertically
az: Pəncərəni dikək olaraq doldur

en: Toggle above
az: Yuxarı keç

en: Toggle fullscreen
az: Bütün göstərənə keç

en: Move window to upper workspace
az: Pəncərəni üst iş alanına daşı

en: Move window to bottom workspace
az: Pəncərəni alt iş alanına daşı

en: Move window to left workspace
az: Pəncərəni sol iş alanına daşı

en: Move window to right workspace
az: Pəncərəni sağ iş alanına daşı

en: Move window to previous workspace
az: Pəncərəni öncəki iş alanına daşı

en: Move window to next workspace
az: Pəncərəni sıradakı iş alanında daşı

en: Move window to workspace 1
az: Pəncərəni iş alanı 1'ə daşı

en: Move window to workspace 2
az: Pəncərəni iş alanı 2'yə daşı

en: Move window to workspace 3
az: Pəncərəni iş alanı 3'ə daşı

en: Move window to workspace 4
az: Pəncərəni iş alanı 4'ə daşı

en: Move window to workspace 5
az: Pəncərəni iş alanı 5'ə daşı

en: Move window to workspace 6
az: Pəncərəni iş alanı 6'ya daşı

en: Move window to workspace 7
az: Pəncərəni iş alanı 7'yə daşı

en: Move window to workspace 8
az: Pəncərəni iş alanı 8'ə daşı

en: Move window to workspace 9
az: Pəncərəni iş alanı 9'a daşı

en: Move window to workspace 10
az: Pəncərəni iş alanı 10'a daşı

en: Move window to workspace 11
az: Pəncərəni iş alanı 11'ə daşı

en: Move window to workspace 12
az: Pəncərəni iş alanı 12'yə daşı

en: Tile window to the top
az: Pəncərəni üstə döşə

en: Tile window to the bottom
az: Pəncərəni alta döşə

en: Tile window to the left
az: Pəncərəni sola döşə

en: Tile window to the right
az: Pəncərəni sağa döşə

en: Tile window to the top-left
az: Pəncərəni üst-sola döşə

en: Tile window to the top-right
az: Pəncərəni üst-sağa döşə

en: Tile window to the bottom-left
az: Pəncərəni alt-sola döşə

en: Tile window to the bottom-right
az: Pəncərəni alt-sağa döşə

en: Show desktop
az: İş qoyağını göstər

en: Upper workspace
az: Üst iş alanı

en: Bottom workspace
az: Alt iş alanı

en: Left workspace
az: Sol iş alanı

en: Right workspace
az: Sağ iş alanı

en: Previous workspace
az: Öncəki iş alanı

en: Next workspace
az: Sonrakı iş alanı

en: Workspace 1
az: İş alanı 1

en: Workspace 2
az: İş alanı 2

en: Workspace 3
az: İş alanı 3

en: Workspace 4
az: İş alanı 4

en: Workspace 5
az: İş alanı 5

en: Workspace 6
az: İş alanı 6

en: Workspace 7
az: İş alanı 7

en: Workspace 8
az: İş alanı 8

en: Workspace 9
az: İş alanı 9

en: Workspace 10
az: İş alanı 10

en: Workspace 11
az: İş alanı 11

en: Workspace 12
az: İş alanı 12

en: Add workspace
az: İş alanı artır

en: Add adjacent workspace
az: Bitişik iş alanı artır

en: Delete last workspace
az: Son iş alanını sil

en: Delete active workspace
az: Etgin iş alanını sil

en: Titled Dialog
az: Başlıqlı Danışıq

en: Subtitle
az: Alt başlıq

en: Xfce 4 Widgets
az: Xfce 4 Gərəcləri

en: Version information
az: Sürüm bilgisi

en: GPUs
az: GİB'lər

en: Window Manager
az: Pəncərə Yönəldəni

en: Handles the placement of windows on the screen.
az: Pəncərənin göstərəndə yerləşimi ilə ilgilənir.

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
az: Pəncərə düymələri, başladanlar, uyğulama seçməsi və daha çoxu üçün ev sağlayır.

en: Desktop Manager
az: İş qoyağı Yönəldəni

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
az: İş qoyağı arxalıqlarını, imgələri, və daha çoxunu ayarlayır.

en: File Manager
az: Düzüm Yönəldəni

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
az: Düzümlərinizi, çağdaş, asan işlənişli, sürətli yol ilə yönəldir.

en: Volume Manager
az: Tutum Yönəldəni

en: Manages removable drives and media for Thunar.
az: Thunar üçün çıxabilən sürgüləri, ortamları yönəldir.

en: Session Manager
az: Oturum Yönəldəni

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
az: Oturumunuzu qoruyur, qaytarır, açılış, özaçılış, söndürmə işlərini ələ alır.

en: Settings Manager
az: Ayarları Yönəldən

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
az: Görünüş, göstərici, düyməlik, siçan ayarlarını quruluşlayır.

en: Application Finder
az: Uyğulama Tapıcı

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
az: Sisteminizdə qurulmuş uyğulamaları tez tapır, başladır.

en: Settings Daemon
az: Ayarlar Qulluğu

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
az: Ayarlarınızı D-Bus dabanlı quruluşlanış sistemində saxlayır.

en: A Menu Library
az: Seçmə Bitikliyi

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
az: GLib, GIO dabanlı freedesktop.org uyumlu seçməni uyğulayır.

en: Thumbnails Service
az: Kiçik Görsəl Qulluğu

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
az: Kiçik görsəl yönətimi D-Bus özəllşdirməsini uyğulayır.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
az: Buna baxın: <https://www.xfce.org/about/credits>

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
az: Bu sıralanışda əksik birini görürsünüzsə, ilişməyin, böcəyi (yanlışı) <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> üzərindən bildirin.

en: Thanks to all who helped making this software available!
az: Bu incəgeyimi əlçatan edən hamı sağolsun!

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
az: Xfce 4 Olivier Fourdan'ın (fourdan@xfce.org) köçürüm özgüsüdür. Seçkin biləşənlər, onların ilgili yazarlarının köçürüm özgüləridir.

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
az: Libxfce 4ui, libxfceutil, exo bağlamaları Özgür Yazılım Quruluşunun yayımlanışı kimi GNU Bitiklik Toplam Kamu Yolverişi qoşulları altında yayılmaqdadır; istər Yolverişin 2., istərsə (seçiminizə uyğun) daha sonrakı sürümü olsun.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
az: thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop, xfwm4 bağlamaları Özgür Yazılım Quruluşunun yayımlanışı kimi GNU Bitiklik Toplam Kamu Yolverişi qoşulları altında yayılmaqdadır; istər Yolverişin 2., istərsə (seçiminizə uyğun) daha sonrakı sürümü olsun.

en: Type '%s --help' for usage information.
az: İşləniş bilgisi üçün '%s --help' yazın.

en: Unable to initialize GTK+.
az: GTK+ hazırlanışı alınmır

en: The Xfce development team. All rights reserved.
az: Xfce gəliştirici birliyi. Bütün özgülər qorunur.

en: Please report bugs to <%s>.
az: Böcəkləri <%s> yerinə bildirmənizi istərdik.

en: Failed to load interface
az: Arayüzün yüklənişi alınmadı

note: { N_("Project Lead"), xfce_contributors_lead },
en: Core developers
az: Kök gəliştiriciləri

en: Active contributors
az: İşlək qatqıcılar

en: Servers maintained by
az: Qulluqçuların baxımını edənlər

en: Translations supervision
az: Çeviri yükümlüsü

en: Documentation supervision
az: Bəlgələndirmə dənətimi

en: Translators
az: Çevirmənlər

en: Previous contributors
az: Öncəki qatqıçılar

en: About Xfce
az: Xfce ilə bağlı

en: Information about the Xfce Desktop Environment
az: Xfce İş qoyağı Ortamı ilə bağlı bilgi

en: License
az: Yolveriş

en: About the Xfce Desktop Environment
az: Xfce İş qoyağı Ortamı ilə bağlı

en: _Help
az: _Yardım

en: _Close
az: _Bağla

en: label
az: yarlıq

en: OS Name
az: İS Adı

en: Device
az: Qurğu

en: Memory
az: Yaddaş

en: CPU
az: OİB

en: OS Type
az: İS Biçimi

en: Xfce Version
az: Sxfce Sürümü

en: Distributor
az: Paylayıcı

en: GPU
az: GİB

en: System
az: Sistem

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
az: Xfce, birlikdə bütün-özəllikli iş qoyağı ortamı sağlayan proqram toplusudur.
    Sıradakı proqramlar Xfce özəyinin bölükləridir:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
az: Xfce, eləcə də, yazılımçıların iş qoyağı ortamına yaxşı oturan uyğulamalar yaratmasına yardımçı olan seçkin bitik evləri sağlayan gəliştirmə platformudur.
    
    Xfce biləşənləri, özgür ya da açıq qaynaq yolverişləri altında yolverişlənir; Uyğulamalar üçün GPL ya da BSDL, bitik evləri üçün LGPL ya da BSDL. Daha çox bilgi üçün bəlgələndirmə, qaynaq koduna ya ad Xfce tor saytına (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) baxın.
    
    Xfce ilə ilgiləndiyiniz üçün çox sağolun.
    
    	- Xfce Gəliştirmə Tağımı

en: About
az: Bilgi

en: Credits
az: Gəliştiricilər

en: Copyright
az: Köçürüm özgüsü

en: Unknown
az: Bilinməyən

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit (32-bit userspace)
az: 64-bit (32-bit işlədən alanı)

note: translators: This is the name of the OS, followed by the build ID, for * example: * "Fedora 25 (Workstation Edition); Build ID: xyz" or * "Ubuntu 16.04 LTS; Build ID: jki"
en: %s; Build ID: %s
az: %s; Yığılış Kimliyi: %s

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
az: "%s" adlı düzüm bu dizində artıq var olduğu üçün düzüm artırılmadı.

en: Failed to migrate the old panel configuration
az: Əski panel quruluşlamasını köçürmək alınmadı

en: Customize settings stored by Xfconf
az: Xconf'un saxladığı ayarları özəlləşdir
