Libxfce4ui - en to be translation catalogue (196 entries)

en: Failed to open web browser for online documentation
be: Не атрымалася адкрыць браўзер для прагляду сеціўнай дакументацыі

en: Do you want to read the %s manual online?
be: Хочаце пачытаць дапаможнік %s у сеціве?

en: Do you want to read the manual online?
be: Хочаце пачытаць дапаможнік у сеціве?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
be: Вас накіруюць на сайт дакументацыі, дзе старонкі дапаможніка перакладаюцца і падтрымліваюцца суполкай.

note: Create cancel button
en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Read Online
be: _Чытаць у сеціве

en: _Always go directly to the online documentation
be: _Заўсёды накіроўваць на сеціўную дакументацыю

en: Close
be: Закрыць

en: No
be: Не

en: Yes
be: Так

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Close window with multiple tabs?
be: Закрыць акно з некалькімі ўкладкамі?

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
be: У гэтым акне адкрыта некалькі ўкладак. Калі яго закрыць, то закрыюцца і ўсе ўкладкі.

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
be: У акна %d адкрытыя ўкладкі. Калі закрыць акно, 
    закрыюцца і ўкладкі.

en: Warning
be: Папярэджанне

en: Close T_ab
be: Закрыць _укладку

en: Close _Window
be: Закрыць _акно

en: Do _not ask me again
be: Больш н_е пытацца

en: Session management client ID
be: ID кліента кіраўніка сеансаў

en: Disable session management
be: Выключыць кіраўніка сеансаў

en: Session management options
be: Параметры кіраўніка сеансаў

en: Show session management options
be: Паказаць параметры кіравання сеансам

en: Failed to connect to the session manager: %s
be: Не атрымалася злучыцца з кіраўніком сеансаў: %s

en: Session manager did not return a valid client id
be: Кіраўнік сеансаў не вярнуў патрэбны ідэнтыфікатар кліента

note: print warning for user
en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
be: Працоўны каталог "%s" не існуе. Ён не будзе выкарыстоўвацца для "%s".

note: retrieve the error and warning messages
en: Filename is too long
be: Назва занадта доўгая

en: Directory separator illegal in file name
be: Падзяляльнік каталогаў непрыдатны ў назве файла

en: Filenames should not start or end with a space
be: Назвы файлаў не могуць пачынацца ці заканчвацца прагалам

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
be: Спалучэнне ўжо выкарыстоўваецца для дзеяння "%s". Якое дзеянне выкарыстоўваць?

en: Use '%s'
be: Выкарыстоўваць "%s"

en: Keep '%s'
be: Пакінуць "%s"

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
be: Спалучэнне ўжо выкарыстоўваецца для загада "%s". Які загад выкарыстоўваць?

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
be: Спалучэнне ўжо выкарыстоўваецца для дзеяння "%s". Якое дзеянне выкарыстоўваць?

note: This shortcut already exists in the provider, we don't want it twice Warn the user
en: Please use another key combination.
be: Калі ласка, выкарыстайце іншае спалучэнне клавіш.

en: %s already triggers this action.
be: %s ужо выкарыстоўваецца для гэтага дзеяння

en: Conflicting actions for %s
be: Канфлікт дзеянняў для %s

en: This shortcut is already being used for something else.
be: Спалучэнне ўжо выкарыстоўваецца.

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
be: Спалучэнне клавіш ўжо выкарыстоўваецца для: '%s'

en: Keyboard shortcut already in use
be: Спалучэнне клавіш ужо выкарыстоўваецца

en: Window Manager Action Shortcut
be: Спалучэнне для дзеяння кіраўніка акон

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: action
be: дзеянне

en: Command Shortcut
be: Спалучэнне загада

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: command
be: загад

en: Shortcut
be: Спалучэнне

en: Clear
be: Ачысціць

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
be: Націсніце клавішы, каб выканаць %s '%s'.

en: Please press a key
be: Калі ласка, націсніце клавішу

en: Could not grab the keyboard.
be: Не атрымалася захапіць клавіятуру.

en: Window operations menu
be: Меню дзеянняў з акном

en: Up
be: Вышэй

en: Down
be: Ніжэй

en: Left
be: Па леваму краю

en: Right
be: Па праваму краю

en: Cycle windows
be: Цыклічнае пераключэнне акон

en: Cycle windows (Reverse)
be: Цыклічнае пераключэнне акон (у адваротным парадку)

en: Switch window for same application
be: Пераключыць акно пэўнай праграмы

en: Switch application
be: Пераключыць праграму

en: Close window
be: Закрыць акно

en: Maximize window horizontally
be: Разгарнуць акно па гарызанталі

en: Maximize window vertically
be: Разгарнуць акно па вертыкалі

en: Maximize window
be: Разгарнуць акно

en: Hide window
be: Схаваць акно

en: Move window
be: Перамясціць акно

en: Resize window
be: Змяніць памер акна

en: Shade window
be: Згарнуць акно

en: Stick window
be: Прыляпіць акно

en: Raise window
be: Перамясціць акно на пярэдні план

en: Lower window
be: Апусціць акно на задні план

en: Raise or lower window
be: Перамясціць акно на пярэдні план альбо назад

en: Fill window
be: Запоўніць акно

en: Fill window horizontally
be: Расцягнуць акно гарызантальна

en: Fill window vertically
be: Расцягнуць акно вертыкальна

en: Toggle above
be: Пераключыць наверх

en: Toggle fullscreen
be: Рэжым на ўвесь экран

en: Move window to upper workspace
be: Перамясціць акно на вышэйшую працоўную прастору

en: Move window to bottom workspace
be: Перамясціць акно на ніжэйшую працоўную прастору

en: Move window to left workspace
be: Перамясціць акно на лявейшую працоўную прастору

en: Move window to right workspace
be: Перамясціць акно на правейшую працоўную прастору

en: Move window to previous workspace
be: Перамясціць акно на папярэднюю працоўную прастору

en: Move window to next workspace
be: Перамясціць акно на наступную працоўную прастору

en: Move window to workspace 1
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 1

en: Move window to workspace 2
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 2

en: Move window to workspace 3
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 3

en: Move window to workspace 4
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 4

en: Move window to workspace 5
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 5

en: Move window to workspace 6
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 6

en: Move window to workspace 7
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 7

en: Move window to workspace 8
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 8

en: Move window to workspace 9
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 9

en: Move window to workspace 10
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 10

en: Move window to workspace 11
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 11

en: Move window to workspace 12
be: Перамясціць акно на працоўную прастору 12

en: Tile window to the top
be: Размясціць акно  зверху

en: Tile window to the bottom
be: Размясціць акно знізу

en: Tile window to the left
be: Размясціць акно злева

en: Tile window to the right
be: Размясціць акно справа

en: Tile window to the top-left
be: Размясціць акно злева зверху

en: Tile window to the top-right
be: Размясціць акно справа зверху

en: Tile window to the bottom-left
be: Размясціць акно злева знізу

en: Tile window to the bottom-right
be: Размясціць акно справа знізу

en: Show desktop
be: Паказаць працоўны стол

en: Upper workspace
be: Верхняя працоўная прастора

en: Bottom workspace
be: Ніжэйшая працоўная прастора

en: Left workspace
be: Левая працоўная прастора

en: Right workspace
be: Правая працоўная прастора

en: Previous workspace
be: Папярэдняя працоўная прастора

en: Next workspace
be: Наступная працоўная прастора

en: Workspace 1
be: Працоўная прастора 1

en: Workspace 2
be: Працоўная прастора 2

en: Workspace 3
be: Працоўная прастора 3

en: Workspace 4
be: Працоўная прастора 4

en: Workspace 5
be: Працоўная прастора 5

en: Workspace 6
be: Працоўная прастора 6

en: Workspace 7
be: Працоўная прастора 7

en: Workspace 8
be: Працоўная прастора 8

en: Workspace 9
be: Працоўная прастора 9

en: Workspace 10
be: Працоўная прастора 10

en: Workspace 11
be: Працоўная прастора 11

en: Workspace 12
be: Працоўная прастора 12

en: Add workspace
be: Дадаць працоўную прастору

en: Add adjacent workspace
be: Дадаць сумежную працоўную прастору

en: Delete last workspace
be: Выдаліць апошнюю працоўную прастору

en: Delete active workspace
be: Выдаліць бягучую працоўную прастору

en: Titled Dialog
be: Дыялог з загалоўкам

en: Subtitle
be: Падзагаловак

en: Xfce 4 Widgets
be: Віджэты Xfce 4

en: Version information
be: Інфармацыя пра версію

en: GPUs
be: GPU

en: Window Manager
be: Кіраўнік акон

en: Handles the placement of windows on the screen.
be: Апрацоўвае размяшчэнне акон на экране.

en: Panel
be: Панэль

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
be: Забяспечвае інтэрфейсам для кнопак акон, запускальнікаў, меню і інш.

en: Desktop Manager
be: Кіраўнік працоўнага стала

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
be: Вызначае фон працоўнага стала, значкі і інш.

en: File Manager
be: Кіраўнік файлаў

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
be: Кіруе вашымі файламі.

en: Volume Manager
be: Кіраўнік тамоў

en: Manages removable drives and media for Thunar.
be: Кіруе рухомымі дыскамі і носьбітамі для Thunar.

en: Session Manager
be: Кіраўнік сеанса

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
be: Захоўвае і аднаўляе сеанс, апрацоўвае аўтазапуск і выключэнне.

en: Settings Manager
be: Кіраўнік налад

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
be: Наладжвае выгляд, дысплей, клавіятуру і мыш.

en: Application Finder
be: Пошук праграм

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
be: Хутка знаходзіць і запускае ўсталяваныя ў вашай сістэме праграмы.

en: Settings Daemon
be: Дэман налад

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
be: Захоўвае вашыя налады ў заснаванай на D-Bus сістэме канфігурацыі.

en: A Menu Library
be: Бібліятэка меню

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
be: Рэалізуе заснаванае на GLib і GIO меню па прынцыпах freedesktop.org.

en: Thumbnails Service
be: Служба мініяцюр

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
be: Рэалізуе спецыфікацыю мініяцюр для D-Bus.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
be: Глядзіце <https://www.xfce.org/about/credits>

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
be: Калі вы ведаеце таго, каго няма ў спісе, паведаміце на <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues>.

en: Thanks to all who helped making this software available!
be: Дзякуй усім, хто дапамог стварыць гэтае праграмнае забеспячэнне!

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
be: Аўтарскія правы на Xfce 4 належаць Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). Аўтарскія правы на кампаненты належаць іх распрацоўшчыкам.

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be: libxfce4ui, libxfcegui4, libxfce4util, thunar-vfs і exo распаўсюджваюцца на ўмовах GNU Library General Public License апублікаванай Free Software Foundation версіі 2 альбо пазнейшай.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be: thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfce-utils, xfconf, xfdesktop і xfwm4 распаўсюджваюцца на ўмовах GNU Library General Public License апублікаванай Free Software Foundation версіі 2 альбо пазнейшай.

en: Type '%s --help' for usage information.
be: Увядзіце "%s --help", каб праглядзець дапаможнік.

en: Unable to initialize GTK+.
be: Не атрымалася ініцыялізаваць GTK+.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
be: Каманда распрацоўкі Xfce. Усе правы абароненыя.

en: Please report bugs to <%s>.
be: Калі ласка, паведамляйце пра памылкі на <%s>.

en: Failed to load interface
be: Не атрымалася загрузіць інтэрфейс

note: { N_("Project Lead"), xfce_contributors_lead },
en: Core developers
be: Асноўныя распрацоўшчыкі

en: Active contributors
be: Актыўныя ўдзельнікі

en: Servers maintained by
be: Падтрымка сервераў

en: Translations supervision
be: Адказны за пераклад

en: Documentation supervision
be: Адказны за дакументацыю

en: Translators
be: Перакладчыкі

en: Previous contributors
be: Папярэднія распрацоўшчыкі

en: About Xfce
be: Пра Xfce

en: Information about the Xfce Desktop Environment
be: Звесткі пра працоўнае асяроддзе Xfce

en: License
be: Ліцэнзія

en: About the Xfce Desktop Environment
be: Пра працоўнае асяроддзе Xfce

en: _Help
be: _Даведка

en: _Close
be: Закры_ць

en: label
be: адмеціна

en: OS Name
be: Назва АС

en: Device
be: Прылада

en: Memory
be: Памяць

en: CPU
be: Працэсар

en: OS Type
be: Тып АС

en: Xfce Version
be: Версія Xfce

en: Distributor
be: Дыстрыбутар

en: System
be: Сістэма

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
be: Xfce - набор праграм, што разам складаюць паўнавартаснае працоўнае асяроддзе. У ядро Xfce уваходзяць наступныя праграмы:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
be: Xfce - гэта таксама платформа для распрацоўкі, якая падае некалькі бібліятэк, якія дапамагаюць праграмістам ствараць праграмы, якія добра пасуюць працоўнаму асяроддзю.
    
     Кампаненты Xfce ліцэнзуюцца бясплатнымі альбо свабоднымі ліцэнзіямі; GPL або BSDL для праграм і LGPL або BSDL для бібліятэк. Паглядзіце дадатковую інфармацыю ў дакументацыі, зыходным кодзе альбо на сайце Xfce (<a href="https://www.xfce.org"> https://www.xfce.org </a>).
    
     Дзякуем за цікавасць да Xfce.
    
     - Каманда распрацоўшчыкаў Xfce

en: About
be: Пра праграму

en: Credits
be: Цітры

en: Copyright
be: Аўтарскія правы

en: Unknown
be: Невядома

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit (32-bit userspace)
be: 64 біты (прастора карыстальніка 32 біты)

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
be: 64 біты

en: 32-bit
be: 32 біты

note: translators: This is the name of the OS, followed by the build ID, for * example: * "Fedora 25 (Workstation Edition); Build ID: xyz" or * "Ubuntu 16.04 LTS; Build ID: jki"
en: %s; Build ID: %s
be: %s; Ідэнтыфікатар зборкі: %s

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
be: Файл з назвай "%s" ужо ёсць у гэтым каталозе, файл не быў дададзены.

en: Failed to migrate the old panel configuration
be: Не атрымалася перанесці канфігурацыю старой панэлі

en: Customize settings stored by Xfconf
be: Змена налад, што захоўваюцца ў Xfconf
