Libxfce4ui - en to eu translation catalogue (199 entries)

en: Failed to open web browser for online documentation
eu: Huts sareko dokumentaziorako nabigatzailea irekitzean

en: Do you want to read the %s manual online?
eu: %s manuala saretik irakurri nahi duzu?

en: Do you want to read the manual online?
eu: Manuala saretik irakurri nahi duzu?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
eu: Laguntza orrialdeak itzultzen eta mantentzen diren dokumentazio webgunera birbidaliko zaizu.

note: Create cancel button
en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Read Online
eu: I_rakurri sarean

en: _Always go directly to the online documentation
eu: Beti jo_an zuzenean sareko dokumentaziora

en: Close
eu: Itxi

en: No
eu: Ez

en: Yes
eu: Bai

en: Cancel
eu: Utzi

en: Close window with multiple tabs?
eu: Itxi leihoa hainbat fitxekin?

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
eu: Leiho honek hainbat fitxa ditu irekita. Leiho hau ixteak bere fitxa guztiak itxiko ditu baita.

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
eu: Leiho honek %d fitxa ditu irekita. Leiho hau ixteak bere fitxa guztiak itxiko ditu baita.

en: Warning
eu: Abisua

en: Close T_ab
eu: Fitxa itxi

en: Close _Window
eu: Leihoa itxi

en: Do _not ask me again
eu: Ez galdetu _niri berriz

en: Session management client ID
eu: Saio kudeatzaile bezero ID-a

en: ID
eu: IDa

en: Disable session management
eu: Desgaitu saio kudeaketa

en: Session management options
eu: Saio kudeaketa aukerak

en: Show session management options
eu: Ikusi saio kudeaketa aukeraj

en: Failed to connect to the session manager: %s
eu: Huts saio-kudeatzailearekin konektatzerakoan: %s

en: Session manager did not return a valid client id
eu: Saio kudeatzaileak ez du ID erabilgarri bat erantzun

note: print warning for user
en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
eu: "%s" lan direktorioa ez dago. Berau "%s" sortzean erabiliko da.

note: retrieve the error and warning messages
en: Filename is too long
eu: Fitxategiaren izena luzeegia da

en: Directory separator illegal in file name
eu: Direktorio bereizle ilegala fitxategiaren izenean

en: Filenames should not start or end with a space
eu: Fitxategi izenek ez lukete hutsune batekin hasi edo amaitu behar

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
eu: Lasterbide hau dagoeneko '%s' ekintzarentzat ezarririk dago. Zein ekintza erabiltzea nahi duzu?

en: Use '%s'
eu: Erabili '%s'

en: Keep '%s'
eu: Mantendu '%s'

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
eu: Lasterbide hau dagoeneko '%s' komandoarentzat ezarririk dago. Zein ekintza erabiltzea nahi duzu?

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
eu: Lasterbide hau dagoeneko '%s' ekintzarentzat ezarririk dago. Zein ekintza erabiltzea nahi duzu?

note: This shortcut already exists in the provider, we don't want it twice Warn the user
en: Please use another key combination.
eu: Mesedez erabili beste tekla konbinazio bat

en: %s already triggers this action.
eu: %s-ek dagoeneko ekintza hau abiarazten du.

en: Conflicting actions for %s
eu: Gatazka sortzen duten ekintzak %s-rentzat

en: This shortcut is already being used for something else.
eu: Lasterbide hau dagoeneko beste zerbaitek erabiltzen du.

en: Shortcuts Editor
eu: Lasterbideen editorea

en: The current shortcut. Click to edit...
eu: Oraingo lasterbidea. Klikatu editatzeko...

en: Clear the shortcut
eu: Lasterbidea ezabatu

en: Restore the default shortcut
eu: Lasterbide lehenetsia berrezarri

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
eu: Teklatu lasterbide hau honetarako erabilia izaten hari da: '%s'

en: Keyboard shortcut already in use
eu: Teklatu lasterbidea erabilia izaten ari da une honetan

en: Window Manager Action Shortcut
eu: Leiho kudeatzaile ekintza laster-tekla

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: action
eu: ekintza

en: Command Shortcut
eu: Komando laster-tekla

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: command
eu: Komandoa

en: Shortcut
eu: Laster-tekla

en: Clear
eu: Garbitu

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
eu: Sakatu teklak %s '%s' abiarazteko.

en: Please press a key
eu: Mesedez sakatu tekla bat

en: Could not grab the keyboard.
eu: Ezin da teklatua kapturatu.

en: Window operations menu
eu: Leiho ekintza menua

en: Up
eu: Gora

en: Down
eu: Behera

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Cycle windows
eu: Leiho ziklikoak

en: Cycle windows (Reverse)
eu: Leiho ziklikoak (Alderantziz)

en: Switch window for same application
eu: Aldatu leihoa aplikazio berarentzat

en: Switch application
eu: Aldatu aplikazioa

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Maximize window horizontally
eu: Handitu leihoa alboetaraka

en: Maximize window vertically
eu: Handitu leihoa goraka

en: Maximize window
eu: Handitu leihoa

en: Hide window
eu: Ezkutatu leihoa

en: Move window
eu: Mugitu leihoa

en: Resize window
eu: Leiho tamaina aldatu

en: Shade window
eu: Bildu leihoa

en: Stick window
eu: Itsatsi leihoa

en: Raise window
eu: Goratu leihoa

en: Lower window
eu: Atzeratu leihoa

en: Raise or lower window
eu: Goratu edo beheratu leihoa

en: Fill window
eu: Bete leihoa

en: Fill window horizontally
eu: Bete leihoa horizontalean

en: Fill window vertically
eu: Bete leihoa bertikalean

en: Toggle above
eu: Txandakatu gainean

en: Toggle fullscreen
eu: Txandakatu pantaila-osoa

en: Move window to upper workspace
eu: Mugitu leihoa goiko idazmahaiera

en: Move window to bottom workspace
eu: Mugitu leihoa beheko idazmahaiera

en: Move window to left workspace
eu: Mugitu leihoa ezkerreko idazmahaiera

en: Move window to right workspace
eu: Mugitu leihoa eskuineko idazmahaiera

en: Move window to previous workspace
eu: Mugitu leihoa aurreko idazmahaiera

en: Move window to next workspace
eu: Mugitu leihoa hurrengo idazmahaiera

en: Move window to workspace 1
eu: Mugitu leihoa 1 idazmahaiera

en: Move window to workspace 2
eu: Mugitu leihoa 2 idazmahaiera

en: Move window to workspace 3
eu: Mugitu leihoa 3 idazmahaiera

en: Move window to workspace 4
eu: Mugitu leihoa 4 idazmahaiera

en: Move window to workspace 5
eu: Mugitu leihoa 5 idazmahaiera

en: Move window to workspace 6
eu: Mugitu leihoa 6 idazmahaiera

en: Move window to workspace 7
eu: Mugitu leihoa 7 idazmahaiera

en: Move window to workspace 8
eu: Mugitu leihoa 8 idazmahaiera

en: Move window to workspace 9
eu: Mugitu leihoa 9 idazmahaiera

en: Move window to workspace 10
eu: Mugitu leihoa 10 idazmahaiera

en: Move window to workspace 11
eu: Mugitu leihoa 11 idazmahaiera

en: Move window to workspace 12
eu: Mugitu leihoa 12 idazmahaiera

en: Tile window to the top
eu: Mosaikoa leihoa goian

en: Tile window to the bottom
eu: Mosaikoa leihoa behean

en: Tile window to the left
eu: Mosaikoa leihoa ezkerrean

en: Tile window to the right
eu: Mosaikoa leihoa eskuinean

en: Tile window to the top-left
eu: Mosaiko goian eskubira

en: Tile window to the top-right
eu: Mosaiko goian ezkerrera

en: Tile window to the bottom-left
eu: Mosaiko behean eskubira

en: Tile window to the bottom-right
eu: Mosaiko behean ezkerrera

en: Show desktop
eu: Ikusi idazmahaia

en: Upper workspace
eu: Goiko idazmahaia

en: Bottom workspace
eu: Beheko idazmahaia

en: Left workspace
eu: Ezkerreko idazmahaia

en: Right workspace
eu: Eskuineko idazmahaia

en: Previous workspace
eu: Aurreko idazmahaia

en: Next workspace
eu: Hurrengo idazmahaia

en: Workspace 1
eu: 1 idazmahaia

en: Workspace 2
eu: 2 idazmahaia

en: Workspace 3
eu: 3 idazmahaia

en: Workspace 4
eu: 4 idazmahaia

en: Workspace 5
eu: 5 idazmahaia

en: Workspace 6
eu: 6 idazmahaia

en: Workspace 7
eu: 7 idazmahaia

en: Workspace 8
eu: 8 idazmahaia

en: Workspace 9
eu: 9 Idazmahaia

en: Workspace 10
eu: 10 Idazmahaia

en: Workspace 11
eu: 11 idazmahaia

en: Workspace 12
eu: 12 Idazmahaia

en: Add workspace
eu: Gehitu idazmahaia

en: Add adjacent workspace
eu: Gehitu ondoko idazmahaia

en: Delete last workspace
eu: Ezabatu azken idazmahaia

en: Delete active workspace
eu: Ezabatu idazmahai aktiboa

en: Titled Dialog
eu: Titulu elkarrizketa

en: Subtitle
eu: Azpititulua

en: Version information
eu: Bertsio argibideak

en: GPUs
eu: GPUak

en: Window Manager
eu: Leiho kudeatzailea

en: Handles the placement of windows on the screen.
eu: Pantailan leihoen kokapena kudeatzen du.

en: Panel
eu: Panela

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
eu: Leihoen botoientzako, abiarazleentzako, aplikazio menuetarako eta gehiagorako lekua hornitzen du.

en: Desktop Manager
eu: Mahaigain kudeatzailea

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
eu: Ezarri mahaigaineko atzeko planoa, ikonoen kudeaketa eta gehiago.

en: File Manager
eu: Fitxategi kudeatzailea

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
eu: Kudeatu zure fitxategiak modu moderno, erabilerraz eta azkarrean.

en: Volume Manager
eu: Bolumen kudeatzailea

en: Manages removable drives and media for Thunar.
eu: Kudeatu gailu eta euskarri aldagarriak Thunar-rentzat.

en: Session Manager
eu: Saio kudeatzailea

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
eu: Zure saioa gordetzen eta berrezartzen du, abiaraztea, hasiera automatikoa eta itzaltzea kudeatzen ditu.

en: Settings Manager
eu: Ezarpen kudeatzailea

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
eu: Itxura, bistaratzea, teklatua eta saguaren ezarpenak kofiguratzen ditu.

en: Application Finder
eu: Aplikazio bilatzailea

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
eu: Azkar bilatu eta abiarazi zure sisteman instalatutako aplikazioak

en: Settings Daemon
eu: Ezarpena deabrua

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
eu: Zure ezarpenak D-Bus-en oinarritutako konfigurazio sistema baten gordetzen ditu.

en: A Menu Library
eu: Liburutegi menu bat

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
eu: freedesktop.org-ekin konplitzen duen menu inplementazio bat inplementatzen du, GLib eta GIOn oinarritutakoa.

en: Thumbnails Service
eu: Argazkitxoen zerbitzua

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
eu: D-Bus argazkitxoen kudeaketa espezifikazioa inplementatzen du.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
eu: Mesedez ikusi <https://www.xfce.org/about/credits>

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
eu: Zerrenda honetan faltan den norbaiten berri baduzu, mesedez esaguzu programa errore baten bidez <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> -en.

en: Thanks to all who helped making this software available!
eu: Milesker software hau eskuragarri egiten lagundu duten guztiei.

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
eu: Xfce 4 Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org)-en copyright du. Osagai ezberdinek bere egileen copyrighta dute.

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: libxfce4ui, libxfce4util eta exo paketeak Free Software Foundation-ek kaleratutako GNU liburutegi lizentzia publiko orokorraren terminoetan banatzen dira; edo lizentziaren 2. bertsioan edo (zure aukeran) edozein beranduagokoan.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: Thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop eta xfwm4 paketeak Free Software Foundation-ek kaleratutako GNU lizentzia publiko orokorraren terminoetan banatzen dira; edo lizentziaren 2. bertsioan edo (zure aukeran) edozein beranduagokoan.

en: Type '%s --help' for usage information.
eu: Idatzi "%s --help" erabilerarako.

en: Unable to initialize GTK+.
eu: Ezinda GTK+ abiarazi.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
eu: Xfce garapen taldea. Eskubide guztiak erreserbatuta

en: Please report bugs to <%s>.
eu: Mesedez eman programa-erroreen berri <%s>-n.

en: Failed to load interface
eu: Huts interfazea kargatzean.

note: { N_("Project Lead"), xfce_contributors_lead },
en: Core developers
eu: Muin garatzaileak

en: Active contributors
eu: Laguntzaile aktiboak

en: Servers maintained by
eu: Zerbitzari mantenua:

en: Translations supervision
eu: Itzulpen gainbegiratzea

en: Documentation supervision
eu: Dokumentazio gainbegiratzea

en: Translators
eu: Piarres Beobide <pi@beobide.net>

en: Previous contributors
eu: Aurreko idazmahaia

en: About Xfce
eu: Xfce-ri buruz

en: Information about the Xfce Desktop Environment
eu: Xfce mahaigain inguruneari buruzko argibideak

en: License
eu: Lizentzia

en: About the Xfce Desktop Environment
eu: Xfce mahaigain inguruneari buruz

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Close
eu: I_txi

en: Device
eu: Gailua

en: label
eu: etiketa

en: OS Name
eu: SE izena

en: OS Type
eu: SE mota

en: Distributor
eu: Banatzailea

en: Xfce Version
eu: Xfce bertsioa

en: GTK Version
eu: GTK bertsioa

en: Kernel Version
eu: Kernel bertsioa

en: CPU
eu: PUZ

en: Memory
eu: Memoria

en: System
eu: Sistema

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
eu: Xfce mahaigain ingurune osoa eskaintzen duten programen bilduma da.
    Hurrengo programak dira Xfce muinaren zati:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
eu: Xfce garapen plataforma bat da ere, hainbat liburutegi ematen dituena garatzaileei laguntzeko mahaigain ingurunearekin bat datozen aplikazioak sortzen.
    
    Xfceren osagaiak iturburu libre edo irekiko lizentziapekoak dira; GPL edo BSDL aplikazioetarako eta LGPL edo BSDL liburutegietarako. Ikusi dokumentazioa, iturburu kodea edo Xfceren webgunea (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) informazio gehiago lortzeko.
    
    Eskerrik asko zure Xfcerekiko interesagatik.
    
    	- Xfceren garapen taldea

en: About
eu: Honi buruz

en: Credits
eu: Kredituak

en: Unknown
eu: (ezezaguna)

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit (32-bit userspace)
eu: 64-bit (32-bit erabiltzaile espazioa)

note: translators: This is the name of the OS, followed by the build ID, for * example: * "Fedora 25 (Workstation Edition); Build ID: xyz" or * "Ubuntu 16.04 LTS; Build ID: jki"
en: %s; Build ID: %s
eu: %s; Eraikitze IDa: %s

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
eu: Dagoeneko badago "%s" izeneko fitxategi bat karpeta honetan, fitxategia ez da gehitu.

en: Failed to migrate the old panel configuration
eu: Huts panel zaharrek konfigurazioa migratzean

en: Customize settings stored by Xfconf
eu: Xfconf-ek gordetako ezarpenak pertsonlizatu
