Libxfce4ui - en to nb translation catalogue (203 entries)

en: Failed to open web browser for online documentation
nb: Klarte ikke å åpne nettleseren for dokumentasjon på Internett

en: Do you want to read the %s manual online?
nb: Ønsker du å lese bruksanvisningen %s på nettet?

en: Do you want to read the manual online?
nb: Ønsker du å lese bruksanvisningen på nettet?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
nb: Du vil bli videresendt til dokumentasjonsnettstedet der hjelpesidene blir vedlikeholdt og oversatt.

note: Create cancel button
en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Read Online
nb: _Les på Internett

en: _Always go directly to the online documentation
nb: _Gå alltid direkte til dokumentasjonen på Internett.

en: Close
nb: Lukk

en: No
nb: Nei

en: Yes
nb: Ja

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Close window with multiple tabs?
nb: Lukk vindu med flere faner?

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
nb: Dette vinduet har flere faner åpne. Lukker du dette vinduet så lukker du også alle fanene.

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
nb: Dette vinduet har %d faner åpne. Lukker du dette vinduet så lukker du også alle fanene.

en: Warning
nb: Advarsel

en: Close T_ab
nb: Lukk f_ane

en: Close _Window
nb: Lukk _vindu

en: Do _not ask me again
nb: _Ikke spør på nytt

en: Session management client ID
nb: Øktbehandling klient-ID

en: Disable session management
nb: Deaktiver øktbehandling

en: Session management options
nb: Alternativer for øktbehandling

en: Show session management options
nb: Vis alternativer for øktbehandling

en: Failed to connect to the session manager: %s
nb: Klarte ikke koble til øktbehandleren: %s

en: Session manager did not return a valid client id
nb: Øktbehandler returnerte ikke en gyldig klient-ID

note: print warning for user
en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
nb: Arbeidsmappen «%s» finnes ikke. Den vil ikke brukes ved klargjøring av «%s».

note: retrieve the error and warning messages
en: Filename is too long
nb: Filnavnet er for langt

en: Directory separator illegal in file name
nb: Filnavnet kan ikke inneholde skilletegn for mapper

en: Filenames should not start or end with a space
nb: Filnavnet bør ikke starte eller slutte med mellomrom

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
nb: Denne snarveien benyttes allerede for handlingen «%s». Hvilken handling ønsker du å bruke?

en: Use '%s'
nb: Bruk «%s»

en: Keep '%s'
nb: Behold «%s»

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
nb: Denne snarveien benyttes allerede for kommandoen «%s». Hvilken handling ønsker du å bruke?

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
nb: Denne snarveien benyttes allerede for handlingen «%s». Hvilken handling ønsker du å bruke?

note: This shortcut already exists in the provider, we don't want it twice Warn the user
en: Please use another key combination.
nb: Vennligst bruk en annen tastekombinasjon.

en: %s already triggers this action.
nb: %s utløser allerede denne handlingen.

en: Conflicting actions for %s
nb: Motstridende handlinger for %s

en: This shortcut is already being used for something else.
nb: Denne snarveien benyttes allerede for noe annet.

en: Shortcuts Editor
nb: Redigering av hurtigtaster

en: The current shortcut. Click to edit...
nb: Gjeldende hurtigtast. Trykk for å redigere …

en: Clear the shortcut
nb: Slett hurtigtasten

en: Restore the default shortcut
nb: Gjenopprett standard hurtigtast

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
nb: Denne hurtigtasten brukes av: «%s»

en: Keyboard shortcut already in use
nb: Hurtigtasten er allerede i bruk

en: Window Manager Action Shortcut
nb: Snarvei til vindusbehandlers handling

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: action
nb: handling

en: Command Shortcut
nb: Kommandosnarvei

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: command
nb: kommando

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Clear
nb: Tøm

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
nb: Trykk tastaturtastene for å utløse %s «%s».

en: Please press a key
nb: Trykk en tast

en: Could not grab the keyboard.
nb: Klarte ikke å ta tak i tastaturet.

en: Window operations menu
nb: Handlingsmeny til vindu

en: Up
nb: Opp

en: Down
nb: Ned

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Cycle windows
nb: Bla gjennom vinduer

en: Cycle windows (Reverse)
nb: Bla gjennom vinduer (baklengs)

en: Switch window for same application
nb: Bytt vindu for samme program

en: Switch application
nb: Bytt program

en: Close window
nb: Lukk vindu

en: Maximize window horizontally
nb: Maksimer vindu vannrett

en: Maximize window vertically
nb: Maksimer vindu loddrett

en: Maximize window
nb: Maksimer vindu

en: Hide window
nb: Skjul vindu

en: Move window
nb: Flytt vindu

en: Resize window
nb: Endre størrelsen på vinduet

en: Shade window
nb: Rull opp vindu

en: Stick window
nb: Fest vindu

en: Raise window
nb: Hev vindu

en: Lower window
nb: Senk vindu

en: Raise or lower window
nb: Hev eller senk vindu

en: Fill window
nb: Fyll vindu

en: Fill window horizontally
nb: Fyll vindu vannrett

en: Fill window vertically
nb: Fyll vindu loddrett

en: Toggle above
nb: Slå heving på/av

en: Toggle fullscreen
nb: Slå fullskjerm på/av

en: Move window to lower monitor
nb: Flytt vindu til nedre skjerm

en: Move window to left monitor
nb: Flytt vindu til venstre skjerm

en: Move window to right monitor
nb: Flytt vindu til høyre skjerm

en: Move window to upper monitor
nb: Flytt vindu til øvre skjerm

en: Move window to upper workspace
nb: Flytt vindu til øvre skrivebord

en: Move window to bottom workspace
nb: Flytt vindu til nedre skrivebord

en: Move window to left workspace
nb: Flytt vindu til venstre skrivebord

en: Move window to right workspace
nb: Flytt vindu til høyre skrivebrord

en: Move window to previous workspace
nb: Flytt vindu til forrige skrivebord

en: Move window to next workspace
nb: Flytt vindu til neste skrivebord

en: Move window to workspace 1
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 1

en: Move window to workspace 2
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 2

en: Move window to workspace 3
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 3

en: Move window to workspace 4
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 4

en: Move window to workspace 5
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 5

en: Move window to workspace 6
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 6

en: Move window to workspace 7
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 7

en: Move window to workspace 8
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 8

en: Move window to workspace 9
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 9

en: Move window to workspace 10
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 10

en: Move window to workspace 11
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 11

en: Move window to workspace 12
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 12

en: Tile window to the top
nb: Flislegg vinduet til toppen

en: Tile window to the bottom
nb: Flislegg vinduet til bunnen

en: Tile window to the left
nb: Flislegg vinduet til venstresiden

en: Tile window to the right
nb: Flislegg vinduet til høyresiden

en: Tile window to the top-left
nb: Still inn vindu øverst til venstre

en: Tile window to the top-right
nb: Still inn vindu øverst til høyre

en: Tile window to the bottom-left
nb: Still inn vindu nederst til venstre

en: Tile window to the bottom-right
nb: Still inn vindu nederst til høyre

en: Show desktop
nb: Vis skrivebord

en: Upper workspace
nb: Øvre arbeidsområde

en: Bottom workspace
nb: Nedre arbeidsområde

en: Left workspace
nb: Venstre arbeidsområde

en: Right workspace
nb: Høyre arbeidsområde

en: Previous workspace
nb: Forrige arbeidsområde

en: Next workspace
nb: Neste arbeidsområde

en: Workspace 1
nb: Arbeidsområde 1

en: Workspace 2
nb: Arbeidsområde 2

en: Workspace 3
nb: Arbeidsområde 3

en: Workspace 4
nb: Arbeidsområde 4

en: Workspace 5
nb: Arbeidsområde 5

en: Workspace 6
nb: Arbeidsområde 6

en: Workspace 7
nb: Arbeidsområde 7

en: Workspace 8
nb: Arbeidsområde 8

en: Workspace 9
nb: Arbeidsområde 9

en: Workspace 10
nb: Arbeidsområde 10

en: Workspace 11
nb: Arbeidsområde 11

en: Workspace 12
nb: Arbeidsområde 12

en: Add workspace
nb: Legg til arbeidsområde

en: Add adjacent workspace
nb: Legg til et skrivebord ved siden av

en: Delete last workspace
nb: Slett siste arbeidsområde

en: Delete active workspace
nb: Slett gjeldende arbeidsområde

en: Titled Dialog
nb: Vindustittel

en: Subtitle
nb: Undertittel

en: Xfce 4 Widgets
nb: Xfce4 Skjermelementer

en: Version information
nb: Versjonsinformasjon

en: GPUs
nb: GPU-er

en: Window Manager
nb: Vindusbehandler

en: Handles the placement of windows on the screen.
nb: Behandle plassering av vinduer på skjermen.

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
nb: Gir et hjem til vindusknapper, startere, programmeny og mer.

en: Desktop Manager
nb: Skrivebordsbehandler

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
nb: Velger skrivebordsbakgrunn, håndterer ikoner med mer.

en: File Manager
nb: Filbehandler

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
nb: Behandler filer raskt og enkelt på en moderne måte.

en: Volume Manager
nb: Behandle flyttbare media

en: Manages removable drives and media for Thunar.
nb: Behandler flyttbare enheter og media for Thunar.

en: Session Manager
nb: Øktbehandler

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
nb: Lagrer og gjenoppretter økter, håndterer oppstart, autostart og avslutning.

en: Settings Manager
nb: Innstillingsbehandler

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
nb: Stiller inn utseende, skjerm, tastatur og mus.

en: Application Finder
nb: Programsøk

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
nb: Leter raskt opp installerte programmer på maskinen.

en: Settings Daemon
nb: Innstillinger for bakgrunnsprosesser

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
nb: Lagrer innstillinger i et D-Bus-basert oppsettssystem.

en: A Menu Library
nb: Et menybibliotek

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
nb: Implementerer en freedesktop.org-kompatibel meny basert på GLib og GIO.

en: Thumbnails Service
nb: Tjeneste for miniatyrbilder

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
nb: Implementerer D-Bus-spesifikasjonen for miniatyrbildehåndtering.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
nb: Se <https://www.xfce.org/about/credits>

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
nb: Hvis du ser at det mangler noen fra denne listen så ikke nøl, lag en feilrapport på <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues>.

en: Thanks to all who helped making this software available!
nb: Takk til alle som har hjulpet til med å gjøre denne programvaren mulig!

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
nb: Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org) har opphavsretten til Xfce 4. De respektive opphavspersonene har opphavsrett til de forskjellige komponentene.

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Pakkene libxfce4ui, libxfce4util og exo distribueres under betingelsene til GNU Library General Public License som publisert av Free Software Foundation; enten lisensens versjon 2, eller (ditt valg) enhver senere versjon.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Pakkene thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop og xfwm4 distribueres under betingelsene til GNU General Public License som publisert av Free Software Foundation; enten lisensens versjon 2, eller (ditt valg) enhver senere versjon.

en: Type '%s --help' for usage information.
nb: Skriv '%s --help' for bruksinformasjon.

en: Unable to initialize GTK+.
nb: Klarte ikke klargjøre GTK+.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
nb: Xfce utviklingslaget. Alle rettigheter reservert.

en: Please report bugs to <%s>.
nb: Rapporter feil til <%s>

en: Failed to load interface
nb: Klarte ikke laste inn grensesnitt

note: { N_("Project Lead"), xfce_contributors_lead },
en: Core developers
nb: Utviklere av sentrale komponenter

en: Active contributors
nb: Aktive bidragsytere

en: Servers maintained by
nb: Tjenere vedlikeholdt av

en: Translations supervision
nb: Oversettelsesveiledning

en: Documentation supervision
nb: Hjelpetekstveiledning

en: Translators
nb: Oversettere

en: Previous contributors
nb: Tidligere bidragsytere

en: About Xfce
nb: Om Xfce

en: Information about the Xfce Desktop Environment
nb: Informasjon om Xfce-skrivebordsmiljøet

en: License
nb: Lisens

en: About the Xfce Desktop Environment
nb: Om Xfce skrivebordsmiljø

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Close
nb: _Lukk

en: Device
nb: Enhet

en: label
nb: Etikett

en: OS Name
nb: OS-navn

en: OS Type
nb: OS-type

en: Distributor
nb: Distributør

en: Xfce Version
nb: Xfce-versjon

en: GTK Version
nb: GTK-versjon

en: Kernel Version
nb: Kjerneversjon

en: Memory
nb: Minne

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
nb: Xfce er en samling programmer som tilsammen utgjør et fullt skrivebordsmiljø. 
    Følgende programmer er sentrale i Xfce:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
nb: Xfce er også en utviklingsplattform som gir tilgang til biblioteker som lar utviklere lage programmer som passer inn i skrivebordsmiljøet.
    
    Xfce-komponentene er lisensierte under frie eller åpne kildekode-lisenser; programmene under GPL eller BSD, og bibliotekene under LGPL eller BSDL. For mer informasjon se hjelpedokumentasjonen, kildekoden eller nettsiden til Xfce (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>).
    
    Takk for din interesse.
    
    	– Utviklingslaget til Xfce

en: About
nb: Om

en: Credits
nb: haarek - Harald <https://www.transifex.com/accounts/profile/haarek/>
    kingu - Allan Nordhøy <https://www.transifex.com/accounts/profile/kingu/>
    papparonny - Ronny K. M. Olufsen <https://www.transifex.com/accounts/profile/papparonny/>

en: Copyright
nb: Kopirett

en: Unknown
nb: Ukjent

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit (32-bit userspace)
nb: 64-biters (32-biters brukermiljø)

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
nb: 64-biters

en: 32-bit
nb: 32-biters

note: translators: This is the name of the OS, followed by the build ID, for * example: * "Fedora 25 (Workstation Edition); Build ID: xyz" or * "Ubuntu 16.04 LTS; Build ID: jki"
en: %s; Build ID: %s
nb: %s; Bygg-ID: %s

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
nb: En fil ved navn «%s» finnes allerede i denne mappen. Filen har ikke blitt lagt til.

en: Failed to migrate the old panel configuration
nb: Klarte ikke flytte det gamle paneloppsettet

en: Customize settings stored by Xfconf
nb: Tilpass innstillinger lagret av Xfconf
