Libxfce4ui - en to nn translation catalogue (153 entries)

en: Failed to open web browser for online documentation
nn: Greidde ikkje opna nettlesaren for å lesa dokumentasjonen som ligg på nettet

en: Do you want to read the %s manual online?
nn: Vil du lesa bruksrettleiinga for %s på nettet?

en: Do you want to read the manual online?
nn: Vil du lesa bruksrettleiinga på nettet?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
nn: Du blir sendt vidare til dokumentasjonssida, der hjelpefilene blir oppdaterte og omsette.

note: Create cancel button
en: _Cancel
nn: Av_bryt

en: _Read Online
nn: Les på _Internett

en: _Always go directly to the online documentation
nn: _Alltid gå direkte til dokumentasjonen på nettet

en: Close
nn: Lukk

en: No
nn: Nei

en: Yes
nn: Ja

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Warning
nn: Åtvaring

en: Do _not ask me again
nn: Ikkje spør meg igje_n

en: Session management client ID
nn: Klient-ID for økthandsaming

en: Disable session management
nn: Slå av økthandsaming

en: Session management options
nn: Val for økthandsaming

en: Show session management options
nn: Vis val for økthandsaming

en: Failed to connect to the session manager: %s
nn: Greidde ikkje kopla til økthandsamaren: %s

en: Session manager did not return a valid client id
nn: Økthandsamaren gav ikkje ein gyldig klient-ID

note: print warning for user
en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
nn: Arbeidsmappa «%s» finst ikkje. Me kjem ikkje til å bruka henne når me startar «%s».

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
nn: Denne snarvegen er alt brukt av handlinga «%s». Kva handling vil du bruka?

en: Use '%s'
nn: Bruk «%s»

en: Keep '%s'
nn: Behald «%s»

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
nn: Denne snarvegen er alt oppteken av kommandoen «%s». Kva kommando vil du bruka?

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
nn: Denne snarvegen er alt brukt av handlinga «%s». Kva handling vil du bruka?

note: This shortcut already exists in the provider, we don't want it twice Warn the user
en: Please use another key combination.
nn: Vel ein annan tastekombinasjon.

en: %s already triggers this action.
nn: %s køyrer allereie denne handlinga.

en: Conflicting actions for %s
nn: Konflikt i handlingane for %s

en: This shortcut is already being used for something else.
nn: Denne snarvegen er alt oppteken til noko anna.

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
nn: Denne tastatursnarvegen er for tida i bruk av: «%s»

en: Keyboard shortcut already in use
nn: Tastatursnarveg allereie i bruk

en: Window Manager Action Shortcut
nn: Snarveg til vindaugshandterar-handling

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: action
nn: handling

en: Command Shortcut
nn: Kommandosnarveg

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: command
nn: kommando

en: Shortcut
nn: Snarveg

en: Clear
nn: Tøm

en: Could not grab the keyboard.
nn: Greidde ikkje fanga opp tastaturet.

en: Window operations menu
nn: Meny for vindaugshandlingar

en: Up
nn: Opp

en: Down
nn: Ned

en: Left
nn: Venstre

en: Right
nn: Høgre

en: Cycle windows
nn: Ruller gjennom vindaugo

en: Cycle windows (Reverse)
nn: Ruller gjennom vindaugo (baklengs)

en: Switch window for same application
nn: Byt vindaugo for same programmet

en: Switch application
nn: Byt program

en: Close window
nn: Lukk vindauga

en: Maximize window horizontally
nn: Maksimer vindauga vassrett

en: Maximize window vertically
nn: Maksimer vindauga loddrett

en: Maximize window
nn: Maksimer vindauga

en: Hide window
nn: Gøym vindauga

en: Move window
nn: Flytt vindauga

en: Resize window
nn: Endra storleik på vindauga

en: Shade window
nn: Skugge på vindauga

en: Stick window
nn: Fest vindauga

en: Raise window
nn: Hev vindauga

en: Lower window
nn: Senk vindauga

en: Raise or lower window
nn: Hev eller senk vindauga

en: Fill window
nn: Fyll vindauga

en: Fill window horizontally
nn: Fyll vindauga vassrett

en: Fill window vertically
nn: Fyll vindauga loddrett

en: Toggle above
nn: Slå på over

en: Toggle fullscreen
nn: Fullskjerm av/på

en: Move window to upper workspace
nn: Flytt dette vindauga til øvste arbeidsområdet

en: Move window to bottom workspace
nn: Flytt dette vindauga til nedste arbeidsområdet

en: Move window to left workspace
nn: Flytt dette vindauga til venstre arbeidsområdet

en: Move window to right workspace
nn: Flytt dette vindauga til høgre arbeidsområdet

en: Move window to previous workspace
nn: Flytt dette vindauga til førre arbeidsområdet

en: Move window to next workspace
nn: Flytt dette vindauga til neste arbeidsområdet

en: Move window to workspace 1
nn: Flytt vindauga til arbeidsområde 1

en: Move window to workspace 2
nn: Flytt vindauga til arbeidsområde 2

en: Move window to workspace 3
nn: Flytt vindauga til arbeidsområde 3

en: Move window to workspace 4
nn: Flytt vindauga til arbeidsområde 4

en: Move window to workspace 5
nn: Flytt vindauga til arbeidsområde 5

en: Move window to workspace 6
nn: Flytt vindauga til arbeidsområde 6

en: Move window to workspace 7
nn: Flytt vindauga til arbeidsområde 7

en: Move window to workspace 8
nn: Flytt vindauga til arbeidsområde 8

en: Move window to workspace 9
nn: Flytt vindauga til arbeidsområde 9

en: Move window to workspace 10
nn: Flytt vindauga til arbeidsområde 10

en: Move window to workspace 11
nn: Flytt vindauga til arbeidsområde 11

en: Move window to workspace 12
nn: Flytt vindauga til arbeidsområde 12

en: Tile window to the top
nn: Flislegg vindauga til toppen

en: Tile window to the bottom
nn: Flislegg vindauga til botnen

en: Tile window to the left
nn: Flislegg vindauga til venstre

en: Tile window to the right
nn: Flislegg vindauga til høgre

en: Tile window to the top-left
nn: Flislegg vindauga øvst til venstre

en: Tile window to the top-right
nn: Flislegg vindauga øvst til høgre

en: Tile window to the bottom-left
nn: Flislegg vindauga nedst til venstre

en: Tile window to the bottom-right
nn: Flislegg vindauga nedst til høgre

en: Show desktop
nn: Vis skrivebordet

en: Upper workspace
nn: Øvste arbeidsområdet

en: Bottom workspace
nn: Nedste arbeidsområdet

en: Left workspace
nn: Venstre arbeidsområdet

en: Right workspace
nn: Høgre arbeidsområdet

en: Previous workspace
nn: Førre arbeidsområdet

en: Next workspace
nn: Neste arbeidsområdet

en: Workspace 1
nn: Arbeidsområde 1

en: Workspace 2
nn: Arbeidsområde 2

en: Workspace 3
nn: Arbeidsområde 3

en: Workspace 4
nn: Arbeidsområde 4

en: Workspace 5
nn: Arbeidsområde 5

en: Workspace 6
nn: Arbeidsområde 6

en: Workspace 7
nn: Arbeidsområde 7

en: Workspace 8
nn: Arbeidsområde 8

en: Workspace 9
nn: Arbeidsområde 9

en: Workspace 10
nn: Arbeidsområde 10

en: Workspace 11
nn: Arbeidsområde 11

en: Workspace 12
nn: Arbeidsområde 12

en: Add workspace
nn: Legg til eit arbeidsområde

en: Add adjacent workspace
nn: Legg til nabo-arbeidsområde

en: Delete last workspace
nn: Slett siste arbeidsområdet

en: Delete active workspace
nn: Slett dette arbeidsområdet

en: Titled Dialog
nn: Dialogrute med namn

en: Subtitle
nn: Undertittel

en: Xfce 4 Widgets
nn: Småprogram i Xfce 4

en: Version information
nn: Informasjon om denne utgåva

en: Window Manager
nn: Vindaugshandsamar

en: Handles the placement of windows on the screen.
nn: Handterer korleis vindaugo blir plasserte på skjermen.

en: Desktop Manager
nn: Skrivebordshandsamar

en: File Manager
nn: Filhandsamar

en: Session Manager
nn: Økthandsamar

en: Settings Manager
nn: Innstillingshandterar

en: Application Finder
nn: Programfinnar

en: Settings Daemon
nn: Innstillingsnisse

en: Thanks to all who helped making this software available!
nn: Takk til alle som har hjelpt til å laga denne programvara!

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
nn: Xfce 4 er copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). Dei ulike programskaparane har kopieringsretten til sine eigne program.

en: Type '%s --help' for usage information.
nn: Skriv «%s --help» for brukarrettleiing.

en: Unable to initialize GTK+.
nn: Klarte ikkje starta GTK+

en: The Xfce development team. All rights reserved.
nn: Utviklingslaget for Xfce. Alle rettar er reserverte.

en: Please report bugs to <%s>.
nn: Rapporter feil til <%s>.

en: Failed to load interface
nn: Klarte ikkje å lasta grensesnittet

note: { N_("Project Lead"), xfce_contributors_lead },
en: Core developers
nn: Hovudutviklarar

en: Active contributors
nn: Aktive bidragsytarar

en: Servers maintained by
nn: Tenarane blir vedlikehaldne av

en: Translations supervision
nn: Styring over omsetjingane

en: Translators
nn: Omsetjarar

en: Previous contributors
nn: Tidlegare bidragsytarar

en: About Xfce
nn: Om Xfce

en: Information about the Xfce Desktop Environment
nn: Opplysingar om skrivebordsmiljøet Xfce

en: License
nn: Lisens

en: About the Xfce Desktop Environment
nn: Om skrivebordsmiljøet Xfce

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Close
nn: _Lat att

en: label
nn: merkelapp

en: Device
nn: Eining

en: About
nn: Om

en: Credits
nn: Heider og ære

en: Copyright
nn: Opphavsrett

en: Unknown
nn: Ukjend

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
nn: Det finst alt ei fil med namnet «%s» i denne mappa; fila vart ikkje lagt til.

en: Failed to migrate the old panel configuration
nn: Greidde ikkje overføra det gamle paneloppsettet

en: Customize settings stored by Xfconf
nn: Set opp innstillingane som Xfconf lagrar
