Libxfce4ui - en to pl translation catalogue (205 entries)

en: Failed to open web browser for online documentation
pl: Nie udało się uruchomić przeglądarki internetowej, w celu wyświetlenia dokumentacji sieciowej

en: Do you want to read the %s manual online?
pl: Wyświetlić podręcznik sieciowy programu %s?

en: Do you want to read the manual online?
pl: Wyświetlić podręcznik sieciowy?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
pl: Przeglądarka otworzy stronę dokumentacji, na której tworzone są podręczniki użytkownika i gdzie następuje ich tłumaczenie.

note: Create cancel button
en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Read Online
pl: _Wyświetl podręcznik

en: _Always go directly to the online documentation
pl: _Pomijanie tego pytania w przyszłości

en: Close
pl: Zamknij

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: Cancel
pl: Anulowanie

en: Close window with multiple tabs?
pl: Zamknąć okno z wieloma kartami?

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
pl: W tym oknie otwarto wiele kart. Zamknięcie tego okna zamknie również wszystkie jego karty.

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
pl: W tym oknie otwarto %d kart(y). Zamknięcie tego okna zamknie również wszystkie jego karty.

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Close T_ab
pl: Zamknij k_artę

en: Close _Window
pl: Zamknij _okno

en: Do _not ask me again
pl: _Ukrywanie tego okna w przyszłości

en: Session management client ID
pl: Identyfikator klienta zarządzania sesją

en: Disable session management
pl: Wyłącz zarządzanie sesją

en: Session management options
pl: Opcje zarządzania sesją

en: Show session management options
pl: Pokaż opcje zarządzania sesją

en: Failed to connect to the session manager: %s
pl: Nie udało się połączyć z menadżerem sesji: %s

en: Session manager did not return a valid client id
pl: Menadżer sesji nie zwrócił poprawnego identyfikatora klienta

note: print warning for user
en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
pl: Katalog roboczy „%s” nie istnieje. Nie zostanie on użyty podczas wywoływania „%s”.

note: retrieve the error and warning messages
en: Filename is too long
pl: Nazwa pliku jest za długa

en: Directory separator illegal in file name
pl: Separator katalogu niedozwolony w nazwie pliku

en: Filenames should not start or end with a space
pl: Nazwy plików nie powinny zaczynać się ani kończyć spacją

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
pl: Ten skrót jest już przypisany do czynności „%s”. Co zrobić?

en: Use '%s'
pl: Użyj „%s”

en: Keep '%s'
pl: Zachowaj „%s”

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
pl: Ten skrót jest już przypisany do polecenia „%s”. Co zrobić?

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
pl: Ten skrót jest już przypisany do czynności „%s”. Co zrobić?

note: This shortcut already exists in the provider, we don't want it twice Warn the user
en: Please use another key combination.
pl: Proszę wprowadzić inną kombinację klawiszy.

en: %s already triggers this action.
pl: Wykonanie tej czynności zostało już przypisane do skrótu %s.

en: Conflicting actions for %s
pl: Konflikt działania skrótu klawiszowego %s

en: This shortcut is already being used for something else.
pl: Ten skrót klawiszowy jest już używany.

en: Shortcuts Editor
pl: Edytor skrótów

en: The current shortcut. Click to edit...
pl: Bieżący skrót. Kliknij, aby edytować...

en: Clear the shortcut
pl: Wyczyść skrót

en: Restore the default shortcut
pl: Przywróć domyślny skrót

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
pl: Ten skrót klawiszowy jest obecnie używany przez: '%s'

en: Keyboard shortcut already in use
pl: Skrót klawiszowy jest już w użyciu

en: Window Manager Action Shortcut
pl: Skrót klawiszowy czynności menedżera okien

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: action
pl: czynności

en: Command Shortcut
pl: Skrót klawiszowy

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: command
pl: polecenia

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
pl: Naciśnij klawisze klawiatury, aby wyzwolić %s '%s'.

en: Please press a key
pl: Proszę nacisnąć klawisz

en: Could not grab the keyboard.
pl: Nie można przechwycić klawiatury.

en: Window operations menu
pl: Wyświetlenie menu poleceń

en: Up
pl: Góra

en: Down
pl: Dół

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Cycle windows
pl: Przełączenie pomiędzy oknami

en: Cycle windows (Reverse)
pl: Przełączenie pomiędzy oknami w odwrotnej kolejności

en: Switch window for same application
pl: Przełączenie okna bieącego programu

en: Switch application
pl: Przełączenie okna

en: Close window
pl: Zamknięcie

en: Maximize window horizontally
pl: Zmaksymalizowanie w poziomie

en: Maximize window vertically
pl: Zmaksymalizowanie w pionie

en: Maximize window
pl: Zmaksymalizowanie

en: Hide window
pl: Zminimalizowanie

en: Move window
pl: Przemieszczenie

en: Resize window
pl: Zmienienie rozmiaru

en: Shade window
pl: Zwinięcie lub rozwinięcie

en: Stick window
pl: Przełączenie wyświetlania na wszystkich obszarach roboczych

en: Raise window
pl: Przemieszczenie na wierzch

en: Lower window
pl: Przemieszczenie na spód

en: Raise or lower window
pl: Przemieszczenie na wierzch lub spód

en: Fill window
pl: Wypełnienie

en: Fill window horizontally
pl: Wypełnienie w poziomie

en: Fill window vertically
pl: Wypełnienie w pionie

en: Toggle above
pl: Przełączenie zawsze na wierzchu

en: Toggle fullscreen
pl: Przełączenie pełnego ekranu

en: Move window to lower monitor
pl: Przeniesienie okna na dolny monitor

en: Move window to left monitor
pl: Przeniesienie okna na lewy monitor

en: Move window to right monitor
pl: Przeniesienie okna na prawy monitor

en: Move window to upper monitor
pl: Przeniesienie okna na górny monitor

en: Move window to upper workspace
pl: Przemieszczenie na górny obszar roboczy

en: Move window to bottom workspace
pl: Przemieszczenie na dolny obszar roboczy

en: Move window to left workspace
pl: Przemieszczenie na lewy obszar roboczy

en: Move window to right workspace
pl: Przemieszczenie na prawy obszar roboczy

en: Move window to previous workspace
pl: Przemieszczenie na poprzedni obszar roboczy

en: Move window to next workspace
pl: Przemieszczenie na następny obszar roboczy

en: Move window to workspace 1
pl: Przemieszczenie na obszar roboczy 1

en: Move window to workspace 2
pl: Przemieszczenie na obszar roboczy 2

en: Move window to workspace 3
pl: Przemieszczenie na obszar roboczy 3

en: Move window to workspace 4
pl: Przemieszczenie na obszar roboczy 4

en: Move window to workspace 5
pl: Przemieszczenie na obszar roboczy 5

en: Move window to workspace 6
pl: Przemieszczenie na obszar roboczy 6

en: Move window to workspace 7
pl: Przemieszczenie na obszar roboczy 7

en: Move window to workspace 8
pl: Przemieszczenie na obszar roboczy 8

en: Move window to workspace 9
pl: Przemieszczenie na obszar roboczy 9

en: Move window to workspace 10
pl: Przemieszczenie na obszar roboczy 10

en: Move window to workspace 11
pl: Przemieszczenie na obszar roboczy 11

en: Move window to workspace 12
pl: Przemieszczenie na obszar roboczy 12

en: Tile window to the top
pl: Dopasowanie do górnej krawędzi ekranu

en: Tile window to the bottom
pl: Dopasowanie do dolnej krawędzi ekranu

en: Tile window to the left
pl: Dopasowanie do lewej krawędzi ekranu

en: Tile window to the right
pl: Dopasowanie do prawej krawędzi ekranu

en: Tile window to the top-left
pl: Dopasowanie do górnej-lewej krawędzi ekranu

en: Tile window to the top-right
pl: Dopasowanie do górnej-prawej krawędzi ekranu

en: Tile window to the bottom-left
pl: Dopasowanie do dolnej-lewej krawędzi ekranu

en: Tile window to the bottom-right
pl: Dopasowanie do dolnej-prawej krawędzi ekranu

en: Show desktop
pl: Wyświetlenie pulpitu

en: Upper workspace
pl: Przełączenie na górny obszar roboczy

en: Bottom workspace
pl: Przełączenie na dolny obszar roboczy

en: Left workspace
pl: Przełączenie na lewy obszar roboczy

en: Right workspace
pl: Przełączenie na prawy obszar roboczy

en: Previous workspace
pl: Przełączenie na poprzedni obszar roboczy

en: Next workspace
pl: Przełączenie na następny obszar roboczy

en: Workspace 1
pl: Przełączenie na obszar roboczy 1

en: Workspace 2
pl: Przełączenie na obszar roboczy 2

en: Workspace 3
pl: Przełączenie na obszar roboczy 3

en: Workspace 4
pl: Przełączenie na obszar roboczy 4

en: Workspace 5
pl: Przełączenie na obszar roboczy 5

en: Workspace 6
pl: Przełączenie na obszar roboczy 6

en: Workspace 7
pl: Przełączenie na obszar roboczy 7

en: Workspace 8
pl: Przełączenie na obszar roboczy 8

en: Workspace 9
pl: Przełączenie na obszar roboczy 9

en: Workspace 10
pl: Przełączenie na obszar roboczy 10

en: Workspace 11
pl: Przełączenie na obszar roboczy 11

en: Workspace 12
pl: Przełączenie na obszar roboczy 12

en: Add workspace
pl: Dodanie obszaru roboczego

en: Add adjacent workspace
pl: Dodanie przyległego obszaru roboczego

en: Delete last workspace
pl: Usunięcie ostatniego obszaru roboczego

en: Delete active workspace
pl: Usunięcie bieżącego obszaru roboczego

en: Titled Dialog
pl: Treść tytułowa

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Xfce 4 Widgets
pl: Widżety Xfce 4

en: Version information
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy

en: GPUs
pl: Procesory graficzne

en: Window Manager
pl: Menedżer okien

en: Handles the placement of windows on the screen.
pl: Zarządza położeniem okien na ekranie.

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
pl: Zapewnia miejsce na przyciski okien, aktywatory, menu aplikacji i wiele innych.

en: Desktop Manager
pl: Menedżer pulpitu

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
pl: Ustawia tła pulpitu, obsługuje ikony i wiele innych.

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
pl: Zarządza plikami w nowoczesny, łatwy w obsłudze i szybki sposób.

en: Volume Manager
pl: Menedżer wolumenów

en: Manages removable drives and media for Thunar.
pl: Zarządza dyskami wymiennymi i nośnikami dla Thunara.

en: Session Manager
pl: Menedżer sesji

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
pl: Zapisuje i przywraca sesję, obsługuje uruchamianie, automatyczny start i zamykanie.

en: Settings Manager
pl: Menedżer ustawień

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
pl: Konfiguruje ustawienia: wyglądu, ekranu, klawiatury i myszy.

en: Application Finder
pl: Wyszukiwarka programów

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
pl: Szybko wyszukuje i uruchamia aplikacje zainstalowane w systemie.

en: Settings Daemon
pl: Demon ustawień

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
pl: Przechowuje ustawienia w systemie konfiguracji opartym na D-Bus.

en: A Menu Library
pl: Biblioteka menu

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
pl: Implementuje menu zgodne z freedesktop.org oparte na GLib i GIO.

en: Thumbnails Service
pl: Usługa miniatur

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
pl: Implementuje specyfikację D-Bus zarządzania miniaturami.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
pl: Odwiedź <https://www.xfce.org/about/credits>

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
pl: Jeśli znasz kogoś, kogo brakuje na tej liście, nie wahaj się i zgłoś błąd na <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .

en: Thanks to all who helped making this software available!
pl: Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia niniejszego oprogramowania.

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
pl: Właścicielem praw autorskich Xfce4 jest Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). Właścicielami praw autorskich poszczególnych komponentów środowiska są ich twórcy.

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Pakiety libxfce4ui, libxfce4util i exo są rozprowadzane na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU Library, wydanej przez Free Software Foundation - według wersji 2. tej licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Pakiety thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop i xfwm4 są rozprowadzane na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Free Software Foundation - według wersji 2. tej licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: Type '%s --help' for usage information.
pl: Proszę wprowadzić „%s --help”, aby wypisać komunikat pomocy.

en: Unable to initialize GTK+.
pl: Nie można zainicjować GTK+.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
pl: Zespół twórców Xfce. Wszystkie prawa zastrzeżone.

en: Please report bugs to <%s>.
pl: Proszę zgłaszać błędy na adres <%s>.

en: Failed to load interface
pl: Nie udało się wczytać interfejsu

note: { N_("Project Lead"), xfce_contributors_lead },
en: Core developers
pl: Główni programiści

en: Active contributors
pl: Bieżący współpracownicy

en: Servers maintained by
pl: Opiekunowie serwerów

en: Translations supervision
pl: Nadzorcy tłumaczeń

en: Documentation supervision
pl: Nadzorcy dokumentacji

en: Translators
pl: Tłumacze

en: Previous contributors
pl: Byli współpracownicy

en: About Xfce
pl: O środowisku Xfce

en: Information about the Xfce Desktop Environment
pl: Wyświetla informacje o środowisku graficznym Xfce

en: License
pl: Licencja

en: About the Xfce Desktop Environment
pl: Informacje o środowisku graficznym Xfce

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Close
pl: _Zamknij

en: Device
pl: Urządzenie

en: label
pl: etykieta

en: OS Name
pl: Nazwa systemu operacyjnego

en: OS Type
pl: Typ systemu operacyjnego

en: Distributor
pl: Dystrybutor

en: Xfce Version
pl: Wersja Xfce

en: GTK Version
pl: Wersja GTK

en: Kernel Version
pl: Wersja jądra

en: CPU
pl: Procesor

en: Memory
pl: Pamięć

en: GPU
pl: Procesor graficzny

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
pl: Xfce jest zestawem programów, które razem zapewniają w pełni funkcjonalne środowisko graficzne.
    Do podstawowych programów środowiska Xfce należą:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
pl: Xfce to także platforma programistyczna udostępniająca kilka bibliotek, które pomagają programistom tworzyć aplikacje pasujące do środowiska graficznego.
    
    Komponenty Xfce są licencjonowane na podstawie wolnych lub otwartych licencji; GPL lub BSDL dla aplikacji oraz LGPL lub BSDL dla bibliotek. Zajrzyj do dokumentacji, kodu źródłowego lub na stronę internetową Xfce (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>), aby uzyskać więcej informacji.
    
    Dziękujemy za zainteresowanie Xfce.
    
    	- Zespół twórców Xfce

en: About
pl: Informacje

en: Credits
pl: Zasługi

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Unknown
pl: Nieznany

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit (32-bit userspace)
pl: 64-bitowy (32-bitowa przestrzeń użytkownika)

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
pl: 64-bitowy

en: 32-bit
pl: 32-bitowy

note: translators: This is the name of the OS, followed by the build ID, for * example: * "Fedora 25 (Workstation Edition); Build ID: xyz" or * "Ubuntu 16.04 LTS; Build ID: jki"
en: %s; Build ID: %s
pl: %s; Identyfikator kompilacji: %s

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
pl: Plik o nazwie „%s” już istnieje w tym katalogu. Nie dodano pliku.

en: Failed to migrate the old panel configuration
pl: Nie udało się zaimportować starej konfiguracji panelu.

en: Customize settings stored by Xfconf
pl: Konfiguruje ustawienia przechowywane przez Xfconf
