Libxfce4ui - en to sq translation catalogue (201 entries)

en: Failed to open web browser for online documentation
sq: S’u arrit të hapej shfletuesi për dokumentimin në internet

en: Do you want to read the %s manual online?
sq: Doni ta lexoni doracakun e %s në internet?

en: Do you want to read the manual online?
sq: Doni ta lexoni doracakun në internet?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
sq: Do të ridrejtoheni te sajti i dokumentimit, ku mirëmbahen dhe përkthehen faqet e ndihmës.

note: Create cancel button
en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Read Online
sq: _Lexojeni Në Internet

en: _Always go directly to the online documentation
sq: Kalo _përherë drejt e te dokumentimi në internet

en: Close
sq: Mbylle

en: No
sq: Jo

en: Yes
sq: Po

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Close window with multiple tabs?
sq: Të mbyllet dritarja me shumë skeda?

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
sq: Kjo dritare ka shumë skeda të hapura. Mbyllja e kësaj dritareje do të sjellë mbylljen e krejt skedave të saj.

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
sq: Kjo dritare ka %d skeda të hapura. Mbyllja e kësaj dritareje do të sjellë mbylljen e krejt skedave të saj.

en: Warning
sq: Kujdes

en: Close T_ab
sq: Mbylle _Skedën

en: Close _Window
sq: Mbylle _Dritaren

en: Do _not ask me again
sq: Mos _më pyet më

en: Session management client ID
sq: ID klienti administrimi sesioni

en: Disable session management
sq: Çaktivizo administrim sesionesh

en: Session management options
sq: Mundësi administrimi sesioni

en: Show session management options
sq: Shfaq mundësi administrimi sesioni

en: Failed to connect to the session manager: %s
sq: S’u arrit të lidhej me përgjegjësin e sesioneve: %s

en: Session manager did not return a valid client id
sq: Përgjegjësi i sesioneve s’u përgjigj me një ID klienti të vlefshme

note: print warning for user
en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
sq: Drejtoria e punës "%s" s’ekziston. S’do të përdoret, kur të pillet "%s".

note: retrieve the error and warning messages
en: Filename is too long
sq: Emri i kartelës është shumë i gjatë

en: Directory separator illegal in file name
sq: Ndarës i paligjshëm drejtorie te emër kartele

en: Filenames should not start or end with a space
sq: Emri i kartelës s’duhet të fillojë ose përfundojë me një hapësirë

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
sq: Kjo shkurtore përdoret tashmë për veprimin '%s'. Cilin veprim doni të përdoret?

en: Use '%s'
sq: Përdor '%s'

en: Keep '%s'
sq: Mbaj '%s'

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
sq: Kjo shkurtore përdoret tashmë për urdhrin '%s'. Cilin veprim doni të përdoret?

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
sq: Kjo shkurtore përdoret tashmë nga veprimi '%s'. Cilin veprim doni të përdoret?

note: This shortcut already exists in the provider, we don't want it twice Warn the user
en: Please use another key combination.
sq: Ju lutemi, përdorni një tjetër kombinim tastesh.

en: %s already triggers this action.
sq: %s e shkakton tashmë këtë veprim.

en: Conflicting actions for %s
sq: Veprime me përplasje për %s

en: This shortcut is already being used for something else.
sq: Kjo shkurtore përdoret tashmë për diçka tjetër.

en: Shortcuts Editor
sq: Përpunues Shkurtoresh

en: The current shortcut. Click to edit...
sq: Shkurtorja e tanishme. Klikoni për ta përpunuar…

en: Clear the shortcut
sq: Spastroje shkurtoren

en: Restore the default shortcut
sq: Rikthe shkurtoren parazgjedhje

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
sq: Kjo shkurtore tastiere është në përdorim nga: '%s'

en: Keyboard shortcut already in use
sq: Shkurtore tastiere tashmë në përdorim

en: Window Manager Action Shortcut
sq: Shkurtore Veprimi Përgjegjësi Dritaresh

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: action
sq: veprim

en: Command Shortcut
sq: Shkurtore Urdhri

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: command
sq: urdhër

en: Shortcut
sq: Shkurtore

en: Clear
sq: Spastroje

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
sq: Shtypni taste tastiere për shkaktimin e %s '%s'.

en: Please press a key
sq: Ju lutemi, shtypni një tast

en: Could not grab the keyboard.
sq: S’u mor dot tastiera.

en: Window operations menu
sq: Menu veprimesh mbi dritare

en: Up
sq: Sipër

en: Down
sq: Poshtë

en: Left
sq: Majtas

en: Right
sq: Djathtas

en: Cycle windows
sq: Cikloji dritaret

en: Cycle windows (Reverse)
sq: Cikloji dritaret (Në të kundërt)

en: Switch window for same application
sq: Këmbeni dritare për të njëjtin aplikacion

en: Switch application
sq: Këmbeni aplikacion

en: Close window
sq: Mbylle dritaren

en: Maximize window horizontally
sq: Maksimizoje dritaren horizontalisht

en: Maximize window vertically
sq: Maksimizoje dritaren vertikalisht

en: Maximize window
sq: Maksimizoje dritaren

en: Hide window
sq: Fshihe dritaren

en: Move window
sq: Lëvizeni dritaren

en: Resize window
sq: Ripërmasojeni dritaren

en: Shade window
sq: Hijezoje dritaren

en: Stick window
sq: Bëje dritaren ngjitëse

en: Raise window
sq: Ngrije dritaren

en: Lower window
sq: Ule dritaren

en: Raise or lower window
sq: Ngrijeni ose uleni dritaren

en: Fill window
sq: Mbushe dritaren

en: Fill window horizontally
sq: Mbushe dritaren horizontalisht

en: Fill window vertically
sq: Mbushe dritaren vertikalisht

en: Toggle above
sq: Aktivizo/Çaktivizo gjendjen sipër

en: Toggle fullscreen
sq: Hyr/dil nga mënyra sa krejt ekrani

en: Move window to lower monitor
sq: Shpjere dritaren te monitori i poshtëm

en: Move window to left monitor
sq: Shpjere dritaren te monitori majtas

en: Move window to right monitor
sq: Shpjere dritaren te monitori djathtas

en: Move window to upper monitor
sq: Shpjere dritaren te monitori i sipërm

en: Move window to upper workspace
sq: Kaloje dritaren te hapësira e sipërme e punës

en: Move window to bottom workspace
sq: Kaloje dritaren te hapësira e poshtme e punës

en: Move window to left workspace
sq: Kaloje dritaren te hapësira e punës majtas

en: Move window to right workspace
sq: Kaloje dritaren te hapësira e punës djathtas

en: Move window to previous workspace
sq: Kaloje dritaren te hapësira e mëparshme e punës

en: Move window to next workspace
sq: Kaloje dritaren te hapësira pasuese e punës

en: Move window to workspace 1
sq: Kaloje dritaren te hapësira 1 e punës

en: Move window to workspace 2
sq: Kaloje dritaren te hapësira 2 e punës

en: Move window to workspace 3
sq: Kaloje dritaren te hapësira 3 e punës

en: Move window to workspace 4
sq: Kaloje dritaren te hapësira 4 e punës

en: Move window to workspace 5
sq: Kaloje dritaren te hapësira 5 e punës

en: Move window to workspace 6
sq: Kaloje dritaren te hapësira 6 e punës

en: Move window to workspace 7
sq: Kaloje dritaren te hapësira 7 e punës

en: Move window to workspace 8
sq: Kaloje dritaren te hapësira 8 e punës

en: Move window to workspace 9
sq: Kaloje dritaren te hapësira 9 e punës

en: Move window to workspace 10
sq: Kaloje dritaren te hapësira 10 e punës

en: Move window to workspace 11
sq: Kaloje dritaren te hapësira 11 e punës

en: Move window to workspace 12
sq: Kaloje dritaren te hapësira 12 e punës

en: Tile window to the top
sq: Tjegullzoje dritaren në krye

en: Tile window to the bottom
sq: Tjegullzoje dritaren në fund

en: Tile window to the left
sq: Tjegullzoje dritaren majtas

en: Tile window to the right
sq: Tjegullzoje dritaren djathtas

en: Tile window to the top-left
sq: Tjegullzoje dritaren sipër majtas

en: Tile window to the top-right
sq: Tjegullzoje dritaren sipër djathtas

en: Tile window to the bottom-left
sq: Tjegullzoje dritaren poshtë majtas

en: Tile window to the bottom-right
sq: Tjegullzoje dritaren poshtë majtas

en: Show desktop
sq: Shfaq desktop

en: Upper workspace
sq: Hapësira e sipërme e punës

en: Bottom workspace
sq: Hapësira e poshtme e punës

en: Left workspace
sq: Hapësira e punës majtas

en: Right workspace
sq: Hapësira e punës djathtas

en: Previous workspace
sq: Hapësira e mëparshme e punës

en: Next workspace
sq: Hapësira pasuese e punës

en: Workspace 1
sq: Hapësira 1 e punës

en: Workspace 2
sq: Hapësira 2 e punës

en: Workspace 3
sq: Hapësira 3 e punës

en: Workspace 4
sq: Hapësira 4 e punës

en: Workspace 5
sq: Hapësira 5 e punës

en: Workspace 6
sq: Hapësira 6 e punës

en: Workspace 7
sq: Hapësira 7 e punës

en: Workspace 8
sq: Hapësira 8 e punës

en: Workspace 9
sq: Hapësira 9 e punës

en: Workspace 10
sq: Hapësira 10 e punës

en: Workspace 11
sq: Hapësira 11 e punës

en: Workspace 12
sq: Hapësira 12 e punës

en: Add workspace
sq: Shtoni hapësirë pune

en: Add adjacent workspace
sq: Shtoni hapësirë pune ngjitur

en: Delete last workspace
sq: Fshi hapësirën e fundit të punës

en: Delete active workspace
sq: Fshi hapësirën aktive të punës

en: Titled Dialog
sq: Dialog Me Titull

en: Subtitle
sq: Nëntitull

en: Xfce 4 Widgets
sq: Widget-e Xfc 4

en: Version information
sq: Të dhëna versioni

en: GPUs
sq: GPU

en: Window Manager
sq: Përgjegjës Dritaresh

en: Handles the placement of windows on the screen.
sq: Merret me vendosjen e dritareve në ekran.

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
sq: Furnizon një vend për butona dritaresh, nisës, menu aplikacionesh, etj.

en: Desktop Manager
sq: Përgjegjës Desktopi

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
sq: Cakton sfonde desktopi, trajton ikona, etj.

en: File Manager
sq: Përgjegjës Kartelash

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
sq: Administron kartelat tuaja në një mënyrë moderne, të lehtë për përdorim dhe të shpejtë.

en: Volume Manager
sq: Përgjegjës Vëllimesh

en: Manages removable drives and media for Thunar.
sq: Administron pajisje dhe media të heqshme për Thunar-in.

en: Session Manager
sq: Përgjegjës Sesionesh

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
sq: Ruan dhe rikthen sesionin tuaj, merret me nisjen, vetënisjet dhe fikjen.

en: Settings Manager
sq: Përgjegjës Rregullimesh

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
sq: Formëson rregullimet për dukjen, ekranin, tastierën dhe miun.

en: Application Finder
sq: Gjetës Aplikacionesh

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
sq: Gjen dhe nis shpejt aplikacione të instaluar në sistemin tuaj.

en: Settings Daemon
sq: Demon Rregullimesh

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
sq: Depoziton rregullimet tuaja në një sistem formësimesh bazuar në D-Bus.

en: A Menu Library
sq: Një Librari Menush

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
sq: Sendërton një menu të përputhshme me freedesktop.org, bazuar në GLib dhe GIO.

en: Thumbnails Service
sq: Shërbim Miniaturash

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
sq: Sendërton specifikime D-Bus administrimi miniaturash.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
sq: Ju lutemi, shihni <https://www.xfce.org/about/credits>

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
sq: Nëse dini dikë që mungon në këtë listë, mos ngurroni të hapni një çështje te <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .

en: Thanks to all who helped making this software available!
sq: Falënderime për të gjithë ata që ndihmuan në realizimin e këtij software-i!

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
sq: Xfce 4 është e drejtë kopjimi e Olivier Fourdan-it (fourdan@xfce.org). Përbërësit e ndryshëm janë nën të drejta kopjimi nga autorët përkatës.

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sq: Paketat libxfce4ui, libxfce4util dhe exo qarkullojnë sipas kushteve të licencës GNU Library General Public License, siç botohet ajo nga Free Software Foundation; versioni 2 i Licencës, ose (në dëshirën tuaj) çfarëdo versioni të mëvonshëm.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sq: Paketat thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop dhe xfwm4 shpërndahen sipas kushteve të licencës GNU General Public License, siç botohet nga Free Software Foundation; versioni 2 i Licencës, ose (në dëshirën tuaj) çfarëdo versioni të mëvonshëm.

en: Type '%s --help' for usage information.
sq: Për përdorimin, shtypni '%s --help'.

en: Unable to initialize GTK+.
sq: S’arrihet të gatitet dot GTK+.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sq: Ekipi i zhvillimit të Xfce-së. Tërë të drejtat të rezervuara.

en: Please report bugs to <%s>.
sq: Ju lutemi, njoftoni të meta te <%s>.

en: Failed to load interface
sq: S’u arrit të ngarkohej ndërfaqe

note: { N_("Project Lead"), xfce_contributors_lead },
en: Core developers
sq: Zhvillues bazë

en: Active contributors
sq: Pjesëmarrës aktivë

en: Servers maintained by
sq: Mirëmbajtja e shërbyesve nga

en: Translations supervision
sq: Mbikëqyrje përkthimesh

en: Documentation supervision
sq: Mbikëqyrje dokumentimi

en: Translators
sq: Përkthyes

en: Previous contributors
sq: Pjesëmarrës të mëparshëm

en: About Xfce
sq: Mbi Xfce-në

en: Information about the Xfce Desktop Environment
sq: Të dhëna të përgjithshme mbi Mjedisin Desktop Xfce

en: License
sq: Licencë

en: About the Xfce Desktop Environment
sq: Mbi Mjedisin Desktop Xfce

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Close
sq: _Mbylle

en: Device
sq: Pajisje

en: label
sq: etiketë

en: OS Name
sq: Emër OS-i

en: OS Type
sq: Lloj OS-i

en: Distributor
sq: Shpërndarës

en: Xfce Version
sq: Version Xfce-je

en: GTK Version
sq: Version GTK-je

en: Kernel Version
sq: Version Kerneli

en: Memory
sq: Kujtesë

en: System
sq: Sistem

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
sq: Xfce-ja është një koleksion programesh që të tërë tok furnizojnë një mjedis desktop të plotë.
    Programet vijuese janë pjesë e paketës bazë Xfce:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
sq: Xfce-ja është edhe një platformë zhvillimi që furnizon disa librari të cilat i ndihmojnë programuesit të krijojnë aplikacione që i përshtaten mjedisit desktop.
    
    Përbërësit Xfce licenconhen sipas licencash të lira ose me burim të hapët; GPL ose BSDL për aplikacionet dhe LGPL ose BSDL për libraritë. Për më tepër të dhëna, shihni dokumentimin, kodin burim ose sajtin Xfce (https://www.xfce.org).
    
    Faleminderit për interesin që tregoni për Xfce-në.
    
    	- Ekipi i Zhvillimit të Xfce-së

en: About
sq: Mbi

en: Credits
sq: Falënderime

en: Copyright
sq: Të drejta kopjimi

en: Unknown
sq: I panjohur

note: translators: This is the name of the OS, followed by the build ID, for * example: * "Fedora 25 (Workstation Edition); Build ID: xyz" or * "Ubuntu 16.04 LTS; Build ID: jki"
en: %s; Build ID: %s
sq: %s; ID Montimi: %s

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
sq: Ka tashmë në këtë drejtori një kartelë të quajtur "%s", kartela s’është shtuar.

en: Failed to migrate the old panel configuration
sq: S’u arrit të migrohej formësimi i panelit të vjetër

en: Customize settings stored by Xfconf
sq: Përshtatni rregullimet e depozituara nga Xfconf-i
