Libxfce4ui - en to sr translation catalogue (211 entries)

en: Failed to open web browser for online documentation
sr: Нисам успео да отворим помоћ са мреже у прегледнику веба

en: Do you want to read the %s manual online?
sr: Да ли желите да читате упутство за %s са мреже?

en: Do you want to read the manual online?
sr: Да ли желите да читате упутство са мреже?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
sr: Бићете преусмерени на страницу веба где се одржава и преводи помоћ.

note: Create cancel button
en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Read Online
sr: _Читај са мреже

en: _Always go directly to the online documentation
sr: _Увек иди непосредно на упутство са мреже

en: Close
sr: Затвори

en: No
sr: Не

en: Yes
sr: Да

en: Cancel
sr: Откажи

en: Close window with multiple tabs?
sr: Да ли затворити прозор са вишеструким листовима?

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
sr: Овај прозор има више отворених листова. Затварање овог прозора ће такође затворити и све његове листове.

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
sr: Овај прозор има %d отворених листова. Затварање
     овог прозора ће такође затворити и све његове листове.

en: Warning
sr: Упозорење

en: Close T_ab
sr: Затвори _лист

en: Close _Window
sr: Затвори _прозор

en: Do _not ask me again
sr: _Не питај ме поново

en: Session management client ID
sr: ЛБ корисника управљања седнице

en: ID
sr: ЛБ

en: Disable session management
sr: Онемогући управљање седницом

en: Session management options
sr: Могућности управљања седницом

en: Show session management options
sr: Прикажи могућности управљања седницом

en: Failed to connect to the session manager: %s
sr: Нисам успео да се повежем са управником седнице: %s

en: Session manager did not return a valid client id
sr: Управник седнице није вратио исправни ЛБ корисника

note: print warning for user
en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
sr: Радна фасцикла „%s“ не постоји. Неће бити коришћена приликом израђања „%s“.

note: retrieve the error and warning messages
en: Filename is too long
sr: Име датотеке је предугачно

en: Directory separator illegal in file name
sr: Разделник путање је неправилан у датотеци имена

en: Filenames should not start or end with a space
sr: Имена датотека не би требала почињати размаком

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
sr: Ова пречица се већ користи за наредбу „%s“. Коју наредбу желите да користите?

en: Use '%s'
sr: Користи „%s“

en: Keep '%s'
sr: Задржи „%s“

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
sr: Ова пречица се већ користи за наредбу „%s“. Које дејство желите да примените?

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
sr: Ова пречица се већ користи за наредбу „%s“. Које дејство желите да користите?

note: This shortcut already exists in the provider, we don't want it twice Warn the user
en: Please use another key combination.
sr: Молим, користите други низ дугмади.

en: %s already triggers this action.
sr: %s већ окида ову радњу.

en: Conflicting actions for %s
sr: Сукобљавајућа дејства за %s

en: This shortcut is already being used for something else.
sr: Ова пречица се већ користи за нешто друго.

en: Shortcuts Editor
sr: Уредник пречица

en: The current shortcut. Click to edit...
sr: Тренутна пречица. Кликните ради уређивања...

en: Clear the shortcut
sr: Поништи пречицу

en: Restore the default shortcut
sr: Поврати подразумевану пречицу

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
sr: Пречица са тастатуре се тренутно користи за: '%s'

en: Keyboard shortcut already in use
sr: Пречица са тастатуре је већ у употреби

en: Window Manager Action Shortcut
sr: Пречица радње управника прозора

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: action
sr: радња

en: Command Shortcut
sr: Пречица наредбе

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: command
sr: наредба

en: Shortcut
sr: Пречица

en: Clear
sr: Очисти

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
sr: Притисните низ дугмади ради окидања %s „%s“.

en: Please press a key
sr: Молим, притисните дугме

en: Could not grab the keyboard.
sr: Нисам успео да захватим тастатуру.

en: Window operations menu
sr: Избор радњи прозора

en: Up
sr: горе

en: Down
sr: доле

en: Left
sr: лево

en: Right
sr: десно

en: Cycle windows
sr: Кружно мењај прозоре

en: Cycle windows (Reverse)
sr: Кружно мењај прозоре (обрнуто)

en: Switch window for same application
sr: Мењај прозоре истог програма

en: Switch application
sr: Мењај програме

en: Close window
sr: Затвори прозор

en: Maximize window horizontally
sr: Увећај прозор водоравно

en: Maximize window vertically
sr: Увећај прозор усправно

en: Maximize window
sr: Увећај прозор

en: Hide window
sr: Сакриј прозор

en: Move window
sr: Премести прозор

en: Resize window
sr: Промени величину прозора

en: Shade window
sr: Смотај прозор

en: Stick window
sr: Увек на видном радном простору

en: Raise window
sr: Издигни прозор

en: Lower window
sr: Спусти прозор

en: Raise or lower window
sr: Издигни или спусти прозор

en: Fill window
sr: Испуни прозор

en: Fill window horizontally
sr: Испуни прозор водоравно

en: Fill window vertically
sr: Испуни прозор усправно

en: Toggle above
sr: Прекидач стања изнад осталих

en: Toggle fullscreen
sr: Прекидач стања преко целог заслона

en: Move window to lower monitor
sr: Премести прозор на нижи заслон

en: Move window to left monitor
sr: Премести прозор на леви заслон

en: Move window to right monitor
sr: Премести прозор на десни заслон

en: Move window to upper monitor
sr: Премести прозор на горњи заслон

en: Move window to upper workspace
sr: Премести прозор на радни простор изнад

en: Move window to bottom workspace
sr: Премести прозор на радни простор испод

en: Move window to left workspace
sr: Премести прозор на радни простор лево

en: Move window to right workspace
sr: Премести прозор на радни простор десно

en: Move window to previous workspace
sr: Премести прозор на претходни радни простор

en: Move window to next workspace
sr: Премести прозор на наредни радни простор

en: Move window to workspace 1
sr: Премести прозор на радни простор 1

en: Move window to workspace 2
sr: Премести прозор на радни простор 2

en: Move window to workspace 3
sr: Премести прозор на радни простор 3

en: Move window to workspace 4
sr: Премести прозор на радни простор 4

en: Move window to workspace 5
sr: Премести прозор на радни простор 5

en: Move window to workspace 6
sr: Премести прозор на радни простор 6

en: Move window to workspace 7
sr: Премести прозор на радни простор 7

en: Move window to workspace 8
sr: Премести прозор на радни простор 8

en: Move window to workspace 9
sr: Премести прозор на радни простор 9

en: Move window to workspace 10
sr: Премести прозор на радни простор 10

en: Move window to workspace 11
sr: Премести прозор на радни простор 11

en: Move window to workspace 12
sr: Премести прозор на радни простор 12

en: Tile window to the top
sr: Поплочај прозор до врха

en: Tile window to the bottom
sr: Поплочај прозор до дна

en: Tile window to the left
sr: Поплочај прозор на лево

en: Tile window to the right
sr: Поплочај прозор на десно

en: Tile window to the top-left
sr: Поплочај прозор нагоре лево

en: Tile window to the top-right
sr: Поплочај прозор нагоре десно

en: Tile window to the bottom-left
sr: Поплочај прозор надоле лево

en: Tile window to the bottom-right
sr: Поплочај прозор надоле десно

en: Show desktop
sr: Прикажи радну површ

en: Upper workspace
sr: Горњи радни простор

en: Bottom workspace
sr: Доњи радни простор

en: Left workspace
sr: Леви радни простор

en: Right workspace
sr: Десни радни простор

en: Previous workspace
sr: Претходни радни простор

en: Next workspace
sr: Следећи радни простор

en: Workspace 1
sr: радни простор 1

en: Workspace 2
sr: радни простор 2

en: Workspace 3
sr: радни простор 3

en: Workspace 4
sr: радни простор 4

en: Workspace 5
sr: радни простор 5

en: Workspace 6
sr: радни простор 6

en: Workspace 7
sr: радни простор 7

en: Workspace 8
sr: радни простор 8

en: Workspace 9
sr: радни простор 9

en: Workspace 10
sr: радни простор 10

en: Workspace 11
sr: радни простор 11

en: Workspace 12
sr: радни простор 12

en: Add workspace
sr: Додај радни простор

en: Add adjacent workspace
sr: Додај суседни радни простор

en: Delete last workspace
sr: Обриши последњи радни простор

en: Delete active workspace
sr: Обриши тренутни радни простор

en: Titled Dialog
sr: Прозорче са натписом

en: Subtitle
sr: Поднаслов

en: Xfce 4 Widgets
sr: Справице ИксФЦЕ-а 4

en: Version information
sr: Подаци о издању

en: GPUs
sr: ГПУ-ови

en: Window Manager
sr: Управник прозора

en: Handles the placement of windows on the screen.
sr: Управља смештајем прозора на приказу.

en: Panel
sr: Полица

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
sr: Обезбеђује матицу за дугмад прозора, покретаче, изборник програма и још тога.

en: Desktop Manager
sr: Управник радне површи

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
sr: Поставља позадине радне површи, управља сличицама и још тога.

en: File Manager
sr: Управник датотека

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
sr: Управља датотекама на савремен, лак за употребу и брз начин.

en: Volume Manager
sr: Управник меморија

en: Manages removable drives and media for Thunar.
sr: Управља уклоњивим уређајима и посредницима за Тунара.

en: Session Manager
sr: Управник седнице

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
sr: Чува и враћа Ваше седнице, управља почетним, самопокрећућим и завршним програмима.

en: Settings Manager
sr: Управник поставки

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
sr: Подешава изглед, приказ, поставке тастатуре и миша.

en: Application Finder
sr: Проналазач програма

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
sr: Брзо налази и покреће уграђене програме на систему.

en: Settings Daemon
sr: Домар поставки

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
sr: Храни поставке на систему заснованим на поставкама Д-сабирнице.

en: A Menu Library
sr: Књижница изборника

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
sr: Спроводи изборник сагласан са freedesktop.org-ом заснован на Глиб и ГИО.

en: Thumbnails Service
sr: Служитељ умањених сличица

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
sr: Спроводи одредбе Д-сабирнице управљањем умањеним сличицама.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
sr: Молим, погледајте <https://www.xfce.org/about/credits>

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
sr: Уколико знате било кога ко недостаје на списку, не оклевајте да пријавите бубу на <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .

en: Thanks to all who helped making this software available!
sr: Хвала свима који су помогли да ове мекотворине буду доступне!

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
sr: Права умножавања над Иксце-ом 4 задржава Оливје Фурдан (fourdan@xfce.org). Права над разним деловима задржавају њихови одговарајући творци.

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Пакети libxfce4ui, libxfce4util и exo се раздељују под условима књижница ГНУ-а и објављени су од стране Задужбине слободног софтвера; или издања 2 дозволе, или (по вашем нахођењу) неког наредног издања.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Пакети thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop и xfwm4 се расподељују под условима опште јавне дозволе ГНУ објављеној од стране Задужбине слободног софтвера: или издања 2 дозволе, или (по вашем нахођењу) неког наредног издања.

en: Type '%s --help' for usage information.
sr: Упишите „%s --help“ за упутство за употребу.

en: Unable to initialize GTK+.
sr: Нисам успео да покренем ГТК+.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sr: Развојна дружина Иксфце-а. Сва права су задржана.

en: Please report bugs to <%s>.
sr: Молим, пријавите грешке на <%s>.

en: Failed to load interface
sr: Нисам успео да учитам сучеље

note: { N_("Project Lead"), xfce_contributors_lead },
en: Core developers
sr: Програмери језгра

en: Active contributors
sr: Садашњи доприносиоци

en: Servers maintained by
sr: Служитеље одржавају

en: Translations supervision
sr: Надгледање превођења

en: Documentation supervision
sr: Надзор документације

en: Translators
sr: Преводиоци

en: Previous contributors
sr: Претходни доприносиоци

en: About Xfce
sr: О Иксфце-у

en: Information about the Xfce Desktop Environment
sr: Подаци о радном окружењу Иксфце-а

en: License
sr: Дозвола

en: About the Xfce Desktop Environment
sr: О радном окружењу Иксфце-а

en: _Help
sr: _Помоћи

en: _Close
sr: _Затвори

en: Device
sr: Уређај

en: label
sr: натпис

en: OS Name
sr: Име оперативног система

en: OS Type
sr: Врста оперативног система

en: Distributor
sr: Раздељивач

en: Xfce Version
sr: Издање ИксФЦЕ-а

en: GTK Version
sr: Издање ГТК-а

en: Kernel Version
sr: Издање језгра

en: CPU
sr: ЦПУ

en: Memory
sr: Меморија

en: GPU
sr: ГПУ

en: System
sr: Систем

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
sr: ИксФЦЕ је збирка програма које заједно обезбеђују потпуно радно окружење.
    Следећи програми су део језгра ИксФЦЕ-а:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
sr: ИксФЦЕ је такође и развојна платформа која пружа неколико библиотека помажућих програмерима да их лепо ускладе у радно окружење.
    
    Јединице ИксФЦЕ-а су објављене под слободним и отворненог кода дозволама: ОЈЛ или БСДЛ за програме и ЛОЈЛ или БСДЛ за библиотеке. Погледајте упутства, изворни код и странице ИксФЦЕ-а (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) ради више података.
    
    Хвала Вам на занимању за ИксФЦЕ.
    
    t- Развојна дружина ИксФЦЕ-а

en: About
sr: О програму

en: Credits
sr: Заслуге

en: GPL
sr: ОЈД

en: LGPL
sr: КОЈД

en: BSD
sr: БСД

en: Copyright
sr: Права умножавања

en: Unknown
sr: Непознато

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit (32-bit userspace)
sr: 64-бита (32-битно корисничко окружење)

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
sr: 64-бита

en: 32-bit
sr: 32-бита

note: translators: This is the name of the OS, followed by the build ID, for * example: * "Fedora 25 (Workstation Edition); Build ID: xyz" or * "Ubuntu 16.04 LTS; Build ID: jki"
en: %s; Build ID: %s
sr: %s; ЛБ изградње: %s

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
sr: Датотека са именом „%s“ већ постоји у фасцикли, датотека није додата.

en: Failed to migrate the old panel configuration
sr: Нисам успео преселити старе поставке полице

en: Customize settings stored by Xfconf
sr: Прилагодите поставке које чува Иксфконф
