libxfce4ui.xfce-4-20 - en to vec translation catalogue (194 entries)

en: Failed to open web browser for online documentation
vec: No se ga podesto vèrzar el navegador web par mostrar ła documentasion online.

en: Do you want to read the %s manual online?
vec: Se vołe lèzar el manuałe online de %s?

en: Do you want to read the manual online?
vec: Se vołe lèzar el manuałe online?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
vec: Ło redizaremo al sito web de ła documentasion, inte el cuało łe vien mantegneste e traduzeste łe pàzene de juto.

en: Read the manual
vec: Lèzar el manuałe

note: Create cancel button
en: _Cancel
vec: _Tornar indrio

en: _Read Online
vec: _Lèzar online

en: _Always go directly to the online documentation
vec: _Ndar senpre diretamente a ła documentasion online

en: Close
vec: Sarar

en: Yes
vec: Sì

en: Cancel
vec: Tornar indrio

en: Close window with multiple tabs?
vec: Sarar na fenestra che ła tien verte pì schede?

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
vec: Sta fenestra ła tien verte pì de na scheda. Sarando sta fenestra łe vegnarà sarae anca tute łe so schede.

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
vec: Sta fenestra ła tien verte %d schede. Sarar sta fenestra ła conportarà sarar tute łe so schede.

en: Warning
vec: Atension

en: Close T_ab
vec: Sarar ła _scheda

en: Close _Window
vec: Sarar ła _fenestra

en: Do _not ask me again
vec: _No stame dimandar da novo

en: Session management client ID
vec: Identifegador del client de zestion de sesion

en: Disable session management
vec: Dezativar ła zestion de sesion

en: Session management options
vec: Opsion de ła zestion de sesion

en: Show session management options
vec: Mostrar łe opsion de ła zestion de sesion

en: Failed to connect to the session manager: %s
vec: No se ga podesto conétarse col zestor de sesion: %s

en: Session manager did not return a valid client id
vec: El zestor de sesion no el ga restituio un identifegador de client vàłido

note: print warning for user
en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
vec: No ghe ze na carteła de lavoro ciamada «%s». No ła vegnarà dopara par ezeguir «%s».

note: retrieve the error and warning messages
en: Filename is too long
vec: El nome del file el ze masa longo

en: Directory separator illegal in file name
vec: Separador de cartełe incoreto inte el nome del file

en: Filenames should not start or end with a space
vec: I nomi de file no i ga da scumisiar o finir co un caràtaro de Spàsio

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
vec: Sta scursaroła za el ze sta asegnà a l'asion «%s». Cuała asion se vołe doparar?

en: Use '%s'
vec: Doparar «%s»

en: Keep '%s'
vec: Mantegner «%s»

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
vec: Sta scursaroła ła ze za stada asegnada al comando «%s». Cuała asion se vołe doparar?

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
vec: Sta scursaroła ła ze za stada asegnada a l'asion «%s». Cuała asion se vołe doparar?

en: Please use another key combination.
vec: Se dòpare un'altra conbinasion de botoni.

en: %s already triggers this action.
vec: %s za el inìsia sta asion.

en: Conflicting actions for %s
vec: Asion in conflito de %s

en: This shortcut is already being used for something else.
vec: Sta scursaroła ła ze za stada asegnada a un'altra asion.

en: Shortcuts Editor
vec: Modifegador de scursarołe

en: The current shortcut. Click to edit...
vec: Ła scursaroła atuałe. Far click par modifegarla...

en: Clear the shortcut
vec: Ełiminar ła scursaroła

en: Restore the default shortcut
vec: Restaurar ła scursaroła predetermenada

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
vec: Sta scursaroła ła ze atualmente dopara da: «%s».

en: Keyboard shortcut already in use
vec: Scursaroła da tastiera in dòpara

en: Window Manager Action Shortcut
vec: Scursaroła del zestor de fenestre

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: action
vec: asion

en: Command Shortcut
vec: Comando de ła scursaroła

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: command
vec: comando

en: Shortcut
vec: Scursaroła

en: Clear
vec: Descancełar

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
vec: Strucar i botoni par ativar %s «%s».

en: Please press a key
vec: Strucar un boton

en: Could not grab the keyboard.
vec: No se ga podesto caturar ła tastiera.

en: Window operations menu
vec: Menù de operasion de ła fenestra

en: Up
vec: Par sora

en: Down
vec: Par baso

en: Left
vec: Sanca

en: Right
vec: Drita

en: Cycle windows
vec: Sełesionar łe fenestre siclegamente

en: Cycle windows (Reverse)
vec: Sełesionar łe fenestre siclegamente (al roverso)

en: Switch window for same application
vec: Canbiar ła fenestra de ła istesa aplicasion

en: Switch application
vec: Canbiar de aplicasion

en: Close window
vec: Sarar ła fenestra

en: Maximize window horizontally
vec: Masimizar ła fenestra orizontalmente

en: Maximize window vertically
vec: Masimizar ła fenestra verticalmente

en: Maximize window
vec: Masimizar ła fenestra

en: Hide window
vec: Scóndar ła fenestra

en: Move window
vec: Spostar ła fenestra

en: Resize window
vec: Redimensionar ła fenestra

en: Shade window
vec: Rodołar ła fenestra

en: Stick window
vec: Fisar ła fenestra

en: Raise window
vec: Fenestra davanti

en: Lower window
vec: Fenestra da drio

en: Raise or lower window
vec: Fenestra davanti o da drio

en: Fill window
vec: Anpliar ła fenestra

en: Fill window horizontally
vec: Masimizar ła fenestra orizontalmente

en: Fill window vertically
vec: Masimizar ła fenestra verticalmente

en: Toggle above
vec: Ativar o dezativar senpre insima

en: Toggle fullscreen
vec: Ativar o dezativar el schermo intiero

en: Move window to lower monitor
vec: Spostar ła fenestra al schermo inferior

en: Move window to left monitor
vec: Spostar ła fenestra al schermo de sanca

en: Move window to right monitor
vec: Spostar ła fenestra al schermo de drita

en: Move window to upper monitor
vec: Spostar ła fenestra al schermo superior

en: Move window to upper workspace
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro superior

en: Move window to bottom workspace
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro inferior

en: Move window to left workspace
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro de sanca

en: Move window to right workspace
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro de drita

en: Move window to previous workspace
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro anterior

en: Move window to next workspace
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro sevente

en: Move window to workspace 1
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro 1

en: Move window to workspace 2
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro 2

en: Move window to workspace 3
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro 3

en: Move window to workspace 4
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro 4

en: Move window to workspace 5
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro 5

en: Move window to workspace 6
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro 6

en: Move window to workspace 7
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro 7

en: Move window to workspace 8
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro 8

en: Move window to workspace 9
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro 9

en: Move window to workspace 10
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro 10

en: Move window to workspace 11
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro 11

en: Move window to workspace 12
vec: Spostar ła fenestra al spàsio de lavoro 12

en: Tile window to the top
vec: Recuadrar ła fenestra par sù

en: Tile window to the bottom
vec: Recuadrar ła fenestra par zo

en: Tile window to the left
vec: Recuadrar ła fenestra par sanca

en: Tile window to the right
vec: Recuadrar ła fenestra par drita

en: Tile window to the top-left
vec: Recuadrar ła fenestra par su a ła sanca

en: Tile window to the top-right
vec: Recuadrar ła fenestra par sù a ła drita

en: Tile window to the bottom-left
vec: Recuadrar ła fenestra par zo a ła sanca

en: Tile window to the bottom-right
vec: Recuadrar ła fenestra par zo a ła drita

en: Show desktop
vec: Mostrar el desktop

en: Upper workspace
vec: Spàsio de lavoro superior

en: Bottom workspace
vec: Spàsio de lavoro inferior

en: Left workspace
vec: Spàsio de lavoro de sanca

en: Right workspace
vec: Spàsio de lavoro de drita

en: Previous workspace
vec: Spàsio de lavoro prima

en: Next workspace
vec: Spàsio de lavoro dopo

en: Workspace 1
vec: Spàsio de lavoro 1

en: Workspace 2
vec: Spàsio de lavoro 2

en: Workspace 3
vec: Spàsio de lavoro 3

en: Workspace 4
vec: Spàsio de lavoro 4

en: Workspace 5
vec: Spàsio de lavoro

en: Workspace 6
vec: Spàsio de lavoro 6

en: Workspace 7
vec: Spàsio de lavoro 7

en: Workspace 8
vec: Spàsio de lavoro 8

en: Workspace 9
vec: Spàsio de lavoro 9

en: Workspace 10
vec: Spàsio de lavoro 10

en: Workspace 11
vec: Spàsio de lavoro 11

en: Workspace 12
vec: Spàsio de lavoro 12

en: Add workspace
vec: Zontar un spàsio de lavoro

en: Add adjacent workspace
vec: Zontar un spàsio de lavoro adiasente

en: Delete last workspace
vec: Ełiminar el ùltemo spàsio de lavoro

en: Delete active workspace
vec: Ełiminar el spàsio de lavoro ativo

en: Version information
vec: Informasion de ła version

en: GPUs
vec: Procesadori gràfeghi

en: Window Manager
vec: Zestor de fenestre

en: Handles the placement of windows on the screen.
vec: Zestionar ła cołocasion de łe fenestre inte el schermo

en: Panel
vec: Paneło

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
vec: Prevédar un spàsio par i botoni de łe fenestre, i inisiadori, el menù de aplicasion e altro.

en: Desktop Manager
vec: Zestor del desktop

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
vec: Configurar i sfondi del desktop e zestionar łe icone e tanto altro.

en: File Manager
vec: Zestor de file

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
vec: Zestionar i file de forma moderna, sénplega e ràpida.

en: Volume Manager
vec: Zestor de vołumi

en: Manages removable drives and media for Thunar.
vec: Zestionar dispozitivi e suporti estraìbiłi de Thunar

en: Session Manager
vec: Zestir de sesion

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
vec: Salvar e restaurar ła sesion e zestionar el inìsio, el inìsio automàtego e el stuarse del dispozitivo.

en: Settings Manager
vec: Zestor de configurasion

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
vec: Configurar ła aparensa, el schermo, ła tastiera e el mouse.

en: Application Finder
vec: Sercador de aplicasion

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
vec: Catar e inisiar rapidamente łe aplicasion instałae inte el sistema.

en: Settings Daemon
vec: Servìsio de configurasion

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
vec: Salvar łe inpostasion inte un sistema de configurasion bazà so D-Bus.

en: A Menu Library
vec: Un menù a libraria

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
vec: Inplementa un menù conpatìbiłe co freedesktop.org bazà in GLib y GIO.

en: Thumbnails Service
vec: Servìsio de miniature

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
vec: Inplementa ła spesìfega D-Bus de zestion de miniature.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
vec: Védase <https://www.xfce.org/about/credits>

en: Type '%s --help' for usage information.
vec: Scrìvar «%s --help» par védar el manuałe de dòpara.

en: Unable to initialize GTK+.
vec: No se ga podesto inisiałizar GTK+.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
vec: Ła scuadra de desviłupo de Xfce. Tuti i diriti reservai.

en: Please report bugs to <%s>.
vec: Informar de erori a <%s>.

en: Failed to load interface
vec: No se ga podesto cargar ła interfasa

note: { N_("Project Lead"), xfce_contributors_lead },
en: Core developers
vec: Desviłupadori prinsipałi

en: Active contributors
vec: Cołaboradori ativi

en: Servers maintained by
vec: Server mantegnui da

en: Translations supervision
vec: Supervizion de łe tradusion

en: Documentation supervision
vec: Supervizion de ła documentasion

en: Translators
vec: Tradutori

en: Previous contributors
vec: Cołaboradori anteriori

en: About Xfce
vec: Arente de Xfce

en: Information about the Xfce Desktop Environment
vec: Informasion arente de l'anbiente desktop Xfce

en: License
vec: Licensa

en: About the Xfce Desktop Environment
vec: Arente de l'anbiente desktop Xfce

en: _Help
vec: _Juto

en: _Close
vec: _Sarar

en: Device
vec: Dispozitivo

en: label
vec: eticheta

en: OS Name
vec: Nome del sistema operativo

en: OS Type
vec: TIpo de sistema operativo

en: Xfce Version
vec: Version de Xfce

en: GTK Version
vec: Version de GTK

en: Kernel Version
vec: Version del nùcleo

en: Windowing System
vec: Sistema de fenestre

en: CPU
vec: Procesador

en: Memory
vec: Memòria

en: GPU
vec: Procesador gràfego

en: System
vec: Sistema

en: About
vec: Arente de

en: Credits
vec: Crèditi

en: Unknown
vec: Desconosesto

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit (32-bit userspace)
vec: 64 bit (spàsio de utente de 32 bit)

note: translators: This is the name of the OS, followed by the build ID, for * example: * "Fedora 25 (Workstation Edition); Build ID: xyz" or * "Ubuntu 16.04 LTS; Build ID: jki"
en: %s; Build ID: %s
vec: %s; ID de ła Build: %s

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
vec: Za ghe ze un file ciamà «%s» adentro de sta carteła. El file no el ze sta zontà.

en: Failed to migrate the old panel configuration
vec: No se ga podesto migrar ła vècia configurasion del paneło

en: Customize settings stored by Xfconf
vec: Personałizar ła configurasion salvada par Xfconf
