libxfce4ui.xfce-4-20 - en to ca translation catalogue (203 entries)

en: Failed to open web browser for online documentation
ca: Ha fallat l'obriment del navegador web per la documentació en línia

en: Do you want to read the %s manual online?
ca: Voleu llegir el manual %s en línia?

en: Do you want to read the manual online?
ca: Voleu llegir el manual en línia?

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
ca: Sereu redirigit al lloc web de la documentació on es mantenen i tradueixen les pàgines d'ajuda.

en: Read the manual
ca: Llegiu el manual

note: Create cancel button
en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Read Online
ca: _Llegir en línia

en: _Always go directly to the online documentation
ca: _Vés sempre directament a la documentació en línia

en: Close
ca: Tanca

en: Yes
ca: Sí

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Close window with multiple tabs?
ca: Tancar una finestra amb diverses pestanyes?

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
ca: Aquesta finestra té diverses pestanyes obertes. Si es tanca aquesta finestra, també es tancaran totes les seves pestanyes.

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
ca: Aquesta finestra té %d pestanyes obertes. Si es tanca aquesta finestra, també es tancaran totes les seves pestanyes.

en: Warning
ca: Advertència

en: Close T_ab
ca: Tanca la pest_anya

en: Close _Window
ca: Tanca la _finestra

en: Do _not ask me again
ca: _No m'ho tornis a preguntar

en: Session management client ID
ca: ID del client de gestió de sessió

en: Disable session management
ca: Inhabilita la gestió de la sessió

en: Session management options
ca: Opcions de gestió de sessió

en: Show session management options
ca: Mostra les opcions de gestió de sessió

en: Failed to connect to the session manager: %s
ca: Ha fallat la connexió al gestor de sessions: %s

en: Session manager did not return a valid client id
ca: El gestor de sessions no ha retornat un id. vàlid de client

note: print warning for user
en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
ca: El directori de treball «%s» no existeix. No s'utilitzarà per generar «%s».

note: retrieve the error and warning messages
en: Filename is too long
ca: El nom de fitxer és massa llarg

en: Directory separator illegal in file name
ca: Separador de directoris no permès al nom del fitxer

en: Filenames should not start or end with a space
ca: Els noms dels fitxers no han de començar ni acabar amb un espai

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
ca: Aquesta drecera ja s'està utilitzant per a l'acció «%s». Quina acció voleu utilitzar?

en: Use '%s'
ca: Utilitza «%s»

en: Keep '%s'
ca: Mantén «%s»

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
ca: Aquesta drecera ja s'està utilitzant per a l'ordre «%s». Quina acció voleu utilitzar?

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
ca: Aquesta drecera ja s'està utilitzant per a l'acció «%s». Quina acció voleu utilitzar?

en: Please use another key combination.
ca: Si us plau, utilitzeu una altra combinació de tecles.

en: %s already triggers this action.
ca: «%s» ja llança aquesta acció.

en: Conflicting actions for %s
ca: Conflicte d'accions per %s

en: This shortcut is already being used for something else.
ca: Aquesta drecera ja s'està utilitzant per a alguna altra cosa.

en: Shortcuts Editor
ca: Editor de dreceres

en: The current shortcut. Click to edit...
ca: Drecera actial. Premeu per a editar...

en: Clear the shortcut
ca: Neteja la drecera

en: Restore the default shortcut
ca: Restaura la drecera per defecte

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
ca: Actualment aquesta drecera de teclat és utilitzada per: '%s'

en: Keyboard shortcut already in use
ca: Drecera de teclat ja en ús

en: Window Manager Action Shortcut
ca: Gestor de dreceres

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: action
ca: acció

en: Command Shortcut
ca: Ordre de la drecera

note: TRANSLATORS: this string will be used to create an explanation for * the user in a following string
en: command
ca: ordre

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Clear
ca: Neteja

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
ca: Premeu les tecles de teclat per activar %s '%s'.

en: Please press a key
ca: Premeu una tecla

en: Could not grab the keyboard.
ca: No s'ha pogut obtenir el teclat.

en: Window operations menu
ca: Menú d'operacions de finestra

en: Up
ca: Amunt

en: Down
ca: Avall

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Cycle windows
ca: Recorre les finestres

en: Cycle windows (Reverse)
ca: Recorre les finestres (invers)

en: Switch window for same application
ca: Canvia la finestra de la mateixa aplicació

en: Switch application
ca: Canvia d'aplicació

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: Maximize window horizontally
ca: Maximitza la finestra horitzontalment

en: Maximize window vertically
ca: Maximitza la finestra verticalment

en: Maximize window
ca: Maximitza la finestra

en: Hide window
ca: Oculta la finestra

en: Move window
ca: Mou la finestra

en: Resize window
ca: Redimensiona la finestra

en: Shade window
ca: Enrotlla la finestra

en: Stick window
ca: Finestra omnipresent

en: Raise window
ca: Alça la finestra

en: Lower window
ca: Abaixa la finestra

en: Raise or lower window
ca: Alça o abaixa la finestra

en: Fill window
ca: Emplena la finestra

en: Fill window horizontally
ca: Emplena la finestra horitzontalment

en: Fill window vertically
ca: Emplena la finestra verticalment

en: Toggle above
ca: Commuta amunt

en: Toggle fullscreen
ca: Commuta a pantalla sencera

en: Move window to lower monitor
ca: Mou la finestra al monitor de sota

en: Move window to left monitor
ca: Mou la finestra al monitor de l'esquerra

en: Move window to right monitor
ca: Mou la finestra al monitor de la dreta

en: Move window to upper monitor
ca: Mou la finestra al monitor de sobre

en: Move window to upper workspace
ca: Mou la finestra a l'espai de treball superior

en: Move window to bottom workspace
ca: Mou la finestra a l'espai de treball esquerre inferior

en: Move window to left workspace
ca: Mou la finestra a l'espai de treball esquerre

en: Move window to right workspace
ca: Mou la finestra a l'espai de treball dret

en: Move window to previous workspace
ca: Mou la finestra a l'espai de treball anterior

en: Move window to next workspace
ca: Mou la finestra a l'espai de treball següent

en: Move window to workspace 1
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 1

en: Move window to workspace 2
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 2

en: Move window to workspace 3
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 3

en: Move window to workspace 4
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 4

en: Move window to workspace 5
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 5

en: Move window to workspace 6
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 6

en: Move window to workspace 7
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 7

en: Move window to workspace 8
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 8

en: Move window to workspace 9
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 9

en: Move window to workspace 10
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 10

en: Move window to workspace 11
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 11

en: Move window to workspace 12
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 12

en: Tile window to the top
ca: Ajusta la finestra al centre

en: Tile window to the bottom
ca: Ajusta la finestra a baix

en: Tile window to the left
ca: Ajusta la finestra a l'esquerra

en: Tile window to the right
ca: Ajusta la finestra a la dreta

en: Tile window to the top-left
ca: Ajusta la finestra a dalt a l'esquerra

en: Tile window to the top-right
ca: Ajusta la finestra a dalt a la dreta

en: Tile window to the bottom-left
ca: Ajusta la finestra a baix a l'esquerra

en: Tile window to the bottom-right
ca: Ajusta la finestra a baix a la dreta

en: Show desktop
ca: Mostra l'escriptori

en: Upper workspace
ca: Espai de treball superior

en: Bottom workspace
ca: Espai de treball inferior

en: Left workspace
ca: Espai de treball esquerre

en: Right workspace
ca: Espai de treball dret

en: Previous workspace
ca: Espai de treball anterior

en: Next workspace
ca: Espai de treball següent

en: Workspace 1
ca: Espai de treball 1

en: Workspace 2
ca: Espai de treball 2

en: Workspace 3
ca: Espai de treball 3

en: Workspace 4
ca: Espai de treball 4

en: Workspace 5
ca: Espai de treball 5

en: Workspace 6
ca: Espai de treball 6

en: Workspace 7
ca: Espai de treball 7

en: Workspace 8
ca: Espai de treball 8

en: Workspace 9
ca: Espai de treball 9

en: Workspace 10
ca: Espai de treball 10

en: Workspace 11
ca: Espai de treball 11

en: Workspace 12
ca: Espai de treball 12

en: Add workspace
ca: Afegeix un espai de treball

en: Add adjacent workspace
ca: Afegeix un espai de treball adjacent

en: Delete last workspace
ca: Suprimeix l'últim espai de treball

en: Delete active workspace
ca: Suprimeix l'espai de treball actiu

en: Version information
ca: Informació de la versió

en: GPUs
ca: GPU

en: Window Manager
ca: Gestor de finestres

en: Handles the placement of windows on the screen.
ca: Gestiona la ubicació de les finestres a la pantalla.

en: Panel
ca: Tauler

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
ca: Proporciona una llar per als botons de finestres, llançadors, menú d'aplicacions i més.

en: Desktop Manager
ca: Gestor d'escriptori

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
ca: Estableix el fons d'escriptori, gestiona les icones i molt més.

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
ca: Gestiona els fitxers d'una manera moderna, fàcil i ràpida.

en: Volume Manager
ca: Gestor de volums

en: Manages removable drives and media for Thunar.
ca: Gestiona les unitats i els suports extraïbles per a Thunar.

en: Session Manager
ca: Gestor de sessions

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
ca: Desa i restaura la sessió, gestiona l’inici, l’inici automàtic i l’aturada.

en: Settings Manager
ca: Gestor d'ajusts

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
ca: Configura els ajusts de l'aparença, la pantalla, el teclat i el ratolí.

en: Application Finder
ca: Cercador d'aplicacions

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
ca: Troba i llança ràpidament les aplicacions instal·lades al vostre sistema.

en: Settings Daemon
ca: Dimoni d'ajusts

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
ca: Emmagatzema els vostres ajusts en un sistema de configuració basat en D-Bus.

en: A Menu Library
ca: Una biblioteca de menús

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
ca: Implementa un menú compatible amb freedesktop.org basat en GLib i GIO.

en: Thumbnails Service
ca: Servei de miniatures

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
ca: Implementa l'especificació de D-Bus per a la gestió de miniatures.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
ca: Consulteu <https://www.xfce.org/about/credits>

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
ca: Si sabeu d'algú que hagi d'estar en aquesta llista; no dubteu en informar d'aquest error a <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .

en: Thanks to all who helped making this software available!
ca: Gràcies a tots aquells que heu ajudat a fer aquest programari una realitat.

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
ca: Xfce 4 té drets d'autor d'Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). Els diferents components tenen els drets d'autor dels seus respectius autors.

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Els paquets libxfce4ui, libxfce4util i exo es distribueixen sota els termes de la llicència GNU Library General Public License, tal com l'ha publicada la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la llicència o, segons el vostre criteri, qualsevol versió posterior.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Els paquets thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop i xfwm4 es distribueixen sota els termes de la llicència GNU General Public License, tal com l'ha publicada la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la llicència o, segons el vostre criteri, qualsevol versió posterior.

en: Type '%s --help' for usage information.
ca: Teclegeu «%s --help» per obtenir la informació de l'ús.

en: Unable to initialize GTK+.
ca: No es pot inicialitzar GTK+.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ca: L'equip de desenvolupament de Xfce. Tots els drets reservats.

en: Please report bugs to <%s>.
ca: Envieu els errors a <%s>.

en: Failed to load interface
ca: Ha fallat la càrrega de la interfície

note: { N_("Project Lead"), xfce_contributors_lead },
en: Core developers
ca: Desenvolupadors principals

en: Active contributors
ca: Contribuïdors actius

en: Servers maintained by
ca: Servidors mantinguts per

en: Translations supervision
ca: Supervisió de les traduccions

en: Documentation supervision
ca: Supervisió de la documentació

en: Translators
ca: Traductors

en: Previous contributors
ca: Contribuïdors anteriors

en: About Xfce
ca: Quant a Xfce

en: Information about the Xfce Desktop Environment
ca: Informació quant a l'entorn d'escriptori Xfce

en: License
ca: Llicència

en: About the Xfce Desktop Environment
ca: Quant a l'entorn d'escriptori Xfce

en: _Help
ca: A_juda

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Device
ca: Dispositiu

en: label
ca: etiqueta

en: OS Name
ca: Nom del SO

en: OS Type
ca: Tipus del SO

en: Distributor
ca: Distribuïdor

en: Xfce Version
ca: Versió de Xfce

en: GTK Version
ca: Versió del GTK

en: Kernel Version
ca: Versió del nucli

en: Windowing System
ca: Sistema de finestres

en: Memory
ca: Memòria

en: System
ca: Sistema

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
ca: Xfce és una col·lecció de programes que en conjunt ofereixen un entorn d'escriptori ple de funcionalitats.
    Els següents programes formen part del nucli de Xfce:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
ca: Xfce també és una plataforma de desenvolupament que proporciona diverses biblioteques que ajuden els programadors a crear aplicacions que s’adaptin bé a l’entorn d’escriptori.
    
    Els components de Xfce estan llicenciats sota llicències lliures o de codi obert; GPL o BSDL per a les aplicacions i LGPL o BSDL per a les biblioteques. Per més informació consulteu la documentació, el codi font o el lloc web de Xfce (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>).
    
    Gràcies pel vostre interès per Xfce.
    
    	- L'equip de desenvolupament de Xfce

en: About
ca: Quant a

en: Credits
ca: Crèdits

en: Copyright
ca: Drets d'autor

en: Unknown
ca: Desconegut

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit (32-bit userspace)
ca: 64 bits (espai d'usuari de 32 bits)

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
ca: 64 bits

en: 32-bit
ca: 32 bits

note: translators: This is the name of the OS, followed by the build ID, for * example: * "Fedora 25 (Workstation Edition); Build ID: xyz" or * "Ubuntu 16.04 LTS; Build ID: jki"
en: %s; Build ID: %s
ca: %s; Id. construcció: %s

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
ca: En aquest directori ja existeix un fitxer amb el nom «%s», no s'ha afegit el fitxer.

en: Failed to migrate the old panel configuration
ca: Ha fallat la migració de la configuració antiga del tauler

en: Customize settings stored by Xfconf
ca: Personalitzeu els ajusts emmagatzemats per Xfconf
