libxfce4windowing.main - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: The provided window does not have a _NET_WM_ICON or WMHints icon
fr: La fenêtre fournie n’a pas d’icône _NET_WM_ICON ou WMHints

en: Failed to find or load an icon for the window
fr: Impossible de trouver ou de charger une icône pour la fenêtre

en: Workspace 0
fr: Espace de travail 0

en: _Move
fr: _Déplacer

en: _Resize
fr: _Redimensionner

en: Always on _Top
fr: _Toujours au dessus

en: _Always on Visible Workspace
fr: Toujours sur l’esp_ace de travail visible

en: _Only on This Workspace
fr: Uni_quement sur cet espace de travail

en: Move to Workspace _Left
fr: Déplacer vers l’espace de travail _gauche

en: Move to Workspace R_ight
fr: Déplacer vers l’espace de travail dro_ite

en: Move to Workspace _Up
fr: Déplacer vers l’espace de travail ha_ut

en: Move to Workspace _Down
fr: Déplacer vers l’espace de travail _bas

en: Move to Another _Workspace
fr: Déplacer vers un autre _espace de travail

en: _Close
fr: _Fermer

en: Workspace _%d
fr: Espace de travail _%d

en: Workspace %d
fr: Espace de travail %d

en: Mi_nimize
fr: Mi_nimizer

en: Unmi_nimize
fr: Démi_nimiser

en: Ma_ximize
fr: Ma_ximiser

en: Unma_ximize
fr: Déma_ximiser
