libxfcegui4 4.4.0 - en to be translation catalogue (44 entries)

en: Workspace
be: Працоўная прастора

en: S_how
be: Па_казаць

en: _Hide
be: С_хаваць

en: Un_maximize
be: Разнай_большыць

en: Ma_ximize
be: Най_большыць

en: Un_shade
be: Раз_гарнуць

en: _Shade
be: З_гарнуць

en: Uns_tick
be: Ад_ляпіць

en: S_tick
be: Пры_ляпіць

en: Send to...
be: Даслаць на...

en: _Close
be: За_чыніць

en: Needs terminal
be: Патрабуе тэрмінал

en: Whether or not the command needs a terminal to execute
be: Патрэбны ці не тэрмінал для выкананьня загаду

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Command
be: Загад

en: The command to run when the item is clicked
be: Загад для выкананьня ў адказ на пстрык па элемэнту

en: Icon name
be: Назва значкі

en: The name of the themed icon to display next to the item
be: Назва значкі тэмы для адлюстраваньня наступнага элемэнта

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Label
be: Метка

en: The label displayed in the item
be: Метка адлюстроўваецца ў элемэнце

en: Startup notification
be: Інфармаваньне пра запуск

en: Whether or not the app supports startup notification
be: Ці падтрымлівае дастасаваньне інфармаваньне пра запуск

en: Use underline
be: Падкрэсьліваць

en: Whether or not to use an underscore in the label as a keyboard mnemonic
be: Ці падкрэсьліваць паскаральнік у метке

note: set window title
en: About %s...
be: Аб %s...

en: Visit homepage
be: Наведаць старонку праэкта

en: Info
be: Зьвесткі

en: Credits
be: Падзякі

en: License
be: Ліцэнзыя

en: Failed to acquire manager selection
be: Немагчыма атрымаць вылучэньне кіраўніка

en: tray icon has requested a size of (%i x %i), resizing to (%i x %i)
be: значка для прасторы паведамленьня запатрабавала памер (%i x %i), маштабаваньне да (%i x %i)

en: tray icon was not attached, destroying it
be: значка прасторы паведамленьня не далучана; будзе зьнішчана

en: Dialog Header
be: Загаловак дыялёга

en: Icon
be: Значка

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Icon Filename
be: Назва файла значкі

en: Icon Name
be: Назва значкі

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Launcher Menu Item
be: Запускальнік - элемэнт мэню

en: Move Handle
be: Перамяшўальнік

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Needs Terminal
be: Патрабуе тэрмінал

en: Scaled Image
be: Маштабаваны відарыс

en: Subtitle
be: Камэнтар

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Supports Startup Notification
be: Падтрымлівае інфармаваньне пра запуск

en: Title
be: Назва

en: Titled Dialog
be: Дыялёг з назвай

en: Xfce4 Widgets
be: Віджэты Xfce4
