libxfcegui4 4.4.0 - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: S_how
fa: _نشان دادن

en: _Hide
fa: _پنهان کردن

en: Un_maximize
fa: _بزرگ نکردن

en: Ma_ximize
fa: بزر_گ کردن

en: Un_shade
fa: _سایه نزدن

en: _Shade
fa: سایه _زدن

en: Uns_tick
fa: _نچسباندن

en: S_tick
fa: _چسباندن

en: _Close
fa: _بستن

en: Needs terminal
fa: به پایانه نیاز دارد

en: Whether or not the command needs a terminal to execute
fa: آیا فرمان به یک پایانه برای اجرا شدن نیاز دارد یا نه

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Command
fa: فرمان

en: The command to run when the item is clicked
fa: فرمان برای اجرا هنگامی که آیتم کلیک شود

en: Icon name
fa: نام شمایل

en: The name of the themed icon to display next to the item
fa: نام شمایل طرح برای نمایش دادن در کنار آیتم

note: set window title
en: About %s...
fa: درباره %s...

en: Visit homepage
fa: بازدید از صفحه آغازه

en: Info
fa: اطلاعات

en: Credits
fa: سپاسگزاری‌ها

en: License
fa: مجوز

en: Failed to acquire manager selection
fa: در گرفتن گزینش مدیر شکست خورد

en: tray icon has requested a size of (%i x %i), resizing to (%i x %i)
fa: شمایل سینی اندازه‌ی (%i x %i) را درخواست کرده است، تغییر اندازه به (%i x %i),

en: tray icon was not attached, destroying it
fa: شمایل سینی پیوست نشد، نابود میشود
