libxfcegui4 4.4.0 - en to he translation catalogue (44 entries)

en: Workspace
he: משטח עבודה.

en: S_how
he: ה_צגה

en: _Hide
he: ה_סתרה

en: Un_maximize
he: ש_חזור

en: Ma_ximize
he: הגד_לה

en: Un_shade
he: _ביטול גלילה

en: _Shade
he: _גלילה

en: Uns_tick
he: ל_א דביק

en: S_tick
he: _דביק

en: Send to...
he: שליחה אל...

en: _Close
he: _סגירה

en: Needs terminal
he: נדרש מסוף

en: Whether or not the command needs a terminal to execute
he: האם הפקודה דורשת מסוף או לא

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Command
he: פקודה

en: The command to run when the item is clicked
he: הפקודה אשר תרוץ כאשר הפריט ילחץ

en: Icon name
he: שם סמל

en: The name of the themed icon to display next to the item
he: שם הסמל אשר יוצג לצד הפריט

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Label
he: תווית

en: The label displayed in the item
he: התווית המוצגת בפריט

en: Startup notification
he: מידע איתחול

en: Whether or not the app supports startup notification
he: האם היישום תומך בהודעות פתיחה

en: Use underline
he: שימוש בקו תחתון

en: Whether or not to use an underscore in the label as a keyboard mnemonic
he: האם להשתמש בהדגשת קו תחתון בתוית לתזכורת מקשי קיצור

note: set window title
en: About %s...
he: על אודות %s...

en: Visit homepage
he: לביקור בדף הבית

en: Info
he: מידע

en: Credits
he: תודות

en: License
he: רישיון

en: Failed to acquire manager selection
he: אירע כשל בקבלת בחירת המנהל

en: tray icon has requested a size of (%i x %i), resizing to (%i x %i)
he: הסמל נדרש בגודל (‎%i x %i), מוקטן ל־(‎%i x %i)

en: tray icon was not attached, destroying it
he: סמל מגש המערכת לא צורף, הוא יהרס

en: Dialog Header
he: כותרת דיאלוג

en: Icon
he: סמל

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Icon Filename
he: שם קובץ הסמל

en: Icon Name
he: שם סמל

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Launcher Menu Item
he: משגר תפריט

en: Move Handle
he: הזזת ידית

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Needs Terminal
he: נדרש מסוף

en: Scaled Image
he: תמונה בגודל מותאם

en: Subtitle
he: כותרת משנה

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Supports Startup Notification
he: תומך בהודעות פתיחה

en: Title
he: כותרת

en: Titled Dialog
he: דיאלוג עם כותרת

en: Xfce4 Widgets
he: וידג׳טים של Xfce4
