libxfcegui4 - en to hr translation catalogue (26 entries)

en: Workspace
hr: Radni prostor

en: S_how
hr: P_okaži

en: _Hide
hr: _Sakrij

en: Ma_ximize
hr: Ma_ksimiziraj

en: Send to...
hr: Pošalji za...

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Needs terminal
hr: Treba terminal

en: Whether or not the command needs a terminal to execute
hr: Treba li naredba terminal za izvršenje ili ne

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Command
hr: Naredba

en: The command to run when the item is clicked
hr: Naredba za pokretanje, kada se klikne na stavku

en: Icon name
hr: Ime ikone

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Label
hr: Natpis

en: The label displayed in the item
hr: Natpis prikazan u stavci

en: Startup notification
hr: Obavijest o pokretanju

en: Use underline
hr: Koristite podcrtano

note: set window title
en: About %s...
hr: O programu %s...

en: Visit homepage
hr: Posjetite početnu stranicu

en: License
hr: Licenca

en: Icon
hr: Ikona

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Icon Filename
hr: Datotečno ime ikone

en: Icon Name
hr: Ime ikone

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Launcher Menu Item
hr: Stavka izbornika pokretača

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Needs Terminal
hr: Treba terminal

en: Subtitle
hr: Podnapis

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Supports Startup Notification
hr: Podržava obavijesti o pokretanju

en: Title
hr: Naslov
