libxfcegui4 4.4.0 - en to mk translation catalogue (23 entries)

en: Workspace
mk: Работен простор

en: S_how
mk: П_окажи

en: _Hide
mk: _Скриј

en: Un_maximize
mk: Де_максимизирај

en: Ma_ximize
mk: Ма_ксимизирај

en: Un_shade
mk: Пр_ошири

en: _Shade
mk: _Собери

en: Uns_tick
mk: Одл_епи

en: S_tick
mk: З_алепи

en: Send to...
mk: Испрати до...

en: _Close
mk: _Затвори

en: Needs terminal
mk: Потребен е терминал

en: Whether or not the command needs a terminal to execute
mk: Потребен ли е терминал за да се изврши командата

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Command
mk: Команда

en: The command to run when the item is clicked
mk: Изврши команда кога елементот е кликнат

en: Icon name
mk: Име на икона

en: The name of the themed icon to display next to the item
mk: Името на икона од темата да се прикаже до иконата

note: set window title
en: About %s...
mk: За %s...

en: Visit homepage
mk: Посети ја домашната страница

en: Info
mk: Информации

en: Credits
mk: Заслуги

en: License
mk: Лиценца

en: tray icon has requested a size of (%i x %i), resizing to (%i x %i)
mk: иконата од лентата побара големина од (%i x %i), големината е променета на (%i x %i)
