libxfcegui4 4.4.0 - en to mr translation catalogue (23 entries)

en: S_how
mr: प्रदर्शन (_h)

en: _Hide
mr: लुप्त (_H)

en: Un_maximize
mr: लहान (_m)

en: Ma_ximize
mr: मोठे (_x)

en: Un_shade
mr: छायाविरहित (_s)

en: _Shade
mr: छाया (_S)

en: Uns_tick
mr: काढा (_t)

en: S_tick
mr: चिटकवा (_t)

en: _Close
mr: बंद (_C)

en: Needs terminal
mr: टर्मिनलची आवश्यकता

en: Whether or not the command needs a terminal to execute
mr: कमांडला टर्मिनल उघडण्याची आवश्यकता आहे किंवा नाही

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Command
mr: आज्ञा

en: The command to run when the item is clicked
mr: आयटमवर दाबल्या नंतर सुरु होणारी आज्ञा

en: Icon name
mr: आयकॉनचे नाव

en: The name of the themed icon to display next to the item
mr: थीम आयकॉनचे नाव जो आयटमचा पुढचा भाग दाखवतो

note: set window title
en: About %s...
mr: %s च्या बद्दल...

en: Visit homepage
mr: होमपेज बघा

en: Info
mr: माहिती

en: Credits
mr: स्तुत्य

en: License
mr: परवाना

en: Failed to acquire manager selection
mr: व्यवस्थापकाची निवड करण्यात असक्षम

en: tray icon has requested a size of (%i x %i), resizing to (%i x %i)
mr: ट्रे आइकॉने विनंती केलेले माप (%i x %i), प्रतिमाप (%i x %i)

en: tray icon was not attached, destroying it
mr: ट्रे आइकॉन जोडलेला नव्हता, नष्ट करत आहे
