libxfcegui 4 - en to nb translation catalogue (44 entries)

en: Workspace
nb: Skrivebord

en: S_how
nb: _Vis

en: _Hide
nb: _Skjul

en: Un_maximize
nb: De_maksimer

en: Ma_ximize
nb: Ma_ksimer

en: Un_shade
nb: _Rull ned

en: _Shade
nb: _Rull opp

en: Uns_tick
nb: Ikke _fast

en: S_tick
nb: _Fast

en: Send to...
nb: Send til...

en: _Close
nb: _Lukk

en: Needs terminal
nb: Trenger terminal

en: Whether or not the command needs a terminal to execute
nb: Angir om kommandoen trenger en terminal for å kjøre

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Command
nb: Kommando

en: The command to run when the item is clicked
nb: Kommandoen som kjøres når elementet velges

en: Icon name
nb: Ikonnavn

en: The name of the themed icon to display next to the item
nb: Navnet til temaikonet som vises ved siden av elementet

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Label
nb: Etikett

en: The label displayed in the item
nb: Etiketten som vises i elementet

en: Startup notification
nb: Oppstartsvarsling

en: Whether or not the app supports startup notification
nb: Om programmet støtter oppstartsvarling eller ikke

en: Use underline
nb: Bruk understreking

en: Whether or not to use an underscore in the label as a keyboard mnemonic
nb: Om understreking av bokstav benyttes for å angi hurtigtast

note: set window title
en: About %s...
nb: Om %s...

en: Visit homepage
nb: Besøk hjemmeside

en: Info
nb: Informasjon

en: Credits
nb: Medvirkende

en: License
nb: Lisens

en: Failed to acquire manager selection
nb: Klarte ikke å hente behandlervalg

en: tray icon has requested a size of (%i x %i), resizing to (%i x %i)
nb: systemkurv ikon har forespurt størrelsen (%i x %i), skalerer til (%i x %i)

en: tray icon was not attached, destroying it
nb: systemkurv ikon var ikke lagt ved, avslutter

en: Dialog Header
nb: Vindusoverskrift

en: Icon
nb: Ikon

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Icon Filename
nb: Ikon filnavn

en: Icon Name
nb: Ikonnavn

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Launcher Menu Item
nb: Meny oppstartselement

en: Move Handle
nb: Flytt håndtak

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Needs Terminal
nb: Trenger Terminal

en: Scaled Image
nb: Skalert bilde

en: Subtitle
nb: Undertittel

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Supports Startup Notification
nb: Støtter oppstartsvarsling

en: Title
nb: Tittel

en: Titled Dialog
nb: Tittelvindu

en: Xfce4 Widgets
nb: Xfce4 elementer
