libxfcegui4 4.4.0 - en to pa translation catalogue (25 entries)

en: Workspace
pa: ਵਰਕਸਪੇਸ

en: S_how
pa: ਵੇਖਾਓ(_h)

en: _Hide
pa: ਓਹਲੇ(_H)

en: Un_maximize
pa: ਨਾ-ਅਧਿਕਤਮ(_m)

en: Ma_ximize
pa: ਅਧਿਕਤਮ(_x)

en: Un_shade
pa: ਨਾ-ਸ਼ੇਡ(_s)

en: _Shade
pa: ਸ਼ੇਡ(_S)

en: Uns_tick
pa: ਨਾ-ਸਟਿੱਕ(_t)

en: S_tick
pa: ਸਟਿੱਕ(_t)

en: Send to...
pa: ਭੇਜੋ...

en: _Close
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ(_C)

en: Needs terminal
pa: ਟਰਮੀਨਲ ਲੋੜੀਦਾ ਹੈ

en: Whether or not the command needs a terminal to execute
pa: ਕੀ ਕਮਾਂਡ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਟਰਮੀਨਲ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ ਜਾਂ ਨਹੀਂ

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Command
pa: ਕਮਾਂਡ

en: The command to run when the item is clicked
pa: ਆਈਟਮ ਨੂੰ ਦਬਾਉਣ ਤੇ ਚੱਲਣ ਵਾਲੀ ਕਮਾਂਡ

en: Icon name
pa: ਆਈਕਾਨ ਨਾਂ

en: The name of the themed icon to display next to the item
pa: ਆਈਟਮ ਤੋਂ ਅੱਗੇ ਉਪਲੱਬਧ ਥੀਮ ਆਈਕਾਨ ਦਾ ਨਾਂ

note: set window title
en: About %s...
pa: %s ਬਾਰੇ ...

en: Visit homepage
pa: ਮੁੱਖ ਸਫ਼ੇ ਤੇ ਜਾਓ

en: Info
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Credits
pa: ਮਾਣ

en: License
pa: ਲਾਈਸੈਂਸ

en: Failed to acquire manager selection
pa: ਮੈਨੇਜਰ ਚੋਣ ਪ੍ਰਾਪਤ ਕਰਨ ਲਈ  ਫੇਲ੍ਹ

en: tray icon has requested a size of (%i x %i), resizing to (%i x %i)
pa: ਟਰੇ ਆਈਕਾਨ, ਜਿਸ ਲਈ ਆਕਾਰ (%i x %i) ਸੀ, ਦਾ ਆਕਾਰ (%i x %i) ਬਦਲਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: tray icon was not attached, destroying it
pa: ਟਰੇ ਆਈਕਾਨ ਸ਼ਾਮਿਲ ਨਹੀਂ ਹੈ, ਇਸ ਨੂੰ ਸਮਾਪਤ ਕਰੋ
