libxfcegui4 - en to pl translation catalogue (44 entries)

en: Workspace
pl: Obszar roboczy

en: S_how
pl: W_yświetl

en: _Hide
pl: _Ukryj

en: Un_maximize
pl: P_rzywróć

en: Ma_ximize
pl: _Zmaksymalizuj

en: Un_shade
pl: Roz_wiń

en: _Shade
pl: Z_wiń

en: Uns_tick
pl: Odep_nij

en: S_tick
pl: Przyp_nij

en: Send to...
pl: Wyślij do...

en: _Close
pl: _Zamknij

en: Needs terminal
pl: Wymaga terminala

en: Whether or not the command needs a terminal to execute
pl: Określa czy polecenie ma być uruchamiane w terminalu, czy nie

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Command
pl: Polecenie

en: The command to run when the item is clicked
pl: Polecenie, które ma być wywołane po kliknięciu elementu

en: Icon name
pl: Ikona

en: The name of the themed icon to display next to the item
pl: Nazwa ikon, która ma się pojawić obok elementu

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Label
pl: Etykieta

en: The label displayed in the item
pl: Etykieta wyświetlana w elemencie

en: Startup notification
pl: Powiadomienie o uruchamianiu

en: Whether or not the app supports startup notification
pl: Czy aplikacja obsługuje powiadomienia startu

en: Use underline
pl: Używanie podkreślenia

en: Whether or not to use an underscore in the label as a keyboard mnemonic
pl: Czy użyć podkreślenia do skrótu klawiatury

note: set window title
en: About %s...
pl: Informacje o %s...

en: Visit homepage
pl: Strona projektu

en: Info
pl: Informacja

en: Credits
pl: Autorzy

en: License
pl: Licencja

en: Failed to acquire manager selection
pl: Nie udało się pozyskać wyboru menedżera

en: tray icon has requested a size of (%i x %i), resizing to (%i x %i)
pl: ikona obszaru powiadamiania zadeklarowała rozmiar (%i x %i), skalowanie do (%i x %i)

en: tray icon was not attached, destroying it
pl: ikona obszaru powiadamiania nie została zadokowana, niszczenie

en: Dialog Header
pl: Nagłówek

en: Icon
pl: Ikona

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Icon Filename
pl: Plik ikony

en: Icon Name
pl: Nazwa ikony

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Launcher Menu Item
pl: Uruchom element menu

en: Move Handle
pl: Uchwyt przenoszenia

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Needs Terminal
pl: Wymaga terminala

en: Scaled Image
pl: Skalowany obraz

en: Subtitle
pl: Podtytuł

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Supports Startup Notification
pl: Obsługuje powiadomienia o uruchomieniu

en: Title
pl: Tytuł

en: Titled Dialog
pl: Tytuł dialogu

en: Xfce4 Widgets
pl: Widżety Xfce4
