libxfcegui4 4.4.0 - en to sq translation catalogue (43 entries)

en: Workspace
sq: Hapësirë pune

en: S_how
sq: S_hfaq

en: _Hide
sq: _Fshih

en: Un_maximize
sq: _Çmaksimizo

en: Ma_ximize
sq: Ma_ksimizo

en: Un_shade
sq: Çhi_jëso

en: _Shade
sq: _Hijëso

en: Uns_tick
sq: Sh_qit

en: S_tick
sq: N_gjit

en: Send to...
sq: Dërgo te...

en: _Close
sq: _Mbyll

en: Needs terminal
sq: Lyp terminal

en: Whether or not the command needs a terminal to execute
sq: Nëse urdhri lyp apo jo terminal për t'u përmbushur

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Command
sq: Urdhër

en: The command to run when the item is clicked
sq: Urdhri që duhet përmbushur kur klikohet mbi objektin

en: Icon name
sq: Emër Ikone

en: The name of the themed icon to display next to the item
sq: Emri i ikonës së temës që duhet shfaqur në krah të objektit

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Label
sq: Etiketë

en: The label displayed in the item
sq: Etiketa e shfaqur në objekt

en: Startup notification
sq: Njoftim nisjesh

en: Whether or not the app supports startup notification
sq: Mbulon a jo zbatimi njoftime nisjeje

en: Use underline
sq: Përdor nënvijë

en: Whether or not to use an underscore in the label as a keyboard mnemonic
sq: Të përdoret a jo një nënvijë te etiketat si përkujtesë tastiere

note: set window title
en: About %s...
sq: Rreth %s...

en: Visit homepage
sq: Vizitoni faqen hyrëse

en: Info
sq: Të dhëna

en: Credits
sq: Kredite

en: License
sq: Licensë

en: Failed to acquire manager selection
sq: Dështoi në pasjen e përzgjedhësit të administruesave

en: tray icon has requested a size of (%i x %i), resizing to (%i x %i)
sq: ikona e shtyllës ka kërkuar madhësi (%i x %i), po përmasohet në (%i x %i)

en: tray icon was not attached, destroying it
sq: ikonë shtylle jo e bashkangjitur, po shkatërrohet

en: Dialog Header
sq: Titull Dialogu

en: Icon
sq: Ikonë

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Icon Filename
sq: Emër kartele për Ikonën

en: Icon Name
sq: Emër Ikone

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Launcher Menu Item
sq: Objekt Menuje Nisësi

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Needs Terminal
sq: Lyp terminal

en: Scaled Image
sq: Pamje e Ripërmasuar

en: Subtitle
sq: Nëntitull

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Supports Startup Notification
sq: Mbulon Njoftime Nisjesh

en: Title
sq: Titull

en: Titled Dialog
sq: Dialog me Titull

en: Xfce4 Widgets
sq: "Widget"-e Xfce4
