libxfcegui4 - en to sv translation catalogue (43 entries)

en: Workspace
sv: Arbetsyta

en: S_how
sv: V_isa

en: _Hide
sv: _Dölj

en: Un_maximize
sv: Av_maximera

en: Ma_ximize
sv: Ma_ximera

en: Un_shade
sv: Rulla _ned

en: _Shade
sv: _Rulla upp

en: Uns_tick
sv: A_vklistra

en: S_tick
sv: K_listra

en: Send to...
sv: Skicka till...

en: _Close
sv: S_täng

en: Needs terminal
sv: Behöver terminal

en: Whether or not the command needs a terminal to execute
sv: Huruvida kommandot kräver en terminal för att köras eller inte

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Command
sv: Kommando

en: The command to run when the item is clicked
sv: Kommandot som ska köras när objektet klickas på

en: Icon name
sv: Ikonnamn

en: The name of the themed icon to display next to the item
sv: Namnet på temaikonen som ska visas bredvid objektet

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Label
sv: Etikett

en: The label displayed in the item
sv: Etiketten som visas i objektet

en: Startup notification
sv: Uppstartsnotifiering

en: Whether or not the app supports startup notification
sv: Huruvida programmet har stöd för uppstartsnotifiering eller inte

en: Use underline
sv: Använd understreck

en: Whether or not to use an underscore in the label as a keyboard mnemonic
sv: Huruvida ett understreck ska användas i etiketten som tangentbordsmnemo

note: set window title
en: About %s...
sv: Om %s...

en: Visit homepage
sv: Besök webbplats

en: Credits
sv: Tack till

en: License
sv: Licens

en: Failed to acquire manager selection
sv: Misslyckades med att hämta in hanterarmarkering

en: tray icon has requested a size of (%i x %i), resizing to (%i x %i)
sv: aktivitetsfältsikonen begärde storleken (%i x %i), ändrar till (%i x %i)

en: tray icon was not attached, destroying it
sv: aktivitetsfältsikonen anslöts inte, tar bort

en: Dialog Header
sv: Dialoghuvud

en: Icon
sv: Ikon

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Icon Filename
sv: Ikonens filnamn

en: Icon Name
sv: Ikonnamn

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Launcher Menu Item
sv: Menyobjekt för startare

en: Move Handle
sv: Flytta handtag

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Needs Terminal
sv: Behöver terminal

en: Scaled Image
sv: Skalad bild

en: Subtitle
sv: Undertext

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Supports Startup Notification
sv: Har stöd för uppstartsnotifiering

en: Title
sv: Titel

en: Titled Dialog
sv: Dialog med titel

en: Xfce4 Widgets
sv: Xfce4-widgetar
