libxfcegui4 4.4.0 - en to ta translation catalogue (18 entries)

en: S_how
ta: கா_ட்டுக

en: _Hide
ta: _மறை

en: Un_maximize
ta: சாதா_அலவு

en: Ma_ximize
ta: பெரிதா_க்குக

en: Un_shade
ta: நிர_மாக்காதே

en: _Shade
ta: _நிரமாக்கு

en: Uns_tick
ta: ஒட்_டாதே

en: S_tick
ta: ஒ_ட்டு

en: _Close
ta: _மூடுக

en: Needs terminal
ta: முனையம் வேண்டும்

en: Whether or not the command needs a terminal to execute
ta: கட்டளை செயல்படுத்த முனையம் வேண்டுமா இல்லையா

note: TODO: this needs some special setup in the glade helper lib to create and populate the XfceAboutInfo struct. <glade-widget-class name="XfceAboutDialog" _title="Xfce About Dialog" generic-name="xfce-about-dialog"> </glade-widget-class>
en: Command
ta: கட்டளை

en: The command to run when the item is clicked
ta: உருப்படி தெரிவுசெய்தால் செயல்படுத்தவேண்டிய கட்டளை

en: Icon name
ta: குறும்படம் பெயர்

note: set window title
en: About %s...
ta: %s பற்றி...

en: Visit homepage
ta: வலைப் பக்கத்திட்கு செக்ல

en: Info
ta: தகவல்

en: Credits
ta: புகல்கள்
