zypp - en to pl translation catalogue (853 entries)

en: Unknown country:
pl: Nieznane państwo:

note: Defined CountryCode constants Defined LanguageCode constants
en: No Code
pl: Bez kodu

en: Andorra
pl: Andora

note: :AND:020:
en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

note: :ARE:784:
en: Afghanistan
pl: Afganistan

note: :AFG:004:
en: Antigua and Barbuda
pl: Antigua i Barbuda

note: :ARM:051:
en: Netherlands Antilles
pl: Antyle Holenderskie

note: :AGO:024:
en: Antarctica
pl: Antarktyda

note: :ATA:010:
en: Argentina
pl: Argentyna

note: :ARG:032:
en: American Samoa
pl: Samoa Amerykańskie

note: :ABW:533:
en: Aland Islands
pl: Wyspy Alandzkie

note: :ALA:248:
en: Azerbaijan
pl: Azerbejdżan

note: :AZE:031:
en: Bosnia and Herzegovina
pl: Bośnia i Hercegowina

note: :BRB:052:
en: Bangladesh
pl: Bangladesz

note: :BGD:050:
en: Belgium
pl: Belgia

note: :BFA:854:
en: Bulgaria
pl: Bułgaria

note: :BGR:100:
en: Bahrain
pl: Bahrajn

note: :BEN:204:
en: Bermuda
pl: Bermudy

note: :BMU:060:
en: Brunei Darussalam
pl: Brunei

note: :BRN:096:
en: Bolivia
pl: Boliwia

note: :BOL:068:
en: Brazil
pl: Brazylia

note: :BRA:076:
en: Bahamas
pl: Bahamy

note: :BTN:064:
en: Bouvet Island
pl: Wyspa Bouveta

note: :BWA:072:
en: Belarus
pl: Białoruś

note: :BLZ:084:
en: Canada
pl: Kanada

note: :CAN:124:
en: Cocos (Keeling) Islands
pl: Wyspy Kokosowe

note: :CCK:166: :CAF:140:
en: Congo
pl: Kongo

note: :COD:180:
en: Central African Republic
pl: Republika Środkowoafrykańska

note: :COG:178:
en: Switzerland
pl: Szwajcaria

note: :CHE:756:
en: Cote D'Ivoire
pl: Wybrzeże Kości Słoniowej

note: :CIV:384:
en: Cook Islands
pl: Wyspy Cooka

note: :CHL:152:
en: Cameroon
pl: Kamerun

note: :CMR:120:
en: China
pl: Chiny

note: :CHN:156:
en: Colombia
pl: Kolumbia

note: :COL:170:
en: Costa Rica
pl: Kostaryka

note: :CRI:188:
en: Cuba
pl: Kuba

note: :CUB:192:
en: Cape Verde
pl: Wyspy Zielonego Przylądka

note: :CPV:132:
en: Christmas Island
pl: Wyspa Bożego Narodzenia

note: :CXR:162:
en: Cyprus
pl: Cypr

note: :CYP:196:
en: Czech Republic
pl: Czechy

note: :CZE:203:
en: Germany
pl: Niemcy

note: :DEU:276:
en: Djibouti
pl: Dżibuti

note: :DJI:262:
en: Denmark
pl: Dania

note: :DNK:208:
en: Dominica
pl: Dominika

note: :DMA:212:
en: Dominican Republic
pl: Dominikana

note: :DOM:214:
en: Algeria
pl: Algieria

note: :DZA:012:
en: Ecuador
pl: Ekwador

note: :EST:233:
en: Egypt
pl: Egipt

note: :EGY:818:
en: Western Sahara
pl: Sahara Zachodnia

note: :ESH:732:
en: Eritrea
pl: Erytrea

note: :ERI:232:
en: Spain
pl: Hiszpania

note: :ESP:724:
en: Ethiopia
pl: Etiopia

note: :ETH:231:
en: Finland
pl: Finlandia

note: :FIN:246:
en: Fiji
pl: Fidżi

note: :FJI:242:
en: Falkland Islands (Malvinas)
pl: Falklandy (Malwiny)

note: :FLK:238:
en: Federated States of Micronesia
pl: Mikronezja

note: :FSM:583:
en: Faroe Islands
pl: Wyspy Owcze

note: :FRO:234:
en: France
pl: Francja

note: :FRA:250:
en: Metropolitan France
pl: Francja metropolitalna

note: :GAB:266:
en: United Kingdom
pl: Zjednoczone Królestwo

note: :GRD:308:
en: Georgia
pl: Gruzja

note: :GEO:268:
en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

note: :GIB:292:
en: Greenland
pl: Grenlandia

note: :GMB:270:
en: Guinea
pl: Gwinea

note: :GIN:324:
en: Guadeloupe
pl: Gwadelupa

note: :GLP:312:
en: Equatorial Guinea
pl: Gwinea Równikowa

note: :GNQ:226:
en: Greece
pl: Grecja

note: :GRC:300:
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
pl: Georgia Południowa i Sandwich Południowy

note: :SGS:239:
en: Guatemala
pl: Gwatemala

note: :GUM:316:
en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea Bissau

note: :GNB:624:
en: Guyana
pl: Gujana

note: :GUY:328:
en: Hong Kong
pl: Hongkong

note: :HKG:344:
en: Heard Island and McDonald Islands
pl: Wyspy Heard i McDonalda

note: :HND:340:
en: Croatia
pl: Chorwacja

note: :HTI:332:
en: Hungary
pl: Węgry

note: :HUN:348:
en: Indonesia
pl: Indonezja

note: :IDN:360:
en: Ireland
pl: Irlandia

note: :IRL:372:
en: Israel
pl: Izrael

note: :ISR:376:
en: Isle of Man
pl: Wyspa Man

en: India
pl: Indie

note: :IND:356:
en: British Indian Ocean Territory
pl: Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego

note: :IOT:086:
en: Iraq
pl: Irak

note: :IRN:364:
en: Iceland
pl: Islandia

note: :ISL:352:
en: Italy
pl: Włochy

en: Jamaica
pl: Jamajka

note: :JAM:388:
en: Jordan
pl: Jordania

note: :JOR:400:
en: Japan
pl: Japonia

note: :JPN:392:
en: Kenya
pl: Kenia

note: :KEN:404:
en: Kyrgyzstan
pl: Kirgistan

note: :KGZ:417:
en: Cambodia
pl: Kambodża

note: :KIR:296:
en: Comoros
pl: Komory

note: :COM:174:
en: Saint Kitts and Nevis
pl: Saint Kitts i Nevis

note: :KNA:659:
en: North Korea
pl: Korea Północna

note: :PRK:408:
en: South Korea
pl: Korea Południowa

note: :KOR:410:
en: Kuwait
pl: Kuwejt

note: :KWT:414:
en: Cayman Islands
pl: Kajmany

note: :CYM:136:
en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

note: :KAZ:398:
en: Lao People's Democratic Republic
pl: Laotańska Republika Ludowo-Demokratyczna

note: :LAO:418:
en: Lebanon
pl: Liban

note: :LSO:426:
en: Lithuania
pl: Litwa

note: :LTU:440:
en: Luxembourg
pl: Luksemburg

note: :LUX:442:
en: Latvia
pl: Łotwa

note: :LVA:428:
en: Libya
pl: Libia

note: :LBY:434:
en: Morocco
pl: Maroko

note: :MAR:504:
en: Monaco
pl: Monako

note: :MCO:492:
en: Moldova
pl: Mołdawia

note: :MDA:498:
en: Montenegro
pl: Czarnogóra

en: Saint Martin
pl: Saint-Martin

en: Madagascar
pl: Madagaskar

note: :MDG:450:
en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

note: :MLI:466:
en: Myanmar
pl: Birma

note: :MNG:496:
en: Macao
pl: Makao

note: :MAC:446:
en: Northern Mariana Islands
pl: Mariany Północne

note: :MNP:580:
en: Martinique
pl: Martynika

note: :MTQ:474:
en: Mauritania
pl: Mauretania

note: :MUS:480:
en: Maldives
pl: Malediwy

note: :MWI:454:
en: Mexico
pl: Meksyk

note: :MEX:484:
en: Malaysia
pl: Malezja

note: :MYS:458:
en: Mozambique
pl: Mozambik

note: :NAM:516:
en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

note: :NER:562:
en: Norfolk Island
pl: Norfolk

note: :NGA:566:
en: Nicaragua
pl: Nikaragua

note: :NIC:558:
en: Netherlands
pl: Holandia

note: :NLD:528:
en: Norway
pl: Norwegia

note: :NPL:524: language code: nau na
en: Nauru
pl: nauru

note: :NIU:570:
en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

note: :PER:604:
en: French Polynesia
pl: Polinezja Francuska

note: :PYF:258:
en: Papua New Guinea
pl: Papua - Nowa Gwinea

note: :PNG:598:
en: Philippines
pl: Filipiny

note: :PAK:586:
en: Poland
pl: Polska

note: :POL:616:
en: Saint Pierre and Miquelon
pl: Saint-Pierre i Miquelon

note: :PCN:612:
en: Puerto Rico
pl: Portoryko

note: :PRI:630:
en: Palestinian Territory
pl: Autonomia Palestyńska

note: :PSE:275:
en: Portugal
pl: Portugalia

note: :PLW:585:
en: Paraguay
pl: Paragwaj

note: :PRY:600:
en: Qatar
pl: Katar

note: :REU:638:
en: Romania
pl: Rumunia

en: Russian Federation
pl: Federacja Rosyjska

note: :RWA:646:
en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

note: :SAU:682:
en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

note: :SLB:090:
en: Seychelles
pl: Seszele

note: :SDN:736:
en: Sweden
pl: Szwecja

note: :SWE:752:
en: Singapore
pl: Singapur

note: :SGP:702:
en: Saint Helena
pl: Święta Helena

note: :SHN:654:
en: Slovenia
pl: Słowenia

note: :SVN:705:
en: Svalbard and Jan Mayen
pl: Svalbard i Jan Mayen

note: :SJM:744:
en: Slovakia
pl: Słowacja

note: :SOM:706:
en: Suriname
pl: Surinam

note: :SUR:740:
en: Sao Tome and Principe
pl: Wyspy Św. Tomasza i Książęca

note: :STP:678:
en: El Salvador
pl: Salwador

note: :SYR:760:
en: Swaziland
pl: Suazi

note: :SWZ:748:
en: Turks and Caicos Islands
pl: Wyspy Turks i Caicos

note: :TCA:796:
en: Chad
pl: Czad

note: :TCD:148:
en: French Southern Territories
pl: Francuskie Terytoria Południowe

note: :TGO:768:
en: Thailand
pl: Tajlandia

note: :THA:764:
en: Tajikistan
pl: Tadżykistan

note: :TJK:762: language code: tkl
en: Tokelau
pl: tokelau

note: :TKM:795:
en: Tunisia
pl: Tunezja

note: :TON:776:
en: East Timor
pl: Timor Wschodni

note: :TLS:626:
en: Turkey
pl: Turcja

note: :TUR:792:
en: Trinidad and Tobago
pl: Trynidad i Tobago

note: :TUV:798:
en: Taiwan
pl: Tajwan

note: :TZA:834:
en: Ukraine
pl: Ukraina

note: :UGA:800:
en: United States Minor Outlying Islands
pl: Dalekie Wyspy Mniejsze Stanów Zjednoczonych

note: :UMI:581:
en: United States
pl: Stany Zjednoczone Ameryki Północnej

note: :USA:840:
en: Uruguay
pl: Urugwaj

note: :UZB:860:
en: Holy See (Vatican City State)
pl: Watykan

note: :VAT:336:
en: Saint Vincent and the Grenadines
pl: Saint Vincent i Grenadyny

note: :VCT:670:
en: Venezuela
pl: Wenezuela

note: :VEN:862:
en: British Virgin Islands
pl: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

note: :VGB:092:
en: Virgin Islands, U.S.
pl: Amerykańskie Wyspy Dziewicze

note: :VIR:850:
en: Vietnam
pl: Wietnam

note: :VNM:704:
en: Vanuatu
pl: Republika Vanuatu

note: :VUT:548:
en: Wallis and Futuna
pl: Wallis i Futuna

note: :WSM:882:
en: Yemen
pl: Jemen

note: :YEM:887:
en: Mayotte
pl: Majotta

note: :MYT:175:
en: South Africa
pl: Republika Południowej Afryki

en: Provides
pl: Dostarcza

en: Prerequires
pl: Wymagania wstępne

en: Requires
pl: Wymaga

en: Conflicts
pl: Konflikty

en: Obsoletes
pl: Zastępuje

en: Recommends
pl: Zaleca

en: Suggests
pl: Sugeruje

en: Enhances
pl: Ulepsza

en: Supplements
pl: Uzupełnia

note: TranslatorExplanation first %s is key name, second is keyring name
en: Tried to import not existent key %s into keyring %s
pl: Próbowano zaimportować nieistniejący klucz %s do bazy kluczy %s

en: Failed to import key.
pl: Nie udało się zaimportować klucza.

en: Failed to delete key.
pl: Usunięcie klucza nie powiodło się.

en: Signature file %s not found
pl: Nie znaleziono pliku sygnatury %s

en: Unknown language:
pl: Nieznany język:

note: language code: aar aa
en: Afar
pl: afar

note: language code: abk ab
en: Abkhazian
pl: abchaski

note: language code: ace
en: Achinese
pl: aceh

note: language code: ach
en: Acoli
pl: aczoli

note: language code: ada
en: Adangme
pl: adangme

note: language code: ady
en: Adyghe
pl: adygejski

note: language code: afa
en: Afro-Asiatic (Other)
pl: afroazjatyckie (inne)

note: language code: afh
en: Afrihili
pl: afrihili

note: language code: afr af
en: Afrikaans
pl: afrikaans

note: language code: ain
en: Ainu
pl: ainu

note: language code: aka ak
en: Akan
pl: akan

note: language code: akk
en: Akkadian
pl: akadyjski

note: language code: alb sqi sq
en: Albanian
pl: albański

note: language code: ale
en: Aleut
pl: aleucki

note: language code: alg
en: Algonquian Languages
pl: języki algonkińskie

note: language code: alt
en: Southern Altai
pl: ałtajski południowy

note: language code: amh am
en: Amharic
pl: amharski

note: language code: ang
en: English, Old (ca.450-1100)
pl: staroangielski (ok. 450–1100)

note: language code: apa
en: Apache Languages
pl: języki apaczańskie

note: language code: ara ar
en: Arabic
pl: arabski

note: language code: arc
en: Aramaic
pl: aramejski

note: language code: arg an
en: Aragonese
pl: aragoński

note: language code: arm hye hy
en: Armenian
pl: ormiański

note: language code: arn
en: Araucanian
pl: araukański

note: language code: arp
en: Arapaho
pl: arapaho

note: language code: art
en: Artificial (Other)
pl: sztuczne (inne)

note: language code: arw
en: Arawak
pl: arawakańskie

note: language code: asm as
en: Assamese
pl: assamski

note: language code: ast
en: Asturian
pl: asturyjski

note: language code: ath
en: Athapascan Languages
pl: języki atapaskańskie

note: language code: aus
en: Australian Languages
pl: języki australijskie

note: language code: ava av
en: Avaric
pl: awarski

note: language code: ave ae
en: Avestan
pl: awestyjski

note: language code: awa
en: Awadhi
pl: awadhi

note: language code: aym ay
en: Aymara
pl: ajmara

note: language code: aze az
en: Azerbaijani
pl: azerbejdżański

note: language code: bad
en: Banda
pl: banda

note: language code: bai
en: Bamileke Languages
pl: języki bamileke

note: language code: bak ba
en: Bashkir
pl: baszkirski

note: language code: bal
en: Baluchi
pl: beludżyjski

note: language code: bam bm
en: Bambara
pl: bambara

note: language code: ban
en: Balinese
pl: balijski

note: language code: baq eus eu
en: Basque
pl: baskijski

note: language code: bas
en: Basa
pl: basa

note: language code: bat
en: Baltic (Other)
pl: bałtyckie (inne)

note: language code: bej
en: Beja
pl: bedża

note: language code: bel be
en: Belarusian
pl: białoruski

note: language code: bem
en: Bemba
pl: bemba

note: language code: ben bn
en: Bengali
pl: bengalski

note: language code: ber
en: Berber (Other)
pl: berberskie (inne)

note: language code: bho
en: Bhojpuri
pl: bhodżpuri

note: language code: bih bh
en: Bihari
pl: biharski

note: language code: bik
en: Bikol
pl: bikolskie

note: language code: bin
en: Bini
pl: bini

note: language code: bis bi
en: Bislama
pl: bislama

note: language code: bla
en: Siksika
pl: siksika

note: language code: bnt
en: Bantu (Other)
pl: bantu (inne)

note: language code: bos bs
en: Bosnian
pl: bośniacki

note: language code: bra
en: Braj
pl: bradż

note: language code: bre br
en: Breton
pl: bretoński

note: language code: btk
en: Batak (Indonesia)
pl: batackie (Indonezja)

note: language code: bua
en: Buriat
pl: buriacki

note: language code: bug
en: Buginese
pl: bugijski

note: language code: bul bg
en: Bulgarian
pl: bułgarski

note: language code: bur mya my
en: Burmese
pl: birmański

note: language code: byn
en: Blin
pl: blin

note: language code: cad
en: Caddo
pl: kadoskie

note: language code: cai
en: Central American Indian (Other)
pl: Indian środkowoamerykańskich (inne)

note: language code: car
en: Carib
pl: karaibski

note: language code: cat ca
en: Catalan
pl: kataloński

note: language code: cau
en: Caucasian (Other)
pl: kaukaskie (inne)

note: language code: ceb
en: Cebuano
pl: cebuano

note: language code: cel
en: Celtic (Other)
pl: celtyckie (inne)

note: language code: cha ch
en: Chamorro
pl: chamorro

note: language code: chb
en: Chibcha
pl: czibczańskie

note: language code: che ce
en: Chechen
pl: czeczeński

note: language code: chg
en: Chagatai
pl: czagatajski

note: language code: chi zho zh
en: Chinese
pl: chiński

note: language code: chk
en: Chuukese
pl: czukocki

note: language code: chm
en: Mari
pl: maryjski

note: language code: chn
en: Chinook Jargon
pl: Dialekt czinucki

note: language code: cho
en: Choctaw
pl: choctaw

note: language code: chp
en: Chipewyan
pl: czipewiański

note: language code: chr
en: Cherokee
pl: czerokeski

note: language code: chu cu
en: Church Slavic
pl: starocerkiewnosłowiański

note: language code: chv cv
en: Chuvash
pl: czuwaski

note: language code: chy
en: Cheyenne
pl: czejeński

note: language code: cmc
en: Chamic Languages
pl: języki chamickie

note: language code: cop
en: Coptic
pl: koptyjski

note: language code: cor kw
en: Cornish
pl: kornwalijski

note: language code: cos co
en: Corsican
pl: korsykański

note: language code: cpe
en: Creoles and Pidgins, English-Based (Other)
pl: Kreolskie i pidżyny oparte na angielskim (inne)

note: language code: cpf
en: Creoles and Pidgins, French-Based (Other)
pl: Kreolskie i pidżyny oparte na francuskim (inne)

note: language code: cpp
en: Creoles and Pidgins, Portuguese-Based (Other)
pl: Kreolskie i pidżyny oparte na portugalskim (inne)

note: language code: cre cr
en: Cree
pl: cree

note: language code: crh
en: Crimean Tatar
pl: tatarski (krymski)

note: language code: crp
en: Creoles and Pidgins (Other)
pl: Kreolskie i pidżyny różne (inne)

note: language code: csb
en: Kashubian
pl: kaszubski

note: language code: cus
en: Cushitic (Other)
pl: kuszyckie (inne)

note: language code: cze ces cs
en: Czech
pl: czeski

note: language code: dak
en: Dakota
pl: dakota

note: language code: dan da
en: Danish
pl: duński

note: language code: dar
en: Dargwa
pl: dargwa

note: language code: day
en: Dayak
pl: dajackie

note: language code: del
en: Delaware
pl: delaware

note: language code: den
en: Slave (Athapascan)
pl: niewolnicze (atapaskańskie)

note: language code: dgr
en: Dogrib
pl: dogrib

note: language code: din
en: Dinka
pl: dinka

note: language code: div dv
en: Divehi
pl: malediwski

note: language code: doi
en: Dogri
pl: dogri

note: language code: dra
en: Dravidian (Other)
pl: drawidyjskie (inne)

note: language code: dsb
en: Lower Sorbian
pl: łużycki dolny

note: language code: dua
en: Duala
pl: duala

note: language code: dum
en: Dutch, Middle (ca.1050-1350)
pl: średnioholenderski (ok. 1050–1350)

note: language code: dut nld nl
en: Dutch
pl: holenderski

note: language code: dyu
en: Dyula
pl: dyula

note: language code: dzo dz
en: Dzongkha
pl: dzongka

note: language code: efi
en: Efik
pl: efik

note: language code: egy
en: Egyptian (Ancient)
pl: egipski (starożytny)

note: language code: eka
en: Ekajuk
pl: ekajuk

note: language code: elx
en: Elamite
pl: elamicki

note: language code: eng en
en: English
pl: angielski

note: language code: enm
en: English, Middle (1100-1500)
pl: średnioangielski (1100–1500)

note: language code: epo eo
en: Esperanto
pl: esperanto

note: language code: est et
en: Estonian
pl: estoński

note: language code: ewe ee
en: Ewe
pl: ewe

note: language code: ewo
en: Ewondo
pl: ewondo

note: language code: fan
en: Fang
pl: fan

note: language code: fao fo
en: Faroese
pl: farerski

note: language code: fat
en: Fanti
pl: fante

note: language code: fij fj
en: Fijian
pl: fidżyjski

note: language code: fil
en: Filipino
pl: filipino

note: language code: fin fi
en: Finnish
pl: fiński

note: language code: fiu
en: Finno-Ugrian (Other)
pl: ugrofińskie (inne)

note: language code: fon
en: Fon
pl: fon

note: language code: fre fra fr
en: French
pl: francuski

note: language code: frm
en: French, Middle (ca.1400-1600)
pl: średniofrancuski (ok. 1400–1600)

note: language code: fro
en: French, Old (842-ca.1400)
pl: starofrancuski (842–ok. 1400)

note: language code: fry fy
en: Frisian
pl: fryzyjski

note: language code: ful ff
en: Fulah
pl: fulani

note: language code: fur
en: Friulian
pl: friulski

note: language code: gaa
en: Ga
pl: ga

note: language code: gay
en: Gayo
pl: gayo

note: language code: gba
en: Gbaya
pl: gbaya

note: language code: gem
en: Germanic (Other)
pl: germańskie (inne)

note: language code: geo kat ka
en: Georgian
pl: gruziński

note: language code: ger deu de
en: German
pl: niemiecki

note: language code: gez
en: Geez
pl: ge'ez

note: language code: gil
en: Gilbertese
pl: gilbertański

note: language code: gla gd
en: Gaelic
pl: gaelicki (szkocki)

note: language code: gle ga
en: Irish
pl: irlandzki

note: language code: glg gl
en: Galician
pl: galicyjski

note: language code: glv gv
en: Manx
pl: mański

note: language code: gmh
en: German, Middle High (ca.1050-1500)
pl: średniowysokoniemiecki (ok. 1050–1500)

note: language code: goh
en: German, Old High (ca.750-1050)
pl: starowysokoniemiecki (ok. 750–1050)

note: language code: gon
en: Gondi
pl: gondi

note: language code: gor
en: Gorontalo
pl: gorontalskie

note: language code: got
en: Gothic
pl: gocki

note: language code: grb
en: Grebo
pl: grebo

note: language code: grc
en: Greek, Ancient (to 1453)
pl: grecki, starożytny (do 1453)

note: language code: gre ell el
en: Greek, Modern (1453-)
pl: grecki, współczesny (1453–)

note: language code: grn gn
en: Guarani
pl: guarani

note: language code: guj gu
en: Gujarati
pl: gudżarati

note: language code: gwi
en: Gwich'in
pl: gwich'in

note: language code: hai
en: Haida
pl: haida

note: language code: hat ht
en: Haitian
pl: haiti

note: language code: hau ha
en: Hausa
pl: hausański

note: language code: haw
en: Hawaiian
pl: hawajski

note: language code: heb he
en: Hebrew
pl: hebrajski

note: language code: her hz
en: Herero
pl: herero

note: language code: hil
en: Hiligaynon
pl: hiligaynon

note: language code: him
en: Himachali
pl: himaczali

note: language code: hin hi
en: Hindi
pl: hindi

note: language code: hit
en: Hittite
pl: hetycki

note: language code: hmn
en: Hmong
pl: hmong

note: language code: hmo ho
en: Hiri Motu
pl: hiri motu

note: language code: hsb
en: Upper Sorbian
pl: łużycki górny

note: language code: hun hu
en: Hungarian
pl: węgierski

note: language code: hup
en: Hupa
pl: hupa

note: language code: iba
en: Iban
pl: iban

note: language code: ibo ig
en: Igbo
pl: igbo

note: language code: ice isl is
en: Icelandic
pl: islandzki

note: language code: ido io
en: Ido
pl: ido

note: language code: iii ii
en: Sichuan Yi
pl: sichuan yi

note: language code: ijo
en: Ijo
pl: ijo

note: language code: iku iu
en: Inuktitut
pl: inuktitut

note: language code: ile ie
en: Interlingue
pl: interlingwe

note: language code: ilo
en: Iloko
pl: ilokano

note: language code: ina ia
en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
pl: interlingua (Międzynarodowe Stowarzyszenie Języka Pomocniczego)

note: language code: inc
en: Indic (Other)
pl: indyjskie (inne)

note: language code: ind id
en: Indonesian
pl: indonezyjski

note: language code: ine
en: Indo-European (Other)
pl: indoeuropejskie (inne)

note: language code: inh
en: Ingush
pl: inguski

note: language code: ipk ik
en: Inupiaq
pl: inupiak

note: language code: ira
en: Iranian (Other)
pl: irańskie (inne)

note: language code: iro
en: Iroquoian Languages
pl: języki irokeskie

note: language code: ita it
en: Italian
pl: włoski

note: language code: jav jv
en: Javanese
pl: jawajski

note: language code: jbo
en: Lojban
pl: lojban

note: language code: jpn ja
en: Japanese
pl: japoński

note: language code: jpr
en: Judeo-Persian
pl: judeo-perski

note: language code: jrb
en: Judeo-Arabic
pl: udeo-arabski

note: language code: kaa
en: Kara-Kalpak
pl: karakałpacki

note: language code: kab
en: Kabyle
pl: kabylski

note: language code: kac
en: Kachin
pl: kachin

note: language code: kal kl
en: Kalaallisut
pl: kalaallisut

note: language code: kam
en: Kamba
pl: kamba

note: language code: kan kn
en: Kannada
pl: kannada

note: language code: kar
en: Karen
pl: kareński

note: language code: kas ks
en: Kashmiri
pl: kaszmirski

note: language code: kau kr
en: Kanuri
pl: kanuri

note: language code: kaw
en: Kawi
pl: kawi

note: language code: kaz kk
en: Kazakh
pl: kazachski

note: language code: kbd
en: Kabardian
pl: kabardyjski

note: language code: kha
en: Khasi
pl: khazi

note: language code: khi
en: Khoisan (Other)
pl: khoisan (inne)

note: language code: khm km
en: Khmer
pl: khmerski

note: language code: kho
en: Khotanese
pl: chotański

note: language code: kik ki
en: Kikuyu
pl: kikuyu

note: language code: kin rw
en: Kinyarwanda
pl: kinjarwanda

note: language code: kir ky
en: Kirghiz
pl: kirgiski

note: language code: kmb
en: Kimbundu
pl: kimbundu

note: language code: kok
en: Konkani
pl: konkani

note: language code: kom kv
en: Komi
pl: komi

note: language code: kon kg
en: Kongo
pl: kongo

note: language code: kor ko
en: Korean
pl: koreański

note: language code: kos
en: Kosraean
pl: keresański

note: language code: kpe
en: Kpelle
pl: kpelle

note: language code: krc
en: Karachay-Balkar
pl: karaczajsko-bałkarski

note: language code: kro
en: Kru
pl: kru

note: language code: kru
en: Kurukh
pl: kuruch

note: language code: kua kj
en: Kuanyama
pl: kwanyama

note: language code: kum
en: Kumyk
pl: kumycki

note: language code: kur ku
en: Kurdish
pl: kurdyjski

note: language code: kut
en: Kutenai
pl: kutenai

note: language code: lad
en: Ladino
pl: ladino

note: language code: lah
en: Lahnda
pl: lahnda

note: language code: lam
en: Lamba
pl: lamba

note: language code: lao lo
en: Lao
pl: laotański

note: language code: lat la
en: Latin
pl: łaciński

note: language code: lav lv
en: Latvian
pl: łotewski

note: language code: lez
en: Lezghian
pl: lezgiński

note: language code: lim li
en: Limburgan
pl: limburgan

note: language code: lin ln
en: Lingala
pl: lingala

note: language code: lit lt
en: Lithuanian
pl: litewski

note: language code: lol
en: Mongo
pl: mongo

note: language code: loz
en: Lozi
pl: lozi

note: language code: ltz lb
en: Luxembourgish
pl: luksemburski

note: language code: lua
en: Luba-Lulua
pl: luba-lulua

note: language code: lub lu
en: Luba-Katanga
pl: luba-katanga

note: language code: lug lg
en: Ganda
pl: ganda

note: language code: lui
en: Luiseno
pl: luiseno

note: language code: lun
en: Lunda
pl: lunda

note: language code: luo
en: Luo (Kenya and Tanzania)
pl: luo (Kenia i Tanzania)

note: language code: mac mkd mk
en: Macedonian
pl: macedoński

note: language code: mad
en: Madurese
pl: madurski

note: language code: mag
en: Magahi
pl: magahi

note: language code: mah mh
en: Marshallese
pl: marshall

note: language code: mai
en: Maithili
pl: maithili

note: language code: mak
en: Makasar
pl: makasarski

note: language code: mal ml
en: Malayalam
pl: malajalam

note: language code: man
en: Mandingo
pl: mandingo

note: language code: mao mri mi
en: Maori
pl: maoryjski

note: language code: map
en: Austronesian (Other)
pl: języki malajo-polinezyjskie (inne)

note: language code: mar mr
en: Marathi
pl: marathi

note: language code: mas
en: Masai
pl: masajski

note: language code: may msa ms
en: Malay
pl: malajski

note: language code: mdf
en: Moksha
pl: moksha

note: language code: mdr
en: Mandar
pl: mandarski

note: language code: men
en: Mende
pl: mende

note: language code: mga
en: Irish, Middle (900-1200)
pl: średnioirlandzki (900–1200)

note: language code: mic
en: Mi'kmaq
pl: micmac

note: language code: min
en: Minangkabau
pl: minangkabau

note: language code: mis
en: Miscellaneous Languages
pl: języki różne

note: language code: mkh
en: Mon-Khmer (Other)
pl: mon-khmerskie (inne)

note: language code: mlg mg
en: Malagasy
pl: malgaski

note: language code: mlt mt
en: Maltese
pl: maltański

note: language code: mnc
en: Manchu
pl: mandżurski

note: language code: mni
en: Manipuri
pl: manipuri

note: language code: mno
en: Manobo Languages
pl: języki manobo

note: language code: moh
en: Mohawk
pl: mohawk

note: language code: mol mo
en: Moldavian
pl: mołdawski

note: language code: mon mn
en: Mongolian
pl: mongolski

note: language code: mos
en: Mossi
pl: mossi

note: language code: mul
en: Multiple Languages
pl: Wielojęzyczność

note: language code: mun
en: Munda languages
pl: języki munda

note: language code: mus
en: Creek
pl: creek

note: language code: mwl
en: Mirandese
pl: mirandyjski

note: language code: mwr
en: Marwari
pl: marwari

note: language code: myn
en: Mayan Languages
pl: języki majskie

note: language code: myv
en: Erzya
pl: erzya

note: language code: nah
en: Nahuatl
pl: nahuatl

note: language code: nai
en: North American Indian
pl: Indian północnoamerykańskich (inne)

note: language code: nap
en: Neapolitan
pl: neapolitański

note: language code: nav nv
en: Navajo
pl: navaho

note: language code: nbl nr
en: Ndebele, South
pl: ndebele, południowy

note: language code: nde nd
en: Ndebele, North
pl: ndebele, północny

note: language code: ndo ng
en: Ndonga
pl: ndonga

note: language code: nds
en: Low German
pl: dolny niemiecki

note: language code: nep ne
en: Nepali
pl: nepalski

note: language code: new
en: Nepal Bhasa
pl: nepalski Bhasa

note: language code: nia
en: Nias
pl: nias

note: language code: nic
en: Niger-Kordofanian (Other)
pl: niger-kordofańskie (inne)

note: language code: niu
en: Niuean
pl: niueński

note: language code: nno nn
en: Norwegian Nynorsk
pl: norweski (nynorsk)

note: language code: nob nb
en: Norwegian Bokmal
pl: norweski (Bokmål)

note: language code: nog
en: Nogai
pl: nogai

note: language code: non
en: Norse, Old
pl: staronordyjski

note: language code: nor no
en: Norwegian
pl: norweski

note: language code: nso
en: Northern Sotho
pl: sotho północny

note: language code: nub
en: Nubian Languages
pl: języki nubijskie

note: language code: nwc
en: Classical Newari
pl: newari klasyczny

note: language code: nya ny
en: Chichewa
pl: chichewa

note: language code: nym
en: Nyamwezi
pl: njamwezi

note: language code: nyn
en: Nyankole
pl: njankole

note: language code: nyo
en: Nyoro
pl: njoro

note: language code: nzi
en: Nzima
pl: nzema

note: language code: oci oc
en: Occitan (post 1500)
pl: okcytańskie (po 1500)

note: language code: oji oj
en: Ojibwa
pl: odżibwa

note: language code: ori or
en: Oriya
pl: orija

note: language code: orm om
en: Oromo
pl: oromo

note: language code: osa
en: Osage
pl: osage

note: language code: oss os
en: Ossetian
pl: osetyński

note: language code: ota
en: Turkish, Ottoman (1500-1928)
pl: turecki, osmańskie (1500–1928)

note: language code: oto
en: Otomian Languages
pl: języki otomiańskie

note: language code: paa
en: Papuan (Other)
pl: papuaskie (inne)

note: language code: pag
en: Pangasinan
pl: pangasinan

note: language code: pal
en: Pahlavi
pl: pahlawi

note: language code: pam
en: Pampanga
pl: pampangan

note: language code: pan pa
en: Panjabi
pl: pandżabski

note: language code: pap
en: Papiamento
pl: papiamento

note: language code: pau
en: Palauan
pl: palauański

note: language code: peo
en: Persian, Old (ca.600-400 B.C.)
pl: staroperski (ok. 600–400 p.n.e.)

note: language code: per fas fa
en: Persian
pl: perski

note: language code: phi
en: Philippine (Other)
pl: filipińskie (inne)

note: language code: phn
en: Phoenician
pl: fenicki

note: language code: pli pi
en: Pali
pl: pali

note: language code: pol pl
en: Polish
pl: polski

note: language code: pon
en: Pohnpeian
pl: ponapeański

note: language code: por pt
en: Portuguese
pl: portugalski

note: language code: pra
en: Prakrit Languages
pl: Prakryty

note: language code: pro
en: Provencal, Old (to 1500)
pl: staroprowansalski (do 1500)

note: language code: pus ps
en: Pushto
pl: pusztu

note: language code: que qu
en: Quechua
pl: keczua

note: language code: raj
en: Rajasthani
pl: radżastani

note: language code: rap
en: Rapanui
pl: rapanuański

note: language code: rar
en: Rarotongan
pl: rarotongański

note: language code: roa
en: Romance (Other)
pl: romańskie (inne)

note: language code: roh rm
en: Raeto-Romance
pl: retoromański

note: language code: rom
en: Romany
pl: cygański / romani

note: language code: rum ron ro
en: Romanian
pl: rumuński

note: language code: run rn
en: Rundi
pl: rundi

note: language code: rus ru
en: Russian
pl: rosyjski

note: language code: sad
en: Sandawe
pl: sandawe

note: language code: sag sg
en: Sango
pl: sango

note: language code: sah
en: Yakut
pl: jakucki

note: language code: sai
en: South American Indian (Other)
pl: Indian południowoamerykańskich (inne)

note: language code: sal
en: Salishan Languages
pl: języki saliskie

note: language code: sam
en: Samaritan Aramaic
pl: samarytański

note: language code: san sa
en: Sanskrit
pl: sanskrycki

note: language code: sas
en: Sasak
pl: sasak

note: language code: sat
en: Santali
pl: santali

note: language code: scc srp sr
en: Serbian
pl: serbski

note: language code: scn
en: Sicilian
pl: sycylyjski

note: language code: sco
en: Scots
pl: szkocki

note: language code: scr hrv hr
en: Croatian
pl: chorwacki

note: language code: sel
en: Selkup
pl: selkupski

note: language code: sem
en: Semitic (Other)
pl: semickie (inne)

note: language code: sga
en: Irish, Old (to 900)
pl: staroirlandzki (do 900)

note: language code: sgn
en: Sign Languages
pl: języki migowe

note: language code: shn
en: Shan
pl: szan

note: language code: sid
en: Sidamo
pl: sidamo

note: language code: sin si
en: Sinhala
pl: syngaleski

note: language code: sio
en: Siouan Languages
pl: języki Siuksów

note: language code: sit
en: Sino-Tibetan (Other)
pl: chińsko-tybetańskie (inne)

note: language code: sla
en: Slavic (Other)
pl: słowiańskie (inne)

note: language code: slo slk sk
en: Slovak
pl: słowacki

note: language code: slv sl
en: Slovenian
pl: słoweński

note: language code: sma
en: Southern Sami
pl: lapoński południowy

note: language code: sme se
en: Northern Sami
pl: lapoński północny

note: language code: smi
en: Sami Languages (Other)
pl: języki sami (inne)

note: language code: smj
en: Lule Sami
pl: lulu sami

note: language code: smn
en: Inari Sami
pl: inar sami

note: language code: smo sm
en: Samoan
pl: samoański

note: language code: sms
en: Skolt Sami
pl: skolt sami

note: language code: sna sn
en: Shona
pl: szona

note: language code: snd sd
en: Sindhi
pl: sindhi

note: language code: snk
en: Soninke
pl: soninke

note: language code: sog
en: Sogdian
pl: sogdyjski

note: language code: som so
en: Somali
pl: somalijski

note: language code: son
en: Songhai
pl: songhai

note: language code: sot st
en: Sotho, Southern
pl: sotho południowy

note: language code: spa es
en: Spanish
pl: hiszpański

note: language code: srd sc
en: Sardinian
pl: sardyńskie

note: language code: srr
en: Serer
pl: serer

note: language code: ssa
en: Nilo-Saharan (Other)
pl: nilo-saharyjskie (inne)

note: language code: ssw ss
en: Swati
pl: swati

note: language code: suk
en: Sukuma
pl: sukuma

note: language code: sun su
en: Sundanese
pl: sundajski

note: language code: sus
en: Susu
pl: susu

note: language code: sux
en: Sumerian
pl: sumeryjski

note: language code: swa sw
en: Swahili
pl: suahili

note: language code: swe sv
en: Swedish
pl: szwedzki

note: language code: syr
en: Syriac
pl: syryjski

note: language code: tah ty
en: Tahitian
pl: tahitański

note: language code: tai
en: Tai (Other)
pl: tajskie (inne)

note: language code: tam ta
en: Tamil
pl: tamilski

note: language code: tat tt
en: Tatar
pl: tatarski

note: language code: tel te
en: Telugu
pl: telugu

note: language code: tem
en: Timne
pl: teme

note: language code: ter
en: Tereno
pl: tereno

note: language code: tet
en: Tetum
pl: tetum

note: language code: tgk tg
en: Tajik
pl: tadżycki

note: language code: tgl tl
en: Tagalog
pl: tagalog

note: language code: tha th
en: Thai
pl: tajski

note: language code: tib bod bo
en: Tibetan
pl: tybetański

note: language code: tig
en: Tigre
pl: tigre

note: language code: tir ti
en: Tigrinya
pl: tigrinya

note: language code: tiv
en: Tiv
pl: tiv

note: language code: tlh
en: Klingon
pl: klingoński

note: language code: tli
en: Tlingit
pl: tlingit

note: language code: tmh
en: Tamashek
pl: tamaszek

note: language code: tog
en: Tonga (Nyasa)
pl: tongański (Niasa)

note: language code: ton to
en: Tonga (Tonga Islands)
pl: tangański (wyspy Tonga)

note: language code: tpi
en: Tok Pisin
pl: neomelanezyjski

note: language code: tsi
en: Tsimshian
pl: tsimshian

note: language code: tsn tn
en: Tswana
pl: tswana

note: language code: tso ts
en: Tsonga
pl: tsonga

note: language code: tuk tk
en: Turkmen
pl: turkmeński

note: language code: tum
en: Tumbuka
pl: tubuka

note: language code: tup
en: Tupi Languages
pl: języki tupi

note: language code: tur tr
en: Turkish
pl: turecki

note: language code: tut
en: Altaic (Other)
pl: języki ałtajskie (inne)

note: language code: twi tw
en: Twi
pl: twi (aszanti)

note: language code: tyv
en: Tuvinian
pl: tuwiński

note: language code: udm
en: Udmurt
pl: udmurcki

note: language code: uga
en: Ugaritic
pl: ugarycki

note: language code: uig ug
en: Uighur
pl: ujgurski

note: language code: ukr uk
en: Ukrainian
pl: ukraiński

note: language code: umb
en: Umbundu
pl: umbundu

note: language code: und
en: Undetermined
pl: nieokreślony

note: language code: urd ur
en: Urdu
pl: urdu

note: language code: uzb uz
en: Uzbek
pl: uzbecki

note: language code: vai
en: Vai
pl: vai

note: language code: ven ve
en: Venda
pl: venda

note: language code: vie vi
en: Vietnamese
pl: wietnamski

note: language code: vol vo
en: Volapuk
pl: volapűk

note: language code: vot
en: Votic
pl: wotski

note: language code: wak
en: Wakashan Languages
pl: języki wakasz

note: language code: wal
en: Walamo
pl: walamo

note: language code: war
en: Waray
pl: waray

note: language code: was
en: Washo
pl: washo

note: language code: wel cym cy
en: Welsh
pl: walijski

note: language code: wen
en: Sorbian Languages
pl: języki łużyckie

note: language code: wln wa
en: Walloon
pl: walloon

note: language code: wol wo
en: Wolof
pl: wolof

note: language code: xal
en: Kalmyk
pl: kalmyk

note: language code: xho xh
en: Xhosa
pl: xhosa

note: language code: yao
en: Yao
pl: jao

note: language code: yap
en: Yapese
pl: japski

note: language code: yid yi
en: Yiddish
pl: jidysz

note: language code: yor yo
en: Yoruba
pl: joruba

note: language code: ypk
en: Yupik Languages
pl: języki yupik

note: language code: zap
en: Zapotec
pl: zapoteckie

note: language code: zen
en: Zenaga
pl: zenaga

note: language code: zha za
en: Zhuang
pl: zhuang

note: language code: znd
en: Zande
pl: zande

note: language code: zul zu
en: Zulu
pl: zulu

note: language code: zun
en: Zuni
pl: zuni

en: Following actions will be done:
pl: Wykonane zostaną następujące czynności:

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date
en: does not expire
pl: nie wygasa

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date: "expired: 1999-04-12"
en: expired: %1%
pl: wygasł: %1%

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date: "expires: 2111-04-12"
en: expires: %1%
pl: wygasa: %1%

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date
en: (does not expire)
pl: (nie wygasa)

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date
en: (EXPIRED)
pl: (WYGASŁY)

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date
en: (expires within 24h)
pl: (wygasa w ciągu 24 godzin)

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date
en: (expires in %d day) | (expires in %d days)
pl[0]: (wygasa w ciągu %d dnia)
pl[1]: (wygasa w ciągu %d dni)
pl[2]: (wygasa w ciągu %d dni)

en: unknown
pl: nieznany

en: unsupported
pl: niewspierany

en: Level 1
pl: Poziom 1

en: Level 2
pl: Poziom 2

en: Level 3
pl: Poziom 3

en: Additional Customer Contract Necessary
pl: Wymagana dodatkowa umowa użytkownika

en: invalid
pl: nieprawidłowy

en: The level of support is unspecified
pl: Nieokreślony poziom wsparcia

en: The vendor does not provide support.
pl: Producent nie zapewnia wsparcia.

en: Problem determination, which means technical support designed to provide compatibility information, installation assistance, usage support, on-going maintenance and basic troubleshooting. Level 1 Support is not intended to correct product defect errors.
pl: Określenie problemu oznacza, że pomoc techniczna obejmuje informacje na temat kompatybilności, pomoc w zakresie instalacji, użytkowania i bieżącej konserwacji oraz podstawowego rozwiązywania problemów. Pomoc techniczna na poziomie 1 nie obejmuje naprawy błędów produktu.

en: Problem isolation, which means technical support designed to duplicate customer problems, isolate problem area and provide resolution for problems not resolved by Level 1 Support.
pl: Wyizolowanie problemu oznacza, że pomoc techniczna obejmuje odtworzenie problemów użytkownika, oddzielenie ich i dostarczenie rozwiązania problemów nieobjętych pomocą techniczną na poziomie 1.

en: Problem resolution, which means technical support designed to resolve complex problems by engaging engineering in resolution of product defects which have been identified by Level 2 Support.
pl: Rozwiązywanie problemu: pomoc techniczna obejmuje rozwiązywanie złożonych problemów przy użyciu metod inżynieryjnych w celu naprawy defektów produktów zidentyfikowanych w ramach wsparcia technicznego na poziomie 2.

en: An additional customer contract is necessary for getting support.
pl: Do otrzymania pomocy technicznej wymagana jest dodatkowa umowa użytkownika.

en: Unknown support option. Description not available
pl: Nieznana opcja wsparcia. Brak opisu

en: System management is locked by the application with pid %d (%s).
    Close this application before trying again.
pl: Zarządzanie systemem jest zablokowane przez program o identyfikatorze pid %d (%s).
    Proszę zamknąć ten program i spróbować ponownie.

en: Unknown match mode '%s'
pl: Nieznany tryb dopasowania '%s'

en: Unknown match mode '%s' for pattern '%s'
pl: Nieznany tryb dopasowania '%s' dla wzorca '%s'

en: Invalid regular expression '%s': regcomp returned %d
pl: Nieprawidłowe wyrażenie regularne '%s': regcomp zwróciło %d

en: Invalid regular expression '%s'
pl: Nieprawidłowe wyrażenie regularne '%s'

note: !\todo add comma to the message for the next release
en: Authentication required for '%s'
pl: Wymagane uwierzytelnienie dla '%s'

en: Visit the SUSE Customer Center to check whether your registration is valid and has not expired.
pl: Proszę odwiedzić SUSE Customer Center, aby sprawdzić, czy rejestracja jest ważna i czy nie wygasła.

en: Visit the Novell Customer Center to check whether your registration is valid and has not expired.
pl: Proszę odwiedzić Centrum obsługi klienta firmy Novell, aby sprawdzić, czy rejestracja jest ważna i czy nie wygasła.

en: Create attach point: Can't find a writable directory to create an attach point
pl: Tworzenie punktu dołączenia: nie można znaleźć katalogu z możliwością zapisu w celu utworzenia punktu dołączenia

en: Please install package 'lsof' first.
pl: Zainstaluj najpierw pakiet 'lsof'.

en: Can't create metadata cache directory.
pl: Nie można utworzyć katalogu pamięci podręcznej metadanych.

note: TranslatorExplanation '%s' is an URL
en: Error trying to read from '%s'
pl: Błąd podczas próby odczytu z '%s'

en: Can't create %s
pl: Nie można utworzyć %s

en: Valid metadata not found at specified URL | Valid metadata not found at specified URLs
pl[0]: Pod podanym adresem URL nie znaleziono prawidłowych metadanych
pl[1]: Pod podanymi adresami URL nie znaleziono prawidłowych metadanych
pl[2]: Pod podanymi adresami URL nie znaleziono prawidłowych metadanych

en: Failed to cache repo (%d).
pl: Tworzenie pamięci podręcznej repozytorium nie powiodło się (%d).

en: Building repository '%s' cache
pl: Budowanie pamięci podręcznej repozytorium '%s'

en: Can't create cache at %s - no writing permissions.
pl: Nie można utworzyć pamięci podręcznej w %s - brak uprawnień do zapisu.

en: Unhandled repository type
pl: Nieobsługiwany typ repozytorium

en: Adding repository '%s'
pl: Dodawanie repozytorium '%s'

note: TranslatorExplanation '%s' is an URL
en: Invalid repo file name at '%s'
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku repozytorium pod adresem '%s'

note: TranslatorExplanation '%s' is a filename
en: Can't open file '%s' for writing.
pl: Nie można otworzyć pliku '%s' do zapisu.

note: TranslatorExplanation '%s' is an URL
en: Unknown error reading from '%s'
pl: Nieznany błąd podczas odczytu z '%s'

en: Cannot read repo directory '%1%': Permission denied
pl: Nie można odczytać katalogu repozytorium '%1%': odmowa dostępu

note: TranslatorExplanation '%s' is a pathname
en: Failed to read directory '%s'
pl: Odczyt katalogu '%s' nie powiódł się

en: Cannot read repo file '%1%': Permission denied
pl: Nie można odczytać pliku repozytorium '%1%': odmowa dostępu

en: Removing repository '%s'
pl: Usuwanie repozytorium '%s'

en: Can't figure out where the repo is stored.
pl: Nie można określić miejsca przechowywania repozytorium.

note: TranslatorExplanation '%s' is a filename
en: Can't delete '%s'
pl: Nie można usunąć '%s'

en: Can't figure out where the service is stored.
pl: Nie można określić, gdzie jest przechowywana usługa.

note: translators: Cleanup a repository previously owned by a meanwhile unknown (deleted) service. %1% = service name %2% = repository name
en: Unknown service '%1%': Removing orphaned service repository '%2%'
pl: Nieznana usługa '%1%': usuwanie osieroconego repozytorium usługi '%2%'

en: Repository alias cannot start with dot.
pl: Alias repozytorium nie może rozpoczynać się od kropki.

en: Service alias cannot start with dot.
pl: Alias usługi nie może rozpoczynać się od kropki.

note: @TODO use a centralized Continue string!
en: Continue?
pl: Czy kontynuować?

note: translator: %1% is a repositories name
en: Repository %1% does not define additional 'gpgkey=' URLs.
pl: Repozytorium %1% nie definiuje dodatkowych adresów URL 'gpgkey='.

note: no key in the cache is what we are looking for, lets download all keys specified in gpgkey= entries translator: %1% is a gpg key ID like 3DBDC284 %2% is a repositories name
en: Looking for gpg key ID %1% in repository %2%.
pl: Wyszukiwanie identyfikatora %1% klucza gpg w repozytorium %2%.

note: translator: %1% is a gpg key ID like 3DBDC284 %2% is a cache directories path
en: Looking for gpg key ID %1% in cache %2%.
pl: Wyszukiwanie identyfikatora %1% klucza gpg w pamięci podręcznej %2%.

en: Required attribute '%s' is missing.
pl: Brak wymaganego atrybutu '%s'.

en: One or both of '%s' or '%s' attributes is required.
pl: Wymagany jeden lub oba atrybuty '%s' i '%s'.

en: Signature verification failed
pl: Weryfikacja podpisu nie powiodła się

note: TranslatorExplanation %s = package being checked for integrity
en: Package %s seems to be corrupted during transfer. Do you want to retry retrieval?
pl: Pakiet %s wygląda na uszkodzony podczas przesyłania. Czy ponowić próbę pobrania?

note: TranslatorExplanation %s = name of the package being processed.
en: Failed to provide Package %s. Do you want to retry retrieval?
pl: Nie można dostarczyć pakietu %s. Czy ponowić próbę pobrania?

en: applydeltarpm check failed.
pl: Sprawdzenie applydeltarpm zakończone niepowodzeniem.

en: applydeltarpm failed.
pl: applydeltarpm zakończone niepowodzeniem.

en: Service plugin does not support changing an attribute.
pl: Wtyczka usługi nie obsługuje zmiany atrybutu.

en: Can't provide file '%s' from repository '%s'
pl: Nie można dostarczyć pliku '%s' z repozytorium '%s'

en: No url in repository.
pl: Brak adresu URL w repozytorium.

note: [lhs][rhs] 0 = installed; 1 = to be installed TranslatorExplanation %1%(filename) %2%(package1) %3%(package2)
en: File %1%
      from package
         %2%
      conflicts with file from package
         %3%
pl: Plik %1%
      z pakietu
         %2%
      jest w konflikcie z plikiem z pakietu
         %3%

note: TranslatorExplanation %1%(filename) %2%(package1) %3%(package2)
en: File %1%
      from package
         %2%
      conflicts with file from install of
         %3%
pl: Plik %1%
      z pakietu
         %2%
      jest w konflikcie z plikiem z instalacji
         %3%

note: TranslatorExplanation %1%(filename) %2%(package1) %3%(package2)
en: File %1%
      from install of
         %2%
      conflicts with file from package
         %3%
pl: Plik %1%
      z instalacji
         %2%
      jest w konflikcie z plikiem z pakietu
         %3%

note: TranslatorExplanation %1%(filename) %2%(package1) %3%(package2)
en: File %1%
      from install of
         %2%
      conflicts with file from install of
         %3%
pl: Plik %1%
      z instalacji
         %2%
      jest w konflikcie z plikiem z instalacji
         %3%

note: [lhs][rhs] 0 = installed; 1 = to be installed TranslatorExplanation %1%(filename1) %2%(package1) %%3%(filename2) 4%(package2)
en: File %1%
      from package
         %2%
      conflicts with file
         %3%
      from package
         %4%
pl: Plik %1%
      z pakietu
         %2%
      jest w konflikcie z plikiem
         %3%
      z pakietu
         %4%

note: TranslatorExplanation %1%(filename1) %2%(package1) %3%(filename2) %4%(package2)
en: File %1%
      from package
         %2%
      conflicts with file
         %3%
      from install of
         %4%
pl: Plik %1%
      z pakietu
         %2%
      jest w konflikcie z plikiem
         %3%
      z instalacji
         %4%

note: TranslatorExplanation %1%(filename1) %2%(package1) %3%(filename2) %4%(package2)
en: File %1%
      from install of
         %2%
      conflicts with file
         %3%
      from package
         %4%
pl: Plik %1%
      z instalacji
         %2%
      jest w konflikcie z plikiem
         %3%
      z pakietu
         %4%

note: TranslatorExplanation %1%(filename1) %2%(package1) %3%(filename2) %4%(package2)
en: File %1%
      from install of
         %2%
      conflicts with file
         %3%
      from install of
         %4%
pl: Plik %1%
      z instalacji
         %2%
      jest w konflikcie z plikiem
         %3%
      z instalacji
         %4%

en: Can not create sat-pool.
pl: Nie można utworzyć sat-pool.

note: TranslatorExplanation %s = name of package, patch, selection ...
en: break %s by ignoring some of its dependencies
pl: zainstaluj %s, ignorując niektóre z zależności

en: generally ignore of some dependencies
pl: zazwyczaj ignoruje pewne zależności

en: conflicting requests
pl: sprzeczne żądania

en: some dependency problem
pl: problem z kilkoma zależnościami

en: unsupported request
pl: nieobsługiwane żądanie

en: deleted providers:
pl: usunięci dostawcy:

en: 
    not installable providers:
pl: 
    dostawcy, których nie można zainstalować:

en: not installable providers:
pl: dostawcy, których nie można zainstalować:

en: This request will break your system!
pl: To żądanie uszkodzi system!

en: ignore the warning of a broken system
pl: ignoruj ostrzeżenie o uszkodzeniu systemu

en: Installation has been aborted as directed.
pl: Instalacja przerwana zgodnie z życzeniem.

en:  executed
pl:  wykonano

en:  execution failed
pl:  wykonanie nie powiodło się

note: translators: We may find the same script content in files with different names. Only the first occurence is executed, subsequent ones are skipped. It's a one-line message for a log file. Preferably start translation with "%s"
en: %s already executed as %s)
pl: %s został już wykonany jako %s)

en:  execution skipped while aborting
pl:  nie wykonano w wyniku przerwania

en: Error sending update message notification.
pl: Błąd podczas wysyłania powiadomienia o aktualizacji.

en: New update message
pl: Nowy komunikat o aktualizacji

note: TranslatorExplanation after semicolon is error message TranslatorExplanation the colon is followed by an error message
en: RPM failed:
pl: Wystąpił błąd RPM:

note: Translator: %1% is a gpg public key
en: Failed to import public key %1%
pl: Nie udało się zaimportować klucza publicznego z pliku %1%

note: Translator: %1% is a gpg public key
en: Failed to remove public key %1%
pl: Usunięcie klucza publicznego nie powiodło się %1%

note: Translator: %s = name of an rpm package. A list of diffs follows this message.
en: Changed configuration files for %s:
pl: Zmienione pliki konfiguracyjne dla %s:

note: %s = filenames
en: rpm saved %s as %s, but it was impossible to determine the difference
pl: rpm zapisał %s jako %s, ale nie można było określić różnicy

note: %s = filenames
en: rpm saved %s as %s.
    Here are the first 25 lines of difference:
pl: rpm zapisał %s jako %s.
    Oto pierwszych 25 linii różnicy:

note: %s = filenames
en: rpm created %s as %s, but it was impossible to determine the difference
pl: rpm utworzył %s jako %s, ale nie można było określić różnicy

note: %s = filenames
en: rpm created %s as %s.
    Here are the first 25 lines of difference:
pl: rpm utworzył %s jako %s.
    Oto pierwszych 25 linii różnicy:

note: report additional rpm output in finish (LEGACY! Lines are immediately reported as InstallResolvableReport::contentRpmout) TranslatorExplanation Text is followed by a ':'  and the actual output. report additional rpm output in finish (LEGACY! Lines are immediately reported as RemoveResolvableReport::
en: Additional rpm output
pl: Dodatkowe wyjście rpm

en: created backup %s
pl: utworzono zapasowy %s

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: Signature is OK
pl: Podpis jest OK

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: Unknown type of signature
pl: Nieznany rodzaj podpisu

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: Signature does not verify
pl: Nie można sprawdzić podpisu

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: Signature is OK, but key is not trusted
pl: Podpis jest OK, ale klucz nie jest zaufany

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: Signatures public key is not available
pl: Klucz publiczny podpisów nie jest dostępny

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: File does not exist or signature can't be checked
pl: Plik nie istnieje lub nie można sprawdzić podpisu

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: File is unsigned
pl: Plik jest niepodpisany

note: dubious: Throw on malformed known types, otherwise log a warning.
en: Dubious type '%s' for %u byte checksum '%s'
pl: Niepewny typ '%s' dla %u-bajtowej sumy kontrolnej '%s'

en: Can't open pty (%s).
pl: Nie można otworzyć pseudoterminala (%s).

en: Can't open pipe (%s).
pl: Nie można otworzyć potoku (%s).

en: Invalid LDAP URL query string
pl: Nieprawidłowy ciąg zapytania adresu URL LDAP

en: Invalid LDAP URL query parameter '%s'
pl: Nieprawidłowy parametr zapytania URL LDAP '%s'

en: Unable to clone Url object
pl: Nie można sklonować obiektu URL

en: Invalid empty Url object reference
pl: Nieprawidłowe odwołanie do pustego obiektu adresu URL

en: Unable to parse Url components
pl: Analiza komponentów URL nie powiodła się

en: History:
pl: Historia:

en: Url scheme does not allow a %s
pl: Schemat URL nie zezwala na %s

en: Invalid %s component '%s'
pl: Nieprawidłowe: %s, komponent: '%s'

en: Invalid %s component
pl: Komponent — nieprawidłowe: %s

en: Query string parsing not supported for this URL
pl: Analiza zapytania nie jest obsługiwana dla tego adresu URL

en: Url scheme is a required component
pl: Schemat URL to wymagany komponent

en: Invalid Url scheme '%s'
pl: Nieprawidłowy schemat URL '%s'

en: Url scheme does not allow a username
pl: Schemat URL nie zezwala na nazwę użytkownika

en: Url scheme does not allow a password
pl: Schemat URL nie zezwala na hasło

en: Url scheme requires a host component
pl: Schemat URL wymaga komponentu hosta

en: Url scheme does not allow a host component
pl: Schemat URL nie zezwala na komponent hosta

en: Invalid host component '%s'
pl: Nieprawidłowy komponent hosta '%s'

en: Url scheme does not allow a port
pl: Schemat URL nie zezwala na port

en: Invalid port component '%s'
pl: Nieprawidłowy komponent portu '%s'

en: Url scheme requires path name
pl: Schemat URL wymaga nazwy ścieżki

en: Relative path not allowed if authority exists
pl: Względna ścieżka nie jest dozwolona, jeśli usługa istnieje

en: Encoded string contains a NUL byte
pl: Zakodowany łańcuch znaków zawiera bajt NUL

en: Invalid parameter array split separator character
pl: Nieprawidłowy znak parametru podziału tablicy

en: Invalid parameter map split separator character
pl: Nieprawidłowy znak parametru podziału mapy

en: Invalid parameter array join separator character
pl: Nieprawidłowy znak parametru połączenia tablicy

en: Command exited with status %d.
pl: Polecenie zakończone statusem %d.

en: Command was killed by signal %d (%s).
pl: Polecenie zakończone przez sygnał %d (%s).

en: Command exited with unknown error.
pl: Polecenie zakończone nieznanym błędem.

en: Can't chroot to '%s' (%s).
pl: Nie można wykonać polecenia chroot dla '%s' (%s).

en: Can't chdir to '%s' (%s).
pl: Nie można wykonać polecenia chdir dla elementu '%s' (%s).

en: Can't chdir to '%s' inside chroot '%s' (%s).
pl: Nie można wykonać polecenia chdir dla elementu %s w zmienionym katalogu głównym chroot %s (%s).

note: don't want to get here
en: Can't exec '%s' (%s).
pl: Nie można wykonać '%s' (%s).

en: Can't fork (%s).
pl: Nie można wykonać fork (%s).

en: Failed to mount %s on %s
pl: Montowanie %s w %s zakończone niepowodzeniem

en: Failed to unmount %s
pl: Odmontowywanie %s zakończone niepowodzeniem

en: Bad file name: %s
pl: Błędna nazwa pliku: %s

en: Medium not opened when trying to perform action '%s'.
pl: Nieotwarty nośnik podczas próby wykonania akcji '%s'.

en: File '%s' not found on medium '%s'
pl: Pliku '%s' nie znaleziono na nośniku '%s'

en: Cannot write file '%s'.
pl: Nie można zapisać pliku '%s'.

en: Medium not attached
pl: Nośnik niedołączony

en: Bad media attach point
pl: Błędny punkt dołączenia nośnika

note: TranslatorExplanation: curl is the name of a library, don't translate
en: Download (curl) initialization failed for '%s'
pl: Inicjalizacja pobierania (curl) dla '%s' zakończona niepowodzeniem

en: System exception '%s' on medium '%s'.
pl: Wyjątek systemowy '%s' na nośniku '%s'.

en: Path '%s' on medium '%s' is not a file.
pl: Ścieżka '%s' na nośniku '%s' nie prowadzi do pliku.

en: Path '%s' on medium '%s' is not a directory.
pl: Ścieżka '%s' na nośniku '%s' nie prowadzi do katalogu.

en: Malformed URI
pl: Błędny adres URI

en: Empty host name in URI
pl: Pusta nazwa hosta w adresie URI

en: Empty filesystem in URI
pl: Pusty system plików w adresie URI

en: Empty destination in URI
pl: Pusty element docelowy w adresie URI

en: Unsupported URI scheme in '%s'.
pl: Nieobsługiwany schemat adresu URI w '%s'.

en: Operation not supported by medium
pl: Operacja nieobsługiwana przez nośnik

en: Download (curl) error for '%s':
    Error code: %s
    Error message: %s
pl: Błąd pobierania (curl) dla '%s':
    Kod błędu: %s
    Komunikat błędu: %s

note: TranslatorExplanation: curl is the name of a library, don't translate
en: Error occurred while setting download (curl) options for '%s':
pl: Napotkano błąd podczas ustawiania opcji pobierania (curl) dla '%s':

en: Media source '%s' does not contain the desired medium
pl: Źródło nośników '%s' nie zawiera żądanego nośnika

en: Medium '%s' is in use by another instance
pl: Nośnik '%s' jest używany przez inną instancję

en: Cannot eject any media
pl: Nie można wysunąć żadnego nośnika

en: Cannot eject media '%s'
pl: Nie można wysunąć nośnika '%s'

en: Permission to access '%s' denied.
pl: Dostęp do '%s' zabroniony.

en: Timeout exceeded when accessing '%s'.
pl: Przekroczono limit czasu podczas dostępu do '%s'.

en: Downloaded data exceeded the expected filesize '%s' of '%s'.
pl: Pobrane dane przekroczyły oczekiwany rozmiar pliku '%s' z '%s'.

en: Location '%s' is temporarily unaccessible.
pl: Położenie '%s' jest tymczasowo niedostępne.

en:  SSL certificate problem, verify that the CA cert is OK for '%s'.
pl:  Problem z certyfikatem SSL; proszę sprawdzić, czy certyfikat CA jest odpowiedni dla "%s".

en: Unsupported HTTP authentication method '%s'
pl: Nieobsługiwana metoda uwierzytelniania HTTP: '%s'

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

note: translator: usually followed by a ' ' and some explanatory text
en: Note:
pl: Informacja:

note: translator: usually followed by a ' ' and some explanatory text
en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

note: translator: usually followed by a ' ' and some explanatory text
en: Error:
pl: Błąd:

note: translator: Shown as result tag in a progress bar: ............[done] Translator: download progress bar result: ".............[done]"
en: done
pl: gotowe

note: translator: Shown as result tag in a progress bar: ...........[error] Translator: download progress bar result: "............[error]"
en: error
pl: błąd

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Retrieving:
pl: Pobieranie:

en: starting
pl: uruchamianie

note: Translator: download progress bar result: "........[not found]"
en: not found
pl: nie znaleziono

en: No help available for this prompt.
pl: Nie jest dostępna pomoc dla tej wskazówki.

en: no help available for this option
pl: pomoc nie jest dostępna dla tej opcji

note: translators: Press '?' to see all options embedded in this prompt: "Continue? [y/n/? shows all options] (y):"
en: shows all options
pl: wyświetla wszystkie opcje

en: yes
pl: Tak

en: no
pl: Nie
