zypp - en to nb translation catalogue (672 entries)

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date
en: does not expire
nb: utløper ikke

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date: "expired: 1999-04-12"
en: expired: %1%
nb: utløpt: %1%

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date: "expires: 2111-04-12"
en: expires: %1%
nb: utløper: %1%

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date
en: (does not expire)
nb: (utløper ikke)

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date
en: (EXPIRED)
nb: (UTLØPT)

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date
en: (expires within 24h)
nb: (utløper innen 24 t)

note: translators: an annotation to a gpg keys expiry date
en: (expires in %d day) | (expires in %d days)
nb[0]: (utløper om %d dag)
nb[1]: (utløper om %d dager)

note: TranslatorExplanation first %s is key name, second is keyring name
en: Tried to import not existent key %s into keyring %s
nb: Forsøkte å importere ikke-eksisterende nøkkel %s til nøkkelring %s

en: Failed to import key.
nb: Kunne ikke importere nøkkel.

en: Failed to delete key.
nb: Kunne ikke slette nøkkel.

en: Signature file %s not found
nb: Signaturfilen %s ikke funnet

note: dubious: Throw on malformed known types, otherwise log a warning.
en: Dubious type '%s' for %u byte checksum '%s'
nb: Tvilsom type '%s' for %u byte-kontrollsum '%s'

en: Can't open pty (%s).
nb: Kunne ikke åpne pty: %s.

en: Can't open pipe (%s).
nb: Kan ikke åpne pipe (%s).

en: Invalid LDAP URL query string
nb: Ugyldig LDAP URL-spørringsstreng

en: Invalid LDAP URL query parameter '%s'
nb: Ugyldig LDAP URL-spørringsparameter %s

en: Unable to clone Url object
nb: Kan ikke klone URL-objekt

en: Invalid empty Url object reference
nb: Ugyldig referanse til tomt URL-objekt

en: Unable to parse Url components
nb: Kan ikke analysere URL-komponenter

en: History:
nb: Historie:

en: Command exited with status %d.
nb: Kommandoen ble avsluttet med status %d.

en: Command was killed by signal %d (%s).
nb: Kommandoen ble drept av signalet %d (%s).

en: Command exited with unknown error.
nb: Kommandoen ble avsluttet med en ukjent feil.

en: Invalid spawn arguments given.
nb: Ugyldige spawn-argumenter gitt.

en: Unable to create control pipe.
nb: Kan ikke opprette kontrollrør.

en: Can't chroot to '%s' (%s).
nb: Kan ikke kjøre chroot til '%s' (%s).

en: Can't chdir to '%s' (%s).
nb: Kan ikke kjøre chdir til «%s» (%s).

en: Can't chdir to '%s' inside chroot '%s' (%s).
nb: Kan ikke kjøre chdir til «%s» fra chroot «%s» (%s).

note: don't want to get here
en: Can't exec '%s' (%s).
nb: Kan ikke kjøre '%s' (%s).

en: Can't fork (%s).
nb: Kan ikke splitte (%s).

en: Can't exec '%s', chdir failed (%s).
nb: Kan ikke utføre '%s', chdir mislykket (%s).

en: Can't exec '%s', chroot failed (%s).
nb: Kan ikke utføre '%s', chroot mislykket (%s).

en: Can't exec '%s', exec failed (%s).
nb: Kan ikke utføre '%s', utførelsen mislyktes (%s).

en: Can't exec '%s', unexpected error.
nb: Kan ikke utføre '%s', uventet feil.

en: Url scheme does not allow a %s
nb: Adressestrategi tillater ikke %s

en: Invalid %s component '%s'
nb: Ugyldig %s komponent %s

en: Invalid %s component
nb: Ugyldig %s komponent

en: Query string parsing not supported for this URL
nb: Analyse av spørringsstreng støttes ikke for denne URL-en

en: Url scheme is a required component
nb: Adressestrategi er en obligatorisk komponent

en: Invalid Url scheme '%s'
nb: Ugyldig adressestrategi %s

en: Url scheme does not allow a username
nb: Adressestrategi tillater ikke brukernavn

en: Url scheme does not allow a password
nb: Adressestrategi tillater ikke passord

en: Url scheme requires a host component
nb: Adressestrategi krever en vertskomponent

en: Url scheme does not allow a host component
nb: Adressestrategi tillater ikke en vertskomponent

en: Invalid host component '%s'
nb: Ugyldig vertskomponent %s

en: Url scheme does not allow a port
nb: Adressestrategi tillater ikke port

en: Invalid port component '%s'
nb: Ugyldig portkomponent %s

en: Url scheme requires path name
nb: Adressestrategi krever banenavn

en: Relative path not allowed if authority exists
nb: Relativ sti ikke tillatt hvis autoritet finnes

en: Encoded string contains a NUL byte
nb: Kodet streng inneholder nullbyte

en: Invalid parameter array split separator character
nb: Ugyldig skilletegn for deling av parametermatrise

en: Invalid parameter map split separator character
nb: Ugyldig skilletegn for deling av parametertilordning

en: Invalid parameter array join separator character
nb: Ugyldig skilletegn for sammenføyning av parametermatrise

en: Unsupported HTTP authentication method '%s'
nb: HTTP-autentiseringsmetode '%s' er ikke støttet

en: Location '%s' is temporarily unaccessible.
nb: Plasseringen '%s' er midlertidig utilgjengelig.

en: Timeout exceeded when accessing '%s'.
nb: Tidsavbrudd under tilgang '%s'.

en: Visit the SUSE Customer Center to check whether your registration is valid and has not expired.
nb: Besøk SUSE-kundesenter for å sjekke om registreringen din er gyldig og ikke har utløpt.

en: Visit the Novell Customer Center to check whether your registration is valid and has not expired.
nb: Besøk Novell kundesenter for å kontrollere om din registrering er gyldig og ikke er utløpt.

en: File '%s' not found on medium '%s'
nb: Filen '%s' ikke funnet på medium '%s'

en: Download (curl) error for '%s':
    Error code: %s
nb: Last ned (curl) feil for '%s':
    Feil kode: %s

en: Download (curl) error for '%s':
    Unable to retrieve HTTP response
nb: Last ned (curl) feil for '%s':
    Kunne ikke hente HTTP-svar

en: Failed to mount %s on %s
nb: Kunne ikke montere %s på %s

en: Failed to unmount %s
nb: Kunne ikke avmontere %s

en: Bad file name: %s
nb: Ugyldig filnavn: %s

en: Medium not opened when trying to perform action '%s'.
nb: Mediet ble ikke åpnet da handlingen ble forsøkt utført '%s'.

en: Cannot write file '%s'.
nb: Kan ikke lagre filen '%s'.

en: Medium not attached
nb: Medium ikke tilkoblet

en: Bad media attach point
nb: Ugyldig tilkoblingspunkt for medier

note: TranslatorExplanation: curl is the name of a library, don't translate
en: Download (curl) initialization failed for '%s'
nb: Initialisering av nedlasting (curl) mislyktes for '%s'

en: System exception '%s' on medium '%s'.
nb: Systemunntak '%s' på mediet '%s'.

en: Path '%s' on medium '%s' is not a file.
nb: Stien '%s' på mediet '%s' er ikke en fil.

en: Path '%s' on medium '%s' is not a directory.
nb: Stien '%s' på mediet '%s' er ikke en katalog.

en: Malformed URI
nb: Feilformatert URI

en: Empty host name in URI
nb: Vertsnavn mangler i URI

en: Empty filesystem in URI
nb: Filsystem mangler i URI

en: Empty destination in URI
nb: Destinasjon mangler i URI

en: Unsupported URI scheme in '%s'.
nb: URI-skjema som ikke støttes i '%s'.

en: Operation not supported by medium
nb: Handlingen støttes ikke av mediet

en: Download (curl) error for '%s':
    Error code: %s
    Error message: %s
nb: Nedlastingsfeil (curl) for '%s':
    Feilkode: %s
    Feilmelding: %s

note: TranslatorExplanation: curl is the name of a library, don't translate
en: Error occurred while setting download (curl) options for '%s':
nb: Feil under definisjon av nedlastingsvalg (curl) for '%s':

en: Media source '%s' does not contain the desired medium
nb: Mediekilde '%s' inneholder ikke ønsket medium

en: Medium '%s' is in use by another instance
nb: Mediet '%s' benyttes av en annen prosess

en: Cannot eject any media
nb: Kan ikke løse ut medium

en: Cannot eject media '%s'
nb: Kan ikke løse ut mediet '%s'

en: Permission to access '%s' denied.
nb: Tilgang til '%s' avvist.

en: Downloaded data exceeded the expected filesize '%s' of '%s'.
nb: Nedlastede data overskred den forventede filstørrelsen '%s' av '%s'.

en:  SSL certificate problem, verify that the CA cert is OK for '%s'.
nb:  SSL-sertifikatproblem, bekreft at CA-sertifikat er OK for '%s'.

en: No free ressources available to attach medium.
nb: Ingen tilgjengelige ressurser for å legge ved medium.

en: Unknown country:
nb: Ukjent land:

note: Defined CountryCode constants Defined LanguageCode constants
en: No Code
nb: Ingen kode

note: :AND:020:
en: United Arab Emirates
nb: De forente arabiske emirater

note: :AFG:004:
en: Antigua and Barbuda
nb: Antigua og Barbuda

note: :ALB:008:
en: Armenia
nb: Argentina

note: :ARM:051:
en: Netherlands Antilles
nb: Nederland

note: :AGO:024:
en: Antarctica
nb: Antarktis

note: :ARG:032:
en: American Samoa
nb: Amerika, Nord

note: :ASM:016:
en: Austria
nb: Østerrike

note: :ABW:533:
en: Aland Islands
nb: Åland

note: :ALA:248:
en: Azerbaijan
nb: Aserbadjan

note: :AZE:031:
en: Bosnia and Herzegovina
nb: Bosnia og Hercegovina

note: :BGD:050:
en: Belgium
nb: Belgia

note: :BOL:068:
en: Brazil
nb: Brasil

note: :BTN:064:
en: Bouvet Island
nb: Bouvetøya

note: :BLR:112:
en: Belize
nb: Belgia

note: :CAN:124:
en: Cocos (Keeling) Islands
nb: Kokosøyene

note: :CCK:166: :CAF:140:
en: Congo
nb: Kongo

note: :COD:180:
en: Central African Republic
nb: Den sentralafrikanske republikken

note: :COG:178:
en: Switzerland
nb: Sveits

note: :CHE:756:
en: Cote D'Ivoire
nb: Elfenbenskysten

note: :CIV:384:
en: Cook Islands
nb: Cookøyene

note: :CHL:152:
en: Cameroon
nb: Kamerun

note: :CMR:120:
en: China
nb: Kina

note: :CUB:192:
en: Cape Verde
nb: Kapp Verde

note: :CPV:132:
en: Christmas Island
nb: Christmasøya

note: :CXR:162:
en: Cyprus
nb: Kypros

note: :CYP:196:
en: Czech Republic
nb: Tsjekkia

note: :CZE:203:
en: Germany
nb: Tyskland

note: :DJI:262:
en: Denmark
nb: Danmark

note: :DMA:212:
en: Dominican Republic
nb: Den dominikanske republikk

note: :DOM:214:
en: Algeria
nb: Algerie

note: :ECU:218:
en: Estonia
nb: Estland

note: :EGY:818:
en: Western Sahara
nb: Vest-Sahara

note: :ERI:232:
en: Spain
nb: Spania

note: :ESP:724:
en: Ethiopia
nb: Estonia

note: :FJI:242:
en: Falkland Islands (Malvinas)
nb: Falklandsøyene (Malvinas)

note: :FLK:238:
en: Federated States of Micronesia
nb: Mikronesiaføderasjonen

note: :FSM:583:
en: Faroe Islands
nb: Færøyene

note: :FRO:234:
en: France
nb: Frankrike

note: :FRA:250:
en: Metropolitan France
nb: Frankrike (Europa)

note: :GAB:266:
en: United Kingdom
nb: Storbritannia

note: :GEO:268:
en: French Guiana
nb: Fransk Guiana

note: :GIB:292:
en: Greenland
nb: Grønland

note: :GRL:304:
en: Gambia
nb: Jamaica

note: :GLP:312:
en: Equatorial Guinea
nb: Ekvatorial-Guinea

note: :GNQ:226:
en: Greece
nb: Hellas

note: :GRC:300:
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
nb: Sør-Georgia og De sørlige sandwichøyene

note: :HKG:344:
en: Heard Island and McDonald Islands
nb: Heardøya og Mcdonaldøyene

note: :HND:340:
en: Croatia
nb: Kroatia

note: :HTI:332:
en: Hungary
nb: Ungarn

note: :IDN:360:
en: Ireland
nb: Irland

note: :IND:356:
en: British Indian Ocean Territory
nb: Britisk territorium i Indiahavet

note: :IOT:086:
en: Iraq
nb: Irak

note: :IRQ:368:
en: Iran
nb: Israel

note: :IRN:364:
en: Iceland
nb: Island

note: :ISL:352:
en: Italy
nb: Italia

note: :KEN:404:
en: Kyrgyzstan
nb: Kirgisistan

note: :KGZ:417:
en: Cambodia
nb: Kambodsja

note: :KIR:296:
en: Comoros
nb: Komorene

note: :COM:174:
en: Saint Kitts and Nevis
nb: St. Kitts og Nevis

note: :KNA:659:
en: North Korea
nb: Nord-Korea

note: :PRK:408:
en: South Korea
nb: Sør-Korea

note: :KWT:414:
en: Cayman Islands
nb: Caymanøyene

note: :CYM:136:
en: Kazakhstan
nb: Kasakhstan

note: :KAZ:398:
en: Lao People's Democratic Republic
nb: Laos

note: :LAO:418:
en: Lebanon
nb: Libanon

note: :LBN:422:
en: Saint Lucia
nb: St. Lucia

note: :LSO:426:
en: Lithuania
nb: Litauen

note: :LBY:434:
en: Morocco
nb: Marokko

en: Madagascar
nb: Madagaskar

note: :MDG:450:
en: Marshall Islands
nb: Marshalløyene

note: :MHL:584:
en: Macedonia
nb: Makedonia

note: :MKD:807:
en: Mali
nb: Malta

note: :MLI:466:
en: Myanmar
nb: Panama

note: :MAC:446:
en: Northern Mariana Islands
nb: Nord-Marianene

note: :MTQ:474:
en: Mauritania
nb: Lituaisk

note: :MLT:470:
en: Mauritius
nb: Lituaisk

note: :MUS:480:
en: Maldives
nb: Malta

note: :MDV:462:
en: Malawi
nb: Malta

note: :MYS:458:
en: Mozambique
nb: Mosambik

note: :NAM:516:
en: New Caledonia
nb: Ny-Caledonia

note: :NER:562:
en: Norfolk Island
nb: Norfolkøyene

note: :NIC:558:
en: Netherlands
nb: Nederland

note: :NLD:528:
en: Norway
nb: Norge

note: :PER:604:
en: French Polynesia
nb: Fransk Polynesia

note: :PYF:258:
en: Papua New Guinea
nb: Papua Ny-Guinea

note: :PNG:598:
en: Philippines
nb: Filippinene

note: :PAK:586:
en: Poland
nb: Polen

note: :POL:616:
en: Saint Pierre and Miquelon
nb: Saint Pierre og Miquelon

note: :PRI:630:
en: Palestinian Territory
nb: Palestina

note: :QAT:634:
en: Reunion
nb: Réunion

en: Russian Federation
nb: Russland

note: :RWA:646:
en: Saudi Arabia
nb: Saudi-Arabia

note: :SAU:682:
en: Solomon Islands
nb: Solomonøyene

note: :SLB:090:
en: Seychelles
nb: Seychellene

note: :SDN:736:
en: Sweden
nb: Sverige

note: :SGP:702:
en: Saint Helena
nb: St. Helena

note: :SVN:705:
en: Svalbard and Jan Mayen
nb: Svalbard og Jan Mayen

note: :SOM:706:
en: Suriname
nb: Surinam

note: :SUR:740:
en: Sao Tome and Principe
nb: Sao Tome og Principe

note: :SLV:222:
en: Syria
nb: Serbia

note: :SYR:760:
en: Swaziland
nb: Thailand

note: :SWZ:748:
en: Turks and Caicos Islands
nb: Turks- og Caicosøyene

note: :TCA:796:
en: Chad
nb: Tsjad

note: :TCD:148:
en: French Southern Territories
nb: Sørlige franske territorier

note: :THA:764:
en: Tajikistan
nb: Tadsjikistan

note: :TON:776:
en: East Timor
nb: Øst-Timor

note: :TLS:626:
en: Turkey
nb: Tyrkia

note: :TUR:792:
en: Trinidad and Tobago
nb: Trinidad og Tobago

note: :TZA:834:
en: Ukraine
nb: Ukraina

note: :UKR:804:
en: Uganda
nb: Canada

note: :UGA:800:
en: United States Minor Outlying Islands
nb: Amerikas forente stater

note: :UMI:581:
en: United States
nb: Amerikas forente stater

note: :URY:858:
en: Uzbekistan
nb: Usbekistan

note: :UZB:860:
en: Holy See (Vatican City State)
nb: Vatikanstaten

note: :VAT:336:
en: Saint Vincent and the Grenadines
nb: St. Vincent og Grenadinene

note: :VEN:862:
en: British Virgin Islands
nb: Jomfruøyene

note: :VGB:092:
en: Virgin Islands, U.S.
nb: Jomfruøyene, USA

note: :VUT:548:
en: Wallis and Futuna
nb: Wallis og Futuna

note: :WSM:882:
en: Yemen
nb: Jemen

note: :MYT:175:
en: South Africa
nb: Sør-Afrika

note: :ZAF:710:
en: Zambia
nb: Jamaica

en: Provides
nb: Inneholder

en: Prerequires
nb: Forutsetninger

en: Requires
nb: Krever

en: Conflicts
nb: Konflikter

en: Obsoletes
nb: Foreldes

en: Recommends
nb: Anbefalt

en: Suggests
nb: Forslag

en: Enhances
nb: Forbedringer

en: Supplements
nb: Tillegg

en: Unknown language:
nb: Ukjent språk:

note: language code: abk ab
en: Abkhazian
nb: Abkhasisk

note: language code: ace
en: Achinese
nb: Akinesisk

note: language code: afa
en: Afro-Asiatic (Other)
nb: Afro-asiatisk (annet)

note: language code: afr af
en: Afrikaans
nb: Afrikansk

note: language code: aka ak
en: Akan
nb: Akansk

note: language code: akk
en: Akkadian
nb: Akkadisk

note: language code: alb sqi sq
en: Albanian
nb: Albansk

note: language code: ale
en: Aleut
nb: Aleutisk

note: language code: alg
en: Algonquian Languages
nb: Algonquianske språk

note: language code: alt
en: Southern Altai
nb: Sør-altaisk

note: language code: amh am
en: Amharic
nb: Amharisk

note: language code: ang
en: English, Old (ca.450-1100)
nb: Engelsk, gammelengelsk (ca. 450-1100)

note: language code: apa
en: Apache Languages
nb: Apache-språk

note: language code: ara ar
en: Arabic
nb: Arabisk

note: language code: arc
en: Aramaic
nb: Arameisk

note: language code: arg an
en: Aragonese
nb: Aragonesisk

note: language code: arm hye hy
en: Armenian
nb: Armensk

note: language code: arn
en: Araucanian
nb: Araucaniansk

note: language code: art
en: Artificial (Other)
nb: Kunstspråk (annet)

note: language code: asm as
en: Assamese
nb: Assamesisk

note: language code: ast
en: Asturian
nb: Asturiansk

note: language code: ath
en: Athapascan Languages
nb: Athapascanske språk

note: language code: aus
en: Australian Languages
nb: Australske språk

note: language code: ava av
en: Avaric
nb: Avarisk

note: language code: ave ae
en: Avestan
nb: Avestasisk

note: language code: aze az
en: Azerbaijani
nb: Aserbadjansk

note: language code: bai
en: Bamileke Languages
nb: Bamileke-språk

note: language code: bak ba
en: Bashkir
nb: Bashkirisk

note: language code: ban
en: Balinese
nb: Balinesisk

note: language code: baq eus eu
en: Basque
nb: Baskisk

note: language code: bat
en: Baltic (Other)
nb: Baltisk (annet)

note: language code: bel be
en: Belarusian
nb: Belarusisk

note: language code: ben bn
en: Bengali
nb: Bengalsk

note: language code: ber
en: Berber (Other)
nb: Berber-språk (annet)

note: language code: bnt
en: Bantu (Other)
nb: Bantu (annet)

note: language code: bos bs
en: Bosnian
nb: Bosnisk

note: language code: bre br
en: Breton
nb: Bretonsk

note: language code: bug
en: Buginese
nb: Buginesisk

note: language code: bul bg
en: Bulgarian
nb: Bulgarsk

note: language code: bur mya my
en: Burmese
nb: Burmesisk

note: language code: cai
en: Central American Indian (Other)
nb: Mellomamerikansk indiansk (annet)

note: language code: car
en: Carib
nb: Karibisk

note: language code: cat ca
en: Catalan
nb: Katalansk

note: language code: cau
en: Caucasian (Other)
nb: Kaukasisk (annet)

note: language code: cel
en: Celtic (Other)
nb: Keltisk (annet)

note: language code: che ce
en: Chechen
nb: Tsjetsjensk

note: language code: chi zho zh
en: Chinese
nb: Kinesisk

note: language code: chn
en: Chinook Jargon
nb: Chinook-sjargong

note: language code: chu cu
en: Church Slavic
nb: Kirkeslavisk

note: language code: cmc
en: Chamic Languages
nb: Chamiske språk

note: language code: cop
en: Coptic
nb: Koptisk

note: language code: cor kw
en: Cornish
nb: Kornisk

note: language code: cos co
en: Corsican
nb: Korsikansk

note: language code: cpe
en: Creoles and Pidgins, English-Based (Other)
nb: Kreolsk og pidgin, engelskbasert (annet)

note: language code: cpf
en: Creoles and Pidgins, French-Based (Other)
nb: Kreolsk og pidgin, franskbasert (annet)

note: language code: cpp
en: Creoles and Pidgins, Portuguese-Based (Other)
nb: Kreolsk og pidgin, portugisiskbasert (annet)

note: language code: crh
en: Crimean Tatar
nb: Krim-tatar

note: language code: crp
en: Creoles and Pidgins (Other)
nb: Kreolsk og pidgin (annet)

note: language code: csb
en: Kashubian
nb: Kashubiansk

note: language code: cus
en: Cushitic (Other)
nb: Cushitisk (annet)

note: language code: cze ces cs
en: Czech
nb: Tsjekkisk

note: language code: dan da
en: Danish
nb: Dansk

note: language code: den
en: Slave (Athapascan)
nb: Slavisk (athapascansk)

note: language code: dra
en: Dravidian (Other)
nb: Dravidisk (annet)

note: language code: dsb
en: Lower Sorbian
nb: Sorbiansk, nedre

note: language code: dum
en: Dutch, Middle (ca.1050-1350)
nb: Mellomnederlandsk (ca. 1050-1350)

note: language code: dut nld nl
en: Dutch
nb: Nederlandsk

note: language code: egy
en: Egyptian (Ancient)
nb: Egyptisk (gammelt)

note: language code: elx
en: Elamite
nb: Elamitisk

note: language code: eng en
en: English
nb: Engelsk

note: language code: enm
en: English, Middle (1100-1500)
nb: Engelsk, mellomengelsk (1100-1500)

note: language code: est et
en: Estonian
nb: Estisk

note: language code: fao fo
en: Faroese
nb: Færøyisk

note: language code: fij fj
en: Fijian
nb: Fiji

note: language code: fil
en: Filipino
nb: Filippinsk

note: language code: fin fi
en: Finnish
nb: Finsk

note: language code: fiu
en: Finno-Ugrian (Other)
nb: Finsk-ugrisk (annet)

note: language code: fre fra fr
en: French
nb: Fransk

note: language code: frm
en: French, Middle (ca.1400-1600)
nb: Fransk, mellomfransk (ca. 1400-1600)

note: language code: fro
en: French, Old (842-ca.1400)
nb: Fransk, gammelfransk (842-ca. 1400)

note: language code: fry fy
en: Frisian
nb: Frisisk

note: language code: fur
en: Friulian
nb: Friuliansk

note: language code: gem
en: Germanic (Other)
nb: Germansk (annet)

note: language code: geo kat ka
en: Georgian
nb: Georgisk

note: language code: ger deu de
en: German
nb: Tysk

note: language code: gil
en: Gilbertese
nb: Gilbertesisk

note: language code: gla gd
en: Gaelic
nb: Gælisk

note: language code: gle ga
en: Irish
nb: Irsk

note: language code: glg gl
en: Galician
nb: Galisisk

note: language code: glv gv
en: Manx
nb: Mansk

note: language code: gmh
en: German, Middle High (ca.1050-1500)
nb: Tysk, mellomhøytysk (ca. 1050-1500)

note: language code: goh
en: German, Old High (ca.750-1050)
nb: Tysk, gammelhøytysk (ca. 750-1050)

note: language code: got
en: Gothic
nb: Gotisk

note: language code: grc
en: Greek, Ancient (to 1453)
nb: Gresk, gammelgresk (til 1453)

note: language code: gre ell el
en: Greek, Modern (1453-)
nb: Gresk, moderne (1453-)

note: language code: hat ht
en: Haitian
nb: Haitisk

note: language code: haw
en: Hawaiian
nb: Hawaiiansk

note: language code: heb he
en: Hebrew
nb: Hebraisk

note: language code: hit
en: Hittite
nb: Hittitisk

note: language code: hmo ho
en: Hiri Motu
nb: Hirimotu

note: language code: hsb
en: Upper Sorbian
nb: Sorbiansk, øvre

note: language code: hun hu
en: Hungarian
nb: Ungarsk

note: language code: ice isl is
en: Icelandic
nb: Islandsk

note: language code: inc
en: Indic (Other)
nb: Indisk (annet)

note: language code: ind id
en: Indonesian
nb: Indonesisk

note: language code: ine
en: Indo-European (Other)
nb: Indoeuropeisk (annet)

note: language code: inh
en: Ingush
nb: Ingusj

note: language code: ira
en: Iranian (Other)
nb: Iransk (annet)

note: language code: iro
en: Iroquoian Languages
nb: Irokesiske språk

note: language code: ita it
en: Italian
nb: Italiensk

note: language code: jav jv
en: Javanese
nb: Javanesisk

note: language code: jpn ja
en: Japanese
nb: Japansk

note: language code: jpr
en: Judeo-Persian
nb: Judeopersisk

note: language code: jrb
en: Judeo-Arabic
nb: Judeoarabisk

note: language code: kaa
en: Kara-Kalpak
nb: Kara-kalpak

note: language code: kas ks
en: Kashmiri
nb: Kashmirsk

note: language code: kaz kk
en: Kazakh
nb: Kasakstansk

note: language code: kbd
en: Kabardian
nb: Kabardiansk

note: language code: khi
en: Khoisan (Other)
nb: Khoisan (annet)

note: language code: kho
en: Khotanese
nb: Khotanesisk

note: language code: kir ky
en: Kirghiz
nb: Kirgisisk

note: language code: kor ko
en: Korean
nb: Koreansk

note: language code: kos
en: Kosraean
nb: Kosraeansk

note: language code: krc
en: Karachay-Balkar
nb: Karachay-balkar

note: language code: kur ku
en: Kurdish
nb: Kurdisk

note: language code: lao lo
en: Lao
nb: Laotisk

note: language code: lav lv
en: Latvian
nb: Latvisk

note: language code: lez
en: Lezghian
nb: Lezghiansk

note: language code: lim li
en: Limburgan
nb: Limburgansk

note: language code: lit lt
en: Lithuanian
nb: Litauisk

note: language code: ltz lb
en: Luxembourgish
nb: Luxemburgisk

note: language code: luo
en: Luo (Kenya and Tanzania)
nb: Luo (Kenya og Tanzania)

note: language code: mac mkd mk
en: Macedonian
nb: Makedonsk

note: language code: mad
en: Madurese
nb: Maduresisk

note: language code: mah mh
en: Marshallese
nb: Marshallisk

note: language code: mal ml
en: Malayalam
nb: Malayalamsk

note: language code: map
en: Austronesian (Other)
nb: Austronesisk (annet)

note: language code: may msa ms
en: Malay
nb: Malayisk

note: language code: mga
en: Irish, Middle (900-1200)
nb: Irsk, mellomirsk (900-1200)

note: language code: mis
en: Miscellaneous Languages
nb: Diverse språk

note: language code: mkh
en: Mon-Khmer (Other)
nb: Mon-Khmer (annet)

note: language code: mlg mg
en: Malagasy
nb: Malagasisk

note: language code: mlt mt
en: Maltese
nb: Maltisk

note: language code: mno
en: Manobo Languages
nb: Manobo-språk

note: language code: mol mo
en: Moldavian
nb: Moldovisk

note: language code: mon mn
en: Mongolian
nb: Mongolsk

note: language code: mul
en: Multiple Languages
nb: Flere språk

note: language code: mun
en: Munda languages
nb: Munda-språk

note: language code: mwl
en: Mirandese
nb: Mirandesisk

note: language code: myn
en: Mayan Languages
nb: Maya-språk

note: language code: nai
en: North American Indian
nb: Nordamerikansk indiansk

note: language code: nap
en: Neapolitan
nb: Napolitansk

note: language code: nbl nr
en: Ndebele, South
nb: Ndebele, sør

note: language code: nde nd
en: Ndebele, North
nb: Ndebele, nord

note: language code: nds
en: Low German
nb: Lavtysk

note: language code: nep ne
en: Nepali
nb: Nepalsk

note: language code: new
en: Nepal Bhasa
nb: Nepalsk bhasa

note: language code: nic
en: Niger-Kordofanian (Other)
nb: Niger-kordofaniansk (annet)

note: language code: niu
en: Niuean
nb: Niueansk

note: language code: nno nn
en: Norwegian Nynorsk
nb: Norsk nynorsk

note: language code: nob nb
en: Norwegian Bokmal
nb: Norsk bokmål

note: language code: non
en: Norse, Old
nb: Norrønt, gammelnorrønt

note: language code: nor no
en: Norwegian
nb: Norsk

note: language code: nso
en: Northern Sotho
nb: Sotho, nordlig

note: language code: nub
en: Nubian Languages
nb: Nubiske språk

note: language code: nwc
en: Classical Newari
nb: Klassisk Newari

note: language code: oci oc
en: Occitan (post 1500)
nb: Oksitansk (etter 1500)

note: language code: oss os
en: Ossetian
nb: Ossetisk

note: language code: ota
en: Turkish, Ottoman (1500-1928)
nb: Tyrkisk, ottomansk (1500-1928)

note: language code: oto
en: Otomian Languages
nb: Otomianske språk

note: language code: paa
en: Papuan (Other)
nb: Papuansk (annet)

note: language code: pag
en: Pangasinan
nb: Pangasinansk

note: language code: pau
en: Palauan
nb: Palauansk

note: language code: peo
en: Persian, Old (ca.600-400 B.C.)
nb: Persisk, gammelpersisk (ca. 600-400 B.C.)

note: language code: per fas fa
en: Persian
nb: Persisk

note: language code: phi
en: Philippine (Other)
nb: Filippinsk (annet)

note: language code: phn
en: Phoenician
nb: Fønisisk

note: language code: pol pl
en: Polish
nb: Polsk

note: language code: pon
en: Pohnpeian
nb: Pohnpeiansk

note: language code: por pt
en: Portuguese
nb: Portugisisk

note: language code: pra
en: Prakrit Languages
nb: Prakrit-språk

note: language code: pro
en: Provencal, Old (to 1500)
nb: Provensalsk, gammelprovensalsk (til 1500)

note: language code: rar
en: Rarotongan
nb: Rarotongansk

note: language code: roa
en: Romance (Other)
nb: Romansk (annet)

note: language code: roh rm
en: Raeto-Romance
nb: Retoromansk

note: language code: rom
en: Romany
nb: Romsk

note: language code: rum ron ro
en: Romanian
nb: Rumensk

note: language code: rus ru
en: Russian
nb: Russisk

note: language code: sai
en: South American Indian (Other)
nb: Søramerikansk indiansk (annet)

note: language code: sal
en: Salishan Languages
nb: Salisjanske språk

note: language code: sam
en: Samaritan Aramaic
nb: Samaritansk arameisk

note: language code: scc srp sr
en: Serbian
nb: Serbisk

note: language code: scn
en: Sicilian
nb: Siciliansk

note: language code: sco
en: Scots
nb: Skotsk

note: language code: scr hrv hr
en: Croatian
nb: Kroatisk

note: language code: sem
en: Semitic (Other)
nb: Semittisk (annet)

note: language code: sga
en: Irish, Old (to 900)
nb: Irsk, gammelirsk (til 900)

note: language code: sgn
en: Sign Languages
nb: Tegnspråk

note: language code: sio
en: Siouan Languages
nb: Siouanske språk

note: language code: sit
en: Sino-Tibetan (Other)
nb: Sinotibetansk (annet)

note: language code: sla
en: Slavic (Other)
nb: Slavisk (annet)

note: language code: slo slk sk
en: Slovak
nb: Slovakisk

note: language code: slv sl
en: Slovenian
nb: Slovensk

note: language code: sma
en: Southern Sami
nb: Sørsamisk

note: language code: sme se
en: Northern Sami
nb: Nordsamisk

note: language code: smi
en: Sami Languages (Other)
nb: Samiske språk (annet)

note: language code: smj
en: Lule Sami
nb: Lulesamisk

note: language code: smn
en: Inari Sami
nb: Enaresamisk

note: language code: smo sm
en: Samoan
nb: Samoisk

note: language code: sms
en: Skolt Sami
nb: Skoltesamisk

note: language code: sog
en: Sogdian
nb: Sogdiansk

note: language code: som so
en: Somali
nb: Somalisk

note: language code: sot st
en: Sotho, Southern
nb: Sotho, sørlig

note: language code: spa es
en: Spanish
nb: Spansk

note: language code: srd sc
en: Sardinian
nb: Sardinsk

note: language code: ssa
en: Nilo-Saharan (Other)
nb: Nilosaharansk (annet)

note: language code: sun su
en: Sundanese
nb: Sudanesisk

note: language code: sux
en: Sumerian
nb: Sumerisk

note: language code: swe sv
en: Swedish
nb: Svensk

note: language code: syr
en: Syriac
nb: Syrisk

note: language code: tah ty
en: Tahitian
nb: Tahitisk

note: language code: tai
en: Tai (Other)
nb: Tai (annet)

note: language code: tam ta
en: Tamil
nb: Tamilsk

note: language code: tgk tg
en: Tajik
nb: Tadsjikisk

note: language code: tgl tl
en: Tagalog
nb: Tagalogsk

note: language code: tib bod bo
en: Tibetan
nb: Tibetansk

note: language code: tlh
en: Klingon
nb: Klingonsk

note: language code: tmh
en: Tamashek
nb: Tamasjek

note: language code: ton to
en: Tonga (Tonga Islands)
nb: Tonga (Tongaøyene)

note: language code: tuk tk
en: Turkmen
nb: Turkmensk

note: language code: tup
en: Tupi Languages
nb: Tupi-språk

note: language code: tur tr
en: Turkish
nb: Tyrkisk

note: language code: tut
en: Altaic (Other)
nb: Altaisk (annet)

note: language code: tyv
en: Tuvinian
nb: Tuviniansk

note: language code: uga
en: Ugaritic
nb: Ugaritisk

note: language code: uig ug
en: Uighur
nb: Uighursk

note: language code: ukr uk
en: Ukrainian
nb: Ukrainsk

note: language code: und
en: Undetermined
nb: Udefinert

note: language code: uzb uz
en: Uzbek
nb: Usbekistansk

note: language code: vie vi
en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

note: language code: vol vo
en: Volapuk
nb: Volapük

note: language code: vot
en: Votic
nb: Votisk

note: language code: wak
en: Wakashan Languages
nb: Wakasjanske språk

note: language code: wel cym cy
en: Welsh
nb: Walisisk

note: language code: wen
en: Sorbian Languages
nb: Sorbianske språk

note: language code: wln wa
en: Walloon
nb: Wallonsk

note: language code: yap
en: Yapese
nb: Yapesisk

note: language code: ypk
en: Yupik Languages
nb: Yupik-språk

en: Following actions will be done:
nb: Følgende handlinger vil bli utført:

en: unknown
nb: ukjent

en: unsupported
nb: støttes ikke

en: Level 1
nb: Nivå 1

en: Level 2
nb: Nivå 2

en: Level 3
nb: Nivå 3

en: Additional Customer Contract Necessary
nb: Kundekontrakt kreves

en: Discontinued and superseded by a different package
nb: Utgått og erstattet av en annen pakke

en: invalid
nb: ugyldig

en: The level of support is unspecified
nb: Brukerstøttenivå er ikke angitt

en: The vendor does not provide support.
nb: Produsenten tilbyr ikke støtte.

en: Problem determination, which means technical support designed to provide compatibility information, installation assistance, usage support, on-going maintenance and basic troubleshooting. Level 1 Support is not intended to correct product defect errors.
nb: Problembeskrivelse, dvs. teknisk støtte som er utformet for å gi informasjon om kompatibilitet, installasjonshjelp, brukerstøtte, kontinuerlig vedlikehold og grunnleggende feilsøking. Nivå 1-brukerstøtte omfatter ikke retting av produktfeil.

en: Problem isolation, which means technical support designed to duplicate customer problems, isolate problem area and provide resolution for problems not resolved by Level 1 Support.
nb: Problemidentifikasjon, dvs. teknisk støtte som er utformet for å gjenskape kundens problemer, identifisere problemområdet og løse problemer som ikke blir løst med Nivå 1-brukerstøtte.

en: Problem resolution, which means technical support designed to resolve complex problems by engaging engineering in resolution of product defects which have been identified by Level 2 Support.
nb: Problemløsning, dvs. teknisk støtte som er utformet for å løse sammensatte problemer ved hjelp av teknisk ekspertise, og som kan rette produktfeil som er identifisert med Nivå 2-brukerstøtte.

en: An additional customer contract is necessary for getting support.
nb: Brukerstøtte krever en tilleggskundekontrakt.

en: The package was discontinued and has been superseded by a new package with a different name.
nb: Pakken har utgått og har blitt erstattet av en ny pakke med et nytt navn.

en: Unknown support option. Description not available
nb: Ukjent brukerstøttevalg. Ingen beskrivelse tilgjengelig

en: System management is locked by the application with pid %d (%s).
    Close this application before trying again.
nb: Systemadministrasjonen er låst av programmet med pid %d (%s).
    Lukk dette programmet før du forsøker igjen.

en: Unknown match mode '%s'
nb: Ukjent samsvarsmodus '%s'

en: Unknown match mode '%s' for pattern '%s'
nb: Ukjent samsvarsmodus '%s' for mønsteret '%s'

en: Invalid regular expression '%s': regcomp returned %d
nb: Ugyldig regulært uttrykk '%s': regcomp returnerte %d

en: Invalid regular expression '%s'
nb: Ugyldig regulært uttrykk '%s'

en: Please install package 'lsof' first.
nb: Installer pakken 'lsof' først.

en: Can't create metadata cache directory.
nb: Kan ikke opprette katalog for metadatamellomlager.

note: TranslatorExplanation '%s' is an URL
en: Error trying to read from '%s'
nb: Feil under lesing fra '%s'

en: Can't create %s
nb: Kan ikke opprette %s

en: Failed to retrieve new repository metadata.
nb: Kunne ikke hente nye pakkebrønn metadata.

en: Failed to cache repo ( unable to start repo2solv ).
nb: Kunne ikke hurtiglagre pakkebrønn ( kan ikke starte repo2solv ).

en: Failed to cache repo (%d).
nb: Kunne ikke mellomlagre pakkebrønn (%d).

en: Building repository '%s' cache
nb: Bygger pakkebrønnmellomlager '%s'

en: Can't create cache at %s - no writing permissions.
nb: Kan ikke opprette mellomlager på %s - skrivebeskyttet.

en: Failed to cache repo %1%
nb: Kunne ikke hurtiglagre pakkebrønn %1%

en: Unhandled repository type
nb: Pakkebrønntypen er ugyldig

en: Adding repository '%s'
nb: Legger til pakkebrønn '%s'

note: TranslatorExplanation '%s' is an URL
en: Invalid repo file name at '%s'
nb: Ugyldig pakkebrønnfilnavn på '%s'

note: TranslatorExplanation '%s' is a filename
en: Can't open file '%s' for writing.
nb: Kan ikke åpne filen '%s' for å skrive til den.

note: TranslatorExplanation '%s' is an URL
en: Unknown error reading from '%s'
nb: Ukjent feil ved lesing fra '%s'

en: Cannot read repo directory '%1%': Permission denied
nb: Kan ikke lese pakkebrønn mappe '%1%': Tilgang nektet

note: TranslatorExplanation '%s' is a pathname
en: Failed to read directory '%s'
nb: Kunne ikke lese mappen '%s'

en: Cannot read repo file '%1%': Permission denied
nb: Kan ikke lese pakkebrønn fil '%1%': Tilgang nektet

en: Cleaning metadata
nb: Renser metadata

en: Cleaning packages
nb: Renser pakker

en: Cleaning up cache dirs
nb: Renser hurtiglager mapper

en: Cleaning up directory: %1%
nb: Renser mapper: %1%

en: Cleaning cache
nb: Renser hurtiglager

en: Loading from cache
nb: Laster fra hurtiglager

en: Removing repository '%s'
nb: Fjerner pakkebrønnen '%s'

en: Can't figure out where the repo is stored.
nb: Finner ikke ut hvor pakkebrønnen er lagret.

note: TranslatorExplanation '%s' is a filename
en: Can't delete '%s'
nb: Kan ikke slette '%s'

en: Modifying repository
nb: Endrer pakkebrønn

en: Refreshing Repository:
nb: Oppdaterer Pakkebrønn:

en: Can't figure out where the service is stored.
nb: Finner ikke ut hvor tjenesten er lagret.

note: translators: Cleanup a repository previously owned by a meanwhile unknown (deleted) service. %1% = service name %2% = repository name
en: Unknown service '%1%': Removing orphaned service repository '%2%'
nb: Ukjent tjeneste '%1%': Fjerner foreldreløs tjeneste pakkebrønn '%2%'

en: Repository alias cannot start with dot.
nb: Et pakkebrønnalias kan ikke begynne med punktum.

en: Service alias cannot start with dot.
nb: Tjenestealiaset kan ikke begynne med punktum.

en: No digest for file %s.
nb: Ingen sammendrag for filen %s.

en: Unknown digest %s for file %s.
nb: Ukjent sammendrag %s for filen %s.

en: Digest verification failed for file '%s'
nb: Sammendragsbekreftelse mislyktes for filen '%s'

note: TranslatorExplanation: speaking of a file
en: File '%s' is unsigned, continue?
nb: Filen '%s' er usignert, fortsett?

note: TranslatorExplanation: speaking of a file
en: File '%s' from repository '%s' is unsigned, continue?
nb: Filen '%s' fra pakkebrønn '%s' er usignert, fortsett?

en: Do you want to reject the key, trust temporarily, or trust always?
nb: Vil du avvise nøkkelen, stole midlertidig, eller alltid stole på?

en: Key Name: %1%
nb: Nøkkel Navn: %1%

en: Received %1% new package signing key from repository "%2%": | Received %1% new package signing keys from repository "%2%":
nb[0]: Mottok %1% ny pakkesigneringsnøkkel fra pakkebrønn "%2%":
nb[1]: Mottok %1% nye pakkesigneringsnøkler fra pakkebrønn "%2%":

note: translator: %1% is a file name
en: Signature verification failed for file '%1%'.
nb: Signaturbekreftelse mislyktes for filen '%1%'.

note: translator: %1% is a file name, %2% a repositories na  me
en: Signature verification failed for file '%1%' from repository '%2%'.
nb: Signaturbekreftelse mislyktes for filen '%1%' fra pakkebrønn '%2%'.

note: @TODO use a centralized Continue string!
en: Continue?
nb: Vil du fortsette?

note: translators: the last %s is gpg key ID
en: File '%s' is signed with an unknown key '%s'. Continue?
nb: Filen '%s' er signert med en ukjent nøkkel '%s'. Fortsett?

note: translators: the last %s is gpg key ID
en: File '%s' from repository '%s' is signed with an unknown key '%s'. Continue?
nb: Filen '%s' fra pakkebrønn '%s' er signert med en ukjent nøkkel '%s'. Fortsett?

en: Required attribute '%s' is missing.
nb: Nødvendig attributt '%s' mangler.

note: TODO: In fact we'd like to pass and check for url or mirrorlist at the end (check below). But there is legacy code in serviceswf.cc where an empty baseurl is replaced by the service Url. We need to check what kind of feature hides behind this code. So for now we keep requiring an url attribut.
en: One or both of '%s' or '%s' attributes is required.
nb: Én eller begge attributtene '%s' eller '%s' kreves.

en: Signature verification failed
nb: Signaturbekreftelse mislyktes

note: TranslatorExplanation %s = package being checked for integrity
en: Package %s seems to be corrupted during transfer. Do you want to retry retrieval?
nb: Det ser ut til at pakken %s har blitt skadet under overføring. Vil du prøve å laste den ned på nytt?

note: TranslatorExplanation %s = name of the package being processed.
en: Failed to provide Package %s. Do you want to retry retrieval?
nb: Kunne ikke hente pakken %s. Vil du førsøke å hente den på nytt?

en: applydeltarpm check failed.
nb: applydeltarpm-kontroll mislyktes.

en: applydeltarpm failed.
nb: applydeltarpm mislyktes.

en: No permission to write repository cache.
nb: Ingen tillatelse til å skrive pakkebrønn hurtiglager.

en: Service plugin does not support changing an attribute.
nb: Tjeneste-programtillegg støtter ikke endring av egenskap.

en: Can't provide file '%s' from repository '%s'
nb: Kan ikke hente filen '%s' i pakkebrønnen '%s'

en: No url in repository.
nb: Ingen nettadresse i pakkebrønn.

note: Translator: %1% the expected medium number; %2% the total number of media in the set; %3% the ident file on the medium.
en: Expected medium %1%/%2% identified by file '%3%' with content:
nb: Forventet medium %1%/%2% identifisert av filen '%3%' med innhold:

note: [lhs][rhs] 0 = installed; 1 = to be installed TranslatorExplanation %1%(filename) %2%(package1) %3%(package2)
en: File %1%
      from package
         %2%
      conflicts with file from package
         %3%
nb: Filen %1%
      fra pakke
         %2%
      er i konflikt med filen fra pakke
         %3%

note: TranslatorExplanation %1%(filename) %2%(package1) %3%(package2)
en: File %1%
      from package
         %2%
      conflicts with file from install of
         %3%
nb: Filen %1%
      fra pakke
         %2%
      er i konflikt med filen fra installasjon av
         %3%

note: TranslatorExplanation %1%(filename) %2%(package1) %3%(package2)
en: File %1%
      from install of
         %2%
      conflicts with file from package
         %3%
nb: Filen %1%
      fra installasjon av
         %2%
      er i konflikt med filen fra pakke
         %3%

note: TranslatorExplanation %1%(filename) %2%(package1) %3%(package2)
en: File %1%
      from install of
         %2%
      conflicts with file from install of
         %3%
nb: Filen %1%
      fra installasjon av
         %2%
      er i konflikt med filen fra installasjon av
         %3%

note: [lhs][rhs] 0 = installed; 1 = to be installed TranslatorExplanation %1%(filename1) %2%(package1) %%3%(filename2) 4%(package2)
en: File %1%
      from package
         %2%
      conflicts with file
         %3%
      from package
         %4%
nb: File %1%
      fra pakke
         %2%
      er i konflikt med filen
         %3%
      fra pakke
         %4%

note: TranslatorExplanation %1%(filename1) %2%(package1) %3%(filename2) %4%(package2)
en: File %1%
      from package
         %2%
      conflicts with file
         %3%
      from install of
         %4%
nb: File %1%
      fra pakke
         %2%
      er i konflikt med filen
         %3%
      fra installasjon av
         %4%

note: TranslatorExplanation %1%(filename1) %2%(package1) %3%(filename2) %4%(package2)
en: File %1%
      from install of
         %2%
      conflicts with file
         %3%
      from package
         %4%
nb: Filen %1%
      fra installasjon av
         %2%
      er i konflikt med filen
         %3%
      fra pakke
         %4%

note: TranslatorExplanation %1%(filename1) %2%(package1) %3%(filename2) %4%(package2)
en: File %1%
      from install of
         %2%
      conflicts with file
         %3%
      from install of
         %4%
nb: Filen %1%
      fra installasjon av 
         %2%
      er i konflikt med filen
         %3%
      fra installasjon av
         %4%

en: Can not create sat-pool.
nb: Kan ikke opprette sat-pool.

note: TranslatorExplanation %s = name of package, patch, selection ...
en: break %s by ignoring some of its dependencies
nb: ignorer noen avhengigheter selv om %s ikke vil fungere

en: generally ignore of some dependencies
nb: generelt ignorer noen avhengigheter

en: the installed %1% does not belong to a distupgrade repository and must be replaced
nb: den installerte %1% tilhører ikke et oppgraderings-pakkebrønn og må bli erstattet

note: just in case
en: the to be installed %1% does not belong to a distupgrade repository
nb: Det som skal installeres %1% tilhører ikke en oppgraderings-pakkebrønn

en: the installed %1% has inferior architecture
nb: det installerte %1% har en dårligere arkitektur

en: the to be installed %1% has inferior architecture
nb: det som skal installeres %1% har en dårligere arkitektur

en: problem with the installed %1%
nb: problem med den installerte %1%

en: conflicting requests
nb: kommandokonflikter

en: some dependency problem
nb: en konflikt

en: nothing provides the requested '%1%'
nb: ingenting gir den etterspurte '%1%'

en: Have you enabled all the required repositories?
nb: Har du aktivert alle de nødvendige pakkebrønnene?

en: the requested package %1% does not exist
nb: den etterspurte pakken %1% eksisterer ikke

en: unsupported request
nb: forespørselen støttes ikke

en: '%1%' is provided by the system and cannot be erased
nb: '%1%' er anskaffet av systemet og kan ikke bli slettet

en: %1% is not installable
nb: %1% er ikke installerbar

en: nothing provides '%1%' needed by the installed %2%
nb: ingenting tilbyr '%1%' påkrevd av den installerte %2%

en: nothing provides '%1%' needed by the to be installed %2%
nb: ingenting tilbyr '%1%' som er nødvendig av %2% for å bli installert

en: cannot install both %1% and %2%
nb: kan ikke installere både %1% og %2%

en: the installed %1% conflicts with '%2%' provided by the installed %3%
nb: den installerte %1% er i konflikt med '%2%' som gis av den installerte %3%

en: the installed %1% conflicts with '%2%' provided by the to be installed %3%
nb: den installerte %1% er i konflikt med '%2%' gitt av %3% som skal installeres

en: the to be installed %1% conflicts with '%2%' provided by the installed %3%
nb: den som skal installeres %1% er i konflikt med '%2%' gitt av installerte %3%

en: the to be installed %1% conflicts with '%2%' provided by the to be installed %3%
nb: den som skal installeres %1% er i konflikt med '%2%' gitt av %3% som skal installeres

en: the installed %1% obsoletes '%2%' provided by the installed %3%
nb: den installerte %1% har foreldet '%2%' gitt av den installerte %3%

en: the installed %1% obsoletes '%2%' provided by the to be installed %3%
nb: den installerte %1% har foreldet '%2%' gitt av den som skal installeres %3%

en: the to be installed %1% obsoletes '%2%' provided by the installed %3%
nb: den som skal installeres %1% har foreldet '%2%' gitt av den installerte %3%

en: the to be installed %1% obsoletes '%2%' provided by the to be installed %3%
nb: den som skal installeres %1% har foreldet '%2%' gitt av den som skal installeres %3%

en: the installed %1% conflicts with '%2%' provided by itself
nb: den installerte %1% er i konflikt med '%2%' som er gitt av den selv

en: the to be installed %1% conflicts with '%2%' provided by itself
nb: den som skal installeres %1% er i konflikt med '%2%' som er gitt av seg selv

en: the installed %1% requires '%2%', but this requirement cannot be provided
nb: den installerte %1% er påkrevd av '%2%', men dette kravet kan ikke gis

en: the to be installed %1% requires '%2%', but this requirement cannot be provided
nb: %1% som skal installeres krever '%2%', men dette kravet kan ikke gis

en: deleted providers:
nb: slettede leverandører:

en: 
    not installable providers:
nb: 
    uinstallerbare nødvendige pakker:

en: not installable providers:
nb: uinstallerbare nødvendige pakker:

note: translator: %1% is the name of a PTF, %2% the name of a patch.
en: %1% is not yet fully integrated into %2%.
nb: %1% er enda ikke fullstendig integrert i %2%.

en: Typically you want to keep the PTF and choose to not install the maintenance patches.
nb: Vanligvis vil du beholde PTF-ene og velge å ikke installere vedlikeholds-programfiks.

note: translator: %1% is the name of a PTF.
en: Removing the installed %1% in this context will remove (not replace!) the included PTF-packages too.
nb: Fjerning av den installerte %1% i denne sammenhengen vil fjerne (ikke erstatte!) de inkluderte PTF-pakkene også.

en: The PTF should be removed by calling '%1%'. This will update the included PTF-packages rather than removing them.
nb: PTF-ene burde bli fjernet ved å tilkalle '%1%'. Dette vil oppdatere de inkluderte PTF-pakkene i stedet for å fjerne dem.

en: Typically you want to keep the PTF or choose to cancel the action.
nb: Vanligvis vil du beholde PTF-ene eller velge å avbryte handlingen.

note: translator: %1% is the name of a PTF.
en: The installed %1% blocks the desired action.
nb: Den installerte %1% blokkerer den ønskede handlingen.

en: Typically you want to keep the PTF and choose to cancel the action.
nb: Vanligvis vil du beholde PTF-ene og velge å avbryte handlingen.

en: remove lock to allow removal of %1%
nb: fjern låsen for å tillate fjerning av %1%

en: do not install %1%
nb: ikke installer %1%

en: keep %1%
nb: behold %1%

en: remove lock to allow installation of %1%
nb: fjern låsen for å tillate installasjonen av %1%

en: This request will break your system!
nb: Denne kommandoen vil skade systemet!

en: ignore the warning of a broken system
nb: ignorer advarsel om skadet system

en: do not ask to install a solvable providing %1%
nb: ikke be om å installere en løsning som gir %1%

en: do not ask to delete all solvables providing %1%
nb: ikke be om å slette alle løsningene som gir %1%

en: do not install most recent version of %1%
nb: ikke installer den nyeste versjonen av %1%

en: keep %1% despite the inferior architecture
nb: behold %1% til tross for den dårlige arkitekturen

en: install %1% despite the inferior architecture
nb: installer %1% til tross for den dårlige arkitekturen

en: keep obsolete %1%
nb: beholde foreldet %1%

en: install %1% from excluded repository
nb: installer %1% fra den ekskluderte pakkebrønnen

note: translator: %1% is a package name
en: install %1% although it has been retracted
nb: installer %1% selv om den er trukket tilbake

note: translator: %1% is a package name
en: allow installing the PTF %1%
nb: tillat installering av PTF-en %1%

note: translator: %1% is a package name
en: install %1% although it is blacklisted
nb: installer %1% selv om den er svartlistet

en: downgrade of %1% to %2%
nb: nedgradering av %1% til %2%

en: architecture change of %1% to %2%
nb: arkitektur endring av %1% til %2%

note: FIXME? Actually .ident() must be eq. But the more verbose 'else' isn't bad either.
en: install %1% (with vendor change)
      %2%  -->  %3%
nb: installer %1% (med leverandør endring)
      %2%  -->  %3%

en: install %1% from vendor %2%
      replacing %3% from vendor %4%
nb: installer %1% fra leverandør %2%
      erstatter %3% fra leverandør %4%

en: replacement of %1% with %2%
nb: erstatting av %1% med %2%

en: deinstallation of %1%
nb: avinstallering av %1%

note: Translator: progress bar label
en: Running post-transaction scripts
nb: Kjører ettertransaksjon skript

note: Translator: progress bar label; %1% is a script identifier like '%posttrans(mypackage-2-0.noarch)'
en: Running %1% script
nb: Kjører %1% skript

note: Translator: headline; %1% is a script identifier like '%posttrans(mypackage-2-0.noarch)'
en: %1% script output:
nb: %1% skript utdata:

en: Installation has been aborted as directed.
nb: Installasjonen er avbrutt som angitt.

en:  executed
nb:  kjørt

en:  execution failed
nb:  kjøring mislyktes

note: translators: We may find the same script content in files with different names. Only the first occurence is executed, subsequent ones are skipped. It's a one-line message for a log file. Preferably start translation with "%s"
en: %s already executed as %s)
nb: %s allerede kjørt som %s)

en:  execution skipped while aborting
nb:  kjøring ikke utført under avbrudd

en: Error sending update message notification.
nb: Feil ved sending av melding om oppdatering.

en: New update message
nb: Melding om ny oppdatering

note: translator: %1% is the received unix signal name, %2% is the numerical value of the received signal
en: Received signal :"%1% (%2%)", to ensure the consistency of the system it is not possible to cancel a running rpm transaction.
nb: Mottok signal :"%1% (%2%)", for å sikre konsistensen til systemet er det ikke mulig å avbryte kjørende rpm-transaksjon.

en: Executing the transaction failed because of the following problems:
nb: Utføringen av transaksjonen mislyktes på grunn av følgende problemer:

note: rename consumed the file, no need to unlink. translator: Shown as result tag in a progress bar: ............[done] Translator: download progress bar result: ".............[done]"
en: done
nb: fullført

note: TranslatorExplanation after semicolon is error message TranslatorExplanation the colon is followed by an error message
en: RPM failed:
nb: RPM mislyktes:

note: Translator: %1% is a gpg public key
en: Failed to import public key %1%
nb: Kunne ikke importere offentlig nøkkel %1%

note: Translator: %1% is a gpg public key
en: Failed to remove public key %1%
nb: Kunne ikke fjerne offentlig nøkkel %1%

en: Package header is not signed!
nb: Pakkeoverskrift er ikke signert!

en: Package payload is not signed!
nb: Pakkeinnhold er ikke signert!

note: Translator: %s = name of an rpm package. A list of diffs follows this message.
en: Changed configuration files for %s:
nb: Endrede konfigurasjonsfiler for %s:

note: %s = filenames
en: rpm saved %s as %s, but it was impossible to determine the difference
nb: rpm lagret %s som %s, men det var umulig å finne noen forskjell

note: %s = filenames
en: rpm saved %s as %s.
    Here are the first 25 lines of difference:
nb: rpm lagret %s som %s.
    Her er de 25 første avvikende linjene:

note: %s = filenames
en: rpm created %s as %s, but it was impossible to determine the difference
nb: rpm opprettet %s som %s, men det var umulig å finne noen forskjell

note: %s = filenames
en: rpm created %s as %s.
    Here are the first 25 lines of difference:
nb: rpm opprettet %s som %s.
    Her er de 25 første avvikende linjene:

note: report additional rpm output in finish (LEGACY! Lines are immediately reported as InstallResolvableReport::contentRpmout) TranslatorExplanation Text is followed by a ':'  and the actual output. report additional rpm output in finish (LEGACY! Lines are immediately reported as RemoveResolvableReport::
en: Additional rpm output
nb: Flere rpm-resultater

en: created backup %s
nb: opprettet sikkerhetskopi %s

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: Signature is OK
nb: Signaturen er OK

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: Unknown type of signature
nb: Ukjent signatur type

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: Signature does not verify
nb: Signaturen verifiserer ikke

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: Signature is OK, but key is not trusted
nb: Signaturen er OK, men nøkkelen er ikke til å stole på

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: Signatures public key is not available
nb: Signaturens offentlige nøkkel er ikke tilgjengelig

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: File does not exist or signature can't be checked
nb: Filen eksisterer ikke eller signaturen kan ikke bli sjekket

note: translators: possible rpm package signature check result [brief]
en: File is unsigned
nb: Fil er usignert

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

note: translator: usually followed by a ' ' and some explanatory text
en: Note:
nb: Notat:

note: translator: usually followed by a ' ' and some explanatory text
en: Warning:
nb: Advarsel:

note: translator: usually followed by a ' ' and some explanatory text
en: Error:
nb: Feil:

note: translator: Shown as result tag in a progress bar: .......[attention]
en: attention
nb: oppmerksomhet

note: translator: Shown as result tag in a progress bar: ...........[error] Translator: download progress bar result: "............[error]"
en: error
nb: feil

en: Warning:
nb: Advarsel:

en: Retrieving:
nb: Henter:

en: starting
nb: starter

note: Translator: download progress bar result: "........[not found]"
en: not found
nb: ikke funnet

en: No help available for this prompt.
nb: Ingen tilgjengelig hjelp for denne meldingen.

en: no help available for this option
nb: ingen tilgjengelig hjelp for dette valget

note: translators: Press '?' to see all options embedded in this prompt: "Continue? [y/n/? shows all options] (y):"
en: shows all options
nb: Vis alle alternativer

en: yes
nb: ja

en: no
nb: nei

note: !\todo add comma to the message for the next release
en: Authentication required for '%s'
nb: Autentisering kreves for '%s'

note: just report (NO_ERROR); no interactive request to the user
en: Will try again...
nb: Vil forsøke igjen...

en: Giving up after %1% attempts.
nb: Gir opp etter %1% forsøk.

en: Create attach point: Can't find a writable directory to create an attach point
nb: Opprett tilknytningspunkt: Kan ikke finne skrivbar mappe å opprette et tilknytningspunkt
