zypp - en to af translation catalogue (454 entries)

en: Invalid LDAP URL query string
af: Ongeldige LDAP URL-navraagstring

en: Invalid LDAP URL query parameter '%s'
af: Ongeldige LDAP URL-navraagparameter '%s'

en: Unable to clone Url object
af: Kan Url-voorwerp nie kloon nie

en: Invalid empty Url object reference
af: Ongeldige leë Url-voorwerpverwysing

en: Unable to parse Url components
af: Kan Url-komponente nie ontleed nie

en: Url scheme does not allow a %s
af: Url-skema laat nie ’n %s toe nie

en: Invalid %s component '%s'
af: Ongeldige %s komponent '%s'

en: Invalid %s component
af: Ongeldige %s komponent

en: Query string parsing not supported for this URL
af: Navraagstring-ontleding nie vir hierdie URL ondersteun nie

en: Url scheme is a required component
af: Url-skema is ’n vereiste komponent

en: Invalid Url scheme '%s'
af: Ongeldige Url-skema '%s'

en: Url scheme does not allow a username
af: Url-skema laat nie ’n gebruikernaam toe nie

en: Url scheme does not allow a password
af: Url-skema laat nie ’n wagwoord toe nie

en: Url scheme requires a host component
af: Url-skema vereis ’n gasheerkomponent

en: Url scheme does not allow a host component
af: Url-skema laat nie ’n gasheerkomponent toe nie

en: Invalid host component '%s'
af: Ongeldige gasheerkomponent '%s'

en: Url scheme does not allow a port
af: Url-skema laat nie ’n poort toe nie

en: Invalid port component '%s'
af: Ongeldige poortkomponent '%s'

en: Url scheme requires path name
af: Url-skema vereis padnaam

en: Relative path not allowed if authority exists
af: Relatiewe pad nie toegelaat indien magtiging bestaan nie

en: Encoded string contains a NUL byte
af: Enkoderingstring bevat ’n NUL-greep

en: Invalid parameter array split separator character
af: Ongeldige parametermatryssplyt-skeierkarakter

en: Invalid parameter map split separator character
af: Ongeldige parameterbindingsplyt-skeierkarakter

en: Invalid parameter array join separator character
af: Ongeldige parametermatrysaansluit-skeierkarakter

en: Unknown country:
af: Onbekende land:

note: Defined CountryCode constants Defined LanguageCode constants
en: No Code
af: Geen kode nie

note: :AND:020:
en: United Arab Emirates
af: Verenigde Arabiese Emirate

note: :AFG:004:
en: Antigua and Barbuda
af: Antigua en Barbuda

note: :AIA:660:
en: Albania
af: Albanië

note: :ALB:008:
en: Armenia
af: Armenië

note: :ARM:051:
en: Netherlands Antilles
af: Nederlands-Antille

note: :AGO:024:
en: Antarctica
af: Antarktika

note: :ATA:010:
en: Argentina
af: Argentinië

note: :ARG:032:
en: American Samoa
af: Amerikaanse Samoa

note: :ASM:016:
en: Austria
af: Oostenryk

note: :AUT:040:
en: Australia
af: Australië

note: :ABW:533:
en: Aland Islands
af: Aland-eilande

note: :AZE:031:
en: Bosnia and Herzegovina
af: Bosnië en Herzegowina

note: :BGD:050:
en: Belgium
af: België

note: :BFA:854:
en: Bulgaria
af: Bulgarye

note: :BGR:100:
en: Bahrain
af: Bahrein

note: :BMU:060:
en: Brunei Darussalam
af: Broenei Darussalam

note: :BRN:096:
en: Bolivia
af: Bolivië

note: :BOL:068:
en: Brazil
af: Brasilië

note: :BHS:044:
en: Bhutan
af: Bhoetan

note: :BTN:064:
en: Bouvet Island
af: Bouvet-eiland

note: :BWA:072:
en: Belarus
af: Belo-Rusland

note: :BLZ:084:
en: Canada
af: Kanada

note: :CAN:124:
en: Cocos (Keeling) Islands
af: Cocos- (Keeling-) eilande

note: :CCK:166: :CAF:140:
en: Congo
af: Kongo

note: :COD:180:
en: Central African Republic
af: Republiek van Sentraal-Afrika

note: :COG:178:
en: Switzerland
af: Switserland

note: :CHE:756:
en: Cote D'Ivoire
af: Ivoorkus

note: :CIV:384:
en: Cook Islands
af: Cook-eilande

note: :CHL:152:
en: Cameroon
af: Kameroen

note: :CMR:120:
en: China
af: Sjina

note: :CRI:188:
en: Cuba
af: Kuba

note: :CUB:192:
en: Cape Verde
af: Kaap Verde

note: :CPV:132:
en: Christmas Island
af: Kersfees-eiland

note: :CXR:162:
en: Cyprus
af: Siprus

note: :CYP:196:
en: Czech Republic
af: Tseggiese Republiek

note: :CZE:203:
en: Germany
af: Duitsland

note: :DEU:276:
en: Djibouti
af: Djiboeti

note: :DJI:262:
en: Denmark
af: Denemarke

note: :DNK:208:
en: Dominica
af: Dominika

note: :DMA:212:
en: Dominican Republic
af: Dominikaanse Republiek

note: :DOM:214:
en: Algeria
af: Algerië

note: :ECU:218:
en: Estonia
af: Estonië

note: :EST:233:
en: Egypt
af: Egipte

note: :EGY:818:
en: Western Sahara
af: Wes-Sahara

note: :ERI:232:
en: Spain
af: Spanje

note: :ESP:724:
en: Ethiopia
af: Ethiopië

note: :FJI:242:
en: Falkland Islands (Malvinas)
af: Falkland-eilande (Malvinas)

note: :FLK:238:
en: Federated States of Micronesia
af: Federasie van Mikronesië

note: :FSM:583:
en: Faroe Islands
af: Faroë-eilande

note: :FRO:234:
en: France
af: Frankryk

note: :FRA:250:
en: Metropolitan France
af: Metropolitaanse Frankryk

note: :FXX:249:
en: Gabon
af: Gaboen

note: :GAB:266:
en: United Kingdom
af: Verenigde Koninkryk

note: :GRD:308:
en: Georgia
af: Georgië

note: :GEO:268:
en: French Guiana
af: Frans-Guyana

note: :GIB:292:
en: Greenland
af: Groenland

note: :GRL:304:
en: Gambia
af: Gambië

note: :GMB:270:
en: Guinea
af: Guinee

note: :GLP:312:
en: Equatorial Guinea
af: Ekwatoriaal-Guinee

note: :GNQ:226:
en: Greece
af: Griekeland

note: :GRC:300:
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
af: Suid-Georgia en die Suid-Sandwich-eilande

note: :GUM:316:
en: Guinea-Bissau
af: Guinee-Bissau

note: :GUY:328:
en: Hong Kong
af: Hongkong

note: :HKG:344:
en: Heard Island and McDonald Islands
af: Heard-eiland en McDonald-eilande

note: :HND:340:
en: Croatia
af: Kroasië

note: :HRV:191:
en: Haiti
af: Haïti

note: :HTI:332:
en: Hungary
af: Hongarye

note: :HUN:348:
en: Indonesia
af: Indonesië

note: :IDN:360:
en: Ireland
af: Ierland

en: India
af: Indië

note: :IND:356:
en: British Indian Ocean Territory
af: Brits-Indiese Oseaangebied

note: :IOT:086:
en: Iraq
af: Irak

note: :IRN:364:
en: Iceland
af: Ysland

note: :ISL:352:
en: Italy
af: Italië

en: Jamaica
af: Jamaika

note: :JAM:388:
en: Jordan
af: Jordanië

note: :JPN:392:
en: Kenya
af: Kenia

note: :KEN:404:
en: Kyrgyzstan
af: Kirgisië

note: :KGZ:417:
en: Cambodia
af: Kambodja

note: :KIR:296:
en: Comoros
af: Comore

note: :COM:174:
en: Saint Kitts and Nevis
af: St. Kitts en Nevis

note: :KNA:659:
en: North Korea
af: Noord-Korea

note: :PRK:408:
en: South Korea
af: Suid-Korea

note: :KOR:410:
en: Kuwait
af: Koeweit

note: :KWT:414:
en: Cayman Islands
af: Kaaimanseilande

note: :CYM:136:
en: Kazakhstan
af: Kazakstan

note: :KAZ:398:
en: Lao People's Democratic Republic
af: Lao Demokratiese Republiek

note: :LBN:422:
en: Saint Lucia
af: St. Lucia

note: :LKA:144:
en: Liberia
af: Liberië

note: :LSO:426:
en: Lithuania
af: Litoue

note: :LTU:440:
en: Luxembourg
af: Luxemburg

note: :LUX:442:
en: Latvia
af: Letland

note: :LVA:428:
en: Libya
af: Libië

note: :LBY:434:
en: Morocco
af: Marokko

note: :MCO:492:
en: Moldova
af: Moldowa

en: Madagascar
af: Madagaskar

note: :MDG:450:
en: Marshall Islands
af: Marshall-eilande

note: :MHL:584:
en: Macedonia
af: Masedonië

note: :MLI:466:
en: Myanmar
af: Mianmar

note: :MMR:104:
en: Mongolia
af: Mongolië

note: :MAC:446:
en: Northern Mariana Islands
af: Noord-Mariana-eilande

note: :MTQ:474:
en: Mauritania
af: Mauritanië

note: :MUS:480:
en: Maldives
af: Maledive

note: :MWI:454:
en: Mexico
af: Meksiko

note: :MEX:484:
en: Malaysia
af: Maleisië

note: :MYS:458:
en: Mozambique
af: Mosambiek

note: :MOZ:508:
en: Namibia
af: Namibië

note: :NAM:516:
en: New Caledonia
af: Nieu-Kaledonië

note: :NER:562:
en: Norfolk Island
af: Norfolk-eilande

note: :NFK:574:
en: Nigeria
af: Nigerië

note: :NIC:558:
en: Netherlands
af: Nederland

note: :NLD:528:
en: Norway
af: Noorweë

note: :NPL:524: language code: nau na
en: Nauru
af: Nauroe

note: :NIU:570:
en: New Zealand
af: Nieu-Seeland

note: :PER:604:
en: French Polynesia
af: Frans-Polinesië

note: :PYF:258:
en: Papua New Guinea
af: Papoea-Nieu-Guinee

note: :PNG:598:
en: Philippines
af: Philippyne

note: :PAK:586:
en: Poland
af: Pole

note: :POL:616:
en: Saint Pierre and Miquelon
af: St. Pierre en Miquelon

note: :PRI:630:
en: Palestinian Territory
af: Palestynse Gebied

note: :PRT:620:
en: Palau
af: Palaoe

note: :QAT:634:
en: Reunion
af: Réunion

note: :REU:638:
en: Romania
af: Roemenië

en: Russian Federation
af: Russiese Federasie

note: :RWA:646:
en: Saudi Arabia
af: Saudi-Arabië

note: :SAU:682:
en: Solomon Islands
af: Solomon-eilande

note: :SLB:090:
en: Seychelles
af: Seychelle

note: :SYC:690:
en: Sudan
af: Soedan

note: :SDN:736:
en: Sweden
af: Swede

note: :SWE:752:
en: Singapore
af: Singapoer

note: :SGP:702:
en: Saint Helena
af: St. Helena

note: :SHN:654:
en: Slovenia
af: Slowenië

note: :SVN:705:
en: Svalbard and Jan Mayen
af: Svalbard en Jan Mayen

note: :SJM:744:
en: Slovakia
af: Slowakye

note: :SEN:686:
en: Somalia
af: Somalië

note: :SUR:740:
en: Sao Tome and Principe
af: Sao Tomé en Principe

note: :SLV:222:
en: Syria
af: Sirië

note: :SWZ:748:
en: Turks and Caicos Islands
af: Turks- en Caicos-eiland

note: :TCA:796:
en: Chad
af: Tsjad

note: :TCD:148:
en: French Southern Territories
af: Franse Suidelike Gebiede

note: :TKL:772:
en: Turkmenistan
af: Toerkmenië

note: :TKM:795:
en: Tunisia
af: Tunisië

note: :TON:776:
en: East Timor
af: Oos-Timor

note: :TLS:626:
en: Turkey
af: Turkye

note: :TUR:792:
en: Trinidad and Tobago
af: Trinidad en Tobago

note: :TTO:780: language code: tvl
en: Tuvalu
af: Toewaloe

note: :TWN:158:
en: Tanzania
af: Tanzanië

note: :TZA:834:
en: Ukraine
af: Oekraïne

note: :UGA:800:
en: United States Minor Outlying Islands
af: Verenigde State van Kleiner Buite-eilande

note: :UMI:581:
en: United States
af: Verenigde State

note: :URY:858:
en: Uzbekistan
af: Oesbekistan

note: :UZB:860:
en: Holy See (Vatican City State)
af: Vatikaanstad

note: :VAT:336:
en: Saint Vincent and the Grenadines
af: St. Vincent en die Grenadine

note: :VEN:862:
en: British Virgin Islands
af: Britse Maagde-eilande

note: :VGB:092:
en: Virgin Islands, U.S.
af: Maagde-eilande, .V.S.A.

note: :VIR:850:
en: Vietnam
af: Viëtnam

note: :VUT:548:
en: Wallis and Futuna
af: Wallis en Futuna

note: :WSM:882:
en: Yemen
af: Jemen

note: :MYT:175:
en: South Africa
af: Suid-Afrika

note: :ZAF:710:
en: Zambia
af: Zambië

en: Unknown language:
af: Onbekende taal:

note: language code: abk ab
en: Abkhazian
af: Abkhazies

note: language code: ace
en: Achinese
af: Achinees

note: language code: afa
en: Afro-Asiatic (Other)
af: Afro-Asiaties (ander)

note: language code: akk
en: Akkadian
af: Akkadies

note: language code: alb sqi sq
en: Albanian
af: Albanies

note: language code: alg
en: Algonquian Languages
af: Algonquianse tale

note: language code: alt
en: Southern Altai
af: Suid-Altaïs

note: language code: amh am
en: Amharic
af: Amharies

note: language code: ang
en: English, Old (ca.450-1100)
af: Engels, Oud (ca.450-1100)

note: language code: apa
en: Apache Languages
af: Apache-tale

note: language code: ara ar
en: Arabic
af: Arabies

note: language code: arc
en: Aramaic
af: Aramees

note: language code: arg an
en: Aragonese
af: Aragonees

note: language code: arm hye hy
en: Armenian
af: Armeens

note: language code: arn
en: Araucanian
af: Araukanies

note: language code: art
en: Artificial (Other)
af: Kunsmatig (ander)

note: language code: asm as
en: Assamese
af: Assamees

note: language code: ast
en: Asturian
af: Astoeries

note: language code: ath
en: Athapascan Languages
af: Athapaskanse tale

note: language code: aus
en: Australian Languages
af: Australiese tale

note: language code: ava av
en: Avaric
af: Avaries

note: language code: ave ae
en: Avestan
af: Avesties

note: language code: aym ay
en: Aymara
af: Aimara

note: language code: aze az
en: Azerbaijani
af: Azerbaijaans

note: language code: bad
en: Banda
af: Bandies

note: language code: bai
en: Bamileke Languages
af: Bamileke-tale

note: language code: bam bm
en: Bambara
af: Bambaries

note: language code: ban
en: Balinese
af: Balinees

note: language code: baq eus eu
en: Basque
af: Baskies

note: language code: bat
en: Baltic (Other)
af: Balties (ander)

note: language code: bel be
en: Belarusian
af: Belo-Russies

note: language code: ber
en: Berber (Other)
af: Berbers (ander)

note: language code: bnt
en: Bantu (Other)
af: Bantu (ander)

note: language code: bos bs
en: Bosnian
af: Bosnies

note: language code: bre br
en: Breton
af: Bretons

note: language code: btk
en: Batak (Indonesia)
af: Batak (Indonesië)

note: language code: bug
en: Buginese
af: Boeginees

note: language code: bul bg
en: Bulgarian
af: Bulgaars

note: language code: bur mya my
en: Burmese
af: Burmees

note: language code: cad
en: Caddo
af: Kaddo

note: language code: cai
en: Central American Indian (Other)
af: Sentraal-Amerikaanse Indiaans (ander)

note: language code: cat ca
en: Catalan
af: Katalaans

note: language code: cau
en: Caucasian (Other)
af: Kaukasies (ander)

note: language code: cel
en: Celtic (Other)
af: Kelties (ander)

note: language code: che ce
en: Chechen
af: Tjetjeens

note: language code: chi zho zh
en: Chinese
af: Sjinees

note: language code: chk
en: Chuukese
af: Chuukees

note: language code: chn
en: Chinook Jargon
af: Chinook-jargon

note: language code: chp
en: Chipewyan
af: Chipewiaans

note: language code: chu cu
en: Church Slavic
af: Kerk-Slawies

note: language code: cmc
en: Chamic Languages
af: Chamiese tale

note: language code: cop
en: Coptic
af: Kopties

note: language code: cor kw
en: Cornish
af: Kornies

note: language code: cos co
en: Corsican
af: Korsikaans

note: language code: cpe
en: Creoles and Pidgins, English-Based (Other)
af: Kreole en pidgintale, Engels-gebaseer (ander)

note: language code: cpf
en: Creoles and Pidgins, French-Based (Other)
af: Kreole en pidgintale, Frans-gebaseer (ander)

note: language code: cpp
en: Creoles and Pidgins, Portuguese-Based (Other)
af: Kreole en pidgintale, Portugees-gebaseer (ander)

note: language code: crh
en: Crimean Tatar
af: Krimse Tataars

note: language code: crp
en: Creoles and Pidgins (Other)
af: Kreole en pidgintale (ander)

note: language code: csb
en: Kashubian
af: Kashubies

note: language code: cus
en: Cushitic (Other)
af: Kushities (ander)

note: language code: cze ces cs
en: Czech
af: Tsjeggies

note: language code: dan da
en: Danish
af: Deens

note: language code: day
en: Dayak
af: Daiak

note: language code: den
en: Slave (Athapascan)
af: Slawetaal (Athapaskies)

note: language code: dra
en: Dravidian (Other)
af: Drawidies (ander)

note: language code: dsb
en: Lower Sorbian
af: Laer Sorbies

note: language code: dum
en: Dutch, Middle (ca.1050-1350)
af: Nederlands, Middel- (ca.1050-1350)

note: language code: dut nld nl
en: Dutch
af: Nederlands

note: language code: egy
en: Egyptian (Ancient)
af: Egipties (Antieke)

note: language code: elx
en: Elamite
af: Elamities

note: language code: eng en
en: English
af: Engels

note: language code: enm
en: English, Middle (1100-1500)
af: Engels, Middel- (ca.1100-1500)

note: language code: est et
en: Estonian
af: Estonies

note: language code: fao fo
en: Faroese
af: Faroëes

note: language code: fij fj
en: Fijian
af: Fijiaans

note: language code: fin fi
en: Finnish
af: Fins

note: language code: fiu
en: Finno-Ugrian (Other)
af: Fins-Oegries (ander)

note: language code: fre fra fr
en: French
af: Frans

note: language code: frm
en: French, Middle (ca.1400-1600)
af: Frans, Middel- (ca.1400-1600)

note: language code: fro
en: French, Old (842-ca.1400)
af: Frans, Oud- (842-ca.1400)

note: language code: fry fy
en: Frisian
af: Fries

note: language code: fur
en: Friulian
af: Friulies

note: language code: gay
en: Gayo
af: Gaïo

note: language code: gem
en: Germanic (Other)
af: Germaans (ander)

note: language code: geo kat ka
en: Georgian
af: Georgies

note: language code: ger deu de
en: German
af: Duits

note: language code: gil
en: Gilbertese
af: Gilbertees

note: language code: gla gd
en: Gaelic
af: Gallies

note: language code: gle ga
en: Irish
af: Iers

note: language code: glg gl
en: Galician
af: Galisies

note: language code: gmh
en: German, Middle High (ca.1050-1500)
af: Duits, Middelhoog- (ca.1050-1500)

note: language code: goh
en: German, Old High (ca.750-1050)
af: Duits, Oudhoog- (ca.1050-1050)

note: language code: got
en: Gothic
af: Goties

note: language code: grc
en: Greek, Ancient (to 1453)
af: Grieks, Antieke (tot 1453)

note: language code: gre ell el
en: Greek, Modern (1453-)
af: Grieks, Moderne (tot 1453-)

note: language code: hai
en: Haida
af: Haïda

note: language code: hat ht
en: Haitian
af: Haïties

note: language code: haw
en: Hawaiian
af: Hawaïes

note: language code: heb he
en: Hebrew
af: Hebreeus

note: language code: hil
en: Hiligaynon
af: Hiligainon

note: language code: hit
en: Hittite
af: Hittities

note: language code: hsb
en: Upper Sorbian
af: Oppersorbies

note: language code: hun hu
en: Hungarian
af: Hongaars

note: language code: ice isl is
en: Icelandic
af: Yslands

note: language code: ile ie
en: Interlingue
af: Intertale

note: language code: ina ia
en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
af: Interlingua (Internasionale Hulptaalvereniging)

note: language code: inc
en: Indic (Other)
af: Indies (ander)

note: language code: ind id
en: Indonesian
af: Indonesies

note: language code: ine
en: Indo-European (Other)
af: Indo-Europees (ander)

note: language code: ira
en: Iranian (Other)
af: Iraans (ander)

note: language code: iro
en: Iroquoian Languages
af: Iroquoi-tale

note: language code: ita it
en: Italian
af: Italiaans

note: language code: jav jv
en: Javanese
af: Javaans

note: language code: jpn ja
en: Japanese
af: Japannees

note: language code: jpr
en: Judeo-Persian
af: Judeo-Persies

note: language code: jrb
en: Judeo-Arabic
af: Judeo-Arabies

note: language code: kan kn
en: Kannada
af: Kannadees

note: language code: kaz kk
en: Kazakh
af: Kazaks

note: language code: kbd
en: Kabardian
af: Kabardies

note: language code: khi
en: Khoisan (Other)
af: Khoisan (ander)

note: language code: kho
en: Khotanese
af: Khotanees

note: language code: kik ki
en: Kikuyu
af: Kikoejoe

note: language code: kin rw
en: Kinyarwanda
af: Kiniarwanda

note: language code: kor ko
en: Korean
af: Koreaans

note: language code: kos
en: Kosraean
af: Kosraeaans

note: language code: kua kj
en: Kuanyama
af: Kuaniama

note: language code: kur ku
en: Kurdish
af: Koerdies

note: language code: lat la
en: Latin
af: Latyn

note: language code: lav lv
en: Latvian
af: Letties

note: language code: lez
en: Lezghian
af: Lezghiaans

note: language code: lim li
en: Limburgan
af: Limburgs

note: language code: lit lt
en: Lithuanian
af: Litaus

note: language code: ltz lb
en: Luxembourgish
af: Luxemburgies

note: language code: luo
en: Luo (Kenya and Tanzania)
af: Luo (Kenia en Tanzanië)

note: language code: mac mkd mk
en: Macedonian
af: Masedonies

note: language code: mad
en: Madurese
af: Madurees

note: language code: mah mh
en: Marshallese
af: Marshallees

note: language code: map
en: Austronesian (Other)
af: Austronesies (ander)

note: language code: may msa ms
en: Malay
af: Maleis

note: language code: men
en: Mende
af: Mendies

note: language code: mga
en: Irish, Middle (900-1200)
af: Iers, Middel- (900-1200)

note: language code: mis
en: Miscellaneous Languages
af: Verskillende tale

note: language code: mkh
en: Mon-Khmer (Other)
af: Mon-Khmer (ander)

note: language code: mlg mg
en: Malagasy
af: Malagassies

note: language code: mlt mt
en: Maltese
af: Maltees

note: language code: mnc
en: Manchu
af: Mantsjoe

note: language code: mno
en: Manobo Languages
af: Manobo-tale

note: language code: mol mo
en: Moldavian
af: Moldawies

note: language code: mon mn
en: Mongolian
af: Mongools

note: language code: mul
en: Multiple Languages
af: Veelvoudige tale

note: language code: mun
en: Munda languages
af: Munda-tale

note: language code: mwl
en: Mirandese
af: Mirandees

note: language code: myn
en: Mayan Languages
af: Maya-tale

note: language code: nai
en: North American Indian
af: Noord-Amerikaanse Indiaans

note: language code: nap
en: Neapolitan
af: Neapolitaans

note: language code: nbl nr
en: Ndebele, South
af: Ndebele, Suid-

note: language code: nde nd
en: Ndebele, North
af: Ndebele, Noord-

note: language code: nds
en: Low German
af: Platduits

note: language code: nic
en: Niger-Kordofanian (Other)
af: Niger-Kordofanies (ander)

note: language code: niu
en: Niuean
af: Niueaans

note: language code: nno nn
en: Norwegian Nynorsk
af: Noors Nynorsk

note: language code: nob nb
en: Norwegian Bokmal
af: Noors Bokmal

note: language code: non
en: Norse, Old
af: Noors, Oud-

note: language code: nor no
en: Norwegian
af: Noors

note: language code: nso
en: Northern Sotho
af: Noord-Sotho

note: language code: nub
en: Nubian Languages
af: Nubiese tale

note: language code: nwc
en: Classical Newari
af: Klassieke Newari

note: language code: oci oc
en: Occitan (post 1500)
af: Occitaans (na 1500)

note: language code: oss os
en: Ossetian
af: Ossetiaans

note: language code: ota
en: Turkish, Ottoman (1500-1928)
af: Turks, Ottomaans (1500-1928)

note: language code: oto
en: Otomian Languages
af: Otomiese tale

note: language code: paa
en: Papuan (Other)
af: Papuaans (ander)

note: language code: pau
en: Palauan
af: Palauaans

note: language code: peo
en: Persian, Old (ca.600-400 B.C.)
af: Persies, Oud- (ca.600-400 B.C.)

note: language code: per fas fa
en: Persian
af: Persies

note: language code: phi
en: Philippine (Other)
af: Philippyns (ander)

note: language code: phn
en: Phoenician
af: Fenisies

note: language code: pol pl
en: Polish
af: Pools

note: language code: pon
en: Pohnpeian
af: Pohnpeiaans

note: language code: por pt
en: Portuguese
af: Portugees

note: language code: pra
en: Prakrit Languages
af: Prakrit-tale

note: language code: pro
en: Provencal, Old (to 1500)
af: Provensaals, Oud- (tot 1500)

note: language code: rar
en: Rarotongan
af: Rarotongaans

note: language code: roa
en: Romance (Other)
af: Romaans (ander)

note: language code: roh rm
en: Raeto-Romance
af: Raeto-Romaans

note: language code: rom
en: Romany
af: Sigeunertaal

note: language code: rum ron ro
en: Romanian
af: Roemeens

note: language code: rus ru
en: Russian
af: Russies

note: language code: sah
en: Yakut
af: Jakut

note: language code: sai
en: South American Indian (Other)
af: Suid-Amerikaanse Indiaans (ander)

note: language code: sal
en: Salishan Languages
af: Salishan-tale

note: language code: sam
en: Samaritan Aramaic
af: Samaritaanse Aramees

note: language code: scc srp sr
en: Serbian
af: Serwies

note: language code: scn
en: Sicilian
af: Siciliaans

note: language code: sco
en: Scots
af: Skots

note: language code: scr hrv hr
en: Croatian
af: Kroasies

note: language code: sem
en: Semitic (Other)
af: Semities (ander)

note: language code: sga
en: Irish, Old (to 900)
af: Iers, Oud- (tot 900)

note: language code: sgn
en: Sign Languages
af: Gebaretale

note: language code: sio
en: Siouan Languages
af: Siouaanse tale

note: language code: sit
en: Sino-Tibetan (Other)
af: Sino-Tibetaans (ander)

note: language code: sla
en: Slavic (Other)
af: Slawies (ander)

note: language code: slo slk sk
en: Slovak
af: Slowaaks

note: language code: slv sl
en: Slovenian
af: Sloweens

note: language code: sma
en: Southern Sami
af: Suid-Sami

note: language code: sme se
en: Northern Sami
af: Noord-Sami

note: language code: smi
en: Sami Languages (Other)
af: Sami-tale (ander)

note: language code: smo sm
en: Samoan
af: Samoaans

note: language code: sog
en: Sogdian
af: Sogdiaans

note: language code: som so
en: Somali
af: Somalies

note: language code: sot st
en: Sotho, Southern
af: Sotho, Suid-

note: language code: spa es
en: Spanish
af: Spaans

note: language code: srd sc
en: Sardinian
af: Sardinies

note: language code: ssa
en: Nilo-Saharan (Other)
af: Nilo-Sahara (ander)

note: language code: sun su
en: Sundanese
af: Soedanees

note: language code: sux
en: Sumerian
af: Sumeries

note: language code: swe sv
en: Swedish
af: Sweeds

note: language code: syr
en: Syriac
af: Siries

note: language code: tah ty
en: Tahitian
af: Tahities

note: language code: tai
en: Tai (Other)
af: Tai (ander)

note: language code: tat tt
en: Tatar
af: Tartaars

note: language code: tib bod bo
en: Tibetan
af: Tibetaans

note: language code: tir ti
en: Tigrinya
af: Tigrinies

note: language code: tog
en: Tonga (Nyasa)
af: Tonga (Njassa)

note: language code: ton to
en: Tonga (Tonga Islands)
af: Tonga (Tonga-eilande)

note: language code: tum
en: Tumbuka
af: Toemboeka

note: language code: tup
en: Tupi Languages
af: Tupi-tale

note: language code: tur tr
en: Turkish
af: Turks

note: language code: tut
en: Altaic (Other)
af: Altaïes (ander)

note: language code: tyv
en: Tuvinian
af: Tuvinies

note: language code: udm
en: Udmurt
af: Oedmoert

note: language code: uga
en: Ugaritic
af: Oegarities

note: language code: uig ug
en: Uighur
af: Oeighoer

note: language code: ukr uk
en: Ukrainian
af: Oekraïnies

note: language code: umb
en: Umbundu
af: Oembundu

note: language code: und
en: Undetermined
af: Onbepaal

note: language code: urd ur
en: Urdu
af: Oerdoe

note: language code: uzb uz
en: Uzbek
af: Oesbeks

note: language code: vie vi
en: Vietnamese
af: Viëtnamees

note: language code: vot
en: Votic
af: Voties

note: language code: wak
en: Wakashan Languages
af: Wakashan-tale

note: language code: war
en: Waray
af: Warai

note: language code: wel cym cy
en: Welsh
af: Wallies

note: language code: wen
en: Sorbian Languages
af: Sorbiese tale

note: language code: wln wa
en: Walloon
af: Walloons

note: language code: xal
en: Kalmyk
af: Kalmies

note: language code: yap
en: Yapese
af: Japees

note: language code: yid yi
en: Yiddish
af: Jiddish

note: language code: yor yo
en: Yoruba
af: Joruba

note: language code: ypk
en: Yupik Languages
af: Jupik-tale

note: language code: zap
en: Zapotec
af: Zapotek

en: Yes
af: Ja

en: No
af: Nee

note: @TODO use a centralized Continue string!
en: Continue?
af: Voortgaan?

note: translator: Shown as result tag in a progress bar: ............[done] Translator: download progress bar result: ".............[done]" rename consumed the file, no need to unlink.
en: done
af: gedoen

note: translator: Shown as result tag in a progress bar: ...........[error] Translator: download progress bar result: "............[error]"
en: error
af: fout

en: yes
af: ja

en: no
af: nee

en: unknown
af: onbekend

en: applydeltarpm check failed.
af: applydeltarpm-nagaan het misluk.

en: applydeltarpm failed.
af: applydeltarpm het misluk.

en: Installation has been aborted as directed.
af: Installasie is gestaak soos gelas.

note: Translator: %s = name of an rpm package. A list of diffs follows this message.
en: Changed configuration files for %s:
af: Gewysigde konfigurasielêers vir %s:

note: %s = filenames
en: rpm saved %s as %s.
    Here are the first 25 lines of difference:
af: rpm geberg %s as %s.
    Hier is die eerste 25 rëels van verskil:

note: %s = filenames
en: rpm created %s as %s.
    Here are the first 25 lines of difference:
af: rpm geskep %s as %s.
    Hier is die eerste 25 rëels van verskil:

en: created backup %s
af: geskepte rugsteun %s
